PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { سخت افزار } مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

alisoofi
30-09-2009, 10:46
با سلام.دوستان ميشه بگين من چطور ميتونم از fingerprint نوت بوك استفاده كنم؟چطور راه اندازيش كنم و اثر انگشت خودم رو بهش بدم.من sr 490 jbb گرفتم.تازه كارم ديگه.
يه سوال ديگه اينكه همين نورتون internet security 2009 كه روش trial نصب شده رو ميشه كرك كرد يا timer reset كرد؟يا حتما بايد remove كنم دوباره نصب كنم بعدا timer reset رو اجرا كنم؟

Prison Break 24
30-09-2009, 12:38
دوستان سلام...

من یک لپ تاپ sony vgn fz-490 دارم تا الان روش ویندوز ویستا بود ولی الان ویندوز سون نصب کردم همه چیز عالی هست به جز دکمه های multimedia و fn به همراه ماوس کار نمیکنن ...

همچنین برنامه های خود sony مثل دی وی دی پلیرش و ... رو میخوام از دیسک ریکاوریش نصب کنم ارور میده

اگه میشه یک راهنمایی بکنید! ممنون!

mh.attari
30-09-2009, 14:39
با سلام.دوستان ميشه بگين من چطور ميتونم از fingerprint نوت بوك استفاده كنم؟چطور راه اندازيش كنم و اثر انگشت خودم رو بهش بدم.من sr 490 jbb گرفتم.تازه كارم ديگه.
يه سوال ديگه اينكه همين نورتون internet security 2009 كه روش trial نصب شده رو ميشه كرك كرد يا timer reset كرد؟يا حتما بايد remove كنم دوباره نصب كنم بعدا timer reset رو اجرا كنم؟
واسه فینگر نرم افزارش تو استارت هست با همون نام
واسه مشکل دومت اگر سرعت اینترنت مشکلته یه امتحانی بکن وگر نه اخرین ورژن رو دان و بعد کرک کن

leilast
30-09-2009, 20:30
سلام
من یک لپ تاپ 1520 دارم که درایو مربوط به وبکمش رو هم ریختم ولی بعد از اینکه ویندوز جدید نصب کردم (که همان نسخه ویندوز قبلی است) نرم افزار Dell webcam center کار نمیکنه.در صورتیکه تا قبل از این کار میکرد.
اشکال از کجاست؟

Pami
01-10-2009, 03:08
سلام
من یک لپ تاپ 1520 دارم که درایو مربوط به وبکمش رو هم ریختم ولی بعد از اینکه ویندوز جدید نصب کردم (که همان نسخه ویندوز قبلی است) نرم افزار Dell webcam center کار نمیکنه.در صورتیکه تا قبل از این کار میکرد.
اشکال از کجاست؟

من درست متوجه نشدم ، شما قبل از ریختن ویندوز قبلی مشکلی نداشتید الان که همون ویندوز رو نصب کردید مشکل پیدا کرده ؟
تنها کاری که میشه اینجا توصیه کرد اینه که Uninstall کنید و دوباره امتحان کنید ، حتما یه جای کار رو اشتباه رفتید

leilast
01-10-2009, 13:13
من درست متوجه نشدم ، شما قبل از ریختن ویندوز قبلی مشکلی نداشتید الان که همون ویندوز رو نصب کردید مشکل پیدا کرده ؟
تنها کاری که میشه اینجا توصیه کرد اینه که Uninstall کنید و دوباره امتحان کنید ، حتما یه جای کار رو اشتباه رفتید

چند بار این کار رو کردم ولی فایده نداشت.نسخه ویندوزم XP SP2هست.

Mojtaba-MCI
02-10-2009, 11:39
با سلام خدمت همه ی دوستان!
من دیروز یه لپ تاپ سونی مدل وایو CS-36GJ سفارش دادم که ان شاالله فردا میرسه دستم.
سوالی که از شما داشتم در مورد گرافیک کارت این مدله.
توو یکی از سایت ها که نگاه می کردم نوشته بود 1500 مگابایت 9300 جی فورس.ولی توو کاتالوگی که دیروز از مغازه گرفتم نوشته بود 256 مگابایت 9300 جی فورس!
خواستم ببینم قضیه ی این چیه؟!این تفاوت برای چیه؟!

saman3230
02-10-2009, 11:42
دوست من تو سایتی که شما دیدید جمع کل رم گرافیک رو نوشته

لپ تاپ شما 256 رم DEDICATED داره و

و 1200 (بسته به از اندازه رم ) رم SHARE که در صورت نیاز از رم استفاده می کنه اما رم گرافیک شما 256 و اون 1500 تا جمع بین این دو هست

Pami
02-10-2009, 13:28
با سلام خدمت همه ی دوستان!
من دیروز یه لپ تاپ سونی مدل وایو CS-36GJ سفارش دادم که ان شاالله فردا میرسه دستم.
سوالی که از شما داشتم در مورد گرافیک کارت این مدله.
توو یکی از سایت ها که نگاه می کردم نوشته بود 1500 مگابایت 9300 جی فورس.ولی توو کاتالوگی که دیروز از مغازه گرفتم نوشته بود 256 مگابایت 9300 جی فورس!
خواستم ببینم قضیه ی این چیه؟!این تفاوت برای چیه؟!

عزيزان بارها گفتيم ، مقدار حافظه گرافيكي اختصاص داده شده از رم به GPU مهم نيست و ترفندي تجاري هست
جدا چرا همه جا جا افتاده در مورد قدرت گرافيك به رم اكتفا ميكنن ؟ در صورتي كه ربطي نداره
سعي كنيد روي موارد ديگه مثل سرعت GPU و سرعت حافظه نوع حافظه و ... تمركز كنيد تا اندازه حافظه

dynastywarior
02-10-2009, 15:23
ا سلام
دوستان من یه دل 1520 با کانفیگ زیر خریدم : intel core2duo 2.66 6m cash, hdd 320,ram 4g ,vga nvidia 9300 gs,
میخواستم بدونم چطوره خوبه ؟ و اینکه اگه من شبها حدود 5 ساعت روشن بذارمش که فقط دانلود کنه آیا مشکلی براش پیش میاد ؟ فقط دانلود از ساعت 2 شب تا 7 صبح..

یکی هم ac adapter ای که به من دادن 65واته ولی من چک کردم دیدم ارجینالش 90 واته ، یعنی شارژر رو انداختن بهم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dynastywarior
02-10-2009, 17:08
با سلام شارژر ارجینال dell vostro 1520 چند واته ؟ 90 یا65؟
من دل 1520 گرفتم چند روز پیش با مشخصات 2.66 6مگ مش سی پی یو ، 4گیگ رم باس800 ،320گیگ هارد ، 9300gs کارت گرافیک
لطفا بگین که لپ تاب خوبیه یا نه ؟
ممون

alisoofi
02-10-2009, 17:52
واسه فینگر نرم افزارش تو استارت هست با همون نام
واسه مشکل دومت اگر سرعت اینترنت مشکلته یه امتحانی بکن وگر نه اخرین ورژن رو دان و بعد کرک کن
من جواب سوال دوم رو نگرفتم دوست عزیز.به سرعت اینترنت کاری ندارم.

HASAN.MAJEDI
02-10-2009, 19:54
سلام برو بكس
از حالا هر كي مشكلي در باره ي لب تاب داره اينجا بنويسه :thumbsdow
کلیک چپ و راست کار نمی کند از موقعی که صدای لب تاپ قطع شد وبردم برای تعمیر .بعد از تعمیر این اتفاق افتاد

saman3230
03-10-2009, 00:16
کلیک چپ و راست کار نمی کند از موقعی که صدای لب تاپ قطع شد وبردم برای تعمیر .بعد از تعمیر این اتفاق افتاد

میشه بیشتر توضیح بدی ؟

THE AGE
03-10-2009, 00:19
ا سلام
دوستان من یه دل 1520 با کانفیگ زیر خریدم : intel core2duo 2.66 6m cash, hdd 320,ram 4g ,vga nvidia 9300 gs,
میخواستم بدونم چطوره خوبه ؟ و اینکه اگه من شبها حدود 5 ساعت روشن بذارمش که فقط دانلود کنه آیا مشکلی براش پیش میاد ؟ فقط دانلود از ساعت 2 شب تا 7 صبح..

یکی هم ac adapter ای که به من دادن 65واته ولی من چک کردم دیدم ارجینالش 90 واته ، یعنی شارژر رو انداختن بهم؟

ُسلام من هم یکی دارم لپ تاپ خیلی خوبیه :8:

من که هر شب دارم باهاش دانلود می کنم :10: مشکلی نداره اصلا داغ هم نمیکنه:40:

شارژر من 65 واته ! مطمئنی شما ؟

enamoured1985f19
03-10-2009, 13:25
وسترو 1520 دو تا مشکل دارم:
وقتی که لپ تاپ رو می بندی یا روی استندبای میذاری به هیچ صراطی مستقیم نیست و دیگه بعدش دیگه log نمیشه و مجبورم که خاموش روشنش کنم.اونم البته به این صورت که باید پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه!ویندوز ویستا هست
وب کم کار نمیکنه،میگه که برنامه رو نصب کنید،در صورتی که برنامه اش نصبه

Mojtaba-MCI
03-10-2009, 14:47
سلام ، یه سوال فوق العاده مبتدیانه دارم که توو حلش موندم!
لپ تاپی که گرفتم ویندوزش ویندوزه ویستاست.
چندتا فایل بدرد نخور رو ریختم داخل Recycle Bin ، بعد به هوای اینکه ویندوزش اکس پیه رو آیکونش کلیک راست کردم که Emptyش کنم!
دیگه نمی دونم چه گزینه ای رو زدم که بعد از پرسیدن یه سوال خود آیکون Recycle Bin پاک شد!
هرجای ویندوز هم که دنبالش می گردم نیست!
میشه راهنمایی کنید از کجا می تونم آیکنش رو برگردونم؟!

saman3230
03-10-2009, 17:36
سلام ، یه سوال فوق العاده مبتدیانه دارم که توو حلش موندم!
لپ تاپی که گرفتم ویندوزش ویندوزه ویستاست.
چندتا فایل بدرد نخور رو ریختم داخل Recycle Bin ، بعد به هوای اینکه ویندوزش اکس پیه رو آیکونش کلیک راست کردم که Emptyش کنم!
دیگه نمی دونم چه گزینه ای رو زدم که بعد از پرسیدن یه سوال خود آیکون Recycle Bin پاک شد!
هرجای ویندوز هم که دنبالش می گردم نیست!
میشه راهنمایی کنید از کجا می تونم آیکنش رو برگردونم؟!

