PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26

khoushab
26-06-2010, 20:43
نه از کسپر ایراد نمیگیره مشکل mcafee که بعد از انیستال هنگام نصب کسپر میگه mcafee را انیستال کن هر کاری هم کردم نشد نمیدونم چجوری از شر mcafee خلاص بشم
هر کی بلده کمک کنه

part gah
27-06-2010, 08:30
با اجازه اساتید
من یه موقع این مشکل و با Nero داشتم که اینکارو کردم و مشکل حل و یه مورد دیگه که تجربه خودمه که گفتم بگم شاید یکی مثل من تازه کار باشه.عزیزانی که چند تا آنتی ویروس روی دستگاه نصب میکنند تا از ویروسی شدن دستگاهشون جلوگیری کنند این کار اشتباهیه چون ممکنه هر آنتی ویروس اون یکی رو نفی کنه و مشکل ساز بشه و اما شما دوست عزیزم برو قسمت RUN و عبارت Regedit رو تایپ کن بعد برو قسمت HKEY_LOCAL_MACHINNE ,و بعد قسمت software حالا از اینجا اسم آنتی ویروس مکافی رو پیدا و پاک کن البته اینو بگم من این کارو کردم برنامه nero پاک شد و هیچ مشکلی هم پیش نیومد حالا بزار دوستانم یه نظر بدن شاید منم یه راه بهتر یاد گرفتم ولی فکر نکنم این کار ایرادی داشته باشه.

nazanin66
27-06-2010, 12:05
سلام
من هر نرم افزار درسیم رو که می خوام بریزم مشکل زیر را داره و حتی با غیر فعال کردن آنتی ویروس هم باز همین مشکل رو دارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا خسته شدم...نمیدونم چی کار کنم؟

با تشکر
:11:

fardis_7
27-06-2010, 17:29
سلام , شما به جای اینکه آنتی ویروست رو غیر فعال کنی باید تو قسمت Security بری و fire wall copy و bit defender ویندوزت رو تا موقع copy شدن off کنی ... البته یادت باشه اون فایلی رو که می خوای copy کنی رو درست و حسابی scan کرده باشی

fardis_7
27-06-2010, 17:49
سلام دوستان من چند روزه که رو لپ تاب sony ویندوز 7 نصب کردم حالا نمی تونم تو محیط ویندوز با کلید FN نور LCD رو کم کنم لطفا کمکم کنید .

behzad_zn
27-06-2010, 18:30
سلام
يه سوال ميكنم نخندينا:31:
وقتي سي دي بوت ابل ميذارم تو لپ تاب روشن ميكنم براي اينكه از رو سي دي بياد بالا بايد چه دكمه اي رو بزنم
asus k52jk
windows 7

fardis_7
27-06-2010, 21:09
شما وقتی لپ تاب رو روشن می کنید و سی دی بوت هم توشه به محض روشن شدن یه پیغامی میاد که شما فقط باید enter بزنی

behzad_zn
27-06-2010, 21:35
شما وقتی لپ تاب رو روشن می کنید و سی دی بوت هم توشه به محض روشن شدن یه پیغامی میاد که شما فقط باید enter بزنی
هيچ پيغامي نميده!

hamid.7003
27-06-2010, 22:18
هيچ پيغامي نميده!

F12 و اگه این نبود F10

fardis_7
28-06-2010, 09:21
F12 و اگه این نبود F10

یا باید F4 بزنی یا F8 دقیقا یادم نیست این حرکت واسه بیشتر در PC بکار میره نه Laptop وقتی یکی از این کلید ها رو زدی یه کادر آبی میاد که توش گزینه هایی واسه انتخاب کردن اون قسمتی از laptop هست که می خوای cd تو boot کنه اونوقت تو باید در اینجا گزینه ای که اسم دقیق cd-r رو نوشته رو enter کنی اونوقت توی یه صفحه سیلاهی یه متن کوچیک تایپ می شه که الان یادم نیست دقیقا چیه ولی لصلان مهم نیست چون فقط اونجا باید بازم enter کنی و دیگه مراحل bootable خودش اجرا میشه...

hamid.7003
28-06-2010, 18:16
یا باید F4 بزنی یا F8 دقیقا یادم نیست این حرکت واسه بیشتر در PC بکار میره نه Laptop وقتی یکی از این کلید ها رو زدی یه کادر آبی میاد که توش گزینه هایی واسه انتخاب کردن اون قسمتی از laptop هست که می خوای cd تو boot کنه اونوقت تو باید در اینجا گزینه ای که اسم دقیق cd-r رو نوشته رو enter کنی اونوقت توی یه صفحه سیلاهی یه متن کوچیک تایپ می شه که الان یادم نیست دقیقا چیه ولی لصلان مهم نیست چون فقط اونجا باید بازم enter کنی و دیگه مراحل bootable خودش اجرا میشه...

داداش میشه منبع اینی که الان گفتی رو بنویسی؟؟؟؟؟:18:

fardis_7
29-06-2010, 09:41
داداش میشه منبع اینی که الان گفتی رو بنویسی؟؟؟؟؟:18:

من خودم این و از یه مهندس کامپیوتر پند سال پیش یاد گرفتم البته بهت بگم که من اینکارو فقط تو pc انجام می دادم حالا که شکا پرسیدی و چون مشکلت مشابه مال من بود گفتم که امتحانش کنی....

حالا جواب نگرفتی ؟؟؟:20:

yakh dar behesht
29-06-2010, 10:35
سلام.
من لب تابم hp مدل pavilion dv3 هست.
از وقتی ویندوز ویستاش رو برگردوندم دوتا مشکل باهاش دارم.
اول اینکه : موسم رو نمیشناسه اما usb رو میشناسه.در نتیجه با موسم نمیتونم کار کنم.
دوم اینکه :وقتی یه مدت کار میکنه و داغ میشه خودش خاموش میشه.
ممکنه راهنمایی کنید؟

hamid.7003
29-06-2010, 15:30
من خودم این و از یه مهندس کامپیوتر پند سال پیش یاد گرفتم البته بهت بگم که من اینکارو فقط تو pc انجام می دادم حالا که شکا پرسیدی و چون مشکلت مشابه مال من بود گفتم که امتحانش کنی....

حالا جواب نگرفتی ؟؟؟:20:

اولا که مشکل من نبود منم سوال یه نفرو جواب دادم
یعد تو لپ تاپ بسته به مدل یا F12 یا F10
تو پی سی هم بیشتر مارد برد ها بوت منوشون F8 هست بعضیا مثل مارد برد های گیگا F12 هستن

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:28 PM ----------

سلام.
من لب تابم hp مدل pavilion dv3 هست.
از وقتی ویندوز ویستاش رو برگردوندم دوتا مشکل باهاش دارم.
اول اینکه : موسم رو نمیشناسه اما usb رو میشناسه.در نتیجه با موسم نمیتونم کار کنم.
دوم اینکه :وقتی یه مدت کار میکنه و داغ میشه خودش خاموش میشه.
ممکنه راهنمایی کنید؟

فن دستگاه درست کار میکنه؟
دمای سی پی یو و گرافیکو چک کردی؟

am_64
29-06-2010, 15:47
سلام
دوستان ، تازگی ها یه لپتاب خریدم با مارک asus و مدل k40ie vx043 بعضی وقتها یه صدایی شبیه tetetetetetete از داخلش میاد و شروع میکنه به هنگ کردن که به جز خاموش کردنش راهی نیست کارت گارانتی هم داره . من باید چکار کنم ؟ بدمش گارانتی یا شما راه حل دیگری دارین
و یه مشکله دیگری هم داره وقتی میزنمش به شارژ ، برای یه لحظه صفحه سیاه میشه و دوباره به حالت اول بر می گرده
این یکی مشکلش از چی هست قبلا این طوری نبوده

ممنون از راهنمایی

hamid.7003
29-06-2010, 15:59
سلام
دوستان ، تازگی ها یه لپتاب خریدم با مارک asus و مدل k40ie vx043 بعضی وقتها یه صدایی شبیه tetetetetetete از داخلش میاد و شروع میکنه به هنگ کردن که به جز خاموش کردنش راهی نیست کارت گارانتی هم داره . من باید چکار کنم ؟ بدمش گارانتی یا شما راه حل دیگری دارین
و یه مشکله دیگری هم داره وقتی میزنمش به شارژ ، برای یه لحظه صفحه سیاه میشه و دوباره به حالت اول بر می گرده

ممنون از راهنمایی

بدی گارانتی بهتره
چون اینجوری که میگی صدای تیک تیک میده احتمال قوی هارده و تا نو هست بده گارانتی
شارژز رو که میزنی کامل سیاه میشه دوباره بر میگرده یا یه لحظه نور کم و زیاد میشه؟

am_64
29-06-2010, 16:08
بدی گارانتی بهتره
چون اینجوری که میگی صدای تیک تیک میده احتمال قوی هارده و تا نو هست بده گارانتی
شارژز رو که میزنی کامل سیاه میشه دوباره بر میگرده یا یه لحظه نور کم و زیاد میشه؟

وقتی میزنمش به برق واسه شارژ ، صفحه مانیتور یه لحظه کاملا سیاه میشه مثل اینکه خاموش بشه و دوباره روشن میشه

hamid.7003
29-06-2010, 16:10
وقتی میزنمش به برق واسه شارژ ، صفحه مانیتور یه لحظه کاملا سیاه میشه مثل اینکه خاموش بشه و دوباره روشن میشه

یه شارژر دیگه روش تست کن ببین بازم همین طوره؟

am_64
29-06-2010, 16:12
یه شارژر دیگه روش تست کن ببین بازم همین طوره؟

من فقط همین یکی رو دارم لازمه برم یکی دیگه بخرم ؟

hamid.7003
29-06-2010, 16:17
من فقط همین یکی رو دارم لازمه برم یکی دیگه بخرم ؟

نه بخوای شارژر دیگه بگیری 30 -40 تومن باید خرج کنی
اگه دوستی آشنایی داری که شاژرش به لپ تاپت میخوره یا مغازه دار آشنایی که داره ببر 1 لحظه تست کن ببین بازم همین طوریه؟

behzad_zn
29-06-2010, 16:39
اقا حل شد
f2 رو زدم وارد ست آپ شدم و فرست بوتو گذاشتم رو دی وی دی از رو دی وی دی اومد بالا...
با اجازتون پارتیشن بندی داشتیم:31:

arash299
29-06-2010, 20:01
سلام
وبکم لپ تاپ من سیاه نشون میده!!!! البته درست بود ولی یهو خراب شد!! الان هر کاری می کنم باز میشه ولی یک کادر سیاه رنگ فقط نشون میده! کسی میدونه باید چکار کنم؟؟؟؟

hamid.7003
29-06-2010, 22:08
اقا حل شد
f2 رو زدم وارد ست آپ شدم و فرست بوتو گذاشتم رو دی وی دی از رو دی وی دی اومد بالا...
با اجازتون پارتیشن بندی داشتیم:31:

داداش تو بوت منو رو خواسته بودی میگفتی ستاپ همون اول بت میگفتم F2!!!!!

farhad_realmadrid
30-06-2010, 14:38
سلام.

تمام دکمهای کیبوردم شکست و خورد شد!! میخواستم بپرسم که کجا میتونم درست کنم؟ مدلش دل هست.

---------- Post added at 02:38 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

سلام.

تمام دکمهای کیبوردم شکست و خورد شد!! میخواستم بپرسم که کجا میتونم درست کنم؟ مدلش دل هست.

mohsentanha
30-06-2010, 14:49
سلام
مدل لپتاپ hp dv6 2170ee هست چراغ کیبوردش رو چطور روشن کنم؟
اصلا روشن نمیشه:41:

samank
30-06-2010, 19:42
سلام راستش یه سوال داشتم در مورد شارژ لپ تاپ

معمولا بعد از حدود 8 ساعت شارژ کردن چند ساعت کار میکنه؟ من یه لپ تاپ خریدم بعد از 8 ساعت شارژ یکی دو ساعت بیشتر کار نمیکنه این عادیه یا مشکلی داره؟

hamid.7003
30-06-2010, 20:17
سلام راستش یه سوال داشتم در مورد شارژ لپ تاپ

معمولا بعد از حدود 8 ساعت شارژ کردن چند ساعت کار میکنه؟ من یه لپ تاپ خریدم بعد از 8 ساعت شارژ یکی دو ساعت بیشتر کار نمیکنه این عادیه یا مشکلی داره؟

بستگی به مدل لپ تاپ و اینکه باتریش چند سل باشه داره و با لپ تاپت چه کاری انجام بدی
1 ساعت که خیلی کمه ولی بیشتر مدل ها با شارژ کامل اگه باش کارایی مثل دیدن فیلم انجام بدی بیشتر از 2.5 ساعت دوام نمیاره بجز مدل های جدید مثل ASUS که بعضی مدل هاش تا 12 ساعت جواب میده
مدل لپ تاپت و تعداد سلولای باطریشو بزار

mankhodamhastam
30-06-2010, 21:54
با سلام ،وقتی‌ به اکس‌پی اوریجینال لپتاپم لاگین می‌کنم ایتم های استارت آاپ به کندی و ناقص لود میشوند(در گوشه پایین.سمت راست دسکتاپ) ،و باید حتما1بار لاگ آف کنم و مجددا لاگ این کنم تا همه چیز درست بشه ،،،،تا ریستارت بعدی که دوباره همون آشو همون کاسه .لطفا راهنمایی‌ کنید با تشکر،،،در ضمن از امکان ویندوز ریستور هم نمیتوانام استفاده کنم چون خاموش بوده ،راه های‌ دیگیه‌ مثل آن اینستال کردن آنتی ویروس رو هم امتحان کردکم جواب نداده حدود ۱ ماه به این صورت در اومده. در msconfig در تب disable all.startup رو ردم و دوباره فعال کردم اما درست نشد .... لطفا راهنمایی کنید خیلی اعصاب خرد کن هست merci

maziyar_maziyar
01-07-2010, 01:28
سلام..من یه لپ تاپ ایسر مدل 5738G دارم...2 تا سوال دارم
1.نمیدونم چرا نمیشه روش xp نصب کرد.. مشکل من نشناختن هارد نیست...بعد از اینکه ویندز از اینستال میشه و خودش ریستارت میشه که بعد ادامه نصب تو خوده ویندوز باشه اونجا یکدفعه هنگ میکنه...صفحه آبی میاد و رستارت میشه...
روی خوده لپتاپ لینوکس نصب بود..پاک کرم 7 ریختم حالا 7 رو پاک کردم که xp بریزم که به این مشکل برخوردم...لطفاً راهنمایی کنید.
2. روی لپ تاپ یه دکمه هست که تو manual نوشته این دکمه energy saver هستش...ولی اصلاً این دکمه کار نمیکنه...چطوری باید فعالش کنم؟
مرسی

LAPTOP SERVICE
01-07-2010, 09:38
سلام.

---------- Post added at 02:38 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

سلام.

مدل دقیقش چیست؟
قیمت کیبرد معمولا در حدود 50 الی 60 تومان است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

balaban25
01-07-2010, 11:59
من 1340 دارم ویندوز خود لپ تاب وریختم ویستا هم هست حالا 2تا مشکل داره :1-وقتی standby میشه نور صفحه زیاد میشه باید کم کنم2-وقتی صدا و نور یا ....کم یا زیاد میکنم روی ال سی دی نمیاد شکل مربوط به صدا یا تصویر....

Pami
01-07-2010, 12:19
من 1340 دارم ویندوز خود لپ تاب وریختم ویستا هم هست حالا 2تا مشکل داره :1-وقتی standby میشه نور صفحه زیاد میشه باید کم کنم2-وقتی صدا و نور یا ....کم یا زیاد میکنم روی ال سی دی نمیاد شکل مربوط به صدا یا تصویر....

مشکل اول در تنظیمات power option قابل تنظیم هست ، مشکل دوم هم مربوط میشه به برنامه Dell Quick Set که بهتره از سایت دل دریافت کنید

_ermia
01-07-2010, 12:27
سوال اولتون رو متوجه نشدم،یعنی نور صفحه خود به خود زیاد میشه بعد از استندبای کردن؟ البته من گزینه استندبای ندارم، همون sleep منظورتونه؟
نور که خود به خود کمو زیاد نمیشه مگه در حالت به شارژ بودن یا نبودن (با باطری کار کردن)
که اگه روی باطری راست کلیک کنید، و Power Options رو انتخاب کنید و بعد از منوی سمت راست،
Choose when to turn off the display
یا
Chang when the computer sleeps
رو انتخاب کنید، می ببینید دو حالت نور مختلف میشه براش تنظیم کرد که نوشته Adjust plan brightness

چیزی دیگه ای به ذهنم نمیرسه در این مورد

اما سوال دومتون، باید Quickset رو نصب کنید تا رو مانیتور تغیرات نور و صدا رو ببینید،
از لینک زیر بگیرید،البته اول چند بیتی بودن سیستم عامل رو مشخص کنید،بعد دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_dre
01-07-2010, 18:08
سلام

ممنون از راهنمایی
ببینم صداش مثل رگباره( ته ته ته ته ته ..) منم این مشکل داشتم هی هنگ میکرد ویندوز و ول میکرد تا جایی که هارد چندبار صوت کشید یه بار بد خاموش کردم ویندوزو بعد که اسکن دیسکش فعال شد یه سری ارور داد و رفعش کرد الان دیکه فعلا صدا نمیده حالا یه اسکن دیسک کامل بکن آمارشو بده

fardis_7
01-07-2010, 21:30
من درایو هام باز نمی شه و این اررور رو میده و در ضمن فلشی هم که میزنم باز نمی شه و این و میگه...

this operation has been cancelled due to restrictions in effect on this computer . please contact your system administrator.

چیکار کنم ؟؟؟

hamid.7003
02-07-2010, 02:19
من درایو هام باز نمی شه و این اررور رو میده و در ضمن فلشی هم که میزنم باز نمی شه و این و میگه...

this operation has been cancelled due to restrictions in effect on this computer . please contact your system administrator.

چیکار کنم ؟؟؟

با Explore هم باز نمیشه؟

am_64
02-07-2010, 09:28
ببینم صداش مثل رگباره( ته ته ته ته ته ..) منم این مشکل داشتم هی هنگ میکرد ویندوز و ول میکرد تا جایی که هارد چندبار صوت کشید یه بار بد خاموش کردم ویندوزو بعد که اسکن دیسکش فعال شد یه سری ارور داد و رفعش کرد الان دیکه فعلا صدا نمیده حالا یه اسکن دیسک کامل بکن آمارشو بده
سلام
چه طوری می تونم اسکن دیسک کنم ؟
ممنون

fardis_7
02-07-2010, 11:06
با Explore هم باز نمیشه؟

نه داداش کلا نمی تونم برم تو درایو هام , دست و پام رو بسته ای اررور...

saman3230
02-07-2010, 11:11

بر تو run مثلا بزن :d ببین با میشه ؟

hamid.7003
02-07-2010, 11:31

تو Safe mode هم رفتی؟

maziyar_maziyar
02-07-2010, 12:56
سلام..من یه لپ تاپ ایسر مدل 5738G دارم...2 تا سوال دارم
1.نمیدونم چرا نمیشه روش xp نصب کرد.. مشکل من نشناختن هارد نیست...بعد از اینکه ویندز از اینستال میشه و خودش ریستارت میشه که بعد ادامه نصب تو خوده ویندوز باشه اونجا یکدفعه هنگ میکنه...صفحه آبی میاد و رستارت میشه...
روی خوده لپتاپ لینوکس نصب بود..پاک کرم 7 ریختم حالا 7 رو پاک کردم که xp بریزم که به این مشکل برخوردم...لطفاً راهنمایی کنید.
2. روی لپ تاپ یه دکمه هست که تو manual نوشته این دکمه energy saver هستش...ولی اصلاً این دکمه کار نمیکنه...چطوری باید فعالش کنم؟
مرسی

کسی راه حلی بلد نبود؟:13:

meta77
02-07-2010, 13:31
سلام دوستان
من یه لپ تاپ ایسر 5732z خریده ام گه بعد مدتی وقتی می خواستم از ذوش بک آپ بردارم با نرم افزار آکرونیس باطری تموم شد و ویندوزم خراب شد یه ویندوز نصب کردم که وژنش با ویندوز اصلی لپ تاپ فرق می کرد (ویندوز 7) شماره سریال پشت نوت بوک رو هم قبول نمی کنه میگه باید حتما وژن اصلی رو نصب کنی
یه داریو مخفی روی لپ تاپ هست به نام ری کاوری می خوام از این داریو جهت ری کاوری و برگردان کلیه برنامه استفاده کنم خواهش می کنم به من بگید چه توی از این درایو استفاده کنم
ممنون از لطفتون

fmps
02-07-2010, 14:13
سلام
من لپتاپ مدل dell 1520 inpiron دارم
دو روز هست که فنش با سرعت بالا کار میکنه و لپتاپ هم داغ میکنه
چی مار کنم؟

H@mid-Vista
02-07-2010, 16:30
سلام
من لپتاپ مدل dell 1520 inpiron دارم
دو روز هست که فنش با سرعت بالا کار میکنه و لپتاپ هم داغ میکنه
چی مار کنم؟

پروفایل انرزی روی بالانس بذار و روی های پرفورمنس وقتی كار سنگین و یا دی وی دی داری بذار
مشكل حل میشه

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:29 PM ----------

کسی راه حلی بلد نبود؟:13:

اینجاها رو ببین:

hamid.m.n
02-07-2010, 18:35
سلام
من یه موس بلوتوث a4tech bt-630 گرفتم .بعد نصب سی دیش کار میکنه ولی بعد خاموش و روشن کردن .میگه درایو نصب نشده و کار نمیکنه.لب تابم vaio f111 هست اگه میشه کمکم کنید.

technoboy
02-07-2010, 20:04
سلام
من یک مشکلی دارم
سرعت لپ تاپ هنگام استفاده از باتری بسیار کند می شود
به طوری که کابل برق رو از لپ تاپ جدا می کنم سرعت بسیار کند می شود
آیا باتری لپ تاپ دچار مشکل شده است یا .... ؟

REGISTERED-USER
02-07-2010, 20:12
سلام
من یک مشکلی دارم
سرعت لپ تاپ هنگام استفاده از باتری بسیار کند می شود
به طوری که کابل برق رو از لپ تاپ جدا می کنم سرعت بسیار کند می شود
آیا باتری لپ تاپ دچار مشکل شده است یا .... ؟

میره روی balanced یا power saver .... شما پلان پاور رو تنظیم کنید روی high performance

hamid.7003
02-07-2010, 20:25
سلام
من یه موس بلوتوث a4tech bt-630 گرفتم .بعد نصب سی دیش کار میکنه ولی بعد خاموش و روشن کردن .میگه درایو نصب نشده و کار نمیکنه.لب تابم vaio f111 هست اگه میشه کمکم کنید.

نرم افزاری مثل deep freez نصب نیست؟

am_64
02-07-2010, 20:38
در درایوهای لپتاپ من دو پوشه با نام های عجیب و غریب که در شکل مشخص کردم ظاهر میشند که یکیشون هم قابل حذف شدن نیست ، یعنی یکیش که حذف میشه پنجره رو که می بندم و باز می کنم دوباره ظاهر میشه
ممنون از راهنمایی شما

hamid.7003
02-07-2010, 20:48
در درایوهای لپتاپ من دو پوشه با نام های عجیب و غریب که در شکل مشخص کردم ظاهر میشند که یکیشون هم قابل حذف شدن نیست ، یعنی یکیش که حذف میشه پنجره رو که می بندم و باز می کنم دوباره ظاهر میشه
ممنون از راهنمایی شما

اینا مال خود ویندوزه که تو هر سیستم و هر ویندوزی هست اگه میخوای نشونشون نده برو به این آدرس
Tools>folder option >View
اونجا یه گزینه هست که نوشته Hide protected operating system files(recommended)
تیک اونو یزن دیگه نشونشون نیمده

hamid.7003
02-07-2010, 21:05
سلام
چه طوری می تونم اسکن دیسک کنم ؟
ممنون

هم میتونی یه سی دی بوتیبل بزاری و از تو داس بنویسی scandisk هم میتونی از تو ویندوز یا defragment کن یا رو درایوا کلیک راست کن propeties تو سربرگ tools دکمه check now رو بزن

hamid.m.n
02-07-2010, 21:16
نرم افزاری مثل deep freez نصب نیست؟
نمی دونم .این نرم افزار چی کار میکنه؟

hamid.7003
02-07-2010, 21:33
نمی دونم .این نرم افزار چی کار میکنه؟

اگه نصبش کنی سیستمت فریز میشه یعنی هر کاری که باهاش انجام بدی نرم افزار نصب کنی فورمت کنی یا هر کار دیگه سیستمت که ریست بشه دوباره هر کاری کردی کنسل میشه و انگار هیچ کاری نکردی بیشتر به درد کافی نتا میخوره
اگه نصب باشه یه آیکن داره بغل ساعت که یه گردی سفیده عکس یه سر(فکر کنم سگه!) وسطشه

am_64
02-07-2010, 21:37

اسکن دیسک کردم
مشکلی نداره

hamid.7003
02-07-2010, 21:39
اسکن دیسک کردم
مشکلی نداره

از تو ویندوز یا تو داس؟

hamid.m.n
02-07-2010, 21:53
اگه نصبش کنی سیستمت فریز میشه یعنی هر کاری که باهاش انجام بدی نرم افزار نصب کنی فورمت کنی یا هر کار دیگه سیستمت که ریست بشه دوباره هر کاری کردی کنسل میشه و انگار هیچ کاری نکردی بیشتر به درد کافی نتا میخوره
اگه نصب باشه یه آیکن داره بغل ساعت که یه گردی سفیده عکس یه سر(فکر کنم سگه!) وسطشه
نه همچین برنامه ای نصب نیست.بعضی وقتها می شناسه بعضی وقتها نه!

hamid.7003
03-07-2010, 00:39
نه همچین برنامه ای نصب نیست.بعضی وقتها می شناسه بعضی وقتها نه!

مطمئنی موس سالمه؟
رو یه دستگاه دیگه هم تست کن

am_64
03-07-2010, 09:33
از تو ویندوز یا تو داس؟
از تو ویندوز ، روی درایوها راست کلیک کردم پروپرتیز ، تولز و چک دیسک

hamid.7003
03-07-2010, 11:04
از تو ویندوز ، روی درایوها راست کلیک کردم پروپرتیز ، تولز و چک دیسک

یه تیک داره اونو هم بزن اسکن کن ولی یکم طول میکشه
Scan for and attemp recovery of bad sectores

attractive_girl
03-07-2010, 11:05
سلام.
گاهی اوقات لپ تاپم یه مشکلی پیدا میکنه ، وقتی سیستم رو روشن میکنم و وقتی وارد اکانتم میشم بالا میاد ولی یه ثانیه بعد هنگ میکنه و هیچی دیگه جواب نمیده و مجبور میشم با دکمه ی پاورش سیستم رو خاموش کنم.
مشکل دیگه اش هم که باز هم گاهی اوقات پیش میاد اینه که وقتی میخوام خاموشش کنم مراحل به خوبی طی میشه ولی روی قسمت آخر که در حال خاموش شدن کامل و saving هستش گیر میکنه و دیگه خاموش نمیشه و باز هم با دکمه ی پاور مجبور میشم خاموشش کنم.
حالا به نظرتون مشکل چیه؟
من خودم فکر میکنم مشکل از سیستم عامل باشه. ویندوزم Xp و مدل لپ تاپ هم acer-extensa

hamid.7003
03-07-2010, 11:30
سلام.
گاهی اوقات لپ تاپم یه مشکلی پیدا میکنه ، وقتی سیستم رو روشن میکنم و وقتی وارد اکانتم میشم بالا میاد ولی یه ثانیه بعد هنگ میکنه و هیچی دیگه جواب نمیده و مجبور میشم با دکمه ی پاورش سیستم رو خاموش کنم.
مشکل دیگه اش هم که باز هم گاهی اوقات پیش میاد اینه که وقتی میخوام خاموشش کنم مراحل به خوبی طی میشه ولی روی قسمت آخر که در حال خاموش شدن کامل و saving هستش گیر میکنه و دیگه خاموش نمیشه و باز هم با دکمه ی پاور مجبور میشم خاموشش کنم.
حالا به نظرتون مشکل چیه؟
من خودم فکر میکنم مشکل از سیستم عامل باشه. ویندوزم Xp و مدل لپ تاپ هم acer-extensa

مشکل یا از ویندوزه یا بایوس باید آپدیت بشه

h-taher
03-07-2010, 11:56
سلام
من به تازگی یه لب تاپ دل 1557 گرفتم
آیا راهی هست مثل لب تاپهای سونی بتونیم درصد شارژ باتری را روی مقدار مشخصی ثابت نگه داریم و شارژر همیشه وصل باشه
به عنوان مثال : شارژر وصل باشه و درصد شارژ باتری روی 50 درصد ثابت باشه ؟
با تشکر از شما

Mr.ahad
03-07-2010, 16:30
سلام من یه sony cw2 دارم اول با vaio assistant دو dvd بکآپ از seven گرفتم و با dvd بکآپ xp که توی پکش بود ویندوزمو عوض کردم هنگام نصب نمی شد فقط درایو c رو پاک کرد و مجبور شدم کل هارد رو پاک کنم خلاصه ویندوز xp نصب کردم و با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی کردم حال اگه بخوام ویندوزم رو مجددن عوض کنم و به همون seven که بکاپش رو دارم باید کل هارد پاک بشه ؟ یا فقط درایو c پاک می شه ؟

یک سوال دیگه بکاپ از ویندوز با ویندوز 7 ی که خود سونی روی لپ تاپم ریخته بود خیلی فرق میکنه ؟ و آیا با بکاپ گرفتن از ویندوز کارایی اون کم می شه ؟
با تشکر از شما

hamid.7003
04-07-2010, 01:39
سلام من یه sony cw2 دارم اول با vaio assistant دو dvd بکآپ از seven گرفتم و با dvd بکآپ xp که توی پکش بود ویندوزمو عوض کردم هنگام نصب نمی شد فقط درایو c رو پاک کرد و مجبور شدم کل هارد رو پاک کنم خلاصه ویندوز xp نصب کردم و با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی کردم حال اگه بخوام ویندوزم رو مجددن عوض کنم و به همون seven که بکاپش رو دارم باید کل هارد پاک بشه ؟ یا فقط درایو c پاک می شه ؟

یک سوال دیگه بکاپ از ویندوز با ویندوز 7 ی که خود سونی روی لپ تاپم ریخته بود خیلی فرق میکنه ؟ و آیا با بکاپ گرفتن از ویندوز کارایی اون کم می شه ؟
با تشکر از شما

داداش اگه XP نصب کردی رو لپ تاپت پس این تفاوت بکاپ 7 با ویندوز اصلی که میگی مال خود سونی بوده منظورت چیه؟
راستش من که چند بار خوندم نفهمیدم:13:
واسه سوال دومت اگه بکاپ بگیری و همونو نصب کنی اصلا هیچ فرقی نداره و کاراییش پایین نمیاد
یه چیز دیگه درایو ریکاوری که اول هارده رو هم پاک کردی؟

qmohammadq
07-07-2010, 16:39
سلام دوستان
من می خواستم لب تابم رو ریکاوری کنم اما ناخواسته اون درایوی که مخفی هست مربوط به ریکاوری پاک کردم و الآن دیگه موجود نیست
1-برای رفع مشکل و ریکاوری کردن با همون ریکاوری اولیه چکار باید بکنم؟
2-من ویندز عوض کردم و سریال پشت لب تاب رو وارد کردم اما نمیشه دی وی دی ریکاوری ساخت چرا؟
3-آیا امکان ساخت اون درایوی که گفتم هستش؟
در کل من الآن باید با این چکش چکار کنم؟
مدل لب تابم toshiba tekra A9هستش

shahab1985
07-07-2010, 18:45
سلام بچه ها
میشه کمکم کنید خیلی مهمه
من یه cw14 دارم و از ویندوزش بکاپ گرفتم یکیش با برنامه خود ویندوز که یک دی وی دی شده یکیم با وایو کر که 3 دی وی دیه
الان ویندوزمو خواستم عوض کنم پاک شد
الان دیگه هر کاری میکنم ویندوزش نصب نمیشه دیگه و ارور میده
یعنی دی وی دی یکش تموم میشه میگه دومیرو بذار وقتی اونو میذارم دیگه نصب نمیشه و ارور میده
اون یه امتحان کردم اونم رو 75 درصد ارور میده
فکر کنم کل هاردمم اشتباه پاک باشم ولی مطمعن نیستم
میشه کمکم کنید بگین چکار کنم

shavo.shadow
07-07-2010, 21:34
سلام
من یه FW-490 دارم که ویندوزش رو عوض کردم و ویندوز7 ریختم درایورهاشم نصب کردم ولی الان وب کمش خاموشه و کار نمیکنه
چه کنم؟؟؟

REGISTERED-USER
09-07-2010, 11:34
سلام
من یه FW-490 دارم که ویندوزش رو عوض کردم و ویندوز7 ریختم درایورهاشم نصب کردم ولی الان وب کمش خاموشه و کار نمیکنه
چه کنم؟؟؟

برنامه وب کمش رو بگیر ... مگه تو سایتش نداره ؟

REGISTERED-USER
09-07-2010, 11:41
سلام بچه ها
میشه کمکم کنید خیلی مهمه
من یه cw14 دارم و از ویندوزش بکاپ گرفتم یکیش با برنامه خود ویندوز که یک دی وی دی شده یکیم با وایو کر که 3 دی وی دیه
الان ویندوزمو خواستم عوض کنم پاک شد
الان دیگه هر کاری میکنم ویندوزش نصب نمیشه دیگه و ارور میده
یعنی دی وی دی یکش تموم میشه میگه دومیرو بذار وقتی اونو میذارم دیگه نصب نمیشه و ارور میده
اون یه امتحان کردم اونم رو 75 درصد ارور میده
فکر کنم کل هاردمم اشتباه پاک باشم ولی مطمعن نیستم
میشه کمکم کنید بگین چکار کنم

شما به جای این باید از پارتیشن C که خود ویندوز بود بک اپ تهیه می کردید ! مگه نمی دونید سونی مزخرفترین سیستم ریکاوری رو داره ؟ هنوز که هنوزه از همون فریمور قدیمی برای ریکاوری هاش استفاده میکنه :2::2::2:

کارش اش نمیشه کرد اگه ارور میده ! چه از روی هارد چه دیسک هاش همین ارور میاد

شما توی بوت لحظه ای که لوگوی وایوو میاد F10 رو بزن و از طریق کنسول ریکاوری اقدام کن ببین میاد بالا و میتونه کاری کنه یا نه !

اگه نمیشه بیخیال باید بشی :41:

REGISTERED-USER
09-07-2010, 11:46
سلام دوستان
من می خواستم لب تابم رو ریکاوری کنم اما ناخواسته اون درایوی که مخفی هست مربوط به ریکاوری پاک کردم و الآن دیگه موجود نیست
1-برای رفع مشکل و ریکاوری کردن با همون ریکاوری اولیه چکار باید بکنم؟
2-من ویندز عوض کردم و سریال پشت لب تاب رو وارد کردم اما نمیشه دی وی دی ریکاوری ساخت چرا؟
3-آیا امکان ساخت اون درایوی که گفتم هستش؟
در کل من الآن باید با این چکش چکار کنم؟
مدل لب تابم toshiba tekra A9هستش

1- دوست عزیز سلام ... ببین وقتی ریکاوری رایت میشه رو دیسک یعنی محتوی ایمیجی که روی همین پارتیشن مخفی هست روی دی وی دی رایت میشه ! پس اگه شما منبع رو از دست بدهید و دیسک ریکاوری هم نداشته باشید ، انگار ویندوز اصلی با تمام برنامه هاش رو از دست دادید :13:

2- چون دیگه پارتیشن مخفی وجود نداره که شما ازش ریکاوری بسازید ! در ضمن برنامه خود توشیبا رو چی کار کردید ؟ البته من یادمه خود توشیبا روی بعضی مدل های TECRA میومد و دی وی دی ویندوز و برنامه ها رو میزاشت !

3- خیر ... وقتی رفت دیکه رفت ! غیر از اینکه هنگام ریکاوری آپشنی داشته باشه که کلا به حالت کارخانه ای برگردونه سیستم رو و تمام هارد رو فرمت کنه ... اونوقت میشه

در کل الان شما از روی دیسک باید نصب کنید و اگه دیسک هم ندارید ، بیخیال ویندوز اصلی با برنامه های پیشنهادیش بشید :دی

nazanin66
11-07-2010, 11:00
سلام , شما به جای اینکه آنتی ویروست رو غیر فعال کنی باید تو قسمت Security بری و fire wall copy و bit defender ویندوزت رو تا موقع copy شدن off کنی ... البته یادت باشه اون فایلی رو که می خوای copy کنی رو درست و حسابی scan کرده باشی

سلام
مرسی
اما من اصلا نتونستم security پیدا کنم، یه جا بود اما آیتم هایی که گفتید رو نداشت. ویندوز من 7 هست، ممکنه مشکل به خاطر اون باشه؟ البته کلا هر نرم افزاری که کرک داره رو نمیشه روش اجرا کرد...
چی کار کنم؟
آیا باید ویندوز xp روش نصب کنم؟
با تشکر

w0rm
12-07-2010, 02:39
سلام
چه فرقي بين صفحه نمايش hd و full hd هست؟
يكي برا من توضيح ميده؟

ممنون:20:

ah-eli-95
12-07-2010, 03:21
سلام من یه هفته است یه لب تاب گرفتم !sony vaio e series vpcea16fg
اومدیم برای کسب اطلاغات توی تاپیکا کمک نکردتن هیچ بد تر سردرگم شدم!:19:
خلاصه ببخشین چند تا سوالو یه جا میپر سم!اینم در نظر بگیرینکه من یه آماتورم پس اگه زحمتی نییست یه کم بیشتر حد معمول توضیح بدین!
1.اقا جریان این بکاپ گیری و ریکاوری چیه؟کجاست؟
2.من وقتی کارای گرافیکی سنگبن میکنم دماش تا 75 میره طبیعیه؟اگه زیاده چیکار کنم؟
3.روز اول که خریدم فروشنده واسم ریجستری و نصب و ... کرد اگه تغیراتی ایجاد کنم اون کارا لازمه؟
4.ویندوز فعلی من seven home premium 64bit است اگه بخوام یه 7ultimate تبدیل کنم باید کامل همه چی عوض شه و دردسر داره یا اوور میشه روی قبلی؟وهمه چی میمونه؟
5.جریان این درایو ها چیه ؟
6.این ویندوز و تنضیمات کارخانه رو چه جوری حفظ کنم؟
7.defrag چیه؟
ببخشید طولانی شد!

saam_metal5
12-07-2010, 10:00
دوستان من هفته قبل از دی جی کالا یک لپتاپ دل 1558 خریدم که نه به من DVD ویندوز داده و نه داریورهاشو حالا از این بگزریم من از ویندوز خودم بکاپ نگرفتم و متاسفانه الان پرید ودیگه قابل برگشت هم نیست میخواستم بدونم میشه دوباره همون ویندوز رو نصب بکنم(7 نسخه خانگی)واورجینالش بکنم؟اگه امکانش هست لطفاً بگین :41::41:

m.shah
12-07-2010, 10:25
سلام دوست عزیز
ببین بک آپ خ.د شرکت سونی یه چیزه کاملاٌ متفاوته

اگه الان بخوای بک آپ خود سونی رو ران کنی در ادامه بهت میگه که چه درایوی رو برای نصب انتخاب کنی که تگه پارتیشن بندی نشده باشه به صورت خودکار ادامه پیدا میکنه ولی تو میگی که پارتیشن بندی کردی پس موقع نصب منتظر یه همچین صفحه ای باش که ازت بخواد کجا نصب کنی.

موفق باشی.

Writed by M.Shahmoradi

m.shah
12-07-2010, 10:31
سلام دوست عزیز

متأسفانه باید بگم که هیچ کاری نمیتونی انجام بدی.چون با پاک شدن اون درایو ریکاوری دیگه ریکاوری ای وجود نداره ،البته اگه دی وی دی ریکاوری رو گرفته باشی میشه یه کاری کرد ولی اگه اونم نگرفتی باید بگم هر چه زود تر دنبال درایورهای سیستمت باش تا بتونی یه ویندوز نصب کنی.

موفق باشی.

always ,you can send me message to guidance

Writed by M.Shahmoradi

m.shah
12-07-2010, 10:33
درضمن درمورد اینکه سریال پشت سیستم خودتو برای این ویندوز جدید میزی
خب معلومه که نباید اون کاری که میگشانجام بشه چون سریال هافقط برای یه نسخه صادر میشن.

Writed by M.Shahmoradi

m.shah
12-07-2010, 10:41
سلام دوست عزیز

اولین کاری که باید بکنی اینه که ببینی ویندوز اولیه که روی سیستمت بود رو مشخص کنی.
نظورم اینه که 32 بیتی بود یا 64؟
چه نسخه ای از ویندوزهای مایکروساف بود؟
حالا که معلوم شد ،؛ یه ویندوز با همون مشخصات پیدا کن و نصب کن ، فعلا نمیخواد هیچ دیسک ریکاوری ای رو تو دستگاه بزاری!!!
اول یه ویندوز نصب کن با مشخصاتی که گفتم.

حالا که نصب کردی دی وی دی اول ریکاوری رو بزار تو دستگاه و شروع کن به نصب ریکاوری

اگه ساده بخوام بهت بگم دلیل این اتفاق اینه که یه چند تا فایله فراخوان برای نصب ریکاوریاز بین رفته که تویکد های ویندوزه ، حالا اول باید یه ویندوز سالم داشته باشی تا بتونی با فراخوانیه اون فایل ها ریکاوری رو نصب کنی.

موفق باشی

Writed by M.Shahmoradi

m.shah
12-07-2010, 10:47
سلام دوست عزیز

در اینجور مواقع چند بار درایور رو نصب میکنن تا مشکلش حل بشه.
که برای راحتیه کار این طوری عمل کن
برو به این آدرس :

Computer management/Device manager

حالا روی گزینه ی وب کم راست کلیک کن و گزینه ی update driver رو بزن
تو صفحه ی بعد مسیری که درایور وب کم هست رو بهش بده تا به صورت خودکار کارشو انجام بده.

البته گزینه آنلای هم داره که اونم میتونی انتخاب کنی.

موفق باشی.

Writed by M.Shahmoradi

saman3230
12-07-2010, 11:30
دوستان من هفته قبل از دی جی کالا یک لپتاپ دل 1558 خریدم که نه به من DVD ویندوز داده و نه داریورهاشو حالا از این بگزریم من از ویندوز خودم بکاپ نگرفتم و متاسفانه الان پرید ودیگه قابل برگشت هم نیست میخواستم بدونم میشه دوباره همون ویندوز رو نصب بکنم(7 نسخه خانگی)واورجینالش بکنم؟اگه امکانش هست لطفاً بگین :41::41:

شما اون درایو d (RECOVERY) رو دارید ؟

اگر دارید می توانید به نصب ویندوز عادی و بعد از نصب با زدن کلید f8 و رفتن به مرحله ریکاوری ویندوز اصلی خودتون بازیابی کنید اما اگر پاک شده فقط و فقط با دی وی دی ویندوزی که در جعبه هست می توانید به ویندوز GENIUNE خام بدون هیچ درایور و APP داشته باشد

Dew Drop
12-07-2010, 11:36
سلام
من هر نرم افزار درسیم رو که می خوام بریزم مشکل زیر را داره و حتی با غیر فعال کردن آنتی ویروس هم باز همین مشکل رو دارم:

واقعا خسته شدم...نمیدونم چی کار کنم؟

با تشکر
سلام
میشه یه بار دیگه عکستون رو آپلود کنید.

saman3230
12-07-2010, 11:54
سلام من یه هفته است یه لب تاب گرفتم !sony vaio e series vpcea16fg
اومدیم برای کسب اطلاغات توی تاپیکا کمک نکردتن هیچ بد تر سردرگم شدم!:19:
خلاصه ببخشین چند تا سوالو یه جا میپر سم!اینم در نظر بگیرینکه من یه آماتورم پس اگه زحمتی نییست یه کم بیشتر حد معمول توضیح بدین!
3.روز اول که خریدم فروشنده واسم ریجستری و نصب و ... کرد اگه تغیراتی ایجاد کنم اون کارا لازمه؟
4.ویندوز فعلی من seven home premium 64bit است اگه بخوام یه 7ultimate تبدیل کنم باید کامل همه چی عوض شه و دردسر داره یا اوور میشه روی قبلی؟وهمه چی میمونه؟
5.جریان این درایو ها چیه ؟
6.این ویندوز و تنضیمات کارخانه رو چه جوری حفظ کنم؟
7.defrag چیه؟
ببخشید طولانی شد!

از برنامه VAIO CARE گزینه recovery می توانید از ویندوز اصلی لپ تاپ + درایور ها و برنامه ها روی 2 یا 4 عدد دی وی دی بسته به نوع و مدل لپ تاپ کپی تهیه کنید که بنا برهردلیل ویندوز اصلی خراب شد یا از دست داد هر زمان که خواستید مثل روز اول ویندوز رو داشته باشد.

طبیعه، اما استفاده از یه کول پد خوب تا حد زیادی می تونه به شما کمک کنه

نه

نه با تعویض ویندوز شما باید همه ی درایورها رو از سایت سونی دانلود و نصب کنید !! ویندوز خام خامه

(یه نمه دردسر داره)

7.defrag چیه؟

به عمل یک پارچه سازی و مرتب سازی اطلاعات هارد و یک درایوDEFRAG می گویند

DEFRAG میاد فضاهای خالی که در اثر پاک کردن یا جابجائی فایل ها ایجاد میشه رو برطرف می کنه

Pami
12-07-2010, 11:55
سلام
چه فرقي بين صفحه نمايش hd و full hd هست؟
يكي برا من توضيح ميده؟

ممنون:20:

جای این سوال در بخش بحث و تبادل نظر هست دوست عزیز نه اینجا که بررسی مشکلات هست
این دو یک استاندارد توافقی رزولوشن صفحات و پانل های نمایش میباشند
استاندارد HD شامل رزولوشن 1280x720 هست ( همچنین 1366x768 )
و استاندارد Full HD شامل رزولوشن 1920x1080

این عکس بهترین توضیح هست :

saam_metal5
12-07-2010, 12:07
شما اون درایو d (RECOVERY) رو دارید ؟

اگر دارید می توانید به نصب ویندوز عادی و بعد از نصب با زدن کلید f8 و رفتن به مرحله ریکاوری ویندوز اصلی خودتون بازیابی کنید اما اگر پاک شده فقط و فقط با دی وی دی ویندوزی که در جعبه هست می توانید به ویندوز GENIUNE خام بدون هیچ درایور و APP داشته باشد

میگم با پروداکت کی پشت لپتاپ نمیشه کاری کرد؟یعنی مثل همون ویندوز قبلی رو نصب کرد بعد پروداکت کی رو وارد کرد؟

saman3230
12-07-2010, 12:18
میگم با پروداکت کی پشت لپتاپ نمیشه کاری کرد؟یعنی مثل همون ویندوز قبلی رو نصب کرد بعد پروداکت کی رو وارد کرد؟
نه اون سریال مخصوص ویندوز اصلی لپ تاپ شماست

ah-eli-95
12-07-2010, 16:37
ممنون دوست عریر در ادامه:

از برنامه VAIO CARE گزینه recovery می توانید از ویندوز اصلی لپ تاپ + درایور ها و برنامه ها روی 2 یا 4 عدد دی وی دی بسته به نوع و مدل لپ تاپ کپی تهیه کنید که بنا برهردلیل ویندوز اصلی خراب شد یا از دست داد هر زمان که خواستید مثل روز اول ویندوز رو داشته باشد.

کجاست؟ الان که چندین برنامه رو نصب وخذف کردم بازم میشه؟

نه با تعویض ویندوز شما باید همه ی درایورها رو از سایت سونی دانلود و نصب کنید !! ویندوز خام خامه

جریان این دراوها چیه ؟ چند جای دیگه خوندم هیچی نفهمیدم؟:41:
اگه بک آپ بگیرم بازم این کار لازمه؟یعنی ویندوز بپره یا عوض بشه بازم باید درایو نصب کنم؟

به عمل یک پارچه سازی و مرتب سازی اطلاعات هارد و یک درایوDEFRAG می گویند

DEFRAG میاد فضاهای خالی که در اثر پاک کردن یا جابجائی فایل ها ایجاد میشه رو برطرف می کنه

چه جوری میشه این کارو کرد؟
با تشکر:11:

saman3230
12-07-2010, 16:46
کجاست؟ الان که چندین برنامه رو نصب وخذف کردم بازم میشه؟

از 2 طریق می تونی وارد شی یا با دکمه assist که رو لپ تاپت هست یا start رو بیاری بالا و بعد تو قسمت سرچ بزنی care خودش میاد اونجا یه recovery داری که ر اونجا make a recovery dvd بزن

جریان این دراوها چیه ؟ چند جای دیگه خوندم هیچی نفهمیدم؟:41:
درایور سخت افزاری در اصل راه انداز قطعات سخحت افزاری شما هستش که برای استفاده از قطعات حتما نیاز دااری

اگه بک آپ بگیرم بازم این کار

نهنیازی نیست چون این بک آپ = ویندوز اصلی لپ تاپ + درایورهاست

لازمه؟یعنی ویندوز بپره یا عوض بشه بازم باید درایو نصب کنم؟
اگر از ویندوز اصلی استفاده کنی نه اما اگر ویندوز دیگه بخوای نصب کنی 100%

چه جوری میشه این کارو کرد؟

برای اینکار بهتر از نرم افزارهای بهین ساز استفاده کنی مثل tune up utility اونها بصورت اتوماتیک در صورت نیاز انکار برات انجام خواهند داد

pedram08
13-07-2010, 13:56
من امروز یک لپ تاپ سونی مدل ea 1agg خریدم.:20:
1-میخواستم اول ببینم چطوری میتونم یک recovery تهیه کنم که بعدا اگه مشکلی به وجود اومد بتونم دوباره ویندوز را بر گردونم؟؟
2-و دفعه ی اول باتری باید چند ساعت زیر شارج باشه؟
3-این vaio gate که توی منو وجود داره چیه چون هیچ کاری انجام نمیده؟؟:31:

yoosef8051
13-07-2010, 20:39
سلام دوستان
من یه لپ تاپ سونی خریدم FW490DAB
راستش از اولین روزی که این لپ تاپ رو خریدم چند تا از دکمه هاش کار نمی کنه در واقع با فشار دادن، اون دکمه عمل نمی کنه و باید چند ثانیه ای اون دکمه رو فشار بدم تا تایپ کنه مثل دکمه گ یا همون ' یا ] چ البته در بعضی مواقع مشکلی نداره،
آیا احتمال داره که مشکل نرم اقزاری داشته باشه ؟البته چند مرتبه ویندوز رو ریکاوری کردم اما فایده ای نداشت ویندوز هم ویستاست
لطفا راهنمایی فرمائید

alireza_farshid
14-07-2010, 14:33
احتمالا زیر دکمه ها کثیف شده باشه . ببر یه تعمیر کار یه تمیز کاری واست انجام بده. توصیه نمیکنم خودت بازش کنی

Pami
15-07-2010, 02:00
سلام دوستان
من یه لپ تاپ سونی خریدم FW490DAB
راستش از اولین روزی که این لپ تاپ رو خریدم چند تا از دکمه هاش کار نمی کنه در واقع با فشار دادن، اون دکمه عمل نمی کنه و باید چند ثانیه ای اون دکمه رو فشار بدم تا تایپ کنه مثل دکمه گ یا همون ' یا ] چ البته در بعضی مواقع مشکلی نداره،
آیا احتمال داره که مشکل نرم اقزاری داشته باشه ؟البته چند مرتبه ویندوز رو ریکاوری کردم اما فایده ای نداشت ویندوز هم ویستاست
لطفا راهنمایی فرمائید

ظاهرا باید یا مشکل از سیستم عامل باشه یا از خود کیبورد ، سعی کنید تو یه محیط دیگه غیر از ویستا امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه

Kiumars_H
15-07-2010, 09:44
سلام وقتی لپ تاپ داشت bios آپدیت میشد برق قطع شد حالا دیگه اصلا روشن نمیشه باید چه کرد؟ :(
مدلش acer 5315

saman3230
15-07-2010, 09:51
سلام وقتی لپ تاپ داشت bios آپدیت میشد برق قطع شد حالا دیگه اصلا روشن نمیشه باید چه کرد؟ :(
مدلش acer 5315

باید بری بدی برات بایوسش رو فلش کنند

saam_metal5
15-07-2010, 10:01
شرمنده دوستان من میخواستم از ویندوز لپتاپم(فقط درایو c یک بکاپ بگیرم)میشه یک نرم افزار خوب و کارامد پیشنهاد بکنین راستی ویندوزم ( 7) 64 بیتی هستش

alireza_farshid
15-07-2010, 11:14
CD Bootable آکرونیس بهترین نرم افزار برای بک آپ گیری از هر سیستم عاملی هستش به نظر من

saam_metal5
15-07-2010, 11:45
CD Bootable آکرونیس بهترین نرم افزار برای بک آپ گیری از هر سیستم عاملی هستش به نظر من
منم تعریف آکرونیس رو شنیدم اما نصب کردم erorr داد اگه ورژن جدیدش رو سراغ دارین که با 7 64 بیتی سازگار باشه میشه لینک دانلودش رو بهم بدین ممنون میشم

Pami
15-07-2010, 12:45
شرمنده دوستان من میخواستم از ویندوز لپتاپم(فقط درایو c یک بکاپ بگیرم)میشه یک نرم افزار خوب و کارامد پیشنهاد بکنین راستی ویندوزم ( 7) 64 بیتی هستش

برای بکاپ گرفتن نرم افزار Norton Ghost پیشنهاد میشه
من همیشه با این برنامه کار میکنم
پیشنهاد میکنم مجموعه Hiren's Bood CD رو دانلود کنید حدودا 100 مگابایت هست ، شامل بهترین نرم افزارهای پارتیشن بندی و مدیریت هارد و بازیابی اطلاعات و ... هست که داخلش Norton Ghost هم داره یا جدا این برنامه رو دانلود کنید

M E H R A N
15-07-2010, 12:58

¨چرا از برنامه خود ویندوز استفاده نمیکنی؟
توی استارت, قسمت سرچش تایپ کن Backup و بعد Enter رو بزن.
در صفحه ای که باز میشه سمت چپ نوشته شده Create s system image, روش کلیک کن. و صبر کن تا کامل باز بشه.
جایی که میخوایی بک آپ رو ذخیره کنی انتخاب کن و مراحل رو طی کن. برای ذخیره کردن بک آپ حتما از یک پارتیشن دیگه یا یک هارد اکسترنال استفاده کن. اگر از هارد اکسترنال استفاده میکنی اول باید مطمئن بشی که سیستمت این هارد رو در زمان بوت میتونه تشخیص بده وگرنه برای برگردوندنش به مشکل بر میخوری.

زمانی هم که بک آپ تموم شد ازت میپرسه میخوای یک سی دی بوت برات بسازم یا نه شما هم NO رو بزن . چون این سی دی بوت بدرد نمیخوره و شما هر سی دی ویندوز هفتی که داری میتونی برای بوت استفاده کنی. اصلش اینه که با سی دی ویندوز 7 بتونی سیستم رو بوت کنی تا برسی به قسمت بک آپ بعدش دیگه بک آپی که گرفتی نصب میشه نه سی دی که استفاده کردی.

من این بک آپ رو امتحان کردم و کار میکنه. زمانی هم بک آپ بگیر که اکثر نرم افزارهای مهم رو نصب کرده باشی.
مشکلی هم که نسبت به Paragon داره اینه که برای restore کردن بک آپ یخورده زمان میبره.

اگر میخوای از یک نرم افزار دیگه استفاده کنی من Paragon BackUp and Recovery Free Edition یعنی نسخه ی مجانی رو بهت پیشنهاد میکنم. چون کاری رو که میخوای با نسخه ی پولی بکنی همین هم واست میکنه. مجانی هست و دردسر کرک و ریسک از دست دادن اطلاعات رو هم نداری.

gochi30
15-07-2010, 13:02
مشکل از سستم عامله شماست

fmps
16-07-2010, 15:26
سلام دوستان
من یه لپتاب dell inpiron 1520 دارم که سه روز پیش صبح که روشننش کردم ویندوز بالا نیومد و در یه صفحه سیاه یه خط تیرخ ظاهر شد و بعد از چند بار ریستارت هم درست نشدمن فکر میکردم هاردم سوخته
دادم بیرون تعمیر کنن گفت من آلان هارد واسه لپتاپ شما ندارم که تست منم ولی هارد خودتونو اسکن کردم فعلا کار میکنه
بعد آوردم خونه یه ویندوز زدم(7 هست که قبلا هم این روش بود)نصب کرد ولی بعد از رستارت کردن بازم همون مشکل رو داد
برگشتم ویندوز تورجینال خودش رو زدم مشکل حل شد
حالا به تظرتون مشکل از ویندوز یا سیستم من؟چطور مطمئن بشم که مشکل از سیستمم نیست؟
چون میحوام 7 روش نصب کنم

H@mid-Vista
16-07-2010, 18:59
سلام دوستان
من یه لپتاب dell inpiron 1520 دارم که سه روز پیش صبح که روشننش کردم ویندوز بالا نیومد و در یه صفحه سیاه یه خط تیرخ ظاهر شد و بعد از چند بار ریستارت هم درست نشدمن فکر میکردم هاردم سوخته
دادم بیرون تعمیر کنن گفت من آلان هارد واسه لپتاپ شما ندارم که تست منم ولی هارد خودتونو اسکن کردم فعلا کار میکنه
بعد آوردم خونه یه ویندوز زدم(7 هست که قبلا هم این روش بود)نصب کرد ولی بعد از رستارت کردن بازم همون مشکل رو داد
برگشتم ویندوز تورجینال خودش رو زدم مشکل حل شد
حالا به تظرتون مشکل از ویندوز یا سیستم من؟چطور مطمئن بشم که مشکل از سیستمم نیست؟
چون میحوام 7 روش نصب کنم

ممكنه اتصال كابل مانیتور باشه
ممكنه هارد باشه
ممكنه رم باشه

ولی احتمال هارد بیشتره
اگه میتونی با یك نسخه لایو ویندوز از اینها كه خودش از روی بوت دی وی دی میاد بالا چك كن
یا ساده تر بگم با دی وی دی 7 كه مال نصب هست بیا بالا
بعد برو داخل كامند پرومپت كه مثل داس هست و تایپ كن

chkdsk X:/repair
به جای ایكس نام درایوهاتو بذار

pedram08
17-07-2010, 11:14
1-ویندوز 7 را روی vaio ea1gg چجوری باید فارسی کنم آیا باید نرم افزار فارسی ساز نصب کنم؟؟(خواهشا جوابمو بدین چون توی تاپیک ویندوز 7 پرسیدم کسی جوابمو نداد):46:
2-این vaio gate برای چه کاریه؟؟

saman3230
17-07-2010, 11:24
1-ویندوز 7 را روی vaio ea1gg چجوری باید فارسی کنم آیا باید نرم افزار فارسی ساز نصب کنم؟؟(خواهشا جوابمو بدین چون توی تاپیک ویندوز 7 پرسیدم کسی جوابمو نداد):46:
2-این vaio gate برای چه کاریه؟؟

کافیه شما از CONTROL PANEL قسمت REGIONAL تب KEYBOARD گزینه ADD رو بزنید و بعد PERSIAN رو اضافه کنید

mrbl
17-07-2010, 19:26
سلام
1_من یک لپ تاپ دارم روش 7 نصبه (دو درایو هم بیشتر نداره سی و ریکاوری)
می خوام لینوکس بریزم باید یک مقدار از درایو سی را پاک کنم و نمی خوام هم اطلاعاتم اصلاً پاک شود که احتیاجی به
ریکاوری داشته باشم
لطفاً راهنمایی کنید

Dew Drop
18-07-2010, 08:45
سلام
ممنون میشم راهنماییم کنید که چه جوری باید restore point اتوماتیک وایو رو غیرفعال کنم,چون دیروزکه میخواستمrestoreکنم علاوه بر ریستور های اتوماتیک ویندوز 6,7 تا ریستورپوینت اتوماتیک وایو تو صفحه ریستور بود که هیچ کدوم از ریستور های وایو عمل نکردند و ارور دادند.ویندوزم 7 هستش و s111 مدل لپ تاپ.

saam_metal5
18-07-2010, 12:46
سلام دوستان شرمنده میخواستم بدونم این آنتی ویروس McAfee که رو لپ1558 من هستش بدرد بخور هست؟ آخه نه آبدیت میشه نه درست حسابی نلر میکنه میخوام اکتیوش بکنم Erorr میده حالا مشکل عمده ای که من باهاش دارم اینه که همه کرک ها و پچ هارو به عنوان ویروس شناسایی میکنه هرکاری هم میکنم غیر فعال نمیشه تو هر تاپیکی هم رفتم راه و روشی پیشنهاد ندادن میشه کمکم بکنین؟:41:

saman3230
18-07-2010, 16:07
سلام دوستان شرمنده میخواستم بدونم این آنتی ویروس McAfee که رو لپ1558 من هستش بدرد بخور هست؟ آخه نه آبدیت میشه نه درست حسابی نلر میکنه میخوام اکتیوش بکنم Erorr میده حالا مشکل عمده ای که من باهاش دارم اینه که همه کرک ها و پچ هارو به عنوان ویروس شناسایی میکنه هرکاری هم میکنم غیر فعال نمیشه تو هر تاپیکی هم رفتم راه و روشی پیشنهاد ندادن میشه کمکم بکنین؟:41:

سلام

بدردبخور که هست زیادم هست اما متاسفانه جزء اولین کمپانی هایی بود که ایران رو تحریم کرد

برای آپدیت و ساخت accoutز --- استفاده کن یا از آپدیت آفلاین یگیرو دستی آپدیت کن

saam_metal5
18-07-2010, 19:39
دوستان مشکل آبدیت آنتی ویروس McAfee حل شد حالا مشکلم اینه که چجوری غیر فعالش بکنم؟

mrbl
18-07-2010, 21:16
سلام
من لپ تاپ یکی از دوستام را آپ دیت کردم (تا حالا آپ دیت نکرده بود)
بعد از کلی وقتی که لپ تاپ را ریستارت کردم دیگه صفحش بالا نیومد ! (فکر کنم ویروسی بود )
الآن فقط در حالت safe mode بالا می آید
برای دروست کردنش باید چی کار کنم ؟
لطفاً راهنمایی کنید

Dew Drop
20-07-2010, 12:02
سلام
ممنون میشم راهنماییم کنید که چه جوری باید restore point اتوماتیک وایو رو غیرفعال کنم,چون دیروزکه میخواستمrestoreکنم علاوه بر ریستور های اتوماتیک ویندوز 6,7 تا ریستورپوینت اتوماتیک وایو تو صفحه ریستور بود که هیچ کدوم از ریستور های وایو عمل نکردند و ارور دادند.ویندوزم 7 هستش و s111 مدل لپ تاپ.

از دوستان کسی نظری نداره؟

IstaaKon
20-07-2010, 19:54
سلام

من vostro 1510 دارم
دیروز یه بنر به اندازه 3*5 زدم با فتوشاپ ، مخواست بترکه سیستم...
وقتی نگاه میکردم به مصرف رم از 2دیگه بیشتر نمره .در حالی که رم من 4 هست!
این عادیه؟؟

و یه سوال داشتم درباره باتریش

من 10 روزی یک بار باتری رو شارژ میکنم و دوباره خالیش میکنم همون روز و میره دوباره تا 10 روز بعد

حالا با توجه به این مشکلات برق رفتن این روزا ، اگه باتری رو شارژ کنم و اونو جدا کنم ، وقتی برق رفت و یا بعد از 10 روز بعد دوباره ازش استفاده کنم ، به باتری ضربه نمیخوره

piroooz
20-07-2010, 21:03
سلام

من vostro 1510 دارم
دیروز یه بنر به اندازه 3*5 زدم با فتوشاپ ، مخواست بترکه سیستم...
وقتی نگاه میکردم به مصرف رم از 2دیگه بیشتر نمره .در حالی که رم من 4 هست!
این عادیه؟؟

و یه سوال داشتم درباره باتریش

من 10 روزی یک بار باتری رو شارژ میکنم و دوباره خالیش میکنم همون روز و میره دوباره تا 10 روز بعد

حالا با توجه به این مشکلات برق رفتن این روزا ، اگه باتری رو شارژ کنم و اونو جدا کنم ، وقتی برق رفت و یا بعد از 10 روز بعد دوباره ازش استفاده کنم ، به باتری ضربه نمیخوره
ویندوزت 32 بیت هست؟
یه تست دما بزن ببین دمای CPU و GPU اوکی هست...
اگه مدت طولانی ازش استفاده نمیکنید بهتره شارژش را مصرف کنید که عمرش کوتاه نشه ...
ولی سعی کنید هفته ای 2 الی 3 بار شارژ و دشارژ کنید

IstaaKon
20-07-2010, 22:54
ویندوزت 32 بیت هست؟
یه تست دما بزن ببین دمای CPU و GPU اوکی هست...
اگه مدت طولانی ازش استفاده نمیکنید بهتره شارژش را مصرف کنید که عمرش کوتاه نشه ...
ولی سعی کنید هفته ای 2 الی 3 بار شارژ و دشارژ کنید

اره.ویندوز سون 32 بیتی هست
با چه برنامه ای تست دما بگیرم؟

mojtabarafei
21-07-2010, 12:16
سلام
من لپ تاپ سونی cw26fg دارم که ویندوزش سون 64 بیتی هست
الان چند روزه که درایو دی وی دی رایتر و درایو مجازی از داخل مای کامپیوتر مخفی (نمی دونم شاید هم حذف)شدن
برای درایو مجازی هم نرم افزار virtual clone drive نصبه
چه وقتی که روی باتریه و چه وقت که باتری روش نیست و به برق وصله
لطفا بگید مشکل کجاست و چطوری حل میشه

piroooz
21-07-2010, 12:27
اره.ویندوز سون 32 بیتی هست
با چه برنامه ای تست دما بگیرم؟
اگه ویندوزت 32 هست از 4 گیگ رم پشتیبانی نمیکنه...
برای تست دما هم از Core Temp و HWMonitor میتونی استفاده کنی

qmohammadq
21-07-2010, 17:48
1- دوست عزیز سلام ... ببین وقتی ریکاوری رایت میشه رو دیسک یعنی محتوی ایمیجی که روی همین پارتیشن مخفی هست روی دی وی دی رایت میشه ! پس اگه شما منبع رو از دست بدهید و دیسک ریکاوری هم نداشته باشید ، انگار ویندوز اصلی با تمام برنامه هاش رو از دست دادید :13:

2- چون دیگه پارتیشن مخفی وجود نداره که شما ازش ریکاوری بسازید ! در ضمن برنامه خود توشیبا رو چی کار کردید ؟ البته من یادمه خود توشیبا روی بعضی مدل های TECRA میومد و دی وی دی ویندوز و برنامه ها رو میزاشت !

3- خیر ... وقتی رفت دیکه رفت ! غیر از اینکه هنگام ریکاوری آپشنی داشته باشه که کلا به حالت کارخانه ای برگردونه سیستم رو و تمام هارد رو فرمت کنه ... اونوقت میشه

در کل الان شما از روی دیسک باید نصب کنید و اگه دیسک هم ندارید ، بیخیال ویندوز اصلی با برنامه های پیشنهادیش بشید :دی
گزینه برگشت به تنظیمات کار خونه داره اما در هنگام خوندن دیسکها رو دی وی دی 2 ارور می ده داداش نمی دونم چرا:(

Pami
21-07-2010, 19:44
گزینه برگشت به تنظیمات کار خونه داره اما در هنگام خوندن دیسکها رو دی وی دی 2 ارور می ده داداش نمی دونم چرا:(

به خاطر همینه همیشه میگم از برنامه های حرفه ای برای تهیه ریکاوری استفاده کنید نه برنامه ای که برند سازنده ارائه میکنه ، دیسک شما بد رایت شده .
همیشه نسخه های ریکاوری تون رو روی هارد بریزید تا به مشکلاتی که DVD ها دارن دچار نشین .

reza3600
21-07-2010, 23:38
سلام
من یه لپ تاپ lenovo g550 گرفتم و روش سون نصب کردم و همه ی درایورها و مخصوصن! درایور کارت گرافیک رو با دقت تمام نصب کردم ولی توی همه ی رزلوشنها ، رفریش ریت (refrash rate) مونیتور روی 60 هست و مقادیر بالاتری نداره چیکار کنم؟
ممنون

saman3230
21-07-2010, 23:45
سلام
من یه لپ تاپ lenovo g550 گرفتم و روش سون نصب کردم و همه ی درایورها و مخصوصن! درایور کارت گرافیک رو با دقت تمام نصب کردم ولی توی همه ی رزلوشنها ، رفریش ریت (refrash rate) مونیتور روی 60 هست و مقادیر بالاتری نداره چیکار کنم؟
ممنون

برای lcd لپ تاپ شما کاملا طبیعه

shaerepiano
22-07-2010, 11:34
سلام دوستان من یه لپ تاپه توشیبا مدل p500satellite دارم متاسفانه بنده پارتیشن سیستمی را پاک کردم منظورم همان پارتیشن فایلهای hdd recovery هستش
اما مشکل من اینه که فایلهارو دارم اما نرم افزار برگرداندن فایلهارا ندارم
اسم نرم افزار و طریقه استفاده از ان را هم اگر بگویید ممنونتان میشوم
لطفا اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه که خیلی گیرم .

با تشکر

amirrasa kateb
22-07-2010, 12:23
بچه ها من دیشب یه vaio خریدم که روش ویندوز سون 64 بیت professional نصبه
بعد می خواستم یه ویندوز سون 32 بیت ultimate نصب کنم حالا
1_با هم سریالی که زیرش برای ویندورز نوشته شده می شه ویندوز رو genuine کرد یا حتما باید 32 بیت professional نصب کنم؟
2_ برای برنامه های خود وایو مثلا valo control panel باید چه کار کنم ؟ می شه از سایت خود سونی دانلودشون کرد؟

saman3230
22-07-2010, 13:09
1_با هم سریالی که زیرش برای ویندورز نوشته شده می شه ویندوز رو genuine کرد یا حتما باید 32 بیت professional نصب کنم؟

نه نمیشه

2_ برای برنامه های خود وایو مثلا valo control panel باید چه کار کنم ؟ می شه از سایت خود سونی دانلودشون کرد؟

بله از سایت support.sony می تونید دانلود کنید

ali312money
22-07-2010, 14:04
سلام.
من یک لپ تاپ 1558 دل دارم.
میخواهم ببینم از چه کولپدی استفاده کنم.؟
چه مارک و مدلی را پیشنهاد می کنید؟

saman3230
22-07-2010, 14:17
سلام.
من یک لپ تاپ 1558 دل دارم.
میخواهم ببینم از چه کولپدی استفاده کنم.؟
چه مارک و مدلی را پیشنهاد می کنید؟

بهتر بود این سئوال در بخش مشاوره برای خرید لوازم جانبی مطرح می کردید

اما

Cooler master notepal infinte بهترین گزینه است برای شما

amirrasa kateb
22-07-2010, 15:43
من ویندورزو عوض کردم ولی حالا که میرم تو سایت سونی می بینم فقط درایور و نرم افزار برای 64 بیت داره و برای 32 بیت هیچی نداره
مثلا الان کارت گرافیکو درست ساپورت نمی کنه و توی system rating به گرافیک 1 میده
و اسکرول و مولتی تاچ تاچ پد رو درست و حسابی ساپورت نمی کنه
باید چه کارش کنم همون 64 بیتو دوباره نصبش کنم؟

fade2amin
22-07-2010, 15:57
دوستان پسر عمه من یه Vaio گرفته که مدلش CW2FGX/B و ساخت USA . مشکلی که داره اینکه این سیستم فقط یه درایو داره و نمیشه اونو با نرم افزارهای PartitionManager درایو بندی کرد. من خودم از طریق XP تونستم براش بسازم، اما وقتی که میخوای سیستم رو Recover کنی دوباره میاد و همون یه درایو رو با ظرفیت پیش فرضش میسازه. زمانیکه تو حالت Recover میری ( مخصوص لپ تاپهای سونی )، گزینه recover to Drive C کار نمیکنه و فقط Recover all drive میاد. الان سئوالی که دارم مخصوصا از اساتیدی که از Vaio استفاده میکنن، چه راهی بنظرشون میرسه تا مشکل این بنده خدا حل شه، چون من حقیقت خودم از LapTop زیاد سر در نمیارم .
ممنونم .

ali326karaj
22-07-2010, 16:11
سلام بچه ها
يه سوال؟
يك لپ تاب با قيمت حدود 1 ميليون كه كارت گرافيك بالايي داشته باشه رو مي تونيد برام معرفي كنيد/ ممنون

saman3230
22-07-2010, 17:04
سلام بچه ها
يه سوال؟
يك لپ تاب با قيمت حدود 1 ميليون كه كارت گرافيك بالايي داشته باشه رو مي تونيد برام معرفي كنيد/ ممنون

اینجا مطرح کنید

reza3600
22-07-2010, 18:55
برای lcd لپ تاپ شما کاملا طبیعه

چرا؟ یعنی به خاطر ارزون بودن لپ تاپه چون 528 تومن خریدم. برای من مونیتورش LED هست.
ایا لپ تاپ های گرونتر که led دارند هم رفرش ریتشون همون 60 هست؟

mohammadirani
22-07-2010, 18:58
لپ تاپ دل N50 دارم

میخواستم ببینم میشه مثل کامپیوتر معمولی ازلپ تاپ کار کشید
مثلا روزی 10 ساعت به بالا؟

در روز چند بار میشه شارژ کرد و دوباره کار کرد؟ منظورم اینه ایرادی نداره 2.3 بار فول شارژ کرد و بعد با کارمون دشارژ بشه؟

ایرادی داره چند ساعت به برق وصل باشه و همزمان کار کنم؟

اخه معمولی باطریش هر 2.3 ساعت تموم میشه و زیاد فایده نداره

saman3230
22-07-2010, 20:42
چرا؟ یعنی به خاطر ارزون بودن لپ تاپه چون 528 تومن خریدم. برای من مونیتورش LED هست.
ایا لپ تاپ های گرونتر که led دارند هم رفرش ریتشون همون 60 هست؟

نه اصلا مسئله ارزونی گرونی نیست

بیشتر لپ تاپ ها LCD یشون 60hz هست

---------- Post added at 09:42 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

میخواستم ببینم میشه مثل کامپیوتر معمولی ازلپ تاپ کار کشید
مثلا روزی 10 ساعت به بالا؟

حتی بیشتر

در روز چند بار میشه شارژ کرد و دوباره کار کرد؟ منظورم اینه ایرادی نداره 2.3 بار فول شارژ کرد و بعد با کارمون دشارژ بشه؟

اگر جایی هستی که به برق دسترسی داری بهتره همیشه با برق کار کنی

ایرادی داره چند ساعت به برق وصل باشه و همزمان کار کنم؟

اصلا

اخه معمولی باطریش هر 2.3 ساعت تموم میشه و زیاد فایده نداره

برای حل این مشکل می تونی از باطری 9 سل استفاده کنی

fade2amin
22-07-2010, 23:38
سامان جان یه لطف کن و این سئوال ما رو هم جواب بده :

دوستان پسر عمه من یه Vaio گرفته که مدلش CW2FGX/B و ساخت USA . مشکلی که داره اینکه این سیستم فقط یه درایو داره و نمیشه اونو با نرم افزارهای PartitionManager درایو بندی کرد. من خودم از طریق XP تونستم براش بسازم، اما وقتی که میخوای سیستم رو Recover کنی دوباره میاد و همون یه درایو رو با ظرفیت پیش فرضش میسازه. زمانیکه تو حالت Recover میری ( مخصوص لپ تاپهای سونی )، گزینه recover to Drive C کار نمیکنه و فقط Recover all drive میاد. الان سئوالی که دارم مخصوصا از اساتیدی که از Vaio استفاده میکنن، چه راهی بنظرشون میرسه تا مشکل این بنده خدا حل شه، چون من حقیقت خودم از LapTop زیاد سر در نمیارم .
ممنونم .

saman3230
23-07-2010, 00:02
سامان جان یه لطف کن و این سئوال ما رو هم جواب بده :

بهترین راه برای پارتیشن بندی لپ تاپ های سونی که بدون صدمه زدن به درایو ریکاوری و ساختار کلی هارد اونه MANAGE خوده ویندوزه
اگر شما دی وی دی های ریکاوری رو ساختید یبار به کمک اون دی و د ها ویندوز رو به حالت اول برگردونید سپس با روشی که در بالا عرض پارتیشن بسازید و بدون مشکل در آینده فقط درایو C رو ریکاور کنید

ali_rv
23-07-2010, 00:02
آقا من نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم چون جایی پیدا نکردم در این مورد تاپیک زده باشن . پس اینجا میپرسم و قبلش عذر میخوام اگه جای بدی رو انتخاب کردم .

من یه لپ تاپ سونی وایو دارم به مدل FW490 DEB که از وقتی خریدم یه مشکل داشته و نتونستم حلش کنم و چون گارانتی هم نداره و خربت من بود , نتونستم بدم جایی درست کنن . مشکل من اینه که بیشتر اوقات وقتی که لپ تاپ رو روشن میکنم از مانیتورش صدای وز وز ممتد شنیده میشه و شدیدن میره رو اعصاب . این مشکل وقتی پیش میاد که من نور مانیتور رو کم میکنم مخصوصن شب ها و زمانی که نور مانتیور رو به حداکثر برسونم این صدا قطع میشه . از شما عاجزانه میخوام اگه راه حلی میدونین منو راهنمایی کنین اگه تعمیرگاهی که همون لجظه این مشکل رو برام حل کنه هم سراغ دارین بهم بگین که ببرم و جلوی خودم درستش کنه و بیارمش و آیا اصلن این مشکل حل شدنی هست ؟ خرجش چقدر میشه ؟ خیلی حالمو گرفته :2:

saman3230
23-07-2010, 00:04
آقا من نمیدونم این سوالمو کجا باید بپرسم چون جایی پیدا نکردم در این مورد تاپیک زده باشن . پس اینجا میپرسم و قبلش عذر میخوام اگه جای بدی رو انتخاب کردم .

من یه لپ تاپ سونی وایو دارم به مدل FW490 DEB که از وقتی خریدم یه مشکل داشته و نتونستم حلش کنم و چون گارانتی هم نداره و خربت من بود , نتونستم بدم جایی درست کنن . مشکل من اینه که بیشتر اوقات وقتی که لپ تاپ رو روشن میکنم از مانیتورش صدای وز وز ممتد شنیده میشه و شدیدن میره رو اعصاب . این مشکل وقتی پیش میاد که من نور مانیتور رو کم میکنم مخصوصن شب ها و زمانی که نور مانتیور رو به حداکثر برسونم این صدا قطع میشه . از شما عاجزانه میخوام اگه راه حلی میدونین منو راهنمایی کنین اگه تعمیرگاهی که همون لجظه این مشکل رو برام حل کنه هم سراغ دارین بهم بگین که ببرم و جلوی خودم درستش کنه و بیارمش و آیا اصلن این مشکل حل شدنی هست ؟ خرجش چقدر میشه ؟ خیلی حالمو گرفته :2:

این ایراد مربوط به فیوز lcd هستش

براد من همین مشکلو دشت با تعویض حل شد

pasargadd
23-07-2010, 00:27
سلام خدمت تمام کاربران و اساتید
دوستان من یک لپ تاپ dell vostro 15-10 دارم که باتریش زود خالی میکرد باتریشو عوض کردم و همون روز داشتم برنامه افیس میریختم که یکدفعه ای باتریش تموم شد و خاموش شد ودیگه ویندوز بالا نیومد.
و امروز ویندوز ایکس پی نصب کردم که در حاله نصب این پیام داده شد.
Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.
Make sure any hard disk drives are powerd on and properly connected to your computer .and that any disk-related hardware configuration is correct .this may involve running a manufacturer-ruplied diagnostic setup cannot continue to quit setup .press f3.
در ضمن در حال نصب فلشو زدم به لب تاپ که فلشو پیدا کرد ولی هارد اصلیو نه.
خواهشا کمک کنین.
اطلاعات مهمی هم تو هاردش دارم تروخدا کمک کنین.

ali_rv
23-07-2010, 01:05
وای خدا راست میگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه بگی کجا برد درستش کردن ؟ و اینکه چقدر هزینه ش شد ؟ خیلی خوشحالم کردی .. .. اصلن نمیتونی تصور کنی .. :40::40::40:

sailor2007
23-07-2010, 10:33
سلام خدمت تمام کاربران و اساتید
دوستان من یک لپ تاپ dell vostro 15-10 دارم که باتریش زود خالی میکرد باتریشو عوض کردم و همون روز داشتم برنامه افیس میریختم که یکدفعه ای باتریش تموم شد و خاموش شد ودیگه ویندوز بالا نیومد.
و امروز ویندوز ایکس پی نصب کردم که در حاله نصب این پیام داده شد.
Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.
Make sure any hard disk drives are powerd on and properly connected to your computer .and that any disk-related hardware configuration is correct .this may involve running a manufacturer-ruplied diagnostic setup cannot continue to quit setup .press f3.
در ضمن در حال نصب فلشو زدم به لب تاپ که فلشو پیدا کرد ولی هارد اصلیو نه.
خواهشا کمک کنین.
اطلاعات مهمی هم تو هاردش دارم تروخدا کمک کنین.

نگران نباش مشكل از هاردت نيست مشكل از ويندوز xp هستش كه كه نميتونه پورت ساتا رو شناسايي بكنه شما بايد ويندوز مخصوص اين لپ تاپ رو كه قبلا روش بوده پيدا كني فروشنده حتما داره

hasti-k
23-07-2010, 19:21
سلام دوستان یه دل مدل دی 600 هست ...... اول اینکه حتما باید باطری توش باشه تا با برق کار کنه دوم اینکه تا دکمه پاور می زنم چند ثانیه بعد خاموش می کنه.بعضی وقتا هم درست میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید که خیلی حیاتیه برام. اخه ماله نامزدمه ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ابروم رفت .....هرچی لاف زده بودم پیشش...... کمک بفرمایید

miladssk
24-07-2010, 20:15
سلام
من يه مشكل عجيب واسم پيش اومده.
مشكل اينه كه من يه لپ تاپ ايسوز خريدم كه اصلا پارتيشن بندي نشده بود، بعد از پارتيشن بندي با پارتيش مجيك اصلا بوت اجرا نميشه ، يعني حتي اگه دگمه ديليت نگه ميدارم هيچ عكس العملي انجام نميده و فقط يه تصوير مياره كه روش آرم ايسوزو زده!!!!
نميدونم بايد چي كار كرد؟؟
لطفا راهنمايي كنيد!

Pami
24-07-2010, 22:29
داخل BIOS و یا منوی بوت که میتونید برید ؟ احتمالا MBR رو دستکاری کردید

ehsan AMD
25-07-2010, 01:40
کسی جواب نمیده ؟
این لپتاپ سی دی درایور نداره. باید چکار کنم ؟

سلام دوست عزیز: شما میتونی تمامی درایور های لپ تاپ toshiba a500 19w رو از آدرس زیر دانلود کنی....

poorshasb
25-07-2010, 10:22
سلام بچه ها شما رو به خدا کمکم کنید من یه لپ تاپ توشیبای تقریبا قدیمی دارم که میخوام ویندزشو عوض کنم اما بعد از ریستارت کردن هر کلیدی رو نگه میدارم که وارد تنظیمات بایوس بشم خود به خود ویندوز قبلی بالا میاد چه کار کنم؟

Pami
25-07-2010, 10:45
سلام بچه ها شما رو به خدا کمکم کنید من یه لپ تاپ توشیبای تقریبا قدیمی دارم که میخوام ویندزشو عوض کنم اما بعد از ریستارت کردن هر کلیدی رو نگه میدارم که وارد تنظیمات بایوس بشم خود به خود ویندوز قبلی بالا میاد چه کار کنم؟

سعی کنید به محض اینکه روشنش کردید کلید ESC رو نگه دارید ببینید وارد BIOS میشه یا نه

majidmt
25-07-2010, 18:59

من ویندورزو عوض کردم ولی حالا که میرم تو سایت سونی می بینم فقط درایور و نرم افزار برای 64 بیت داره و برای 32 بیت هیچی نداره

دوستان سلام من هم مشابه همین سوال دوستمونو داشتم فقط من هارد رو کلا پارتیشن بندی کردم حالا چطور میتونم فقط ویندوز را عوض کنم اگه یه 64 بیتی دیگه نصب کنم با genuine ویندوزم به حالت اورجینال تبدیل میشه؟(همون مدل ویندوز قبلی رو نصب کنم)

fardis_7
26-07-2010, 14:15
به غیر از سایت ساپورت سونی کجا دیگه می تونم درایور های اون لپ تاپ سونی مو دان کنم؟

majid_3ma
26-07-2010, 14:30
به غیر از سایت ساپورت سونی کجا دیگه می تونم درایور های اون لپ تاپ سونی مو دان کنم؟

saam_metal5
27-07-2010, 10:44
سلام دوستان تورو خدا هرچی زودتر کمکم کنین:worried: چند وقت پیش یه لپتاپ دل 1558 خریدم بعد چند روز وقتی میخوام یک کلیپ تصویری یا یک فیلم پخش بکنم player رو باز میکنه اما یکهو کل lcd مشکی میشه و دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد وباید دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه ودوباره روشن بکنم هر کاری هم بگین کردم نصب ویندوز نصب player جدید اما بازم همینطوری میشه چیکار بکنم؟مشکل از کجاست؟

kiuq
27-07-2010, 11:49
سلام دوستان تورو خدا هرچی زودتر کمکم کنین:worried: چند وقت پیش یه لپتاپ دل 1558 خریدم بعد چند روز وقتی میخوام یک کلیپ تصویری یا یک فیلم پخش بکنم player رو باز میکنه اما یکهو کل lcd مشکی میشه و دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد وباید دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه ودوباره روشن بکنم هر کاری هم بگین کردم نصب ویندوز نصب player جدید اما بازم همینطوری میشه چیکار بکنم؟مشکل از کجاست؟

فقط سر همون فیلم این اتفاق میفته یا کلیه؟؟
player رو عوض کردی؟از Kmplayer استفاده کن.
یه چک بکن ببین کارت گرافیکت رو شناخته! شاید داره بهش فشار میاد.

ebi66_boukan
27-07-2010, 22:41
سلام دوستان.من یه لب تاب گرفتم صفحش 14 اینچه و ویندوز 7 داره.وقتی باهاش بازی میکنم از طرف راست و چپ حدود 5 سانتی خالی و سیاهه و نمیتونه تمام صفحش کنه.تو تنظیمات بازی هم هر چی دستکاری کردم درست نشد.میخواستم ببینم مشکل چیه و میشه درستش کرد؟؟؟مشکل مربوط به ویندوزه؟؟؟چون یکی از دوستامم میگفت اینجوری بود XP نصب کرده بود درست شده بود.راه حلی داره؟؟؟

saman3230
27-07-2010, 23:15
سلام دوستان.من یه لب تاب گرفتم صفحش 14 اینچه و ویندوز 7 داره.وقتی باهاش بازی میکنم از طرف راست و چپ حدود 5 سانتی خالی و سیاهه و نمیتونه تمام صفحش کنه.تو تنظیمات بازی هم هر چی دستکاری کردم درست نشد.میخواستم ببینم مشکل چیه و میشه درستش کرد؟؟؟مشکل مربوط به ویندوزه؟؟؟چون یکی از دوستامم میگفت اینجوری بود XP نصب کرده بود درست شده بود.راه حلی داره؟؟؟

احتملا لپ تاپ شما sony و wide screen هستش برای حل این مشکل یاید شما res بازی رو نهایت بگذارید

kiuq
28-07-2010, 00:36
بله دوسستتون درست میگه تو اکس پی خود به خود فول اسکرین میشه..
ولی خب این مشکل واسه بازیهای نسبتا قدیمیه که رزولوشن مناسب رو ندارن . و راه حلی نداره چون مشکل از قدیمی بودن بازیه.
موفق باشید

tohid100
28-07-2010, 09:06
سلام
من یک کارت صدای حرفه ای usb دارم که برقش فقط از usb تامین میشه وهمیشه هم به لپتاپ وصله
ایا این مشکلی برای لپتاپ یا باطری اون ایجاد نمی کنه؟

ممنون

majidmt
28-07-2010, 12:01
نقل قول:
نوشته شده توسط amirrasa kateb [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نقل قول:
نوشته شده توسط amirrasa kateb [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان سلام من هم مشابه همین سوال دوستمونو داشتم فقط من هارد رو کلا پارتیشن بندی کردم حالا چطور میتونم فقط ویندوز را عوض کنم اگه یه 64 بیتی دیگه نصب کنم با genuine ویندوزم به حالت اورجینال تبدیل میشه؟(همون مدل ویندوز قبلی رو نصب کنم)
دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟؟؟:2:

m.shah
28-07-2010, 19:20
سلام دوست عزیز
متاسفانه باید بگم برای نصب لینوکس همیشه یه درایو جدا و فرمت شده داشته باشی.
هر چند فرمت اصلی رو خود لینوکس تنظیم می کنه ولی برای شروع کار باید حتما یه درایو خالیه فرمت شده داشتی باشی.
الان هم راهی نداری جز اینکه درایو سی رو فرمت کنی و بعد پارتیشن بندی کنی و یه درایو به ویندوز بدی و یه درایو هم برای لینوکس.
موفق باشی
اگه بازم سؤال داشتی در خدمتم.

m.shah
28-07-2010, 19:36
سلام دوست عزیز
الان تنها کاری که باید بکنی اینه که ویندوز رو تعمیر کنی.
چون اتفاقی که افتاده اینه که استارت آپ ویندوز مشکل پیدا کرده و با ید دیسک ویندوز رو بندازی و از قسمت Repair windows کار رو ادامه بدی و خودش کارا رو انجام میده .
اگه نتیجه تگرفتی بگو تا بگم چی کار کنی.
موفق باشی

Created By M.Shahmoradi

m.shah
28-07-2010, 19:48
سلام دوست عزیز
باید بگم نمی تونی کاری برای درایور های 32 بیتی انجام بدی.
چون درایور های خود سونی برای 64 فقط امتحان شده و توصیه می کنم از شرکت های بیرون هم احیانا درایوری نگیری چون کار نمی کنن.
تو می تونی همون 64 بیتی رو نصب کنی و برای استفاده از ویندوز 32 بیتی از نرم افزار VMWare استفاده کنی.
حالا میخوای با ویندوز 32 بیتی چی کار کنی؟
اگه مایل بودی یه پیام به این آدرس بده تا در مورد نرم افزاری که گفتم مفصل راهنماییت کنم.
موفق باشی.

lvip.mohsen68@gmail.com
Created By M.Shahmoradi

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

سلام دوست عزیز

نه نگران نباش .
ولی باید بگم که از همین الان تکلیفتو با خودت معلوم کن که باطری روی لپ تاپت باشه یا نه .
منظورم اینه که یا برای همیشه باطری رو در بیار یا همیشه پر نگهش دار و بزار روی سیستمت بمونه ؛ البته کار دوم یه حسن هم داره و اون اینه که تحت نواسانات برق بایوس سیستمت خراب نمیشه.
موفق باشی.

Created By M.Shahmoradi

arash 3 sut
29-07-2010, 10:06
سلام به همه دوستان.
من دو سه روز پیش یه vaio s116 خریدم با گارانتی ایران رهجو . یه مشکلی داره . تاچش بعضی موقع ها گیر میکنه تا موقعی هم که دستم رو از روش برندارم هیچ حرکتی نمی کنه . یعنی باید دستم رو بردارم دوباره بذارم تا حرکت کنه . به نظر شما مشکل حادیه ؟ ببرم پیش ایران رهجو؟ ربطی به مولتی تاچ بودنش نداره؟
ممنون

majid_3ma
29-07-2010, 10:27
سلام به همه دوستان.
من دو سه روز پیش یه vaio s116 خریدم با گارانتی ایران رهجو . یه مشکلی داره . تاچش بعضی موقع ها گیر میکنه تا موقعی هم که دستم رو از روش برندارم هیچ حرکتی نمی کنه . یعنی باید دستم رو بردارم دوباره بذارم تا حرکت کنه . به نظر شما مشکل حادیه ؟ ببرم پیش ایران رهجو؟ ربطی به مولتی تاچ بودنش نداره؟
ممنون

فکر نمیکنم مشکلی باشه

arash 3 sut
29-07-2010, 10:41
فکر نمیکنم مشکلی باشه
میشه بیشتر توضیح بدی ؟ یعنی چیز عادی ای هست ؟ آخه هر چند دقیقه یک بار اینجوری میشه . همین الان یه مشکل دیگه هم پیدا کرد . بک لایت کی بردش هم دیگه روشن نمی شه . زنگ زدم ایران رهجو ، گفت یه بار ریکاوری کن شاید از نرم افزار باشه اگه درست نشد بیار . مگه با ریکاوری چیزی عوض می شه ؟ آخه همش 3 روزه خریدمش:18:

majid_3ma
29-07-2010, 10:46
احتمال داره وقتی شما کار می کنید یه مقدار دستتون خیس میشه و این باعث میش که بد کار کنه
فکر نمیکنم بک لایت به ویندوز ربط داشته باشه
حالا یه بار ریکاور کن

arash 3 sut
29-07-2010, 11:08
احتمال داره وقتی شما کار می کنید یه مقدار دستتون خیس میشه و این باعث میش که بد کار کنه

نه، اصلا کار به اونجا نمی کشه تا روشنش می کنم دو دقیقه طول نمی کشه که شروع می کنه به گیر کردن .
حالا دارم ریکاور می کنم . ببینم چی میشه .

arash 3 sut
29-07-2010, 16:36
ریکاورم کردم . درست نشد :41:

charmi
29-07-2010, 20:14
بهترین محل برای آموزش تعمیرات لپ تاپ کجاست.

majid_3ma
29-07-2010, 22:03
بهترین محل برای آموزش تعمیرات لپ تاپ کجاست.
باید بگردی یه تعمیرکار پیدا کنی که بری پیش اون دوره ببینی

hossputer7
30-07-2010, 22:25
دوستان من لبتام وسترو 1500 و دو اسالی هم هست دارمش

میخوام به عنوان سرور ازش استفاده کنمو باسه محله کارم 24 ساعته روشن باشه حتی شب باید به نت وصل باشه

حالا این لبتاب تاقت میاره مثلا اصلا خاموش نشه نسوزه! یا اینطوری با لبتاب برخورد کنم میسوزه!

اگه بش لطف کنم مثلا جمهعا شب خاموشش کنم همین

نظرتون چیه؟ میسوزه!؟

avant_garde
30-07-2010, 23:22
من چند وقت پیش لپ تاپمو باز کردم و تمیزش کردم (خیلی با دقت این کارو کردم، بار اولم هم نبود) اما اینبار به یه مشکل برخوردم به این شکل که بعضی وقتها (ناگهانی، هیچ علائمی هم نداره) سیستم به مدت حدود 30 ثانیه فریز میکنه اونم نه همه جاش، بعضی قسمت هاش مثل صدا و تصویر ( چراغ هارد هم تو این مدت روشن میمونه) و دوباره به حالت طبیعی خودش برمیگرده.
خواستم ببینم آیا ممکنه هارد آسیب دیده باشه؟ یا قطعه دیگه ای؟
کسی تا حالا تجربه ی این مساله رو داشته؟؟

mohsen_1363
30-07-2010, 23:48
سلام
یه لبتابی که سیستم عاملش لینوکس هست
مثلا ایسر 5738 میشه روش ویندوز 7 نصب کرد ؟

hamid_hitman47
31-07-2010, 11:11
با سلام...
چه طور می شه وقتی که ریکاوری می کنی این آپدیت هایی که واسه خوده ویندوزه و آپدیت های خود وایو رو که دانلود و نصب شده رو هم بر گردونی؟ منظورم اینه که چه طور میشه این آپدیت ها را هم ریکاوری کرد!.... آخه یکی 2 گیگی آپدیت کردم و حالا مجبورم ریکاوری کنم, زورم میاد دوباره این آپدیت ها را دانلود کنم....
با تشکر.

majid_3ma
31-07-2010, 11:39
متاسفانه نمیشه چون باید Image ای که خود سونی داره دستکاری کنی که اونم نمیشه.

hossputer7
31-07-2010, 12:19

میخوام به عنوان سرور ازش استفاده کنمو باسه محله کارم 24 ساعته روشن باشه حتی شب باید به نت وصل باشه

حالا این لبتاب تاقت میاره مثلا اصلا خاموش نشه نسوزه! یا اینطوری با لبتاب برخورد کنم میسوزه!

نظرتون چیه؟ میسوزه!؟

سواله سختی نبود:31:

بیخیال جواباتون من تست میکنم سوخت میگم یه تجربه باشه

majid_3ma
31-07-2010, 12:39
سواله سختی نبود:31:

بیخیال جواباتون من تست میکنم سوخت میگم یه تجربه باشه

اول از همه کارت گرافیک میسوزه

mohammadp30
31-07-2010, 13:57
با سلام به اساتيد گرامي
يك لپ تاپ Asus N61j رو 2 ما قبل خريداري كردم. تا ديروز قبل از اينكه ريكاوريش كنم مثل ساعت كار ميكرد البته من چند بار ديگر قبل از اين هم ريكاري كرده بودم ولي اشكالي پيدا نكرده بود . بعد از ريكاوري اخري كه ديروز انجام دادم بعد از اينكه ريكاوري كرد سيستم رو و پيغام finish و ريستارت رو داد سيستم خاموش شد و بعد از روشن كردن سيستم چراغ كوچكي كه كنار Caps Lock و چراغ كوچكي كه عكس يك قفل بالاي ان بود روشن شد و اصلا سيستم بوت نشد يعني هيچ چيزي در مانيتور نمايش داده نشد و مشكل من از همين جا شروع شد در ضمن فن كنار لپ تاپ گرماي فوق العاده زيادي توليد ميكردش . اگر كسي ميدونه مشكل چيه لطفا من رو راهنمايي بفرماييد.

majid_3ma
31-07-2010, 14:46
احتمال داره از رمتون باشه

LAPTOP SERVICE
31-07-2010, 16:15
با سلام به اساتيد گرامي
يك لپ تاپ Asus N61j رو 2 ما قبل خريداري كردم. تا ديروز قبل از اينكه ريكاوريش كنم مثل ساعت كار ميكرد البته من چند بار ديگر قبل از اين هم ريكاري كرده بودم ولي اشكالي پيدا نكرده بود . بعد از ريكاوري اخري كه ديروز انجام دادم بعد از اينكه ريكاوري كرد سيستم رو و پيغام finish و ريستارت رو داد سيستم خاموش شد و بعد از روشن كردن سيستم چراغ كوچكي كه كنار Caps Lock و چراغ كوچكي كه عكس يك قفل بالاي ان بود روشن شد و اصلا سيستم بوت نشد يعني هيچ چيزي در مانيتور نمايش داده نشد و مشكل من از همين جا شروع شد در ضمن فن كنار لپ تاپ گرماي فوق العاده زيادي توليد ميكردش . اگر كسي ميدونه مشكل چيه لطفا من رو راهنمايي بفرماييد.

بایوس مشکل پیدا کرده است.

pooriya_hp
31-07-2010, 16:32

نظرتون چیه؟ میسوزه!؟
دادش من شما با لپ تاپ طرف هستید با خر که طرف نیستید.

pooriya_hp
31-07-2010, 16:39
سلام
یه لبتابی که سیستم عاملش لینوکس هست
مثلا ایسر 5738 میشه روش ویندوز 7 نصب کرد ؟

بله،امکانش هست ولی بهتره از سیستم عامل اصلی همراه لپ تاپ استفاده کنید

majidadib
01-08-2010, 12:24
سلام خدمت اساتید
یه سوال خیلی مبتدیانه داشتم
توی مشخصات کارت گرافیک لپ تاپ ها : 128 MB UpTo 1695 MB
این منظورش چیه؟
لپ تاپ توانایی اجراری برنامه های 128 Mb رو داره؟
یا اینکه برنامه هایی با نیاز به کارت گرافیک 1 گیگ رو هم اجرا میکنه؟
ممنون

hossputer7
01-08-2010, 13:12
اول از همه کارت گرافیک میسوزه

من شده تا یک ماه هم خاموش نکنم دستگامو (فکر نمیکنم باسه گرافیک مشکلی پیش بیباد چون همیشه در حال خونک شدنه و پردازش سنگین که نمیخواد کنه جی پیو 55 درجس همیشه)

دادش من شما با لپ تاپ طرف هستید با خر که طرف نیستید.

عجب جوابه علمی !!!خر !!! نمیدونم کجای سیستم لبتابه :31:

اما به دور از همه این مسائل لبتابو باسه کارای طولانی طراحی کردن پی سیه که کمی حساس تره اگه لبتاب همیشه روشن باشه و کار آروم باش انجام شه به نظره من مشکلی براش پیش نمیاد

الان من دو ساله که شارژ برقشو از برق جدا نکردم یعنی طی این دو سال خاموش نشده شارژر همه میگن باید مسیوخت اما چیزیش نیمشه. :27:

hamidr65
01-08-2010, 13:26
سلام دوستان ...

من وقتی روی نت بوکم که mini dell10 هست ویندوز 7 نصب میکنم..همه چی خوبه فقط یه مشکل عجیب وجود داره ..اونم اینه که هنگام بالا آمدن ویندوز به جای لوگوی ویندوز 7 ( همونی که 4 تا پنجره از 4 طرف صفحه میاند و به هم میچسبند) لوگوی ویستا میاد ...البته بعدش که وارد صفحه welcome میشه مثل بقیه windows 7 ها میمونه و مشکلی نداره ........

من وقتی این نت بوک رو خریدم ویندوز 7 استارتر اورجینال روش بود که همینجوری بود یعنی مثل ویستا لود میشد..من فکر کردم چون استارتر هست اینجوریه ...یه ویندوز 7 ultimate هم نصب کردم ...در عین تعجب اون هم همین مشکل را داشت ...در صورتی که من همین ویندوز را از روی همین DVD روی دسکتاپ خودم میریزم و مشکلی نداره و درست لود میشه ...در ضمن من این ویندوز ultimate را در کنار همون ویندوز استارتر اورجینال روی یک درایو دیگر نصب کردم یعنی الان هردو ویندوز را دارم ...لطفا کمک کنید

pooriya_hp
01-08-2010, 13:27
سلام خدمت اساتید
یه سوال خیلی مبتدیانه داشتم
توی مشخصات کارت گرافیک لپ تاپ ها : 128 MB UpTo 1695 MB
این منظورش چیه؟
لپ تاپ توانایی اجراری برنامه های 128 Mb رو داره؟
یا اینکه برنامه هایی با نیاز به کارت گرافیک 1 گیگ رو هم اجرا میکنه؟
ممنون
سلام
گرافیک (( نسل جدید )) شامل دو قسمت میشه:
1. detect
2. shere
توضیح detect: حافظه ای اصلی گرافیک (( حقیقی ))
// shere: حافظه ای فرعی گرافیک که مقدار نیاز گرافیک رو از رم برداشت میکنه (( مجازی ))
منظورش این هست که:
حافظه ی اصلی شما 128 هست و با برداشت از رم به 1695 می رسد.
بله بازی های 128 رو می تونید اجرا کنید بدونه اینکه از رم برداشتی نشه.
برنامه های 1695 رو هم می تونید اجرا کنید به شرط اینکه از رمتون برداشت بشه.
خواهش میکنم.

pooriya_hp
01-08-2010, 13:39
عجب جوابه علمی !!!خر !!! نمیدونم کجای سیستم لبتابه :31:

اما به دور از همه این مسائل لبتابو باسه کارای طولانی طراحی کردن پی سیه که کمی حساس تره اگه لبتاب همیشه روشن باشه و کار آروم باش انجام شه به نظره من مشکلی براش پیش نمیاد

الان من دو ساله که شارژ برقشو از برق جدا نکردم یعنی طی این دو سال خاموش نشده شارژر همه میگن باید مسیوخت اما چیزیش نیمشه. :27:
ببین عزیز دل من که نگفتم خر یه سیستم لپ تاپه گفتم که با خر طرف نیستی !!! OK
اینجوری که ما شنیدیم و تجربه داریم لپ تاپ واسه کارهای سبک و همچنین استفاده در مدت زمان کوتاه هست.
شما الان داری می گی لپ تاپ رو واسه کارهای سنگین و دائم روشن موندن طراحی کردن !!!
واقعا که جای تاسف داره !!!!:13:
ببین اگه اون شارژر 10 سال هم تو برق و سوکت شارژ بمونه هیچ اتفاقی برای لپ تاپت نمی افته محض اطلاع بگم که:
زمانی که شما شارژر رو میزنی به برق باتری پر میشه و بطور اتوماتیک برق بین لپ تاپ و شارژر قطع میشه در نتیجه هیچ آسیبی به لپ تاپ نمی رسه.

pooriya_hp
01-08-2010, 13:50
سلام دوستان ...

من وقتی روی نت بوکم که mini dell10 هست ویندوز 7 نصب میکنم..همه چی خوبه فقط یه مشکل عجیب وجود داره ..اونم اینه که هنگام بالا آمدن ویندوز به جای لوگوی ویندوز 7 ( همونی که 4 تا پنجره از 4 طرف صفحه میاند و به هم میچسبند) لوگوی ویستا میاد ...البته بعدش که وارد صفحه welcome میشه مثل بقیه windows 7 ها میمونه و مشکلی نداره ........

من وقتی این نت بوک رو خریدم ویندوز 7 استارتر اورجینال روش بود که همینجوری بود یعنی مثل ویستا لود میشد..من فکر کردم چون استارتر هست اینجوریه ...یه ویندوز 7 ultimate هم نصب کردم ...در عین تعجب اون هم همین مشکل را داشت ...در صورتی که من همین ویندوز را از روی همین DVD روی دسکتاپ خودم میریزم و مشکلی نداره و درست لود میشه ...در ضمن من این ویندوز ultimate را در کنار همون ویندوز استارتر اورجینال روی یک درایو دیگر نصب کردم یعنی الان هردو ویندوز را دارم ...لطفا کمک کنید
اینجوری که من متوجه شدم شما ابتدا استارتر داشتید و بعد تصمیم به نصب ULTMATE گرفتید و در هنگام انتخاب پارتیشن یک اشتباه کردید که پارتیشنی که ویندوز قبلی توش بود رو فرمت نکردی حالا بین دو ویندوز در یک درایو تداخل ایجاد شده. درسته ؟؟؟؟
در این مواقع بهتره از نو ویندوز بریزی البته پارتیشن مورد نظر رو باید در هنگام انتخاب پارتیشن فرمت کنید.
از نظر من بهتره شما از نسخه اورجینال همراه لپ تاپ استفاده کنی.
موفق باشید

Ho$∑∫N
01-08-2010, 16:46
سلام.
من با يه مشكل مواجه شدم.

حدود يه ماه پيش يه لپ تاپ HP Pavilion DV6-2064Ca گرفتم با مشخصات زير :

CPU : AMD Turion II Ultra Dual Core Mobile M640 2.6 GHz
RAM : 4 GB DDRIII
Graphic : ATI Radeon HD Mobility 4650 1024 Mb dedicated DDR III
Blu-ray Drive
HARD : 500 Gb (7200 rpm)
Monitor : LED 15.6"

اون موقع خيلي راضي بودم. ولي الان كه يه ماه گذشته متوجه شدم كه روي پيچ هاي پشت لپ تاپ كمي خوردگي وجود داره و مثل اين كه يكي از اون ها نيست! (البته نميدونم اصلا چنين حفره اي بايد باشه يا نه ؟). البته فكر نميكنم دست دوم باشه چون توي مغازه همون اول كه دستگاه رو باز كرد اول صفحه رجيستري ويندوز 7 اومد كه بايد ويندوز رو ثبت كني و همچنين هولوگرام مايكروسافت به همراه سريال نامبر ويندوز روش نصبه و مشكل خاصي هم نداشتم. ولي الان كه SplinterCEll : convition رو روش حتي روي low تيك اجرا ميكنم فكر ميكنم يه بلايي سرش اومده كه اينطوري شده و پرفورمنس پايين اومده. البته درايور دستگاه مال 2009 هستش و ميخوام بدونم تاثيري در كندي بازي ها داره چون تنظيمات گرافيك و باتري رو هم روي performance تنظيم كردم. و آيا راهي هست كه كارت گارانتي تعويض يكساله داره (البته ميدونم اطميناني نيست). آيا ميتونم پس بدم ؟ البته توي اين يك ماه يه خراشيدگي روي يه گوشه افتاده (نزديك درگاه درايو).
آيا دستگاه آپگريد شده بوده ؟ و آيا اين كار اشكالي داره؟

خيلي ممنون.

hossputer7
01-08-2010, 17:56
ببین عزیز دل من که نگفتم خر یه سیستم لپ تاپه گفتم که با خر طرف نیستی !!! OK
اینجوری که ما شنیدیم و تجربه داریم لپ تاپ واسه کارهای سبک و همچنین استفاده در مدت زمان کوتاه هست.
شما الان داری می گی لپ تاپ رو واسه کارهای سنگین و دائم روشن موندن طراحی کردن !!!
واقعا که جای تاسف داره !!!!:13:
ببین اگه اون شارژر 10 سال هم تو برق و سوکت شارژ بمونه هیچ اتفاقی برای لپ تاپت نمی افته محض اطلاع بگم که:
زمانی که شما شارژر رو میزنی به برق باتری پر میشه و بطور اتوماتیک برق بین لپ تاپ و شارژر قطع میشه در نتیجه هیچ آسیبی به لپ تاپ نمی رسه.

عزیز من همه اینارو میدونم اما با این موافقم که لبتابو باسه مدت زمانه طولانی روشن باشه (نه باسه بازی) توریش نمیشه

الانم به هر کی میخوای بگی که من دو سال تمام شارژرم توی برقه میگه شارژره خوبیه (کاری به لبتاب ندارم خوده شارژرو میگم) در صورتی که همین لبتابم باسه دانلود شده یک ماه هم روشن باشه

من نظرم اینه مدت زمانه طولانی توی عمر لبتاب تاثیری نداره نه اینکه نداره 100% دستگاهی که روشنه رسیکه! اما من همیشه با لبتابام و مخصوصااا داداشم اینطوری رفتار کریدم هیچ وقتم مورد پیدا نکردن

موفق باشید (فکر کنم نظرات متفاوتن) سخنو کووتاه کنیم بهتره

pooriya_hp
01-08-2010, 18:51
عزیز من همه اینارو میدونم اما با این موافقم که لبتابو باسه مدت زمانه طولانی روشن باشه (نه باسه بازی) توریش نمیشه

الانم به هر کی میخوای بگی که من دو سال تمام شارژرم توی برقه میگه شارژره خوبیه (کاری به لبتاب ندارم خوده شارژرو میگم) در صورتی که همین لبتابم باسه دانلود شده یک ماه هم روشن باشه

من نظرم اینه مدت زمانه طولانی توی عمر لبتاب تاثیری نداره نه اینکه نداره 100% دستگاهی که روشنه رسیکه! اما من همیشه با لبتابام و مخصوصااا داداشم اینطوری رفتار کریدم هیچ وقتم مورد پیدا نکردن

موفق باشید (فکر کنم نظرات متفاوتن) سخنو کووتاه کنیم بهتره
بله نظر من با نظر شما بسیار متفاوت هست.
شما هرکاری دوست داشتید انجام بدید.
وقت کردید یه کشتی با لپ تاپتون بگیرید. (( ظاهرا که لپ تاپتون جزء لپ تاپ های آهنین هست ))
به هر حال امیدوارم که لحظات خوشی رو با لپ تاپتون سپری کنید.
راستی برند و مدل این لپ تاپ آهنین چی هست ؟؟؟

pooriya_hp
01-08-2010, 21:59
سلام.
من با يه مشكل مواجه شدم.

حدود يه ماه پيش يه لپ تاپ HP Pavilion DV6-2064Ca گرفتم با مشخصات زير :

CPU : AMD Turion II Ultra Dual Core Mobile M640 2.6 GHz
RAM : 4 GB DDRIII
Graphic : ATI Radeon HD Mobility 4650 1024 Mb dedicated DDR III
Blu-ray Drive
HARD : 500 Gb (7200 rpm)
Monitor : LED 15.6"

اون موقع خيلي راضي بودم. ولي الان كه يه ماه گذشته متوجه شدم كه روي پيچ هاي پشت لپ تاپ كمي خوردگي وجود داره و مثل اين كه يكي از اون ها نيست! (البته نميدونم اصلا چنين حفره اي بايد باشه يا نه ؟). البته فكر نميكنم دست دوم باشه چون توي مغازه همون اول كه دستگاه رو باز كرد اول صفحه رجيستري ويندوز 7 اومد كه بايد ويندوز رو ثبت كني و همچنين هولوگرام مايكروسافت به همراه سريال نامبر ويندوز روش نصبه و مشكل خاصي هم نداشتم. ولي الان كه SplinterCEll : convition رو روش حتي روي low تيك اجرا ميكنم فكر ميكنم يه بلايي سرش اومده كه اينطوري شده و پرفورمنس پايين اومده. البته درايور دستگاه مال 2009 هستش و ميخوام بدونم تاثيري در كندي بازي ها داره چون تنظيمات گرافيك و باتري رو هم روي performance تنظيم كردم. و آيا راهي هست كه كارت گارانتي تعويض يكساله داره (البته ميدونم اطميناني نيست). آيا ميتونم پس بدم ؟ البته توي اين يك ماه يه خراشيدگي روي يه گوشه افتاده (نزديك درگاه درايو).
آيا دستگاه آپگريد شده بوده ؟ و آيا اين كار اشكالي داره؟

خيلي ممنون.
خوردگی سر پیچ بدلیل استفاده از پیچگوشتی های نامرغوب هست البته امکانش هست روی سطوح خش دار گذاشته باشید.
فکر نکنم ازت پس بگیرن.
hp که گارانتی رسمی تو ایران نداره، باید بره دبی که اونهم ارزش نداره چون خرجت می ره بالا.

پایین اومدن فریم در بازی و محیط ویندوز به عواملی مثل:
1. ویروسی بودن سیستم (( که خیلی شایع هست ))
2. داشتن آنتی ویروس سنگین (( مثل: نورتون ))
3. اختلال در cpu و ram

راه حل:
1. اسکن با آنتی ویروس
2. تعویض ویندوز
3. تست قطعات
4. روشن کردن کامپیوتر با برق مستقیم شهری
5. اجرای یه بازی دیگه

شرمنده همینا یادم میآد

total_overdose
01-08-2010, 22:33
سلام دوستان
من یه لپ تاپ اچ پی دارم.
چند روز پیش کاملا بازش کردم و گرد گیریش کردم اخه حدودا 4سالی دارمش.
بعد قسمت کیبورد لپ تاپم خورد زمین.
الان بگیر نگیر شده.بعضی موقع بعضی از دکمه هاش کار نمیده بعضی موقع هم درست میشه.
حالا خواستم ببینم آیا کلا این قسمت کیبورد قابل تعویض هست؟
حدودا چقدر قیمت داره؟
آیا ارزش داره یا دیگه باید قیدشو بزنم؟:41:

Ho$∑∫N
02-08-2010, 08:19
با سلام.

من متوجه شدم كه چرا افت فريم داشتم با تحقيقي كه كردم فهميدم بايد جديد ترين درايور گرافيك رو دانلود كنم كه مربوط به 2010 به اينور و ورژن 10.4 باشه ولي تو سايت hp براي دستگاه من اين درايور ارائه نشده. آيا بايد از سايت amd دانلود كنم ؟

در ضمن آنتي ويروس من trial 90 روزه norton هست ولي اون رو خاموش ميكنم (همه چي disable)

magid
02-08-2010, 10:58
سلام دوستان
كسي اطلاعي داره كه فرق مدل hp dv6-2140ee با hp dv6-2140se در چي هست و اين ee با se چه فرقي داره و اصلا يعني چي؟
نظرتون رو هم درباره اين لپ تاپ مي خواستم بدونم ؟

pooriya_hp
02-08-2010, 11:30
سلام دوستان
من یه لپ تاپ اچ پی دارم.
چند روز پیش کاملا بازش کردم و گرد گیریش کردم اخه حدودا 4سالی دارمش.
بعد قسمت کیبورد لپ تاپم خورد زمین.
الان بگیر نگیر شده.بعضی موقع بعضی از دکمه هاش کار نمیده بعضی موقع هم درست میشه.
حالا خواستم ببینم آیا کلا این قسمت کیبورد قابل تعویض هست؟
حدودا چقدر قیمت داره؟
آیا ارزش داره یا دیگه باید قیدشو بزنم؟:41:
سلام
شما اول مدل لپ تاپتون رو بگید !!!
شما از بقل به کلید ها نگاه کن ببین اون کلید های خراب،برآمده شدند اگه برآمده شدند یکم فشار بده شاید درست شد. (( هم از رو و هم از زیر ))
کیبورد ها قابلیت تعویض دارند.
حقیقتش من تو ایران قطعات لپ تاپ زیاد ندیدم چه برسه قطعه HP رو که گارانتی رسمی هم نداره.
قیمتش حدود 80 - 25 هست،بستگی به مدل لپ تاپ داره.
اگه گیر اوردی عوضش کن.
ولی به نظر من برو یدونه از این کیبورد های USB بخر.
من یکی از این کیبوردها دارم همیشه تو کیف لپ تاپم هست،خیلی جم و جور و خیلی هم سریع هست در کل اگه من این 500 تا پستی که تو این سایت دادم با کیبورد لپ تاپم می دادم دیگه چیزی ازش نمی موند.

کوچیک همه ی بچه های سایت = pooriya_hp

majid_3ma
02-08-2010, 11:30
توی سفارش هستش
مثلا ee برای امارات هست و se واسه یه جای دیگه

m.shah
02-08-2010, 13:58
سلام دوست عزیز

خسته نباشی

با تاسف تمام باید بگم که کارت گرافیکت احتمالا سوخته
الانم که سیستمت بالا میاد داره از گرافیک آنبورد مادربورد استفاده می کنه که حتما ظرفیت خیلی پایینی هم باید داشته باشه.
یا اینکه رابط بین cpu و کارت گرافیک یا خروجی کارت گرافیک مشکل پیدا کرده.
خلاصه مشکلت سخت افزاریه و واسه تعمیر فقط ببر اونجایی که خریدی.

نهایتش هم اینه که رابط های بین کارت گرافیک و سی پی یو باید عوض بشه.

موفق باشی/.

Created By M.Shahmoradi

total_overdose
02-08-2010, 15:01
سلام
شما اول مدل لپ تاپتون رو بگید !!!
شما از بقل به کلید ها نگاه کن ببین اون کلید های خراب،برآمده شدند اگه برآمده شدند یکم فشار بده شاید درست شد. (( هم از رو و هم از زیر ))
کیبورد ها قابلیت تعویض دارند.
حقیقتش من تو ایران قطعات لپ تاپ زیاد ندیدم چه برسه قطعه HP رو که گارانتی رسمی هم نداره.
قیمتش حدود 80 - 25 هست،بستگی به مدل لپ تاپ داره.
اگه گیر اوردی عوضش کن.
ولی به نظر من برو یدونه از این کیبورد های USB بخر.
من یکی از این کیبوردها دارم همیشه تو کیف لپ تاپم هست،خیلی جم و جور و خیلی هم سریع هست در کل اگه من این 500 تا پستی که تو این سایت دادم با کیبورد لپ تاپم می دادم دیگه چیزی ازش نمی موند.

کوچیک همه ی بچه های سایت = pooriya_hp
سلام ممنون از جواب
والا مدلش قدیمی شده دیگه:41: hp 6185 eu هست:31:
امروز دوباره بازش کردم.بعد با کمی ور رفتم مشکل رو فکر کنم پیدا کردم.جایی که کیبورد با یه کابل وصل میشه به برد همون پایه رو برد فکر میکنم ایراد پیدا کرده یعنی گیرش شل شده:31: منم یه تیکه کاغذ کوچولو کردم بینش و بعد گیره رو جا زدم فعلا که مثل بنز جواب میده:31:

pooriya_hp
02-08-2010, 15:05
خواهش میکنم
فکرش رو میکردم همین مدل باشه.
خدا رو شکر که دیگه درست شد.

am_64
02-08-2010, 17:57
سلام دوستان
ببخشید من با موبایلم که عکس می گرفتم و به لپتابم منتقل می کردم حجمش بالای یک مگا بایت بود و خیلی باکیفیت ، الان مدتی هست که هر عکسی می گیرم و منتقل می کنم به لپتابم حجمش 40 یا 50 کیلو بایت میشه و بی کیفیت . ایا این اشکال از لپتابه یا موبایل
علتش رو میخواستم بدونم
ممنون

hamid.7003
02-08-2010, 19:16
سلام دوستان
ببخشید من با موبایلم که عکس می گرفتم و به لپتابم منتقل می کردم حجمش بالای یک مگا بایت بود و خیلی باکیفیت ، الان مدتی هست که هر عکسی می گیرم و منتقل می کنم به لپتابم حجمش 40 یا 50 کیلو بایت میشه و بی کیفیت . ایا این اشکال از لپتابه یا موبایل
علتش رو میخواستم بدونم
ممنون

با چی میریزی رو لپ تاپ از برنامه خاصی استفاده نمیکنی؟

am_64
02-08-2010, 19:26
با چی میریزی رو لپ تاپ از برنامه خاصی استفاده نمیکنی؟

بله . موبایلم یه سیدی داره اونو نصب کردم و از طریق اون عکس ها رو انتقال میدادم . ممکنه اشکال از برنامه ای باشه که انتقال میدم ؟ باید چیکار کنم

pooriya_hp
02-08-2010, 20:13
سلام دوستان
علتش رو میخواستم بدونم
ممنون
در اینصورت ممکنه که:
1. تنظیمات دوربین دستکاری شده باشه
2. ممکنه برنامه نمایش دهنده تصاویر رو روی حالت low اجرا می کنند.

am_64
02-08-2010, 21:20
در اینصورت ممکنه که:
1. تنظیمات دوربین دستکاری شده باشه
2. ممکنه برنامه نمایش دهنده تصاویر رو روی حالت low اجرا می کنند.
ممنونم بله درسته از تنظیمات دوربین بود
رزولوشنش روی 640*480 تنظیم شده بود به همین خاطر بی کیفیت نشون میداد
تنظیمش کردم روی 2560*1920 مثل اولش شد
ممنون از دوستان

pooriya_hp
02-08-2010, 23:03
ممنونم بله درسته از تنظیمات دوربین بود
رزولوشنش روی 640*480 تنظیم شده بود به همین خاطر بی کیفیت نشون میداد
تنظیمش کردم روی 2560*1920 مثل اولش شد
ممنون از دوستان
خواهش می کنم.
خدا رو شکر

mohammadp30
03-08-2010, 13:45
بایوس مشکل پیدا کرده است.

دقيقا مشكل در بايوس چطور بوجود امده ؟

LAPTOP SERVICE
03-08-2010, 17:25
دقيقا مشكل در بايوس چطور بوجود امده ؟

احتمالا نسخه اصلی بایوس مشکل داشته است و باید آپدیت می کردید که این کار را نکرده اید.

Perpetual
03-08-2010, 17:51
سلام
من یه لپ تاپ سونی سری vgn دارم که هر وقت روشنش می کنم هنوز به بایوس نرسیده خاموش میشه یا وقتی که باتریش بهشه خودش روشن میشه و بعد از دو ثانیه خاموش میشه و قتی باتری رو هم در میارم و مستقیم با برق تغذیش می کنم بازم همونجوره .
یه بار هم دادم تعمیر درست شده ولی دوباره همونجور شده.
لطفا مرا کنید و دیگر هیچ ...

hamid.7003
03-08-2010, 18:16
سلام
من یه لپ تاپ سونی سری vgn دارم که هر وقت روشنش می کنم هنوز به بایوس نرسیده خاموش میشه یا وقتی که باتریش بهشه خودش روشن میشه و بعد از دو ثانیه خاموش میشه و قتی باتری رو هم در میارم و مستقیم با برق تغذیش می کنم بازم همونجوره .
یه بار هم دادم تعمیر درست شده ولی دوباره همونجور شده.
لطفا مرا کنید و دیگر هیچ ...

اول روم و سی پی یو و اسلات هاشونو با اسپری خشک بشور اگه حل نشد یه رم و سی پی یو سالم روش تست کن اگه هنوزم مشکلت پا بر جا بود تو برد اتصالی داره و کار تعمیر کاره که تشخیصش بده دیگه

ssima
03-08-2010, 18:49
سلام
لپ تاپ یکی از دوستانم به قول خودش چند وقتیه که داغ میشه! قسمت صفحه لمسی ماوس لپ تاپ، راستی لپ تاپش dell هستش!
به نظرتون علتش چی میتونه باشه؟

RA 2020
03-08-2010, 23:18
سلام
لپ تاپ من از سری f سونی است پایین سمت چپ تقریباً کنار فن صدای سیگنال کمی می ده
به نظرتون ازچیه؟

V E S T A
04-08-2010, 11:18
سلام
من يه سوني مدل EA16FG خريدم چنتا سوال داشتم ..
اول اينكه زمان خريد همه كليدهاي FN روامتحان كردم و همه سالمن فقط دوتاكليد Pause و‎ Break هستن كه روزخريد نتونستم امتحانشون كنم فروشنده بهم گفت اين 2تا دكمه زمان اجراي نرم افزارهاي خاص كاربرد دارن مثل break كه توبرنامه نويسي كاربرد داره،ميخوام بدونم اولا زمان اجراي كدوم نرم افزارهاي ازاين دوكليد استفاده ميشه؟ودوما آياممكنه اين دوكليدمشكل داشته باشه باتوجه به اينكه بقيه كليدهاسالمن..
سوال دوم اينكه ريكاوري من 4تا دي وي دي شد و 1ساعت و40 دقيقه‎ طول كشيد..اين زمان استاندارده؟ فك ميكردم 3ساعت طول بكشه..
وسوال آخرم ..من پارتيشن بندي نكردم وفقط 1درايو دارم هاردهم 500گيگ هست ،ولي free space درايو c رو 430از 450نشون ميده اون 50گيگ كجا استفاده شده؟ ودرايو ريكاوري هميشه hide هست؟
وتو درايوc ‎ هم 2تا program file ‎هست كه جلو يكيشون نوشته‎ x86‎ ‎ اين 2تا چه تفاوتي باهم دارن؟
دوستان ممنون ميشم زودتر جواب بدين :11:

kiuq
04-08-2010, 11:29
وسوال آخرم ..من پارتيشن بندي نكردم وفقط 1درايو دارم هاردهم 500گيگ هست ،ولي free space درايو c رو 430از 450نشون ميده اون 50گيگ كجا استفاده شده؟ ودرايو ريكاوري هميشه hide هست؟
وتو درايوc ‎ هم 2تا program file ‎هست كه جلو يكيشون نوشته‎ x86‎ ‎ اين 2تا چه تفاوتي باهم دارن؟
شما در حالت عادی باید466 گیگ داشته باشی که اون بقیش مخفی هست که اگه سی دی ویندوز رو بزنی و دکمه Driver رئ بزنی ائنا هم میاد ولی خب بی استفادست.
اون x86 هم پیش فرض پوشه های ویندوز هستش
:20:

---------- Post added at 12:29 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

سلام
لپ تاپ یکی از دوستانم به قول خودش چند وقتیه که داغ میشه! قسمت صفحه لمسی ماوس لپ تاپ، راستی لپ تاپش dell هستش!
__________________خب میزان گرم شد هنگام کارای مختلف متفاوته بستگی داره شما باهاش چی کار میکنی و چی کار میکردید.

pooriya_hp
04-08-2010, 12:31
سلام
داغ شدن لپ تاپ به عواملی چون :
1. استفاده در جاهای گرم
2. داشتن cpu amd
3. استفاده نکرن از cool pad
4. نقص از جانب فن ها
5. اجرای مدوام دیسک
6. در کل کانفیگ های بالا کمی داغ می کنند.
7. قرار دادن حالت باتری بروی power server
8. گذاشتن بروی فرش یا سطوح پرز دار.
9. اجرای بازی های سنگین
10. و....
بستگی دارد.
اینکه قسمت touch pad داغ میکنه از حرکت انگشت بروی صفحه هم هست.
اگه داغ کردن بیش از حد هست باید مورد بررسی قرار بگیره.
شما مدل و مشخصات و همچنین دمای قطعات رو بگید/
موفق باشید.

V E S T A
04-08-2010, 13:16
شما در حالت عادی باید466 گیگ داشته باشی که اون بقیش مخفی هست که اگه سی دی ویندوز رو بزنی و دکمه Driver رئ بزنی ائنا هم میاد ولی خب بی استفادست.
اون x86 هم پیش فرض پوشه های ویندوز هستش

ممنون يعني الان 450گيگ حجم عادي هست؟

و‎ ‎درايو ريكاوري وحجمش تنها بانرم افزارهاي مخصوص پارتيشن بندي قابل مشاهدس؟

kiuq
04-08-2010, 13:34
ممنون يعني الان 450گيگ حجم عادي هست؟

و‎ ‎درايو ريكاوري وحجمش تنها بانرم افزارهاي مخصوص پارتيشن بندي قابل مشاهدس؟
میشه گفت آره!
ببینید کلا وقتی میگن هارد 500 در واقع نیست بلکه460 و اسمش 500ه.. همیشه اینطوریه مثلا 320 همیشه 298 تاش قابل استفاده هست و بقیش مخفیه.

mosilovesyou
04-08-2010, 14:34
سلام به همگی یه راهنمایی براتون دارم :)

تو هارد دیسک های دور بالا با ظرفیت 500 گیگ ، نزدیک به 60 گیگ حجم برای مشخص شدن سکتور ها مورد استفاده قرار گرفته . برای هر 1 مگابایت اطلاعات روی هارد تقریبا 2 کیلوبایت سکتور تعیین شده .

پس اگه هارد 500 خریدید اما 460 یا 440 تا بود نگید الکیه . بقیه ماله سکتوره :*

kiuq
04-08-2010, 14:55
پس اگه هارد 500 خریدید اما 460 یا 440 تا بود نگید الکیه . بقیه ماله سکتوره :*
شما بخون ما چی نوشتیم...:46:
کسی نگفت الکیه ..
گفتم اسمش 500ه ولی برای کاربر 460 تاش قابل استفادست.

V E S T A
04-08-2010, 15:02
من بعد از تهيه dvd ريكاوري،فضاي آزاد هارد روكه نگاه كردم تا قبل از نصب اولين آپديت 430 از 450بود كه زمان خاموش كردن لپ تاپ آپديتها هم نصب شد،امروز كه لپ تاپ رو روشن كردم شده بود 422 گيگ! يعني برا يه آپديت كوچيك 8گيگ پرشده؟!
در ضمن من هيچ نرم افزاري هنوز نصب نكردم..
با حساب آپديت ها و نرم افزارها براي پارتيشن بندي چقدراز هارد رو بايد به درايو c اختصاص بدم؟

kiuq
04-08-2010, 15:18
با حساب آپديت ها و نرم افزارها براي پارتيشن بندي چقدراز هارد رو بايد به درايو c اختصاص بدم؟
بستگی به ویندوز داره اگه سونه 10 گیگ خودشه که شما 30 گیگ بذار چون بعد از نصب هر نرم افزار مقداری فایل سیستمی به درایو C هم منتقل میشه.
قسمت اول رو متوجه نشدم 8 گیگ چی شد؟ ویندوز نصب کردید؟

V E S T A
04-08-2010, 15:28
نه بعد از شارژ8 ساعته دي وي دي ريكاوري رو تهيه كردم بعد كمتر از ده دقيقه تو نت بودم ،بعد كه خواستم دستگاه رو خاموش كنم اول آپديت رو نصب كرد بعد خاموش شد، تا قبل ازاين فضاي آزاد هارد 430از 450بود امروز كه روشن كردم لپ تاپو اولش قبل از بالااومدن ويندوز يه چيزاي براي نصب آپديت اومد،بعد ازبالا اومدن ويندوزفضاي خالي هارد422از450شده بود،اين 8گيگ براي آپديت بوده؟

kiuq
04-08-2010, 15:51
هرگز از Update نیست.
نمیدونم حتما یه چیزی نصب کردین دیگه..:13:
با برنامه پارتیشن بندی که دستکاریش نکردید؟

V E S T A
04-08-2010, 16:06
نه هنوز دست به لپ تاپ نزدم فقط ريكاوري گرفتم..نميدونم شايدم مربوط به ريكاوري بوده..
درهر حال ممنون از كمكتون

kiuq
04-08-2010, 16:12
شايدم مربوط به ريكاوري بوده..
اره همینه .. ن:46:دیده بودم که نوشتی..
موفق باشید

metikol
04-08-2010, 21:13
سلام و خسته نباشيد.
من يك لپتاپ hp دارم كه دو تا پورت usb 2.0 داره.هر چيزي كه بهشون وصل ميكنم،به صورت راندوم قطع و دوباره وصل ميشن و بعضا هم اون رو به عنوان usb 1.0 ميشناسه و اين پيغام مياد:

" ...this device can perform faster,if you connect it to a usb2.0 "

در حالي كه هر دو usb2.0 هستن و بعضي وقتا به درستي وبا سرعت usb2 كار ميكنن.من آپديت chipset رو هم از سايت hp دانلود و نصب كردم ولي فايده نداشت.سپاسگزار دوستان خواهم شد اگه كمكم كنيد.

BBNHFAK
05-08-2010, 18:43
سلام
من یه مشکل با اچ پی DV61225ee دارم - تا قبل از اینکه ویندوز اصلی رو با سون عوض کنم مشکلی نداشت اما بعد از این که ویندوز رو عوض کردم بعضی وقت ها وسط برنامه یا بازی یه دفعه صفحه تک رنگ میشه ( سفید یا خاکستری) و اگه صدا هم در حال پخش باشه گیر میکنه و مجبور میشم ریست کنم تا درست شه.
ممکنه این مشکل از نصب نبودن درایور های base system device باشه؟؟؟
و اگه از نصب نبودن درایور نیست مشکل از کجاست؟؟؟

isbn
07-08-2010, 11:25
سلام
هیچی نشده f115 من ملکوتی شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیروز وسط بازی اونم چه بازی generals[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یهو از بازی امد بیرون بی دلیل رفت رو دسکتاپ همین که امدم موس رو تکون بدم خاموش شد یه صفحه آبی امد یه ارور داد سریع محو شد بعد نوشت operating system not found یه خاموش روشن کردم دیدم تا قسمت starting windows میره و بعد از اون دیگر هیچ یعنی ویندوز بالا نمیاد . چند بارم امتحان کردم که ویندوز رو عوض کنم اونم نمیشه حالا چه خاکی باید بر سر بریزم رو حال safe mode هم نمیره . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooriya_hp
07-08-2010, 11:34
عوامل ایجاد کننده blue screen :
1. اختلال در مادربورد
2. خرابی هارد
3. خرابی رم
4. خرابی گرافیک
5. ویروسی بودن
6. گرد و خاک (( قسمت رم و هارد ))
7. و....

من همیشه تو این تاپیک ها می گم لپ تاپ واسه بازی نیست ولی کو گوش شنوا :41:
شما باید قطعات رو تست کنید تا ببینید مشکل از کجاست.
اول رم و هارد رو تست کن.
به امید خدا درست میشه.

mamsana
07-08-2010, 11:45
1. اختلال در مادربورد
2. خرابی هارد
3. خرابی رم
4. خرابی گرافیک
5. ویروسی بودن
7. و....

اول رم و هارد رو تست کن.
به امید خدا درست میشه.

ببخشید دخالت کردم،ولی این مشکل واسه من هم موقع آپدیت ویندوز به وجود اومد که هر طوری بود،درستش کردم
خوب لپ تاپ واسه اینترنت هم نیست پس!!:46::46::46:
یه ذره بازی که عیب نداره!!:20::20:

isbn
07-08-2010, 11:49
1. اختلال در مادربورد
2. خرابی هارد
3. خرابی رم
4. خرابی گرافیک
5. ویروسی بودن
7. و....

اول رم و هارد رو تست کن.
به امید خدا درست میشه.

راه تست رو میگید؟

ولی لپ تاپی که بخواد با جنرال که ماله دهه 60 هست خراب شه که باید هم خودش هم سازندش برن کفن بپوشن:2:

کلا 10 روز که داره کار میکنه بعد اینجا یه hp 2300 هم دارم اون روش هر بازی خر خفن که بگی هست و بازی هم میکنم رو این چون تازه گرفتم اصلا هیچی نصب نبود
از sony بعیده جنسش به این سادگی destroy شه

tandos
07-08-2010, 14:30
من وقتی می خوام با لب تاپ موزیک گوش بدم وقتی هد فون می زنم صدای آهنگ بلنده ولی صدای خواننده بسیار دور است و صداش توش حالت اکو می شه به نظرتون چکار کنم ؟

pooriya_hp
07-08-2010, 14:35
ببخشید دخالت کردم،ولی این مشکل واسه من هم موقع آپدیت ویندوز به وجود اومد که هر طوری بود،درستش کردم
خوب لپ تاپ واسه اینترنت هم نیست پس!!:46::46::46:
یه ذره بازی که عیب نداره!!:20::20:
نه آقا خواهش می کنم.
به احتمال قوی ویندوز شما کرک شده بود و از طریق آپدیت ماکروسافت تقلبی بودن ویندوز رو متوجه شد.
چرا من با لپ تاپم اینترنت زیاد می رم.
چه یه ذره باشه چه دو ذره باشه از نظر من برای بازی باید کنسول بازی رو تهیه کرد.

---------- Post added at 02:35 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

راه تست رو میگید؟

ولی لپ تاپی که بخواد با جنرال که ماله دهه 60 هست خراب شه که باید هم خودش هم سازندش برن کفن بپوشن:2:

کلا 10 روز که داره کار میکنه بعد اینجا یه hp 2300 هم دارم اون روش هر بازی خر خفن که بگی هست و بازی هم میکنم رو این چون تازه گرفتم اصلا هیچی نصب نبود
از sony بعیده جنسش به این سادگی destroy شه
بهتره اول شما از برنامه herens boot cd کمک بگیرید

DiDaX
07-08-2010, 14:55
سلام
لطفا به این سوال جواب بدید
ممنون

Ho$∑∫N
07-08-2010, 15:20
با سلام. من يه hp دارم كه سه تا dvd ريكاوري ازش گرفته بودم. خواستم لپ تاپ رو ريكاوري كنم براي همين موقع بالا اومدن esc زدم و بعدش f11 ولي اصلا نشانه اي از ريكاوري نديدم. اين بار با disk 1 ريكاوري بوت كردم كه خود به خود وارد Recovery manager شد. بعد من system recovery رو زدم و بعد از اون هم سور ريكاوري رو dvd انتخاب كردم حدود 20 30 درصد پر شده بود كه يه ارور داد وقتي از ارور خارج شدم سيستم ري استارت شد و بعد از اون ارور "Bootmgr is missing please Ctrl Alt Del to reboot" اومد. و درست هم نشد. اين دفعه دوباره با dvd 1 بوت كردم و Factory reset رو زدم و تا ديسك 3 رفت و حدود 80 درصد پر شده بود كه ارور داد كه نميتونه ريكاوري كنه. و ارور Bootmgr هنوز پابرجاست. من ميتونم يه ويندوز 7 دو هزار تومني بخرم ولي تكليف ويندوز اورجينال ستگاهم چي ميشه ؟ چون هيچ ديسكي همراه دستگاهم نبود. از روي هارد هم نميشه ريكاوري كرد و ارور ميده. تكليف من چيه ؟ آيا انا لالله و انا اليه راجعون ؟!؟

M E H R A N
07-08-2010, 15:58
با سلام. من يه hp دارم كه سه تا dvd ريكاوري ازش گرفته بودم. خواستم لپ تاپ رو ريكاوري كنم براي همين موقع بالا اومدن esc زدم و بعدش f11 ولي اصلا نشانه اي از ريكاوري نديدم. اين بار با disk 1 ريكاوري بوت كردم كه خود به خود وارد Recovery manager شد. بعد من system recovery رو زدم و بعد از اون هم سور ريكاوري رو dvd انتخاب كردم حدود 20 30 درصد پر شده بود كه يه ارور داد وقتي از ارور خارج شدم سيستم ري استارت شد و بعد از اون ارور "Bootmgr is missing please Ctrl Alt Del to reboot" اومد. و درست هم نشد. اين دفعه دوباره با dvd 1 بوت كردم و Factory reset رو زدم و تا ديسك 3 رفت و حدود 80 درصد پر شده بود كه ارور داد كه نميتونه ريكاوري كنه. و ارور Bootmgr هنوز پابرجاست. من ميتونم يه ويندوز 7 دو هزار تومني بخرم ولي تكليف ويندوز اورجينال ستگاهم چي ميشه ؟ چون هيچ ديسكي همراه دستگاهم نبود. از روي هارد هم نميشه ريكاوري كرد و ارور ميده. تكليف من چيه ؟ آيا انا لالله و انا اليه راجعون ؟!؟

شما این پست...

و این پست رو بخون مشکلت حل میشه..

Ho$∑∫N
07-08-2010, 16:39
من ميخوام دقيق تر بدونم. يعني اگه از بازار يه نسخه كپي بگيرم و product key اصلي لپ تاپو وارد كنم ويندوز بازم هم كرك شدست ؟

M E H R A N
07-08-2010, 16:46
من ميخوام دقيق تر بدونم. يعني اگه از بازار يه نسخه كپي بگيرم و product key اصلي لپ تاپو وارد كنم ويندوز بازم هم كرك شدست ؟

خیر, در صورت استفاده کردن از لایسنسی که زیر لپ تاپ نوشته شده چیزی به اسم کرک وجود نداره و ویندوز شما کاملا قانونی است. چون شما وقتی لپ تاپ رو خریدی پول همین لایسنسی که زیر لپ تاپ نوشته شده هم پول دادی. حداقل 200 تومن.

اما وارد کردن لایسنس در زمان نصب ویندوز از روی DVD به معنی اکتیو شدن اتوماتیک ویندوز نیست. بهتره اون 2 پستی رو که گفتم مطالعه کنید. در این 2 پست کامل توضیح دادم. برای اکتیو کردن ویندوز باید از طریق تلفن اقدام کنید. اما در بعضی از مدل ها فقط با وارد کردن لایسنس اتوماتیک اکتیو هم میشوند اما اگر اکتیو نشد باید از طریق تلفن اقدام به اکتیو کردن ویندوز بکنید.

mosilovesyou
08-08-2010, 08:40
سلام به همگی :(

آقا یه مشکل اورژانسی دارم :(

خروجیه تصویر (15 پین RGB ) کار نمیکنه . همه چیز ردیفه اما خروجی نداره اون پورت . ال ای دی هم تصویر داره

لپ تاپ ووسترو 1015

کلید فانکشن + اف 8 هم کاری نمیکنه . میزنم تصویر از ال ای دی میره اما رو خروجی نمیاد :(

metikol
08-08-2010, 10:45
سلام و خسته نباشيد.
من يك لپتاپ hp دارم كه دو تا پورت usb 2.0 داره.هر چيزي كه بهشون وصل ميكنم،به صورت راندوم قطع و دوباره وصل ميشن و بعضا هم اون رو به عنوان usb 1.0 ميشناسه و اين پيغام مياد:

" ...this device can perform faster,if you connect it to a usb2.0 "

در حالي كه هر دو usb2.0 هستن و بعضي وقتا به درستي وبا سرعت usb2 كار ميكنن.من آپديت chipset رو هم از سايت hp دانلود و نصب كردم ولي فايده نداشت.سپاسگزار دوستان خواهم شد اگه كمكم كنيد.

نبود يه مرد كه مشكل ما رو حل كنه؟بابا به خدا مشكل داريم ديگه!واسه تفريح نيومديم كه!bios رو هم آپديت كردم ولي مشكل همچنان پابرجاست.:9:

Pami
08-08-2010, 13:32
سلام به همگی :(

آقا یه مشکل اورژانسی دارم :(

خروجیه تصویر (15 پین RGB ) کار نمیکنه . همه چیز ردیفه اما خروجی نداره اون پورت . ال ای دی هم تصویر داره

لپ تاپ ووسترو 1015

کلید فانکشن + اف 8 هم کاری نمیکنه . میزنم تصویر از ال ای دی میره اما رو خروجی نمیاد :(

وسترو 1015 گرافیک اینتل 4500 هست ، تو کنترل پنل کارت گرافیک یادمه یه گزینه برای VGA Port داشت ، ببینید غیر فعال نیست .
کابل رو هم حتما چک کنید

oghyanoos
08-08-2010, 17:21
سلام دوستان. به یه مشکل عجیب بر خوردم. وقتی به نت وصل میشم، هیچ سایتی رو نمیتونم باز کنم اما با vmware که داخلش xp ریختم به راحتی سایت ها باز میشه! چکار کنم این مشکل حل شه؟؟؟

mo.mo
08-08-2010, 17:51
سلام دوستان. به یه مشکل عجیب بر خوردم. وقتی به نت وصل میشم، هیچ سایتی رو نمیتونم باز کنم اما با vmware که داخلش xp ریختم به راحتی سایت ها باز میشه! چکار کنم این مشکل حل شه؟؟؟
چون با vmware میتونی کانکت شی یعنی کارت شبکت مشکل نداره.
احتمالا ------ ست کردی. یه نگا به تنضیمات ------ و فایروالت بنداز اگه مشکلی نداشتن مشکل از ویندوزت.
مطمئنی ------ ست نکردی؟ یه بار با ------ هم امتحان کن.
موفق باشی

oghyanoos
08-08-2010, 23:52
چون با vmware میتونی کانکت شی یعنی کارت شبکت مشکل نداره.
احتمالا ------ ست کردی. یه نگا به تنضیمات ------ و فایروالت بنداز اگه مشکلی نداشتن مشکل از ویندوزت.
مطمئنی ------ ست نکردی؟ یه بار با ------ هم امتحان کن.
موفق باشی

ممنون دوست عزیز. من از اینترنت گوشیم برای لپ‌تاپ استفاده می‌کنم. اول فکر کردم شاید مشکل از کسپر باشه، واسه همین از لپ‌تاپ پاکش کردم،اما درست نشد. حالا به نظر شما چکار کنم؟

IPHONE 3g
09-08-2010, 08:54
سلام.

دوستان یه مشکل برای لپ تاپ دوستم پیش اومده مدلش : asus EEE pc هست از همین کوچیکا که سی دی نمیخورن.

پسورد رو فراموش کرده و ادمین هم بسته است! از روی safe mode هم نتونستم کاری بکنم!

ویندوزش الان XP SP2 هست....راهی هست که پسوورد رو بازگشایی کرد؟یا ویندوز رو عوض کرد؟

ممنون.

hamid.m.n
09-08-2010, 09:41
سلام.
دوستان یه سوال داشتم .من vaio f111 دارم می خوام یه اسپیکر edifire1900tIII بهش بخرم .می خواستم بدونم مشکلی که پیش نمیاد؟باید به خروجی هدفون وصل کنم؟مرسی

mohsen255
09-08-2010, 09:52
با سلام خدمت اساتید محترم یه سوال داشتم ---من یه لپ تاپ سونی خریدم و روش افیس 2007 نصبه ولی کد اکتیو میخواد باید چیکارش کنم؟؟؟؟ -----یه چیز دیگه هم هست بعضی وقتا ویندوز شات دان نمیشه .....اگه ممکنه راهنماییم کنید .....با تشکر

mo.mo
09-08-2010, 11:21
با سلام خدمت اساتید محترم یه سوال داشتم ---من یه لپ تاپ سونی خریدم و روش افیس 2007 نصبه ولی کد اکتیو میخواد باید چیکارش کنم؟؟؟؟ -----یه چیز دیگه هم هست بعضی وقتا ویندوز شات دان نمیشه .....اگه ممکنه راهنماییم کنید .....با تشکر
آفیسو پاک کن بره. نمیتونی اکتیوش کنی. یه آفیس کرک شده نصب کن.
دلیل شات دان نشدنه لب تاب هم فک میکنم ویروس باشه.
البته باید بیشتر توضیح بدی.

---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:18 PM ----------

ممنون دوست عزیز. من از اینترنت گوشیم برای لپ‌تاپ استفاده می‌کنم. اول فکر کردم شاید مشکل از کسپر باشه، واسه همین از لپ‌تاپ پاکش کردم،اما درست نشد. حالا به نظر شما چکار کنم؟
تنظیمات مرورگرتو نگا کردی؟
مشکلت پروکسیه.

Ho$∑∫N
09-08-2010, 11:38
با سلام

من آخر یه ویندوز 7 ultimate بر روی لپ تاپ اچ پی نصب کردم. dvd درایور ها رو هم دارم ولی خیلی از برنامه ها و درایور ها مثل ati catalyst و hp advisor رو نمیتونم نصب کنم . چون وقتی روی آیکن setup کلیک میکنم با خطای زیر رو به رو میشم :

setup has stopped working

برای درایور تاج پد هم همینطوره. رفتم توی سایت اچ پی و دیدم نوشته بود که درایور ها برای نسخه های pro و Home Permium ویندوز 7 وجود داره. آیا این معنیش اینه که چون من ultimate ریختم درایور ها نصب نمیشه ؟ من نیاز حیاتی به این دستگاه دارم.

oghyanoos
09-08-2010, 12:42
تنظیمات مرورگرتو نگا کردی؟
مشکلت پروکسیه.[/QUOTE]

من موزیلا ریختم ولی با اون هم مشکلم حل نشد.!

BBNHFAK
09-08-2010, 13:01
سلام
من یه مشکل با اچ پی DV61225ee دارم - تا قبل از اینکه ویندوز اصلی رو با سون عوض کنم مشکلی نداشت اما بعد از این که ویندوز رو عوض کردم بعضی وقت ها وسط برنامه یا بازی یه دفعه صفحه تک رنگ میشه ( سفید یا خاکستری) و اگه صدا هم در حال پخش باشه گیر میکنه و مجبور میشم ریست کنم تا درست شه.
ممکنه این مشکل از نصب نبودن درایور های base system device باشه؟؟؟
و اگه از نصب نبودن درایور نیست مشکل از کجاست؟؟؟
کسی جواب ما رو نمیده:37:

reza_master
09-08-2010, 13:42
سلام من میخوام لپ تاپ بخرم ولی بازار جوریه که یه هفته هست که سردرگمم که کدوم مدل رو بخرم
البته بیشتر روی این دو مدل تاکید دارم
یکی Dell Studio 1558 و یکی هم Sony EA16FG
قیمتی هم که میتونم بذارم تا 1300000-1400000 هست
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم عجله دارم
در مورد این دو مدل بالا بررسی دقیق میخوام
این مدلا هم بد نیست
Sony CW2RGX
Dell Vostro 3500
منتظرم

Ho$∑∫N
09-08-2010, 14:08
سلام من میخوام لپ تاپ بخرم ولی بازار جوریه که یه هفته هست که سردرگمم که کدوم مدل رو بخرم
البته بیشتر روی این دو مدل تاکید دارم
یکی Dell Studio 1558 و یکی هم Sony EA16FG
قیمتی هم که میتونم بذارم تا 1300000-1400000 هست
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم عجله دارم
در مورد این دو مدل بالا بررسی دقیق میخوام
این مدلا هم بد نیست
Sony CW2RGX
Dell Vostro 3500
منتظرم

دوست عزیز من به شما هرگز پیشنهاد خرید DELL رو نمی کنم. مرجوعی زیادی داره و کیفیت در برابر vaio حرفی برای گفتن نداره.
به ترتیب :
MACBOOK
VAIO
ASUS&HP
msi
dell

sadegh_54
09-08-2010, 16:31
با سلام
من لپتاپ فوجیتسو زیمنس 2085 دارم
جدیدا مشکلاتی برام بوجود اورده لطفا کمکم کنید.
1- باطریش خراب شده و هر جا میگردم دیگه این مدل باطریش وجود نداره
2-هر کاری میکنم ساعت و تاریخ سیستمم به سال 82 برمیگرده(پس از هر بار قطع منبع تغذیه)
3-با توجه به اینکه باطری نداره به محض اتصال سیم تغذیه اون بدون فشار کلید پاورش روشن میشه
ترو خدا کمکم کنید.

m.shah
09-08-2010, 16:56
سلام دوست عزیز

برای اینکه مطمئن بشی هاردت سوخته یا نه یه بار برای نصب ویندوز تلاش کن اگه هاردتو پیدا نکرد
پس دیگه حتما سوخته.

ایشالا که نسوخته باشه.

موفق باشی.

Created By M.Shahmoradi

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

سلام دوست عزیز

نه مشکلی پیش نمیاد فقط توان خروجی به اندازه هدفون خواهد بود.
البته اگه مثل لپ تاپ من خروجی اسپیکر داشته باشه به اون وصل کن که صدای بهتر و بیشتری داشته باشی.

مدل لپ تاپ منم اینه

Dell-XPS M1530

موفق باشی.

Created By M.Shahmoradi