PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26

fanii
04-09-2010, 20:20
سلام
می خواستم بدونم لپ تاپی هست که مثل کیس به پشت تلوزیون lcd وصل بشه و تصویر را در تلوزیون دید؟
ممنون

arsecid
04-09-2010, 20:50
با سلام
من یه DV-5 1070 hp دارم که 32 bit هستش و به تازگی ویندوز 7 روش ریختم اما موردی که پیش اومده اینه که از 4 گیگ رم ، 3 گیگ اون رو می شناسه. می خواستم ببینم مشکل از کجاست و چطوری می تونم حلش کنم. اگر کمک کنید خبلی ممنون میشم.

Pami
04-09-2010, 20:55
سلام
می خواستم بدونم لپ تاپی هست که مثل کیس به پشت تلوزیون lcd وصل بشه و تصویر را در تلوزیون دید؟
ممنون

تمام لپ تاپ های امروزی پورت های D-Sub / HDMI رو دارن و قابلیت وصل شدن به تلویزیون رو هم دارا هستند .

Pami
04-09-2010, 20:56
با سلام
من یه DV-5 1070 hp دارم که 32 bit هستش و به تازگی ویندوز 7 روش ریختم اما موردی که پیش اومده اینه که از 4 گیگ رم ، 3 گیگ اون رو می شناسه. می خواستم ببینم مشکل از کجاست و چطوری می تونم حلش کنم. اگر کمک کنید خبلی ممنون میشم.

Win 7 X64 یا 64 بیتی نصب کنید درست میشه

arsecid
04-09-2010, 21:14
Win 7 X64 یا 64 بیتی نصب کنید درست میشه

هیچ مشکلی اونوقت پیش نمی یاد برای دستگاه دوست عزیز؟

saman3230
04-09-2010, 23:38
آخه دم و دیقه ظاهر میشه روی دستکابم ، من فکر می کنم لابد باید یه کاری انجام بدم که دیگه نیاد ، به همین خاطر شما و دوستان رو زحمت دادم

شما باید به PROCESS های دستگاه یه نگاه بندازید و یا اینکه ببنید این اواخر چه نرم افزار یا کرک رو اجرا و نصب کردید چون معمولا اینها تروجان هستند

Pami
05-09-2010, 00:33
هیچ مشکلی اونوقت پیش نمی یاد برای دستگاه دوست عزیز؟

نه عزیز مشکلی پیش نمیاد ، فقط باید CPU شما معماری 64 بیتی رو ساپورت کنه که مطمئن هستم پشتیبانی میکنه .

am_64
05-09-2010, 01:27
شما باید به PROCESS های دستگاه یه نگاه بندازید و یا اینکه ببنید این اواخر چه نرم افزار یا کرک رو اجرا و نصب کردید چون معمولا اینها تروجان هستند
یه ویدئوی hd بود از یک سایتی ، که باز نمی شد می گفت باید فلش پلیر جدید نصب کنی ، من وقتی دانلود کردم بیشتر از سی چهل کیلوبایت هم نبود ، احتمال قوی این ویروس هم از اونجا سرو کلش پیدا شده .
حالا اسمش رو نمیدونم چیه و کجا نصب شده

علاوه بر این از اون وقت که این مشکل پیش اومده ، هر وقت ویندوزم بالا میاد بعد از روشن کردن یا ریست شدن این آلرت ظاهر میشه عکس اینه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من حتی نرم افزار تروجان ریموور رو هم از این لینک دانلود کردم و بعد از آپدیت کردنش ، وقتی اسکن کرد نتونست تشخیص بده ویروس رو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pami
05-09-2010, 10:23
یه ویدئوی hd بود از یک سایتی ، که باز نمی شد می گفت باید فلش پلیر جدید نصب کنی ، من وقتی دانلود کردم بیشتر از سی چهل کیلوبایت هم نبود ، احتمال قوی این ویروس هم از اونجا سرو کلش پیدا شده .
حالا اسمش رو نمیدونم چیه و کجا نصب شده

علاوه بر این از اون وقت که این مشکل پیش اومده ، هر وقت ویندوزم بالا میاد بعد از روشن کردن یا ریست شدن این آلرت ظاهر میشه عکس اینه :

من حتی نرم افزار تروجان ریموور رو هم از این لینک دانلود کردم و بعد از آپدیت کردنش ، وقتی اسکن کرد نتونست تشخیص بده ویروس رو

شما بهتره در اینجا مشکل رو پیگیری کنید :

آنتي ويروس و نرم افزارهاي امنيتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

p0w3rfu7
05-09-2010, 18:04
سلام
تازگی ها وقتی لپ تاپم رو روشن کردم مانیتورش بهم ریخته بود.(یه چیزی شبیه تلوزیون بی آنتن الته نه برفک!) البته وقتی صفحه رو خم میکنم درست میشه ولی هرز گاهی این مشکل پیش میاد یعنی مشکل چیه؟
با تشکر

saman3230
05-09-2010, 22:54
سلام
تازگی ها وقتی لپ تاپم رو روشن کردم مانیتورش بهم ریخته بود.(یه چیزی شبیه تلوزیون بی آنتن الته نه برفک!) البته وقتی صفحه رو خم میکنم درست میشه ولی هرز گاهی این مشکل پیش میاد یعنی مشکل چیه؟
با تشکر

مشکل فلت یا کانکتورهای LCD لپ تاپ شماست

شـیـفــو
06-09-2010, 00:43
برادران من ايسر 5738z دارم
اين تاچ پدش اسكرول نميكنه
ويندوزم سون 64 بيته
همه درايوراشم از سايتش دانلود كردم نصبيدم
پاور منيجرش كه دوستان گفتند برنامش با سون مشكل داره كار نميكنه هيچي دكمه پاور منيجرش همينطور روشن مونده تو عكسم مشخصه دكمه سبزه بالا سمت راست روشنه همينطور
اسكرولم هم نميكنه تاچ پدش چه كنم ؟

razor-rbk
06-09-2010, 04:17
سلام اساتید.دستگاه من اچ پی 2170 هستش و قبلا راحت باهاش با وایرلس وصل میشدم ولی الان دیگه اصلا پیدا نمیکنه هیچی رو.درایورش رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و درست نشد.پدر منو در آورده.یکی به دادم برسه

................
دوستان کسی نیست به فریاد من برسه؟وایرلس اصلا چیزی رو پیدا نمیکنه!:13:

---------- Post added at 05:17 AM ---------- Previous post was at 05:15 AM ----------

من موندم چرا یکی جواب من بیچاره رو نمیده؟
بابا من گیر وایرلسم.پلیییییییز

p0w3rfu7
06-09-2010, 13:01
مشکل فلت یا کانکتورهای LCD لپ تاپ های شماست
ممنو ولی خوب چجوری حلش کنم. آخه فقط با تکون کوچیک صفه درست میشه.

bahahs
06-09-2010, 15:02
دوستان
وایرلس لپتاپ 1525 دل مشکل داره
نصب میشه اما پیدا نمیکنه

تجربه ای نیست؟

pooria-ir
06-09-2010, 15:25
سلام
به کمک نیاز دارم :دی
دیروز یکی از بچه های فامیل خودکار دستش بود،بی خبر بودم اومدش سراغ صفحه ی لپ تاپ:13:
بیشترش پاک شد با دستمال
اما 2تا لکه مونده با چی میتونم پاکش کنم که بی ضرر باشه

Pami
06-09-2010, 22:21
................
دوستان کسی نیست به فریاد من برسه؟وایرلس اصلا چیزی رو پیدا نمیکنه!:13:

---------- Post added at 05:17 AM ---------- Previous post was at 05:15 AM ----------

من موندم چرا یکی جواب من بیچاره رو نمیده؟
بابا من گیر وایرلسم.پلیییییییز

کسی اطلاعاتی داشته باشه جواب میده عزیز
نیاز به اینهمه فریاد نیست
شما در انجمن شبکه هم باید مطرح کنید

ممنو ولی خوب چجوری حلش کنم. آخه فقط با تکون کوچیک صفه درست میشه.

به مرور زمان بیشتر میشه تا جایی که ببرید عوض کنن ، از الان بهتره دنبال تعویض باشید اگر مشکل از فلت باشه

دوستان
وایرلس لپتاپ 1525 دل مشکل داره
نصب میشه اما پیدا نمیکنه

تجربه ای نیست؟

موارد زیادی هست که باید چک بشه
لطفا در انجمن شبکه هم پیگیری کنید

سلام
به کمک نیاز دارم :دی
دیروز یکی از بچه های فامیل خودکار دستش بود،بی خبر بودم اومدش سراغ صفحه ی لپ تاپ:13:
بیشترش پاک شد با دستمال
اما 2تا لکه مونده با چی میتونم پاکش کنم که بی ضرر باشه

توصیه میشه فقط با آب و دستمال نرم صفحه رو تمیز کنید ، استفاده از الکل و مواد پاک کننده قوی مشکل رو بیشتر میکنه

pooria-ir
06-09-2010, 23:11
توصیه میشه فقط با آب و دستمال نرم صفحه رو تمیز کنید ، استفاده از الکل و مواد پاک کننده قوی مشکل رو بیشتر میکنه

امتحان کردم پاک نشد:41::41:

saman3230
06-09-2010, 23:21
امتحان کردم پاک نشد:41::41:

100% با این حل میشه

بابک صادقی راد
07-09-2010, 04:09
لولای درب لپتاپم شکسته.
درب اش رو نمیشه به راحتی باز و بسته اش کرد.
با کمی فشار بیشتر، ممکنه هر لحظه درب اش که LCD روی اون هست از جا کنده بشه یا شل بشه و بیفته.

هیچ تعمیرکاری نمیشناسم.
در صورت تعمیر شدن، هزینه اش چقدر میشه؟
کل درب رو باید عوض کنه یا فقط همون لولا اش رو میشه عوض کرد یا تعمیر؟

چه کار میشه کرد؟

moein_sut
07-09-2010, 16:02
سلام من تازه لپ تاپمو گرفتم
الانم شارژ اولشه
می خوام ببینم اینم مثل موبایل باید دفعه اول زیاد بذاریم شارژ بشه؟
چقدر؟
سوال یدیگه
اگه ویندوز لپ تاپ اصل باشه باید سی دی ویندوز رو به من بدن؟
ممنون

pooria-ir
07-09-2010, 16:04
100% با این حل میشه

اینو از کجا میشه خرید قیمتش چنده ؟

saman3230
07-09-2010, 19:21
الانم شارژ اولشه
چقدر؟
سوال یدیگه
ممنون

لپ تاپتون چیه ؟

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:21 PM ----------

اینو از کجا میشه خرید قیمتش چنده ؟

همه جا

حدود 7000 تومان

فوق العاده است

mohsen255
08-09-2010, 11:12
سلام به همگی ..من لپ تاپم یه مشگل هارد داره یعنه وقتی داره کار میکنه یه صدای--- تلق--- هر چند دقیقه یه بار ازش میاد ....یکی بهم کفت این نشونه بدیه برو تعمیرش کن ...منم بردم پیش گارارنتیش (2 بار) اونا گفتن تستش کردیم مشکلی نداره و نیازی نیست که هارد عوض بشه..:13: حالا نمیدونم که آیا راست گفتن یا دست به سرم کردن ؟؟ یه چیز دیگه چهطور میشه فهمید که آیا دست به قطعاتش زدن یا نه --مثلاا رمها؟؟
از اساتید هرکی چیزی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
با تشکر

kasra2002
08-09-2010, 14:07
سلام خواشا کمک فوری کنید
لبتاپ دل میخواستم پارتیشن اضافه کنم پارتیشن مجیک جواب نداد پاراگون نصب کردم
ویستا فقط روش بوده پاراگون ریستارت کرد که تغییر پارتیشن بده ولی هنگ کرد
دی ویدی ریکاوری که روش هشت فقط یه سری لیست برنامه داره که از پارتیشن مجیک بگیر تا ریکاور ویندوز
میخوام اگه بشه با خود هارد ویندوزو برگرونم خواهشا خیلی بد گیر افتادم هر کار که می دونید فقط یه ویندوز بالا بیاد که بعد بتونم ریکاور کنم
ممنون

bahahs
08-09-2010, 16:05
با سلام خدمت دوستان
من لپتاپ dv5-1135 رو به دليل اينكه فنش خيلي صدا ميكرد و همچنين خاك گرفته بود خواستم باز كنم تا تميز كنم
حالا هر چي پيچ داسته باز كردم ولي كيبوردش آزاد نشده تا بقيه رو باز كنم
كسي از دوستان تجربه اي نداره؟
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

بابک صادقی راد
08-09-2010, 16:26
لولای درب لپتاپم شکسته.
درب اش رو نمیشه به راحتی باز و بسته اش کرد.
با کمی فشار بیشتر، ممکنه هر لحظه درب اش که LCD روی اون هست از جا کنده بشه یا شل بشه و بیفته.

هیچ تعمیرکاری نمیشناسم.
در صورت تعمیر شدن، هزینه اش چقدر میشه؟
کل درب رو باید عوض کنه یا فقط همون لولا اش رو میشه عوض کرد یا تعمیر؟

چه کار میشه کرد؟

zomorod14
08-09-2010, 17:10
قابل توجه تمام دوستانی که مشکل وایرلس دارن:

به سایت زیگورات بخش مرکز خدمات و سپس راهنمای فارسی برن حتما مشکلشون حل میشه چون منم همین مشکل شما رو داشتم و به جز این راه هیچ راه دیگه ای جواب نداد

delafarin
08-09-2010, 17:43
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow

با سلام
من یک لب تاپ del مدل vostro 1015 به تازگی خریدم و ویندوز xp هم با مکافی روش نصب کردم تا اینجا هیچ مشکلی نیست ولی وقتی برنامه ها رو روش نصب می کنم و باعاش کار می کنم در روشن کردن بار بعدی ویندوز دیگه بالا نمی یاد و در قسمت ابتدا ویندوز که 3 نقطه ها حرکت می کند تا ویندوز بالا بیاید همونجا می ماند به طوری که باید دوباره ریست کنم تا ویندوز بالا بیاید
حالا نمی دونم مشکل از نوت بوک هست یا این مدل نوت بوک با ویندوز xp مشکل داره ؟

kasra2002
09-09-2010, 11:20
سلام راه افتاد
حالا نمی دونم چجوری ویندوزشو عوض کنم لطفا خواهشا بگید چکار کنم

IRANER
09-09-2010, 11:22
سلام دوستان
مدتی است یه مشکلی با لپ تاپم که ویندوزش ویستا ست دارم.
برای باز کردن بعضی پوشه ها و نقل و انتقال با فلش
پیغام زیر ظاهر میشه و کاری نمی شه کرد
Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: explorer.exe
Application Version: 6.0.6000.16771
Application Timestamp: 4907deda
Fault Module Name: RPCRT4.dll
Fault Module Version: 6.0.6000.16850
Fault Module Timestamp: 49f066bd
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00089d69
OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Locale ID: 1065
Additional Information 1: 8d13
Additional Information 2: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311
Additional Information 3: 8d13
Additional Information 4: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311
با avg اپدیت شده هم اسکن کردم چیز خاصی پیدا نشد...
لطفا راهنمایی کنید
ممنونم!

fardis_7
09-09-2010, 13:28
سلام من دی وی دی رامم یه مشکلی پیدا کرده که تا وقتی یه dvd boot توش نباشه من تو محیط ویندوز dvd-rom ندارم یعنی از قبل از اینکه خاموشش کنم باید یه سی دی بوت بذارم توش تا وقتی میاد بالا dvd-rom رو داشته باشم...
خواهشا کمک کنید.

ar71
09-09-2010, 18:59
سلام

من برنامه blusoil رو نصب کردم و آیکن بلوتوث اومده ولی وقتی دکمه رو میزنم روشن نمیشه و وقتی رو آیکن کلید میکنم و میزنم روشن بشه میگه سخت افزار نیست - میدونم هست آخه قبلاً یه جند ثانیه شانسی کار کرده - تو مدیریت سخت افزارا اینو شناسایی نمیکنه IVT_Virtual_0000
Network Controller

ممنون میشم کمکم کنید
خیلی گیرم

dell vostro 3500-A

moein_sut
09-09-2010, 20:17
سلام
من چند روزه lenovo y560 گرفتم هنوز خیلی باش آشنا نیستم
دو تا سوال:
1) این لپ تاپو من روی هر مصرف انرژی می ذارم و نور صفحش رو زیاد می کنم دوباره خود به خود نورش کم میشه چکار کنم.
2)مشکل دیگم اینه با هارد 640 فقط دو تا درایو داره که خیلی بزرگن.
یه برنامه مطمئن برای پارتیشن بندی هارد در ویندوز 7 معرفی کنید(اصلا این کار صلاحه؟)

omrehobab
09-09-2010, 23:39
سلام
من یه لب تاب دارم با ویندوز 7 .... وقتی password روی سیستمم میذارم , بعد از خاموش روشن کردن دیگه عمل نمیکنه و میگه بسورد اشتباهه. اون وقت من با برنامه های password recovery سیستم رو بالا میارم اما اگه بازم رمز بذارم اینجوری میشه.احتمالا" مشکل از فایل sam هست.میخواسنم ببینم بدون عوض کردن ویندوز میشه این مشکل رو حل کرد...در واقع یه جور فایل sam رو ریست کنم تا مجبور نباشم این ویندوز اصل رو از دست بدم؟.......خیلی ممنون

RoYaYeEe_NiIiLi
09-09-2010, 23:50
سلام دوستان
من لبتاپ asus:eee رو دارم و تاحالا کللی بدبختی ازش کشیدم:31:
با رم 2 و سی پی یو 1.33 atom...
خیلی وقتا میخوام فیلم ببینم سرعتش میاد پایین و یهو کلل سی پی یو رو به کار میگیره و وسط فیلم هی قط و وصل میشه انگار فیلم خش داره...تو task manager رو هم نگاه میکنم نمیفهمم چی سرعت رو آورده پایین...تا فیلم رو میبندم،سی پی یو به حالت عادی بر میگرده..
من فکر میکردم که این مشکل این مینی لب تاپ هاست...ولی دوستم acer داشت که رم و سی پی یوش از لبتاپ من پایین تر بود ولی فیلم های با کیفیت بلو ری رو خیلی راحت و بدون دردسر نگاه میکرد
لب تاپ رو از لحاظ برنامه و ویروس و اینا چک کردم...واقعا عاجز شدم و نمیدونم چی کارش کنم
راهی وجود داره یا نه؟
ممنون از راهنماییتون

star_1000
10-09-2010, 00:05
سلام
چرا من هر وقت لپ تاپم رو روشن میکنم 89درصد شارژ رو نشون میده؟ با اینکه شب قبلش کامل شارژش کردم. لپ تاپم سونی

---------- Post added at 01:05 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

سلام
چرا من هر وقت لپ تاپم رو روشن میکنم 89درصد شارژ رو نشون میده؟ با اینکه شب قبلش کامل شارژش کردم. لپ تاپم سونی

shiningphoenix
10-09-2010, 00:19
سلام

FSB که جز مشخصات لپ تاپ هاست چه معنی میده؟

officer
10-09-2010, 14:44
سلام

چطور میشه اون دکمه های بالای vostro 1510 که برای کنترل پخش موزیک و صدا هست رو غیر فعال کرد ؟

ممنون :)

||SIAVASH||
10-09-2010, 14:47
خوب درایورش رو پاک کن ! دیگه دکمه ها کار نمیکنن !

ja3il
10-09-2010, 14:50
سلام دوستان عزیز من لب تاپ vaio VGN-FW460J دارم و جدیدا درایور دوربینشو دانلود و نصب کردم و برنامه WEBCAM COMPETION 2 رو که بعد از نصب اومد و بازم میکنم و میتونم باهاش کار کنم ولی مشکل من اینه که فکر کنم یاهو این دوربین رو نمیشناسه من میخوام از دوربین به عنوان وب کم واسه یاهو استفاده کنم؟

امکانش هست؟

پیشاپیش ممنون.

officer
10-09-2010, 14:56
خب اسم درایور هاشو نمیدونم که پاکشون کنم !

شما میدونی ؟

بهنازی
10-09-2010, 17:42
با سلام

چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:

1-بهتره از موس استفاده بشه یا تاچ پد ؟
2-چجوری میشه با تاچ پد مسلط بود و مثل موس باهاش کار کرد ؟
3-در مورد ویندوز 7 چجوری میشه منوهایی مثل file - view- tools-folder optins رو رو پنره اورد مثل اکس پی ؟و همین طور چجوری میشه آیکون هایی رفرش و استاپ رو پنجره آورد ؟
4- و بهترین رزولیشن برای 15.5 اینچ با کارت گرافیک 5470 چیه ؟

با تشکر

ar71
10-09-2010, 17:52
سلام , لپ تاپ من اينا رو شناسايي نميكه و وقتي رو آيكن بلوتوث ميزنم روشنش كنم ميگه سخت افزارش نيست !!!
Bluetooth Peirpheral Device
IVT_Virtual_0000
Network Controller

Dell Vostro 3500
كسي اگه سي دي درايوراي اين لپ تاپ رو داره ازش ميخرم

mohsen255
10-09-2010, 19:05
سلام به همگی ..من لپ تاپم یه مشگل هارد داره یعنه وقتی داره کار میکنه یه صدای--- تلق--- هر چند دقیقه یه بار ازش میاد ....یکی بهم کفت این نشونه بدیه برو تعمیرش کن ...منم بردم پیش گارارنتیش (2 بار) اونا گفتن تستش کردیم مشکلی نداره و نیازی نیست که هارد عوض بشه..:13: حالا نمیدونم که آیا راست گفتن یا دست به سرم کردن ؟؟ یه چیز دیگه چهطور میشه فهمید که آیا دست به قطعاتش زدن یا نه --مثلاا رمها؟؟
از اساتید هرکی چیزی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
با تشکر
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟؟ بد جوری گیر افتادم ---از کار و زندگی انداختم:41:

behzad74
10-09-2010, 19:58
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بابا چقدر شما بد بيني.بعيد ميدونم چنين كاري كرده باشن
اگه ميخاي مطمئن شي بايد مشخصات و جزئييات دقيق قطعات لب تابت رو چك كني

اول مدل لب تابت رو بده و بعد كارايي كه بهت ميگم انجام بده:

بر روي my computer كليك كن و بعد اون پايين مشخصات و مقدار رم و cpu رو نشون ميده اونها رو يادداشت كن و به من بگو
براي چك كردن گرافيك مراحل زير رو دنبال كن:
Control Panel>Display>Setings>Advanced>Adapter>
بعد در قسمت Adapter مشخصات كارت گرافيكت رو نوشته اونها رو يادداشت كن و به من بگو خودم برات چك ميكنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

cotgnx
10-09-2010, 20:10

اون مشکلی که برا هارد گفتی همیشگیه؟ یعنی همیشه هر وقت با لپتاپ کار می کنی هار این صدارو میده؟
اگه اینجوریه حتما برو هارد رو عوض کن مشکل هارده. تو تست لحظه ای هم نشون نمیده ایراد داره. طرف باید خیلی حرفه ای باشه بتونه تشخیص بده. من یه هارد داشتم برا کامپیوتر دسکتاپ که این مشکل رو داشت و بعده 4-5 ماه به کل مرخص شد

yaali madad
10-09-2010, 20:54
با سلام.چطوری میشه پسورد بایوس لب تاب رو حذف کرد؟

شـیـفــو
11-09-2010, 07:57
ببخشيد دوستان من با اكرونيس يه درايو بك آپ ساختم از آخرين درايوم
بعد بك آپ هم روش ريختم حالا چند سوال
1. الان تو my computer من يه درايو جديد اومده كه همين secure zone هست اونو نميشه هيچ رقمه محو كردش ؟
2. از كجا ميشه حجم بك اپ فهميد چون من ديدم درايو C حدود 15 گيگ بود حجم اونو 16 گيگ گذاشتم اما بنظرم ميشده كمترم باشه
3. من ايسر 5738 دارم خودش روش يه دكمه بازگشت بك آپ داره اما از اول كار نميكرد گفتم شايد چون بك آپي روش نيست اما الان كه بك آپ روش هست بازم كار نميكنه اين دكمه انگار يه دكمه الكي هستش

kasra2002
11-09-2010, 09:25
سلام من که جواب نگرفتم ولی مشکل اولم حل شد حالا یه مشکل بدتر دارم
سیستم بعد ار چند دقیقه تقریبا هنگ می کمه بطوری که فقط موس کار می کنه و فقط ریست سخت افزاری لپتاپ راش میندازه
لطفا این یکی رو بهم کمک کنید
ممنون

saaidpeza
11-09-2010, 10:09
سلام.
من یه لپ تاپ ASUS مدل N61JV دارم که روش خودم ویندوز 7 ریختم. خوب بود و مشکل نداشت، ولی از چند ساعت قبل موقعی که ویندوز شروع میشه 3-2 بار صفحه اش میره و میاد، یه جوری انگار که یه ثانیه تصویر محو میشه و دوباره میاد.
می خواستم ببینم مشکلم مربوط به سخت افزار هستش یا برنامه های لپ تاپ مشکل اینجاد کردند. یعنی می خوام مطمئن بشم که Display لپ تاپ خراب نشده باشه.
این مشکل بعد از شروع ویندوز دیگه اتفاق نمی افته و فقط 3-2 بار موقع شروع ویندوز.

kasra2002
11-09-2010, 12:40
سلام
تورو خدا کمک دارم بیچاره می شم
لپتاپ ایچ پی یاویلون بالاخره تونستم وارد ریکاوری بشم ولی یه 2 3 ساعتیه که در 8 درصد گیر افتاده میترسم دیگه راه نیوفته التماس کمک دارم

saman3230
11-09-2010, 12:56
سلام
تورو خدا کمک دارم بیچاره می شم
لپتاپ ایچ پی یاویلون بالاخره تونستم وارد ریکاوری بشم ولی یه 2 3 ساعتیه که در 8 درصد گیر افتاده میترسم دیگه راه نیوفته التماس کمک دارم

شما درایور گرافیکت رو unistall کن

دستگاه ریستارن کن ببین بازم مشکل هست یا خیر "؟

ppp1486
11-09-2010, 13:10
سلام من يه hp مدل G62 دارم ميخواستم ببينم چه جوري ريكاوري ميگيرن!!؟؟ اگه ميشه كامل كامل توضيح بدين
يه سوال ديگه هم اينكه وقتي از dvd ريكاوري استفاده ميكنيم اطلاعات همه ي درايو ها پاك ميشه يا فقط درايو ويندوز!! ممنون

kasra2002
11-09-2010, 15:14
ممنون
ولی الان در حال ریکا.ریه و فقط 25 درصدش گذشته
کلا تصویر داره فقط هیچکاری نمی کنه موس تکون می خوره

saman3230
11-09-2010, 15:31
ممنون
ولی الان در حال ریکا.ریه و فقط 25 درصدش گذشته
کلا تصویر داره فقط هیچکاری نمی کنه موس تکون می خوره

متوجه نشدم

mohsen255
11-09-2010, 17:10
اون مشکلی که برا هارد گفتی همیشگیه؟ یعنی همیشه هر وقت با لپتاپ کار می کنی هار این صدارو میده؟
اگه اینجوریه حتما برو هارد رو عوض کن مشکل هارده. تو تست لحظه ای هم نشون نمیده ایراد داره. طرف باید خیلی حرفه ای باشه بتونه تشخیص بده. من یه هارد داشتم برا کامپیوتر دسکتاپ که این مشکل رو داشت و بعده 4-5 ماه به کل مرخص شد
-------------------------------------------------------------------------------

با سلام
اره این صدا هر چند دقیقه از توش میاد....من بردم گارانتی میگن طبیعیه ...هر چی باهاشون بحث کردم زیر بار نمیرن ..میگن هر وقت سوخت ما عوض میکنیمش!!! اسم گارانتیشم ایران دیتا هست....توی پاساز رضا
گارانتی تو ایران یعنی کشک.............

mohsen255
11-09-2010, 17:16

بر روي my computer كليك كن و بعد اون پايين مشخصات و مقدار رم و cpu رو نشون ميده اونها رو يادداشت كن و به من بگو
بعد در قسمت Adapter مشخصات كارت گرافيكت رو نوشته اونها رو يادداشت كن و به من بگو خودم برات چك ميكنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ممنون تز جوابتون......ولی ادم باید بدبین باشه اگرنه اینا همه کاری میکنن...کسی که از ویندوز خودم ریکاوری بگیره بعد بخواد به خودم بفروشه به نظرت دله دزدی نیکنه ؟؟ از قطعاتش مطمئنم ولی میترسم رمای منو با یه رم قلابی عوض کرده باشه مثلا رم من که باسش 1333 هست برداره یه چیز قلابی جاش بذاره و..........
دستگاهم هست sony f11 dgx

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

ممنون از جوابتون......ولی ادم باید بدبین باشه اگرنه اینا همه کاری میکنن...کسی که از ویندوز خودم ریکاوری بگیره بعد بخواد به خودم بفروشه به نظرت دله دزدی نیکنه ؟؟ از قطعاتش مطمئنم ولی میترسم رمای منو با یه رم قلابی عوض کرده باشه مثلا رم من که باسش 1333 هست برداره یه چیز قلابی جاش بذاره و..........
دستگاهم هست sony f11 dgx

HOJ-JAT
11-09-2010, 17:30
چجوری میشه از درایو ریکاوری که روی خود نوت بوک های وایو است استفاده کرد؟

kasra2002
11-09-2010, 19:57
متوجه نشدم
ببینید
گذاشتم که ریکاوری کنم
ریستارت کرد و داره بر می گزدونه
ولی الان 10 ساعت گذشته و 38 درصد طی شده و زده که 1000 دقیقه مونده تا تموم شه
می ترسم ریستارت کنم و دیگه بالا نیاد چکار کنم
خواهشا فوریه
ممنون

omrehobab
11-09-2010, 20:02
سلام
من یه لب تاب دارم با ویندوز 7 .... وقتی password روی سیستمم میذارم , بعد از خاموش روشن کردن دیگه عمل نمیکنه و میگه بسورد اشتباهه. اون وقت من با برنامه های password recovery سیستم رو بالا میارم اما اگه بازم رمز بذارم اینجوری میشه.احتمالا" مشکل از فایل sam هست.میخواسنم ببینم بدون عوض کردن ویندوز میشه این مشکل رو حل کرد...در واقع یه جور فایل sam رو ریست کنم تا مجبور نباشم این ویندوز اصل رو از دست بدم؟.......خیلی ممنون

آقا کسی نمیدونه جواب سوال منو ؟!؟!:41:

RoYaYeEe_NiIiLi
11-09-2010, 20:51
سلام دوستان:31:
هرچند که اینجا خیلی به سوالای من جواب داده نشده ولی سوال دیگه ایی داشتم
دکمه ی FN(function...لب تاپم فقط برای دکمه های تغییر روشنایی صفحه کار میکنه...ولی برای دوشن کردن بلوتوث و قطع و وصل کردن صدا و کم و زیاد کردن صدا کار نمیکنه
شاید به خاطر برنامه ایی چیزیه ...ولی واقعا نمیدونم دلیلش چیه...این دکمه هم خیلی مهم هست...خواهشا لطف کنید و کمکم کنید

بهنازی
11-09-2010, 21:09
با سلام

3-در مورد ویندوز 7 چجوری میشه منوهایی مثل file - view- tools-folder optins رو رو پنره اورد مثل اکس پی ؟و همین طور چجوری میشه آیکون هایی رفرش و استاپ رو پنجره آورد ؟
5-چجوری بلوتوث رو فعال کنم و رد و بدل کنم ؟

با تشکر

officer
12-09-2010, 10:55
سلام

چطور میشه اون دکمه های بالای vostro 1510 که برای کنترل پخش موزیک و صدا هست رو غیر فعال کرد ؟

ممنون :)

خوب درایورش رو پاک کن ! دیگه دکمه ها کار نمیکنن !

خب اسم درایور هاشو نمیدونم که پاکشون کنم !

شما میدونی ؟

کسی نمیدونست این مشکل جزئی رو حل کنم ؟

:)

kasra2002
12-09-2010, 11:53
سلام
مشکلم و خودم حل کردم فقط الکی 10 ساعت هارد بیچاره رو ترکوندم
فقط درایور هارو نصب کنم تمومه
ولی نفهمیدم چی شد

MODERN WARFARE
12-09-2010, 18:41
سلام
مدل لب تاپم :msi gx640m
ویندوز 7 64 بیتی روش نصب کردم بهش نمره ی 5.9 میده یکی برای هارد و یکی برای رم.
حالا اگه 4gb رم دیگه بهش اضافه بکنم و هاردم رو عوض بکنم آیا نمره ای که ویندوز بهش میده تغییر میکنه؟
مشخصات رم خودم:4GB DDR3 1066

momo
12-09-2010, 20:07
دوستان من درايور بلوتوث لپتاپم رو از سايت سوني راي ويندوز xp گرفتم و قبلا هم كار ميكرد اما جديدا بعد از فعال كردن بلوتوث اين ارور را ميده
ويندوزمم xp service pack 2 است
مشكل از كجاست و چه كار كنم؟

_ermia
12-09-2010, 20:26
سلام دوستان:31:
هرچند که اینجا خیلی به سوالای من جواب داده نشده ولی سوال دیگه ایی داشتم
دکمه ی FN(function...لب تاپم فقط برای دکمه های تغییر روشنایی صفحه کار میکنه...ولی برای دوشن کردن بلوتوث و قطع و وصل کردن صدا و کم و زیاد کردن صدا کار نمیکنه
شاید به خاطر برنامه ایی چیزیه ...ولی واقعا نمیدونم دلیلش چیه...این دکمه هم خیلی مهم هست...خواهشا لطف کنید و کمکم کنید

سلام
نگفتید برند لپ تاپتون چیه، این پست رو بخونید، گفته شده چطور کلیدهای Fn رو راه بندازید:

کسی نمیدونست این مشکل جزئی رو حل کنم ؟

:)

جایی خوندم گفته بود نمیشه این کلید های Fn یا مالتی مدیا رو روشن یا خاموش کرد (که فکر هم میکنم درسته)
اما جایی گفته بود کلیدهای Fn + Num Lock + Delete رو همزمان بگیرید
حالا خودتون تست کنید

RoYaYeEe_NiIiLi
12-09-2010, 23:20
سلام
نگفتید برند لپ تاپتون چیه، این پست رو بخونید، گفته شده چطور کلیدهای Fn رو راه بندازید:
متاسفانه لب تاپم asus هست که توی اون لیست نبود...مدل eee...
بدجوری گیر کردم...چون بعضی جاها واقعا نیاز دارم به این دکمه:13:

HOJ-JAT
13-09-2010, 08:52
بدجوری گیر کردم...چون بعضی جاها واقعا نیاز دارم به این دکمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی از دوستام هم ایسوز داره اون دیگه بکل کار نمیکنه مشکلش چیه؟
بعد این fn روی لپ تاپ های سونی نیاز به درایور داره یا نه...

saam_metal5
13-09-2010, 10:37
با سلام

با تشکر
خوب دوست خوب شما اگه مدل لپ تاپ رو میگفتین به بعضی از سوال هاتون بهتر میشد جواب داد ولی خوب..
1-به نظر من اگه براتون مقدور هست ار موس استفاده بکنین بهتره چون اگر همیشه از تاچ پد استفاده بکنین احتمال ضعیف شدنش هست خوب کار کردن با موس راهتره ومانور بیشتری میتونی بدی فقط گاهی مواقع که به موس دسترسی نداشتی از تاچ پد استفاده کن.
2.خوب وقتی موس باشه نیازی نیست که به تاچ پد مسلط بود مگه نه؟:20:
3.خوب در این مورد دقیقاً نمیدونم چجوری به صورت مداوم کلیدهای option و....بیاری ولی در هنگام باز بودن فولدر کلید Alt رو بزنی اونارو میاره و میتونی استفاده بکنی
4.خوب رزولیشن خوب با این گرافیک 768*1366 باشه بهتره
5.بابت بلوتوث هم والا نمیدونم مدل لپ تاپت چیه که دقیق بگم ولی رو لپ تاپ خودم dell 1558 با کلید F2 بلوتوث و وایرلس فعال میشن البته اگه داریور ها کامل نصب باشن. اگه نا مفهوم بود ببخشین بگین اگه تونستم بیشتر بهتون توضیح میدم

saam_metal5
13-09-2010, 10:48
با سلام

با تشکر

آقا کسی نمیدونه جواب سوال منو ؟!؟!:41:
خوب نرم افزار TuneUp Utilities 2010 رو نصب کردی؟اگه نکردی نصب بکن با اون رجیستری هاتو clean و def rag بکن شاید مشکلت حل بشه البته حواست باشه ورژن 2010 رو نصب کن چون رو 7 نسخه های قدیمی سازگاری نداره ما رو هم بی خبر نذار :8:

hasanoooooooo
13-09-2010, 10:49
سلام دویتان برای اپدیت گرافیک y560 lenovo باید چه فایلایی رو دان کرد؟ من اینو گرغتم با حجم 327 mb AMD Graphics Driver

اینمک هست انا زده برای ویندوز xp همون بالایی کافیه؟ گرافکم 5730 هست ممنون .

راستی دوستان من یک مشکلی دارم موقع روشن شدن لپتاپ بعضی وقتها بهم میگه cmos چک نشد و باید برم تو بایاس همه جیزو دیفالت کنم و رستارت کنم ....... تو ویندوز مشکلی نیست باید چه کنم؟

_ermia
13-09-2010, 12:37
بدجوری گیر کردم...چون بعضی جاها واقعا نیاز دارم به این دکمه:13:
شما باید برید از سایت ایسوس،مدل لپ تاپ رو انتخاب کنید،قسمت دانلود درایور ها، بخش ATK فایل ها رو بگیرید و نصب کنید:

یکی از دوستام هم ایسوز داره اون دیگه بکل کار نمیکنه مشکلش چیه؟
بعد این fn روی لپ تاپ های سونی نیاز به درایور داره یا نه...

برای ایسوس که گفتم
برای سونی هم باید Vaio Launcher رو نصب کنید.

shahab_f
13-09-2010, 12:40
هر چند وقت یکبار باید فن های لپ تاپ رو تمیز کرد ؟ باز کردنش برای تمیز کردن فن گارانتیش رو از بین میبره؟

saman3230
13-09-2010, 14:10
هر چند وقت یکبار باید فن های لپ تاپ رو تمیز کرد ؟ باز کردنش برای تمیز کردن فن گارانتیش رو از بین میبره؟

بهتره بازش نکنی و توش رو باد بگیری اینجوری هم ایمن تر و هم بهتره

salam_iran57
13-09-2010, 14:24
سلام
آیا اجرای بازیها در رزولوشن بالا در لپ تاپ ها با باطری و بدون باطری فرقی در اجرای روان بازی دارد؟
من یه msi gx640 دارم، زمانی که با باطری کار میکنم تو بازیها با رزولوشن بالا نمیشه روان بازی کرد، وسط بازی وقفه های خیلی کوتاه داره(روان اجرا نمیشه) آیا مشکل از لپ تاپ است؟

alisoofi
13-09-2010, 21:56
سلام.دوستان من ویستای لپ تاپHP DV3-2165 رو فرمت کردم و سون نصب کردم.همه چیز درسته ولی کلید لمسی ولوم عمل نمیکنه.کلید لمسی وایرلس و mute کار میکنن ولی واسه ولم که با کشیدن انگشت کم و زیاد میشه عمل نمیکنه.HP quick lunch رو هم نصب کردم.نمیدونم دلیلش چیه.میشه راهنمایی کنین؟

hasanoooooooo
13-09-2010, 22:44
سلام
آیا اجرای بازیها در رزولوشن بالا در لپ تاپ ها با باطری و بدون باطری فرقی در اجرای روان بازی دارد؟
من یه msi gx640 دارم، زمانی که با باطری کار میکنم تو بازیها با رزولوشن بالا نمیشه روان بازی کرد، وسط بازی وقفه های خیلی کوتاه داره(روان اجرا نمیشه) آیا مشکل از لپ تاپ است؟

نه مشکلی نداره برای بازی باید با برق کار کنی . چون باطری نمیتونه کل برقی رو که cpu , gpu میخوان رو به تنهایی و در یک واحد زمانی برسونه . نظر منو میخوای همیشه با برق کار کن . چون پدر باطری . و سیستمت در میاد .

momo
14-09-2010, 00:27
دوستان من درايور بلوتوث لپتاپم رو از سايت سوني راي ويندوز xp گرفتم و قبلا هم كار ميكرد اما جديدا بعد از فعال كردن بلوتوث اين ارور را ميده
ويندوزمم xp service pack 2 است
مشكل از كجاست و چه كار كنم؟

جواب منو کسی نمیده؟

V E S T A
14-09-2010, 16:20
سلام دوستان

برای پخش موزیک تو محیط چت روم ها و یاهو بدون اینکه صدای mic باز باشه ..یعنی فقط موزیک پخش شه...چه

تنظیماتی باید برای volume در ویندوز 7 انجام داد منظورم همون stereo تو تنظیمات xp هست ...یعنی زمانی که

هدفن وصله بازم صدا پخش شه...

من این مراحل میرم ولی صدا بازم پخش نمیشه...

playback devise>>speaker/HP>>properties>>leve>>Realtek HD audio output..

ممنون میشم راهنمایی کنید

shahab_f
14-09-2010, 16:55
سی پی یوی من 2.53 Mhz هست و نوشته turbo boost to 3.06 ، این بوستش اتوماتیکه ؟ خودش هر وقت لازم باشه بوست میکنه

بهتره بازش نکنی و توش رو باد بگیری اینجوری هم ایمن تر و هم بهتره
یعنی از همونجا که هوای فنش میاد بیرون باد بگیرم ؟

delafarin
14-09-2010, 22:38
با سلام
ببخشید اگه تکراری شد من 7روز چیش هم این سوال و پرسیدم ولی انگار هنوز از طرف مدیر سایت ارسال نشده .
سوال من در ممرد ویندوز xp بر روی لب تاپ dell vostro 1015 بود وقتی روی ویندوز برنامه هامو نصب می کنم بعد از خاموش کردن و اینکه 2 ساعت بعد که روشن می کنم سر لوگوی xp می مونه به طوری که باید یه دو سه باری ریستارت کنم
الان موقتا هایبر نت کردم و مشکلی هم نداره نمی دونم هایبرنت کردن برای لب تاب ایرادی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

saam_metal5
15-09-2010, 09:37
با سلام
ببخشید اگه تکراری شد من 7روز چیش هم این سوال و پرسیدم ولی انگار هنوز از طرف مدیر سایت ارسال نشده .
سوال من در ممرد ویندوز xp بر روی لب تاپ dell vostro 1015 بود وقتی روی ویندوز برنامه هامو نصب می کنم بعد از خاموش کردن و اینکه 2 ساعت بعد که روشن می کنم سر لوگوی xp می مونه به طوری که باید یه دو سه باری ریستارت کنم
الان موقتا هایبر نت کردم و مشکلی هم نداره نمی دونم هایبرنت کردن برای لب تاب ایرادی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
نه دوست من هایبرنت مشکلی نداره ولی به نظر من موقعی که هایبرنت هست زیاد جابه جاش نکن

aazp
15-09-2010, 12:56
اسکرول تاچ پد وایوم از کار افتاده چی کار کنم؟تو رو خدا کمک کنید

m.shah
15-09-2010, 13:19
الانم شارژ اولشه
چقدر؟
سوال یدیگه
ممنون
سلام دوست عزیز

آره مثل موبایل باید یزاری یه بار کامل شارژ بشه, آخه این کار باعث میشه تمام سلول های باتری لپ تاپت مورد استفاده قرار بگیرن و در واقع برای بعدا بیشتر به درد می خوره.

در مورد سی دی و.ندوز باید لبگم که بستگی داره چه مارکی خریده باشی اگه وایو یا اچ پی خریدی هم چین چیزی نیست و باید خودت یه ریکاوری بگیری اما اگه دل خریدی معمولا میدن.
موفق باشی.:5:

m.shah
15-09-2010, 13:38
سلام دوست عزیزهابرنیت کردن فقط در مواقعی مفیده که در طول یه مدت کتاه چندین بار نیاز باشه کامپیوتر خاموش باشه و در ضمن بعدش که می خوای روشن کنی سریع بالا بیاد اما اگه قرار باشه یکی دو روز تو این حالت بمونه برای بایوس ضرر داره.تو که میگی دو ساعت یه بار روشن میکنی پس مشکلی نداره اما خاموش کردن هم نیاز داره مثل آب خوردن خودت بعد از غذا!!!!اینکه سر لوگوی ایکس پی میمونه باید بگم که احتمالا مشکل از نوع ویندوزیه که نصب کردی عوضش کن ببین بازم همین طوریه.در ضمن تا میتونی یه نسخه ساده و بی شیله پیله از ویندوز رو نصب کن نه از این ویندوز های 1000تومنی درپیت/.موفق باشی/.

m.shah
15-09-2010, 13:47
سلام دوست عزیزبه نظر من آخرین درایور آپدیت شده رو از سایتش بگیر/.ایشالا حل میشه/.اگه نشد فکر کنم با ریکاوری کردن حل بشه البته اگه مشکلش سخت افزاری نباشه/.موفق باشی/.

sandis
15-09-2010, 14:31
بچه ها خواهش می کنم بزارین دستتون رو ببوسم کمکم کنید
من یه لپ تاپ دیروز خریدم asus k50ie درایو c زده بود 75 گیگ خواستم پارتشین بندی کنم که کلاً قاتی کرد سی دی وندوز گزاشتم که درستش کنم 14 گیگ از هارد به فضای کلی اضافه نمی شد الانم هر کاری می کنم اصلاً بالا نمیاد هر سی دی بوتی میزارم همش می نویسه BOOTMGR IS MISSING PRESS ctral+alt+delete و رستارت که می کنم هیچ فایده ای نداره بازم این ارور رو می ده سی دی اصلیشم من ندارم نمیشه یه جوری بیارمش بالا من یه ریکاوری ازش بگیرم چیکار کنم

mahdyy
15-09-2010, 16:19
سلام خدمت دوستان من تازه inspiron n5010 گرفتم،روش ویندوز7 32 بیتی نصب کردم.درایو بلوتوسش رو هم دانلود کردم،به موبایل وصل میشه ولی وقتی دی سی میشی و دوباره میخوای وصل بشی دیگه موبایل رو نمیشناسه و وصل نمیشه!برا وصل شدنش باید اونو remove ‎‏ کنی و دوباره اونو add‏ کنی،در صورتی که با pc,windows xp‏ اصلا مشکلی نداره!؟مشکلش چیه؟ضمنا درایور وب کمش هم نصبه ولی کار نمیکنه به برنامه خاصی نیاز دارم؟پیشاپیش ممنون!

saam_metal5
15-09-2010, 19:56
سلام دوست عزیز

آره مثل موبایل باید یزاری یه بار کامل شارژ بشه, آخه این کار باعث میشه تمام سلول های باتری لپ تاپت مورد استفاده قرار بگیرن و در واقع برای بعدا بیشتر به درد می خوره.

در مورد سی دی و.ندوز باید لبگم که بستگی داره چه مارکی خریده باشی اگه وایو یا اچ پی خریدی هم چین چیزی نیست و باید خودت یه ریکاوری بگیری اما اگه دل خریدی معمولا میدن.
موفق باشی.:5:
بله همینطوریه که دوستمون میگن برای برندهای دیگه نمیدن اما اکثراً برای لپتاپ های دل میدن اما بازم جدیداً خود دل هم نمیده والاً میگن بخاطر پافشاریه ماکروسافت هستش اونم بخاطر امنیت ویندوز هاست که استفاده غیر قانونی نشه من خودم یه dell studio 1558 A خریدم cd ویندوز نداشت اما روش یه نرم افزار ریکاوری که مال خود Dell بود نصب شده داشت که با همون میتونستی از ویندوز یک بکاپ توپ بگیری اوایل فکر کردم زد حاله ولی الان ازش راضی هستم مشکلی باهاش ندارم:31:

moein_sut
15-09-2010, 21:25
سلام من یه مشکل با لپ تاپم پیدا کردم (lenovo y560)
امروز برای اولین بار به وایرلس وصلش کردم اولش بدون مشکل کار کرد بعد از چند دقیقه دیسکانکت شدوهر چی تنظیماتو تغیییر دادم درس نشد.حتی تمام راهها رم از troobleshot امتحان کردم نشد.
توی نقشه ساده ای که ویندوز سون از اتصال به اینترنت میده زده بود من به مودم وصلم اما مودم به اینترنت وصل نیست در صورتی که همونجا دوستام داشتن استفاده میکردن.
به گارانتیم که زنگیدم گفت بهتره یه بک اپ بگیری برگردونی به تنظیمات کارخونه.
از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید
راستی کسی از مشکل این مدل در اتصال به اینترنت شنیده؟

moein_sut
15-09-2010, 21:30
بچه ها خواهش می کنم بزارین دستتون رو ببوسم کمکم کنید
من یه لپ تاپ دیروز خریدم asus k50ie درایو c زده بود 75 گیگ خواستم پارتشین بندی کنم که کلاً قاتی کرد سی دی وندوز گزاشتم که درستش کنم 14 گیگ از هارد به فضای کلی اضافه نمی شد الانم هر کاری می کنم اصلاً بالا نمیاد هر سی دی بوتی میزارم همش می نویسه BOOTMGR IS MISSING PRESS ctral+alt+delete و رستارت که می کنم هیچ فایده ای نداره بازم این ارور رو می ده سی دی اصلیشم من ندارم نمیشه یه جوری بیارمش بالا من یه ریکاوری ازش بگیرم چیکار کنم

منم چند روز پیش دقیقا به مشکل تو برخوردم
نکته اول : با ویندوز پارتیشن بندی جواب نمیده اگرم بده بعدا درد سر میشه
2: اون 14 گیگ فضای مخفیه که نه اضافه میشه و نبایدم تلاش کنی که اضافه بشه
3:من یه cd ویندوز سون گذاشتم با اون بوتش کردم وقتی تونستم به هارد دسترسی پیداکنم bootmgrرو از روی dvdبه صفحه اصلی درایو c کپی کردم درست شد. نمیدونم کارم مشکلی داشته یانه

Bahar-via
15-09-2010, 22:58
سلام من لپ تابم «dell inspiron545» هست،نميدونم چرا مدتيه وقتي dvd نرم افزار lord رو ميذارم هنگ ميكنه اصلا dvd بالا نمياد،به نظرتون چيكار بايد بكنم؟ خواهشا يكي كمك كنه.....:41:

V E S T A
16-09-2010, 09:39
سلام دوستان

برای پخش موزیک تو محیط چت روم ها و یاهو بدون اینکه صدای mic باز باشه ..یعنی فقط موزیک پخش شه...چه

تنظیماتی باید برای volume در ویندوز 7 انجام داد منظورم همون stereo تو تنظیمات xp هست ...یعنی زمانی که

ممنون میشم راهنمایی کنید

کسي جواب سوال منو نميدونه ...من اين سوال تو انجمن اينترنت وشبکه و ويندوز 7 هم پرسيدم ...واقعا کسي

تنضيمات صدا رو تو ويندوژ7 نميدونه ؟:18:

Bahar-via
16-09-2010, 13:25
كسي نميدونه چرا dvd بالا نمياد؟:19:

moas
16-09-2010, 16:29
لطفا تاپیکی که مربوط به وصل شدن لپ تاپ به اینترنت از طریق ایرانسل(موبایل) هست رو به من بدید ممنون

gt333
16-09-2010, 20:07
آقا چرا وقتی لپتاپم رو به برق وصل میکنم یه کم باطری عکسش نشون میده داره پر میشه بد قطع میشه و اینجوری میشه

و وقتیی از برق جدا میکنم اینجوری میشه آیکونش

موضوع چیه دوستان ؟؟؟ مشکلی داره؟؟

bahahs
17-09-2010, 01:48
سلام دوستان
من وایرلسم هی چند دقیقه یکبار قطع و وصل میشه
قبلا اینطوری نبود.یعنی میتونه به شبکه ربطی داشته باشه؟(dv 1135)
یک لپتاپ دیگم هم به ظاهر وایرلس نصبه و ژلی اصلا شبکه رو پیدا نمیکنه(1525)

راستی دوستان تو لپتاپ اچ پیم همه درایورها نصبه ولی این دو تا نمیره
به نظرتون برای چی هستن؟
ممنون

hamidmoaveni
17-09-2010, 15:55
سلام با عرض پوزش از اساتيد من حدود يه ساله دل مدل inspiron.1420دارم زير باطريش يه قسمت هست مخصوص قرار دادن سيمكارت هركاري كردم نتونستم هيچ استفاده اي ازش بكنم اين موضوع واسم حياطيه اگه كسي بتونه راهنمائي كنه ممنون ميشم

_ermia
17-09-2010, 19:34
سلام با عرض پوزش از اساتيد من حدود يه ساله دل مدل inspiron.1420دارم زير باطريش يه قسمت هست مخصوص قرار دادن سيمكارت هركاري كردم نتونستم هيچ استفاده اي ازش بكنم اين موضوع واسم حياطيه اگه كسي بتونه راهنمائي كنه ممنون ميشم

سلام
راجع بهش بحث شده قبلا، این 2 تا پست رو یه نگاه بندازید:

si_mirzaei
17-09-2010, 20:38
سلام دوستان ، لطفا راهنمایی بفرمایید اگه os لپ تاپ فقط win7 باشه :

1- میشه xp نصب کرد؟ بعضیا میگن میشه ولی سرعتش پایین میاد! آیا صحت داره؟

2- نصب برنامه های تحت dos امکان پذیره و مشکلی نخواهد داشت ؟

aazp
17-09-2010, 22:10
ejbkegberfhgkbneferhgbmjverfhkmekrrghefhrklbuegjrl tkhnirhuiwgfirtl'lbmekihiu

kasra2002
18-09-2010, 07:23

بله دوست عزیر قبلا توضیح داده شده ولی به سرعت کاری نداره دربار داس هم بدونید که برخی برنامه ها با سرعت بالای سیستم های جدید مشکل دارند و داس اصلی رو به راحتی نمی تونید نصب کنید ولی ایکس پی میشه

V E S T A
18-09-2010, 13:49

یکی بگه stereo mix رو تو ويندوز 7 چه جوری ميشه فعال کرد ؟؟ اي بابا اينجا چرا کسي جواب نميده ؟:9:

saam_metal5
19-09-2010, 08:32

نه دوست من مشکلی نداره میتونی وین XP نصب بکنی اما ببین درایوراش تو سایت مربوطه لپ تاپت هست؟بعدشم با این CD ویندوز های قدیمی نمیشه نصب کرد چون لپ تاپ ها هارداشون Sata هست وسرعتشون بالاست ولی اگه تو گوگل سرچ کنی میتونی نرم افزار برای تبدیل ویندوزهای قدیمی برای سازگاری با لپ تاپ پیدا بکنی
بابت نرم افزار تحت DOS هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه:5:

OgRe91
19-09-2010, 09:55
سلام به همه دوستان و بزرگان...
من یه چندتا مشکل دارم با لپ تاپم...
شرمنده وقت نداشتم همه سوالات رو بخونم چون شاید سوالم قبلا طرح شده باشه...
من یه لپ تاپ VAIO سری CR دارم که خیلی تو ایران کمه و تقریبا مال یه سال پیشه(شایدم بیشتر)
حالا اینقدر پر شده و پر باگ شده که با رم 3 سرعتش افتضاحه و اعصابمو ریخته به هم...
می خواستم ویندوزشو عوض کنم و کلا سیستم و پاکش کنم ولی یه مشکل دارم اونم اینه که نه بک آپ درایوراشو دارم و نه CD ویندوز اصلیش...
حالا از شما دوستان کمک می خوام که چه طور مشکلم رو حل کنم...
پیشاپیش تشکر می کنم...

mohsen255
19-09-2010, 11:23
سلام
من یه مشکلی داشتم کسی اینجا هست بدونه چطور مشه درستش کرد ؟؟
من چند روز پیش یه سی دی ویندوز ویستا گذاشتم توی لپ تاپم حواسم نبود شروع کرد به نصب وسط کار قطش کردم ولی اطلاعات مخصوص به بوتش رو روی هارد کپی کرده الانم وقتی کامپیوترو روشن میکنم دوتا انتخاب داره ...کسی میدونه چطور میشه درستش کرد ؟؟؟
درضمن وقتی روی اون انتخاب ویستا کلیک میکنم درایو ریکاوری که هیدن هست معلوم میشه توی ویندوز...من فکر کنم اطلاعاتشو توی درایو ریکاوری ریخته به جای درایو سی
اینم عکس صفحه بوت کامپیوترمه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saam_metal5
19-09-2010, 21:46
سلام به همه دوستان و بزرگان...
من یه چندتا مشکل دارم با لپ تاپم...
شرمنده وقت نداشتم همه سوالات رو بخونم چون شاید سوالم قبلا طرح شده باشه...
من یه لپ تاپ VAIO سری CR دارم که خیلی تو ایران کمه و تقریبا مال یه سال پیشه(شایدم بیشتر)
حالا اینقدر پر شده و پر باگ شده که با رم 3 سرعتش افتضاحه و اعصابمو ریخته به هم...
می خواستم ویندوزشو عوض کنم و کلا سیستم و پاکش کنم ولی یه مشکل دارم اونم اینه که نه بک آپ درایوراشو دارم و نه CD ویندوز اصلیش...
حالا از شما دوستان کمک می خوام که چه طور مشکلم رو حل کنم...
پیشاپیش تشکر می کنم...
خوب دوست من شما الان یک مشکل اساسی داری اونم اینه که DVD ویندوز اورجینال نداری وبکاپ نگرفتی که فکر نکنم کاری بشه انجام داداگه ویندوز اورجینالت ویستا هست که به نظر من کلا بیخیالش شو چون اصلاً بدرد نمیخوره من خودم اورجینال ویستا داشتم که اصلا حاضر نبودم استفادش بکنم خود ویستا خدای باگ هستش:31:
بابت درایورها هم از سایت سونی میتونی بگیری به نظر من یک ویندوز 7 32بیتی نصب کن حالشو ببر از نظر سرعت وکارایی ویندوز 7 حرف نداره اگه رم لپ تاپ 4 بود که پیشنهاد 64 بیتی میکردم

mohsen255
19-09-2010, 23:55
کسی جواب ما رو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسلام
من یه مشکلی داشتم کسی اینجا هست بدونه چطور مشه درستش کرد ؟؟
من چند روز پیش یه سی دی ویندوز ویستا گذاشتم توی لپ تاپم حواسم نبود شروع کرد به نصب وسط کار قطش کردم ولی اطلاعات مخصوص به بوتش رو روی هارد کپی کرده الانم وقتی کامپیوترو روشن میکنم دوتا انتخاب داره ...کسی میدونه چطور میشه درستش کرد ؟؟؟
درضمن وقتی روی اون انتخاب ویستا کلیک میکنم درایو ریکاوری که هیدن هست معلوم میشه توی ویندوز...من فکر کنم اطلاعاتشو توی درایو ریکاوری ریخته به جای درایو سی
اینم عکس صفحه بوت کامپیوترمه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/url][/IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

infry09
20-09-2010, 23:11
سلام
من یه لپ تاپ دارم که دو تا درایو داره یکی c و یکی D الان هر چی بخوام تو D بریزم این ارور رو میده:
error 0x80070571 disk structure corrupted unreadable
ولی تو c مشکلی نداره
ممنون میشم کمک کنید

saam_metal5
21-09-2010, 08:14
سلام
من یه لپ تاپ دارم که دو تا درایو داره یکی c و یکی D الان هر چی بخوام تو D بریزم این ارور رو میده:
error 0x80070571 disk structure corrupted unreadable
ولی تو c مشکلی نداره
ممنون میشم کمک کنید
دوست عزیز درایو D الان مشکل داره Corrupted شده میگم فقط واسه ریختن اطلاعات مشکل داری؟یعنی اگه بخوای چیزی از درایو D به درایو C کپی بکنی مشکلی نداره؟اگه در هر دو حالت مشکل داره که باید فرمت بشه ولی خوب با نرم افزارها Defrag تا تا حالا Defrag v روش انجام دادی؟ اگه میشه بزن شاید درست بشه.ولی اگه برات امکانش هست فرمتش کن ولی تو قسمت فرمت Quick Format رو تیکش رو بردار بزاربه صورت معمولی فرمت بشه اوکی؟

infry09
21-09-2010, 09:48
دوست عزیز درایو D الان مشکل داره Corrupted شده میگم فقط واسه ریختن اطلاعات مشکل داری؟یعنی اگه بخوای چیزی از درایو D به درایو C کپی بکنی مشکلی نداره؟اگه در هر دو حالت مشکل داره که باید فرمت بشه ولی خوب با نرم افزارها De frag تا تا حالا Defrag v روش انجام دادی؟ اگه میشه بزن شاید درست بشه.ولی اگه برات امکانش هست فرمتش کن ولی تو قسمت فرمت Quick Format رو تیکش رو بردار بزاربه صورت معمولی برمت بشه اوکی؟

سلام
از d به c مشکلی نداشت
تو یکی از فرومای خارجی یکی همچین مشکلی داشت یکی بهش گفت از نرم افزار Sea Tools استفاده کن
منم استفاده کردم خدا رو شکر الان میتونم کپی کنم
پس اگه دویاره خراب شد با فرمت درست میشه؟

OgRe91
21-09-2010, 12:23
خوب دوست من شما الان یک مشکل اساسی داری اونم اینه که DVD ویندوز اورجینال نداری وبکاپ نگرفتی که فکر نکنم کاری بشه انجام داداگه ویندوز اورجینالت ویستا هست که به نظر من کلا بیخیالش شو چون اصلاً بدرد نمیخوره من خودم اورجینال ویستا داشتم که اصلا حاضر نبودم استفادش بکنم خود ویستا خدای باگ هستش:31:
بابت درایورها هم از سایت سونی میتونی بگیری به نظر من یک ویندوز 7 32بیتی نصب کن حالشو ببر از نظر سرعت وکارایی ویندوز 7 حرف نداره اگه رم لپ تاپ 4 بود که پیشنهاد 64 بیتی میکردم

سلام...
ممنونم که راهنمایی کردید...
یعنی من الان نمی تونم بک آپ بگیرم؟
اورجینال هم بی خیال اگه با ریختن ویندوز غیر از اورجینال خودش مشکلی واسش پیش نیاد؟ مهم نیست...
درایوراشو می تونم بک آپ بگیرم؟ اگه نمی شه خود سایت سونی داره واسه دان؟
ممنون...

saam_metal5
21-09-2010, 17:00
سلام
از d به c مشکلی نداشت
تو یکی از فرومای خارجی یکی همچین مشکلی داشت یکی بهش گفت از نرم افزار Sea Tools استفاده کن
منم استفاده کردم خدا رو شکر الان میتونم کپی کنم
پس اگه دویاره خراب شد با فرمت درست میشه؟
خوب منم دقیقاً منظورم این بود که با نرم افزارهای مربوط چک بکنی که خدارو شکر درست شده:46: ولی به نظر من اگه برات مقدور هست فرمتش بکنی بهتره چون این درایو الان بد سکتور داره و اگه فرمت بشه که بهتره و مشکلش به کلی حل میشه

saam_metal5
21-09-2010, 17:14
سلام...
ممنونم که راهنمایی کردید...
یعنی من الان نمی تونم بک آپ بگیرم؟
اورجینال هم بی خیال اگه با ریختن ویندوز غیر از اورجینال خودش مشکلی واسش پیش نیاد؟ مهم نیست...
درایوراشو می تونم بک آپ بگیرم؟ اگه نمی شه خود سایت سونی داره واسه دان؟
ممنون...
چرا بکاپ که میتونی بگیری ولی به درد نمیخوره شما باید همون اول که لپ تاپ رو خریداری کردی این کارو میکردی که متاسفانه نگرفتی خوب ببین اگه بگیری که الان به درد نمیخوره چ.ن این ویندوز کلاً داغون شده(به گفته شما)ببین با نرم افزار TuneUP Utilities 2010 سیستم رو چک کردی ؟ اگه نکردی حتماً بنصب بکن شاید یک فرجی بشه.ولی اگه ویندوزت ویشتا هست به نظرم عوضش بکن ویک 7 نصب بکن البته از همین ویندوز یک بکاپ بگیر شاید دوباره دلت واسش تنگ شد.
راجب درایوراشم لازم نیشت بکاپ بگیری بعد نصب ویندوز جدید از سایت مربوطه بگیری بهتره چون هم بروز شدن هم تازه نصبشون میکنی در کل مفیدتره:8:

madadnoki
21-09-2010, 17:41
سلام بچه ها!!!!:46: چطوری میشه نور laptop رو تنظیم کرد,,,,,؟

saam_metal5
21-09-2010, 18:32
سلام بچه ها!!!!:46: چطوری میشه نور laptop رو تنظیم کرد,,,,,؟
دوست من مدل لپ تاپتون چیه؟خوب رو کلیدهای F1 تا F12 باید باشه اگه با حالت معمول کار نکرد کلید FN رو نگه دارید بعد کلید مربوطه برای کم وزیاد کردن نور صفحه رو بزنید :8:

sargardan64
22-09-2010, 18:44
من دو ماه پیش یک لپ تاپ وایو سری ea خریدم. حالا با بلوتوثش مشکل دارم. اوایل به راحتی فابل رو می فرستاد و میگرفت. اما حالا حتما باید یک گوشی رو اد دیوایس کنم تا بشناسه و بتونه فایلها رو بفرسته. امروز هم برای فرستادن فایل از گوشی به لپ تاپ خطای connection failed یا sending failed میداد. با برداشتن تایدییه درخواست اتصال، مشکل حل شد. اما بازم گوشی فایل های ویدئویی رو نمی فرسته! یک سرچی تو نت کردم . انگار خیلیا با بلوتوث وایو مشکلای عجیبی دارن!

arsham_joon_4u
23-09-2010, 12:15
سلام، من یه مشکل جدی با بلوتوث لپ تاپم پیدا کردم !

یه تاپیک هم زدم و کلی خواهش و ناله کردم ، الان 4-5 روزه که تاپیک رو ایجاد کردم ولی هیچ کس کمکم نمی کنه :

اگه میشه یه سر بزنید و یا همونجا یا اینجا جواب بدید :

m.shah
23-09-2010, 12:36
سلام دوست عزیز

من خودم لپ تاپم dell ه و فکر می کنم برای تمام لپ تاپ های dell همینی باشه که بهت میگم

Dell QuickSet

موفق باشی/.:5:

m.shah
23-09-2010, 12:49
سلام دوست عزیز
ببین به نظر من فرقی ندارن این به خودت بستگی داره که با کدوم راحت تری!
در مورد اینکه چجوری میشه باهاش مثل ماوس کار کرد بازم به خودت بر می گرده که اونقده باهاش کار کنی که راه بیفتی، اما یه پیشنهاد برات دارم و اونم اینکه از دست راستت برای چرخوندن پوینتر استفاده کن و از دست چپت برای کلیک راست و چپ.ایشالا بتونی بهش عادت کنی/.
در مورد سئوال سوم من میگم برای نمایششون توی هر پنجره ای که بهشون احتیاج داشتی کلید Alt رو بزن تا به اون بالا اضافه بشن مثل ویستا که تا وقتی که دوباره این کلید رو نزنی میمونه/.
بهترین رزولوشن فکر می کنم 1440×900 و 1280 ×800 (یکی از این دوتا)

برای بلوتوث هم اگه کامل نصبش کرده باشی موقعی که روشنش کنی آیکنش در قسمت ناتیفیکاشن میاد که اگه روش راست کلیک کنی تمام گزینه های ممکنه رو برات نشون میده/.

در مورد روشن کردنشم خب حتما لپ تاپت یه دکمه ای ، چیزی براش داره/.

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:47 PM ----------

سلام دوست عزیز

معلومه که تغییر میکنه چون بر اساس امکانات سخت افزاری برای سیستمت Rate در نظر میگیره.

arsham_joon_4u
23-09-2010, 13:25
عزیزم ، مشکل من همین نصب کردنشه دیگه !!!!

شما تاپیک رو خوندی ؟ بخونی می فهمی قضیه چیه ؟!!

OgRe91
23-09-2010, 18:39
چرا بکاپ که میتونی بگیری ولی به درد نمیخوره شما باید همون اول که لپ تاپ رو خریداری کردی این کارو میکردی که متاسفانه نگرفتی خوب ببین اگه بگیری که الان به درد نمیخوره چ.ن این ویندوز کلاً داغون شده(به گفته شما)ببین با نرم افزار TuneUP Utilities 2010 سیستم رو چک کردی ؟ اگه نکردی حتماً بنصب بکن شاید یک فرجی بشه.ولی اگه ویندوزت ویشتا هست به نظرم عوضش بکن ویک 7 نصب بکن البته از همین ویندوز یک بکاپ بگیر شاید دوباره دلت واسش تنگ شد.
راجب درایوراشم لازم نیشت بکاپ بگیری بعد نصب ویندوز جدید از سایت مربوطه بگیری بهتره چون هم بروز شدن هم تازه نصبشون میکنی در کل مفیدتره:8:

ممنون...
ولی سایت سونی درایور لپ تاپ منو نداشت و کلا تو نت پیداش نکردم حالا باید چه کار کنم؟
واسه نصب ویندوز جدید حتما باید درایورارو داشته باشم؟
بازم ممنون...

jobin_vm
23-09-2010, 22:19
با سلام دوستان عزیز یه مشکلی یکی از آشنایان ما با لپتاپ سونی خودش پیدا کرده آخرین با خیلی عادی آن را خاموش کرده بعد که میخواد روشن کنه سرعت بالا آمدن ویندوز آن به شدت کم شده حدود 40 دقیقه طول میکشه تا وارد ویندوز بشه و با سرعت کم کار میکنه روش دو تا وینودز سون و ایکس پی نصبه هر دو این مشکل رو داره

bashirsoft2000
24-09-2010, 10:13
سلام به همه دوستان
من یک لپ تاپhp=dv4 دارم ام ویندوز 7 نصب کردم بعدآ دراویرش را نصب کردم دراویر را از سایت hp دانلود کردم یکی از دراویر در حال اجرا بود در نصب شد در آخر یک پیام اومد donot power off بعدآ finish بعدآ log off شد دیگر هیچ از دسپلی hp جلو نمیآد بایوس هم باز نمیشود همینطور 1ساعت ماندم فقط تو دسپلی مارکhp مانده لطفآ یکی کمک کنه ممنون میشم

sargardan64
24-09-2010, 12:27
کسی برای رفع مشکل این بلوتوٍث لپ تاپ ما راهی پیدا نکرده یا همچین مشکلی نداره؟!!
اینم لینک پستم هست:
باید جای دیگه ای مطرح کنم ؟

|محمدی|
24-09-2010, 18:44
سلام
من lenovo u350 دارم
من از سیستم دیسک ریکاوری یا پشتیبان تهیه کردم
الان میخوام ویندوزش رو عوض کنم یعنی به روز اول برگردونم (روز تهیه دیسک پشتیبان)چه شکلی باید این کار رو انجام بدم ؟؟؟

saam_metal5
24-09-2010, 20:14
ممنون...
ولی سایت سونی درایور لپ تاپ منو نداشت و کلا تو نت پیداش نکردم حالا باید چه کار کنم؟
واسه نصب ویندوز جدید حتما باید درایورارو داشته باشم؟
بازم ممنون...
مدل لپ تاپتون چیه؟اگه ویندوز 7 نصب بکنین اکثر درایورهای ضروری نصب میشه فقط میمونه گرافیکش که اونم فکر کنم ویندوز رو آبدیت بکنین نصب بشه ولی شما مدل رو بگین ببینم میتونم پیدا بکنم یا نه گرچه من تمرکزم بیشتر رو لپ تاپهای دل هستش ولی بازم در خدمتتون هستم

saam_metal5
25-09-2010, 10:36
سلام بر دوستان حرفه ای من الان به دوتا مشکل عمده واساسی بر خوردم
1-وقتی وارد سایتYou tube میشم و یک کلیپ رو میذارم برای نمایش صفحه LED لپ تاپم کلاً سیاه میشه وهنگ میکنه هیچ کاری نمیشه انجام داد و باید دکمه پاور رو بزنم تا خاموش بشه وقتی هم یک کلیپ با فرمت MP4 هم دانلود میکنم و میزنم برای پخش دقیقاً همین مشکل پیش میاد من گرافیک نصب هستش و حتی کدک رو هم نصب کردم ولی بازم همین مشکل رو دارم
راستی بعضی مواقع هنگ میکنه ولی دوباره بر میگرده و این Error رو میده

2-این مشکل من رو حل بکنین ممنون میشم من میخوام بایوس لپ تاپ Dell 1558 آبدیت کنم فایلش رو از سایت Dell گرفتم .لپ تاپ قبلیم 1555 بود فیل بایوس اون فقط یک گزینه بود ولی این 1558 وقتی اکسترکت میشه دوتا فایل داره کدوم رو بزنم؟اگه دوتاش باید اجرا بشه اول کدوم یکی در اولویته؟وباید چیکار بکنم؟اگه میشه دوستانی که بلدن کاملاً توضیح بدن:41:

saam_metal5
26-09-2010, 09:19
1-وقتی وارد سایتYou tube میشم و یک کلیپ رو میذارم برای نمایش صفحه LED لپ تاپم کلاً سیاه میشه وهنگ میکنه هیچ کاری نمیشه انجام داد و باید دکمه پاور رو بزنم تا خاموش بشه وقتی هم یک کلیپ با فرمت MP4 هم دانلود میکنم و میزنم برای پخش دقیقاً همین مشکل پیش میاد من گرافیک نصب هستش و حتی کدک رو هم نصب کردم ولی بازم همین مشکل رو دارم

2-این مشکل من رو حل بکنین ممنون میشم من میخوام بایوس لپ تاپ Dell 1558 آبدیت کنم فایلش رو از سایت Dell گرفتم .لپ تاپ قبلیم 1555 بود فیل بایوس اون فقط یک گزینه بود ولی این 1558 وقتی اکسترکت میشه دوتا فایل داره کدوم رو بزنم؟اگه دوتاش باید اجرا بشه اول کدوم یکی در اولویته؟وباید چیکار بکنم؟اگه میشه دوستانی که بلدن کاملاً توضیح بدن:41:

دوستان پروفشنال یک نفر هم نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بخدا کارم گیره یک دونه کلیپ هم نمیتونم ببینم

LAPTOP SERVICE
26-09-2010, 09:40
دوستان پروفشنال یک نفر هم نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بخدا کارم گیره یک دونه کلیپ هم نمیتونم ببینم

مشکل از درایور کارت گرافیک است.
نسخه جدید درایور کارت گرافیک را دانلود و نصب کنید.
در خصوص آپدیت بایوس لپ تاپ هم باید بگویم اینکار را نکنید. چرا که لپ تاپهای DELL معمولا هنگام آپدیت بایوس از داخل محیط ویندور دچار مشکل شده و دیگر تصویر نمی دهند و نهایتا مجبور به پروگرام کردن بایوس به طریق سخت افزاری می شوید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saam_metal5
26-09-2010, 10:13
مشکل از درایور کارت گرافیک است.
نسخه جدید درایور کارت گرافیک را دانلود و نصب کنید.
در خصوص آپدیت بایوس لپ تاپ هم باید بگویم اینکار را نکنید. چرا که لپ تاپهای DELL معمولا هنگام آپدیت بایوس از داخل محیط ویندور دچار مشکل شده و دیگر تصویر نمی دهند و نهایتا مجبور به پروگرام کردن بایوس به طریق سخت افزاری می شوید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خوب من داریور جدید گرفتم نصب کردم بازم همین Error رو میده بابت بایوس هم آبدیت کردم ولی مشکلی پیش نیومد حالا موندم درست آبدیت کردم یا نه ولی فعلاً مشکلم با کارت گرافیکش هست

LAPTOP SERVICE
26-09-2010, 13:39
خوب من داریور جدید گرفتم نصب کردم بازم همین Error رو میده بابت بایوس هم آبدیت کردم ولی مشکلی پیش نیومد حالا موندم درست آبدیت کردم یا نه ولی فعلاً مشکلم با کارت گرافیکش هست
مدل دقیق لپ تاپ؟

saam_metal5
26-09-2010, 17:04
مدل دقیق لپ تاپ؟
سلام دوستان مدل دقیق لپ تاپ من Dell Studio 1558 هستش باور کنین این مشکل اشک منو در آورده هرکی بتونه مشکل منو با این گرافیک حل کنه قول میدم یه شیرنی تووپ بهش بدم :5:

fardis_7
26-09-2010, 23:36
سلام من دی وی دی رامم یه مشکلی پیدا کرده که تا وقتی یه dvd boot توش نباشه من تو محیط ویندوز dvd-rom ندارم یعنی از قبل از اینکه خاموشش کنم باید یه سی دی بوت بذارم توش تا وقتی میاد بالا dvd-rom رو داشته باشم...
خواهشا کمک کنید.

SONY VGN-FW390N اینم از مدل

خواهشا یه آدم خیری پیدا شه جواب منو بده...

saam_metal5
27-09-2010, 08:23
سلام دوستان مدل دقیق لپ تاپ من Dell Studio 1558 هستش باور کنین این مشکل اشک منو در آورده هرکی بتونه مشکل منو با این گرافیک حل کنه قول میدم یه شیرنی تووپ بهش بدم :5:
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41:
هیچکس نیست کمکم بکنه؟؟؟؟؟؟

majid_3ma
27-09-2010, 08:50

درایور گرافیکت رو یه بار آپدیت کن اگه اون موقع جواب نداد برو سراغ بایوس

ahmad_m
27-09-2010, 08:51
با سلام من از لپتاپ سونی VPCCW2GGX/B از داخل کنترل پنل (بکاب وریستور }بکاب گرفتم که 4 تا دی وی دی شده که فکر میکنم اشتباه شده سی دی ها بوت نیستن آیا راهی وجود داره که بتونم ویندوز اصلی را بر گردونم در ضمن هارد را هم پارتیشن بندی کردم و درایو مخفی هم پاک شده ممنون اگر راهنمایی فرمایید با تشکر

saam_metal5
27-09-2010, 12:19
درایور گرافیکت رو یه بار آپدیت کن اگه اون موقع جواب نداد برو سراغ بایوس
خوب عزیز من قبل از اینکه درایور رو آبدیت بکنم وقتی یک کلیپ MP4 یاFLV دانلود میکردم و میخواستم ببینم صفحه کلاً هنگ میکرد و باید دکمه پاور رو میزدم تا خاموش بشه ولی وقتی درایور رو آبدیت کردم یعنی ورژ جدیدش رو از خود سایتDell گرفتم ونص ب کردم بازم همون مشکل هنوز هست اما اینجوریه که یک لحظه تصویر کلاً ساه میشه و هنگ میکنه ولی دوباره میاد وهمون Error که روی عکس نشون داده رو میده حالا شما بگین من چیکار کنم؟؟؟؟
بعدشم مشکل من رو آبدیت بایوس هم هست بگین چجوری آبدیت کنم وقتی فایل بایوس رو از سایت دانلود میکنم و Folder رو باز میکنم دوتا فایل داره نمیدونم کدوم رو اجرا کنم یا چیکار بکنم خواهشاً کمکم کنید

majid_3ma
27-09-2010, 14:07
خوب عزیز من قبل از اینکه درایور رو آبدیت بکنم وقتی یک کلیپ MP4 یاFLV دانلود میکردم و میخواستم ببینم صفحه کلاً هنگ میکرد و باید دکمه پاور رو میزدم تا خاموش بشه ولی وقتی درایور رو آبدیت کردم یعنی ورژ جدیدش رو از خود سایتDell گرفتم ونص ب کردم بازم همون مشکل هنوز هست اما اینجوریه که یک لحظه تصویر کلاً ساه میشه و هنگ میکنه ولی دوباره میاد وهمون Error که روی عکس نشون داده رو میده حالا شما بگین من چیکار کنم؟؟؟؟
بعدشم مشکل من رو آبدیت بایوس هم هست بگین چجوری آبدیت کنم وقتی فایل بایوس رو از سایت دانلود میکنم و Folder رو باز میکنم دوتا فایل داره نمیدونم کدوم رو اجرا کنم یا چیکار بکنم خواهشاً کمکم کنید

از اینجا مدل کارت گرافیک و سیستم عامل رو انتخاب کن و بعد دانلود و آپدیت کن
Win_1194.exe
این برای آپگرید و

1558_A10.exe
این یوتیلیتی هاش هست

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:04 PM ----------

با سلام من از لپتاپ سونی VPCCW2GGX/B از داخل کنترل پنل (بکاب وریستور }بکاب گرفتم که 4 تا دی وی دی شده که فکر میکنم اشتباه شده سی دی ها بوت نیستن آیا راهی وجود داره که بتونم ویندوز اصلی را بر گردونم در ضمن هارد را هم پارتیشن بندی کردم و درایو مخفی هم پاک شده ممنون اگر راهنمایی فرمایید با تشکر
اگه خودت درایو مخفی سونی رو پاک کرده باشی هیچ راهی جر داشتن دیسک های ریکاوری نیستش

saam_metal5
27-09-2010, 19:25
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز اینجا مدل کارت گرافیک و سیستم عامل رو انتخاب کن و بعد دانلود و آپدیت کن
Win_1194.exe
این برای آپگرید و

1558_A10.exe
این یوتیلیتی هاش هست

بابت این همه راهنمایی ممنونم امیدوارم بتونم جبران بکنم من تو اون قسمت رفتم 3 تا گزینه بود نمیدونستم کدوم رو دانلود بکنم اگه ممکنه کمکم کنید راستی کارت گرافیک من ATI HD 5470 1GB هستش شما بگین من کدوم رو بزنم برای دانلود اون لینکی که دادین رفتم دقیاً مدل گرافیک منو نداشت ولی من سری 5400 رو زدم درست زدم؟
این لینک صفحشه حالا بر اساس کارت گرافیکم نمیدونم درست هست یا نه اگه اشتباست اصلاحش بکنین

majid_3ma
28-09-2010, 09:18
بابت این همه راهنمایی ممنونم امیدوارم بتونم جبران بکنم من تو اون قسمت رفتم 3 تا گزینه بود نمیدونستم کدوم رو دانلود بکنم اگه ممکنه کمکم کنید راستی کارت گرافیک من ATI HD 5470 1GB هستش شما بگین من کدوم رو بزنم برای دانلود اون لینکی که دادین رفتم دقیاً مدل گرافیک منو نداشت ولی من سری 5400 رو زدم درست زدم؟
این لینک صفحشه حالا بر اساس کارت گرافیکم نمیدونم درست هست یا نه اگه اشتباست اصلاحش بکنین

اینم لینکش

KELIS
28-09-2010, 10:48
من لپ تاپ ایسر سری aspire مدل 5738z دارم و برای اتصال به TV مشکل دارم مراحل بالا آمدن ویندوز روی تلوزیون قابل مشاهده است ولی وقتی ویندوز بالا میاد تصویر قطع میشه مشکل چیه؟نیاز به درایور خاصی هست یا سخت افزار لپ تاپ ایراد داره من با همون تلوزیون و کابل با دل و توشیبا هم امتحان کردم مشکلی نبود ولی با ایسر تصویر نیست .ممنون

saam_metal5
28-09-2010, 11:10
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم لینکش
سلام دوست من شرمنده از اینکه زحمتتون میدم ولی متاسفانه من اون لینک رو گرفتم نصب کردم اما بازم دقیقاً همون Error رو می زد حالا شما راه دیگه ای پیشنهاد میدین؟؟؟؟

webcopernic
28-09-2010, 11:32
سلام دوستان

من جدیدا یک لپ تاپ سری Y سونی گرفتم. تنها نکته ای که داره این است که با اینکه صفحه نمایش آن LED هست ولی به نظر من کیفیت LCD لپ تاپ قبلی من را ندارد!

برای خودم هم جای سوال است که لپ تاپ به این خوبی و جدیدی چرا با وجود LED چنین مشکلی دارد؟ حالا از اساتید سوال هم دارم که آیا راهی برای حل این مشکل است ؟ که مثلا رنگها پررنگتر بشن و .....

با سپاس

majid_3ma
28-09-2010, 11:45
سلام دوست من شرمنده از اینکه زحمتتون میدم ولی متاسفانه من اون لینک رو گرفتم نصب کردم اما بازم دقیقاً همون Error رو می زد حالا شما راه دیگه ای پیشنهاد میدین؟؟؟؟
بایوس رو آپدیت کردید؟

saam_metal5
28-09-2010, 11:55
بایوس رو آپدیت کردید؟
یک بار زدم ولی نمیدونم آبدیت شد یا نه چون دقیقا نمیدونستم چجوری آبدیت کنم چون جدیدن تو فولدر دوتا فایل گذاشته نمیدونم چیکار بکنم اگه میتونین چک بکنین ممنون میشم مدل لپ تاپم Dell Studio 1558 هستش اگه درست نشه مجبورم بزنم با خاک یکسانش بکنم که حداقل بیمه 80% پولش رو بهم بده آخه چند بار بردم گارانتی اونا که همشون خنگ تشریف دارن یا خودشون رو زدن به خنگی

Tazeh Kar
28-09-2010, 15:23
سلام به همه دوستان

من حدود یک ماهی می شه که یه مدل لتیتود 6510 گرفتم که روش ویندوز 7 پروفشنال 64 بیتی نصبه .

مشکلی که من دارم اینه که نمی تونم لپ تاپم رو هایبرنیت کنم .

البته sleep مشکلی نداره ولی وقتی هایبرنیت می کنم فقط از محیط دسکتاپ خارج می شه .

لطفا کمک کنید نیاز جدی دارم.

ممنون

omid-p30
28-09-2010, 19:40
سلام.

دل اینسپایرون 1520 دارم. مدتی هست که سی دی رو بدون مشکل میخونه ولی دی وی اگر بگذارم بعد از کلی قرچ قرچ کردن و همینطور قفل شدن صفحه مای کامپیوتر نمیتونه هیچ دی وی دی رو بخونه.

مشکل از کجاست ؟

ممنون.

saam_metal5
28-09-2010, 20:14
سلام به همه دوستان

من حدود یک ماهی می شه که یه مدل لتیتود 6510 گرفتم که روش ویندوز 7 پروفشنال 64 بیتی نصبه .

البته sleep مشکلی نداره ولی وقتی هایبرنیت می کنم فقط از محیط دسکتاپ خارج می شه .

ممنون
سلام دوست من از همون اول که لپ تا رو گرفتین همین مشکل رو دارین یا بعدها دچار این مشکل شدین؟؟؟

siaram
29-09-2010, 10:23
سلام به دوستان عزیز و اساتید محترم
من یه لپ تاپ qompaq v3000 دارم که گرافیکش کاملا مرخص شده. یه آشنا داشتم بردم پیشش که گراف رو عوض کنه بعد مدتی گفت این لپتاپ وارداتیه و کدش نمیخونه او ازین حرفها.البته راست میگه از لویات پلازای مالزی خریدمش. از دوستان میخوام که یه جای خوب و معتبر که vga مربوط به این رو داشته باشه و کلا کارش درست باشه بهم معرفی کنید. چون کارم گیره. میخوام یه جای درست ببرمش چون حداقل سه سال رو مهمونمه. در ضمن میخوام گرافیک رو عوض کنم. قصد تعمیر برد گرافیک رو ندارم چون زیاد عمر نمیکنه. راستی گراف nvidia هست.
ممنون

mahdi bg
29-09-2010, 20:13
سلام
من یک لپ تاب vaio F115 دارم
هر بار که شارژ 100% میشه تغریبا 2 ساعت کار میکنه
کار سنگین هم باهاش انجام نمیدم ، مثلا همین اینترنت گردی
آیا باطری مشکل داره یا اینقدر ساعت کار کردن عادی هستش؟
من شنیدم تا 4 - 5 ساعت کار می کنن

ممنون

sheri_matrix
29-09-2010, 20:26
سلام دوستان من این مشکل صفحه ابی به همراه بزرگ شدن بی‌دلیل پوینتر موس رو با دل۱۵۵۷ دارم تا حالا هم ۴ بار وین‌های مختلف عوض کردم آخرین درایورهاشو نصب کردم حتی بایوس رو نیز با همون نرم‌افزاری که تو سایت دل هست آپدیت کردم هنوز همچنان این مشکلات رو دارم معمولا هم این مشکلها که گفتم بعد از اینکه لپتاپ یه ۶-۷ ساعتی‌ کار می‌کنه اتفاق میافته گارانتیم بردم سردر نمیارند یکی‌ کمک کنه

hasanoooooooo
29-09-2010, 20:56
سلام
من یک لپ تاب vaio F115 دارم
هر بار که شارژ 100% میشه تغریبا 2 ساعت کار میکنه
کار سنگین هم باهاش انجام نمیدم ، مثلا همین اینترنت گردی
آیا باطری مشکل داره یا اینقدر ساعت کار کردن عادی هستش؟
من شنیدم تا 4 - 5 ساعت کار می کنن

ممنون

کاملا معمولی .

saam_metal5
30-09-2010, 09:15
سلام دوستان من این مشکل صفحه ابی به همراه بزرگ شدن بی‌دلیل پوینتر موس رو با دل۱۵۵۷ دارم تا حالا هم ۴ بار وین‌های مختلف عوض کردم آخرین درایورهاشو نصب کردم حتی بایوس رو نیز با همون نرم‌افزاری که تو سایت دل هست آپدیت کردم هنوز همچنان این مشکلات رو دارم معمولا هم این مشکلها که گفتم بعد از اینکه لپتاپ یه ۶-۷ ساعتی‌ کار می‌کنه اتفاق میافته گارانتیم بردم سردر نمیارند یکی‌ کمک کنه
منم همین مشکل رو دارم وفعلاً نتونستم حلش بکنم لپ تاپ من Dell 1558 هستش ولی وقتی پوینتر بزرگ میشه میرم Magnifier رو اجرا میکنم پوینتر به حالت اول بر میگرده ودیگه تا وقتی که سیستم رو ریست نکردم اون در حال اجرا میزارم تا همچنان کارم راه بیوفته

sinasalar2007
30-09-2010, 12:09
سلام دوستان
یه سوال داشتم : بعضی از لپ تاپ ها توی مشخصات فنی شون نوشته Drive : DVD-RW ،میخواستم بدونم که ایا این لپ تاپ ها blueray هم میشه از طریق usb بهشون وصل کرد ؟ (از همین blueray های external )

saam_metal5
30-09-2010, 12:19
سلام دوستان
یه سوال داشتم : بعضی از لپ تاپ ها توی مشخصات فنی شون نوشته Drive : DVD-RW ،میخواستم بدونم که ایا این لپ تاپ ها blueray هم میشه از طریق usb بهشون وصل کرد ؟ (از همین blueray های external )
آره میشه نصب کرد مشکلی نداره اون با پورت USB وصل میشه به DVD RW خودش هیچ ربطی نداره

hasanoooooooo
30-09-2010, 14:46

اپدیت گرافیک مشکل شمارو حل میکنه . گرافیک رو از سایت دل بگیر و وصل کن . :46:

dimah2005
30-09-2010, 18:22
یه لب تاب ایسوس K40IJ به تاز گی خریدم ، بعد از نصب ویندوز سون (چون روش داس بود) میابر های کی برد کار نمی کنن !!

مشکل از چیه؟ برنامه خاصی می خواد

یا چون ویندوز الان تریال هست (30 روزه ") اینجوریه /؟

hasanoooooooo
30-09-2010, 18:24
نه ربطی به تریال نداره . باید بری فکر کنم درایورشو از سایت اسوس بگیری . اسمشو نمیدونم ام دوستان میتونن بهتر کمکت کنن .

dimah2005
30-09-2010, 19:19

کدوم یکیش مربوطه ؟

alireza1411
30-09-2010, 20:28

کدوم یکیش مربوطه ؟

فکر کنم این ATK Hotkey Utility که تو بخش utility هست باشه.

saam_metal5
30-09-2010, 20:51
یک بار زدم ولی نمیدونم آبدیت شد یا نه چون دقیقا نمیدونستم چجوری آبدیت کنم چون جدیدن تو فولدر دوتا فایل گذاشته نمیدونم چیکار بکنم اگه میتونین چک بکنین ممنون میشم مدل لپ تاپم Dell Studio 1558 هستش اگه درست نشه مجبورم بزنم با خاک یکسانش بکنم که حداقل بیمه 80% پولش رو بهم بده آخه چند بار بردم گارانتی اونا که همشون خنگ تشریف دارن یا خودشون رو زدن به خنگی
دوستان کسی جواب منو نمیدهههههههه؟؟؟؟؟؟؟/؟؟:41:

||SIAVASH||
01-10-2010, 09:53
ببخشید دارم یک سوال تکراری میپرسم ولی ..!
برای اینکه بتونم از dell studio xps 16 دی وی دی های ریکاوریش رو تهیه کنم باید چه کار کنم ؟
نمیخوام از برنامه خاصی مثل ghost... استفاده کنم

با یکی از برنامه های ویندوز گرفتم ریختم رو هارد اول شد 40 گیگ !!!

moas
01-10-2010, 22:43
سلام به همه دوستان

ممنون
من هم تقریبا همین مشکل رو دارم ولی به طور عادی هایبرنیت میشه بعضی وقتا موقع هایبرنیت مانیتور خاموش میشه ولی سیستم روشن میمونه باید دستی خاموشش کنم مشکل از کجاست؟
مدل لپ تاپ من Vaio F12

cazador
02-10-2010, 10:37
دوستان من Vostro 1510 دارم دو ساله دارمش
الان مدام هنگ میکنه، دمای سی پی یو رو گرفتم حدود 55 میچرخه زیاده؟ ایراد از همینه؟ چیکارش کنم؟

KELIS
02-10-2010, 13:40
در 2 صفحه قبل پرسیدم لپ تاپ ایسر دارم سری aspier مدل 5738Z که وقتی به TV متصلش میکنم تا مرحله بالا آمدن ویندوز تصویر از تلوزیون پخش میشه بعد دیگه تصویر نیست ویندوز XP هست و کابل هم سالمه با چون با 2 تا لپ تاپ دیگه تست کردم مشکل کجاست لطفا کمک کنید.ممنون

farbradman
02-10-2010, 15:59
سلام
من 2 هفته پيش vaio 12hfx خريدم ولي از ديروز فنش از اول كه ويندوز بالا مياد صداي سوت(صداي نويز ميده.مثل امواج راديو) .كسي ميدونه بايد چيكار كنم؟
راستی وقتی فیلم می بینم نویز نمیده
نوت بوک رو در حالت power saver قرار دادم و بعد هم در حالت max performance قرار دادم هیچ تغییری نمی مکنه

delafarin
02-10-2010, 23:36
سلام برو بكس

من همیشه لپ تابم رو هایبرنت می کنم ولی بعضی ها میگن هایبر کردن لپ تاب به خصوص موقع حمل به لپ تاب ضرر می رسونه .
حالا نمی دونم چکار کنم آیا واقعا اینطور است یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ba maram
03-10-2010, 23:56
سلام برو بكس

سلام دوستان،داره گریم در میاد.:37:..تازه ۶ ماه یه لپتاپ دله ۱۵۶۴ گرفتم...در ط ۲ ماه خیر ۳ بار یه مشکلی‌ برام پیش اومده اونم اینه که یک دفعه سیستم یک صدای جیز حالت میگیره و انگار ویبره و صفحه کلا سیاه می‌شه:9:(همهٔ اینا باهم اتفاق میفته) بعدش هیچ کاریم نتونستم بکنم مجبور شدم با کیبورد آف کنم و بد آن کنم لپ‌تاپ رو....موارد مصرف هم تقریبا روزی ۸ ساعت اگه خونه باشم...وایر لسم هم روشنه...

درضمن خیلی‌ داغ می‌کنه سیستمم،اکثرا رو زمین هستش...چی‌ کار کنم ؟آیا مشکل از تهویست (فن یو آاس بی‌ که زیر لپ‌تاپ میاد توصیه می‌شه؟)؟

آیا این مشکلی‌ که برام پیش اومده از داغ کردن نیست؟؟؟؟چون زیادی داغ می‌کنه فک کنم:41:

خواهش می‌کنم کمکم کنید...:41:

دمتون گرم

majidrazlighi
04-10-2010, 03:04
وبکم لبتاپ من از کار افتاده چیکار کنم؟؟؟

payam_2002us
04-10-2010, 12:47
دوستان خواهشا راهنماییم کنیدمن تازه یک لپ تاپ مدل ماهواره ای توشیبا گرفتم اما مشکلم اینه که هر چند ثانیه ارتباط وایرلس برای استفاده از اینترنت قطع میشه همش باید منتظر وصل شدن باشم اما دوباره بعد از چندثانیه باز هم قطع میشه فقط 2 بار موقع دانلود بود که دائم وصل بود و حدود 4 دقیقه دانلود کرد تا دانلود تموم بشه اما باز هم قطع و وصل میشد من مودم اینترنتم وایرلس هستش مدل zyxel لطفا راهنماییم کنید که چکا باید بکنم

ba maram
04-10-2010, 13:19
دوستان خواهشا راهنماییم کنیدمن تازه یک لپ تاپ مدل ماهواره ای توشیبا گرفتم اما مشکلم اینه که هر چند ثانیه ارتباط وایرلس برای استفاده از اینترنت قطع میشه همش باید منتظر وصل شدن باشم اما دوباره بعد از چندثانیه باز هم قطع میشه فقط 2 بار موقع دانلود بود که دائم وصل بود و حدود 4 دقیقه دانلود کرد تا دانلود تموم بشه اما باز هم قطع و وصل میشد من مودم اینترنتم وایرلس هستش مدل zyxel لطفا راهنماییم کنید که چکا باید بکنم

اسم شرکتی که بهت‌ای دی اس ال داده چی‌ هستش؟

کدوم منطقه هستین؟کجاش؟:13:

payam_2002us
04-10-2010, 13:55
شرکت شاتل هستم منطقه سعادت آباد مخابرات سلمان فارسی

اما مشکلم فکر کنم حل شد از روی تنظیمات مودم security رو wep گذاشتم و برای لپ تاپ هم wep تعریف کردم تا الان که 15 دقیقه هست مکلی نیست و وصل هستش

V E S T A
04-10-2010, 14:05
سلام

يه سوال ...

من يه لپ تاپ وايو دارم که با اسم خودم توش اکانت دارم ...وبالاي منوي استارت هم اسمم هست ...

ولي device هاي ديگه اونو با اسمم به همراه کلمه vaio ميشناسن مثلا گوشيم يا مودمم اينجوري ميشناسش

Cyber-Vaio چه جور ميشه اين اسم وايو رو حذف کنم و فقط اسم خودم باشه ؟

:11:ممنون

V E S T A
04-10-2010, 14:25
سلام

يه سوال ...

من يه لپ تاپ وايو دارم که با اسم خودم توش اکانت دارم ...وبالاي منوي استارت هم اسمم هست ...

ولي device هاي ديگه اونو با اسمم به همراه کلمه vaio ميشناسن مثلا گوشيم يا مودمم اينجوري ميشناسش

Cyber-Vaio چه جور ميشه اين اسم وايو رو حذف کنم و فقط اسم خودم باشه ؟

:11:ممنون

يافتم خودم:31:

براي اطلاع ...:31:

computer>>>properties>>>Change computer name

matr!x_2008
04-10-2010, 15:20
سلام
من یه لپ تاپ Fujitsu A530 خریدم. مشکلم اینه که dvd تو درایو جا نمیخوره! یعنی سه تا فنر داره رو چشم درایو که وقتی dvd رو میزاری رو درایو جا نمیشه. من تازه لپ تاپ خریدم و زیاد سر در نمیارم. راه خاصی داره واسه گزاشتن dvd تو درایو لپ تاپ؟:blink:

HP2HP
04-10-2010, 16:28
سلام دوستان، 3 روز قبل بعد از روشن کردن نوتبوک صفحه بصورت بهم ریخته امد و کل صفحه با خط های موازی بنفش و آبی ،وقتی کامل بوت شد ، 6 تا دسک تاپ کوچک با رنگ ها نامشخص و به ریخته بود به جای نمایش یک دسک تاپ!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درایور کارت گرافیک دوباره نصب کردم ولی فاییده نداشت ،ریکاوری هم انجام شد ولی باز هم درست نشد ، لطفا راهنمایی کنید که ایراد سخت افزاری هست یا نرم افزاری ؟ ممکنه گرافیک سوخته باشه ؟ اگر سوخته باید چیکار کر د؟باید کل مین برد عوض بشه؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات نوتبوک :
HP Paviloin DV 2775
CPU: INTEL 2.2
VGA :NVIDIA GE FORCE 8400M GS
RAM: 4G
:41:

HP2HP
04-10-2010, 17:42
سلام دوستان

3 روز قبل بعد از روشن کردن نوتبوک صفحه بصورت بهم ریخته امد و کل صفحه با خط های موازی بنفش و آبی(رنگه های درهم و پرش رنگ ها ) ،وقتی کامل بوت شد ، 6 تا دسک تاپ کوچک با رنگ ها نامشخص و به ریخته بود به جای نمایش یک دسک تاپ!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درایور کارت گرافیک دوباره نصب کردم ولی فاییده نداشت ،ریکاوری هم انجام شد ولی باز هم درست نشد ، ال سی دی هم تست شده و سالم هست ، ویندوز هم کامل میاد بالا بدون هیچ مشکلی ، فقط صفحه نمایش کمی قابل خوندن هست ، لطفا راهنمایی کنید که ایراد سخت افزاری هست یا نرم افزاری ؟ ممکنه گرافیک سوخته باشه ؟ اگر سوخته باید چیکار کر د؟باید کل مین برد عوض بشه؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کارت گرافیک اکسترنال ایران اومده ؟
مشخصات نوتبوک :
HP Paviloin DV 2775
CPU: INTEL 2.2 DUAL CORE
RAM: 4G ____________

saeid_lion1
04-10-2010, 18:11
سلام
من یه لپ تاپ Fujitsu A530 خریدم. مشکلم اینه که dvd تو درایو جا نمیخوره! یعنی سه تا فنر داره رو چشم درایو که وقتی dvd رو میزاری رو درایو جا نمیشه. من تازه لپ تاپ خریدم و زیاد سر در نمیارم. راه خاصی داره واسه گزاشتن dvd تو درایو لپ تاپ؟:blink:
با عرض پوزش از اساتید باید سه انگشت خود رو در سه قسمت دی وی دی که فنرها بهش وصل میشن بزاری و یک باره فشار بدی و یه چرخش کوچیک بدی و قسمتهایی هم که وصل نیست فشار بدی تا از جا افتادنش مطمعا بشی

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

سلام دوستان

3 روز قبل بعد از روشن کردن نوتبوک صفحه بصورت بهم ریخته امد و کل صفحه با خط های موازی بنفش و آبی(رنگه های درهم و پرش رنگ ها ) ،وقتی کامل بوت شد ، 6 تا دسک تاپ کوچک با رنگ ها نامشخص و به ریخته بود به جای نمایش یک دسک تاپ!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درایور کارت گرافیک دوباره نصب کردم ولی فاییده نداشت ،ریکاوری هم انجام شد ولی باز هم درست نشد ، ال سی دی هم تست شده و سالم هست ، ویندوز هم کامل میاد بالا بدون هیچ مشکلی ، فقط صفحه نمایش کمی قابل خوندن هست ، لطفا راهنمایی کنید که ایراد سخت افزاری هست یا نرم افزاری ؟ ممکنه گرافیک سوخته باشه ؟ اگر سوخته باید چیکار کر د؟باید کل مین برد عوض بشه؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کارت گرافیک اکسترنال ایران اومده ؟
مشخصات نوتبوک :
HP Paviloin DV 2775
دوست عزیز من فکر میکنم که مشکل از خود کارت گرافیک باشه البته منتظر بمون کسایی که حرفه ای تر هستن هم پاسخ رو بدن

saeid_lion1
04-10-2010, 18:19
در مورد کارت گرافیک اکسترنال هم که شرکت MSI این طرح رو در نمایشگاه کامپیوتکس به نمایش گذاشته و قراره که تولید کنه یعنی هنوز وارد بازار دنیا نشده ایران که جای خود داره:31:

matr!x_2008
04-10-2010, 20:22
با عرض پوزش از اساتید باید سه انگشت خود رو در سه قسمت دی وی دی که فنرها بهش وصل میشن بزاری و یک باره فشار بدی و یه چرخش کوچیک بدی و قسمتهایی هم که وصل نیست فشار بدی تا از جا افتادنش مطمعا بشی

ممنون دوست عزیز. همه لپ تاپا اینجورین؟بقیه دوستان هم این روش رو تایید میکنن؟

dadhp
04-10-2010, 23:07
با سلام خدمت دوستان
لپ تاپ من asus هست.
بعد از نصب ویندوز تاچ پدم از کار افتاد.
نه تاچش کار می کنه نه دو با دکمش.چندتا ویندوزم عوض کردم.درایورشم نصبیدم.در واقع سخت افزارشو نمیشناسه.حالا چی کار کنم؟
باس بره تعمیر؟

HP2HP
05-10-2010, 02:18

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

دوست عزیز من فکر میکنم که مشکل از خود کارت گرافیک باشه البته منتظر بمون کسایی که حرفه ای تر هستن هم پاسخ رو بدن

ممنون دوست عزیز از پاسختون ، دوستان دیگه نظری ندارن؟

saeid_lion1
05-10-2010, 10:53
ممنون دوست عزیز. همه لپ تاپا اینجورین؟بقیه دوستان هم این روش رو تایید میکنن؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم مدل لپتاپ ها به مدل درایو ربط نداره درایوها همه یکی هستن

saeid_lion1
05-10-2010, 10:57
با سلام خدمت دوستان
لپ تاپ من asus هست.
بعد از نصب ویندوز تاچ پدم از کار افتاد.
نه تاچش کار می کنه نه دو با دکمش.چندتا ویندوزم عوض کردم.درایورشم نصبیدم.در واقع سخت افزارشو نمیشناسه.حالا چی کار کنم؟
باس بره تعمیر؟
فکر نمیکنم تعمیر باشه چون مشکل نرم افزار هست که سخت افزار رو نمیشناسه من نمیدونم چرا آخه نمیزارید ویندوز فابریک روش باشه؟ هرچی باشه شرکت ویندوز رو با سخت افزار مچ میکنه و میده بیرون و ما با خریدن ویندوزهای قلابی خرابش میکنیم حالا اگه قلابی هم نباشه طوری نیست که مچ بشه لپتاپ با پی سی فرق میکنه بهتره که زیاد گیر ندیم به لپتاپ

m.shah
05-10-2010, 14:00

سلام دوست عزیز

متاسفانه زدی همه چیو داقون کردی
باید از قسمت vaio care ریکاوری می گرفتی ولی خب یه راه میگم شاید جواب بده
تمام دیسک هایی که بک آپ گرفتی رو کپی کن تویه هارد و بعد یه دیسک ویندوز بنداز و بوتش کن
تو قسمت restore ش فایلهای دیسک ها رو browse کن و ادامه بده...
فکر کنم این توری یه کاریش بشه کرد.:41:

m.shah
05-10-2010, 14:10
سلام دوستان،داره گریم در میاد.:37:..تازه ۶ ماه یه لپتاپ دله ۱۵۶۴ گرفتم...در ط ۲ ماه خیر ۳ بار یه مشکلی‌ برام پیش اومده اونم اینه که یک دفعه سیستم یک صدای جیز حالت میگیره و انگار ویبره و صفحه کلا سیاه می‌شه:9:(همهٔ اینا باهم اتفاق میفته) بعدش هیچ کاریم نتونستم بکنم مجبور شدم با کیبورد آف کنم و بد آن کنم لپ‌تاپ رو....موارد مصرف هم تقریبا روزی ۸ ساعت اگه خونه باشم...وایر لسم هم روشنه...

درضمن خیلی‌ داغ می‌کنه سیستمم،اکثرا رو زمین هستش...چی‌ کار کنم ؟آیا مشکل از تهویست (فن یو آاس بی‌ که زیر لپ‌تاپ میاد توصیه می‌شه؟)؟

آیا این مشکلی‌ که برام پیش اومده از داغ کردن نیست؟؟؟؟چون زیادی داغ می‌کنه فک کنم:41:

خواهش می‌کنم کمکم کنید...:41:

دمتون گرم

سلام دوست عزیز

من احتمال میدم مشکل از cooler master تویه لپ تاپته
اینو نمیشه کاریش کرد و باید ببری گارانتی ای چیزی

موفق باشی/.

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:06 PM ----------

وبکم لبتاپ من از کار افتاده چیکار کنم؟؟؟

سلام دوست عزیز

ممکنه مشکل از درایور باشه
درایورشو دوباره نصب کن ببین حل میشه/.

موفق باشی/.

---------- Post added at 02:10 PM ---------- Previous post was at 02:07 PM ----------

سلام دوستان

مشخصات نوتبوک :
HP Paviloin DV 2775

سلام دوست عزیز

مشکل از خروجیه کارت
گرافیکه/.

به نظر من هر چه سریعتر ببر گارانتی ای چیزی/.

موفق باشی/.

ba maram
05-10-2010, 14:43
مرسی از راهنمایی...:41:

HP2HP
05-10-2010, 16:10
سلام دوست عزیز

من احتمال میدم مشکل از cooler master تویه لپ تاپته
اینو نمیشه کاریش کرد و باید ببری گارانتی ای چیزی

موفق باشی/.

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:06 PM ----------

سلام دوست عزیز

ممکنه مشکل از درایور باشه
درایورشو دوباره نصب کن ببین حل میشه/.

موفق باشی/.

---------- Post added at 02:10 PM ---------- Previous post was at 02:07 PM ----------

سلام دوست عزیز

مشکل از خروجیه کارت
گرافیکه/.

به نظر من هر چه سریعتر ببر گارانتی ای چیزی/.

موفق باشی/.

مرسی از پاسختون، این خروجی کارت گرافیک که میگین کجای نوت بوک معمولا؟کلا کارت گرافیک نوت بوک چه شکلیه ؟

dimah2005
05-10-2010, 22:05
الان لپتاب رو هم وقت دروشو می بندم خاموش میشه ، نمیره رو حالت اسلیپ

چه جوری به حالت قبل برگردونمش؟

k40ij
___

baloteli
05-10-2010, 23:46
سلام من یک g550 ibm گرفتم حالا که برای رایت dvd اقتدام کردم متوجه شدم که 8x بیشتر رایت نمیکنه حالا میخام بدونم اولا که تمام g550 همین طوری هستند 2-تمام لپتاب ها 8x بیشتر نمیتونن رایت کنند یالاترم داره

saeid_lion1
06-10-2010, 12:04
الان لپتاب رو هم وقت دروشو می بندم خاموش میشه ، نمیره رو حالت اسلیپ

چه جوری به حالت قبل برگردونمش؟

k40ij
___

من ویندوز 7 رو میگم نمیدونم رو ویندوزهای دیگه چطوریه حالا یه امتحان کن

control panel / power option و از پنل سمت چپ گزینه ی choose that the power button does رو بزن و میتونی در حالت شارژ و غیر شارژ تنظیم کنی که چطوری بشه

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

سلام من یک g550 ibm گرفتم حالا که برای رایت dvd اقتدام کردم متوجه شدم که 8x بیشتر رایت نمیکنه حالا میخام بدونم اولا که تمام g550 همین طوری هستند 2-تمام لپتاب ها 8x بیشتر نمیتونن رایت کنند یالاترم داره
با برنامه ی Nero رایت کردی؟

saeid_lion1
06-10-2010, 12:11
مرسی از پاسختون، این خروجی کارت گرافیک که میگین کجای نوت بوک معمولا؟کلا کارت گرافیک نوت بوک چه شکلیه ؟

خروجی کارت درون لپتاپ هست که نمیشه دید و از داخل به LCD وصله

اینم عکس کارت گرافیک لپتاپ

payam_2002us
07-10-2010, 11:39
دوستان من جدیدا لپ تاپ توشیبا گرفتم و همون روز اول از ویندوزش ریکاوری گرفتم حالا میخوام برای ویندوزم که ویندوز 7 هست با برنامه Acronis Disk Director Suite پارتیشن بندی کنم و درایو اضافه کنم خواستم بدونم که بهد از اینکه پارتیشن بندی کنم بهتر یست از ویندوز ریکاوری بگیرم و اگر یک موقع مشکلی برای ویندوز پیش بیاد و من دوباره ریکاوری ویندوز رو بریزم آیا پارتیشنها و کلا دیتاهایی که توی درایوهای جدید ریختم از بین نمیره ؟ میشه دقیق راهنماییم کنید

farhang_760
07-10-2010, 13:03
با سلام به دوستان گرامی:10:

مدت کمی هست که لپ تاپ Vpcf12 ffx/b سونی رو خریداری کردم اما متاسفانه به یک مشکل برخوردم شاید از نظر بعضیها کوچیک باشه اما خب برای من که خیلی مشکلزا شده!!!

اونم اینکه وبکم این لپ تاپ تصویری به خروجی عرضه نمیکنه.این درحالیه که بدون هیچ دستکاری و نرم افزار اضافی این مشکل روی داده.
همونطور که میدونید تو لپتاپ های سونی نرم افزار ArcSoft Magic-i Visual Effects نصب هست و خود درایور هم webcam companion هست.

درایور به طرز صحیحی نصب شده و مشکل از درایور نیست.
منظور از اینکه تصویر خروجی عرضه نمیشه اینه که نرم افزار ذکر شده رو باز میکنم و موقعی که منتظرم تصویری در کادر نرم افزار پخش بشه هیچ صفحه ای دیده نمیشه و صفحه به صورت خالی نمایش داده میشه

تنها نکته قابل توجه اینه که اخطاری داده میشه که متنش رو براتون مینویسم:

magic-i visual effects is disabled by another application

حالا این چه نرم افزاری هست که اینو غیر فعال کرده خدا میدونه. توی سایت های مختلف_زبان اصلی_ هم گشتم اما متاسفانه چیزی در این مورد پیدا نکردم.

نکته ای دیگه که بایستی برای شما بگم اینه که حتی با نرم افزار oovoo هم تست کردم اما متاسفانه چیزی نمایش داده نمیشد.
حقیقتش من تو زمینه لپ تاپ آنچنان تخصصی ندارم و متاسفانه این لپتاپ از تهران خریداری کردم برای همین هم برای استفاده از گارانتی شرکتیش مجبورم مسافت دوری رو تا تهران برم. از دوستان خواهشمندم تا اگر نکته ای راهی به ذهنشون میرسه منو راهنمایی کنن تا بلکه بتوننم این راه دور رو نرم!!!!!:10:

آیا به نظر شما اون نرم افزار رایگانی که پیشنهاد دادید برای حل مشکلات دوربین نصب کنم میتونه این مشکل رو حل کنه؟
یعنی تنها با تعویض نرم افزار مشکل من برطرف میشه؟

با تشکر از همه دوستان انجمن:11:

saeid_lion1
07-10-2010, 13:42
با سلام به دوستان گرامی:10:

مدت کمی هست که لپ تاپ Vpcf12 ffx/b سونی رو خریداری کردم اما متاسفانه به یک مشکل برخوردم شاید از نظر بعضیها کوچیک باشه اما خب برای من که خیلی مشکلزا شده!!!

اونم اینکه وبکم این لپ تاپ تصویری به خروجی عرضه نمیکنه.این درحالیه که بدون هیچ دستکاری و نرم افزار اضافی این مشکل روی داده.
همونطور که میدونید تو لپتاپ های سونی نرم افزار ArcSoft Magic-i Visual Effects نصب هست و خود درایور هم webcam companion هست.

درایور به طرز صحیحی نصب شده و مشکل از درایور نیست.
منظور از اینکه تصویر خروجی عرضه نمیشه اینه که نرم افزار ذکر شده رو باز میکنم و موقعی که منتظرم تصویری در کادر نرم افزار پخش بشه هیچ صفحه ای دیده نمیشه و صفحه به صورت خالی نمایش داده میشه

تنها نکته قابل توجه اینه که اخطاری داده میشه که متنش رو براتون مینویسم:

magic-i visual effects is disabled by another application

حالا این چه نرم افزاری هست که اینو غیر فعال کرده خدا میدونه. توی سایت های مختلف_زبان اصلی_ هم گشتم اما متاسفانه چیزی در این مورد پیدا نکردم.

نکته ای دیگه که بایستی برای شما بگم اینه که حتی با نرم افزار oovoo هم تست کردم اما متاسفانه چیزی نمایش داده نمیشد.
حقیقتش من تو زمینه لپ تاپ آنچنان تخصصی ندارم و متاسفانه این لپتاپ از تهران خریداری کردم برای همین هم برای استفاده از گارانتی شرکتیش مجبورم مسافت دوری رو تا تهران برم. از دوستان خواهشمندم تا اگر نکته ای راهی به ذهنشون میرسه منو راهنمایی کنن تا بلکه بتوننم این راه دور رو نرم!!!!!:10:

آیا به نظر شما اون نرم افزار رایگانی که پیشنهاد دادید برای حل مشکلات دوربین نصب کنم میتونه این مشکل رو حل کنه؟
یعنی تنها با تعویض نرم افزار مشکل من برطرف میشه؟

با تشکر از همه دوستان انجمن:11:

سلام فکر میکنم
واسه اینکه برنامه ArcSoft Magic-i Visual Effects در ویندوز واسه جاهای خاصی استفاده میشه مثلا در هنگام چت در یاهو مسنجر که وب میدی اون به وبت افکت میده تو میتونی از برنامه ArcSoft WebCam Companion 3 که در خود ویندوز نصبه استفاده کنی و بدون اینکه به کسی وب بدی خودت خودتو ببینی و افکت بدی تو برنامه هات هست بگرد پیدا کن ببین حل میشه
حالا بازم تست کن خبرشو بده

saeid_lion1
07-10-2010, 13:49
دوستان من جدیدا لپ تاپ توشیبا گرفتم و همون روز اول از ویندوزش ریکاوری گرفتم حالا میخوام برای ویندوزم که ویندوز 7 هست با برنامه Acronis Disk Director Suite پارتیشن بندی کنم و درایو اضافه کنم خواستم بدونم که بهد از اینکه پارتیشن بندی کنم بهتر یست از ویندوز ریکاوری بگیرم و اگر یک موقع مشکلی برای ویندوز پیش بیاد و من دوباره ریکاوری ویندوز رو بریزم آیا پارتیشنها و کلا دیتاهایی که توی درایوهای جدید ریختم از بین نمیره ؟ میشه دقیق راهنماییم کنید

بهتره از برنامه خود ویندوز 7 برای پارتیشنبندی استفاده کنی
تنها مشکل برنامه خود ویندوز 7 اینه که سه تا درایو بیشتر درست نمیکنه
ولی من تو همین سایت خوندم که اگه با برنامه ی دیگه پارتیشن بندی کنی وقتی ویندوز رو عوض کنی دوباره برمیگرده همش یکی میشه
دیگه نمیدونم پاک میشه یا نه
بهتره به قسمت مشکلات فنی لپتاپ تو همین سایت مراجعه کنی

baloteli
07-10-2010, 15:23
با برنامه ی Nero رایت کردی؟
اره
رايتر لپتابي وجود داره 16 رايت كنه

Facon_Archi
07-10-2010, 18:41
سلام دوستان 2تا سوال هر کی بلد هست راهنمایی کنه مارو : دی تنکس
1-کیبورد و فن del 1558 i7 چه جوری در میاد واسه تمیز کاری و این حرفا؟البته کیبورد در میاد فن باید باز کرد پشت لپ تاپ رو که وقتی پیچ هارو باز میکنم یه چی دیگه هم هست نمیودنم چه جوری اونو باز کنم:دی
2-یه ای سیم کارتی داره زیر باطری، با سیم کارت ایرانسل میشه به اینترنت وصل شد؟اگه آره که تنظیماتش چه جوری هست؟من سیم رو جا گذاشتم ولی همین طوری کار نکرد توی تنظیماتش هم نمیدونستم چه تغییراتی باید انجام بدم

Nocturne
08-10-2010, 05:08
آيا لپ تاپ هاي سوني با مشكل بلو اسكرين* مواجه ميشوند؟
شنيدم اين مشكلي شايع در لپ تاپ هاي سوني هستش و معمولا بعد از يكي دو سال كار كردن اتفاق ميفته.

*: بلو اسكرين همون صفحه آبي اي هست كه يه سري كد سفيد روش مياد.

توضيح: البته پيدايش اين مشكل به ميزان كار با لپ تاپ هم بستگي داره. پس اگه مثلا فقط روزي دو سه ساعت كار ميكنيد نيايد بگيد دروغه...

ah-eli-95
08-10-2010, 09:05
با سلام اینجانب 4 ماه پیش یه لپتاپ سونی گرفتم که روش آفبس 2007 نصب بود اون اوایل که میرفتی رو برنامه یه product key ميخواست cancel ميزدی میرفتی کار میکردی اما متاسفانه بعد از گذشت 3 مته مبگه زمان مفت خوری تمام شده و تا کد وارد نکنی نمیزاره کاری انجام بدی!!!!!!!!!!
حالا:
این کد رو از کجا گیر بیارم؟؟؟؟

Xilevens
08-10-2010, 09:15
با سلام اینجانب 4 ماه پیش یه لپتاپ سونی گرفتم که روش آفبس 2007 نصب بود اون اوایل که میرفتی رو برنامه یه product key ميخواست cancel ميزدی میرفتی کار میکردی اما متاسفانه بعد از گذشت 3 مته مبگه زمان مفت خوری تمام شده و تا کد وارد نکنی نمیزاره کاری انجام بدی!!!!!!!!!!
حالا:
مدت زمان استفاده از اين آفيس تموم شده
بايد كد رو بخري دوست عزيز
فكر نكنم جايي باشه كه بتوني كد رو ازش رايگان بگيري
آخرش اينه كه پاكش كني و خودت يكي نصب كني

general_sorena
08-10-2010, 10:17
سلام
من یه مینی 10 دل دارم. مدتی ضفحه دسکتاپ دچار کشیدگی شده یعنی 2 -3 ردیف از آیکون ها به اضافه taskbar رفته خارج از صفحه. چرا؟ چه کنم؟

moas
08-10-2010, 11:32
آيا لپ تاپ هاي سوني با مشكل بلو اسكرين* مواجه ميشوند؟
شنيدم اين مشكلي شايع در لپ تاپ هاي سوني هستش و معمولا بعد از يكي دو سال كار كردن اتفاق ميفته.

*: بلو اسكرين همون صفحه آبي اي هست كه يه سري كد سفيد روش مياد.

توضيح: البته پيدايش اين مشكل به ميزان كار با لپ تاپ هم بستگي داره. پس اگه مثلا فقط روزي دو سه ساعت كار ميكنيد نيايد بگيد دروغه...
من این مشکلو تو هفته اول داشتم! ولی دلیل نمیشه همه لپ تاپ های سونی این طوری باشه مشکل ناسازگاری نرم افزار با ویندوز بود

frnsh
08-10-2010, 12:25
سلام دوستان
من یه دو هفته ای میشه ویندوزم رو دوباره از روی ریکاوری هاش نصب کردم،
راستش هیچ وقت بعد از نصب ویندوز این اتفاق نمیافتاده که موس تاچ پدم کلیکش کار نکنه، منظورم اینکه که وقتی میخوام روی یه فایلی کلیک کنم، با همون صفحه ش نمیشه و باید حتما با دکمه ی زیرش اینکارو بکنم. توی تنظیمات هرچی گشتم نبود؛
در ضمن ویندوزم ویستاست.
ممنون میشم بگین چیکار کنم.

farbradman
08-10-2010, 12:48
سلام
من 2 هفته پيش vaio 12hfx خريدم ولي از ديروز فنش از اول كه ويندوز بالا مياد صداي سوت(صداي نويز ميده.مثل امواج راديو) .كسي ميدونه بايد چيكار كنم؟
راستی وقتی فیلم می بینم نویز نمیده
نوت بوک رو در حالت power saver قرار دادم و بعد هم در حالت max performance قرار دادم هیچ تغییری نمی مکنه

saeid_lion1
08-10-2010, 14:00
حالا:

تاریخ سیستمت رو به عقب ببر
احتمالا جواب بده

Nocturne
08-10-2010, 14:51
من این مشکلو تو هفته اول داشتم! ولی دلیل نمیشه همه لپ تاپ های سونی این طوری باشه مشکل ناسازگاری نرم افزار با ویندوز بود
كدوم نرم افزار؟

kiuq
08-10-2010, 15:21
سلام دوستان
من یه دو هفته ای میشه ویندوزم رو دوباره از روی ریکاوری هاش نصب کردم،
راستش هیچ وقت بعد از نصب ویندوز این اتفاق نمیافتاده که موس تاچ پدم کلیکش کار نکنه، منظورم اینکه که وقتی میخوام روی یه فایلی کلیک کنم، با همون صفحه ش نمیشه و باید حتما با دکمه ی زیرش اینکارو بکنم. توی تنظیمات هرچی گشتم نبود؛
در ضمن ویندوزم ویستاست.
ممنون میشم بگین چیکار کنم.
سلام..
مدلش چیه؟
باید درایور مخصوص تاچ پد رو نصب کنید عزیز :11:

frnsh
08-10-2010, 15:49
سلام..
مدلش چیه؟
باید درایور مخصوص تاچ پد رو نصب کنید عزیز :11:

مدل لبتاپم زیر مجموعه dv6500 و مدل خودش dv6629ca ،
درایورهام همه ش با خود ریکاوریش نصب میشه. من فقط غیر از ریکاوری هر دفعه برنامه هایی که ویندوز ریکاوری نداره رو نصب میکنم.

saeid_lion1
08-10-2010, 18:48
مدل لبتاپم زیر مجموعه dv6500 و مدل خودش dv6629ca ،
درایورهام همه ش با خود ریکاوریش نصب میشه. من فقط غیر از ریکاوری هر دفعه برنامه هایی که ویندوز ریکاوری نداره رو نصب میکنم.
برو تو سایتش جدیدترین نسخه رو دانلود کن قبلی رو کاملا پاک کن و جدید رو بریز
شاید اوکی شد

mohamadreza666
08-10-2010, 20:47
دوستان من وفتی لپ تاپمو روشن میکنم تا میاد بالا داره از 28% سی پی یو و 17% رم استفاده میکنه!!!
برنامه های اضافی رو هم که می بندم بازم همینطوره!!!
یه ماه پیش که تازه گرفته بودمش اینطوری نبود اما الان اینطوری شده!!!
چی کار کنم؟؟؟

kiuq
08-10-2010, 20:57
این رو امتحان کنید:

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

چی کار کنم؟؟؟
زیاد حساس این چیزا نباش ...
گاهی اوقات 100% هم میشه:31:

moas
08-10-2010, 21:33
كدوم نرم افزار؟
من با درایور مودم مشکل داشتم مجبور شدم ریکاوری کنم

Xilevens
09-10-2010, 00:29
دوستان من وفتی لپ تاپمو روشن میکنم تا میاد بالا داره از 28% سی پی یو و 17% رم استفاده میکنه!!!
برنامه های اضافی رو هم که می بندم بازم همینطوره!!!
یه ماه پیش که تازه گرفته بودمش اینطوری نبود اما الان اینطوری شده!!!
چی کار کنم؟؟؟

شايد از نرم افزارهاي start up هست
همه رو ميبندين؟
آنتي ويروس؟
يه سر به msconfig بزنيد

hasanoooooooo
09-10-2010, 11:01
دوستان کارت گرافیک Ati 5730 تا چه دمایی رو تحمل میکنه؟

Nocturne
09-10-2010, 13:19
يعني شما ميخوايد بگيد اين مشكل بلو اسكرين يه مشكل جزئي و قابل حله و هيچ ارتباطي هم به برند لپ تاپ نداره؟

majid_3ma
09-10-2010, 13:58
يعني شما ميخوايد بگيد اين مشكل بلو اسكرين يه مشكل جزئي و قابل حله و هيچ ارتباطي هم به برند لپ تاپ نداره؟
بلو اسکرین به برند کاری نداره
بستگی داره چه مشکلی باشه که بلو اسکرین ظاهر میشه
1-رم
2- هارد
3- ویندوز
و...
به این موارد بستگی داره

Nocturne
09-10-2010, 14:39
بلو اسکرین به برند کاری نداره
بستگی داره چه مشکلی باشه که بلو اسکرین ظاهر میشه
1-رم
2- هارد
3- ویندوز
و...
به این موارد بستگی داره

خب اگه به اين موارد بستگي داره مگه ميشه به برند مربوط نباشه؟
بالاخره هارد ، رم و ... جزو سخت افزارهاي اون لپ تاپ هستن و سخت افزارها هم بسته به برند ممكنه خوب يا بد باشند.
يعني اصلا اين طور نيست كه يه برندي بيشتر از يكي ديگه بلو اسكرين بده؟

Milad4171
09-10-2010, 14:43
معمولا توی لپ تاپ ها شدیدا تاکید میکنن که از رم هایی با یک باس مشخص و یک مارک استفاده بشه
مثلا دو تا کینگ استون 800
بعضی وقتا Blue Page بخاطر دو تا رم با باس های مختلف هست یا دوتا مارک غیر هم

samplay
09-10-2010, 15:08
با سلام, دو تا سوال داشتم

یکی‌ اینکه واسه استفاده طولانی‌ از لپ‌تاپ، اشکالی‌ نداره اگه باتری لپ‌تاپ رو برداریم.

دوم اینکه آیا همراه با لپ‌تاپ باید سی‌دی یا DVD خاصی‌ هم باشه؟، آخه واسه من چیزی توش نبود.
مدل: Vaio, EB26FG

kasra2002
09-10-2010, 16:24
سلام سوالاتون چندییییییییییین بار مطرح شده
ولی بازهم عرض کنم باتری نباید در آورد
روز اولی که وایو خریدید و قبل از هر کار باید بکآپ بگیرید 3 تا دیوی دی با برنامه خود لپتاپتون

samplay
09-10-2010, 19:20
روز اولی که وایو خریدید و قبل از هر کار باید بکآپ بگیرید 3 تا دیوی دی با برنامه خود لپتاپتون

ممنون از راهنملیتون

ولی‌ من قبل از استفاده ازش بکآپ نگرفتم و چند تا هم برنامه نصب کردم. حالا باید چی‌ کار کنم؟

moas
09-10-2010, 19:40
جالبه من همیشه تو این سایت خوندم که نباید باتری لپ تاپ موقعی که بر مستقیم هست جدا بشه ولی یکی اینکه دلیل این کارو نمیدونم و دیگه اینکه موقعی که لپ تاپمو خریدم فروشنده(که خودش تعمیرکار بود) گفت باتری این مدل لپ تاپ (F12) طوری طراحی شده که خیلی راحت جدا میشه و هروقت برق در دسترس دارید جدا کنید

---------- Post added at 07:40 PM ---------- Previous post was at 07:38 PM ----------

خب اگه به اين موارد بستگي داره مگه ميشه به برند مربوط نباشه؟
بالاخره هارد ، رم و ... جزو سخت افزارهاي اون لپ تاپ هستن و سخت افزارها هم بسته به برند ممكنه خوب يا بد باشند.
يعني اصلا اين طور نيست كه يه برندي بيشتر از يكي ديگه بلو اسكرين بده؟
ببینید اگه این مشکل موقع راه اندازی اولیه لپ تاپ رخ بده مربوط به سخت افزاره ولی اگه 1 نرم افزار روش نصب بشه احتمال زیاد مشکل نرم افزاری داره

Milad4171
09-10-2010, 20:22
برعکس گفته ی خیلی از دوستان باید یه چیزی رو عرض کنم!!

باطری لپ تاپ مثل باطری مبایل نیست!!

سلولهای باطری لپ تاپ حالت سری داره و مثل گوشی یک سلولی نیست . مثل باطری های کتابی !!

گوشی مبایل بدون باطری روشن نمیشه ولی لپ تاپ بدون باطری روشن میشه

دلیلش اینه که باطری مبایل یه جورایی رابط اصلی گوشی و برقه . یه سخت افزار واجب هست

ولی باطری لپ تاپ فقط جهت نگه داشتن انرژی برای استفاده طولانی مدت هست!!

برای استفاده در منزل توصیه میشه باطری لپ تاپ در آورده بشه و توصیه میشه برای مدت طولانی باید باطری خالی و برای مدت کوتاه مثلا یک هفته باطری پر بشه بعد از دستگاه جدا بشه!!

باطری رابط سخت افزاری با لپ تاپ نداره. برای همین هر بلایی سر لپ تاپ بیاد سر باطریش میاد نه دستگاه ولی در گوشی های مبایل اشکلا مستقیما سر گوشی مبایل میاد

Nocturne
09-10-2010, 20:39

اتفاقا من خلاف اين رو شنيدم.
ميگن كه هر وقت ميخواين تو خونه استفاده كنيد باتري رو در بياريد و لپ تاپ رو به برق بزنيد و استفاده كنيد.
مثل همين چيزي كه Milad_4171 گفت.
-----

حالا جواب من رو بديد. آيا اين مشكل بلو اسكرين واقعا به مدل لپ تاپ مربوط نميشه؟
يعني اين طور نيست كه يه برندي بيشتر از اون يكي به اين مشكل مبتلا بشه؟

Milad4171
09-10-2010, 21:43
نه!
صفحه ی مرگ آبی هیچ ربطی به مدل دستگاه نداره

شما بگین چقدر وقته این صفحه اومده؟ ویندوزتون چیه و مدل لپ تاپتون تا بگم مشکلش چیه!

معمولا اگه یهویی پیش بیاد مشکل از ویندوز هست.

چند وقت یه بار صفحه ی آبی میاد؟

kasra2002
10-10-2010, 07:45
ببینید توی چندین تاپیک و چندین پست توضیح داده شده
منم اولا همین کارو می کردم ولی................
با نوسان شدید یا قطعی برق احتمال آسیب رسیدن به بورد دستگاه بالا میره و این موضوع خیلی بیشتر از عمر باتری مهمه
درضمن باتری های جدید که کادمیوم نیستن و شما با هفته ای یه بار خالی کردن اونا میتونید عمرشونو حفظ کنید تازه شنیدم نباید تا آخر خالی بشن توی تاپیک اقدامات و محافظت اولیه هم گفته شده
ولی اون درصدی که به عمر باتری اضافه میشه فکر نمیکنمبیارزه که ریسک صدمه به خود دستگاه گران قیمت برسه
ممنون

Nocturne
10-10-2010, 10:38
نه!
صفحه ی مرگ آبی هیچ ربطی به مدل دستگاه نداره

شما بگین چقدر وقته این صفحه اومده؟ ویندوزتون چیه و مدل لپ تاپتون تا بگم مشکلش چیه!

معمولا اگه یهویی پیش بیاد مشکل از ویندوز هست.

چند وقت یه بار صفحه ی آبی میاد؟

من اصلا لپ تاپ ندارم. يعني هنوز نخريدم. ميخوام وايو مدل eb يا f بگيرم.
ولي يه نفر ميگفت سونيها زياد دچار بلو اسكرين ميشن در حالي كه فلاني سه ساله كه دل داره ولي دچار اين مشكل نميشه.
نظر شما چيه؟

Milad4171
10-10-2010, 14:50
منم اولا همین کارو می کردم ولی................
با نوسان شدید یا قطعی برق احتمال آسیب رسیدن به بورد دستگاه بالا میره و این موضوع خیلی بیشتر از عمر باتری مهمه
درضمن باتری های جدید که کادمیوم نیستن و شما با هفته ای یه بار خالی کردن اونا میتونید عمرشونو حفظ کنید تازه شنیدم نباید تا آخر خالی بشن توی تاپیک اقدامات و محافظت اولیه هم گفته شده
ولی اون درصدی که به عمر باتری اضافه میشه فکر نمیکنمبیارزه که ریسک صدمه به خود دستگاه گران قیمت برسه
ممنون

درسته. ولی خوب همیشه که سیستم دچار نوسان نمیشه!! و بازم درسته باطری یه جور محافظ هم هست!
ولی به طور کلی استفاده از اون در طولانی مدت باعث از بین رفتن توان باطری و عمر باطری میشه!!
کسایی که واسشون باطری مهمه شاید دلشون نخواد بعد از یک سال 2 ساعت از عمر باطری شون کم بشه!

من اصلا لپ تاپ ندارم. يعني هنوز نخريدم. ميخوام وايو مدل eb يا f بگيرم.
ولي يه نفر ميگفت سونيها زياد دچار بلو اسكرين ميشن در حالي كه فلاني سه ساله كه دل داره ولي دچار اين مشكل نميشه.
نظر شما چيه؟

نه ربطی به مدل نداره. اگه میگن فلان مدل مثلا مشکل داره دلیلش استفاده از رم های غیر استاندارد و بی خود هست.
ممکنه هم از ضعیف بودن قطعات سخت افزاری باشه!
مثلا
کانفیگ های دست کاری شده. استفاده از رم های بدرد نخورد مثل کینگ استون ( که مثل چیز ریخته تو شرکت ها ) . استفاده از هاردهای سرعت پایین و غیر استاندارد. الان بهترین هارد های لپ تاپ در بازار هیتاچی ، فوجیتسو و سی گیت هست!
ویندوز های که با سخت افزار همخونی نداشته باشه. مثلا ایکس پی در مدل های جدید یا 7 در سیتسم های قدیمی.

البته نحوه ی اسمبل کردن هر مدل برند هم با بقیه فرق داره
مثلا یکی میاد از یه هیت سنک برای سی پی یو و GPU استفاده میکنه ، یکی 2 تا هیت سینک.
یکی میاد سیستم خنک کننده رو گردشی یا گازی میکنه که باز تاثیر داره روی کارایی لپ تاپ!!

هر مدلی یه خاصتی داره.
البته الان سونی خیلی بهتر از قبل شده!
یکی از دوستانم یه دونه گرفته ( گفته جزو پر فروش ترین های سونی بود) الانم ازش راضی هست.

Nocturne
10-10-2010, 18:04
پس با خيال راحت برم سمت سوني؟

Milad4171
10-10-2010, 20:05
بله.
به نظر من سونی از دل هم حتی بهتره.
دل تازگیا کل سرمایه اش رو گذاشته رو استایل و قیافه.. سخت افزار هاش ضعیف شدن!!!
سونی الان یه مدل داده به نام EA15FG و یه مدل دیگه هم هست اسمش یادم نیست
هم ارزونه هم مطمعنه!

Nocturne
10-10-2010, 22:20
ok
ولي اروزن نيست.
اتفاقا سوني از همه برندها گرون تره...

Milad4171
10-10-2010, 23:48
آره ولی نسبت به قیمت خودش گفتم ارزونه
الان مدلهای مختلفش بالای 1500 هست ولی انی 1300 فکر کنم باشه و کانفیگش هم عالیه!!
3 .4 تا رنگم داره!!

kasra2002
11-10-2010, 07:49
من سونی خریدم چون فن سونی هستم و سونی همه چیزش برام خوبه
درباره باتری هم گفتم ریسکه که لپتاپ گرون رو فدای باتری 100 تومنی کنیم اونم بعد از چند سال ؟؟؟؟؟

Nocturne
11-10-2010, 12:15
يعني چي؟ يعني لپ تاپي خريدي كه باتريش ضعيف بود؟

Milad4171
11-10-2010, 12:44
دوستان
دقت کنین

:19:

شما برق مستقیم رو به لپ تاپ نمیزنین
شارژر لپ تاپ شما خودش کنترل کننده ولتاژ و آمپر رو داره
اون هست که محافظه نه باطری:46:

اگه هم قرار باشه بلایی سر قسمتی بیاد سر شارژر میاد نه سیستم!!!:46:

دلیل اینکه باطری هم بعد از مدتی فرسوده میشه مثل اکسیده شدن بعضی چیزهاست که فضای مفید گرفته میشه و مثل قبل از 100 در 100 استفاده نمیشه
:10:

ali312money
11-10-2010, 12:45
سلام.
من یک لپ تاپ dell 1558 دارم که حالا بعد چند وقت می خواهم ویندوزش را عوض کنم.
از اول روی خودش windows 7 بود.
در ضمن هیچ سیدی ویندوزی هم ندارد.
ولی یک درایو Recovery دارد نزدیک 8 گیگ
حالا من چه طوری ویندوز را نصب کنم که همون ویندوز ارحینالش بشه.؟؟؟
اطلاعات هاردم که نمی پره؟

سوال مهم تر من اینکه من تو این مدت بایوس را زیاد آپدیت کردم یعنی هرموقع ورژن جدیدی اومده آپدیت کردم.
حالا میخواهم ببینم وقتی ویندوز جدید نصب کنم آپدیت بایوس هم میپره؟؟؟

مرسی.

infry09
11-10-2010, 19:18
سلام
بعضی اوقات یه دفعه صفحه ی لپ تاپم فریز میشه و هیچ کاری نمیتونم بکنم حتی دکمه های کیبردمم کار نمیکنه
ریکاوری هم کردم ولی بازم گیر میکنه . البته نه اینکه هر روز گیر بکنه هر سه چهار روز یه بار.
اینم سیستمم:
intel core i7 1.6-2.8
4 gig ram
GT330m 1gig
ممنون:40:

B.i.r.i.y.a
12-10-2010, 01:50
سلام
یه سوال خیلی ساده ! :
دوستان وقتی لپتاپ به برق شهر وصله و دارم باهاش کار میکنم بهتره که باتریش رو جدا کنم و یا اصلا هیچ تفاوتی نداره و بذارم همینطور نصب باشه ؟
آخه شنیدم که موقعی که از برق استفاده میکنیم بهتره باتریو جدا کنیم !!! :13:
تا حالا که حدود 2 سالی میشه دارمش بیش از 90 درصد اوقات از برق شهر استفاده میکنم و هیچ وقت هم موقع اتصال به برق باتریشو جدا نکردم.
ممنون از راهنماییتون. :40:

Milad4171
12-10-2010, 02:01
سلام.
من یک لپ تاپ dell 1558 دارم که حالا بعد چند وقت می خواهم ویندوزش را عوض کنم.
از اول روی خودش windows 7 بود.
در ضمن هیچ سیدی ویندوزی هم ندارد.
ولی یک درایو Recovery دارد نزدیک 8 گیگ
حالا من چه طوری ویندوز را نصب کنم که همون ویندوز ارحینالش بشه.؟؟؟
اطلاعات هاردم که نمی پره؟

سوال مهم تر من اینکه من تو این مدت بایوس را زیاد آپدیت کردم یعنی هرموقع ورژن جدیدی اومده آپدیت کردم.
حالا میخواهم ببینم وقتی ویندوز جدید نصب کنم آپدیت بایوس هم میپره؟؟؟

مرسی.

شما باید یا یه درایو به نام ریکاوری داشته باشین یا یه سی دی ریکاوری! یا یه سی دی ویندوز و درایور!
اگه هیچ کدومشو ندارین باید با پشتیبانی اون شرکتی که گارانتی دستگاه شماست تماش بگیرین و درخواست DVD ریکاوری کنین

شما باید یه دی وی دی ریکاوری از اون پارتیشنی که به نام ریکاوری هست بگیرین
یا اینکه از طریق اون هارد ویندوز رو دوباره عوض کنین

میتونین هم یه ویندوز معمولی کرک شده نصب کنین و بجای کرک کردن سریال نامبری که پشت دستگاهتون هست رو بهش بدین . ولی دقت کنین اگه مثلا ویندوز 7 home هست همون نصب بشه یا اگه Pro هست همون مدل!
مطمعن ریکاوری کردن بیشتر مواقع اطلاعات میپره چون کلا سیستم رو به حال اول برمیگردونه. باید دید اون پارتیشن شما به نام ریکاوری مختص کل هارد هست یا فقط یه پارتیشن( معمولا فرق داره!)
-
نه ربطی هم به بایوس نداره .بایوس یه بحث جداست از ویندوز و هارد!

سلام
بعضی اوقات یه دفعه صفحه ی لپ تاپم فریز میشه و هیچ کاری نمیتونم بکنم حتی دکمه های کیبردمم کار نمیکنه
ریکاوری هم کردم ولی بازم گیر میکنه . البته نه اینکه هر روز گیر بکنه هر سه چهار روز یه بار.
اینم سیستمم:
intel core i7 1.6-2.8
4 gig ram
GT330m 1gig
ممنون:40:

مطمعنا مشکل از ویروس هست. یه آنتی ویروس کامل درست حسابی نصب کنین و آپدیت کنین و بگذارین کاملا تست بشه!
سیستم خوبی هست .یا مشکل از ویندوز هست یا ویروس!

سلام
یه سوال خیلی ساده ! :
دوستان وقتی لپتاپ به برق شهر وصله و دارم باهاش کار میکنم بهتره که باتریش رو جدا کنم و یا اصلا هیچ تفاوتی نداره و بذارم همینطور نصب باشه ؟
آخه شنیدم که موقعی که از برق استفاده میکنیم بهتره باتریو جدا کنیم !!! :13:
تا حالا که حدود 2 سالی میشه دارمش بیش از 90 درصد اوقات از برق شهر استفاده میکنم و هیچ وقت هم موقع اتصال به برق باتریشو جدا نکردم.
ممنون از راهنماییتون. :40:

البته یه چند تا پست بالا تر من توضویح داده بودم اگه دقت میکردین!
ولی در کل بهتره که باطری جدا بشه!
نگران نوسان برق هم نباشین.
همونطور که گفتم شارژری که شما دارین خودش تنظیم کننده ی ولتاژ و آمپر داره که کاملا برابر با لپ تاپ شماست.
بیشتر بشه شارژر شما دچار مشکل میشه نه باطری!
بهر حال برای استفاده ی طولانی مدت توصیه میشه باطری رو در بیارین!

infry09
12-10-2010, 11:01
مطمعنا مشکل از ویروس هست. یه آنتی ویروس کامل درست حسابی نصب کنین و آپدیت کنین و بگذارین کاملا تست بشه!
سیستم خوبی هست .یا مشکل از ویندوز هست یا ویروس!

سلام
فکر نکنم ویروس باشه چون ESet دارم و همیشه آپدیته .علاوه بر اون موقع ریکاوری فرمت کردم
ممکن ویندوز اورجینال مشکل داشته باشه؟
ممنون

Milad4171
12-10-2010, 11:08
سلام
فکر نکنم ویروس باشه چون ESet دارم و همیشه آپدیته .علاوه بر اون موقع ریکاوری فرمت کردم
ممکن ویندوز اورجینال مشکل داشته باشه؟
ممنون

شما یه آنتی تروجان هم نصب کن. معمولا بعضی تروجان ها رو آنتی ویروس ها نمیتونن پاک کنن . بلاک میکنن ولی باز هم بعضی وقتا تکثیر میشن و عمل میکنن!
ویندوز اروجینال و غیر ارجینال فرقی نداره. وقتی مشکلات نرم افزاری ، نصب غلط برنامه ها یا استفاده از برنامه هایی که با هم تداخل داره!! میتونه باعث این مشکل بشه!!
ببینین از کی این مشکل واسه سیستم بوجود اومده!؟
ممکن هم هست یه برنامه ای نصب کردین که با یه برنامه ی دیگه تداخل داره!!
کم پیش میاد ولی میاد!
مثلا آنتی ویروس ها با هم !
برنامه های مدیریت دانلود!
برنامه های گرفیکی مثلا 3max با مایا یا مثلا یه برنامه ی دیگه!!
کم پیش میاد ولی بعضی وقتا وقتی جفتشون در حال run Time شروع به فعالت کنن ممکنه باعث بشه سیستم کند یا گیرکنه!

kasra2002
12-10-2010, 16:10
سلام من که راجع به باتری نفهمیدیم
یه مشکل
جدیدا لپتابم که سونی هستش سی پی یو به 90 درصد می رسه وقتی چک میکنم برنامه وایو پرسنلایز داره این کارو می کنه و باید اونو ببندم
میشه بگید چرا اینجوری میشه؟
ممنون

pedramb66
12-10-2010, 18:12
سلام.
امرور تو لپ تاپم که سونی fw13هست درایو ریکاوری به بقیه درایوها اضافه شده.قبلا نبود.چه جوری میشه این درایو را از لیست پاک کرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid_3ma
13-10-2010, 09:11
سلام.
امرور تو لپ تاپم که سونی fw13هست درایو ریکاوری به بقیه درایوها اضافه شده.قبلا نبود.چه جوری میشه این درایو را از لیست پاک کرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-توی Computer کلیک راست کنید.
2-Manage
3- Disk Managment
4- روی درایو کلیک راست کرده و Change Drive Letter and path .., رو بزنید.
5- Remove را بزنید

TFK
14-10-2010, 00:31
سلام من يه لپ تاپ سوني مدل Cs
9 ماه پيش خريدم. با گرافيك 256 كه تا 2 گيگ قابليت شير داره.
ولي حتي بعضي برنامه هاي گرافيك بالا و بازي هاي 2 سال قبل رو هم نميتونه اجرا كنه....
آيا ميشه اين گرافيك Dedicated رو افزايش داد؟
راهي كلي براي ارتقائ گرافيك وجود نداره؟
من وقتي پرسيدم گفتن كه گرافيك در صورت نياز از 4 گيگ رم استفاده ميكنه ولي الان تو سايتاي مختلف ميگردم ميگن گرافيك شما 256 هست و بيشتر هم نميشه مگر اينكه با كامپيوترهاي ديگه شبكه بشه....Geforce 9300 Gs

Milad4171
14-10-2010, 00:54
سلام من يه لپ تاپ سوني مدل Cs
9 ماه پيش خريدم. با گرافيك 256 كه تا 2 گيگ قابليت شير داره.
ولي حتي بعضي برنامه هاي گرافيك بالا و بازي هاي 2 سال قبل رو هم نميتونه اجرا كنه....
آيا ميشه اين گرافيك Dedicated رو افزايش داد؟
راهي كلي براي ارتقائ گرافيك وجود نداره؟
من وقتي پرسيدم گفتن كه گرافيك در صورت نياز از 4 گيگ رم استفاده ميكنه ولي الان تو سايتاي مختلف ميگردم ميگن گرافيك شما 256 هست و بيشتر هم نميشه مگر اينكه با كامپيوترهاي ديگه شبكه بشه....Geforce 9300 Gs

گرافیک رو نمیشه کاریش کرد فقط رم و هارد و در بعضی مواقع CPU رو میشه ارتقاء داد.
البته بعضی لپ تاپ ها اسلاتی به نام Pci Express داره که میشه گرافیک رو به صورت اصلات مانند از بغل لپتاب به سیستم تزریق کرد ولی بسیار گرونه و هنوز هم توی ایران اونطوری جا نیوفتاده!!

یک راه احمقانه ای هست!!:18:

:31:
--
اونی هم که گفتن شیر هست. به درد نمیخوره!

شما 10 گیگ هم شیر کنین کار 512 ددیکیتد رو نمیکنه!!!
الان ما لپ تاپ داریم 4 گیگ Core i7 ولی گرافیکش intel HD 4500 هست. خیلی وقتا جواب نمیده!!:46: