PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26

teknosys
10-02-2011, 21:53
دوستان من این مدل ایسر را خریدم (دو سه روز پیش) مشکلش اینه که در اولین مرحله که ویندوز نصب شد روش و به خانه آورئم دیگه ویندوز بالا نیامد که فروشنده گفت چون هارد را دینامیکی کردم اینطور شده دوباره ویندوز سون 64 بیتی نصب کرد. الان این ویندوز دیر بالا میاد و اینکه نمیشه با موبایل براش بلوتوث فرستاد یا برعکس. تو قسمت device manager هم بعضی موقع نشون میده که درایو بلوتوث نصب شده و بعضی موقع نشون میده که نصب نشده.
مشکل میتونه از سخت افزار سیستم باشه یا ویندوزش مشکل داره؟

سلام

دستگاه شما ویندوز اورجینال نداشت؟ اصلا ویندوز سون 64 سازگاری داره باهاش؟ CPU 32 هست یا 64؟

ممکنه درایورهای bluetooth نصب نباشن یا Update نباشن و یا درایور نامربوط نصب کرده باشین یا باشن.

در مورد کندی ویندوز هم باید گفت که بعضی ویندوزهای مادر به دلیل داشتن نرم افزارهای جانبی که روشون نصبه یه خورده کند عمل می کنن و بیشتر در سونی دیده میشه. ولی نه ویندوز شما مادر هست و نه لپ تاپ شما سونی.

با توجه به مشخصات دستگاهت بهترین ویندوز رو نصب کن. از سایت هم درایورهای به روز رو بگیر و نصب کن.

موفق باشین.

nasambros
10-02-2011, 22:24
نوشته شده توسط jeyran_f_m
دوستان من این مدل ایسر را خریدم (دو سه روز پیش) مشکلش اینه که در اولین مرحله که ویندوز نصب شد روش و به خانه آورئم دیگه ویندوز بالا نیامد که فروشنده گفت چون هارد را دینامیکی کردم اینطور شده دوباره ویندوز سون 64 بیتی نصب کرد. الان این ویندوز دیر بالا میاد و اینکه نمیشه با موبایل براش بلوتوث فرستاد یا برعکس. تو قسمت device manager هم بعضی موقع نشون میده که درایو بلوتوث نصب شده و بعضی موقع نشون میده که نصب نشده.
مشکل میتونه از سخت افزار سیستم باشه یا ویندوزش مشکل داره؟

از هر دو میتونه باشه. اینکه میگی دیر میاد بالا و ویندوز قبلی مشکل داشته اینا من حدس میزنم هاردت مشکل داره و خرابه
اینکه میگی بلوتوث .... اون درایورش آپدیت کن باید درست شه. شایدم دستگات ضرب خورده که هی قطع و وصل میشه!!
ویندوزت رو آپدیت کن فقط حواست باشه که فایل شناسایی اوریجینالی ویندوز رو انتخاب نکنی اگر راه افتاد که حله اگه نه سخت افزارات مشکل دارن
:10:

jeyran_f_m
11-02-2011, 01:00
سلام

دستگاه شما ویندوز اورجینال نداشت؟ اصلا ویندوز سون 64 سازگاری داره باهاش؟ CPU 32 هست یا 64؟

ممکنه درایورهای bluetooth نصب نباشن یا Update نباشن و یا درایور نامربوط نصب کرده باشین یا باشن.

در مورد کندی ویندوز هم باید گفت که بعضی ویندوزهای مادر به دلیل داشتن نرم افزارهای جانبی که روشون نصبه یه خورده کند عمل می کنن و بیشتر در سونی دیده میشه. ولی نه ویندوز شما مادر هست و نه لپ تاپ شما سونی.

با توجه به مشخصات دستگاهت بهترین ویندوز رو نصب کن. از سایت هم درایورهای به روز رو بگیر و نصب کن.

موفق باشین.
دوست عزیز من تازه کارم. از کجا بدونم که cpu 64 است یا 32؟
اگه میشه در مورد دریافت درایوهای به روز از سایت ایسر منو راهنمایی کنید. مثلا بلوتوث لپ تاب من ورژن2.1 هستش ولی تو سایت ایسر ورژن 3 هم داره منظورتون مثا ینه که ورژن3 را دانلود کم و نصب کنم (رو قوطی دستگاه نوشته بلوتوث ورژ2.1)

teknosys
11-02-2011, 11:20
دوست عزیز من تازه کارم. از کجا بدونم که cpu 64 است یا 32؟
اگه میشه در مورد دریافت درایوهای به روز از سایت ایسر منو راهنمایی کنید. مثلا بلوتوث لپ تاب من ورژن2.1 هستش ولی تو سایت ایسر ورژن 3 هم داره منظورتون مثا ینه که ورژن3 را دانلود کم و نصب کنم (رو قوطی دستگاه نوشته بلوتوث ورژ2.1)

سلام

شما اگه روی My computer راست کلیک کنید و گزینه Propertiese رو انتخاب کنید در صفحه ای که باز میشه بگردید و گزینه System Type: رو پیدا کنید جلوش یا نوشته 32 یا 64 BIT .

اگه ورژن بالاتری تو سایت باشه نصبش کن. ولی با توجه به نوع ویندوزت .

درایور رو هم از اینجا دانلود کن. بازم میگم با توجه به System Type حتما انتخاب کن. تو قسمت انتخاب ویندوز دقت کن.

بعد توی لیست درایورها بگرد و هرکدوم چه از نظر تاریخ و چه ورژن بالاتر بود اونو نصب کن.

در ضمن قوطی رو متوجه نشدم، فکر کنم منظور شما بدنه دستگاه بود.

در هر صورت موفق باشین.

---------- Post added at 01:20 PM ---------- Previous post was at 01:19 PM ----------

ببخشید لینک رو یادم رفت بزارم : لینک ساپورت برای لپ تاپ های ایسر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

madanchi11
11-02-2011, 12:47
سلام

لپ تاپ 1510 Dell دارم یک مدتی است وقتی به برق میرنم و باهاش می خواهم آهنگ گوش کنم و یا فیلم ببینم این stop که بالا کیبورد است ! خود به خود روشن میشه و آهنگ استوپ میشه با بایوس به تنظیمات کارخانه زدم و باز هم نشد دوستان کمک کنند !

teknosys
11-02-2011, 13:53
سلام

لپ تاپ 1510 Dell دارم یک مدتی است وقتی به برق میرنم و باهاش می خواهم آهنگ گوش کنم و یا فیلم ببینم این stop که بالا کیبورد است ! خود به خود روشن میشه و آهنگ استوپ میشه با بایوس به تنظیمات کارخانه زدم و باز هم نشد دوستان کمک کنند !

سلام

به احتمال زیاد فلت واصل بین برد و سوکتی که روی برد اصلی هست زخمی شده. باز کنید و چک کنید.

موفق باشین.

Renu
11-02-2011, 20:06
من منظورم درایو ریکاوری بود نه دی وی دی ریکاوری. این درایو ممکنه مخفی باشه و شما نبینینش.

آیا مطمئنی که درایو ریکاوری رو نداری؟

اگه نداری و تو دسترست دی وی دی درایو اکسترنال هست خوب اونو وصل کن. اگه اینم نداشته باشی نرم افزار Driver Genius Professional 10.0.0.712 رو نصب کن و درایور هات رو آپدیت کن. شاید بتونه درایور مورد نیازت رو پیدا کنه.

دانلود از سافت گذر:

با تشكر از كمك هاتون

پارتيشن ريكاوري دارم ولي نمي دونم چطوري ازش استفاده كنم

siamakfaraji
11-02-2011, 20:20
اقایون و خانم ها....
این usb هایی که تو بازار میفروشن که سیم کارت می خوره و اینترنت سیم کارت رو میده به لپ تاپ سرعت اینترنت چند رو میده؟من خودم با ایرانسل با گوشی سامسونگ استار رو که به لپتاپم با کابلش وصل میکنم 128 میده و با نوکیا ان 85 هم 540 رو میداد!!!!!کسی امتحان نکرده این usb هارو....
در ضمن ایرانسل هم محدودیت دانلود گذاشته و کردتش 2.5 گیگ

teknosys
11-02-2011, 20:38
با تشكر از كمك هاتون

پارتيشن ريكاوري دارم ولي نمي دونم چطوري ازش استفاده كنم

سلام

من که خدمتتون عرض کردم شما وقتی دستگاه رو شن میکنید با زدن F10 یا F9 یا F8 وارد قسمت شروع ریکاوری میشید که تقریبا با چند کلیک برگردین به تنظیمات کارخانه. اگه اطلاعات رو هاردتون دارید بیرون بکشید و بعد اقدام به این کار بکنید.

اگه نتونستین وارد ریکاوری سنتر بشین یا جاییش گیر کردین بپرسین تا راهنماییتون کنم.

موفق باشین.

msseng
11-02-2011, 20:52
اقایون و خانم ها....
این usb هایی که تو بازار میفروشن که سیم کارت می خوره و اینترنت سیم کارت رو میده به لپ تاپ سرعت اینترنت چند رو میده؟من خودم با ایرانسل با گوشی سامسونگ استار رو که به لپتاپم با کابلش وصل میکنم 128 میده و با نوکیا ان 85 هم 540 رو میداد!!!!!کسی امتحان نکرده این usb هارو....
در ضمن ایرانسل هم محدودیت دانلود گذاشته و کردتش 2.5 گیگ

دوست عزیز به USB ربطی نداره.
به سیمکارت مربوط میشه که برای ایرانسل باشه یا همراه اول، همون پهنای باندی رو که اونها میدن بهت میده.

msseng
11-02-2011, 21:00
سلام

شما اگه روی My computer راست کلیک کنید و گزینه Propertiese رو انتخاب کنید در صفحه ای که باز میشه بگردید و گزینه System Type: رو پیدا کنید جلوش یا نوشته 32 یا 64 BIT .

اگه ورژن بالاتری تو سایت باشه نصبش کن. ولی با توجه به نوع ویندوزت .

درایور رو هم از اینجا دانلود کن. بازم میگم با توجه به System Type حتما انتخاب کن. تو قسمت انتخاب ویندوز دقت کن.

بعد توی لیست درایورها بگرد و هرکدوم چه از نظر تاریخ و چه ورژن بالاتر بود اونو نصب کن.

در ضمن قوطی رو متوجه نشدم، فکر کنم منظور شما بدنه دستگاه بود.

در هر صورت موفق باشین.

---------- Post added at 01:20 PM ---------- Previous post was at 01:19 PM ----------

ببخشید لینک رو یادم رفت بزارم : لینک ساپورت برای لپ تاپ های ایسر:

دوست عزیز. این قسمت ورژن سیستم عاملی(ویندوز) که نصب کردی و داری استفاده میکنی رو میده، نه نوع CPU رو.
برای اینکار باید به سایت سازنده CPU بری و 32 یا 64 بیتی بودنش رو اونجا ببینی.
ضمن اینکه cpuهای دوهسته ای به بعد اینتل، همشون 64 بیتی هستن.

madanchi11
12-02-2011, 08:35
سلام

به احتمال زیاد فلت واصل بین برد و سوکتی که روی برد اصلی هست زخمی شده. باز کنید و چک کنید.

موفق باشین.

دوست گرامی بدون اینکه به برق بزنم با باتری خودش کار می کند خوبه ولی میرنم به برق برای شارژ این کلید خود به خود روشن و خاموش میشود

teknosys
12-02-2011, 11:30
دوست گرامی بدون اینکه به برق بزنم با باتری خودش کار می کند خوبه ولی میرنم به برق برای شارژ این کلید خود به خود روشن و خاموش میشود

سلام

شما تا از فلت مطمئن نباشین هیچی نمیشه گفت. اول فلت و متعلقات برد فانکشن رو چک کن تا برسیم به نرم افزاری.

موفق باشین.

Paradise_human
12-02-2011, 11:45
سلام دوستان.
من بیشتر موقع ها توی خونه از لب تاپ استفاده می کنم.
اشکالی برای باطری پیش نمیاد اگه موقع استفاده یکسره توی شارژ باشه؟
موقعی که خاموشش میکنم از شارژ درش میارم.
آخه یه جا شنیدم میگفتن اگه به برق دسترسی داری ، سعی کن از باطریش استفاده نکنی.
dell xps l501x

teknosys
12-02-2011, 11:49
سلام دوستان.
dell xps l501x

سلام

هیچ مشکلی پیش نمیاد . این کارایی که گفتین هم کاملا درست هستند.

موفق باشین.

jeyran_f_m
12-02-2011, 11:56
دوستان کسی میدونه که این مدل ایسر سیستم تشخیص چهره داره یا نه؟اگه داره چه جوری میشه ازش استفاده کرد؟
چه جوری میشه روی ویندوز سون پسورد گذشت؟

teknosys
12-02-2011, 12:02
دوستان کسی میدونه که این مدل ایسر سیستم تشخیص چهره داره یا نه؟اگه داره چه جوری میشه ازش استفاده کرد؟
چه جوری میشه روی ویندوز سون پسورد گذشت؟

سلام

سیستم تشخیص چهره یک نرم افزار است و سخت افزاری نیست که روی این مدل باشه یا نباشه. نرم افزار رو از اینجا دانلود کنید .

لینک دانلود از میهن دانلود:

در مورد پسورد گذاشتن روی ویندوز شما وارد کنترل پنل بشین و روی گزینه User Accounts کلیک کنید. اکانت مورد نظر رو انتخاب و بر روی Create a Password for your account کلیک و رمز مورد نظر رو وارد کنید.

در ضمن توصیه میشه تا جایی که امکان داره از امکانات تشخیص چهره یا اثر انگشت که در بعضی لپ تاپ ها موجود هست استفاده نشه.

موفق باشین.

Paradise_human
12-02-2011, 13:39
یک سوال دیگه .....
یدونه پیکسل سوخته در LED ش طبیعیه ؟

msseng
12-02-2011, 17:31
سلام دوستان.
dell xps l501x

برای اینکه خیالت راحت باشه، باطری رو دربیار و از آداپتور استفاده کن.

البته اگه همش از آداپتور استفاده میکنی، هر چند وقت هم اون باطری رو استفاده کن تا سرحال بشه! :27:

h_kh_1367
12-02-2011, 19:14
لپ تاپ من compaq cq60 هست - می خوام تصویر رو به کمک رابط composite به تلویزیون وصل کنم ولی نمیشه - چه کار باید بکنم ؟

Pami
12-02-2011, 21:22
یک سوال دیگه .....
یدونه پیکسل سوخته در LED ش طبیعیه ؟

در پانل های LCD دو تا سه پیکسل سوخته طبیعی هست و بیشتر از این اندازه بشه معمولا شامل گارانتی تعویض میشه .

لپ تاپ من compaq cq60 هست - می خوام تصویر رو به کمک رابط composite به تلویزیون وصل کنم ولی نمیشه - چه کار باید بکنم ؟

شما باید با سوییچ کردن از روی کیبورد تصویر رو به پورت خروجی TV بفرستید .
معمولا با FN و یکی از کلید های Function انجام میشه .

insomniac2
13-02-2011, 22:09
وقتی شارژ لپ‌تاپم رو وقتی باطری داره وصل می‌کنم اکسپلورر کلاً فریز می‌شه و مجبورم با دکمه پاور خاموشش کنم. مشکلش چیه به نظرتون؟
مدل لپ‌تاپم وایو زد 720ئه

Paradise_human
16-02-2011, 11:45
سلام.
دوستان میشه پیکسل سوخته رو با نرم افزاری چیزی ترمیم کرد ؟

Erfan.B
16-02-2011, 12:39
سلام.
دوستان میشه پیکسل سوخته رو با نرم افزاری چیزی ترمیم کرد ؟

سلام دوست عزیز جوابتون منفی هست.

ah-eli-95
16-02-2011, 20:28
سلام
یه وایو سری ایی دارم ویندوز org سون 64 بیتی روش نصبه 2 سوال:
1.اگه یه وستا بنصبم میشه؟ کدوم نسخه؟ و اگه میشه نیاز به آپدیت یا نصب چیزی داره؟یا مث پی سی قشنگ میوفته کنارش؟ویندوز خودم بمونه؟
2.روز اول یه دی وی دی ریکاوری گرفتم و حالا درایور ها و چیزهای دیگه رو اپ کردم لازمه یه بک اپ دیگه بگیرم ؟یا همون بسه؟

Pami
16-02-2011, 21:03
سلام
1.اگه یه وستا بنصبم میشه؟ کدوم نسخه؟ و اگه میشه نیاز به آپدیت یا نصب چیزی داره؟یا مث پی سی قشنگ میوفته کنارش؟ویندوز خودم بمونه؟
2.روز اول یه دی وی دی ریکاوری گرفتم و حالا درایور ها و چیزهای دیگه رو اپ کردم لازمه یه بک اپ دیگه بگیرم ؟یا همون بسه؟

1- بله لایسنس شما برای ویندوز فعلی شما هست و ویستا نصب کنین از بین میره .
اگه سونی درایورهای ویستا رو ارائه کرده باشه میتونید نصب کنید .

2- کار از محکم کاری عیب نمیکنه .

yaghodous
16-02-2011, 23:03
وبکم لب تاب 1520 توی ویندوز xp درMy Computer درایور وبکم رو نشون می ده وازهمان جااجرا می کنم درویندوز 7 ازکجا اجرا کنم

Hossein 12
16-02-2011, 23:58
سلام،
من ديروز يه لپ تاپ ASUS U33 خريدم، و از اساتيد چندتا سؤال دارم:

اولاً بگم که خودش ويندوز سون روش نصب بود + درايورها هم نصب بودند.

اين لپ تاپ دو تا گرافيک داره (Nvidia Geforce 310M + Intel GMA HD) و توي Device manager اسم هردو هست.
ولي روي دسکتاپ که کليک راست مي‌کنم و مي‌رم به قسمتي که ميزان حافظه گرافيک رو نشون ميده، فقط مشخصات Intel نوشته هست.

فقط براي تست کردن need for speed hot pursuit رو نصب کردم که با تنظيم روي کمترين کيفيت حدود 22-23 فريم (چشمي دارم مي‌گم) اجرا مي‌کرد که توي بنچ‌مارک‌ها هم براي nvidia 310M همينقدر نوشتن. البته در اين حالت فن با حداکثر دور داشت کار مي‌کرد و سي پي يو حدود 30 درصد بودش.

سؤالات من:
1- از کجا مي‌تونم بفهمم که در هر لحظه کدووم گرافيک مشغول کار هست؟ (تو اين لپ تاپ و سي دي همراهش من اثري از Nvidia Optimus نديدم، چرا؟؟ (اصلا اين اسم تکنولوژي سخت‌افزاريه؟ يا ... ؟)) تو سايت ايسوز نوشته:
NVIDIA® GeForce® 310M, with 1GB DDR3 VRAM & Intel GMA HD (Support NVIDIA Optimus
Technology)

2- توي قسمت رم ريدر چه رم‌هايي رو مي‌خونه؟ چون من ميکرو اس دي رو با آداپتورش گذاشتم خوند، ولي براي "memory stick PRO Duo" مربوط به دوربين سوني، نفهميدم چيکار کنم،آخه سايزش کوچک‌تر از SD هست.
ولي توي اينترنت نوشتن:
Card Reader: 5 -in-1 SD,MMC,MS,MS-Pro,xD card reader

3- پورت usb3 اين لپ‌تاپ سرش 4-5 تا اتصال (به جز 4 تايي که مثل usb2 هست داره) آيا اونها براي کار خاصي هستند؟
اگه بتونم عکس مي‌گيرم.

با تشکر

www.hadi
17-02-2011, 01:27
سلام ای ام دی اتلون 2 باید ویندوز 64 بیتی نصب باشه تا دیوایس منجر دو هسته ای نشون بده یا این سی پی یو اصلا تک هسته ای هست مشکل اینجاست که سایت دیجیکالا نوشته 1 مگ کش داره ولی روی قوطی ودر ویندوز 32 بیتی 512 کیلو نشون میده.!!!!

Pami
17-02-2011, 01:41
سلام،
من ديروز يه لپ تاپ ASUS U33 خريدم، و از اساتيد چندتا سؤال دارم:

اولاً بگم که خودش ويندوز سون روش نصب بود + درايورها هم نصب بودند.

اين لپ تاپ دو تا گرافيک داره (Nvidia Geforce 310M + Intel GMA HD) و توي Device manager اسم هردو هست.
ولي روي دسکتاپ که کليک راست مي‌کنم و مي‌رم به قسمتي که ميزان حافظه گرافيک رو نشون ميده، فقط مشخصات Intel نوشته هست.

فقط براي تست کردن need for speed hot pursuit رو نصب کردم که با تنظيم روي کمترين کيفيت حدود 22-23 فريم (چشمي دارم مي‌گم) اجرا مي‌کرد که توي بنچ‌مارک‌ها هم براي nvidia 310M همينقدر نوشتن. البته در اين حالت فن با حداکثر دور داشت کار مي‌کرد و سي پي يو حدود 30 درصد بودش.

سؤالات من:
1- از کجا مي‌تونم بفهمم که در هر لحظه کدووم گرافيک مشغول کار هست؟ (تو اين لپ تاپ و سي دي همراهش من اثري از Nvidia Optimus نديدم، چرا؟؟ (اصلا اين اسم تکنولوژي سخت‌افزاريه؟ يا ... ؟)) تو سايت ايسوز نوشته:
NVIDIA® GeForce® 310M, with 1GB DDR3 VRAM & Intel GMA HD (Support NVIDIA Optimus
Technology)

2- توي قسمت رم ريدر چه رم‌هايي رو مي‌خونه؟ چون من ميکرو اس دي رو با آداپتورش گذاشتم خوند، ولي براي "memory stick PRO Duo" مربوط به دوربين سوني، نفهميدم چيکار کنم،آخه سايزش کوچک‌تر از SD هست.
ولي توي اينترنت نوشتن:
Card Reader: 5 -in-1 SD,MMC,MS,MS-Pro,xD card reader

3- پورت usb3 اين لپ‌تاپ سرش 4-5 تا اتصال (به جز 4 تايي که مثل usb2 هست داره) آيا اونها براي کار خاصي هستند؟
اگه بتونم عکس مي‌گيرم.

با تشکر

معمولا برای لپ تاپ هایی که کارت گرافیک Hybrid دارن ، روی مصرف باتری باشید از کارت اینتل و روی مصرف برق شهری باشید از گرافیک اصلی استفاده میکنه .
شما آداپتور رو وصل کنید و به System Information و Component برید و ببینید برای Display کارت گرافیک شما رو کدوم تشخیص داده .
البته از همین الان میگم که شما hot persuit رو با 23 فریم با کارت G310 اجرا کردید . کارکرد فن و درصد استفاده پردازنده شما هم کاملا نرمال هست .

2- برای استفاده Memory Stick شما باید آداپتور کارت رو استفاده کنید ، کارت های Duo در حالت عادی نمیتونن وارد اسلات بشن و باید از تبدیل استفاده کرد وگرنه داخل اسلات گیر میکنه و مصیبت داره .

3- فکر کنم پین های نگهدارنده پورت منظورتون هست ، اونها کار خاصی انجام نمیدن

msseng
17-02-2011, 09:59
سلام

سلام
1. در حالت عادی، ویستا رو نمیشه کنار seven نصب کرد، چون ورژنش پایینتره. و اگر نصب کنی seven از بین میره.
ضمن اینکه ویستا هیچ مزیتی نسبت به seven نداره. رو لپ تاپ وایو من ویستا original بود ولی خودم 7 Ultimate نصب کردم.

2. نیازی به back-up نیست، چون درایو مخفی که ریکاوری روش هست، تعییر نمیکنه و ربطی به برنامه های نصبی و آپدیت نداره.
ولی میتونی با نرم افزارهایی مثل acronis از ویندوز کنونی، back-upبگیری.

V E S T A
17-02-2011, 13:27
سلام

گزینه Hibernate از لیست کناره shut down حذف شده .الان فقطlog off , sleep , lock , switch off, restart هستن چه جوری دوباره

به این لیست اضافه کنم ... ویندوزم هم 7 هست .

ممنون میشم راهنمایی کنید

Hossein 12
17-02-2011, 14:36
سلام

گزینه Hibernate از لیست کناره shut down حذف شده .الان فقطlog off , sleep , lock , switch off, restart هستن چه جوری دوباره

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام،
تا جايي که من بلدم با اين کارا بر مي‌گرده:
داخل "کنترل پنل" وارد "Power Options" بشيد، (اگر نمي‌بينيد اين گزينه رو، اول داخل Hardware & Sounds بشويد) روي Change Plan Settings روبروي اون موردي که کنارش علامت خورده رو ، کليک کنيد،
تو صفحه جديد، , وارد "change Advanced Power Setting" بشيد، از ليست پايين، "مثبت" کنار "sleep" رو باز کرده و "allow hybrid sleep" رو هم باز کنيد و اين گزينه رو به "off" تغيير دهيد.

همه پنجره‌ها رو ok کنيد و ببنديد.

حالا گزينه‌ي Hibernate برگشته.

من روي دسکتاپم اون گزينه آن بود و انگار وقتي سيستمو Stand-by (sleep) مي‌کردم خود ويندوز مثل هايبرنيت عمل مي‌کرد و اگه موقع stand-by بودن، برق ميرفت، بعد که روشن مي‌کردي همه چي بر مي‌گشت. ولي تو دسکتاپم چندبار به مشکل برخورد (از اسليپ ) در نميومد که اين گزينه رو "آف" کردم.

V E S T A
17-02-2011, 14:57
سلام،
تا جايي که من بلدم با اين کارا بر مي‌گرده:
داخل "کنترل پنل" وارد "Power Options" بشيد، (اگر نمي‌بينيد اين گزينه رو، اول داخل Hardware & Sounds بشويد) روي Change Plan Settings روبروي اون موردي که کنارش علامت خورده رو ، کليک کنيد،
تو صفحه جديد، , وارد "change Advanced Power Setting" بشيد، از ليست پايين، "مثبت" کنار "sleep" رو باز کرده و "allow hybrid sleep" رو هم باز کنيد و اين گزينه رو به "off" تغيير دهيد.

همه پنجره‌ها رو ok کنيد و ببنديد.

حالا گزينه‌ي Hibernate برگشته.

من روي دسکتاپم اون گزينه آن بود و انگار وقتي سيستمو Stand-by (sleep) مي‌کردم خود ويندوز مثل هايبرنيت عمل مي‌کرد و اگه موقع stand-by بودن، برق ميرفت، بعد که روشن مي‌کردي همه چي بر مي‌گشت. ولي تو دسکتاپم چندبار به مشکل برخورد (از اسليپ ) در نميومد که اين گزينه رو "آف" کردم.

سلام

مثبت کنار sleep رو که میزنم دوتا گزینه هست sleep after و allow wake timer...اون گزینه که گفتین (allow hybrid sleep ) نیست اصلا:41:

msseng
17-02-2011, 14:58
سلام

ممنون میشم راهنمایی کنید

1. دکمه start رو برن و تایپ کن cmd
2. توی لیست، وری cmd کلیک راست کن و run as admin رو انتخاب کن و continue رو در جواب سوال انتخاب کن.
3. در خط فرمان تایپ کن: powercfg.exe / hibernate on و بعد اینتر
4. حالا از cmd خارج شو و میبینی که مشکل حل شده! :31:

با دستور powercfg.exe /hibernate off هم میتونی اون رو از کار بندازی

V E S T A
17-02-2011, 15:05
درست شدددددددددددددددددددددددد ددددددددددددددددددددددددht tp://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون:11:

Hossein 12
17-02-2011, 15:16
نميدونم، آخه واسه من اين گزينه هستش:

اينم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V E S T A
17-02-2011, 19:17
الان که Hibernate فعال شده اون گزینه که گفتین اضافه شد ..برای منم الان هر 4تا گزینه رو داره ..

111061
18-02-2011, 00:33
سلام
با اجازتون یه لپ تاپ asus k42jc دارم. همان طور که میدونید از تکنولوژی nvidia optimus اتفاده می کنه و دوتا کارت گرافیک داره که رو intel هست و در صورت نیاز اتوماتیک میره رو nvidia geforce 310 m. اولا فکر می کردم که گرافیک nvidia از کار افتاده و گشتم دنبال مشکل که دیدم سایت اسوس یه اپدیت بایوس گذاشته که توی توضیحات مربوط به vga میشه. پس دانلود کردم و بایوس رو با موفقیت اپدیت کردم. اما از فرداش هی برنامه ها not responding میدادن و بسته می شدند و بعد از مدتی هم شروع کرد ه هنگ کردن و بعضی موقع ها هم اومدن blue screen. خلاصه سرتون رو درد نیارم نشستم با دی وی دی های مختلف ویندوز سون نصب کردم، جدیدترین اپدیت driver ها ر ودانلود و نصب کردم، اما هیچ کدوم افاده نکرد و داستان همچنین ادامه دارد.
راستی جدیدا بیشتر هنگام پخش multimedia یعنی چه صوتی و یا چه تصویری برنامه ها بسته میشن و بعدشم هنگ یا بلواسکرین:41:.
در ضمن این کارا رو هم کردن و درست نشده: چک کردن هارد دیسک(اصلا بد سکتور نداشت)
چک کردن رم(با memtest)
حالا اگه میشه لطفا کمکم کنید چون الان دو ماهه و خیلی اذیت شدم و میترسم این وسط یه چیزیش بسوزه.

insomniac2
18-02-2011, 03:30
وقتی شارژ لپ‌تاپم رو وقتی باطری داره وصل می‌کنم اکسپلورر کلاً فریز می‌شه و مجبورم با دکمه پاور خاموشش کنم. مشکلش چیه به نظرتون؟

معذرت می‌خوام دوباره سئوالو می‌پرسم ولی کسی می‌دونه این چه مرگشه؟

saber65
18-02-2011, 13:57
يه سئوال:من از "وي پي ان" استفاده ميكنم،روي لپ تاپ ويندوز7 دارم روي pc ويندوزxp،وقتي باcوصل ميشم ميتونم از "وي پي ان" استفاده كنم ولي با لپ تاپ چند روزيه وصل نميشه!
به نظرتون مشكل از كجاست؟

mojtaba_sa
18-02-2011, 23:34
سلام دوستان
با موس پد لپتاپ میشه عکس زوم کرد همونطور که توی دفترچش نوشته ولی واسه من نمیشه!
راهی داره؟
5010 دل

insomniac2
19-02-2011, 14:18
یه دبل کلیک کن رو پد بعد دستت رو جلو و عقب ببر :))

mojtaba_sa
19-02-2011, 22:29
نمیشه!
بالاو پایین کردن مرورگر رو میشه ولی زوم کردن عکس رو نه؟!!!

alenkita
20-02-2011, 06:48
با سلام
من چند روز پیش یه لب تاب hp g62 گرفتم پس از نصب ویندوز سون روی اون دیدم که وقتی با انگشت روی صفحه تاچ اون حرکت میکنم آیکون موس روی صفحه حرکت میکنه ولی وقتی میخوام کلیک کنم با دو بار انگشت زدن کلیک نمکنه و حتما باید از دکمه های پایینی اون برای کلیک چپ و راست کردن استفاده کنم.
در ضمن ویندوز رو نیز یکی دوبار عوض کردم ولی بازم درست نشد.
میشه یکی راهنماییم کنه بگه مشکل از کجاست

kaka321
20-02-2011, 12:18
یه مسلمون به ما بگه این اصطلاحات ماله کدوم قسمت سخت افزاره

PCH?
GMCG?
GPU diode?
اقا بگین یه ملت رو از سوال پیچ کردن من در بیارین

asalkam
20-02-2011, 15:52
سلام به همگی
بلوتوس لب تاپم کار نمیکنه چیکارش کنم؟ اولاش کار می کرد ولی الن نمیکنه کسی میتونه کمک کنه تنظیمش کنم اخه خودم کلی دست کاریش کردم در ضمن لب تاپم سونی هستش مرسی:46:

www.hadi
21-02-2011, 01:37
اینجا همه مشکلاتشونه مطرح میکنن ولی دریغ از یک جواب.

alenkita
21-02-2011, 13:23
قبلا دوستان تو این بخش خیلی فعال بودن ولی الن نمیدونم چرا کسی جواب نمیده

kiabia70
22-02-2011, 11:28
سلام .من 5742 zgدارم.باهاش گیم که بازی میکنم بعد از 10 دقیقه پیغام میده که سی پی یو حرارتش به 85 رسیده وباید از بازی خارج یا دستگاهو خاموش کنم.کلیه تنظیمات گرافیکم پایین اوردم.کارت گرافیکم 1 گیگ رمم 3 گیگ .لطفا راهنماییم کنید مشکل از چیه.

kasra_computer
25-02-2011, 04:59
سلام
خسته نباشید و ممنون از کمکهایتان
من یک لپ تاپ Dell 1564 Inspiron دارم که تا حالا روش ویندوز 7 نصب بوده.
حالا WinXP SP3 نصب کردم هیچ کدام از سخت افزارها را نمی شناسد.
در صورت امکان یا درایورهاشو بذارین یا لینک دانلودشو برام بفرستید یا بذارین.
با کمال تشکر
اینم آدرس ایمیلم: Kasra_computer@yahoo.com
اینم آدرس وبلاگم:

ali_ab
25-02-2011, 13:08
با سلام به دوستان عزیز

لپ تاپم مدل vaio ea16fg . و ویندوز 7 اورجینالش روش نصب هست . وایرلسش غیر فعاله البته بولوتوثش فعال میشه . .ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید که چطور وایرلسش رو فعال کنم .

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید

kavian123
25-02-2011, 13:29
با سلام به دوستان عزیز

لپ تاپم مدل vaio ea16fg . و ویندوز 7 اورجینالش روش نصب هست . وایرلسش غیر فعاله البته بولوتوثش فعال میشه . .ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید که چطور وایرلسش رو فعال کنم .

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید
برید در vaio smart network اونجا روشنش کنید

ali_ab
25-02-2011, 16:24
برید در vaio smart network اونجا روشنش کنید

دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم . ولی در این قسمت وایرلس غیرفعاله و دکمه on/off به رنگ خاکستری هست . منظور عرضم این بود که ایا در جای دیگه ای باید وایرلس رو فعال کرد ؟

از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

پاینده باشید

msseng
25-02-2011, 17:25
سلام
با کمال تشکر
اینم آدرس وبلاگم:

شما میتونین با مراجعه به سایت DELL، درایورهای نوت بوک خودتون رو، برای هر ویندوزی (در صورت پشتیبانی) دانلود کنید.

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

ضمنا چرا win XP؟
حیف Win 7 نیست؟! من که جای شما بودم هیچ وقت این کار رو نمیکردم.

withloveasalways
25-02-2011, 18:16
واسه لپتاپم همون مشکلی که واسه همه ی m1330 dell ها پیش میاد اتفاق افتاده.گرافیکش سوخت.تعویض کردم.چیپ اصلاح شده ی 8400 نصب کردن.
رو صفحه دماسنج دارم.دمای گرافیک حتی از قبلم بیشتره.قبلا با 65 شروع میشد.ولی الان با 70-72 شروع میشه.فیلم hdباهاش دیدم دماش تا 90 هم رفت.تعمیرکاره گفت طبیعیه.ولی به نظرم غیرطبیعیه.نظرتون چیه؟
تازه یه عیب جدید پیدا کرده.(وقتی از تعمیرگاه گرفتم)وایرلسش خاموش نمیشه!!!!!!
ممنون میشم کمکم کنید.

TCG
25-02-2011, 19:03
سلام بچه ها.
یک نوت بوک ASUS Eee PC 1001P دارم که توی تنظیمات اولش اشتباهی زبان ترکی رو انتخاب کردم. سیستم عاملش Seven هستش. چیکار باید بکنم؟ ویندزشو عوض کنم یا میشه کاریش کرد؟

yashgin128
25-02-2011, 21:40
سلام
من یه سوال دارم نه مشکل :متاسفانه جایی واسه طرح این مدل سوالات وجود نداره یا حداقل من ندیدم
دوستان تا اونجایی که من شنیدم میگن ویندوز 7 فقط حدود 3.76 (میدونم این عددی که نوشتم دقیق نیست ولی خب در همین حدوداست) از ram ساپورت می کنه پس چرا تو لپتاپ های جدید از رم های 6 یا بعضا 8 گیگ استفاده میشه در صورتی که اون مقدار مازاد دیگه بدون استفاده میمونه؟
ممنون

Pami
25-02-2011, 21:49
با سلام
من چند روز پیش یه لب تاب hp g62 گرفتم پس از نصب ویندوز سون روی اون دیدم که وقتی با انگشت روی صفحه تاچ اون حرکت میکنم آیکون موس روی صفحه حرکت میکنه ولی وقتی میخوام کلیک کنم با دو بار انگشت زدن کلیک نمکنه و حتما باید از دکمه های پایینی اون برای کلیک چپ و راست کردن استفاده کنم.
در ضمن ویندوز رو نیز یکی دوبار عوض کردم ولی بازم درست نشد.
میشه یکی راهنماییم کنه بگه مشکل از کجاست

هر لپ تاپی برای راه اندازی و مدیریت تاچ پد یک برنامه کمکی داره ، معمولا ALPS هست ، شما این برنامه رو پیدا کنید و تنظیماتش رو چک کنید . اگر نصب نکردید هم نصب کنید و کانفیگ کنید .

یه مسلمون به ما بگه این اصطلاحات ماله کدوم قسمت سخت افزاره

PCH?
GMCG?
GPU diode?
اقا بگین یه ملت رو از سوال پیچ کردن من در بیارین

بهتره اینجا مطرح کنین :

مطالب عمومی سخت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام به همگی
بلوتوس لب تاپم کار نمیکنه چیکارش کنم؟ اولاش کار می کرد ولی الن نمیکنه کسی میتونه کمک کنه تنظیمش کنم اخه خودم کلی دست کاریش کردم در ضمن لب تاپم سونی هستش مرسی:46:

اولین کار سعی در پاک کردن درایورهای قبلی و نصب دوباره اونها هست . این کار رو انجام بدید

اینجا همه مشکلاتشونه مطرح میکنن ولی دریغ از یک جواب.

هر کسی اطلاعاتی داشته باشه و بتونه با شما تقسیم میکنه دوست عزیز .

قبلا دوستان تو این بخش خیلی فعال بودن ولی الن نمیدونم چرا کسی جواب نمیده

ما نیز چون شما مشکلات زیادی داریم .
کمی صبر داشته باشید .

سلام .من 5742 zgدارم.باهاش گیم که بازی میکنم بعد از 10 دقیقه پیغام میده که سی پی یو حرارتش به 85 رسیده وباید از بازی خارج یا دستگاهو خاموش کنم.کلیه تنظیمات گرافیکم پایین اوردم.کارت گرافیکم 1 گیگ رمم 3 گیگ .لطفا راهنماییم کنید مشکل از چیه.

بهتره برای لپ تاپ خودتون یه کول پد تهیه کنین تا بتونین حرارت تولید شده رو بهتر دفع کنین .
با اینکار هم عمر لپ تاپ شما بیشتر میشه هم دمای کمتری رو تولید میکنه .

سلام
با کمال تشکر
اینم آدرس وبلاگم:

برای کسی مقدور نیست درایوری برای شما آپلود کنه .
بهتره از خدماتی های لپ تاپ سوال کنین ، معمولا بعضی هاشون آرشیو کامل درایورهای ویندوز اکس پی دارن

واسه لپتاپم همون مشکلی که واسه همه ی m1330 dell ها پیش میاد اتفاق افتاده.گرافیکش سوخت.تعویض کردم.چیپ اصلاح شده ی 8400 نصب کردن.
رو صفحه دماسنج دارم.دمای گرافیک حتی از قبلم بیشتره.قبلا با 65 شروع میشد.ولی الان با 70-72 شروع میشه.فیلم hdباهاش دیدم دماش تا 90 هم رفت.تعمیرکاره گفت طبیعیه.ولی به نظرم غیرطبیعیه.نظرتون چیه؟
ممنون میشم کمکم کنید.

در تاپیک خودتون پاسخ داده شد ، فقط همونجا دنبال کنین تا مجبور به بستن تاپیک و پاک کردن پست های شما نشم .
ممنون

سلام
من یه سوال دارم نه مشکل :متاسفانه جایی واسه طرح این مدل سوالات وجود نداره یا حداقل من ندیدم
دوستان تا اونجایی که من شنیدم میگن ویندوز 7 فقط حدود 3.76 (میدونم این عددی که نوشتم دقیق نیست ولی خب در همین حدوداست) از ram ساپورت می کنه پس چرا تو لپتاپ های جدید از رم های 6 یا بعضا 8 گیگ استفاده میشه در صورتی که اون مقدار مازاد دیگه بدون استفاده میمونه؟
ممنون

ساپورت زیر 4 گیگ رم برای ویندوز های 32 بیت هست و این مشکل برای ویندوزهای 64 بیت وجود نداره .

رضا امیر
25-02-2011, 22:51
ممنون میشم کمکم کنید.
سلام
نگران نباشید این دما غیر طبیعی نیست . اما گاها در هنگام باز و بسته کردن نوت بوک عایق های کارخانه درست روی مادربرد نصب نمیشوند و یا اصلا کار گذاری نمیشوند . به همین دلیل دما کمی بالاتر میرود نگران نباشی.

siamakfaraji
25-02-2011, 22:58
سلام
ممنون
این رم ی که میفرمایید واسه ویندوز 32 بیت هستش.اما 64 بیتش به 6 گیگ رم احتیاج داره
موفق باشی:10:

رضا امیر
26-02-2011, 02:13
سلام
برای آندسته از دوستان که تمایل دارند بدانند میزان ساپورت رم در ویندوز های مختلف چه میزان است میتوانند به لینک زیر مراجعه نمایند:

رضا امیر
26-02-2011, 02:13
سلام
برای آندسته از دوستان که تمایل دارند بدانند میزان ساپورت رم در ویندوز های مختلف چه میزان است میتوانند به لینک زیر مراجعه نمایند:

TCG
26-02-2011, 11:35
سلام مجدد. تورو خدا منو دریابید:

ata.royalfalcon
26-02-2011, 12:25
سلام

ممنون آقا رضا امير
سايت شما رو نگاه كردم
براي ويندوز سون 32 بيتي آلتيمت حداكثر 4 گيگ ساپورت ميكنه
ولي براي من فقط 2.92 گيگ usable هست (لپتاپم 4 گيگ رم داره)
نميدونم چرا ؟؟؟
فكر كنم بخاطر گرافيك آنبورد باشه كه رم رو share ميكنه (لپتاپم دو گرافيكه هست)

yashgin128
26-02-2011, 14:14
این رم ی که میفرمایید واسه ویندوز 32 بیت هستش.اما 64 بیتش به 6 گیگ رم احتیاج داره
دوست عزیز متوجه منظور شما نشدم:

اما 64 بیتش به 6 گیگ رم احتیاج داره
منظور شما از احتیاج داره همون ساپورت میکنه:46: هست یا خیر؟
با این وجود هستند لپتاپ ها و سیستم هایی (مثلا این سیستم های همه کاره all in one) که مثلا 8 گیگ رم رو دارند
ممنون

رضا امیر
26-02-2011, 16:28
ممنون آقا رضا امير
سايت شما رو نگاه كردم
براي ويندوز سون 32 بيتي آلتيمت حداكثر 4 گيگ ساپورت ميكنه
ولي براي من فقط 2.92 گيگ usable هست (لپتاپم 4 گيگ رم داره)
نميدونم چرا ؟؟؟
فكر كنم بخاطر گرافيك آنبورد باشه كه رم رو share ميكنه (لپتاپم دو گرافيكه هست)
سلام
چند عامل باعث این داستان میشه:
share کردن رم با گرافیک
نصب نکردن آخرین پچ های ماکروسافت که به شما قابلیت استفاده از رم را میدهد
سینک نبودن باس رم

اگر توی سایت ماکروسافت یک گشت و گذاری کنید راه ها را پیدا میکنید لینکش تو سایت من هست

---------- Post added at 07:58 AM ---------- Previous post was at 07:57 AM ----------

سلام مجدد. تورو خدا منو دریابید:

سلام
ننوشتی ویندوزت ترکی شده یا ست آپ بایوس ؟
مشکل اینه که الان یا شما باید سیستم را ببری پیش یک نفر ترک زبان تا بتواند بخواند و پیدا کند که کدام کلید تغیر زبان است.
یا از اول سیستم را ارنج کنید که فکر کنم را ه دوم راحت تر و سریع تر باشه.

guiti007
26-02-2011, 18:25
سلام من يه لپ تاپ فوجيتسو دارم كه دكمه شيفت مداره .بچه ها همچين چيزي ممكنه؟

guiti007
26-02-2011, 18:27
سلام بچه ها من يه لپ تاب فوجيتسو دارم كه دكمه شيفت نداره ميشه آيا؟

SAEEDSAMSUNG
26-02-2011, 20:20
سلام . من هر کاری میکنم نمیتونم با بلوتوث لپ تاپم فایل بفرستم و این پیغام ر میده: no services found

لپ تاپم lenovo y560

رضا امیر
26-02-2011, 20:46
سلام . من هر کاری میکنم نمیتونم با بلوتوث لپ تاپم فایل بفرستم و این پیغام ر میده: no services found

لپ تاپم lenovo y560
سلام
شما اول باید تنظیماتی را برای بلوتوث انجام بدهید

1- چک کنید که آیا درایور بلوتوث درست نصب شده است ( در قسمت Divice Manager)
2- آیا آیکون بلوتوث در قسمت رزیدنت حافظه سیستم عامل فعال است ( سمت راست پایین پنجره دسک تاپ ویندوز )
3- آیا قطعه ای را که میخواهید با آن ارتباط بر قرار کنید را به بلوتوث سیستمتان شناسانده اید؟ ( بر روی آیکون بلوتوث راست کلیک کنید و ADD a Device را بزنید در موقع ارتباط احتمالا یک کد امنیتی ( اگر اشتباه نکرده باشم Pair ) میدهد مثلا 123 همین کد را در قطعه یا مثلا موبایل خود که شناسایی میشود وارد کنید
4- حالا پس از انجام این کارها و شناسایی هر دو قطعه ، ببینید آیا میتوانید DATA جابجا بفرمایید یا خیر ؟

در ضمن این به مدل سیستم شما ربطی ندارد در هر سیستمی باید مراحل بالا انجام شود به همانصورت که شما بین دو عدد موبایل DATA جابجا میکنید.

اگر تمام مراحل را انجام دادید و اطلاعات جابجا نشد حتما به یک متخصص مراجعه نمایید.

---------- Post added at 12:16 PM ---------- Previous post was at 12:14 PM ----------

سلام من يه لپ تاپ فوجيتسو دارم كه دكمه شيفت مداره .بچه ها همچين چيزي ممكنه؟
سلام
حتما بجای آن یک دکمه دیگر وجود دارد مانند فانکشن یک عکس از صفحه کلید ارسال کنید یا به متخصص نشان دهید.
در ضمن در این دنیایی که ما زندگی میکنیم همه چیز ممکن است.

SAEEDSAMSUNG
26-02-2011, 20:55
سلام
شما اول باید تنظیماتی را برای بلوتوث انجام بدهید

1- چک کنید که آیا درایور بلوتوث درست نصب شده است ( در قسمت Divice Manager)
2- آیا آیکون بلوتوث در قسمت رزیدنت حافظه سیستم عامل فعال است ( سمت راست پایین پنجره دسک تاپ ویندوز )
3- آیا قطعه ای را که میخواهید با آن ارتباط بر قرار کنید را به بلوتوث سیستمتان شناسانده اید؟ ( بر روی آیکون بلوتوث راست کلیک کنید و ADD a Device را بزنید در موقع ارتباط احتمالا یک کد امنیتی ( اگر اشتباه نکرده باشم Pair ) میدهد مثلا 123 همین کد را در قطعه یا مثلا موبایل خود که شناسایی میشود وارد کنید
4- حالا پس از انجام این کارها و شناسایی هر دو قطعه ، ببینید آیا میتوانید DATA جابجا بفرمایید یا خیر ؟

در ضمن این به مدل سیستم شما ربطی ندارد در هر سیستمی باید مراحل بالا انجام شود به همانصورت که شما بین دو عدد موبایل DATA جابجا میکنید.

اگر تمام مراحل را انجام دادید و اطلاعات جابجا نشد حتما به یک متخصص مراجعه نمایید.
.

تمام موارد بالا رو انجام دادم ولی نمیشه و همچنان ارور no services foun

رضا امیر
26-02-2011, 20:59
سلام
از نرم افزار استفاده کنید ( وارد سایت مادر سیستمتان شوید و در آنجا حتما نرم افزار اختصاصی دارد)
با چه قطعه ای میخواهید ارتباط بر قرار کنید؟

SAEEDSAMSUNG
26-02-2011, 22:25
سلام
از نرم افزار استفاده کنید ( وارد سایت مادر سیستمتان شوید و در آنجا حتما نرم افزار اختصاصی دارد)
با چه قطعه ای میخواهید ارتباط بر قرار کنید؟

با ویندوز سند میکنم. برا هیچی نمیفرسته و از هیچی هم فایل نمیگیره.

رضا امیر
27-02-2011, 01:11
با ویندوز سند میکنم. برا هیچی نمیفرسته و از هیچی هم فایل نمیگیره.
به متخصص رجوع کنید.

alenkita
27-02-2011, 05:35
با سلام
من یه لب تاب hp g62 دارم که ویندوز 7 روش نصب کردم. میخواستم ببینم برای تست وب کم اون باید از کدوم قسمت ویندوز برم؟ و اینکه باید برای فعال شدنش دکمه خاصی بزنم؟
ممنون

رضا امیر
27-02-2011, 10:21
با سلام
من یه لب تاب hp g62 دارم که ویندوز 7 روش نصب کردم. میخواستم ببینم برای تست وب کم اون باید از کدوم قسمت ویندوز برم؟ و اینکه باید برای فعال شدنش دکمه خاصی بزنم؟
ممنون
سلام
احتیاج به زدن دکمه خاص نیست . و احتیاج به نرم افزار خاص هم ندارید . میتوانید در مسنجر ها مثل یاهو از آن کار بکشید . بصورت اتوماتیک اگر نرم افزاری از آن استفاده کند روشن میشود.

TCG
27-02-2011, 11:40
سلام
ننوشتی ویندوزت ترکی شده یا ست آپ بایوس ؟
مشکل اینه که الان یا شما باید سیستم را ببری پیش یک نفر ترک زبان تا بتواند بخواند و پیدا کند که کدام کلید تغیر زبان است.
یا از اول سیستم را ارنج کنید که فکر کنم را ه دوم راحت تر و سریع تر باشه.

ویندوزش ترکی شده. چطوری باید ارنجش کنم؟

alenkita
27-02-2011, 15:53
سلام
احتیاج به زدن دکمه خاص نیست . و احتیاج به نرم افزار خاص هم ندارید . میتوانید در مسنجر ها مثل یاهو از آن کار بکشید . بصورت اتوماتیک اگر نرم افزاری از آن استفاده کند روشن میشود.
خوب یعنی بدون مسنجر نمیتونم تستش کنم؟
آخه تو ویندوز xp که ای امکان رو داشت که از تو image and scanner برم و تستش کنم

رضا امیر
27-02-2011, 16:25
خوب یعنی بدون مسنجر نمیتونم تستش کنم؟
آخه تو ویندوز xp که ای امکان رو داشت که از تو image and scanner برم و تستش کنم
سلام دوست خوبم
برای تست وب کم هزار راه وجود دارد:
1- نصب نرم افزار های تست و یا استفاده از سی دی های تست مانند Check it و یا Diagnostic
2- تست از طریق نرم افزار هایی مانند virtual cam و یا cam recorder
3- تست از طریق راه اندازی آن در سیستم عامل
4- تست از طریق تست USB
5- تست وب کم از طریق BGA پل مادربرد
و...

من ساده ترین راه را پیش پای شما گذاشتم که احتیاج به هیچ نرم افزار خاص، و یا اتلاف وقت ندارد. چرا میخواهید لقمه را دور سرتان بچرخانید؟ البته خود میدانید. آقای دکتر شریعتی گفتند: برای حل یک مسأله به ساده ترین حالت به آ« بنگرید و با ساده ترین روش ها آن را حل کنید.

111061
27-02-2011, 17:04
سلام دوست عزیز...
من قبلا این سوال رو پرسیدم ولی هیچکس محلم نذاشت، گفتم دوباره بپرسم شاید یکی پیدا شد

اینم از سوال:
با اجازتون یه لپ تاپ asus k42jc دارم. همان طور که میدونید از تکنولوژی nvidia optimus اتفاده می کنه و دوتا کارت گرافیک داره که رو intel هست و در صورت نیاز اتوماتیک میره رو nvidia geforce 310 m. اولا فکر می کردم که گرافیک nvidia از کار افتاده و گشتم دنبال مشکل که دیدم سایت اسوس یه اپدیت بایوس گذاشته که توی توضیحات مربوط به vga میشه. پس دانلود کردم و بایوس رو با موفقیت اپدیت کردم. اما از فرداش هی برنامه ها not responding میدادن و بسته می شدند و بعد از مدتی هم شروع کرد ه هنگ کردن و بعضی موقع ها هم اومدن blue screen. خلاصه سرتون رو درد نیارم نشستم با دی وی دی های مختلف ویندوز سون نصب کردم، جدیدترین اپدیت driver ها ر ودانلود و نصب کردم، اما هیچ کدوم افاده نکرد و داستان همچنین ادامه دارد.
راستی جدیدا بیشتر هنگام پخش multimedia یعنی چه صوتی و یا چه تصویری برنامه ها بسته میشن و بعدشم هنگ یا بلواسکرین:41:.
در ضمن این کارا رو هم کردن و درست نشده: چک کردن هارد دیسک(اصلا بد سکتور نداشت)
چک کردن رم(با memtest)
حالا اگه میشه لطفا کمکم کنید چون الان دو ماهه و خیلی اذیت شدم و میترسم این وسط یه چیزیش بسوزه.

در ضمن هفته قبل بردمش شرکت گارانتیش از اول بایوسش رو فلش کرد و دوبار ریخت روش ....
بعد که اوردم خونه دیدم دوباره همون مشکلات رو داره ولی بعد از 30 دقیقه اون خطاها رو میده، مثلا بازی call of duty رو که قبلا اصلا نمیشد بازی کنی و هنگ میکرد و میومد از بازی بیرون، الان تا یه بیست دقیقه میشه کار کرد.
شرکت گارانتیش هم تو اسفند ما برا خرابی میفرسیم تهران(شیرازم و گارانتی vista دارم)، بعضی از دوستان گفتن بره تهران خراب تر برمیگرده.
حالا لطف کنید و راهنماییم کنید دوباره ممنون میشم.

teknosys
27-02-2011, 20:01
سلام دوست عزیز...
من قبلا این سوال رو پرسیدم ولی هیچکس محلم نذاشت، گفتم دوباره بپرسم شاید یکی پیدا شد

اینم از سوال:
با اجازتون یه لپ تاپ asus k42jc دارم. همان طور که میدونید از تکنولوژی nvidia optimus اتفاده می کنه و دوتا کارت گرافیک داره که رو intel هست و در صورت نیاز اتوماتیک میره رو nvidia geforce 310 m. اولا فکر می کردم که گرافیک nvidia از کار افتاده و گشتم دنبال مشکل که دیدم سایت اسوس یه اپدیت بایوس گذاشته که توی توضیحات
حالا لطف کنید و راهنماییم کنید دوباره ممنون میشم.

سلام

نمیشه با قاطعیت دلیل و راه حل این مشکل رو گفت. ولی سه تا سوال:اول اینکه چرا فکر می کردین گرافیک انویدیا خرابه و به این نتیجه رسیدین که بایوس رو آپدیت کنین؟ و سوال دوم اینکه آیا دستگاه شما بیشتر از قبل داغ میکنه؟
و سوال سوم اینکه آیا از ریفر نبودن لپ تاپتون مطمئنید یا اصلا چک نکردین؟

موفق باشین.

رضا امیر
27-02-2011, 23:26
سلام
در مورد مشکل سیستم این دوستمون من هم با شما هم عقیده هستم . و بهتر است چند مورد را ایشان چک کنند
1- دمای سیستم
2- بایوس را به حالت قبل بر گردانند قبل از آخرین آپدیت
3- از ویروسی نبودن سیستم اطمینان حاصل کنند
4- با نرم افزارهایی مانند 3D Mark و امثال آن سیستم را چک کنند.

internet-forum
01-03-2011, 12:34
سلام دوستان ، من یه نوت بوک مدل Dell Inspiron 1526 دارم با ویندوز ویستا 32بیتی با سرویس پک 2 دارم ، یه مدته که وقتی سرعته فن میره بالا یدفعه خاموش میشه و با تمام برنامه هایه تیون آپ تستش کردم و هیچ ایرادی پیدا نکردم ، الان همه قسمتای سخت افزاری و نرم افزاری دارن درست کار میکنن ولی باز وقتی سرعت فنش خیلی میره بالا یدفعه خاموش میشه با اینکه قبلا خیلی بیشتر از این ازش کار می کشیدم اینجوری نمی شد
الان 2تا مشکل درکل داره : 1- خاموش شدن ناگهانی بر اثر سرعت زیاد فن ..... 2- داشتن لگ زیاد هنگام بازی
یه سوال برام پیش اومده : رویه دستگاه 3 گیگ رم نصب شده ولی تمام برنامه ها مینویسن 3گیگ نصب شده ولی 2 گیگ قابل استفاده ، مگه ویستا مثل XP هستش که بیشتر از 2 گیگ رو ساپورت نکنه
در کل این موضوع یعنی چی که 3گیگ نصبه ولی 2گیگش قابل استفادست ، چون الان مثل قبل اصلا دیگه بازی نمیشه کرد با دستگاه ، همه بازی SlowMotion با کلی لگه ، خودم فکر میکنم ایراد از رم باشه ، چون وقتی برنامه Memory Diagnostics Tool رو اجرا میکنم ، بعد از 3-4 دقیقه که سرعت فن هی زیاد میشه باز نوت بوک یدفعه خاموش میشه و اصلا رم رو نمیشه تست کرد ، ریکاوری و همه کارهای جانبی رو هم انجام دادم و ویندوز در صحت و سلامته

این هم چندتا تصویر از سیستمم

..
..

با تشکر و قدردانی

teknosys
01-03-2011, 14:17
سلام دوستان ، من یه نوت بوک مدل Dell Inspiron 1526 دارم با ویندوز ویستا 32بیتی با سرویس پک 2 دارم ، یه مدته که وقتی سرعته فن میره بالا یدفعه خاموش میشه و با تمام برنامه هایه تیون آپ تستش کردم و هیچ ایرادی پیدا نکردم ، الان همه قسمتای سخت افزاری و نرم افزاری دارن درست کار میکنن ولی باز وقتی سرعت فنش خیلی میره بالا یدفعه خاموش میشه با اینکه قبلا خیلی بیشتر از این ازش کار می کشیدم اینجوری نمی شد
الان 2تا مشکل درکل داره : 1- خاموش شدن ناگهانی بر اثر سرعت زیاد فن ..... 2- داشتن لگ زیاد هنگام بازی
یه سوال برام پیش اومده : رویه دستگاه 3 گیگ رم نصب شده ولی تمام برنامه ها مینویسن 3گیگ نصب شده ولی 2 گیگ قابل استفاده ، مگه ویستا مثل XP هستش که بیشتر از 2 گیگ رو ساپورت نکنه
در کل این موضوع یعنی چی که 3گیگ نصبه ولی 2گیگش قابل استفادست ، چون الان مثل قبل اصلا دیگه بازی نمیشه کرد با دستگاه ، همه بازی SlowMotion با کلی لگه ، خودم فکر میکنم ایراد از رم باشه ، چون وقتی برنامه Memory Diagnostics Tool رو اجرا میکنم ، بعد از 3-4 دقیقه که سرعت فن هی زیاد میشه باز نوت بوک یدفعه خاموش میشه و اصلا رم رو نمیشه تست کرد ، ریکاوری و همه کارهای جانبی رو هم انجام دادم و ویندوز در صحت و سلامته

سلام

همینوطور که خودتون لا به لای حرفاتون گفتین مشکل از یکی از رم هاتون و یا ماژول رم هست. یک رم رو بیرون بیار و تست کن اگه دوباره مشکل داشت اون یکی رم رو در بیار. اگر آشنایی با تعمیرات نداری بهتره به تعمیرگاه ببری.
اگر از ماژول رم باشه باید برد عوض بشه و اگر خود رم باشه که با تعویض رم درست خواهد شد.

موفق باشین.

internet-forum
01-03-2011, 15:00
سلام

همینوطور که خودتون لا به لای حرفاتون گفتین مشکل از یکی از رم هاتون و یا ماژول رم هست. یک رم رو بیرون بیار و تست کن اگه دوباره مشکل داشت اون یکی رم رو در بیار. اگر آشنایی با تعمیرات نداری بهتره به تعمیرگاه ببری.
اگر از ماژول رم باشه باید برد عوض بشه و اگر خود رم باشه که با تعویض رم درست خواهد شد.

موفق باشین.

دوست عزیز از توجهتون خیلی ممنون ، برد منظور همون مادربرد هست ، اگه از این 2موردی که شما فرمودی باشه پس چطور 3گیگ رو نشون میده؟ یعنی از نظر فنی امکانش هست که نشون بده و رم رو بشناسه ولی نتونه ازش استفاده کنه؟
با تشکر فراوان

111061
01-03-2011, 15:11
سلام
در مورد مشکل سیستم این دوستمون من هم با شما هم عقیده هستم . و بهتر است چند مورد را ایشان چک کنند
1- دمای سیستم
2- بایوس را به حالت قبل بر گردانند قبل از آخرین آپدیت
3- از ویروسی نبودن سیستم اطمینان حاصل کنند
4- با نرم افزارهایی مانند 3D Mark و امثال آن سیستم را چک کنند.

بازم سلام
ممون که جواب دادین...:40::31:
1-فکر نکنم زیاد دما رفته باشه بالا، ولی وقتی یه کم توجه می کنم آره یکم داغه که فکر کنم معمولیه...
3-ویروسی هم نیس چون انتی ویروس اپدیت دارم
4-حتی تا پنج بار توی 3d mark انداختمش توی لوپ لپ تاپ آخ نگفت و امتیازای خوبی هم به گرافیک و بقیه می ده.
در حال حاضرهم تعداد not responding هاش خیلی کم شده، بعلاوه اینکه هر از گاهی windows explorer ری استارت میشه....راستی وینوزم هم seven هستش...
ممنون که کمکم می کنید
شاد و پیروز باشید:46:

omid-p30
01-03-2011, 15:47
دوستان دل 1520 ورودی سیمکارت برای استفاده به عنوام مودم رو داره ؟

IPC111
01-03-2011, 21:01
دوستان دل 1520 ورودی سیمکارت برای استفاده به عنوام مودم رو داره ؟

کدامیک؟
VOSTRO 1520 یا INSPIRON 1520

ehsan babaei
02-03-2011, 00:23
سلام
من یک لب تاپ دل 1536 دارم .چند روز هست وقتی روشن می کنم صفحه شطرنجی میشه.وقتی چند بار خموش و روشن می کنم درست میشه.اگه میشه کمک کنید

IPC111
02-03-2011, 06:58
سلام
من یک لب تاپ دل 1536 دارم .چند روز هست وقتی روشن می کنم صفحه شطرنجی میشه.وقتی چند بار خموش و روشن می کنم درست میشه.اگه میشه کمک کنید

سلام
چیپ گرافیک مشکل دارد.

رضا امیر
02-03-2011, 07:15
سلام

سلام دوست من شطرنجی شدن صفخه شما میتواند چندین مشکل را بیان کند:
اول از همه اینکه شما نگفتید که آیا در حین کار نیز نیز اتفاق میافتد و یا فقط در زمان روشن کردن سیستم ؟

1- بعضی مواقع شل شدن اتصالات مانند فلت کیبل LCD میتواند باعث این مشکل شود.
2- بعضی موارد خرابی در پل شمالی و یا سردی لحیم پایه ها باعث آن میشود
3- در بیشتر موارد خرابی و یا سردی لحیم در چیپ یا همان پل گرافیک GPU میتواند این اثر را داشته باشد.
4- بعضی موارد خرابی در رم و یا رم گرافیک میتواند مسبب این مشکل شود.

توضیح :
1- وقتی عملیات خروجی تصویر در مراحل کنترل بایوس و یا داس ( ابتدای روشن شدن مادربرد) است یعنی قبل از اینکه وارد سیستم عامل شویم ، در این زمان ما در مرحله کارکتر هستیم پس خرابی در این زمان به اینصورت است که مربع هایی که یک کارکتر را شامل میشوند به رنگهای مختلف و کارکترها خرچنگ قورباغه مانند هستند.

2- در زمانی که وارد سیستم عامل مانند ویندوز میشویم در مرحله گرافیک هستیم پس با پیکسل ها سروکار داریم در این موقع خرابی بصورت نویز و راه راه شدن صورت میگیرد .

حال به این توجه کنید که مکان خاصی از رم جهت حافظه گرافیک استفاده میشود و مکان خاص دیگری برای کارکتر . پس نتنها پردازش اشتباه بلکه انتقال نیافتن داده های پردازش و یا خرابی در حافظه نیز میتواند این مشکلات را باعث شود.

نتیجه : بهتر این است که قبل از هر اقدامی به یک واحد تخصصی تمیرات یا به گارانتی مراجعه کنید و نظر آنها را پس از بررسی جویا شوید.

omid-p30
02-03-2011, 09:53
کدامیک؟
VOSTRO 1520 یا INSPIRON 1520

inspiron ممنون

IPC111
02-03-2011, 11:07
inspiron ممنون

تا آنجاییکه یادم هست inspiron 1520 سیم کارت نمی خورد. می توانید از مبدلهای pcmcia و یا usb که سیم کارت خور هستند استفاده کنید.

رضا امیر
02-03-2011, 11:22
سلامِ

[SIZE=5][COLOR=red]اگر لپ تاپ شما Dell 1520 است که خیر فقط 1525 و 1526 سیم کارت میخورند

khabgard7
02-03-2011, 11:38
دوستان من یک سوال داشتم با لپتاپ اگه طولانی بازی کنی مشکلی براش پیش نمیاد ؟ من الان بعضی بازی های تقریبا گرافیک بالا رو اجرا می کنم بعد 3 4 ساعت قسمت فن دستگاه کاملا داغ میشه بعضی وقتها هم بازی شروع می کنه یا تیک اجرا شدن که مجبور میشی بیای بیرون
hp pavilion dv6 3180

IPC111
02-03-2011, 11:43
دوستان من یک سوال داشتم با لپتاپ اگه طولانی بازی کنی مشکلی براش پیش نمیاد ؟ من الان بعضی بازی های تقریبا گرافیک بالا رو اجرا می کنم بعد 3 4 ساعت قسمت فن دستگاه کاملا داغ میشه بعضی وقتها هم بازی شروع می کنه یا تیک اجرا شدن که مجبور میشی بیای بیرون
hp pavilion dv6 3180

لپ تاپهای hp سری dv6 معمولا پس از مدتی مشکل گرافیک پیدا می کنند. توصیه می کنم زیاد برای بازی از لپ تاپتان استفاده نکنید.

omid-p30
02-03-2011, 13:19
مرسی دوستان

البته من که یک سرچ در گوگل زدم بعضی از سایت ها به یک قسمت در پشت باطری اشاره کرده بودند که آخرش نفهمیدم مربوط به سیمکارت هست یا نه.

خودم که امتحان کردم راحت سیم و باطری هر دو جا افتادند ولی تو ویندوز ندونستم از کجا باید برم ببینم که درست هست یا نه.

بر فرض که مربوط به سیمکارت باشه باید برنامه خاصی نصب کنم یا از ویندوز تنظیماتی رو اعمال کنم ؟

omid-p30
02-03-2011, 13:52
مثل اینکه طبق سایت دل بله مال سیمکارته. فقط نمیدونم چیجوری فعالش کنم تا بتونم باهاش به اینترنت وصل بشم. اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید.

ishbili
02-03-2011, 14:50
با سلام
من 4520 گرفتم صدا رو که تا ته زیاد کنی کیفیت خیلی میاد (تا 75% صدای ویندوز کیفیت خوبه)میخواستم بدونم مال همه اینطوریه یا فقط مال من
فروشنده که گفت همه ی 4520 ها اینطورین
ممنون میشم کمکم کنید

رضا امیر
02-03-2011, 16:02
hp pavilion dv6 3180
دوست عزیز بعضی لپ تاپ ها ساخته شده اند برای بازی . روشن بودن و یا بازی کردن مشکلی را برای سیستم پیش نمی آورد .آنچه مشکل ایجاد میکند خوب نگه داری نکردن است .
1- لپ تاپ یا نوت بوک تان را در مکانی قرار دهید که راه های ورودی و خروجی کانال خنک کننده CPU و دیگر قسمت ها مسدود نشود.
2- نباید سیستم را در محیطی گرم یا زیر تابش مستقیم آفتاب استفاده کرد .
3- همینطور در محیط هایی که رطوبت آنها بالا است از سیستم استفاده نکنید.
4- هرگز سیستم را قبل از خاموش شدن درون کیف قرار ندهید.
5- بسته به محیظی کر در آن از سیستم کار میکشید هر 2 تا 4 ماه سیستم را تمیز کنید . بخصوص کانال خنک کن و لابلای پره های آن.

خلاصه مطلب این است که سیستم را در شرایط مناسب نگه داری کنید. هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد .

---------- Post added at 07:32 AM ---------- Previous post was at 07:29 AM ----------

با سلام
من 4520 گرفتم صدا رو که تا ته زیاد کنی کیفیت خیلی میاد (تا 75% صدای ویندوز کیفیت خوبه)میخواستم بدونم مال همه اینطوریه یا فقط مال من
فروشنده که گفت همه ی 4520 ها اینطورین
ممنون میشم کمکم کنید
سلام
عموما صدای اسپیکر نوت بوک ها کم است آنها هم که زیاد میشوند کیفیت ندارند به همین دلیل از اسپیکر های اکسترنال استفاده میکنند.

ata.royalfalcon
02-03-2011, 16:13
آقا رضا امير با سلام و خسته نباشيد .
جوابهاي شما خيلي واضح و روشن و بدون هيچ ابهامي هست
جوري كه آدم خوشحال ميشه .

اخيرا براي لپ تاپ من ورژن جديد بايوس اومده
مدل لپتاپم asus n61 jv هست و ورژن فعلي بايوس 222 هست و ورژن جديد 224 هست .
با توجه به ابنكه با لپتاپم مشكلي ندارم آيا آپديت بايوس كاري منطقي هست ؟؟؟
آپديت كنم يا نه ؟؟
ضمنا روش آپديت رو كامل بلدم و تجربه اش رو دارم .
ضمنا راجع به ورژن جديد اين توضيحات رو داده

BIOS 224
1.Firmware update.
2.Fix system has chance to hang at 0x0d during POST

elvin_1987
02-03-2011, 17:46
مثل اینکه طبق سایت دل بله مال سیمکارته. فقط نمیدونم چیجوری فعالش کنم تا بتونم باهاش به اینترنت وصل بشم. اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید.

عزیز اگه این سخت افزار برای این مدل باشه باید تو قیمت درایو ها که ددر سایت دل هست داریو باشه ببین هست اگه هست بگیر نصب کن.اگه نباشه هم که دیگه دیگه:46:

omid-p30
02-03-2011, 18:44
عزیز اگه این سخت افزار برای این مدل باشه باید تو قیمت درایو ها که ددر سایت دل هست داریو باشه ببین هست اگه هست بگیر نصب کن.اگه نباشه هم که دیگه دیگه:46:
ممنون. من وارد این صفحه شدم ولی نمیدونم دقیقا اسم درایور مربوطه چیه که دانلود کنم. :13:

Camaro Z 28
02-03-2011, 22:49
Acer مدل 5742g با کارت گرافیک 540 مشکل درایور کارت گرافیکش حل شده یا نه؟
خود انویدیا درایور جدید داده؟

رضا امیر
03-03-2011, 05:02
آقا رضا امير با سلام و خسته نباشيد .
جوابهاي شما خيلي واضح و روشن و بدون هيچ ابهامي هست
جوري كه آدم خوشحال ميشه .

اخيرا براي لپ تاپ من ورژن جديد بايوس اومده
مدل لپتاپم asus n61 jv هست و ورژن فعلي بايوس 222 هست و ورژن جديد 224 هست .
با توجه به ابنكه با لپتاپم مشكلي ندارم آيا آپديت بايوس كاري منطقي هست ؟؟؟
آپديت كنم يا نه ؟؟
ضمنا روش آپديت رو كامل بلدم و تجربه اش رو دارم .
ضمنا راجع به ورژن جديد اين توضيحات رو داده
سلام
از تعریف شما ممنونم برای بنده مایه مباهات و سر افرازی است.
در مورد آپدیت بایوس :
عموما شما مشاهده مینمایید که مثلا سیستم عامل ویندوز گاها" درخواست فرستادن اطلاعاتی را از طریق اینترنت مینماید ، که این موضوع کمک میکند به سازندگان تا اگر ایراداتی باشد آنها را حل نمایند . چه بوسیله پچ های جدید و چه از طریق فرم ویر Firmware .

بوسیله آپدیت بایوس مشکلات زیادی را میتوانید حل کنید مانند:
- تغیر ولتاژ های خاص در مادربرد
- ساپورت CPU های جدیدتر
- ساپورت هاردهای با ظرفیت بالاتر
- ساپورت قطعاتی که تا بحال ساپورت نمیشدند
- اصلاح و رفع خطا ها از جمله خطا های محاسباتی
- افزودن امکانات بیشتر به سیستم مانند بوت شدن از طریق LAN
- افزایش طول عمر باطری و مدیریت بهتر مصرف انرژی
- و ...

به یاد داشته باشید نباید بایوس را در حالات زیر آپدیت نمایید:

- در حالت Overclock
- در زمان استفاده از باطری و یا UPS
- درون سیستم عامل در زمانی که یوتیلیتی های دیگر در حال کار هستند
- وقتی از صحیح بودن ورژن بایوس دریافتی و یا منطبق بودن آن با مادربرد خود اطمینان ندارید
- در زمانی که هیچ مشکلی با سیستم ندارید و همه نرم افزار ها وظیفه خود را درست انجام میدهند.
- در زمانی که هنوز درک درستی از انجام عملیات آپدیت بایوس پیدا نکردید

نتیجه : اگر سیستم شما بخوبی نیازتان را برطرف میکند و انسان ماجراجویی نیستید لازم به آپدیت کردن بایوس ندارید.

jkazemi
03-03-2011, 16:12
چطور می شه کلید Fn لپ تاپ رو جا به جا کرد، مثلا الان که کنار کلید کنترل سمت چپ هست، آوردش کنار کنترل سمت راست، به جای کلید منو. شدنی هست اصلا؟
لپ تاپ من Gatway ID49 هست.

sepid12ir
03-03-2011, 18:03
سلام، حدودا" دو سه روزیست، آیکن باتری لپ تاپم، این پیغام را میده(به همراه یک ضربدر قرمز! )
دلیلش چیه ؟!

qazplm
03-03-2011, 19:40
سلام
من یه لپتاپ vaio سونی vgn-sz28gp دارم که وقتی سوییچ میکنم تو حالت speed میاد بالا به 1 دقیقه نمیکشه که خاموش میشه ولی تو حالت stamina مشکلی نداره کسی میدونه چه مرگشه؟ ویندوزم عوض کردم فرقی نمیکنه هم 7 دارم هم xp :41:

Erfan.B
04-03-2011, 11:36

دوست عزیز رم مگه مالکیت داره!!! شما اگه ویندوزت 32 بیت باشه 2 به توان 32 بیت از رمت آدرس دهی می شه که از این حدود 3 گیگش قابل استفاده هست و اگه ویندوزت 64 بیت باشه 2 به توان 64 بیت رم آدرس دهی می شه که 128 گیگش قابل استفاده هست. شما تو ویندوز 64 بیت هم می تونی با 1 گیگ رم کار کنی ول مفهومی نداره!
موفق باشی.

khabgard7
04-03-2011, 11:41
دوست عزیز بعضی لپ تاپ ها ساخته شده اند برای بازی . روشن بودن و یا بازی کردن مشکلی را برای سیستم پیش نمی آورد .آنچه مشکل ایجاد میکند خوب نگه داری نکردن است .
1- لپ تاپ یا نوت بوک تان را در مکانی قرار دهید که راه های ورودی و خروجی کانال خنک کننده CPU و دیگر قسمت ها مسدود نشود.
2- نباید سیستم را در محیطی گرم یا زیر تابش مستقیم آفتاب استفاده کرد .
3- همینطور در محیط هایی که رطوبت آنها بالا است از سیستم استفاده نکنید.
4- هرگز سیستم را قبل از خاموش شدن درون کیف قرار ندهید.
5- بسته به محیظی کر در آن از سیستم کار میکشید هر 2 تا 4 ماه سیستم را تمیز کنید . بخصوص کانال خنک کن و لابلای پره های آن.

خلاصه مطلب این است که سیستم را در شرایط مناسب نگه داری کنید. هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد .

ممنون دوست عزیز از جواب کاملی که دادید :11:
مدل لپتابی که نوشتم برای بازی چطوره ؟ pavilion dv6 3180: intel i5 , ati 5650
این مشکلی که هست پس دلیلش چیه؟
5) این کارو خودم می تونم انجام بدم ؟

farido
04-03-2011, 15:03
یه مشکل یا همچین چیزی .

وقتی لب تاب رو روشن میکنم اگه گوشی به وسیله کابل به لب تاب وصل باشه لب تاب تو صفحه اول میمونه و بوت نمیشه اما گوشی رو جدا میکنم از کابل بالا میاد! دلیلش چیه؟

Erfan.B
04-03-2011, 17:51
یه مشکل یا همچین چیزی .

وقتی لب تاب رو روشن میکنم اگه گوشی به وسیله کابل به لب تاب وصل باشه لب تاب تو صفحه اول میمونه و بوت نمیشه اما گوشی رو جدا میکنم از کابل بالا میاد! دلیلش چیه؟

این مشکل خاصی نیست یا بهتر بگم اصلاً مشکل نیست به دلیل این که گوشیت می ره به حالت ذخیزه انبوه برای شناسایی درایو این جوری می شه برای بعضی گوشی ها مخصوصاً اگه سامسونگ باشه. سعی کن بعد از بوت کابل رو بزنی.
موفق باشی.

sepid12ir
04-03-2011, 21:33
سلام، حدودا" دو سه روزیست، آیکن باتری لپ تاپم، این پیغام را میده(به همراه یک ضربدر قرمز! )
دلیلش چیه ؟!

دوستان جواب این سوال را نمیدونین ؟!

hulk_dx
05-03-2011, 01:41
سلام لپ تاپ من یه مدت صدای بدی میده که قبلا نمیداد ئ توی سایت لپتاپم خوندم میگه compressed air باید بخری لنتاشو تمیز کنی کسی میدونه اینو اینجا میفروشن یا نه (هر جا پرسیدم نداشتن)

رضا امیر
05-03-2011, 02:54
چطور می شه کلید Fn لپ تاپ رو جا به جا کرد، مثلا الان که کنار کلید کنترل سمت چپ هست، آوردش کنار کنترل سمت راست، به جای کلید منو. شدنی هست اصلا؟
لپ تاپ من Gatway ID49 هست.
سلام دوست من
شدنی بودن این کار شدنی است اما باید تمام سیم کشی یا برد کیبردتان را بهم بریزید ، نمی ارزد و کار شما نیست

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:19 PM ----------

دلیلش چیه ؟!

سلام
دوست من این نشان میدهد که سیستم نوت بوک شما برای شارژ باطری مشکل دارد حتما" چک بفرمایید که آیا بدون اتصال به شارژر چه مدت زمان باطری شما کار میکند و هم اینکه برای طول عمر بیشتر باطری بهتر است هر از چند گاهی فقط از باطری استفاده کنید.

رضا امیر
05-03-2011, 03:25
سلام
من یه لپتاپ vaio سونی vgn-sz28gp دارم که وقتی سوییچ میکنم تو حالت speed میاد بالا به 1 دقیقه نمیکشه که خاموش میشه ولی تو حالت stamina مشکلی نداره کسی میدونه چه مرگشه؟ ویندوزم عوض کردم فرقی نمیکنه هم 7 دارم هم xp :41:
سلام دوست خوبم
اول برای آندسته از دوستان یک این قسمت را میخوانند توضیح بدم که:
بعضی از نوت بوک ها و لپ تاپ ها دارای 2 پردازشگر گرافیگ جدا از هم هستند
1-پردازشگر داخی چیپ برای کارهای عمومی و مصرف کمتر انرژی مثلا برای نوت بوک این دوستمان حالت stamina
2- پردازشگر اکسترنال برای کارهای گرافیکی قوی و برای نوت بوک این دوستمان حالت Speed

که میتوان با یک دکمه حالتهای مختلف را تنظیم کرد اما توجه کنید که سیستم عامل فقط یک سیستم گرافیک را به رسمیت میشناسد پس برای تعویض چیپ گرافیک باید سیستم ریستارت شود اما در سیستم Sony نرم افزاری تهیه شده که میتوانید در حین کار نیز این تغیر را ایجاد کنید.

حال بپردازیم به سوال شما
اینکه پردازشگر داخلی شما کار میکند و پردازشگر گرافیک اکسترنال کار نمیکند میتواند از عوامل زیر باشد که به ترتیب اهمیت و رخداد برایتان ذکر میکنم:
1- بایوس و نرم افزار مانند سیستم عامل و درایورها
2- چیپ گرافیک اکسترنال یا برد آن
3- پل شمالی
خوب بهتر است سیستم را به گارانتی ببرید و یا به یک مرکز تعمیرات تخصصی اما به این نکته توجه کنید که قبل از آن سیستم نرم افزارتان چک کنید اگر ایراد نداشت حتما به متخصص مراجعه نمایید.

رضا امیر
05-03-2011, 06:11
سلام لپ تاپ من یه مدت صدای بدی میده که قبلا نمیداد ئ توی سایت لپتاپم خوندم میگه compressed air باید بخری لنتاشو تمیز کنی کسی میدونه اینو اینجا میفروشن یا نه (هر جا پرسیدم نداشتن)

سلام
شما ننوشته اید که چه صدایی ؟ با این اوصاف کمپرسور باد را همه جا میفروشند و فقط جهت تمیز کردن گرد و خاک به شما توصیه شده است . میتوانید حتی از کمپرسور پنچرگیری در محلتان نیز بهره ببرید بدون آنکه پولی خرج کنید.فکر نمیکنم برای شما کار ساز باشد . عموما قطعاتی که به صدا می افتند در حالی که سیستم کار میکند فن خنک کننده است . بهتر است به یک مرکز تعمیرات مراجعه کنید زیرا اگر اشتباهی در باز و بسته کردن و جا گذاری پیچها کنید که ساده ترین قسمت است میتوانید به سیستمتان آسیب جدی وارد نمایید.

رضا امیر
05-03-2011, 06:20
ممنون دوست عزیز از جواب کاملی که دادید :11:
مدل لپتابی که نوشتم برای بازی چطوره ؟ pavilion dv6 3180: intel i5 , ati 5650
این مشکلی که هست پس دلیلش چیه؟
5) این کارو خودم می تونم انجام بدم ؟
دوست عزیز
بهتر این است که برای خرید مدل خاص برای بازی شما بیشتر به کارت گرافیک دقت کنید و سرعت CPU و هم نوع صفحه نمایشگر . توجه کنید که برای خرید لپ تاپ 60 % قیافه ظاهری برای افراد مهم است و این یک چیز صلیقه ای است هیچکس نمیتواند به شما پیشنهاد دهد . به سایت مادر نوت بوک ها مراجعه کنید و اطلاعات هر مدل را به دقت مطالعه کنید.
تا آنجا که یادم میاید سیستم شما مشکلی نداشت فقط شما در چند سایت مطالبی خوانده بودید که کمی ترسیده بودید . اینطور نیست ؟ منظورتان از اینکه خودم میتوانم را نفهمیدم؟

hulk_dx
05-03-2011, 10:55
سلام
شما ننوشته اید که چه صدایی ؟ با این اوصاف کمپرسور باد را همه جا میفروشند و فقط جهت تمیز کردن گرد و خاک به شما توصیه شده است . میتوانید حتی از کمپرسور پنچرگیری در محلتان نیز بهره ببرید بدون آنکه پولی خرج کنید.فکر نمیکنم برای شما کار ساز باشد . عموما قطعاتی که به صدا می افتند در حالی که سیستم کار میکند فن خنک کننده است . بهتر است به یک مرکز تعمیرات مراجعه کنید زیرا اگر اشتباهی در باز و بسته کردن و جا گذاری پیچها کنید که ساده ترین قسمت است میتوانید به سیستمتان آسیب جدی وارد نمایید.
نه اونی که من میگم (Air Compressed) اینه :

kolilo
05-03-2011, 12:16
سلام دوستان
می خواستم بدونم لپ تاپ من توانایی -- روی CD رو داره یا نه
منظورم -- کردن به عنوان اسم CD هست (بتونه اسم CD رو روش بنویسه )
dell 5010 core i5

ata.royalfalcon
05-03-2011, 12:24
سلام دوستان
dell 5010 core i5

سلام
معمولا روي در DVD رايتر مينويسه
مثلا فرض كنين اگر مدل ديويدي رايتر شما HP باشه مينويسه lightscribe كه ميتونه براتون ليبل بزنه . در اينصورت نياز به ديويدي مخصوص هست.

insomniac2
05-03-2011, 14:11
بار سومه می‌پرسم، دیگه روم نمی‌شه بپرسم خودم

ata.royalfalcon
05-03-2011, 14:48

سلام

اگه امكانش هست ويندوز رو عوض كنين (مجددا نصب كنين) شايد افاقه اي كرد

bas ali
05-03-2011, 15:36
دوستان در ویندوز7 راهی برای درست کردن درایو ریکاوری یا سی دی ریکاوری هست ؟
از نرم افزار اکرونیس نمیخوام استفاده کنم

رضا امیر
05-03-2011, 16:44
نه اونی که من میگم (Air Compressed) اینه :

سلام
بله دوست من این همان کمپرسور باد است اما بصورت کپسول هوای فشرده شما میتوانید از بازار جمهوری پاساژ امجد و توکل با نام اسپری هوای فشرده به قیمت حدود 10 هزار تومان تهیه بفرمایید اگر تهران نیستید برای من ایمیل بزنید تا برایتان ارسال کنیم . اما گفتم شما میتوانید از هر کمپرسور بادی برای تمیز کردن خنک کننده سی پی یو استفاده کنید .
در اصل با فشار بالای هوا کثیفی ها و گرد و خاک اطراف فن را تمیز میکند.

رضا امیر
05-03-2011, 16:52
دوستان در ویندوز7 راهی برای درست کردن درایو ریکاوری یا سی دی ریکاوری هست ؟
از نرم افزار اکرونیس نمیخوام استفاده کنم
سلام
منظورتون از ریکاوری CD چی هست؟ عموما اگر شما درون ویندوز از چیزی بک آپ بگیرید و احیانا" ویندوزتان به مشکل بر بخورد خوب نمیتوانید از آن بک آپ بهره ببرید . پس بهتر است از نرم افزار های تحت داس استفاده کنید.

رضا امیر
05-03-2011, 16:57
hp pavilion dv6 3180
دوباره مطلب شما را خواندم
حتما برای زیر سیستم یک فن خوب تعبیه کنید که داغ نشود . میزان رم را افزایش دهید.

siamakfaraji
05-03-2011, 20:17
سلام دوستان
dell 5010 core i5

نه عزیزم.تو اچ پی هستش تو این رنج قیمت
موفق باشی:8:

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:15 PM ----------

ویندوز می خواد عزیزم.یه تروجان ریموورم نصب کنی بد نیست.تو همین سایت رایگانش هست:20:

siamakfaraji
05-03-2011, 20:20
کول پد خوبم بگیره خوبه ها:31:

ishbili
06-03-2011, 00:37
سلام دوستان میشه ادرس بدید تو کدوم قسمت win7 میشه نور و رنگ مانیتور رو تنظیم کرد؟

DAVID A
06-03-2011, 16:06
سلام من یه لپ تاپ فوجیتسو دارم و تازه اونو خریدم ولی درایو نوریش خوب کار نمی کنه می خاستم بدونم از ویندوز یا مشکل سخت افزاری داره ممنون میشم راهنامی کنید.

siamakfaraji
06-03-2011, 17:27
سلام دوستان میشه ادرس بدید تو کدوم قسمت win7 میشه نور و رنگ مانیتور رو تنظیم کرد؟
رو عکس باطری سمت راست پایینه محیط ویندوز کلیک کن عزیزم:31:adjust screen brightness واسش یه پروفایل درست کن واسه استفاده باطری و برق مستقیم:8:
خوش باشی

رضا امیر
06-03-2011, 17:43
سلام
برای بیشتر یا کمتر کردن نور شما با نوع اپریشن سیستم کاری ندارید.
عموما" روی صفحه کیبرد شما بر روی دو کلید که معمولا" در کنار هم هستند دو عکس با اشکال مانند خورشید با فلش رو به بالا و پایین وجود دارد و عموما" برای بکار گرفتن آنها شما باید همزمان دکمه FN را فشار دهید . حال هروقت کلید FN را نگه دارید و بر روی کلید خورشید به سمت پایین چند بار کلیک کنید نور بتدریج کم و با فلش رو به بالا زیاد میشود.

khabgard7
06-03-2011, 21:11
دوست عزیز
بهتر این است که برای خرید مدل خاص برای بازی شما بیشتر به کارت گرافیک دقت کنید و سرعت CPU و هم نوع صفحه نمایشگر . توجه کنید که برای خرید لپ تاپ 60 % قیافه ظاهری برای افراد مهم است و این یک چیز صلیقه ای است هیچکس نمیتواند به شما پیشنهاد دهد . به سایت مادر نوت بوک ها مراجعه کنید و اطلاعات هر مدل را به دقت مطالعه کنید.
تا آنجا که یادم میاید سیستم شما مشکلی نداشت فقط شما در چند سایت مطالبی خوانده بودید که کمی ترسیده بودید . اینطور نیست ؟ منظورتان از اینکه خودم میتوانم را نفهمیدم؟

از پست اولتون هیچی متوجه نشدم :46:
می خواستم بدونم اینکه گفتید هر چند وقت یه بار سیستم و فن رو تمیز کنم خودم می تونم یا نه؟
رم 4gb ddr3 است به نظرتون بازم نیاز به ارتقا داره؟!

reza-atom
06-03-2011, 22:40
سلام دوستان

منظور از DVD RW اینه کهِِ DVD رو هم میخونه هم مینویسه درسته ؟ CD رو هم می خونه؟ بعدش با هر سرعتی که DVD ها رایت شده باشن همشون قابل خوندن هستن ؟

یه سوال دیگه اینکه آیا حتماً باید آنتی ویروس اورجینال برای لپ تاپ استفاده کرد ؟ ویندوز چی ؟

رضا امیر
06-03-2011, 22:52
از پست اولتون هیچی متوجه نشدم :46:
می خواستم بدونم اینکه گفتید هر چند وقت یه بار سیستم و فن رو تمیز کنم خودم می تونم یا نه؟
رم 4gb ddr3 است به نظرتون بازم نیاز به ارتقا داره؟!
سلام
منظورم این بود که اگر به سایت مادر نوت بوک ها مثلا Dell.com مراجعه کنید اطلاعات لازم و کافی در مورد نوع نوت بوکی که دوستان و یا خود انتخاب کرده اید به شما میدهد و بهتر تصمیم میگیرید که این نوت بوک به درد کار شما میخورد یانه؟
رم شما کافی است.
بله میتوانید از یک کمپرسور باد برای تمیز کردن گرد و خاک استفاده کنید. خودتان میتوانید.

رضا امیر
06-03-2011, 22:58
سلام دوستان

منظور از DVD RW اینه کهِِ DVD رو هم میخونه هم مینویسه درسته ؟ CD رو هم می خونه؟ بعدش با هر سرعتی که DVD ها رایت شده باشن همشون قابل خوندن هستن ؟

یه سوال دیگه اینکه آیا حتماً باید آنتی ویروس اورجینال برای لپ تاپ استفاده کرد ؟ ویندوز چی ؟
سلام
دوست من بهتر این است که شما از یک آنتی ویروس استفاده کنید که آپدیت شود تا جدیدترین ویروس ها و کرم ها و تروجان ها را بشناسد .در ضمن آنتی ویروس غیر اورجینال وجود ندارد . یا شما بصورت Demo Ver استفاده میکنید که طبعا" برای مدت کوتاهی آپدیت میشود و یا از آنتی ویروسی استفاده میکنید که برای یک مدت معین مثلا 6 ماه تا یک سال بصورت اتوماتیک آپدیت میشود . این گونه نرم افزارها پولی هستند و از 20 تا 60 هزارتومان قیمت دارند ولی در سایت های ایرانی میتوانید به طریقی آن Demo Ver ها را هم آپدیت کنید و نیازی به پول خرج کردن ندارید.

ehsan babaei
06-03-2011, 23:27
سلام به همه
کسی میدونه چطور میشه کارت گرافیک لپ تاپ رو ریست یا فرمت کرد؟

Pami
07-03-2011, 00:57
سلام به همه
کسی میدونه چطور میشه کارت گرافیک لپ تاپ رو ریست یا فرمت کرد؟

برای حل چه مشکلی ؟

ehsan babaei
07-03-2011, 01:22
pami jan .safeye monitoram vasate kar shatranji mishe.ba chand bar restart kardane lap tap tap dorost mishe.mikhastam bebinam age geraphik ro format konam dorost mishe

BBNHFAK
07-03-2011, 17:52
من یه مشکل با شارژر اچ پی دارم
امروز وقتی به برق زدم ، آداپتورش بوق میزد
چند دقیقه صبر کردم بوقش قطع شد
ولی قسمتی که تو عکس هست وقتی جابجا میشه جرقه های ریز میزنه و صدای جرقه میده
آداپتور باید عوض بشه؟؟؟
اگه کسی میدونه قیمت آداپتور اصل چنده بگه
ممنون

hamedya
08-03-2011, 10:46
سلام به همه اساتید محترم.
من یه لپ تاپ دل مدل M1530 دارم چند روز پیش یه ویروسی اوفتاد رو سیستمم من هم مثل گذشته میخواستم ریکووری کنم تا مشکل حل شه دیدم که ویروس دقیقا روی درایو d که همون درایو ریکووری هست افتاده و همه پوشه ها رو به صورت هیدن و غیر قابل دسترس کرده.
به یه طریقی محتویات درایو رو کپی و بعد درایو رو فرمت کردم ولی الان متوجه شدم حجم محتویات درایو 11.1 گیگ بوده در حالی که حجم درایو 10 گیگه!! قبلا چطور جا شده بود نمیدونم؟!
حالا موندم که چی کار کنم؟
ببخشید اگه طولانی شد.
لطفا راهنمائی کنید.
متشکرم.
:11:

ata.royalfalcon
08-03-2011, 11:04
من یه مشکل با شارژر اچ پی دارم
امروز وقتی به برق زدم ، آداپتورش بوق میزد
چند دقیقه صبر کردم بوقش قطع شد
ولی قسمتی که تو عکس هست وقتی جابجا میشه جرقه های ریز میزنه و صدای جرقه میده
آداپتور باید عوض بشه؟؟؟
اگه کسی میدونه قیمت آداپتور اصل چنده بگه
ممنون

سلام
احتمالا اون قسمت از سيم قطع شده
معمولا به خاطر باز و بسته كردن زياد سيم و تا خوردن بيش از حد سيم باعث بريدگي سيم ميشه
اگه حرفه اي هستي بازش كن و اون قسمت از سيم كه بريده و قطع و وصل ميكنه ببر و كوتاهترش كن و مجددا اتصالها رو برقرار كن
اگر بلد نيستي بده بيرون برات درستش ميكنن
لازم نيست دوباره بخري
بهتره كه سريعا اقدام بشه چون نوسان و قطعي مكرر ممكنه آسيب برسونه

Pami
08-03-2011, 11:17
pami jan .safeye monitoram vasate kar shatranji mishe.ba chand bar restart kardane lap tap tap dorost mishe.mikhastam bebinam age geraphik ro format konam dorost mishe

دوست عزیز ، ممنون میشیم نوشتار فارسی استفاده کنید .
ریست کردن کارت گرافیک معنی نداره ، ایراد شما سخت افزاری باشه باید ببرید تعمیرگاه

سلام به همه اساتید محترم.
من یه لپ تاپ دل مدل M1530 دارم چند روز پیش یه ویروسی اوفتاد رو سیستمم من هم مثل گذشته میخواستم ریکووری کنم تا مشکل حل شه دیدم که ویروس دقیقا روی درایو d که همون درایو ریکووری هست افتاده و همه پوشه ها رو به صورت هیدن و غیر قابل دسترس کرده.
به یه طریقی محتویات درایو رو کپی و بعد درایو رو فرمت کردم ولی الان متوجه شدم حجم محتویات درایو 11.1 گیگ بوده در حالی که حجم درایو 10 گیگه!! قبلا چطور جا شده بود نمیدونم؟!
حالا موندم که چی کار کنم؟
ببخشید اگه طولانی شد.
لطفا راهنمائی کنید.
متشکرم.
:11:

خب شما با برنامه هایی مثل آکرونیس میتونید حجم درایو رو Extend کنید ، از درایو C کم و به D اضافه کنید .

baren
08-03-2011, 20:02
1-آیا یاطری رو هنگام اتصال به برق در بیارم؟چیزهایی که شنیدم این بوده که در بیار باطری رو بزن برق کار کن
چون اکثرا یعنی نزدیک 99 درصد من خونه باهاش کار می کنم
2-باطری رو برای اولین بار که میگن 10 ساعت بزنید برق زدم ولی 100 درصد شارژ نشد و وقتی نزدیک 70 درصد بود استفاده کردم نزدیک 1 ساعت یک نرم افزار آموزشی که فیلم بود رو نپاه کردم 40 درصد حدودا از شارژش کم شد این طبیعیه؟
3-من در روز بسیار زیاد از لپ تاپ استفاده می کنم یعنی شاید بعضی روزها بیشتر از 12-13 ساعت میشه. اولا مشکلی ایجاد نمیشه؟
دوما برای راندمان بهتر و عدم ایجاد مشکل پیشنهادتون چیه؟
ممنون از وقتی که میگذارید و جوابهای بنده رو میدید __________________

oghyanoos
08-03-2011, 21:30
سلام دوستان
یه لپ تاپی به دستم رسیده که داغونه. dell 1525
روش ویستا نصبه که بهم ریخته! میخام روش xp نصب کنم.
سوالم این بود که چجوری میشه همین ویستا رو ریکاوری کرد؟ با f10 یا کلید دیگری؟؟؟
2_ بعد نصب xp به کدوم درایور ها نیاز دارم؟ دقیقا کدوم درایور ها رو دانلود کنم؟

Pami
08-03-2011, 22:32
1-آیا یاطری رو هنگام اتصال به برق در بیارم؟چیزهایی که شنیدم این بوده که در بیار باطری رو بزن برق کار کن
چون اکثرا یعنی نزدیک 99 درصد من خونه باهاش کار می کنم
2-باطری رو برای اولین بار که میگن 10 ساعت بزنید برق زدم ولی 100 درصد شارژ نشد و وقتی نزدیک 70 درصد بود استفاده کردم نزدیک 1 ساعت یک نرم افزار آموزشی که فیلم بود رو نپاه کردم 40 درصد حدودا از شارژش کم شد این طبیعیه؟
3-من در روز بسیار زیاد از لپ تاپ استفاده می کنم یعنی شاید بعضی روزها بیشتر از 12-13 ساعت میشه. اولا مشکلی ایجاد نمیشه؟
دوما برای راندمان بهتر و عدم ایجاد مشکل پیشنهادتون چیه؟
ممنون از وقتی که میگذارید و جوابهای بنده رو میدید __________________

1- من اکثرا باتری رو در میارم و استفاده میکنم ، هرچند ریسک بیشتری داره اما باتری عمر بیشتری میکنه ، هر 2 هفته یکبار تا 100% شارژ باید بشه و استفاده بشه تا 30% بعد دوباره تا 2 هفته دیگه ( این الگوریتم استفاده منه )

2- تقریبا طبیعی هست

3- مشکلی پیش نمیاد ، اگر امکان داره یک کول پد مناسب تهیه کنید

باتری رو هیچ وقت تا آخرین میزان خالی نکنین و بزارید کنار ، روی 30% جدا کنین .

سلام دوستان
یه لپ تاپی به دستم رسیده که داغونه. dell 1525
روش ویستا نصبه که بهم ریخته! میخام روش xp نصب کنم.
سوالم این بود که چجوری میشه همین ویستا رو ریکاوری کرد؟ با f10 یا کلید دیگری؟؟؟
2_ بعد نصب xp به کدوم درایور ها نیاز دارم؟ دقیقا کدوم درایور ها رو دانلود کنم؟

لپ تاپ های قدیمی دل با ترکیب CTRL+F11 به منوی ریکاوری میره تا جایی که یادمه ، البته اگه پارتیشن ریکاوری و اطلاعاتش روش باشه .
برای درایورها برید سایت دل

oghyanoos
08-03-2011, 22:43
1-

لپ تاپ های قدیمی دل با ترکیب CTRL+F11 به منوی ریکاوری میره تا جایی که یادمه ، البته اگه پارتیشن ریکاوری و اطلاعاتش روش باشه .

رفتم سایت dell ، کلی مورد هست! کدوم ها رو دانلود کنم؟

aghamostafa
09-03-2011, 00:26
سلام ...

من یه لپ تاپ VPCF132FX سونی به تازگی خریدم ....

جدیدا یه مشکلی برام پیش اومده که شروع کرده به هنگ کردن ... نمیدونم علتش چیه ! بعضی وقتا بعد از یکی دو دقیقه از شروع کار هنگ میکنه و بعضی وقتا هم بهد از 2 - 3 ساعت ... البته بعضی وقتا هم مشکلی پیش نمیاد . منتها میخواستم بدونم علتش چیه ؟

اینم بگم که من نرم افزار کاربردی تقریبا زیادی روش نصب کردم حدود 20 الی 30 مورد (که خب اون همشون هم توی درایو ویندوز نصب شدن) ... ولی خب این لپتاپ هم لپ تاپ ضعیفی نیست که بگیم بخواد مشکلی براش پیش بیاد .

لطفا منو راهنمایی کنید . ممنونم

میلاد صبح خیز
09-03-2011, 01:30
من یه سوالی داشتم در مورد لب تاپ های SONY Vaio
توی این لبتاپ ها یه درایو مخفی وجود داره که فایلهای ریکاوری روی اون قرار داره و فقط از قسمت Disk Management قابل رویت هستش ،
و اگه کلا ریکاوری کنیم ( با Ctrl +f11 ) اطلاعات از همون جا برگردونده میشه و تمام اطلاعات پارتیشنها از بین میره و کلا به تنظیمات اولیه بر میگرده!
حالا من اومدم با برنامه Vaio Care از سیستم یه بک آپ گرفتم . می دونم که اطلاعات همون درایو مخفی رو روی دی وی دی رایت کرده! حالا اگه با این دی وی دی ریکاوری کنم باز هم به تنظیمات اولیه برمیگرده؟

پس برای ویندوز عوض کردن توی لپتاپ های وایو چی باید کرد؟

Pami
09-03-2011, 10:04
رفتم سایت dell ، کلی مورد هست! کدوم ها رو دانلود کنم؟

یکبار برای همیشه تمام درایورهاتون رو دانلود کنید تا در آینده هم به مشکلی نخورید .

جدیدا یه مشکلی برام پیش اومده که شروع کرده به هنگ کردن ... نمیدونم علتش چیه ! بعضی وقتا بعد از یکی دو دقیقه از شروع کار هنگ میکنه و بعضی وقتا هم بهد از 2 - 3 ساعت ... البته بعضی وقتا هم مشکلی پیش نمیاد . منتها میخواستم بدونم علتش چیه ؟

در اینجور موارد همه اولین راهی که پیشنهاد میکنن تعویض ویندوز و نصب یک نسخه فرش به همراه آخرین آپدیت های درایورهاتون هست . اکثرا هم با این کار حل میشه .

حالا من اومدم با برنامه Vaio Care از سیستم یه بک آپ گرفتم . می دونم که اطلاعات همون درایو مخفی رو روی دی وی دی رایت کرده! حالا اگه با این دی وی دی ریکاوری کنم باز هم به تنظیمات اولیه برمیگرده؟

بله با اون دی وی دی هم میتونید ویندوز رو ریکاوری کنید .

اگر شما میخواین یه نسخه دیگه از ویندوز بریزید باید دستی پارتیشن C رو فرمت کنین و ویندوز نصب کنین .

oghyanoos
09-03-2011, 11:34
1-
ctrl f11 نبود.!
میتونم اول xp بریزم بعد با خود xp درایور هاشو دانلود کنم؟؟

pedramakaay
09-03-2011, 11:56
دوستان سلام...

آپديت ويندوز 7 سرويس پك 1 توي آتو آپديت لپ تاپم اومده...ولي خيلي حجيمه و نمي دونم چرا اين قدر طول ميكشه...با اين كه adsl دارم و سرعتم هم خوبه خيلي كند از سايت مايكروسافت دانلود مي كنه...

چاره چيه؟ آيا اتوماتيك آپديت رزوم داره يا اگر خاموش كني ميپره؟ لپ تاپ 3 روز روشن كه نميشه بمونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oghyanoos
09-03-2011, 13:10
cd xp رو میزارم تو لپتاپ dell بعد کدوم کلید رو بزنم تا نصب ویندوز xp بیاد بالا؟؟؟
dell 1525

saber65
09-03-2011, 14:17
سلام.لپ تاپ من u45 ایسوس است و وقتی لپ تاپ در حالت hibernate خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم و میخوام از وایرلس استفاده کنم یک دفعه هنگ میکنه! و مجبور میشم بافشار دادن دکمه پاور خاموشش کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به نظرتون مشکل از کجاست؟

ata.royalfalcon
09-03-2011, 14:22
cd xp رو میزارم تو لپتاپ dell بعد کدوم کلید رو بزنم تا نصب ویندوز xp بیاد بالا؟؟؟
dell 1525

سلام بايد F2 رو فشار بدي (موقعي كه لوگو مياد) اگر جواب نداد دگمه delete رو بزن

oghyanoos
09-03-2011, 14:33
سلام بايد F2 رو فشار بدي (موقعي كه لوگو مياد) اگر جواب نداد دگمه delete رو بزن

این لپتاپ فقط 2تا درایو داره یکی c , و دیگری ریکاوری.
اگه xp نصب کنم همه چیز لپتاپ پاک میشه؟

aghamostafa
09-03-2011, 18:41
دوستان سلام...

آپديت ويندوز 7 سرويس پك 1 توي آتو آپديت لپ تاپم اومده...ولي خيلي حجيمه و نمي دونم چرا اين قدر طول ميكشه...با اين كه adsl دارم و سرعتم هم خوبه خيلي كند از سايت مايكروسافت دانلود مي كنه...

چاره چيه؟ آيا اتوماتيك آپديت رزوم داره يا اگر خاموش كني ميپره؟ لپ تاپ 3 روز روشن كه نميشه بمونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من اینو دانلودش کزدم .... وسطش اگه استپ بزنی بعدا از ادامش شروع میشه .... ولی واسه من هم طول کشید

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:38 PM ----------

در اینجور موارد همه اولین راهی که پیشنهاد میکنن تعویض ویندوز و نصب یک نسخه فرش به همراه آخرین آپدیت های درایورهاتون هست . اکثرا هم با این کار حل میشه .

.

ممنون از توضیحتون .... دیشب فهمیدم که وقتی مودم ADSL رو از سیستم جدا کنم دیگه هنگ نمیکنه .... ولیوقتی که وصلش میکنم بلافاصله هنگ میکنه .... هم با LAN امتحان کردم هم با USB ... فرقی نمیکنه ....

با یه مودم دیگه هم امتحان کردم ولی باز نتیجه همون شد ..... روی ویندوز قبلیم خیلی نرم افزار دارم و میخوام اگه بشه بدون نصب مجدد ویندوز مشکل رو حل کنم ....

راه دیگه ای به نظرتون نمیرسه ؟

میلاد صبح خیز
09-03-2011, 19:55
بله با اون دی وی دی هم میتونید ویندوز رو ریکاوری کنید .
.

این رو که می دونم ، ولی سوال من اینه که آیا تمام هارد دیسکم فرمت میشه بر میگزده به روز اول یا فقط درایو C ?

oghyanoos
09-03-2011, 20:36
دوستان من میخام با cd ویندوز xp بیام بالا اما نمیدونم چطوری؟
f2 رو میزنم اما بعدش چه کنم؟؟؟:13:

saber65
09-03-2011, 21:06
سلام.لپ تاپ من u45 ایسوس است و وقتی لپ تاپ در حالت hibernate خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم و میخوام از وایرلس استفاده کنم یک دفعه هنگ میکنه! و مجبور میشم بافشار دادن دکمه پاور خاموشش کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به نظرتون مشکل از کجاست؟

دوستان در مورد مشکل من راه حلی ندارید؟

رضا امیر
09-03-2011, 21:15
سلام ...

من یه لپ تاپ VPCF132FX سونی به تازگی خریدم ....

اینم بگم که من نرم افزار کاربردی تقریبا زیادی روش نصب کردم حدود 20 الی 30 مورد (که خب اون همشون هم توی درایو ویندوز نصب شدن) ... ولی خب این لپتاپ هم لپ تاپ ضعیفی نیست که بگیم بخواد مشکلی براش پیش بیاد .

لطفا منو راهنمایی کنید . ممنونم
سلام دوست من
هنگ کردن سیستم را میشود به دو صورت بررسی کرد:
1- مشکلات نرم افزاری مانند مشکلاتی در سیستم عامل و یا نرم افزار های نصب شده
2- مشکلات سخت افزاری مانند گرم شدن بیش از هد سیستم و یا خرابی در قسمتهایی مانند مادربرد و یا هارد و ...

خوب در اولین قدم بهتر این است که شما سیستمتان را از ابتدا ست آپ کنید و یک ویندوز سالم و یا اوریجینال لپ تاپ را نصب کنید و حال نرم افزار ها را تک به تک و در طی زمان نصب کنید تا ببینید آیا نرم افزاری وجود دارد که به سیستم شما آسیب برساند یا خیر گاها" تداخل دو یا چند نرم افزار میتواند مشکل ساز شود

دومین قدم بررسی اجزاء سخت افزاری است که میتوانید در مرحله اول با نرم افزار های تست و در مرحله دوم بصورت سخت افزاری بررسی نمایید . اما با این که شما گفته اید سیستم شما نو است بهتر است این مرحله را به گارانتی واگذار نمایید.

siamakfaraji
09-03-2011, 21:19
عزیزم یه بار ویندوز رو عوض کن.:5:از سایت ایسوس هم اخرین ورژن درایورتو دانلود کن.بزار خودش پیدا کنه درایورتو
:20:
خوش باشی

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

دوستان من میخام با cd ویندوز xp بیام بالا اما نمیدونم چطوری؟
f2 رو میزنم اما بعدش چه کنم؟؟؟:13:
اگه لپ تاپت دل 5010 هست اکس پی روش اجرا نمی شه.اگه نه ویندوز لوود می کنه بعدش درایور ها رو نشون می ده و می تونی یکی رو فورمت کنی و اونجا بریزی ویندوزت رو:21:راحته به خودت ترس راه نده:31:فقط می مونه زبان ویندوز که خودت متوجه میشی:10:

رضا امیر
09-03-2011, 21:22
سلام
سیستم شما باید دقیق برسی شود .
ظاهرا" شما با وایرلس مشکلی ندارید چون در حالت عادی برایتان کار میکند !!!! ( البته این چیزی است که از گپ شما متوجه شدم) . بهتر این است که وقتی سیستم شما از حالت هایبرنت خارج میشود یک چک کلی انجام دهید :
آیا سیستم شما قادر به دیدن سیگنالهای فرستاده شده از طرف روتر ها میباشد؟
آیا میتوانید قبل از ورود به هر شبکه ای اتصال خود را به شبکه ای دیگر تغیر دهید؟
آیا در منیجر سیستم عامل مشکلی با درایور ندارید؟
آیا در وب سایت مادر موضوعی مانند آپدیت بایوس برای رفع مشکل وایرلس وجود ندارد؟
آیا بلوتوث دارید و آیا در آن هنگام کار میکند؟
آیا از نرم افزار خاصی استفاده میکنید ؟
آیا درایور وایرلس درست ست شده است و درایور جدیدتری وجود ندارد؟
آیا سیستم عامل را تا بحال تعویض کرده اید تا بلکه مشکل نرم افزاری بوده و حل شود؟
آیا ویروس ندارید؟

رضا امیر
09-03-2011, 21:31
من یه سوالی داشتم در مورد لب تاپ های SONY Vaio
توی این لبتاپ ها یه درایو مخفی وجود داره که فایلهای ریکاوری روی اون قرار داره و فقط از قسمت Disk Management قابل رویت هستش ،
و اگه کلا ریکاوری کنیم ( با Ctrl +f11 ) اطلاعات از همون جا برگردونده میشه و تمام اطلاعات پارتیشنها از بین میره و کلا به تنظیمات اولیه بر میگرده!

سلام
عموما" این فقط پارتیشن حاوی اطلاعات سیستم عامل نیست که باید حفظ بشه در خیلی از موارد حتی اگر شما پارتیشن C را هم فرمت کنید (به دلیل از بین رفتن فایل های سیستمی که از پارتیشن حاوی اطلاعات سیستم عامل استفاده میکند ) دیگر قادر به انجام باز سازی سیستم عامل بصورت اتوماتیک کارخانه ای نیستید.
پس تنها بک آپ گرفتن از آن هم در مواقعی چاره نمیکند . پس بهترین راه این است که در زمانی که شما سیستم را تهیه میکنید و هنوز اطلاعاتی در آن ندارید از کل هارددیسک یک image یا همان بک آپ را تهیه کنید تا هر وقت خواسته باشید سیستم عامل را عوض کنید ساختار قبل را نیز داشته باشید.
اما یا آن سیستم عامل برای شما کار آمد است یا خیر اگر جواب آری است که احتیاجی به سیستم عامل دوم ندارید
اگر کارآمد نیست دیگر به آن فکر نکنید یک سیستم عامل جدید نصب کنید و با آن مشغول کار شوید.
خیلی از نوت بوک ها بدون سیستم عامل و باقیمتی در حدود 200 تا 400 دلار ارزان تر فروخته میشوند.

oghyanoos
09-03-2011, 21:38
گه لپ تاپت دل 5010 هست اکس پی روش اجرا نمی شه.اگه نه ویندوز لوود می کنه بعدش درایور ها رو نشون می ده و می تونی یکی رو فورمت کنی و اونجا بریزی ویندوزت رو:21:راحته به خودت ترس راه نده:31:فقط می مونه زبان ویندوز که خودت متوجه میشی:10:

مدلم dell 1525 هست.
سولام اینه که چطوری با cd بیام بالا ؟؟؟

oghyanoos
09-03-2011, 23:35
چرا کسی اینجا راهنمایی نمیکنه!!؟:41:

رضا امیر
10-03-2011, 01:25
چرا کسی اینجا راهنمایی نمیکنه!!؟:41:
دوست عزیز
چرا بنده و دیگر دوستان در خدمت شما هستیم سوالتان را کامل و واضح بفرمایید پاسخگو خواهیم بود.

amintbz
10-03-2011, 01:27
سلام
مشکل من با کارت گرافیکمه
قبلا که با ویندور XP کار می کردم هیحپچ مشکلی نداشتم,ولی از وقتی ویندوز 7 نصب کردم هیچ کدوم از بازیایی که نصب میکنم کارت گرافیکمو نمیشناسه
کارت گرافیکمم درست نصبه و به جز بازیا در هیچ جای دیگه مشکلب تا حالا پیش نیومده
مدل لپ تاپ ACER 5738 هست
لطفا راهنماییم کنید,ممنون :10:

firefox7
10-03-2011, 03:12
صدای فن لپ تاپم اذیتم میکنه
اگر از این وسیله کول پد استفاده کنم بهتر میشه؟

رضا امیر
10-03-2011, 05:57
صدای فن لپ تاپم اذیتم میکنه
اگر از این وسیله کول پد استفاده کنم بهتر میشه؟
سلام دوست خوبم
حتما سیستم را به یک تعمیر گاه تخصصی جهت سرویس ببرید .
فن CPU چیزی نیست که به سادگی از آن بگذرید. حتی ممکن است نیاز باشد تعویض شود.
کول پد کمک میکند به بهتر خنک شدن لپ تاپ یا نوت بوک شما صدا را تغیر نمیدهد.

---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:25 PM ----------

سلام
مشکل من با کارت گرافیکمه
قبلا که با ویندور XP کار می کردم هیحپچ مشکلی نداشتم,ولی از وقتی ویندوز 7 نصب کردم هیچ کدوم از بازیایی که نصب میکنم کارت گرافیکمو نمیشناسه
کارت گرافیکمم درست نصبه و به جز بازیا در هیچ جای دیگه مشکلب تا حالا پیش نیومده
مدل لپ تاپ ACER 5738 هست
لطفا راهنماییم کنید,ممنون :10:
درود بر شما دوست عزیز
درایور گرافیک را از سایت مادر نوت بوکتان دوباره بگیرید احتمال دارد احتیاج به آچدیت داشته باشد. و در بعضی موارد نیاز به نرم افزارهای کمکی جهت محاسبات عددی دارید .چک کنید.

رضا امیر
10-03-2011, 07:42
دوستان سلام...

درود بر شما
بهتر این است که هیچگاه سیستم خود را در اینترنت آپدیت نکنید مگر آنکه نرم افزاری را خود تهیه کرده اید و پولش را پرداخته اید باقی
یا وقت شما تلف میکنند
یا اطلاعاتتان را تلف میکنند
یا نرم افزار و سیستم عاملتان را تلف میکنند
و یا کامپیوترتان را

موفق باشید و پیروز

amintbz
10-03-2011, 09:15
درود بر شما دوست عزیز
درایور گرافیک را از سایت مادر نوت بوکتان دوباره بگیرید احتمال دارد احتیاج به آچدیت داشته باشد. و در بعضی موارد نیاز به نرم افزارهای کمکی جهت محاسبات عددی دارید .چک کنید.[/QUOTE]

ممنون از جوابتون,ولی درایور هم اونی که رو سی دی خود لپ تاپ هستو نصب کردم و هم از سایت سازنده ی کارت گرافیکم گرفتم و هم از سایت ACER ولی حل نمیشه
منظورتون از نرم افزارهای کمکی جهت محاسبات عددی چیه؟!
در این مورد یکم بیشتر توضیح بدین,منون :10:

shahab_f
10-03-2011, 10:36
روی یک فایل که کلیک راست میکنی ، در منوی send to ، باید گزینه ی بلوتوث باشه . قبلا بود اما الن نیست ، چجوری باید برش گردونم ؟ بلوتوثم هنوز کار میکنه ، فقط گزینه ی send to bluetooth حذف شده

oghyanoos
10-03-2011, 12:22
دوست عزیز
چرا بنده و دیگر دوستان در خدمت شما هستیم سوالتان را کامل و واضح بفرمایید پاسخگو خواهیم بود.

یه سوال خیلی ساده دارم! چطوری با cd نصب ویندوز xp بیام بالا؟؟؟؟
dell 1525

Pami
10-03-2011, 13:36
این رو که می دونم ، ولی سوال من اینه که آیا تمام هارد دیسکم فرمت میشه بر میگزده به روز اول یا فقط درایو C ?

محتویات ریکاوری فقط برای درایو و پارتیشنی که گرفته شده عمل میکنه نه چیز دیگه ای ، اگه از C ریکاوری گرفته باشید فقط روی اون عمل میکنه که فکر میکنم همینه .

ali_z051
10-03-2011, 14:32
دوستان من لپتاپ DELL N5010 دارم، از ديروز كليدهاي تاچ پد كار نميكنه !! تاچ پد سالمه
مشكل ميتونه چی باشة؟ ويندوز هم يه بار عوض كردم ولي اب از اب تكون نخورد...

oghyanoos
10-03-2011, 14:38
dell 1525

من 3 روزه این لپتاپ دستمه که درستش کنم ولی هیپکی جوابم رو نمیده:41:

pedramakaay
10-03-2011, 14:46
درود بر شما
بهتر این است که هیچگاه سیستم خود را در اینترنت آپدیت نکنید مگر آنکه نرم افزاری را خود تهیه کرده اید و پولش را پرداخته اید باقی
یا وقت شما تلف میکنند
یا اطلاعاتتان را تلف میکنند
یا نرم افزار و سیستم عاملتان را تلف میکنند
و یا کامپیوترتان را

موفق باشید و پیروز

با تشكر...

ولي مگه ويندوز 7 روي لپ تاپ اورجينال نيست؟ برا چي آپديت نكنيم؟

Pami
10-03-2011, 16:00
نوشته شده توسط oghyanoos [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
dell 1525

شما در حین بوت با کلید F12 فکر کنم وارد منوی بوت میشین ، قبلش سی دی رو داخل لپ تاپ بزارید و از منوی بوت گزینه DVD Writer رو انتخاب کنید تا از سی دی بوت بشه

oghyanoos
10-03-2011, 16:09
setup windows میاد اما بعدش میگه hard وجود نداره!!!
چه کنم؟

setup did not find any hard disk drives installed in your computer
:41:

saam_metal5
10-03-2011, 17:41
با تشكر...

ولي مگه ويندوز 7 روي لپ تاپ اورجينال نيست؟ برا چي آپديت نكنيم؟

سلام دوست عزیز اگر اورجینال هست آبدیت بکن مشکلی نداره بعدشم همه آبدیتهای ویندوز خاصیت رزیوم دارند البته این رو بر اساس تجربه ای که دارم میگم

saam_metal5
10-03-2011, 18:05
عزیزم یه بار ویندوز رو عوض کن.:5:از سایت ایسوس هم اخرین ورژن درایورتو دانلود کن.بزار خودش پیدا کنه درایورتو
:20:
خوش باشی

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

اگه لپ تاپت دل 5010 هست اکس پی روش اجرا نمی شه.اگه نه ویندوز لوود می کنه بعدش درایور ها رو نشون می ده و می تونی یکی رو فورمت کنی و اونجا بریزی ویندوزت رو:21:راحته به خودت ترس راه نده:31:فقط می مونه زبان ویندوز که خودت متوجه میشی:10:
دوست من مهم لپ تاپ نیست اگه با CD ویندوز مشکل داری اینو باید بگم که CD های ویندوز معمولی هارد لپ تاپ رو ساپورت نمیکنن و باید از ویندوزی استفاده بکنی که مخصوص لپ تاپ باشه سرعتش با سرعت هارد هماهنگ باشه تو اینترنت سرچ بکنی تو دستت میاد من چی میگم

saam_metal5
10-03-2011, 18:17
دوست من اگر شما از همون درایو ریکاوری دوباره بکاپ گرفتین که آره هرچی قبلاً بوده دقیقاً همون میاد ولی اگه نه با یک نرم افزار خاص از یک درایو خاص بکاپ گرفتین که موضوع فرق میکنه یعنی از هرچی بکاپ گرفتی همون ریستور میشه شاد باشی دوست من:8:

رضا امیر
10-03-2011, 19:21
درود بر شما دوست عزیز
درایور گرافیک را از سایت مادر نوت بوکتان دوباره بگیرید احتمال دارد احتیاج به آچدیت داشته باشد. و در بعضی موارد نیاز به نرم افزارهای کمکی جهت محاسبات عددی دارید .چک کنید.

ممنون از جوابتون,ولی درایور هم اونی که رو سی دی خود لپ تاپ هستو نصب کردم و هم از سایت سازنده ی کارت گرافیکم گرفتم و هم از سایت ACER ولی حل نمیشه
منظورتون از نرم افزارهای کمکی جهت محاسبات عددی چیه؟!
در این مورد یکم بیشتر توضیح بدین,منون :10:[/QUOTE]
سلام
منظورم نرم افزارهایی مانند Ditectx و Open Gl است

---------- Post added at 10:51 AM ---------- Previous post was at 10:48 AM ----------

setup windows میاد اما بعدش میگه hard وجود نداره!!!
چه کنم؟

setup did not find any hard disk drives installed in your computer
سلام دوست عزیزم
مشکل شما با استفاده از زدن کلید F6 در حین نصب اولیه سی دی ویندوز و یا استفاده از سرویس پک بالاتر حل میشه مشکل اینجا است که سیستم عاملی که میخواهید نصب کنید درایور ساتا را ندارد پس هارد شما را دیتکت نمیکند از سرویس پک 3 استفاده کنید.

saber65
10-03-2011, 20:41
دوست من مهم لپ تاپ نیست اگه با CD ویندوز مشکل داری اینو باید بگم که CD های ویندوز معمولی هارد لپ تاپ رو ساپورت نمیکنن و باید از ویندوزی استفاده بکنی که مخصوص لپ تاپ باشه سرعتش با سرعت هارد هماهنگ باشه تو اینترنت سرچ بکنی تو دستت میاد من چی میگم

دوست عزیز منظور شما از ویندوز مخصوص لپ تاپ چیه؟ ممکنه بیشتر توضیح بدی که بگردیم و تهیه کنیم؟
ممنون

saber65
10-03-2011, 21:19
سلام
سیستم شما باید دقیق برسی شود .
ظاهرا" شما با وایرلس مشکلی ندارید چون در حالت عادی برایتان کار میکند !!!! ( البته این چیزی است که از گپ شما متوجه شده ام
ممنون از حوصله و توجه شما،سیستم من ویروس نداره چون بید دیفندر نصبه روی سیستم و آپدیت هم هست،فقط یه توضیحی بدم:وقتی برای بار اول وایرلس روشن میکنم کار میکنه و وقتی خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم هنگ میکنه،شاید به گفته شما مشکل از وایرلس نباشه،در اون صورت به نظر شما ممکنهcpu مشکل داشته باشه؟

shahab_f
10-03-2011, 23:31
به گمونم جواب این سوال رو بلد نیستین ، نه؟

روی یک فایل که کلیک راست میکنی ، در منوی send to ، باید گزینه ی بلوتوث باشه . قبلا بود اما الن نیست ، چجوری باید برش گردونم ؟ بلوتوثم هنوز کار میکنه ، فقط گزینه ی send to bluetooth حذف شده

oghyanoos
10-03-2011, 23:44
وقتی میخام درایوری رو دانلود کنم مثلا video چندین مورد میاد! کدومشو من باید دانلود کنم؟ همشو؟؟

kavian123
11-03-2011, 14:23
وقتی میخام درایوری رو دانلود کنم مثلا video چندین مورد میاد! کدومشو من باید دانلود کنم؟ همشو؟؟
چه درایوی عموما اینطوری هست

رضا امیر
11-03-2011, 21:15
سلام
شما نوشتید video من اگر درست متوجه شده باشم منظورتان درایور کارت گرافیک است. این طور نیست؟
در سایت مادر هر سخت افزاری عموما درایورها بصورت تاریخ Update شدنشان و یا تغیرات خاص لیست شده اند عموما" بهتر است جدیدترین آنها را بر اساس تاریخ دریافت نمایید و هم گاها" چندین utility و یا نرم افزار های جانبی نیز دارند شما به Driver بسنده نمایید.

saam_metal5
12-03-2011, 12:27
دوست عزیز منظور شما از ویندوز مخصوص لپ تاپ چیه؟ ممکنه بیشتر توضیح بدی که بگردیم و تهیه کنیم؟
ممنون
باید از CD ویندوزی استفاده بکنی که از هاردهای Sata لپ تاپ رو ساپورت بکنه یعنی مخصوص لپ تاپ باشه ویندوز XP سرویس پک 3 ورژن جدیدش رو استفاده بکن فکر کنم جواب بده

saam_metal5
12-03-2011, 12:35
سلام
شما نوشتید video من اگر درست متوجه شده باشم منظورتان درایور کارت گرافیک است. این طور نیست؟
در سایت مادر هر سخت افزاری عموما درایورها بصورت تاریخ Update شدنشان و یا تغیرات خاص لیست شده اند عموما" بهتر است جدیدترین آنها را بر اساس تاریخ دریافت نمایید و هم گاها" چندین utility و یا نرم افزار های جانبی نیز دارند شما به Driver بسنده نمایید.

به نظر من از خود سایت مربوطه VGA لپ تاپتون درایور همراه با کدک هاشو بگیری بهتره اگه ATI هست برو اینجا

مدل VGA رو بزن جدیدترین درایور رو میاره همشو بگیر و نصب کن
اینم لین درایور Nvidia

ali6464
12-03-2011, 14:37
سلام دوستان عزیز

من یه لپ تاب سونی وایو مدل: VGN-CR520E دارم که میخواستم ارتقاء بدم، حالا من میخوام بدونم آیا میشه یا نه؟ اگه میشه ارتقا بدم لطف کنید بفرمایید کدام قطعاتش قابلیت ارتقاء دارند.

ممنون و متشکرم

soheilarfaei
12-03-2011, 16:31
سلام دوستان من یه لپ تاپ Acer Aspire 5740 دارم و الان یکی دوروزه که وقتی داخل شارژ میذارم تا 90% بیشتر شارژ نمیشه و چراغ سبز روشن نمیشه لطفا راهنماییم کنید که مشکل از کجاست حدودا 5 الی 6 ماهه گرفتم!!!!

saam_metal5
13-03-2011, 11:06
سلام دوستان عزیز

من یه لپ تاب سونی وایو مدل: VGN-CR520E دارم که میخواستم ارتقاء بدم، حالا من میخوام بدونم آیا میشه یا نه؟ اگه میشه ارتقا بدم لطف کنید بفرمایید کدام قطعاتش قابلیت ارتقاء دارند.

ممنون و متشکرم
معمولاً در لپ تاپ ram و هارد رو همیشه میشه ارتقاء داد قطعات دیگه رو فکر نکنم بتونی ارتقاء بدی در کل اگرم بشه ارزش نداره

~ReZa~
13-03-2011, 19:59
سلام دوستان.
من یه لپ تاب وایو دارم.
میخواستم ببینم کار برنامه vaio analysis manager settings چیه؟
الان دو روزه تو تسکبار من افتاده و موقع کار سی پی یو رو به زور میندازه؟
جریانش چیه؟
چطوری میتونم غیر فعالش کنم؟

saam_metal5
14-03-2011, 09:22
سلام دوستان.
من یه لپ تاب وایو دارم.
جریانش چیه؟

برای غیر فعال کردنش به این آدرس برو از منوی start گزینه run رو سرچ کن و اجراش کن داخل run گزینه msconfig رو تایپ کن در اینجا یک پنجره باز میشه روی start up کلیک کن در اینجا تمام برنامه هایی که وقتی ویندوز بالا میاد اجرا میشوند رو واستون میاره هر کد.م خواستی بصورت اتوماتیک اجرا نشه رو تیکش رو بردار Apply و بعدOK رو بزن تمام

آدرس کلی Start/Run/msconfig/start up
شاد باشین:8:

Dr.FANOOS
14-03-2011, 13:02
سلام دوستان .
متاسفانه من با بلوتوث لپتاپم نمی دونم چه جوری باید کار کنم.اصلا نمی دونم چه جوری روشن می شه:13:
مدل لپتاپم pavilion dv6 هست.

siamakfaraji
14-03-2011, 13:24
سلام دوستان عزیز

ممنون و متشکرم
فکر کنم کارت گرافیکش ارتقا پذیر نیس:31:

mehdi665
14-03-2011, 17:30
[سلام
اولا تشكر بابت مديريت خوبي كه روي سايتتون داريد. (‌از همه نظر)
دوما بدون مقدمه ميرم سر مشكلم:
چند وقتيه هارد لپ تاپم بعد از كمي كاركردن مدام صدا ميده
مخصوصا موقعي كه چيزي در حال كپي شدن باشه
البته بگم كه ويندوز راحت بالا مياد
و موقعي كه به صدا ميافته ديگه نميشه كاري كرد و بعد از 20 ثانيه صفحه آبي خوشكل نمايان شده و فرت
تا امروز فكر ميكردم هارد ايراد داره
ولي الان امروز هاردشو در آوردم و وصل كردم به سيستم روميزي ديدم كه خيلي راحت و بدون سر و صدا
كار ميكنه
حتي يك فايل 1 گيگ كپي كردم صداشم در نيامد در صورتي كه توي كپي فايل 2 مگي مشكل داشت
لطفا اگه كسي ميدونه راهنمايي كنه مشكل از كجا ميتونه باشه
البته شك خودم از پاور لپ تاپه و راه تست شو بلد نيستم
لطفا بكمكيد

mehdi665
14-03-2011, 17:36
آقا واقعا عذر ميخوام
نميدونستم فونتش اينقدر درشت ميشه
اولين باره كه دارم اين كارو ميكنم

mehdi665
14-03-2011, 18:18
من مجدد هاردو سر جاش گذاشتم
ماوس و كيبور كه بهش وصل كرده بودم رو كندم
حتي درايو دي وي دي رو هم در آوردم (چون قبلا ايراد پيدا كرده بود ولي به لپ تاپ وصل بود)
فقط يك فلش مموري براي تست به لپ تاپ زدم
نتيجه: كپي از روي هارد خوب بود ولي از روي فلش به روي هارد بعد از 20 ثانيه == صفحه آبي و متعاقبا ري استارت
پس ممكنه مشكل از هارد هم بالاتر باشه
البته بگم كه قبلا ال سي ديش خاموش شده بود من هم دادم تعمير بعد از يك هفته برآورد خرجش از 45 هزار تومان بود تا 180 هزار تومان من هم بدون تعمير پس گرفتم
زدم به سيم آخر و بازش كردم
ديدم روي بوردش نزديك كانكتور ال سي دي جاي داغي هست و كنارش نوشته (اف)
من هم با سواد كم الكترونيكم گفتم غلط نكنم اينجاي جاي فيوز بوده ولي حالا نيست شده
خلاصه يك تيكه سيم 2 ميليمتري گرفتم و اونجا با احتياط لحيم كردم و ناباورانه ديدم كه ال سي ديش روشن شد
ولي از اون موقع 4 ماه ميگذره و تا حالا مشكل نداشتم تازه 2 هفته اينجوري ميشه
خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد
با تشكر

abdullah1360
14-03-2011, 21:43
سلام
من لپ تاپ XPS 1530 دارم که DVD-ROM از کار افتاده ، میخواستم به وسیله یک DVD-ROM EXTERNAL ویندوز عوض کنم ولی متاسفنه بوت نمیشه ، خواهش میکنم در این مورد به من کمک فوری کنید اوضاع لپ تاپم خیلی خرابه !
ممنون

Pami
15-03-2011, 00:19
سلام
من لپ تاپ XPS 1530 دارم که DVD-ROM از کار افتاده ، میخواستم به وسیله یک DVD-ROM EXTERNAL ویندوز عوض کنم ولی متاسفنه بوت نمیشه ، خواهش میکنم در این مورد به من کمک فوری کنید اوضاع لپ تاپم خیلی خرابه !
ممنون

موقع روشن شدن با F2 به تنظیمات بایوس برید و بوت رو از روی هارد بردارید و بزارید روی DVD درایو اکسترنال ، قبل از روشن کردن لپ تاپ هم درایو باید به پورت USB وصل باشه تا شناسایی بشه

msseng
15-03-2011, 01:44
سلام دوستان عزیز

ممنون و متشکرم

کلا در کامپیوترها میشه CPU، MB، HDD، RAM و VGA رو ارتقا داد.
در لپ تاپ MB و CPU که ثابت هستن.
میمونه سه تای دیگه. در مورد VGA خیلی مطمئن نیستم.
ولی RAM و HDD رو می تونی ارتقا بدی.

saam_metal5
15-03-2011, 10:40
من مجدد هاردو سر جاش گذاشتم
ماوس و كيبور كه بهش وصل كرده بودم رو كندم
حتي درايو دي وي دي رو هم در آوردم (چون قبلا ايراد پيدا كرده بود ولي به لپ تاپ وصل بود)
فقط يك فلش مموري براي تست به لپ تاپ زدم
نتيجه: كپي از روي هارد خوب بود ولي از روي فلش به روي هارد بعد از 20 ثانيه == صفحه آبي و متعاقبا ري استارت
پس ممكنه مشكل از هارد هم بالاتر باشه
البته بگم كه قبلا ال سي ديش خاموش شده بود من هم دادم تعمير بعد از يك هفته برآورد خرجش از 45 هزار تومان بود تا 180 هزار تومان من هم بدون تعمير پس گرفتم
زدم به سيم آخر و بازش كردم
ديدم روي بوردش نزديك كانكتور ال سي دي جاي داغي هست و كنارش نوشته (اف)
من هم با سواد كم الكترونيكم گفتم غلط نكنم اينجاي جاي فيوز بوده ولي حالا نيست شده
خلاصه يك تيكه سيم 2 ميليمتري گرفتم و اونجا با احتياط لحيم كردم و ناباورانه ديدم كه ال سي ديش روشن شد
ولي از اون موقع 4 ماه ميگذره و تا حالا مشكل نداشتم تازه 2 هفته اينجوري ميشه
خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد
با تشكر
دوست من میشه مدل لپ تاپ رو بفرمایید چی هست؟؟؟

Ebi ShahrAshoob
15-03-2011, 21:13
سلام دوستان

من با یه مشکل عجیبی مواجه شده ام.2 تا هارد اکسترنال 1 ترا دارم که وقتی جفتشونو به usb لبتاپم وصل میکنم بعد از چند دقیقه یکیشون خود به خود از دسترس خارج میشه یعنی آیکون درایوش دیگه تو my computer موجود نیست.البته هارد همچنان روشنه ولی دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم.

اما وقتی همین هارد رو که از دسترس خارج شده به USB 3 لبتاپم میزنم مشکل حل میشه!

این دلیلش چی میتونه باشه؟ یعنی USB 2 های لبتاپم کشش دو تا هارد رو ندارن؟

راستی دوستان این USB HUB ها(همینا که تعداد usb رو افزایش میدن) به لبتاپ فشار نمیارن؟ ممنون

~ReZa~
15-03-2011, 22:40
سلام دوستان.
من یه لپ تاب وایو دارم.
جریانش چیه؟
یعنی یه نفر نیست به سوالات من کامل جواب بده؟:41::41:

siamakfaraji
15-03-2011, 23:00
تو تاپیک vaio مطرح کن تا جواب فنی بگیری:27:

hldvpsdk
15-03-2011, 23:10
سلام
من میخوام لپ تاپ سونی f137 رو بگیرم اما کلی برنامه روش نصبه و من هم زیاد نرم افزار نیاز ندارم میخواستم بدونم میشه یه dvd w7 که خودم خریدم رو روش نصب کنم یا مال خودش باید باشه یا اصلا نمیشه؟
اگه چند تا برنامشو بخوام نگه دارم چیکار میشه کرد؟درایور هارو چیکار کنم؟
مرسی

siamakfaraji
15-03-2011, 23:14
سلام
من میخوام لپ تاپ سونی f137 رو بگیرم اما کلی برنامه روش نصبه و من هم زیاد نرم افزار نیاز ندارم میخواستم بدونم میشه یه dvd w7 که خودم خریدم رو روش نصب کنم یا مال خودش باید باشه یا اصلا نمیشه؟
مرسی
درایور هاشو از سایتش می تونی دانلود کنی.ویندوز خودتم می تونی بریزی ولی بهتر اینه یه بک اپ از ویندوز خودش بگیری چون اورجیناله.در مرد برنامه هاش نمی دونم از اساتید بپرس:10:

SHADEL
16-03-2011, 06:56
سلام
من یه چندین بار می خواستم با برنامه ی خود لپ تاپ که برای ریختن ریکاوری روی dvd هست .
این کار و انجام بدم اما حالا دیگه اجازه نمیده اینکارو بکنم.
نرم افزاری هست به من معرفی کنید که بشه باهاش اینکارو کرد؟

saam_metal5
16-03-2011, 10:43
اون راه حلی که بهت گفتم عملی نشد؟؟؟؟؟کار نکرد؟؟؟

saam_metal5
16-03-2011, 10:53
سلام
من یه چندین بار می خواستم با برنامه ی خود لپ تاپ که برای ریختن ریکاوری روی dvd هست .
این کار و انجام بدم اما حالا دیگه اجازه نمیده اینکارو بکنم.
نرم افزاری هست به من معرفی کنید که بشه باهاش اینکارو کرد؟

به نظر من بهترین برنامه برای بکاپ گیری
نرم افزار قدرتمند بک آپ گیری Acronis Backup & Recovery Workstation 10.0.11133

هستش امتحان بکن چیز خوبیه

saam_metal5
16-03-2011, 10:59
سلام
مرسی
به نظر من اولین کاری که باید انجام بدی اینه که یه بکاپ کامل از ویندوز بگیر بعد هر کاری دوست داری انجام بده آخه این ویندوز که روی لپ تاپ نصب هستش اورجیناله و تو داری کلی پول واسه همین ویندوز اورجینال میدی حیف نیست پاکش بکنی؟؟؟
اگر اشتباه نکنم روی لپ تاپت یه آنتی ویروس اورجینال 1 ساله نصب باشه که حداقل 20تومن قیمت همونه با کلی نرم افزار دیگه شاید الان به دردت نخورن ولی کم کم بهشون نیاز پیدا میکنی بذار باشن سرعت لپ تاپ رو که پایین نمیارن
باز هم میگم بکاپ اولیه یادت نره چون من چوبش رو خوردم دارم میگم
شاد باشی:8:

Dr.FANOOS
16-03-2011, 16:53
سلام دوستان .
متاسفانه من با بلوتوث لپتاپم نمی دونم چه جوری باید کار کنم.اصلا نمی دونم چه جوری روشن می شه:13:
مدل لپتاپم pavilion dv6 هست.
دوستان بنده نیز همچنان منتظر پاسخ شما هستم!!!:5:

SHADEL
17-03-2011, 06:38
به نظر من بهترین برنامه برای بکاپ گیری
نرم افزار قدرتمند بک آپ گیری Acronis Backup & Recovery Workstation 10.0.11133

هستش امتحان بکن چیز خوبیه

داداش من قربون اون :40::40:james hetfield و خودت برم که به ما جواب دادی.
من این برنامه رو دارم اما نسخه ی 32 بیت هست و من نسخه ی 64 بیت رو لازم دارم.فکر کنم 64 بیتش نباشه.
در ضمن اشتباهی نشه من ریکاوری دارم فقط می خوام اونو روی dvd رایت کنم.
یه سوال دیگه هم داشتم نخندیدا اگه سیستمو ریکاوری کنم کل درایو c پاک میشه دیگه.؟نه؟(خودم فکر می کنم پاک میشه!!)
راستی.
راهی هست که بشه از خود درایو ریکاوری لپ تاب رو به حالت اول در آورد؟
ممنون:11:

SHADEL
17-03-2011, 06:44
دوستان بنده نیز همچنان منتظر پاسخ شما هستم!!!:5:

کاری نداره که.
همون دکمه لمسیه که بالای کیبورد
یکیش برای تغییر ولوم
یکی دیگش برای قطع و وصل کردن صدا
اون دوتا نه سمت راستیه رو بزن بلوتوث و وایرلس روشن میشه.
بعدشم هر فایلی هم خاستی بفرستی کلیک راست کن روش و send to bluetoth رو بزن بعدشم که دیگه فکر کنم بلدی.
موفق باشید:40:

Dr.FANOOS
18-03-2011, 12:34
کاری نداره که.
همون دکمه لمسیه که بالای کیبورد
یکیش برای تغییر ولوم
یکی دیگش برای قطع و وصل کردن صدا
اون دوتا نه سمت راستیه رو بزن بلوتوث و وایرلس روشن میشه.
بعدشم هر فایلی هم خاستی بفرستی کلیک راست کن روش و send to bluetoth رو بزن بعدشم که دیگه فکر کنم بلدی.
موفق باشید:40:
سلام ممنون از راهنماییتون.
اما من قبلا هم اون دکمه رو زدم.اون دکمه فقط وایرلس رو روشن می کنه!!!
درایور خاصی داره که باید نصب بشه؟

siamakfaraji
18-03-2011, 14:26
سلام ممنون از راهنماییتون.
اما من قبلا هم اون دکمه رو زدم.اون دکمه فقط وایرلس رو روشن می کنه!!!
درایور خاصی داره که باید نصب بشه؟
تو سایت سلزنده اش هم درایورش هست هم توضیحاتش:20:

hamoon64
18-03-2011, 15:42
سلام.
من خیلی راجع به این موضوع تحقیق کردم و الان دو به شکم که اگر مشکل از لپ تاپمه ببرم پسش یدم!
این مشخصات سیستممه

همونطور که می بینین از 4 گیگ رم که درست هم نصب شده فقط 2.5 گیگش قابل استفادست.
این هم مقادیر استفاده از رم تو لپ تاپم.

مشخصه که 1 و نیم گیگ از رم غیر قابل استفادست و نوشته hardware reserved هستش.
نکته اینجاست که ازین 2.5 گیگ رم قابل استفاده 1 گیگش هم برای کارد گرافیک share میشه! یعنی در اصل من از 4 گیگی رم نصب شده فقط از 1.5 گیگ یا نهایتا 2 گیگش استفاده می کنم.

اینم عکس adapter information کارت گرافیکم.

خب حالا روش هایی که خودم خوندم برای استفاده از اون 1.5 گیگ رم غیر قابل استفاده رو می گم. جایی نوشته بود memory remapping از طریق BIOS راه حلشه. که متاسفانه در BIOS من چنین گزینه ای وجود نداره و HP بایوس Advanced لپ تاپ رو مخفی کرده و هیچ راهی هم برای دسترسی بهش نیست.
یه جاهایی هم گفتن ویندور سون 64bit از همه ی 4 گیگ استفاده می کنه و بعضی جاها گفتن نه! موندم واقعا چکار کنم.
و در مورد اون 1 گیگ رمی که برای کارت گرافیک می ره.هم هیچ راهی جز همین Remapping ندیدم.

در آخر مشخصات سیستمم رو می گم.

HP LAPTOP G62
Intel CORi 5
RAM 4 GIG
GRAPHIC CARD 1 GIG ATI Radeon
همه ی درایورها هم آپدیت هستن.
چکار باید کرد؟

mohsen250
18-03-2011, 18:49
من 5738z دارم. نمی دونم چرا بالا نمی آید. چراغ لپ تاپ روشن می شود ولی lcd خاموش است و هارد هم کار نمی کند. فن هم اول کار می کند ولی بعد خاموش می شود. به نظر خودم اشکال می تواند از رم، مادربورد یا cpu باشد.اگر می شود راهنمایی کنید.
چون اطلاعات با ارزشی روی هاردم دارم آیا می شود آنها را انتقال بدم و چطوری. این از خود لپ تاپ برام با ارزشتر است.

baren
18-03-2011, 18:58
سلام.
من خیلی راجع به این موضوع تحقیق کردم و الان دو به شکم که اگر مشکل از لپ تاپمه ببرم پسش یدم!
این مشخصات سیستممه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1150x670.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x557.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته اینجاست که ازین 2.5 گیگ رم قابل استفاده 1 گیگش هم برای کارد گرافیک share میشه! یعنی در اصل من از 4 گیگی رم نصب شده فقط از 1.5 گیگ یا نهایتا 2 گیگش استفاده می کنم.

خب حالا روش هایی که خودم خوندم برای استفاده از اون 1.5 گیگ رم غیر قابل استفاده رو می گم. جایی نوشته بود memory remapping از طریق BIOS راه حلشه. که متاسفانه در BIOS من چنین گزینه ای وجود نداره و HP بایوس Advanced لپ تاپ رو مخفی کرده و هیچ راهی هم برای دسترسی بهش نیست.
یه جاهایی هم گفتن ویندور سون 64bit از همه ی 4 گیگ استفاده می کنه و بعضی جاها گفتن نه! موندم واقعا چکار کنم.
و در مورد اون 1 گیگ رمی که برای کارت گرافیک می ره.هم هیچ راهی جز همین Remapping ندیدم.

HP LAPTOP G62
Intel CORi 5
RAM 4 GIG
چکار باید کرد؟

در لپ تاپ من هم 2.99 میزنه برای رم
1 گیگ از رم رو شیر می کنه روی گرافیک
مشکلی داره؟

hamoon64
18-03-2011, 19:25
در لپ تاپ من هم 2.99 میزنه برای رم
1 گیگ از رم رو شیر می کنه روی گرافیک
مشکلی داره؟

والا مشکل مال تو 1 گیگ رمه که لپ تاپت نمی شناستش.ولی مال من 1 و نیم گیگه. کمدیه اصلا.اگر قرار بود من از 2 گیگ رمم استفاده کنم پس چرا دنبال لپ تاپ 4 گیگی رفتم؟

هیچ کس نکته ی جدیدی نمی دونه؟

baren
18-03-2011, 19:40
مشکل ویندوزه؟ میشه کاری کرد این گیگ رم رو شیر نکنه و؟
آخه زیاد با گرافیک کاری ندارم الان گرافیک من2 گیگ هست !
1 گیگ ددیکیت و 1 گیگ شیر !

hamoon64
18-03-2011, 22:56
مشکل ویندوزه؟ میشه کاری کرد این گیگ رم رو شیر نکنه و؟
آخه زیاد با گرافیک کاری ندارم الان گرافیک من2 گیگ هست !
1 گیگ ددیکیت و 1 گیگ شیر !

خب منم همین بدبختیو دارم دیگه! 1 گیگ کارت گرافیک خودمه 1 گیگ هم شیر می کنه . دو صورتی که 1 گیگ رم بیشتر لازم دارم تا یک گیگ کارت گرافیک! بعضی جاها نوشتن این تنظیمات کارخونه ایه و می شه تغییرش داد بغضی جاها نوشتن باید از BIOS و قسمتMemory Remapping این کار انجام بشه و اون فضای مرده ی ر هم زنده بشه که همجین گرینه ای و گرینه ی مشابهی در BIOS لپ تاپ من که HP G62 هست وجود نداره و بدبختانه شرکت ابله HP بایوس رو از حالت Adavanced در آورده و کاریشم نمیشه کرد! حالا یکی بیاد بگه چکار کنم من با این گرفتاری! 1 گیگ که شیر میکنه 1 و نیم گیگ که نمی شناسه! دیوونه شدم بخدا

shifter
18-03-2011, 23:04
دوستان لپتاپ من موقع روشن شدن بعد از اینکه صفحه starting windows میاد حدود 20 تا 25 ثانیه صفحه اش سیاه میشه تا اینکه صفحه welcome ویندوز میاد و اونجا هم کلی طول میده تا بالا بیاد و کلا انگار مشغول لود کردن یه چیزی هست...منم انتی ویروس nod32 رو نصب کردم و تو اسکن کل درایو ها هیچی پیدا نکرد...bios و کلا همه چیش هم اپدیت هست و اصلا برنامه زیادی هم روش نصب نیست!! نمیدونم واسه چی این روشن شدنش اینقدر طول میکشه!!:41:
شما فکر میکنین مشکلش چیه؟!
ویندوز ویستا هم روش نصبه.

siamakfaraji
19-03-2011, 00:20
سلام.
این مشخصات سیستممه

HP LAPTOP G62
Intel CORi 5
RAM 4 GIG
چکار باید کرد؟
زود ببر پس بده خوب:21:

---------- Post added at 02:20 AM ---------- Previous post was at 02:16 AM ----------

دوستان لپتاپ من موقع روشن شدن بعد از اینکه صفحه starting windows میاد حدود 20 تا 25 ثانیه صفحه اش سیاه میشه تا اینکه صفحه welcome ویندوز میاد و اونجا هم کلی طول میده تا بالا بیاد و کلا انگار مشغول لود کردن یه چیزی هست...منم انتی ویروس nod32 رو نصب کردم و تو اسکن کل درایو ها هیچی پیدا نکرد...bios و کلا همه چیش هم اپدیت هست و اصلا برنامه زیادی هم روش نصب نیست!! نمیدونم واسه چی این روشن شدنش اینقدر طول میکشه!!:41:
شما فکر میکنین مشکلش چیه؟!
ویندوز ویستا هم روش نصبه.
یکی برنامه های استارتاپت زیاده مثل مسنجر ها و برنامه های دیکشنری و...:46:یه alt+gtrl+delet بگیر برو تو task maneger ببین چقدر cpu درگیره و درگیری اصلیا کدومان؟:31:یه trojan remover هم نصب کن چون بعضی از تروجان ها کارشون همینه:11:

hamoon64
19-03-2011, 00:32
زود ببر پس بده خوب:21:

---------- Post added at 02:20 AM ---------- Previous post was at 02:16 AM ----------

یکی برنامه های استارتاپت زیاده مثل مسنجر ها و برنامه های دیکشنری و...:46:یه alt+gtrl+delet بگیر برو تو task maneger ببین چقدر cpu درگیره و درگیری اصلیا کدومان؟:31:یه trojan remover هم نصب کن چون بعضی از تروجان ها کارشون همینه:11:

په راهنمایی خوبی ! خسته نباشی

lamia.boy
19-03-2011, 02:06
سلام !
من دیروز یه 5742 ایسر خریدم Core i3 گرافیک intel HD
الان موقع نصب ویندوز 7 میاد یه جا که نوشته select the driver to be installed.
بعد یه قسمت داره Browse
که من دی وی دی درایور هاشو میزارم داخلش درایوراشو انتخاب میکنم ولی هر کاری میکنم نمیتونم از این مرحله رد شم باید چیکار کنم !

این مرحله رو رد کردم ! close کردم دوباره install رو زدم حل شد !

یه مشکل جدید : بعد از این که x86 رو انتخاب مکینم تا میاد نصب کنه مرحله اول EROR میده

windows Cannot install Required files . make sure all files required for installation are avalible and restart the installation
ممنون میشم کمک کنید ! مرسی

دوستان من خیلی سعی کردم و ور رفتم ! ولی نشد که نشد ! حلا امیدم به شماست

shifter
19-03-2011, 11:18
ویندوز من چند روز پیش خودش رو به سرویس پک 2 ویستا اپدیت کرد...حالا میخوام بدونم میشه دوباره همین سرویس پک رو re -install کرد ؟؟
اگه میشه چطوری؟

hamoon64
19-03-2011, 12:42
اینجا کلا تعطیله.فروم ازین مسخره تر نمیشه

siamakfaraji
19-03-2011, 12:57
په راهنمایی خوبی ! خسته نباشی
می خوای چی بگم؟بگم نگه دار وایسا معجزه بشه؟؟؟!!!!:31:

hamoon64
19-03-2011, 15:27
می خوای چی بگم؟بگم نگه دار وایسا معجزه بشه؟؟؟!!!!:31:

من در مورد لچ تاپم سوال کردم اگه جوابی نداشتی باید ضدحال می زدی؟ من بودم اصلا حرف نمی زدم.

saam_metal5
19-03-2011, 17:26
من در مورد لچ تاپم سوال کردم اگه جوابی نداشتی باید ضدحال می زدی؟ من بودم اصلا حرف نمی زدم.
دوستان این فروم جای حرف زدن الکی و دعوا یا تمسخر نیست خوب کسی در مورد چیزی که نمیدونه لطف کنه سکوت بکنه فکر کنم بهتر باشه

lamia.boy
19-03-2011, 18:32
سلام !
من دیروز یه 5742 ایسر خریدم Core i3 گرافیک intel HD
الان موقع نصب ویندوز 7 میاد یه جا که نوشته select the driver to be installed.
بعد یه قسمت داره Browse
که من دی وی دی درایور هاشو میزارم داخلش درایوراشو انتخاب میکنم ولی هر کاری میکنم نمیتونم از این مرحله رد شم باید چیکار کنم !

این مرحله رو رد کردم ! close کردم دوباره install رو زدم حل شد !

یه مشکل جدید : بعد از این که x86 رو انتخاب مکینم تا میاد نصب کنه مرحله اول EROR میده

windows Cannot install Required files . make sure all files required for installation are avalible and restart the installation
ممنون میشم کمک کنید ! مرسی

دوستان من خیلی سعی کردم و ور رفتم ! ولی نشد که نشد ! حلا امیدم به شماست

سلام !
چرا هیج کی جواب منو نمیده !

ata.royalfalcon
19-03-2011, 20:07
سلام !
چرا هیج کی جواب منو نمیده !

سلام
اگر شما در حال نصب ویندوز بودین این جمله select the driver to be installed در واقع از شما میپرسه که در کدام پارتیشن ویندوز رو نصب کنه و شما میبایستی درایو C رو برای نصب ویندوز انتخاب کنین و نباید DVD نصب ویندوز رو از دیویدی رایتر بیرون بیارین.

البته اگر درست متوجه شده باشم

siamakfaraji
19-03-2011, 21:27
چون سر بچه ها اومده و نگه داشتن و نمیدونم خبر داری که گارانتی دنباله یه سوتی هست تا درست نکنه پس بهتره زودتر ببری:41:در ضمن من تو نیستم :31:در ضمن من قصد ضد حال زدن نداشتم اگه اینجوری بر داشت کردی پذیرای عذر خواهی من باش

fbili
20-03-2011, 11:21
با سلام
كمك فوري نياز دارم
چهار شنبه هفته پيش لبتاپ ايسوس مدلk42jpخريدم ويندوز سونسرويس پك يك روش نصب كردم بعد دريورهاش نصب كردم بعد يك ويروس كش نود 32 اسمارت نصب كردم اخرين ابديت نود راهم از اينترنت گرفتم اما بعد از ان سيستم هنگ كرد بطوري كه مجبور شدم با نگه داشتن دكمه پاور خاموشش كنم (موس كار ميكرد ومانند اجرا كردن برنام بود) دوباره راه اندازي كردم اما به محض اينكه مي خواستم مثلا ماي كامپيوتر را بازكنم زمان زيادي مي برد و بعد از ان دوباره همان اتفاق مي افتاد .
مجبور شدم دوبار ويندوز را فرمت كنم و از اول نصب كنم تا اينبار اول نود را نصب كردم مشكلي نداشت اما به محض نصب شدن
درايورها باز همان مشكل را پيدا كردم ممنون مي شوم اگر سريعتر كمكم كنيد اخه مي خواهم بروم مسافرت

hamoon64
20-03-2011, 13:19
چون سر بچه ها اومده و نگه داشتن و نمیدونم خبر داری که گارانتی دنباله یه سوتی هست تا درست نکنه پس بهتره زودتر ببری:41:در ضمن من تو نیستم :31:در ضمن من قصد ضد حال زدن نداشتم اگه اینجوری بر داشت کردی پذیرای عذر خواهی من باش
باید خدمت شما عرض کنم که مشکلم حل شد. با کسی مشورت کردم و نکته ی خوبی رو اشاره کرد. اصولا ویندوز 7 32 بیت ، 3.5 گیگ از 4 گیگ رم رو استفاده می کنه. و وقتی 1 گیگ از رمم هم برای کارت گرافیک می ره میشه 1و نیم گیگ رفته! یعنی 2 و نیم گیگ بدون حساب مموری shared شد برای کارت گرافیک ، رم دارم
با نصب ویندوز 7 ، 64bit تنها اون 500 مگابایت برمیگرده و مقدار رم usable رو می نویسه 2,89 یا یه همچین چیزی چون هنور 1 گیگ برای کارت گرافیک می ره
حالا اینکه از قید یه سری برنامه ها بگذرم و به اون 500 مگابایت رم غیرقابل استفاده فکر کتم با نه یکم سخته.و کلی برنامه دارم که گیر آوردن نسخه 64 بیتش مشکل یا حتی غیرممکنه.مثل guitar pro 6 !
و البته چیزی که در اینترنت خوندم اون 1 گیگ برای کارت گرافیک فقط جهت اطمینانه و ویندوز اگر بهش نیاز نداشته باشه ازش استفاده نمی کنه در اصل نقش hardwar acceleration رو داره .اسما برای کارت گرافیکه اما فکر کنم رسما برای همین ویندوزه.

turk_orkasi
20-03-2011, 14:26
تووي Device Manager سه تا از برنامه ها نصب نشدن.اسم همشون هم Base system device هستش.يكي ديگه هم داره كه نصب نشده نوشته network contorollerچطور بايد بفهمم اينا مربوط به چي هستن كه با درايور مربوطشون نصبش كنم؟

سلام دوست عزیز base system dcvice مربوط به نصب نبودن درایور مموری کارت ریدره

hussain
20-03-2011, 14:46
سلام دوستان
من یک لب تاب idm دارم(قدیمیه)
جدیدن وقتی ویندوز روش میریزم وقتی ریستارت میکنم ویندورم پریده و مجبور میشم دوباره نصب کنم
شما میدونید مشکل از چیه؟

pooria_googooli
20-03-2011, 15:27
دوستان من لپتاپم hp 2170 هستش . مدتیه که گاهی اوقات یهو لپتاپ قفل میکنه و هیچ دکمه ای دیگه فعال نسیت . تنها راهم اینه که با دکمه خاموشش کنی دوباره روشنش کنی . دلیلش چیه که اینجوری میشه ؟ ویندوزم عوض کردم فایده نداشته .

khashimiti
20-03-2011, 19:04
سلام من سونی سری f دارم تازه یه هفته است که خریدم
امروز روشنش کردم پیغام oprating system not found داد دو بار هم ریکاوریش کردم یک ساعت خوب بود تا اینکه دوباره روشنش کردم باز هم این پیغام وداد لطفا کمکم کنید تا بتونم درستش کنم

fbili
20-03-2011, 21:58
با سلام
كمك فوري نياز دارم
چهار شنبه هفته پيش لبتاپ ايسوس مدلk42jpخريدم ويندوز سونسرويس پك يك روش نصب كردم بعد دريورهاش نصب كردم بعد يك ويروس كش نود 32 اسمارت نصب كردم اخرين ابديت نود راهم از اينترنت گرفتم اما بعد از ان سيستم هنگ كرد بطوري كه مجبور شدم با نگه داشتن دكمه پاور خاموشش كنم (موس كار ميكرد ومانند اجرا كردن برنام بود) دوباره راه اندازي كردم اما به محض اينكه مي خواستم مثلا ماي كامپيوتر را بازكنم زمان زيادي مي برد و بعد از ان دوباره همان اتفاق مي افتاد .
مجبور شدم دوبار ويندوز را فرمت كنم و از اول نصب كنم تا اينبار اول نود را نصب كردم مشكلي نداشت اما به محض نصب شدن
درايورها باز همان مشكل را پيدا كردم ممنون مي شوم اگر سريعتر كمكم كنيد اخه مي خواهم بروم مسافرت
با سلام كسي نيست يكم راهنمايي كنه

hamoon64
21-03-2011, 13:59
با سلام كسي نيست يكم راهنمايي كنه
سلام. راستش دقیقا نمی دونم چه اتفاقی افتاده ولی هر چی هست مشخصه که از درایورهاته. نمی گم می دونم اما دوباره چک کن ببین درایورهاتو درست نصب می کنی یا نه.مخصوصا درایورهای چیپست.
اگر نه مشکل از ویندوزه احتمالا.می دونی ویندوزهای ایران خیلی اوریجیناله!

teknosys
21-03-2011, 18:16
سلام من سونی سری f دارم تازه یه هفته است که خریدم
امروز روشنش کردم پیغام oprating system not found داد دو بار هم ریکاوریش کردم یک ساعت خوب بود تا اینکه دوباره روشنش کردم باز هم این پیغام وداد لطفا کمکم کنید تا بتونم درستش کنم

سلام

اگه یه ویندوز غیر از ویندوز ریکاوری خود سیستم نصب کردی و باز هم اینجوری شد از نرم افزارهای تعمیر هارد مثل HDD Regenator و ... استفاده کن و هارد رو تعمیر کن . اگه باز هم مشکل داشت تعویض هارد.

اینکه میگم یه ویندوز غیر اورجینال نصب کن دلیلش اینه که توی لپ تاپ های سونی پیش اومده که سیستم عامل مادر مشکل داشته . شاید توی بقیه مدل ها هم این باشه ولی من توی سونی بیشتر دیدم.

موفق باشید.

Nelxtu
21-03-2011, 20:50
سلام . من يه لپ تاپ مدل vaio دارم كه توش ويندوز ويستا ريختم . حالا روش يه رمز گزاشتم اما وقتي خواستم دوباره وارد ويندوز بشم اخطار ميده كه پسورد اشتباهه .از اينم كه پسورد رو چي دادم مطمئنم اما نمي دونم چرا بازنميكنه . اگه ميتونيد يه لطفي كنيد بگيد بايد چي كار كنم !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