PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Pami
02-12-2009, 23:51
سلام
آقا یک لب تاپ acer دارم تا update اخره Mcafee رو روش اینستال کردم restart داد بعد دیگه بالا نیومد. بعد از botable ارور میده.همون صفحه آبیهBad Sector)

سعی کنید نسخه جدیدی روی دستگاه نصب کنید ( ویندوز )

ali_ab
03-12-2009, 01:22
اول اینکه باید XP Pro 64bit نصب میکردید روی این مدل
میتونه علت های زیادی داشته باشه ، اگه از همون اول ایراد داشته مشکل از ویندوز و نسخه ویندوز هست

ممنونم از راهنمایی وکمک شما . واسه خاطر اینکه بیشتر نرم افزارها 32 بیتی هستند مجبورا نسخه ویندوز 32 بیتی نصب کردم . اگه ممکنه لطفا میشه بفرمایید چه دلایلی می تونه داشته باشه تا چک کنم .

با سپاس فراوان

موفق باشید

Pami
03-12-2009, 01:49
ممنونم از راهنمایی وکمک شما . واسه خاطر اینکه بیشتر نرم افزارها 32 بیتی هستند مجبورا نسخه ویندوز 32 بیتی نصب کردم . اگه ممکنه لطفا میشه بفرمایید چه دلایلی می تونه داشته باشه تا چک کنم .

با سپاس فراوان

موفق باشید

ببینید ممکنه ایراد از فایل های سیستمی باشه ، ممکنه از خود ویندوز و نسخه ویندوزی که نصب کردید باشه
ممکنه از عدم هماهنگی درایورها با سخت افزار باشه ، ممکنه از نسخه BIOS باشه که با XP سازگار نباشه

پیشنهاد میکنم یکبار دیگه XP Pro 64bit نصب کنید با درایورهای دقیقا مدل خودتون مخصوصا چیپست

اگر فقط نیاز به XP دارید که باید با همین روش ایراد رو پیدا کنید و رفع کنید در غیر اینصورت نصب Windows 7 شدیدا توصیه میشه

mas7851
03-12-2009, 10:41
سلام ویندوز نت بوک من vista basic بود اما پاک شده میشه دوباره ویندوز اصلی رو بریزم که معتبر باشه؟

masoud8
03-12-2009, 12:22
اساتید گفتن این سوال رو باید اینجا مطرح کنم

دو تا سوال فنی!

-به شارژ زدن لپ تاپ داخل قطار مشکلی به وجو میاره؟(آخه یکی می گفت برقی که داخل قطار تولید میشه نوسانات زیادی داره که طبیعتا باعث آسیب رسوندن به دستگاه میشه)

- آیا شارژر(آداپتور) خود لپ تاپ میتونه جلوی نوسانات رو بگیره؟ یا که باید از محافظ استفاده کرد؟

masoud8
03-12-2009, 12:31
سلام ویندوز نت بوک من vista basic بود اما پاک شده میشه دوباره ویندوز اصلی رو بریزم که معتبر باشه؟

به گمانم باید از ریکاوری استفاده کنی تا اورجینال باشه

احمدزاده
03-12-2009, 13:40
سلام دوستان
یه لپ تاپ Lenovo V500 دارم
و روش ویندوز 7 رو نصب کردم
میخواستم ببینم آیا برای این لپ تاپ برنامه ای برای وبکمش هست ؟

یعنی بتونم از وبکم به عنوان دوربین در ویندوز استفاده کنم ؟

البته این قابلیت رو ویدوز XP داشت ولی تو ویندوز 7 گویا ندارد یا اگه داره نمیدونم کجاست و چطور فعال میشه

ممنون میشم کمک کنید

ali_ab
03-12-2009, 14:06
ببینید ممکنه ایراد از فایل های سیستمی باشه ، ممکنه از خود ویندوز و نسخه ویندوزی که نصب کردید باشه
ممکنه از عدم هماهنگی درایورها با سخت افزار باشه ، ممکنه از نسخه BIOS باشه که با XP سازگار نباشه

پیشنهاد میکنم یکبار دیگه XP Pro 64bit نصب کنید با درایورهای دقیقا مدل خودتون مخصوصا چیپست

اگر فقط نیاز به XP دارید که باید با همین روش ایراد رو پیدا کنید و رفع کنید در غیر اینصورت نصب Windows 7 شدیدا توصیه میشه

دوست خوبم ممنونم از راهنمایی و کمک شما . درایورها رو از خود ایران رهجو گرفتم یعنی ممکنه با سخت افزارها سازگاری نداشته باشه ؟ امروز هم متوجه شدم دکمه ( fn+f5,f6) که نور مانیتور رو کم و زیاد میکنه کار نمیکنه . ممنون میشم راه حلی بفرمایید

با سپاس فراوان

پیروز و سربلند باشید.

GhoGhnusche
03-12-2009, 16:51
سلام دوستان
من یه سوال پیش اومده واسم
لپ تاپ هایی که مودم ندارند چطور به اینترنت وصل میشن؟
عذر میخوام اگر سوالم خیلی غیر حرفه ایه
ممنون

BBNHFAK
03-12-2009, 18:28
ورژن Firmware رو از کجا باید بگیرم
همون ورژن درایور نیست

biostar
03-12-2009, 19:21

دو تا سوال فنی!

-به شارژ زدن لپ تاپ داخل قطار مشکلی به وجو میاره؟(آخه یکی می گفت برقی که داخل قطار تولید میشه نوسانات زیادی داره که طبیعتا باعث آسیب رسوندن به دستگاه میشه)

- آیا شارژر(آداپتور) خود لپ تاپ میتونه جلوی نوسانات رو بگیره؟ یا که باید از محافظ استفاده کرد؟

اگر از آداپتور استفاده میکنی حتما باتری رو نوت بوک باشه.
با استفاده از اداپتور دستگاه دچار مشکل نمیشه اما ممکنه آداپتور دچار مشکل بشه.
اگر بتونی از باتری استفاده کن و وقتی باتری خالی شد نوت بوک رو خاموش کن و بزار شارژ بشه و وقتی شارژ تموم شد دوباره استفاده کن!

احمدزاده
03-12-2009, 22:02
سلام دوستان
من یه سوال پیش اومده واسم
لپ تاپ هایی که مودم ندارند چطور به اینترنت وصل میشن؟
عذر میخوام اگر سوالم خیلی غیر حرفه ایه
ممنون

سلام
میتونی از یه مودم اکسترنال یا همون مودم خارجی که با یو اس بی به لپ تاپ وصل میشه برای وصل شدن دایال اپ استفاده کنی یا اینکه مود ای دی اس ال بگیری و با همون سوکت شبکه یا یو اس بی به اینترنت وصل شی

Pami
03-12-2009, 22:16

دو تا سوال فنی!

من خودم داخل قطار هیچ آداپتوری رو وصل نمیکنم ، مگر در شرایط ضروری و اون هم شارژر گوشی که قیمتی نداره
من هم شنیدم که دارای نوسان هست

شارژر وسیله ای برای پیشگیری نیست ، خود شارژر ها هم دچار مشکل میشن و خراب شدنشون پیش میاد

Pami
03-12-2009, 22:17
ورژن Firmware رو از کجا باید بگیرم
همون ورژن درایور نیست

شما از تو Properties سخت افزارتون و Driver Version میتونید تو اینترنت سرچ کنید تا پیدا کنید
کار زیاد سختی نیست

metal gear
04-12-2009, 12:09
سلام

دوستان این لپ تاپ هایی که بلوری رام دارن ... دی وی دی رایتر هم هستن؟ یا فقط رام هستن؟

mahsa_okay
04-12-2009, 12:32
سلام من لپتاپ dell xps m1330 دارم الان یه mini cd گذاشتم توش گیر کرده در نمیاد نمیدونم چی کارش کنم!!!!!؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنید خیلی ضروریه

BBNHFAK
04-12-2009, 16:46
شما از تو Properties سخت افزارتون و Driver Version میتونید تو اینترنت سرچ کنید تا پیدا کنید
کار زیاد سختی نیست
درایورو تو اینترنت پیدا نکردم - از همونجا زدم درایور آپدیت، آپدیت هم شد ولی هنوز اون مشکلو داره
وقتی بهش USB هم وصل می کنم مینویسه Access is Denied.
Driver Version:6.0.6001.18000

Shayan_ProStreet
04-12-2009, 21:22
با سلام.
من میخواستم از روی ویندوز7 لپ تاپ یکی از اقوام یک دی وی دی نصب تهیه کنم. می خواستم بدونم آیا راهی برای انجام این کار هست یا خیر؟
ممنون.

aghsin
05-12-2009, 00:07
سلام
من یه لپ تاب فوجیتسو-زیمنس دارم که ویندوز xp روش نصب کردم (رجیستر شده هم هست). بجای صفحه لمسی بیشتر از موس استفاده میکنم که بصورت اتصال usb وصل میشه. ولی هر بار بعد از چند دقیقه کوتاه که به موس دست نمیزنم از کار میفته و مجبور میشم اتصال usb رو جدا و مجددا وصل کنم تا موس کار کنه آیا کسی میدونه اشکال نرم افزاری یانه؟ ایا جایی تو ویندور تنظیمات داره؟

ehsan_shp
05-12-2009, 11:57
سلام دوستان
لپ تاپ من که sony fw 390 وقتی ویندوزش میاد بالا یه لحظه صفحه نمایش میره و میاد(سیاه میشه ومیاد)(خاموش روشن میشه)
فروشنده گفت همه لپ تاپ ها همینطوره !!!
مشکل خاصی داره؟

ehsan_shp
05-12-2009, 14:03
سلام دوستان
لپ تاپ من که sony fw 390 وقتی ویندوزش میاد بالا یه لحظه صفحه نمایش میره و میاد(سیاه میشه ومیاد)(خاموش روشن میشه)
مشکل خاصی داره؟

aghsin
05-12-2009, 15:19
سلام دوستان
مشکل خاصی داره؟
منم یه لپ تاپ فوجیتسو - زیمنس دارم که windows اریجینال هم روش نصب هست دقیقا همین مساله سیاه سفید شدن صفحه برای یه لحظه رو دارم.

n.rezaie13
05-12-2009, 20:28
سلام و خسته نباشید.امیدوارم سوالم رو در تاپیک اشتباهی مطرح نکرده باشم.
من یا کمک و مشورت دوستان در تاپیک های مختلف در نهایت امروز رفتم و FW56GF/Bبا گارانتی ایران رهجو را خریدم.اما یادم رفت در مورد باطریش بپرسم که امیدوارم اشتباه بزرگی نکرده باشم.و سوالم این بود که در کاتالوگ این مدل در سایت سونی نوشته بود که 2مدل باطری را ساپورت میکنه که یکیش تا2ساعت و دیگریش تا4ساعت کار میکنه.اما مروز که رفتم فقط گفتند که باطری 2 ساعته وجود داره و نه 4ساعته.البته گفتند بعدا میتونید بخرید و بذارید البته یک زائده اضافی هم به وجود می آید.
حالا از دوستان این سوال رو داشتم که آیا صحبت ایشون درست هست یا نه؟
و اینکه اگر باطری 4ساعته را بعدا بخوام بندازم،با توجه به اینکه کاتالوگ محصول گفته که باطری 4ساعته را نیز در آن استفاده کرد،پس چرا باید زائده اضافی به وجود آید؟؟؟ضمنا یمت باطری4ساعته چنده؟
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/HTML]

Pami
06-12-2009, 03:00
سلام و خسته نباشید.امیدوارم سوالم رو در تاپیک اشتباهی مطرح نکرده باشم.
من یا کمک و مشورت دوستان در تاپیک های مختلف در نهایت امروز رفتم و FW56GF/Bبا گارانتی ایران رهجو را خریدم.اما یادم رفت در مورد باطریش بپرسم که امیدوارم اشتباه بزرگی نکرده باشم.و سوالم این بود که در کاتالوگ این مدل در سایت سونی نوشته بود که 2مدل باطری را ساپورت میکنه که یکیش تا2ساعت و دیگریش تا4ساعت کار میکنه.اما مروز که رفتم فقط گفتند که باطری 2 ساعته وجود داره و نه 4ساعته.البته گفتند بعدا میتونید بخرید و بذارید البته یک زائده اضافی هم به وجود می آید.
حالا از دوستان این سوال رو داشتم که آیا صحبت ایشون درست هست یا نه؟
و اینکه اگر باطری 4ساعته را بعدا بخوام بندازم،با توجه به اینکه کاتالوگ محصول گفته که باطری 4ساعته را نیز در آن استفاده کرد،پس چرا باید زائده اضافی به وجود آید؟؟؟ضمنا یمت باطری4ساعته چنده؟
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/html]

جای سوالتون اشتباه بود ولی :

درست گفتند دوست عزیز
ببینید ما برای لپ تاپ ها ( Netbook - UMPC - Notebook ) کلا باتری هایی داریم که بهشون گفته میشه مثلا 3 سل - 4 سل - 6 سل - 8 سل - 9 سل - 12 سل و ...
این سل ها باتری های داخلی هستند که طی روش هایی با هم موازی و سری بسته میشن
هرچه تعداد سل ها بیشتر باشد آمپراژ باتری بالاتر میرود و در نهایت زمان بیشتری لپ تاپ رو روشن نگه میداره
سری FW باتری های 6 سل و 9 سل دارد که 9 سل به شدت کمیاب است
اون 2 ساعته که گفته 6 سل هست و 4 ساعته 9 سل
قیمت باتری 6 سل برای FW فکر کنم 250 هزار تومان باشه ( گارانتی نقش )
باتری 9 سل هم چون بزرگتر از 6 سل هست کمی از پشت لپ تاپ بیرون میزنه
سری FW مناسب جابجایی و استفاده مداوم از باتری نیست ، به نظر من هزینه زیاد برای باتری اضافه نکنید

n.rezaie13
06-12-2009, 12:02
جای سوالتون اشتباه بود ولی :

درست گفتند دوست عزیز
ببینید ما برای لپ تاپ ها ( Netbook - UMPC - Notebook ) کلا باتری هایی داریم که بهشون گفته میشه مثلا 3 سل - 4 سل - 6 سل - 8 سل - 9 سل - 12 سل و ...
این سل ها باتری های داخلی هستند که طی روش هایی با هم موازی و سری بسته میشن
هرچه تعداد سل ها بیشتر باشد آمپراژ باتری بالاتر میرود و در نهایت زمان بیشتری لپ تاپ رو روشن نگه میداره
سری FW باتری های 6 سل و 9 سل دارد که 9 سل به شدت کمیاب است
اون 2 ساعته که گفته 6 سل هست و 4 ساعته 9 سل
قیمت باتری 6 سل برای FW فکر کنم 250 هزار تومان باشه ( گارانتی نقش )
باتری 9 سل هم چون بزرگتر از 6 سل هست کمی از پشت لپ تاپ بیرون میزنه
سری FW مناسب جابجایی و استفاده مداوم از باتری نیست ، به نظر من هزینه زیاد برای باتری اضافه نکنید

ممنون از راهنماییتون.میشه لطفا آدرس تاپیکی که بتونم سوالات مربوط به باطری رو در اونجا مطرح کنم را به من معرفی کنید.

Pami
06-12-2009, 13:27
ممنون از راهنماییتون.میشه لطفا آدرس تاپیکی که بتونم سوالات مربوط به باطری رو در اونجا مطرح کنم را به من معرفی کنید.

محافظت از لپ تاپ ، اقدامات و سوالات بعد از خريد (باتری ، نحوه کار با سیستم ، حمل و نقل و سایر موارد) :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mas7851
06-12-2009, 14:56

به گمانم باید از ریکاوری استفاده کنی تا اورجینال باشه

ممنون از راهنماییت اما کل هاردم پاک شده بهترین ویندوزی که بتونم بریزم چیه

dumann
06-12-2009, 20:35
سلام

دوستان این لپ تاپ هایی که بلوری رام دارن ... دی وی دی رایتر هم هستن؟ یا فقط رام هستن؟

bale hastan

italy2006
06-12-2009, 22:16
An error occurred during the installation of assembly 'microsoft.vc80.CRT', Public Key Token="1fc8b3b9a1e18e3b", Type="Win32", Version="8.0.50727.762" HRESULT: 0x8007054F

من وقتی میخام نرم افزار مانند اتوکد 2008 را روی لب تاب دارای سیستم عامل ویندوز هفت نصب کنم در جریان عملیات نصب این پیغام ظاهر میشه و نصب جلو نمیره.. کسی میدونه ماجرا از چه قرار است و راه حل مشکل در چیست؟

mamo
06-12-2009, 22:51
An error occurred during the installation of assembly 'microsoft.vc80.CRT', Public Key Token="1fc8b3b9a1e18e3b", Type="Win32", Version="8.0.50727.762" HRESULT: 0x8007054F

من وقتی میخام نرم افزار مانند اتوکد 2008 را روی لب تاب دارای سیستم عامل ویندوز هفت نصب کنم در جریان عملیات نصب این پیغام ظاهر میشه و نصب جلو نمیره.. کسی میدونه ماجرا از چه قرار است و راه حل مشکل در چیست؟

REG.RELOADED
06-12-2009, 23:03
اون مشکل داه ... من باهاش مشکلی ندارم روی لپ تاپ خودم با وین 7 اتوکد 2008 نصبه

italy2006
06-12-2009, 23:45
اون مشکل داه ... من باهاش مشکلی ندارم روی لپ تاپ خودم با وین 7 اتوکد 2008 نصبه
اتوکدی که من میخام نصب کنم و نصب نمیشه mrt است و اتوکد 2008 است. ضمن اینکه لند دسکتاپ هم نتونستم رو سون نصب کنم. شما میدونید چه کار باید کنم من.

alisoofi
07-12-2009, 16:42
با سلام.دوستان من sr490jbb دارم.روش برچسب آپگرید به ویندوز 7 رو داره.میشه دقیق و کامل بگین باید چیکارکنم؟چطوری باد آپگرید کنم؟اگه آپگرید کنم ویندوز 7 اوریجینال میشه؟هزینه داره؟اگه میشه همه چیز و مراحل آپگرید رو توزیح بدین.ممنون

mohsen477
08-12-2009, 00:02
يك لپتاپ Vostro 1520 dellخريده ام كه يك درايو recovery‌ دارد.ويستا رو عوض كردم ولي fingerprint با اينكه نصب شده بازم enroll مي ده! با recovery‌ كه رو خود هارد هست درست مي شه؟چطوري از recovery‌ استفاده كنم؟ نرم افزار خاصي مي خواد؟ ممنون مي شم كمكم كنيد.

barnado
08-12-2009, 17:37
سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل CW15FG خریدم. اخیرا متوجه شدم بعد از اینکه لپ تاپ رو hibernate میکنم، بعد از مدتی (حدود 2 تا 3 ساعت بعد) دوباره روشن میشه. البته این مشکل همیشگی نیست و برخی مواقع خود به خود رخ میده.
اگه میتونین منو راهنمایی کنین که مشکل کجاست. سخت افزاریه یا نرم افزاری.
در ضمن ویندوزش بصورت پیش فرض windows 7 هست.
چه جوری میتونم حلش کنم؟
ممنون

BBNHFAK
09-12-2009, 14:40
البته فکر نکنم دیگه سوالم به اینجا مربوط بشه چون مشکل داره فراگیر میشه:41:
لپتاپم سی دی و ... رو نمیخونه ( مشکل از درایور هم نبود) - وقتی بهش فلش وصل می کنم پیداش می کنه ولی وقتی می خوام باز کنم می نویسه Access is denied - و مشکل جدید هم اینه که صدای لپتاپم هم به کلی قطع شده
لطفا دوستان بخش لپتاپ راهنمایی کنن.

DaaVooD
09-12-2009, 16:52
درود
اومدم 7even رو xps1530 نصب کنم، گند زدم به همه چی!!!
ماجرا اینه که setup وین سون تا جاییکه موقع انتخاب درایو میشه پیش رف ولی روی همه درایوا پیغام زیرو میداد:
Setup was unable to create a new system partition or locate an existing systm partition

خلاصه به توصیه آقای مهندسی از تو diskpart پارتیشن 0 که همون درایو c بودو active کردیم اما اتفاق دیگری افتاد: به جز پارتیشن ریکاوری و 2تا پارتیشن دیگر، بقیه درایوا محو و تبدیل به unallocated space شد. سرتونو درد نیارم......xp نصب کردم و با Acronis disk director از 4تا درایو 3 تارو recover کردم ولی حیاطی ترین درایوم ریکاور نمیشه و unallocated باقی میمونه!
راهی هس؟!! مرسی

Shayan_ProStreet
09-12-2009, 17:28
با سلام.

من میخواستم از روی ویندوز7 لپ تاپ یکی از اقوام یک دی وی دی نصب تهیه کنم. می خواستم بدونم آیا راهی برای انجام این کار هست یا خیر؟
ممنون.

کسی بلد نبود؟

Pami
09-12-2009, 23:48
کسی بلد نبود؟

منظورتون DVD Recovery هست ؟

pini30lin
10-12-2009, 16:39
سلام
من نمی دونم چه طوری بلوتوث acer 5738g رو فعال کنم؟
وقتی درایور رو نصب می کنم ارور میده که لپ تاپ شما بلوتوث نداره؟
لطفا راهنمایی کنید

DJ Fred
10-12-2009, 17:13
من یک لپ تاپ HP dv2000 دارم، متاسفانه کارت گرافیکش مشکل پیدا کرده و وقتی روشن می کنم بعد از چند دقیقه کارکرد تصویر کلا میره اما لپ تاپ روشنه

به یک تعمیر کار ماهر نیاز هست که بتونه این مشکلو درست کنه تا به حال به دو نفر دادم اما نتونستن، جایی رو می شناسین که هم انصاف داشته باشه هم واقعا کارش خوب باشه؟

amipopo
11-12-2009, 01:54
سلام

من یه لب تاپ acer 4736Z دارم که روش ویندوز ویستا نصب بود.xp رو هم روش در درایور دیگه ای نصب کردم ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی میخوام از پورت HDMI اون برای tv استفاده کنم صدا نداره ولی تو ویستا درسته. در قسمت device manager هم تمام درایورهای صدا و گرافیک نصب است لطفا راهنمایی کنید.
ممنونم

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:20
سلام

من یه لب تاپ acer 4736Z دارم که روش ویندوز ویستا نصب بود.xp رو هم روش در درایور دیگه ای نصب کردم ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی میخوام از پورت HDMI اون برای tv استفاده کنم صدا نداره ولی تو ویستا درسته. در قسمت device manager هم تمام درایورهای صدا و گرافیک نصب است لطفا راهنمایی کنید.
ممنونم

شما برای خروجی صدای HDMI باید دیوایس مربوطه رو فعال کنید ... بدین طریق :

وارد control panel شوید... اگر روی حالت classic view نیست ، روی این حالت بزارید تا گزینه ها لود بشه ، روی گزینه Sound and Audio Devices نصب کنید. وارد صفحه audio بشوید و درایو HDMI مربوط به گرافیک رو set as default کنید و بعد ok کنید و خارج کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:21
من یک لپ تاپ HP dv2000 دارم، متاسفانه کارت گرافیکش مشکل پیدا کرده و وقتی روشن می کنم بعد از چند دقیقه کارکرد تصویر کلا میره اما لپ تاپ روشنه

به یک تعمیر کار ماهر نیاز هست که بتونه این مشکلو درست کنه تا به حال به دو نفر دادم اما نتونستن، جایی رو می شناسین که هم انصاف داشته باشه هم واقعا کارش خوب باشه؟

تبلیغات ممنوعه ... همه تعمیرگاه ها تجربی بلد هستند غیر از اینکه بدی نمایندگی معتبر برای اچ پی ها شاید چیزی سرشون بشه

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:26
درود
اومدم 7even رو xps1530 نصب کنم، گند زدم به همه چی!!!
ماجرا اینه که setup وین سون تا جاییکه موقع انتخاب درایو میشه پیش رف ولی روی همه درایوا پیغام زیرو میداد:
Setup was unable to create a new system partition or locate an existing systm partition

خلاصه به توصیه آقای مهندسی از تو diskpart پارتیشن 0 که همون درایو c بودو active کردیم اما اتفاق دیگری افتاد: به جز پارتیشن ریکاوری و 2تا پارتیشن دیگر، بقیه درایوا محو و تبدیل به unallocated space شد. سرتونو درد نیارم......xp نصب کردم و با Acronis disk director از 4تا درایو 3 تارو recover کردم ولی حیاطی ترین درایوم ریکاور نمیشه و unallocated باقی میمونه!
راهی هس؟!! مرسی

زدی پوکوندیش :31:

نه راهی نیست ... شم اباید از همون اول با Boot cd hiren's یا چیزی مشابه Acronis رو میاوردی بالا و یک پارتیشن اکتیو primary میساختی و نصب میکردی

حالا همه چیز از بین رفته

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:30
سلام
من یک لپ تاپ سونی مدل CW15FG خریدم. اخیرا متوجه شدم بعد از اینکه لپ تاپ رو hibernate میکنم، بعد از مدتی (حدود 2 تا 3 ساعت بعد) دوباره روشن میشه. البته این مشکل همیشگی نیست و برخی مواقع خود به خود رخ میده.
اگه میتونین منو راهنمایی کنین که مشکل کجاست. سخت افزاریه یا نرم افزاری.
در ضمن ویندوزش بصورت پیش فرض windows 7 هست.
چه جوری میتونم حلش کنم؟
ممنون

مشکل سخت افزاری هست ... یه نرم افزار نمیونه ویندوز رو از خواب زمستونی در بیاره ... حتما فانکشن سخت افزاری لازمه یعنی فشردن کلید پاور

پس هر چی هست ، مشکل از پاور و رابطه اش با سیستم عامله

شما دوباره سون رو نصب کنید ... اگر مشکل باقی بود ببرید گارانتی

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:34
يك لپتاپ Vostro 1520 dellخريده ام كه يك درايو recovery‌ دارد.ويستا رو عوض كردم ولي fingerprint با اينكه نصب شده بازم enroll مي ده! با recovery‌ كه رو خود هارد هست درست مي شه؟چطوري از recovery‌ استفاده كنم؟ نرم افزار خاصي مي خواد؟ ممنون مي شم كمكم كنيد.

ریکاوری مثل اینکه که DVD ویندوز رو نصب کنید که با سیستم هست + اون درایورهایی که روی سی دی باهاشه

پس فرق زیادی ندازه از روی هارد ریکاوری کنید یا از روی دیسک هاش ... برای درایورهای ویستایی که نصب کردید باید از سایت دل کمک بگیرید

ولی برای ریکاوری از روی هارد ، اگر بوت مستر رکوردها دست نخورده باشند ، میشود ! بدین طریق که هنگام بوت دکمه فانکشن + F11 یا F10 یا Esc را بزنید ...

REG.RELOADED
11-12-2009, 13:36
با سلام.دوستان من sr490jbb دارم.روش برچسب آپگرید به ویندوز 7 رو داره.میشه دقیق و کامل بگین باید چیکارکنم؟چطوری باد آپگرید کنم؟اگه آپگرید کنم ویندوز 7 اوریجینال میشه؟هزینه داره؟اگه میشه همه چیز و مراحل آپگرید رو توزیح بدین.ممنون

با ریجیستر کردم لپ تاپ خود ، میتونید یک سریال رسمی برای آپگرید به ویندوز 7 لپ تاپ خود تا تاریخی که سونی ارائه داده ، دریافت کنید و سون اکتیو شده نصب کنید

نکته اینجاست که درایورها رو هم در اختیارتون قرار میده

ولی به زحمتش نمی ارزه :13:

reza021120
11-12-2009, 14:03
سلام دوستان من لپ تاپ compaq nc6000 دارم تو contro panel گزینه ی bluetooth نیست چه طوری با بلوتوثش کار کنم.

REG.RELOADED
11-12-2009, 14:23
سلام دوستان من لپ تاپ compaq nc6000 دارم تو contro panel گزینه ی bluetooth نیست چه طوری با بلوتوثش کار کنم.

اگر بلوتوث نصب شده باشه اون گزینه میاد وگرنه وقتی Device اش نیست ، اون هم نیست ! :5:

Ac.Milan
11-12-2009, 16:39
سلام! من Dell Studio-XPS 1340 دارم.اول که گرفتمش 2 درایو داشت.یکی C واسه ویندوز یکی هم D واسه Recovery.از وقتی که ویندوز رو دوباره ریختم،درایو D کار Recovery رو انجام نمیده و مثل 1 درایو معمولی شده.چطوری میتونم 2باره درستش کنم؟؟؟ ممنون!

Pami
11-12-2009, 16:47
سلام! من Dell Studio-XPS 1340 دارم.اول که گرفتمش 2 درایو داشت.یکی C واسه ویندوز یکی هم D واسه Recovery.از وقتی که ویندوز رو دوباره ریختم،درایو D کار Recovery رو انجام نمیده و مثل 1 درایو معمولی شده.چطوری میتونم 2باره درستش کنم؟؟؟ ممنون!

شما احتمالا MBR رو دستكاري كرديد به خاطر همين درايو ريكاوري شناسايي نميشه
اينجا رو ببينيد :

[ آموزش ] : ساخت مجدد درايو ريكاوري براي همه مدلهاي نوت بوك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

DJ Fred
11-12-2009, 18:38
تبلیغات ممنوعه ... همه تعمیرگاه ها تجربی بلد هستند غیر از اینکه بدی نمایندگی معتبر برای اچ پی ها شاید چیزی سرشون بشه

نماینگی معتبر کجاست؟

آقا اگر کسی برای تعمیرات جای خوبی بلده Pm کنه که تبلیغاتم نشه

عقابی
12-12-2009, 10:25
سلام من نمی تونم fingerprint لب تابم نصب کنم سی دی شو نصب میکنم جواب نمی ده چیکار کنم

mohsen477
12-12-2009, 23:54
مرسی از راهنماییتون
در پناه حق

HOPE666
13-12-2009, 10:43
درود

میخوام روی نوت بوک ایسر 5738 جی ویندوز 7 نصب کنم ولی بلد نیستم نوت بوک دیشب خریدم و روی لینوکس میاد بالا لطفا از همون اول بگید چی کار کنم

ممنون

REG.RELOADED
13-12-2009, 11:31
درود

میخوام روی نوت بوک ایسر 5738 جی ویندوز 7 نصب کنم ولی بلد نیستم نوت بوک دیشب خریدم و روی لینوکس میاد بالا لطفا از همون اول بگید چی کار کنم

ممنون

خوب کاری که شما باید بکنید اینه :

1- دی وی ویندوز رو بزارید تو سیستم و به حالت بوت بیاد بالا . اگر نیومد باید F2 رو بزنید تا بوت را فعال کنید و درایو DVD را انتخاب کنید ... با F12 هم میتونید این کارو کنید

2- بایستید تا فایل ها لود بشه و صفحه install now و انتخاب زبان بیاد ... بقیه نکس نکسیه :دی

3- فقط وقتی گزینه نصب جدید بجای آپگرید را انتخاب می کنید دقت کنید که مرحله بعدی باید هارد رو پارتیشن بندی کنید ... یعنی کل پارتیشن رو Delete کنید و شروع کنید به چند قسمتش کردن ... با ابزارهایی که در option در اختیار شماست ... بیخیال اون سیستم عامل بیخود روش هم بشید

4- نصب کنید به همین راحتی :5:

راهنمای تصویری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

maziarb
13-12-2009, 12:43
سلام

مك ادرس وايرلس لپتاپ رو از كجا ميشه پيدا كرد؟

fmps
13-12-2009, 15:12
سلام
من سوالمو چند بار مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم
لپتاپم dell inspiron 1520 هست و بعد از نیم ساعت روشن شدن سرعت فنش زیاد میشه و دیگه کم نمیشه (کار سنگینی نمیکنم فقط دانلود)
مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟
اگه مثلا گرافیک نیم سوز شده باشه راه درست شدنش چیه؟

Pami
13-12-2009, 23:49
سلام

مك ادرس وايرلس لپتاپ رو از كجا ميشه پيدا كرد؟

شما Start رو باز كنيد و Run رو باز كنيد و تايپ كنيد cmd

بعدش دستور ipconfig /all رو اجرا كنيد

يك همچين متني رو وسط صفحه ميبينيد

Physical Address همون آدرس MAC هست براي وايرلس شما

Ethernet adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG
k Connection
Physical Address. . . . . . . . . : 11-22-33-44-55-66

Pami
14-12-2009, 00:02
سلام
من سوالمو چند بار مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم
لپتاپم dell inspiron 1520 هست و بعد از نیم ساعت روشن شدن سرعت فنش زیاد میشه و دیگه کم نمیشه (کار سنگینی نمیکنم فقط دانلود)
مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟
اگه مثلا گرافیک نیم سوز شده باشه راه درست شدنش چیه؟

در تاپيك خودتون دنبال كنيد لطفا و سوالتون رو يك جا بپرسيد

Buddy
14-12-2009, 12:35
سلام
من وسترو 1510 دارم، روش برنامه (finger touch( protector suit رو نصب کردم، ، وقتی یه فولدر می سازم که فقط با اثر انگشت باز بشه، این مشکل پیش میاد که اولا هر فایلی رو بخام تو اون فولدر بریزم، خیلی طول می مس کشه، به دلیل incrypt کردن و غیره، بعدش یه چیز عجیب اینه که اگر رو اون فولدر راست کلیک کنم و delete رو بزنم اون فولدر به راحتی پاک میشه. بدون اینکه رمزی چیزی بخاد. و محتواتشم پاک میشه، آیا راه حلی دارد، که از این کار جلو گیری شود...
سوال دومم اینه که چه برنامه ای سبکی برای قفل مردن فولدر ها پیشنهاد می کنید
ممنون

HOPE666
14-12-2009, 18:10
درود

من یک 5738 جی دارم ایسر بعد میخواستم بدونم اگر همیشه به برق باشه موقع استفاده کردن ایا مشکلی بوجود میاد فروشنده گفت به هیچ وجه باطری در نیار

ذر کل چون زیاد استفاده میکنم راه حلی داره

ممنون

mahdy2504
14-12-2009, 18:34
سلام یه مشکل با بلوتوس sony fw 490jab
نمی تونم زمانی که روی فایل مورد نظرم کلید میکنم ومی خوام از طریق بلوتوس بفرستم این پیغام رو میده
bluetooth device not font
please verify that your bluetooth devise is properly connected and turned on.
حتی درایور مربوط به بلوتوس رو هم دانلود کردم از سایت سونی و نصب کردم اما بازم حل نشد
یه مدتی کار میکردا اما ...

mahdy2504
14-12-2009, 18:39
یه سوال دیگه چه طور میشه با وایرس لپ ناپ شبکه ها رو سرج کرد ایا میشه یا باید به مودم وصل کرد
اگه میشه تنظیماتش چطوریه ؟

siavash78_HU
14-12-2009, 20:21
درود

من یک 5738 جی دارم ایسر بعد میخواستم بدونم اگر همیشه به برق باشه موقع استفاده کردن ایا مشکلی بوجود میاد فروشنده گفت به هیچ وجه باطری در نیار

ذر کل چون زیاد استفاده میکنم راه حلی داره

ممنون

اگر با تفنگ هم اومدن مجبورت کنن باتری رو دربیاری قبول نکن!

به برق باشه ایرادی نداره اما به نظر من هفته ای یک بار باتری تو مصرف کن.

roteal2007
15-12-2009, 12:05
درود

ممنون

حقیقتش این پارتیشن بندی خود ویندوز زیاد دقیق نیست من بهت هرنس بوت سیدی رو پیشنهاد میکنم که آکرونیس یکی از نرم افزاراش هست برای پارتیشن بندی. من وقتی با آکرونیس اومدم بالا این سیستم لینپوس لینوکس پاک کردم فضا اشغال کرده بود .

reza021120
15-12-2009, 20:37
سلام دوستان من یه لپ تاپ hp nc6000 دارم توی کاتالوگش نوشته که وایرلس و بلوتوث داره ولی کار نمی کنه و هیچ گزینه ای نداره می خواستم بدونم میشه قطعشو بخرم ؟آخه مدل این لپ تاپ قدیمیه گفتم شاید تو بازار نباشه...
یه سوال دیگه :من سوکتی رو که به مودم کامپیوتر خونگی وصل می کردم و کارم می کرد رو به لپ تاپ وصل کردم وخطا میده می گه در مودم یا جا های دیگه اشکال وجود داره (فکر کنم خطای672)واین در حالیه که با یه خط دیگه باهاش به اینترنت وصل شدم...اگه علت رو بگید ممنون میشم.

Pami
16-12-2009, 13:41
یه سوال دیگه چه طور میشه با وایرس لپ ناپ شبکه ها رو سرج کرد ایا میشه یا باید به مودم وصل کرد
اگه میشه تنظیماتش چطوریه ؟

شما وقتي در نزديكي يك شبكه مبتني بر Access Point باشيد بدون نياز به چيزي ميتونيد به راحتي بهش وصل بشيد ، اما براي وصل شدن بصورت AdHoc بايد تنظيمات IP انجام بديد

به انجمن شبكه مراجعه كنيد

GhoGhnusche
16-12-2009, 19:25
سلام
من یه cw14fx خریدم اما با بلوتوثش مشکل دارم هیچ دیوایسی رو پیدا نمی کنه
ممنون میشم اهنماییم کنید

mahdy2504
16-12-2009, 20:16
سلام یه مشکل با بلوتوس sony fw 490jab
نمی تونم زمانی که روی فایل مورد نظرم کلید میکنم ومی خوام از طریق بلوتوس بفرستم این پیغام رو میده
bluetooth device not font
please verify that your bluetooth devise is properly connected and turned on.
حتی درایور مربوط به بلوتوس رو هم دانلود کردم از سایت سونی و نصب کردم اما بازم حل نشد
یه مدتی کار میکردا اما ...

این سوال من رو هم یکی یگه لطفا کامل بگید که مشکلم حل شه
این رو هم اضافه کنم که من درایور ش رو هم ازسایت sony دانلود کردم اما حل نشد

Elyas-N
17-12-2009, 09:09
سلام
من يك dell vostro 1520 دارم كه به تازگي وقتي با زاويه زياد از كنار مانيتور نگاه ميكنم به اندازه كف دست سايه سفيد رنگ مي بينم.
جالب اينجاست كه فقط روي تصاوير با زمينه تيره اين سايه ديده ميشه و از روبرو اصلا ديده نميشه
لطفا اگر كسي علتش رو مي دونه به من كمك كنه چون خيلي منو نگران كرده

cheetoz_motori
17-12-2009, 14:50
سلام
من یک Vaio VGN-CS23G دارم
از دیروز صدای فن دستگاه گوش خراش شده نه زمین خورده نه اتفاقی افتاده براش در حین کار 1 دفعه تغییر صدا داد.
درضمن من خارج از کشور زندگی میکنم اگر راه حلی داره بگویید خودم درستش کنم.
با تشکر

Pami
17-12-2009, 15:44
سلام
من یک Vaio VGN-CS23G دارم
از دیروز صدای فن دستگاه گوش خراش شده نه زمین خورده نه اتفاقی افتاده براش در حین کار 1 دفعه تغییر صدا داد.
درضمن من خارج از کشور زندگی میکنم اگر راه حلی داره بگویید خودم درستش کنم.
با تشکر

تمام سري CS سوني به اين اتفاق دچار ميشن و اين يك مشكل بزرگ تو سري CS بود كه سوني اين سري رو تا شماره 4 ادامه نداد و متوقف كرد ( ايرادهاي ديگه اي هم داشت )

بايد تعويض بشه ،‌ ببريد نمايندگي سوني

Pami
17-12-2009, 15:46
سلام
من يك dell vostro 1520 دارم كه به تازگي وقتي با زاويه زياد از كنار مانيتور نگاه ميكنم به اندازه كف دست سايه سفيد رنگ مي بينم.
جالب اينجاست كه فقط روي تصاوير با زمينه تيره اين سايه ديده ميشه و از روبرو اصلا ديده نميشه
لطفا اگر كسي علتش رو مي دونه به من كمك كنه چون خيلي منو نگران كرده

اين مشكل نيست و به علت پايين بودن زاويه ديد LCD هست ، جاي نگراني نداره

a6l3i
19-12-2009, 01:00
سلام دوستان

من تاحالا چندین بار XP لپ تاپ Dell-Latitude-D820 ام رو بدون هیچ مشکلی عوض کردم. ولی این دفعه هر کاری میکنم Bluetooth نصب بشو نیست. تو Devide Manager این رو نشناخته:" BCM2045 "

1- از سایت Dell هرچی درایور مربوط به Bluetooth بود رو دانلود و تست کردم. منظورم سری 350 و 355 و 360 هستش. ولی همشون میگن : "چیپست Bluetooth پیدا نشد. و خارج میشن".
2- من تا حالا با درایور چیپست سری 360 یعنی R155172 به راحتی نصبش میکردم.
3- ترتیب نصب درایورها رو ، هم طبق دستور العمل خود Dell انجام دادم.
4- خودم رو هم کشتم واسه بخش technical Support ایمیل بزنم ، دائم میگه دستگاه شما خارج از USA هستش.

کسی چیزی به ذهنش میرسه؟

ممنون . . .

Pami
19-12-2009, 12:11
سلام دوستان

من تاحالا چندین بار XP لپ تاپ Dell-Latitude-D820 ام رو بدون هیچ مشکلی عوض کردم. ولی این دفعه هر کاری میکنم Bluetooth نصب بشو نیست. تو Devide Manager این رو نشناخته:" BCM2045 "

1- از سایت Dell هرچی درایور مربوط به Bluetooth بود رو دانلود و تست کردم. منظورم سری 350 و 355 و 360 هستش. ولی همشون میگن : "چیپست Bluetooth پیدا نشد. و خارج میشن".
2- من تا حالا با درایور چیپست سری 360 یعنی R155172 به راحتی نصبش میکردم.
3- ترتیب نصب درایورها رو ، هم طبق دستور العمل خود Dell انجام دادم.
4- خودم رو هم کشتم واسه بخش technical Support ایمیل بزنم ، دائم میگه دستگاه شما خارج از USA هستش.

کسی چیزی به ذهنش میرسه؟

ممنون . . .

این BCM2045 هم دردسر بزرگی شده
شما روی XP SP3 امتحان کنید و همینطور یک Patch برای رفع مشکل نصب بلوتوث در سایت دل و قسمت درایورهاتون باید باشه که 150 کیلوبایت هست ، اون رو دانلود کنید ببینید حل میشه

a6l3i
19-12-2009, 16:50
این BCM2045 هم دردسر بزرگی شده
شما روی XP SP3 امتحان کنید و همینطور یک Patch برای رفع مشکل نصب بلوتوث در سایت دل و قسمت درایورهاتون باید باشه که 150 کیلوبایت هست ، اون رو دانلود کنید ببینید حل میشه
ممنون
1- راستش ویندوزم ، ویندوز اورجینال ، دل ، SP3 هستش.

2- اون رو هم دانلود کردم ، نشد !! منظورتون همون فایلی هستش که Bloutooth رو on میکنه؟ اجراش که میکنم صفحه Command داس واسه یه لحظه میآد و میره.
Dell Wireless 355 Bluetooth Module (Bluetooth 2.0 + EDR) Patch/Upgrade

3- تو سایت دل هرچی بود رو دانلود کردم ، هیچ کدوم چیپست رو نشناخت. فعلا دارم نسخه Module 355 رو از سایت زیگورات دانلود میکنم. ببینم چی میشه. ( 96 مگ)
ظهر بهشون زنگ زدم ، گفتن یکی های ما رو دانلود کن. ( احتمالا واسه ایرانیا با قل هو الله درست میکنن!!)

تو این 4 سال که دارمش ، حداقل سالی یکی - دوبار ویندوزش رو عوض میکنم ، تا حالا اینجوری نشده بود!! قبلا با درایور مربوط به Module 360 نصبش میکردم.
البته اول چیپستش 350 بود ، یه سال کلید بلوتوث مرخص شد ، زیگورات مادر بردش رو عوض کرد (گارانتی) ، و چیپستش شد 360 . خودشون هم بهم CD درایور 360 دادن که تاحالا با اون نصب میکردم.
احتمالا آنفولانزا خوکی گرفته. امیدوارم این فایله 355 با زبون خوش راش بندازه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6l3i
19-12-2009, 21:10
دیدی گفتم درایور اینا با قل هوالله درست شده !!!`[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از سایت زیگورات که تمام درایورهای مدل های موجود در ایران را گذاشته ، درایور 355 رو دانلود کردم و حل شد.

اینم محض اطلاع:

ممنون . . .

ahmaad313
20-12-2009, 04:02
یه 1555 گرفتم
یه تیکه کاغذ داخلش هست
که نوشته ارتقا رایگان به ویندوز 7
ولی گزینه ای که گفته نیست
کسی میدونه چی کار باید کرد؟؟؟

roteal2007
20-12-2009, 12:43
یه 1555 گرفتم
یه تیکه کاغذ داخلش هست
که نوشته ارتقا رایگان به ویندوز 7
ولی گزینه ای که گفته نیست
کسی میدونه چی کار باید کرد؟؟؟

تا اونجایی که میدونم میتونی درخواست بدی مایکروسافت واست بفرستن اما ایران نمیفرستن .!(دلیلشم میدونی دیگه)
میتونی از بیرون یه سون اولتیمیت بزنی به لپ تاپ حال کنه.:21:

steorra
20-12-2009, 13:33
من یک لپ تاپ vaio sr-590gsb دارم و وقتی دکمه wireless روی دستگاه رو می زنم چراغش روشن نمی شه و کار نمی کنه. علتش چیه؟

officer
20-12-2009, 16:41
سلام

درایور اثر انگشت 1510 رو نصب کردم اما اینو میگه :

روش فعال کردن تشخیص اثر انگشت یا رفع مشکلش رو بگید

ممنون

hooman223
20-12-2009, 18:55
سلام
لپ تاپ من آنتی ویروس مکآفی داره و الان آپ دیت نمیشه.و فکر کنم مدتش تموم شده من چطور میتونم kay را پیدا کنم.الان لپتاپم همش هنگ میکنه به خاطر انتی ویروسه؟؟

hoha881
21-12-2009, 14:03
سلام خدمت دوستان.اگه بخوایم توی win7 موقع بالا امدن لب تاب دکمه num lock به صورت پیش فرض فعال باشه چیکار میشه کرد.

hooman223
22-12-2009, 08:52
ممنون دوستان از این همه تحویل .اون وقت وقتی تاپیک رو جای دیگه می زنیم همتون کلی به ادم درس ادب و آداب میدین

aryamas
22-12-2009, 11:26
سیستمم یک درایو داشت و پاکش کردم. وینوز ویستای اورجینال هم پاک شد و به جاش سون نصب کردم. درایو ریکاوری رو پاک نکردم(مخفی هستش).
اگه ریکاوری رو پاک کنم مشکلی پیش میاد؟

fmps
22-12-2009, 14:19
سلام
از کجا بدونیم که همه قطعات لپتاپ سالمند؟
نرم افزاری هست که بتونه چک کنه؟
مخصوصا کارت گرافیک رو؟
مرسی

Pami
22-12-2009, 16:13
ممنون دوستان از این همه تحویل .اون وقت وقتی تاپیک رو جای دیگه می زنیم همتون کلی به ادم درس ادب و آداب میدین

سلام هومن جان ، راستش سوالي كه كردي با اين انجمن ارتباطي نداشت

بهتر بود اينجا مطرح ميكردي :

آنتي ويروس و نرم افزارهاي امنيتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براي پيدا كردن License Key بهتره تو اينترنت ورژن آنتي ويروست رو Search كني پيدا ميكني

Pami
22-12-2009, 16:14
سلام خدمت دوستان.اگه بخوایم توی win7 موقع بالا امدن لب تاب دکمه num lock به صورت پیش فرض فعال باشه چیکار میشه کرد.

فكر نكنم با خاموش كردن اين قابليت Save بشه ولي با Hibernate ميشه اين كار رو كرد

Pami
22-12-2009, 16:18
سلام
از کجا بدونیم که همه قطعات لپتاپ سالمند؟
نرم افزاری هست که بتونه چک کنه؟
مخصوصا کارت گرافیک رو؟
مرسی

يعني چي سالم باشه ؟ خب اگه مثلا رم شما سالم نباشه شما قادر به گذشتن از BIOS و لود كردن سيستم عامل نيستيد يا مثلا گرافيك اينطوري باشه تصوير درستي نخواهيد داشت

fmps
22-12-2009, 16:59
يعني چي سالم باشه ؟ خب اگه مثلا رم شما سالم نباشه شما قادر به گذشتن از BIOS و لود كردن سيستم عامل نيستيد يا مثلا گرافيك اينطوري باشه تصوير درستي نخواهيد داشت
من وقتب با کامپیوتر بازی میکنم گیر داره یعنی در طول بازی هی میگره ول می کنه
این میتونه از کارت گرافیک باشه؟

officer
22-12-2009, 17:48
سلام

ممنون

نمیدونید جواب این سوال رو ؟

omid.k
22-12-2009, 20:22
سلام

ممنونفینگر پرینت 1510 از این جنگولک بازی ها نداره من بیشتر از 10 بار نسبش کردم ..... ممکنه مشکل سخت افزاری باشه و قطعی داشته باشه

mos2010
22-12-2009, 22:06
تفاوت گرافیک Intel 4500MHD با Nvidia ION چقدره؟

hooman223
23-12-2009, 09:45
سلام
من ویندوزم سون 64 بیت نمیتونم نه بهش پرینتر نصب کنم نه اسکنر نرم افزار رو نمیشناسه حالا باید چی کنم؟

omid.k
23-12-2009, 11:15
من ویندوزم سون 64 بیت نمیتونم نه بهش پرینتر نصب کنم نه اسکنر نرم افزار رو نمیشناسه حالا باید چی کنم؟
یه بار درایور مخصوص سون رو دانلود کن ببین درست میشه ....

Pami
23-12-2009, 15:54
من وقتب با کامپیوتر بازی میکنم گیر داره یعنی در طول بازی هی میگره ول می کنه
این میتونه از کارت گرافیک باشه؟

اين مشكل يا ميتونه ربط به حرارت زياد GPU داشته باشه يا مشكل نرم افزاري باشه يا از سيستم عامل باشه
همينطور احتمال اشكال در DirecX و فايلهاي بازي هست

به نظر من ربطي به مشكل سخت افزاري نداره

Pami
23-12-2009, 15:55
تفاوت گرافیک Intel 4500MHD با Nvidia ION چقدره؟

اين دوتا پلتفرم باهم كلي تفاوت دارند ، پلتفرم ION براي Netbook ها و پردازنده هاي اتم طراحي شده و بازدهي متفاوتي داره با Intel 4500

Pami
23-12-2009, 15:56
سلام

شما به سايت همون سازنده مراجعه كن ، براي سيستم عامل هاي 64 بيتي سخت افزار ها نياز به درايور مخصوص اون سيستم عامل رو دارند

momo
24-12-2009, 18:06
با سلام من روی ویندوز سون لپتاپم در درایو C دو تا پوشه program file و program file(x86) دارم میخاستم بدونم فرقشون چیه ؟

vafa1353
25-12-2009, 12:07
سلام دوستان من يه Dell 1510 دارم كه ويستا اورجينال روش بود ويندوز خراب شد و هارد رو فرمت كردم و ويندوز اورجينال خودش رو نصب كردم ولي الان اكتيو نيست و كد ميخواد...چيكار كنم؟1 روز محلت دارم اكتيوش كنم...رو CD ويندوز يه كد داره كه قبول نميكنه.

mehrradg23
25-12-2009, 13:03
سلام من يه لبتاب سوني vgn-nw27gf گرفتم dvd ريکاوري رو ساختم چندتا سوال و مشکل دارم
1-ميخوام ويندوز xp بريزم ولي 2 تا درايو مخفي دارم H:recovery و C:reserve system با اون درايو H: که کاري ندارم فرمتشم نميکنم ولي اين درايو C ميخواستم بدونم چيه؟ کارش چيه چرا مخفي هست
2-زماني که ميخوام ويندوز xp بريزم چون اون درايو c وجود داره و فضاشم 100 mb هست ويندوز رو ميريزه رو درايو d اگر اون پارتيشن c رو پاک کنم چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟
3-اگر اون درايو c و h رو از حالت primary خارج کنم ايا با زدن f10 بدون dvd ريکاوري ميتونم از روي هارد ريکاوري کنم يا نه؟؟؟؟؟؟؟
4-مشکل ديگمم اينجاست که زماني که ميام از قسمت ريکاوري restore c: رو بزنم ارو ميده

shadli_m7
26-12-2009, 11:03
سلام دوستان من يه Dell 1510 دارم كه ويستا اورجينال روش بود ويندوز خراب شد و هارد رو فرمت كردم و ويندوز اورجينال خودش رو نصب كردم ولي الان اكتيو نيست و كد ميخواد...چيكار كنم؟1 روز محلت دارم اكتيوش كنم...رو CD ويندوز يه كد داره كه قبول نميكنه.

زیر لپ تاپ بر چسب مایکروسافت هست که اونجا کدی به اسم product code هست . اون رو باید وارد کنید تا اکتیو شه.
:20:

r_22009
26-12-2009, 14:38
سیستمم یک درایو داشت و پاکش کردم. وینوز ویستای اورجینال هم پاک شد و به جاش سون نصب کردم. درایو ریکاوری رو پاک نکردم(مخفی هستش).
اگه ریکاوری رو پاک کنم مشکلی پیش میاد؟
سلام دوست عزیز. نه مشکل خاصی پیش نمیاد فقط دیگه باید فکر ریکاوری کردن و بازگردوندن ویندوز اصلیتو بزاری کنار( البته اگه بتونی این پارتیشن رو پاک کنی):31::31::31::31:

malkemid
26-12-2009, 14:57
سلام
من جدیدا لپتاپم رو می ذارم روی hibernate...ایندفعه بعد از چند وقت اومدم روشن کنم دیدم باطری خالی کرده.آیا موقع hibernate باطری مصرف میشه یا باطری خراب شده؟

a6l3i
26-12-2009, 21:05
سلام
من جدیدا لپتاپم رو می ذارم روی hibernate...ایندفعه بعد از چند وقت اومدم روشن کنم دیدم باطری خالی کرده.آیا موقع hibernate باطری مصرف میشه یا باطری خراب شده؟
موقع Hibernate ( وقتی اون نمودار داره پر میشه) تمامی اطلاعات موجود در Cash سیستم و Ram در هارد ذخیره شده و سیستم کاملا خاموش میشه. و موقع روشن کردن مجدد از هارد بازخوانی میشه. درنتیجه هیچ گونه مصرف باطری ندارید
لپ تاپ تون چیه؟ روی باطری چراغ های نشان دهنده سلامت باطری نداره؟

mehrradg23
26-12-2009, 22:40
سلام من يه لبتاب سوني vgn-nw27gf گرفتم dvd ريکاوري رو ساختم چندتا سوال و مشکل دارم
1-ميخوام ويندوز xp بريزم ولي 2 تا درايو مخفي دارم H:recovery و C:reserve system با اون درايو H: که کاري ندارم فرمتشم نميکنم ولي اين درايو C ميخواستم بدونم چيه؟ کارش چيه چرا مخفي هست
2-زماني که ميخوام ويندوز xp بريزم چون اون درايو c وجود داره و فضاشم 100 mb هست ويندوز رو ميريزه رو درايو d اگر اون پارتيشن c رو پاک کنم چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟
3-اگر اون درايو c و h رو از حالت primary خارج کنم ايا با زدن f10 بدون dvd ريکاوري ميتونم از روي هارد ريکاوري کنم يا نه؟؟؟؟؟؟؟
4-مشکل ديگمم اينجاست که زماني که ميام از قسمت ريکاوري restore c: رو بزنم ارو ميده

دوست من ممنون ميشم
در ضمن يه سري نرم افزاها روي لبتاب هست که رجيستر نشده مثل افيس 2007 کد ميخواد اين بايد چطور رج کرد؟

مکافي نصب شده که روش هست اکتيو شدست يا نه؟

mehrradg23
26-12-2009, 22:41

دوست من ممنون ميشم
در ضمن يه سري نرم افزاها روي لبتاب هست که رجيستر نشده مثل افيس 2007 کد ميخواد اين بايد چطور رج کرد؟

مکافي نصب شده که روي لبتاب ميريزن اکتيو شدست يا نه؟

Pami
26-12-2009, 23:06
نوشته شده توسط malkemid [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام

اول اينكه بعد از چه مدتي لپ تاپ رو استفاده كرديد ؟ يعني چه مدت باتري بدون استفاده بوده ؟
احتمالا لپ تاپ شما سوني هست و اين مشكل رو برخي مدلهاي سوني داشتند

malkemid
26-12-2009, 23:29
موقع Hibernate ( وقتی اون نمودار داره پر میشه) تمامی اطلاعات موجود در Cash سیستم و Ram در هارد ذخیره شده و سیستم کاملا خاموش میشه. و موقع روشن کردن مجدد از هارد بازخوانی میشه. درنتیجه هیچ گونه مصرف باطری ندارید
لپ تاپ تون چیه؟ روی باطری چراغ های نشان دهنده سلامت باطری نداره؟

اول اينكه بعد از چه مدتي لپ تاپ رو استفاده كرديد ؟ يعني چه مدت باتري بدون استفاده بوده ؟
احتمالا لپ تاپ شما سوني هست و اين مشكل رو برخي مدلهاي سوني داشتند

لپتاپم سونی vgnsz340p10 هست.چند وقت که شاید 1 ماه یا بیشتر خاموش بود...چراغ و اینها هم نداره.

momo
27-12-2009, 17:16
دوستان من وایو مدل CW14fx دارم چطوری می تونم وارد set up لپتاپم بشم منظورم set up موقع روشن شدن سیستم هستش

a6l3i
27-12-2009, 17:25
دوستان من وایو مدل CW14fx دارم چطوری می تونم وارد set up لپتاپم بشم منظورم set up موقع روشن شدن سیستم هستش
معمولا همه لپ تاپ ها با زدن F2 موقع ظاهر شدن لوگوی اول سیستم میرن تو SETUP.

ali646464
28-12-2009, 01:03
با سلام خدمت دوستان گل

من یه لپ تاب سونی مدل VGA_CR520E دارم که می خواستم بدونم نصب بازیهایی مثل کال آف دیوتی4 و امثال اینا روی این مدل لپ تاب جواب میده یا نه؟ قبلا همین بازی کال آف رو نصب کردم ولی بازی باز نمیشد، آیا مشکل از گرافیکشه؟ دلیلش چیه؟
اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم.

a6l3i
28-12-2009, 01:23
با سلام خدمت دوستان گل

من یه لپ تاب سونی مدل VGA_CR520E دارم که می خواستم بدونم نصب بازیهایی مثل کال آف دیوتی4 و امثال اینا روی این مدل لپ تاب جواب میده یا نه؟ قبلا همین بازی کال آف رو نصب کردم ولی بازی باز نمیشد، آیا مشکل از گرافیکشه؟ دلیلش چیه؟
اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم.

سلام دوست عزیز
من تو سایت Sony مدل VGN-CR520E ندیدم. کلا سری CR نبود بلکه سری SR هست.
به هرحال تو google که سرچ کردم تو چند تا لینک مثل لینک زیر کارت گرافیک رو "Intel® GM965 Express Chipset " ذکر کرده بودن که معمولا این چیپست بصورت Share هستش.
یعنی برای کارت گرافیک چیپست جداگانه ی ATI یا Nvidia استفاده نشده بلکه چیپست Intel با استفاده از قسمتی از رم سیستم ، عملیات پردازش گرافیک رو انجام میده که متاسفانه قابل ارتقاء هم نیستن.

برای بازی در لپ تاپ ( مخصوصا بازی های سنگین) حتما باید کارت گرافیک غیر Share داشته باشین.

enemy_sniper
28-12-2009, 04:04
سلام،باطری لب تاپ دل 1510 در ایکس پی و ویستا مشکلی نداره ولی در 7 این پیغاما میده:
consider replacing your battery
از لحاظ کارایی مشکلی ندارم مثل قبل جواب میده فقط کنار آیکون باطری در 2 حالت درحال شارژ و یا استفاده ی باطری روش یه ضربدر قرمز خورده ولی مشکلی نداره و زیرش نوشته
windows might shut down suddenly
ولی تا حالا مشکلی در موردش نداشتم؟؟؟؟؟
need help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!0: 19:

mehrradg23
28-12-2009, 11:18
دوست من ممنون ميشم

کسي نيست در اين زمينه تجريه داشته باشه؟

hkh1365
28-12-2009, 13:10
سلام دوستان
من حدود 2 ماه پیش یه 1520 دل خریدم. یه ماه نگذشته بود که بعضی وقتا، موقع بالا اومدن (اون موقعی که نوار رو پر می کنه)، خیلی کند می شد و بعدش می گفت:
cpu 0: failed, Press F1 to resume, Press F2 to setup که البته ّ1 رو میزدم، می رفت تو ویندوز. اما یه روز دیگه اصلا این پیغام رو هم نداد. یعنی وقتی روشن می کردم، صفحه سیاه میومد و چراغ های کپس لاک و ... روشن بود و چراغ نام لاک هم چشمک میزد. چکار باید کنم؟ کسی هست که این مشکل رو قبلا داشته یا روش درمونشو بلد باشه. لطفا واسم ایمیل کنید اگه ممکنه!!!!!!!!!!!!!
hkh1365@yahoo.com (hkh1365@yahoo.com)

r_22009
28-12-2009, 14:27
سلام دوستان
من حدود 2 ماه پیش یه 1520 دل خریدم. یه ماه نگذشته بود که بعضی وقتا، موقع بالا اومدن (اون موقعی که نوار رو پر می کنه)، خیلی کند می شد و بعدش می گفت:
cpu 0: failed, Press F1 to resume, Press F2 to setup که البته ّ1 رو میزدم، می رفت تو ویندوز. اما یه روز دیگه اصلا این پیغام رو هم نداد. یعنی وقتی روشن می کردم، صفحه سیاه میومد و چراغ های کپس لاک و ... روشن بود و چراغ نام لاک هم چشمک میزد. چکار باید کنم؟ کسی هست که این مشکل رو قبلا داشته یا روش درمونشو بلد باشه. لطفا واسم ایمیل کنید اگه ممکنه!!!!!!!!!!!!!
hkh1365@yahoo.com (hkh1365@yahoo.com)
خوب عزیز مشکلی نیست که. حداکثرش اینه که از فایلات یه جایی بکاپ بگیر و ویندوز رو عوض کن به احتمال زیاد درست می شه. وگرنه مشکلت سخت افزاریه:5:

darklord_8
28-12-2009, 14:38
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم. من یه لپتاپ مدل HP Pavilion dv6000 دارم. اول اینکه میخواستم بدونم چجوری میشه فهمید هاردش ساتاست یا آی دی ای. تو device manger نوشته ATA . فکر میکنم IDE باشه. درسته؟
سوال بعدی در مورد رم بود. این مدل تا دو گیگ رم ساپورت میکنه و رم خودش یکه. الان میخواستم دو بگیرم. قبلا که پرسیدم گفتن بین 20 تا 30 تومنه. ولی الان که با نمایندگی صحبت کردم میگه شما نمیتونی یه دو بزاری باید دوتا یک بزاری و میگه 140 تومن میشه! چرا؟

بعدش هم میگه هارد IDE تا 120 بیشتر نداریم.این چه وضعیه؟ اگه بخوام اکسترنال بگیرم چی خوبه؟
ممنون

aryamas
28-12-2009, 17:40
سلام دوست عزیز. نه مشکل خاصی پیش نمیاد فقط دیگه باید فکر ریکاوری کردن و بازگردوندن ویندوز اصلیتو بزاری کنار( البته اگه بتونی این پارتیشن رو پاک کنی):31::31::31::31:
حتی اگر دی وی دی ریکاوری از ویندوز اصلی هم داشته باشم؟

r_22009
28-12-2009, 20:12
حتی اگر دی وی دی ریکاوری از ویندوز اصلی هم داشته باشم؟
شما مارک لپتاپت چیه؟آخه معمولا یا ریکاوری هست یا dvd
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
اگه منظورت دی وی دی که خودت از روی ریکاوری ساختیه باید بگم فک نکنم با اون دیگه مشکلی داشته باشید.

ali_crown
28-12-2009, 21:09
سلام من لپ تاپ دل اینسپیرون 1420 دارم ولی متاسفانه به اینترنت که وصل میشم تمام سایت ها به صورت پیش فرض زبان عربی دارند من میخواهم انگلیسی بشه چه باید بکنم ؟

مثلا سایت گوگل رو به صورت عربی و همچنین ام اس ان و ..... همش عربی میشه . چه کار کتم ؟

لوکیشن ویندوز رو هم روی ایران گذاشتم

H@mid-Vista
28-12-2009, 21:43
سلام من لپ تاپ دل اینسپیرون 1420 دارم ولی متاسفانه به اینترنت که وصل میشم تمام سایت ها به صورت پیش فرض زبان عربی دارند من میخواهم انگلیسی بشه چه باید بکنم ؟

مثلا سایت گوگل رو به صورت عربی و همچنین ام اس ان و ..... همش عربی میشه . چه کار کتم ؟

لوکیشن ویندوز رو هم روی ایران گذاشتم

خوب برو داخل اكسپلورر برو تو منوی تولز ایرنتنت آپشن و در گزینه جنرای و گزینه زبان كه پایین هست زبان عربی رو بردار و فارسی و انگلیسی رو اضافه كن

IE>>>Tools<<<<Internet Option>>>General>>>Language

ali_crown
28-12-2009, 22:05
حمید جان در قسمتی که گفتید هم رفته بودم ولی فقط زیان انگلیسی هست

ali_crown
28-12-2009, 23:09
مثلا من میرم توی سایت فایرفکس . ایت سایت برای من به صورت عربی باز میشه و موزیلا رو به زبان عربی در حالت پیش فرض برای من پیشنهاد به دانلود میکنه .

کجای ویندوز رو تغیر بدم که بشه انگلیسی

hossein_dig
29-12-2009, 00:17
مثلا من میرم توی سایت فایرفکس . ایت سایت برای من به صورت عربی باز میشه و موزیلا رو به زبان عربی در حالت پیش فرض برای من پیشنهاد به دانلود میکنه .

کجای ویندوز رو تغیر بدم که بشه انگلیسی
آآقایون سلام
من نمیدونم سوالات مربوط به ویندوز چه ربطی به مشکلات لپتاپ داره !؟
قدیما که من اینجا بودم کسی به این سوالا جواب نمیداد
یکم زحمت بکشید برید بخش مربوطه ثواب داره :31:

darklord_8
29-12-2009, 00:49
آقا کسی نبود کمک ما کنه؟
حیاتیه
اگه ممکنه فقط بگید چطوری بفهمم هاردم IDE یا SATA تو هر سایتی میرم مدل لپتاپم رو میزنم کلا همه چیزاش با مال من فرق داره. سی پی یو رم ....

hossein_dig
29-12-2009, 01:45
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم. من یه لپتاپ مدل HP Pavilion dv6000 دارم. اول اینکه میخواستم بدونم چجوری میشه فهمید هاردش ساتاست یا آی دی ای. تو device manger نوشته ATA . فکر میکنم IDE باشه. درسته؟
سوال بعدی در مورد رم بود. این مدل تا دو گیگ رم ساپورت میکنه و رم خودش یکه. الان میخواستم دو بگیرم. قبلا که پرسیدم گفتن بین 20 تا 30 تومنه. ولی الان که با نمایندگی صحبت کردم میگه شما نمیتونی یه دو بزاری باید دوتا یک بزاری و میگه 140 تومن میشه! چرا؟

بعدش هم میگه هارد IDE تا 120 بیشتر نداریم.این چه وضعیه؟ اگه بخوام اکسترنال بگیرم چی خوبه؟
ممنون
دوست عزیز مطمعن باش ساتا هستش چون یه 1 سالی من دیگه لپتاپ آی دی ای ندیدم برای اطمینان یه pc wizard نصب کن(مجانیه ، 2مگه تقریبا) تا دلت آرم بگیره:11:

fmps
29-12-2009, 10:42
سلام
رایتر لپتاپم مدتی dvd رو میسوزونه
یعنی موقعی که دیتا میزنم تو 1 % ممیمونه و بعد ارور میده
مشکل از رایتر هست یا نرو؟
رایتر عوض میشه؟
قیمتش چنده؟
کپی هم نمیکنه و ارور میده

Pami
29-12-2009, 12:31
سلام
رایتر لپتاپم مدتی dvd رو میسوزونه
یعنی موقعی که دیتا میزنم تو 1 % ممیمونه و بعد ارور میده
مشکل از رایتر هست یا نرو؟
رایتر عوض میشه؟
قیمتش چنده؟
کپی هم نمیکنه و ارور میده

چه اروري ميده ؟ اگه ارور Power calibration ميده و يا Data Failure هست به احتمال زياد عمر لنز درايو شما به سر رسيده
قيمت DVD RW الان حدود 50 تومن هست براي Sony NEC Optiarc

fmps
29-12-2009, 14:17
چه اروري ميده ؟ اگه ارور Power calibration ميده و يا Data Failure هست به احتمال زياد عمر لنز درايو شما به سر رسيده
قيمت DVD RW الان حدود 50 تومن هست براي Sony NEC Optiarc
ارور burnning faild
تو نرو تو 1% قفل میکنه بعد dvd رو میده بیرون و اون ارور رو میده
با ashampoo هم امتحان کردم که نشد
ولی هر دو سی دس رو میزنه فقط با dvd مشکل دارن

aryamas
29-12-2009, 21:03
شما مارک لپتاپت چیه؟آخه معمولا یا ریکاوری هست یا dvd
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
اگه منظورت دی وی دی که خودت از روی ریکاوری ساختیه باید بگم فک نکنم با اون دیگه مشکلی داشته باشید.

vaio fw390j
خودم ریکاوری گرفتم

hossein_dig
29-12-2009, 23:21
ارور burnning faild
تو نرو تو 1% قفل میکنه بعد dvd رو میده بیرون و اون ارور رو میده
با ashampoo هم امتحان کردم که نشد
ولی هر دو سی دس رو میزنه فقط با dvd مشکل دارن
با تائید حرف دوستمون عمر اوپتیکتون تموم شده باید تعویش بشه
50 تا 80 کنار بزارید

darklord_8
30-12-2009, 00:46
با برنامه ای که گفتید کار کردم آخرش نفهمیدم sata یا ide

کسی قیمت رم یک گیگ SDRAM -DDRII رو میدونه؟ ممنون

Pami
30-12-2009, 01:13
کسی قیمت رم یک گیگ SDRAM -DDRII رو میدونه؟ ممنون

حدود 15 هزار تومان هست ،‌نهايتا 20 هزار تومن

a6l3i
30-12-2009, 08:41
مخلص همه دوستان

لپتاپم Latitude-D820 هستش با یگ گیگ رم.
می خوام کنار XP یه 7 هم بریزم. رم رو 2 کنم یا 4؟ 3 گیگ هم میشه کرد؟ یعنی فعلا یه 2گیگ بندازم وردل 1گیگ ، اگه دیدم کم میآره یه 2ی دیگه میندازم ، بشه 4.

ممنون . . .

milaneze667
30-12-2009, 10:23
اگه میشه جواب بدبن دارم دیونه میشم!!!من CW1NFX/B گرفتم ولی فکر میکنم اشتباه کردم!!!چنتا ایراد داره:))
1)بعضا ازش یه صدا شبیه تیک تیک ساعت میاد!!
2)از روی کیبورد صدای جزززززززززززز میاد هم فکر میکنم از فن میاد هم فکر میکنم از DVDوblue ray چون ار همه جا میاد نمیدونم!!صدای هارد نیستاااااااا!!!!!
3)CPU شدید کار مینه انگار برنامه سنگین دارم اجرا میکنم در حالی که فقط اینترنتم!!!فن خیلی تندکار میکنه!!!!
4)وقتی ریز میشم رو lcd خطوط سفید عمودی هست البته تو عکس دیده نمیشه تو جاهایی که زمینه سیاه هست بشتر معلومه:))
ترو خدا بگین چیکارکنم

darklord_8
30-12-2009, 11:00
حدود 15 هزار تومان هست ،‌نهايتا 20 هزار تومن
ممنون
پس نمایندگی چطوری حساب میکنه که میگه 140؟
اگرم ممکنه سوال اول هم جواب بدید (درباره هارد)
ممنون

Pami
30-12-2009, 14:46
ممنون
پس نمایندگی چطوری حساب میکنه که میگه 140؟

140 ؟؟؟؟؟ كدوم نمايندگي همچين قيمتي داده براي رم ؟
رم DDR2 667 رو من خودم براي لپ تاپم 1 گيگ خريدم 17 هزار تومن

Pami
30-12-2009, 14:49
اگه میشه جواب بدبن دارم دیونه میشم!!!من CW1NFX/B گرفتم ولی فکر میکنم اشتباه کردم!!!چنتا ایراد داره:))
1)بعضا ازش یه صدا شبیه تیک تیک ساعت میاد!!
2)از روی کیبورد صدای جزززززززززززز میاد هم فکر میکنم از فن میاد هم فکر میکنم از DVDوblue ray چون ار همه جا میاد نمیدونم!!صدای هارد نیستاااااااا!!!!!
3)CPU شدید کار مینه انگار برنامه سنگین دارم اجرا میکنم در حالی که فقط اینترنتم!!!فن خیلی تندکار میکنه!!!!
4)وقتی ریز میشم رو lcd خطوط سفید عمودی هست البته تو عکس دیده نمیشه تو جاهایی که زمینه سیاه هست بشتر معلومه:))
ترو خدا بگین چیکارکنم

مورد 1 كه فكر كنم مربوط به فن و هيت سينك ميشه كه توليد نويز ميكنه
2 رو بايد از نزديك ديد تا بشه نظر داد
3 هم ببينيد تو ويندوز چه برنامه اي فعال هست و داره از CPU استفاده ميكنه
گزينه 4 رو هم درست نفهميدم ،‌ اگه منظورتون زاويه ديد هست كه تو عمودي نقاط مشكي سفيد ميشه طبيعي هست

darklord_8
30-12-2009, 15:31
140 ؟؟؟؟؟ كدوم نمايندگي همچين قيمتي داده براي رم ؟

نمایندگی رسمی hp . قبلا ازش باتری خریدم. خودم هم موندم . طرف میگه "شما باید دوتا 1 گیگ بگیری که میشه 140 . هارد IDE هم 120 بالاتر نداره که 80 تومن میشه"
باید بیخیال نمایندگی بشم
میشه یه جای خوب معرفی کنید؟
میگن بازار کامپیوتر که پایین تر ولیعصره خوبه. ؟؟؟؟
البته امروز اونجا نمیرم :46:
ممنون

fmps
30-12-2009, 21:58
با تائید حرف دوستمون عمر اوپتیکتون تموم شده باید تعویش بشه
50 تا 80 کنار بزارید
دوستان من با یه رایتر اکسترنال امتحان کردم اونم نزد
هم با نرو هم با خود ویندوز امتحان کردم
مشکل از کجاست؟:13:

r_22009
31-12-2009, 12:31
دوستان من با یه رایتر اکسترنال امتحان کردم اونم نزد
هم با نرو هم با خود ویندوز امتحان کردم
مشکل از کجاست؟:13:
ارورش چیه؟؟؟؟

fmps
31-12-2009, 13:24
ارورش چیه؟؟؟؟
تو 1% قفل میکته یعد از 1 ربع میگه burning falid

r_22009
31-12-2009, 13:39
تو 1% قفل میکته یعد از 1 ربع میگه burning falid
بهتره با نرم افزار های دیگه هم امتحان کنی
clone cd,ashampoo

ممکنه هم مشکل از ویندوز باشه. یه بار ویندوزتو عوض کن یا با لینوکس رایت کن ببین همین مشکلو داری؟؟؟؟؟؟

شبکار
31-12-2009, 18:06
سلام دوستان:
دنبال نرم افزار fingerprint برای لب تاب vaio sr46gd می گردم.
یکی کمکم کنه؟!!!!!!!!!!!:2:

a6l3i
31-12-2009, 19:32
سلام دوستان:
دنبال نرم افزار fingerprint برای لب تاب vaio sr46gd می گردم.
یکی کمکم کنه؟!!!!!!!!!!!:2:
ویندوزتون چیه؟ تو سایت خود سونی نبود :

CATALONIA
31-12-2009, 22:40
سلام دوستان من یه لپ تاپ sony cs 325 دارم و وقتی که بلوتوثشو فعال میکنم از کامپیوتر به موبایل میفرسته ولی وقتی میخوام از موبایل به کامپیوتر چیزی بلوتوث کنم failed میشه و نمیفرسته
میخواستم بدونم مشکل از موبایله کامپیوتره یا فایله
Pami
01-01-2010, 00:11
سلام دوستان من یه لپ تاپ sony cs 325 دارم و وقتی که بلوتوثشو فعال میکنم از کامپیوتر به موبایل میفرسته ولی وقتی میخوام از موبایل به کامپیوتر چیزی بلوتوث کنم failed میشه و نمیفرسته
معمولا از كامپيوتر به موبايل نياز به Pair كردن نيست ولي برعكسش نياز به Pair كردن داره ،‌ اول گوشي رو به كامپيوتر شناسايي كنيد بعد امتحان كنيد

r_22009
01-01-2010, 12:04
به جز pair کردن یه راه دیگه هم هست. می تونی روی علامت بلوتوث کنار ساعت ویندوز کلیک راست کنی و recieve a file رو بزنی

mehrradg23
01-01-2010, 16:32
دوست من ممنون ميشم

r_22009
01-01-2010, 19:44

اون درایو میزانیه که ویندوز 7 رزرو می کنه دست به اون نزن. پیشنهاد می کنم به ریکاوری هم دست نزنی که دچار مشکل می شی
در مورد ریکاوری هم اگه سه چهار بار restore c: رو زدی و ارور داد باید full restore بکنی. اما من یه بار این مشکلو داشتم چند بار ریستور سی رو زدم و ارور داد و ریست شد اما بعد از چند بار درست شد
در مورد آفیس و اینا هم باید پاک کنی و ورژن های موجود در بازارو روش نصب کنی
در مورد مکافی هم اطلاعی ندارم. اما به نظر من که آنتی ویروس آشغالیه اگه پاکش کنی بهتره.

mehrradg23
01-01-2010, 20:05
اون درایو میزانیه که ویندوز 7 رزرو می کنه دست به اون نزن. پیشنهاد می کنم به ریکاوری هم دست نزنی که دچار مشکل می شی
در مورد ریکاوری هم اگه سه چهار بار restore c: رو زدی و ارور داد باید full restore بکنی. اما من یه بار این مشکلو داشتم چند بار ریستور سی رو زدم و ارور داد و ریست شد اما بعد از چند بار درست شد
در مورد آفیس و اینا هم باید پاک کنی و ورژن های موجود در بازارو روش نصب کنی
در مورد مکافی هم اطلاعی ندارم. اما به نظر من که آنتی ویروس آشغالیه اگه پاکش کنی بهتره.

يه مشکلي هنوز هست
اينکه ويندوز xp که ميريزم ميريزه توي درايو d درايو c همون system reserve هست ولي در ويندوز 7 همچين مشکي ندارم
در ضمن ويندوز xp رو که ميريزم ميخواد بياد بالا خود به خود ريست ميشه و اصلا بالا نماد و وقتي که ميرم ويندوز 7 ميريزم ميبينم اون پارتيشنهايي که ساخته بودم رو پاک کرده و شده 2 تا پاتيشنه که يکي ويندوز 7 توش هست و اون يکي هم خالي خالي هست
اين مشکلات رو چطوري حلش کنم؟

a6l3i
01-01-2010, 22:04
سلام رفقا ، سال پیش یه سوال کردم ، یه جوون مرد پیدا میشه جوابمون رو بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلص همه دوستان

می خوام کنار XP یه 7 هم بریزم. رم رو 2 کنم یا 4؟ 3 گیگ هم میشه کرد؟ یعنی فعلا یه 2گیگ بندازم وردل 1گیگ ، اگه دیدم کم میآره یه 2ی دیگه میندازم ، بشه 4.

ممنون . . .

Pami
02-01-2010, 11:37
نوشته شده توسط a6l3i [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مخلص همه دوستان

اين لپ تاپ نهايت فكر كنم باس DDR2 667 رو قبول كنه و تو 4 گيگ بودنش شك دارم (‌مدل D830 رم 4 گيگ قبول ميكنه)
شما رم 2 گيگ باس 667 استفاده كنيد يعني 2 تا 1 گيگ 667

amhain
02-01-2010, 12:29
سلام بلوتوث لپ تاپ من مشکل پيدا کرده تو

Device manager\other device\bluetooth peripheral device

پريده.لپ تاپم سی دی درايوراشو نداره.بايد از نت بگيرم.کسی ميتونه منو راهنمايی کنه که چه جوری و از کدوم سايت بايد بگيرم؟

مدل لپ تاپم vaio-vpccw16fg

ويندوزم 7 home premium

r_22009
02-01-2010, 13:39
يه مشکلي هنوز هست
اينکه ويندوز xp که ميريزم ميريزه توي درايو d درايو c همون system reserve هست ولي در ويندوز 7 همچين مشکي ندارم
در ضمن ويندوز xp رو که ميريزم ميخواد بياد بالا خود به خود ريست ميشه و اصلا بالا نماد و وقتي که ميرم ويندوز 7 ميريزم ميبينم اون پارتيشنهايي که ساخته بودم رو پاک کرده و شده 2 تا پاتيشنه که يکي ويندوز 7 توش هست و اون يکي هم خالي خالي هست
اين مشکلات رو چطوري حلش کنم؟
برای مشکلات نصب ویندوز xp برو اینجا:

infernalboy
03-01-2010, 19:56
با سلام.
من latitude d 630 دارم.مودمadsl وایرلس گرفتم.شبکه رو پیدا نمیکنه.کارت شبکه ام وصله .از طریق کابل هم به اینترنت وصل هستم.پشتیبانی شاتل میگفت اگه وقتی رو wireless network conection راس کلیک میکنی و properti میگیری اگه تب wireless نداره با نرم افزار خاصی باید کانکت شی.من که چنین نرم افزاری پیدا نکردم.کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Pami
03-01-2010, 21:03
با سلام.
من latitude d 630 دارم.مودمadsl وایرلس گرفتم.شبکه رو پیدا نمیکنه.کارت شبکه ام وصله .از طریق کابل هم به اینترنت وصل هستم.پشتیبانی شاتل میگفت اگه وقتی رو wireless network conection راس کلیک میکنی و properti میگیری اگه تب wireless نداره با نرم افزار خاصی باید کانکت شی.من که چنین نرم افزاری پیدا نکردم.کسی میتونه راهنماییم کنه؟

در انجمن شبكه مطرح كنيد

شبكه هاي كامپيوتري ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

a6l3i
03-01-2010, 21:13
سلام دوستان

سلام بلوتوث لپ تاپ من مشکل پيدا کرده تو
Device manager\other device\bluetooth peripheral device
پريده.لپ تاپم سی دی درايوراشو نداره.بايد از نت بگيرم.کسی ميتونه منو راهنمايی کنه که چه جوری و از کدوم سايت بايد بگيرم؟
مدل لپ تاپم vaio-vpccw16fg
ويندوزم 7 home premium

این سایت سونی هم عجب دنگ و فنگی داره!! شونصد تا امضا باید بدی تا کارت راه بیافته. بهتره از خود سایت Sony دالود کنی:
1- برو به لینک زیر:

2- مدل لپ تاپت رو در کادر قرمزی که زدم مشخص کن ( منوها یکی یکی از بالا ظاهر میشن.) و GO رو بزن

3- تو عکس زیر روی کادر قرمز کلیک کن

4- تو صفحه جدید برو به آخر صفحه و روی Proceed کلیک کن
5- تو صفحه جدید ، آخر صفحه روی Agree کلیک کن:
6- حالا درایورهای سیستم شما در دسترس هستن. شماره 10 مربوط به Bluetooth هستش

موفق باشین . . .

-------------------------------------

با سلام.

این بحث مربوط به تاپیک راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم میشه.
فعلا این رو داشته باش که : تو Wireless Network Connection تب Wireless اصلا وجود نداره!!! باید همونجا ، از Internet Protocol(TCP/IP یه Properties بگیری و ببینی رو اتومات تنظیم شده یا دستی؟

خبرشو تو تاپیک مربوطه بهم بده.

@R3Z
03-01-2010, 21:28
سلام بچه ها
من چند روز پیش یه لپ تاپ هدیه گرفتم که هیچ جاش مدلشو ننوشته!!!فقط میدونم که چینیه!
حالا من یه مشکلی باهاش دارم که my documents ش در ظاهر مشکلی نداره ولی وقتی که واردش میشم تو adres bar به جای my documents یه نوشته چینی مینویسه.
حالا این مشکل من نیست مشکلم اینه که هیچ بازی ای رو نمیتونم سیو کنم چون سیوای اکثر بازیا میره تو my documents راهی نیست بتونم این مشکلو حل کنم؟.(جز نصب ویندوز چون ویندوز ریختنشم دردسر داره:دی)

a6l3i
03-01-2010, 21:52
سلام بچه ها
من چند روز پیش یه لپ تاپ هدیه گرفتم که هیچ جاش مدلشو ننوشته!!!فقط میدونم که چینیه!
حالا من یه مشکلی باهاش دارم که my documents ش در ظاهر مشکلی نداره ولی وقتی که واردش میشم تو adres bar به جای my documents یه نوشته چینی مینویسه.
حالا این مشکل من نیست مشکلم اینه که هیچ بازی ای رو نمیتونم سیو کنم چون سیوای اکثر بازیا میره تو my documents راهی نیست بتونم این مشکلو حل کنم؟.(جز نصب ویندوز چون ویندوز ریختنشم دردسر داره:دی)

اولا مبارکه ، بالاخره مشکلت هست یا نیست . تو کنترل پنل ، تو Religion & Language ببین تو عکس زیر اوضاع چطوره؟ باید اینجری باشه:

نبود CD ویندوز بذار ، جای تیک ها رو عوض کن . ببین جور میشه؟ فکر کنم تو تاپیک رفع مشکلات ویندوز ، زودتر مشکلت حل شه.

@R3Z
03-01-2010, 22:26
اولا مبارکه
قربونت برم :x

بالاخره مشکلت هست یا نیست
این که اسمش چینیه مشکلی نیست این که برنامه ها نمیتونن تو اون آدرس وارد شن مشکله.یعنی من اگه اونجا حتی یه فایل pdf هم بریزم نمیتونم بازش کنم

تو کنترل پنل ، تو Religion & Language ببین تو عکس زیر اوضاع چطوره؟
تیکا دقیقا برعکسه اینه هیچکدومشونم نمیشه تیک زد یا تیکشو برداشت حتی با سیدی ویندوز :دی

a6l3i
03-01-2010, 23:23
تو جعبه خودش ، CD اورجینال ویندوز باهاش نبود؟
اگه تیگ پائینی رو نمیشه برداشت ، لاقل بالائی رو بزن تا هر دوتا رو بریزه. اون وقت farsi بهش اضافه میشه.

@R3Z
04-01-2010, 01:48
تو جعبه خودش ، CD اورجینال ویندوز باهاش نبود؟
نه :(

اگه تیگ پائینی رو نمیشه برداشت ، لاقل بالائی رو بزن تا هر دوتا رو بریزه. اون وقت farsi بهش اضافه میشه.
دوتاشون غیر قابل انتخابن...فک کنم راهی نباشه :-S :دی
حالا فارسیش مهم نیست مهم همون my documents شه :(

a6l3i
04-01-2010, 14:29
اگه سیستمت دست من بود ، تا حالا صد بار ( شایدم 99 بار) فرمتش کرده بودم. زیاد لوسش نکن. بهش بگو اینجا ایرانه ، یهو دیدی . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط بپا از داشتن درایورهاش قبل از فرمت مطمئن شی که بعدا نیافتی تو هچل . . .

موفق باشی . . .

r_22009
05-01-2010, 13:32
دوست عزیز یه ویندوز می خوای عوض کنی دیگه. نیم ساعت حله

behnam_n80
05-01-2010, 13:45
دوستان من در وصل شدن به ایترنت با نوت بوکم مشکل دارم
در اصل به مودم وایرلسم وصل میشه ولی اون کره زمینه که میگه به نت وصلی آبی نمیشه
من با کابل که میزنم به مودم وصل میشه ولی با وایرلس نه
با گوشیم میتونم به وایرلس وصل شم پس از مودم نیس همچنین نوت بوکم جاها دیگه به وایرلس وصل میشه
2 3 جا شنیدم ماله ویستاس اما را حلشا نمیدونستن
ویندوزه نوت بوکم بیزینس و 64 بیتی هس
ممنون میشم کمکم کنین

Pami
05-01-2010, 16:34
دوستان من در وصل شدن به ایترنت با نوت بوکم مشکل دارم
در اصل به مودم وایرلسم وصل میشه ولی اون کره زمینه که میگه به نت وصلی آبی نمیشه
من با کابل که میزنم به مودم وصل میشه ولی با وایرلس نه
با گوشیم میتونم به وایرلس وصل شم پس از مودم نیس همچنین نوت بوکم جاها دیگه به وایرلس وصل میشه
2 3 جا شنیدم ماله ویستاس اما را حلشا نمیدونستن
ویندوزه نوت بوکم بیزینس و 64 بیتی هس
ممنون میشم کمکم کنین

شما اگر اطمينان داريد كه به ADSL Wireless Router وصل ميشيد ولي به اينترنت دسترسي نداريد چك كنيد كه تنظيمات وايرلس لپ تاپ شما همراه با IP نباشه

emgjey
05-01-2010, 18:08
با سلام
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه. ولی میپرسم
من میخوام از pc که اینترنت ADSL داره به لپتاپ اینترنت بدم. مودمم دو تا خروجی usb و lan داره
اول میخواستم بدونم آیا میتونم با usb به کامپیوتر و با lan به لپتاپ اینترنت بدم؟
بعد اینکه آیا همون ip هایی که تو pc دادم رو عینا باید برای لپتاپ وارد کنم؟
مثلا تنظیمات در pc به صورت زیره. برای لپتاپ هم همین اعداد رو باید وارد کنم؟

اگه تنظیمات دیگه ای هم داره خواهشاً بگید

r_22009
05-01-2010, 18:53
با سلام
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه. ولی میپرسم
من میخوام از pc که اینترنت ADSL داره به لپتاپ اینترنت بدم. مودمم دو تا خروجی usb و lan داره
اول میخواستم بدونم آیا میتونم با usb به کامپیوتر و با lan به لپتاپ اینترنت بدم؟
بعد اینکه آیا همون ip هایی که تو pc دادم رو عینا باید برای لپتاپ وارد کنم؟
مثلا تنظیمات در pc به صورت زیره. برای لپتاپ هم همین اعداد رو باید وارد کنم؟

اگه تنظیمات دیگه ای هم داره خواهشاً بگید
درست حدس زدید اینجا جاش نبود یه سری به اینجا بزنید:

amhain
06-01-2010, 10:16
سلام دوستان

این سایت سونی هم عجب دنگ و فنگی داره!! شونصد تا امضا باید بدی تا کارت راه بیافته. بهتره از خود سایت Sony دالود کنی:
1- برو به لینک زیر:

2- مدل لپ تاپت رو در کادر قرمزی که زدم مشخص کن ( منوها یکی یکی از بالا ظاهر میشن.) و GO رو بزن

3- تو عکس زیر روی کادر قرمز کلیک کن

4- تو صفحه جدید برو به آخر صفحه و روی Proceed کلیک کن
5- تو صفحه جدید ، آخر صفحه روی Agree کلیک کن:
6- حالا درایورهای سیستم شما در دسترس هستن. شماره 10 مربوط به Bluetooth هستش

موفق باشین . . .

-------------------------------------

مرسي به خاطر راهنمايت.من دانلود كردم.نصبم كردم ولي هنوز تو device manager مشكلم سر جاشه.بايد چيكار كنم؟:41:

behnam_n80
06-01-2010, 11:56
شما اگر اطمينان داريد كه به ADSL Wireless Router وصل ميشيد ولي به اينترنت دسترسي نداريد چك كنيد كه تنظيمات وايرلس لپ تاپ شما همراه با IP نباشه

مشیه یکم بیشتر توضیح بدین
متوجه نشدم.مثلا چه جوری مطمئن بشم وصل شده یا نه؟
ممنون

Pami
06-01-2010, 12:46
مشیه یکم بیشتر توضیح بدین
متوجه نشدم.مثلا چه جوری مطمئن بشم وصل شده یا نه؟
ممنون

اگر چه به بخش لپ تاپ مربوط نميشه ولي شما تو Task bar همون گوشه بقل ساعت رو وايرلس كليك كنيد ببينيد به مودم وصل شديد يا نه
براي اينكه تنظيمات ip رو چك كنيد بريد به Control panel و network & sharing و تو قسمت adapter setting روي وايرلس راست كليك كنيد و داخل properties گزينه ipv4 رو چك كنيد

farshad-v3x
06-01-2010, 17:26
FONT="Arial Black"][/FONT] من حدود یک سال میشه که نوت بوک اچ پی خریدم.یه مدت هست که روی صفحه نمایشم بعضی وقتا یه خط های مورب و افقی مثله پارازیت میافته و قطع و وصل میشه. چند جای مختلف هم امتحان کردم و هست. البته همیشگی نیست. لطفا راهنمایی کنید از نگرانی در بیام. مرسی :41:

jookerr
06-01-2010, 20:04
سلام لب تاپ من hp dv-5 هستش وقتی آداپتور رو وصل میکنم این پیام رو نمایش میده
for full performance connect a higher capacity ac adapter بعضی اوقاتم روشن نمیشه باید آداپتور رو چند بار به برق بزنم در بیارم شاید درست بشه

a6l3i
06-01-2010, 23:22
مرسي به خاطر راهنمايت.من دانلود كردم.نصبم كردم ولي هنوز تو device manager مشكلم سر جاشه.بايد چيكار كنم؟:41:
سلام
شاید من ورژن اشتباهی رو گفتم ، همونجا یه سرچ بزن ، ببین ورژن های دیگه ای نداشته؟
ضمن نصب ارور نداد؟

amhain
07-01-2010, 10:15
سلام
شاید من ورژن اشتباهی رو گفتم ، همونجا یه سرچ بزن ، ببین ورژن های دیگه ای نداشته؟
ضمن نصب ارور نداد؟
سلام
نه فكركنم درسته.موقع نصب ارور نداد.راحت نصب شد.البته الان بلوتوثم كارميكنه ولي گير داره.بلوتوث لپتاپاي ديگرو پيدانمي كنه.بعضي گوشيارم پيدا نميكنه.درايورشم كه گرفتم نصب كردم ولي بازم bluetooth peripheral device توديوايس منيجر علامت داره.يكي لطفا به من بگه بايد چيكاركنم.:19:

HOJ@T5
07-01-2010, 14:25
سلام

من یه مشکلی لب تاپ پیدا کرده که به اینترنت وصل نمیشه!!!
مودم و کابل تلفن و پریز اینها رو همرو چک کردم اما جواب نمیده و ارور 680 میده.

اینم از خطا

اینم از مودم که نوشته This device is working properly. درست کار میکنه اما باز نمیدونم مشکل از کجاست!!!
راستی مودم دایال آپ هستش و ویندوز هم ویستا.

لطفا کمک کنید....

با سپاس.............

saman3230
07-01-2010, 14:38
سلام

اینم از خطا

اینم از مودم که نوشته This device is working properly. درست کار میکنه اما باز نمیدونم مشکل از کجاست!!!

لطفا کمک کنید....

با سپاس.............

سلام دوست عزیز

مکشل NO DIAL TONE یعنی ایراد از سیم تلفن شماست

چون وقتی مودم این ارور می ده یعنی بوق آزاد دریافت نمیکنه

HOJ@T5
07-01-2010, 14:53
سلام دوست عزیز

مکشل NO DIAL TONE یعنی ایراد از سیم تلفن شماست

چون وقتی مودم این ارور می ده یعنی بوق آزاد دریافت نمیکنه

سلام.ممنون که جواب دادی.

عزیز جان سیم تلفن هم درسته اما هنوز ارور 680 میده:18:!!!!!!!!!!!!!!!

sanam1
07-01-2010, 23:23
سلام دوستان
من لپ تاپم نرم افزار office trial روش بود الان دیگه کار نمیکنه
حالا باید اونو uninstall کنم و یکی دیگه خودم روش نصب کنم؟
فقط مشکل اینه که ویندوزم 64بیتی هست،برای نصب office مشکلی پیش نمیاد که؟!!

a6l3i
08-01-2010, 00:51
سلام

اینم از خطا

لطفا کمک کنید....

با سپاس.............

سلام دوست عزیز
همونطور که دوستمون گفتن این مشکل فقط از نبودن بوق آزاده.

1- سوکت رو با یه تلفن چک کن که حتما بوق داشتهن باشین
2- من تو عکس بالا دوتا مودم میبینم. شاید تو تنظیمات ای که واسه وصل شدن به ISP انتخاب کردین ، مودم دوم که از نوع Blue tooth هست ، انتخاب شده باشه. مطمئن شید که تو تنظیمات مودم اول رو انتخاب کردی.
3- قبلا هم با همین سوکت و همین ویندوز وصل شدین؟

saman3230
08-01-2010, 01:32
سلام دوستان
من لپ تاپم نرم افزار office trial روش بود الان دیگه کار نمیکنه
حالا باید اونو uninstall کنم و یکی دیگه خودم روش نصب کنم؟
فقط مشکل اینه که ویندوزم 64بیتی هست،برای نصب office مشکلی پیش نمیاد که؟!!

نه شما با خیال راحت office جدید نصب کتید

Hi5
08-01-2010, 11:50
سلام دوست عزیز
همونطور که دوستمون گفتن این مشکل فقط از نبودن بوق آزاده.

1- سوکت رو با یه تلفن چک کن که حتما بوق داشتهن باشین
2- من تو عکس بالا دوتا مودم میبینم. شاید تو تنظیمات ای که واسه وصل شدن به ISP انتخاب کردین ، مودم دوم که از نوع Blue tooth هست ، انتخاب شده باشه. مطمئن شید که تو تنظیمات مودم اول رو انتخاب کردی.
3- قبلا هم با همین سوکت و همین ویندوز وصل شدین؟

سلام.

1-چک کردم بوق آزاد داشت!
2- نه عزیز من فقط توی تنظیمات کانکشن فقط مودم رو علامت زدم!
3-بله بار ها و بارها من وصل شدم اما نمیدونم یهو چی شد به این روز افتاد!

حالا بنظر شما میتونه از پورت باشه؟(جایی که سیم تلفن رو اونجا میزنیم؟)

sahand_20012003
08-01-2010, 13:59
دوستان لطفا منو هم راهنمایی کنید من یه لپ تاپ dell1535 دارم که دکمه وایرلسش شکسته راهی هست که بشه وایرلسش رو یکسره کرد یعنی همیشه روشن بمونه یا باید بره تعمیر؟

saman3230
08-01-2010, 14:09
سلام.

1-چک کردم بوق آزاد داشت!
2- نه عزیز من فقط توی تنظیمات کانکشن فقط مودم رو علامت زدم!
3-بله بار ها و بارها من وصل شدم اما نمیدونم یهو چی شد به این روز افتاد!

حالا بنظر شما میتونه از پورت باشه؟(جایی که سیم تلفن رو اونجا میزنیم؟)

اگر از همه ی این چیزهایی که در بالا گفته شد اطمنیان کامل دارید

2 تا امکان وجود داره !!

مودمت سوحته (چون مدمی که اشتباها به برق می خوره چیپش سالم می مونه و فقط دایالر می سوزه یعنی ویندوز می شناسه اما دیگه نمی تونه مشاره بگیره !!

یا اینکه پورت مودمت یا خراب شده یا یکی از اون 2 فلزی که توش هست کج شده

Pami
08-01-2010, 22:37
دوستان لطفا منو هم راهنمایی کنید من یه لپ تاپ dell1535 دارم که دکمه وایرلسش شکسته راهی هست که بشه وایرلسش رو یکسره کرد یعنی همیشه روشن بمونه یا باید بره تعمیر؟

بطور عادي نميشه اين كار رو كرد ، بايد باز بشه و تعمير بشه
كار زيادي نداره ، تعمير اينطور موارد راحت هست

Hi5
09-01-2010, 09:54
اگر از همه ی این چیزهایی که در بالا گفته شد اطمنیان کامل دارید

2 تا امکان وجود داره !!

مودمت سوحته (چون مدمی که اشتباها به برق می خوره چیپش سالم می مونه و فقط دایالر می سوزه یعنی ویندوز می شناسه اما دیگه نمی تونه مشاره بگیره !!

یا اینکه پورت مودمت یا خراب شده یا یکی از اون 2 فلزی که توش هست کج شده

امکان داره پورت خراب باشه...ممنون از پاسخ با سپاس...:11:

nohsen
09-01-2010, 22:39
سلام دوستان من يك لب تاپ توشيبا دارم كه رمش 2 گيگ.سيپيو1.7 كورتودو وهارد 160 .مدتي است كه سيستم عامل انرا xp كرده ام تقريبا 5 ماهي ميشود كه با ويندوز xp روي لب تابم كار كردم ولي الان مدتي است كه هنگامي كه نرم افزار هاي پلير را باز ميكنم و مشغول خواندن فايل mp3 ميشود هاردم مداوم درگير ميشود و چراغ هارد يكسره ميشود.به نظر شما مشكل از كجاست با تمام نرم افزارهاي پلير به همين حالت است.

saman3230
10-01-2010, 00:32
سلام دوستان من يك لب تاپ توشيبا دارم كه رمش 2 گيگ.سيپيو1.7 كورتودو وهارد 160 .مدتي است كه سيستم عامل انرا xp كرده ام تقريبا 5 ماهي ميشود كه با ويندوز xp روي لب تابم كار كردم ولي الان مدتي است كه هنگامي كه نرم افزار هاي پلير را باز ميكنم و مشغول خواندن فايل mp3 ميشود هاردم مداوم درگير ميشود و چراغ هارد يكسره ميشود.به نظر شما مشكل از كجاست با تمام نرم افزارهاي پلير به همين حالت است.

توصیه من به شما نصب مجدد ویندوز اما اگر نیم خواهید اینکارو انجام بدید

با یه نرم افزار TUNING مثل ADVANCE SYSTEM CARE یا TUNE UP UTILITY دستگاه کاملا چک کنید تا از وجود JUNK FILE و خطا در رجیستری اطمنیان پیدا کنید

r_22009
10-01-2010, 12:25
با registry cleaner هم یه تستی بکن

nohsen
10-01-2010, 12:48

با یه نرم افزار TUNING مثل ADVANCE SYSTEM CARE یا TUNE UP UTILITY دستگاه کاملا چک کنید تا از وجود JUNK FILE و خطا در رجیستری اطمنیان پیدا کنید
دوستان من ويندوز هم تعويض كرده ام همه نوع ويندوز xp امتحان كرده ام ولي همچنان مشكل پا بر جاست خيلي ممنون

Hectorist
10-01-2010, 14:21
سلام.
من یه لپ تاپ Acer TravelMate 2480 دارم. با خروجی اسپیکرش مشکل دارم! SPDIF نوشته روش. میخوام اسپیکرم رو بهش وصل کنم تا صدا از اسپیکر بیاد. اینجوریه که بعضی وقتها جواب میده و بعضی وقتها نه. بعضی وقتا صدا میاد از اسپیکر وقتی فیش رو میزنم توش بعضی وقتا هم نمیاد! الان خیلی وقته که هر دفعه تست میکنم صدا از اسپیکر نمیاد و قطع میشه کلا! نه از اسپیکر خود لپ پخش میشه و نه اسپیکر PC! چه کار کنم اینو؟>

saam_metal5
10-01-2010, 17:52
با سلام دوستان اینجا میخوام چنتا سوال اساسی بپرسم شاید به درد بقیه هم بخوره 1-چرا کلیدهای F1 تا F12 توی STUDIO 1555 کار نمی کنه؟ مثلا من توی مرورگر OPERA میرم و کلید F11 یا F12 رو میزنم هیچ واکنشی نشون نمیده ولی در صورتی که باید عمل بکنه خوب سوال 2- من روزانه شاید 8 ساعت با لپ تاپم یکسره بدو ن استراحت کار می کنم مشکلی نداره؟یعنی واسه لپ تاپ مشکلی پیش نمیاد؟ من از دوستان پرسیدم گفتن باطریش رو در بیار و کار بکن بهتره یعنی مستقیم به برق بزن خوب میخوام بدونم نمیشه توی تنظیمات وقتی به برق میزنم باطریش رو غیر فعال بکنیم؟اگه امکانش هست لطفاً را هنمایی بکنیدچون نمیشه هی باطری رو در بیارم و جا بندازم میترسم خرااب بشه
و سوال آخر اینکه لپ تاپم صداش بعضی وقتا قاطی میکنه یعنی آهنگ میزارم صدا نداره چیکار کنم؟ راستی رو کیبورد که صدا رو کم و زیاد میکنم بعضی وقتا مقدار کم و زیاد شدنش رو روی lCD نشون نمیده اما کم و زیاد میشه نور صفحش هم همین مشکل رو داره

saam_metal5
10-01-2010, 18:09

خوب دوست خوب بهترین گزینه به نظر من عوض کردن ویندوز هستش آخه ویندوز های xp که ما ایرانی ها استفاده می کنیم اکثراً crack شده هستن بعد یه مدت باید عوض بشن

iman206
10-01-2010, 20:08
سلام
من روی لپ تاپم آفیس داشتم که سریال میخواست و هر سریالی زدم نشد. میخواستم 2007 و حتی 2003 نصب کنم که ارور داد منم پاکش کردم به روش دستی چون معمولی پاک نمی شد.اما زوائدش هنوز باقی بود و پیغام میداد که روی سیستم هست.
به روش پست بالا پاکش کردم زوائدش رو و اینبار 2010 رو نصب کردم اما تا نصفه که میره بیرون میاد و همون پیغام خطای اول رو میده که میگه نتونستم رجیستری رو بخونم: (قبل پاکسازی هم وقتی 2007 خواستم نصب کنم همین پیامو داد) از این خطا عکس گرفتم که قرارش میدم:
واقعا درموندم و نمیدونم چیکار باید بکنم. اینم بگم که چند سی دی مختلف رو امتحان کردم اما همش همین خطا رو میده. چون ویندوزم اورجینال هست امکان نصب دوباره ویندوز هم نیست. ممنون میشم در یافتن علت خطا و درست کردنش به من کمک کنید.
توی نصب 2007 و 2003 هم همین ارور رو میده هیچ ورژن از آفیس نصب نمیشه.

mohamad_reza72
10-01-2010, 20:37
میخواستم بدونم به 1520 میشه از طریق یو اس بی مانیتور وصل کرد؟؟

r_22009
10-01-2010, 20:49
میخواستم بدونم به 1520 میشه از طریق یو اس بی مانیتور وصل کرد؟؟
خب مگه اون مانیتوره پورت RGB نداره؟ در ضمن لپتاپ فرقی با pc نداره. پس اگه می شه اون مانیتورو به pc وصل کرد به لپتاپم می شه:40:

r_22009
10-01-2010, 20:52
سلام
من روی لپ تاپم آفیس داشتم که سریال میخواست و هر سریالی زدم نشد. میخواستم 2007 و حتی 2003 نصب کنم که ارور داد منم پاکش کردم به روش دستی چون معمولی پاک نمی شد.اما زوائدش هنوز باقی بود و پیغام میداد که روی سیستم هست.
به روش پست بالا پاکش کردم زوائدش رو و اینبار 2010 رو نصب کردم اما تا نصفه که میره بیرون میاد و همون پیغام خطای اول رو میده که میگه نتونستم رجیستری رو بخونم: (قبل پاکسازی هم وقتی 2007 خواستم نصب کنم همین پیامو داد) از این خطا عکس گرفتم که قرارش میدم:
واقعا درموندم و نمیدونم چیکار باید بکنم. اینم بگم که چند سی دی مختلف رو امتحان کردم اما همش همین خطا رو میده. چون ویندوزم اورجینال هست امکان نصب دوباره ویندوز هم نیست. ممنون میشم در یافتن علت خطا و درست کردنش به من کمک کنید.
توی نصب 2007 و 2003 هم همین ارور رو میده هیچ ورژن از آفیس نصب نمیشه.

اگه برات مهمه یه دور ریکاوری کن ( وقتی سیستم بالا میاد دکمه f10 یا f11 رو بزن و restore c رو بزن تا برات ویندوز ارجینالو دوباره نصب کنه)

saam_metal5
11-01-2010, 17:37
با سلام دوستان اینجا میخوام چنتا سوال اساسی بپرسم شاید به درد بقیه هم بخوره 1-چرا کلیدهای F1 تا F12 توی STUDIO 1555 کار نمی کنه؟ مثلا من توی مرورگر OPERA میرم و کلید F11 یا F12 رو میزنم هیچ واکنشی نشون نمیده ولی در صورتی که باید عمل بکنه خوب سوال 2- من روزانه شاید 8 ساعت با لپ تاپم یکسره بدو ن استراحت کار می کنم مشکلی نداره؟یعنی واسه لپ تاپ مشکلی پیش نمیاد؟ من از دوستان پرسیدم گفتن باطریش رو در بیار و کار بکن بهتره یعنی مستقیم به برق بزن خوب میخوام بدونم نمیشه توی تنظیمات وقتی به برق میزنم باطریش رو غیر فعال بکنیم؟اگه امکانش هست لطفاً را هنمایی بکنیدچون نمیشه هی باطری رو در بیارم و جا بندازم میترسم خرااب بشه
و سوال آخر اینکه لپ تاپم صداش بعضی وقتا قاطی میکنه یعنی آهنگ میزارم صدا نداره چیکار کنم؟ راستی رو کیبورد که صدا رو کم و زیاد میکنم بعضی وقتا مقدار کم و زیاد شدنش رو روی lCD نشون نمیده اما کم و زیاد میشه نور صفحش هم همین مشکل رو داره
یعنی یک نفرم نیست جواب سوالهای منو بده؟عجیبه یخدا:41:

saman3230
11-01-2010, 17:46
1-چرا کلیدهای F1 تا F12 توی STUDIO 1555 کار نمی کنه؟ مثلا من توی مرورگر OPERA میرم و کلید F11 یا F12 رو میزنم هیچ واکنشی نشون نمیده ولی در صورتی که باید عمل بکنه خوب سوال

دوست عزیز کیلدهای F لپ تاپ شما دو زمانه هستند یعنی درحالت آدی فقط صدا کم زیاد می کنند نور کمو زیاد می کنند و ... اگر شما می خواهید از کلید های F لپ تاپتون استفاده کنید باید کلید FN رو بگیرید و سسپس کلیدهای F رو فشار بدبد

2- من روزانه شاید 8 ساعت با لپ تاپم یکسره بدو ن استراحت کار می کنم مشکلی نداره؟یعنی واسه لپ تاپ مشکلی پیش نمیاد؟ من از دوستان پرسیدم گفتن باطریش رو در بیار و کار بکن بهتره یعنی مستقیم به برق بزن خوب میخوام بدونم نمیشه توی تنظیمات وقتی به برق میزنم باطریش رو غیر فعال بکنیم؟اگه امکانش هست لطفاً را هنمایی بکنیدچون نمیشه هی باطری رو در بیارم و جا بندازم میترسم خرااب بشه

دوست عزیز من روزانه با لپ تاپم بالای 16 ساعت کار می کنم. هیچ مشکلی براش پیس نمیاد در ضمن هیچ نیازی به باطری کشیدن بیرون هم نیست چون لپ تاپ های جدید جوری طراحی شدن که وقتی باری کاملا شارژ میشه دیگه به صورت IDLE در میان و هیچ برقی به باطری نمیره

این مشکل می تونه از ویندوزت باشه

saam_metal5
12-01-2010, 13:37
ممنون از کمکتون خوب ولی من منظورم اینخ که آیا امکانش هست وقتی لپ تاپ رو به برق میزنم باتری رو غیر فعال کنم؟که اصلاً کار نکنه یعنی انگار کلاً در آوردی از یکی پرسیدم گفت امکانش هست حالا میشه بگین نحوه تنظیماتش چجوریه؟

saman3230
12-01-2010, 13:40
ممنون از کمکتون خوب ولی من منظورم اینخ که آیا امکانش هست وقتی لپ تاپ رو به برق میزنم باتری رو غیر فعال کنم؟که اصلاً کار نکنه یعنی انگار کلاً در آوردی از یکی پرسیدم گفت امکانش هست حالا میشه بگین نحوه تنظیماتش چجوریه؟

عزیر وقتی باطری idle میشه یعنی اینکه اینگار وجود نداره

به محض اینکه جریان برق قطع میشه خودش سوئیچ میشه رو باطری

ario69
13-01-2010, 16:48
سلام رفقا
میگم درسته که win 64 بیتی بیشتر برق مصرف میکنه!؟
(( فصلها فصل زمستان شد.
صحنه گلگشتها گم شد، نشستن در شبستان شد.
در شبستان های تاریکی،
می تراوید از گل اندیشه ها عطر فراموشی... ))

aminreza85
13-01-2010, 17:24
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من یک لپ تاپ دل 1520 وسترو دارم حدود 4 ماه خریدم و از اون ابتدا مشکل باتری داره و با حداکثر کم کردن آپشن ها حدود یک ساعت و ربع کار میده:41: لطفا راهنماییم کنید اشکال چیه و باید چکار کنم
تازه این درحالیه که باتریش مثلا 9 سلولیه...

H@mid-Vista
13-01-2010, 22:51
یعنی یک نفرم نیست جواب سوالهای منو بده؟عجیبه یخدا:41:

دوست عزیز جواب همه سئوالاتت اینجاست:

alireza_gaming
13-01-2010, 22:53
سلام
من با لب تاب وسترو 1500 یه مشکلی داشتم اون هم این است که :
وقتی سیم برق را به لب تب وصل می کنم نور کم میشود و وقتی سیم را جدا می کنم نور صفحه خوب می شه
من تموم تنظیمات را چک کردم وباطری را هم چک کرد ولی مشکل از این ها نیست.
لطفا من را در این امر راهنمایی کنید

amirfiri
14-01-2010, 17:55
درود
يكي از دوستان لپ تاپ ASUS به قيمت 1 ميليون خريده كه امشب ميره تحويل بگيره.فروشنده بهش گفته 200تومن هم بايد بابت ويندوز 7 كه اصل خوده لپ تاپ هست بايد بده.
ايا اين كار متداوله؟

r_22009
14-01-2010, 20:17
سلام
من با لب تاب وسترو 1500 یه مشکلی داشتم اون هم این است که :
وقتی سیم برق را به لب تب وصل می کنم نور کم میشود و وقتی سیم را جدا می کنم نور صفحه خوب می شه
من تموم تنظیمات را چک کردم وباطری را هم چک کرد ولی مشکل از این ها نیست.
لطفا من را در این امر راهنمایی کنید
شما برو کنترل پنل- power options بعد adjust display brightness
اینجا on battery مال وقتیه که با باطری و pluged in مال وقتیه که با برق کار می کنه:5:

r_22009
14-01-2010, 20:18
سلام رفقا
میگم درسته که win 64 بیتی بیشتر برق مصرف میکنه!؟
(( فصلها فصل زمستان شد.
صحنه گلگشتها گم شد، نشستن در شبستان شد.
در شبستان های تاریکی،
می تراوید از گل اندیشه ها عطر فراموشی... ))
ویندوز 64 بیتی با 32 بیتی تفاوتش تو سرعت پردازشه و از cpu بیشتر کار می کشه. احتمالا بیشتره اما فک نکنم قابل احساس باشه:20:

alireza_gaming
15-01-2010, 00:30
شما برو کنترل پنل- power options بعد adjust display brightness
اینجا on battery مال وقتیه که با باطری و pluged in مال وقتیه که با برق کار می کنه:5:
ببین داداش اگه مشکل از تنظیمات بود که خودم درستش میکردم. با اینکه brightness هم باتری هم برق ورودی تا ته بالاست و 2 تاش اندازه هم هست ولی با این حال وقتی برقش را وصل میکنم نور کم میشه و وقتی با باتری کار میکنه دباره زیاد میشه.

r_22009
15-01-2010, 12:08
ببین داداش اگه مشکل از تنظیمات بود که خودم درستش میکردم. با اینکه brightness هم باتری هم برق ورودی تا ته بالاست و 2 تاش اندازه هم هست ولی با این حال وقتی برقش را وصل میکنم نور کم میشه و وقتی با باتری کار میکنه دباره زیاد میشه.
ممکنه مشکل از ویندوز باشه. ویندوزو تاحالا عوض کردی ببینی درست می شه یا نه؟؟

www_parham
15-01-2010, 12:10
سلام

لپ تاپ من جدیدا بیخودی روی cpu usage 100% میمونه و عملا هیچ کاری نمیشه باهاش کرد حتی وقتی هیچ برنامه ای هم باز نیست بین 90% 100% میمونه. قبلا هم اینطوری شده بود ولی خودش درست شد .

به نظر شما مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟

ممکنه ویروسی شده باشه؟

چه کنم؟؟؟؟

با تشکر

r_22009
15-01-2010, 12:51
سلام

لپ تاپ من جدیدا بیخودی روی cpu usage 100% میمونه و عملا هیچ کاری نمیشه باهاش کرد حتی وقتی هیچ برنامه ای هم باز نیست بین 90% 100% میمونه. قبلا هم اینطوری شده بود ولی خودش درست شد .

به نظر شما مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری؟

ممکنه ویروسی شده باشه؟

چه کنم؟؟؟؟

با تشکر
احتمال ویروس هست. احتمال دیگه هم اینه که نرم افزارای زیادی بدون اینکه شما بدونین اجرا می شن
شما دکمه ویندوز روی کیبرد رو نگه دار و بعد R رو بزن تا RUN باز شه.
توی ران بنویس msconfig بعد تو تب startup نرم افزارهایی که اجرا شدنشون در بالا اومدن سیستم لازم نیست را تیکشو بردار.(اگه همه ی تیک ها رو هم برداری مشکلی برای ویندوز پیش نمیاد)

alireza_gaming
15-01-2010, 12:52
ممکنه مشکل از ویندوز باشه. ویندوزو تاحالا عوض کردی ببینی درست می شه یا نه؟؟
ممنون دوست عزیز که راهنمایی کردی وقتی ویندز را عوض کردم خوب شد

Milad4171
16-01-2010, 12:01
معمولا این جور مشکلات واسه لپ تاپ بیشتر از PC که ثابت هست پیش میاد. ویروسی شدن یا کند شد.ولی بازم نباید انتظاری رو که از یه pc داره از یه لپ تاپ داشته باشی. مگه واقعا خیلی عالی باشه. زیر یک میلیون چیز خوبی در نمیاد.
من 3 سال پیش خریدم مدلی که خیلی کم شنیده شده. ولی تا الان آخ نگفته.
FUJITSU SIMENS - AMILO M1425

ali_ab
16-01-2010, 15:22
با سلام به دوستان عزیز

یکی از دوستانم hp2020 خریده . در قسمت مشخصاتش cpu که i7 هست زده 1.6 در صورتی که در spec خود لپ تاپ روی سایت 4 هسته ای 2.8 هست . از خود فروشنده که سوال کردیم گفت اصلا 2.8 نداریم و همشون 1.6 ه ولی چون hp کار درست تر از حرف فروشنده هست باور نکردم و یکی دیگه گفت که سرعت بین 1.6 تا 2.8 متغیره و بسته به حجم پروسس نرم افزار سرعت cpu تغییر می کنه . ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند.

با سپاس فراوان

کامیاب باشید

saman3230
16-01-2010, 15:35
با سلام به دوستان عزیز

یکی از دوستانم hp2020 خریده . در قسمت مشخصاتش cpu که i7 هست زده 1.6 در صورتی که در spec خود لپ تاپ روی سایت 4 هسته ای 2.8 هست . از خود فروشنده که سوال کردیم گفت اصلا 2.8 نداریم و همشون 1.6 ه ولی چون hp کار درست تر از حرف فروشنده هست باور نکردم و یکی دیگه گفت که سرعت بین 1.6 تا 2.8 متغیره و بسته به حجم پروسس نرم افزار سرعت cpu تغییر می کنه . ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند.

با سپاس فراوان

کامیاب باشید

CPU لپ تاپ حال موبایل یا همون متغییرو داره شما با برق وصل کند کامل نشون می ده اما مثلا با باطری می زنه 1.6

ali_ab
16-01-2010, 17:24
CPU لپ تاپ حال موبایل یا همون متغییرو داره شما با برق وصل کند کامل نشون می ده اما مثلا با باطری می زنه 1.6

با سلام

سامان جان ممنونم از پاسختون ولی چه با باتری و چه با برق هر دو 1.6 نشون میده.

با سپاس فراوان

کامیاب باشید

soulslayer
16-01-2010, 17:33
سلام دوستان.
من یه نوت بوک lg 120x دارم و win 7 ریختم روش.حالا می خوام recovery کنم و همون xp که default خودش بود بیاد.
باید چه کار کنم؟؟
ممنون از توجهتون

Pami
16-01-2010, 17:47
سلام دوستان.
من یه نوت بوک lg 120x دارم و win 7 ریختم روش.حالا می خوام recovery کنم و همون xp که default خودش بود بیاد.
باید چه کار کنم؟؟
ممنون از توجهتون

همون اول بايد ريكاوري تهيه ميكرديد براش
اگر نداريد بايد بريد سايت ال جي و دوباره درايورهاي XP رو دانلود كنيد و خودتون ويندوز نصب كنيد

saman3230
16-01-2010, 18:04
با سلام

با سپاس فراوان

کامیاب باشید

عزیز جان این مثال باطری رو مثال زدم

اما در کل شما با یک نرم افزار مثل EVEREST می تونی آمار کلی سیستم رو بگیری تا خیالت راحت شه

razor-rbk
16-01-2010, 19:29
آقا سلام.
من یه مشکل با لپ تاپ اچ پی دارم!
همینطوری خود به خود پورت های usb از کار میوفته و باید برم تو بایوس به حالت پیش فرض برش گردونم تا درست بشه که اونم طول میکشه! فکر کنم هر وقت خاموش میکنم سیستمو اینجور میشه! آقا به فریادم برسید!

m.eskandary
16-01-2010, 23:40
سلام
آقايونمن چند روزي هست دنبال درايور هاي dell مدل inspiron 6400 براي windows seven هستم و پيدا نمي كنم اگه ممكنه راهنمايي كنيد
در ضمن داخل خود سايت dell هم رفتم نبود

r_22009
17-01-2010, 17:12
سلام
آقايونمن چند روزي هست دنبال درايور هاي dell مدل inspiron 6400 براي windows seven هستم و پيدا نمي كنم اگه ممكنه راهنمايي كنيد
در ضمن داخل خود سايت dell هم رفتم نبود
اگه توسایت دل برای ویندوز ویستا هست بگیرین و به این روش اجرا کنین:

اگه نبود هم اتوماتیک بگیرین:

r_22009
17-01-2010, 17:14
آقا سلام.
من یه مشکل با لپ تاپ اچ پی دارم!
همینطوری خود به خود پورت های usb از کار میوفته و باید برم تو بایوس به حالت پیش فرض برش گردونم تا درست بشه که اونم طول میکشه! فکر کنم هر وقت خاموش میکنم سیستمو اینجور میشه! آقا به فریادم برسید!
ممکنه اشکال از بایوست باشه ببین تو سایت اچ پی برای بایوست آپدیت نیومده؟ اگه بود دانلود کن حدود 5 دقیقه طول میکشه تا آپدیت شه.در هنگام آپدیت هم لپتاپ باید به برق وصل باشه و برنامه های دیگه رو هم ببندین

H@mid-Vista
17-01-2010, 18:57
با سلام

با سپاس فراوان

کامیاب باشید

روی High performance بذار تا توان واقعیش معلوم بشه

SANA.F
17-01-2010, 19:37
سلام یه لپ تاپ اچ پی هست که ویندوزش ویستا نسخه هوم تا حالا فقط آپدیت کرده حالا میخواد ویندوز رو عوض کنه درایوراشو چطور باید پیدا کنه فقط از اینترنته .
ممنون میشم راهنمائی کنید

saman3230
17-01-2010, 21:38
سلام یه لپ تاپ اچ پی هست که ویندوزش ویستا نسخه هوم تا حالا فقط آپدیت کرده حالا میخواد ویندوز رو عوض کنه درایوراشو چطور باید پیدا کنه فقط از اینترنته .
ممنون میشم راهنمائی کنید

سلام شما می تونید از ریکاوری خودش استتفاده کنید یا از طریق اینترنت درایوراشو دریافت کنید یا از طریق نرم افزار های DRIVER DETECT مثل DRIVER MAGICIAN درایورهای لپ تاپیتون رو بروز کنید

Ac.Milan
20-01-2010, 13:20
سلام! من 1 لپ تاپه Dell-Studi XPS 1340 دارم.وقتی Shutdown میکنم هارد و LED خاموش میشن ولی Fan و به عبارتی دستگاه خاموش نمیشه. اگه کمکی میکنه باید بگم نرم افزار Tuneup utilities 2010 روش نصبه.

behrooz_gh
20-01-2010, 15:36
سلام من از يكي از دوستام يه لپ تاپ ايسر خريدم ابتداي ورود رمز مي خواد چطور مي تونم واردش بشم (ايسر 4230) اونم از لب مرز خريده نمي دونه لطفا" راهنمائي كنيد

Amin.Senator
20-01-2010, 15:56
سلام دوستان ببخشيد گرافيك 1790 مگابايت -NVIDIA GeForce GT 210M GPU - 256MB Dedicated

چه جوريه؟كلا واسه گيم مناسبه؟

r_22009
20-01-2010, 16:18
سلام دوستان ببخشيد گرافيك 1790 مگابايت -NVIDIA GeForce GT 210M GPU - 256MB Dedicated

چه جوريه؟كلا واسه گيم مناسبه؟

گرافیک نسبتا قوی هست اما اینو به خاطر داشته باشید که هر چی میزان dedicate بودن بیشتر باشه بهتره

r_22009
20-01-2010, 16:22
سلام! من 1 لپ تاپه Dell-Studi XPS 1340 دارم.وقتی Shutdown میکنم هارد و LED خاموش میشن ولی Fan و به عبارتی دستگاه خاموش نمیشه. اگه کمکی میکنه باید بگم نرم افزار Tuneup utilities 2010 روش نصبه.
احتمالا شما از ویندوز ویستا استفاده می کنی. همومنطور که توی شکل می بینید اون علامتی که توی ویستا به شکل علامت خاموش کردن هست کامپیوتر رو به sleep mode می بره و همونطور که گفتید بعضی قسمت ها روشن می مونن. شما باید مطابق شکل ا.نجا که نوشته shutdown رو کلیک کنید تا به درستی خاموش بشه

r_22009
20-01-2010, 16:28
سلام من از يكي از دوستام يه لپ تاپ ايسر خريدم ابتداي ورود رمز مي خواد چطور مي تونم واردش بشم (ايسر 4230) اونم از لب مرز خريده نمي دونه لطفا" راهنمائي كنيد
شما پسوردی که توی بایوس ست شده رو میگید(که همون اول و توی یه صفحه سیاه و یا آبی میاد) توی لپتاپ از بین بردنش تقریبا غیر ممکنه:41:
اما شاید تعمیرگاه بتونه برات درست کنه

akbarvand
20-01-2010, 16:39
حاجي نوت بوك)hp( من اصلا setup رو نمياره ؟؟

saman3230
20-01-2010, 17:28
حاجي نوت بوك)hp( من اصلا setup رو نمياره ؟؟

موقع روشن شدن

کلید F2 یا del یا f1 رو بزنید امکان نداره وارد Setup نشه

reza021120
22-01-2010, 14:50
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده .وقتی میخام لپ تاپ رو شارژ کنم وشارژر رو بهش وصل می کنم عکس به 2 شاخه میاد ولی شارژ نمیشه.قبلا که این مشکل رو نداشتم یه پرنده ی آبی میومد..
مشکل از شارژر نیست چون وقتی شارژرو وصل میکنم نور صفحه زیاد میشه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.مدل لپ تاپم hp compac nc 6000 است.

saman3230
22-01-2010, 14:56
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده .وقتی میخام لپ تاپ رو شارژ کنم وشارژر رو بهش وصل می کنم عکس به 2 شاخه میاد ولی شارژ نمیشه.قبلا که این مشکل رو نداشتم یه پرنده ی آبی میومد..
مشکل از شارژر نیست چون وقتی شارژرو وصل میکنم نور صفحه زیاد میشه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.مدل لپ تاپم hp compac nc 6000 است.

عزیز جان درسته که باید همین جوری باشه

اون پرنده آبی هم ماله برنامه FREEGATE بوده !!

reza021120
22-01-2010, 16:39
آخه شارژ نمیشه

saman3230
22-01-2010, 17:54
آخه شارژ نمیشه

شاید باطری شما خراب شده

reza021120
22-01-2010, 18:00
از کجا باید مطمئن شم....
یه روزه که این طوری شده.
خیلی ممنون.