PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26

ابوالفضل.ا
14-10-2010, 17:06
سلام من یه f11 دارم مشکلش اینه که هر وقت به برق وصل میکنم (البته وقتی روشنه) یا جدا میکنم نور صفحه یه هو کم میشه

Milad4171
14-10-2010, 17:48
سلام من یه f11 دارم مشکلش اینه که هر وقت به برق وصل میکنم (البته وقتی روشنه) یا جدا میکنم نور صفحه یه هو کم میشه

این طبیعی هست. شما باید برین تو کنترل پنل > power Option

به احتمال 99 درصد روی حالت power Save هست. شما بگذارین روی High Performance درست میشه! اگه نداره یه لینکی پایین حالت ها هست که اونو از حالت مخفی خارج میکنه ( فکر کنم توی 7 اینطروی هست چون کلا این حالت باعث میشه از تماما امکانات سیستم در بیشترین حالت استفاده بشه!!!

Milad4171
14-10-2010, 18:06
ولی بهتره روی همون حالت باشه. مصرف باطری رو کمتر میکنه در حالت high performance بیشترین استفاده رو از منبع میکنه!!

EHHASSATNI
14-10-2010, 20:51
سلام
من برنامه KMPLAYER رو برای لپتاپ می خوام
64BIT بیزحمت

Facon_Archi
14-10-2010, 22:29
یه سوال مسخره:دی
این مینی سی ی ها هست؟کوچیک هستن...
سی دی برنامه موبایل من اون شکلی هست
لپ تاپم هم از ایناس که میخوره سی دی رو: دی یعنی دی وی دی رامه نمیاد بیرون..DEll 1558 i7
حالا میخواستم بینم این سی دی رو میشه گذاشت توش یا نه؟!

ابوالفضل.ا
14-10-2010, 23:08
ببین منظورم اینه که بعضی وقتها نه همیشه وقتی شارژرو میکنم نور صفحه ام کم میشه ضمنا تو تنضیمات رو حالت بالانس بود

SAM_FISHER_HQ
14-10-2010, 23:32
بچه ها نوت بوک با لپ تاپ چه فرقی با هم میکنه؟!

EHHASSATNI
15-10-2010, 00:38
یه سوال
چرا میگن لپتاپ رو رو تخت نزارین ؟

alireza1411
15-10-2010, 01:02
سلام
من برنامه KMPLAYER رو برای لپتاپ می خوام
64BIT بیزحمت

kmplayer فقط 32 بیتی داره تا جایی که میدونم. من هم همون رو تو ویندوز 64 بیتی لپ تاپم ریختم. vlc و ... همه همین جوری بودن. 32 بیتی رو میشه نصب کرد نگران نباش.

اینم لینک آخریش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 03:02 AM ---------- Previous post was at 03:01 AM ----------

لپ تاپم هم از ایناس که میخوره سی دی رو: دی یعنی دی وی دی رامه نمیاد بیرون..DEll 1558 i7

فرقی نداره. مینی سی دی 200 مگی و می نی دی وی دیه 1400 مگی رو منظورته دیگه نه ؟ باید مشکلی نداشته باشه. البته اگه همه رو میخوره این رو هم خواهد خورد. بهش غذا و باتری نمیدی مگه ؟:31::11:

alireza1411
15-10-2010, 01:08
یه سوال

شاید برای اینکه که زیرش پتو که عایق هواست نباشه و گردش هوا خوب باشه. رو کول پد که بهترین جاست و رو پتو یا بدتر ور خاری میترکه. :31::11::11:

Milad4171
15-10-2010, 01:21

خوب شما سی دی که میدی تو که بازو نداره که دیسک رو بگیره که . یه اهرم هست که سیدی رو از روبه رو میگیره. معمولا هم دو منظوره هست. یعنی فرق نداره دیسک چقدری باشه خودش سنسور داره!

ببین منظورم اینه که بعضی وقتها نه همیشه وقتی شارژرو میکنم نور صفحه ام کم میشه ضمنا تو تنضیمات رو حالت بالانس بود

آهان . ممکنه تنظیم شده باشه مثلا وقتی شارژ به زیر 10 درصد میرسه نور صفحه کم بشه!!! شما برو ببین تنظیمات زمان سنج چطوری هست!! واسه اینکه زمان بیشتری سیستم با اون درصد کم باطری کار کنه!!( زمان استفاده بیشتر بشه)

بچه ها نوت بوک با لپ تاپ چه فرقی با هم میکنه؟!

به صورت کلی نت بوک و لپ تاپ یکی هست ولی در بیشتر برند ها معنی نوت بوک سیستم هست که قدرت بیشتری داره یا یه چیزی مثل Tablet هست. یعنی LCD Multi touch هست

یه سوال

چون محافظ رم GPu و CPU از کناره ها و زیر لب تاپ باعث گردش هوا میشه و داغ بشه زیادی ممکنه اسیب بزنه به سیستم!!

B.i.r.i.y.a
15-10-2010, 01:40
البته یه چند تا پست بالا تر من توضویح داده بودم اگه دقت میکردین!
ولی در کل بهتره که باطری جدا بشه!
نگران نوسان برق هم نباشین.
همونطور که گفتم شارژری که شما دارین خودش تنظیم کننده ی ولتاژ و آمپر داره که کاملا برابر با لپ تاپ شماست.
بیشتر بشه شارژر شما دچار مشکل میشه نه باطری!
بهر حال برای استفاده ی طولانی مدت توصیه میشه باطری رو در بیارین!
ببینید اینکه گفته میشه بهتره باتری جدا بشه و یا اینکه توصیه میشه باتری جدا بشه ، به نظر من یه مقدار غیر تخصصیه !
آخه تو مباحث تخصصی قاطعیت بهتر جواب میده. منظورم اینه که دلیل درست و حسابی اگه ارایه داده بشه ابهامی باقی نمیمونه.
به عنوان نمونه در این مورد اگه لطف کنید ثابت کنید که با جدا نکردن باتری در هنگام استفاده از برق شهر باتری آسیب میبینه خب دیگه همه ی ما این موضوع رو جدی میگیریم و باتری رو جدا میکنیم.
وقتی که لپتاپ به برق شهر وصله انرژی الکتریکی مورد نیاز لپتاپ از باتری عبور نمیکنه !
این جمله درسته یا نه ؟
اگه اینطور باشه پس زمانی که داره از برق شهر استفاده میکنه عملا باتری از مدار خارجه ، در نتیجه جدا کردن باتری لازم نیست.
اگر اساتید درمورد این مطالب یه توضیح درست و حسابی بدن ابهامات در این زمینه رو از بین میبرن و بر ما منت میذارن.
با تشکر

Milad4171
15-10-2010, 03:21
ببینید اینکه گفته میشه بهتره باتری جدا بشه و یا اینکه توصیه میشه باتری جدا بشه ، به نظر من یه مقدار غیر تخصصیه !
آخه تو مباحث تخصصی قاطعیت بهتر جواب میده. منظورم اینه که دلیل درست و حسابی اگه ارایه داده بشه ابهامی باقی نمیمونه.
به عنوان نمونه در این مورد اگه لطف کنید ثابت کنید که با جدا نکردن باتری در هنگام استفاده از برق شهر باتری آسیب میبینه خب دیگه همه ی ما این موضوع رو جدی میگیریم و باتری رو جدا میکنیم.
وقتی که لپتاپ به برق شهر وصله انرژی الکتریکی مورد نیاز لپتاپ از باتری عبور نمیکنه !
این جمله درسته یا نه ؟
اگه اینطور باشه پس زمانی که داره از برق شهر استفاده میکنه عملا باتری از مدار خارجه ، در نتیجه جدا کردن باتری لازم نیست.
اگر اساتید درمورد این مطالب یه توضیح درست و حسابی بدن ابهامات در این زمینه رو از بین میبرن و بر ما منت میذارن.
با تشکر

اینکه میگم توصیه میشه چون خیلی آسیب نمیزنه به باطری!!
ببینین!
برق از سمت چپ سیسم شما ( یا راست یا عقب. فرق نداره) وارد لپ تاپ میشه
و با سوکت مخصوص وصل میشه به مقومت و برد اصلی!!
از طرف دیگه ای وارد باطری میشه
برق از باطری عبور نمیکنه یعنی اینطور نیست که برق از باطری رد بشه بعد به سیستم برسه. برق به%2

saeid_lion1
15-10-2010, 10:59
سلام بچه ها یه سوال واسه من پیش اومده

من لپتاپ سونی vpccw21fx دارم والا رو کارتون لپتاپ زده vpccw21fx/b ولی گوشه صفحه نمایش لپتاپ زده vpccw21fx تو گوگل هم سرچ کردم اصلا هیچ تفاوت ظاهری ندارن میخوام بدونم فرقش چیه الان واسه من کدومه

و درایو بوت کدوم مدل رو دانلود کنم بریزم

h-y2009
15-10-2010, 12:09
ببینین!
برق از باطری عبور نمیکنه یعنی اینطور نیست که برق از باطری رد بشه بعد به سیستم برسه. برق به%2

من که هیچی نفهمیدم
یعنی شما میگید مسیر عبور باتری با شارژر فرق میکنه؟

Milad4171
15-10-2010, 18:49
من که هیچی نفهمیدم
یعنی شما میگید مسیر عبور باتری با شارژر فرق میکنه؟
باید یه مثال بزنم که متوجه بشین!!

ببینین. این یه مادر بورد لپ تاپه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوکت ورودی برق شهری کناره پورت USB هست اگه دقت کنین میشه سمت راست مودم ( بغل روکش نارنجی)
حالا اسلاتی که وصل میشه به باطری برای شارژش کجاست؟؟
بالای لپتاپ درون تو رفتگی ، سوکت مشکی با خارهایی که بینشه!!!

توی تمام لپ تاپ ها اینطوری هست!!
برق وارد سیستم میشه و باطری از جای دیگه ای از طریق برد شارژ میشه!!

ورودی برق شهری و باطری هیچ ارتباطی به هم ندارند!

ghaasi
15-10-2010, 21:34
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
با سلام:
چند وقتیه اسم رمز هارددیسک لب تابم یادم رفته ممنون میشم منو راهنمایی کنید

مدل لب تاب: 1525 dell insiron

ghaasi
15-10-2010, 21:40
با سلام:
من یه لب تاب دارم مدتییه اسم رمز هارددیسکشو یادم رفته ممنون میشم ر اهنماییم کنید
مدل: 1525 dell inspiron

SAEEDSAMSUNG
15-10-2010, 23:59
سلام من لب تاپم مدل ایسر 5740 جی. یه مدت که باهاش کار کردم چون دستم مدام روشه عرق باعث شده یه کم رنگش بره!! آیا میشه رنگش کرد مثل اول؟ رنگش کجا پیدا میشه؟

Milad4171
16-10-2010, 00:11
سلام من لب تاپم مدل ایسر 5740 جی. یه مدت که باهاش کار کردم چون دستم مدام روشه عرق باعث شده یه کم رنگش بره!! آیا میشه رنگش کرد مثل اول؟ رنگش کجا پیدا میشه؟

کی بورد رو رنگ کنی؟
نه بابا نمیشه!!
یه راه داره
یه تلق هایی هست میکشن روی کیبورد. هم واسه اینه که عرق دست رنگ کیبورد رو نبره هم واسه بعضی کیبورد ها که تق تق صدا میداده یکم صدا رو کمتر میکنه!!
نرم هم هست زیاد انگشت رو اذیت نمیکنه
میتونی از پاساژها و جاهایی که لوازم جانبی دارن بخری!!
فکر نکنم خیلی گرون باشه!!

ولی هرگز ( هرگز ) از اینا که پلاستیکی هست( اسمش یادم نیست ببخشید) میکشن رو غذا و اینا. استفاده نکن. چون به مرور زمان میچبه به کیبورد . خودش هم تولید عرق میکنه بدتر میزنه کیبورد رو داغون میکنه!!!

nima178
16-10-2010, 09:17
سلام آقا من یک مشکل دارم
این p 1005 Eee pc رو می خوام از طریق RGB به ودیو پروژوکتور وصل کنم
هر کار می کنم تصویر نمی افته روی پرده
با با این کامپیوتر دسکتاپ می افته
اما باین مشکل داره
ریستارت کردم هرکار کردم زدم Fn+F8
هیچ تغییر نکرد
ویندوز اکس پی نصب کردم روش همه ی درایورهاشم از ایسوس گرفتم نصب کردم
مشکلی از لحاظ درایور نداره
نمی دونم چرا اینجوریه
ماله رزولیشنه عجیبشه؟1024در 600!

s a j j a d
16-10-2010, 13:49
من از وقتی که برنامه VAIO Care ورژن جدید اپدیت و نصب کردم دیگه دگمه ASSIST که با فشار دادن اون دگمه برنامه VAIO Care اجرا میشد کار نمیکنه؟
از کجا باید فعالش کنم؟!!!!
SONY VAIO F111FX
تشکرات فراوان

Milad4171
16-10-2010, 14:04
سلام آقا من یک مشکل دارم
این p 1005 Eee pc رو می خوام از طریق RGB به ودیو پروژوکتور وصل کنم
هر کار می کنم تصویر نمی افته روی پرده
با با این کامپیوتر دسکتاپ می افته
اما باین مشکل داره
ریستارت کردم هرکار کردم زدم Fn+F8
هیچ تغییر نکرد
ویندوز اکس پی نصب کردم روش همه ی درایورهاشم از ایسوس گرفتم نصب کردم
مشکلی از لحاظ درایور نداره
نمی دونم چرا اینجوریه
ماله رزولیشنه عجیبشه؟1024در 600!

درسته دیگه.
ویدیو پروژکتور ها رزولوشن بالایی رو ساپورت نمیکنن.
باید اول رزولوشن سیستم رو به اونی که ویدیو پروژکتور ساپورت میکنه برسونی بعد تصویر رو انتقال بدی. دکمه های شورت کاتش هم که میدونی؟ FN با فکر کنم F5 عکس یه صفحه هست!!!

EHHASSATNI
16-10-2010, 17:54
روی لپتاپ من برنامه office نصب بود حالا سوالم اینه که اورجیناله یا نه ؟
CD Key داره ؟

یه سوال دیگه اینکه اگه سیم شارژ مدام Connect باشه چیزی میشه ؟

Milad4171
16-10-2010, 20:08
خیر.
آفیس 2007 فکر کنم قیمت های مختلفی داره ولی نرمالش 70 دلاره!!!
فکر نکنم کسی غیر از ویندوزی که رو سیستم هست که اونم OEM هست روی سیستم چیزی به نام اروجینال نصب نمیکنه!!
و قرار نمیده.
حتی توی دیسک درایور ، آنتی ویروس و برنامه ها به صورت تریال هستند!!

godfather_mk
17-10-2010, 08:49
با سلام خدمت دوستان گرامی
به تازگی لپ تاپ hp pavilion 1261 wm خریداری کردم.لپ تاپ بسیار شیک و با امکاناتی است خلاصه خیلی دوستش دارم.اما مشکل این است که بعد از مدتی کار کردن که این زمان هم رندوم میباشد درایو بلوری دستگاه شروع به کار کردن میکند و یا اتصال فلش مموری قطع میشود (unplug) و تا ریستارت نکنم هم درست نمیشود و در قسمت دیوایس منیجر بر روی درایو هایی که قبلا نصب شده بودند علامت تعجب می آید یعنی که درایور ها را نمیشناسد ، در صورتی که تمام درایور ها را از وب سایت hp مخصوص ویندوز سون دانلود کردم و در هنگام نصب درایور ها هم هیچ اشکالی نمیگیرد.
خلاصه نمیدانم اشکال از کجاست ، با توجه به این که این لپ تاپ را تازه خریدم و مشکلاتی که گفتم هم به طور رندم اتفاق می افتد نمیتوانم به فروشنده ثابت کنم که مشکل دارد .
اگر دوستان راه حلی دارند که من حداقل بفهمم که لپ تاپ سالم است و مشکل نرم افزاری و درایوری است ارائه نمایند، که کارم خیلی گیر است.
با تشکر.

B.i.r.i.y.a
17-10-2010, 23:55
ببینین!

ظاهرا جمله ی پایانیه پیغامتون ناقص مونده !
بهرحال پس با این حساب همون چیزی که فکر میکردم درسته !
یعنی جدا کردن باتری نیاز نیست ،
آخه یکی از مزایای لپتاپ نسبت به رومیزی ها اینه که باتریش نقش یه UPS خیلی خوب رو بازی میکنه و اگه قرار باشه جداش کنیم عملا این مزیت رو از خودمون گرفتیم.
بهرحال از پیگیری شما ممنونم ، مخصوصا اینکه برای همه روی تصویری که گذاشتید اصل قضیه رو خیلی مختصر و مفید توضیح دادید.
یا حق :40:

Milad4171
18-10-2010, 10:46
خوب درسته. جدا کردن باطری نیازی نیست. ولی وقتی باطری وصل باشه همیشه جریال درونش برقرار هست ( مگه اینکه فول شارژ بشه و شما رو سیسیتم می بینی که دیگه باطری شارژ نمیشه و علامت مثل برق مستقیم میشه)

ممکنه این جریالی که درون باطری برقرار میشه بعد از مدتی باطری رو فرسوده کنه. برای این میگم باطری در بیاد بهتره. هیچ اتفاقی هم نمی افته.
یه مثال بزنم براتون:
یه سری وسایل شارژزی مثلا [ آخر مثاله ) از این جارو شارژی ها
باطری ش دقیقا مثل لپ تاپ عمل میکنه. یعنی باید همیشه به برق باشه. چون وقتی فول شارژ میشه خود به خود باطری از مدار خارج میشه.
و مثل اون چراغ هایی که مثل مهتابی هست و وصل میکنن به برق که موقع قطع شدن بشه از نورش استفاده کرد.
اونم همین نوع سیستم رو داره. همیشه به برق متصل هست و وقتی فول شارژ میشه برق از مدار باطری خارج میشه. وقتی برق میره اتوماتیک باطری وارد مدار میشه و استفاده میشه!!

بهر حال منظور من این بود که باطری کار خاصی رو سیستم نمیکنه .فقط وظیفه ی خودش ؛ یعنی ذخیره ی برق برای اتصال بدون برق.

godfather_mk
18-10-2010, 10:48
به تازگی لپ تاپ hp pavilion 1261 wm خریداری کردم.لپ تاپ بسیار شیک و با امکاناتی است خلاصه خیلی دوستش دارم.اما مشکل این است که بعد از مدتی کار کردن که این زمان هم رندوم میباشد درایو بلوری دستگاه شروع به کار کردن میکند و یا اتصال فلش مموری قطع میشود (unplug) و تا ریستارت نکنم هم درست نمیشود و در قسمت دیوایس منیجر بر روی درایو هایی که قبلا نصب شده بودند علامت تعجب می آید یعنی که درایور ها را نمیشناسد ، در صورتی که تمام درایور ها را از وب سایت hp مخصوص ویندوز سون دانلود کردم و در هنگام نصب درایور ها هم هیچ اشکالی نمیگیرد.
خلاصه نمیدانم اشکال از کجاست ، با توجه به این که این لپ تاپ را تازه خریدم و مشکلاتی که گفتم هم به طور رندم اتفاق می افتد نمیتوانم به فروشنده ثابت کنم که مشکل دارد .
اگر دوستان راه حلی دارند که من حداقل بفهمم که لپ تاپ سالم است و مشکل نرم افزاری و درایوری است ارائه نمایند، که کارم خیلی گیر است.
با تشکر.

اساتید بزرگ خوب شد گفتم کارم گیر است.
چرا کسی کمک نمیکنه؟
هلپ !!!!!

Milad4171
18-10-2010, 11:38
نوشته شده توسط godfather_mk
با تشکر.

سلام.
اول اینکه راندم دیدن این موضوع به دو مورد بر میگرده. نرم افزار سخت افزار.
سخت افزار میگه ممکنه یه بخشی مثلا یکی از سوکت های USB دچار ایراد باشه و قطع و وصل بشه . ولی نرم افزار میگه ویندوز شما که رابط گرافیکی و نرم افزاری هست دچار ایراد هست.
حالا.
اگه دیسک توی درایو باشه معمولا چند دقیقه یک بار دیسک شروع به خوندن میکنه. مگه اینکه دیسک رو در بیارین!
بدون دیسگ هم هرگز درایو نمیچرخه. اگه میچرخه که ایراد داره.
قطع شدن Usb هم هم میشه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری. اگه فقط یک Usb این طوری میشه سخت افزاری هست و اون سوکت مشکل داره.

شما بگو همینطوری دیسک شروع به گردش میکنه؟ چه وقتهایی؟
و اینکه تمام سوکت های USB این اتفاق واسشون می افته یا فقط یک دونه یا دوتا؟

( کلا دوستان کم پیدا شدن. منم واقعا همین مقدار اطلاعاتی که دارم میام و به بقیه کمک میکنم :10: )

godfather_mk
18-10-2010, 16:53
سلام.
اول اینکه راندم دیدن این موضوع به دو مورد بر میگرده. نرم افزار سخت افزار.
سخت افزار میگه ممکنه یه بخشی مثلا یکی از سوکت های USB دچار ایراد باشه و قطع و وصل بشه . ولی نرم افزار میگه ویندوز شما که رابط گرافیکی و نرم افزاری هست دچار ایراد هست.
حالا.
اگه دیسک توی درایو باشه معمولا چند دقیقه یک بار دیسک شروع به خوندن میکنه. مگه اینکه دیسک رو در بیارین!
بدون دیسگ هم هرگز درایو نمیچرخه. اگه میچرخه که ایراد داره.
قطع شدن Usb هم هم میشه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری. اگه فقط یک Usb این طوری میشه سخت افزاری هست و اون سوکت مشکل داره.

شما بگو همینطوری دیسک شروع به گردش میکنه؟ چه وقتهایی؟
و اینکه تمام سوکت های USB این اتفاق واسشون می افته یا فقط یک دونه یا دوتا؟

( کلا دوستان کم پیدا شدن. منم واقعا همین مقدار اطلاعاتی که دارم میام و به بقیه کمک میکنم :10: )

با تشکر از پاسخ شما
علت تعجب من هم همین است که هنگامی که درایو خالی است خود به خود کار میکند ( البته خود درایو خالی است طبیعتا نمی چرخد فقط شروع به کار میکند)البته درایو بلوری است. و بعد از این عمل سیستم هنگ نمیکند اما کند میشود در حالی که پروسس فعالی ندارم.
در خصوص usb دقت نکردم اما چیزی که خاطرم هست این است که تمامی یو اس بی ها همین حالت را دارند.
عرض کردم چون لپ تاپ را تازه خریدم باید سریع اگر اشکالات سخت افزاری هست مشخص کنم و خبر دهم وگرنه فروشنده قبول نمیکند.
باز هم متشکرم.

Milad4171
18-10-2010, 17:09
شما یک بار ویندوز رو عوض کن. ممکنه مشکل ویندوزی باشه یا ویروسی!! ویروس هم از این بازی ها در میاره
اگه با تغییر ویندوز مشکل حل نشد ببرین نمایندگی و بگین که همچین مشکلی داره و این حرفا.
اگه همه یو اس بی ها مشکل داره که بیشتر بهش میاد سخت افزاری باشه. با وجود توجه به اینکه همه ی پورت های یو اس بی یک طرف نیست.

اگه با تغییر ویندوز مشکل حل نشد ببرین گارانتی.
بگذارین قشنگ دو سه روز بمونه زیر تست که مشکل دیده بشه!

siya22
18-10-2010, 22:16
با سلام
تا دیروز لب تاپم سالم بود اما الان که روشنش کردم وقتی صفحه log in میاد و پسوردمو میزنم صفحه دسکتاپ مشکیه و موس هم تو صفحست.من میخوام ویندوزمو repair کنم که برنامه هام پاک نشه چون اگه recavery کنم درایو c پاک میشه حالا مشکلم اینه که چجوری بوت ویندوزو اجرا کنم ؟لب تاپ من sony هست سی دی ویندوزم نداره یعنی رو خودشه ولی نمیدونم چجوری میاد.از f1 تا f12 رو زدم ولی منوی بوت نیومدولطفا" کمکم کنید باید روی پروژم کار کنم
ممنونم:41:

Milad4171
18-10-2010, 23:02
با سلام
تا دیروز لب تاپم سالم بود اما الان که روشنش کردم وقتی صفحه log in میاد و پسوردمو میزنم صفحه دسکتاپ مشکیه و موس هم تو صفحست.من میخوام ویندوزمو repair کنم که برنامه هام پاک نشه چون اگه recavery کنم درایو c پاک میشه حالا مشکلم اینه که چجوری بوت ویندوزو اجرا کنم ؟لب تاپ من sony هست سی دی ویندوزم نداره یعنی رو خودشه ولی نمیدونم چجوری میاد.از f1 تا f12 رو زدم ولی منوی بوت نیومدولطفا" کمکم کنید باید روی پروژم کار کنم
ممنونم:41:

ویندوزتون چیه؟
توی safe mode میره؟
بزنین روی last configoration باز نمیاد؟
احتمالا یه چیزی نصب کردی که با ویندوز یا برنامه ای دچار اختلال شده . شاید هم ویروسی چیزی!!

siya22
18-10-2010, 23:19
ویندوزم ویستا.توی safe mode هم همون صفحه سیاه میاد.

EHHASSATNI
18-10-2010, 23:47
من حال میکنم لپتاپمو پهن کنم رو تخت مشکلی داره ؟
سیمش مدام وصل باشه چی میشه ؟

aridonald
19-10-2010, 09:07
سلام دوستان من چند روزی هست که یه لپ تاپ hp pavilion dv6 2170 گرفتم ولی نمیدونم چرا از وقتی ویندوزم رو عوض کردم زمانی که نور زمینه رو کم میکنم صفحه نمایش شروع میکنم هر از چند گاهی به فلش زدن ولی اگه نور پس زمینه رو کاملا زیاد کنم این حالت به وجود نمی یاد
مشکل از چی می تونه باشه؟

aridonald
19-10-2010, 09:11
دوستان من چند روز پیش یه لپ تاپ pavilion dv6 2170 گرفتم ولی یه مشکلب دارم.از وقتی ویندوزش رو عوض کردم نمی دونم چرا وقتی نور زمینه رو کم می کنم صفحه شروع به فلش زدن می کنه ولی وقتی نور رو حداکثر قرار می گیره این حالت به وجود نمی یاد
مشکل از چی می تونه باشه

hadi_vazi
19-10-2010, 15:39
چندتا سوال جزئی دارم:
1- روی لپ تاپ های سونی می شه ویندوز سون دلخواه خودمو بریزم یا حتما باید ویندوز اورجینال خودش باشه؟ آخه هیچ سی دی درایوری توش نبود. فقط با نصب ویندوز خودش درایوراش نصب میشه.
2- توی یه تایپیک در مورد استفاده از کلید fn و کلیدهای f12,... نوشته بود و می گفت با یه نرم افزار مشکلش حل می شه ولی من تو اون سایت هائی که گذاشتند رو چک کردم و واسه مدل vpccw15fg چیزی پیدا نکردم جریان چیه میشه لینکش رو بدید؟
3- من وقتی کابل اچ دی رو به لپ تاپ وصل و بعد به تلوزیون اچ دی وصل می کنم دیگه صدائی از لپ تاپ در نمیاد فقط از تلوزیون در میاد راهی داره که هر دو صدا رو با هم داشته باشم؟
4 - 3 تا سی دی که به عنوان بک آپ و نصب ویندوز برای لپ تاپ سونی بوده خزاب شده می شه سی دی بک آپ یه لپ تاب دیگه از همون سری لپ تاپ رو روش نصب کرد؟ مثلا مال من vpccwfg هست می شه مال vpccw21 رو نصب کرد؟

kasra2002
19-10-2010, 16:00
سلام اگه لپتاپ رو پهن کنید راه های خروجی هواش بسته که میشه که هیچ و کلی هم پود و خاک میکشه که فوری نابودش کنه
پس مواظب باشید که حد اقل یه صفحه سفت زیرش بذارید که هوا بکشه

Milad4171
19-10-2010, 19:59
ویندوزم ویستا.توی safe mode هم همون صفحه سیاه میاد.

مشکل از ویندوزه. اگه توی این محیط هم نمیره!!
یک راه دارین!!
اگه لپ تاپتون گارانتی هست برین و ببرین اون شرکت و بگیرن که واستون از ویندوز بک آپ بگیرن !! فقط همین چون واسه نصب ویندوز ممکنه ازتون پول بگیرن و اینا!!!
دوم اینه اگه لب تاپ شما گارانتیش تمام شده ( هلوگرام روی در هارد کنده شده ) اگه شما سیستم خونگی (PC ) دارین و مطمعن هستین که مجهز به اسلات های ساتا هست( هارد یا دی دی رایتر ساتا داره) میتونین هاردتون رو از لپ تاپ در بیارین و از طریق یکی از پورت های برق و دیتای ساتا هارد رو به پی سی وصل کنین. وقتی سیستم بیاد بالا هاردتون شناخته شده و میتونین هر بلایی خواستین سرش بیارین.
فقط هواستشون باشه. زیاد تخصصی نیست . واسه کسی که با کامپیوتر کار میکنه کار خیلی مشکلی نیست .فقط دقت میخواد!

من حال میکنم لپتاپمو پهن کنم رو تخت مشکلی داره ؟
سیمش مدام وصل باشه چی میشه ؟

مشکلی که نداره فقط باید هواستون باشه زیادی داغ نکنه. البته به مدل لپ تاپ هم بستگی داره ولی در کل بهتره این کار نشه چون کانال های ورود و خروج هوا بسته میشه و آی سی ها و و بعضی قطعات در طولانی مدت آب بشن!!

سیم هم مدام وصل باشه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

سلام دوستان من چند روزی هست که یه لپ تاپ hp pavilion dv6 2170 گرفتم ولی نمیدونم چرا از وقتی ویندوزم رو عوض کردم زمانی که نور زمینه رو کم میکنم صفحه نمایش شروع میکنم هر از چند گاهی به فلش زدن ولی اگه نور پس زمینه رو کاملا زیاد کنم این حالت به وجود نمی یاد
مشکل از چی می تونه باشه؟

ممکنه ویندوزت توی شناسایی LCD دچار مشکل شده باشه. تفاوتی توی رزولوشن ندیدی؟
ممکنه بخاطر رزولوشن غیر استاندار هم باشه!! احتمالا ویندوزت درست نصب نشده!! معمولا این پرش ها بخاطر هم وجود یه چیزی کنار LCD هست که تاثیر میگذاره هم بخاطر شناسایی نشدن درست LCD به ویندوز و رزولوشن غیر استاندارد!!!( البته این نظر منه )

چندتا سوال جزئی دارم:
1- روی لپ تاپ های سونی می شه ویندوز سون دلخواه خودمو بریزم یا حتما باید ویندوز اورجینال خودش باشه؟ آخه هیچ سی دی درایوری توش نبود. فقط با نصب ویندوز خودش درایوراش نصب میشه.
2- توی یه تایپیک در مورد استفاده از کلید fn و کلیدهای f12,... نوشته بود و می گفت با یه نرم افزار مشکلش حل می شه ولی من تو اون سایت هائی که گذاشتند رو چک کردم و واسه مدل vpccw15fg چیزی پیدا نکردم جریان چیه میشه لینکش رو بدید؟
3- من وقتی کابل اچ دی رو به لپ تاپ وصل و بعد به تلوزیون اچ دی وصل می کنم دیگه صدائی از لپ تاپ در نمیاد فقط از تلوزیون در میاد راهی داره که هر دو صدا رو با هم داشته باشم؟
4 - 3 تا سی دی که به عنوان بک آپ و نصب ویندوز برای لپ تاپ سونی بوده خزاب شده می شه سی دی بک آپ یه لپ تاب دیگه از همون سری لپ تاپ رو روش نصب کرد؟ مثلا مال من vpccwfg هست می شه مال vpccw21 رو نصب کرد؟

1- شما باید از اونجایی که خریدین درخواست دیسک ریکاوری دستگاهتون رو بکنین. اگه منصف باشن رایگان باهاتون حساب میکنن.
ویندوز معمولی مشکلی نداره ولی باید حتما درایورهاش باشه( تازیگها خیلی از شرکت ها برای اینکه کارایی نرم افزاری رو به اجبار به دست خودشون بسپرن درایور ها رو نمیدن که همیشه یه پای یوزر تو مرکز خدمات باشه واسه نصب ویندوزو غیره...

2- یعنی چی؟ یعنی کار نکنه؟؟ کار کردن دکمه های فانکشن هم میتونه نرم افزاری باشه هم سخت افزاری. اگه با نصب سیستم عامل جدید حل نشه سخت افزاری هست. مشکل هم از کیبورد هست که ممکنه اتفاقی واستش افتاده باشه!!!
باید بررسی بشه نمیشه همینطوری گفت!!

3- خوب کابل HDMI انتقال دهنده ی صدا و تصویر با همه!! نمیشه فقط تصویر رو انتقال داد. ( اگه تو تنظیماتش داشته باشه . معمولا میشه صدا تصویر یا فقط روی تلویوزون باشه یا روی هر دو. اگه شما لپ تاپتون سوکت VGA داره میتونین از طریق اون هم به تلویزون وصل کنین. اون فقط تصویر رو انتقال میده ولی HDMI کیفتی خوب متفاوتی رو داره.

4- معمولا نماینگی تمام این سی دی های ریکاوری و درایور رو داره. شما یه تماس بگیری حتما میتونن کمکتون کنن.
اگه هم نداشته باشن با یه درایور خودتون میتونین ویندوز رو نصب کنین ( درایور رو دیگه حتما دارن )

aridonald
19-10-2010, 20:52
ویندوز رو به ویندوز اورجینال ریستور کردم ولی مشکل بر طرف نشد
ممکنه اشکال از آداپتور باشه چون فقط وقتی شارژر رو وصل می کنم این حالت به وجود می یاد

azareei
19-10-2010, 23:30
یکی از دوستام لپ تاپ توشیبا مدل satellite L500-202 داره
ولی روش سیستم عامل ویندوز نصب نمیشه و خطای بایوس میده
چجوری میتونم بایوس اونرا آپدیت کنم و ویندوز را روش نصب کنم؟ و آدرس دانلود بایوس اون را از کجا میتونم گیر بیارم؟

Milad4171
19-10-2010, 23:43
یکی از دوستام لپ تاپ توشیبا مدل satellite L500-202 داره
ولی روش سیستم عامل ویندوز نصب نمیشه و خطای بایوس میده
چجوری میتونم بایوس اونرا آپدیت کنم و ویندوز را روش نصب کنم؟ و آدرس دانلود بایوس اون را از کجا میتونم گیر بیارم؟

بایوس رو هم میشه نرم افزاری آپدیت کرد هم سخت افزاری.
ولی واسه مشکل شما.
شما برو تو بایوس با دکمه ی Dell یا هرچیزی که قرار داره( چون فرق داره )

برو تو منوی Advance و بگرد دنبال یه چیزی به نام AHCI Configoration

پیداش کردی Disable اش کن!!! اگر اینجا که آدرس دادم پیدا نکردی. بگرد دنبال جایی که واسه تنظیمات هارد Disable و Compatible رو مشخص کرده باشه. برو بخش H.D.D
هارد شما قفل شده واسه اینکه ویندوز غیر ارجینال روش نصب نشه!!

بایوس توشیبا خیلی دردسر داره. توصیه میکنم دست بهش نزنی.( اگه واردی که هیچی ولی اگه بار اول یا دومته هرگز بهش دست نزن چون به دردسر بعدش نمی ارزه )

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

ویندوز رو به ویندوز اورجینال ریستور کردم ولی مشکل بر طرف نشد
ممکنه اشکال از آداپتور باشه چون فقط وقتی شارژر رو وصل می کنم این حالت به وجود می یاد

چقدر وقته اینطور شده؟ از وقتی ویندوز عوض شد؟ اگه آره پس ارتباطی به شارژر نداره!
واسه محکم کاری ولتاژ آمپر شارژر رو با لپ تاپ چک کن!! البته امکانش خیلی کمه که اینطور بشه!
چون برق مستقیم توی LCD نمیره. اگه اتفاقی قراره بیفته واسه مادربرد می افته!!

hadi_vazi
19-10-2010, 23:51
1- شما باید از اونجایی که خریدین درخواست دیسک ریکاوری دستگاهتون رو بکنین. اگه منصف باشن رایگان باهاتون حساب میکنن.
ویندوز معمولی مشکلی نداره ولی باید حتما درایورهاش باشه( تازیگها خیلی از شرکت ها برای اینکه کارایی نرم افزاری رو به اجبار به دست خودشون بسپرن درایور ها رو نمیدن که همیشه یه پای یوزر تو مرکز خدمات باشه واسه نصب ویندوزو غیره...

2- یعنی چی؟ یعنی کار نکنه؟؟ کار کردن دکمه های فانکشن هم میتونه نرم افزاری باشه هم سخت افزاری. اگه با نصب سیستم عامل جدید حل نشه سخت افزاری هست. مشکل هم از کیبورد هست که ممکنه اتفاقی واستش افتاده باشه!!!
باید بررسی بشه نمیشه همینطوری گفت!!

3- خوب کابل HDMI انتقال دهنده ی صدا و تصویر با همه!! نمیشه فقط تصویر رو انتقال داد. ( اگه تو تنظیماتش داشته باشه . معمولا میشه صدا تصویر یا فقط روی تلویوزون باشه یا روی هر دو. اگه شما لپ تاپتون سوکت VGA داره میتونین از طریق اون هم به تلویزون وصل کنین. اون فقط تصویر رو انتقال میده ولی HDMI کیفتی خوب متفاوتی رو داره.

4- معمولا نماینگی تمام این سی دی های ریکاوری و درایور رو داره. شما یه تماس بگیری حتما میتونن کمکتون کنن.
اگه هم نداشته باشن با یه درایور خودتون میتونین ویندوز رو نصب کنین ( درایور رو دیگه حتما دارن )[/QUOTE]

در مورد مشکل دوم که توضیح دادید دیگه وقتی دکمه fn رو میگیرم و f7 رو میزنم که تصویر با vga تغییر کنه دیگه کار نمیکنه توی تایپیک مشکلات جزئی گفته بعد نصب ویندوز یه برنامه به نام vaio luncher نصب کنم که این مشکل حل شه ولی من برای این لپ تاپ این نرم افزار رو پیدا نکردم.

Milad4171
20-10-2010, 00:28
در مورد مشکل دوم که توضیح دادید دیگه وقتی دکمه fn رو میگیرم و f7 رو میزنم که تصویر با vga تغییر کنه دیگه کار نمیکنه توی تایپیک مشکلات جزئی گفته بعد نصب ویندوز یه برنامه به نام vaio luncher نصب کنم که این مشکل حل شه ولی من برای این لپ تاپ این نرم افزار رو پیدا نکردم.

آره.

معمولا توی درایور هست!
اینو یه چک بکن لانچر سونی هست توی یه سایت پیدا کردم ( خودم ندارم که تست کنم. ولی بگیردی پیدا میشه هاا )

Baby nfs
20-10-2010, 09:36
سلام. پسرخاله من یه لپ تاپ سونی گرفته سیستمش کلا 64 بیتیه. روش هر بازی که نصب کردم بازیها به سختی اجرا میشدند. میخوام ببینم به 64 بیتی بودن سیستمشه؟! اگه ویندوز 32 بیتی روش نصب شه مشکل حل میشه؟

hasanoooooooo
20-10-2010, 09:45
نه بخاظر کارت گرافیک ضعیفشه حتما شما بگو چه مدلی تا بهتر بشه بگیم؟

Baby nfs
20-10-2010, 10:11
مدلش یادم نیست چی بود ولی سی پی یوش فکر کنم 1.9 cor i7 بود رمش 4 گیگ بود و گرافیکش هم geforce 320 1G بود فکر کنم. ویندوز اورجینالشم 7home pre 64 bit بود. در ضمن بازی هایی که نصب میکردم 32 بیتی بودند.
آخه من نمیدونم سیستم به این خوبی چرا بازی هایی که تو سیستم ضعیفتر اجرا میشن رو نمیتونه اجرا کنه؟!

saman3230
20-10-2010, 10:32
مدلش یادم نیست چی بود ولی سی پی یوش فکر کنم 1.9 cor i7 بود رمش 4 گیگ بود و گرافیکش هم geforce 320 1G بود فکر کنم. ویندوز اورجینالشم 7home pre 64 bit بود. در ضمن بازی هایی که نصب میکردم 32 بیتی بودند.
آخه من نمیدونم سیستم به این خوبی چرا بازی هایی که تو سیستم ضعیفتر اجرا میشن رو نمیتونه اجرا کنه؟!

بازی هیچ ارتباطی به 32 یا 64 بیت بودن ویندوز نداره !!

درایور گرافیک رو به روز رسانی کنید !!

hasanoooooooo
20-10-2010, 14:32

نه ربطی به اپدیت هم نداره یعنی انقدر تاثیر نداره . شما باید توی بازی تنظیمات رو بیاری پایین . من خودمم رو همین ویندوزم و i7 دارم . بازی هارو مثل مرد اجرا میکنم .'گرافیک رفیقت رده 3 هست تعریفی نداره . اا تنظیماتت رو بیاری پایین میتونی راحت بازی کنی . راستی روی high performance هستی؟ اگه نه مشکل از همینه شاید .

Danie1
20-10-2010, 16:05
سلام خدمت همگی دوستان بنده یک ماهی میشه لپ تاپ لنوو y560 خریدم، از همان ابتدا صدای سوت خاصی از لپ تاپ شنیده میشه ،بیپهای مکرری با فرکانس پایین شنیده میشه، خیلی سعی کردم صدا را ردیابی کنم،از مانیتورم نیستش ولی از هر دو طرف بورد،هم از طرف فن و هم از سمت راست لپ تاپ بیرون میاد، انگار وسط mainboard هستش.

Milad4171
20-10-2010, 19:06
سلام خدمت همگی دوستان بنده یک ماهی میشه لپ تاپ لنوو y560 خریدم، از همان ابتدا صدای سوت خاصی از لپ تاپ شنیده میشه ،بیپهای مکرری با فرکانس پایین شنیده میشه، خیلی سعی کردم صدا را ردیابی کنم،از مانیتورم نیستش ولی از هر دو طرف بورد،هم از طرف فن و هم از سمت راست لپ تاپ بیرون میاد، انگار وسط mainboard هستش.
معمولا یا بخاطر هارد هست یا بخاطر فن ها که موقع چرخش صدا میدن
ولی اگه بیب بین ممتد و تکراری میزنه مشکل از هارد هست!!
اگه ویندوز ویستا یا 7 دارین بگین سرعت انتقال فایلی از یه قست هارد به قسمت دیگه چنده؟؟؟
ممکنه هارد دچار مشکل شده باشه
ولی در اکثر لپ تاپ های یه طور صدا وجود داره و بیشتر در مرکز لپ تاپ تقریبا زیر تاچ پد موس قراره داره!!!

بیت ویندوز ربطی به اجرا شدن بازی یا نشدن نداره. برای کارایی بهتر سخت افزارها در محیط نرم افزاری هست!!
گرافیک شما در رده گرافیک های متوسط قرار دارد. اینم در نظر بگیرین. در رده بندی گرافیک ها ما گرافیک های یک گیگ 30 تومنی داریم گرافیک یک گیگ 900 هزار تومنی هم داریم. پس به حساب 1 گیگ نباید بگین آخرین مدل هست.

بازی ها معمولا بخاطر کرک شدنشون دچار ارادهای خاطری در موتور گرافیک بازی اصلی میشن. و خیلی وقتها کرک هایی که برای بازی ساخته میشه در ساختار بازی دست میبره و بازی درست اجرا نمیشه..
شما با یک بازی دیگر تست کنین که مشکل سخت برای کرک رو نداشته باشه ( چون من نمیدونم باچی تست کردین )

و در آخر .. درسته CPU شما Core I7 هست ولی اون هم در پایین ترین رده از سی پی یو های Core قرار داره. الان متوسط سرعت واسه سی پی یو های Core 2.66 هست که واسه شما 1.9 هست.
نباید گول اسم Core i7 رو خورد. مثل اینکه بگیم یه پورشه داریم؛ ارزونه. 200 تا میره ولی موتور 1000 روش گذاشتیم. ( درسته پورشه هست ولی موتورش جواب میده 200 تا بره؟؟)

بهتره تنظیمات بازی رو هم روی متوسط قرار بدین!!

hadi_vazi
21-10-2010, 13:34
آره.

معمولا توی درایور هست!
اینو یه چک بکن لانچر سونی هست توی یه سایت پیدا کردم ( خودم ندارم که تست کنم. ولی بگیردی پیدا میشه هاا )

من شرمندم این نرم افزار رو گرفتم ولی کارش رو بلد نیستم کسی میدونه چطور با این نرم افزار luncher سونی چطور می شه دکه f6 به بعد رو با دکمه fn راه انداخت؟

Pami
21-10-2010, 18:24
دوستان عزیز این تاپیک برای بیان مشکلات لپ تاپ ها هست نه بررسی مسائل فنی .
لطفا در تاپیک مربوط بحث کنید

Stream
21-10-2010, 22:27
تاپیک موقتا قفل و بعد از رسیدگی دوباره باز میشه.

ویرایش: تاپیک باز شد، دوستان عزیز لطفا در مورد هر چیزی که بحث می کنید احترام به سایر کاربرها فراموش نشه، حتی اگه اون کاربر از نظر فنی داره حرف کاملا اشتباهی می زنه.

تاپیک باز شد.
ممنون.

s a j j a d
23-10-2010, 23:59
2 روز میشه که باتری لب تابم از 80% بالاتر شارژ نمیشه مشکل چیه؟؟

kasra2002
24-10-2010, 07:56
سلام
شاید خوش حال هم باشید چون وقتی محافظ باتری رو فعال کنید این کارو می کنه که باتری خراب نشه و یا عمرش بیشتر شه

s a j j a d
24-10-2010, 10:09
از کجا غیر فعال میشه؟؟؟:20:

arash n
24-10-2010, 16:00
ببخشید یه مشکل عجیبی برای 3052 (دو روزه که خریدمش) من پیش اومده:
وقتی لب تاپو روشن می کنم بعضی از کلیداش مثل وین کی-'-f11 کار نمی کنن و تا وقتی که کلید ایچ رو فشار ندی به کار نمی افته. می دونم عجیبه ولی حداقل یکی بهم بگه مشکل سخت افزاریه یا نرم؟
در ضمن هیچ وقتم ضربه ندیده.

pashootan
25-10-2010, 13:13
با عرض سلام خدمت دوستان
من یک مشکل داشتم که خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه
من چند وقت پیش asus pro 64 jq رو با گارانتی امرتات 1.400.000 البته بدون ویندوز خریدم
چند رو پیش برای اینکه مطمئن بشم باس رم چند به سفارس دوستان درهمین سایت نرم افزار اورست رو نصب کردم
ام بعد از اجرای برنامه اورست صفحه blue screen ظاهر میشه ویک ارور به اسم فیزیکال مموری میده به نظر شما مشکل از کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید

PSPHPC
25-10-2010, 21:37
سلام.من یه 1520 dell vostro دارم هذوقت دکمه کناری رو برای روشن کردن وای فای میزنم فقط بلوتوث روشن میشه.کسی کیتونه بگه چه حور وای فای رو روشن کنم؟خیلی ضروریه

hasanoooooooo
25-10-2010, 23:01
سلام.من یه 1520 dell vostro دارم هذوقت دکمه کناری رو برای روشن کردن وای فای میزنم فقط بلوتوث روشن میشه.کسی کیتونه بگه چه حور وای فای رو روشن کنم؟خیلی ضروریه

سلام . شما وقتی سیستمو روشن میکنی برو توی بایاس اگه مثل مال من باشه گزینه فعال کردتشو اونجا میبینی .

Benygh
25-10-2010, 23:35
سلام
من سوني وايو مدل F12BFX رو خريداري کردم که روش ويندوز Home Premium نصب بود، بعد از گرفتن بک آپ و کارهاي مربوطه يک ويندوز Seven Ultimate نصب کردم و بعد از نصب تمامي فايل هاي مربوط که از صفحه ي خود محصول در سايت Esupport سوني دانلود کردم هنوز هم دکمه ي VAIO که در گوشه ي راست بالا قرار دارد به جاي اينکه کار اصلي خودش رو انجام بدهد کار MUTE کردن صدا رو انجام ميدهد، البته ساير دکمه ها مانند S1 به راحتي کار ميکنند،​مشکل از چيست ؟! در تنظيمات هم گزينه اي براي تغيير دکمه ي Vaio تعبيه نشده است .

faroghuae
26-10-2010, 11:03
سلام لب تاب من اصلا ال سي دي اش روشن نمي شه يك دفعه اينجوري شده فن اش صدا
مي ده ولي صفحه اش روشن نمي شه مشكل چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

PNC
26-10-2010, 11:44
سلام ببخشید یه سوال داشتم
من چند وقتی هستش که از ویندوز سون استفاده می کنم
لپ تاپم هم مدلش Acer Aspire 5738 G هستش
مشکل من اینه که در این ویندوز ورودی هد فونم کار نمی کنه یعنی وقتی فیش رو به ورودی هدفون لپ تاپ میزنم هیچ عکس العملی ویندوز نشون نمیده در صورتی که در ویندوز ویستا یا اکس پی که داشتم مشکلی نبود و راحت هد فون رو که میزدم ویندوز متوجه میشد و صدا فقط از هد فون میومد
کسی میدونه مشکل چیه ؟

akbarg64
26-10-2010, 12:29
سلام.خسته نباشید.من یه لب تاب dell inspiron 1564 دارم.این درایورش معرفی نمیشه pci simple communication controller. در ضمن با بلوتوثش هم مشکل دارم فایل ارسال و دریافت نمیشه. قبلا مشکلی نداشت اما الان این مشکل برام پیش اومده و با وایرلس هم مشکل پیدا کردم یه اکسس پوینت d-link دارم که وقتی با هاش وصل میشم به اینترنت هر 10 دقیقه قطع میشه.با یه مدل دیگه آلفا usb امتحان کردم اونم دقیقا هر 10 دقیقه قطع میشه.خودم حدس زدم مشکل باید ازین درایور باشه.کسی هست کمکی بکنه؟؟؟؟؟؟ممنون میشم.راستی واسه وایرلس از چی استفاده کنم خوبه به نظر شما.با خود لب تاب که ضعیفه وصل نمیشه.ممنون.

hasanoooooooo
26-10-2010, 15:13
سلام لب تاب من اصلا ال سي دي اش روشن نمي شه يك دفعه اينجوري شده فن اش صدا
مي ده ولي صفحه اش روشن نمي شه مشكل چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

اگه از همون اول کار اینحوریه که مشکل یحتمل سخت افزاریه . ضربه بهش نزدی؟ ببرش نمایندگی . میتونی به tv هم وصلش کنی ببینی تصویر میاد یا نه . اگه اومد مشکل از صفحه نمابشه . اگرذ نیومد ........

Danie1
26-10-2010, 16:46
دوستان بنده صدای بیپ بیپ لب تاپم (lenovo y560)هر وقت که از باطریش استفاده می کنم زیاد میشه، ولی وقتهایی که در حال شارژ هست صداش کمه!این طبیعی هستش؟صدای زیر آزار دهنده ای داره!
من اغلب اوقات از لب تاپ در منزل استفاده می کنم و حملش نمی کنم، آیا مشکلی داره که باطری را از لب تاپ خارج کنم و یکسره با برق کار کنه؟

hasanoooooooo
26-10-2010, 16:58
دوستان بنده صدای بیپ بیپ لب تاپم (lenovo y560)هر وقت که از باطریش استفاده می کنم زیاد میشه، ولی وقتهایی که در حال شارژ هست صداش کمه!این طبیعی هستش؟صدای زیر آزار دهنده ای داره!
من اغلب اوقات از لب تاپ در منزل استفاده می کنم و حملش نمی کنم، آیا مشکلی داره که باطری را از لب تاپ خارج کنم و یکسره با برق کار کنه؟

سلام داداش چه صداییی ؟ من خودم همین مدل رو دارم اما صدای بیپی ازش نشنیدم تا الان ! میتونی واضح تر بگی؟ نه اصلا طبیعی نیست .

fm992
26-10-2010, 18:17
سلام.
من وایو F116 دارم. امروز همینطور که داشتم کار می کردم یهو یه خط ِ زرد یکسره از بالا تا پایین LCD پدید اومد و از بین هم نمیره. از لحظه ای که روشن می کنم تا لجظه ای که کاملا خاموش بشه هست. اشکال هم از LCD هست به احتمال زیاد. منتهی کسی می دونه چرا اینطور شده و الان باید چیکارش کنم ؟؟ ببرم نمایندگی ؟؟ اصلا LCD اگه خراب بشه بعد درست میشه ؟؟

3هفته ست که خریدمش. و حملش هم نکردم و توی خونه استفاده کردم. هیچ فشاری هم به لپ تاپ نیاوردم تاحالا.

kiuq
26-10-2010, 20:37
چرا اینطور شده و الان باید چیکارش کنم ؟؟ ببرم نمایندگی ؟؟ اصلا LCD اگه خراب بشه بعد درست میشه ؟؟
سلام حتما ببرید نمایندگی..

3هفته ست که خریدمش. و حملش هم نکردم و توی خونه استفاده کردم. هیچ فشاری هم به لپ تاپ نیاوردم تاحالا.
همه ی اینا رو هم بگید .. اگه خواستن به زور بندازن گردن خودتون طفره برید

Masoud 206-16v
26-10-2010, 23:32
سلام دوستان
مشکل که من با لپ تاپ سونی مدل : VPCCW2HG/B دارم اینه که هر جند ثانیه ای فریز میشه.(مثلا واسه دانلود هر3 ثانیه ی مکث میکنه و دوباره شروع به دانلود میکنه).
ویندوز اورجینال7 64 بیتی هست و فقط 5 روزه که سیستم رو خریدم.(ی 2 روز اول این مشکل رو نداشت)
بایوس سیستم رو هم آپدیت کردم ولی باز مشکل دارم.
راستی ویندوز رو هم آپدیت کردم ولی باز مشکل فریز شدن رو دارم.
با تشکر

moslem47
26-10-2010, 23:49
سلام
یه سوال داشتم اینکه لپ تاب ها به طور معمول چند سال عمر میکنند.

armin_punisher6
27-10-2010, 01:13
سلام بچه ها.من HP DV6 2170 دارم میخواستم ریکاوری کنم.ولی چی کار باید بکنم تا هاردم فرمت نشه و به روز اول بر نگرده؟

Danie1
27-10-2010, 10:48
سلام داداش چه صداییی ؟ من خودم همین مدل رو دارم اما صدای بیپی ازش نشنیدم تا الان ! میتونی واضح تر بگی؟ نه اصلا طبیعی نیست .
مثلا وقتی سی پی یو کا می کنه صداهایی ازش میاد، این صداها توی لب تاپم وقتی با باطری کار میکنه همراه با یک سوت هستش که به مرور زمان اعصاب آدم را خورد می کنه!

golli
27-10-2010, 11:19
دوستان سلام.من همین دیروز یک ایسوس u45jc خریدم.اومدم قهرمان بازی در بیارم خودم ویندوز و درایورها رو نصب کردم.و گند زدم به این لپ تاپ بیچاره.چون هرچی درایور تو cd درایورش بود نصب کردم روش.در حالی که باید اول مدل هر قطعه رو انتخاب می کردم و نباید همشو می ریختم.نه؟:41:
هیچی دیگه.الان جونش بالا نمیاد و وقتی هم بالا میاد همش هنگ میکنه و کلن هیچ کاری نمی شه باهاش کرد.مجبور شدم با فشار دادن دکمه ی پاور خاموشش کنم.:37:
چه کارش کنم؟!

Milad4171
27-10-2010, 11:44
سلام
یه سوال داشتم اینکه لپ تاب ها به طور معمول چند سال عمر میکنند.

راستش رو بخوای من یه لپ تاپ دارم مال 4 سال پیشه!! هنوز داره کار میکنه.. فقط تنها میشکلی که داره زود داغ میکنه . در حدی که نمیشه به کیبورد دست زد:31:
ولی از لحاظ سخت افزاری هیچیش نیست
CPU 1.6 Centrino Duo
VGA 126 ATa Mobility
Ram 1 Gb
Hdd 120
--
بستگی به طرف داره که چطور باهاش کار کنه.

سلام بچه ها.من HP DV6 2170 دارم میخواستم ریکاوری کنم.ولی چی کار باید بکنم تا هاردم فرمت نشه و به روز اول بر نگرده؟

راستش من با ریکاوری HP کار نکردم فقط این رو میدونم ریکاوری مال سیستم هایی هست که ویندوز ارجینال داره و یک Backup از ویندوز رو روی سیستم داره!
شما اگه بلد باشین میتونین فقط برای دیوار C این کارو انجام میده!!

دوستان سلام.من همین دیروز یک ایسوس u45jc خریدم.اومدم قهرمان بازی در بیارم خودم ویندوز و درایورها رو نصب کردم.و گند زدم به این لپ تاپ بیچاره.چون هرچی درایور تو cd درایورش بود نصب کردم روش.در حالی که باید اول مدل هر قطعه رو انتخاب می کردم و نباید همشو می ریختم.نه؟:41:
هیچی دیگه.الان جونش بالا نمیاد و وقتی هم بالا میاد همش هنگ میکنه و کلن هیچ کاری نمی شه باهاش کرد.مجبور شدم با فشار دادن دکمه ی پاور خاموشش کنم.:37:
چه کارش کنم؟!

ببینین
شما درایور رو که میگذارین توی دستگاه سیستم شما شناسایی میشه!!
یه گزینه ای هست ( الان یادم رفت ) که مدل دستگاه شما ر وشناسایی میکنه و درایور ها رو خودکار نصب میکنه

ممکن هم هست که سیستم شما ویندوز 64 بیتی رو ساپورت میکنه و شما 32 نصب کردی و درایور ها درست شناسایی نشده!!
بعضی لپ تاپ های جدید هستن که فقط 64 بیتی رو ساپورت میکنن!
( اگه شد یه عکس از صفحه اصلی که سی دی درایور نشون میده بگیر و بگذار اینجا!)

Masoud 206-16v
27-10-2010, 11:51
سلام دوستان
مشکل که من با لپ تاپ سونی مدل : VPCCW2HG/B دارم اینه که هر جند ثانیه ای فریز میشه.(مثلا واسه دانلود هر3 ثانیه ی مکث میکنه و دوباره شروع به دانلود میکنه).
ویندوز اورجینال7 64 بیتی هست و فقط 5 روزه که سیستم رو خریدم.(ی 2 روز اول این مشکل رو نداشت)
با تشکر

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید.

golli
27-10-2010, 11:58
ببینین
شما درایور رو که میگذارین توی دستگاه سیستم شما شناسایی میشه!!
یه گزینه ای هست ( الان یادم رفت ) که مدل دستگاه شما ر وشناسایی میکنه و درایور ها رو خودکار نصب میکنه

ممکن هم هست که سیستم شما ویندوز 64 بیتی رو ساپورت میکنه و شما 32 نصب کردی و درایور ها درست شناسایی نشده!!
بعضی لپ تاپ های جدید هستن که فقط 64 بیتی رو ساپورت میکنن!
( اگه شد یه عکس از صفحه اصلی که سی دی درایور نشون میده بگیر و بگذار اینجا!)

آره ویندوز 64 بیتی روش نصب کردم.البته بعدش نرفتم تو کنترل پانل که چک کنم ویندوزه واقعن چه ورژنیه. فقط یادمه وقتی داشتم نصب می کردم گفت تو داری x64 نصب میکنی.

والا سی دی درایورو که توش گذاشتم خیلی نگاه نکردم که چی به چیه.خودش رو گزینه ی select all بود و من همونطور که select all بود start رو زدم.یعنی چیزی رو انتخاب نکردم.وکلن دقت نکردم.نمی دونم چه کار کردم خلاصه :31:

الان هم که سی-دی درایور رو می ذارم هیچ عکس العملی نشون نمی ده و فقط صدای کار کردنش میاد همین.
پدر محترم هم همش تلفونی سرکوفت می زنه که خرابش کردی دیگه دست نزن تا من بیام درستش کنم.:37:

hasanoooooooo
27-10-2010, 12:44
مثلا وقتی سی پی یو کا می کنه صداهایی ازش میاد، این صداها توی لب تاپم وقتی با باطری کار میکنه همراه با یک سوت هستش که به مرور زمان اعصاب آدم را خورد می کنه!

کدام کانفیگشو داری؟ همین که تو امظای منه؟ اگه اره اصلا طبیعی نیست برو نمایندگی . اگرم نه بهت پیشنهاد میکنم حتمتا نشون بده به نمایندگی. :10:

Milad4171
27-10-2010, 13:21
آره ویندوز 64 بیتی روش نصب کردم.البته بعدش نرفتم تو کنترل پانل که چک کنم ویندوزه واقعن چه ورژنیه. فقط یادمه وقتی داشتم نصب می کردم گفت تو داری x64 نصب میکنی.

والا سی دی درایورو که توش گذاشتم خیلی نگاه نکردم که چی به چیه.خودش رو گزینه ی select all بود و من همونطور که select all بود start رو زدم.یعنی چیزی رو انتخاب نکردم.وکلن دقت نکردم.نمی دونم چه کار کردم خلاصه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان هم که سی-دی درایور رو می ذارم هیچ عکس العملی نشون نمی ده و فقط صدای کار کردنش میاد همین.
پدر محترم هم همش تلفونی سرکوفت می زنه که خرابش کردی دیگه دست نزن تا من بیام درستش کنم

اول اینکه چه ویندوزی نصب کردی؟
دوم اینکه توی بخش Device Manager تمام درایورها آماده به کار هستن؟؟
یعنی چییزی ؟ ( علامت سوال) هست؟
ویندوز قبلی چی بود؟؟؟

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:17 PM ----------

سلام دوستان
با تشکر

اگه فقط توی بخش دانلود این مورد رو داره خوب ربطی به سیستم نداره.
اگه کلا سیستم هنگ میکنه ، شما چه آنتی ویروسی رو سیستم نصب کردی؟ کلا آنتی ویروس و فایروال و این چیزا
شاید تداخل دارن با هم.
همیشه هم آپدیت بایوس مزیت نداره. خیلی وقتا هست ( بیشتر روی سیستم های قدیمی البته) یه سری چیزها فقط توی ورژن های قدیمی بایوس قابل دست کاری و شناسایی هستن . تو ورژن های جدید اتوماتیک هستن !

golli
27-10-2010, 15:08
اول اینکه چه ویندوزی نصب کردی؟
دوم اینکه توی بخش Device Manager تمام درایورها آماده به کار هستن؟؟
یعنی چییزی ؟ ( علامت سوال) هست؟
ویندوز قبلی چی بود؟؟؟
!

ویندوز سون 64 بیتی نصب کردم. که خود این لپ تاپ هم با ویندوز 7 سازگاری داره کاملن.
ویندوز قبلی نداشت.داس بود.والا تازه خریدمش و از اول روش ویندوزی نبود.
نه.جلوی هیچ کدومشون تو دیوایس منیجر علامت سوال نیست.:37: ولی از هر چیزی 100 تا هست.مثلن تو قسمت بلوتوثش 2 نوع برنامه ی بلوتوث هست و بقیشون هم به همین ترتیب...

pedramakaay
27-10-2010, 23:49
سلام دوستان...

من يك لپ تاپ سوني مدل EA1AGG دارم...وقتي اونو با كابل HD به LCD SAMSUNG وصل مي كنم و باهاش فيلم HD تماشا مي كنم صدا هر 2-3 دقيقه 1 بار قطع و وصل ميشه...مي دونيد ايراد از كجاست؟!

كابل ها درست هستند و 2 تا كابل بارها با xbox360 و ديگر دستگاه ها چك شده اند
فيلم ها درست هستند و چندين فيلم مختلف چك شده است و همه اين مشكل رو دارند
ايراد از player هم نيست و با vlc player و media player و bs player و..... چك شده است
لپ تاپ هم كه سالمه و بدون وصل كردن به tv همه چيز حله...lcd هم كه كاملا سالمه....

البته وقتي يك موزيك رو مي ذارم پخش بشه موردي نداره و صدا قطع و وصل نميشه...ولي همين كه مي رم تو فيلم اين مشكل ايجاد ميشه....

كسي مي دونه چرا؟

golli
28-10-2010, 09:25
آقا مشکل من حل شد:46: مرسی میلاد 4171 :20:

aridonald
28-10-2010, 12:35
سلام دوستان
به تازگی یه pavilion dv6-2170 گرفتم ولی وقتی به صفحه نگاه میکنم به راحتی پیکسل ها رو میتونم ببینم طوری که از دور انگار خطوط موازی راه راه محوی رو صفحه وجود داره
می خواستم بدونم این حالت طبیعیه و در بقیه مدلا هم مشاهده میشه؟یا مال من مشکل داره؟
اگه کلیت داره چرا شرکتی مثل hp باید بیاد از همچین مانیتور های بی کیفیتی روی مدلای نسبتا خوبش استفاده کنه؟

Milad4171
28-10-2010, 13:17
سلام دوستان...

من يك لپ تاپ سوني مدل EA1AGG دارم...وقتي اونو با كابل HD به LCD SAMSUNG وصل مي كنم و باهاش فيلم HD تماشا مي كنم صدا هر 2-3 دقيقه 1 بار قطع و وصل ميشه...مي دونيد ايراد از كجاست؟!

كابل ها درست هستند و 2 تا كابل بارها با xbox360 و ديگر دستگاه ها چك شده اند
فيلم ها درست هستند و چندين فيلم مختلف چك شده است و همه اين مشكل رو دارند
ايراد از player هم نيست و با vlc player و media player و bs player و..... چك شده است
لپ تاپ هم كه سالمه و بدون وصل كردن به tv همه چيز حله...lcd هم كه كاملا سالمه....

البته وقتي يك موزيك رو مي ذارم پخش بشه موردي نداره و صدا قطع و وصل نميشه...ولي همين كه مي رم تو فيلم اين مشكل ايجاد ميشه....

كسي مي دونه چرا؟

راستش تا اونجایی که من اطلاعات دارم کابل HDMI حداکثر تا رزولوشن 1080 رو میتونه ساپورت کنه و انتقال بده.
شما این کارا رو که میگم بکنین ببینین درست میشه
اول برین تو بخش POWER OPTIONS توی بخش کنترل پنل و سیستم رو اگه روی حالت POWER SAVE یا هرچیز دیگه ای هست روی حالت Advance قرار بدین.
ولی به طور کلی نباید مشکلی باشه!
با برق کار میکنید یا باطری؟
با باطری هم اگه استفاده میکنین باید از روی حالت Power save خارجش کنین!

سلام دوستان
به تازگی یه pavilion dv6-2170 گرفتم ولی وقتی به صفحه نگاه میکنم به راحتی پیکسل ها رو میتونم ببینم طوری که از دور انگار خطوط موازی راه راه محوی رو صفحه وجود داره
می خواستم بدونم این حالت طبیعیه و در بقیه مدلا هم مشاهده میشه؟یا مال من مشکل داره؟
اگه کلیت داره چرا شرکتی مثل hp باید بیاد از همچین مانیتور های بی کیفیتی روی مدلای نسبتا خوبش استفاده کنه؟

من این موضوع رو روی یک مورد LCD x دیدم.
ولی اینکه درسته یا نه طبیعتا درست نیست.
رلوزوشنی که ویندوز بهتون معرفی کرده و روی اون ست شده چنده؟؟
برای این مدل به صورت معمولی از LCD Wxga استفاده میکنه که حد اکثر رلوزوشن 1280 در 800 رو داره.
چک کنین ببینین همینه!

aridonald
28-10-2010, 13:37
من این موضوع رو روی یک مورد LCD x دیدم.
ولی اینکه درسته یا نه طبیعتا درست نیست.
رلوزوشنی که ویندوز بهتون معرفی کرده و روی اون ست شده چنده؟؟
برای این مدل به صورت معمولی از LCD Wxga استفاده میکنه که حد اکثر رلوزوشن 1280 در 800 رو داره.
چک کنین ببینین همینه!

رزولوشن نیتیو 1366*768 هستش

Masoud 206-16v
28-10-2010, 17:33
با تشکر از آقا :11:Milad_4171،منو ببخشید گزینه تشکر واسم فعال نیست.چرا؟:41:

Milad4171
28-10-2010, 17:39
رزولوشن نیتیو 1366*768 هستش

خودتون ویندوز نصب کردین؟؟
لروزوشن رو روی همونی که گفتم ست کنین بعد ببینین درست میشه
یعنی رزولوشنی رو روش فیکس شده اینه؟؟

خوب
شما یه کار دیگه کنین!
توی Run بزنین DXdiag
توی بخش Display ببینین واسه LCD و گرافیک چه رزولوشنی رو مشخص کرده!
از اونجایی که خریدی مطمعنی؟؟؟

( اگه مشکل حل نشد در تاپیک سیستم عامل ها مطرح کنین چون من الان 7 ندارم. دقیقا نمیتونم بگم{ ولی میدونم چطوری هست} )

aridonald
28-10-2010, 18:13
خودتون ویندوز نصب کردین؟؟
لروزوشن رو روی همونی که گفتم ست کنین بعد ببینین درست میشه
یعنی رزولوشنی رو روش فیکس شده اینه؟؟

خوب
شما یه کار دیگه کنین!
توی Run بزنین DXdiag
توی بخش Display ببینین واسه LCD و گرافیک چه رزولوشنی رو مشخص کرده!
از اونجایی که خریدی مطمعنی؟؟؟

( اگه مشکل حل نشد در تاپیک سیستم عامل ها مطرح کنین چون من الان 7 ندارم. دقیقا نمیتونم بگم{ ولی میدونم چطوری هست} )

تو بخش display هم همون 1366*768
گذاشتم روی 1280*768
ولی بازم تاثیری نداشت مثل یه حالتیه که انگار ار خود صفحه نمایشه باشه و با تعویض رزولوشن تغییر نمی کنه
فکر میکنم واسه این مدل عادی باشه. دوستان دیگه که hp یا این مدل خاص رو دارن هم یه نگاه بندازن به صفحه نمایششون و اینجا یه آماری بدن.

pedramakaay
28-10-2010, 22:37
راستش تا اونجایی که من اطلاعات دارم کابل HDMI حداکثر تا رزولوشن 1080 رو میتونه ساپورت کنه و انتقال بده.
شما این کارا رو که میگم بکنین ببینین درست میشه
اول برین تو بخش POWER OPTIONS توی بخش کنترل پنل و سیستم رو اگه روی حالت POWER SAVE یا هرچیز دیگه ای هست روی حالت Advance قرار بدین.
ولی به طور کلی نباید مشکلی باشه!
با برق کار میکنید یا باطری؟
با باطری هم اگه استفاده میکنین باید از روی حالت Power save خارجش کنین!

با تشكر از شما...

اين كارم كردم درست نشد...تازه هم با باطري چك كردم و هم با برق...

نمي دونم واقعا" اين ايراد از كجا مي تونه باشه...همه چيز سالم و مرتبه....

فقط هم در فيلم هاي bluray و full hd اين اتفاق رخ ميده....مثلا در كليپ هاي hd كه 2-3 دقيقه بيشتر نيست يا در فايل هاي صوتي صدا درسته....فكر كنم تاخير زماني باعث ميشه....

نميشه صدا رو با كابلي چيزي به جز كابل hd گرفت...مثلا لپ تاپ رو وصل كرد به اسپيكر؟

kiuq
28-10-2010, 22:43
فقط هم در فيلم هاي bluray و full hd اين اتفاق رخ ميده....مثلا در كليپ هاي hd كه 2-3 دقيقه بيشتر نيست يا در فايل هاي صوتي صدا درسته....فكر كنم تاخير زماني باعث ميشه....
سلام..
دوست عزیز میدونم همه کاری کردید..
ولی قبل از هرکاری یک کابل دیگه هم امتحان کنید.

سلام..
دوست عزیز اگر در حالت عمودی هم این خطوط رو میبنید مشکل داره ولی در حالت خمیده مثلا 120 درجه دیدن این خطوط عادیه ( بسته به نور محیط )..
در خیلی مدلها چک کردم این موضوع رو..

kiuq
28-10-2010, 23:06
نميشه صدا رو با كابلي چيزي به جز كابل hd گرفت...مثلا لپ تاپ رو وصل كرد به اسپيكر؟
البته میتونید از طریق اسپیکر خود لپتاپ اقدام کنید..

در قسمت volume Control options
در این قسمت اول صدای LCD رو Disable کنید..

و این قسمت رو فعال کنید، به شکل زیر:

creeps
29-10-2010, 09:08
سلام لپ تاپ من بعضی از دی وی دی ها رو نشون بعضی هارو نشون نمیده.یعضی وقت ها به دی وی دی رو نشون میده اما برای دفعات بعد دیگه نشون نمیده! :_o

چرا اینجوری میشه؟

بیشتر دی وی دی های نسخه خانگی رو نشون نمیده!

یه مشکل دیگه اگه فیلمی که نشخه خانگی باشه رو با لپ ببینم زیر نویسش رو نشون نمیده.باید چکار کرد؟

ajax_h
30-10-2010, 00:23
سلام
لپتاپ dell vostro 1510 با کارت گرافیک gforce 8400 m gs ، گرافیک لپ تاپ خیلی بدجور شده(مثلا شده 3-4 رنگ)- آخرین درایور کارت گرافیک رو هم نصب کردم درست نشد-بایوس رو هم آپدیت کردم.win 7 نصب کردم درست نشد.ویستا نصب کردم درست نشد.....
باز هم این مشکل پیش اومده بود که با نصب مجدد درایور یا نصب مجدد ویندوز 7 مشکل برطرف می شد اما اینبار دیگه درست نشد.
مشکل سخت افزاری هست ؟
اگر سخت افزاری باشه و باید کارت گرافیک عوض بشه ، چقدر هزینه داره ؟
ممنون

kiuq
30-10-2010, 00:40
سلام..

سلام لپ تاپ من بعضی از دی وی دی ها رو نشون بعضی هارو نشون نمیده.یعضی وقت ها به دی وی دی رو نشون میده اما برای دفعات بعد دیگه نشون نمیده! :_o

چرا اینجوری میشه؟

بیشتر دی وی دی های نسخه خانگی رو نشون نمیده!

یا مشکل از دی وی دی هست یا درایو نوری...
مکشی هست یا عادی؟

یه مشکل دیگه اگه فیلمی که نشخه خانگی باشه رو با لپ ببینم زیر نویسش رو نشون نمیده.باید چکار کرد؟
این بحثش جداست..

گرافیک لپ تاپ خیلی بدجور شده(مثلا شده 3-4 رنگ)-
یعنی چی؟؟

باز هم این مشکل پیش اومده بود که با نصب مجدد درایور یا نصب مجدد ویندوز 7 مشکل برطرف می شد اما اینبار دیگه درست نشد.

مطمئن هستید که درایور رو درست نصب کردید؟؟
به کار انداختن 8400 روی 7 64 بیتی کار مشکلی هست:13:

Masoud 206-16v
30-10-2010, 01:37
سلام دوستان
با تشکر

بازم مشکل داره،فایروال و آنتی ویروس(کاسپری اسکی اورجینال رو دارم) رو هم غیر فعال کردم ولی بازم مشکل دارم.حتی وقتی میخوام داریو C رو باز کنم ی 2-3 ثانیه ای مکث میکنه و بعد بازش میکنه یا وقتی میخوام راست کلیک کنم روی ی فایلی باز همینطوره یا زمانی که قصد تایپ کردن مطلبی رو در NEW.TXT یا WORD رو هم دارم نشانگر گیر میکنه و بسختی تاپ میکنه.یا فایلی رو از USB کپی کنم گیر میکنه و شروع به کپی و دوباره گیر میکنه.
ویندوز رو دوباره نصب کردم و اینبار درایو های سیتم رو به آخرین تاریخ عرضه آپدیت کردم ولی باز مشکل دارم.
بنظر شما با افزایش رِم سیتم مشکل حل میشه؟یا شاید ساعت سی پی یو ایراد داره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

Masoud 206-16v
30-10-2010, 01:49
سلام دوستان
با تشکر

بازم مشکل داره،فایروال و آنتی ویروس(کاسپری اسکی اورجینال رو دارم) رو هم غیر فعال کردم ولی بازم مشکل دارم.حتی وقتی میخوام داریو C رو باز کنم ی 2-3 ثانیه ای مکث میکنه و بعد بازش میکنه یا وقتی میخوام راست کلیک کنم روی ی فایلی باز همینطوره یا زمانی که قصد تایپ کردن مطلبی رو در NEW.TXT یا WORD رو هم دارم نشانگر گیر میکنه و بسختی تاپ میکنه.یا فایلی رو از USB کپی کنم گیر میکنه و شروع به کپی و دوباره گیر میکنه.
ویندوز رو دوباره نصب کردم و اینبار درایو های سیتم رو به آخرین تاریخ عرضه آپدیت کردم ولی باز مشکل دارم.
با تشکر

ddavod
30-10-2010, 02:41
من لب تاپ دارم و ویندوزش 64 بیتی مشکل من اینه که من برای اپگرید ----- چون لب تاپ کام پورت نداره رفتم تبدیل گرفتم روی ویندوز دوم من که 32 بیتیه جواب میده ولی درایورش رو برای ویندوز 64 بیتی نتونستم پیدا کنم البته من با برنامه Driver Detective درایورش رو پیدا میکنه ولی چون نرافزار پولیه و کرک شدشم نیست نمیتونم درایورش رو نصب کنم دوستان یه راهنمایی کنن

ajax_h
30-10-2010, 07:10
مطمئن هستید که درایور رو درست نصب کردید؟؟
به کار انداختن 8400 روی 7 64 بیتی کار مشکلی هست:13:بله درایور رو درست نصب کردم.7-8 ماهه win7 نصبه (32 بیتی) مشکلی هم نبوده .یهو اینجوری شد. یعنی چند بار نور صفحه خیلی کم و زیاد شد بعد هم گرافیک صفحه کاملا به هم ریخت و شد بدتر از win 98... که چند دفعه اینجوری شده بود، درایور کارت گرافیک رو مجددا نصب می کردم ، یا ویندوز رو عوض می کردم درست می شد اما اینبار درست نشد ....
حتی تو محیط boot و setup هم گرافیک یه جور دیگه هست و روی صفحه خط های با فاصله دیده میشه .

مشکل چیه ؟
کارت گرافیک مشکل داره ؟ یا lcd ؟ یا ...:sad:

masma30
30-10-2010, 11:20
سلام من لپ تاپم مدل 5010dellمیخوام webcamفعال کنم.درایوشو نصب کردم حالا چطوری میتونم ازش استفاده کنم؟

akbarg64
30-10-2010, 17:30
سلام.من واسه مشکل بلوتوث لب تابم(dell 1564) نرم افزار IVT_Bolosolil رو نصب کردم البته قبلش درایور های بلوتوث رو پاک کردم.فقط بل.ت.ث اکسترنال رو شناسایی میکنه و میشه باهاش فایل ارسال و دریافت کرد.اما بلوتوث خود لب تاب درست نشده.یه دریاور هم هست که معرفی نشده IVT_Bolosolil این درایور.دوستان لطفا کمک کنید.:41::41::41:.ممنون میشم.

Alireza-Khan
30-10-2010, 19:55
سلام به همه ي دوستان عزيز ! من تازه به جمع شما اضافه شدم ! :40::11:

چندتا سوال داشتم ! اميدوارم پاسخ بديد!

1- من لپ تاپ DELL Vostro 1510 دارم.ويندوز ويستا روش بود ، عوض كردم و اكس پي زدم !
حالا ميخوام ويندوز 7 نصب كنم ! مشكل من اينجاست كه آيا اين مدل لپ تاپ از ويندوز 7 پشتيباني ميكنه ؟
اگه ميكنه درايور هاشو از كجا بدست بيارم !

2- سيستم مورد نياز واسه ويندوز 7 چقدره ؟
رم من 4GB و VGA 1.5 GB هستش !

3- نسخه 32bit نصب كنم يا 64bit ؟ اصلا تفاوتشون چيه ؟

واقعا ممنون ميشم پاسخ بديد ! :40:

Pami
30-10-2010, 20:20

1- من لپ تاپ DELL Vostro 1510 دارم.ويندوز ويستا روش بود ، عوض كردم و اكس پي زدم !
حالا ميخوام ويندوز 7 نصب كنم ! مشكل من اينجاست كه آيا اين مدل لپ تاپ از ويندوز 7 پشتيباني ميكنه ؟

دوست عزیز شما برای گرفتن راهنمایی در این مورد در تالار بحث و تبادل نظر و تاپیک برند دل مطرح کنید .

بحث و تبادل نظر درباره لپ تاپ ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای درخواست درایور هم اینجا :

نرم افزارها، درایور ها و مباحث فنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alireza-Khan
30-10-2010, 22:15
خوب اگه ميتونيد پاسخ بديد ! :40:

mahdi bg
30-10-2010, 23:32
سلام برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ بهترین روش چی هستش؟
آیا میشه از ماده تمیز کننده ای که برای شیشه عینک استفاده میشه ، استفاده کرد؟

ممنون

pooriya_hp
30-10-2010, 23:55
سلام برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ بهترین روش چی هستش؟
آیا میشه از ماده تمیز کننده ای که برای شیشه عینک استفاده میشه ، استفاده کرد؟

ممنون
بهترین ماده همین آب + دستمال نخی و نرم هست.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نگهداری لپ تاپ می تونید به تاپیکی که در امضام هست مراجعه کنید.
موفق باشید

pooriya_hp
31-10-2010, 00:01

سلام،خوش اومدید

1. بهتره ویندوز اورجینال همراش رو نصب کنید.
درایورهاش رو هم می تونید از سایت dell دانلود کنید.
2. سیستم بالای نمیخواد.
cpu: core2
ram: 2
vga: 256
3. با توجه به اینکه رمتون 4 هست بهتره 64bit رو نصب کنید.
تفاوت اصلیشون سر سرعتشون و ساپورت بیشتر از 3 گیگ رم هست.

