PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

hadi_en
18-03-2010, 19:55
نه فقط

دیگه امکان استفاده از ریکاوری رو نداری !!

ریکاوری اینجا یعنی برگردوندن ویندوز اورجینال ؟

saman3230
19-03-2010, 00:53
ریکاوری اینجا یعنی برگردوندن ویندوز اورجینال ؟

بله دوست من البته اگر لپ تاپ شما دل باشه چون لپ تاپ های دل یه ویندوز اصلی به صورت DVD ارن و ی ویندوز اصلی + درایورها + برنامه ها بصورت ایمیج در درایور ریکاوری

RoYaYeEe_NiIiLi
19-03-2010, 14:10
سلام دوستان
من یه لب تاپ eee مال asus رو خریدم و ویندوزش starter هست....بعد میخواستم بدونم چونکه این استارتر هست نمیتون بک گراند رو عوض کنم؟؟؟یا اینکه قدرتش جوری هست که بتونم یه ویندوز اصلی بریزم یا نه؟

r_22009
19-03-2010, 16:40
یعنی چی نمی تونین بک گراند عوض کنین؟این که به نسخه ویندوز ربطی نداره. شما هر ویندوزیو که بخواین می تونین روش نصب کنین

ahmaad313
21-03-2010, 14:29
دوستان
من یه مشکلی دارم

دی وی دی در درایو گیر کرده
(دل 1555)
چی کار کنم حالا!

saman3230
21-03-2010, 17:48
دوستان
من یه مشکلی دارم

دی وی دی در درایو گیر کرده
(دل 1555)
چی کار کنم حالا!

اخ آخ خیلی بد شانسی بهترین راه اینه که به نماینده مجاز دل ببری تا برات درش بیارن چون اگر بخوای خودت اینکارو کنی ممکنه بهش صدمه بزنی

hamid_hitman47
22-03-2010, 10:20
سلام بچه ها:
من خونه یه pc دارم با adsl .... می خواستم بدونم چه طوری باید اینترنت pc رو با لپتاپم شبکه یا share کنم!؟؟
مودم هم وایرلس نیست..باید کارت شبکه بگیرم!؟ ... قیمت ارزون ترینش که کارمو راه بندازه چنده؟؟
مدل لپتاپ هم sony-cw14fx
فقط هم می خوام به اینترنت وصل شم..
با تشکر.

H@mid-Vista
22-03-2010, 10:45
سلام بچه ها:
من خونه یه pc دارم با adsl .... می خواستم بدونم چه طوری باید اینترنت pc رو با لپتاپم شبکه یا share کنم!؟؟
مودم هم وایرلس نیست..باید کارت شبکه بگیرم!؟ ... قیمت ارزون ترینش که کارمو راه بندازه چنده؟؟
مدل لپتاپ هم sony-cw14fx
فقط هم می خوام به اینترنت وصل شم..
با تشکر.

مودمت یو اس بی هست؟
اگه لن هم داره میتونی وصل بشی
اما اگه نداره باید یک مودم وایرلس بگیری

javad.moloudi
22-03-2010, 11:27
با سلام به دوستان و مهندسان عزیز دوستان من قصد خرید یک لب تاپ سونی دارم و می خوام در حدود یک میلیون دویست هزار توامن هزینه کنم چه مدلی بخرم و cpu می گن cor i5 با شه بهتره و از کجا بخرم بهتره خواهش می کنم من را راهنمایی کنید

hamid_hitman47
22-03-2010, 14:33
مودمت یو اس بی هست؟
اگه لن هم داره میتونی وصل بشی
اما اگه نداره باید یک مودم وایرلس بگیری

آره یو اس بی هست و لن هم داره ...باید چیکار کنم!؟؟

RoYaYeEe_NiIiLi
23-03-2010, 16:31
سلام دوستان
لب تاب من مدلش asus eee pc 1101 ha هست
ديروز update كردم و بعى يهو restart شد و بعد اين ارور اومد:a disk read error occurred....
ميخواستم بدونم ميتونيد كمكم كنيد درستش كنم؟يا اينكه كمكم كنيد بفهمم مشكلش كجاست و شايد بتونم درستش كنم:(
ممنون ميشم كمكم كنيد

نيلي

یعنی چی نمی تونین بک گراند عوض کنین؟این که به نسخه ویندوز ربطی نداره. شما هر ویندوزیو که بخواین می تونین روش نصب کنین
يعني اينكه وقتي تو دسك تاب كليك ميكنم دكمه properties نداره اصلا

r_22009
24-03-2010, 20:57
آخه properties نیست personalize هست

n_n136902
25-03-2010, 17:43
سلام.
میخوام ویندوز لپ تاپم رو برای اولین بار عوض کنم.یه چنتا سوال دارم.ممنون میشم اگه جواب بدید:
مشخصات لپ تاپ: HP DV6 1235 - ویندوزی که روشه ویستاست(ویندوز خوده لپ تاپ)- دوتا درایو داره که یکیش حدود 500 گیگه ( درایو C ) و اون یکی درایو حدود 10 گیگ ( درایو D) البته روی درایو دوم نوشته Recovery.
میخوام ویندوز سون نصب کنم و تعداد درایو هارو نیز عوض کنم.(مثلا حداقل سه تا درایو).
سوالات:
1- درایو ریکاوری را چیکار کنم؟ در هنگام نصب ویندوز در قسمت انتخاب پارتیشن تمام پارتیشن ها رو پاک کنم و دوباره پاتیشن بندی کنم؟ حتی درایو ریکاوری رو؟

2- بعد از نصب ویندوز درایور های ویندوز رو چطوری نصب کنم؟ مثلا توی PC سی دی مادر بورد رو دارم و نصب میکنم ولی برای لپ تاپ هیچی ندارم.

اگه ممکنه لطف کنید کامل جواب بدید چون من درباره لپ تاپ هیچ اطلاعی ندارم.
مرسی

RoYaYeEe_NiIiLi
25-03-2010, 21:28
خه properties نیست personalize هست
من همه ی قسمتهای راست کلیل تو دکست تاپ رفتم:31:
نیست که نیست:31:

r_22009
25-03-2010, 22:23
توی کنترل پنل هم می تونین پیداش کنین

RoYaYeEe_NiIiLi
25-03-2010, 23:06
توی کنترل پنل هم می تونین پیداش کنین

شرمنده من هی می پرسم:31:
ولی مطمئن باشید عوض نمیشه...من همه ی راه ها رو امتحان کرده...روش ویندوز starter گذاشتن و نمیدونم چرا...
حالا نمیشه عوض کرد بک گراند رو....خیلی عجیبه

Pami
25-03-2010, 23:43
در تالار مخصوص سیستم عامل ویندوز 7 در بخش نرم افزار مطرح کنید تا جواب بگیرید
یعنی اینجا :

ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza fontana
26-03-2010, 12:46
با سلام من یه لپ تاپ سونی سی ار دارم که روش ویندوز ویستا home premium نصبه..یه مدتیه وقتی دارم با نرم افزاری کار میکنم یا روی پوشه ای کلیک میکنم (که این دومیه کمتر اتفاق افتاده)یهو سیستم هنگ میکنه و ارور صفحه ابی میده بعدش خودبه خود ریستارت میشه!!مشکل کجاست؟

Pami
26-03-2010, 18:40
" اطلاعیه "
بسته شدن تاپیک

علت : انجام پاک سازی دوره ای / پست های هفته ی گذشته
حداکثر زمان پاکسازی : 12 ساعت
توضیح : کاربران محترم در این مدت از ارسال کردن تاپیک های مشابه خودداری فرمایید .

با تشکر
همکار انجمن لپ تاپ
----
انجام شد

atre_hayer60
28-03-2010, 02:14
سلام
درایورهای لب تاپم رو با nLite نصب کردم اما وقتی ویندوز رو نصب می کنم آخراش که می شه یه صفحه سیاه میاد که:
safe mode
safe mode with networking
safe mode with command prompt
start windows normally
که روی آخری ثانیه شمار میاد و بعدش ریستارت می شه و باز همون قضیه و همون صفحه میاد؟؟!!
چرا اینطوریه؟
یادآوری: این ویندوز همون ویندوز موزیکالی هست که تو سایت وطن دانلود موجود می باشد.

darya_2006
28-03-2010, 07:30
سلام
ببخشيد ميخواستم در مورد ويندوزايي كه با لپ تاپ ميفروشن و بعضي فروشنده ها ميگن اريجيناله و بعضيا ديگه ميگن نه توضيحي بدين و اينكه اين ويندوزا نسبت به ويندوزايه 1000 توماني بازار چه مزيتايي داره؟!
ريكاوري ويندوز چيه؟

darya_2006
28-03-2010, 07:36
ضمنا لپ تاپم سوني وايو مدل fw .

H@mid-Vista
28-03-2010, 10:46
سلام
ببخشيد ميخواستم در مورد ويندوزايي كه با لپ تاپ ميفروشن و بعضي فروشنده ها ميگن اريجيناله و بعضيا ديگه ميگن نه توضيحي بدين و اينكه اين ويندوزا نسبت به ويندوزايه 1000 توماني بازار چه مزيتايي داره؟!
ريكاوري ويندوز چيه؟

ضمنا لپ تاپم سوني وايو مدل fw .

اولا كه كلا سونی نوت بوك بدون سیستم عامل نداره و همه شون روشون ویندوزه
پس اگه سونی میخواهی باید پول ویندوزشو هم بدی
خوب واضحه كه ویندوزش اریجینال و اصله و كرك شده نیست

truman
28-03-2010, 12:46
دوستان من یه لپ تاپ اچ پی مدل g60 دارم . ویندوز ویستای ارجینال روش نصب بود . الان ویندوزم به مشکل برخورده و باید حتما ویندوز نصب کنم . اما یه سوال داشتم . آیا این مدل لپ تاپ من ویستا براش تعبیه شده ؟ یعنی توی هاردم موجود هستش که بخوام فقط درایو سی رو فرمت و اون رو دوباره نصب کنم ؟ و یا اینکه باید ریکاوری کنم و کل هاردم مثل روز اول شه ؟ اگر ویندوز روش موجوده از کجا باید اون رو پیدا کنم و دوباره نصبش کنم ؟

REGISTERED-USER
29-03-2010, 00:13
دوستان من یه لپ تاپ اچ پی مدل g60 دارم . ویندوز ویستای ارجینال روش نصب بود . الان ویندوزم به مشکل برخورده و باید حتما ویندوز نصب کنم . اما یه سوال داشتم . آیا این مدل لپ تاپ من ویستا براش تعبیه شده ؟ یعنی توی هاردم موجود هستش که بخوام فقط درایو سی رو فرمت و اون رو دوباره نصب کنم ؟ و یا اینکه باید ریکاوری کنم و کل هاردم مثل روز اول شه ؟ اگر ویندوز روش موجوده از کجا باید اون رو پیدا کنم و دوباره نصبش کنم ؟

چندمین باره سوال میکنی ؟ :31:

truman
29-03-2010, 00:53
دوست عزیز امتحان کردم ولی ترسیدم که ok کنم تا شروع کنه . آخه نوشته سیستم ریکاوری . من به جز درایو c و d ، پارتیشن بندی کردم و چند تا درایو دیگه هم دارم . می ترسم اون ها رو هم فرمت کنه . واقعا ترسیدم انجامش بدم . یادمه چند وقت پیش هم همچین سوالی پرسیدم و دوستان گفتن ریکاوری یعنی دستگاه برگرده به روز اول . حتی پارتیشن بندی هم مثل روز اول دستگاه میشه . حالا واقعا نمی دونم این وسط چی کار کنم . گیج شدم . اطلاعات هاردم هم برام حیاتیه . باید مطمئن شم

darya_2006
29-03-2010, 08:45
آقا حميد قيمت ويندوز اريجينال سون حدود 300 هزار تومنه كه مايكروسافت ميفروشه اينا چجوري ويندوزو
70 تومان ميفروشن.

---------- Post added at 08:45 AM ---------- Previous post was at 08:44 AM ----------

چجوري ميشه از ويندوز ريكاوري بگيري؟
چجوري ميشه از اون ريكاوري استفاده كني؟

gama
29-03-2010, 09:13
چندتا سوال در مورد dell 1564 دارم اميدوارم به جواب برسم.اول اينكه وقتي ميخوام ويندوز xp نصب كنم خيلي طول ميكشه انگار كه داري روي سيستم 233 وينوز نصب ميكني ويخوام ايرادشو بدونم.دوم اينكه توي ويندوز7 وبكمش چطور فعال ميشه؟سوم اينكه توي سايت dell درايورها فقط مربوط به ويندوز 7 هست درايورهاي xp داره يا نه؟

star3`
29-03-2010, 12:09
سلام لب تاب یکی از دوستان
که مدل توشیبا هست وقتی روش می کنیم پیغام ریکاوری می ده
من باید این رو چی کار کنم به حالت اول بر گرده تمام اطلاعا ت هم پاک شده

tintiryol
29-03-2010, 14:41
سلام دوستان عزیز به خصوص کاربر قدیمی جدبدالورود ریجستر یورز
یه سونی cw دارم وقتی روشن می کنم فقط چراغ پاور روشن میشه، lcd خاموشه چراغ هارد هم خاموشه و هیچ اتفاقی نمی افته، یاید کلید پاور رو نگه دارم تا دستگاه خاموش بشه بعد دوباره استارت که می زنم ویندوز به خوبی بالا می آد، حالا اگه دستگاه روخاموش کنم ، تا دو سه ساعت میشه لپ تاپ رو بدون مشکل روشن کرد ولی اگه این تایم بیشتر باشه یه بار باید سخت افزاری خاموشش کنم . اساتید عزیز میشه راهمایی کنن ممنونم

Pami
29-03-2010, 23:28
چندتا سوال در مورد dell 1564 دارم اميدوارم به جواب برسم.اول اينكه وقتي ميخوام ويندوز xp نصب كنم خيلي طول ميكشه انگار كه داري روي سيستم 233 وينوز نصب ميكني ويخوام ايرادشو بدونم.دوم اينكه توي ويندوز7 وبكمش چطور فعال ميشه؟سوم اينكه توي سايت dell درايورها فقط مربوط به ويندوز 7 هست درايورهاي xp داره يا نه؟

نصب ویندوز قدیمی XP روی این مدل که مدل جدید هست اصلا توصیه نمیشه ، سری قبلی 1545 درایور اکس پی داشت ولی از سری جدید دل ارائه درایور رو متوقف کرد تا خریدار ها به سمت ویندوز 7 کشیده بشن .
تا زمانی هم که کمپانی مادر اقدام به ارائه درایور نکنه نصب سیستم عامل با درایور های فرعی و دستکاری شده کاری اشتباه هست

سلام لب تاب یکی از دوستان
که مدل توشیبا هست وقتی روش می کنیم پیغام ریکاوری می ده
من باید این رو چی کار کنم به حالت اول بر گرده تمام اطلاعا ت هم پاک شده

اطلاعات بیشتر بدید .

سلام دوستان عزیز به خصوص کاربر قدیمی جدبدالورود ریجستر یورز
یه سونی cw دارم وقتی روشن می کنم فقط چراغ پاور روشن میشه، lcd خاموشه چراغ هارد هم خاموشه و هیچ اتفاقی نمی افته، یاید کلید پاور رو نگه دارم تا دستگاه خاموش بشه بعد دوباره استارت که می زنم ویندوز به خوبی بالا می آد، حالا اگه دستگاه روخاموش کنم ، تا دو سه ساعت میشه لپ تاپ رو بدون مشکل روشن کرد ولی اگه این تایم بیشتر باشه یه بار باید سخت افزاری خاموشش کنم . اساتید عزیز میشه راهمایی کنن ممنونم

باید بررسی بیشتری بشه و نمیشه تو اینجا نظر قطعی داد چون این مشکل به نظر نمیاد ربطی به سیستم عامل داشته باشه ، میتونه مشکل از بایوس باشه که نیاز به آپدیت داره و یا مشکل از سخت افزاری باشه که نیاز به تست هست .

آقا حميد قيمت ويندوز اريجينال سون حدود 300 هزار تومنه كه مايكروسافت ميفروشه اينا چجوري ويندوزو
70 تومان ميفروشن.

---------- Post added at 08:45 AM ---------- Previous post was at 08:44 AM ----------

چجوري ميشه از ويندوز ريكاوري بگيري؟
چجوري ميشه از اون ريكاوري استفاده كني؟

ریکاوری گرفتن برای هر برند نرم افزار مخصوص خودش رو داره ، اکثرا ریکاوری های فابریک که گرفته میشه روی DVD هست ( معمولا 3-4 عدد ) و برای نصب هم باید از روی DVD بوت کرد .

aminmomeni
29-03-2010, 23:32
سلام
یه مشکل با vostro 1510 دارم
مشکلات زبادی باش داشتم یه مدت usb کار نمی کرد بعدش dvdش نمی خوند (که هنوزم مشکل داره) یعد کبیوردش اخرم یه ماه بیش روشن نمیشد و بردم جایی گفتن مادربوردشه و مادربوردشو عوض کردم
بعد یه ماه حالا یه ایراد جدید بیدا کرده اونم اینه که تصویرش خط های عمودی داره از بالا تا بایین و رزولوشن هم شده 640x480 و تغیرش نمیشه داد
هر یکی دو روز یه بار خودش درست میشه دوباره بعد یکی دوروز وسط کار هنگ میکنه و وقتی خاموش روشن میکنم دو باره روز از نو روزی از نو خلاصه که دیگه کلافه کرده
همین دیگه
ممنون میشم یه ایده ای بدید که واقعا خسته شدم دیگه

ebi136
30-03-2010, 12:57
سلام
آقا من با بلوتوث لپ تاپ مشکل دارم

چه جوری تنظیمش کنم که برای انتقال فایل به موبایل و یا برعکس

فایلا پشت هم منتقل شن - نه اینکه برای هر بار بولوتوث فعال بشه و تک تک منتقل بشن

r_22009
30-03-2010, 21:12
سلام

ویندوز 7 به طور پیش فرض این قابلیت رو داره
7 رو نصب کن خیلی توپه

REGISTERED-USER
30-03-2010, 23:41
سلام

شما باید از نرم افزارهای جانبی مثل blueSoiel استفاده کنید تا ای قابلیت در ورژن های قبل ویندوز سون اجرا بشه

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

سلام
یه مشکل با vostro 1510 دارم
مشکلات زبادی باش داشتم یه مدت usb کار نمی کرد بعدش dvdش نمی خوند (که هنوزم مشکل داره) یعد کبیوردش اخرم یه ماه بیش روشن نمیشد و بردم جایی گفتن مادربوردشه و مادربوردشو عوض کردم
بعد یه ماه حالا یه ایراد جدید بیدا کرده اونم اینه که تصویرش خط های عمودی داره از بالا تا بایین و رزولوشن هم شده 640x480 و تغیرش نمیشه داد
هر یکی دو روز یه بار خودش درست میشه دوباره بعد یکی دوروز وسط کار هنگ میکنه و وقتی خاموش روشن میکنم دو باره روز از نو روزی از نو خلاصه که دیگه کلافه کرده
همین دیگه
ممنون میشم یه ایده ای بدید که واقعا خسته شدم دیگه

اینم از گرافیکشه و نا امید نشو ، ولی مادربرده باز هم :13:

amin-206
31-03-2010, 14:31
با سلام وعرض تبریک خدمت دوستان ارجمند من یک نوت بوک سونی f111 گرفتم ولی نمی دونم چه جوری ریکاوری کنم که بعدا ویندوزش را داشته باشم وبه خاطر این که هیچ دی وی دی وهیچ cd ندارد میترسم نرم افزاری بریزم البته ویندوزش هم 7هست من مبتدی هستم لطفا ودر صورت امکان من را راهنمایی کنید ممنون میشم

saman3230
31-03-2010, 18:12
با سلام وعرض تبریک خدمت دوستان ارجمند من یک نوت بوک سونی f111 گرفتم ولی نمی دونم چه جوری ریکاوری کنم که بعدا ویندوزش را داشته باشم وبه خاطر این که هیچ دی وی دی وهیچ cd ندارد میترسم نرم افزاری بریزم البته ویندوزش هم 7هست من مبتدی هستم لطفا ودر صورت امکان من را راهنمایی کنید ممنون میشم

معمولا در لپ تاپ های سونی در 2 حالت می تونید ریکاوری تهیه کنید

1. از menu start - help and support - recover
2. VAIO CARE که با سرج در start menu می تونید پیداش کنید

بعد وارد گزینه crate vaio recovery disk شده و عملیات ساخت ریکاروری انجام میشه

pooria.rio
02-04-2010, 11:58
بچه ها یه سوال داشتم
خواستم ببینم برای کارهای سبک مثلا گردش تو اینترنت اگه یه لپ تاپ با سخت افزار مناسب تو رنج قیمت حدودی 1-1300 بگیرم
حالا هرمارک خوبی(سونی-ایسر-فوجیتسو زیمنس)
اگه بخوام روزی 10-12 ساعت روشن بزارمش مشکلی پیش میاد براش ؟

hasti-k
03-04-2010, 09:08
سلام برهمه دوستان.من یه لب تاب دل دارم .وسط روشن بودنش اشتباهی هاردش (کشوییه) کشیند بیرون .حالا دیگه روشن نمیشه.تا دکمه پاورمیزنم چند ثانیه چراغ های روی لبتاب روشن میشه ولی بعد خاموش می کنه.اگه امکان داره من و راهنمایی بفرمایید

saam_metal5
03-04-2010, 10:47
سلام دوستان من تاپیک به روز رسانی بایوس لپ تاپ رو پیدا نمی کنم چیکار کنم؟

دوستان شرمنده من این سوال رو خیلی وقت پیش پرسیدم اما کسی جواب نداد چرا؟

thinking21
03-04-2010, 10:52
سلام به همه
اگر بیش از حد شارژر به لب تاپ وصل کنم مشکلی پیش نمی اد؟؟؟
و ایا می شه لب تاپ رو بدون باطری وفقط با شارژر استفاده کرد یعنی لبتاب مستقیم از انرژی شارژر استفاده کنه؟؟؟؟
اخه من مصرفم زیاده روزی سه بار:18: باید شارژ کنم وبخاطر همین کلافه شدم...

جاسم کدخدایی بنت
03-04-2010, 11:24
باطری لب تاپ تون مشکل داره یا شایدم شارزرش مشکل داشته باشه

---------- Post added at 11:23 AM ---------- Previous post was at 11:22 AM ----------

من لب تاپم ویندوز وصل کردم سیدی درایور ندارم
کسی نیست کمکم کنه

---------- Post added at 11:24 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

درضمن ازکجا می تونم اسم درایورهامو مثلا صدا وگرافیک شناسایی کنم

pooriya_hp
03-04-2010, 13:11
سلام به همه
اگر بیش از حد شارژر به لب تاپ وصل کنم مشکلی پیش نمی اد؟؟؟
و ایا می شه لب تاپ رو بدون باطری وفقط با شارژر استفاده کرد یعنی لبتاب مستقیم از انرژی شارژر استفاده کنه؟؟؟؟
اخه من مصرفم زیاده روزی سه بار:18: باید شارژ کنم وبخاطر همین کلافه شدم...
سلام به شما
سیستم لپ تاپ ها جوری طراحی شده که اگر باتری شما کامل شارژ بشه برق بطور اتوماتیک قطع میشه
و دیگه عمل شارژ انجام نمیشه.
اما من خودم عقیده دارم که اگه شما یه شارژر رو بطور مرتب به لپ تاپ خاموش وصل کنی و شارژ لپ تاپ
هم پر شده باشه به ترانس شارژر آسیب می زنه و بعد از مدتی شما صدای سوت از درون شارژر میشونید
اما ما باید مقدار شارژ شدن لپ تاپ رو کنترل کنیم تا از بروز این مشکلات جلوگیر بشه.
در مورد سوال بعدی شما باید بگم که:
من نمیدونم این چه فکر اشتباهی هست که بین ما افتاده که میگن شما باتری رو فابریک بذار باشه و از
برق شهری استفاده کنید...زمانی که باتری درون لپ تاپ هست شارژر به اضافه تامین برق نیاز در حال
شارژ کردن باتری شما نیز هست.حالا برفرض شما باتری رو در می آرید و با انرژی شهری کار می کنید
بر حسب اتفاق برق میره و یا فیش اتصال جدا میشه و در نتیجه لپ تاپ شما خاموش میشه
این خاموش شدن های اتفاقی به مادربورد آسیب میزنه حالا بهتره باتری کارکنه یا مادربورد آسیب ببینه؟
ضمن باتری دارای حالتی هست که هر چقدر بیش تر استفاده بشه قویتر میشه!!!!!
موفق باشید

pooriya_hp
03-04-2010, 13:33
بچه ها یه سوال داشتم
خواستم ببینم برای کارهای سبک مثلا گردش تو اینترنت اگه یه لپ تاپ با سخت افزار مناسب تو رنج قیمت حدودی 1-1300 بگیرم
حالا هرمارک خوبی(سونی-ایسر-فوجیتسو زیمنس)
اگه بخوام روزی 10-12 ساعت روشن بزارمش مشکلی پیش میاد براش ؟
سلام
من به شما لپ تاپ های hp و ASUS وIBM رو پیشنهاد می کنم من خودم الان چندبار لپ تاپ عوض کردم
همه رو HP گرفتم چون واقعا طراحی زیبا و دلنشینی داره.
لپ تاپ های ASUS تقریبا مقاوم تر از HP هستند.
درمورد مقدار کار لپ تاپ ها :
به نظر من لپ تاپ کار 30 دقیقه هست شما قصد دارید نصف روز از یه لپ تاپ کار بکشید و این خودش
عمر لپ تاپ شما رو بطوره چشمگیری کم می کنه.
همونطور که اطلاع دارید لپ تاپ ها وسیله بسیار حساس هستند از جمله :
1.مادربورد آنها که به نوسانات برق بسیار حساس هستند.
2.رام های آنها که برای خواندن سی دی ها و دی وی دی های اصل طراحی شده اند.
3.هارد لپ تاپ ها با کوچکترین حرکت دچار اختلال و خرابی میشوند.
4.کیبورد و تاچ پد آنها که به مایعات و ضربات با فشار بسیار حساس هستند.
5.پورت های آنها که به گرد و غبار بسیار حساس هستند.
6.مودم آنها که با یک غفلت ((زدن اشتباه به پریز برق)) دچار خراب و سوختگی میشوند.
7. و قطعات دیگر....
حالا به نظر شما با این حساسیت شما می نونید 12 ساعت کارکنید؟
امیدوارم مطلب مفیدی برای شما باشه.
موفق باشید

thinking21
03-04-2010, 13:57
باطری لب تاپ تون مشکل داره یا شایدم شارزرش مشکل داشته باشه

---------- Post added at 11:23 AM ---------- Previous post was at 11:22 AM ----------

من لب تاپم ویندوز وصل کردم سیدی درایور ندارم
کسی نیست کمکم کنه

---------- Post added at 11:24 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

درضمن ازکجا می تونم اسم درایورهامو مثلا صدا وگرافیک شناسایی کنم

لب تاپ نو خریدم ولی مصرفم بالاست باطری 2.5ساعت کار می کنه ولی وقتی که بازی می کنم مصرفش بیشتر می شه
حالا نمی دونم چکار کنم :41:

در مورد سئوال خودتون هم بهترین راه اینه که به سایت لب تاپ تون مراجعه کنید اونجا راحت می تونین با وارد کردن مدل
لبتاپتون درایور هاش بگیرین.

pooriya_hp
03-04-2010, 14:55
[QUOTE=thinking21;4808163]لب تاپ نو خریدم ولی مصرفم بالاست باطری 2.5ساعت کار می کنه ولی وقتی که بازی می کنم مصرفش بیشتر می شه

خب عزیز من شما وقتی وارد بازی میشید مصرف باتری بطور چشمگیری افزایش پیدا می کنه
چون تمامی قطعات بطور دو برابر دارن کار می کنن از جمله گرافیک
شما باید از برق شهری استفاده کنید
ضمنن لپ تاپ ساخته نشده برای بازی کردن اگه دنبال بازی هستید برید psp بخرید که خیلی هم خوبه

saman3230
04-04-2010, 03:54
[QUOTE=thinking21;4808163]لب تاپ نو خریدم ولی مصرفم بالاست باطری 2.5ساعت کار می کنه ولی وقتی که بازی می کنم مصرفش بیشتر می شه

ضمنن لپ تاپ ساخته نشده برای بازی کردن اگه دنبال بازی هستید برید psp بخرید که خیلی هم خوبه

عذر می خوام ببخشید کی گفته لپ تاپ برای بازی نیست ؟

شما یه لطفی کن حتما به سایت سازنده لپ مثل MSI یا DELL سر بزن و سری GAMING LAPTOP رو ببین

thinking21
04-04-2010, 09:22

بازیهایpsp,playstation3,xbox360 هیچ کدوم به پی سی نمی رسه فقط بازیهای پی سی( اون هم رو لب تاپ ):8:

saman3230
04-04-2010, 10:06

دو برابر ؟ !!

یعنی شما می فرمائید وقتی وارد بازی میشم یه جورایی سیستم اورکلاک میشه :19::18::18:

میزان صرف در بازی فقط به خاط اینکه سیستم از تمام توانش برای اجرای بازیها استفاده می کنه نه اینکه قدرتش 2 برابر بشه

pooriya_hp
04-04-2010, 12:25
[QUOTE=pooriya_hp;4808364]

عذر می خوام ببخشید کی گفته لپ تاپ برای بازی نیست ؟

شما یه لطفی کن حتما به سایت سازنده لپ مثل MSI یا DELL سر بزن و سری GAMING LAPTOP رو ببین
دوست عزیزم جناب سامان جان
شما پیش خودتون فکر کنید که آیا یک لپ تاپ که وسیله حساس هست میشه از اون بیش از اندازه استفاده کرد؟
اون سری از لپ تاپ ها که بقول خود سازنده ها برای بازی طراحی شده اند فقط برای جذب مشتری هست !!!!
هرکاری راه خودش رو داره ...
برای بازی کردن ما باید به کنسول های مخصوص مراجع کنیم !!!!
من گفتم لپ تاپ در حین اجرای بازی بطور 2برابر داره کار می کنه و باتری هم بطور چشمگیری کاهش پیدا میکنه.بطور ساده منظور من همون حرف شما بود که سیستم از توانش برای اجرای بازی استفاده می کنه

pooriya_hp
04-04-2010, 12:34
[QUOTE=pooriya_hp;4808364]
بازیهایpsp,playstation3,xbox360 هیچ کدوم به پی سی نمی رسه فقط بازیهای پی سی( اون هم رو لب تاپ ):8:
من از شما یه سوال دارم:
بر فرض بازی GTA IV for ps3 و GTA IV for pc با هم چه فرقی دارن ؟
و اینکه شما گفتید بازی های psp,playstation3,xbox360 به pc نمیرسه می تونم دلیلش رو بدونم؟
من خودم لپ تاپ دارم ولی برای بازی به psp مراجعه می کنم چون معتقد هستم لپ تاپ بدرد بازی نمیخوره
این فقط عقیده و نظر بنده هست

hasti-k
04-04-2010, 15:32
سلام برهمه دوستان.من یه لب تاب دل دارم .وسط روشن بودنش اشتباهی هاردش (کشوییه) کشیند بیرون .حالا دیگه روشن نمیشه.تا دکمه پاورمیزنم چند ثانیه چراغ های روی لبتاب روشن میشه ولی بعد خاموش می کنه.اگه امکان داره من و راهنمایی بفرمایید

saman3230
04-04-2010, 15:36

لطفا مدل لپ تاپ رو بفرمائید ؟

thinking21
04-04-2010, 16:22
[QUOTE=thinking21;4810579]
من از شما یه سوال دارم:
بر فرض بازی GTA IV for ps3 و GTA IV for pc با هم چه فرقی دارن ؟
و اینکه شما گفتید بازی های psp,playstation3,xbox360 به pc نمیرسه می تونم دلیلش رو بدونم؟
من خودم لپ تاپ دارم ولی برای بازی به psp مراجعه می کنم چون معتقد هستم لپ تاپ بدرد بازی نمیخوره
این فقط عقیده و نظر بنده هست
درسته این دوتا بازی فرقی ندارن
شما بازی های ps3 یا xbox360 می تونی رو پی سی هم بازی کنی ولی بازیهای پی سی چی می تونید اونا رو هم رو ps3 , xbox360 بازی کنین ؟؟

Pami
04-04-2010, 17:16

لوگو دل به محض روشن شدن نشون داده میشه یا نه ؟ بوق ارور داده میشه ؟
کامل توضیح بدید تا راهنمایی بشه

pooriya_hp
04-04-2010, 18:59
[QUOTE=pooriya_hp;4811083]
درسته این دوتا بازی فرقی ندارن
شما بازی های ps3 یا xbox360 می تونی رو پی سی هم بازی کنی ولی بازیهای پی سی چی می تونید اونا رو هم رو ps3 , xbox360 بازی کنین ؟؟
دوست عزیز
من منظور شمار رو نمی فهمم هربازی که روی pc هست روی ps3 هم هست
درسته شاید بازی های باشه که فقط مخص pc باشه....
به هرحال من خودم شخصا عقیده دارم که لپ تاپ ها خلق نشدن برای بازی کردن
چرا که با وجود کنسول های خوبی از قبیل ps3
بهتره که این بحث های بچگانه رو به کنار بزاریم
من فقط نظر و تجربه خودم رو ارایه دادم
شما می تونید با لپ تاپ یا موبایل یا هرچیزی که دوست دارید بازی کنید.....
موفق باشد.

shadli_m7
05-04-2010, 08:56
سلام
من xps1330 دارم.
مشکلی که هست اینه که اکثر بازی های جدید رو اجرا نمیکنه و علتش ساپورت نکردن shader3 توسط گرافیکه.
سوال اینه که آیا می شه گرافیک این لپتاپ رو ارتقا داد ؟

saman3230
05-04-2010, 11:46
سلام
من xps1330 دارم.
مشکلی که هست اینه که اکثر بازی های جدید رو اجرا نمیکنه و علتش ساپورت نکردن shader3 توسط گرافیکه.
سوال اینه که آیا می شه گرافیک این لپتاپ رو ارتقا داد ؟

سلام

نه دوست عزیز شما در لپ تاپ ها فقط هارد و رم را می توانید ارتقاء بدید !!

Behi09
06-04-2010, 10:33
سلام دوستان
نمی دونم اینجا جاش هست یا نه.
می خواستم بپرسم من وقتی لپتاپم رو به اینترنت وصل می کنم نمی دونم چی دانلود میکنه.آپدیت کردن خودکارش رو هم قطع کردم اما بازم یه چیزایی دانلود میکنم.
میشه از دوستان منو راهنمایی کنین.شاید نیاز نباشه که بگم لپتاپم hp pavilion dv6 هست.

saman3230
06-04-2010, 10:52
سلام دوستان
نمی دونم اینجا جاش هست یا نه.
می خواستم بپرسم من وقتی لپتاپم رو به اینترنت وصل می کنم نمی دونم چی دانلود میکنه.آپدیت کردن خودکارش رو هم قطع کردم اما بازم یه چیزایی دانلود میکنم.
میشه از دوستان منو راهنمایی کنین.شاید نیاز نباشه که بگم لپتاپم hp pavilion dv6 هست.

خب یه سری نرم افزار مخصوص لپ تاپتون هست اونها آپدیت میشن

آنتی ویروس می تونه باشه

Behi09
06-04-2010, 13:23
خب یه سری نرم افزار مخصوص لپ تاپتون هست اونها آپدیت میشن

آنتی ویروس می تونه باشه

بله می دونم یه سری نرم افزار هستند که دارن آپدیت میکنند.
آنتی ویروس که خودش و اول آپدیت می کنه و تمام اما نرم افزار های دیگه رو نمی دونم چین.حالا نمی شه کاری کرد که این ها جمیعا آپدیت نشن؟؟؟

saman3230
06-04-2010, 14:26
چرا عزیز چرا نشن

آنتی ویروس رو که می تونی AUTOMATIC UPDATE رو DISABLE کنی بقیه نرم افزارها رو هم همچنین اما اینکارو اصلا بهت توصیه نمی کنم

Behi09
06-04-2010, 20:53
چرا عزیز چرا نشن

آنتی ویروس رو که می تونی AUTOMATIC UPDATE رو DISABLE کنی بقیه نرم افزارها رو هم همچنین اما اینکارو اصلا بهت توصیه نمی کنم

دوست عزیز فکر کنم نتونستم منظورم رو برسونم.:41:
مشکل من اینه که با وطل شدن به اینترنت لپ تاپ شروع میکنه به دانلود.
ویروس کش خودشو آپدیت میکنه تمام.بعد برخی نرم افزارها که نمی دونم کدوم ها خودشون رو آپدیت میکنن.درحالی که نرم افزارهایی رو که من نصبشون کردم در صورت لزوم آپدیت می کنم و بقیه زمانها disable هست.
اینم بگم که قبلا منظورم یه هفته پیش که من با لپتاپ کار کردم همچین نمی کرد.
اما الان اذیت میکنه و سرعت دانلود رو می خوابونه.:2:
نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم.
حالا نمی دونم چی کار کنم.

farhad_s5
06-04-2010, 21:24
سلام به همهی برو بکس

من یه لپتاپ FW دارم ، چطوری میتونم کابل RS232 رو بهش وصل کنم؟! (هرچی گشتم سوکتی ندیدم که به این کابل بخوره)

خیلی ممنون

REGISTERED-USER
06-04-2010, 23:29
سلام به همهی برو بکس

من یه لپتاپ FW دارم ، چطوری میتونم کابل RS232 رو بهش وصل کنم؟! (هرچی گشتم سوکتی ندیدم که به این کابل بخوره)

خیلی ممنون

تبدیل حرفه ای بخر از بازار که چیپست داشته باشه ... حدود 18 تومن

usb رو به rs232 نصب میکنه و چند پورت مجازی com میسازه

---------- Post added at 11:29 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

دوست عزیز فکر کنم نتونستم منظورم رو برسونم.:41:
مشکل من اینه که با وطل شدن به اینترنت لپ تاپ شروع میکنه به دانلود.
ویروس کش خودشو آپدیت میکنه تمام.بعد برخی نرم افزارها که نمی دونم کدوم ها خودشون رو آپدیت میکنن.درحالی که نرم افزارهایی رو که من نصبشون کردم در صورت لزوم آپدیت می کنم و بقیه زمانها disable هست.
اینم بگم که قبلا منظورم یه هفته پیش که من با لپتاپ کار کردم همچین نمی کرد.
اما الان اذیت میکنه و سرعت دانلود رو می خوابونه.:2:
نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم.
حالا نمی دونم چی کار کنم.

بله می دونم یه سری نرم افزار هستند که دارن آپدیت میکنند.
آنتی ویروس که خودش و اول آپدیت می کنه و تمام اما نرم افزار های دیگه رو نمی دونم چین.حالا نمی شه کاری کرد که این ها جمیعا آپدیت نشن؟؟؟

اخوی

شما یه فایروال مثل zoneAlarm نصب کن ... احدی از برنامه ها بدون اجازه ات نمیتونه وصل بشه نت حتی تروجان و backdoor و ...:21:

m.shah
07-04-2010, 11:04
salam doost aziz age windowset bala miad avalinn kari ke mikoni eine:
right click on my computer/select manage/click on disk management/right click on drive c/select shrink volume item .hala sabr kon bebin che ghadr az drive c ro mitone joda kone age ghabel tavajoh bud shrink ro bezan

albateh age partition bandi kardi niazi be in kar nist
ba recovery kardan faghat drive c to format mishe
movafagh bashi.

mamadjavad
07-04-2010, 18:52
الان چند وقته که lcd لپ تاپم نور صفحه اش خیلی کم شده. گارانتیش هم تموم شده. چقدر خرج داره درست بشه؟ :20:

Abolfazl_2010
08-04-2010, 22:23
سلام رفقا
DDR3 یا DDR2 بودن Ram لب تاپ رو از کجای ویندوز میشه فهمید ؟

Abolfazl_2010
08-04-2010, 23:01
سلام
یه لب تاپ vaio cw دارم . وقتیکه توی ویندوز کلید روشن شدن وایرلس رو میزنم ، لامپ مخصوص وایرلس که کناره کلیده روشن نمیشه ولی زمانیکه Restart میکنم اون موقع لامپش روشن میشه . آیا این از خرابیشه یا معمولیه ؟

saman3230
08-04-2010, 23:02
احتمالا از فلوسنتشه حدود 70 تومان اگر اشتباه نکنم

S@B@
09-04-2010, 02:07
سلام
من چند تا سوال دارم ...ممکنه کمکم کنید؟
یه لپ تاپ sony VGN CS220j دارم تو خونه همیشه به برق وصله ...ایرادی نداره؟
دوستم یه لپ تاپ Lenovo G550 خریده امروز داده واسش se7en ریختن ...خودش فقط dos داشت ...اما الان نمیتونه وب کم و بلوتوث رو فعال کنه....میشه راهنمایی کنید ..cd همراه دستگاه رو گذاشته ولی درایور مربوطه نصب نمیشه !
لپ تاپ دوستم هم اگه اغلب به برق وصل باشه ایراد نداره؟

REGISTERED-USER
09-04-2010, 11:07
دوستم یه لپ تاپ Lenovo G550 خریده امروز داده واسش se7en ریختن ...خودش فقط dos داشت ...اما الان نمیتونه وب کم و بلوتوث رو فعال کنه....میشه راهنمایی کنید ..cd همراه دستگاه رو گذاشته ولی درایور مربوطه نصب نمیشه !

باید بری ساپورت سایت lenovo IBM ببینی درایورش رو گذاشته یا نه

لپ تاپ دوستم هم اگه اغلب به برق وصل باشه ایراد نداره؟

خیر !

cheetoz_motori
10-04-2010, 21:45
با سلام و khaste نباشد
حقیقت ۱ بنده خدایی ۱ لپ تاپ Compaq آورده که مورد داره مشکلش هم از هاردش هست بطوریکه نمیدونم هاردش بد سکتور داره یا چشه که نمیشه ویندوز روش ریخت حتی برنامه Hiren's Boot Disk هم بوت نمیشه از طریقه USB هم خواستم ویندوز روش بریزم بعد اینکه فایلهای مورد نیاز لود میشه و میخواد که بره برای انتخاب درایو انجا میگه شما باید فرمت پارتیشن رو به NTFS تغیر بدید وقتی بگم خوب تغیر بده صفحه بعدی میگه فقط F3 بزن خارج بشو حالا من خودم به این نتیجه رسیدم که ۱ جوری که نمیدونم چجوری بشه با ۱ برنامه BOOTABLE برم و هاردش رو فرمت کنم که امدم ببینم با چه برنامه میشه این کار رو کرد؟؟ درضمن میخواستم نظر شما هم بدونم که چی کار کنم بهتره که مشکل حل بشه

REGISTERED-USER
10-04-2010, 22:25
با سلام و khaste نباشد
حقیقت ۱ بنده خدایی ۱ لپ تاپ Compaq آورده که مورد داره مشکلش هم از هاردش هست بطوریکه نمیدونم هاردش بد سکتور داره یا چشه که نمیشه ویندوز روش ریخت حتی برنامه Hiren's Boot Disk هم بوت نمیشه از طریقه USB هم خواستم ویندوز روش بریزم بعد اینکه فایلهای مورد نیاز لود میشه و میخواد که بره برای انتخاب درایو انجا میگه شما باید فرمت پارتیشن رو به NTFS تغیر بدید وقتی بگم خوب تغیر بده صفحه بعدی میگه فقط F3 بزن خارج بشو حالا من خودم به این نتیجه رسیدم که ۱ جوری که نمیدونم چجوری بشه با ۱ برنامه BOOTABLE برم و هاردش رو فرمت کنم که امدم ببینم با چه برنامه میشه این کار رو کرد؟؟ درضمن میخواستم نظر شما هم بدونم که چی کار کنم بهتره که مشکل حل بشه

هاردش مشکل نداره ، شما بلد نیستی عزیز

برو نسخه Acronis media boot که شامل برنامه Acronis disk director هست رو از بازار بخر (سی دی اش رایت میشه 1000 تومن) بعد با اون بوت کن بیا بالا و راحت پارتیشن بندی کن

cheetoz_motori
10-04-2010, 22:54
هاردش مشکل نداره ، شما بلد نیستی عزیز

برو نسخه Acronis media boot که شامل برنامه Acronis disk director هست رو از بازار بخر (سی دی اش رایت میشه 1000 تومن) بعد با اون بوت کن بیا بالا و راحت پارتیشن بندی کن

ممنون از راهنمایی ولی نمیدونم منظور منو گرفتی یا نه .من ۱ برنامه میخام که کار برنامه که شما گفتی و بکنه درضمن میخام که bootable باشه این برنامه که شما گفتی bootable هست؟؟؟؟ درضمن این لپ تاپ اصلا وارد ویندوز نمیشه یعنی روشن که میشه curser چشمک زن میمونه روی ۱ صفحه سیاه و این دیگه آخره کارش هست هیچ پیغام یا چیزی هم نداره

biostar
10-04-2010, 23:04
ممنون از راهنمایی ولی نمیدونم منظور منو گرفتی یا نه .من ۱ برنامه میخام که کار برنامه که شما گفتی و بکنه درضمن میخام که bootable باشه این برنامه که شما گفتی bootable هست؟؟؟؟ درضمن این لپ تاپ اصلا وارد ویندوز نمیشه یعنی روشن که میشه curser چشمک زن میمونه روی ۱ صفحه سیاه و این دیگه آخره کارش هست هیچ پیغام یا چیزی هم نداره

آکرونیس هست...
paragon harddisk manager pro هم به نصبت خیلی قوی هست در این زمینه.. همه کار میکنه

اگر می تونید وارد محیط داس شوید .. دستور bootrec.exe را بزنید و بعد بد سکتور ها و معایب هارد دیسک را به راحتی رفع کنید

REGISTERED-USER
10-04-2010, 23:55

1- بله این برنامه بوت هست ... گفتم cd اش بوتیبله !

2- سیستم عامل نداره دیگه :دی برای همین کرزر چشمک میزنه

balaban25
11-04-2010, 09:32
زوی 1340 ویندوز 7 ریختم حالا بعضی وقتا دکمه ejectکار نمیکنه مجبورم برم روی درایو از my computer اونجا eject بزنم حالا چیکار کنم؟؟ممنون

saman3230
11-04-2010, 11:20
شما نرم افزار QUIECK SET رو از سایت DELL دانلود و نصب کن مشکل حل میشه

camel_60
11-04-2010, 14:26
سلام خسته نباشید من من پارسال یک لپ تاب سری ns190j ولی هر کاری می کنم دیگه ویندوز بالا نمیاد ولی فروشند از ویندوز برام بکاپ گرفته بود که 3 عدد دی وی دی شده بود می خواستم بدونم برای نجات ویندوزم چی باید بکنم

در ضمن تو جعبه هیچ سی دی نبود همین 3 دیوی دی بکاپ بود

الان با دیودی بکاپ بوت کردم ویندوز لود میشیه صفحه سیاه میاد فقط نشانگر موس قابل دیدن هست

cheetoz_motori
11-04-2010, 17:12
1- بله این برنامه بوت هست ... گفتم cd اش بوتیبله !

2- سیستم عامل نداره دیگه :دی برای همین کرزر چشمک میزنه

من این کار را هم کردم ولی جواب نداد درایو c رو delete کردم و دوباره ساختم فرمت کردم ntfs وقتی میروم ویندوز نصب کنم به مرحله که F8 باید زد میرسم و F8 که میزنم میگه درایو C شما باید CONVERT بشه به NTFS درحالیکه NTFS در ACRONIS کرده بودمش و اونجا NTFS نشون میداد وقتی میگم OK تبدیل کن صفحه بعدی فقط 1 گزینه هست که باید F3 بزنم و از SETUP خارج بشم . با این شرایط شما چه پیشنهادی دارید؟ من خودم فکر میکنم کل هارد رو پاک کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم شاید درست بشه البته شاید چون باز هم مطمئن نیستم و این ریسک به ازدست دادن اطلاعات ختم میشه . به هرحال منتظر نظرهای شما هم هستم

behnam_tr
11-04-2010, 19:15
کسی میدونه درdell inspiron 1545 چطوری باید بلوتوث رو فعال کنم؟؟ اصلا هیچ آثاری از بلوتوث تو لپ تاپم نیست....

نرم افزار خاصی باید نصب کنم؟؟

saman3230
11-04-2010, 21:15
کسی میدونه درdell inspiron 1545 چطوری باید بلوتوث رو فعال کنم؟؟ اصلا هیچ آثاری از بلوتوث تو لپ تاپم نیست....

نرم افزار خاصی باید نصب کنم؟؟

سلام کلید f2 یا f3

البته اگر درایورها نصب باشند

cheetoz_motori
12-04-2010, 19:26
من این کار را هم کردم ولی جواب نداد درایو c رو delete کردم و دوباره ساختم فرمت کردم ntfs وقتی میروم ویندوز نصب کنم به مرحله که F8 باید زد میرسم و F8 که میزنم میگه درایو C شما باید CONVERT بشه به NTFS درحالیکه NTFS در ACRONIS کرده بودمش و اونجا NTFS نشون میداد وقتی میگم OK تبدیل کن صفحه بعدی فقط 1 گزینه هست که باید F3 بزنم و از SETUP خارج بشم . با این شرایط شما چه پیشنهادی دارید؟ من خودم فکر میکنم کل هارد رو پاک کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم شاید درست بشه البته شاید چون باز هم مطمئن نیستم و این ریسک به ازدست دادن اطلاعات ختم میشه . به هرحال منتظر نظرهای شما هم هستم

سلام
دوست عزیز میدونی مشکل چیه؟؟ من با Acronis همه partition هارو پاک کردم و فقط 1 partition برای c گذاشتم ولی ویندوز که می خواهم نصب کنم اصلا هیچ پارتیشنی رو نمیبینه فقط 1 فضا روی هارد هست که بلا استفاده هست حدود 2 مگ فقط اونو تو نصب ویندوز میاره که میگه به NTFS تبدیل کن که و وقتی میزنم تبدیل کنه هیچ تبدیلی نمیشه و در مرحله بعدی نصب فقط 1 گزینه F3 هست برای خروج از محیط نصب. نمیدونم منظورم رو می فهمید یا نه؟؟ حالا مشکل چیه که اصلا هارد رو نمیشناسه تو مراحل نصب؟؟ مشکل هارده یا ویندوز؟؟؟در برنامه ACRONIS من قشنگ درایو C با فرمت NTFS و ACTIVE را میبینم.لطفا راهنمایی کنید

behnam_tr
12-04-2010, 19:54
سلام کلید f2 یا f3

البته اگر درایورها نصب باشند

خوب درایورها نصب نیستند از کجا میتونم درایورها رو بگیرم ؟؟

Nima_Designer
12-04-2010, 20:17
از توی سایت دل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mdmehry
12-04-2010, 22:42
سلام من یه لپ تاپ msi دارم مشکلش اینه که الان چند وقته که یه دفعه صفحش یه پرش میکنه البته خیلی سریع هست و دوباره بعد از نیم ساعت یا بیشتر و کمتر دوباره همین اتفاق میوفته یعنی صفحش سریع میپره ولی اونقدر شدید نیست که مثلا کل صفخه بره.هم در حالت باتری و هم حالت برق مستقیم این اتفاق میوفته.به نظر شما مشکل از چیه؟

mashhad_hasan
13-04-2010, 08:42
با سلام

روي لپ تاپها با cpu core i3 i5 i7 ويندوز ايكس پي نمي توانم نصب كنم

مباحث مربوط به ساخت ويندوز سفارشي با nlite و طريقه نصب را مطالعه كردم

روي اين سي پي يو كارگر نبود احتمالا درايور خاصي بايد داشته با شد تا با nlite ويندوز سفارشي

بسازم و سپس......

در صورت امكان راهنمايي و آدرس آن درايور را عنايت فرماييد.

با تشكر

fmps
13-04-2010, 12:13
sسلام دوستان
من inspiron 1420 دارم
چند هفته ای هست که یه صدای چیک چیک از لپتاب می آید و همین هم باعث شده سیستم یکم دیر بالا بیاد
علتش چیه؟

solsols
13-04-2010, 22:41
سلام من یه لبتاپ dell studio 1557 با ویندوز 7 گرفتم

چطوری باید ازش DVD ریکاوری تهیه کنم ؟ از کدام بخشش ؟؟

چطوری باید پارتیشن بندی کنم که به درایو ریکاوریش صدمه نزنه ؟؟

یه dvd هم داخلش داره روش نوشته windows 7 64bit فکر میکنم Cd ویندوز باشه .

با تشکر

saman3230
13-04-2010, 23:15
سلام من یه لبتاپ dell studio 1557 با ویندوز 7 گرفتم

چطوری باید ازش DVD ریکاوری تهیه کنم ؟ از کدام بخشش ؟؟

چطوری باید پارتیشن بندی کنم که به درایو ریکاوریش صدمه نزنه ؟؟

یه dvd هم داخلش داره روش نوشته windows 7 64bit فکر میکنم Cd ویندوز باشه .

با تشکر

در رابطه با سئوال اول

شما این امکان رو ندارید

سئوال دوم
بهتر با MANAGER خوده ویندوز اینکارو کنید
مورد سوم بله اون ویندوزش هست اما دیگه مثله ویندزو فعلیتون همی نرم افزارها و درایورها نصب نیست و یه ویندزو خام

solsols
14-04-2010, 17:26
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگم دارم اگه بعدا به هر دلیلی درایو ریکاوریم پاک شه ، و با cd ویندوز 7 داخل جعبش ویندوز بریزم بازم ویندوزم رجیستر شده و قانونی هستش؟؟ سریال نامبر معتبر مربوط به ویندوزش کجاشه؟؟؟

REGISTERED-USER
14-04-2010, 21:33
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگم دارم اگه بعدا به هر دلیلی درایو ریکاوریم پاک شه ، و با cd ویندوز 7 داخل جعبش ویندوز بریزم بازم ویندوزم رجیستر شده و قانونی هستش؟؟ سریال نامبر معتبر مربوط به ویندوزش کجاشه؟؟؟

اون نسخه از ویندوز که روی DVD هست ، نسخه Genuine شده است و نیازی به رجیستری نداره

سریال نامبر یا زیر لپ تاپ کنار باتریه و یا روی همین سی دی برچسبی هست

balaban25
15-04-2010, 11:29
شما نرم افزار QUIECK SET رو از سایت DELL دانلود و نصب کن مشکل حل میشه
نصب کردم اتفاقی نیوفتاد

01110362
15-04-2010, 13:30
دستان 1 سوال داشتم یک compaq cq-61 گرفتم فروشنده گفته که گرافیگش (intel4500 gma )
128مگ deplicate وتا 1.5 گیگ share میکنه .اما تو لپ تاپ زده 64 deplicate و تقریبا 879 با share
البته با رم 2 .میخواستم بدونماین اینتل 4500 رمش 64 یا 128؟
ممنون میشم جواب بدید.

saman3230
15-04-2010, 14:32
دستان 1 سوال داشتم یک compaq cq-61 گرفتم فروشنده گفته که گرافیگش (intel4500 gma )
128مگ deplicate وتا 1.5 گیگ share میکنه .اما تو لپ تاپ زده 64 deplicate و تقریبا 879 با share
البته با رم 2 .میخواستم بدونماین اینتل 4500 رمش 64 یا 128؟
ممنون میشم جواب بدید.

سلام عزیز کلا گرافیک شما SHARE هستش و میزانش بسته به نوع رم تغییر می کنه

01110362
15-04-2010, 14:48
سلام عزیز کلا گرافیک شما SHARE هستش و میزانش بسته به نوع رم تغییر می کنه
مرسی دوست عزیز پس قضیه
deplicate 64 ه تو مشخصات میزینه جیه وبا ارتقا رم بیشتر share میشه البته الان رم 2 هست
وتوpc ببا این مقدار رم 1 گیگ share میشه.
مشخصات کامل:
chip type:mobile intel 4series express chipset family
dac:internal
adapter :mobileintel gma 4500m
total avalable grafic memory:797
deplicate:64 mb
shared system memory: 733mb

saman3230
15-04-2010, 15:23
مرسی دوست عزیز پس قضیه
deplicate 64 ه تو مشخصات میزینه جیه وبا ارتقا رم بیشتر share میشه البته الان رم 2 هست
وتوpc ببا این مقدار رم 1 گیگ share میشه.
مشخصات کامل:
chip type:mobile intel 4series express chipset family
dac:internal
adapter :mobileintel gma 4500m
total avalable grafic memory:797
deplicate:64 mb
shared system memory: 733mb

اینو ببین

01110362
15-04-2010, 16:46
اینو ببین

مرسی ددوست عزیز ولی سوالم اینه که تا چه مقدار share میکنه یا تا همین مقدارکه نوشتم من که متوجه نشدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman3230
15-04-2010, 16:54
ببین دوست گلم دیگه آخرش 1759 هست یعنی 1gb 700 که با رم 4 به این حد خواهد رسید

omid-p30
15-04-2010, 17:22
سلام.

Dell Inspiron 1520 دارم.

میخواستم ببینم چه کیبوردی براش بگیرم مناسبتره ؟

ممنون.

fmps
15-04-2010, 18:29
sسلام دوستان
من inspiron 1420 دارم
چند هفته ای هست که یه صدای چیک چیک از لپتاب می آید و همین هم باعث شده سیستم یکم دیر بالا بیاد
علتش چیه؟

کسی نمیدونه؟

dante3
15-04-2010, 20:03
دوستان من یه لپ تاپ dell studio 1557 دارم.امروز ویندوزش را عوض کردم.ولی یه مشکلی هست اینکه دکمه اجکت سی دی روی کیبورد که قرمزه کار نمی کنه . تو دفترچه اش خوندم گفته بود که توی bios تنظیماتش هست ولی اونجا هم فقط دو حالت داشت که با fn کار کنه که بازم کار نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

Pami
15-04-2010, 21:24
سلام.

Dell Inspiron 1520 دارم.

میخواستم ببینم چه کیبوردی براش بگیرم مناسبتره ؟

ممنون.

مشاوره خرید لوازم جانبی فقط در این تاپیک :

◄ مشاوره خريد لوازم جانبي نوت بوك ( باطري، كول پد، كيف و ... ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

dany_3p4u
15-04-2010, 23:58
نوشته شده توسط dany_3p4u [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
از دیروز فن لپ تاپ منم صدا می کنه مدلش dell 1520
البته چند وقته زیاد روشن می مونه حدود 8 ساعت تو روز
ولی فکر نکنم از اون باشه
تقریبا زیاد هم جابجا می کنمش ولی می دونم ضربه نخورده
صداش الآن رو اعصابه شاید چون تا حالا هیچ صدایی نمی کرد ! (صدا نسبتا کم هست و کم و زیاد نمی شه ولی همیشه صدا میکنه)
گارانتی ببرمش یا خودم می تونم کاری کنم ؟؟؟
ممنون
اگه مدت طولانی روشنه روی پروفایل نرمال و یا پاور سیور بذارین
فن خراب نیست
به دلیل عایق بودن بدنه نوت بوك حرارت خوب دفع نمیشه مدام كار می كنه

من صدایی که واسه فن ایجاد شده و مداوم هست و تا دیروز نبود را چه کنم ؟؟؟

saman3230
16-04-2010, 00:09
احتمالا کثیف شده توش رو باد بگیر

اما لطفا اگر میشه راجع به صداش بیشتر توضیح بده چون اگر VOSTRO 1520 داشته باشی اون همینطوی داغ می کنه و فنش همیشه رو دور بالا کار می کنه

babialex
16-04-2010, 03:58
سلام خدمت دوستان .....
من یه hp 2020 دارم اما بعد از پاک کردن ویندوز اورجینال و نصب ویندوز دیگه که سون هم هست دیگه نتونستم از fingerprint لپتاپ استفاده کنم ... درایو fingerprint رو از سایت hp گرفتم و نصب کردم ولی مثل اینکه نرم افزار خاصی برای اجرای اون می خواد ...
اگه نرم افزار خاصی می خواد لطفا معرفی کنید .... موفق باشید.

دوست عزیز منم به این مشکل برخوردم
چه کار کردیدن منم انجام بدم

لپ تاپ من 1390 هستش و درایور رو هم پیدا نکردم
نرم افزار خاصی داره ؟

adameh_bahal
16-04-2010, 11:04
من نمیتونم رو لپتاپم xp نصب کنم.
بعد اینکه اون صفحه آبی اول نصب ویندوز میاد این error رو میده:

asus k52 jk

saman3230
16-04-2010, 11:10
استفاده از ویندوز سفارشی مشکل شما حل خواهد کرد

این ارور بخاطر پشتیبانی هارد شما از چیپ RAID هست

DaaVooD
16-04-2010, 11:19
درود.
اسپیکر چپ لپتاپم (xps 1530) دیروز هنگام تماشای کنسرت Roger Waters مرحوم شد. البته اول با فشار دادن جای اسپیکر وصل میشد ولی بعدش کلا مرد. به نظرتون سوخته؟! امکان تعویض هس؟ حدودا چن تومن؟
مرسی

adameh_bahal
16-04-2010, 11:29
استفاده از ویندوز سفارشی مشکل شما حل خواهد کرد

این ارور بخاطر پشتیبانی هارد شما از چیپ RAID هست

این ویندوز سفارشی اصلا چی هست؟
از کجا میتونم بگیرم؟

saman3230
16-04-2010, 11:40
ویندوز سفارشی رو خودت باید بسازی که کاملا ساده هست اول باید ببینی چیپ لپ تاپ چیه ؟ بعد درایورشو دانلود کنی و بعد به کمک نرم افزار N-lite ویندور سفارشی بسازی

اگر الان ویندوز داری از DEVICE MANAGER از گرینه SYSTEM DEVICE و IDE/ATA عکس بگیر تا درایورشو بهت بدم

adameh_bahal
16-04-2010, 12:03
ویندوز سفارشی رو خودت باید بسازی که کاملا ساده هست اول باید ببینی چیپ لپ تاپ چیه ؟ بعد درایورشو دانلود کنی و بعد به کمک نرم افزار N-lite ویندور سفارشی بسازی

اگر الان ویندوز داری از DEVICE MANAGER از گرینه SYSTEM DEVICE و IDE/ATA عکس بگیر تا درایورشو بهت بدم

اونوقت از کجا میتونم آموش انجام این کارو پیدا کنم؟

به سی پی یو که ربط نداره core i5 هست؟
آخه یجایی خوندم رو سی پی یو core i نمیشه ویندوز نصب کرد ???

saman3230
16-04-2010, 12:24
از اینجا

vahidshah
16-04-2010, 12:38
لپ تاپ من hp dv5-1135
گاها صفحه میخواد پر پر بشه .خطوط نسبتا افقی رنگی با طول کوتاه حدود یک سانتیمتر یا گاها بیشتر رو صفحه میاد حدود3-5 ثانیه بعد مبرن و...
و دوتا ویندوز سون و ویستا دار م تو هر دو اونجوری میشه
ایراد از چیه؟

amin-206
16-04-2010, 12:38
با سلام و عرض خسته نباشی من یک لپ تاب سونی با cpu core i7خریدم با os :win 7 64bit وقتی ریکاوری کردم یک سون32بیتی ریختم کارت گرافیک را هم ازnvidia با همان خصوصیت های گرافیک گرفتم .ولی در انتها errorمیدهد . نمی دونم اگر آن dvdهای ریکاوری را بریزم دوباره باید پارتیشن بندی کنم ویا روی همین پارتیشن ویندوز 64بیتی قرار میگرد 2) وآیا راه حلی برای درایور های 32بیتی هست؟ممنون و متشکر

adameh_bahal
16-04-2010, 13:44
از اینجا

روش ساده تری نداره؟
این خیلی ساخته و طولانی هستش

rairhahs
16-04-2010, 13:53
سلام دوستان

من چند روز پیش لپتاپ گرفتم ولی‌ دادام خود فروشنده ریکاوری رو انجام داد

یعنی‌ خود فروشنده اولین بار روشنش کرد و من پیغام "اولین استفاده" که ویندوز میده رو ندیدم

می‌خوام ببینم می‌شه متوجه شد که کی‌ اولین بار لپتاپ روشن شده؟

که طرف استفاده شده نداده باشه بهم

ممنون میشم پاسخ بدید :46:

IIIXSubZeroXIII
16-04-2010, 14:05
سلام
من 2-3 روزه لپ تاپ Vaio f111fx گرفتم، برای اینکه تو مصرف باتری صرفه جویی بشه Aero رو غیر فعال کردمو رو حالت Basic گذاشتم اما نه دیگه aero فعال میشه و نه رو حالت basic قرار داره ، هیچ برنامه ای هم اجرا نمیشه مثل security center و vaio care پس نمیشه backup ها رو restore کرد!:41:
میشه راهنمایی کنید؟

------------------------------------------

saman3230
16-04-2010, 14:21
سلام دوستان

من چند روز پیش لپتاپ گرفتم ولی‌ دادام خود فروشنده ریکاوری رو انجام داد

یعنی‌ خود فروشنده اولین بار روشنش کرد و من پیغام "اولین استفاده" که ویندوز میده رو ندیدم

می‌خوام ببینم می‌شه متوجه شد که کی‌ اولین بار لپتاپ روشن شده؟

که طرف استفاده شده نداده باشه بهم

ممنون میشم پاسخ بدید :46:

نه چون شما هرباری ریکاوری انجام بدید دقیقا مثل باری ایولی که روشن شده

rairhahs
16-04-2010, 14:24
نه چون شما هرباری ریکاوری انجام بدید دقیقا مثل باری ایولی که روشن شده

پس یعنی‌ هیچ جوری نمی‌شه فهمید که ریکاوری شده یا نه، نه؟

babak7610
16-04-2010, 14:52
با سلام خدمت اساتید .... لپ تاپ f116 سونی رو بتازگی گرفتم .....2 تا سئوال از دوستان داشتم. که ممنون میشم راهنماییم کنید...

1-آیا طبیعیه که باطری این مدل بیشتر از یک ساعت کار نمیده...؟
2- من نیاز دارم که پارتیشن هام رو بیشتر کنم چون الان فقط یه درایو c داره و باید بدم به یکی که برام 4 تاش کنه(چون خودم بلد نیستم!) ..... اگه الان بکاپ بگیرم و روزی خواستم بکاپم رو ریستور کنم آیا پارتیشن هام هم به هم میخوره وبه حالت یکی برمیگرده یا نه....؟ ممنون

rairhahs
16-04-2010, 15:08
پس یعنی هیچ مدلی نمیشه فهمید که ریکاوری شده یا نه؟

saman3230
16-04-2010, 15:16
با سلام خدمت اساتید .... لپ تاپ f116 سونی رو بتازگی گرفتم .....2 تا سئوال از دوستان داشتم. که ممنون میشم راهنماییم کنید...

1-آیا طبیعیه که باطری این مدل بیشتر از یک ساعت کار نمیده...؟
2- من نیاز دارم که پارتیشن هام رو بیشتر کنم چون الان فقط یه درایو c داره و باید بدم به یکی که برام 4 تاش کنه(چون خودم بلد نیستم!) ..... اگه الان بکاپ بگیرم و روزی خواستم بکاپم رو ریستور کنم آیا پارتیشن هام هم به هم میخوره وبه حالت یکی برمیگرده یا نه....؟ ممنون

در مورد سئوال اول باید بگم بسته به نوع باطری و میزان کار شما داره

اگر 6 سلولی باشه نه اما اگر 4 باشه و کار شماسنگیم باشه نسبتا طبیعه

نه مشکلی نیست اما شما اگر در هنگام ریکاوری گزینه رستور C بزنید فقط درایو فرمت و نصب ویندوز مجدد میشه اما اگر فول فاکتوری بزنید عین روز اول میشه یعنی همین الان

saman3230
16-04-2010, 15:25
پس یعنی هیچ مدلی نمیشه فهمید که ریکاوری شده یا نه؟

نه متاسفانه

rairhahs
16-04-2010, 15:35
نه متاسفانه

من الان 2 تا درایو دارم
از اول که گرفتم 2تا درایو روش بود
غیر طبیعی نیست؟

mani6606
16-04-2010, 15:51
من یک لپ تاپ فوجیتسو زیمنس دارم امروز روشن کردم ویندوز بالا امد و در هنگام لود ناد هنگ کرد من هم با نگه داشتن کلید power به مدت 3 ثانیه سیستم رو خاموش کردم اما بعد از اینکه روشن کردم دیگه هیچی روی صفحه نداریم یعنی حتی لحظه بایاس شدن که مشخصات سیستم نمایش داده می شود هم ندارم و صفحه کاملا مشکی همانند زمان خاموش بودن است.
بعضی وقتها 3 تا buzzer پشت سر هم میزنه .

saman3230
16-04-2010, 16:00
من یک لپ تاپ فوجیتسو زیمنس دارم امروز روشن کردم ویندوز بالا امد و در هنگام لود ناد هنگ کرد من هم با نگه داشتن کلید power به مدت 3 ثانیه سیستم رو خاموش کردم اما بعد از اینکه روشن کردم دیگه هیچی روی صفحه نداریم یعنی حتی لحظه بایاس شدن که مشخصات سیستم نمایش داده می شود هم ندارم و صفحه کاملا مشکی همانند زمان خاموش بودن است.
بعضی وقتها 3 تا buzzer پشت سر هم میزنه .

باطرسو دربیار 5 دقیقه بعد بزن

ببین حل میشه ؟

mani6606
16-04-2010, 16:02
باطری رو دراوردم با اداپتور روشن کردم فرقی نکرد.

saman3230
16-04-2010, 16:06
باطری رو دراوردم با اداپتور روشن کردم فرقی نکرد.

نه نه یه مدت باطری در بیار هیچ کاری نکن

mani6606
16-04-2010, 16:17
باطریش رو بعد از 10 دقیقه گذاشتم الان روی صفحه بایاس گیر کرده

rairhahs
16-04-2010, 16:18
من الان 2تا درایو دارم
غیر عادی نیست؟

saman3230
16-04-2010, 16:21
باطریش رو بعد از 10 دقیقه گذاشتم الان روی صفحه بایاس گیر کرده

ببین توی تنظیمات بایوس میره ؟

mani6606
16-04-2010, 17:18
باطریش رو این دفه برای 40دقیقه بداشتم اما دیگه خبری از همون صفحه بایاس نبود رر ضمن هنگام روشن کردن 3 تا بوق زد.

persianmahdi
16-04-2010, 18:28
سلام

یکی از دوستام لپ تابش که Dell هست را داده به من تا واسش ویندوز xp نصب کنم .

حالا من اصلا روی لپ تاپ تا حالا ویندوز نریختم .

چطوری می تونم ویندوز ویستایی که روی لپتاب نصب هست را فرمت و ویندوز xp را بر روی اون نصب کنم ؟؟

ممنون میشم دوستان توضیح بدن

مرسی

mani6606
16-04-2010, 18:38
ویندوز بالا میاد اما تصویر ندارم اگر گرافیک سوخته باشه هنگام بالا امدن با بوق خطا میده؟ چه جوری میشه فهمیه که lcd سالمه؟

saman3230
16-04-2010, 21:40
با کابل crt مانیتور یا lcd وصل کن ببین اگر اوکی شد و تصویر داد ایراد از LCD اما اگر تصویر نداد ایراد از گرافیک که من این حدسو می زنم

adameh_bahal
16-04-2010, 22:03
من از ست اپ AHCI رو به IDE تغیر دادم و تونستم XP نصب کنم ولی وقتی با acronis true image میخام ریکاور کنم ارور میده?

pooriya_hp
17-04-2010, 13:13
من از حضور دوستان یه سوالی داشتم:
گرافیک من 256 مدل 7200 هست ((hp dv6000))
می خوام بدونم با رم 3 چقدر میتونه sherde کنه؟
ممنون

saman3230
17-04-2010, 13:40
من از حضور دوستان یه سوالی داشتم:
گرافیک من 256 مدل 7200 هست ((hp dv6000))
می خوام بدونم با رم 3 چقدر میتونه sherde کنه؟
ممنون

عزیز گرافیک شما در اصل 64 مگ داره الانم دیگه آخرشه که شده 256

دیگه بیشتر از این نمیشه :46:

pooriya_hp
17-04-2010, 14:38
عزیز گرافیک شما در اصل 64 مگ داره الانم دیگه آخرشه که شده 256

دیگه بیشتر از این نمیشه :46:
با رم 1 هم 256 هست،تو دفترچه قسمت گرافیک هم نوشته 256 مموری
حالا فقط میخوام بدونم که آیا sherd میکنه و چه مقدار sherd میکنه ؟
ممنون

mani6606
17-04-2010, 14:46
فن گرافیک موقع روشن کردن کار می کند اما حالا ویندوز بالا نمیاد احتمال داره از باطریش باشه؟

saman3230
17-04-2010, 16:51
خب وقتی با برق تست می کنی چه جوریه ؟

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

با رم 1 هم 256 هست،تو دفترچه قسمت گرافیک هم نوشته 256 مموری
حالا فقط میخوام بدونم که آیا sherd میکنه و چه مقدار sherd میکنه ؟
ممنون

اینک لینک رو ببینی متوجه منظورم خواهی شد:46:

mani6606
17-04-2010, 17:43
با برق هم تست می کنم بایاس نمیشه!!

adameh_bahal
17-04-2010, 18:30
از کجا بفهمیم cpu لپتاپ 32 بیتی هست یا 64 بیتی?

amin-206
17-04-2010, 19:45
با سلام و عرض خسته نباشی من یک لپ تاب سونی با cpu core i7خریدم با os :win 7 64bit وقتی ریکاوری کردم یک سون32بیتی ریختم کارت گرافیک را هم ازnvidia با همان خصوصیت های گرافیک گرفتم .ولی در انتها errorمیدهد . نمی دونم اگر آن dvdهای ریکاوری را بریزم دوباره باید پارتیشن بندی کنم ویا روی همین پارتیشن ویندوز 64بیتی قرار میگرد 2) وآیا راه حلی برای درایور های 32بیتی هست؟ممنون و متشکر

saman3230
17-04-2010, 23:14
از کجا بفهمیم cpu لپتاپ 32 بیتی هست یا 64 بیتی?
لپ تاپ های حدید همه الان 64 بیت هستند

اما به برنامه CPU-Z می تونی ببینی که CPU چه معماری داره

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

اینجارو ببین

atilaa
18-04-2010, 04:03
من مشکلم از زمانی شروع شد که لب تاپو به ال سی دی وصل کردم تا فیلم تماشا کنم که در زیر شرح میدم

لبتاپ من hp dv2690 هست
حدود یکی دو ماه هر شب با لبپتاپ فیلم نگاه کردم
یک روز اومدم سر لبتاپ یهویی تصویر لب تاپ یخ زد بعد ریستارت کردم حدود 5 دقیق طول کشید تا بالا بیاد
بار بعد که لب تاپو روشن کردم دیگه هیچی نیومد حتی اون صفحه اول که لبتاپ شروع به کار میکنه

من به گمان اینکه کرات گرافیک سوخته و هزینه تعمیرش زیاده ( گارانتیش تموم شده بود ) لب تاپو تعمیرگاه نبردم
تا اینکه یکی از دوستانم گفت بده یک نگاهی بیاندازم ببینم چه مشکلی داره
لب تاپو برد و بعد یک سعت اومد گفت که حل شد و مشکل این بود که وقتی من به ال سی دی وصل میکردم تصویر اونجا مونده بوده و لبتاپ یادش رفته بوده که من کابل ال سی دی را دراوردم و به همین خاطر چیزی نشون نمیداد

2 روز کار کرد و دوباره خراب شد

منم با وصل کردن لب تاپ به ال سی دی دوباره تصویرو به خود لبتاپ بر میکردوندم ولی یک روز وقتی داشتم تو ال سی دی فیلم تماشا میکردم لب تاپ هنگ کرد و از اونروز مصیبتها آغاز شد

ایندفعه صفحه شروع لب تا پ تو ال سی دی نمایش داده میشد و وقتی که نوبت بالا اومدن ویندوز میشد لوگوی ویندوز روی لب تاپ ظاهر میشد و بعد هر دو تصویر سیاه میشدند وچیزی نشون داده نمیشد

پرس و جو کردم گفتن شاید از ویندوزت باشه ویندوز خواستم عوض کنم و 7 بزنم که نشد و اواسط نصب لبتاپ هنگ میکرد منم فکر کردم اگر درایو سی را با یک برنامه دیگه فرمت کنم میتونم ویندوز 7 را بزنم و اینکارو کردو و موفق به نصب شدم و همه چیز داشت خوب کار میکرد ولی دگمه f11 ریکاوری از کار افتاد ( پارتیشن ریکاوری سر جاش هست ولی فکر کنم وقتی درایو سی را فرمت کردم خراب شد واسه برگردونش راهی هست ؟ )

به هرحال ویندوز 7 به مدت 48 ساعت مثل ساعت کار کرد و منم با مصیبت فراوان درایورهای لب تاپ پیدا کردم و نصب کردم ( فقط دو تاش مونده بود که نوشته بود base device ) و بعد برنامه ها را زدم و آخرین برنامه هم پاور دی وی دی را نصب کردم داشتم میرفتم فیلم بذارم و نگاه کنم که یهویی تصویر کرکره ای شد مثل اینکه فرکانس تصویر قاطی کرده باشه و تصویر شروع به نوسان کرد و بعد لب تاپ هنگ کرد ریستارت کردم و زود system restore را زدم و به یک مرحله قبل نصب پاور دی وی دی برگشتم و دوباره اوضاع به مدت 15 دقیقه خوب شد ولی باز همون مشکل بالا پیش اومد و لب تاپ کال دیگه از ال سی دی خودش بالا نیومد و از مونیتور اکسترنال هم تا لوگوی ویندوز بالا اومد و از اون به بعد نرفت و همه چیز بر باد رفت

دیشب هم از ساپورتر خود سایت hp در این مورد کمک خواشتم که بعد از نیم ساعت توضیح برگشت گفت ال سی دیت سوخته و منم هر قدر تلاش کردم که حالیش کنم که این مشکل یکدفع پیش نیومده و مربوط به ال سی دی لب تاپ نیست کم اورد و برگشت گفت که از کجا و کدوم کشور خریدی منم نخواستم دروغ بگم گفتم ایران که زود ارامش پیدا کرد و گفت به ایران خدمات پشتیبانی اینترنتی نمیدن و منم بهش گفتم یانکی کاپیتالیست و بحثمون تموم شد

دوستان شرمنده طولانی شد ولی اگر کمک کنید و بگید که مشکل من از کجای لب تاپ میتونه باشه لطف بزرگی کردین و منم میتونم ببینم صرف میکنه برم خرج لبتاپ بکنم یا نه

با سپاس

adameh_bahal
18-04-2010, 07:54
لپ تاپ های حدید همه الان 64 بیت هستند

اما به برنامه CPU-Z می تونی ببینی که CPU چه معماری داره

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

اینجارو ببین

دقیقا کجای برنامه cpuz مینویسه ۳۲ بیتی هست یا ۶۴ بیتی؟
آخه من زیاد سر در نمیارم از چیزایی که مینویسه

saman3230
18-04-2010, 10:03
دقیقا کجای برنامه cpuz مینویسه ۳۲ بیتی هست یا ۶۴ بیتی؟
آخه من زیاد سر در نمیارم از چیزایی که مینویسه

سلام بین یه جدل هست به اسم

INSTRUCTIONS در اونجا نوشه EM64T

mani6606
18-04-2010, 11:13
این فوجیتسو بگیر نگیر از خودش دراورده امروز صبح که با باطری روشن کردم ویندوز بالا آمده تصویر هم داشت (پس گرافیک و مانیتور سالم هستند) اما موس کار نمیکرد و بعدش هنگ کرد و بعد که با برق روشن کردم هیچی . به نظرتون از چیه ؟
کلا باطری همه لپ تاپ ها گرونه یا فوجیتسو این جوریه قیمت کردم 80 هزار تومن:18:

saman3230
18-04-2010, 11:21
این فوجیتسو بگیر نگیر از خودش دراورده امروز صبح که با باطری روشن کردم ویندوز بالا آمده تصویر هم داشت (پس گرافیک و مانیتور سالم هستند) اما موس کار نمیکرد و بعدش هنگ کرد و بعد که با برق روشن کردم هیچی . به نظرتون از چیه ؟
کلا باطری همه لپ تاپ ها گرونه یا فوجیتسو این جوریه قیمت کردم 80 هزار تومن:18:

تازه خوبه که سونی دل اینها اصلیش 90 به بالاست

rairhahs
18-04-2010, 19:58
سلام

ببخشید من اطلاتی‌ دربارهٔ نحوه استفاده از باطری لپتاپ می‌خوام

بعضی ها میگن باید باطری رو موقع استفاده از برق از شارژ در بیاری

بعضی‌ میگن نه باید باطری باشه

خواهشا کمک کننین

مدل لپتاپ : vaio cw21 fx

rairhahs
18-04-2010, 20:56
سلام

دوستان من موندم که باطری لپ تاپ رو موقع استفاده از برق در بیارم یا نه

خواهشا راهنمایی‌ کنین که نحو استفادهٔ درست از باطری چطوره

مدل لپ تاپ : vaio cw21 fx

saman3230
19-04-2010, 10:20
سلام

دوستان من موندم که باطری لپ تاپ رو موقع استفاده از برق در بیارم یا نه

خواهشا راهنمایی‌ کنین که نحو استفادهٔ درست از باطری چطوره

مدل لپ تاپ : vaio cw21 fx

نه عزیز نیازی نیست

لپ تاپ های جدید به محضی که باطری کانمل شارژ میشه باطری رو از مدار خارج می کنه

فقط هرگز نزار باطریت کامل کامل تخلیه شه بعدا شارژ کن

هرچندوقت یه بارم باطری رو بزار تا 10% خالی شه بعد دوابره فول شارژش کن

من با این روش باطری لپ تاپم 3 ساله نگه داشتم و هیچیش نشده

rairhahs
19-04-2010, 12:57
نه عزیز نیازی نیست

لپ تاپ های جدید به محضی که باطری کانمل شارژ میشه باطری رو از مدار خارج می کنه

فقط هرگز نزار باطریت کامل کامل تخلیه شه بعدا شارژ کن

هرچندوقت یه بارم باطری رو بزار تا 10% خالی شه بعد دوابره فول شارژش کن

من با این روش باطری لپ تاپم 3 ساله نگه داشتم و هیچیش نشده

خیلی خیلی ممنون

atilaa
19-04-2010, 14:45
کسی نیست منو در مورد پست

راهنمایی کنه ؟؟

adameh_bahal
19-04-2010, 16:26
از Facial Recognition چجوری میشه استفاده کرد؟

vahidshah
19-04-2010, 18:16
لپ تاپ من hp dv5-1135
گاها صفحه میخواد پر پر بشه .خطوط نسبتا افقی رنگی با طول کوتاه حدود یک سانتیمتر یا گاها بیشتر رو صفحه میاد حدود3-5 ثانیه بعد مبرن و...
ایراد از چیه؟

saman3230
19-04-2010, 21:39
لپ تاپ من hp dv5-1135
ایراد از چیه؟

به احتمال فراوان گرافیکت داره میره

mohsentabaie
20-04-2010, 11:14
با سلام لب تاب سونی دارم بهد 2 سال یک نقطه مشکی وسط ال سیدی ÷دیدار شده باهاش نمی تونم کنار بیام میشه با کمترین خرج درستش کرد مدلش vgn-fz180e

Pami
20-04-2010, 18:25
با سلام لب تاب سونی دارم بهد 2 سال یک نقطه مشکی وسط ال سیدی ÷دیدار شده باهاش نمی تونم کنار بیام میشه با کمترین خرج درستش کرد مدلش vgn-fz180e

دوست عزیز این پیکسل سوخته هست ، کاریش هم نمیشه کرد ، روشهایی مثل فشار دادن اون نقطه برای برگردوندن اون به وضع قبلی هم شانس خیلی کمی برای درست کردنش داره .

djmerikhi
21-04-2010, 08:12
دوستان بنده دو تا سئوال دارم اول اينكه آيا راه كاري هست كه بتوان در هنگام اتصال لپ تاپ به تلوزيون براي ديده فيلم بشه لپ تاپ را بست يعني به عبارتي تصوير از دو جا نباشه و لپ تاپ مثل يك پلير عمل كنه .....

اما سوال دوم اينكه بنده لپ تاپ ايسوس مدل F83se دارم مدتي هست كه بلندگوها به امواج مغناطيسي حساس شدن و با نزديك شدن حتي دست شروع به سوت زدن مي كنن كسي مي دونه ايراد از چيه ؟

Pami
21-04-2010, 18:23
دوستان بنده دو تا سئوال دارم اول اينكه آيا راه كاري هست كه بتوان در هنگام اتصال لپ تاپ به تلوزيون براي ديده فيلم بشه لپ تاپ را بست يعني به عبارتي تصوير از دو جا نباشه و لپ تاپ مثل يك پلير عمل كنه .....

اما سوال دوم اينكه بنده لپ تاپ ايسوس مدل F83se دارم مدتي هست كه بلندگوها به امواج مغناطيسي حساس شدن و با نزديك شدن حتي دست شروع به سوت زدن مي كنن كسي مي دونه ايراد از چيه ؟

در مورد سوال اول بله چرا نشه ؟ شما تصویر خروجی رو از روی سوییچ کیبورد فعال میکنید که 3 حالت داره : ( عموما )

تصویر فقط از ال سی دی لپ تاپ
تصویر Dual
تصویر فقط از پورت خروجی

در مورد سوال دوم باید لپ تاپ بررسی بشه ، هرچند احتمال اینکه اسپیکر ها مشکل داشته باشند ضعیف هست و به این راحتی خراب نمیشه .

zeus_1
21-04-2010, 21:00
سلام
من یه لپ تاپ Asus خریدم امروز
گرافیکش Gf 325m هستش
ولی موقعی که میرم تویه تنظیمات گرافیک ، گرافیک Onboard رو می شناسه یعنی intel Mobilety
از تویه Device manager هم وقتی نگاه می کنی، داخل قسمت Display هر دو تا گرافیک رو نشون میده. یعنی هم GF رو و هم Intel رو
حالا وقتی Intel رو disable می کنم، که بتونم از Gf استفاده کنم، این اتفاق نمی افته. یعنی با این حال که Intel رو Disable کردم و GF رو Enable، ولی یه جوری تصویر می ده انگاری اصلا کارت گرافیکی وجود نداره
داخل تمظیمات Bios هم گزینه ای نداره که بشه رویه گرافیک ها Swich کرد
چیکار کنم به نظرتون؟؟ به جز راه های معمول اگه کسی راهی دیگه سراغ داره بگه
و در کل... فرق این سری 300 geeforce با سری های معمولی قبلی چیه؟؟ بهتره یا بدتره؟؟؟

D r i v e r
21-04-2010, 21:22
سلام
امیوارم سوالمو جای درستی مطرح کرده باشم
من میخوام چراغ های زیر کیبورد سری F سونی (F116) رو روشن کنم ولی بلد نیستم :|
ممنون میشم راهنمایی کنین :11:

bad_stu
22-04-2010, 01:32
سلام دوستان عزیز
من با بلوتوث لپ تاپ مشکل پیدا کردم (cw2fgx)
بلوتوث در حین کار ناگهان غیر فعال می شه و آیکنش از کنار ساعت می پره بیرون! و دیگه آیکنش دیده نمی شه.
من سعی کردم نرم افزار های دیگه مدیریت بلوتوث رو نصب کنم اما هیچ کدوم سخت افزار رو نمی شناسن! من یک موس بلوتوث برای این لپ تاپ گرفتم الان کاملا غیر قابل استفاده شده! لطفت کمک کنید.
مرسی

mohamad14165
22-04-2010, 15:04
salam bebakhshid keyboardam farsi nadare.man ye laptope pavilion dv7 3085 kharidam.2ta usb samte chap dare 2ta samte rast.2taye rasti kar nemikone.drivere usb ro unistall kiardam dobare nasb kardam dorost nashod.halo hoseleye ferestadan tehran ham nadaram.khaheshan komak konid.mamnoon

khore mobile
22-04-2010, 16:41
دوستان من یه لپتاپ دل مدل 1464 خریدم،اما نمیتونم با بلوتوسش کار کنم.درایورش هم نصبه و ویندوز 7 نصب شده.

اولا نمیدونم طرز کار بلوتوس لپ تاپ ها چطوریه؟
دوم نمیدونم با این مدل لپ تاپ باید چطور فایل ارسال و دریافت کنم؟

kiuq
22-04-2010, 23:40
دوستان من یه لپتاپ دل مدل 1464 خریدم،اما نمیتونم با بلوتوسش کار کنم.درایورش هم نصبه و ویندوز 7 نصب شده.

اولا نمیدونم طرز کار بلوتوس لپ تاپ ها چطوریه؟
دوم نمیدونم با این مدل لپ تاپ باید چطور فایل ارسال و دریافت کنم
وینذوز 7 خود به خود بلوتوث رو میشناسه منظورم اینه که نیازی نیست درایور خاصی نصب کنی..
حالا واسه استفاده ازش اول از دکمه ای که رو لپتاپت هستش اونو روشن کن بعدش تو قسمت پایین نوار ویندوز آرم بلوتوث اومد کلیک راست کن و گزینه Recieve file رو انتخاب کن اینطوری میتونی دریافت کنی البته حین اومدن رای اولین بار باید رو پیغامی که خودش میده کلیک کنی تا اجازه داده بشه.!
ارسال هم که دیگه فک کنم بدونی!!:46:

TherA
23-04-2010, 09:44
شارژر hp probook 4310 رو چه طوری باید به برق وصل کرد ؟! با پریز های معمولی فرق داره و 3 تا سر داره . هیچ تبدیلی هم تو کارتون نبود. ( برخلاف لپتاپ های دیگه) . آیا باید تبدیل رو از بیرون تهیه کنم ، یا اینکه فروشنده چیزی رو بهم نداده .

Pami
23-04-2010, 10:47
شارژر hp probook 4310 رو چه طوری باید به برق وصل کرد ؟! با پریز های معمولی فرق داره و 3 تا سر داره . هیچ تبدیلی هم تو کارتون نبود. ( برخلاف لپتاپ های دیگه) . آیا باید تبدیل رو از بیرون تهیه کنم ، یا اینکه فروشنده چیزی رو بهم نداده .

بله باید جداگانه تهیه کنید ، داخل پکیج معمولا تبدیلی وجود ندارد

gog2000
23-04-2010, 11:00
من روی لپ تاب دل استدیو 1555 یک ویندوز xp نصب کردم حالا بعد از مدتی این دکمه eject قبل از بالا امدن ویندوز کار می کنه ولی بعد از بالا امدن ویندوز هر کار می کنم کار نمی کنه و باید از مای کامپیوتر راست کلیک و eject را انتخاب کنم این QUIECK SET را هم نصب کردم ولی هیچ فایده ای نداشت
باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h-taher
23-04-2010, 13:35
سلام خدمت شما
من لب تاپ 1557 گرفتم و می خوام با اینترنت وصل بشم با dialup و کانکشن هم ساختم و همه چیز درست هست و وقتی تماس برقرار میشه ولی وقتی به اینترنت می رم هیچ سایتی بالا نمیاد و سرعت اطلاعات در قسمت همه درست هست 56 کیلو بایت ولی انتقال و دریافت داده ها همه صفر هستند
isp رو هم عوض کردم ویک کارت دیگه گرفتم ولی فرقی نکرد ولی با کامپیوتر هیچ مشکلی ندارم
مودم اکسترنال
یه سوال دیگه ایا امکان داره باتری به لب تاپ وصل باشه و شارژ نشه تنظیماتش چه جوری هست
لطفا کمکم کنید چکار کنم
با تشکر

beh,p
23-04-2010, 22:53
با سلام
توی لپ تاپم نمیتونم بلوتوث رو پیدا کنم hp 1253
آیا دکمه ای برای روشن کردن داره؟
اگه میشه درایورشرو واسه دانلود بگدارین

gog2000
24-04-2010, 00:48
من روی لپ تاب دل استدیو 1555 یک ویندوز xp نصب کردم حالا بعد از مدتی این دکمه eject قبل از بالا امدن ویندوز کار می کنه ولی بعد از بالا امدن ویندوز هر کار می کنم کار نمی کنه و باید از مای کامپیوتر راست کلیک و eject را انتخاب کنم این QUIECK SET را هم نصب کردم ولی هیچ فایده ای نداشت
باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با اپدیت کردن بایوس مشکل حل شد:20:

tanzad
24-04-2010, 00:49
سلام...
یه لپ تاپ سونی مدل CW2 هست که وقتی شارژر بهش زده میشه، پشت قاب LED و قابی که ترک پد روی اون نصب شده دارای جریان خفیف برق میشن...
یعنی یه نوع شوک الکتریکی خفیف که وقتی بهش دست میزنیم میشه احساسش کرد...
من تو مدل مشابهش امتحان کردم اما این ایراد رو نداشت..
کسی میدونه مشکل از کجاست؟

DJ MOKHTAR
24-04-2010, 17:53
سلام...
یه لپ تاپ سونی مدل CW2 هست که وقتی شارژر بهش زده میشه، پشت قاب LED و قابی که ترک پد روی اون نصب شده دارای جریان خفیف برق میشن...
یعنی یه نوع شوک الکتریکی خفیف که وقتی بهش دست میزنیم میشه احساسش کرد...
من تو مدل مشابهش امتحان کردم اما این ایراد رو نداشت..
کسی میدونه مشکل از کجاست؟

با سلام.

مشکل از کابل آدابتور شماست که EART ان وصل نیست. باید با سیم 3 رشته ای تعویض کنید. این مشکل در لب تاب DELL XPS M1530 هم به شدت دیده میشه .

fabas
24-04-2010, 18:51
با سلام من یه لب تاپ دل اینسپایرون 1545گرفتم با ویندوز 7 ارجینال همراه با سی دی ویندوز میخوام بپرسم ریکاوری که رو خود لب تاپ نصبه بهتره یا سی دی ویندوزی که باهاشه رو نصب کنم چون از چند نفر پرسیدم هر کسی چیزی گفت

nazanin66
24-04-2010, 18:55
سلام
خسته نباشید
من چه جوری میتونم لپ تاپم رو به کامپیوتر وصل کنم و اطلاعات را share کنم؟ یعنی یک Work group بین کامپیوتر و لب تاپم ایجاد کنم؟
از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری لطفا منو راهنمایی فرمایید.
با تشکر
:11:

saman3230
24-04-2010, 19:40
با سلام من یه لب تاپ دل اینسپایرون 1545گرفتم با ویندوز 7 ارجینال همراه با سی دی ویندوز میخوام بپرسم ریکاوری که رو خود لب تاپ نصبه بهتره یا سی دی ویندوزی که باهاشه رو نصب کنم چون از چند نفر پرسیدم هر کسی چیزی گفت

100% ریکاوری خود لپ تاپ چون درایورها و برنامه کارخانه ای روی ویندوز رو هم نصب شده اماده در اختیار دارید

---------- Post added at 08:40 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

سلام
خسته نباشید
من چه جوری میتونم لپ تاپم رو به کامپیوتر وصل کنم و اطلاعات را share کنم؟ یعنی یک Work group بین کامپیوتر و لب تاپم ایجاد کنم؟
از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری لطفا منو راهنمایی فرمایید.
با تشکر

دوست عزیز شما بفرمائید که لپ تاپ و کامیپیوتر از چه سیستم عاملی استفاده می کنند ؟

nazanin66
24-04-2010, 22:18
100%

دوست عزیز شما بفرمائید که لپ تاپ و کامیپیوتر از چه سیستم عاملی استفاده می کنند ؟

سلام
Asus eee pc 1005ha ویندوز 7
pc ویندوز xp

راستی ببخشید یه سوال دیگه؟
با Acronis از هارد لپ تاپ بک آپ گرفتم...فقط یه مشکل!.... من موقعی که می خواستم بک آپ بزنم ، گزینه Daily رو زدم...هر روز میاد بک آپ میگیره...فضای زیادی از هارد اشغال میشه...چی کار کنم که غیر فعال بشه؟
با تشکر

saman3230
24-04-2010, 22:45
سلام
Asus eee pc 1005ha ویندوز 7
pc ویندوز xp

راستی ببخشید یه سوال دیگه؟
با Acronis از هارد لپ تاپ بک آپ گرفتم...فقط یه مشکل!.... من موقعی که می خواستم بک آپ بزنم ، گزینه Daily رو زدم...هر روز میاد بک آپ میگیره...فضای زیادی از هارد اشغال میشه...چی کار کنم که غیر فعال بشه؟
با تشکر

بسیار عالی شما برای شبکه کردن احتیاج به یه کابل PEER to PEER دارید

لپ تاپ که کارت شبکه داره ، اطمینان حاصل کنید که PC هم لن (کارت شبکه) داشته باشه

وقتی که این 2 رو از طریق کابل به هم وصل کردید

از pc به MY NETWORK PLACES رفته و گزینه HOME AND OFFICE NETWORD SETUP اجرا کنید یک گزینه را انتخاب کنید سپس اسم کامپیوتر رو تایپ کنید سپس در زمان انتخاب ورکگروپ از MSHOME به WORKGROUP تغییر نام دهید چون حالت پیش فرض 7 workgroup هست

بعد TURN ON PRINTE AND FILE SHARING رو انتخب کنید و در اخر JUST FINISH رو انتخاب کنید

بعد از این کار اگر از طریق 7 یا Xp به NETWORK قسمت WORKGROUP برید اون یکی کامپیوتر رو خواهید دید

اما فقط یه نکته : از ویندوز 7 به open network and sharing center برید از یالا سمت چپ change advance sharing رو انتخاب کرده و تمامی گزینه ها به جزء PASSWORD رو TURN ON کنید

tanzad
24-04-2010, 22:56
با سلام.

مشکل از کابل آدابتور شماست که EART ان وصل نیست. باید با سیم 3 رشته ای تعویض کنید. این مشکل در لب تاب DELL XPS M1530 هم به شدت دیده میشه .
ممنون...
خوب سوال اینجاست که سیم 3 رشته ای باید وارد پریز 3 شاخه ای بشه یا اینکه به سرش یه تبدیل بزنیم که باز میشه همینی که الآن هست...
چاره چیه...؟
و اصلا آیا این موضوع ضرری هم به لپ تاپ میزنه یا نه؟

mohamad14165
25-04-2010, 00:04
خواهشا جواب منو بدين.من سوالمو تو صفحه 367 نوشتم.بابا يكي نيست جواب بدهههههههههههههههههههه؟

nazanin66
25-04-2010, 08:50
بسیار عالی شما برای شبکه کردن احتیاج به یه کابل PEER to PEER دارید

لپ تاپ که کارت شبکه داره ، اطمینان حاصل کنید که PC هم لن (کارت شبکه) داشته باشه

وقتی که این 2 رو از طریق کابل به هم وصل کردید

از pc به MY NETWORK PLACES رفته و گزینه HOME AND OFFICE NETWORD SETUP اجرا کنید یک گزینه را انتخاب کنید سپس اسم کامپیوتر رو تایپ کنید سپس در زمان انتخاب ورکگروپ از MSHOME به WORKGROUP تغییر نام دهید چون حالت پیش فرض 7 workgroup هست

بعد TURN ON PRINTE AND FILE SHARING رو انتخب کنید و در اخر JUST FINISH رو انتخاب کنید

بعد از این کار اگر از طریق 7 یا Xp به NETWORK قسمت WORKGROUP برید اون یکی کامپیوتر رو خواهید دید

اما فقط یه نکته : از ویندوز 7 به open network and sharing center برید از یالا سمت چپ change advance sharing رو انتخاب کرده و تمامی گزینه ها به جزء PASSWORD رو TURN ON کنید

سلام
مرسی
منظورتون از کابل پیر-پیر همون کابل های کراس هست؟ ...بله pc هم لن داره چون از طریق لن به اینترنت وصل میشم...
مرسی

Milad4171
25-04-2010, 11:37
من یه بار امتحان کردم یکم گیر داره اینطور نصب کردن 2 تا سیستم. با کراس.
شایدم مشکل از سیستم بوده!
شایدم تنظیمات دیگه ای داره که نکرده بودم!!!

nardoune
26-04-2010, 14:07
سلام به همه دوستان

من یه چند زوری هست یه مشکل جدی با لبتابم پیدا کردم

وقتی روشنش می کنم بعد 1-2 دقیقه خودش خاموش می شه من فکر می کردم باعوض کردن ویندوز مشکل حل بشه بنابراین ویندوز رو از روی کش مموری عوض کردم ولی متاسفانه بی فایده بود وقتی روشنش می کنم فرصت هیچ کاری ندارم حتی نمی زاره ویروس اسکنش آپدیت بشه .
به نظر شما مشکل از کجاست ؟ سخت افزاری یا ویروس؟؟؟؟
خواهش می کنم اگر میشه، کمکم کنید کارام لنگ مونده. می خوام خودم درستش کنم ترجیجا.

m.shah
26-04-2010, 15:42
ببین نظررات در مورد باطری زیاده
ولی بهترین پیشنهادی که میتونم بهت بکنم اینه که همیشه باطری رو یا پر یا خالی نگه دتر
چون اگه پر باشه همیشه از مدار خارج میشه و سالم میمونه
یا خالی بذار کنار
البته این طور کار کردن نیازمند داشتن برق بدونه نوسانه که اگه یه محافظ خوب داشته باشی حله وگرنه ترانس هم خیلی خوبه

fabas
26-04-2010, 17:26
با سلام در لب تاب دل اینسپایرون 1545 میخوام اونو ریکاوری کنم یعنی میخوام به حالت پیش فرض برگردونم اما نمی دونم چطوری باید وارد این قسمت بشم لطفا راهنمایی کنید

saman3230
26-04-2010, 18:19
با سلام در لب تاب دل اینسپایرون 1545 میخوام اونو ریکاوری کنم یعنی میخوام به حالت پیش فرض برگردونم اما نمی دونم چطوری باید وارد این قسمت بشم لطفا راهنمایی کنید

سلام

قبل بالا آمدن ویندوز کلید f8 رو بزنید

گرینه اول یعنی DELL RECOVERY انتخاب کنید

در مراحله ریکاوری شما گزینه RESTORE DELL IMAGE FACToRY رو انتخاب کنید

fabas
26-04-2010, 19:32
سلام

قبل بالا آمدن ویندوز کلید f8 رو بزنید

گرینه اول یعنی DELL RECOVERY انتخاب کنید

در مراحله ریکاوری شما گزینه RESTORE DELL IMAGE FACToRY رو انتخاب کنید
کلید اف8 رو که میزنم میره رو safe modeولی گزینه دل ریکاوری رو نداره

saman3230
26-04-2010, 19:50
عزیز سیستم عامل لپ تاپ شما چیه ؟

king pozitron
26-04-2010, 20:04
سلام

می خواستم بدونم میشه از دیسک ریکاوری یک لبتاب برای یه لبتاب دیگه استفاده کرد مثلا hp dv6-2020 برای hp dv6-2020 ؟
اگه میشه ایا از یک مدل به مدل دیگه چطور مثلا hp dv6-2190us برای hp dv6-2020ev ؟

با تشکر

momo
26-04-2010, 23:38
در دل 1520 با زدن كدام دكمه وارد set up مي شه رفت

saman3230
27-04-2010, 00:16
در دل 1520 با زدن كدام دكمه وارد set up مي شه رفت

سلام

کلید f2

pc-world
27-04-2010, 08:36
من سیستمم توی دانشگاه به شبکه وای فای وصل میشه ولی توی فایرفاکس یا ie افلاینه و همش کانکشن ای دی اس ال را بازمیکنه Dell Vostro 1510

توی منو روی گزینه کانک میزنم! میزنه کانک شد به شبکه سینگالش هم در حد عالی هستش ! ولی مرورگر ها افالاین هستن چیکار کنم؟

hamidcorsa
27-04-2010, 11:09
من سیستمم توی دانشگاه به شبکه وای فای وصل میشه ولی توی فایرفاکس یا ie افلاینه و همش کانکشن ای دی اس ال را بازمیکنه Dell Vostro 1510

توی منو روی گزینه کانک میزنم! میزنه کانک شد به شبکه سینگالش هم در حد عالی هستش ! ولی مرورگر ها افالاین هستن چیکار کنم؟

تو ie برو توی tools بعدش تیک offline رو بردار.
در ضمن اون کانکشن adsl یا dialup رو هم delete کن لازم نداری

..ocean..
27-04-2010, 20:33
سلام
من dell vostro 1510 دارم که یه مدتیه دکمه های لمسی بالاش خود به خود روشن خاموش میشه بعضی وقتام یه مدت روشن میمونه!!!!!
با ریستارت کردن سیستم هم فرقی نمیکنه ولی بعد از یه روز درست میشه
مشکلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman3230
27-04-2010, 23:33
سلام
من dell vostro 1510 دارم که یه مدتیه دکمه های لمسی بالاش خود به خود روشن خاموش میشه بعضی وقتام یه مدت روشن میمونه!!!!!
با ریستارت کردن سیستم هم فرقی نمیکنه ولی بعد از یه روز درست میشه
مشکلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با شیشه پاک کن درحالت خاموش روی دکمه ها رو به آرومی پاک کن

fabas
28-04-2010, 00:47
عزیز سیستم عامل لپ تاپ شما چیه ؟

سیستم عامل لب تابم ویندوز سون 64 بیته

saman3230
28-04-2010, 09:04
سیستم عامل لب تابم ویندوز سون 64 بیته

به احتمال فراوان شما درایور مربطو به ریکاوری که درایو D هست پاک کردید

در این حالت شما فقط می تونید با دی وی ویندوز، ویندوز نصب کنید !!

امکان ریکاوری ندارید !!

fabas
28-04-2010, 11:22
به احتمال فراوان شما درایور مربطو به ریکاوری که درایو D هست پاک کردید

در این حالت شما فقط می تونید با دی وی ویندوز، ویندوز نصب کنید !!

امکان ریکاوری ندارید !!
من تو لب تابم هم ویندوز xpدارم هم 7وقتی وارد xpمیشم یکی از درایوها اسمش ریکاوری است پس درایو ریکاوری رو من دارم ایا احتمال داره معیوب شده باشه؟

dj_mm
28-04-2010, 13:21
سلام.

یکی از دوستام 6 ماه پیش لب تاپ سونی گرفته مدلش رو یادم نیست فکر کنم سری cs باشه.حالا میخواد ویندوزش رو عوض کنه.

فروشنده موقع خرید بهش گفته اگه ویندوز عوض کنه کلید های بالای لب تاپش از کار میوفتن. حقیقت داره یا...

ممنون از راهنماییتون.

saman3230
28-04-2010, 17:56
من تو لب تابم هم ویندوز xpدارم هم 7وقتی وارد xpمیشم یکی از درایوها اسمش ریکاوری است پس درایو ریکاوری رو من دارم ایا احتمال داره معیوب شده باشه؟

نه عزیز شما اپر ویندوز 7 خوده لپ تاپت باشه قبل از بالا اومدن ویندوز f8 بزنی گزینه Recovery داری

مگر اینکه شما

1. لپتاپت NSERIES باشه و خود فروشنده ویندوز 7 استفاده کرده باشه و به اسم سیستم عامل دار به شما داده باشه

یا موقع پارتیشن بندی درایو ریکاوری به باد داده باشه و الکی این درایو رو برات ایجاد کرده باشه

---------- Post added at 06:56 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

سلام.

یکی از دوستام 6 ماه پیش لب تاپ سونی گرفته مدلش رو یادم نیست فکر کنم سری cs باشه.حالا میخواد ویندوزش رو عوض کنه.

فروشنده موقع خرید بهش گفته اگه ویندوز عوض کنه کلید های بالای لب تاپش از کار میوفتن. حقیقت داره یا...

ممنون از راهنماییتون.

نه عزیز جان این حرفها چیه ؟

اگر ویندوزی به جز ویندوز خودش نصب کنید درایوراش یه ترتیبی داره اگر به اون ترتیب توجه کنید و نصب کنید هیچ مشکلی براتون پیش نخواهد آمد

اما اپر اون ترتیب رو رعایت نکنید فقط ارور میده اذیت میکه اما صدمه به باطری نخواهد زد

delkhun
28-04-2010, 23:04
سلام

لپ تاپ من فورا باتری تموم می کنه

بیشتر از 3 یا خودشو بکشه 4 ساعت بیشتر نمیشه باهاش کار کرد در صورتی که فروشنده اش میگفت باتریش 8 ساعت کار می کنه

دفعه اول 10 ساعت یا بیشتر تو شارژ بود اما اثر زیادی نداشت

مدلش 1557 راهی هست بیشتر کار کنه؟

fabas
29-04-2010, 01:15
[QUOTE=saman3230;4893884]نه عزیز شما اپر ویندوز 7 خوده لپ تاپت باشه قبل از بالا اومدن ویندوز f8 بزنی گزینه Recovery داری

مگر اینکه شما

1. لپتاپت NSERIES باشه و خود فروشنده ویندوز 7 استفاده کرده باشه و به اسم سیستم عامل دار به شما داده باشه

یا موقع پارتیشن بندی درایو ریکاوری به باد داده باشه و الکی این درایو رو برات ایجاد کرده باشه[
نه لب تاب من ویندوز 7اصلی روش بوده چون برچسب ویندوز هم داره من امروز رو یه لب تاب دیگه البته ویندوز ویستا اصلی روش بود نگاه کردم اف 8 که زدم تمام گزینه هاش مثل لب تاب من بود و گزینه اول به جای دل ریکاوری گزینه ریپایر داره

..ocean..
29-04-2010, 09:11
با شیشه پاک کن درحالت خاموش روی دکمه ها رو به آرومی پاک کن

فرقی نکرد بازم دکمه ها خاموش روشن می شن و اصلا نمیتونم از cd و dvd استفاده کنیم چون همش با این دکمه eject میشه!!!!!!!!!!!!!

چشه؟
چیکار کنم؟

saman3230
29-04-2010, 16:09
[QUOTE=saman3230;4893884]نه عزیز شما اپر ویندوز 7 خوده لپ تاپت باشه قبل از بالا اومدن ویندوز f8 بزنی گزینه Recovery داری

مگر اینکه شما

یا موقع پارتیشن بندی درایو ریکاوری به باد داده باشه و الکی این درایو رو برات ایجاد کرده باشه[
نه لب تاب من ویندوز 7اصلی روش بوده چون برچسب ویندوز هم داره من امروز رو یه لب تاب دیگه البته ویندوز ویستا اصلی روش بود نگاه کردم اف 8 که زدم تمام گزینه هاش مثل لب تاب من بود و گزینه اول به جای دل ریکاوری گزینه ریپایر داره

شما repair‌رو انتخاب كنيد و ببيندي آيا در اوجا گزينه مربوط به DELL FACTORY IMAGE RESTORE رو داريد يا خير

dj_mm
29-04-2010, 17:30
نه عزیز جان این حرفها چیه ؟

اگر ویندوزی به جز ویندوز خودش نصب کنید درایوراش یه ترتیبی داره اگر به اون ترتیب توجه کنید و نصب کنید هیچ مشکلی براتون پیش نخواهد آمد

اما اپر اون ترتیب رو رعایت نکنید فقط ارور میده اذیت میکه اما صدمه به باطری نخواهد زد

ویندوزش ویستاست میشه به 7 ارتقا داد بدون مشکل؟؟

saman3230
29-04-2010, 17:33
بدون شك :46:

اما به درايورها و ترتيب نصب توجه داشته باش

dj_mm
29-04-2010, 18:19
بدون شك :46:

اما به درايورها و ترتيب نصب توجه داشته باش

ممنون.منظورتون رو از ترتیب نصب درایورها رو نفهمیدم!

saman3230
29-04-2010, 18:43
بعد از نصب ويندوز بهت ميگم كه چه جوري نصب كني كه به مشكل نخوري

emprator_kochak
30-04-2010, 11:55
می گم این نظیمات وایو که مثلا تنظیمش می کنی وقتی به 70 درصد رسید شروع به شارژ کنه کجا خیست ؟

astrix
30-04-2010, 21:15
اقا سلام به همه:10:
ببینم از finger print لپتاپ دقیقا چه کارایی میشه کرد
یعنی میشه رو فولدر و این جور چیزا finger print گذاشت:21:
ممنون میشم این بحث رو دنبال کنید

dj_mm
01-05-2010, 07:45
بعد از نصب ويندوز بهت ميگم كه چه جوري نصب كني كه به مشكل نخوري

خوب.ویندوز 7 رو نصب کردم.البته دو ویندوزش کردم به ویستا دست نزدم. حالا ترتیب نصب چه جوریاست؟

saman3230
01-05-2010, 10:14
اول از هر چيز برنامه هاي وايو رو نصب كن /ف بعد برنامه مربوط به باطري ، بعد چپپ و بعد بقيه رو

mdmehry
01-05-2010, 10:42
سلام
من یه لپ تاپ msi دارم
دیروز که بایوس مادربردش رو آپدیت کردم رم کارت گرافیکش از 128 به 256 رسید
منظورم dedicated memory هست. به نظر شما این غیر عادی نیست؟؟؟؟!!!!!!

m57
01-05-2010, 13:24
سلام به اساتید
من یک لب تاب جونیپر دارم و بعد از چند وقت که وین 7 (32) بیت نصب کرده بودم با خاموش کردن سیستم موقع روشن شدن بوق میزنه و الارم میده
بعد که بایوس رو اپدیت کردم و دوباره وین 7 رو نصب کردم سیستم بالا میاد و روی صفحه اول ویندوز گیر میکنه و با چند بار ریست کردن ویندوز بالا میاد اما بعد که سیستم رو خاموش میکنم دوباره قاط میزنه
به نظر شما ایراد سخت افزاری داره و باید به نمایندگی ببرمش ؟

SAEEDSAMSUNG
01-05-2010, 23:56
وقتی با لپ تاپ کار میکنم. صدایی ازش میاد بعضی وقتا!! مثل اینکه صدای هارده!! مشکل چیه به نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لپ تاپم acer 5740g

saman3230
02-05-2010, 00:31
وقتی با لپ تاپ کار میکنم. صدایی ازش میاد بعضی وقتا!! مثل اینکه صدای هارده!! مشکل چیه به نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لپ تاپم acer 5740g

می تونی بیشتر توضیح بدی این صدا شبیه نویزه ؟

اباذر لامعی
02-05-2010, 18:28
با سلام
نحوه نصب فینگر پرینت و وایر لس لبتاب وسترو 1520 از سیدی برنامه خودش برام بگید از شما ممنونم

m57
02-05-2010, 21:06
سلام به اساتید
من یک لب تاب جونیپر دارم و بعد از چند وقت که وین 7 (32) بیت نصب کرده بودم با خاموش کردن سیستم موقع روشن شدن بوق میزنه و الارم میده
بعد که بایوس رو اپدیت کردم و دوباره وین 7 رو نصب کردم سیستم بالا میاد و روی صفحه اول ویندوز گیر میکنه و با چند بار ریست کردن ویندوز بالا میاد اما بعد که سیستم رو خاموش میکنم دوباره قاط میزنه
ممنون از پاسخ دهي شما :13:

H@mid-Vista
03-05-2010, 10:56
با سلام
نحوه نصب فینگر پرینت و وایر لس لبتاب وسترو 1520 از سیدی برنامه خودش برام بگید از شما ممنونم

اینجا روش نصب توضیح داده شده:

Pami
03-05-2010, 17:06
سلام به اساتید

احیانا شما سیستم رو باز نکردید ؟ به نظر میاد مشکل اصلی از سیستم عامل باشه ، پیشنهاد میشه یکبار هارد رو فرمت کنید و به همراه آخرین درایور چیپست ویندوز 7 رو نصب کنید .
چه مدلی هست ؟ چیپست دستگاه رو با مدل پردازنده هم بنویسید .

ÖMID
04-05-2010, 01:40
دوستان من 2 ساله لپتاب خریدم ولی همچنان ویندوز ویستای اونو عوض نکردم !!!
حالا برای نصب ویندوز سون باید کدوم تاپیک برم ؟ باید چیکار کنم ؟ چون شنیدم فرق داره .
در ضمن من dvd وین سون رو دارم که برای pc خودم استفاده میکنم
میتونم از این برای نصب در لپتاب استفاده کنم ؟

hamed2005
04-05-2010, 09:00
سلام!
من یک توشیبا Qosmio F50 دارم، مشکلش اینه که تقریباً هر 3-4 ماه یکبار، کارت وایرلسش از کار میوفته و دیگه نمیتونم به مودم adsl وصل بشم.
مننتها دفعه پیش که اینطوری شد، یه خرده کلنجار رفتم، درست شد، ولی الآن هر کار میکنم درست نمیشه، چندین بار هم درایورش رو نصب کردم، نشد که نشد.
ویندوزم هم ویستا(لعنت ا...) هست و کارت بیسیم هم intel.
ممنون میشم کمکم کنید.

ProGamer
04-05-2010, 13:45
سلام به همه
من يه vaio سري E گرفتم مدل vceb15fg
ميشه در موردش بهم خبر بدين كه اگه خوب نيست ببرم عوض كنم تا ميگيره

Pami
04-05-2010, 14:17
سلام!
من یک توشیبا Qosmio F50 دارم، مشکلش اینه که تقریباً هر 3-4 ماه یکبار، کارت وایرلسش از کار میوفته و دیگه نمیتونم به مودم adsl وصل بشم.
مننتها دفعه پیش که اینطوری شد، یه خرده کلنجار رفتم، درست شد، ولی الآن هر کار میکنم درست نمیشه، چندین بار هم درایورش رو نصب کردم، نشد که نشد.
ویندوزم هم ویستا(لعنت ا...) هست و کارت بیسیم هم intel.
ممنون میشم کمکم کنید.

پیشنهاد میکنم حتما برنامه کمکی Intel PROSET Wireless رو حتما نصب کنید
کارتهای اینتل با خود Wireless Manager ویندوز خوب کار نمیکنن و با برنامه خود اینتل بهترین بازدهی رو دارن

این نمونه لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای XP/Vista 32bit

roteal2007
04-05-2010, 17:27

لپ تاپم acer 5740g

یه دیسک دیفرگ پیشنهاد میشه....

taha_0095
04-05-2010, 17:58
من msi cr400 دارم دوتا مشکل دارم
1-بازی full screan اجرا نمیشه
2-ویندوز xp نصب نمی شه

khore mobile
04-05-2010, 19:29
وینذوز 7 خود به خود بلوتوث رو میشناسه منظورم اینه که نیازی نیست درایور خاصی نصب کنی..
حالا واسه استفاده ازش اول از دکمه ای که رو لپتاپت هستش اونو روشن کن بعدش تو قسمت پایین نوار ویندوز آرم بلوتوث اومد کلیک راست کن و گزینه Recieve file رو انتخاب کن اینطوری میتونی دریافت کنی البته حین اومدن رای اولین بار باید رو پیغامی که خودش میده کلیک کنی تا اجازه داده بشه.!
ارسال هم که دیگه فک کنم بدونی!!:46:

ببخشید دیر جواب دادم،تا امروز سیتمم و خط تلفنم مشکل داشت!!!
کاری که شما گفتی انجام دادم اما مشکل دقیقا همین جاست که گزینه Recieve file وجود نداره!!!!!!!!!

چه کار کنم؟

saam_metal5
05-05-2010, 11:09
دوستان سلام میخواستم بدونم این پروداکت کدی که پشت لپ تاپ (زیر باطری)است مال چیه و به چه دردی میخوره؟ممنون میشم توضیح بدین

saman3230
05-05-2010, 11:17
دوستان سلام میخواستم بدونم این پروداکت کدی که پشت لپ تاپ (زیر باطری)است مال چیه و به چه دردی میخوره؟ممنون میشم توضیح بدین

این شماره سریال شماره سریالی هست که مربوط به دستگاه شما و اختصاصی شماست

اگرزمانی ویندوز اصلی لپ تاپتون از حالت اکتیو درامد شما می توانید با ویارد کردن این سرال مجددا و بدون هیچ مشکلی ویندوز خودتون رو اکتیو کنید

Nima_Designer
05-05-2010, 11:59
من درایور dell inspiron 1545 رو میخوام.
میتونم پیداش کنم ولی وقتی میزنم برای دانلود میخواد آنلاین نصب بشه.
چجوری باید دانلود کنم و ببرم رو لپ تاپ نصب کنم؟

saman3230
05-05-2010, 13:08
من درایور dell inspiron 1545 رو میخوام.
میتونم پیداش کنم ولی وقتی میزنم برای دانلود میخواد آنلاین نصب بشه.
چجوری باید دانلود کنم و ببرم رو لپ تاپ نصب کنم؟

در اینجا پاسخ دادم

Pami
05-05-2010, 22:52
من msi cr400 دارم دوتا مشکل دارم
1-بازی full screan اجرا نمیشه
2-ویندوز xp نصب نمی شه

1 - از برنامه مخصوص کنترل کارت گرافیک استفاده کنید و یا از داخل BIOS درستش کنید ، مثلا گرافیک های ATI توسط برنامه ATI Catalyst Control میتوان این گزینه رو تغییر داد .

2 - بستگی به چیپست دستگاه و موجود بودن درایورهای ویندوز XP داره ، از سایت خود MSI چک کنید .

mohamad14165
06-05-2010, 01:38
سلام من يه hp dv7 3085 خريدم كه روز اول كه از تهران برام فرستادن 2تا usb سمت راستش كار نميكرد.فرستادم تهران درست كردن حالا كه برام بعداز يه هفته فرستادن كيبوردش كار نميكنه.خواهشا راهنماييم كنين.اعصابم خورده.چيكار كنم.باز بفرستم تهران؟ممكنه خودشون دستكاري كنن كه خراب بشه كه هي براشون بفرستم پول بگيرن يا نه؟يا همينجا مشهد بدم يكي تعمير كنه.خواهشا جواب كاملي بدين.ممنون

mohamad14165
06-05-2010, 01:43
سلام من يه hp dv7 3085 خريدم كه روز اول كه از تهران برام فرستادن 2تا usb سمت راستش كار نميكرد.فرستادم تهران درست كردن حالا كه برام بعداز يه هفته فرستادن كيبوردش كار نميكنه.خواهشا راهنماييم كنين.اعصابم خورده.چيكار كنم.باز بفرستم تهران؟ممكنه خودشون دستكاري كنن كه خراب بشه كه هي براشون بفرستم پول بگيرن يا نه؟يا همينجا مشهد بدم يكي تعمير كنه.خواهشا جواب كاملي بدين.ممنون

farzad3260
06-05-2010, 09:10
سلام.مدتی هست که وقتی لپتاپ رو روشن می کنم،CPU حدودا 60-70 درصد رو نشون میده و تقریبا هنگ کرده.بنابراین همیشه مجبورم 5-6 دقیقه صبر کنم تا این عدد پایین بیاد.از یکی پرسیدم گفت،ویروسی به نام السا داره که باید با آنتی ویروس از طریق بوت رفع بشه.آیا این حرف درسته؟ و اگر آره،چه جوری باید درستش کرد؟

ممنون

saman3230
06-05-2010, 10:23
یکی از دسوتان مشل شما رو داشت وقتی با کسپر کامپیوتر رو چک کرد و کلیر کرد میشکلش حل شد

نمی دونم چرا این نود نیم تونه بعضی از ویروش هارو تشخیص بده !

mohamad14165
06-05-2010, 11:09
pami_wega خواهشا جوابمو بده

---------- Post added at 12:09 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

بابا يكي نيست جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو هر تاپيكي چيزي ميپرسم هيچكي جواب نميده

saman3230
06-05-2010, 11:13

احتمالا موقع باز کردن یا فلت کیبرد رو پاره کردن یا در اومده

اگر مشهد تعمیر کار هست بده همونجا برات درست کنن

mohamad14165
06-05-2010, 12:52
ممنون از جوابت.فقط يه سوال ديگه.هزينش نميدوني چقدر در مياد؟

saman3230
06-05-2010, 12:59
بستگی داره اگر پاره شده باشه و و غیر قابل تعمیر باشه حدود 40-50
اگ درآمده باشه = هیجی
اگر پاره شده باشه و قابل تعمیر باشه = 20-25

Facon_Archi
06-05-2010, 13:40
سلام
آقا یه سوال
چه جوری میشه جای این انگشت و لک شدن روی لپ تاپ رو پاک کرد؟

saman3230
06-05-2010, 13:43
سلام
آقا یه سوال
چه جوری میشه جای این انگشت و لک شدن روی لپ تاپ رو پاک کرد؟

چه سئول جالبی

به دستمال مرطوب یا تمیز کننده های که الکل ندارن

Facon_Archi
06-05-2010, 15:03
چه سئول جالبی

به دستمال مرطوب یا تمیز کننده های که الکل ندارن

آخه ته هر چی سوال بود رو در آوردم:دی
این یکی مونده بود گفتم بزار بپرسم:5:

Colored pencil
06-05-2010, 20:43
سلام دوستان
dvd drive نوت بوکم علیرغم اینکه 15 رایت هم نزدم باهاش مشکل پیدا کرده .... نکته ای که واسم جالبه اینه که وقتی لپ تاپ رو به حالت مایل میگیرم میتونه بخونه !
dell XPS M1530
تعمیر میشه یا باید تعویض کنم ؟
قیمتش چطوریاس ؟
=-=-=-=-=-=-=-=-
با تشکر

hossein_soad
06-05-2010, 22:21
با سلام
دوستان من لبتاپ سونی مدل f 115 fm/b دارم.چند تا سوال در مورد این لب تاپ دارم:
1)ایا ویندوز این لب تاپ اوریجیناله یا نه؟
2)در مورد برنامه vaio care توضیح کامل بدین لطفا.
3)من با برنامه مذکور 2 تا dvd ریکاور تهیه کردم.این dvd ها در کل چه کارایی داره؟
4)اگر ویندوزم به هر دلیلی دچار مشکل بشه و بالا نیاد به وسیله این dvd ها چطور میتونم مشکل ویندوز حل کنم؟
5)اگر ویندوزمو به وسیله اینترنت اپدیت کنم باز نیاز به تهیه dvd ریکاور هست؟
6)در کل برنامه vaio care از چه چیزی در لبتاپ dvd ریکاوری میگیره؟
7)ایا لازمه بجز برنامه vaio care با برنامه دیگه ای مثل norton ghost از لب تاپ dvd ریکاور درست کنم؟
با تشکر بابت پاسخهاتون:11: