PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26

Nelxtu
21-03-2011, 20:53
سلام . من يه لپ تاپ مدل vaio دارم كه توش ويندوز ويستا ريختم . حالا روش يه رمز گزاشتم اما وقتي خواستم دوباره وارد ويندوز بشم اخطار ميده كه پسورد اشتباهه .از اينم كه پسورد رو چي دادم مطمئنم اما نمي دونم چرا بازنميكنه . اگه ميتونيد يه لطفي كنيد بگيد بايد چي كار كنم !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

teknosys
21-03-2011, 21:26
سلام

دوست عزیز بزرگ و یا کوچک بودن حروف رو مطمئن بشید . یعنی یه بار با Caps Lock روشن و یه با با خاموش همون رمزی که دادین رو بزنید.

در مرحله دوم فارسی و انگلیسی رو مطمئن بشید. یعنی یه بار با زبان فارسی و یه بار با انگلیسی دقیقا همون دکمه هاییکه رمز شما رو تشکیل میدن وارد کنید.

مرحله سوم متاسفانه تعویض ویندوز.

موفق باشید.

Nelxtu
21-03-2011, 21:42
ممنون درست شد

pooriya_hp
21-03-2011, 21:45
استفاده از نرم افزار Windows Password Remover

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویندوز های تحت پوشش :

Windows 7
Windows Vista
Windows Vista (64 bit)
Windows XP,
Windows XP Professional x64 Edition
Windows Server 2008
2003
2000
NT and Windows Server 2003 x64 Edition-64 bit

روش استفاده:

در ابتدا فایل ایمیج (WPR_v7.0.iso) موجود را با استفاده از نرم افزار های معروفی همچون Nero بر روی سی دی رایت کنید. حال برای استفاده از نرم افزار، سیستم را ریست کنید و همانند مواقعی که قصد نصب ویندوز را دارید، با استفاده از این سی دی بوت شوید. کمی منتظر بمانید، صفحه آبی رنگی برای شناسایی قطعات سخت افزاری، (شبیه نصب کننده ویندوز اکس پی) نمایان می گردد و بعد از اتمام کار به صورت خودکار به محیطی شبیه داس، هدایت می شوید. در این محیط لیست ویندوزهای نصب شده بر روی سیستم را مشاهده می کنید. این لیست با اعداد 1و 2 و 3 و... مشخص شده و هر ویندوز به تفکیک معرفی شده است. مثلا ویندوز در درایو C نصب شده، و با عدد 1 نشان داده شده است. حال عدد 1 را تایپ می کنید، به مرحله بعد هدایت می شوید. در این مرحله، کاربران ویندوز قابل مشاهده اند که مجددا با اعداد 1 و 2 و3 و... مشخص شده اند. مجددا کاربری را که قصد حذف پسورد آن را دارید، با استفاده از اعداد به نرم افزار معرفی می کنید. در این مرحله سوالی مبنی بر اطمینان از حذف پسورد این کاربر پرسیده می شود که با زدن حرف y به اتمام می رسد. در مرحله بعد از شما سوال می کند که آیا کاربری دیگر را هم قصد دارید؟ و در صورت جواب منفی، از حرف N استفاده کنید، نهایتا نرم افزار سیستم را ریست می کند و به همین راحتی پسورد و محدودیت های ویندوز حذف می شود.

موفق باشید

teknosys
21-03-2011, 21:55
سلام

لینک فی هست. از اطلاعاتتون ممنون. هرچند اکثر مواقع این نرم افزارها جواب نمی دن ولی به امتانش میارزه . چون خیلی کمتر از نصب ویندوز زمان میبره.

موفق باشید.

ali_z051
22-03-2011, 00:02
دوستان پسر عمه من روی لپ تاپش (HP) ویندوز اورجینال هست, Backup گرفتیم خواستم بدونم منم میتونم از این ویندوز استفاده کنم ؟
لپ تاپ منم dell هست

pooriya_hp
22-03-2011, 09:14
این سوال رو شما در یک جا دیگه هم مطرح کردید

نه نمی تونید

saze
22-03-2011, 11:26
سلام
گرافیک لپ تاب( ASUS (ATI 5145وقتی که به پریز برق وصل نیست تو بازیها تیک داره،وقتی که به پریز برق وصله تیک بازیها از بین میره.راهنمایی بفرمایید

pooriya_hp
22-03-2011, 11:29
دوتا گرافیک داره ؟

ویندوزتون چی هست ؟

saze
22-03-2011, 11:44
دوتا گرافیک داره ؟

ویندوزتون چی هست ؟
سلام
یه دونه گرافیک داره،ویندوز 7

kiuq
22-03-2011, 13:34
گرافیک لپ تاب( ASUS (ATI 5145وقتی که به پریز برق وصل نیست تو بازیها تیک داره،وقتی که به پریز برق وصله تیک بازیها از بین میره.راهنمایی بفرمایید
کاملا طبیعیه . ..
کارت گرافیک به صورتی که برای مصرف بهینه باتری باشه میره ( Maximize Battry life.. ) .

میتونید در این قسمت تغییر بدید ک این کار باعث میشه باتری حدود 40 دقیق بیشتر دووم نیاره ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheilarfaei
23-03-2011, 13:02
سلام دوستان من یه لپ تاپ ACER 5741g دارم که چند روزه باتریش تا 90% شارژ میشه!!! حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

IMAN SD
23-03-2011, 14:23
دوستان من ميخوام لپ تاپ
F13EFX vaio بخرم.اما گرافيكش 512 ولي UpTo 1970 MB ميخوام بدونم اگه ارتقاش بدم به 1970 چقدر خرج داره؟اصلا اصولا كار درستيه يا نه؟

Pami
23-03-2011, 14:44
F13EFX vaio بخرم.اما گرافيكش 512 ولي UpTo 1970 MB ميخوام بدونم اگه ارتقاش بدم به 1970 چقدر خرج داره؟اصلا اصولا كار درستيه يا نه؟

برداشت کارت گرافیک از حافظه رم اصلی اصلا دست شما نیست و بطور پیش فرض تو تنظیمات اعمال شده . به معنی آپگرید هم نیست ، در کل حافظه Share شده چندان مهم نیست و مهم حافظه اصلی خود کارت گرافیک هست .

---------- Post added at 03:44 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

سلام دوستان من یه لپ تاپ ACER 5741g دارم که چند روزه باتریش تا 90% شارژ میشه!!! حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

بعد از مدتی به مرور زمان عمر باتری کاهش پیدا میکنه و برای همه باتری ها اتفاق میفته .
5741 من هم شده 95% .

IMAN SD
23-03-2011, 16:35
برداشت کارت گرافیک از حافظه رم اصلی اصلا دست شما نیست و بطور پیش فرض تو تنظیمات اعمال شده . به معنی آپگرید هم نیست ، در کل حافظه Share شده چندان مهم نیست و مهم حافظه اصلی خود کارت گرافیک هست .

---------- Post added at 03:44 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

دوست گلم الان گرافيك اين لپ تاپ Nvidia GeForce GT 310M .اين لپ تاپ با كانفيگ i7 به نظرم گرافيك پاييني داره(512)!
البته اينم بگم من اهل بازي نيستم ولي با نرم افزارهاي گرافيكي كار ميكنم.
نظر شما در مورد كارت گرافيكش چيه؟

saman65
23-03-2011, 17:36
سلام به همگی
دوستان من یه HP dv4 دارم که یه زور روش Xp نصب کردم.واسه همین تو وین Xp تنظیمات نور صفجه نداره.وقتی تو شارژ نیست نور صفجه اوتوماتیک نصف میشه.باید چیکار کنم که نور صفحه رو زیاد کنم؟(روی کیبورد همه دکمه ها رو امتحان کردم نشده)

SHADEL
23-03-2011, 17:54
سلام
من یه چندین بار می خواستم با برنامه ی خود لپ تاپ که برای ریختن ریکاوری روی dvd هست .
این کار و انجام بدم اما حالا دیگه اجازه نمیده اینکارو بکنم.
نرم افزاری هست به من معرفی کنید که بشه باهاش اینکارو کرد؟
سوال من خیلی سادس خدایی
دوستان من خیلی وقت منتظرم.کسی هست یه نر افزار به من لینک بده به غیر از acronis

Pami
23-03-2011, 18:51
دوست گلم الان گرافيك اين لپ تاپ Nvidia GeForce GT 310M .اين لپ تاپ با كانفيگ i7 به نظرم گرافيك پاييني داره(512)!
البته اينم بگم من اهل بازي نيستم ولي با نرم افزارهاي گرافيكي كار ميكنم.
نظر شما در مورد كارت گرافيكش چيه؟

دوست عزیز بارها و بارها گفتیم معیار سنجش قدرت یک کارت گرافیک مقدار حافظه اون نیست ! متاسفانه باب شده که هرچی رم کارت گرافیک بالاتر باشه قدرتش بیشتره در حالی که کاملا اشتباه هست .
نوع رم و پهنای باند و ... بیشتر از ظرفیت اهمیت دارن .
G310M هم یک کارت رده میانی و ارزون قیمت حساب میشه .

---------- Post added at 07:51 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

سلام
من یه چندین بار می خواستم با برنامه ی خود لپ تاپ که برای ریختن ریکاوری روی dvd هست .
این کار و انجام بدم اما حالا دیگه اجازه نمیده اینکارو بکنم.
نرم افزاری هست به من معرفی کنید که بشه باهاش اینکارو کرد؟

از Norton Ghost برای تهیه ریکاوری استفاده کنید .
امکانات خیلی خوبی هم ارائه میکنه

siamakfaraji
24-03-2011, 00:46
باید خدمت شما عرض کنم که مشکلم حل شد. با کسی مشورت کردم و نکته ی خوبی رو اشاره کرد. اصولا ویندوز 7 32 بیت ، 3.5 گیگ از 4 گیگ رم رو استفاده می کنه. و وقتی 1 گیگ از رمم هم برای کارت گرافیک می ره میشه 1و نیم گیگ رفته! یعنی 2 و نیم گیگ بدون حساب مموری shared شد برای کارت گرافیک ، رم دارم
با نصب ویندوز 7 ، 64bit تنها اون 500 مگابایت برمیگرده و مقدار رم usable رو می نویسه 2,89 یا یه همچین چیزی چون هنور 1 گیگ برای کارت گرافیک می ره
حالا اینکه از قید یه سری برنامه ها بگذرم و به اون 500 مگابایت رم غیرقابل استفاده فکر کتم با نه یکم سخته.و کلی برنامه دارم که گیر آوردن نسخه 64 بیتش مشکل یا حتی غیرممکنه.مثل guitar pro 6 !
و البته چیزی که در اینترنت خوندم اون 1 گیگ برای کارت گرافیک فقط جهت اطمینانه و ویندوز اگر بهش نیاز نداشته باشه ازش استفاده نمی کنه در اصل نقش hardwar acceleration رو داره .اسما برای کارت گرافیکه اما فکر کنم رسما برای همین ویندوزه.
حالا می خوای 64 بریزی؟من خودم به خاطر همین برنامه ها مثل iranbourseonline و adobe cs5 که کرکش تو محیط 64 کار نمیکنه و narsis نسخه 4 و .... دارم ویندوزم رو به 32 تغییر میدم.الان نمی فهمی اما چند تا برنامه که شروع کردن به کار نکردن اونموقع به خودت لعنت می فرستی که 64 و رم اضافه بخوره تو سر فلانی و به همین نتیجه من میرسی(که تا وقتی کلیه برنامه ها و بازار واسه 64 امادگی ندارن 64 نریزی)بازم خود دانی:10:منظورم از بازار محیط ایرانه.اکثر کرک ها تو 64 کار نمیکنن.فقط اون برنامه های کرک جدید کار میکنه حتی اگه برنامه مخصوص 64 باشه

teknosys
24-03-2011, 00:52
سوال من خیلی سادس خدایی
دوستان من خیلی وقت منتظرم.کسی هست یه نر افزار به من لینک بده به غیر از acronis

سلام

توی این لینک چندین نرم افزار واسه دانلود در مورد ریکاوری و پشتیبان گیری وجود داره. تقریبا تمام نرم افزارهای پارتیشن بندی ریکاوری هم میگیرند.

لینک دانلود از سافت گذر:

اگه اکانت VIP خواست بخر ضرر نمی کنی.

موفق باشین.

soheilarfaei
24-03-2011, 09:52

بعد از مدتی به مرور زمان عمر باتری کاهش پیدا میکنه و برای همه باتری ها اتفاق میفته .
5741 من هم شده 95% .
خوب عمر باتری کاهش پیدا میکنه یعنی دیگه هیچ وقت کامل شارژ نمیشه ؟لطفا راهنمایی کنید:13:

kiuq
24-03-2011, 12:43
خوب عمر باتری کاهش پیدا میکنه یعنی دیگه هیچ وقت کامل شارژ نمیشه ؟لطفا راهنمایی کنید
یعنی اینکه کم کم، کم میشه . . .
بعدش به زمانی میرسه که فقط 3 دقیقه روشن نگه میداره ( 1310 من ) اون موقع هست که باید باتری نو بخرید . .

soheilarfaei
24-03-2011, 20:42
یعنی اینکه کم کم، کم میشه . . .
بعدش به زمانی میرسه که فقط 3 دقیقه روشن نگه میداره ( 1310 من ) اون موقع هست که باید باتری نو بخرید . .
یعنی هیچ راهی نداره که باتریش درست بشه؟

teknosys
24-03-2011, 20:51
سلام

خیر . باتری و Disk Drive جزو قطعات مصرفی هستند.

بزارید با یه مثال توضیح بدم.

شما لاستیک ماشین رو در نظر بگیرید!!!
اگه زیر ماشین باشه و ازش کار بکشید بعد از یه مدت خراب میشه و باید تعویضش کنید ، اگه زیر ماشین نباشه و ازش کار نکشید هم باز پوسیده میشه و قابل استفاده نیست. وقت خرابی در هر دو حالت هم تقریبا برابره.

باتری و دیسک درایو در لپ تاپ هم چنین حالتی دارند.

موفق باشین.

63mohamad
24-03-2011, 21:59
سلام بسورد ویندوز سون را گم کردم please help me

mehrdad_goleyakh
24-03-2011, 22:41
سلام
من یه HP G62 دارم میخوام روش XP نصب کنم نصب هم میشه منتهی بعد از نصب وقتی ویندوز میخواد بیاد بالا یه صفحه آبی شبیه صفحه مرگ میاد و سیستم ریست میشه میشه بگید مشکل از کجاست؟

Pami
25-03-2011, 13:01

در انجمن ویندوز 7 مطرح کنید .

hamoon64
25-03-2011, 23:14
حالا می خوای 64 بریزی؟من خودم به خاطر همین برنامه ها مثل iranbourseonline و adobe cs5 که کرکش تو محیط 64 کار نمیکنه و narsis نسخه 4 و .... دارم ویندوزم رو به 32 تغییر میدم.الان نمی فهمی اما چند تا برنامه که شروع کردن به کار نکردن اونموقع به خودت لعنت می فرستی که 64 و رم اضافه بخوره تو سر فلانی و به همین نتیجه من میرسی(که تا وقتی کلیه برنامه ها و بازار واسه 64 امادگی ندارن 64 نریزی)بازم خود دانی:10:منظورم از بازار محیط ایرانه.اکثر کرک ها تو 64 کار نمیکنن.فقط اون برنامه های کرک جدید کار میکنه حتی اگه برنامه مخصوص 64 باشه

خیلی به خودت فشار میاری.64 ریختم.2.5 گیگ رم تبدیل شد به 4 گیگ رم usable! از همه ی برنام هایی که روی 32 بیت ریختم روی این هم استفاده می کنم محض اطلاع شما. هیچ مشکلیم ندارم و به طور کامل هم از رمم استفاده می کنم. حالا برو بشین واسه خودت داستان بباف و ذهن مردمو خراب کن.نمی دونم این چه فرومیه واقعا.هر کی هر چی دلش می خواد می نویسه.بدون هیچ اطلاعی. حالا دو نفر میان سرچ می کنن به حرفای تو برسن کارشون گره می خوره چون ندونسته حرف می زنی. هنوز نمی دونی 64 بیت بهت 2 تا program file میده یکی برای 32 بیت یکی برای 64 بیت!

siamakfaraji
25-03-2011, 23:59
خیلی به خودت فشار میاری.64 ریختم.2.5 گیگ رم تبدیل شد به 4 گیگ رم usable! از همه ی برنام هایی که روی 32 بیت ریختم روی این هم استفاده می کنم محض اطلاع شما. هیچ مشکلیم ندارم و به طور کامل هم از رمم استفاده می کنم. حالا برو بشین واسه خودت داستان بباف و ذهن مردمو خراب کن.نمی دونم این چه فرومیه واقعا.هر کی هر چی دلش می خواد می نویسه.بدون هیچ اطلاعی. حالا دو نفر میان سرچ می کنن به حرفای تو برسن کارشون گره می خوره چون ندونسته حرف می زنی. هنوز نمی دونی 64 بیت بهت 2 تا program file میده یکی برای 32 بیت یکی برای 64 بیت!
خودت رو خیلی دست بالا نگیر.با 4 تا مهندس کامپیوتر تو پایتخت حرف زدم.اون بر نامه هایی که می فرمایید دو تا نسخه رم دارن.سعی کن بفهمی.که تو درایو ویندوز دو تا program file میده.یکی 64 بیت که برنامه های 64 اونجا میره و یکی خالی.حداقل یه بار امتحان کن بعد حرف بزن.narsis نسخه 5 رو اینستال کردی؟نکردی که اینجوری می گی.پشتیبانش می گه تو 64 کار نمی کنه.پس فروم ایراد نداره شما ایراد داری.کرک adobe 2010 رو امتحان کردی؟نکردی.اصلا نخوندی من چه برنامه ای رو او نجا نوشتم.:31::39: وقتی با شرکت ایران بورس تماس گرفتم می گم برنامه تون کار نمی کنه می گه تو 64 کار نمی کنه ویندوزت رو عوض کن 32 بریز شما دیگه دایه بهربان تر از مادر نشو...در مورد رم هم من چیزی نگفتم که هی میگی کامل از رمم استفاده میکنم!!!!!!همه اینو می دونن تو کشف نکردی..تو الان این ویندوز و ریختی من 9 ماه دارمش...هنوز مونده بفهمی من چی می گم!!!!از این به بعدم چشمات رو باز کن کامنتها رو کامل بخون

hamoon64
26-03-2011, 00:34
خودت رو خیلی دست بالا نگیر.با 4 تا مهندس کامپیوتر تو پایتخت حرف زدم.اون بر نامه هایی که می فرمایید دو تا نسخه رم دارن.سعی کن بفهمی.که تو درایو ویندوز دو تا program file میده.یکی 64 بیت که برنامه های 64 اونجا میره و یکی خالی.حداقل یه بار امتحان کن بعد حرف بزن.narsis نسخه 5 رو اینستال کردی؟نکردی که اینجوری می گی.پشتیبانش می گه تو 64 کار نمی کنه.پس فروم ایراد نداره شما ایراد داری.کرک adobe 2010 رو امتحان کردی؟نکردی.اصلا نخوندی من چه برنامه ای رو او نجا نوشتم.:31::39: وقتی با شرکت ایران بورس تماس گرفتم می گم برنامه تون کار نمی کنه می گه تو 64 کار نمی کنه ویندوزت رو عوض کن 32 بریز شما دیگه دایه بهربان تر از مادر نشو...در مورد رم هم من چیزی نگفتم که هی میگی کامل از رمم استفاده میکنم!!!!!!همه اینو می دونن تو کشف نکردی..تو الان این ویندوز و ریختی من 9 ماه دارمش...هنوز مونده بفهمی من چی می گم!!!!از این به بعدم چشمات رو باز کن کامنتها رو کامل بخون

1- من ازین برنامه های مسخره ای که تو استفاده می کنی استفاده نمی کنم.البته منظورم فتوشاپ نیست. این یک.فتوشاپو هنوز نصب نکردم اما وقتی نصب کردم عکسشو می ذارم اینجا که ببینی.
2- مشکل اینجاست که مال من برنامه های 64 بیتی رو میریزه تو program file 64 بیتی و 32 بیتی رو میریزه تو 32 بیتی.می خوای عکس بذارم ببینی؟ برنمه ای که فکر نمی کردم کار کنه ام کار کرد.guitar pro 6 . دو گیگ :برنامس با یه کرک عجیب و غریب که فتوشاپ هم چنین کرکی نداره!
3- مهندس کامپیوتر منظورت فروشندس؟ :16:
4- 9 ماهه داریش؟؟ الان دیگه باید به دنیا بیاریش! :33::39:[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

رضا امیر
26-03-2011, 07:08
سلام سال نو مبارک
خیلی برنامه ها هستند که پسورد انواع ویندوز را بر میدارند بهترین آنها در سی دی Hiren's موجود است میتوانید این سی دی را مجانا" دانلود کنید و سیستم را با آن بوت کنید و در قسمت پسوورد مثلا" windows password remover

---------- Post added at 10:38 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

سلام
من یه HP G62 دارم میخوام روش XP نصب کنم نصب هم میشه منتهی بعد از نصب وقتی ویندوز میخواد بیاد بالا یه صفحه آبی شبیه صفحه مرگ میاد و سیستم ریست میشه میشه بگید مشکل از کجاست؟
سلام سال نو مبارک
مشکل از هارددیسک است اطلاعاتتان را در جای امنی در یک سیسنم دیگر بریزید و سپس 60 سکتور ابتدای هارد را صفر کنید و حالا ویندوز نصب کنید.
توجه کنید:
پس از صفر کردن آن سکتور ها تمام پارتیشنها را از دست میدهید و باید دوباره پارتیشن بندی کنید.

Namdarian
26-03-2011, 10:22

1- من ازین برنامه های مسخره ای که تو استفاده می کنی استفاده نمی کنم.البته منظورم فتوشاپ نیست. این یک.فتوشاپو هنوز نصب نکردم اما وقتی نصب کردم عکسشو می ذارم اینجا که ببینی.
2- مشکل اینجاست که مال من برنامه های 64 بیتی رو میریزه تو program file 64 بیتی و 32 بیتی رو میریزه تو 32 بیتی.می خوای عکس بذارم ببینی؟ برنمه ای که فکر نمی کردم کار کنه ام کار کرد.guitar pro 6 . دو گیگ :برنامس با یه کرک عجیب و غریب که فتوشاپ هم چنین کرکی نداره!
3- مهندس کامپیوتر منظورت فروشندس؟ :16:
4- 9 ماهه داریش؟؟ الان دیگه باید به دنیا بیاریش! :33::39:[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------
با سلام . عزیزان چرا توهین امیز بحث میکنید ؟؟؟ جای تأسف است که ما ایرانیها محترمانه بلد نیستیم با هم بحث کنیم !!!
و اما x64 vs x86
اینجانب پیشنهاد میکنم دو تا ویندوز نصب داشته باشید یکی 32 بیتی و یکی 64 بیتی .
خیلی کم است برنامه هایی که روی 64بیتی کار نکند . در حال حاضر بیشتر برنامه ها حتی نسخه ی بیهینه شده و مخصوص x64 دارند ولی باز هم 98 درصد برنامه های 32 بیتی روی x64 نصب میشوند و مشکلی ندارند !
مثلً اینجانب چند تایی برنامه دارم که زمان اوج ویندوز 98 نوشته شده اند . در ویندوز هفت x64 نصب نمیشوند بماند در ویندوز xp sp2 که 32 بیتی باشد نیز نصب نمیشوند و خیلی بد قلق هستند ! بعضی برنامه های قدیمی تان که بیشتر تحت داس اجرا میشوند را میتوانید با برنامه ی DOSBox براحتی اجرا کنید !
ولی کسی که بالای 3 گیگ رم دارد اصلً جالب نیست فقط روی ویندوز 32 بیتی کار کند چون هم ویندوز بخاطر منابع کمتر و پردازش 32 بیتی در CPU با سرعت پایینتری کار میکند و هم برنامه هایی که به منابع سیستمی زیاد نیازمند است خیلی کندتر کار میکنند .
متأسفانه خیلی از کاربرهای PC بخاطر کم اطلاعی اشکال را از ویندوز x64 میدانند در حالیکه با کمی جستجو و راه و چاه یاد گرفتن بخوبی میتوانند 98 درصد برنامه های 32 بیتی شان و تک و توکی سخت افزارهای بد قلق را در ویندوز 64 بیتی نصب کنند .
یکی از همین راه و چاه ها استفاده از مود Disable Signature در زمان بوت کردن ویندوز است .
یکی از دیگر راه و چاه ها استفاده از DOSBox برای برنامه های خیلی قدیمی .
یکی دیگر از راه و چاه ها استفاده از Windows XP Mode در ویندوز هفت x64 است .
فوتوشاپ دارای کرک مخصوص x64 است . اگر شما نرفته اید استفاده کنید نباید به ویندوز x64 انگ بزنید !
متأسفانه معدودی برنامه های ساخت داخل بدلیل کورکورانه نوشته شدن بوسیله ی برنامه نویسهای بی تجربه میبینید در x64 نصب نمیشوند . اینم مثل پل سازی و خیابان سازی هایمان ناشی از بی تجربه بودن و بی توجهی به جمیع جهات موقع انجام دادن کار است . این نقص ویندوز x64 نیست .
اینجانب سالهای سال است با x64 کار میکنم و بسیار با ان راحتم . یکسال است ویندوز x86 روی لپتاپ نصب کرده و درایورهای متناسب انرا نیز دانلود کرده ام ولی خیلی نادر است که بروم سراغش . بیشتر حالت ویندوز پشتیبان دارد . سرعت پایینتر و کرش کردن های مداومش و نیز کارکرد عالی x64 باعث شده سراغ 32 بیتی نروم .
بله در این راه ممکن است به مشکلاتی برخورد کنید ولی راه درست ان است که بروید و راه حلش را جستجو کنید انگاه از لذت یاد گرفتن چیزهای جدید نیز برخوردار میشوید .

Namdarian
26-03-2011, 11:06
سلام سال نو مبارک
مشکل از هارددیسک است اطلاعاتتان را در جای امنی در یک سیسنم دیگر بریزید و سپس 60 سکتور ابتدای هارد را صفر کنید و حالا ویندوز نصب کنید.
توجه کنید:
پس از صفر کردن آن سکتور ها تمام پارتیشنها را از دست میدهید و باید دوباره پارتیشن بندی کنید.
خیر اشتباه است . علت امدن صفحه ی ابی مرگ BSOD در زمان نصب xp این است که هارد ساتا توسط xp عادی شناسایی نمیشود . مگر اینکه از IDE Mode بجای AHCI Mode در تنظیمات بایوس در صورت موجود بودن استفاده کنید تا هارد ساتا بدرستی شناسایی شود .
کار دیگر که خود سایتهای سازندگان لپتاپ پیشنهاد کرده اند قرار دادن درایورهای ساتا داخل CD ویندوز xp است که باید بکمک نرم افزار مخصوصش اینکار را بکنید و CD مخصوص بسازید . داخل انجمنهای نرم افزاری و داخل انجمن لپتاپ در این تاپیک ها گفته شده است :

ولی اینجانب بشما پیشنهادی ساده تر دارم و ان استفاده از قابلیت XP Mode در ویندوز هفت است .

ضمنً خوشحال میشوم این صحبتتان را بازتر کنید که چجوری اینکار را میخواهید بکنید و نیز چه ربطی به شناسایی نشدن هارد ساتا دارد :

سپس 60 سکتور ابتدای هارد را صفر کنید

alixmans
26-03-2011, 15:33
سلام
من حدود يك سال پيش يه dell studio 1557 خريدم كه خيلي خيلي كم از باتريش استفاده ميكردم....
حالا بعد از يك سال باتريش بجاي 4 ساعت شارج نگه داشتن نيم ساعت شارج نگه ميداره!!!!!!!!
باتري هم ژاپني و 9 سلولي هست و توي اين 1 سال فقط 7 يا 8 بار از باتري استفاده كردم........
حالا چكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ترو قران كمكم كنيد.......................................... ......
مرسي

رضا امیر
26-03-2011, 15:59
خیر اشتباه است . علت امدن صفحه ی ابی مرگ BSOD در زمان نصب xp این است که هارد ساتا توسط xp عادی شناسایی نمیشود . مگر اینکه از IDE Mode بجای AHCI Mode در تنظیمات بایوس در صورت موجود بودن استفاده کنید تا هارد ساتا بدرستی شناسایی شود .
کار دیگر که خود سایتهای سازندگان لپتاپ پیشنهاد کرده اند قرار دادن درایورهای ساتا داخل CD ویندوز xp است که باید بکمک نرم افزار مخصوصش اینکار را بکنید و CD مخصوص بسازید . داخل انجمنهای نرم افزاری و داخل انجمن لپتاپ در این تاپیک ها گفته شده است :

ولی اینجانب بشما پیشنهادی ساده تر دارم و ان استفاده از قابلیت XP Mode در ویندوز هفت است .

ضمنً خوشحال میشوم این صحبتتان را بازتر کنید که چجوری اینکار را میخواهید بکنید و نیز چه ربطی به شناسایی نشدن هارد ساتا دارد :
سلام سال نو مبارک
دوست و برادر عزیز من آقای نامداریان متاسفم از نوشته هایی مانند این از شما پست قبلی را که میخواندم خوشحال شدم که شخصی در حال آرام کردن بگو مگوی دیگران است .
به عرضتان برسانم که شما نوشته اید صفحه آبی به دلیل عدم شناسایی هارددیسک است خدا عمرت بدهد ، نوشته آقای Mehrdad را دوباره مطالعه بفرماییدایشان نوشته اند: ویندوز نصب میشود پس اگر نصب میشود هارد را نیز شناسایی میکند.

امید وارم دوستان در وقت راهنمایی سوالات را درست مطالعه کنند و کاربر را به خطا راهنمایی نفرمایند و هم ادب و احترام را حفظ کنند . ما در اینجا قصدمان یادگیری مطالب و SHARE کردن دانش است . نه آموزش بد خلقی و کثیف سخن گفتن.مراعات بفرمایید.

رضا امیر
26-03-2011, 16:52
سلام
من حدود يك سال پيش يه dell studio 1557 خريدم كه خيلي خيلي كم از باتريش استفاده ميكردم....
حالا بعد از يك سال باتريش بجاي 4 ساعت شارج نگه داشتن نيم ساعت شارج نگه ميداره!!!!!!!!
باتري هم ژاپني و 9 سلولي هست و توي اين 1 سال فقط 7 يا 8 بار از باتري استفاده كردم........
مرسي
سلام سال نو مبارک
متاسفانه وقتی
1- بیشتر مواقع سیستم به برق متصل است
2- و فقط باطری در حال استراحت
3- و یا شارژ شدن است
4- و گاها" آنهم فقط از 5 تا 10 % شارژ باطری استفاده میکنیم و دوباره آنرا به برق متصل میکنیم
طول عمر باطری کاهش میابد به عرض برسانم که بهترین روش نگه داری باطری این است که حداقل دوهفته یک بار از باطری بهره ببرید و تا ثانیه آخر و پس ار تخلیه کامل آنرا دوباره شارژ بفرمایید

چند راه موثر جهت افزایش طول مدت عمر باطری و هم در زمان استفاده از باطری بجای برق : (استفاده از این راه حل ها اکثرا" در زمان بهره بری از باطری پیشنهاد میشود )
1- کم کردن نور صفحه نمایش جهت مصرف کمتر
2- قطع کردن برنامه های پشت پرده و یا رزیدنت در حافظه
3- دیفرگ کردن هارددیسک برای دسترسی سریعتر چه خواندن چه نوشتن
4- قطع کردن لوازم و دیوایس های اکسترنال
5- افزایش رم تا حتی المکان تمام پردازش ها در رم صورت بگیرد و از Virtual Memory ( که برروی هارددیسک ساخته میشود) استفاده نشود.
6- استفاده از هارددیسک بجای CD/DVD درایو هارددیسک انرزی کمتری نصبت به درایو دی وی دی و یا سی دی مصرف میکند اگر اجبار در استفاده دارید از برنامه های Image گیری CD/DVD روی هارد مانند Alcohol 120% ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده نمایید.
7- کانکتور های باطری را هر چند هفته یک بار چک کنید و با الکل تمیز نمایید.
8- از باطری مراقبت نمایید و حداقل هر 2 هفته یک بار تا تخلیه کامل از آن استفاده کنید.
9- استفاده از Hibernate نه Standby
10 - کنترل دمای عملیات ها - پردازش ستگین باعث کار کردن و مصرف انرژی توسط فن خنک کننده میشود
11- اجتناب از انجام چند عملیات هم زمان
12 - اجتناب از عملیات گرافیکی یا کارهای سنگین
13- خاموش کردن عملیان Auto save در آفیس

و.....

خواهید دید هم زمان استفاده باطری و هم طول عمر آن بالا میرود
باید به عرض برسانم خیلی ها باطری را تعمیر میکنند . یعنی اینکه سلول های درون آن را که همانند باطری های AA معمولی قابل شارژ است را تعویض میکنند . ولی برای اینکه مقرون به صرفه باشد همگی آنها را تعویض نمیکنند !! پس بهتر است باطری نو تهیه کنید تا بفکر تعمیر باشید.

Namdarian
26-03-2011, 17:35
سلام سال نو مبارک
دوست و برادر عزیز من آقای نامداریان متاسفم از نوشته هایی مانند این از شما پست قبلی را که میخواندم خوشحال شدم که شخصی در حال آرام کردن بگو مگوی دیگران است .
به عرضتان برسانم که شما نوشته اید صفحه آبی به دلیل عدم شناسایی هارددیسک است خدا عمرت بدهد ، نوشته آقای Mehrdad را دوباره مطالعه بفرماییدایشان نوشته اند: ویندوز نصب میشود پس اگر نصب میشود هارد را نیز شناسایی میکند.

امید وارم دوستان در وقت راهنمایی سوالات را درست مطالعه کنند و کاربر را به خطا راهنمایی نفرمایند و هم ادب و احترام را حفظ کنند . ما در اینجا قصدمان یادگیری مطالب و SHARE کردن دانش است . نه آموزش بد خلقی و کثیف سخن گفتن.مراعات بفرمایید.

لطفاً مغالطه نکنید ! کسی که چیز بدی بشما نگفت ! کجای پست قبلی کثیف و بدخلق بود ؟!!!؟؟
خیلی عجیب است ! :13:
پرسیدیم قضیه ی صفر کردن 60 سکتور را توضیح دهید چون بار اول است کسی چنین مسأله ای را مطرح میکند ! این شد کثیف صحبت کردن ؟
در ثانی شما که ادعا میکنید دنبال SHARE کردن مطالب هستید پاسخ سوال را بدهید بهتر است تا اینکه گیر بیخود به نوشتار دیگران بگیرید . با تشکر .

Namdarian
26-03-2011, 17:48
با تشکر از مدیر محترمی که پست ها را اصلاح کردند :10: . چشم بعضی از دوستان اشکال کم بینایی دارد فلذا با فونت نمره ی 5 مینویسند !

Pami
26-03-2011, 17:51
سلام
مرسي

طول عمر باتری شما به اتمام رسیده و بعد از مدتی همین نیم ساعت رو هم نگه نمیداره
علتش رو هم خودتون گفتید ! 7-8 بار استفاده کردید و اصلا به فکر نگهداری درست و اصولی ازش نبودید
باید یک باتری جدید بگیرید .

نمایندگی ام اس ای درایران کدام شرکت میباشد

ماتریکس ، در ضمن اینطور سوالات رو در تالار بحث و تبادل نظر و تاپیک MSI بپرسید

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

در مورد بحثی که پیش اومده ، دوستان عزیز اینجا جای بحث اینگونه موارد نیست ، این تاپیک برای بیان مشکلات کاربران هست نه بحث کردن ، همچنین بحث کردن هم توهین و دعوا نداره .
درست و منطقی و در جای درست بحث کنین مخالفتی نمیشه .

Enter
26-03-2011, 18:24
سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده همین امروز لپ تاپ روخریدم روش windows 7 home premium نصبه میخواستم بپرسم که این ویندوز رو عوضش کنم یا بذارم باشه سئوال بعدی اینکه من با ویندوز xp خیلی راحتم امکان نصبش هست وسئوال آخر اینکه روی ویندوز xp موقع نصب درایور صدا یه بلندگوی قرمز هم نصب میشد ولی الان روی این ویندوز نصب نیست میشه بگید چه جوری نصبش بکنم؟؟

مدل لپ تاپ هم :Sony Vaio vpc F13 WFX/B

alixmans
27-03-2011, 07:38
سلاا
نور پس.زمینه ی کیبرد dell studio 1557 کجاست و چجوری ازش استفاده کنم???????

alixmans
27-03-2011, 07:43
فن لپتابم سداش خیلی بلنده ولی مال پسر داییم که ایسوس داره خیلی پایینه و میگه که لپتابش این قابلیت رو داره که وقتی کار ازش نمیکشه فنش خود به خود تنظیم میشه و صداش پایین میاد. ..........
حالا میخواستم ببینم مال من هم این قابلیت رو داره یا نه و اگه اره ز کجا و چجوری??????????
. لپتابم هم dell studio 1557

ata.royalfalcon
27-03-2011, 08:13
فن لپتابم سداش خیلی بلنده ولی مال پسر داییم که ایسوس داره خیلی پایینه و میگه که لپتابش این قابلیت رو داره که وقتی کار ازش نمیکشه فنش خود به خود تنظیم میشه و صداش پایین میاد. ..........
حالا میخواستم ببینم مال من هم این قابلیت رو داره یا نه و اگه اره ز کجا و چجوری??????????

سلام
فكر كنم قسمت power option رو روي power saver بذارين
عكس زير

البته كارايي و عملكردش كمي هم نزول ميكنه

مسير ديگه

نكته ديگه اين هست ممكنه فن شما گرد و خاك گرفته باشه

Enter
27-03-2011, 08:57
سلام
آقا چرا این استریو میکس رو من پیدا نمیکنم نیاز شدید بهش دارم خواهشا بگید چیکار کنم؟؟؟

Namdarian
27-03-2011, 10:20
سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده همین امروز لپ تاپ روخریدم روش windows 7 home premium نصبه میخواستم بپرسم که این ویندوز رو عوضش کنم یا بذارم باشه سئوال بعدی اینکه من با ویندوز xp خیلی راحتم امکان نصبش هست وسئوال آخر اینکه روی ویندوز xp موقع نصب درایور صدا یه بلندگوی قرمز هم نصب میشد ولی الان روی این ویندوز نصب نیست میشه بگید چه جوری نصبش بکنم؟؟

مدل لپ تاپ هم :Sony Vaio vpc F13 WFX/B
با سلام بشما . یکی یکی جواب میدهم :
1-قبل از هر کاری چند تا DVD مرغوب تهیه کنید و از داخل کنترل پنل>>Backup and restore >Create a system image وارد شده و روی dvd ها از ویندوز اصل سیستم نسخه ی پشتیبان تهیه کنید .
بعد از ان میتوانید تصمیم بگیرید که این ویندوز سنگین و چرند Home را نگهدارید یا از روی یک DVD ویندوز هفت Ultimate SP1 که از بازار میتوانید تهیه کنید یک ویندوز سرحال و سبک نصب کنید . اینجانب شخصاً کار دوم را پارسال کردم و ویندوز اصل Home را پاک کردم . خیلی هم راضی هستم و ویندوزی که نصب کردم بدون نیاز به کرک و..... بخوبی کار میکند .
ولی قبل از ان باید مطمئن شوید که همه ی درایورها را دارید و اگر ندارید از سایت لپتاپتان باید همه را دانلود کنید . اگر میخواهید xp نصب کنید نیز باید اول به صفحه ی مخصوص لپتاپتان باید بروید و ببینید اصلاً درایورهای مخصوص xp را قرار داده است یا نه ؟؟ اگر قرار نداده بود و یا در نصب xp محدودیتهایی داشت نباید xp نصب کنید . میتوانید از قابلیت Windows xp mode که یک ویندوز xp مجازی در دل ویندوز هفت اجرا میشود استفاده کنید .
2-علامت قرمز رنگ ؟؟ نکند منظورم شما HD Realtek Audio manager است ؟؟ شما اگر درایور صدای مربوط به انرا نصب کنید باید بیاید .

سلاا
در مشخصاتش درباره ی kayboard back light چیزی گفته نشده است !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدایا مطمئنید که چنین قابلیتی دارد ؟

چند وقت است انرا دارید ؟ ایا بر روی سطوح پرزدار و کثیف مثل فرش و..... استفاده کرده اید ؟ ایا اخرین نسخه ی بایوس را دانلود و نصب کرده اید ؟

سلام
فكر كنم قسمت power option رو روي power saver بذارين
عكس زير

البته كارايي و عملكردش كمي هم نزول ميكنه

مسير ديگه

نكته ديگه اين هست ممكنه فن شما گرد و خاك گرفته باشه
استفاده از مود Power saver فقط در مواقعی کم کاری یا بیکاری سیستم توصیه میشود چون شدیداً موجب کاهش کارایی سیستم میشود . بجای این کار باید روی مود بالانس تنظیم کنند . ضمناً در هر مودی که کداشتید اول به داخل تنظیمات پیشرفته تر کChange plan setting که دوستمان در عکس بالایی مسیرش را گذاشتند بروید و بر روی Change advanced power option settings را بیابید تا پنجره ی زیر باز شود :

مطمئن شوید که در هیچکدام از مودهای Power saver , High Performance , Power saver هیچوقت تنظیم system cooling policy چه حالت Plug in و چه حالت باتری روی گزینه ی Passive نباشد . روی Active بگذارید . سپس همه ی پنجره ها را ok کنید .
در حالت passive فنها دائماً کار میکنند ولی در حالت اکتیو بسته به نیاز ممکنست کار کنند و یا خاموش شوند و بیصدا کار کند .
میتوانید برای تک تک مودهای Power saver , High Performance , Power saver وارد تنظیم زیرین و بالایی system cooling شوید یعنی Minimum process state و maximum process state نیز بروید و مقدار حداقل را روی 0 درصد و حداکثر را روی فرضاً 100 درصد یا کمتر تنظیم کنید .
سعی کنید سیستم را بیشتر در مود Balance استفاده کنید و هیچوقت حتی برای مدت کوتاه نیز روی سطوح پرزدار و یا خاکی و.... قرار ندهید . سطوح شیشه ای و تمیز سطوح خوبی هستند .

kiuq
27-03-2011, 10:30
سلاا
هیچکدوم از مدلهای 1555 - 1557 نور پس زمینه ندارن . . .

Namdarian
27-03-2011, 11:10
یکی از دوستان در پیغام خصوصی دو سوال مربوط به پست اینجانب در صفحه ی قبل پرسیدند که در اینجا پاسخ میگویم تا در صورت احتیاج , دیگران نیز بکار بگیرند :
سوال : حالت Disable signature چیست ؟
پاسخ : بعضی وقتها درایور سخت افزاری مثل دانگل USB تلویزیون دیجیتال و نیز سایر ابزارهایی که بعدً به سیستم متصل میکنید نصب نمیشوند و پیغام میدهد که درایور قابل نصب یا سازگار نیست و باید sign شود ! چیزی که در سیستم عامل سیمبیان موبایلها میبینیم !
اشکال از انجا ناشی میشود که مایکروسافت حاضر نیست بدون گرفتن پول از برنامه نویسان یا سازندگان سخت افزار اجازه دهد درایورهایی که انها نوشته اند در ویندوزهای x64 نصب شود . خیلیها اینرا به سیاست انحصارطلبی مایکروسافت مربوط میدانند . شاید منظورهای حفاظت از سیستم نیز مد نظر بوده است .
به هر حال برای رفع مشکل باید قبل از بوت شدن ویندوز دکمه ی F8 را بزنید و بوسیله ی گزینه ی زیر که علامت قرمز زده شده سیستم را بوت کنید : Disable driver signature enforcement

ممکنست هر بار که میخواهید وارد ویندوز شوید راحت نباشد که این گزینه را استفاده کنید . در فورومهای خارجی دیدم برای این قضیه راه حل بسیار ساده ای اندیشیده شده بود و ان نصب برنامه ی کوچک Ready Driver Plus است که با گوگل کردن میتوانید پیدا کنید . کسی پیدا نکرد بگوید تا اپلود کنم .

سوال : Windows XP Mode چیست ؟
پاسخ :

mehrdad_goleyakh
27-03-2011, 12:06
سلام
ممنونم از همه دوستان که لطف کردند و جواب دادند،
مشکل من واسه نصب xp این بود که وقتی از cd که درایورهای ساتا رو نداشت استفاده میکردم تو همون مرحله اول نصب صفحه مرگ میومد و ریست میشد اما بعد از اینکه از cd xp با دریاورهای ساتا استفاده کردم راحت نصب شد منتهی قبل از ورود به سیستم دوباره همین صفحه آبی میاد و ریست میشه.

hamoon64
27-03-2011, 14:09
با سلام . عزیزان چرا توهین امیز بحث میکنید ؟؟؟ جای تأسف است که ما ایرانیها محترمانه بلد نیستیم با هم بحث کنیم !!!
و اما x64 vs x86
اینجانب پیشنهاد میکنم دو تا ویندوز نصب داشته باشید یکی 32 بیتی و یکی 64 بیتی .
خیلی کم است برنامه هایی که روی 64بیتی کار نکند . در حال حاضر بیشتر برنامه ها حتی نسخه ی بیهینه شده و مخصوص x64 دارند ولی باز هم 98 درصد برنامه های 32 بیتی روی x64 نصب میشوند و مشکلی ندارند !
مثلً اینجانب چند تایی برنامه دارم که زمان اوج ویندوز 98 نوشته شده اند . در ویندوز هفت x64 نصب نمیشوند بماند در ویندوز xp sp2 که 32 بیتی باشد نیز نصب نمیشوند و خیلی بد قلق هستند ! بعضی برنامه های قدیمی تان که بیشتر تحت داس اجرا میشوند را میتوانید با برنامه ی DOSBox براحتی اجرا کنید !
ولی کسی که بالای 3 گیگ رم دارد اصلً جالب نیست فقط روی ویندوز 32 بیتی کار کند چون هم ویندوز بخاطر منابع کمتر و پردازش 32 بیتی در CPU با سرعت پایینتری کار میکند و هم برنامه هایی که به منابع سیستمی زیاد نیازمند است خیلی کندتر کار میکنند .
متأسفانه خیلی از کاربرهای PC بخاطر کم اطلاعی اشکال را از ویندوز x64 میدانند در حالیکه با کمی جستجو و راه و چاه یاد گرفتن بخوبی میتوانند 98 درصد برنامه های 32 بیتی شان و تک و توکی سخت افزارهای بد قلق را در ویندوز 64 بیتی نصب کنند .
یکی از همین راه و چاه ها استفاده از مود Disable Signature در زمان بوت کردن ویندوز است .
یکی از دیگر راه و چاه ها استفاده از DOSBox برای برنامه های خیلی قدیمی .
یکی دیگر از راه و چاه ها استفاده از Windows XP Mode در ویندوز هفت x64 است .
فوتوشاپ دارای کرک مخصوص x64 است . اگر شما نرفته اید استفاده کنید نباید به ویندوز x64 انگ بزنید !
متأسفانه معدودی برنامه های ساخت داخل بدلیل کورکورانه نوشته شدن بوسیله ی برنامه نویسهای بی تجربه میبینید در x64 نصب نمیشوند . اینم مثل پل سازی و خیابان سازی هایمان ناشی از بی تجربه بودن و بی توجهی به جمیع جهات موقع انجام دادن کار است . این نقص ویندوز x64 نیست .
اینجانب سالهای سال است با x64 کار میکنم و بسیار با ان راحتم . یکسال است ویندوز x86 روی لپتاپ نصب کرده و درایورهای متناسب انرا نیز دانلود کرده ام ولی خیلی نادر است که بروم سراغش . بیشتر حالت ویندوز پشتیبان دارد . سرعت پایینتر و کرش کردن های مداومش و نیز کارکرد عالی x64 باعث شده سراغ 32 بیتی نروم .
بله در این راه ممکن است به مشکلاتی برخورد کنید ولی راه درست ان است که بروید و راه حلش را جستجو کنید انگاه از لذت یاد گرفتن چیزهای جدید نیز برخوردار میشوید .

درسته کار ما به بی احترامی کشید اما حتما قبول داری که این آقا ندونسته میاد تو فروم حرف میزنه و این رو اعصاب آدم راه میره.که چطور افرادی مثل این آقا میاد اذهان رو متشوش می کنن و عین خیالشون هم نیست. ممنون از توضیحاتی که دادی. امیدوارم ایشون دست از تشویش افکار عمومی بردارن و قبل حرف زدن تحقیق کنن.

resident
27-03-2011, 18:02
سلام،
قیمت شارژر لپ تاپ Sony VAIO رو حدودا دارین؟

saam_metal5
27-03-2011, 20:36
هیچکدوم از مدلهای 1555 - 1557 نور پس زمینه ندارن . . .
برادر من 1557 دارم نور پس زمینه داره :27:

alixmans
27-03-2011, 20:51
چجوری این قابلیت رو اکتیو کردی?
میشه کمک کنید......

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:51 PM ----------

اخه مال من روشن نیست
چیکار کنمممممم

ashkan_mc
27-03-2011, 21:29
درود ...

یه سوال مهم دارم از دوستان ...

این لپ تاپ Dell n5010 ورودی سیم کارت داره که بشه ازش برای EDGE ایرانسل استفاده کرد ؟؟؟

ishbili
28-03-2011, 13:39
یه سوال !!!اسکرول لمسی لپ تاپم از کار افتاده!!موس حرکت میکنه ها ولی اسکرول بالا پایین نمیشه:( راهنماییم کنید چی کار کنم؟؟

Enter
28-03-2011, 14:16
دوستان کسی نمیتونه به ما بگه که این استریو میکس یا همون Realtek HD Sound Effect رو چه جوری فعال کنم البته سرچ کردم همگی یه روش رو میگفتن که هرکاری میکردم نمیشد بعضی از دوستان میگفتن درایور صدای خود مدل لپ تاپ رو نصب بکن تا درست بشه منم نصب کردم منتها بازم نمیاد.

Namdarian
28-03-2011, 14:41
درود ...

این لپ تاپ Dell n5010 ورودی سیم کارت داره که بشه ازش برای EDGE ایرانسل استفاده کرد ؟؟؟
بستگی به کانفیگ دارد . یعنی انواع متفاوت از 5010 ممکن است در بازار باشد باید در مشخصاتش نگاه کنید . یک مدل از 5010 که مشخصاتش در اینجاست اسلات sim card ندارد :

یه سوال !!!اسکرول لمسی لپ تاپم از کار افتاده!!موس حرکت میکنه ها ولی اسکرول بالا پایین نمیشه:( راهنماییم کنید چی کار کنم؟؟
اشکال از کار افتادن تاچ پد بیشتر جنبه ی نرم افزاری دارد . در صورتیکه با یک ریستارت یا چند دقیقه shutdown کردن دیدید رفع نشد باید درایور قبلی را پاک کنید و بعد درایور جدید را نصب کنید . اخرین نسخه از درایور و اخرین نسخه ی بایوس را همیشه دانلود کرده و نصب داشته باشید .

---------- Post added at 04:41 PM ---------- Previous post was at 04:38 PM ----------

دوستان کسی نمیتونه به ما بگه که این استریو میکس یا همون Realtek HD Sound Effect رو چه جوری فعال کنم البته سرچ کردم همگی یه روش رو میگفتن که هرکاری میکردم نمیشد بعضی از دوستان میگفتن درایور صدای خود مدل لپ تاپ رو نصب بکن تا درست بشه منم نصب کردم منتها بازم نمیاد.
داخل کنترل پنل نیست ؟؟ در صورتیکه نیست لازمست نسخه ی فعلی را پاک کنید و اخرین نسخه ی درایور را دانلود کنید حتماً حل میشود .

ashkan_mc
28-03-2011, 15:53
بستگی به کانفیگ دارد . یعنی انواع متفاوت از 5010 ممکن است در بازار باشد باید در مشخصاتش نگاه کنید . یک مدل از 5010 که مشخصاتش در اینجاست اسلات sim card ندارد :

اشکال از کار افتادن تاچ پد بیشتر جنبه ی نرم افزاری دارد . در صورتیکه با یک ریستارت یا چند دقیقه shutdown کردن دیدید رفع نشد باید درایور قبلی را پاک کنید و بعد درایور جدید را نصب کنید . اخرین نسخه از درایور و اخرین نسخه ی بایوس را همیشه دانلود کرده و نصب داشته باشید .

---------- Post added at 04:41 PM ---------- Previous post was at 04:38 PM ----------

داخل کنترل پنل نیست ؟؟ در صورتیکه نیست لازمست نسخه ی فعلی را پاک کنید و اخرین نسخه ی درایور را دانلود کنید حتماً حل میشود .

درود ... ممنون از جواب شما ...

لپ تاپ دست خودم نیست ... اونی که داره هم از کامپیوتر هیچی نمی دونه ... فقط بهم گفت نزدیک جای باتری یه جایی هست که عکس سیم کارت روش حک شده ... پس یعنی سیم کارت میخوره درسته ؟؟؟

حالا مشکل اینجاست که سیم کارت رو بزنه به لپ تاپ خودش که اتوماتیک شناخته نمیشه ؟؟؟ باید درایوری چیزی نصب کنه دیگه .... نمی دونم درایور رو از کجا گیر بیارم ... تو سایت Dell رفتم چیزی در مورد درایور سیم کارت پیدا نکردم ...

siamakfaraji
28-03-2011, 18:57
درود ...

منم قبل خرید همین سوال رو داشتم.از کل پاساژ پایتخت پرسیدم تو همشون جای سیم کارت هست ولی سخت افزارش نیست.یه بارم تو تاپیک 5010 پرسیدم sheytoon001 گفت سخت افزار ندارن.الان مال من هم که 5010 هستش تو دفترچش نوشته می خوره و جاشم هست اما سیم و بندازم میوفته تو لپتاپ:31:حالا نمیدونم کجا میپیچونن این سخت افزارش و...:13:
اینم لینک تاپیک n 5010 که من پرسیدم قبلا

resident
28-03-2011, 20:45
منم قبل خرید همین سوال رو داشتم.از کل پاساژ پایتخت پرسیدم تو همشون جای سیم کارت هست ولی سخت افزارش نیست.یه بارم تو تاپیک 5010 پرسیدم sheytoon001 گفت سخت افزار ندارن.الان مال من هم که 5010 هستش تو دفترچش نوشته می خوره و جاشم هست اما سیم و بندازم میوفته تو لپتاپ:31:حالا نمیدونم کجا میپیچونن این سخت افزارش و...:13:
اینم لینک تاپیک n 5010 که من پرسیدم قبلا

پیچوندن؟! گمون نمیکنم!!!!!!!!!!!!!!!!
این به این خاطره که Config شما مشمول EDGE نیست. و این خیلی طبیعیه. کارخونه دستگاه ها رو تولید عمده میکنه، بعدش بسته به درخواست مشتری وسایل و اداوات را اضافه میکنه یا تغییر میده. و چون این سری که شما مشول EDGE نیست، پس EDGE روش پورت نشده.

siamakfaraji
28-03-2011, 21:16
پیچوندن؟! گمون نمیکنم!!!!!!!!!!!!!!!!
این به این خاطره که Config شما مشمول EDGE نیست. و این خیلی طبیعیه. کارخونه دستگاه ها رو تولید عمده میکنه، بعدش بسته به درخواست مشتری وسایل و اداوات را اضافه میکنه یا تغییر میده. و چون این سری که شما مشول EDGE نیست، پس EDGE روش پورت نشده.
عزیزم پیچوندن لفظه:11:تو اون تاپیکم گفتم 3 نفر گفتن نداریم و ندیدیم کسی داشته باشه!!!خودم سر این خیلی اعصابم خورد بود که چرا ماله من نداره...متوجه شدم این سری رو از دوبی میارن به همین خاطر اکثرا کیبورد عربی ان و اعراب عزیز این اپشن رو در خواست ندادن.:41:

Namdarian
28-03-2011, 21:25
عزیزم پیچوندن لفظه:11:تو اون تاپیکم گفتم 3 نفر گفتن نداریم و ندیدیم کسی داشته باشه!!!خودم سر این خیلی اعصابم خورد بود که چرا ماله من نداره...متوجه شدم این سری رو از دوبی میارن به همین خاطر اکثرا کیبورد عربی ان و اعراب عزیز این اپشن رو در خواست ندادن.:41:
حتی در صورتیکه شیار سیمکارت را هم داشتید احتمال اندکی وجود داشت با سیمکارتهای اوپراتورهای فعلی بتوانید درست حسابی وصل شوید . حداقل کسیانیکه تا حالا داشتند چه در سونی وایو و چه در dell اکثرً با کار ندادن سیمکارت روبرو بودند .

siamakfaraji
28-03-2011, 21:45
حتی در صورتیکه شیار سیمکارت را هم داشتید احتمال اندکی وجود داشت با سیمکارتهای اوپراتورهای فعلی بتوانید درست حسابی وصل شوید . حداقل کسیانیکه تا حالا داشتند چه در سونی وایو و چه در dell اکثرً با کار ندادن سیمکارت روبرو بودند .
حتی ایرانسل؟؟4 ماه پیش که من از gps اش استفاده می کردم راضی بودم اما از edge نمی دونم!!!ممنون:11:

rara32
29-03-2011, 02:55
سلام

دوستان من هم لپ تاپم سیم کارت میخوره و سخت افزارش رو هم داره ولی در استفاده از EDGE مشکل دارم.
لپ تاپم dell inspiron 1525 . آیا راه حلی داره؟

siamakfaraji
29-03-2011, 19:36
تو سایت دل نگاه کردم هیچ درایوری نیست واسه سیم کارت :18::18:میشه شمام یه نگاه کنی؟؟:10:البته تو سری dell inspiron n :20:5010

Enter
29-03-2011, 19:59
سلام
آقا من هر کاری میکنم نمیتونم استریو میکس رو روی ویندوز 7 بیارم درایورهای لپ تاپ رو آپدیت کردم بازم نشد.
یکی نیست بتونه این مشکل رو حل کنه واسمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

vzn
30-03-2011, 19:56
سلام
من یه لپ تاپ دل 1525 دارم
وقتی خواستم روشن کنم قبل از بوت شدن با این پیغارم روبرو شدم:
time-of-data clock stopped
الان نه میتونم وارد قسمت بایوس بشم یا ویندوز لود میشه و نه هیچ چیزه دیگه!
باطری بایوس رو درآوردمو جا زدم اما بازم مشکل حل نشد
ممنون میشم که راهنماییم بکنید.

tity1
30-03-2011, 23:16
سلام من یه acer5738zg دارم مشکلی که برام پیش اومده اینه که صفحه ی desktop ام همواره سیاه هست وهرقت براش والپیپر میذارم با یه ارور دوباره سیاه میشه روی اون صفحه ی سیاه پایین سمت راست نوشتthis copy of windows is not genuine ایا ویندوز رو دوباره باید نصب کنم ؟در ضمن ویندوز 7 است

Enter
30-03-2011, 23:46
دوستان با نصب درایور صوتی قدیمی تونستم این لامصب Realtek HD Audio Manager رونصب کنم و استریو میکس هم اومد منتها جالبیش اینجاست که با این کار فقط صدارو میتونم با هدست داشته باشم یعنی از اسپیکرهای لپ تاپ هیچ صدایی در نمیاد وقطع هستن مورد جالب بعدی اینه که در این حالت وقتی وارد یکی از رووم های مسنجر بیلوکس میشم وقتی Raise Hand میکنم و Voice Activated رو میزنم صدای کسی که داره حرف میزنه رو 5 ثانیه دارم بعد قطع میشه و همون 5 ثانیه صحبت کردنش پشت سرهم تکرار میشه این کار تا زمانی که مسنجر رو کامل نبندم ادامه داره (حتی رووم رو بستم بازم صدا واسم تکرار میشه)واقعا توش موندم چیکار کنم هر کاریش میکنم درست نمیشه آقا جوون من یکی بیاد کمک کنه بخدا دارم دیوونه میشم از وقتی که این لپ تاپ رو آووردم همه ش درگیر این مسئله م یعنی چی نمیدونم.جان من دوستانی که روشش رو بلدن بیان بگن.
این صفحه کلید این لپ تاپ هم بدجور رفته رو اعصابمون فارسی که بخوام بنویسم کلی طول میکشه
مدل لپ تاپ رو هم بگم شاید دوستانی که این مدل رو دارن و مشکلی با استریو میکس ندارن بتونن کمکم کنن
SonyVaio VPC F13 WFX/B

Namdarian
31-03-2011, 02:30
در اینکه درایور سازگار با سیستم را باید نصب کنید شک نکنید . به همان اندازه که لپتاپهای وایو نمایشگر خوبی دارند به همان اندازه هم نسبت به درایور ناسازگار اذیت دارند ! شما اخرین درایور را نصب کنید بعدً اگر خود Audio manager انرا مجزا توانستید دانلود کنید فبها در غیر اینصورت باید با همان بسازید .

dynastywarior
31-03-2011, 12:20
سلام دوستان من با اینکه زیر لب تاب کولر cooler master گذاشتم ولی بازم فن cpu م هی روشن خاموش میشه
dell vostro 1520

Namdarian
31-03-2011, 14:54
سلام دوستان من با اینکه زیر لب تاب کولر cooler master گذاشتم ولی بازم فن cpu م هی روشن خاموش میشه
dell vostro 1520
شما اینکارها را کردید :

Javad0111
01-04-2011, 10:18
با سلام! اگر امكان دارد طريقه فعالسازي بلوتوث لپ تاپ Lenova را برايم توضيح دهيد در واقع ميخوام بين لپ تاپم و موبايل سوني اريكسون K750 از طريق بلوتوث فايل رد و بدل كنم اما طريقه كار با آن را وارد نيستم خواهشا يك آموزش كامل برايم قرار دهيد....

(راستي طريقه انتقال اطلاعات بين تلويزيون و لپ تاپ يا موبايل ازطريق بلوتوث چگونه هست؟؟؟)

در مورد نحوه فعالسازي وايرلس لپ تاپ با گوشي يا هر وسيله ديگر هم اگر آموزشي يا سايت خاصي مد نظر داريد حتما بنده را از لطف خود دريغ نفرماييد....

Enter
01-04-2011, 18:35
آقا اومدم ریکاوری کردم به همون ویندوز ارجینال که همه ی درایوراش سازگار باشه منتها بازم نشد من عکس میذارم شاید به درد بخوره
آخه مگه امکان داره که استریو میکس نصب نشه اینم عکسها.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ardavan_2008
01-04-2011, 18:47
دوستان جدیدن صدای اسپیکرهای لپ تاپ من احساس میکنم کمتر شده کنترل صدا هم تا اخر هست اما نمیدونم مشکل کجاست فکر میکنید مشکل جای دیگه ای میتونه باشه؟!

Enter
01-04-2011, 23:06
آقا اومدم ریکاوری کردم به همون ویندوز ارجینال که همه ی درایوراش سازگار باشه منتها بازم نشد من عکس میذارم شاید به درد بخوره
آخه مگه امکان داره که استریو میکس نصب نشه اینم عکسها.

دوستان یکی که استریو میکس رو بدون مشکل داره مثه من عکس بگیره بذاره ببینم کجای کارم اشتباست که نمیتونم استریو میکس رو داشته باشم ممنون.

Asali
02-04-2011, 18:29
هنگام نصب سرویس پک1 روی لپتاپ Dell(ویندوز 7 نسخه 32بیتی) پیغام زیر را میده و نصب کامل نمیشه مشکل از کجاست و چگونه حل میشه؟

این پوشه در پیغام بالا نمیدونم چه مشکلی داره! اصلا باز نمیشه
چک دیسک هم کردم مشکل حل نشد.

البته مراحل نصب سروس پک به شکل زیر جلو میره

بعد پیغام زیر را میده و متوفف میشه

Pami
02-04-2011, 20:03
خب خیلی واضح داره میگه که فایل خراب هست و نمیتونه محتویاتش رو بخونه .
توی پیغام گفته شده Check Disk انجام بدید .

Asali
02-04-2011, 22:31
خب خیلی واضح داره میگه که فایل خراب هست و نمیتونه محتویاتش رو بخونه .
توی پیغام گفته شده Check Disk انجام بدید .

ممنون از پاسختون، ولی همانطور که قبلا نوشتم: Check Disk هم انجام دادم ولی مشکل همچنان باقی است، یعنی متوجه پیغام شدم ؛ راه حل ارائه شده مشکل را حل نکرد/
راه حل دیگری ارائه کنید.

Pami
03-04-2011, 00:28
خب تنها راهی که میشه انجام داد اینه که اگه فایل رو دانلود کردید از یه سرور مطمئن دیگه دانلود کنین که مشکل نداشته باشه

Asali
03-04-2011, 09:50
خب تنها راهی که میشه انجام داد اینه که اگه فایل رو دانلود کردید از یه سرور مطمئن دیگه دانلود کنین که مشکل نداشته باشه

فایل سالمه، چون روی سه سیستم دیگه امتحان کردم بخوبی جواب داد و سرویس پک رو نصب کرد، شما چه راه حلی برای برطرف کردن مشکلی که در پیغام اول اومده دارید؟

yashgin128
03-04-2011, 14:45
سلام
من یه دونه Y560 دارم که یه چند وقتی روش pes 11 بازی میکردم .
بیشتر هم سعی میکردم که هنگام بازی باطری رو بیرون بیارم ولی بعضی وقت ها دیگه نمیشد کاریش کنی و رو باطری(البته در اتصال به برق شهری)تا اینکه یه روز بعد از بازی متوجه شدم که سیستم خود به خود ریسیت یا خاموش میشه.ولی وقتی که باطری رو بیرون میاوردم دیگه مشکل نداشت.
الان اون مشکل رفع شده ولی حدود نیم ساعت که با سیستم کار میکنم خود به خود نور صفحه نمایش کم میشه و من مجبورم باز نورش رو زیاد کنم.و باز هم این عمل زشت و خداناپسندانه:31: تکرار میشه
چیکار کنم؟

ba maram
03-04-2011, 15:21
سلام دوستان
مدل لپتاپ من 1564 dell هست و 1 سال خریدمش.حدودا 6 ماهی هست که وقتی برنامه سنگین(حتی بازی گرافیکی) مثل pes 2010 رو برای مدت نه چندان زیادی که اجرا میکنم یک دفعه صدای جیز جیز (انگار که صدای مگسه:31:) میاد و صفحه سیاه میشه
منم همیشه کلید پاور رو از رو خود لپ تاپ میگیرم که خاموش شه
به نظرتون مشکل از چیه؟؟
همیشه هم باطری روی سیستم بوده و در نیوردم مگه این که کار کوچیکی داشته باشم
راستی شدتش از 6 ماه پیش به صورت تصاعدی داره زیاد میشه
تورو خدا راهنماییم کنید

Pami
03-04-2011, 15:35
فایل سالمه، چون روی سه سیستم دیگه امتحان کردم بخوبی جواب داد و سرویس پک رو نصب کرد، شما چه راه حلی برای برطرف کردن مشکلی که در پیغام اول اومده دارید؟

من خودم آپدیت به سرویس پک 1 رو انجام ندادم که دقیق بگم ، ممکنه شما فایل نسخه 64 بیتی رو برای 32 بیت گرفته باشید اشتباهی
به هر حال اینجا بهتر میتونید مشکلتون رو حل کنید :

ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

سلام دوستان
مدل لپتاپ من 1564 dell هست و 1 سال خریدمش.حدودا 6 ماهی هست که وقتی برنامه سنگین(حتی بازی گرافیکی) مثل pes 2010 رو برای مدت نه چندان زیادی که اجرا میکنم یک دفعه صدای جیز جیز (انگار که صدای مگسه:31:) میاد و صفحه سیاه میشه
منم همیشه کلید پاور رو از رو خود لپ تاپ میگیرم که خاموش شه
به نظرتون مشکل از چیه؟؟
همیشه هم باطری روی سیستم بوده و در نیوردم مگه این که کار کوچیکی داشته باشم
راستی شدتش از 6 ماه پیش به صورت تصاعدی داره زیاد میشه
تورو خدا راهنماییم کنید

اینطور که میگید باید مشکل از فن باشه چون نمیتونه به دور بالا برسه و پردازنده رو خنک کنه پس سیستم روی حالت Halt میره ، حتما ببرید تعمیرگاه برای تست .

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:34 PM ----------

سلام
من یه دونه Y560 دارم که یه چند وقتی روش pes 11 بازی میکردم .
بیشتر هم سعی میکردم که هنگام بازی باطری رو بیرون بیارم ولی بعضی وقت ها دیگه نمیشد کاریش کنی و رو باطری(البته در اتصال به برق شهری)تا اینکه یه روز بعد از بازی متوجه شدم که سیستم خود به خود ریسیت یا خاموش میشه.ولی وقتی که باطری رو بیرون میاوردم دیگه مشکل نداشت.
الان اون مشکل رفع شده ولی حدود نیم ساعت که با سیستم کار میکنم خود به خود نور صفحه نمایش کم میشه و من مجبورم باز نورش رو زیاد کنم.و باز هم این عمل زشت و خداناپسندانه:31: تکرار میشه
چیکار کنم؟

پیشنهاد میکنم بایوس لپ تاپ رو آپدیت کنید ، ممکنه ایراد از تنظیمات بایوس باشه .

Enter
03-04-2011, 18:38
ایها الناس کسی نیست به داد من برسه بابا بخدا الان بیشتر از 10 روزه که دارم میگم من به هیچ وجه نمیتونم استریو میکس رو داشته باشم درایور قدیم نصب کردم جواب نداد درایور جدید نصب کردم جواب نداد کسی نیست که بتونه کمکم کنه
مدل لپ تاپ لعنتی من :
VPC F13WFX

yashgin128
03-04-2011, 20:39
پیشنهاد میکنم بایوس لپ تاپ رو آپدیت کنید ، ممکنه ایراد از تنظیمات بایوس باشه .
ممنون دوست عزیز
اتفاقا جدیدترین ورژن بایوس مربوط به دو هفته پیش هم تو سایت لینوو موجود هست که اینجا دو تا مشکل وجود داره:
1.از کجا متوجه شم که ورژن فعلی بایوس من چیست؟
2.چطور بایوس رو اپدیت کنم اخه قبلا تو همین انجمن بچه ها خیلی با اپدیت بایوس تو هر لپتاپی مشکل داشتند؟
3.اهان یه مورد دیگه هم هست که گرافیک من ati mobility radeon hd 5730 هست .برای اپدیت این گرافیک هیچ توضیحی تو سایت لینوو ارائه نشده .باید چیکار کنم؟تو سایت خود ati اپدیت گیر میاد(منظورم اینه که نباید خود سایت سازنده اپدیت ارائه بده؟)
این هم لینک مربوط به بالا
ممنون

Pami
03-04-2011, 20:52
ایها الناس کسی نیست به داد من برسه بابا بخدا الان بیشتر از 10 روزه که دارم میگم من به هیچ وجه نمیتونم استریو میکس رو داشته باشم درایور قدیم نصب کردم جواب نداد درایور جدید نصب کردم جواب نداد کسی نیست که بتونه کمکم کنه
مدل لپ تاپ لعنتی من :
VPC F13WFX

Stereo Mix قابلیتی هست که باید کارت صدای شما پشتیبانی کنه
اسم چیپ کارت صدای لپ تاپ رو بنویسید اگه Realtek باشه باید پشتیبانی کنه

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

ممنون دوست عزیز
اتفاقا جدیدترین ورژن بایوس مربوط به دو هفته پیش هم تو سایت لینوو موجود هست که اینجا دو تا مشکل وجود داره:
1.از کجا متوجه شم که ورژن فعلی بایوس من چیست؟
2.چطور بایوس رو اپدیت کنم اخه قبلا تو همین انجمن بچه ها خیلی با اپدیت بایوس تو هر لپتاپی مشکل داشتند؟
3.اهان یه مورد دیگه هم هست که گرافیک من ati mobility radeon hd 5730 هست .برای اپدیت این گرافیک هیچ توضیحی تو سایت لینوو ارائه نشده .باید چیکار کنم؟تو سایت خود ati اپدیت گیر میاد(منظورم اینه که نباید خود سایت سازنده اپدیت ارائه بده؟)
این هم لینک مربوط به بالا
ممنون

شما اینکارایی که میگم رو انجام بدید :

1- دانلود فایل آپدیت فقط از سایت لنوو
2- غیر فعال کردن آنتی ویروس و فایروال به همراه شارژ کامل باتری و استفاده از شارژر
3- اجرا کردن فایل آپدیت به عنوان Run as Administrator
4- در حین آپدیت هم هیچ کاری نکنید تا تموم بشه و لپ تاپ Restart بشه .

در مورد پیدا کردن ورژن فعلی شما وقتی لپ تاپ رو ری استارت میکنید با F2 به داخل بایوس میرید اونجا ورژن رو حتما نوشته .

برای آپدیت درایور کارت گرافیک هم میتونید از سایت ATI هم میتونید دریافت کنید ، فرقی نمیکنه فقط دقیقا برای سیستم عامل فعلی و همینطور آخرین نسخه رو بگیرید

Enter
03-04-2011, 23:32
جناب Pami این عکس رو ببینید این ارجینال نصب بود من چیزی رو نصب نکردم.

Pami
04-04-2011, 12:58
جناب Pami این عکس رو ببینید این ارجینال نصب بود من چیزی رو نصب نکردم.

خب شما روی آیکون بلندگو توی ویندوز 7 راست کلیک کنید و Recording Devices رو بزنید ، توی اون صفحه هم راست کلیک کنید و دوتا تیک مربوط به Show Disable & Disconnected رو بزنید ، ممکنه Disable شده باشه و نشونش نمیده

mand007
04-04-2011, 15:16

لطفا به من هم جواب بدید

یه سوال دیگه هم داشتم نمیشه بازی های اچ پی گیم رو رایگان کرد مثلا کرکی چیزی
ممنون

بعد ببخشید جناب Pami
بنظرتون گالکسی اس 2 بهتر از اپتیموس 2 نیست؟

Pami
04-04-2011, 15:32
یه سوال دیگه هم داشتم نمیشه بازی های اچ پی گیم رو رایگان کرد مثلا کرکی چیزی
ممنون

این رو توی تالار بحث و تبادل نظر و تاپیک HP باید بپرسید نه اینجا .

بنظرتون گالکسی اس 2 بهتر از اپتیموس 2 نیست؟

این هم چه ربطی داره به این تاپیک ؟! تو تالار گوشی ها باید بپرسید ، اون امضای من هست .

ممنون

vazirdaftar
04-04-2011, 15:49
من یه acer aspire 4741g دارم که چند وقت پیش بوتش مشکل پیدا کرده بود و در تاپیک زیر هم مطرح کردم و خلاصه هر جور بود درست شد؛منتها الان مساله ای که هست اینه که خیلی کند شده و نمیدونم بی دلیل روی هر چی کلیک میکنم تا اجرا بشه چندین ثانیه(حتی دقیقه هم شده) طول میده؛حالا ایراد از هارده یا ویندوز یا جای دیگر؟؟؟ویندوز را بعید میدانم چون همون ویندوزیه که روی کامپیوتر دیگری هم نصب کردم و مشکلی هم نداشته.
این هم از تاپیک مربوط به مشکل بوت:

Enter
04-04-2011, 16:18
خب شما روی آیکون بلندگو توی ویندوز 7 راست کلیک کنید و Recording Devices رو بزنید ، توی اون صفحه هم راست کلیک کنید و دوتا تیک مربوط به Show Disable & Disconnected رو بزنید ، ممکنه Disable شده باشه و نشونش نمیده

پامی جون فدای تو من چندتا پست قبل تر کامل توضیح داده بودم که همه کار کردم حتی عکس هم گذاشتم توی گوگل هم گشتم خیلی هم گشتم حتی سایتهای خارجی رو زیر رو رو کردم منتهی چیزی نیست خیلیا مثه من این مشکل رو داشتن (بچه های فروم های خارجی) ولی در نهایت همه ی پست ها جواب نگرفته بودن من موندم واقعا خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااا.

mand007
04-04-2011, 18:26
پیدا کردن ویندوز مخصوص تبلت پی سی
سلام دوستان من مشکلم رو کامل می نویسم امیدوارم کمکم کنید:10:

یکی از دوستان ما یه لبتاپ فوجیتسو قلمی گرفته بود که روش ویندوز اکس پی اورجینال فوجیتسو تبلت پی سی بود

ما هم فلشمونو زدیم به سیستمش ویندوزش سوخت ما هم ویندوزو عوض کردیم ولی دکمه اف ان و دوربین دکمه های کم زیاد نور و صدا و قلمشو و..... رو نمیشناسه خیلی هاشو براشش از اینترنت پیدا کردم و نصب کردم

ولی طرف راضی نیست میگه ویندوزش اورجینال بوده نمی دونم تو والپیپر های ویندوزش نوشته بوده فوجیتسو و تعداد برنامه های مخصوص (نو اینترنت سرچ کردم پولی بودن) تبلتش توش بوده خلاصه از این حرفا

حالا پشت لبتاپش بر چسب اورجینالش هست

ایا کاری میشه کرد؟

نمی دونم مثلا دانلود کنم یا .. نمی دونم؟

Namdarian
04-04-2011, 19:56

یکی از دوستان ما یه لبتاپ فوجیتسو قلمی گرفته بود که روش ویندوز اکس پی اورجینال فوجیتسو تبلت پی سی بود

ما هم فلشمونو زدیم به سیستمش ویندوزش سوخت ما هم ویندوزو عوض کردیم ولی دکمه اف ان و دوربین دکمه های کم زیاد نور و صدا و قلمشو و..... رو نمیشناسه خیلی هاشو براشش از اینترنت پیدا کردم و نصب کردم

ولی طرف راضی نیست میگه ویندوزش اورجینال بوده نمی دونم تو والپیپر های ویندوزش نوشته بوده فوجیتسو و تعداد برنامه های مخصوص (نو اینترنت سرچ کردم پولی بودن) تبلتش توش بوده خلاصه از این حرفا

ایا کاری میشه کرد؟

با سلام . دوست عزیز ان ویندوز ایکس پی ویندوز سفارشی که نبوده . یک ویندوز معمولی بوده که فوجیتسو امده مقداری خودش سفارشی سازی های ظاهری انجام داده که دذره ای ارزش فنی ندارد . شما یک ویندوز معمولی برایش نصب کنید خیلی هم از ویندوزهای اصلی که ابنجانب نیز دو تا داشتم سبکتر و سرحالتر است . مطمدن باشید ان نرم افزارهایی هم که میگویید پولی بوده روی ان تبلت هم بصورت تریال نصب شده بوده است .

tester00
05-04-2011, 10:42

ایا کاری میشه کرد؟

سافت گذر یه ویندوز 7 48 نسخه ای نزدیک به 4 گیگ برای دانلود دارد،البته باید عضو ویژه باشی:

beta3
05-04-2011, 13:56
با سلام خدمت دوستان عزیز.من یه مشکلی دارم اگه تونستین کمکم کنین.لپ تاپ من سونی مدل f11 dgx.چند وقت پیش دیدم که همش هنگ میکنه بردم نمایندگی.اونجا گفتن که از چیپ و سی پی یوشه.چیپشو عوض کردن.سی پی یو رو هم عوض کردن اما چون core i7 نداشتن،مجبور شدن فعلا core i5 بندازن تا من کارامو انجام بدم تا وقتی که واسشون برسه.اما از اون موقع میگن i7 تو بازار نیست.در ضمن تاچ دستگام هم باید عوض شه،میگن تاچ سری f هم نیست.میخواستم بدونم راست میگن یا دارن میپیچونن که اگه میپیچونن باهاشون جور دیگه برخورد کنم.ممنون

Pami
05-04-2011, 14:04
با سلام خدمت دوستان عزیز.من یه مشکلی دارم اگه تونستین کمکم کنین.لپ تاپ من سونی مدل f11 dgx.چند وقت پیش دیدم که همش هنگ میکنه بردم نمایندگی.اونجا گفتن که از چیپ و سی پی یوشه.چیپشو عوض کردن.سی پی یو رو هم عوض کردن اما چون core i7 نداشتن،مجبور شدن فعلا core i5 بندازن تا من کارامو انجام بدم تا وقتی که واسشون برسه.اما از اون موقع میگن i7 تو بازار نیست.در ضمن تاچ دستگام هم باید عوض شه،میگن تاچ سری f هم نیست.میخواستم بدونم راست میگن یا دارن میپیچونن که اگه میپیچونن باهاشون جور دیگه برخورد کنم.ممنون

خب تا حدودی درست گفته ، پروسسور خانواده i7 تو بازار خیلی کم پیدا میشه ، مگر اینکه یه دستگاه اوراقی باشه از روش باز کنن و بزارن برای شما .
حتما پیگیری کنید .

تاچ پد لپ تاپ چیزی هست که به بدنه متصل هست و هیچ تعمیرکاری جداگانه برای فروش نداره ، اگر خراب باشه باید کلا قاب رویی دستگاه پیدا بشه که براتون تعویض کنن .

Pami
05-04-2011, 14:12
پامی جون فدای تو من چندتا پست قبل تر کامل توضیح داده بودم که همه کار کردم حتی عکس هم گذاشتم توی گوگل هم گشتم خیلی هم گشتم حتی سایتهای خارجی رو زیر رو رو کردم منتهی چیزی نیست خیلیا مثه من این مشکل رو داشتن (بچه های فروم های خارجی) ولی در نهایت همه ی پست ها جواب نگرفته بودن من موندم واقعا خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااا.

خب اگه شما با آپدیت درایور کارت صدا به نتیجه نرسیدید حتما ساپورت نمیکنه از این قابلیت .
ولی برای من هم سواله Stereo Mix قابلیت شاخی نیست که دیگه لپ تاپ ها مخصوصا سونی ساپورت نکنه .

Enter
05-04-2011, 14:43
خب اگه شما با آپدیت درایور کارت صدا به نتیجه نرسیدید حتما ساپورت نمیکنه از این قابلیت .
ولی برای من هم سواله Stereo Mix قابلیت شاخی نیست که دیگه لپ تاپ ها مخصوصا سونی ساپورت نکنه .

منم همینو میگم اصلا کلا هنگ کردم 1400 پول بی زبونو خرج این کردم حالا کارم لنگه خیلیا این مشکلو دارن واقعا توش موندم جان تو راه حلشو پیدا کردی بهم پخ کن.

mand007
05-04-2011, 16:45
با سلام . دوست عزیز ان ویندوز ایکس پی ویندوز سفارشی که نبوده . یک ویندوز معمولی بوده که فوجیتسو امده مقداری خودش سفارشی سازی های ظاهری انجام داده که دذره ای ارزش فنی ندارد . شما یک ویندوز معمولی برایش نصب کنید خیلی هم از ویندوزهای اصلی که ابنجانب نیز دو تا داشتم سبکتر و سرحالتر است . مطمدن باشید ان نرم افزارهایی هم که میگویید پولی بوده روی ان تبلت هم بصورت تریال نصب شده بوده است .

]

چرا متاسفانه ویندوز سفارشی بوده

روی بر چسب پشت لبتاپ هم نوشته ویندوز اکس پی پروفشنال فجیتسو تبلت پی سی

با این بر چسب میشه کاری کرد مثلا دانلود و...

mand007
05-04-2011, 17:21

متاسفانه چرا سفارشی بوده

ویندوز اکس پی پروفشنال فوجیتسو تبلت پی سی

رو روی برچسب پشت ویندوز کامل نوشته

حالا دانلود میشه کردیا ....

Facon_Archi
05-04-2011, 17:32
صدای فن رو نمیشه کم کرد؟!!
موقعی که بعضی برنامه هارو اجرا میکنی یهو خیلی اوج میگیره: دی

Namdarian
05-04-2011, 18:43
متاسفانه چرا سفارشی بوده

ویندوز اکس پی پروفشنال فوجیتسو تبلت پی سی

رو روی برچسب پشت ویندوز کامل نوشته

حالا دانلود میشه کردیا ....
پس با این حساب بهتر است شما از نمایندگی فروش/خرید تبلتهای فوجیتسو بپرسید چون ممکنست با دریافت هزینه مشکل را حل کنند و ریکاوری را بشما بدهند .

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

صدای فن رو نمیشه کم کرد؟!!
موقعی که بعضی برنامه هارو اجرا میکنی یهو خیلی اوج میگیره: دی
طبیعی است دیگر . سیستم رومیزی نیز فنش موقع لود بیشتر میچرخد . ولی همانطور که در صفحات قبل توضیح مفصل دادم باید خنک سازی روی حالت اکتیو باشد .

Soltan Shah Ali
05-04-2011, 19:51
سلام به بزرگواران سایت
عید همه مبارک
من لپتاپم ویندوز 7 اورجیناله . اما 1 درایو بیشتر نداره. دو سوال داشتم
1- آیا با اضافه کردن درایو های دیگه بعد از ریکاوری کردن دوباره درایوم به یکی برمیگرده ؟ اگر بر میگرده آیا به اطلاعاتم صدمه ای میزنه ؟
2- اشکالی نداره من میخوام درایو اضافه کنم!؟

لپتاپم مدل سونی وایوئه... . 3 تا دی وی دی برای ریکاوری داره... .

shadi_87
05-04-2011, 20:48
با سلام
لپ تاپ من توشیبا هست. می خواستم از روش compressed درایو سی رو فشرده کنم ولی بعد از restart دیگه ویندوز بالا نمیاد و پیغامی میده که من معنیشو نمی فهمم!!!!
پیغام اینه: GKXSI is compressed
بعد از این هم نوشته که با کنترل آلت دیلیت ریستارت کنین.
من سرویس پک 1 ویندوز 7 رو دان کردم ولی با اون هم نمیتونم به قسمت setop برم
لطفا راهنمایی کنین

khanjanisaeed
05-04-2011, 22:15
با سلام
یه کارته وایرلس رو با اینترنت share کردم با pc. لپتاپ تو اینترنت نمیره؟ ولی با موبایلم رفتم
لپ تاپ وایرلسه میشناسه فایروال هم خاموشه زود جواب بدین ممنون میشم

Enter
05-04-2011, 22:28
سلام به بزرگواران سایت
عید همه مبارک
من لپتاپم ویندوز 7 اورجیناله . اما 1 درایو بیشتر نداره. دو سوال داشتم
1- آیا با اضافه کردن درایو های دیگه بعد از ریکاوری کردن دوباره درایوم به یکی برمیگرده ؟ اگر بر میگرده آیا به اطلاعاتم صدمه ای میزنه ؟
2- اشکالی نداره من میخوام درایو اضافه کنم!؟

لپتاپم مدل سونی وایوئه... . 3 تا دی وی دی برای ریکاوری داره... .

وقتی ریکاوری میکنی بله برمیگرده به همون یک درایو وتنظیمات اولیه ش
درایو اضافه کن ولی حواست باشه خواستی ریکاوری کنی یه بکاپ ازشون بگیر
واسه ریکاوری لپ تاپ رو خاموش کن بعد دکمه ASSIST رو بزن و طبق دستور برو جلو نیازی به سی دی ها هم نیست تا زمانی که درایو بکاپ ارجینال رو پاک نکرده باشی.

lilipar
05-04-2011, 22:35
سلام... نمی دونم سوالی که دارم می نویسم جزئی هست یا نه اما امیدوارم کمکم کنید.
من یه لپ تاپ dell vostro 1500 دارم. تقریبا 4 ساله دارمش. دو سال اول هیچ مشکلی نداشت جز اینکه یه کم هنگ می کرد. حتی ویندوزشو بعد دو سال هنوز عوض نکرده بودم. اما یه مدت دوستم فلش از دانشگاه می آورد به لپ تاپم می زد بعد اون بود که ویندوزم پرید. یه ویندوز اورجینال با لپ تاپم هست همونو روش می ریزم همیشه. خلاصه ویندوز دوباره نصب کردم اما از اون موقع هر دو سه چار ماه یه بار ویندوزم می پره. ارورای ناجور می ده. یه بار سی پی یوم سوخت عوض کردم بازم همون مشکلو داره. صفحه مانیتورمم جدیدا شروع کرده بعضی وقتا پرش داره. نمی دونم چی کارش کنم. یکی بهم گفت این یه ویروسه که اگه آنتی ویروس کاسپر اورجینال بگیرم با اون پاک می شه حل می شه. این درسته؟ چی کار کنم؟

Pami
06-04-2011, 11:30
سلام... نمی دونم سوالی که دارم می نویسم جزئی هست یا نه اما امیدوارم کمکم کنید.
من یه لپ تاپ dell vostro 1500 دارم. تقریبا 4 ساله دارمش. دو سال اول هیچ مشکلی نداشت جز اینکه یه کم هنگ می کرد. حتی ویندوزشو بعد دو سال هنوز عوض نکرده بودم. اما یه مدت دوستم فلش از دانشگاه می آورد به لپ تاپم می زد بعد اون بود که ویندوزم پرید. یه ویندوز اورجینال با لپ تاپم هست همونو روش می ریزم همیشه. خلاصه ویندوز دوباره نصب کردم اما از اون موقع هر دو سه چار ماه یه بار ویندوزم می پره. ارورای ناجور می ده. یه بار سی پی یوم سوخت عوض کردم بازم همون مشکلو داره. صفحه مانیتورمم جدیدا شروع کرده بعضی وقتا پرش داره. نمی دونم چی کارش کنم. یکی بهم گفت این یه ویروسه که اگه آنتی ویروس کاسپر اورجینال بگیرم با اون پاک می شه حل می شه. این درسته؟ چی کار کنم؟

پرش تصویر در مانیتور ربطی به ویروس نداره ، باید ببرید تعمیرگاه تا ایرادها لیست بشه و قطعات مورد نیاز تعویض بشه

Dr.FANOOS
07-04-2011, 09:47
سلام.:20:
متاسفانه مثل اینکه اشکالی در ویندوز لپ تاپ من وجود داره که اجازه ی کانک شدن با وایرلس رو نمی ده.
البته ویندوز من 7 اورجینال هست.
به پیغام های زیر توجه کنید:

تنظیمات خاصی باید صورت بگیره؟

MOHAMMADKH480014
07-04-2011, 12:12
سلام من لپ تاپ asus a42ja دارم 3 تا مشکل دارم
1-وقتی ویندوز میاد بالا dvd رایتر از کار افتاده و باید از device manager برم و فعالش کنم می خوام ک همون اول فعال باشه.
2-داخل device manager چهار تا علامت سوال هست که همش مربوط به bluetooth هست این برای چیه؟
3-وقتی لپ تاپ روشن میشه خیلی دیر میاد بالا تو welcome windows یه 2 -3 دقیقه ای گیر میکنه .
اگه میشه منو راهنمایی کنید.
ممنون

shahramcat
07-04-2011, 15:32
سلام

من امروز هارد لپ تاپ رو عوض کردم چون هارد قبلی خراب شده بود ... 3 تا دیسک ریکاوری داره . هارد جدید رو فرمت کردم و سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا . روی 65% ارور داد که نمیشه سیستم ریکاور بشه !

ویندوز 7 رو ریختم روش و دوباره سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا تا ببینم میشه ریکاور کنه یا نه !

سوال من این هست که برای ریکاور کردن احتیاج هست حتما روی لپتاپ سیستم عامل نصب باشه یا نه بصورت خام میشه از بوت این کاررو انجام بدیم ؟

ممنون

farhad_s5
07-04-2011, 19:45
سلام دوستان

من امروز یه نت بوک ایسوس 1001PXD خریدم. وقتی روشن هست و به صفحش نگاه می کنم انگار یه لایه محافظ روش هست چون زیاد شفاف نیست و انگار کثیفه!! می خواستم ببینم محافظ داره یا اینکه کیفیت تصویر پایینه؟!!

(در مقایسه با LCD Sony FW میگم)

خیلی ممنون

01110362
07-04-2011, 22:02
سلام به همه دوستان
لپ تاپ ما هم ایسوس هست :13: DVD ها رو یکی درمیون بالا میاره .ولی CD رو سه سوت بالا میاره.
تقریبا 6ماه کارکرده .رایت هم زیاد نداشتم.گارانتی سازگار هست .
1.به نظر شما لنزش ضعیفه که نمیتونه بعضی از دی وی دی ها رو بخونه ؟
2. این مشکل شامل گارانتی میشه یا نه ؟
3.مرسی:11:

---------- Post added at 11:02 PM ---------- Previous post was at 10:58 PM ----------

سلام

من امروز هارد لپ تاپ رو عوض کردم چون هارد قبلی خراب شده بود ... 3 تا دیسک ریکاوری داره . هارد جدید رو فرمت کردم و سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا . روی 65% ارور داد که نمیشه سیستم ریکاور بشه !

ویندوز 7 رو ریختم روش و دوباره سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا تا ببینم میشه ریکاور کنه یا نه !

سوال من این هست که برای ریکاور کردن احتیاج هست حتما روی لپتاپ سیستم عامل نصب باشه یا نه بصورت خام میشه از بوت این کاررو انجام بدیم ؟

ممنون

اگه از درایو c کامل بک آپ گرفتی که دیگه نیازی به سیستم عامل نداره با بوت میدونی Restor کنی.

01110362
07-04-2011, 22:09
سلام من لپ تاپ asus a42ja دارم 3 تا مشکل دارم
1-وقتی ویندوز میاد بالا dvd رایتر از کار افتاده و باید از device manager برم و فعالش کنم می خوام ک همون اول فعال باشه.
2-داخل device manager چهار تا علامت سوال هست که همش مربوط به bluetooth هست این برای چیه؟
3-وقتی لپ تاپ روشن میشه خیلی دیر میاد بالا تو welcome windows یه 2 -3 دقیقه ای گیر میکنه .
اگه میشه منو راهنمایی کنید.
ممنون

1.مشکلتون غیرعادیه:18: از نظر ویروس چک کنید.از چه زمانی این مشکل دارید.
2. درایور بلوتوث نصبه یا نه؟
3. Start up خلوت کن همونطور که میدونی بعضی از برنامه ها بعد از نصب اتومات با ویندوز بالا میان .چک کن ببین چطوری میشه؟ضمنا اگر از اینترنت سکوریتی استفاده میکنی فایروال ویندوزتو نگاه کن خاموش هست یانه در غیر اینصورتدچار تداخل میشه سیستم.
موفق باشید.

01110362
07-04-2011, 22:14
سلام.:20:
متاسفانه مثل اینکه اشکالی در ویندوز لپ تاپ من وجود داره که اجازه ی کانک شدن با وایرلس رو نمی ده.
البته ویندوز من 7 اورجینال هست.
به پیغام های زیر توجه کنید:

تنظیمات خاصی باید صورت بگیره؟

تنظیم خاصی نداره .
مودمتون رو چی تنظیمه ؟ ppoe ?
به محض بالا اومدن ویندوز سیستم با مودم کانکت میشه .
فایروال آنتی ویروس یا ویندوز تو خاموش کن دوباره چک کن.نتیجه رو بگو.

omidfarzad
08-04-2011, 09:16
با سلام و تبریک سال نو
من لب تاپ sonyمدلvgn-sz640 دارم و ویندوز 7-64بیتی را روی آن نصب کردم ولی درایور کارت گرافیک رو ندارم به سایت sony هم رفتم نداشت لطفا برای دانلود ونصب درایور کارت گرافیک راهنمایی بفرمایید

MOHAMMADKH480014
08-04-2011, 11:30
1.مشکلتون غیرعادیه:18: از نظر ویروس چک کنید.از چه زمانی این مشکل دارید.
2. درایور بلوتوث نصبه یا نه؟
3. Start up خلوت کن همونطور که میدونی بعضی از برنامه ها بعد از نصب اتومات با ویندوز بالا میان .چک کن ببین چطوری میشه؟ضمنا اگر از اینترنت سکوریتی استفاده میکنی فایروال ویندوزتو نگاه کن خاموش هست یانه در غیر اینصورتدچار تداخل میشه سیستم.
موفق باشید.
من درایور بلوتوثم نصبه مگه همون اول که لپ تاپ رو میخری نباید نصب باشه؟
من تا حالا ویندوز عوض نکردم.

farhad_s5
08-04-2011, 17:24
سلام دوستان

من امروز یه نت بوک ایسوس 1001PXD خریدم. وقتی روشن هست و به صفحش نگاه می کنم انگار یه لایه محافظ روش هست چون زیاد شفاف نیست و انگار کثیفه!! می خواستم ببینم محافظ داره یا اینکه کیفیت تصویر پایینه؟!!

(در مقایسه با LCD Sony FW میگم)

خیلی ممنون

بهنازی
08-04-2011, 21:38
با سلام
وقتی میخوام درش لپ تاپو باز میکنم پسورد بخواد چیکار کنم
و همین طور موقعی که درشو میبندم چراغ قرمز چشمک میزنه اینو چجوری باید برطرف کنم
البته تو ویندور xp
با تشکر

shahab_f
08-04-2011, 21:46
این لپ تاپ هایی که برای CPU اش نوشته مثلا 2.5ghz to 3.0 ، چجوری فرکانس سی پی یوش به اون حد بالاش میرسه ؟

conjed
08-04-2011, 23:42
من 1 اف 13 ال ج ایکس گرفتم.یه 20روزیه.تونیمه شب با در بسته خودش روشن میشه!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم چرا ؟تو تنظیمات بایوسشم وستاپ)صفحه ابیه تنظیم پاور ندیدم.
یه بارم دیشب خطا blue screen داده!
لطفا کمک کنید توروخدا

ضمنا service tag را برای ریفر بودن یا نبودن کجا باید چک کرد؟

تشکر-منتظرجوابتونم.....

Dr.FANOOS
09-04-2011, 16:33
تنظیم خاصی نداره .
مودمتون رو چی تنظیمه ؟ ppoe ?
به محض بالا اومدن ویندوز سیستم با مودم کانکت میشه .
فایروال آنتی ویروس یا ویندوز تو خاموش کن دوباره چک کن.نتیجه رو بگو.
بله.توی پروتکول ها هم حالت obtain هست.
+
متاسفانه کانکت نمی شه .درایور خاصی داره؟من نتونستم درایور وایرلس(مودم) لپ تاپم رو پیدا کنم. مدل لپ تاپ من hp pavilion dv6 هست.

ata.royalfalcon
09-04-2011, 18:59
با سلام و تبریک سال نو
من لب تاپ sonyمدلvgn-sz640 دارم و ویندوز 7-64بیتی را روی آن نصب کردم ولی درایور کارت گرافیک رو ندارم به سایت sony هم رفتم نداشت لطفا برای دانلود ونصب درایور کارت گرافیک راهنمایی بفرمایید

سلام
بهترین راه این هست که آخرین ورژن درایور رو از سایت های سازنده گرافیک دانلود کنین نه از خود سایت SONY
برای گرافیک اول از سایت اینتل
و اگر گرافیک دوم داره ، با توجه به نوع گرافیک ، از NVIDIA و یا از ATI دانلود کنین

mohamad.hejazi
09-04-2011, 22:08
سلام دوستان
من لپتاپ acer 5741g دارم
چند وقتیه شارژ لپتاپم 100 در صد نمیشه و رو 73 درصد میمونه
مشکل از چیه و آیا باطری شامل گارانتی هم میشه؟
و بهترین باطری که میشه برای این نوت بوک خرید چیه؟و قیمتش چنده؟

omid-p30
10-04-2011, 09:54
دوستان من میخوام 7 رو روی dell inspiron 1520 نصب کنم .

نکات خاصی هست که لازمه بدونم ؟

Pami
10-04-2011, 16:15
دوستان من میخوام 7 رو روی dell inspiron 1520 نصب کنم .

نکات خاصی هست که لازمه بدونم ؟

روی این مدل به راحتی نصب میشه ، فقط درایورها و آخرین آپدیت ها رو از سایت دل باید بگیرید .
در حین نصب و بعد از اون مشکلی پیش اومد مطرح کنین

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:12 PM ----------

این لپ تاپ هایی که برای CPU اش نوشته مثلا 2.5ghz to 3.0 ، چجوری فرکانس سی پی یوش به اون حد بالاش میرسه ؟

بسته به نیاز ، خود پروسسور تا اون مقدار اورکلاک میکنه .
فقط باید از تنظیمات Power Option سرعت کلاک رو محدود نکرده باشید ( در حالت عادی اینطور نیست )

badbo
10-04-2011, 16:45
سلام. آقا جون مادرتون کمک کنید :)
من یه لب تاب لنوو گرفتم و میخواستم پارتیشن بندیش کنم.بعد از ریتس شدن دستگاه سیستم بالا نمیاد. مینویسه System operation can not found و چند بار هم ریکاوری کردم.نشد که نشد خواهش میکنم کمک کنید بچه ها

omid-p30
10-04-2011, 18:01
روی این مدل به راحتی نصب میشه ، فقط درایورها و آخرین آپدیت ها رو از سایت دل باید بگیرید .
در حین نصب و بعد از اون مشکلی پیش اومد مطرح کنین

]درایور ها رو بعد از نصب باید بگیرم یا قبل از نصب ؟ من با driver genius کار میکنم.

بهنازی
10-04-2011, 20:29
چی میشد به من هم جواب میدادین؟

rouzbeh.stat
10-04-2011, 23:49
سلام دوستان
لپ تاپ من inspiron 6400 هست، امروز که روشنش کردم متوجه شدم تاچ پد وقتی لپتاپ رو جاهای مسطح مثل میز، شیشه، سرامیک، فرش و ... هست کار نمی کنه!! جالبه که وقتی لپ تاپ رو روی پام میذارم تاچ پد کار می کنه!!!
کسی می تونه کمک کنه که مشکل از چیه؟؟؟
ضمناً کمی بیشتر از معمول هم گرم می شه!!!

rouzbeh.stat
11-04-2011, 10:30
کسی نیست بتونه راهنمایی کنه؟؟؟

teknosys
11-04-2011, 10:34
سلام

نمیشه مستقیما گفت از کجاست. ولی فکر کنم روی پاتون که میزاریدش به خاطر فشاری که میارین بوسیله پاها از پایین و دستتون از بالا تا لپ تاپ رو نگه دارید تاچ کار میکنه. برای امتحان رو جایی که کار نمیکنه بزارینش و با فشار از بالا ، ببینین تاچ کار میکنه یا نه؟ اگه کار کرد ممکنه از محمکم نبودن جای تاچ باشه. اگه کار نکرد هم بایستی بازش کنین.

موفق باشین.

rouzbeh.stat
11-04-2011, 13:24
مرسی ممنون از جوابتون
بررسی می کنم اینو

conjed
11-04-2011, 15:57
من 1 اف 13 ال ج ایکس گرفتم.یه 20روزیه.تونیمه شب با در بسته خودش روشن میشه!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم چرا ؟تو تنظیمات بایوسشم وستاپ)صفحه ابیه تنظیم پاور ندیدم.
یه بارم دیشب خطا blue screen داده!
لطفا کمک کنید توروخدا

ضمنا service tag را برای ریفر بودن یا نبودن کجا باید چک کرد؟

تشکر-منتظرجوابتونم.....

زماني كه هايبرنيت ميكنم اينطوري ميشه

گارانتي گفته به دليل باگ در ويندز 7 هستش.اين صحت داره؟ميشه به اين دليل باشه؟؟چكار بايد كرد؟؟؟

Milad4171
11-04-2011, 18:10
سلام دوستان
لپ تاپ من inspiron 6400 هست، امروز که روشنش کردم متوجه شدم تاچ پد وقتی لپتاپ رو جاهای مسطح مثل میز، شیشه، سرامیک، فرش و ... هست کار نمی کنه!! جالبه که وقتی لپ تاپ رو روی پام میذارم تاچ پد کار می کنه!!!
کسی می تونه کمک کنه که مشکل از چیه؟؟؟
ضمناً کمی بیشتر از معمول هم گرم می شه!!!

تاچ پد یه برد هست که از طریق کابل به مادربرد وصل میشه. احتمالا این کابله شل شده شاید هم بخاطر گرمای زیاد اختلالاتی توی تاچ پد پیش میاد.
ولی به احتمال زیاد همون شل شدن کابل ارتباطی اون با مادربرد هست

---------- Post added at 07:10 PM ---------- Previous post was at 07:09 PM ----------

زماني كه هايبرنيت ميكنم اينطوري ميشه

گارانتي گفته به دليل باگ در ويندز 7 هستش.اين صحت داره؟ميشه به اين دليل باشه؟؟چكار بايد كرد؟؟؟

یه سوال. شما ADSL دارین؟ از وایرلس استفاده میکنین؟؟؟
مطمعن بشین که وایرلس خاموش هست. احتمال زیاد دستگاه ویروسی شده !

conjed
11-04-2011, 22:54
---------- Post added at 07:10 PM ---------- Previous post was at 07:09 PM ----------

یه سوال. شما ADSL دارین؟ از وایرلس استفاده میکنین؟؟؟
مطمعن بشین که وایرلس خاموش هست. احتمال زیاد دستگاه ویروسی شده !

بله,adsl wireless دارم ولی پاورش خاموش بود که لپتاپ روشن شد!
Norton Internet Security اورجینال اپدیت شده روش هست,میتونه ویروس بگیره؟؟!!!!!!

SHADEL
12-04-2011, 09:55
سلام دوستان.
من از اون موقع که لپ تاپ رو خریدم.درایو ریکاوری رو پاک نکردم.میشه.با استفاده از همون درایو ویندوز رو ریکاوری کرد و به حالت اول در آورد؟
لپ تاپم hp dv6 2020

Dr.FANOOS
12-04-2011, 14:15
بله.توی پروتکول ها هم حالت obtain هست.
+
متاسفانه کانکت نمی شه .درایور خاصی داره؟من نتونستم درایور وایرلس(مودم) لپ تاپم رو پیدا کنم. مدل لپ تاپ من hp pavilion dv6 هست.

من هنوز منتظر هستما!!!:5:

tity1
12-04-2011, 23:15
کسی نیست جواب منو بده؟

fandak
13-04-2011, 14:25
حیف از اسم گذاشتن روی این مهندسای نابغ!!

lvlajicl
13-04-2011, 17:34
سلام خسته نباشید
من یه دستگاه Vostro 3500 دارم
من User ویندوزمو روی FP قرار دادم اما بغل همین یوزر یکی دیگه هم امده که پسسورد میگیره
نمیشه فقط یوزره FP نمایش داده بشه؟
اون که پسوورد میگیره نباشه

ALI.77
14-04-2011, 12:01
با عرض سلام و خسته نباشید دوستان 2 هفته میشه لپ تاپ asus n82j رو خرید و پس از کار کردن با لپ تاپ به مدت 1 ساعت پیکسل های لپ تاپ به هم میخوره و صفحه گیر میکنه و تنها راهش ریستارت هست تا درست شه این اتفاق هم هر از گاهی میفته و همیشگی نیست البته فکر نکنم مشکل گرما باشه جون زیرش فن میزارم بازم .... حتی بعضی مواقع بعد از 10 دقیقه میشه بعضی مواقع هم تا4 ساعت نمیشه!

ممنون میشم کمک کنید واسه حل این مشکل ویندوزم هم seven ultimate هست.

cao-cao
14-04-2011, 17:51
سلام
دوستان من 1525 دل دارم
این پشتش یه جای سیم کارت داره میشه طریقه اتصال به اینترنت با این سیم کارت بهم یاد بدین؟

teknosys
14-04-2011, 23:01
سلام

این جاش هست و ماژولش نیست. یعنی سخت افزاری براش نذاشتن. در ضمن اپراتورهای ایران رو هم ساپورت نمی کنه!

موفق باشین.

رضا امیر
15-04-2011, 05:03
با عرض سلام و خسته نباشید دوستان 2 هفته میشه لپ تاپ asus n82j رو خرید و پس از کار کردن با لپ تاپ به مدت 1 ساعت پیکسل های لپ تاپ به هم میخوره و صفحه گیر میکنه و تنها راهش ریستارت هست تا درست شه این اتفاق هم هر از گاهی میفته و همیشگی نیست البته فکر نکنم مشکل گرما باشه جون زیرش فن میزارم بازم .... حتی بعضی مواقع بعد از 10 دقیقه میشه بعضی مواقع هم تا4 ساعت نمیشه!

ممنون میشم کمک کنید واسه حل این مشکل ویندوزم هم seven ultimate هست.
سلام
اگر زمان گارانتی دارید . ببرید گارانتی ولی مشکل میتواند از
خراب مادربرد
خرابی CPU
خرابی در کارت گرافیک و چیپ GPU
خرابی در درست اسمبل نشدن نوت بوک
و یا حتی گاها" خراب هارددیسک نیز موجب این اتفاق میشود.

بهتر است از گارانتی استفاده کنید.

lvlajicl
15-04-2011, 09:02
مرسی بابت جواب :D

fandak
15-04-2011, 09:39
حذف شود....

reza1327
15-04-2011, 23:37
گاهی لزش هست گاهی خیلی زیاد میشه گاهی هم اصلا نیست.lcd رو که تکون میدم لرزش زیادو کم میشه

reza1327
15-04-2011, 23:41
من یه لب تاب acer aspire 6930 خریدم .گاهی لزش هست گاهی خیلی زیاد میشه گاهی هم اصلا نیست.lcd رو که تکون میدم لرزش زیادو کم میشه

reza1327
15-04-2011, 23:46
من یه لب تاب acer aspire 6930 خریدم .گاهی لزش هست گاهی خیلی زیاد میشه گاهی هم اصلا نیست.lcd رو که تکون میدم لرزش زیادو کم میشه

khanjanisaeed
16-04-2011, 00:07
سلام.ببخشید یه سوال واقعا مبتدیانه
یه مودم adsl دو پورت دارم. با usb وصله به pc و باهاش کار میکنم یه پورت lan داره
میخوام وصل کنم به لپتاپ که اینترنت داشته باشم چیکارکنم؟ چه تنضیماتی انجام بدم؟

رضا امیر
16-04-2011, 07:01
سلام.ببخشید یه سوال واقعا مبتدیانه
یه مودم adsl دو پورت دارم. با usb وصله به pc و باهاش کار میکنم یه پورت lan داره
میخوام وصل کنم به لپتاپ که اینترنت داشته باشم چیکارکنم؟ چه تنضیماتی انجام بدم؟
سلام
تنظیم خاصی نیاز ندارد فقط کافی است یک کابل UTP به پورت LAN مودم و کامپیوتر وصل کنید .

---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:31 PM ----------

سلام
به شما عرض کردم گاهی ایراد از بد اسمبل کردن است ممکن است کابل LCD شل باشد.

eghbali66
16-04-2011, 10:53
سلام به دوستان. من لب تاپم سونی وایو هستش. متاسفانه باطری نداره و یه بار که برق قطع شد، دیگه سیستم بالا نمیاد. یعنی سه تا چراغ کنار دکمه پاور روشن میشه . ولی صفحه سیاه هست و ویندوز بالا نمیاد.
ممنون میشم راهنماییم کنین

eghbali66
16-04-2011, 11:00
سلام به دوستان. من لب تاپم سونی وایو هستش. متاسفانه باطری نداره و یه بار که برق قطع شد، دیگه سیستم بالا نمیاد. یعنی سه تا چراغ کنار دکمه پاور روشن میشه . ولی صفحه سیاه هست و ویندوز بالا نمیاد.

eghbali66
16-04-2011, 11:01

a.zaker
16-04-2011, 19:15
سلام به همه
دوست من لپ تاپ 5741 g ایسر رو داره
امروز هیمنجوری وسط ویندوز دید که کیبوردش کار نمیکنه ولی تمام چیزای دیگه درست بودن و با موس تمام کارارو میکرد
لپ تاپو خاموش کرد ولی یه ساعت که بعد خواست روشنش کنه دیگه روشن نشد و حتی وقتی برق رو بهش وصل میکنه لامپ شارژ اون روشن نمیشه وقتی دکمه پاور رو هم میزنی هیچ اتفاقی نمی افته باتری و آداپتور رو هم چک کردیم و مشکل از اون نیست
به نظر شما این مشکل از چیشه ؟ لپ تاپش تا june گارانتی داره گارانتیش هم سازگار ارقام هست
مشکل سخت افزازیه ؟
چکار باید بکنیم ؟ ببریمش گارانتی ؟
این هم مشخصات سخت افزاری
Core i5
500 G
5470 ATI
4G DDR3
ویندوزش هم 7 هست

dvd_arzan
16-04-2011, 19:24
سلام به همه
امروز هیمنجوری وسط ویندوز دید که کیبوردش کار نمیکنه ولی تمام چیزای دیگه درست بودن و با موس تمام کارارو میکرد
لپ تاپو خاموش کرد ولی یه ساعت که بعد خواست روشنش کنه دیگه روشن نشد و حتی وقتی برق رو بهش وصل میکنه لامپ شارژ اون روشن نمیشه وقتی دکمه پاور رو هم میزنی هیچ اتفاقی نمی افته باتری و آداپتور رو هم چک کردیم و مشکل از اون نیست
به نظر شما این مشکل از چیشه ؟ لپ تاپش تا june گارانتی داره گارانتیش هم سازگار ارقام هست
مشکل سخت افزازیه ؟
این هم مشخصات سخت افزاری
Core i5
500 G
5470 ATI
4G DDR3
ویندوزش هم 7 هست
به نظر من بهترین کار اینه که ببریش گارانتی
گارانتی سازگار هم که گارانتی معتبری است

01110362
16-04-2011, 21:02

دوست عزیز میتونی وارد Setup سیستم شی؟

a.zaker
16-04-2011, 21:17
سلام به همه
مشکل سخت افزازیه ؟
این هم مشخصات سخت افزاری
Core i5
500 G
5470 ATI
4G DDR3
ویندوزش هم 7 هست
لطفا کمک کنید به نظرتون مشکل از چیه ؟

eidazha
16-04-2011, 21:59
سلام دوستان
من يه لپ تاپ سوني f13yfx دارم ، حدودا دو هفته اي هست خريدم
من چندتا برنامه نصب كردم و الان ديگه نيازي به اين برنامه ها ندارم و ميخوام Unistall كنم ، ولي وقتي Unistall ميكنم بعد اينكه سيستم رو خاموش و روشن ميكنم يك پنجره اي ظاهر ميشه (قبل از بالا آمدن كامل ويندوز) كه نوشته Repair و ... كه بعد چند دقيقه ويندوز بالا مياد اما برنامه هايي كه Unistall كرده بودم دوباره تو دسكتاپ ظاهر ميشن !!!
دوستان لطفا كمك كنيد
ممنون

teknosys
17-04-2011, 12:53
سلام

نام برنامه ها رو ذکر کنید تا مشخص بشه یابرای سیستم حیاتی بوده اند یا خیر.

موفق باشین.

eidazha
17-04-2011, 13:44
سلام
برنامه ها رو خودم نصب كردم چي خاصي هم نيستن
Acronis paritionexpe
HDD Regenerator Shell

وقتي اينارو پاك ميكنه و سيستم رو روشن خاموش ميكنم Startup Repeir مياد !!!

omid-p30
17-04-2011, 15:35
دوستان من 7 رو روی دل 1520 نصب کردم و درایور هاش رو هم آپدیت کردم.

الان بعضی برنامه ها مثل ورد یا فتوشاپ و نت فریم ورک نصب نمیشند. فایرفاکس هم خیلی کرش میکنه. یک بار هم صفحه آبی اومد.
مشکل از کجاست ؟

reza1327
17-04-2011, 17:50
سلام-من یهacer aspire 6930 تازه خریدم که از همون اول لرزش تصویر داره.وقتی lcd رو تکون میدم لرزشش زیادوکم میشه

Javad0111
17-04-2011, 20:17
دوستان عزيز ! بنده اينترنت دايال آپ دارم به نظر شما بهترين مودم با سرعت بالا جهت راه اندازي اينترنت دايال آپ روي لپ تاپ acer چه مارك و از نوعي (usb دار - وايرلس دار - بلوتوثي و ..) مي باشد؟

foadk
17-04-2011, 23:59
سلام.
من یه لپ تاپ hp pavilion dv6 3300 خریدم.
در حالت عادی دمای cpu بین 40 تا 50 و دمای مادر برد 50 هست. به نظرتون زیاد نیست؟
در حین بازی crysis دمای cpu و mb به 85 هم میرسه. البته ماکسیمم دمای قابل تحمل cpu تا 105 هست ( core i5 480 )
با این حال زیاد نیست؟ مخصوصا برای مادربرد؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

رضا امیر
18-04-2011, 05:17
سلام.
من یه لپ تاپ hp pavilion dv6 3300 خریدم.
در حالت عادی دمای cpu بین 40 تا 50 و دمای مادر برد 50 هست. به نظرتون زیاد نیست؟
در حین بازی crysis دمای cpu و mb به 85 هم میرسه. البته ماکسیمم دمای قابل تحمل cpu تا 105 هست ( core i5 480 )
با این حال زیاد نیست؟ مخصوصا برای مادربرد؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام
تمام دماهایی که شما نوتید نرمال است و مشکلی وجود ندارد اما باید دد پس از چند ساعت کارکرد نتیجه چه میشود !
در هر صورت بهتر است از فن های اختصاصی نوت بوک جهت خنک نگاه داشتن آن بهره ببرید. جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

teknosys
18-04-2011, 10:35
سلام
برنامه ها رو خودم نصب كردم چي خاصي هم نيستن
Acronis paritionexpe
HDD Regenerator Shell

وقتي اينارو پاك ميكنه و سيستم رو روشن خاموش ميكنم Startup Repeir مياد !!!

سلام

از نام برنامه ها اینطور بر میاد که روی هارد کار کردید. اگه اینطوره حتما با Diskeeper دیفرگ کن درایوها رو خصوصا درایو ویندوز.

لینک دانلود از سافت گذر:

بعد هم با این نرم افزار ویندوزت رو تر و تمیز کن.

اگه باز هم مشکل داشتین خبر بدین تا پیگیری بشه.

موفق باشین.

MOHAMMADKH480014
19-04-2011, 15:27
سلام
من وقتی دکمه fn رو با دکمه کم و زیاد کردن صدا میزنم صداش کم و زیاد نمیشه ولی خود دکمه های f10 و f11 کار میکنن لطفا راهنماییم کنین.تنظیم خاصی داره؟
مدل لپ تاپ هم asus a42ja

MOHAMMADKH480014
19-04-2011, 15:33
سلام
من وقتی دکمه fn رو با دکمه کم وزیاد کردن صدا و بعضی از کلید های دیگه که با ابی روش نوشته میزنم اتفاقی نمیوفته.
فقط دکمه کم و زیاد کردن نور صفحه کار میکنه!!!
لطفا راهنماییم کنین.

ma 2 ta
19-04-2011, 18:21
سلام به همه،من یه dell 5010 دارم که touch pad اون قابلیت scrolling و غیره داره،ولی من هرچی میگردم نمیتونم فعالش کنم و به تنظیمات touch دست پیدا کنم،اعصابم خراب شده،پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

reza1327
19-04-2011, 21:13
سلام.یه acer aspire6930 خریدم.از همون اول لرزش تصویر داره چیکار کنم؟

hamed1282
20-04-2011, 09:35
سلام
من یه دل 5010 دارم کلیک صفحه لمسی کار نمیکنه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
20-04-2011, 09:55
سلام
من وقتی دکمه fn رو با دکمه کم وزیاد کردن صدا و بعضی از کلید های دیگه که با ابی روش نوشته میزنم اتفاقی نمیوفته.
فقط دکمه کم و زیاد کردن نور صفحه کار میکنه!!!
لطفا راهنماییم کنین.
سلام
شايد درايورهاش درست نصب نشده .
چون براي من اگر درايورشو نصب نكنم كه اصلا كار نميكنه!!!

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

سلام.یه acer aspire6930 خریدم.از همون اول لرزش تصویر داره چیکار کنم؟

سلام
بايد ببريش گارانتي يا اگه گارانتي نداره بايد ببري تعمير.
اينجا نميشه كاري كرد!!!

MOHAMMADKH480014
21-04-2011, 13:16
سلام
شايد درايورهاش درست نصب نشده .
چون براي من اگر درايورشو نصب نكنم كه اصلا كار نميكنه!!!
!
سلام خود دکمه ی f11 و f12 کار میکنه!!! فقط 3 دکمه با fn کارمیکنه کم و زیاد کردن نور و خاموش کردن ال سی دی و اسلیپ!!!!ویندوزش ویندوز اورجیناله از همون اول رو لپ تاپ نصب بوده. بعدشم دکمه ها کار میکرد یه دفعه اینجوری شد یعنی ممکنه مشکله سخت افزاری بهم زده باشه؟اگه مشکله درایور باشه مگه نباید تو device management اخطاری چیزی بده؟من یه سری برنامه مثل ویژوال سی پلاس پلاس 2008 نه اونی که با هاش کد مینویسن, رو از تو unistall خود ویندوز پاک کردم یعنی ممکنه که درایور کیبورد هم دست خورده باشه؟؟
بعد یه سوال دیگه:من می خوام ویندوز اکس پی نصب کنم ولی همون اولش که میگه enter بزن صفحه ابی میده باید چکارش کنم؟؟
لطفا راهنمایی کنید.

mansour5550
21-04-2011, 23:27
سلام دوستان گرامی ،دوستان حتما همه میدونین وقتی لپ تاپ میخریم دو تا درایو داره که توی درایو دومش که به اسم Recovery هست یه سری فایل هست حالا : این فایلها به چه دردی میخورن؟ من لپ تاپم ویندوزش عربی و 64 بیت هست الان میخوام انگلیسی بشه تا اونجایی که من میدونم باید یدونه ویندوز دیگه بریزم به نظرتون راهی هست که ویندوزمو انگلیسی بکنم؟ همه ویندوزم عربیه حتی منو ها از سمت چپ اومدن به راست و ضربدر قرمز هم اینور یعنی چپ هست راهی هست که بدون عوض کردنش انگلیسی بشه؟ اگه نه آیا بعد از نصب ویندوز 32 بیتی که خودم دارم درایورهاشو میشه از درایو D نصب کنم یا اون فایلها برای چیز دیگرین؟ و باید آپدیت بکنم؟ مرسی

msseng
21-04-2011, 23:50
سلام دوستان گرامی ،دوستان حتما همه میدونین وقتی لپ تاپ میخریم دو تا درایو داره که توی درایو دومش که به اسم Recovery هست یه سری فایل هست حالا : این فایلها به چه دردی میخورن؟ من لپ تاپم ویندوزش عربی و 64 بیت هست الان میخوام انگلیسی بشه تا اونجایی که من میدونم باید یدونه ویندوز دیگه بریزم به نظرتون راهی هست که ویندوزمو انگلیسی بکنم؟ همه ویندوزم عربیه حتی منو ها از سمت چپ اومدن به راست و ضربدر قرمز هم اینور یعنی چپ هست راهی هست که بدون عوض کردنش انگلیسی بشه؟ اگه نه آیا بعد از نصب ویندوز 32 بیتی که خودم دارم درایورهاشو میشه از درایو D نصب کنم یا اون فایلها برای چیز دیگرین؟ و باید آپدیت بکنم؟ مرسی

سلام
1- درایو Recovery برای بازیابی و نصب مجدد ویندوز اصلی هست. چون دیگه CD اوریجینال نمیدن، یه backup از ویندوز روی درایو recovery میریزن. البته شما باید طبق دستورالعمل سازنده، CD های backup درست کنی.

2- شما میتونی بری تو Control Panel -> Regional and Language و در اینجا، زبان سیستم و کلیه تنظیمات مربوط به زبان، صفحه کلید و... رو عوض کنی.

3- برای ویندوز جدید، باید آپدیت کنی و درایورهای جدید رو از اینترنت بگیری. ضمن اینکه اون درایو recovery معمولا مخفی هست و در حالت نرمال نمیشه بهش دسترسی داشت.

mansour5550
22-04-2011, 01:12
سلام
1- درایو Recovery برای بازیابی و نصب مجدد ویندوز اصلی هست. چون دیگه CD اوریجینال نمیدن، یه backup از ویندوز روی درایو recovery میریزن. البته شما باید طبق دستورالعمل سازنده، CD های backup درست کنی.

2- شما میتونی بری تو Control Panel -> Regional and Language و در اینجا، زبان سیستم و کلیه تنظیمات مربوط به زبان، صفحه کلید و... رو عوض کنی.

3- برای ویندوز جدید، باید آپدیت کنی و درایورهای جدید رو از اینترنت بگیری. ضمن اینکه اون درایو recovery معمولا مخفی هست و در حالت نرمال نمیشه بهش دسترسی داشت.

آقا جان ممنون که جواب دادی ،حالا که زحمت کشیدی میشه بگی دقیقا چیکار کنم ؟آخه ویندوز خودش یه چیز دیگست البته از این مسیر Control Panel -> Regional and Language قبلا رفته بودم هیچ کاری نمیشه کرد ،میشه بفرمایین چطور CD رو تهیه کنم؟ برای نصب مجدد ویندوز و درایورهاش؟ (ویندوز رو نمیگما چون بلدم نصب کنم منظورم طرز استفاده از درایو Recovery هست و هر کاری که میشه باهاش کرد)مرسی عزیز

رضا امیر
22-04-2011, 08:06
آقا جان ممنون که جواب دادی ،حالا که زحمت کشیدی میشه بگی دقیقا چیکار کنم ؟آخه ویندوز خودش یه چیز دیگست البته از این مسیر Control Panel -> Regional and Language قبلا رفته بودم هیچ کاری نمیشه کرد ،میشه بفرمایین چطور CD رو تهیه کنم؟ برای نصب مجدد ویندوز و درایورهاش؟ (ویندوز رو نمیگما چون بلدم نصب کنم منظورم طرز استفاده از درایو Recovery هست و هر کاری که میشه باهاش کرد)مرسی عزیز
سلام دوست من
بیخود وقت تلف نکنید .!!!!
آن ویندوز و آن پارتیشن چند گیگی به درد شما نخواهد خورد بهترین راه این است که هارد را LLF کنید برمیگردد به زمان ساخت کارخانه حالا هر سی دی ویندوزی را که میخواهید بگذارید و پارتیشن بندی کنید و آن را نصب نمایید . اگر فکر میکنید نمیتوانید برایتان این کار را انجام میدهند هزینه اش هم با درایور ها حدود 10 تا 20 هزارتوامان میشود و یک عمر راحت خواهید بود .

Arsham.room
22-04-2011, 14:28
سلام
من یه لپ تاپ DELL Inspiron 5010 دارم. وقتی حدوداً 1 ساعت باهاش بازی میکنم، خیلی داغ میکنه و دستگاه خاموش میشه.
آیا این قضیه تو این مدل معمول و طبیعی هستش یا لپ تاپ دچار مشکل شده؟
و اگه ای قضیه عادی هستش، با یه Cool Pad مشکل بر طرف میشه؟

خواهش میکنم در این مورد منو از راهنمایی های ارزشمندتون بهره مند کنین.
با تشکر.

mansour5550
22-04-2011, 15:37
پس دوستان ویندوزی که خودم دارمو بزارم نصب کنم دیگه؟ درایورهاش تو سایتش هست حتما؟ قبلا یه لپ تاپ دیگرو ویندوزشو عوض کردم ولی هر چی گشتم برنامه ای که اثر انگشت رو میشناخت نبود تو سایتش الان این یکی هم اثر انگشت داره اینم مدلش :
HP Pavilion DV6

saam_metal5
23-04-2011, 22:53
سلام
من یه لپ تاپ DELL Inspiron 5010 دارم. وقتی حدوداً 1 ساعت باهاش بازی میکنم، خیلی داغ میکنه و دستگاه خاموش میشه.
آیا این قضیه تو این مدل معمول و طبیعی هستش یا لپ تاپ دچار مشکل شده؟
و اگه ای قضیه عادی هستش، با یه Cool Pad مشکل بر طرف میشه؟

خواهش میکنم در این مورد منو از راهنمایی های ارزشمندتون بهره مند کنین.
با تشکر.
شما منظورتون از خاموش شدن چیه؟؟خود به خود خاموش میشه یا شارژ لپتاپتون تموم میشه؟؟اگه ناگهانی خاموش میشه که حتماً مشکل داره ببرین شرکت گارانتی شده چکش بکنن

Arsham.room
23-04-2011, 23:31
شما منظورتون از خاموش شدن چیه؟؟خود به خود خاموش میشه یا شارژ لپتاپتون تموم میشه؟؟اگه ناگهانی خاموش میشه که حتماً مشکل داره ببرین شرکت گارانتی شده چکش بکنن

ممنون از وقتی که گذاشتی عزیز.:11:
شارژ تموم نمیکنه.خود به خود خاموش مبشه.
پس با این اوصاف مشکل داره؟شما فکر میکنین که مشکل از چی میتونه باشه؟
و اینکه آیا تنها راه واسه حل این مشکل گارانتیه؟

MRMadadiN
24-04-2011, 12:47
من مشکلی ندارم ولی یه سوال ساده داشتم دوستان تفاوت بین باتری 6cell با باتری 9cell در لپ تاپ دل چیه؟؟؟؟؟؟
انواع باتری های لپ تاپ دل چیه آخه قصد خرید دارم میخوام اطلاعات داشته باشم.

AbKhiar
24-04-2011, 19:14
با سلام

این لپ تاپ وایو (اف دبلیو 590) از دیشب ظاهرا یو اس بی پورتش مشکل پیدا کرده

از 3تا پورت وسطی که موبایل بهش وصله خوبه

اما موس یکدفعه هی شروع به قطع و وصل شدن کرد

و الان هم دیگه نه موس (به هیچ کدوم از 3پورت وصل نمیشه)

جوی استیک هم همینطور که به هیچ کدوم از 3 پورت وصل نمیشه

ولی الان باز موبایل به پورت یو اس بی وسطی وصله و کار میکنه

--
مشکل از کجاست؟؟؟؟ لطفا کمک کنید:41:

golamiry
24-04-2011, 19:31
باسلام خدمت همه دوستان عزیز
من یک لپ تاپ دل اینسپایرونN5010 دارم که هشت ماهه خریدمش دوسه ماه اول هیچ ایرادی نداشت بجز اینکه core3 ویندوز ایکس پی نصب نمی شد یه بار که روشنش کردم ویندوز بالا نمی اورد یک سال گارانتی داشت بردم نمایندگی گفت مشکل از هاردشه ووهاردشا عوض کردن به گفته خودشون ومشکلم رفع شد وبعد یک ماه دوباره همون مشکل بالا نیومدن ویندوز شروع شد البته اولاش ویندوز7 هم میخواستم نصب کنم توقسمت استارتینگ ویندوز می موند وادامه نمی دادولی تونستم نصب کنم وویندوز راهم اکتیو میکنم (ولی درایور هاش رانصب نمیکردم)وبعد دو سه روز دیگه که روشنش میکنم ویندوز بالا نمیادویک خط تیره اون گوشه میمونه گفتن باید فرمت بشه فرمتش کردم وپارتیشن بندی دوباره کردم ولی نشدازظریفیت320Gb وفقط32GB استفاده میکنم یعنی بقیش ناپدید شدن نمیدونم چیکارکنم تاحالا سه بارکل اطلاعاتی که بازحمت بدست اورده بودم فرمت شدن نمیدونم هارد رونمیشناسه ازکجا بدونم هارد رومیشناسه خلاصه اونقدر ویندوز عوض کردم که کلماتشم حفظ شدم درضمن یه صفحه آبی میاد ومیگه یک مشکل توهاردیسک هست وویروسی شده ویه صدای تیک تیک ساعت مانندی میده ودرقسمت دیواس منیجرpci simplecommunications controllerکنار یک علامت تعجب مانند هست که چه درایورباید نصب کنم خواهش میکنم کمکم کنید که ازدستش خسته شدم

MRMadadiN
24-04-2011, 23:04
من مشکلی ندارم ولی یه سوال ساده داشتم دوستان تفاوت بین باتری 6cell با باتری 9cell در لپ تاپ دل چیه؟؟؟؟؟؟
انواع باتری های لپ تاپ دل چیه آخه قصد خرید دارم میخوام اطلاعات داشته باشم.

کسی نیست جواب این سوال منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ نیاز دارم!!!!!!!!!!!

www.hadi
25-04-2011, 01:50
سلام میخواستم بایوس لبتاب ایسوس f5gl رو اپدیت کنم رفتم سایتش و مدلشو انتخاب کردم ولی فایل بایوس exe نیست چیکارش کنم؟

رضا امیر
25-04-2011, 06:43
کسی نیست جواب این سوال منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ نیاز دارم!!!!!!!!!!!
سلام دوست من
سل به معنی واحد است اگر روپوش باتری را بردارید خواهید دید در آن 6 و یا 9 عدد باطری قابل شارژ به سایز AA که ما به آن باطری قلمی میگوییم در آن دیده میشود .
حال دو چیز مطرح است :
1- تعداد واحد باطری ها ( که هرچه بیشتر باشد ظاهرا" باید زمان بیشتری سیستم شما را روشن نگه دارد)
2- میزان میلی آمپری که دارد ( که هرچه بیشتر باشد نشان دهنده این است که شما میتواند انرژی بیشتری مصرف کنید)

خوب بنابر این کسانی که احتیاج به روشن نگاه داشتن سیستمشان به مدت طولانی بدون برق و با استفاده از باطری دارند:
1- از باطری با تعداد سل بیشتر استفاده میکنند.
2- از باطری با میلی آمپر بالاتر بهره میبرند.
3- روشنایی لامپ بک لاین LCD را کم میکنند
4- کمتر از CD , و یا DVD استفاده میکنند
5- در مواقعی که احتیاج به هارد یا مانیتور نیست تنظیمات پاوری را بصورتی انجام میدهند که سریعا" این دو خاموش شوند.
6- از نرم افزار های سبک تر و میزان کمتر نرم افزار های مقیم در حافظه استفاده میکنند
7- و ...

امید وارد که جواب گرفته باشید!

---------- Post added at 10:13 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

باسلام خدمت همه دوستان عزیز
من یک لپ تاپ دل اینسپایرونN5010 دارم که هشت ماهه خریدمش دوسه ماه اول هیچ ایرادی نداشت بجز اینکه core3 ویندوز ایکس پی نصب نمی شد یه بار که روشنش کردم ویندوز بالا نمی اورد یک سال گارانتی داشت بردم نمایندگی گفت مشکل از هاردشه ووهاردشا عوض کردن به گفته خودشون ومشکلم رفع شد وبعد یک ماه دوباره همون مشکل بالا نیومدن ویندوز شروع شد البته اولاش ویندوز7 هم میخواستم نصب کنم توقسمت استارتینگ ویندوز می موند وادامه نمی دادولی تونستم نصب کنم وویندوز راهم اکتیو میکنم (ولی درایور هاش رانصب نمیکردم)وبعد دو سه روز دیگه که روشنش میکنم ویندوز بالا نمیادویک خط تیره اون گوشه میمونه گفتن باید فرمت بشه فرمتش کردم وپارتیشن بندی دوباره کردم ولی نشدازظریفیت320Gb وفقط32GB استفاده میکنم یعنی بقیش ناپدید شدن نمیدونم چیکارکنم تاحالا سه بارکل اطلاعاتی که بازحمت بدست اورده بودم فرمت شدن نمیدونم هارد رونمیشناسه ازکجا بدونم هارد رومیشناسه خلاصه اونقدر ویندوز عوض کردم که کلماتشم حفظ شدم درضمن یه صفحه آبی میاد ومیگه یک مشکل توهاردیسک هست وویروسی شده ویه صدای تیک تیک ساعت مانندی میده ودرقسمت دیواس منیجرpci simplecommunications controllerکنار یک علامت تعجب مانند هست که چه درایورباید نصب کنم خواهش میکنم کمکم کنید که ازدستش خسته شدم
دوست خوبم
ظاهرا" شما به متخصص هارد رجوع نکردید ببرید تا یک نگاه درست به آن بیاندازد. در تمامی آن بارها که شما اطلاعاتتان را از دست داده اید اطلاعات سر جایشان بوده و شما و یا دوستان در گارانتی لطف نمودند اطلاعات شما را پاک کرده اند.
در مورد ظرفیت هم مشکل خاصی نیست اگر پیش هر یک از متخصصین تعمیر هارددیسک بروید در عرض کمتر از نیم ساعت ظرفیت هارد شما را اصلاح میکنند و اطلاعاتتان نیز سر جایش میماند.

*hamedkhatar*
25-04-2011, 08:19
سلام
نمیدونم جای درستی دارم سوال میکنم یا نه
من میخوام ماوس خود لپتاپ رو غیر فعال کنم باید چکار کنم؟
لپتاپم: ASUS N53J هستش
روی دکمه F9 عکسی شبیه به همین کار رو کشیده ولی هر چی میزنم غیر فعال نمیشه . البته Fn +F9 رو زدم
آیا باید برنامه خاصی فعال باشه تا درست بشه؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

ata.royalfalcon
25-04-2011, 08:48
سلام
نمیدونم جای درستی دارم سوال میکنم یا نه
من میخوام ماوس خود لپتاپ رو غیر فعال کنم باید چکار کنم؟
لپتاپم: ASUS N53J هستش
روی دکمه F9 عکسی شبیه به همین کار رو کشیده ولی هر چی میزنم غیر فعال نمیشه . البته Fn +F9 رو زدم
آیا باید برنامه خاصی فعال باشه تا درست بشه؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام
من خودم asus دارم ، براي اينكه دكمه هاي مربوط به FN درست كاركنه بايد درايوري بنام ATK درست نصب شده باشه .
پيشنهادم اينه كه از dvd درايوري كه همراه لپتاپ هست اين رو مجددا نصب كنين ، تا انشااله مشكلتون حل بشه .

ويرايش :

اگر جواب نداد اين نرم افزار ASUS FancyStart Utility رو هم امتحان كن در داخل DVD لپتاپ موجوده

ata.royalfalcon
25-04-2011, 09:04
سلام میخواستم بایوس لبتاب ایسوس f5gl رو اپدیت کنم رفتم سایتش و مدلشو انتخاب کردم ولی فایل بایوس exe نیست چیکارش کنم؟

سلام
آپديت كردن بايوس كاري بس خطرناكه :18:، منظورم اين نيست كه لپتاپت تو صورتت منفجر بشه :31:، بلكه با يه كليك اشتباه لپتاپت از بين ميره كه بايد ببريش بيرون تا برات بايوس خراب شده رو فلش كنن .

خلاصه براي آپديت كردن بايوس دو راه هست

1. روش ويندوزي : در روش ويندوزي برنامه اي هست بنام win flash كه توي DVD نرم افزاري كه همراه لپتاپ هست موجوده . اين برنامه با استفاده از فايلي كه دانلود كردين ، بايوس رو آپديت ميكنه .
در روش ويندوزي ميبايستي تمام ابزارهاي جانبي مثل موس و كيبرد و غيره رو جدا كنين و آنتي ويروس رو هم غير فعال كنين . پيشنهادم اينه كه يه ويندوز جديد نصب كنين و فقط درايور هاي ضروري رو نصب كنين تا نرم افزار هاي متفرقه در كار آپديت بايوس دخالتي نكنن.

2. آپديت كردن بايوس در خود بايوس : يعني قبل از اينكه ويندوز بالا بياد كليد F2 رو فشار ميدين تا بايوس بالا بياد و بايد گزينه اي كه براي آپديت بايوس بكار ميره رو پيدا كنين و فايل آپديت دانلود شده رو بهش بدين تا بايوس آپديت بشه

خلاصه من روش ويندوزي رو ترجيح ميدم مشروط بر اينكه ويندوز جديد نصب كنين تا نرم افزار هاي متفرقه در كار آپديت كردن بايوس دخالتي نكنن
من خودم تجربه دوبار آپديت كردن بايوس رو داشتم كه شكر خدا به مشكلي بر نخوردم

مجیدب
25-04-2011, 10:27
سلام!

بعد از اینکه ویندوز لپ تاپ رو از xp به 7 تغییر دادیم،دیگه وبکم لپ تاپم کار نمی کنه .. از دوستانی که اینجا سابقه ی زیادی دارن تقاضا می کنم اگر این محتوای سوالی رو جایی قبلا توضیح دادند لطف کنن راهنمااییی کنن که کجا باید پیداش کنم اگرم که نه لطف کنن همینجا توضیح بدند .ضمناًمدل لب تابم VGN - FE855E میباشد.. ممنون

MRMadadiN
25-04-2011, 14:28
من میخوام لپ تاپ بگیرم به نظر شما باید چه اطلاعاتی رو در زمان خرید بهش توجه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدم اینکه من اگه لپ تاپ دل بخوام بگیرم با گارانتی اصلی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
25-04-2011, 14:35
من میخوام لپ تاپ بگیرم به نظر شما باید چه اطلاعاتی رو در زمان خرید بهش توجه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدم اینکه من اگه لپ تاپ دل بخوام بگیرم با گارانتی اصلی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
در تايپيك مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ مطرح كنين زودتر به جواب ميرسين:20:

cao-cao
25-04-2011, 20:14
دوستان منه یه دل 1525 دارم برای نصب درایور لن تو لیسنوکس 9.1 باید چیکار کنم
جایی پیدا نکردم همچین درایوری رو

vahid103
25-04-2011, 23:57
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک لب تاب از نوع ایسر aspireone دارم یه مدتی هست که وقتی در لب تاب رو تکون میدم رنگ صفحه نمایش تغییر میکنه فکر میکنم یک کابلی قطع و وصل میشه کس در این زمینه اطلاعات یا مطلبی داره من بخونم . ظاهرا یک کابل قطع شده ولی دو سه جا رفتم هزینه های زیادی گفتن . البته خودم هم در سخت افزار سررشته دارم و میتونم خودم تعمیر کنم فقط باید بدونم چه قطعه ای مشکل داره و از کجا تهیه کنم
متشکرم

Arsham.room
26-04-2011, 00:27
سلام
دوستان، اگه فن لپ تاپ مشکل پیدا کنه، این مشکل شامل گارانتی میشه؟
من یه DELL Inspiron 5010 دارم که ظاهراً فن دستگاه مشکل پیدا کرده.
بردمش مغازه ای که ازش خریده بودم. هم گفت اگه مشکل از فن باشه، شامل حال گارانتی نمیشه.
آیا این حرف صحت داره؟

elvin_1987
27-04-2011, 11:55
سلام دوستان.
عزیزان من می خوام برای لپتاپ5742ز ایسر گع روش ایکس پی ریختم درایو نصب کنم درایو گرافیک و از سایت اینتل پیدا کردم مال صوتی اینا هم از رو دیسک همراهش نصب شد.
حالا می خوام درایو بلوتوث وایرلس و رم ریدرش رو نصب کنم.
به خاطر این می خوام نوع وایرلس اسم مارکس و ورژنش اینا رو بدونم برنامه ای هستکه با اون ااسم کانفینگ رو بده مثلا وایررلس اینتل هست یا اکروس یا یا؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

MOHAMMADKH480014
27-04-2011, 15:05
سلام
من لپ تاپ asus a42ja دارم.من لپ تاپ های دیگه رو دیدم که وقتی با تاچ پد کار میکنن میتونن با هاش zoom و یا بچرخونن ولی لپ تاپ من این قابلیت رو ندارد این محدودیت نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟؟

hamed1282
27-04-2011, 16:17
سلام
من یه دل 5010 دارم کلیک صفحه پد لمسی کار نمیکنه

كسي نيست راهنمايي كنههههههههههههههههههه

Ebizidan
27-04-2011, 17:09
سلام.
من یک ایسر 5741 دارم.9 ماهه که خریدم. واقعا عالیه همه چیزش .فقط باتریش الان یه خورده مشکل پیدا کرده.یعنی به شارژ که میزنم کامل پر نمیشه.روز به روز هم داره کمتر پر میکنه.مثلا دو ماه پیش با دوساعت شارژ 50 درصد پر میکرد ولی الان با دوساعت شارژ 10 درصد!!!!!1(موقع شارژ دستگاه خاموش بود)
برای شارژ کردن هم اگه با لبتاپ کار داشته باشم همینطوری که روشنه میذارم شارژ بشه و خیلی کم پیش اومده که زمانی که کاملا خاموشه شارژش کنم.
لطفا منو راهنمایی کنید که چیکار کنم.ایا یه باتری دیگه بگیرم ارزشش رو داره یا نه؟کدوم نوع باتری؟و روش استفاده صحیح از باتری لبتاپ رو بگید...
واقعا ممنونم...
AS Aspire 5741G
6-cell li-on battery

مهرسا1
27-04-2011, 22:25
من یه لپ تاپ E Machines E727 دارم چطوری میتونم نور مانیتورش رو تنظیم کنم؟

amirmw
29-04-2011, 06:35
سلام ... یه سئوالی در مورد رزولوشن صفحات لپتاپ داشتم ...
به عنوان مثال لب تاپی که از رزولوشن 1366 در 768 استفاده می کنه اگر از طریق یه کابل HDMI به یه تلویزیون Full HD با رزولوشن 1920 در 1080 وصل بشه می تونه رو این رزولوشن سوئیچ بشه ؟
منظورم اینه که آیا رزولوشن ربط به کارت گرافیک داره یا باید ساپورت بشه از طرفش یا نه فقط به توانایی دستگاهی که خروجی تصویر رو میده بستگی داره؟
امیدوارم سئوالم مفهوم بوده باشه ...

ata.royalfalcon
29-04-2011, 09:38

اگر ویندوزتون سون یا ویستا هست در قسمت system tray کنار ساعت ویندوز روی علامت باطری کلیک کنید و گزینه more power potion رو اتنخاب کنین و در قسمت پایین صفحه باز شده گزینه screen brightness رو مشاهده میکنین که با اون میتونین روشنایی رو تغییر بدین

ata.royalfalcon
29-04-2011, 09:50
سلام
من لپ تاپ asus a42ja دارم.من لپ تاپ های دیگه رو دیدم که وقتی با تاچ پد کار میکنن میتونن با هاش zoom و یا بچرخونن ولی لپ تاپ من این قابلیت رو ندارد این محدودیت نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟؟
سلام
شما باید نرم افزار TouchPad رو نصب کنین این نرم افزار در DVD همراه لپتاپ موجوده ، اگر تونستین باهاش ZOOM کنین یا ... که مشکلتون حل شده در غیر اینصورت احتمالا محدودیت سخت افزاری هست

reza-atom
29-04-2011, 10:09
سلام دوستان ! وقتی dvd میذارم داخل دی وی دی رایتر همون اول اجرا نمیشه معمولاً (اصلاً انگار که دی وی دی داخلش نباشه) بعد که یه switch user میکنم تازه dvd یا cd رو می شناسه ! مشکل از کجاست ؟
یه سوال دیگه اینکه قبلاً دوستان گفتن که بهتره دستگاه توی برق باشه آیا نوسانات برقی آسیب نمی رسونه ؟ و باید ار نوسان گیر استفاده شه ؟ من الان 2 روزه دستگاه رو خریدم و بیشتر تو برق بود حتی زمانی که خاموشه این کار اشتباهه ؟
یه بار هنگام کار با ویندوز یه صفحه آبی اومد و خاومش روشن کردم دیگه نیومد. آیا این مشکل رو باید جدی بگیرم ؟

مهرسا1
29-04-2011, 11:26
اگر ویندوزتون سون یا ویستا هست در قسمت system tray کنار ساعت ویندوز روی علامت باطری کلیک کنید و گزینه more power potion رو اتنخاب کنین و در قسمت پایین صفحه باز شده گزینه screen brightness رو مشاهده میکنین که با اون میتونین روشنایی رو تغییر بدین

نه ویندوزم ایکس پی پک 3 هست در ضمن این مدل لپ تا خوب هستن من با یه سال گرانتی گرفتم 480
اینم مشخصاتش:
t4500intel
15.6 hd lcd
intel gma 4500m
3gb ram ddr3
160 gb hdd
dvd-super multi dl drive
6 ceel li-lion battery

ata.royalfalcon
29-04-2011, 11:53
نه ویندوزم ایکس پی پک 3 هست در ضمن این مدل لپ تا خوب هستن من با یه سال گرانتی گرفتم 480
اینم مشخصاتش:
t4500intel
15.6 hd lcd
intel gma 4500m
3gb ram ddr3
160 gb hdd
dvd-super multi dl drive
6 ceel li-lion battery

متاسفانه من XP ندارم که راهنمایی دقیق به شما بدم ولی معمولا در control panel و در قسمت power option باید دنبال گزینه ای به نام screen brightness بگردین .
البته اگر دگمه های FN روی کیبردتان کار میکند ، میتونین دکمه FN رو به همراه دگمه ای که عکس مانیتور کم نور داره (برای لپتاپ من F5 هست) رو بزنین تا نورش کم بشه یعنی FN+F5

مهرسا1
29-04-2011, 12:32
اره عزیزم کار داد میسی نظرتون رو در مورد لپتاپم نگفتین

ata.royalfalcon
29-04-2011, 13:21
اره عزیزم کار داد میسی نظرتون رو در مورد لپتاپم نگفتین

لپتاپ شما در واقع برند acer هست . من تا به حال با این مدل و برند کار نکردم و نمیتونم نظری بدم . ببخشید !!!

sara100
29-04-2011, 19:16
علی جان سلام می خواستم بپرسم برای شر شدن بین گوشی 5800 و لپ تاپ acer 4750 از طریق وایرلس چگونه هست بنده بلوتوث را شر کردم اما وایرلس شر نمیشه و لپ تاپم گوشی را پیدا نمی کنه درایور هم وصل هست (در کل طریقه وصل شدن لپ تاپ و وگوشی را از طریق وایرلس با هم را یک توضیح کامل بدهید چیکار کنم؟)

بهنازی
29-04-2011, 21:28
با سلام
من ایسر 5741 دارم و روس ویندوز xp نصب کردم الان چند روزیه که بعد از حدود 2ساعت کار باهاش بعضا ازش صدای ویژ ویژ بلند میشه و بلند گو رو هم قطع میکنم صدا هم قطع میشه علتش چی میتونه باشه ؟

با تشکر

Arsham.room
30-04-2011, 19:33
سلام
دوستان، اگه فن لپ تاپ مشکل پیدا کنه، این مشکل شامل گارانتی میشه؟
من یه DELL Inspiron 5010 دارم که ظاهراً فن دستگاه مشکل پیدا کرده.
بردمش مغازه ای که ازش خریده بودم. هم گفت اگه مشکل از فن باشه، شامل حال گارانتی نمیشه.
آیا این حرف صحت داره؟

دوستان، کسی نیست به این سوال جواب بده؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

kpourang16
30-04-2011, 23:51
سلام،
من یه لپ تاپ سونی وایو دارم. چند روز پیش یکی از دوستان وصلش کرد به ویدئو پروژکتور که ارائه بده. بعد اینکه ارائه ش تموم شد همینجوری کابل ویدئو پروژکتور رو کشید بیرون. حالا صفحه دسکتاپ من کوچیک شده. دوباره وصلش کردم به ویدئو پروژکتور و کلید فانکشن + F7 رو زدم و گذاشتمش رو LCD. ولی بازم کوچیک میمومه و تغییری نمیکنه.
کسی میتونه کمکم کنه؟

parsamohammad
01-05-2011, 15:33
من وقتی نور لپ تاپ را کم می کنم در حالت بالانسو پاور سیو خودش خود به خود زیاد میشه می خواستم ببینم باید چی کار کنم تا همون نوری که تنظیم کردم بمونه

Ebizidan
01-05-2011, 16:09
سلام.
من یک ایسر 5741 دارم.9 ماهه که خریدم. واقعا عالیه همه چیزش .فقط باتریش الان یه خورده مشکل پیدا کرده.یعنی به شارژ که میزنم کامل پر نمیشه.روز به روز هم داره کمتر پر میکنه.مثلا دو ماه پیش با دوساعت شارژ 50 درصد پر میکرد ولی الان با دوساعت شارژ 10 درصد!!!!!1(موقع شارژ دستگاه خاموش بود)
برای شارژ کردن هم اگه با لبتاپ کار داشته باشم همینطوری که روشنه میذارم شارژ بشه و خیلی کم پیش اومده که زمانی که کاملا خاموشه شارژش کنم.
لطفا منو راهنمایی کنید که چیکار کنم.ایا یه باتری دیگه بگیرم ارزشش رو داره یا نه؟کدوم نوع باتری؟و روش استفاده صحیح از باتری لبتاپ رو بگید...
واقعا ممنونم...
AS Aspire 5741G
6-cell li-on battery

کسی نیست جواب ما رو بده؟

pooriya_hp
01-05-2011, 17:18
با سلام
من ایسر 5741 دارم و روس ویندوز xp نصب کردم الان چند روزیه که بعد از حدود 2ساعت کار باهاش بعضا ازش صدای ویژ ویژ بلند میشه و بلند گو رو هم قطع میکنم صدا هم قطع میشه علتش چی میتونه باشه ؟

با تشکر
اول اینکه بهتره ویندوز 7 نصب کنید !!
دوم درایورها رو نصب کنید + اسکن ویروس کنید
و سوم اینکه ممکنه سخت افزاری باشه !!

سلام،
من یه لپ تاپ سونی وایو دارم. چند روز پیش یکی از دوستان وصلش کرد به ویدئو پروژکتور که ارائه بده. بعد اینکه ارائه ش تموم شد همینجوری کابل ویدئو پروژکتور رو کشید بیرون. حالا صفحه دسکتاپ من کوچیک شده. دوباره وصلش کردم به ویدئو پروژکتور و کلید فانکشن + F7 رو زدم و گذاشتمش رو LCD. ولی بازم کوچیک میمومه و تغییری نمیکنه.
کسی میتونه کمکم کنه؟
شما از قسمت پنل گرافیکی رزولیشن رو تنظیم کنید !!
و حالت مانیتور رو روی default بگذارید !!

من وقتی نور لپ تاپ را کم می کنم در حالت بالانسو پاور سیو خودش خود به خود زیاد میشه می خواستم ببینم باید چی کار کنم تا همون نوری که تنظیم کردم بمونه
از قسمت تنظیمات پاور نور در حالت برق و باتری رو به دلخواه خودتون تنظیم کنید !!

masoud1990
01-05-2011, 17:27
سلام من چند روز پیش دوتا ایسر 5742 گرفتم یکی شون رو همون روز باز کردم و موردی نداره
ولی دومی رو امروز باز کردم و مورد اینجاست که از داخلش صدای خر خر میاد یک صدای خاصه که به نظر میاد از سمت هارد میاد ایا باید بفرستم گارانتی گارانتیم هم سازگار هست خیلی طول میکشه تا درستش کنن؟

pooriya_hp
01-05-2011, 17:35
به احتمال خیلی زیاد مشکل از هارد هست در نتیجه بهتره بفرستید گارانتی !!

زمان تحویل هم به خودشون بستگی داره ... !!

pooriya_hp
01-05-2011, 17:42
سلام
محدودیت نرم افزاری هست ...

تا اونجایی که یادم میاد این مدل multi Touch pad بود !

سلام
من یه دل 5010 دارم کلیک صفحه پد لمسی کار نمیکنه
ببر گارانتی !

توسط کلید FN و کلید مربوطه ( با عکس نشون داده ، ( F7-8 ) )

سلام ... یه سئوالی در مورد رزولوشن صفحات لپتاپ داشتم ...
به عنوان مثال لب تاپی که از رزولوشن 1366 در 768 استفاده می کنه اگر از طریق یه کابل HDMI به یه تلویزیون Full HD با رزولوشن 1920 در 1080 وصل بشه می تونه رو این رزولوشن سوئیچ بشه ؟
منظورم اینه که آیا رزولوشن ربط به کارت گرافیک داره یا باید ساپورت بشه از طرفش یا نه فقط به توانایی دستگاهی که خروجی تصویر رو میده بستگی داره؟
امیدوارم سئوالم مفهوم بوده باشه ...
با سویچ روی 1080 و اجرای Full hd 1080p مشکل دارید !!
اما با 720 مشکلی ندارید !!

parsamohammad
01-05-2011, 18:45
از قسمت تنظیمات پاور نور در حالت برق و باتری رو به دلخواه خودتون تنظیم کنید !!

همین کارو می کنم دیگه بعد 1 دقیقه یواش یواش هی نور زیاد میشه

Dr.FANOOS
01-05-2011, 22:12
دوستان یه سر به این تاپیک بزنید ببینید راه حلی واسه مشکل من می دونید::13:

ali_ab
02-05-2011, 09:53
با سلام به دوستان عزیز

چطور میتونم از روی سی دی ریکاوری نرم افزار بابیلون رو نصب کنم . زمانیکه ویندوز لپ تاپ رو عوض کردم متوجه شدم بابیلون نصب نشده . باید مجددا ویندوز نصب کنم یا راهی وجود داره؟

از کمک و راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید

pooriya_hp
02-05-2011, 14:46
نرم افزار رو دانلود کنید و بعد از ریکاوری نصب کنید !

Abbshangooli
02-05-2011, 20:50
بچه ها سلام

آقا ما ديروز يه لب تاپ گرفتيم نميدونم چي شده كه گويا وقتي ويندوز سون بالا مياد مي نيويسه Administrator Locked پايينشم مينويسه Switch user ، وقتي رو پاييني هم كليك مي كنم بالا نمياد ؟؟؟

ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين

omid-p30
02-05-2011, 21:32
سلام.

من ویندوز 7 رو روی dell inspiron 1520 نصب کردم. چون بعضی وقت ها با صفحه آبی رو به رو میشم و با چند بار نصب مجدد و امتحان مواردی مثل عدم نصب درایور یا برنامه مناسب باز هم صفحه آبی میاد میخوام بایوس رو آپدیت کنم.

کمکی میکنه ؟ اصلا روی 1520 کسی نصب کرده ببینه بی مشکل کار میکنه یا نه ؟

به هر حال الان چطور میتونم بایوس رو آپدیت کنم ؟ خطری نیست که ؟

ممنون.

ata.royalfalcon
02-05-2011, 22:04
سلام.

من ویندوز 7 رو روی dell inspiron 1520 نصب کردم. چون بعضی وقت ها با صفحه آبی رو به رو میشم و با چند بار نصب مجدد و امتحان مواردی مثل عدم نصب درایور یا برنامه مناسب باز هم صفحه آبی میاد میخوام بایوس رو آپدیت کنم.

کمکی میکنه ؟ اصلا روی 1520 کسی نصب کرده ببینه بی مشکل کار میکنه یا نه ؟

به هر حال الان چطور میتونم بایوس رو آپدیت کنم ؟ خطری نیست که ؟

ممنون.
آپدیت کردن بایوس میتونه بعضی از اشکالات و ایرادات رو برطرف کنه اما بایوس آپدیت کردن کار خیلی خطرناکیه .
اگر آشنایی کافی دارین که اقدام کنین در غیر اینصورت بهتره که ببیرن بیرون تا برای شما بایوس رو آپدیت کنن تا پشیمون نشین

ali_ab
03-05-2011, 11:18
نرم افزار رو دانلود کنید و بعد از ریکاوری نصب کنید !

با سلام ...

دوست عزیز از راهنمایی شما سپاسگزارم . ولی نرم افزار بابیلون روی سیستم بود و با ریکاوری کردن نصب میشه . منظور عرضم اینه که ممکنه بدون ریکاوری کردن از داخل سی دی ، بابیلون رو نصب کنم ؟

با سپاس

شاد و پیروز باشید

mehdiasefi
03-05-2011, 12:27
از سایت hp باید درایورشو دانلود کنی

pooriya_hp
03-05-2011, 14:58
خیر !

شما اگه قصد نصب (فقط) بابیلون رو دارید ! بهتره دانلود کنید !

siamakfaraji
03-05-2011, 22:34
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این اروور رو چی کار کنم؟

mmsarv
04-05-2011, 14:49
سلام تو مدل 1015 دل چطوری میشه دکمه fn رو فعال کرد

amirmw
05-05-2011, 06:47
با سویچ روی 1080 و اجرای Full hd 1080p مشکل دارید !!
اما با 720 مشکلی ندارید !!

نه من فقط سئوال کردم ... هنوز خودم امتحان نکردم ... می خوام بدونم این کار عملی هست؟
من فکر می کنم بیشتر به میزان رزولوشن دستگاهی که خروجی تصویر رو میده بستگی داشته باشه ...
اگر اون دستگاه 1080 رو ساپورت کنه پس میشه رو اون رزولوشن تنظیمش کرد ...
باز هم از اطلاعات تکمیلی پیشاپیش ممنونم

Dr.FANOOS
05-05-2011, 18:35
سلام من hp pavilion dv6 دارم.موقع خریدش بهم گفتن که ویندوز xp روی یکی از درایور هاش هست باید نصبش کنی.به چه شکل این کار رو می تونم انجام بدم؟
+
دو تا درایور دارم که نمی دونم برای چی هستن.یکیشون اسمش recovery هست که نزدیک 21 گیگ فضا داره و اون یکی hp tools هست که 100 مگ بیشتر نیست.می شه توضیح بدید کاربرد این درایور ها رو!!
ممنون:46:

Khourshid_sima
06-05-2011, 08:14
سلام دوستان بدجوري تو دردسر افتادم تو رو خدا كمك كنيد
من پريروز يه لپ تاپ مارك لنوو y560 خريدم يه درايو سي بيشتر نداشت كه 750 گيگ حافظش بود من تصميم گرفتم كه اونو با استفاده از خود ويندوز به چندتا پارتيشن تفكيك كنم بعد از اينكه با استفاده از ابزار مديريت ديسك در ويندوز 7 يه فضايي از اونو خالي كردم اون فضاي خالي شده رو هر كاري ميكنم نمي تونم تبدلش به يه درايو ديگه بكنم در حالي كه از فضاي درايو سي كم شده بعد چون سي دي ريكاوري تهيه كرده بودم قبلش خواستم اونو به حالت قبل برگردونم هر كاري كردم نتونستم وارد تنظيمات بايوس بشم يه جا خوندم با كليد اف 12 ميره يه جا نوشته با نگه داشتن ديليت ميره خلاصه من همين كه لپ تاپ رو خاموش كردم و كليد اف 12 رو زدم لپ تاپ قفل كرده و مارك لنوو اومده روي صفحه حالا نه خاموش ميشه نه باهاش ميشه هيچ كاري كرد تو رو خدا كمك كنيد

Mohammadkiller
06-05-2011, 10:25
با سلام به همه
آقا من 2 شب پیش یه لب تاپ 5010 دل خریدم . حتما میدونید که اینا به سورت داس بیرون میاد یعنی بدون ویندوزه.
این طرف که ازش خریدم خودش ویندوز 7 64 بیتی نصب کرد تو نصب کارت گرافیک مشکل داشت ولی حل شد.
الان من چند تا بازی نصب کردم ولی اکثر بازی ها با رزولیشن کوچیک و نصفه صفحه میاد . تو تنظیمات خود بازی ور رفتم ولی فول اسکرین نمیشه یعنی سمت راست و چپ مانیتور سیاهه. بازی وارکرافت و بازی ند فور اسپید پرو استریت رو نصب کردم ولی نصفه صفحه است. چیکار کنم؟
شما راهی بگین
در ضمن خود ویندوز هم 4 نوع رزولیشن بیشتر نداره.
به نظر شما مشکل از چیه
دارم دیوونه میشم . تو رو خدا اگه کسی سر در میاره کمکم کنه.
ممنون از بچه های گل پی سی ورلد.
اینم عکس که منظورمو بهتر بفهمید:

skylark
06-05-2011, 11:41
سلام من hp pavilion dv6 دارم.موقع خریدش بهم گفتن که ویندوز xp روی یکی از درایور هاش هست باید نصبش کنی.به چه شکل این کار رو می تونم انجام بدم؟
+
دو تا درایور دارم که نمی دونم برای چی هستن.یکیشون اسمش recovery هست که نزدیک 21 گیگ فضا داره و اون یکی hp tools هست که 100 مگ بیشتر نیست.می شه توضیح بدید کاربرد این درایور ها رو!!
ممنون:46:

سلام
می تونید اون ویندوز xp رو بریزید روی DVD،بعد مثل همه ویندوز ها از رویDVD نصبش کنید
اون درایور recovery برای تهیه بک آپ(ریکاوری) هست که باید 4 دی وی دی تهیه کنید(مرغوب باشه)
و بعد از اجرای برنامه ریکاوری (که حدود 4 ساعت طول میکشه) DVD ها رو رایت کنید.
خود برنامه این کارو انجام میده...

samadsalehi
06-05-2011, 15:59
سلام لب تاب من packard bell مدل tk 85 هست که دوتا گرافیک داره اما نمیدونم از رو اینتله چطور سویچ میکنه رو invidia ایا کسی میدونه چه کار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

XMAN9
06-05-2011, 17:19
سلام
پاور لب تابم اتومات خاموش نمیشه.شبها چون دانلود میکنم پاور رو میخوام خاموش باشه. کارت گرافیک رو از دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشده.ویروس یابی هم کردم ولی مشکل حل نشد. نرم افزاری هم تو مسیر نیست که مانع این کار بشه.

msseng
06-05-2011, 20:32
سلام
پاور لب تابم اتومات خاموش نمیشه.شبها چون دانلود میکنم پاور رو میخوام خاموش باشه. کارت گرافیک رو از دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشده.ویروس یابی هم کردم ولی مشکل حل نشد. نرم افزاری هم تو مسیر نیست که مانع این کار بشه.

منظورت چیه دوست عزیز؟
اگه پاور خاموش بشه که نمیتونی دانلود کنی! :18:

بیشتر توضیح بده...

Dr.FANOOS
06-05-2011, 21:04
سلام
می تونید اون ویندوز xp رو بریزید روی DVD،بعد مثل همه ویندوز ها از رویDVD نصبش کنید
اون درایور recovery برای تهیه بک آپ(ریکاوری) هست که باید 4 دی وی دی تهیه کنید(مرغوب باشه)
و بعد از اجرای برنامه ریکاوری (که حدود 4 ساعت طول میکشه) DVD ها رو رایت کنید.
خود برنامه این کارو انجام میده...
من الان مشکلم اینه که اصلا نمی دونم اون فایل ویندوز xp چیه؟!
+
چون ویندوزم اورجینال بود همون روز اول یه بک آپ گرفتم ازش(با دی وی دی مرغوب).
اما این درایور که همچین حجمی گرفته(21 گیگ) برام خیلی عجیبه.تصویر زیر رو بببنید:

msseng
07-05-2011, 11:59
من الان مشکلم اینه که اصلا نمی دونم اون فایل ویندوز xp چیه؟!
+
چون ویندوزم اورجینال بود همون روز اول یه بک آپ گرفتم ازش(با دی وی دی مرغوب).
اما این درایور که همچین حجمی گرفته(21 گیگ) برام خیلی عجیبه.تصویر زیر رو بببنید:

اول: اون درایو recovery برای زمانی هست که ویندوزت به مشکل می خوره، اونوقت میتونی با اسفاده از اون DVDها، ویندوز، درایورها و تمام نرم افزارهای اوریجینالی که روش نصب بودن رو دوباره برگردونی به حالت اول.

دوم: پیشنهاد میکنم یه سر به سایت HP بزنی و ببینی اگه لپ تاپ شما ویندوز 7 رو ساپورت میکنه (مخصوصا درایورها)، بیخیال recovery و ویندوز xp بشی و ویندوز 7 نصب کن (همین کاری که من با vaio خودم کردم :31:)

Dr.FANOOS
07-05-2011, 17:30
اول: اون درایو recovery برای زمانی هست که ویندوزت به مشکل می خوره، اونوقت میتونی با اسفاده از اون DVDها، ویندوز، درایورها و تمام نرم افزارهای اوریجینالی که روش نصب بودن رو دوباره برگردونی به حالت اول.

دوم: پیشنهاد میکنم یه سر به سایت HP بزنی و ببینی اگه لپ تاپ شما ویندوز 7 رو ساپورت میکنه (مخصوصا درایورها)، بیخیال recovery و ویندوز xp بشی و ویندوز 7 نصب کن (همین کاری که من با vaio خودم کردم :31:)
ویندوز من هم 7 اورجینال هست!!!:5:
می خواستم بدونم اون xp چه شکلی نصب می شه؟!:31:

aaeiria
07-05-2011, 20:48
سلام
لپ تاپم acer packard bell 11.6 هستش.
روش ویستا بود و الان ویندوز 7 نصب کردم. الان وایرلسم مشکل پیدا کرده و اصلا روشن نمیشه.
خواهش می کنم کمکم کنید.
از توی device manager و آپدیت و.... اینا هم درست نمیشه.

press
07-05-2011, 22:12
چه جوری می تونم کلیدهای ماشین حساب لبتاب ... z13 رو روشن کنم خاموش شده قابل استفاده نیست؟

در ضمن نصب ویدوز روی این لب تاب مثل نصب کردن روی سیستم عادی هست ؟یا نه . ؟ چه فرقی داره ؟

XMAN9
07-05-2011, 23:20
منظورت چیه دوست عزیز؟
اگه پاور خاموش بشه که نمیتونی دانلود کنی! :18:

بیشتر توضیح بده...
دوست عزیز منظورم پاور مانیتور هست.یعی چراغ مانیتور که مثلا روی 3 دقیقه تنظیم میکنم که چراغش شب خاموش بشه.اینجا:

Mohammadkiller
08-05-2011, 09:42
با سلام به همه
آقا من 2 شب پیش یه لب تاپ 5010 دل خریدم . حتما میدونید که اینا به سورت داس بیرون میاد یعنی بدون ویندوزه.
این طرف که ازش خریدم خودش ویندوز 7 64 بیتی نصب کرد تو نصب کارت گرافیک مشکل داشت ولی حل شد.
الان من چند تا بازی نصب کردم ولی اکثر بازی ها با رزولیشن کوچیک و نصفه صفحه میاد . تو تنظیمات خود بازی ور رفتم ولی فول اسکرین نمیشه یعنی سمت راست و چپ مانیتور سیاهه. بازی وارکرافت و بازی ند فور اسپید پرو استریت رو نصب کردم ولی نصفه صفحه است. چیکار کنم؟
شما راهی بگین
در ضمن خود ویندوز هم 4 نوع رزولیشن بیشتر نداره.
به نظر شما مشکل از چیه
دارم دیوونه میشم . تو رو خدا اگه کسی سر در میاره کمکم کنه.
ممنون از بچه های گل پی سی ورلد.
اینم عکس که منظورمو بهتر بفهمید:

ممنون از این همه لطف .یعنی کسی نیست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41::41::41:

siyanor
08-05-2011, 12:11
ویندوز من هم 7 اورجینال هست!!!:5:
می خواستم بدونم اون xp چه شکلی نصب می شه؟!:31:

سلام
براى ريكاورى كردن ,لپ تاپ رو ريستارت كن , بعد دكمه f11 رو چند بار فشار بده (البته ممكنه اين دكمه خاموش باشه كه بايد از نو بايوس فعالش كنى )لب تاب شما رو از طريق اون درايو به حالت فاكتورى با تمام برنامه ها بر ميگردونه ,,,البته حجم 20 گيگ خيلى زياده !!!!:10: