PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

saman3230
06-05-2010, 22:36
با سلام
دوستان من لبتاپ سونی مدل f 115 fm/b دارم.چند تا سوال در مورد این لب تاپ دارم:
1)ایا ویندوز این لب تاپ اوریجیناله یا نه؟
2)در مورد برنامه vaio care توضیح کامل بدین لطفا.
3)من با برنامه مذکور 2 تا dvd ریکاور تهیه کردم.این dvd ها در کل چه کارایی داره؟
4)اگر ویندوزم به هر دلیلی دچار مشکل بشه و بالا نیاد به وسیله این dvd ها چطور میتونم مشکل ویندوز حل کنم؟
5)اگر ویندوزمو به وسیله اینترنت اپدیت کنم باز نیاز به تهیه dvd ریکاور هست؟
6)در کل برنامه vaio care از چه چیزی در لبتاپ dvd ریکاوری میگیره؟
7)ایا لازمه بجز برنامه vaio care با برنامه دیگه ای مثل norton ghost از لب تاپ dvd ریکاور درست کنم؟
با تشکر بابت پاسخهاتون:11:

1)ایا ویندوز این لب تاپ اوریجیناله یا نه؟

100%

2)در مورد برنامه vaio care توضیح کامل بدین لطفا.
همین طوری از اسم این نرم ازفار مشخصه وظیفه اش مراقبت و نگهداری از سیستم شماست مثل تهیه ریکاوری، TUNING و کلا منیج سیستم شما

3)من با برنامه مذکور 2 تا dvd ریکاور تهیه کردم.این dvd ها در کل چه کارایی داره؟

این 2 دی وی دی ریکاوری از ویندوز اورجنیال شما + همه برنامه کارخانه ای اون هستند

4)اگر ویندوزم به هر دلیلی دچار مشکل بشه و بالا نیاد به وسیله این dvd ها چطور میتونم مشکل ویندوز حل کنم؟

با گذاشتن دی وی دی 1 که به حالت بوتنیبل میاد بالا شما میتوندی دوابره ریکاوری کنید یعنی ویندوز مجدد نصب کنید یا اینکه ویندوز رو تعمیر کنید

5)اگر ویندوزمو به وسیله اینترنت اپدیت کنم باز نیاز به تهیه dvd ریکاور هست؟

نه چون اون ویندوز در یک درایو ریکاوری هست و هر تغییری ئر ویندو اعمال بشه روی اون تاثیری نداره

)در کل برنامه vaio care از چه چیزی در لبتاپ dvd ریکاوری میگیره؟
جواب دادم

7)ایا لازمه بجز برنامه vaio care با برنامه دیگه ای مثل norton ghost از لب تاپ dvd ریکاور درست کنم؟

لازم نیست اما اگر می خواهید بعد از نصب برنامه هایی که خودتون نصب می کنید هم ریکاوری داشته باشد می تونید اینکارو انجام بدید

saman3230
06-05-2010, 22:42
سلام دوستان
dvd drive نوت بوکم علیرغم اینکه 15 رایت هم نزدم باهاش مشکل پیدا کرده .... نکته ای که واسم جالبه اینه که وقتی لپ تاپ رو به حالت مایل میگیرم میتونه بخونه !
dell XPS M1530
تعمیر میشه یا باید تعویض کنم ؟
قیمتش چطوریاس ؟
=-=-=-=-=-=-=-=-
با تشکر

احتمالا از اون آهن ربای وسط دی وی دیته

اگر بخوای عوض کنی 60 تومانه میشه کل دی وی ی رو عوض می کنن

Colored pencil
07-05-2010, 00:34
احتمالا از اون آهن ربای وسط دی وی دیته

اگر بخوای عوض کنی 60 تومانه میشه کل دی وی ی رو عوض می کنن

از این مکشی ها هستا، اگه 60 تومان هست یه نو بخرم که بهتره :46:

saman3230
07-05-2010, 00:46
از این مکشی ها هستا، اگه 60 تومان هست یه نو بخرم که بهتره :46:

مکشی کمی دردسر داره ای کل لپ باز شه
قیمتشم روی 80 اینطوراست

mohamad14165
07-05-2010, 01:28
اقا سامان يادته مشكلم چي بود؟من امروز فهميدم refurbished چيه.متاسفانه فروشنده موقع فروش بهم نگفت اين موضوعو.حالا واسه كيبورد كه گفتي ببر درست كننواگه ببرم جاي تقريبا مطمئن بازم ممكنه قطعاتو عوض كنن و يه كهنشو جاي نو بزارن؟

---------- Post added at 02:28 AM ---------- Previous post was at 02:26 AM ----------

منظورم هر قطعا ايه نه فقط كيبورد

saman3230
07-05-2010, 01:55
والا چی بکم

باید جای مطمئن ببری
یا نمایندگی معتبر

firefox7
07-05-2010, 09:49
مانیتور لپ تاپ بهتره یا مانیتور های دیگه؟
من میخوام یه مانیتور 19 اینچ بگیرم و با اون ببینم چرا که مانیتور لپ تاپ 15.6 اینچه؟
اینجور بهتره یا نه؟ آیا میشه این کارو انجام داد یا نه؟
آیا میتونم از لپ تاپم به عنوان کیس استفاده کنم و مانیتور و کی بورد و ماوس را جداگانه استفاده کنم؟
برای این کار چه نوع کی برد و ماوس و مانیتوری باید بخرم؟
همانگونه که میدانید کار کردن با لپ تاپ مقداری خسته کننده میباشد . چه ایده ای به ذهنتون میرسه؟

semorena
07-05-2010, 10:51
لپ تاپ من hp dv5-1135
گاها صفحه میخواد پر پر بشه .خطوط نسبتا افقی رنگی با طول کوتاه حدود یک سانتیمتر یا گاها بیشتر رو صفحه میاد حدود3-5 ثانیه بعد مبرن و...
و دوتا ویندوز سون و ویستا دار م تو هر دو اونجوری میشه
ایراد از چیه؟
لپ تاپ منم دیشب تاحالا سه بار اینجوری شده. (مدل hp dv5 1060 هست. ویندوز ویستا)
وقتی از حالت sleep یا screen saver در میاد اینجوری میشه.
من الآن دوهفته است که با باطری لپ تاپم مشکل دارم، اینجا هم پرسیدم اما کسی راهنمایی نکرد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممکنه این مشکل بخاطر استفاده از باطری خراب باشه؟ (میترسم بزنه کارت گرافیک رو بفرسته هوا)

قیمت و آدرس خرید باطری جدید برای این مدل رو کسی نمیدونه؟

snoopy1568
07-05-2010, 11:18
سلام.
چند وقتیه که لپ تاپم خود به خود روشن میشه.احتمالش هست که کار ویروس باشه؟
کسی میتونه کمک کنه؟

saman3230
07-05-2010, 11:43
سلام.
کسی میتونه کمک کنه؟

اگر کاملا SHUTDOWN می کنی نه

باطری و در بیار دوباره جا بزن ببین مشکل حل میشه ؟

fmps
07-05-2010, 12:33
سلام دوستان
علت کند شدن سرعت ویندوز چیه؟
ویندوزم کند کار میکنه و موقع بازی کردن هم روان نیستش .گیر داره

shiva joon65
07-05-2010, 13:46
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
ba salam. man mikham roye laptop ba cpu jadid corei3 win xp nasb konam. lotfan age kasi rahe hal dare bege?

semorena
07-05-2010, 15:45
سلام.
کسی میتونه کمک کنه؟

سلام، دوهفته پیش هم همین مشکل برای من پیش اومد که اینجا توضیح دادم:

مشکل رو حل کردم، اما بخاطر همین روشن شدن های ناگهانی باطریم صدمه دید.
اگه کمکی خواستی یا به نتیجه ای رسیدی خبرم کن.

firefox7
07-05-2010, 18:46
من میخوام یه مانیتور 19 اینچ بگیرم و با اون ببینم چرا که مانیتور لپ تاپ 15.6 اینچه؟
آیا میتونم از لپ تاپم به عنوان کیس استفاده کنم و مانیتور و کی بورد و ماوس را جداگانه استفاده کنم؟
همانگونه که میدانید کار کردن با لپ تاپ مقداری خسته کننده میباشد . چه ایده ای به ذهنتون میرسه؟

اگر یکی پاسخ منو بده ممنون میشم:11:

saman3230
08-05-2010, 17:08
ba salam. man mikham roye laptop ba cpu jadid corei3 win xp nasb konam. lotfan age kasi rahe hal dare bege?

این کارو نکنی بهتره اما !!

اگر خواستدی اینکارو انجام بدید بیاد از ویندزو سفارشی اونم نه برای COREI3 بودنش برای ساتا بودنه هاردش استفاده کنید

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:06 PM ----------

فرقی نمی کنه می تونید اینکارو اینجام بدید

بله می تونی لپ تاپ رو به عنوان کیس هم ناه کرد

کیبرد و ماوس USB و یا از آداپتور USB استفاده کنید

alireza_farshid
09-05-2010, 19:07
سلام بر اساتید

دوستان من یه ویندوز 7 - 64 بیت نصب کردم روی دل 1510 ( البته 2 -3 ماهی میشد همین ویندوز داشت کار میکرد اما مجبور شدم به دلایلی ویندوز جدید نصب کنم) اما از همون روز اول نصب مجدد گاهی کرش میکرد و مجبور به ریست میشدم . تا اینکه 2-3 روز پیش صفحه یه حالت زرد رنگ پیدا کرد و کرش کرد. وقتی ریست کردم توی بالا اومدن بایوس صفحه 2 تیکه دیده میشد. به هر حال این مشکل حتی موقع نصب ویندوز xp هم توی حالت داس ادامه داشت و کارکتر ها گاها عجیب غریب میشدند. از توی تست سخت افزاری دل هم از توی داس هیچ مشکلی رو توی هیچ قطعه ای نشون نمیداد.
حالا ویندوز رو فرمت کردم و کل درایو و حتی cmos رو هم از نو فرمت کردم و 7 - 32 بیت نصب کردم . تا الان مشکلی نداشته .حتی تست Performance خود ویندوز هم که فشار زیادی میاره رو 10 - 12 بار تکرار کردم و همون نمره قبلی رو میده . ولی یکی دو تا عکس از اون حالت داشتم به یک تعمیر کار نوت بوک نشون دادم گفت این سخت افزاریه و باید چیپ کارت گرافیک عوض بشه. میگفت کلا 1510 ها زیلد اینطوری میشن . و البته 140 تا 150 تومن هم هزینه :41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میترسم بازی نصب کنم روی لپ تاپ که نکنه دوباره .....
به نظر آماتور خودم نرم افزاری بوده ولی نظر تخصصی و تجربی اساتید رو خیلی لازم دارم

s_mr66
09-05-2010, 19:16
سلام
من یه لپ تاب 2190اچ پی گرفتم که بلوتوث نداره...رفتم از این بلوتوث اکسترنالاگرفتم...اما یه مشکلی که باهاش دارم اینکه که بعضی موقعا میشناسه بولوتوث روبعضی موقعا نمیشناسه.(میفهمه بلوتوث وصل شده اما میگه disable)میدونین چه طو ر میشه فعالش کرد؟..مشکل اصلی که دارم اینکه موسم بی سیمه وقتی اینو نمیشناسه موسمم کار نمیکنه.....:((
یه مشکل دیگه هم دارم!وقتی کابل lan مودم ای دی اس ال رو وصل میکنم.....و یه کانکشن میسازم یه ارور 691 میده میگه پسوردد غلطه..اما مطمئینم درسته چون دارم با کامپیوتر خونم میرم اینترنت...:(
ویندوزی که روشه ویندوز سون هست
میشه اساتید یه لطفی کنن کمک کنن؟خواهشا یه کم زود کمک کنین چون بدجوری خورده تو ذوقم........و افسردگی گرفتم!

mahsai
10-05-2010, 10:14
سلام دوستان
من یه لپتاپ سونی با ویندوز 7 اورجینال خریدم با هارد 320 که فقط یه درایو c داره
اگه بخوام دو تا درایو دیگه بهش اضافه کنم ایا مشکلی پیش میاد؟
چطور میشه اینکارو بکنم؟
اگه سه تا درایو به نامهای c,d,e داشته باشم اون موقع بخوام ریکاوری کنم باز هم کل اطلاعات هارد پاک میشه؟
ممنون

saeed.1388
10-05-2010, 10:17
می خواستم بدونم اگر لپ تاپ و تلوزیون هر دو پورت hdmi داشته باشن میشه هر فیلمی با هرفرمتی که در لپ تاپ پخش میشه رو روی تلوزیون هم دید از طریق اتصال با کابل HDMI

s_mr66
10-05-2010, 10:22
می خواستم بدونم اگر لپ تاپ و تلوزیون هر دو پورت hdmi داشته باشن میشه هر فیلمی با هرفرمتی که در لپ تاپ پخش میشه رو روی تلوزیون هم دید از طریق اتصال با کابل HDMI.
آره من امتحان کردم میشه................

saman3230
10-05-2010, 10:50
سلام دوستان
من یه لپتاپ سونی با ویندوز 7 اورجینال خریدم با هارد 320 که فقط یه درایو c داره
اگه بخوام دو تا درایو دیگه بهش اضافه کنم ایا مشکلی پیش میاد؟
چطور میشه اینکارو بکنم؟
اگه سه تا درایو به نامهای c,d,e داشته باشم اون موقع بخوام ریکاوری کنم باز هم کل اطلاعات هارد پاک میشه؟
ممنون

بهترین راه برای شما استفاده از پارتیشن بندی خود ویندوز که هم درایور ریکاروی از بین نره و هم درایوی رو که می خواهید رو ایجاد کنید

pooriya_hp
10-05-2010, 10:58
سلام دوستان
علت کند شدن سرعت ویندوز چیه؟
ویندوزم کند کار میکنه و موقع بازی کردن هم روان نیستش .گیر داره
کندی سرعت به عوامل زیادی بستگی داره که به چند گزینش من اشاره میکنم:
1. داشتن ویروس
2. داشتن آنتی ویروس های سنگین ((مثل نورتون))
3.کمبود مقدار رم
4. افزایش فضای CPU
5. داغ کردن
6. اجرای نرم افزارهای سنگین
7. و.....
موفق باشید

mahsai
10-05-2010, 11:07
بهترین راه برای شما استفاده از پارتیشن بندی خود ویندوز که هم درایور ریکاروی از بین نره و هم درایوی رو که می خواهید رو ایجاد کنید

از همین روش که یکی از دوستان تو سایت نوشته:
(از داخل خود ویندوز می تونی اینکار رو انجام بدی.
روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه. )

saman3230
10-05-2010, 11:25
از همین روش که یکی از دوستان تو سایت نوشته:
(از داخل خود ویندوز می تونی اینکار رو انجام بدی.
روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه.  )

فکر کنم این توضیح خودم بوده

اما بله دقیقا از همین روش با تفاوت که شما هر میزانی رو که می خواهید به درایو c اختصاص بدید چون محدویدت هارد ندارید

البته به پیشنهاد ویندوز فکر کنم که حدود 150 واسه c بر میداره و بقیه رو به شما برای ساخت درایو جدید اختصاص میده !!

4MaRyAm
10-05-2010, 19:40
سلام
مشکل من در رابطه با بلوتوث لپ تابمه،
چند روز پیش که یه فایل واسه لپ تاپم با بلوتوث موبایلم فرستادم، یه سری پیغام اومد من یکی یکی اوکی کردم و خلاصه add device شد. یعنی هم تو لپ تاپ و هم تو موبایلم هردوشون اضافه شدن، بعد از اون یه سری پیغام اومد من دوباره تایید کردم و yes زدم و خلاصه موبایلم شد عینه یه ماوس بی سیم واسه لپ تاپم. حالا هر کاری میکنم دیگه نمیشه :(
==
موبایلم سونی اریکسونه، قابلیت اینو داره که از طریق بی سیم مثه یه کنترل عمل کنه، لپ تاپ هم مدل دل 1510 هست. الان گزینه ی allow device to connect تو تنظیمات اصلیش فعاله ولی بازم نمیشه کانکت شد. یعنی فایل دریافت و ارسال میکنه ولی دیگه موبایلم مثه ماوس بی سیم نمیشه
==
شما بگین اصلا باید چکار کرد؟ چرا اونموقع وصل شد ولی حالا دیگه نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4MaRyAm
12-05-2010, 15:39
یعنی هیشکی سر در نمیاره؟

fmps
12-05-2010, 17:32
کندی سرعت به عوامل زیادی بستگی داره که به چند گزینش من اشاره میکنم:
1. داشتن ویروس
2. داشتن آنتی ویروس های سنگین ((مثل نورتون))
3.کمبود مقدار رم
4. افزایش فضای CPU
5. داغ کردن
6. اجرای نرم افزارهای سنگین
7. و.....
موفق باشید

سلام
ممنون دوست عزیز
ویروس بود رفع شد

saman3230
12-05-2010, 22:04
یعنی هیشکی سر در نمیاره؟

این یه امکان گوشی شما که فکر می کنم اسمش remote هست به قسمت application گوشی یه سری بزنید

در ضمن بچه های تنجمن موبایل بهتر می تونند کمک کنند

amin-206
13-05-2010, 17:23
با سلام وعرض خسته نباشید من سونیvpc11fxدارم ویندوز7 32بیتی ریختم و 310m nvidiaرا که همان32 بیتی بود را ریختم ولی errorداد ودر ضمن آقا سامان هم قبلا راهنمایی کردند ولی لینک دانلود خراب بود لطف کنید راهنمایی کنید ممنون

saman3230
14-05-2010, 00:53
با سلام وعرض خسته نباشید من سونیvpc11fxدارم ویندوز7 32بیتی ریختم و 310m nvidiaرا که همان32 بیتی بود را ریختم ولی errorداد ودر ضمن آقا سامان هم قبلا راهنمایی کردند ولی لینک دانلود خراب بود لطف کنید راهنمایی کنید ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزیز

اینم لینک سالم

hamid.7003
14-05-2010, 17:57
آقا من وقتي كلبلشو از داخل بايوش از اتو ميزارم روي پريمير هاردمو ميشناسه ولي خيلي كنده . راهي هست تا از طريق داس ديتاي روي هارد بكشم بيرو ؟ فكر منم يه برنامه بود كه فايلارو توي داس تيكه تيكه مي كرد مي شه لينكشو بزارين؟
يا راهي ديگه هم هست؟
مرسي.

سلام
داداش به نظر من بهترین راهش اینه که یه Windows Live بگیری
این ویندوز حتی رو سیستمی هم که هارد نداره بالا میاد تو رم مثل نرم افزارای portable هم هاردتو کامل میشناسه هم usb رو و هم یه سری نرم افزارای سیستمی و تعمیراتی مثل Partition magic ,...... برای درست کردن هاردت داره

amin-206
14-05-2010, 23:32
با سلام وتشکر از samanعزیز من این لینک را چه گونه استفاده کنم چون مثل این که لینک دانلود نیست.طریقه استفاده؟ ممنون

saman3230
15-05-2010, 12:10
با سلام وتشکر از samanعزیز من این لینک را چه گونه استفاده کنم چون مثل این که لینک دانلود نیست.طریقه استفاده؟ ممنون

با سلام

از طریق دانلود منیجر می توتانید این فایل رو دانلود کنید

اما اگر نشد لینک دانلود جدید خدمت ما

khmusic
15-05-2010, 12:31
سلام لپ تاپ inspiron 1464 وقتی فیلم رو اجرا میکنی و میخوای رد کنی چند ثانیه بره جلو هنگ میکنه مشکلش چیه؟

saman3230
15-05-2010, 12:34
سلام لپ تاپ inspiron 1464 وقتی فیلم رو اجرا میکنی و میخوای رد کنی چند ثانیه بره جلو هنگ میکنه مشکلش چیه؟

لطفا نوع گرافیک و ویندوزی که استفاده می کنید رو بفرمائید

hamsal
15-05-2010, 17:27
دوستان سلام
من هم به تازگي فوجیتسو v6555 خريدم و از فروشنده خواستم روي اون ويندوز سون نصب كنه.
ولي متاسفانه وب كم كار نمي كنه.يعني هنگام بالا اومدن نشون ميده كه كامرا روشه ولي نمي تونم از وب كم استفاده كنم.
يكي از دوستام مي گه اين مشكل از ويندوز سون هستش و بايه ويندوز ديگه مثلا اكس پي مشكل رفع ميشه.
كسي مي تونه منو راهنمايي كنه؟
ترجيحا مي خوام همين ويندوز سون رو داشته باشم.
ممنون از راهنماييتون.

amin-206
15-05-2010, 18:22
باسلام خدمت samanعزیز ببجشید ولی ورجن 197.16 می با شد . چون که وصل شد مدل گرافیک راstandard vga graphic مینویسد وm310 ننوشت فکر کنم اگر .ورجن 197.16را infoآن را بگیرم درست شود

saman3230
15-05-2010, 20:53
باسلام خدمت samanعزیز ببجشید ولی ورجن 197.16 می با شد . چون که وصل شد مدل گرافیک راstandard vga graphic مینویسد وm310 ننوشت فکر کنم اگر .ورجن 197.16را infoآن را بگیرم درست شود

عزیز متوجه نشدم میشه یکابر دیگه توضیح بدی اکر چکار کنی درست میشه ؟

amin-206
15-05-2010, 23:04
ببخشید من ver: insatl 197.16 هست یک فایلی می خواستم که بریزم داخل مسیر گرافیک مثل همون فایل هایی که آخرش .info بود در ضمن اون فایل قبلی را ریختم ولی در device manager به عنوان standard vgaشناخت نه 310m با تشکر

saman3230
16-05-2010, 13:44
ببخشید من ver: insatl 197.16 هست یک فایلی می خواستم که بریزم داخل مسیر گرافیک مثل همون فایل هایی که آخرش .info بود در ضمن اون فایل قبلی را ریختم ولی در device manager به عنوان standard vgaشناخت نه 310m با تشکر

خدمت شما

saeid_lion1
16-05-2010, 14:19
سلام دوستان خسته نباشید در مورد ساخت درایو ریکاوری سوال داشتم که تایپکش بسته شده بود اومدم سوالمو اینجا بگم
اول اینکه اون برنامه برای ساخت درایو در قسمت آخری که میخواد درایو رو بسازه اررور میده فکر کنم میگه این برنامه نسخه آزمایشی هست
2.این برنامه از ویندوز 7 نسخه 64 بیتی بکاپ میگیره یا واسه ویندوزهای دیگه است؟
لطفا کمک کنید همچنین اون برنامه رو هم چک کنید من دومین لینک رو دانلود کردم

l36320
16-05-2010, 22:19
سلام دوستان، اول اینکه سوال من جزئی نیست خیلی هم مشکل جدیه اما تاپیک بهتر از اینجا ندیدم
من امروز لپتاپ asus n61jv گرفتم. قبل خریدن تحقیقی که داشتم و تو بنچمارک ها دنبالش بودم کارت گرافیکش که gt325 M 1 g ddr3 هست رو نمره قابل قبولی بهش دادن، اما امروز که با لپتاپ کار کردم دیدم که ویندوز سون به گرافیک نمره ضعیف 4.5 رو داده!
بازی هم که نصب کردم با کمترین جزئیات باز هم گیر داشت!
این هم بگم که ویندوزش اورجیناله 64 بیتی هست و تو device manager دو تا کارت گرافیک شناخته که یکیش intel هست و دومی همینی که بالا گفتم.
حالا به نظر شما ممکنه تو ایندکس نمره ای که داده به اینتل بوده باشه ؟ و اینکه بازی که تو کامپیوتر نه چندان قوی من اجرا میشه رو چرا با کمترین جزئیات باز اجرا نمیکنه؟ ممکنه فقط از اون کارت گرافیک اینتل استفاده کرده باشه؟
یا اگه کلا این لپ تاپ قدرت گرافیکی ضعیفی داره یه فکر تعویضش باشم.

khmusic
16-05-2010, 22:57
لطفا نوع گرافیک و ویندوزی که استفاده می کنید رو بفرمائید
گرافیک ati 4330
ویندوز سون

saman3230
16-05-2010, 23:01
گرافیک ati 4330
ویندوز سون

آیا درایور گرافیک را به درستی نصب کردید ؟

یا در حالت default ویندوز استفاده می کنید ؟

amin-206
17-05-2010, 16:33
با سلام خدمت آقا سامان من اون فایل infoرا ریختم ولی مثل این که در حین نصب هم error داد لطف کنید کمک کنید ممنون

saman3230
17-05-2010, 16:45
سلام میشه لطفا از ارور عکس بگیری اینجا قرار بدی ؟

amin-206
17-05-2010, 17:18
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت آقا سامان

saman3230
17-05-2010, 17:20
عزیز لطفا اینجا آپلود کن

amin-206
17-05-2010, 18:03
با تشکر از شما

saman3230
17-05-2010, 19:45
با تشکر از شما

شما این درایور

را با این INF فایل

نصب کنید مشکل حل خواهد شد

hamsal
18-05-2010, 09:45
سلام به همه دوستان
ديدم كسي جوابمو نداد .چون مشكلم جديه دوباره مي پرسم و از رو نمي رم!!!:27:

دوستان سلام
من به تازگي فوجیتسو v6555 خريدم و از فروشنده خواستم روي اون ويندوز سون نصب كنه.
ولي متاسفانه وب كم كار نمي كنه.يعني هنگام بالا اومدن نشون ميده كه كامرا روشه ولي نمي تونم از وب كم استفاده كنم.
يكي از دوستام مي گه اين مشكل از ويندوز سون هستش و بايه ويندوز ديگه مثلا اكس پي مشكل رفع ميشه.
ممنون از راهنماييتون.

SAEEDSAMSUNG
18-05-2010, 18:02
سلام به همه دوستان
ديدم كسي جوابمو نداد .چون مشكلم جديه دوباره مي پرسم و از رو نمي رم!!!:27:

دوستان سلام
من به تازگي فوجیتسو v6555 خريدم و از فروشنده خواستم روي اون ويندوز سون نصب كنه.
ممنون از راهنماييتون.

دوست عزیز برید تو سایت fujitso semmens و مدل دقیق لب تاپ خودتون رو بدید و درایور 7 رو دانلود کنید مشکل کاملا حل میشه. منم همین مشکل رو با لب تاپ ایسر داشتم.حل شد

golbehi
19-05-2010, 13:38
سلام دوستان
بالاخره خریدم:CW26FG
ایران رهجو-ولی بی معرفت ها 20 تومن گرونش کردن-1280000
1-چرا وقتی مشخصات سیستممو تو وایو سنتر میارم:
cache:512KByte?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
2-این که سه مگ کش باید داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟/
3-با این نسخه 64 بیتی من چکارکنم؟(اکثر برنامه هایی که موجودهست32 بیتی هستن)
4-چرا این قدر طول میکشه میخوام دیسک ریکاوری بسازم؟
تا الان نیم ساعت طول کشیده (برای دیسک اول)تازه 25 درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مورد اول خیلی خیلی حالمو گرفته.

saman3230
19-05-2010, 13:42
سلام دوستان
بالاخره خریدم:CW26FG
ایران رهجو-ولی بی معرفت ها 20 تومن گرونش کردن-1280000
1-چرا وقتی مشخصات سیستممو تو وایو سنتر میارم:
cache:512KByte?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
2-این که سه مگ کش باید داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟/
3-با این نسخه 64 بیتی من چکارکنم؟(اکثر برنامه هایی که موجودهست32 بیتی هستن)
4-چرا این قدر طول میکشه میخوام دیسک ریکاوری بسازم؟
تا الان نیم ساعت طول کشیده (برای دیسک اول)تازه 25 درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مورد اول خیلی خیلی حالمو گرفته.

مبارک باشه به سلامتی

مورد اول خاطر جمع باش مشکلی نیست این AVARAGE رو گفته !!

منم CORE I7 دارم برای منم نوشته 1 مگ می خواهی کش واقعی سیستم رو ببینی به بایوس برو اونجا کامل و دقیق نوشته !!

اگر نرم ازفار خاصی نداری مثل اتوکد و مکس اکثر نرم ازفار روی 64 بیت به خحوبی کار می کنند

در مورد ریکاوری هم مثل رایت یه دی وی دی هستش امکان داره دی و دی های که برا یانکار انتخاب کردی زیاد مرغوب نباشند

golbehi
19-05-2010, 14:13
مبارک باشه به سلامتی

مورد اول خاطر جمع باش مشکلی نیست این AVARAGE رو گفته !!

منم CORE I7 دارم برای منم نوشته 1 مگ می خواهی کش واقعی سیستم رو ببینی به بایوس برو اونجا کامل و دقیق نوشته !!

اگر نرم ازفار خاصی نداری مثل اتوکد و مکس اکثر نرم ازفار روی 64 بیت به خحوبی کار می کنند

در مورد ریکاوری هم مثل رایت یه دی وی دی هستش امکان داره دی و دی های که برا یانکار انتخاب کردی زیاد مرغوب نباشند

اولا خیلی ممنون که اینقدر زود جوابمو دادی:10:
بعدش هم نه من کاردانی نرم افزارم فقط و فقط سی شارپ.
بعدش هم دی وی دی سونی خریدم دونه ای500
راستی من قبلا لپ تاپ نداشتم کار دیگه ای نمیخواد انجام بدم برای راه اندازی اولیه؟

saman3230
19-05-2010, 14:20
اولا خیلی ممنون که اینقدر زود جوابمو دادی:10:
بعدش هم نه من کاردانی نرم افزارم فقط و فقط سی شارپ.
بعدش هم دی وی دی سونی خریدم دونه ای500
راستی من قبلا لپ تاپ نداشتم کار دیگه ای نمیخواد انجام بدم برای راه اندازی اولیه؟

نه ! فقط حتما حتما از سالم بودن دی وی دی های که رایت کردی اطمنیان پیدا کن

ببین توصیه من به تو اینکه 32 بیت نصب نکنی بهتره از سی شارپ 64 (در صورت موجود بودن) استفاده کنی !!

hamed.gh
19-05-2010, 14:46
با عرض سلام خسته نباشی خدمت همه اساتیذ فن و ناجیان نقطه صفر درجه
تو بئ مخمصه ای افتادم هر کی انلاینه کمک کنه
اقا این رفیق خانم لب تابشو اورذ گفت بایوسشو اپ کن ماهم رفتیم رو کارش که یکهو باتذی تمام شد اینم از شانس ... ما بود حالا دیگه روشن نمیشه این بابا هم تو اون اتاقه هی میگه چی شذ حامد گفتی 30 ثانیه میکشه (ای ننه ان)
همه قلطی کردم روشن میشه ولی تصویر نداره
کمک کنییییییییییییییییید به قول گفتنی اقا دایی در خطره (بیچاره شدم یه دعزا با زنه دارم )

saman3230
19-05-2010, 14:48
مدل لپ چیه ؟

hamed.gh
19-05-2010, 14:58
hp pivilion dv 4000

saman3230
19-05-2010, 15:01
اوه اوه HP

شما تنها راهی که داری ببری بدی برات بایوس رو فلش کنند کاری از دست خودت برنمیاد !!

golbehi
19-05-2010, 15:28
دوست عزیز یه سوال دیگه:
من الان یه درایو بیشتر ندارم
میخوام 3 تا اضافه کنم .چیکار کنم؟

saman3230
19-05-2010, 15:32
به نظر من برای اینکه درایو ریکاوری از به باد ندی از MANGE ویندوز استفاده کن

golbehi
19-05-2010, 15:38
چطوری؟
چون 250 گیگ آزاد میکنه از درایو سی
ولی خود درایو سی 250 تا میگیره میشه راهنمایی کنی:
میخوام 4 تا درایو داشته باشم سی از همه کمتر داشته باشه

saman3230
19-05-2010, 15:40
اگر می خواهید اینکارو انجام بدید بهتره از برنامه های مثل ACRONIS یا PRARGOn استفاده کنید اما بازهم میگم مراقب درایور ریکاوری باشید !!

golbehi
19-05-2010, 16:08
اما درایو سی سیستمم به تنهایی 250 گیگابایت فضا داره و امکان شرینک کردن رو هم نداره
یعنی 250 تا درایو سی و 250 تا آزاد چه کار کنم تا درایو سی به 50 یا 70 کاهش پیدا کنه؟ چون اجازه Shrink کردن درایو سی رو نمیده

golbehi
20-05-2010, 13:15
آقا جمیعا کمک کنید....
با لپ تاپم دیروز کارکردم.
اما امروز که روشن کردم میزنه:
BOOTMGR IS MISSING
Press CTRL+ALT+DELETE TO RESTART
فکر کنم اول کاری به باد دادم رفت......

hamid.7003
20-05-2010, 13:41
آقا جمیعا کمک کنید....
با لپ تاپم دیروز کارکردم.
اما امروز که روشن کردم میزنه:
BOOTMGR IS MISSING
Press CTRL+ALT+DELETE TO RESTART
فکر کنم اول کاری به باد دادم رفت......

ویندوز رو دوباره باید نصب کنی البته اگه درایو ریکاوری رو خراب نکرده باشی و اگه دی وی دی های ریکاوری رو رایت کرده باشی

hamid.7003
20-05-2010, 13:48
در ضمن داداش خیلی خرج کردی
اگه کارت فقط سی شارپ باشه مثل اینه که یه تویوتا هایلوکس گرفتی باهاش شن میبری سر ساختمون!!:31:
حقیقت دیگه وانت از این گرون تر تو خاصرم نبود که بگم وگرنه بازم بیشتر آخه سی شارپ سیستم بالایی نمیخواد که شما رفتی این لپ تاپو گرفتی

golbehi
20-05-2010, 15:22
خوب کارهای دیگه هم میکنم
بالاخره فقط سی شارپ که نیست
ولی فعلا که به باد رفته

saman3230
20-05-2010, 15:23
خوب کارهای دیگه هم میکنم
بالاخره فقط سی شارپ که نیست
ولی فعلا که به باد رفته

بعد از پارتیشن بندی اینجوری شد ؟

golbehi
20-05-2010, 16:07
نه اصلا پارتیشن بندی نکردم
فقط یه بار روی شرینک زدم.
بعد سیستمو خاموش کردم و امروز روشن کردم که.....

shrvak
20-05-2010, 18:45
سلام برو بكس
سلام، خسته نباشید
من یک لب تاپ دل vostro 1510 دارم
dvd rom لب تاپم دی وی دی را نمی خونه ولی cd را می خونه ممکنه راهنماییم کنید
ممنون:41:

saeid_lion1
20-05-2010, 19:43
آقا کسی جواب مارو نمیده؟:13:
سوالم این بود:
اول اینکه اون برنامه برای ساخت درایو در قسمت آخری که میخواد درایو رو بسازه اررور میده فکر کنم میگه این برنامه نسخه آزمایشی هست
2.این برنامه از ویندوز 7 نسخه 64 بیتی بکاپ میگیره یا واسه ویندوزهای دیگه است؟
لطفا کمک کنید همچنین اون برنامه رو هم چک کنید من دومین لینک رو دانلود کردم

saman3230
21-05-2010, 00:12
سلام، خسته نباشید

به احتمال زیاد لنر شما یا کثیف شده یا از بین رفته توصیه من به شما استفاده از لنز کلینر هست که اگر بعد کلین کردن لنز باز همین مشکل با پرجا بود 100% لنز شما زا بین رفته !!

GAME-GTR
21-05-2010, 08:35
سلام.
من ویندوز مدا a500 - 19w توشیبا ستلایت رو عوض کردم. حالا چطوری باید گرافیکش رو نصب کنم ؟
ویندوز 7

hamid.7003
21-05-2010, 12:14
سلام، خسته نباشید

سلام اوپتیک شما از تنظیم افتاده
در آوردن DVD 1510 دردسر داره باید تمام دستگاه رو باز کنی تا بتونی اونو در بیاری
این مشکل زیاد واسه این مدل پیش میاد که 90% با باز کردن و بسته کردن و تمیز کردن اوپتیک با گوش پاک کن الکلی درست میشه وگر نه باید اوپتیکت تنظیم بشه که کار هر کسی حتی هر تعمیر کاری نیست!
2 تا پتانسیومتر یا همون مقاومت ولومی داره زیر اوپتیک که یکی مال سی دی و اون یکی مال دی وی دی هست که باید اونی که مال دی وی دی هست تنظیم بشه که کار هر کسی نسیت !!!!!!

mojtabarafei
22-05-2010, 08:03
سلام
من چند روز پیش سوال کرده بودم که لپتابم ( که تازه خریدمش cw26sg) وقتی خاموش باشه شارژ کم میکنه
یکی از دوستان گفت که باید کالیبره بشه
بعد از اینکه کالیبرش کردم دیدم که هیچ فرقی نکرده
حالا لپ تاپم رو یه جور دیگه تست کردم
وقتی که باتری رو ازلپ تاپ در می یارم تقریبا شارژ خالی نمیکنه( بعد از 24 ساعت) ولی وقتی باتری رو لپ تاپ باشه و لپ تاپ هم خاموش باشه باطریش حدود 20 تا 25 درصد کم میشه
حالا نظر من اینه که شاید وقتی که من لپ تاپو خاموش می کنم ، کاملا خاموش نمیشه و داره کار میکنه

از دوستان خواهش می کنم کمک کنن تا مشکلم حل بشه

balaban25
22-05-2010, 08:44
جدیدا توی ویندوز سون توی هر برنامه ای قسمت open یا save رو میزنم اون برنامه بسته میشه در ضمن نود آپدیت هم روی لپ تاپم دارم...

saeid_lion1
22-05-2010, 09:04
سلام
من چند روز پیش سوال کرده بودم که لپتابم ( که تازه خریدمش cw26sg) وقتی خاموش باشه شارژ کم میکنه
وقتی که باتری رو ازلپ تاپ در می یارم تقریبا شارژ خالی نمیکنه( بعد از 24 ساعت) ولی وقتی باتری رو لپ تاپ باشه و لپ تاپ هم خاموش باشه باطریش حدود 20 تا 25 درصد کم میشه
حالا نظر من اینه که شاید وقتی که من لپ تاپو خاموش می کنم ، کاملا خاموش نمیشه و داره کار میکنه

واسه منم همینطوریه:13:

Pami
22-05-2010, 23:39
سلام

این مشکل خیلی از خریداران CW ها هست مخصوصا کسانی که لپ تاپشون با پردازنده Core i5 اسمبل شده شدیدا این مشکل رو دارن .
تا جایی که من میدونم راه حل درستی برای این مشکل نیست و یکسری از سری های سونی این مشکل رو دارن .
خود سونی هم توضیج دقیقی در این مورد نداده که وقتی سیستم کلا خاموش هست و قاعدتا مصرفی نداره این مقدار هدر رفته از باتری کجا مصرف شده !؟
این مشکل هم به ایراد فنی و ساختاری باتری ربطی نداره و باتری مصرف داخلی اش اونقدر ناچیز هست که به این مقدار نمیرسه و ظاهرا وقتی هم که لپ تاپ خاموش هست مقداری از انرژی جایی مصرف میشه وگرنه مقاومت داخلی یک باتری اونقدر نیست که 20-25 % از شارژ باتری رو کم کنه .

mr_ahmadi
23-05-2010, 22:08
سلام دوستان عزیز
من یه مشکل بزرگ پیدا کردم
مشکل من از این قراره که دیروز داشتم با لپ تاپم(دل وستورو 1500 ) تو نت میچرخیدم که یه هو صفحه مونیتور ابی شد
و یه پیام داد که اخرش نوشته بود که اگه اولین باره که با این مشکل برمیخورین ریست کنین. خلاصه ریست کردن همانا و
دیگه لپ تاپ بالا نیومد اومدیم ویندوز جدید نصب کنیم که با سی دی بوتیبل فقط تا پیغام زیر میاد و دیگه هیچ کاری انجام
نمیشهsetup is inspecting your computer,s hardware configuration
البته با f5 که با فشردنش to run on board diagnostics پیغام زیر داده میشه
runing MATS test
testing 00_00109000h - 00_003fefffh(3032kb) with 2 cpu(s
test results system error
error code 2000-0123
MSG -memory integrity test failed Adress=0_00238040h Actual=65665555h expected=55555555h location=DIMM_B
اساتید لطفا کمک کنن
ممنون

jorj
23-05-2010, 23:04
سلام
--لپ تاپ هایی که ویندوز نداره مثل asus بعد از این که تهیه کردیم باید خودمون ویندوزش نصب کنیم یا مثلا لپ تاپی که ویندوز نداره از طرف گارانتی (مثل سازگار ارقام ) ویندوز روش نصب می شه.
--در مورد درایور هاش آیا مثل pc درایور داره و سی دی همراه باید داشته باشه.
--ASUS K52JR آیا درایور همراهش داره؟

ببخشید سوالاتم ابتدایی بود چون اصلا اشنایی در مورد لپ تاپ ندارم
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

saman3230
23-05-2010, 23:10
با سلام به شما

نه می توانید بدید براتون نصب کن اما هزینه بی خودیه !!

در مورد نصب ویندو هم بعضی ها دی وی دی درایور دارند بعضی ها نه

kiuq
24-05-2010, 00:18
مشکل من از این قراره که دیروز داشتم با لپ تاپم(دل وستورو 1500 ) تو نت میچرخیدم که یه هو صفحه مونیتور ابی شد
و یه پیام داد که اخرش نوشته بود که اگه اولین باره که با این مشکل برمیخورین ریست کنین. خلاصه ریست کردن همانا و
دیگه لپ تاپ بالا نیومد اومدیم ویندوز جدید نصب کنیم که با سی دی بوتیبل فقط تا پیغام زیر میاد و دیگه هیچ کاری انجام
چند وقته گرفتیش؟؟
ارور بلو اسکرین به مشکلات رم رمیگرده( اگه اشتباه نکرده باشم)
به احتمال زیاد رمت نابود شده>>:46:

---------- Post added at 01:17 AM ---------- Previous post was at 01:15 AM ----------

باید خودمون ویندوزش نصب کنیم یا مثلا لپ تاپی که ویندوز نداره از طرف گارانتی (مثل سازگار ارقام ) ویندوز روش نصب می شه
نصب وینذوز رو مغازه دارها از 2000 تا 3000 تومن میگیرن..
خودت میتونی انجامش بدی .. هرجا فکر کردی مشکوکه بیا تو همین فروم بپرس
موفق باشی

---------- Post added at 01:18 AM ---------- Previous post was at 01:17 AM ----------

باید خودمون ویندوزش نصب کنیم یا مثلا لپ تاپی که ویندوز نداره از طرف گارانتی (مثل سازگار ارقام ) ویندوز روش نصب می شهنصب وینذوز رو مغازه دارها از 2000 تا 3000 تومن میگیرن..
خودت میتونی انجامش بدی .. هرجا فکر کردی مشکوکه بیا تو همین فروم بپرس
موفق باشی

ghrkh30
24-05-2010, 08:16
سلام برو بكس

درود.. پسورد ست آپ لپ تاپ رو یادم رفته.. و اصلا بالا نمی یاد به نظر شما چیکار کنم. راه حلی داره ؟ مثلا یه پسورد کلی .. بعد از سه دفعه هم از کار می افته و باید دوباره روشن خاموش کنم و هیچ چیزی هم از تنظیمات ست آپ یادم نیست ؟ (لپ تاپ سوزوکی)

Pami
24-05-2010, 09:25
سلام دوستان عزیز
من یه مشکل بزرگ پیدا کردم
runing MATS test
testing 00_00109000h - 00_003fefffh(3032kb) with 2 cpu(s
test results system error
error code 2000-0123
MSG -memory integrity test failed Adress=0_00238040h Actual=65665555h expected=55555555h location=DIMM_B
اساتید لطفا کمک کنن
ممنون

ماژول رم شما روی اسلات B دچار مشکل شده ( طبق متن ارور )
پیشنهاد میکنم یکبار باز کنید و رم ها رو در بیارید و دوباره جا بزنید ، اگر درست نشد ماژولی که مشکل داره رو باید تعویض کنید .

Pami
24-05-2010, 09:27
سلام
--لپ تاپ هایی که ویندوز نداره مثل asus بعد از این که تهیه کردیم باید خودمون ویندوزش نصب کنیم یا مثلا لپ تاپی که ویندوز نداره از طرف گارانتی (مثل سازگار ارقام ) ویندوز روش نصب می شه.
--در مورد درایور هاش آیا مثل pc درایور داره و سی دی همراه باید داشته باشه.
--ASUS K52JR آیا درایور همراهش داره؟

ببخشید سوالاتم ابتدایی بود چون اصلا اشنایی در مورد لپ تاپ ندارم
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

نصب کردن ویندوز روی لپ تاپ مشابه دسکتاپ انجام میشه و اگر در داخل پکیج درایوری نباشه باید از سایت اصلی سازنده خودتون دانلود کنید .
فکر نمیکنم سازگار ارقام روی لپ تاپ های بدون سیستم عامل چیزی نصب کنه

Pami
24-05-2010, 09:30
درود.. پسورد ست آپ لپ تاپ رو یادم رفته.. و اصلا بالا نمی یاد به نظر شما چیکار کنم. راه حلی داره ؟ مثلا یه پسورد کلی .. بعد از سه دفعه هم از کار می افته و باید دوباره روشن خاموش کنم و هیچ چیزی هم از تنظیمات ست آپ یادم نیست ؟ (لپ تاپ سوزوکی)

اگر دارای چیپ TPM باشه ( باید بررسی بشه بعید میدونم ) راهی نیست و باید ببرید کلی هم هزینه میشه برای تعویض TPM
اما اگر نداشته باشه با ریست کردن سخت افزاری BIOS میشه مشکل رو حل کرد .
باید ببرید نمایندگی بازبینی بشه

jorj
24-05-2010, 11:00
سلام
ممنون از pami عزیز بابت راهنماییشون

من می خواستم یه لپ تاپ بگیرم . مشخصات داشتم دادم حدود قیمت هم می دونستم . ولی فروشنده می گه ،مشخصات همون فقط 1 گیگ رم از اونی که من گفتم کم تر داره .

می خواستم بدونم هزینه 1 گیگ رم لپ تاپ چه قدر هستش .

mh_r
24-05-2010, 11:45
با سلام خدمت اساتید
بنده یک نوت بوک fz290 n5 دارم.مشکلم با کارت گرافکشه.وقتی درایورشو نصب می کنم بالا نمیاد.ریکاوری هم خواستم انجام بدم تا مرحله نصب کارت گرافیک پیش میره بعدش تو صفحه یه سری خطوط موازی ظاهر می شه و دیگه به کارش ادامه نمیده.یه جا نشون دادم گفت کارت گزافیکش باید عوض شه.می خوام ببینم درست گفته یا یه چیزی پرونده چون خیلی شوت بود.در ضمن مدل کارت گرافیک gforce 8400gt

saman3230
24-05-2010, 13:00
با سلام خدمت اساتید
بنده یک نوت بوک fz290 n5 دارم.مشکلم با کارت گرافکشه.وقتی درایورشو نصب می کنم بالا نمیاد.ریکاوری هم خواستم انجام بدم تا مرحله نصب کارت گرافیک پیش میره بعدش تو صفحه یه سری خطوط موازی ظاهر می شه و دیگه به کارش ادامه نمیده.یه جا نشون دادم گفت کارت گزافیکش باید عوض شه.می خوام ببینم درست گفته یا یه چیزی پرونده چون خیلی شوت بود.در ضمن مدل کارت گرافیک gforce 8400gt

'گرافیک در safe مورد نصب کن بعد ریستارت کن اگر بازهم اینجوری شد که 100% باید عوض کنی

shahramkh59
24-05-2010, 17:06
سلام دوستان من چند روز پیش که ویندوزو عوض کردم نسبت به ویندوزی که هنگام خرید گرفتم چندتا تغییر توش مشاهده کردم و راستش از انجا که با ویندوز 7 و طرز کار لپ تاب اشنا

نیستم چند تا سوال داشتم یکی اینکه من قبلا واسط های گرافیکی برای بعضی از اپلیکیشن ها یا device ها داشتم مثلا بالای دسکتاپ یک رابط های گرافیکی زیبا برای دسترسی به

موزیک ها و ویدئو ها داشتم یا مثلا وقتی دکمه wifi رو رو کیبورد می زدم یک عکس کوچک رو دسکتاپ فعال شدن ان را نشان می داد اما هم اکنون این اتفاق نمی افته و مثلا برای دی

وی دی رامم همچین وضعیتی بود.در ضمن من اصلا نمی دونم وایرلسم نصب شده یا نه.
در ضمن می خواستم بدونم وقتی باتریم شارژ داره آن را بدون شارژر استفاده کنم تا خالی شه یا بذارم در حین کار به برق باشه و شارژ بشه
در ضمن من پی سی مو قبل نصب ویندوز با لپ تاب شبکه کردم و شبکه برقرار بودم ولی فقط می تونستم فایل از پی سی بر دارم و پی سی نمی تونست که تو network place به فایل های لپ تاب دسترسی داشته باشه( در ضمن پی سی دارای ویندوز xp یه).

saman3230
24-05-2010, 21:18
أوست من ایراد دل همینه که متاسفانه یه سری از برنامه ها رو فقط روی همون ویندزو اصلی که ر وی درایو ریکاوری ایجاد شده بود هست و اگر از دستش بدی دیگه باید بی خیالش شی !

Pami
24-05-2010, 21:40
سلام
ممنون از pami عزیز بابت راهنماییشون

من می خواستم یه لپ تاپ بگیرم . مشخصات داشتم دادم حدود قیمت هم می دونستم . ولی فروشنده می گه ،مشخصات همون فقط 1 گیگ رم از اونی که من گفتم کم تر داره .

می خواستم بدونم هزینه 1 گیگ رم لپ تاپ چه قدر هستش .

اینجا مطرح کنید دوست عزیز :

◄ مشاوره خريد قطعات و لوازم جانبي نوت بوك ( باطري، كول پد، كيف و ... ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

GAME-GTR
25-05-2010, 09:56
سلام.
من ویندوز مدا a500 - 19w توشیبا ستلایت رو عوض کردم. حالا چطوری باید گرافیکش رو نصب کنم ؟
ویندوز 7

کسی جواب نمیده ؟
این لپتاپ سی دی درایور نداره. باید چکار کنم ؟

Pami
25-05-2010, 10:09
کسی جواب نمیده ؟
این لپتاپ سی دی درایور نداره. باید چکار کنم ؟

دوست عزیز درخواست های درایور ها و برنامه ها رو در این تالار مطرح کنید :

نرم افزارها، درایور ها و مباحث فنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mh_r
26-05-2010, 09:39
'گرافیک در safe مورد نصب کن بعد ریستارت کن اگر بازهم اینجوری شد که 100% باید عوض کنی
یعنی مرخص شده؟اگر ممکنه لطف کنید بگید چرا همچین بلایی سرش اومده.
ممنون

part gah
26-05-2010, 13:47
سلام بر دوستان عزیز من لب تاپم و یه دو روزی میشه که خریدم مدل sony VPC F11LFX/B .من تا الان غیر از اینکه ویندوزشو که 7 و آنتی ویروسی که روشه یعنی نورتون و آپدیت کنم یه چند تا برنامه معمولی که روی کامپیوترمم نصبه و 100 فونت چیز دیگه ای رو نریختم .هاردم 500 کش 6 و رم 4 .حالا که وارد ویندوز میشم موقع خوش آمد گویی ویندوز مدت زمان بیشتری طول میکشه تا ویندوز بالا بیاد میخواستم ببینم مشکل از کجاست اگه لازمه اسم نرم افزارهایی رو که نصب کردم بدم؟

P A R S A
26-05-2010, 19:22
لپ تاپ Asus K40 IE دارم، تصویر وبکم چپکی هست!:31: (یعنی بالا رو پایین نشون میده و بالعکس!) تو همه نرم افزار ها هم همینطوره، چه کنم؟

k_mp
28-05-2010, 21:00
با سلام من یک لپ تاپ dell 1557 دارم که موقعی داره ویندوز بالا میاد خاموش میشه موقع ریکاوری هم همینه چی کار کنم من 5 نیست که دارم استفاده می کنم متا سفانه دستگاه گارانتی نداره چقدر هزینه تعمیر میشه تو رو خدا کمک کنید

khore mobile
28-05-2010, 22:42
من یه لپتاپ 1464 دل دارم که امروز برنامه deep freeze standard.v6.6120.2822 که از اینترنت دانلود کرده بودم،روش نصب کردم،که ایکاش دستم میشکست اینکارو نمیکردم:41::41::41:

حالا برنامه فعال شده و من از این غلطی که کردم پشیمون:2:

نه میتونم از درایو سی حذفش کنم،نه میتونم برنامه رو غیر فعال کنم،نه میتونم از پروگرم حذفش کنم!!!!!!!!

چه خاکی بسرم بریزم؟
به دادم برسید.:19::19::19:

REGISTERED-USER
28-05-2010, 22:46
قبل از لود ویندوز F8 رو بزن برو safe mode و از اونجا حذفش کن

توی استارت آپ هم با اجرای دستور msconfig در run windows ، چیزی ازش بود پاک کن

khore mobile
28-05-2010, 23:31
نمیشه!
f8 عمل نمیکنه.
راه دیگه ای نیست؟
دارم دیوونه میشه!:19:

ipc110
29-05-2010, 08:29
با سلام من یک لپ تاپ dell 1557 دارم که موقعی داره ویندوز بالا میاد خاموش میشه موقع ریکاوری هم همینه چی کار کنم من 5 نیست که دارم استفاده می کنم متا سفانه دستگاه گارانتی نداره چقدر هزینه تعمیر میشه تو رو خدا کمک کنید

آخرین ورژن بایوس لپ تاپتان را از سایت DELL دانلود و نصب کنید.
احتمالا مشکل حل می شود.

---------- Post added at 08:29 AM ---------- Previous post was at 08:25 AM ----------

با سلام خدمت اساتید

مشکل از کارت گرافیک است ولی نیازی به تعویض کارت گرافیک نیست. قابل تعمیر است.

part gah
29-05-2010, 13:08
سلام بر دوستان عزیز من لب تاپم و یه دو روزی میشه که خریدم مدل sony VPC F11LFX/B .من تا الان غیر از اینکه ویندوزشو که 7 و آنتی ویروسی که روشه یعنی نورتون و آپدیت کنم یه چند تا برنامه معمولی که روی کامپیوترمم نصبه و 100 فونت چیز دیگه ای رو نریختم .هاردم 500 کش 6 و رم 4 .حالا که وارد ویندوز میشم موقع خوش آمد گویی ویندوز مدت زمان بیشتری طول میکشه تا ویندوز بالا بیاد میخواستم ببینم مشکل از کجاست اگه لازمه اسم نرم افزارهایی رو که نصب کردم بدم؟
ممنون از اینکه کسی جوابمو نمیده . ویندوزو دیفرگمنت کردم یه کم بهتر شد. نرم افزار کرلی که روش نصب کرده بودم خیلی طول میکشید تا باز بشه که بیشتر اوقات بار اولی که میخواستم بازش کنم اینجوری میشد و بقیه اوقات خوب بود. اعصاب واسم نزاشت اونم پاک کردم که دوباره نصب کنم وقتی اومدم نصب کنم ویندوز نصب و قبول نکرد در حالی که من همین cd رو روی ویندوز 7 کامپیوترم نصب کردم. اخطاری که داد درباره پشتیبانی نکردن ویندوز از برنامه بود.حالا ممنون میشم یه بنده خدایی جواب ما رو هم بده!!!!!

REGISTERED-USER
29-05-2010, 19:49
باز این تبلیغات پی لپ مال بیکار شد اومد ! آقا از رو نمیری چقدر بهت باید اخطار داد ؟ :دی

__

میشه!
f8 عمل نمیکنه.
راه دیگه ای نیست؟
دارم دیوونه میشه!

مگه میشه عمل نکنه ؟ یعنی سیف مد هم مشکل داره ؟

خوب اصل برنامه اش رو با برنامه ای از توی بوت منوی پروگرام فایل پاک کن ... نرم افزاری که بتونی دایرکتوری های وین رو ببینی توی بوت مثل norton ghost و یا paragon که ابزار سرچ my computer دارند

shavo.shadow
29-05-2010, 22:17
سلام به همه: من یه لپ تاپ sony vaio دارم که ویندوز فابریکش Vista بود.
حالا Windos7 روش نصب کردم ولی درایو هاشو نداشتم و از درایوهای یه لپ تاپ دیگه ی Sony که بعضی از Configهای دستگاش عین منه استفاده کردم.
اما حالا هر وقت ویندوز بالا میاد یه Error میاد وسط صفحه که حتما می خواد دستگاه Hibrenate بشه و از باطری اشکال میگیره. الان فقط با آداپتور میتونم با کامپیوتر کار کنم.
لطفا یه کمک و راهنمایی کنید که اشکال از چیه؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

||SIAVASH||
30-05-2010, 01:45
سلام دوستان ! من الان دیدم من لپ تاپ رو به برق وصل کردم و باتری هم توشه ولی زده
plugged in , not charging
و درصد هم روی یک عدد ثابت مونده !!
dv6 - 1199

مشکل از چیه ؟

mesmaeil2
30-05-2010, 11:02
باسلام خدمت دوستان
من یه مشکلی دارم واسه پارتیشن بندی
لبتاپ رو تازه خریدم
ویندوزش 7
و مدلش اچ پی dv6t 2300
با چه نرم افزاری می تونم پارتیشن بندیش کنم
واقعا عاجز شدم

pooriya_hp
30-05-2010, 11:09
شما با :
1. ویندوز
2. داس
3. نوروتون مجیک
پارتیشن بندی کنید،که من ویندوز رو پیشنهاد میکنم

mesmaeil2
30-05-2010, 12:13
خواهشا بیشتر توضیح بدید

pooriya_hp
30-05-2010, 12:38
شما می تونید پارتیشن ها رو با استفاد از edit خود ویندوز که به هنگام نصب وجود دارد
انجام بدید یا از برنامه پارتیشن نورتون مجیک استفاده کنید

mshokoohfar
30-05-2010, 14:49
بچه ها سلام
من يك لپ تاپ hp dv6 2153 ee دارم كه درايو ريكاوريش پاك شده و dvd هاي ريكاوريش هم بوت نمي شن و كار نمي كنن.ممنون ميشم يك راهي غير از نصب ويندوز جديد جلوي پام بزاريد.
مرسي

mshokoohfar
30-05-2010, 15:00
شما می تونید پارتیشن ها رو با استفاد از edit خود ویندوز که به هنگام نصب وجود دارد

دوست عزيز من يك لپ تاپ hp dv6 2153 ee دارم كه درايو ريكاوريش پاك شده و dvd هاي ريكاوري اوليه اش هم كار نمي كنن ممنون ميشم يك راهي غير نصب ويندوز غير از اورجينال خودش باشه جلوي پام بزاريد
مرسي

hamid.7003
30-05-2010, 16:22
dv6 - 1199

مشکل از چیه ؟

یعنی اگه آداپتور وصل باشه یا نباشه هیچ فرقی نمیکنه؟؟
هیچ اتفاقی نمیوفته؟؟؟

hossein_dig
30-05-2010, 17:01
dv6 - 1199

مشکل از چیه ؟
یعنی شمارژ نمیکنه ؟
تشخیص میده که برق وصل شده؟
اگه نه به احتمال زیاد شارژرت خراب شده و درصدی هم ممکن از دستگات باشه

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:59 PM ----------

سلام به همه: من یه لپ تاپ sony vaio دارم که ویندوز فابریکش Vista بود.
حالا Windos7 روش نصب کردم ولی درایو هاشو نداشتم و از درایوهای یه لپ تاپ دیگه ی Sony که بعضی از Configهای دستگاش عین منه استفاده کردم.
اما حالا هر وقت ویندوز بالا میاد یه Error میاد وسط صفحه که حتما می خواد دستگاه Hibrenate بشه و از باطری اشکال میگیره. الان فقط با آداپتور میتونم با کامپیوتر کار کنم.
لطفا یه کمک و راهنمایی کنید که اشکال از چیه؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما اگه دستگاتون درایوراش تو سایت هت باید همون ها رو بگیرد اگه نه باید به همون ویندوز قبلی بسازید
سونی تو درایورها خیلی گیر میده

saman3230
30-05-2010, 21:21
ممنون از اینکه کسی جوابمو نمیده . ویندوزو دیفرگمنت کردم یه کم بهتر شد. نرم افزار کرلی که روش نصب کرده بودم خیلی طول میکشید تا باز بشه که بیشتر اوقات بار اولی که میخواستم بازش کنم اینجوری میشد و بقیه اوقات خوب بود. اعصاب واسم نزاشت اونم پاک کردم که دوباره نصب کنم وقتی اومدم نصب کنم ویندوز نصب و قبول نکرد در حالی که من همین cd رو روی ویندوز 7 کامپیوترم نصب کردم. اخطاری که داد درباره پشتیبانی نکردن ویندوز از برنامه بود.حالا ممنون میشم یه بنده خدایی جواب ما رو هم بده!!!!!

سلام این مشکل که برای اکثر ویندوز های 7 پیش میاد !!

بهترین کار اینکعه شما زا برنامه on cliick care در vaio care استفاده کنید

چون ماله منم همینجور شده بود با این نرم افزار مشکل حل شد

part gah
31-05-2010, 08:37
یه چند روزی نبودی دلمون واست تنگ شده بود:46:
دونستی که بالاخره لب تاپ چی خریدم نظرت چیه خوبه؟:8:
یه برنامه کرل دیگه پیدا کردم روش نصب کردم مثل جت اومد:31:
ویندوزم بهتر از قبل لود میشه ولی خواب بازم منو قانع نمی کنه:41:
لب تاپ دوستم مدل cw فقط یه شماره ازش یادم میاد اونم 23 .با لب تاپ کشتی میگیره 300 برنامه روش نصب کرده لب تاپ آخ نگفته در عجبم این همه با لبتاپم با لطافت برخورد میکنی بعد اینجوری میشه:19:
رفتم قسمت on click care دو تا تنظیم داره حالا اینجا چیکارکنم؟:10:

saman3230
31-05-2010, 08:51
یه چند روزی نبودی دلمون واست تنگ شده بود:46:
دونستی که بالاخره لب تاپ چی خریدم نظرت چیه خوبه؟:8:
یه برنامه کرل دیگه پیدا کردم روش نصب کردم مثل جت اومد:31:
ویندوزم بهتر از قبل لود میشه ولی خواب بازم منو قانع نمی کنه:41:
لب تاپ دوستم مدل cw فقط یه شماره ازش یادم میاد اونم 23 .با لب تاپ کشتی میگیره 300 برنامه روش نصب کرده لب تاپ آخ نگفته در عجبم این همه با لبتاپم با لطافت برخورد میکنی بعد اینجوری میشه:19:
رفتم قسمت on click care دو تا تنظیم داره حالا اینجا چیکارکنم؟:10:

سلام

من فدات شم بزگوار

دقیقا نه اما فقط می دونم که سری f گرفتی

ببین این بیشتر مشکل ویندوز 7 تا لپ تاپ

ببین گزینه maintenace رو انخاب کن بعد که چک کردنش تموم شد

یه صفحه میاد که مثلا زده defrag هارد X

شما روی x بزن و صبر کن تا کارش رو انجام بده !!

بعد بهتره از TUNE UP UTILITY هم استفاده کنی کمکه زیاده می کنه

part gah
31-05-2010, 09:06
رفتم روی Maintenance روش یه ضربدر .روش کلیک کردم یه گزینه داره نوشته fix all لودینگ اومد و بازم ضربدر!!حالا چیکار کنم؟

saman3230
31-05-2010, 11:36
ببین شما یه کاری کن وقتنی کامل چک کرد به صفحه میاد که همون ضربدرها درش هست از اون عکس بگیر اینجا آپلود کن

shavo.shadow
31-05-2010, 12:43
سلام برو بكس
سلام به همه: من یه لپ تاپ sony vaio FW490-JAB دارم که ویندوز فابریکش Vista بود.
حالا 64bit Windos7 روش نصب کردم ولی درایو هاشو نداشتم و از درایوهای یه لپ تاپ دیگه ی Sony که بعضی از Configهای دستگاش عین منه استفاده کردم.
لطفا یه کمک و راهنمایی کنید که اشکال از چیه؟

||SIAVASH||
31-05-2010, 13:10
یعنی اگه آداپتور وصل باشه یا نباشه هیچ فرقی نمیکنه؟؟
هیچ اتفاقی نمیوفته؟؟؟

یعنی شمارژ نمیکنه ؟
تشخیص میده که برق وصل شده؟
اگه نه به احتمال زیاد شارژرت خراب شده و درصدی هم ممکن از دستگات باشه

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:59 PM ----------

والا اون موقع که تشخیص میداد به برق وصله و شارژ ثابت مونده بود
ولی بعد از یک بار خاموش روشن کردن درست شد.

مرسی

saeed.1388
31-05-2010, 22:52
دوستان من لپ تاپ وایو مدل EB گرفتم و ویندوز 7 داره با گرافیک 5470 ati اما کیفیت فیلم پایینه و تصاویر رو یه جوری انگار به حالت لبه دار نشون میده یعنی مثلآ فیلم گوشه یه دیوار صاف رو نشون میده دیوار در تصویر حالت دندانه دندانه هست نمی دونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه:41:

Pami
31-05-2010, 23:06
دوستان من لپ تاپ وایو مدل EB گرفتم و ویندوز 7 داره با گرافیک 5470 ati اما کیفیت فیلم پایینه و تصاویر رو یه جوری انگار به حالت لبه دار نشون میده یعنی مثلآ فیلم گوشه یه دیوار صاف رو نشون میده دیوار در تصویر حالت دندانه دندانه هست نمی دونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه:41:

سه مورد قابل بررسی هست :

1- کیفیت فیلم سورس شما پایین هست مثلا ممکنه 3GP باشه و اینطوری نشون داده بشه
2- درایور کارت گرافیک شما درست و صحیح به سیستم عامل شناسایی نشده و کامل نصب نشده
3- تنظیمات کارت گرافیک برای نمایش تصاویر در لپ تاپ شما بهم خورده ، از برنامه ATI Catalyst Control تنظیمات رو چک کنید .

saeed.1388
31-05-2010, 23:13
سه مورد قابل بررسی هست :

1- کیفیت فیلم سورس شما پایین هست مثلا ممکنه 3GP باشه و اینطوری نشون داده بشه
2- درایور کارت گرافیک شما درست و صحیح به سیستم عامل شناسایی نشده و کامل نصب نشده
3- تنظیمات کارت گرافیک برای نمایش تصاویر در لپ تاپ شما بهم خورده ، از برنامه ATI Catalyst Control تنظیمات رو چک کنید .

با تشکر از شما
1-فیلم های مختلف با فرمتهای VCD, DVD, MKV امتحان کردم مشکل همچنان باقیه
2-من تازه لپ تاپ رو آکبند دیروز خریدم و همه درایورها صحیح نصب بوده و مشکلی نداره
3- تنظیمات کارت گرافیک رو بلد نیستم

hoora-1
01-06-2010, 10:55
سلام

این درسته که بعضی از برنامه ها تو ویندوز 7 نصب نمیشه ؟

saman3230
01-06-2010, 11:02
برنامه های که برای اجرا یا به داس نیاز دارند بله اما 99% برنامه های بدون مشکل اجرا میشه

hoora-1
01-06-2010, 17:52
یه سوال دیگه
من nfs رو نصب کردم اما ارور می ده و میگه یه فایل dll رو پیدا نمی کنه / چی کار کنم ؟

saman3230
01-06-2010, 18:00
یه سوال دیگه
من nfs رو نصب کردم اما ارور می ده و میگه یه فایل dll رو پیدا نمی کنه / چی کار کنم ؟

بهتره که این سئوال رو در انجمن بازی های کامپیوتری بپرسی

اما خوب شما DiRECX موجود در سی دی رو نصب کن مشکل حل میشه

abollfazle
02-06-2010, 02:25
سلام خیلی مخلصیم
یک مشکل کوچیک

یک acer 4810 دارم که بعد از یک مشکل که هارد فرمت شد(لینوکس نصب شده بود)
دوباره که ویستا نصب کردم و درایو ها رو نصب کردم دکمه های تنظیم شفافیت تصویر کار نمی کنه
یعنی صفحه همیشه با حد اکثر نور فعال هست و از کنترل پنل هم نتونستم برایت نس رو کم کنم
اگه راهی سراغ دارید پیشنهاد کنید
ممنـــــــــــــــون

sm6m10
02-06-2010, 07:44
جناب میتونم به dell vostro 1500 رم 4gigاضافه کنم؟
قیمتش چند؟ اکسترنال است؟

---------- Post added at 08:44 AM ---------- Previous post was at 08:43 AM ----------

قیمتش چند؟ اکسترنال است؟سی پی یو قاط نمیزنه؟دیگه چی میشه ارتقا داد

part gah
02-06-2010, 09:49
ببین شما یه کاری کن وقتنی کامل چک کرد به صفحه میاد که همون ضربدرها درش هست از اون عکس بگیر اینجا آپلود کن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mesmaeil2
02-06-2010, 09:50
شما با :
1. ویندوز
2. داس
3. نوروتون مجیک
پارتیشن بندی کنید،که من ویندوز رو پیشنهاد میکنم

باسلام خدمت دوستان
من یه مشکلی دارم واسه پارتیشن بندی
لبتاپ رو تازه خریدم
ویندوزش 7
و مدلش اچ پی dv6t 2300
با چه نرم افزاری می تونم پارتیشن بندیش کنم
واقعا عاجز شدم

خواهشا بیشتر توضیح بدید

سلام
من با از manage خود ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم ولی از 450 گیگ درایو سی فقط 230 گیگ اجازه شر میده و 220 گیگ نگه میداره
بعد خواستم با نرم افزار EASEUS.Partition.Master.v5.8.1.Server.Edition.Reta il-FOSI خواستم پارتیشن کنم که دیدم فرمت داریو هم {سی و ریکاوری و اچ پی تولز} شده ان تی اف اس {قبل از استفاده از manage پیری ماری بود} و همه گزینه های نرم افزار هم قفل
چطوری میتونم هاردم رو 4 قسمت کنم تو را خدا کامل راهنماییم کنید

saeed.1388
02-06-2010, 12:25
می خواستم بدونم توی لپ تاپهای وایو (به غیر از سری F ) راهی وجود داره که بدون خاموش کردن لپ تاپ فقط مانیتور رو خاموش کنیم یا به حالت sleep بگذاریمش

saman3230
02-06-2010, 13:09
بله میشه شما باید از تنظمیات پاور زمان turn off dsipaly رو پائین بیارید

saman3230
02-06-2010, 14:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خب نگاه کن الان به MAINTENANCE دستگاه گیر داده روش کلیک کن کوارد که باید اصلاح شه رو میگه دونه به دونه FIX کن

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

قیمتش چند؟ اکسترنال است؟

---------- Post added at 08:44 AM ---------- Previous post was at 08:43 AM ----------

قیمتش چند؟ اکسترنال است؟سی پی یو قاط نمیزنه؟دیگه چی میشه ارتقا داد

منظورتون رو از اکسترنال نفهمیدم اما مثل رم PC اما کوچک تر

رم 2 = 53

4= 69

تومانه

w8j4u
02-06-2010, 16:47
سلام دوستان
من یه لپ تاپ دل1564دارم
با وب کمش مشکل دارم هر کاری می کنم پیداش نمی کنم تو دیوایز منجر قسمت ایمج وبکم اینتگریت هستش اما نمی دونم باید چکار کنم !!
لطف کنید کمک کنید مشکلمو حل کنم

mesmaeil2
02-06-2010, 18:31
سلام
من با از manage خود ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم ولی از 450 گیگ درایو سی فقط 230 گیگ اجازه شر میده و 220 گیگ نگه میداره
بعد خواستم با نرم افزار EASEUS.Partition.Master.v5.8.1.Server.Edition.Reta il-FOSI خواستم پارتیشن کنم که دیدم فرمت داریو هم {سی و ریکاوری و اچ پی تولز} شده ان تی اف اس {قبل از استفاده از manage پیری ماری بود} و همه گزینه های نرم افزار هم قفل
چطوری میتونم هاردم رو 4 قسمت کنم تو را خدا کامل راهنماییم کنید

بلاخره تونستم فضا رو ازاد کنم ولی هنگامی که میخوام درایو جدید با manage ویندوز ایجاد کنم بعد از زدن فینش پیغام میده و در صورت یس کردن رنگ درایور هام سبز می شه فکر کنم مربوطه به محدودیت تعداد درایو لطفا کمکم کنید:41:

saman3230
02-06-2010, 21:06
سلام دوستان
من یه لپ تاپ دل1564دارم
با وب کمش مشکل دارم هر کاری می کنم پیداش نمی کنم تو دیوایز منجر قسمت ایمج وبکم اینتگریت هستش اما نمی دونم باید چکار کنم !!
لطف کنید کمک کنید مشکلمو حل کنم

شما در دیوایس منیجر قسمتی به اسم IMAGING DEVICES تدارید ؟

sm6m10
03-06-2010, 07:21
خب نگاه کن الان به MAINTENANCE دستگاه گیر داده روش کلیک کن کوارد که باید اصلاح شه رو میگه دونه به دونه FIX کن

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

منظورتون رو از اکسترنال نفهمیدم اما مثل رم PC اما کوچک تر

رم 2 = 53

4= 69

تومانه

دوست عزیز برای لپتاپ چطوری وصل میشه باید داخلش گذاشت ؟یعنی باز شه؟من هیچی نمیدونم.

hossein_dig
03-06-2010, 11:29
دوست عزیز برای لپتاپ چطوری وصل میشه باید داخلش گذاشت ؟یعنی باز شه؟من هیچی نمیدونم.
سلام
نه رم usb وصل میشه :31:
باید وقتی خاموش و بدونه باطری درب زیر دستگاه رو بازکنی و تعویض کنی .بلد نیستی دست نزن

mesmaeil2
03-06-2010, 13:19
دوستان فرق داریو لوجیکال و پیری ماری چیه؟

saman3230
03-06-2010, 13:52
سلام
نه رم usb وصل میشه :31:
باید وقتی خاموش و بدونه باطری درب زیر دستگاه رو بازکنی و تعویض کنی .بلد نیستی دست نزن

بضعی از لپ ها رمشون زیر کیبردشون بعضی ها زیر لپ تا باید بازش کنی باطریو در بیاری و بعد رم تعویض کنی

shavo.shadow
03-06-2010, 16:52
بچه ها من یه لپ تاپ Sony FW-490jab دارم که تازگی SE7EN روش نصب کردم.
ولی جدیدا هر وقت باطری توی دستگاه باشه یه Erorr میاد وسط صفحه و میگه باید دستگاه رو Hibrenate کنم و باطری رو دوباره جا بزنم.
هیچ جورم از وسط صفحه نمیره
البته من درایورای یه دستگاه دیگه که Configesh شبیه منه رو روش نصب کردم چون درایوای خودشو نداشتم اما الان فقط با آداپتور میتونم از لپ تاپم استفاده کنم.
جانه مادرتون یکی کمک کنه!!!
:19::19::19::19::19::19::19:

Vahid67
03-06-2010, 20:57
سلام دوستان
من امروز برای یکی از بچه ها یه لپتاپ acer گرفتم که هاردش 320 هستش (سیستم عاملش داس هست) ولی موقعی که میخواستم روش ویندوز 7 بریزم دو درایو 150 گیگی داشت روی یکیش که هیچ کاری انجام نمیداد ولی تونستم یکیش رو فرمت کنم و روش ویندوز بریزم ولی توی ویندوز فقط یه درایو 150 گیگی نشون میده...!!!!

saman3230
03-06-2010, 21:41
بچه ها من یه لپ تاپ Sony FW-490jab دارم که تازگی SE7EN روش نصب کردم.
ولی جدیدا هر وقت باطری توی دستگاه باشه یه Erorr میاد وسط صفحه و میگه باید دستگاه رو Hibrenate کنم و باطری رو دوباره جا بزنم.
هیچ جورم از وسط صفحه نمیره
البته من درایورای یه دستگاه دیگه که Configesh شبیه منه رو روش نصب کردم چون درایوای خودشو نداشتم اما الان فقط با آداپتور میتونم از لپ تاپم استفاده کنم.
جانه مادرتون یکی کمک کنه!!!
:19::19::19::19::19::19::19:

برنامه VAIO BATTERY CHEKCER رو UNINSTALL کن

part gah
03-06-2010, 21:59
[QUOTE=saman3230;5012026]خب نگاه کن الان به MAINTENANCE دستگاه گیر داده روش کلیک کن کوارد که باید اصلاح شه رو میگه دونه به دونه FIX کن

fix و زده بودم دوباره ضربدر زد.همشون ok میشه الا این یکی:41:

saman3230
03-06-2010, 22:02
خب دوست عزیز به کدوم گزینه MAITENACE گیر داده ؟

part gah
03-06-2010, 22:14
موقعی که دستور fix دادم چند بار دیگه ازم ok خواست که منم دادم حالا نمی دونم کجا رو میگی باید برم نگاه کنم.الان لب تاپ پیشم نیست دست دوستم یکشنبه میاره. بردتش مسافرت:31:
ما موندیم اون رفته. تو بگو دقیقا کجا برم یکشنبه خبرشو میدم.راستی من مثل تو مغز کامپیوتر نیستم :46: آدرس میدی تا ته پلاک بگو بزار بفهمم چی میگی:31:بازم ممنون:11:

saman3230
03-06-2010, 22:20
لپ تاپ آدم مثل مسواک آدم می مونه و کاملا شخصیه هرگز سعی کن به کسی مسواکت رو ندی

در مورد سئوال هم شما وقتی گرفتی بگو که برات کاملا توضیخ بدم

part gah
03-06-2010, 22:27
اگه اون کس زور بهت میگفت چی:41:؟؟؟ نصیحت برادرانتو آویزه ی گوشم میکنم.تا یکشنبه !:46:

mesmaeil2
04-06-2010, 08:44
تکنولوژی های ارتباطی HP Pavilion dv6-T 2300 WH770AV V شامل چیه ؟
وای فای هم داره؟
چطوری فعال کنم

H@mid-Vista
04-06-2010, 09:17
تکنولوژی های ارتباطی HP Pavilion dv6-T 2300 WH770AV V شامل چیه ؟
وای فای هم داره؟
چطوری فعال کنم

تقریبا" 100 درصد نوت بوكها دارای تكنولوژی وایرلس و یا همون وای فای هستن
كافیه در محیطی باشی كه وایرلس باشه اتوماتیك میشناسه

اینجا رو بخون:

saeid6441
04-06-2010, 23:20
سوال
لپ تاپ من f11cgx سونی هست با ویندوز 7 با vaio care دو تا dvd بکاپ گرفتم میخواستم بدونم این بکاپ شامل درایور های سخت افزار دستگاه هم میشه؟ و اینکه با خود ویندوز هم لازم هست بکاپ بگیرم؟
ممنون :5:

amir raya
05-06-2010, 11:45
سلام دوستان
من travelmate 2480 دارم. اولا که از توی سایت acer.ae نتونستم درایور empowering رو پیدا و دانلود کنم. توی گوگل سرچ کردم و این درایورو متناسب با ویندوز و مدل لپ تاپم دانلود کردم. بعد از نصب وقتی اجراش میکنم این ارور رو نشون میده:

میگید چیکار کنم؟

REGISTERED-USER
05-06-2010, 12:24
خودش یه برنامه هست یه framework هم داره باید قبلش نصبش کنی

amir raya
05-06-2010, 12:51
خودش نصبه. فریم ورک ورژن 2 هم نصبه.

amir raya
05-06-2010, 13:01
الان دوباره میخوام فریم ورک نصب کنم ارور میده.

alireza_hsi
05-06-2010, 13:22
سلام
من یک مشکل دارم با لپ تاپ dell insp 6400
ویندوز ویستا اورژینال روش نصب بود و بلوتوث هم فعال میشد . من ویندوز رو دوباره نصب کردم دیگه بلوتوث فعال نشد بیخیال شدم.
الان بعد 2 سال ویندوز 7 نصب کردم باز هم بلوتوث ندارم توی سایت خودش هم که اصلا درایوری براش نبود توی سی دی های درایور هم چیزی پیدا نکردم!!
از ستاپ هم فعال هست. فکر میکنید چکار کنم که ویندوز اصلا سخت افزار بلوتوث رو بشناسه؟ کلا چیزی بنام بلوثوت شناخته نشده!

kiuq
05-06-2010, 13:41
دوستان لپتاپ من هر یک ماه یه بار ارور بلو اسکرین( مربوط به مشکل رم و مچ نبودن) رو میده!!
ولی خب ماهی یه باره !! نادیده بگیرم؟؟:41:

saman3230
05-06-2010, 14:27
لپ تاپ شما چی هست

kiuq
05-06-2010, 14:50
پ تاپ شما چی هست
5738 جی.. ؟:20:

saman3230
05-06-2010, 14:52
از tune up utility استفاده کن تا حد بسار زیادی احتمال کم می کنه

Kiumars_H
05-06-2010, 15:24
سلام وقتی لپ تاپ داشت bios آپدیت میشد برق قطع شد حالا دیگه اصلا روشن نمیشه باید چه ..........بریزم :(
مدلش acer 5315

saman3230
05-06-2010, 15:30
سلام وقتی لپ تاپ داشت bios آپدیت میشد برق قطع شد حالا دیگه اصلا روشن نمیشه باید چه ..........بریزم :(
مدلش acer 5315

ببرین براتون بایوسشو مججدا فلش کنند

کاری از دست شما بر نمیاد !!

vista7
05-06-2010, 16:35
لپ تاپ هر وقت بخواد روشن میشه

مدل لپ تاپ: VAIO-FW 590 FVB

نمیدونم مشکل از کجا میتونه باشه؟

خیلی وقت هم نیست گرفتم یه سال هم نمیشه

mdmehry
05-06-2010, 17:08

احتمالا مشکل از کلید روشن خاموشش باشه

mdmehry
05-06-2010, 17:17
سلام من یه لپ تاپ دل vostro دارم الان دو سه روزه یه پیغام میده که باتری رو جایگزین کنید و یه ضربدر قرمز کوچیک رو علامت باتری اون پایین دسکتاپ مدام چشمک میزنه، به نظر شما علت چیه؟ البته با یه باتری دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت. عیب از باتریه؟

saman3230
05-06-2010, 18:27
100% باتری شما شما از بین رفته !!

amir raya
05-06-2010, 19:34
سلام دوستان
من travelmate 2480 دارم. اولا که از توی سایت acer.ae نتونستم درایور empowering رو پیدا و دانلود کنم. توی گوگل سرچ کردم و این درایورو متناسب با ویندوز و مدل لپ تاپم دانلود کردم. بعد از نصب وقتی اجراش میکنم این ارور رو نشون میده:

میگید چیکار کنم؟

ای بابا. کسی نیست جوب مارو بده؟

hamid.7003
05-06-2010, 20:06

هر وقت که بخواد روشن میشه یا اینکه هر روز تو یه ساعت مشخص روشن میشه؟

sarmast65_ata
05-06-2010, 22:24
بچه ها من امروز ویندوز ویستا رو پاک کردم xp اورجینال رو ریختم ولی فارسی ندارم راهی هست بشه زبون فارسی رو اضافه کرد؟
ممنون میشم ازتون

Vespoher
06-06-2010, 09:37
درود به دوستان
من یه مشکلی با لپ تاپم دارم و اون اینکه وقتی دارم کار میکنم مخصوصا وب گردی و وقتی هم زمان باهاش دارم موسیقی گوش میکنم بعد حدود 1 تا 2 ساعت سرعت سیستم میاد پایین و کلید ها و پنجره ها با کمی تاخیر اجرا میشه . همچنین موسیقی هم مثل رادیو ذغالی قطع و وصل میشه . تا اینجوری میشه موسیقی رو خاموش میکنم احساس میکنم اون صفحه آبی ویندوز الان پیداش میشه (blue screen)
ویندوزم seven home و لپ تاپم Asus N61jq
تا اونجا هم که بررسی کردم سیستم درگیر اسکن و یا چیزه دیگه ای نیست . تا حالا چند بار اینجوری شده ....
ممنونم

saman3230
06-06-2010, 11:21
از برنامه ی TUNE UP UTILITY استفاده

چون گاهی خطا در رجیستری ویندوز باعث این موضوع میشه

ولی در کل BLUE SCREEN چند تا عامل داره

مشکل در رم یا هارد

خطا در درایورها
و مشکل در رجیستری

vista7
06-06-2010, 14:39
هر وقت که بخواد روشن میشه یا اینکه هر روز تو یه ساعت مشخص روشن میشه؟

ممنون از یادآوریتون:11:
این رو حتما چک میکنم:11:

part gah
06-06-2010, 17:41
سلام آقا سامان لب تاپم از مسافرت برگشت:31:
منتظر هستم تا بگید چیکار کنم ؟:5:

hamid.7003
06-06-2010, 18:10
بچه ها من امروز ویندوز ویستا رو پاک کردم xp اورجینال رو ریختم ولی فارسی ندارم راهی هست بشه زبون فارسی رو اضافه کرد؟
ممنون میشم ازتون

Control panel>regional and language option>
تو سربرگ Language گزینه اول رو تیک بزن یعنی
Install files for complex script .....
بعد Apply کن اینجا باید سی دی ویندوز زو وارد کنی بع به سربرگ regional option برگرد و در قسمت بالا farsi و در پایین iran رو انتخاب کن حالا به سربرگ آخر یعنی advanced برو و اونجا هم farsi رو انتخاب کن و بازم applyکن
حالا واسه اینکه بتونی فارسی هم تایپ کنی
به سربرگ Language برو و details رو بزن و اونجا Add رو بزن هر دو رو farsi بزن حالا همرو ok بزن حله

|محمدی|
06-06-2010, 19:28
سلام یه سوال دارم
رو لپ تاپی ویندوز سون هوم پریمیوم نصب بود الان اگه اولتیمیت نصب کنم میشه از سریال اون استفاده کرد ؟؟‌

فکر کنم دوستم ویندوز رو پاک کرد اگه سون هوم پریمیوم از جائی پیدا کنم و نصب کنم سریال رو میشه روش گذاشت ؟؟ و ... ؟

saman3230
06-06-2010, 19:52
سلام

سئوال اول : نه عزیز

سئوال دوم : بله میشه

---------- Post added at 08:52 PM ---------- Previous post was at 08:52 PM ----------

سلام آقا سامان لب تاپم از مسافرت برگشت:31:
منتظر هستم تا بگید چیکار کنم ؟:5:

به سلامتی در خدمتت هستم

mdmehry
06-06-2010, 20:28
100% باتری شما شما از بین رفته !!
میشه لطف کنید قیمت باتریش رو بگید تو پاچمون نکنن

saman3230
06-06-2010, 20:30
میشه لطف کنید قیمت باتریش رو بگید تو پاچمون نکنن

بستگی داره

چند سل می خواهید ؟

sahadml
06-06-2010, 20:41
بستگی داره

چند سل می خواهید ؟
6 سل اگه نبود 9 سل

mdmehry
06-06-2010, 20:49
درود به دوستان
من یه مشکلی با لپ تاپم دارم و اون اینکه وقتی دارم کار میکنم مخصوصا وب گردی و وقتی هم زمان باهاش دارم موسیقی گوش میکنم بعد حدود 1 تا 2 ساعت سرعت سیستم میاد پایین و کلید ها و پنجره ها با کمی تاخیر اجرا میشه . همچنین موسیقی هم مثل رادیو ذغالی قطع و وصل میشه . تا اینجوری میشه موسیقی رو خاموش میکنم احساس میکنم اون صفحه آبی ویندوز الان پیداش میشه (blue screen)
ویندوزم seven home و لپ تاپم Asus N61jq
تا اونجا هم که بررسی کردم سیستم درگیر اسکن و یا چیزه دیگه ای نیست . تا حالا چند بار اینجوری شده ....
ممنونم
شما رم و کش سی پی یو رو نگفتی. اگه رمت 2 به بالاست که مشکل از اون نیست، اگه کش سی پی یو 1 مگ باشه که این کامل طبیعیه.اگه هیچ کدوم از موارد نیست ویندوز رو عوض کن Ultimate 7 نصب کن خیلی بهتره.

---------- Post added at 09:49 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

بستگی داره

چند سل می خواهید ؟
6 سل اگه نبود 9 سل

saman3230
06-06-2010, 20:56
[QUOTE=mdmehry;5027980]شما رم و کش سی پی یو رو نگفتی. اگه رمت 2 به بالاست که مشکل از اون نیست، اگه کش سی پی یو 1 مگ باشه که این کامل طبیعیه.اگه هیچ کدوم از موارد نیست ویندوز رو عوض کن Ultimate 7 نصب کن خیلی بهتره.

عزیز لپ تاپ دوستمون

CORE I7

4gb ram داره بابا

6 سل = 85

9 سل = 120

saeid6441
06-06-2010, 20:58
سلام
یه سوال داستم روی ویندوز هفت 64 بیتی برای نصب بازی مشکل دارم باید ویندوز 32 بیتی بریزم یا راه دیگه ای هم هست؟ :41:
ممنون

saman3230
06-06-2010, 21:06
در اینجا مطرح کتنید

faribasamimi
08-06-2010, 09:15
سلام برو بكس

با سلام و خسته نباشید
ویندوز لپ تابم ویستاست. گزینه hybernate اش غیرفعاله. توی command promt هم دستور powercfg -h on را هم نوشتم ولی error می ده ( یه چیزی مربوط به کامپوننت ها)، ممنون می شم اگه بتونین راه حلی بهم ارائه کنید.

part gah
08-06-2010, 16:00
سامان
چرا هر موقع میام آفی .یه عکس برات میزارم ببین.ok
پریروز زیر پام علف سبز شد:31:
----------------
فکر کنم باید وقت قبلی بگیرم! ساعت ؟؟؟

saman3230
08-06-2010, 16:39
فکر می کنم این عکس دیگه کاملا گویا باشه

از گزینه ها که ایراد گرفته رو کاملا نشون دارن شما با کلیک برو تک به تک اوهنها گزینه های که مشکل دارند رو زیر میاره شما روی گزینه fix مشکلاتی که دارید بزنید تا همه به صورت تیک دربیان

part gah
08-06-2010, 16:48
:41: همشون تیک سبز خوردن لب تاپ و خاموش روشن کردم بازم دیر میاد.منو بگو بردمش خونه دوستم آپدیتشم کردم.خستم!بازم راهی مونده تا کاری کنم؟شرمنده به خدا!

saman3230
08-06-2010, 16:57
از برنامه tune up utility استفاده کن

تا حد زیادی کمک می کنه اما من نمی دونم منظر شما از کندی چی هست ؟

part gah
08-06-2010, 17:06
ببین بار اول که هیچ چون هنوز هیچ برنامه ای روش نصب نبود اما حالا فقط چند تا برنامه روش نصبه وقتی روشنش میکنم توی صفحه خوش آمد گویی ویندوز خیلی لودینگ طولانی میشه.خیر سرم cpu cre i7 . کش 6 .رم 4 . آخه کامپیوتر و روشن میکنم سه سوته میاد بالا ویندوزشم 7.هزارتا برنامه روش نصبه.این لب تاپ منو کشت .شیطونه میگه از پنجره اتاق پرتش کنم بیرونا!!
سامان تو دیگه منو دیونه نکن اینی که گفتی کجاست آخه؟ببینم اینو میگی Run system TuneUp؟ آره؟

part gah
08-06-2010, 17:30
Run system TuneUp اگه منظورت همین بود رفتم بازم فرقی نکرد.

saman3230
08-06-2010, 20:35
Run system TuneUp اگه منظورت همین بود رفتم بازم فرقی نکرد.

دوست عزیز TUNE UP UTILITY یه برنامه است که بتا سرچ در اینترنت میتونید پیداو دانلود کنید

Facon_Archi
08-06-2010, 20:48
دوستان لپ تاپ اون قسمتی که توی پی سی بود مغرش رو مرتب میکرد!!! نداره؟:دی

saman3230
08-06-2010, 21:02
بله ؟

چیکار کرد ؟

saeid6441
09-06-2010, 01:48
سلام
لپ تاپ من سونی f11cgx وقتی به اسپیکر وصلش میکنم خروجی صداش خیلی کم ممکن کارت صداش مشکل داشته باشه؟ یا طبیعی؟

ali-u
09-06-2010, 12:08
با سلام

لپ تاب ما dell studio 1558 هستش

نور پس زمینه کیبورد on می شه ولی روشن نمی شه backlight

تو سی دیش جز quik set چیزی پیدا نکردم از اساتید کسی می دونه مشکلش چیه؟

با تشکر

saman3230
09-06-2010, 13:03
سلام
لپ تاپ من سونی f11cgx وقتی به اسپیکر وصلش میکنم خروجی صداش خیلی کم ممکن کارت صداش مشکل داشته باشه؟ یا طبیعی؟

شما تيك DOLBY‌رو بردار مشكل حل ميشه

saeid6441
10-06-2010, 13:05
ممنون از کمکت برادر مشکل حل شد :11:

S A M S U N G
10-06-2010, 18:19
سلام .

دوستان می میخوام تمام برنامه هائی که به صورت پیش فرض روی لپ تاپ نصب بوده رو پاک کنم . مشکلی پیش نمیاد ؟

N61JQ

مخلصیم .

hajar91
10-06-2010, 18:24
روش عوض کردن ویندوز توی لب تاپ 10 اینچی که cd ram ندارن چه طوریه؟
میشه بدون cd ram خارجی یا شبکه کردن عوض کرد؟
من روش رمز کذاشتم و الان هر کاری میکنم قبول نمیکنه فکر کنم تنها راهم تعویض ویندوز باشه ...

saman3230
10-06-2010, 20:28
فقط برنامه های جانبی رو پاک اما بعضی از app های مربوط به ایسوس رو بهتر بگذاری باشه

hamid.7003
10-06-2010, 20:39
من روش رمز کذاشتم و الان هر کاری میکنم قبول نمیکنه فکر کنم تنها راهم تعویض ویندوز باشه ...

باید یه فلش بوت xp درست کنی و با فلش ویندوز رو نصب کنی

saman3230
10-06-2010, 20:51

برای اینکه خرج بی خود نکنی بهتره که از این باکس هارد و سی دی رام بخری

هم IDE هست و هم SATA بعد به سی دی رام به لپ تاپ وصل کنید و نصب ویندوز رو انجام بدید

و یا از طریق برنامه a_bootable_usb از ویندوزی که می خوای یه ایمیچ بوت روی فلش 4 گیگی بسازیو مراحل نصب ویندوز رو از طریق USB FLASH ادامه بدی

saeid6441
11-06-2010, 10:24
سلام
من با wifi لپ تاپ به مودم بیسیم یکی از دوستام وصل میشم قدرت سیگنال نسبتا قوی ولی هر چند دقیقه دیسکانکت میشه مشکل از wifi لپ تاپ میتونه باشه یا از مودم بیسیم؟
ممنون از کمکتون:11:

REGISTERED-USER
11-06-2010, 13:54
سلام
من با wifi لپ تاپ به مودم بیسیم یکی از دوستام وصل میشم قدرت سیگنال نسبتا قوی ولی هر چند دقیقه دیسکانکت میشه مشکل از wifi لپ تاپ میتونه باشه یا از مودم بیسیم؟
ممنون از کمکتون:11:

تا وقتی signal strength قوی باشه شبکه کانکت می مونه بدون هیچ مشکلی ! اگر دیسکانکت میشه مشکل از روتر بیسیم هست. اگر هم شبکه دراپ میکنه و پینگ میره بالا و علامت زرد رنگ میاد روی آیکون وای فای پس مشکل از سرویس دهنده هست

cyanic
12-06-2010, 18:18
سلام
من لپ تاپ دل مدل1564دارم که ویندوز7 روش نصبه
بعد از چند روز که از نصب ویندوز میگذره برنامه های کاربردی ویندوز کم کم پاک میشه و کلآ ویندوز نافرم میشه ولی برنامه هایی که خودم نصب کردم تغییری نمیکنه اپدیتش هم غیرفعال کردم میگن شاید از هاردشه
لطفا کمکم کنید

KAMYK
12-06-2010, 22:21
لپ تاپ من Vaio EB هست که کارت گرافیکش ATI 5470 هست ولی فیلمایی که با فرمت avi,mkv رو حالت شطرنجی نشون میده یعنی کیفیتش خوب نیست مشکل کجاست؟

Buddy
13-06-2010, 00:21
سلام
من یه لپ تاپ وسترو دل 1510 دارم، وقتی توش فیلم نگاه می کنم، فیلم خیلی شطرنجی میشه، مخصوصا وقتی تو محیط تاریک باشه، تو نشون دادن عکس و غیره خوبه، وقتی مونیتورو وصل می کنم به تلویزیون اچ دی ، فیلم شطرنجی نمیشه، و خیلی تصویر روشن تره، حالا من انتظار کیفیت تلویزیون پلاسما رو از ال سی دی ، لب تاپم ندارم، ولی کیفیتش تو شطرنجی شدن از مونیتور flatron ال جی هم کمتره، یعنی فیلم تو مونیتور فلترون صاف تره .
در رزولوشن های مختلف هم امتحان کردم، یعنی اگر بگیم ال سی دی این مانیتور کانتراستش اینقدر بالاست که ضعف های تصویر رو نشون میده، پس چرا اون تلویزون پلاسماهه وقتی همین مونیتورو بهش وصل می کنم، تصویرو مثل آییه نشون میده.؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید
Maximum Resolution: 1440x900
Type of Screen: WXGA+

H@mid-Vista
13-06-2010, 08:41
لپ تاپ من Vaio EB هست که کارت گرافیکش ATI 5470 هست ولی فیلمایی که با فرمت avi,mkv رو حالت شطرنجی نشون میده یعنی کیفیتش خوب نیست مشکل کجاست؟

ربطی به گرافیك نداره
كیفیت فیلمهات پایینه
و یا كدك مناسب پخش را نداری
K-Lite codec pack را دان كن

---------- Post added at 08:41 AM ---------- Previous post was at 08:40 AM ----------

سلام
من لپ تاپ دل مدل1564دارم که ویندوز7 روش نصبه
بعد از چند روز که از نصب ویندوز میگذره برنامه های کاربردی ویندوز کم کم پاک میشه و کلآ ویندوز نافرم میشه ولی برنامه هایی که خودم نصب کردم تغییری نمیکنه اپدیتش هم غیرفعال کردم میگن شاید از هاردشه
لطفا کمکم کنید

ربطی به هارد نداره
این تاپیك رو مطاله نمایید:

farzad3260
13-06-2010, 14:17
سلام.من لپ تاپ VAIO FW 56 GF/B دارم.وقتی دارم باهاش Assassins Creed 2 بازی می کنم،فن کناریش مثل بخاری میشه.به همین خاطر مجبورم زمانهای کوتاهی رو به بازی اختصاص بدم.یک بار که بیخیال شدم و بیشتر از نیم ساعت بازی کردم،یکدفعه وسط بازی صفحه سیاه شد و همون جور موند و منم مجبور شدم دکمه پاور رو بزنم.مشکل از چیه؟باید ییخیال بازی شم؟
نرم افزاری نیست که بتونه مثلا کارکرد CPU رو بهینه سازی کنه که موقع بازی زیادی کار نکنه؟
راهی نیست که اینقدر داغ نکنه؟
ضمنا بگم که موقع بازی از کولپد هم استفاده می کنم.
از راهنمایی تون ممنونم.

saman3230
13-06-2010, 16:02
سلام.من لپ تاپ VAIO FW 56 GF/B دارم.وقتی دارم باهاش Assassins Creed 2 بازی می کنم،فن کناریش مثل بخاری میشه.به همین خاطر مجبورم زمانهای کوتاهی رو به بازی اختصاص بدم.یک بار که بیخیال شدم و بیشتر از نیم ساعت بازی کردم،یکدفعه وسط بازی صفحه سیاه شد و همون جور موند و منم مجبور شدم دکمه پاور رو بزنم.مشکل از چیه؟باید ییخیال بازی شم؟
نرم افزاری نیست که بتونه مثلا کارکرد CPU رو بهینه سازی کنه که موقع بازی زیادی کار نکنه؟
از راهنمایی تون ممنونم.

در زمان بازی چون لپ تاپ از همه توانش اسفاده می کنه طبیعه که داغ بشه و تنها راه مقابله با این مشکل استفاده از کول پد هستش

farzad3260
13-06-2010, 17:30
در زمان بازی چون لپ تاپ از همه توانش اسفاده می کنه طبیعه که داغ بشه و تنها راه مقابله با این مشکل استفاده از کول پد هستش
دوست من،ممنون از راهنماییت.اما همون طور که گفتم،از کول پد استفاده می کنم.اما این مشکل باقیه.می خواستم بدونم راه دیگه ای نیست؟
می خواستم بدونم آیا این بازی کردن که منجر به این طور داغ کردن CPU میشه،به لپ تاپ ضرر می رسونه؟
کم کم بازی کنم مشکلی پیش نمیاد؟

piroooz
13-06-2010, 17:30
از راهنمایی تون ممنونم.
مطمئنی CPU در حالت معمولی رو صفره؟
با نرم افزار تست دما یه تست بزن...
Assassins Creed 2 را من خودم با FW550 تموم کردم با آخرین جزئیات ، دما هم متوسط بود...
فنت صدایی نمیده؟
چند وقته لب تاپ را گرفتی

saman3230
13-06-2010, 17:33
دوست من،ممنون از راهنماییت.اما همون طور که گفتم،از کول پد استفاده می کنم.اما این مشکل باقیه.می خواستم بدونم راه دیگه ای نیست؟
می خواستم بدونم آیا این بازی کردن که منجر به این طور داغ کردن CPU میشه،به لپ تاپ ضرر می رسونه؟
کم کم بازی کنم مشکلی پیش نمیاد؟

اگر می خواهی بازی کنی سعی کن بیشتر یم ساعت بازی نکنی البته اینم بگم

این برنامه رو دانلود کن

دمای دستگاهت رو بعد از نیم ساعت 1 سعات بازی کردن بگذار اینجا ببینیم چه جوریاست ؟

iman76
13-06-2010, 19:13
salam.mikhastam beporsam mishe ke ye laptop ro be ye monitor vasl kard?
bebakhshid emkane farsi neveshtan ro alan nadaram.

saman3230
13-06-2010, 19:53
salam.mikhastam beporsam mishe ke ye laptop ro be ye monitor vasl kard?
bebakhshid emkane farsi neveshtan ro alan nadaram.

بله هم از طریق درگاه CRT و هم HDMI در صورت ساپورت کردن هر دو

Buddy
13-06-2010, 21:15
[QUOTE=H@mid-Vista;5054487]ربطی به گرافیك نداره
كیفیت فیلمهات پایینه
K-Lite codec pack را دان كن[COLOR="Silver"]

سلام
کدک مگا نصب کردم، امروز روی یه لپ تاپ دل دیگه هم دیدم همین جور بود، یکی می گفت بیشتر لپ تابا همین جورن، ،

KAMYK
13-06-2010, 23:01
[QUOTE=H@mid-Vista;5054487]ربطی به گرافیك نداره
كیفیت فیلمهات پایینه
K-Lite codec pack را دان كن[COLOR="Silver"]

سلام
کدک مگا نصب کردم، امروز روی یه لپ تاپ دل دیگه هم دیدم همین جور بود، یکی می گفت بیشتر لپ تابا همین جورن، ،

من هم این مشکل رو تو لپ تاپ دیگه دیدم ولی تو لپ تاپهای قدیمی که کارت گرافیک ندارند وجود نداره

part gah
14-06-2010, 09:46
دوست عزیز TUNE UP UTILITY یه برنامه است که بتا سرچ در اینترنت میتونید پیداو دانلود کنید

سلام رفیق
ممنون بابت زحمت هایی که کشیدی .مشکل ویندوزم حل شد برنامه ای که گفتی دانلود کردم.حالا ویندوزم توی 16 ثانیه بالا میاد.کرنومتر گذاشتم تایم گرفتم:31::31::31:
بازم مشکلی بود مزاحمتون میشیم:8:

saman3230
14-06-2010, 10:48
سلام رفیق
ممنون بابت زحمت هایی که کشیدی .مشکل ویندوزم حل شد برنامه ای که گفتی دانلود کردم.حالا ویندوزم توی 16 ثانیه بالا میاد.کرنومتر گذاشتم تایم گرفتم:31::31::31:
بازم مشکلی بود مزاحمتون میشیم:8:
درخدمتت هستم

چقدر حساس با كرنومتر !!

farzad3260
15-06-2010, 16:32
مطمئنی CPU در حالت معمولی رو صفره؟
با نرم افزار تست دما یه تست بزن...
Assassins Creed 2 را من خودم با FW550 تموم کردم با آخرین جزئیات ، دما هم متوسط بود...
فنت صدایی نمیده؟
چند وقته لب تاپ را گرفتی

از اسفند 88 تالا دارمش.یعنی 4 ماه.در حال معمولی CPU رو 2-3 درصد هست.یعنی ممکنه باشه؟
دو هفته یک بار با کسپرسکی فول اسکن می کنم.
فن صدایی نمیده،تمام مدت و با هر بازی عالی کار می کنه.ولی تو این بازی،آتیشی میشه!

farzad3260
15-06-2010, 19:43

بعد از نیم ساعت بازی،این تست دماست.

saman3230
15-06-2010, 21:44
CPU نرمال اما VGA یکمی خیلی کم بالاست

farzad3260
16-06-2010, 00:13
یعنی دلیل این که سفحه سیاه میاد همینه؟منظورم توی بازی Assassins Creed هست.این جور موقع ها راهی ندارم جز زدن دکمه پاور.

saman3230
16-06-2010, 02:01
ببین اشکالات این چینی می تونه از کرک بازی ها هم باشه بهتره
این بازیو با یک کرک دیگه تست کنی

یا

درایور گرافیک به روز کنی

MAXXX
16-06-2010, 11:37
سلام
من hp dv5 دارم
دیروز گزاشتم رو هیبرنت
وقتی دوباره روشن کردم دیدم تصویر سیاهه
من دوباره روشن خاموش کردم ببینم چی میشه ولیاز وقتی که خاموش کردم دیدم هرچی میزنم دیگه روشن نمیشه
درضمن باطری روش نبود و فقط با برق کار میکنه

البته الان دادمش تعمیر
کسی میدونه ممکنه از چی باشه ؟

hamid.7003
16-06-2010, 12:02
سلام
من hp dv5 دارم
دیروز گزاشتم رو هیبرنت
وقتی دوباره روشن کردم دیدم تصویر سیاهه
من دوباره روشن خاموش کردم ببینم چی میشه ولیاز وقتی که خاموش کردم دیدم هرچی میزنم دیگه روشن نمیشه
درضمن باطری روش نبود و فقط با برق کار میکنه

البته الان دادمش تعمیر
کسی میدونه ممکنه از چی باشه ؟

اولین احتمال اینه که شارژرت خراب شده باشه
اگه شارژر سالمه دیگه از برد دستگاهه که کار تعمیر کاره که ببینه از کجاشه

saeed_karimi_pc
17-06-2010, 17:54
درود
يكي از دوستان لپ تاپ ASUS به قيمت 1 ميليون خريده كه امشب ميره تحويل بگيره.فروشنده بهش گفته 200تومن هم بايد بابت ويندوز 7 كه اصل خوده لپ تاپ هست بايد بده.
ايا اين كار متداوله؟

نخیر کارشون اصل بیشرفیه!!!!!!!!:18:
لپ تاپ که میگیرید ویندوز روشه البته رو کارتن لپ تاپ نوشته ویندوز روشه یا ناه،اگه روش باشه که حق گرفتن پول اضافی رو ندارن!در ضمن لپ تاپ که میخری تا جلوی خودت پلمپ لپ تاپ رو باز نکرده نگیرش%%%%%%،در ضمن هزینه ویندوز 7 اگه اصلی باشه 370.000تومانه !ولی این اقا میخواد 200.000تومان پول مفت بگیره ازتون!بگه ویندوز اصلی زدم!همه ویندوز 7 بازار کرک که میکنی پیغام GENUINE میده که به معنی اصلیه!!!!تازه من اپدیت میکنم کرکش نمیپره!!!!گول نخور پول نده بگو ویندوز 7 رو نمیخوام.اگه هم گفت نمیشه رو خودشه بگو پس رایگانههه

oghyanoos
17-06-2010, 19:00
من یه مشکلی لپ تاپم داره! چند روزه وقتی cd یا flash memory میزارم به شکل autoran بالا نمیاد! چکار کنم؟

Pami
18-06-2010, 16:07
من یه مشکلی لپ تاپم داره! چند روزه وقتی cd یا flash memory میزارم به شکل autoran بالا نمیاد! چکار کنم؟

احتمالا قابلیت اتوران شما توسط آنتی ویروس و یا برنامه هایی همچون USB Disk Security غیر فعال شده ( برای حفاظت در مقابل لود شدن و فعال شدن خودکار ویروس ها )
به نظر من بهتره به همین شکل باقی بمونه تا مشکلی بابت آلوده شدن لپ تاپ پیش نیاد
اگر میخواین فعال بشه ابتدا به مسیر زیر برید در رجیستری :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

داخل این شاخه دنبال کلید ساخته شده ای به نام NoDriveTypeAutoRun بگردید ، اگر وجود داشت مقدار داخلش رو به HEX بزنید 91 یا 95 و بعد رجیستری رو ببندید و ویندوز رو Restart کنید ببینید درست شد یا نه .
اگر همچین کلیدی وجود نداشت خودتون از نوع DWORD 32 بیتی درست کنید و مقداری که دادم رو بزنید تست کنید .
برای دوباره Disable کردنش باید مقدار HEX رو بزنید B5 .

اگر این کارها جواب نداد و باز هم مشکل پا برجا بود سیستم عامل شما یا ویروسی شده یا از طریق روش دیگری غیر فعال شده .

amir_dre
19-06-2010, 09:13
سلام
چند وقت پیش بود یکم شیر ریخت رو کیبور لپتاپم و نیم سوز شد (تازه تو کاتالوگش نوشته بود تا 50 سی سی ضد آب)
دیگه با با کیبورد usb ساختیم تا ابنکه هاردش هم ظاهرا مرخص شده و صدای رگبار میده و باید ببرم گارانتی
گفنم بپرسم صفحه زیر لپتابو که جای شیر مونده با چی پاکنم؟ تابلو شده ببرم الماس تا اونو ببینن دیپورتم میکنن و ...

shela30000
20-06-2010, 23:32
سلام یه مشکل عجیب!!!!!!!!!!!!!!
من یه لب تاب سونی وایو VGN-SZ645p دارم که سیستم عامل ویندوز XP اورجینال روش نصبه کارت گرافیکشم GeForce 8400M GS هستش که 256 ری ال هستش که تا 853 شیر میکنه>
حالا من ویندوز 7 روش نصب کردم درایور ها رو هم نصب کردم تعجبم اینجاست که توی Adapter که میری همه مشخصات رو درست زده ولی Dedicated video memory 64 MB میزنه کسی میتونه من رو یاری کنه دارم شاخ در میارم>>>>

mosilovesyou
21-06-2010, 16:20
من یه لب تاب سونی وایو VGN-SZ645p دارم که سیستم عامل ویندوز XP اورجینال روش نصبه کارت گرافیکشم GeForce 8400M GS هستش که 256 ری ال هستش که تا 853 شیر میکنه>
حالا من ویندوز 7 روش نصب کردم درایور ها رو هم نصب کردم تعجبم اینجاست که توی Adapter که میری همه مشخصات رو درست زده ولی Dedicated video memory 64 MB میزنه کسی میتونه من رو یاری کنه دارم شاخ در میارم>>>>

سلام دوست عزیزم . اون زیاد مهم نیست . جایی که مموری رو باید درست نشون بده توی ستاپه دستگاهه قبل از بوت شدن :)
اینم اگه درایورتو آپدیت کنی احتمالا ok نشون بده . اما غمت نباشه هیچی نیست

---------- Post added at 06:20 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

مشکل بوت نشدن 1564 به همراه بوق !!!!!!

سلام به همگی کسی میتونه بهم کمک کنه؟ :(
یه 1564 هست که وقتی روشن میشه شروع میکنه به بوق های مکرر زدن . وقتی space رو تند تند میزنیم روی کیبورد ، درست میشه و صفحه ی اول رو رد میکنه اما بازم اروره سیستم عامل میاد !

میشه کمکم کنید؟

خیلی مهمه

shela30000
22-06-2010, 00:08

دوست عزیز ممنونم از لطفتون ولی کارت گرافیکم 64MB شده و بازی رو که قبلآمثل ماست بالا می اورد دیگه نمیاره بالا(GTI) متاسفانه نمیشه غمم نباشه>>>
اینم یه عکس از ویندوز XP مشخصات کارت گرافیکم

REGISTERED-USER
22-06-2010, 21:22
مشخصات کارت گرافیک شما اینه :

Graphics Processor
Vendor: NVIDIA GeForce 8400M GS
Intel GMA X3100 Dynamic Video Memory Technology 4.
Video MemoryDynamic Video Memory Technology 4.0
Video System FeaturesSony Hybrid Graphic
SystemTotal Available Graphics Memory 319 MB

این ها از سری دو چیپسته سونی بودند مثل FZ ها که هم چیپ intel X3100 داشتند و هم چیپ GeForce 8400M GT !

ولی بعضی مدل ها گرافیکشون کلا totaly shared هست مثل مال شما ... XP برای خودش یک مقدار ماکزیمم انتخاب و نمایش میده ... اگه سر لپ تاپهای تو بازار هم XP نصب کنی که نوع رم اونها integrated و سیستمی هست نه اختصاصی و dedicate مثل همین نشون میده

حالا ویندوز سون داره حقیقت رو بهت میگه

پس با حقیقت کنار بیا :دی

من یه مقاله جامع 2 سال پیش توی سایت گذاشتم (زمان مدیریتم) میتونید پیداش کنید با سرچ

amir_dre
22-06-2010, 23:07
سلام
چند وقت پیش بود یکم شیر ریخت رو کیبور لپتاپم و نیم سوز شد (تازه تو کاتالوگش نوشته بود تا 50 سی سی ضد آب)
دیگه با با کیبورد usb ساختیم تا ابنکه هاردش هم ظاهرا مرخص شده و صدای رگبار میده و باید ببرم گارانتی
گفنم بپرسم صفحه زیر لپتابو که جای شیر مونده با چی پاکنم؟ تابلو شده ببرم الماس تا اونو ببینن دیپورتم میکنن و ...
کسی نظری نداره؟

REGISTERED-USER
22-06-2010, 23:13
اسپری تمیز کننده سطوح هست ... بگیر روش و بعد با یه دستمال تمیز بکش روش برق میفته !

لپ تاپ ات رو اصلا نگفتی چی بود :دی

amir_dre
24-06-2010, 09:18
اسپری تمیز کننده سطوح هست ... بگیر روش و بعد با یه دستمال تمیز بکش روش برق میفته !

لپ تاپ ات رو اصلا نگفتی چی بود :دی
همین که تو امضام هست:10:

AliSub
24-06-2010, 19:09
سلام
رفیقم یه لپتاب دل مدل 1564 خریده و میگه سرعتش خیلی پایینه و در بالا آمدن ویندوز حدود 3 دقیقه طول میکشه.
در ضمن اون درایور کارت گرافیک 64 بیت رو سیستم نصب کرده در حالی که ویندوز سون 32 بیت نصب هست. میتونه مشکل از این باشه؟
به نظرتون مشکل از کجاست.؟

REGISTERED-USER
24-06-2010, 23:13
سلام
رفیقم یه لپتاب دل مدل 1564 خریده و میگه سرعتش خیلی پایینه و در بالا آمدن ویندوز حدود 3 دقیقه طول میکشه.
در ضمن اون درایور کارت گرافیک 64 بیت رو سیستم نصب کرده در حالی که ویندوز سون 32 بیت نصب هست. میتونه مشکل از این باشه؟
به نظرتون مشکل از کجاست.؟

ربطی نداره ... کدوم سری رو خریده ؟

این موضوع به سنگینی سیستم برمیگرده بخصوص وقتی رمش 2 گیگ باشه

hamed_b1364
25-06-2010, 07:56
باسلام
لب تاپ من مدل دل Vostro 1520 2.6GHZ
هستش و مدتی که موقع شات داون کردن سیستم خاموش نمیشه و چراغ آبی رنگ پاور همش چشمک میزنه و تا باطری خارج نشه و همچنین ارتباط دستگاه هم بطور کامل با برق قطع نشه این مشکل ادامه داره و وقتی که درب لب تاپ رو باز میکنم دوباره به داخل ویندوز برمیگرده انگار که در حالت آماده بکار هستش لازم به ذکر هستش که ویندوز رو هم عوض کردم ولی مشکل بازم حل نشد و ویندوز من ویستا هستش لطفا" خواهشمندم بمن کمک کنید چون واقعا" دیگه خسته شدم.
باتشکر

AliSub
25-06-2010, 17:11
ربطی نداره ... کدوم سری رو خریده ؟

این موضوع به سنگینی سیستم برمیگرده بخصوص وقتی رمش 2 گیگ باشه

مدل 2.26GHz i5
ویندوز Xp نصب کرد دید سرعتش خیلی پایینتره تا ویندوز سون.
بعد تو ستاپش مقدار رم رو زده دو گیگ به جای 4گیگ.
امکانش هست سخت افزاری مشکل داشته باشه؟

REGISTERED-USER
25-06-2010, 23:57
خیر سری core i و چیپست های جدید کلا ناسازگار هستند با XP

AliSub
26-06-2010, 10:06
خیر سری core i و چیپست های جدید کلا ناسازگار هستند با XP

ممنون از راهنماییت.
پس این دو گیگ رم که به جای 4 گیگ میزنه چیه؟

wonderboy_mfy
26-06-2010, 10:08
سلام.
لپ تاپ مدل SONY SZ-640 دارم. دیگه باتریش رو شارژ نمیکنه. یک باتری نو هم انداختم ولی بازم هیچ. شارژر دیگه هم زدم بهش. بازم هیچ.
به برق که وصله چراغ شارژش هم روشنه ولی...
چه کنم دوستان؟

khoushab
26-06-2010, 11:09
سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل f115fm خریدم که به صورت دیفالت بر رون آنتی ویروس mc afee نصب بود خودم یک کسپر خریدم با 1 سال لایسنس ولی با اینکه mcafee را انیستال کردم در هنگام نصب کسپر پیغام میده که قبلی را پاک کن
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر از دوستان

REGISTERED-USER
26-06-2010, 12:44
ممنون از راهنماییت.
پس این دو گیگ رم که به جای 4 گیگ میزنه چیه؟

همچین حرفی نیست ... من ندیدم اینطور بزنه ! :20:

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل f115fm خریدم که به صورت دیفالت بر رون آنتی ویروس mc afee نصب بود خودم یک کسپر خریدم با 1 سال لایسنس ولی با اینکه mcafee را انیستال کردم در هنگام نصب کسپر پیغام میده که قبلی را پاک کن
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر از دوستان

خوب ممکنه نرم افزاری دیگه از محصولات کسپر نصب باشه

شما ببین یک برنامه رجیستری cleaner برای پاک کردن کی های کسپر توی اینترنت نیست ؟ یا یک برنامه رجیستری فیکس ؟