موفق باشبد

kojack
31-10-2010, 11:15
با سلام من یه لپ تاپ dell inspiron 1545 دارم مشگلم اینه که یه علامت زرد رنگ روی وایر لس اون پایین سمت راست میاد و ارتباط با اینترنت نمیشه برقرار کرد چطوری میشه حلش کرد با تصویر اگه میشه راهنمایی کنید من مبتدیم راستی ویندوز 7 نصبه ممنون .

kiuq
31-10-2010, 11:47
با سلام من یه لپ تاپ dell inspiron 1545 دارم مشگلم اینه که یه علامت زرد رنگ روی وایر لس اون پایین سمت راست میاد
این مشکل ممکنه از سرور باشه..
برای رفع هرگونه مشکل اینجا:

kiuq
31-10-2010, 11:55
مشکل چیه ؟
کارت گرافیک مشکل داره ؟ یا lcd ؟ یا

میتونید یه عکس بذارید ؟
ظاهرا مدل که دارید از گارانتی هم خارج شده . .

kojack
31-10-2010, 12:36
این مشکل ممکنه از سرور باشه..
برای رفع هرگونه مشکل اینجا:

اینجا رو دیدم ولی مشگلم حل نشد

acer_14
31-10-2010, 13:42
با سلام
من يه لپ تاپ سوني مدل EA2 SGX خريدم كه ويندوز 64 بيت روش هست بعد از دو روز از خريدنش بعضي وقت ها موقع بالا اومدن هنگ ميكنه. آيا كسي اطلاعات راجع به اين مشكل داره؟

Alireza-Khan
31-10-2010, 13:51
سلام،خوش اومدید

1. بهتره ویندوز اورجینال همراش رو نصب کنید.
درایورهاش رو هم می تونید از سایت dell دانلود کنید.
2. سیستم بالای نمیخواد.
cpu: core2
ram: 2
vga: 256
3. با توجه به اینکه رمتون 4 هست بهتره 64bit رو نصب کنید.
تفاوت اصلیشون سر سرعتشون و ساپورت بیشتر از 3 گیگ رم هست.

موفق باشبد

ممنون بخاطر پاسختون ! من سوال اصليم اينه كه 1510 ساپورت ميكنه ! چون درايور هاش تو سايت دل نيست ! البته سايت هاي ديگه دارن ولي من باز ميخوام شكم برطرف شه ! :40:

kasraaziz
31-10-2010, 16:17
لپ تاب asus ul80jt دارم روشن میکنم درحالت نمایش asus میمونه یعنی همون ابتدا قبلش روی my copmuter کلیک کردم وروی Mange و سپس Disk Management کلیک کردم ودرایو هاردم را فرمت کردم اما درایوی که ویندوز بود دست نزدم حالا چکار کنم

ajax_h
31-10-2010, 17:04
میتونید یه عکس بذارید ؟
ظاهرا مدل که دارید از گارانتی هم خارج شده . .
بله دیگه گارانتی نداره...
این هم عکسش :

تو محیط بوت و setup هم روی صفحه خط های با فاصله هست.

-هزینه تعویض کارت گرافیک dell vostro چقدره ؟ من فقط شنیدم هزینه اش زیاده .می خوام بدونم همینجوره و حدودا چقدره قیمتش ؟
-چقدر احتمال داره که مشکل مادر برد باشه؟؟:sad::sad: و چقدر هزینه تعویض مادر بردش میشه؟:sad:
- این مدل dell vostro 1510 با گرافیک gforce 8400 m gs با ویندوز 7 سازگاری داره یا نه؟

- کلا سری vostro ها گرافیکشون مشکل داره ؟ ؟
ممنون

pooriya_hp
31-10-2010, 17:35
ممنون بخاطر پاسختون ! من سوال اصليم اينه كه 1510 ساپورت ميكنه ! چون درايور هاش تو سايت دل نيست ! البته سايت هاي ديگه دارن ولي من باز ميخوام شكم برطرف شه ! :40:
خواهش می کنم.
شما باید درایورهاش رو داشته باشی البته این امکان وجود داره که درایور ویستا روی 7 جواب بده.
باید امتحان کنید،سعی کنید از نسخه ultmate استفاده کنید.

reza_p
31-10-2010, 18:37
سلام خدمت دوستان
از امروز یک لک روی LCD لپ تاپ sony Fw-390 من افتاده .عکسش رو براتون ضمیمه کردم .
و یه نکته اینکه همونطور که توی تصویر میبینید .متن زیر لک دیده میشه .
آیا مشکل LCD بر طرف میشه و یا باید تعویض بشه و در صورت عدم امکان تعویض هزینه حدودا چقدر خواهد بود .
و در صورتیکه با همین شرایط ادامه بدم آیا امکان اضافه شدن به مشکل خواهد بود و یا خیر .

Milad4171
31-10-2010, 18:57
lمن متوجه نشدم؟ اون لک رو که کشیده شده به سمت پایین؟
پیکسل سوخته نیست چون رنگ بندی داره
لپ تاپ شما تبلت هست؟
مشکل از ال سی دی هست!
شما حتما ببر گارانتی واست عوضش کنم. ولی به نظر میرسه تاثیر رطوبت باشه بیتشر!!
یعنی زیر کاور LCD و خود LCD رطوبت رفته که با تمیز کردنش درست میشه ( البته این مورد رو من تو تلبت ها دیده بودم )
بازم باید دوستان راهنمایی کنن

alisam44
31-10-2010, 21:53
با سلام
ما یک لب تاپ سونی مدل F121 خریدیم به چندتا مشکل خوردیم همین روز اول(گارانتی نوتالی):
1- نرم افزار Nero 9 یک ساعت طول کشی تا نصب شد(به طور کامل)!!!
2- دو نرم افزار با هم اجرا می شود کند می شود!مثلاً موزیک روشن هست نرم افزار پخش می شود وسطش پاز کوچک می اندازد!بریده بریده!یا از روی هارد اکسترنال فایل کپی می کردیم یک فایل تصویریو صداشو قطع و وصل می کرد!!!از corei7 بعیده!!
3-پاورش وقتی لبتاپ خاموش است شارژ نمی کند!!آیا تنظیمات دارد؟موقع خاموش شدن 85% بود تا صبح زدیم تو شارژ برای بار اول گفتیم 10 ساعت شارژ بشه صبح پاشیدم روشن کردیم دیدیم همان 85% است!!
ویندوز 7 home روش نصب است!!
به نظر شما اشکال دارد؟با نرم افزار تست سخت افزار می شود چک کرد یا اونا چیزی نشان نمی دهد؟یا مدلش همینطوره؟
یک سوتی هم اولش دادیم که شاید مربوط به آن باشد.اول کار اومدیم با خود ویندوز پارتیشن بندی کنیم.یک پارتیشن ساختیم بعد حجمش مناسب نبود delet کردیم.بعد می خواستیم دوباره ایجاد کنیم ارور می داد می گفت باید defrag کنید.تو همین حین ویندوز آپدیت شد و پیغام ریستارت داد ما هم دستمون خورد رو OK سیستم ریستارت شد بعدش دیگر بالا نیامد!!!ارور بوت می داد!بعد رفتیم با F10 ریکاوری کردیم و گزینه factory recovery زدیم و حدود 2 ساعت طول کشید تا دوباره ویندوز نصب شد و مثل اول شد(می تواند به این ربط داشته باشد؟)

Masoud 206-16v
01-11-2010, 00:04
با سلام
ما یک لب تاپ سونی مدل F121 خریدیم به چندتا مشکل خوردیم همین روز اول(گارانتی نوتالی):
1- نرم افزار Nero 9 یک ساعت طول کشی تا نصب شد(به طور کامل)!!!
2- دو نرم افزار با هم اجرا می شود کند می شود!مثلاً موزیک روشن هست نرم افزار پخش می شود وسطش پاز کوچک می اندازد!بریده بریده!یا از روی هارد اکسترنال فایل کپی می کردیم یک فایل تصویریو صداشو قطع و وصل می کرد!!!از corei7 بعیده!!
3-پاورش وقتی لبتاپ خاموش است شارژ نمی کند!!آیا تنظیمات دارد؟موقع خاموش شدن 85% بود تا صبح زدیم تو شارژ برای بار اول گفتیم 10 ساعت شارژ بشه صبح پاشیدم روشن کردیم دیدیم همان 85% است!!
به نظر شما اشکال دارد؟با نرم افزار تست سخت افزار می شود چک کرد یا اونا چیزی نشان نمی دهد؟یا مدلش همینطوره؟
یک سوتی هم اولش دادیم که شاید مربوط به آن باشد.اول کار اومدیم با خود ویندوز پارتیشن بندی کنیم.یک پارتیشن ساختیم بعد حجمش مناسب نبود delet کردیم.بعد می خواستیم دوباره ایجاد کنیم ارور می داد می گفت باید defrag کنید.تو همین حین ویندوز آپدیت شد و پیغام ریستارت داد ما هم دستمون خورد رو OK سیستم ریستارت شد بعدش دیگر بالا نیامد!!!ارور بوت می داد!بعد رفتیم با F10 ریکاوری کردیم و گزینه factory recovery زدیم و حدود 2 ساعت طول کشید تا دوباره ویندوز نصب شد و مثل اول شد(می تواند به این ربط داشته باشد؟)

دقیقا من هم همین مشکل رو دارم ، ی چیزی وقتی ی فایل ویدویی رو از رو هارد خود لپ تا اجرا میکنم گیر میکنه و برده برده نشون میده ولی همون فایل ویدویی رو از روی فلش یا هارد اکسترنال اجرا کنم راحت نشون میده و دیگه گیر نداره.مدل لپ تاپ هم سونیCW2hgx/b
با تشکر ممنون میشم راهنمایی کنید.

arashunique
01-11-2010, 00:38
سلام دوستاي عزيز...
من نت بوك دل ميني 10 دارم، ويندوزشم 7 استارتر،

نمي تونم باهاش با adsl كانكت شم، ميشه خواهش كنم كمكم كنيد؟

kiuq
01-11-2010, 11:33
-چقدر احتمال داره که مشکل مادر برد باشه؟؟ و چقدر هزینه تعویض مادر بردش میشه؟
- این مدل dell vostro 1510 با گرافیک gforce 8400 m gs با ویندوز 7 سازگاری داره یا نه؟

- کلا سری vostro ها گرافیکشون مشکل داره ؟ ؟
سلام به شما..
مشکل شما حتما از نصب نبودن درایور کارت گرافیک هستش..ویندوز XP نصب کنید و درایور رو اونجا نصب کنبد ببینید درست میشه( که باید بشه )

kiuq
01-11-2010, 11:38
و یه نکته اینکه همونطور که توی تصویر میبینید .متن زیر لک دیده میشه .
l
من متوجه نشدم؟ اون لک رو که کشیده شده به سمت پایین؟
من هم همینطور
--------------------
دوست عزیز لطفا با پینت دورش رو قرمز کنید،

kiuq
01-11-2010, 12:04
با سلام
سلام..

اول اینکه حتما ببرید نمایندگی..

یعنی تا 85% مینویسه : pluged in, Not charging
اگه آره که حتما باتری رو هم بهشون گوش زد کنید..چون نباید به این زودی اینقدر افت داشته باشه..

(می تواند به این ربط داشته باشد؟)
مگه به حالت اول برنگشت؟؟
پس مشکل از این نیست.

با این نرم افزار چک کنید و نتیجه رو بذارید:
pass: kiuq

alisam44
01-11-2010, 12:37
سلام..

اول اینکه حتما ببرید نمایندگی..

یعنی تا 85% مینویسه : pluged in, Not charging
اگه آره که حتما باتری رو هم بهشون گوش زد کنید..چون نباید به این زودی اینقدر افت داشته باشه..

مگه به حالت اول برنگشت؟؟
پس مشکل از این نیست.

با سلام

چرا به حالت اول برگشت.گفتم شايد مشكل از ريكاوري باشد و مشكل نرم افزاري!
شارژ‍ منظورم اين است كه موقع خاموش بودن لبتاپ باتري شارژ نمي شود.يعني روي همان درصدي كه خاموش مي كني لبتاپ و مي زني به شارژ در حالت خاموش بعد كه دوباره روشن مي كني همان درصد است و شارژ نشده است.
با اين نرم افزار چك مي كنم خبر مي دهم.

kiuq
01-11-2010, 13:27
سلام دوستاي عزيز...
من نت بوك دل ميني 10 دارم، ويندوزشم 7 استارتر،

نمي تونم باهاش با adsl كانكت شم، ميشه خواهش كنم كمكم كنيد؟
سلام...
برید اینجا . .: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه مشکل حل نشد از پیغام خطا یک عکس بگیرید تا بشه کمک کرد..

ajax_h
01-11-2010, 13:52
سلام به شما..
مشکل شما حتما از نصب نبودن درایور کارت گرافیک هستش..ویندوز XP نصب کنید و درایور رو اونجا نصب کنبد ببینید درست میشه( که باید بشه )
من که گفتم چندبار . چند دفعه پش اومد .نور صفحه کم و زیاد می شد و بعد گرافیک می شد مثل اون عکسی که دادم.بعد درایور کارت گرافیک رو که مجددا نصب می کردم،درست می شد اگر هم درست نمی شد ویندوز رو عوض می کردم .تو مرحله آخر نصب ویندوز درست میشد .
اما اینبار نه با نصب مجدد درایور نه با تعوض ویندوز 7 نه با نصب ویندوز ویستا .... درست نشد .
حتی تو محیط نصب ویندوز هم گرافیک همون شکلی خراب بود .حتی تو محیط بوت هم خرابه و حتی محیط بایوس .
بایوس رو هم آپدیت کردم.درست نشد.
تورو خدا بگین اگر سخت افزاری هست چقدر احتمال داره مربوط به مادربورد باشه و نیاز به عوض کردن مادربرد بشه ؟:sad::sad:
خود ویندوز که الان داره خوب کار می کنه .باهاش از هارد بک آپ گرفتم سرعت هم اصلا تغییری نکرده .تنها مشکل گرافیک صفحه هست .

Milad4171
01-11-2010, 14:31
من که گفتم چندبار . چند دفعه پش اومد .نور صفحه کم و زیاد می شد و بعد گرافیک می شد مثل اون عکسی که دادم.بعد درایور کارت گرافیک رو که مجددا نصب می کردم،درست می شد اگر هم درست نمی شد ویندوز رو عوض می کردم .تو مرحله آخر نصب ویندوز درست میشد .
اما اینبار نه با نصب مجدد درایور نه با تعوض ویندوز 7 نه با نصب ویندوز ویستا .... درست نشد .
حتی تو محیط نصب ویندوز هم گرافیک همون شکلی خراب بود .حتی تو محیط بوت هم خرابه و حتی محیط بایوس .
بایوس رو هم آپدیت کردم.درست نشد.
تورو خدا بگین اگر سخت افزاری هست چقدر احتمال داره مربوط به مادربورد باشه و نیاز به عوض کردن مادربرد بشه ؟:sad::sad:
خود ویندوز که الان داره خوب کار می کنه .باهاش از هارد بک آپ گرفتم سرعت هم اصلا تغییری نکرده .تنها مشکل گرافیک صفحه هست
اگه خیلی این مشکل پیش میاد و حل نشده ممکنه مشکل از چیپ گرافیک باشه گرانتی داشته باشه رایگانه ولی اگه نه بین 8- تا 120 هزینه ی تعویض چیپ و 300 تومن هزینه ی تعوضی مادربورد میشه!!
البته اگه مشکل سخت فزاری و مربوط به گرافیک باشه!

aridonald
01-11-2010, 16:57
سلام دوستان
یه لپ تاپ pavilion dv6 2170 هست که میخواستم از رفیقم بردارم ولی یه چیزی که منو به شک انداخته اینه که به صفحش از فاصله 20 سانتی که نگاه میکنی انگار بین هر دو ردیفه عمودی پیکسلها یه خط وجود داره به طوری که صفحه راه راه یکنواخت به نظر میاد ولی وقتی سر رو 30 درجه به راست میگردونم خطوط محو میشن میخواستم ببینم این ایراد داره یا صفحه های 15.6 اینچی که رزولوشن 1366*768 دارن این مشکل رو دارن که به خاطره عدم فشردگی پیکسلهاس؟
در کل کیفیت ساخت لپ تاپ های hp چه طورن؟مثلا مشکلات داغ کردن در این مدل کمتر شده؟
یه سوال دیگه هم داشتم اینه که اگه یه لپ تاپ 15.6 اینچی صفحش 1366*768 باشه میشه با صفحه هم سایز ولی با رزولوشن بالاتر مثلا 1600*900 مانیتورش رو عوض کرد؟چون مثلا تو سایت
در سایز 15.6 اینچ 3 مدل lcd با رزولوشن های مختلف هست.هم 1366*768 داره هم 1600*900 و هم 1920*1080.

alimisaghian
01-11-2010, 19:42
سلام به همگی- من میخوام bios دستگاهdell n 5010 رو دوباره program کنم. برای همین نیاز به فایل bios با پسوند bin. یا rom. دارم.
تو سایت dell فایل exe گذاشته. کسی میتونه به من کمک کنه ؟؟؟؟؟ این فایل ها رو به من بده ؟
:46:

alisam44
02-11-2010, 00:06
سلام..

سلام

اینم نتیجه چک با نرم افزاری که داده بودین:

reza_p
02-11-2010, 08:57
l
من هم همینطور
--------------------
دوست عزیز لطفا با پینت دورش رو قرمز کنید،

سلام
ممنون از پاسخ دوستان.
توی تصویر زیر لک رو مشخص کردم .

Mortezi
02-11-2010, 18:05
سلام دوستان،باطری Acer 5741G روی %80 مونده بالاتر هم نمیره . به نظر شما مشکل چی میتونه باشه ؟

tak2750
02-11-2010, 18:17
سلام
من هم میخام یه لب تاب بخرم.
فقط یه مشکل دارم اونم اینه که رمش دو گیگه.
ایا این مقدار رم واسه ویندوز 7 کافیه؟
اهل بازی و این چیزا هم نیستم.
الانم خونه یه دسکتاب دارم که با رم یه گیگ و ویندوز اکی پی همه کارهام رو راه میندازه؟
ایا 2 گیگ رم کافیه پا اینکه دو باره باید پول جور کنم تا یه لب تاب با رم 3 گیگ بخرم؟

aridonald
02-11-2010, 19:32
سلام دوستان،باطری Acer 5741G روی %80 مونده بالاتر هم نمیره . به نظر شما مشکل چی میتونه باشه ؟

دوست من تو power option یه تنظیمی هست که برای جلوگیری از فرسایش باطری نمی ذاره بیش از یه حد معینی شارژ بشه
نگران نباش مشکلی نداره

roteal2007
02-11-2010, 20:00
سلام دوستان به نظرتون يه هارد 640 گيگ رو چطورى پارتيشن بندى کنم؟
يعنى چند تا  پارتيشن چند گيگى ببندم؟
نرم افزار زياد نصب ميکنم.

aridonald
02-11-2010, 20:07
سلام دوستان به نظرتون يه هارد 640 گيگ رو چطورى پارتيشن بندى کنم؟
يعنى چند تا  پارتيشن چند گيگى ببندم؟
نرم افزار زياد نصب ميکنم.
از 640 گیگ هارد 600 گیگش قابل دسترسه
به نظر من 100 گیگ واسه ویندوز و برنامه ها کنار بذاز بقیه رو هم یا 1 یا 2 تا درایو کن که فایلای حجیمت مثل فیلم و عکس و ... پخش و پلا نشه

fardis_7
03-11-2010, 11:25
سلام به بروبچ بالاخره کسی نفهمید که چجوری می شه function لپ تاپ سونی fw390 nfb رو فعال کرد ؟؟؟

alisam44
03-11-2010, 12:03
با سلام
يك سوال داشتم ما با mangement خود ويندوز 2 پارتيشن ساختيم و كلاً شد 3 تا كه ويندوز توي درايو C هست!
اگر C را فرمت كنيم بعد مي توانيم ريكاوري كنيم؟اگر ريكاوري كنيم اطلاعات درايورهاي ديگر از بين مي رود و دوباره مثل روز اول تك درايو مي شود؟يا فقط درايو C كه ويندوز دارد پاك مي شود؟
لب تاپ سوني F121 با ويندوز home 64bit

aridonald
03-11-2010, 13:58
با سلام
يك سوال داشتم ما با mangement خود ويندوز 2 پارتيشن ساختيم و كلاً شد 3 تا كه ويندوز توي درايو C هست!
اگر C را فرمت كنيم بعد مي توانيم ريكاوري كنيم؟اگر ريكاوري كنيم اطلاعات درايورهاي ديگر از بين مي رود و دوباره مثل روز اول تك درايو مي شود؟يا فقط درايو C كه ويندوز دارد پاك مي شود؟
لب تاپ سوني F121 با ويندوز home 64bit

شما اگه از لپ تاپت بک آپ گرفته باشی هر زمان که ریستور کنی بر میگرده به وضعیت اولیه

alisam44
03-11-2010, 15:48
شما اگه از لپ تاپت بک آپ گرفته باشی هر زمان که ریستور کنی بر میگرده به وضعیت اولیه
سلام

ما بك آپ نگرفتيم!روي درايو C حدود 10 گيگ بك آپ وجود دارد كه شامل ويندوز و درايورهاست.

roteal2007
03-11-2010, 18:46
سلام به همگی میخوام یه هارد 640 گیگی رو پارتیشن ببندم با آکرونیس از برنامه HIRNES BOOT CD
واسه یه لپ تاپه که طرف برنامه +فیلم خوراکشه بیشتر هم نرم افزار نصب میکنه بگید چند تا پارتیشن ببندم واسش که جای کافی داشته باشه برای سنگین ترین نرم افزارها

Milad4171
03-11-2010, 19:33
پارتیشن اول ( ویندوز) 40 گیگ
پارتیشن دوم 60 گیگ
پارتیشن سوم 60 گیک
پارتیشن چهار 100 گیگ
پارتیشن پنجم 100گیگ
پارتیشن ششم : هرچی موند (260 تا حدودا) = ( واسه فیلم)

البته پارتیشن فیلم بستگی به طرف داره که چقدر فیلم داشته باشه. مثلا من الان یه هار 500 دارم یه 250. 250 کلا واسه مولتی مدایا هست. فیلم و موزیک. باید دید چقدر طرف اطلاعات میخواد بریزه.

roteal2007
03-11-2010, 20:34
پارتیشن اول ( ویندوز) 40 گیگ
پارتیشن دوم 60 گیگ
پارتیشن سوم 60 گیک
پارتیشن چهار 100 گیگ
پارتیشن پنجم 100گیگ
پارتیشن ششم : هرچی موند (260 تا حدودا) = ( واسه فیلم)

البته پارتیشن فیلم بستگی به طرف داره که چقدر فیلم داشته باشه. مثلا من الان یه هار 500 دارم یه 250. 250 کلا واسه مولتی مدایا هست. فیلم و موزیک. باید دید چقدر طرف اطلاعات میخواد بریزه.

برادر 6 تا درایو رو که من تو عمرم تو هیچ سیستمی ندیدم!!!!!!!!!!!!!!!
یکمی زیاده ببین این چطوره:
ویندوز: 140 گیگ
دومی:250
سومی : 250
...؟

Milad4171
03-11-2010, 20:39
چرا میشه!!
توی مراحل نصب ویندوز XP و با پارتیشن مجیک یا O&O Partiion .
چون ویندوز 4 تا بیشتر قبول نمیکنه واسه ساخت. شما میسازی آخری رو با پارتیشن مجیک یا O&O دوباره Resize میکنی!
میشه!!:31:
--
140 تا واسه ویندوز زیاده. اگه یه روز بخواد ویندوز رو عوض کنه به مشکل میخوره
دیگه فوقش 50 گیگ

sabzefosfori
03-11-2010, 23:00
سلام من چند وقت هست که از bluetooth لب تابم نميتونم استفاده کنم
نه ميشه send کرد نه چيزی رو دريافت کنم
البته گوشی bluetooth لب تاب رو پيدا ميکنه ولی ميخواد بفرسته ميگه bluetooth connection failed

و از لب تاب به گوشی ميگه bluetooth divice not found.
please verify that your bluetooth device is properly connected and turned on.
البته نميدنم چرا اين eror رو ميده چون قبل فرستادن search ميکنه و گوشی رو پيدا ميکنه
راستی مدل لب تاب من sony vaio PCG-61411W

tak2750
04-11-2010, 13:30
سلام

وقتی لب تاب رو روشن میکنی باید کدوم دکمه رو فشار بدی تا وارد تنظیمات بایوس بشه؟

hasanoooooooo
04-11-2010, 13:35
لپتاپهای مختلف متفاوتع ولی اکثرا یا del هست یا f2 وقتی سیستم رو روشن میکنی خودش اون پایین نوشته چی رو باید بزنی !

roteal2007
04-11-2010, 13:54
چرا میشه!!
توی مراحل نصب ویندوز XP و با پارتیشن مجیک یا O&O Partiion .
چون ویندوز 4 تا بیشتر قبول نمیکنه واسه ساخت. شما میسازی آخری رو با پارتیشن مجیک یا O&O دوباره Resize میکنی!
میشه!!:31:
--
140 تا واسه ویندوز زیاده. اگه یه روز بخواد ویندوز رو عوض کنه به مشکل میخوره
دیگه فوقش 50 گیگ

منظور من این نیست که نمیشه میگم 6 تا درایو زیاده....
این چطوره:
اولی (ویندوز7):60 گیگ
دومی:290
سومی 290 گیگ.
والا حقیقتش داییم هارد 320 گیگ پارتیشن کرد برای ویندوز 30 گیگ گذاشت با ویندوز 7 الان برنامه های جزئی توشه اما دیگه توی MY COMPUTER قرمز شده خطش!!!!

Milad4171
04-11-2010, 14:14
آره خوبه
اگه ویندوز ارجینال 7 نصب کردی باشی میبینی که واسه پارتیشن بندی اجازه نمیده درایور ویندوز کمتر از 50 گیگ باشه
خوبه
آره این قرمزه بدجوری رو اعصابه. آدم میخوای همش یه کاری کنه قرمز نشه!!!
ولی باید هواست باشه این قرمزی بستگی به تنظمیات خودت داره
مثلا واسه اون 290 گیگ اگه کمتر از 15 گیگ بشه قرمز میشه
ولی واسه 60 گیگ کمتر از 3 گیگ بشه قرمز میشه
حدودا گفتم!

roteal2007
04-11-2010, 14:26
آره خوبه
اگه ویندوز ارجینال 7 نصب کردی باشی میبینی که واسه پارتیشن بندی اجازه نمیده درایور ویندوز کمتر از 50 گیگ باشه
خوبه
آره این قرمزه بدجوری رو اعصابه. آدم میخوای همش یه کاری کنه قرمز نشه!!!
ولی باید هواست باشه این قرمزی بستگی به تنظمیات خودت داره
مثلا واسه اون 290 گیگ اگه کمتر از 15 گیگ بشه قرمز میشه
ولی واسه 60 گیگ کمتر از 3 گیگ بشه قرمز میشه
حدودا گفتم!

آره کلا پارتیشن ویندوز 7 چیز مضخرفیه همش باید یه مقدار خورده بدی تا حجمه انتخابیت درست در بیاد!!!
من با HERNES BOOT CD V10 کار کردم و نرم افزار ی که برای پارتیشن داشت ACRONOS و پارتیشن مجیک بود که اونموقع بچه ها از مجیک راضی نبودن ما هم زدیم به آکرونیس و خوب بود واقعا....
دوستان این ویندوز 7 من یه ورژن دارم از اوناست که اون اول اولا اومد اما RTM هست ورژن جدیدتری نیست که آپدیت هارو خودش داشته باشه؟
این سرویس پک 1 اومده به طور رسمی؟

Milad4171
04-11-2010, 15:48
هنوز پکی واسه 7 نیومده. فکر نکنم هم حالا حالاهاا بیاد. شاید یک سال دیگه.
مایکروسافت خیلی از این ویندوز راضی هست و تا حالا هم مشکل خاصی دیده نشده!!
من که ازش راضی نبودم . 2 3 بار نصب کردم. خیلی فضای رم رو اشغال میکنه و کارکرد گرافیکیش ، سیستم رو کند میکنه.
فعلا هیچی به سادگی و سبکی Xp نیست! من از سرویس پک 3 استفاده میکنم!!

فکر کنم من قبلا آپدیت ها رو به صورت آفلاین میگرفتم( یه فایل Exe که نسب میشد رو ویندوز!)
الان نمیدونم باید از بچه ها تو تاپیک سیستم عامل ها بپرسی!

alisam44
04-11-2010, 21:02
سلام

اینم نتیجه چک با نرم افزاری که داده بودین:

سلام دوست عزیز kiuq

منتظر جواب شما هستم

nazanin66
04-11-2010, 22:58
سلام
من یک لب تاپ دل اینسپایر دوستم خریده و هنوز یک ماه هم نگذشته....اغلب با دیدن حتی چند تا عکس هنگ می‌کنه و باید حتما دکمه خاموش شدن را نگه داره تا خاموش بشه...هیچ کدوم از دکمه های delete,alt,ctrl هم اون موقع کار نمیکنه.... به نظرتون مشکل اساسی هست و بهتره به پشتیبانش تحویل بده یا نه مشکل از جای دیگه ای هست؟
با تشکر
:20:

kiuq
05-11-2010, 00:17
سلام دوست عزیز kiuq

منتظر جواب شما هستم
سلام..
شرمنده من حواسم نبود..
الان که چک کردم تست شما رو هیچ مشکلی نمیبینم در کار قطعات!!
برید نمایندگی و جلوشون نشون بدید که اینطوریه...[COLOR="Silver"]

kiuq
05-11-2010, 00:25
سلام
من یک لب تاپ دل اینسپایر دوستم خریده و هنوز یک ماه هم نگذشته....اغلب با دیدن حتی چند تا عکس هنگ می‌کنه و باید حتما دکمه خاموش شدن را نگه داره تا خاموش بشه...هیچ کدوم از دکمه های delete,alt,ctrl هم اون موقع کار نمیکنه.... به نظرتون مشکل اساسی هست و بهتره به پشتیبانش تحویل بده یا نه مشکل از جای دیگه ای هست؟
سلام...
ویندوز این مدل اریجینال نیست..
به نظرم یک دور ویندوز رو عوض کنید ( 20 دقیقه ) از هرکاری مفیدتر هست، و درایورها هم نصب کنید،

kiuq
05-11-2010, 00:34
اولی (ویندوز7):60 گیگ
دومی:290
سومی 290 گیگ.
سلام..
پارتیشن ویندوز رو حدود 70 بذارید ..60 هم خوبه ...
حدود 300 گیگ واسه درایو دوم بذارید کنار که مربوط به multimedia باشه..شامل فیلم ، موزیک و دانلودها
حدود 250 هم برای نصب انواع نرم افزارها و برنامه ها
حدود 10 گیگ هم برای فایلهای بسیار مهم شخصی
----
کلا اینا همش بستگی به خودتون داره ..

sabzefosfori
05-11-2010, 01:07
البته گوشی bluetooth لب تاب رو پيدا ميکنه ولی ميخواد بفرسته ميگه bluetooth connection failed

البته نميدنم چرا اين eror رو ميده چون قبل فرستادن search ميکنه و گوشی رو پيدا ميکنه

:37: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تپل
05-11-2010, 17:41
این جریان صفحه آبی چیه .

دوستم یه هفته ایه dell گرفته .مدام صفحه ی آبی میاد و باید ریست بشه.

چه کار باید کرد؟

alisam44
05-11-2010, 21:26
سلام..
شرمنده من حواسم نبود..
الان که چک کردم تست شما رو هیچ مشکلی نمیبینم در کار قطعات!!
برید نمایندگی و جلوشون نشون بدید که اینطوریه...[COLOR="Silver"]

سلام

با کارهای زیر سرعتش بهتر شده است:
1- دیفرگ درایو C
2- آپدیت بایاس و ویندوز
3- پاک کردن Norton

اگر باز اذیت کرد یکبار complete recovery می کنیم اگر جواب نداد می بریم گارانتی!شانس آوردیم گارانتیش شرکتیه و مغازه ای نیست(نوتالی)

dragon-fly
05-11-2010, 21:33
سلام
دكمه هاي vaio -------s1--------assist روي كيبورد vaio f121 چه كاري انجام ميدن ؟

Spiffy
05-11-2010, 21:53
دوستان عزيز دوستان عزيز لب تاپ دل اينسپايرون 5010 هه دوست منم صفحه ي آبي (مرگ) آوورد و قبل از اون كه در حال نصب بازي مافيا 2 بوديم هنگ كرد و اسپيكراش مثل تراكتور صدا ميدادن
تازه هم خريده هااا
چيه مشكلش؟

تپل
06-11-2010, 00:08
دوستان عزيز دوستان عزيز لب تاپ دل اينسپايرون 5010 هه دوست منم صفحه ي آبي (مرگ) آوورد و قبل از اون كه در حال نصب بازي مافيا 2 بوديم هنگ كرد و اسپيكراش مثل تراكتور صدا ميدادن
تازه هم خريده هااا
چيه مشكلش؟

این لپ تاپ که همین مشکل را داره هم 5010 است.

Spiffy
06-11-2010, 07:39
بس لابد 5010 ها ايطورين

mosilovesyou
06-11-2010, 09:44
سلام به همگی

یه وایو سری f11 هست . باطریش از 80 درصد بیشتر شارژ نمیشه . باطریشم عوض کردم بازم همون 80 درصده . وقتیم خاموشه میزنم شارژ شارژ خاموش شدنی روشن میکنم میبینم بازم شارژ 80 درصده

چه کنم؟ ایراد از چیه؟

hasanoooooooo
06-11-2010, 10:00
یه برنامه روی VAIO هست به نام VAIO CARE اونجا میتونی تنظیم کنی که تا چند درصد شارج بشه و بعد واسته تا به چند درصد برسه تا دانلودش کنه .

sohrabh1n1
06-11-2010, 10:12
سلام دوستان
میخواستم بدونم چه دمایی برای بازی با ل÷ تا÷ مناسبه؟

Eshghe_door
06-11-2010, 13:35
من چند روزي نيس كه دل 5010 خريدم

ولي از ديروزه داره اين ارور رو ميده

چيكار كنم؟

dragon-fly
06-11-2010, 20:37
سلام
دكمه هاي vaio -------s1--------assist روي كيبورد vaio f121 چه كاري انجام ميدن ؟

يعني كسي اينجا با 121 وايو كار نكرده ؟

pooriya_hp
06-11-2010, 21:00
این جریان صفحه آبی چیه .

دوستم یه هفته ایه dell گرفته .مدام صفحه ی آبی میاد و باید ریست بشه.

چه کار باید کرد؟
زمانی که مشکلی در کامپیوتر شما وجود داشته باشه این صفحه آبی میاد.
مثلا: سخت افزاری : ایراد رم
نرم افزاری : تقلبی بودن ویندوز و شناخته شدن توسط مایکروسافت
بیشتر توضیح بدید تا بتونم بیشتر کمکتون کنم.

isbn
06-11-2010, 22:59
سلام
الان یه دو روزه این f115 من زیادی هنگ میکنه الکی الکی هنگ میکنه هیچ کاری نداری روشن میکنی هنگ میکنه یا اینکه بی کارش میزاری بعد میره سرو وقتش میبینی هنگه . چشه ؟

Masoud 206-16v
06-11-2010, 23:11
با تشکر

سلام دوستان
مشکل من از هارد درایو بودش و با تعویض اون(البته با گارانتی)،دیگه هیچ مشکلی ندارم.
مدل قبلی هارد درایو سونی مدل CW2HGX/B توشیبا ژاپن بودش.البته خود سیستم آمریکایی هست و الان واسم سامسونگ مدل HM321HI نصب کردن که فوق العاده شده.
دوستانی که به همچنین مشکلی بر میخورن حتما هارد و رم سیستم رو چک کنن.
با تشکر

sabzefosfori
07-11-2010, 02:28

يکی جواب من رو نميتونه بده ! ! !:19:

Milad4171
07-11-2010, 02:59

شما اول Add Divice میکنین؟ باید اول از همه اون رو به لپ تاپ معرفی کنین!! باید روی آرم بلوتوث کلیک کنین و بزنین Add Device
بعدش که نام بلوتوث شما در لیست ذخیره شد میشه ارسال انجام داد.
برای دریافت بعد از اینکه گوشی لپ تاپ رو شناسایی کرد باید از روی آیکن بلوتوثث گزینه رسیو رو بزنید که اون فایل به لپ تاپ ارسال بشه!!

اگه موضوع این نیست ممکن درایور لپ تاپ شما به طور کامل نصب نشده!

---------- Post added at 02:59 AM ---------- Previous post was at 02:55 AM ----------

الان یه دو روزه این f115 من زیادی هنگ میکنه الکی الکی هنگ میکنه هیچ کاری نداری روشن میکنی هنگ میکنه یا اینکه بی کارش میزاری بعد میره سرو وقتش میبینی هنگه . چشه ؟

ویندوز ارجینال داره؟ اگه نداره ویندوز رو آپدیت کردین؟؟؟
چه آنتی ویروسی رو سیستم نصب کردین؟؟
درایو C چند گیگ هست وچقدرش پره!؟
یه کار دیگه هم بکنین!
Ctrl+Alt+ Del بزنین از تب Performance ببینین بخش CPu Usage و PF usage چنده!؟

isbn
07-11-2010, 12:59
شما اول Add Divice میکنین؟ باید اول از همه اون رو به لپ تاپ معرفی کنین!! باید روی آرم بلوتوث کلیک کنین و بزنین Add Device
برای دریافت بعد از اینکه گوشی لپ تاپ رو شناسایی کرد باید از روی آیکن بلوتوثث گزینه رسیو رو بزنید که اون فایل به لپ تاپ ارسال بشه!!

---------- Post added at 02:59 AM ---------- Previous post was at 02:55 AM ----------

ویندوز ارجینال داره؟ اگه نداره ویندوز رو آپدیت کردین؟؟؟
چه آنتی ویروسی رو سیستم نصب کردین؟؟
درایو C چند گیگ هست وچقدرش پره!؟
یه کار دیگه هم بکنین!
Ctrl+Alt+ Del بزنین از تب Performance ببینین بخش CPu Usage و PF usage چنده!؟

بله ارجینال
nod 32 smart
drive c 244 gb 196 gb free
cpu usage1-3% در حالت عادی
physical memory 2.04 gb 34%رو حالت عادی

Milad4171
07-11-2010, 14:03
رم سیستم شما 2 گیگ هست درسته؟
از پست سیستم میشه رم ها رو دید؟ اگه آره ببینین هم مارک هستن؟
خیلی وقتها پیش میاد که رم های غیر هم مارک یا باس های ناهماهنگ باعث هنگ کردن سیستم میشن!!
کلا مساله اگه نرم افزاری نباشه میتونه مربوط به هر بخشی باشه.
ولی اول از همه مشکل هارد میتونه باشه!!
مساله دوم بخشی که درست به سیستم نصب نشده. مثل رم!

اگه بتونین ببرین گارانتی( بهشون حتما این هنگی رو نشون بدین) تخصصی تر میتونن روش جواب بدن!!

کلا لپتاپ ها چون همه قطعات روی برد میشینه ممکنه این اشکالات این چنینی از هرچیزی باشه!!

ولی من احتمال میدم مشکل از رم باشه!!!

isbn
07-11-2010, 15:10
رم سیستم شما 2 گیگ هست درسته؟
از پست سیستم میشه رم ها رو دید؟ اگه آره ببینین هم مارک هستن؟
خیلی وقتها پیش میاد که رم های غیر هم مارک یا باس های ناهماهنگ باعث هنگ کردن سیستم میشن!!
کلا مساله اگه نرم افزاری نباشه میتونه مربوط به هر بخشی باشه.
ولی اول از همه مشکل هارد میتونه باشه!!
مساله دوم بخشی که درست به سیستم نصب نشده. مثل رم!

اگه بتونین ببرین گارانتی( بهشون حتما این هنگی رو نشون بدین) تخصصی تر میتونن روش جواب بدن!!

کلا لپتاپ ها چون همه قطعات روی برد میشینه ممکنه این اشکالات این چنینی از هرچیزی باشه!!

ولی من احتمال میدم مشکل از رم باشه!!!

نه 6 گیگ
بله میشه دید نه یکی gb4 samsung و یکی 2gb hyundai اما باس ها یکی هست
هاردش یه بار سوخته تعویض شده هست الان اون هارد قبلی 1 هفته ای مرخص شد.:41:

عجب این loptop های sony مثل اینکه دیگه ر......ده شده توش .

Milad4171
07-11-2010, 18:06
خوب دیگه!!
رم ها حتی اگه باس هایی یکی داشته باشه بخاطر تکنولوژی ساخت رم ؛ نوع و تعداد و ساختار آی سی ها و کانالها با هم کلا فرق دارن!
باید دو تا رم یکسان روی سیستم نصب بشه!! یعنی من تا حالا بخاطر وجود رمهای غیر هم نام شده که این مشکل رو دیدم که سیستم هنگ کنه!! یا صفحه ی آبی بیاد مرگ بیاد!

6 گیگ هنگ کنه؟؟؟ :18:
من 2 گیگه ، سیستم آخ نگفته!!!
-
من اصلا سونی رو قبول ندارم!!
کلا!

psCard
07-11-2010, 18:11
سلام

به نظر من هم مشکل صفحه آبی ویندوز اول از رم هست و بعد از هارد.

شما رمهاتو عوض کن و یا جابجا کن ببین مشکل برطرف میشه یا نه

isbn
07-11-2010, 20:18
خوب دیگه!!
رم ها حتی اگه باس هایی یکی داشته باشه بخاطر تکنولوژی ساخت رم ؛ نوع و تعداد و ساختار آی سی ها و کانالها با هم کلا فرق دارن!
باید دو تا رم یکسان روی سیستم نصب بشه!! یعنی من تا حالا بخاطر وجود رمهای غیر هم نام شده که این مشکل رو دیدم که سیستم هنگ کنه!! یا صفحه ی آبی بیاد مرگ بیاد!

6 گیگ هنگ کنه؟؟؟ :18:
من 2 گیگه ، سیستم آخ نگفته!!!
-
من اصلا سونی رو قبول ندارم!!
کلا!

دمای cpu هم 56-60 خیلی بالاست :19:
صفحه آبی که نداده تا الان ولی هنگ هایه عجیبی میکنه . بعد دیگه این رم هازم من که ننداختم خود سونی انداخته اینجوری که مارکاشون فرق میکنه:41:

sabzefosfori
07-11-2010, 20:22
[QUOTE=Milad_4171;5589083]شما اول Add Divice میکنین؟ باید اول از همه اون رو به لپ تاپ معرفی کنین!! باید روی آرم بلوتوث کلیک کنین و بزنین Add Device

add divice کردم گوشی رو پيدا ميکنه ولی باز ارور ميده البته گوشی رو با سيستم مچ کردم ميتونستم کلاً سيستم رو با گوشی کنترل کنم ولی نه ميشه چيزی رو send کنم نه چيزی رو دريافت کنم
نميشه کلاً برنامه بلوتوث رو پاک کنم باز از اول بريزم رو سيستم البته از کجا نميدونم

در ضمن اين که گفتين درايو لب تاب به طور کامل نصب نشده من الان 10 ماه هستش که دارم بدون مشکل با بلوتوث کار ميکنم الان 2 هفته ميشه که به اين شکل در اومده و ارور ميده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Blutooth device not fond Plese verify that your Bluetooth device is properly connected and turned on

vazirdaftar
09-11-2010, 10:43
سلام علیکم
ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی باشد منتها من میخواستم بدانم لپ تاپم که مدل dell latitude d830 هست چه قسمتهاییش قابل ارتقا هست،آیا اصلا ارزش ارتقا دارد یا نه؟
با تشکر
یا علی

alisam44
09-11-2010, 13:56
سلام به همگی

یه وایو سری f11 هست . باطریش از 80 درصد بیشتر شارژ نمیشه . باطریشم عوض کردم بازم همون 80 درصده . وقتیم خاموشه میزنم شارژ شارژ خاموش شدنی روشن میکنم میبینم بازم شارژ 80 درصده

چه کنم؟ ایراد از چیه؟

سلام

ما هم مشكل شما را داشتيم با F121!! تو آپديت لب تاپ برو و نرم افزارهاي Vio را آپديت كن درست مي شود.فكر كنم Vio manegment

abxz20
09-11-2010, 14:35

این مشکل مال تنظیمات لپتاپ شماست.
1 قسمتی هستش به عنوان vaio care تو قسمت باطری 1 گزینه ای هستش که اگه اونو تیک بزارید باطزی تا 80% شارژ میشه اما در عوض تعداد دفعات شارژ یا به عبارت دیگه عمر باطری زیاد میشه.

abxz20
09-11-2010, 14:41
بعد از سال ها انتظار دانشگاه و خوابگاهمون سیستم wireless نصب :31::31:.اما چون وایرلس لپتاپ بنده روشن نمیشه نمیتونم از این نعمت گرانبها استفاده کنم.:41:
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

من vaio f126 دارم.وقتی دکمه وایرلس رو میزنم چراغش روشن میشه اما وایرلس on نمیشه.(بلوتوث روشن میشه):24::24::wac:

چیکار کنم؟؟

pedramb66
09-11-2010, 17:46
سلام به همگی
لپتاپم وایوfw13هست.به تازگی سیدی ها رو خوب رایت نمیکنه و دی وی دی ها رو اصلا راین نمی کنه.از لحاظ خوندن مشکلی نداره.
حالا مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری.انتی ویروسم هم نورتون اینترنت سکیوریتی 2011هست.

Milad4171
09-11-2010, 18:22
من vaio f126 دارم.وقتی دکمه وایرلس رو میزنم چراغش روشن میشه اما وایرلس on نمیشهاحتمالا باید از طریق بایوس روشنش کنین. اگه روشن نمیشه مشکل نرم افزاری هست و ویندوز!

لپتاپم وایوfw13هست.به تازگی سیدی ها رو خوب رایت نمیکنه و دی وی دی ها رو اصلا راین نمی کنه.از لحاظ خوندن مشکلی نداره.
حالا مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری.انتی ویروسم هم نورتون اینترنت سکیوریتی 2011هست. شما اگه با برنامه های مختلف تست کردین( Ashampo Borning Sudio و Nero یا Clone CD ) اگه در همه اینا مشکل دارین مشکل از Optic دی وی دی هست. بخش Read و Write با هم فرق دارن. اگه لپ تاپ رو تازه خریدین ممکنه هنوز گارانتی تعویض داشته باشه!
ببرین گارانتی

emadgoldenman
09-11-2010, 23:37
سلام
دوست من یه لپتاپ Dell Vostro 1015 خریده روش ویندوز 7 نصب کردم کلی با هاش کار کرد مشکلی نداشت ولی بعد از ریست دیگه ویندوزش بالا نیومد یه مقدار باهاش ور رفتم درست شد ولی بعد از 2و3 بار ریست کردن دباره همونجوری شد به نظرتون مشکل از چیه؟ فکر نکنم از میندوز باشه

Milad4171
10-11-2010, 00:31
دوست من یه لپتاپ Dell Vostro 1015 خریده روش ویندوز 7 نصب کردم کلی با هاش کار کرد مشکلی نداشت ولی بعد از ریست دیگه ویندوزش بالا نیومد یه مقدار باهاش ور رفتم درست شد ولی بعد از 2و3 بار ریست کردن دباره همونجوری شد به نظرتون مشکل از چیه؟ فکر نکنم از میندوز باشه

صد درصد مشکل از ویندوزه!!
الان پک های ویندوزی که تو بازار هستن اول اینکه همه شون درست نیستن. دوما کرکهاشون زیاد بدرد بخور نیستن
شما اول از همه یک پک خوب ویندوز 7 تهیه کنید که مطمعن باشین ادیت نشده باشه!
و در بعد یک کرک درست حسابی استفاده کنید!
و در آخر از سیستمون همون اول Backup بگیرین!!

Spiffy
10-11-2010, 11:06
مشه رو دل 5010 ايكس پي ريخت؟

maahy
10-11-2010, 12:11
با سلام، من ی لپ تاپ 5010 گرفتم و win7 روش نصب کردم، درایوراشو دانلود و نصب کردم (مطمئن نیستم گرافیکش 5470 یا 550v).اما تو ورژن درایوری که نصب کردم نوشته هردوش. حالا my computer رو که باز می کنم تو قسمت سفیدش موج هایی دیده می شه که به سمت راست و بالا می ره. بعد فونت های bold هم سایه داره و رنگ قرمز و آبا ی ذرهو مشکل سخت افزاریه؟

saber65
10-11-2010, 12:25
سلام
دوستان من ايسوس مدل u45 دارم .حس ميكنم سي پيي يو يه صداي سوت ميده در هنگام(البته خيلي كمه ولي در محيط ساكت گوش اذيت ميكنه ) به نظرتون اين طبيعيه ؟ نرم افزاري ميتونيد معرفي كنيد كه عملكرد سي پي يو را چك بكنه؟
ممنون ميشنم جواب بديد

Milad4171
10-11-2010, 12:35
میشه رو دل 5010 ايكس پي ريخت؟

شما درایور رو بگذار تو سیستم

برو رو بخش Manual Installation

بین توی بخش OS چه ویندوزهایی رو ساپورت میکنه.
چون جدیده فکر کنم Xp 64Bit

Milad4171
10-11-2010, 13:19
یه سری مشکلات که تو ذهنم بود رو میگم:

:exclamati نرم افزاری:

مشکلات ویندوزی ( آنتی ویروس و چک آپ کامل به صورت اکسترنال روی سیستمی دیگه)

از بین رفتن boot Loder ( تعمیر کردن ویندوز در صورت تعمیر نشدن نصب دوباره ی ویندوز )

بالا نیامدن ویندوز ( نصب غیر استاندارد ویندوز - نصب دوباره )

مشکل هنگ کردن در بخش wellcome ویندوز ( وجود دو آنتی ویروس که باهم تداخل دارن یا نصب غیر استاندارد ویندوز )

بدسکتور ( استفاده از برنامه هایی که سکتورها را ریکاوری کند )

کرش کردن در اجرای برنامه ها ( ویندوز غیر استاندارد - کرک غیر استاندارد )

(( البته میتون تمام این مشکلات هم از تروجان یا ویروس باشه. پاک شدن فایل های سیستم یا مشکلات ایجاد شده در هارد ))

:exclamati سخت افزاری :

Bule Page( رم یا Cpu و در بعضی مواقع هم کمبود رم گرافیک که باعث ایجاد صفحه آبی و ریست سیستم میشه . حتی میتواند از ویندوز هم باشد )

شناسایی نشدن هارد( هارد ایراد دارد- تعویض )

شناسایی نشدن یکی از دو رم در صورت وجود دو رم ( اشکال در یکی از دو رم - البته باید در نظر داشت که در تمام سیستم ها مقداری از رم به رم گرافیک اختصاص پیدا میکند )

مشکل پیکسل سوخته , نقطه های رنگی وسط صفحه و یا خط های رنگی در LCD به صورت عمودی ( مشکل LCD - تعویض )

رایت نکردن دی وی دی رایتر ( مشکل اپتیک درایو - تعویض یا تعمیر )

گیر کردن بعد در شناسایی قطعات و بعد از بایوس و نمایش کرسر ( _ ) در حال چشمک زن ( رابط گرافیک شناسایی نشده یا مادربرد دچار مشکل شده )

رنگ بندی ها در حاشیه تصاویر در بازی و برنامه ها ( چیپ گرافیک { در بعضی مواقع با آپدیت درایور گرافیک حل میشود } )

-

راستش چیزهایی بود که فکر کنم جواب اولیه خیلی دوستان باشه . اگه جاییش اشتباه هست دوستان اصلاح کنن!:rolleye:

amin_144
12-11-2010, 04:44
سلام
آقا من بعد از خوندن مطلب در مورد acronis تصمیم به ساخت ریکاوری کردم
لبتاپم 5741g هست
ویندوز رو عوض کردم و درایور نصب کردم و اکتیویت کردم و خلاصه آماده ی آماده
و چند تا نرم افزار سبک هم نصب کردم
اما دیدم حجم درایو ویندوزم رسیده به 20giga-byte
و برا ساخت ریکاوری باید 20 گیگ رو بدم
این اصلا به صرف نیست
ایم واسم جالبه و سوالم ازینجا پیش اومد که توی آموزش acronis برا ساخت درایو ریکاوری نوشتن 10 گیگ برا این کار مناسبه
در ضمن ویندوزم seven ultimate 64bit هست
مشکل چیه آیا باید 20 یا حالا 15 گیگ بزارم ریکاوری؟
بنظر شما ارزششو داره؟

Milad4171
12-11-2010, 10:50
آقا من بعد از خوندن مطلب در مورد acronis تصمیم به ساخت ریکاوری کردم
لبتاپم 5741g هست
اما دیدم حجم درایو ویندوزم رسیده به 20giga-byte
و برا ساخت ریکاوری باید 20 گیگ رو بدم
این اصلا به صرف نیست
ایم واسم جالبه و سوالم ازینجا پیش اومد که توی آموزش acronis برا ساخت درایو ریکاوری نوشتن 10 گیگ برا این کار مناسبه
در ضمن ویندوزم seven ultimate 64bit هست
مشکل چیه آیا باید 20 یا حالا 15 گیگ بزارم ریکاوری؟
بنظر شما ارزششو داره؟

من بیشترین حجمی که با Acronis ریکاوری کردم فکر کنم شد 3 تا دی وی دی !
شما هرچقدر بخوای میتونی ریکاوری کنی! یادمه یه یارویی یه لپ تاپ قدیمی داشت30 گیگ اطلاعات داشت گفت همشو میخوام. همش رو روی دی وی دی بک آپ گرفتیم!
ولی به طور کلی اگه Acronis مشکل کرک و رجیستری نداشته باشه تا 10 تا دیسک هم جواب میده. به صورتی 40 گیگ!
( بیشترش رو خبر ندارم!)

ولی بهترین زمان واسه ریکاوری کردن همون روز اولی هست که ویندوز نصب هست! که هیچی روش نباشه!!
البته واسه ویندوز 7 بخاطر ویندوز و حجمی که داره ، کلا خود به خود 3 تا دیسک میشه .

واسه Xp ولی میتونی توی 1 دیسک هم ریکاوری بگیری!

kiuq
12-11-2010, 15:15
دوستان من ايسوس مدل u45 دارم .حس ميكنم سي پيي يو يه صداي سوت ميده در هنگام(البته خيلي كمه ولي در محيط ساكت گوش اذيت ميكنه ) به نظرتون اين طبيعيه ؟ نرم افزاري ميتونيد معرفي كنيد كه عملكرد سي پي يو را چك بكنه؟
ممنون ميشنم جواب بديد
سلام..
دوست عزیز اگه در هنگام کارای سنگین این اتفاق میفته زیاد نگران نباشید ..

kiuq
12-11-2010, 15:23
میشه رو دل 5010 ايكس پي ريخت؟
سلام...
بایوس های جدید با ویندوز xp سازگاری ندارن و به همین دلیل دردسر زیاد داره..
ولی از طریق virtual machine شما میتونید به صورت مجازی نصبش کنید..

kiuq
12-11-2010, 15:34
لبتاپم 5741g هست
سلام...
دوست عزیز شما که ویندوزت اریجینال نیست.. چو ن 5741 بدون ویندوز ارائه میشه...
اگر منظورتون بک آپ از اطلاعات مهمتون هستش که میتونید یا از طریق همون نرم افزار که گفته شد یا از طریق خود 7 اینکارو بکنید..
خودش به ترتیب پیغام تعویض دی وی دی رو میده..

sinaamini
12-11-2010, 22:31
سلام دوستان!!!
من یک لب تاپ msi xslim 410 خریدم که صدای فنش خیلی زیاده!!!ماله دور بالای فن cpu هستش این صدا و مرتبا هم تغییر میکنه!!!یعنی سرعت چرخش فن تغییر میکنه!!!cpu AMD !!!
چی کارش کنم؟؟؟گارانتی میگه AMD صدای فنش زیاده!!!واقعا دیوانه کننده است!!!
میشه عوض کرد با یک فن دیگه یا نه!!!
خرید این لب تاپ بزرگترین اشتباهم بود!!!

saber65
13-11-2010, 17:39
سلام..
دوست عزیز اگه در هنگام کارای سنگین این اتفاق میفته زیاد نگران نباشید ..
با سلام
راستش همینکه یه برنامه اجرا میکنم صداش شروع میشه البته وقتی محیط ساکته به گوش میرسه به چندتا تعمیرکار نشون دادم میگن فنش مشکل داره.
گارانتیش ویستاست نمیدونم ببرم تحویلم میگیرن یا نه!!!!:41:

kiuq
13-11-2010, 23:56
گارانتیش ویستاست نمیدونم ببرم تحویلم میگیرن یا نه!!!!
خب خودتون که نمیتونید کاری کنید..+ اینکه اگه باز بشه از گارانتی خارج و میشه بهونه واسشون..
ببرید گارانتی تا ببینید چی میگن.

sue
14-11-2010, 00:01
سلام

کاربرد این مورد چی هست؟مرسی

Integrated Mobile Broadband (Gobi 2000 3G with GPS

Leoni
14-11-2010, 01:17
سلام فک کنم لبمو هکیدن.
چون وقتی بالا میاد یه یوزر به نام "اینترنت یوزر اکانت" دارم.
بعدشم درایو هامو وقتی کلیک می کنم از اکسز دنید میده.
ویندوز میخام عوض کنم فقط میخام کللا فرمت نشه.
لب تابم مث همون پی سی ویندوز عوض کنم؟

aridonald
14-11-2010, 09:16
سلام فک کنم لبمو هکیدن.
چون وقتی بالا میاد یه یوزر به نام "اینترنت یوزر اکانت" دارم.
بعدشم درایو هامو وقتی کلیک می کنم از اکسز دنید میده.
ویندوز میخام عوض کنم فقط میخام کللا فرمت نشه.
لب تابم مث همون پی سی ویندوز عوض کنم؟

آره دوست عزیز مثل pc هست
فقط اولش که سیستم میخواد بوت شه از تو bios setup بذار از روی درایو بوت شه

word123
14-11-2010, 11:38
با سلام خدمت برو بچ لپ تاپ توشیبا دارم شرکت یه دونه بک آپ رو هارد گذاشته یکی به داد ما برسه بگه چطور میشه از این بک آپ استفاده کرد هرچه زود تر بهتر به داد من برسید تا ویندوزم از دست نرفته در ضمن لپ تاپ من درایو نوری نداره

sue
15-11-2010, 15:27
سلام

کسی راهنمایی نمی کنه؟

mamad_20
16-11-2010, 13:45
در لپتاپ ASUS K52JC دو کارت گرافیک نصبه ولی وقتی بازی نصب می کنم کارت گرافیک جی فرس رو نمی شناسه و با اینتل کار می کنه.

Pami
16-11-2010, 17:57
سلام

اسلات ورودی سیم کارت برای کار کردن روی شبکه های مبتنی بر نسل سوم 3G
همچنین گیرنده امواج GPS

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:55 PM ----------

در لپتاپ ASUS K52JC دو کارت گرافیک نصبه ولی وقتی بازی نصب می کنم کارت گرافیک جی فرس رو نمی شناسه و با اینتل کار می کنه.

اگه روی باتری هستید سوییچ کنید به شارژر ، اینطوری به احتمال زیاد فعال میشه
در ضمن تنظیمات Plan در Power Option رو هم چک کنید و روی High Performance قرار بدید .
اگر درست نشد از داخل BIOS چک کنید .

با سلام خدمت برو بچ لپ تاپ توشیبا دارم شرکت یه دونه بک آپ رو هارد گذاشته یکی به داد ما برسه بگه چطور میشه از این بک آپ استفاده کرد هرچه زود تر بهتر به داد من برسید تا ویندوزم از دست نرفته در ضمن لپ تاپ من درایو نوری نداره

بک آپ چه فرمت فایلی داره و مربوط به چه برنامه ای هست ؟

aliahmadi70
17-11-2010, 12:32
سلام دوستان. من یه 2 ماهی میشه که لپ تاپ hp2170 خریدم. اولش همه چی خوب بود. ولی حالا وایرلسش کار نمی کنه. یعنی اولا تو دانشگاه راحت باهاش وصل می شدم ولی الان هیچ شبکه ای رو شناسایی نمی کنه.
من خودم یه سری کارا روش انجام دادم ولی درست نشده. اونا رو اینجا می نویسم اگه شما می دونین کمکم کنید. ممنون
1.درایور wlan broadcam رو uninstall کردم و دوباره نصب کردم نشد.
2.همون درایورو از سایت اچ پی دانلود کردم و دوباره نصب کردم باز هم نشد.
3.با تنظیمات وایرلسشم کلی ور رفتم باز هم درست نشد.
خلاصه هر بلایی که بلد بودم سرش آوردم ولی باز هم نمیشه. کلا شبکه شناسایی نمی کنه(البته بلوتوسش سالمه ها)
من خودم به این برنامه hp assistant شک دارم. هربار که یه چیزی برا لپ تاپم آپدیت می کنه یه جاش خراب میشه.
دوستان اگه لطف کنین سریع جوابشو بدین ممنون میشم. شدید نیاز دارمش برا پروژم.

Eshghe_door
17-11-2010, 16:02
سلام

من يه سوال دارم

من ديروز رفتم يه كابل hdmi گرفتم

15 تومن 5 متر

اسمشو نميدونم كجا نوشته روش يه چيزايي نوشته مطمئن نيستم اسمشه يا نه

من اينو وقتي وصل ميكنم به تي وي اصلا تصوير و صدا و هيچي ندارم

فقط صفحه ي لپ تاپ سياه ميشه

تي وي هم ال جي full hd

مشكل از كجاس؟

لپ تاپم دل :46:

Unknown_2517
17-11-2010, 16:28
سلام

من يه سوال دارم

من ديروز رفتم يه كابل hdmi گرفتم

15 تومن 5 متر

اسمشو نميدونم كجا نوشته روش يه چيزايي نوشته مطمئن نيستم اسمشه يا نه

من اينو وقتي وصل ميكنم به تي وي اصلا تصوير و صدا و هيچي ندارم

فقط صفحه ي لپ تاپ سياه ميشه

تي وي هم ال جي full hd

مشكل از كجاس؟

لپ تاپم دل :46:

اگه ويندوزتون سون هست در منوي Start و در قسمت ALL PROGRAMS در پوشه Accessories بر روي گزينه Connect to a Projector كه آيكونش به شكل مانيتور آبي رنگه كليك كنيد. و از چهار گزينه اي كه ظاهر ميشه اولي از سمت چپ براي قطع تصوير از TV و نمايش روي لپ تاپ و گزينه دومي براي نمايش هم روي TV و هم مانيتور و گزينه چهارم براي نمايش تنها روي TV هست.
اگر روي گزينه چهرم كليك كردي و تصوير نيومد بايد در تنظيمات كارت گرافيكت رزولوشن تصوير تي وي را مناسب با كيفيت ال سي دي تنظيم كني. اگه مشكل داشتي باز نوع كارت گرافيكتو بگو تا كمكت كنم. يا علي.

---------- Post added at 12:58 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

سلام دوستان. من یه 2 ماهی میشه که لپ تاپ hp2170 خریدم. اولش همه چی خوب بود. ولی حالا وایرلسش کار نمی کنه. یعنی اولا تو دانشگاه راحت باهاش وصل می شدم ولی الان هیچ شبکه ای رو شناسایی نمی کنه.
من خودم یه سری کارا روش انجام دادم ولی درست نشده. اونا رو اینجا می نویسم اگه شما می دونین کمکم کنید. ممنون
خلاصه هر بلایی که بلد بودم سرش آوردم ولی باز هم نمیشه. کلا شبکه شناسایی نمی کنه(البته بلوتوسش سالمه ها)
من خودم به این برنامه hp assistant شک دارم. هربار که یه چیزی برا لپ تاپم آپدیت می کنه یه جاش خراب میشه.

يك برنامه در لپ تاپهاي HP هست به اسم Wireless Assistant. احتمال داره مشكل از اون باشه. شما اين برنامه رو باز كن و ببين توش وايرلست فعاله يا غير فعال شده.

aliahmadi70
17-11-2010, 16:39
با wireless assistant هم کلی ور رفتم. الان همه چی باید درست باشه. چون همه تنظیمات درسته. ولی نمی دونم چشه.
فکر می کنم مشکل وایرلس hp2170 فراگیر باشه. چون یه سرچ تو نت زدم خیلی ها مشکل منو داشتن و راه حلشو نمی دونن.
لطفا کمککککککک.

Eshghe_door
17-11-2010, 16:43
اوكي ممنون همه چي حل شد

dimoos
17-11-2010, 19:25
Acer 5742 G
مشکل بلوتوث دارم ..تقریبا تمام روش های تاپیک ها رو طی کردم...درایور ها ی مختلف نصب..آپ...ری اینستال...خلاصه
بیشتر از نیم متر بلوتوث گوشی رو شناسایی نمیکنه..حتما باید گوشی رو بزارم کنارش تا هم بشناسه هم سرعت ارتباط بیشتر بشه :41::41::41:
منتظر نظرات اساتید محترم هسنم.:10:

shinobi_63
17-11-2010, 20:10
سلام
من تازگی یک لب تاپ acer خریدم که با نرم افزار خودش از هاردش بک آپ گرفتم ولی چون سرعت ریستور این بک آپ پایینه می خام با سی دی بوت نورتن گاست ازش بک آپ بگیرم ولی یک مشکلی که هست اینه که موقع اجرا شدن نورتن گاست در محیط داس پیغام ارور میده لطفا اگر کسی راه حلی داره منو راهنمایی کنه
(تنظیمات bipos رو انجام دادم)

armin_punisher6
17-11-2010, 22:46
منم با همین لپ تاپ این مشکل رو داشتم و واسه همین مجبور شدم ریکاوری کنم تا درست شد.شما چرا ریکاوری نمیکنی؟
البته من قبلا ویندوز رو عوض کرده بودم و شانسی وایرلسشو راه انداخته بودم.البته اصلا یادم نمیاد چه جوری وقتی دوباره ویندوز رو عوض کردم هر کاری کردم نشد و مجبور شدم ریکاوری کنم والان خیلی راضیم.

Unknown_2517
17-11-2010, 22:52
سلام
من تازگی یک لب تاپ acer خریدم که با نرم افزار خودش از هاردش بک آپ گرفتم ولی چون سرعت ریستور این بک آپ پایینه می خام با سی دی بوت نورتن گاست ازش بک آپ بگیرم ولی یک مشکلی که هست اینه که موقع اجرا شدن نورتن گاست در محیط داس پیغام ارور میده لطفا اگر کسی راه حلی داره منو راهنمایی کنه
(تنظیمات bipos رو انجام دادم)

شما بجاي نورتون گاست از Acronis True Image Home 2011 استفاده كنيد راحت تره. همين سرعت رستور بالايي داره و هم در تمامي لپ تاپ ها جواب ميده فايل بك آپ رو هم ميتوني در دي وي دي رايت كني يا اينكه در قسمتي از هارد خودت نگه داري و از شر دانلود نصب ويندوز خلاص بشي.

لينك دانلود مستقيم از زير:

پسورد فایل:

aliahmadi70
17-11-2010, 23:04
آرمین ممنون از راهنماییت. من هم در همین فکر بودم فقط چندتا سوال درباره ریکاوری دارم که ممنون میشم اگه جواب بدی.
1.من کلی اطلاعات مهم درباره پروژم رو لپ تاپ دارم. با ریکاوری کردن اطلاعات درایو c فقط می پره یا درایوهای f و e هم میپره؟
2.برا ریکاوری به اون 4 تا دی وی دی که اولش ازش گرفتم نیاز دارم یا همون درایو ریکاوری ویندوز کافیه؟
3.ابن ایمیل منه: ali.boy2009@yahoo.com اگه بتونی یه ایمیل بهم بدی اگه مشکلی داشتم ازت بپرسم چون خودم اصلا فرصت ندارم سعی و خطا کنم.

aridonald
18-11-2010, 00:01
با wireless assistant هم کلی ور رفتم. الان همه چی باید درست باشه. چون همه تنظیمات درسته. ولی نمی دونم چشه.
فکر می کنم مشکل وایرلس hp2170 فراگیر باشه. چون یه سرچ تو نت زدم خیلی ها مشکل منو داشتن و راه حلشو نمی دونن.
لطفا کمککککککک.

فکر می کنم مشکل از ویندوز اورجینال خود لپ تاپ باشه چون منم این مشکلو داشتم.اما وقتی ویندوز رو به ultimate عوض کردم مشکلم کاملا رفع شد.الان اصلا مشکلی ندارم.

hatam
18-11-2010, 09:04
سلام. امروز برای اولین بار یه لبتاپ Dell Vostro 3500 گرفتم. دیدم ویندوز روش جالب نیست و رفتم یه SEVEN Ultimate 32 بیت گرفتم. بعد از نصب همه درایور ها دیدم که بلوتوث غیر فعال هستش. یعنی تو ویندوز قبلی کار میکرد اما اینجا نه. این کارا هم کردم:
1. دکمه بلوتوث رو روشن کردم
2. درایور بلوتوث هم نصب کردم اما موقع نصب میگه یا کنسل کنید یا بلوتوث رو روشن کنید چون قادر به پیدا کردن سخا افزارش نیستم! حالا چیکار کنم؟
ضمنا تو Device Manager دوتا گزینه ناشناخته مونده که یکیش نوشته Pci Comminication و اون یکی نوشته Unknow اینارو چیکار کنم!
3. این برنامه IVT رو هم به پیشنهاد یکی از دوستان توی انجمن نصبیدم اما بازم کارمون راست نیومد! چیکار کنیم حالا با اون برنامه هم نمیشه میگه دستگاه بلوتوث رو نمیشناسه. این مشکل رو روی لبتاپ های دل دیگه هم دیدما....

armin_punisher6
18-11-2010, 09:27
آرمین ممنون از راهنماییت. من هم در همین فکر بودم فقط چندتا سوال درباره ریکاوری دارم که ممنون میشم اگه جواب بدی.
1.من کلی اطلاعات مهم درباره پروژم رو لپ تاپ دارم. با ریکاوری کردن اطلاعات درایو c فقط می پره یا درایوهای f و e هم میپره؟
2.برا ریکاوری به اون 4 تا دی وی دی که اولش ازش گرفتم نیاز دارم یا همون درایو ریکاوری ویندوز کافیه؟
3.ابن ایمیل منه: ali.boy2009@yahoo.com اگه بتونی یه ایمیل بهم بدی اگه مشکلی داشتم ازت بپرسم چون خودم اصلا فرصت ندارم سعی و خطا کنم.
به اون 4 تا دی وی دی احتیاج داری.من که ریکاوری کردم کل هارد فرمت شد ولی شنیدم که جوری هم میشه این کارو کرد که فقط c فرمت شه.ولی بلد نیستم.
براتون میل زدم.

Eshghe_door
18-11-2010, 12:31
من يه سوال دارم كه يخورده هم سوال بيخوديه!

نرو نصب كرده بودم و بعد آنيستال كردم

حالا هر بار كه سي دي ميذارم تو درايو اتوران ش برنامه هاي نرو رو مياره

ولي نميشناسه

ولي تو اون ليسته هست

ميخوام اونارو از ليست پاك كنم

چيكار كنم؟

dimoos
18-11-2010, 17:21
:33::33:
در صورت صلاحدید اساتید محترم به پست بنده هم التفات فرمایید:20:

Pami
18-11-2010, 18:22
سلام. امروز برای اولین بار یه لبتاپ Dell Vostro 3500 گرفتم. دیدم ویندوز روش جالب نیست و رفتم یه SEVEN Ultimate 32 بیت گرفتم. بعد از نصب همه درایور ها دیدم که بلوتوث غیر فعال هستش. یعنی تو ویندوز قبلی کار میکرد اما اینجا نه. این کارا هم کردم:
1. دکمه بلوتوث رو روشن کردم
2. درایور بلوتوث هم نصب کردم اما موقع نصب میگه یا کنسل کنید یا بلوتوث رو روشن کنید چون قادر به پیدا کردن سخا افزارش نیستم! حالا چیکار کنم؟
ضمنا تو Device Manager دوتا گزینه ناشناخته مونده که یکیش نوشته Pci Comminication و اون یکی نوشته Unknow اینارو چیکار کنم!
3. این برنامه IVT رو هم به پیشنهاد یکی از دوستان توی انجمن نصبیدم اما بازم کارمون راست نیومد! چیکار کنیم حالا با اون برنامه هم نمیشه میگه دستگاه بلوتوث رو نمیشناسه. این مشکل رو روی لبتاپ های دل دیگه هم دیدما....

اول از داخل BIOS چک کنید غیر فعال نشده باشه ، لپ تاپ های دل معمولا گزینه غیر فعال سازی از داخل بایوس دارن .
دوما هم Win7 X64 نصب کنید ، آخرین درایور رو هم از سایت دل فقط بگیرید . همچنین صفحه درایورها در سایت دل رو هم چک کنید شاید پچ برای رفع اشکال داده باشه
PCI Comminication به احتمال زیاد مربوط به کارت شبکه لن باشه .

Pami
18-11-2010, 18:27
من يه سوال دارم كه يخورده هم سوال بيخوديه!

نرو نصب كرده بودم و بعد آنيستال كردم

حالا هر بار كه سي دي ميذارم تو درايو اتوران ش برنامه هاي نرو رو مياره

ولي نميشناسه

ولي تو اون ليسته هست

ميخوام اونارو از ليست پاك كنم

چيكار كنم؟

در انجمن نرم افزار باید مطرح بشه ، با بخش لپ تاپ بی ارتباط هست
اینجا :

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m007007
18-11-2010, 20:19
سلام دوستان
ایا امکان داره کاری کرد که وقتی لپ تاپ رو از طریق vga به ال سی دی وصل میکنیم در تی وی به طور کامل نمایش داده بشه؟بدون کادر و ...
ممنون

aridonald
19-11-2010, 07:48
سلام دوستان
ایا امکان داره کاری کرد که وقتی لپ تاپ رو از طریق vga به ال سی دی وصل میکنیم در تی وی به طور کامل نمایش داده بشه؟بدون کادر و ...
ممنون
اگه کارت گرافیک لپ تاپ قابلیت ساپورت حد اکثر رزولوشن tv رو داشته باشه میشه.

mdmehry
19-11-2010, 19:53
سلام.من یه لپ تاپ msi دارم که موقع استندبای بی هیچ دلیل خاصی خودش روشن میشه. حتی وقتی که تموم اتصالات usb رو قطع میکنم باز هم بعد از 5 دقیقه بی هیچ دلیلی روشن میشه. به نظر شما علتش چیه؟

m007007
19-11-2010, 20:13
اگه کارت گرافیک لپ تاپ قابلیت ساپورت حد اکثر رزولوشن tv رو داشته باشه میشه.

ممنون.
ولی نمیشه کاری کرد که حداکثر رزولوشن رو داشت؟با افت کیفیت البته چون ظاهرا ساپورت نمیشه!؟
البته لپ تاپ جدید نیست ایا لپ تاپ های امروزی که خروجی hdmi دارند کامل ساپورت میککند؟
Geforce 330 و Geforce 425
ممنون

aridonald
19-11-2010, 22:34
ممنون.
ولی نمیشه کاری کرد که حداکثر رزولوشن رو داشت؟با افت کیفیت البته چون ظاهرا ساپورت نمیشه!؟
البته لپ تاپ جدید نیست ایا لپ تاپ های امروزی که خروجی hdmi دارند کامل ساپورت میککند؟
Geforce 330 و Geforce 425
ممنون

نه دوست عزیز اگه گرافیک ساپورت نکنه نمیشه
کارت های گرافیکی که اسم بردبد همه حداکثر از رزولوشن 2048*1536 پشتیبانی میکنند که در هر llcd tv تصویر فول میدهند

berendji
20-11-2010, 19:08
دوستان سلام.
لپ تاپ sony vaio مدل cs118e
رم SD درست کار می کنه ولی برای ویرایش همش رایت پروتکت می زنه.ویندوز رو هم عوض کردم برطرف نشد.
چککار کنم؟!

nilson
20-11-2010, 19:36
من دل 1564 دارم جدیدا وقتی از باطری استفاده میکنم و باطری خالی میشه و میخوام دوباره سارژش کنم 100% سارژ نمیکنه! روی 94% میمونه!؟؟؟!!!!!
میدونید علتش چیه؟! :13:

Pami
20-11-2010, 20:29
من دل 1564 دارم جدیدا وقتی از باطری استفاده میکنم و باطری خالی میشه و میخوام دوباره سارژش کنم 100% سارژ نمیکنه! روی 94% میمونه!؟؟؟!!!!!

باتری شما مصرف داخلی داره ، وقتی شارژ میشه در بیارید ببینید گرم هست یا نه

رم SD درست کار می کنه ولی برای ویرایش همش رایت پروتکت می زنه.ویندوز رو هم عوض کردم برطرف نشد.

کنار کارت حافظه SD یه سوییچ کوچیک هست که قفل سخت افزاری حفاظت از نوشتن رو فعال میکنه ، اون رو در حالت غیر فعال قرار بدید و بعد در لپ تاپ قرار بدید و استفاده کنید .

bobzf
21-11-2010, 00:41
با سلام
من vaio F116FG دارم و دستگاه رو تازه خریدم.
چند روز پیش با استفاده از Burn Disk خود Windows 7 خواستم فایلی رو روی سی دی رایت کنم که دستگاه پیغام failed می داد.
بعد از چند روز که دوباره با دستگاه کار کردم متوجه شدم که دستگاه هیچ CD و DVD رو نمی تونه بخونه.
باید اینم بگم که دستگاه هر CD و DVD رو قبلا می خوند!
مشکل چی میتونه باشه؟
لطفا راهنماییم کنید

berendji
21-11-2010, 12:57
کنار کارت حافظه SD یه سوییچ کوچیک هست که قفل سخت افزاری حفاظت از نوشتن رو فعال میکنه ، اون رو در حالت غیر فعال قرار بدید و بعد در لپ تاپ قرار بدید و استفاده کنید .

قفل در حالت غیر فعال هست.

saber65
21-11-2010, 19:36
سلام.
دوستان راه حلي براي سوييچ درست كارتهاي گرافيك ايسوس سراغ داريد؟؟؟؟؟؟

nilson
21-11-2010, 22:38
باتری شما مصرف داخلی داره ، وقتی شارژ میشه در بیارید ببینید گرم هست یا نه

.

نه گرم نمیشه خنک خنکه

*Ali*
21-11-2010, 22:43
سلام دوستان
یه لپ تاپ Acer Aspire 5741G دارم که مشخصات CPU اون طبق برچسب روش اینه :
Intel Corei3 330M 2.13GHz. 3MB L3 Cache
ولی توی سیستمم که نگاه میکنم قضیه فرق داره و مشخصات اینجوریه :
Intel Corei3 350M 2.27GHz
آیا در مونتاژ مشکلی به وجود اومده یا اینکه سی پی یو خودکار Overclock شده و اینجوری نشون میده ؟

Pami
21-11-2010, 23:04
علی جان مطمئنی ؟ شما از داخل بایوس ببینید چی زده
البته خود ویندوز هم از اطلاعات بایوس استفاده میکنه .

prouser
21-11-2010, 23:56
دوستای عزیز سلام،
مشخصات ایسوس مدل K52JC رو تو سایت سازگار ارقام نگاه میکردم
واسه قسمت مموری اینو زده بود :

Memory DDRIII 4GB 1066MHz (Onboard)(2.7GB Usable)

حالا این یعنی چی؟
یعنی از 2.7 گیگابایت میشه استفاده کرد؟
ضروریه، اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطف کنه بگه، ممنون میشم.

shayan5800
22-11-2010, 01:00
بچه ها من 2 هفته hp DV7 سری جدید گرفتم....
وقتی restart میکنم از هر 5 بار 1 بار رو shutting down گیر میکنه مجبورم force to shut down کنم...یعنی دکمه power رو 6-7 ثانیه نگه میدارم تا خاموش بشه
مشکل چیه دوستانم؟؟؟؟

*Ali*
22-11-2010, 06:27
علی جان مطمئنی ؟ شما از داخل بایوس ببینید چی زده
البته خود ویندوز هم از اطلاعات بایوس استفاده میکنه .
چه جوری از توی بایوس نگاه کنم ؟ من خودم حدس میزنم مادربرده یه جور Overclock کرده باشه . 4 هسته ای هم نشونش میده

soroush20
22-11-2010, 12:05
سلام دوستان عزیز
من دنبال يه لپتاپ بين 500تا700هزار تومن مي گردم براي برنامه نويسي وکاراي مهندسي (به غير ازطراحي هاي گرافيکي وميکس
و...)
مثلا واسه ويژوال .نت جواب بده.خيلي ممنون ميشم از هر کي که راهنماييم کنه.

maahy
22-11-2010, 16:04
می شه به منم جواب بدید لطفن؟ همون لپ تاپ 5010 که گرافیکش مشکل داره و وقتی my computer رو باز می کنم تو قسمت سفیدش موج هایی هست که به سمت بالا و راست حرکت می کنه

shiningphoenix
22-11-2010, 19:15
با سلام

ایا این درسته که سرعت پردازشگر در لپ تاپ 2 برابر pc هست.مثلا" سرعت پردازش یک پردازشگر 1.7 لپ تاپ برابر سرعت پردازش پردازشگر 3.4 pc هست؟

H@mid-Vista
22-11-2010, 19:51
سلام دوستان عزیز
من دنبال يه لپتاپ بين 500تا700هزار تومن مي گردم براي برنامه نويسي وکاراي مهندسي (به غير ازطراحي هاي گرافيکي وميکس
و...)
مثلا واسه ويژوال .نت جواب بده.خيلي ممنون ميشم از هر کي که راهنماييم کنه.
اینجا مطرح نمایید:

مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

می شه به منم جواب بدید لطفن؟ همون لپ تاپ 5010 که گرافیکش مشکل داره و وقتی my computer رو باز می کنم تو قسمت سفیدش موج هایی هست که به سمت بالا و راست حرکت می کنه

خوب درایور نصب نیست واسه گرافیك

با اتوماتیك:

درایور اتوماتیك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 07:51 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

با سلام

ایا این درسته که سرعت پردازشگر در لپ تاپ 2 برابر pc هست.مثلا" سرعت پردازش یک پردازشگر 1.7 لپ تاپ برابر سرعت پردازش پردازشگر 3.4 pc هست؟

نه ربطی نداره
اما معمولا چند هسته ایها دراری مشخصه ای هستند كه شما می فرمایید
مثلا یك دو هسته ای با سرعت 2.4 در حد یك تك هسته ای با سرعت 4.8 هست
البته خیلی خیلی تخیمنی و ساده

Pami
22-11-2010, 20:02
چه جوری از توی بایوس نگاه کنم ؟ من خودم حدس میزنم مادربرده یه جور Overclock کرده باشه . 4 هسته ای هم نشونش میده

نه اورکلاک که نیست ، اگر هم باشه ( فرض کنیم ) مدل قطعه عوض نمیشه .
اون 4 هسته ای هم بصورت نرم افزاری ایجاد میشه
داخل بایوس اطلاعات پردازنده رو دقیق نوشته و امکان اشتباه نیست ، تو بایوس هرچی زده باشه همونه