شما برروی صفحه راست کلیک کنید به PERSONALIZE بروید، سمت چپ بالا CHANGE DESKTOP ICON را انتخاب کنیدف در آنجا تیک مربوط به RECYCLE BIN رو بزنید

AT&T
03-10-2009, 22:56
بلوتوث لبتاپ کار نمیکنه msi هستش مشکلش از کجا میتونه باشه ؟

Pami
04-10-2009, 00:37
بلوتوث لبتاپ کار نمیکنه msi هستش مشکلش از کجا میتونه باشه ؟

به ترتيب مينويسم چك كنيد :

1- مطمئن بشيد از نظر سخت افزاري سالم هست و در Device Manager شناسايي ميشود
2- از داخل BIOS چك كنيد Disable نشده باشد
3- حتما درايو مربوطه رو دوباره نصب كنيد جتي الامكان با آخرين نسخه
4- مطمئن بشيد سوييچ روشن شدنش رو ميزنيد و LED مربوط به اون روشن ميشه ( در صورت موجود بودن )
5- اگر Icon بلوتوث كنار ساعت ويندوز مياد مطمئن بشيد روي Disable قرار نگرفته باشه

behnam.amiri
04-10-2009, 15:26
با سلام به دوستان عزیز:

یک لپ تاپ توشیبا مدل satellite l300 d-10b خریدم و ویندوز ارجینال ویستا داشت که متاسفانه پاک شد اما فایل ریکاوریش موجوده اما نمی دانم چگونه میشه برش گردوند ؟؟؟ وقتی که ویندوز اصلی وجود داشت سی دی ریکاوری نساختم اما تو یکی از درایو ها یک پوشه به نام HDD Recovery وجود داشت آیا میشه ویندوز اصلی را برگردوند؟

ممنون میشم که راهنماییم کنید.

mammadrezaa
04-10-2009, 15:44
سلام.لطفا راهنماییم کنید.من لب تاب وسترو 1520 دارم.چندروزه نه خامش میشه و نه ریستارت.پیغام لوگینگ آف را میده.:10:

saman3230
04-10-2009, 17:16
سلام.لطفا راهنماییم کنید.من لب تاب وسترو 1520 دارم.چندروزه نه خامش میشه و نه ریستارت.پیغام لوگینگ آف را میده.:10:

بیشتر توضیح بدید !! در چه ویندوزی این اتفاق می افته ؟

اگر در ویستا این اتفاق می افته باید بگم گاهی این مشکل پیش می یاد که معمولا با آپدیت ویندوز حل خواهد شد

fakename
04-10-2009, 20:38
سلام
نوت بوک من dell vostro 1510 هست ؛ می خوام ویندوز ویستاش رو پاک کنم , مشکلی برای کامپیوتر بوجود نمیاد ؟ (چون به نظرم جایی خوندم که اگه ویندوز نصب شده توسطه خود شرکت رو پاک کنید کامپیوتر دچار مشکل میشه ) .
حالا به نظر شما داشتن تنها ویندوز ایکس پی کافیه ؟ ( یعنی بعدا به ویستا نیاز پیدا نمی کنم ؟)
بعد ؛ چه طوری می تونم هر دو تا ویندوز ویستا و ایکس پی ای رو که نصبه پاک کنم و پس از این یه ویندوز ایکس پی نصب کنم ؟
از کسی هم شنیدم که اگه اگه ویندوز غیر اورجینال رو با این ترفند های موجود اورجینال کنی , بعدا ویندوزت دچار مشکل میشه ؛ ای حرف تا چه اندازه درسته ؟
ممنون

dynastywarior
04-10-2009, 22:17
سلام
نوت بوک من dell vostro 1510 هست ؛ می خوام ویندوز ویستاش رو پاک کنم , مشکلی برای کامپیوتر بوجود نمیاد ؟ (چون به نظرم جایی خوندم که اگه ویندوز نصب شده توسطه خود شرکت رو پاک کنید کامپیوتر دچار مشکل میشه ) .
حالا به نظر شما داشتن تنها ویندوز ایکس پی کافیه ؟ ( یعنی بعدا به ویستا نیاز پیدا نمی کنم ؟)
بعد ؛ چه طوری می تونم هر دو تا ویندوز ویستا و ایکس پی ای رو که نصبه پاک کنم و پس از این یه ویندوز ایکس پی نصب کنم ؟
از کسی هم شنیدم که اگه اگه ویندوز غیر اورجینال رو با این ترفند های موجود اورجینال کنی , بعدا ویندوزت دچار مشکل میشه ؛ ای حرف تا چه اندازه درسته ؟
ممنون

با سلام دوست عزیز اینا حرفه همش، من خودم این لپ تاب رو دارم ویندوزشم خودم زدم هیچ مشلی هم نداره ، ضمنا ویستا آلتی میت نصب کن حاشو ببر نگران ساپورت نرم آفزاری هم نباش دیگه ویستا همه چیرو ساپورت میکنه البته بهتره اطلاعات لپ تاب تو بدی بگیم که ویستا برات خوبه یا نه

mostafa_khan001
04-10-2009, 22:40
سلام
لب تاپ من xps 1530 هست که گرافیکش 8600 جی تی هست
رم رو میدونم که میشه ارتقا داد،اما گرافیک چی میشه؟هیچ جوری نمیشه گرافیکش رو ارتقا داد؟اگه بشه هزینه اش چقدره؟
اخه بازی های امسال ساده ترینشون 8800 میخوان!
اینجوری ادم افسرده میشه!

saman3230
05-10-2009, 00:32
سلام
رم رو میدونم که میشه ارتقا داد،اما گرافیک چی میشه؟هیچ جوری نمیشه گرافیکش رو ارتقا داد؟اگه بشه هزینه اش چقدره؟
quote]
[quote]
نه نمیشه

اینجوری ادم افسرده میشه!

کی همچین حرفی زده !!!

من خودم INSPIRON 1520 دارم گرافیکش هم 8600m Gt هست الان هربازی خواستم راحت بازی کرم آخرشیاشم WOLFENSTEIN با کیفیت HIGH شیفت با کیفیت HIGH و الانم دارم GTA IV با FPS 45 با کیفیت MEDUIM و PATCH 2 به راحتی بازی می کتم !!

Pami
05-10-2009, 02:50
سلام
اینجوری ادم افسرده میشه!

متاسفانه خير ، ولي خب شما نسبت به بقيه دل ها كه 8600 دارند يك مزيت داريد و اون هم پهناي باند بيشتر است
در مدل شما از 128 بيت استفاده شده و در مدلهاي Inspiron 1520 و Vostro 1500 از 64 بيت و اين تاثير بيشتري دارد

براي ارتقا دادن هم تلاش بيخودي نكنيد شدني نيست

fakename
05-10-2009, 12:16
سلام
با تشکر از dynastywarior ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشخصات کامل لپ تاپم این هست :
vostro 1510
cpu : 2.4 , cache : 3
ram : 2 , hdd : 250
vga : 8400 gs 256D
می خوام بدونم که ایکس پی , ویستا یا 7 یا کدوم دوتا ؟

Ni_nigc
05-10-2009, 14:54
نقل قول:
نوشته شده توسط Ni_nigc [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوستان
من توي نصب ويندوز روي لب تاپ يه مشكل دارم
الان يه نيم ساعتي ميشه كه وسط نصب ويندوز روي " Min 7 " مونده و زمان باقيماندش كمتر نميشه .

گفتم شايد مشكل از ‍CD باشه ولي اون متون و توضيحاتي كه در مورد قابليتهاي ويندوز در هنگام نصب ويندوز ميان همينطور داره تغيير مي كنه و جلو ميره البته تكرار هم ميشه " Repeat all " منظورم اينه كه گير نكرده .

مشكل كجاست ؟
آيا از هارد هست ؟
احتمال ديگه يي هم هست ؟

به احتمال زیاد نسخه ویندوزی که دارید نصب میکنید مشکل داره یا هنگام Installing Device نمیتونه برخی سخت افزار ها رو نصب کنه

شما ویندوزی که خریدید رو عوض کنید و یک بار دیگه امتحان کنید ، قبلش اون درایو رو کامل فرمت کنید

ممنون
همین کار رو کردم و مشکلم حل شد

IstaaKon
05-10-2009, 17:28
سلام
جندتا سوال داشتم در مورد باتری

1.من اگه باتری رو در بیارم و با برق مستقیم کارامو انجام بدم ، مشکلی پیش نمیاد(از هر لحاظ)؟

2.باتری رو خالی کردم و بعد درش اوردم تا با همین برق مستقیم ادامه بدم . حالا سوالم اینه باتری رو بزارم خالی باشه یا 100% کنم بعد جداش کنم؟

3. ایا رو حالت sleep یا hiberent میتونم کابل ادابتور برق رو بکنم یا بهتره خاموش کنم بعد کابلو بکنم ؟

4.اگه رو حالت sleep یا hiberent میتونم کابل ادابتور برق رو نکنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

با تشکر

Pami
05-10-2009, 21:46
سلام
جندتا سوال داشتم در مورد باتری

1.من اگه باتری رو در بیارم و با برق مستقیم کارامو انجام بدم ، مشکلی پیش نمیاد(از هر لحاظ)؟

2.باتری رو خالی کردم و بعد درش اوردم تا با همین برق مستقیم ادامه بدم . حالا سوالم اینه باتری رو بزارم خالی باشه یا 100% کنم بعد جداش کنم؟

3. ایا رو حالت sleep یا hiberent میتونم کابل ادابتور برق رو بکنم یا بهتره خاموش کنم بعد کابلو بکنم ؟

4.اگه رو حالت sleep یا hiberent میتونم کابل ادابتور برق رو نکنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

با تشکر

خيلي ها نظرات متفاوتي براي نگهداري صحيح باتري دارند ولي من پيشنهاد خودم رو بهتون ميكنم

1- مشكلي پيش نمياد ولي سعي كنيد هر 10 روز يكبار ،‌باتري رو يكبار شارژ كنيد و استفاده كنيد و روي 15 درصد در بياريد

2- مورد 1 جواب اين سوال هم هست

3- در Sleep ميتونيد در بياريد به شرطي كه باتري داخل دستگاه باشه و Hibernate هم زياد فرقي نميكنه

4- مشكلي پيش نمياد

sanam1
12-10-2009, 00:06
من سونی از این دو رقمی های ایران رهجو گرفتم مدل cs36gj
میگن باید 45تومن بدم برای نصب xp!!انگار دریوارهاش تو اینترنت نیست!
بنظرتون برای نصب xp چیکار کنم؟

Shayan Arya
12-10-2009, 10:41
XP رو بی خیال بشو و 7 نصب کن
بعد در 7 میتونی XP هم داشته باشی
45 $ برای XP واقعا زوره

saman3230
12-10-2009, 14:12

نصب ویندوز از طریف نصب ویندوز سفارشی

برای درایورهای هم شما می توانید به شرکت های سازنده قطعات لپ تاپ برید و درایور تحت XP رو از اون سایت ها دانلود کنید

aranbarkhuan
12-10-2009, 15:53
سلام.

من يك لپ تاپ lenovo دارم كه روش xp اوريجينال نصبه (اولين باري كه بعد خريد روشنش كردم خود به خود نصب شد) ولي cd ويندوز تو كارتن نبود...واسه اين كه اين ويندوز به هر دليلي يه روزي ممكنه از بين بره آيا راهي هست كه الان بتونم خودم cd از اون ويندوز تهيه كنم؟ يه كد هولوگرامي واسه ويندوز هم به پشت لپ تاپم چسبونده شده....

Shayan Cena
14-10-2009, 01:54
سلام.من الان لپتاپ vostro 1520 گرفتم آشنا داشتم از یه عمده فروش گرفتم روش هیچی نصب نیست ولی به من گفته تو درایورش ویستا هست اکس پی رو هم باید بری تو اینترنت تا نصب بشه الان روشن میکنم میزنه no operating system باید چیکار کنم؟یه سی دی هستfree dos باید اونو بزارم؟

saman3230
14-10-2009, 13:10
سلام.من الان لپتاپ vostro 1520 گرفتم آشنا داشتم از یه عمده فروش گرفتم روش هیچی نصب نیست ولی به من گفته تو درایورش ویستا هست اکس پی رو هم باید بری تو اینترنت تا نصب بشه الان روشن میکنم میزنه no operating system باید چیکار کنم؟یه سی دی هستfree dos باید اونو بزارم؟

سلام

نه دوست من اون سی دی به شما کمک نمی کنه

لپ شما N-series یا فاقد سیستم عامله

شما باید برای نصب ویندوز XP از ویندوز XP سفارشی شده استفاده کنید (منظور از ویندوز سفارشی هم : چون لپ تاپ شما از چیپ RAID پشتیبانی می کنه اگر با ویندوز XP عادی نصب ویندوز رو شروع کنید در موقع نصب به شما پیغام عدم وجود داشتن هارد رو میده اما ویندوز سفارشی شده درایور SATA در اونها گنجانده شده و این مشکل رو نداره)

و برای نصب ویندوزVISTA یا هفت از همین دی وی دی های موجود در بازار هم می تونید استفاده کنید

در رابطه با درایور هم خیابلتون راحت باشه هر دو سیستم عامل (XP,Vista) در دی وی دی درایور لپ تاپ شما هست

Shayan Cena
16-10-2009, 13:40
آقا من یه سوالی در مورد همین وسترو 1520 داشتم چجوری میشه از وب کمش استفاده کرد؟

saman3230
16-10-2009, 14:02
آقا من یه سوالی در مورد همین وسترو 1520 داشتم چجوری میشه از وب کمش استفاده کرد؟

باسلام

شما باید بعد از نصب ویندوز به کمک دی وی دی درایورش وب کم رو نصب نکنید

یه دی وی دی دیگه هم داره به اسم وب کم سنتر اونم برای استفاده بهتره و افکتهای وب کم شماست

senjin
20-10-2009, 11:29
سلام نمیدونم جاش اینجا هست یا نه. من بعد چند روز لپتاپمو روشن کردم . الان ویندوز لزم میخواد اکتیوش کنم در صورتی که قبلا اکتیو بوده( ویندوزم ارجیناله ماله خود لپتاپه) و یه ساله ازش استفاده میکنم. مشکل چیه ؟ مایکرسافت جنگولک بازی در میاره؟ چی کارش کنم؟

mo.mo
20-10-2009, 13:04
سلام نمیدونم جاش اینجا هست یا نه. من بعد چند روز لپتاپمو روشن کردم . الان ویندوز لزم میخواد اکتیوش کنم در صورتی که قبلا اکتیو بوده( ویندوزم ارجیناله ماله خود لپتاپه) و یه ساله ازش استفاده میکنم. مشکل چیه ؟ مایکرسافت جنگولک بازی در میاره؟ چی کارش کنم؟
با اون اکتیو کد پشت لب تابت اکتیو کن اگه قبول نکرد حتما اکسپایرد( تاریخ مصرفش گذشته) شده.

senjin
20-10-2009, 13:08
با اون اکتیو کردم بعد گفت کشورتو انتخاب کن و به شماره مرکز زنگ بزن و ID تو بگو. منم زنگ زدم ولی به من هیچ شماره ای نداد.

H@mid-Vista
20-10-2009, 19:13

با اون اکتیو کردم بعد گفت کشورتو انتخاب کن و به شماره مرکز زنگ بزن و ID تو بگو. منم زنگ زدم ولی به من هیچ شماره ای نداد.

هر نوع تغيير در سخت افزار و حتي بعضي وقتها تغيير درايور موجب مشكل ميشه و دوباره بايد اكتيو كني
خوب شما كه سريالت اصله چرا روي انينترنت اكتيويت نمي كني؟

mo.mo
21-10-2009, 09:04
شما offline اکتیو میکنی؟

neocheerfull
21-10-2009, 20:42
سلام دوستان من vaio cs 190 دارم!
یکی از USB هاش فقط فلش می خونه و کی بورد و جویستیک و موس رو نمیشناسه!:19:
مشکل از چیه؟؟؟:13:

iriaf
21-10-2009, 23:29
سلام به هم دوستان

من یک لپتاپ Dell vostro 1520 با باتری 9 سل دارم. چند تاسؤال داشتم،ممنون میشم جواب بدین.

1- نحوه برخورد با باتری چجوریه؟ باید مثل باتری موبایل باهاش رفتار کرد، یعنی تا آخر خالی بشه یا اینکه نه کار کردن باهاش به صورت دیگر است.

2- سمت چپ صفحه کلید مقداری داغ میشه ، البته فن هم مداوم کار میکنه ، این گرما اشکالی نداره؟ میگن وسیله ای هست که به خنک کردن لپتاپ ها کمک می کنه اون چیه؟

3- تا چه حد میشه از لپتاپ کار کشید؟ اینطور که احساس می کنم از PC ضعیف تره مخصوصا DVD-RW اش که نمی تونه همه چی رو باز کنه.

هر نوع راهنمایی در جهت افزایش طول عمر بفرمایید ممنون میشم.:20:

itsmeparsia
23-10-2009, 10:09
سلام من دیروز لپتاپ hp dv6-1225 خریدم ولی‌ اشتباهی‌ با لطف بردار کوچیک تر ویندوز اصلی‌ پاک شد ولی‌ هنوز ریکاوری هست
من ریکاوری نگرفته بودم ولی‌ پارتیشن ریکاوری پاک نشده می‌خواستم ببینم می‌شه کاری کرد؟

biostar
23-10-2009, 12:36
سلام من دیروز لپتاپ hp dv6-1225 خریدم ولی‌ اشتباهی‌ با لطف بردار کوچیک تر ویندوز اصلی‌ پاک شد ولی‌ هنوز ریکاوری هست
من ریکاوری نگرفته بودم ولی‌ پارتیشن ریکاوری پاک نشده می‌خواستم ببینم می‌شه کاری کرد؟

برخی از فروشگاه ها این DVD رو میفروشن و می تونید برید بخرید و از اون استفاده کنید.
البته در صورتی که پارتیشن مربوطه پاک نشده باشد

tonyy
23-10-2009, 13:40
با سلام
چند روز پیش هنگام کار با لپتاپم (490dfb) متوجه صدای نویزی شدم که ازش به گوش می رسید پس از کلی بررسی متوجه شدم که این صدا مربوط به lcd اونه به طوریکه وقتی کنتراستش را از 100 درصد به مقدار کمتری کاهش میدی این صدای نویز از اون به گوش میرسه :41:
حالا دوستانی که این لپ تاپ را دارن یه تستی بکنن و نتیجش را بگن تا ببینم این مساله عادیه یا که نه یه مشکل بزرگه :19:

mo.mo
24-10-2009, 10:35
بله اگه فرمت نکرده باشید با کلید f10 کنسول را بوت کنید.

ehsan.b
24-10-2009, 23:33
من یه vaio fw490DFb دارم.حالت عادی حرارتش روی 47 یا 46 هستش و موقع بازی به 67 یا 70 هم میرسه
به نظر شما عادیه؟
cpu t9600 2.8 6mb cach
graphic card; ati 4650

mo.mo
25-10-2009, 09:42
من یه vaio fw490DFb دارم.حالت عادی حرارتش روی 47 یا 46 هستش و موقع بازی به 67 یا 70 هم میرسه
به نظر شما عادیه؟
cpu t9600 2.8 6mb cach
graphic card; ati 4650
زیادی عادیه :31:

tonyy
25-10-2009, 11:57
به نظر شما عادیه؟
cpu t9600 2.8 6mb cach
graphic card; ati 4650

بله تایید میشه عادیه:10:

ehsan.b
25-10-2009, 12:01
بله تایید میشه عادیه:10:

اخه با این حرارت دستمو نمیتونم جلوی فن بگیرم اینقدر داغه.
لپتاپهای دیگه هم اینجوری هستن؟

tonyy
25-10-2009, 12:02
خواهشا دوستان اگه امکان داره به پست 2800 هم جواب بدن
ممنون:23:

tonyy
25-10-2009, 12:09
اخه با این حرارت دستمو نمیتونم جلوی فن بگیرم اینقدر داغه.
لپتاپهای دیگه هم اینجوری هستن؟

بله اگه بیشتر نباشه کمتر هم نیست ببین شما یک لپ تاپ مولتی مدیا خریدی و برای این رده از لپ تاپ ها تا این حد گرم شدن کاملا عادیه
حالا اگه زیاد جابجایی نداری بهت پیشنهاد میکنم که یه کول پد بگیر تا مشکلت کاملا حل بشه :46:

ab2reza1360
25-10-2009, 12:33
آقا ما آخر نفهمیدیم اگه من از لپ تاپ به عنوان یه دسکتاپ استفاده کنم، یعنی همیشه به برق وصل باشه این باتریشو در بیارم واسه اسنکه عمرش طولانی بشه یا مرتب بهش وصل باشه؟؟اگه درش میارم باید پر باشه یا خالی؟؟؟؟

dr_data_13
25-10-2009, 20:07
من latitude E6500 دارم فینگر پرینتشو نمیدونم چجوری راه بندازم
کسی میتونه کمک کنه لطفا؟؟

mo.mo
27-10-2009, 23:01
آقا ما آخر نفهمیدیم اگه من از لپ تاپ به عنوان یه دسکتاپ استفاده کنم، یعنی همیشه به برق وصل باشه این باتریشو در بیارم واسه اسنکه عمرش طولانی بشه یا مرتب بهش وصل باشه؟؟اگه درش میارم باید پر باشه یا خالی؟؟؟؟
اگه به مدت طولانی نمیخوایید از باطری استفاده کنید باطری رو خای کن و از لب تاب جدا کن.
در غیر این صورت بذار رو لب تاب باشه و فقط هر هفته یه بار خالیش کن.
ببنید دوستان باطری ها یه عمر مفیدی دارن و بعد از این مدت هیچ تضمینی واسه کار کردن یا کار نکردنشون وجود نداره. پس بهتره این قدر حساس نباشید.

liliputboy
28-10-2009, 00:06
اگه به مدت طولانی نمیخوایید از باطری استفاده کنید باطری رو خای کن و از لب تاب جدا کن.
در غیر این صورت بذار رو لب تاب باشه و فقط هر هفته یه بار خالیش کن.
ببنید دوستان باطری ها یه عمر مفیدی دارن و بعد از این مدت هیچ تضمینی واسه کار کردن یا کار نکردنشون وجود نداره. پس بهتره این قدر حساس نباشید.

سلام

باتری ها هر چند عمر مفبد دارن ولی این عمر با شارژ و دی شارژ شدن کم میشه..مثلا یک باتری 800 بار میتونه شارژ بشه...
پس: بهتره هر وقت لازم بود باتری رو بذارید روش و شارژ کنید و در غیر..خالی نگه دارید..

hooman_khan
28-10-2009, 17:30
با سلام
من يه لپ تاپ sony VGN-BX565B دارم که درايو C (تک درايو هستم) رو بنا به دلايلي فرمت کردم و ويندوز XP(غيراصلي) از اينايي که تو بازار هست روش ريختم.حالا پشيمون شدم مي خوام خود ويندوز اصلي رو به همراه متعلقاتش نصب کنم.
SYSTEM RECOVERY DVD هم دارم ولي الان DVD رو که ميذارم تو ريکاور نمي کنه و کلا اين ويندوز رو ظاهرا قبول نمي کنه.
آيا فرمت کردن درايو مشکل ايجاد کرده ؟
اگه لطف کنين بگين مشکل از کجاست و راه حل چيه ممنون ميشم.

H@mid-Vista
28-10-2009, 18:20
با سلام
من يه لپ تاپ sony VGN-BX565B دارم که درايو C (تک درايو هستم) رو بنا به دلايلي فرمت کردم و ويندوز XP(غيراصلي) از اينايي که تو بازار هست روش ريختم.حالا پشيمون شدم مي خوام خود ويندوز اصلي رو به همراه متعلقاتش نصب کنم.
SYSTEM RECOVERY DVD هم دارم ولي الان DVD رو که ميذارم تو ريکاور نمي کنه و کلا اين ويندوز رو ظاهرا قبول نمي کنه.
آيا فرمت کردن درايو مشکل ايجاد کرده ؟
اگه لطف کنين بگين مشکل از کجاست و راه حل چيه ممنون ميشم.

كارشو ساختي رفته
اينجا رو ببين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ab2reza1360
29-10-2009, 14:51
سلام

باتری ها هر چند عمر مفبد دارن ولی این عمر با شارژ و دی شارژ شدن کم میشه..مثلا یک باتری 800 بار میتونه شارژ بشه...
پس: بهتره هر وقت لازم بود باتری رو بذارید روش و شارژ کنید و در غیر..خالی نگه دارید..

حالا باتری رو خالی کنیم و جدا بذاریم یا برعکس؟؟!!!!!!!!!!!

Green.Son
29-10-2009, 16:57
حالا باتری رو خالی کنیم و جدا بذاریم یا برعکس؟؟!!!!!!!!!!!

اينجا را بخوان:

neocheerfull
29-10-2009, 19:28
سلام دوستان من vaio cs 190 دارم!
یکی از USB هاش فقط فلش می خونه و کی بورد و جویستیک و موس رو نمیشناسه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل از چیه؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

faghat AMD
30-10-2009, 13:40
سلام به همه دوستان
من دیشب ویندوز 7 رو لپ تاپم نصب کردم که مدلش دل وسترو 1400 هست. همه چیزش فعلا ردیفه ولی یه مشکل عجیبی برام پیش اومده: هیچ صدایی از اسپیکرهای لپ تاپم در نمی آد ولی وقتی اسپیکر اکسترنال یا هدفن بهش وصل می کنم از اونها صدا در می آد. مشکل چیه به نظرتون؟

hes_luckey
30-10-2009, 14:07
سلام دوستان
ال سی دی aspire one من در اثر ضربه ترکید ,کجا میتونم بدم درستش کنن ؟ کسی نمیدونه چه قدر هزینش میشه ؟
ممنون

morteza sani
30-10-2009, 14:35
سلام

دوستان ؛ من یه لپ تاپ ایسر مدل 5738z گرفتم و چیز زیادی هم راجع به این دستگاهها نمیدونم . با خوندن چندتا تاپیک فهمیدم که روی این وسایل بطور اورجینال "ویستا" نصبه . اما لپتاپ من xpداشت (شایدهم توسط فروشنده دستکاری شده بود ؛ نمیدونم؟ بهر جهت چند تا سوال داشتم:

اول= کیبورد من بعضی حروف رو جابجا میزنه .
دوم= وقتی آیکن ماشین حساب رو از برنامه فعال میکنم،هیچی نشون نمیده(فعال نمیشه)
سوم=برای اینکه بخوام ویندوز عوض کنم چه مراحلی باید انجام بدم؟

طولانی شد. ببخشید.منتظر جواب و راهنمایی شما بزرگواران هستم.

mo.mo
30-10-2009, 21:21
سلام

دوستان ؛ من یه لپ تاپ ایسر مدل 5738z گرفتم و چیز زیادی هم راجع به این دستگاهها نمیدونم . با خوندن چندتا تاپیک فهمیدم که روی این وسایل بطور اورجینال "ویستا" نصبه . اما لپتاپ من xpداشت (شایدهم توسط فروشنده دستکاری شده بود ؛ نمیدونم؟ بهر جهت چند تا سوال داشتم:

اول= کیبورد من بعضی حروف رو جابجا میزنه .
دوم= وقتی آیکن ماشین حساب رو از برنامه فعال میکنم،هیچی نشون نمیده(فعال نمیشه)
سوم=برای اینکه بخوام ویندوز عوض کنم چه مراحلی باید انجام بدم؟

طولانی شد. ببخشید.منتظر جواب و راهنمایی شما بزرگواران هستم.
ای بابا(داستان داره) :31: لب تابت مبارکه.
این مدل روش بشکل پیش فرض ویستا نسخه ی خانگی نصبه. حالا چرا واست xp نصبه نمیدونم.
شما اگه میخوای تمام مشکلت حلشه یه ویستا نصب کن.
مراحل نصب فوق العاده سادست.
یه ویندوز ویستا از بازار بگیر نصب کن و (حتما) با اکتیو کد پشت لب تابت ارجینالش کن. همه چی درست میشه.
بعدش یه dvd ریکاوری تهیه کن تا خیالت راحت شه.
موفق باشید :10:

alisoofi
31-10-2009, 11:31
ذوستان من SR490JBB دارم كه نورتون 2009 روش نصب بود.ديروز expire شد.شما چه آنتي ويروس يا internet security رو پيشنهاد ميكنين كه خوب باشه و كركش راحت باشه؟من ويندوزم vista 64bit هستش.اگه ميشه لينك دانلود رو هم بزارين.

ab2reza1360
31-10-2009, 12:09
اينجا را بخوان:

داداشی ممنون از راهنمائیت اما اینو خوندم اما جواب سوال من داخلش نبود، واسه همینم پرسیدم

Pami
31-10-2009, 12:27
سلام دوستان
ال سی دی aspire one من در اثر ضربه ترکید ,کجا میتونم بدم درستش کنن ؟ کسی نمیدونه چه قدر هزینش میشه ؟
ممنون

اگر ال سی دی شکسته و ترک خورده درست شدنی نیست و باید عوض بشه
متاسفانه فکر نکنم به این راحتی بتونید براش جایگزین پیدا کنید مگر از روی مدلهای اوراقی و دست دوم خراب که ال سی دی سالم دارن

هزینه اش هم کاملا دست فروشنده هست ، چون هر کسی ال سی دی های نت بوک ها رو نداره

Pami
31-10-2009, 12:29
ذوستان من SR490JBB دارم كه نورتون 2009 روش نصب بود.ديروز expire شد.شما چه آنتي ويروس يا internet security رو پيشنهاد ميكنين كه خوب باشه و كركش راحت باشه؟من ويندوزم vista 64bit هستش.اگه ميشه لينك دانلود رو هم بزارين.

اینجا در مورد مشکلات این چنینی بحث نمیشه ، چون کارکرد آنتی ویروس ها روی لپ تاپ و دسکتاپ تفاوتی نداره
اگر راهنمایی دقیق میخواهید در مورد آنتی ویروس ها بهتره در انجمن نرم افزار مطرح کنید

لینک دانلود هم فراوان در انجمن های نرم افزار ( دانلود ) موجود هست

موفق باشید

faghat AMD
31-10-2009, 13:32
سلام به همه دوستان
من دیشب ویندوز 7 رو لپ تاپم نصب کردم که مدلش دل وسترو 1400 هست. همه چیزش فعلا ردیفه ولی یه مشکل عجیبی برام پیش اومده: هیچ صدایی از اسپیکرهای لپ تاپم در نمی آد ولی وقتی اسپیکر اکسترنال یا هدفن بهش وصل می کنم از اونها صدا در می آد. مشکل چیه به نظرتون؟

کسی جواب نمی ده؟

iran2008
31-10-2009, 19:15
سلام
من یه لب تاب دست دوم گرفتم .
سی دی رام نداره . یعنی جاشو داره اما روش نیستش .
چطوری میشه یه سی دی رام دیگه روش نصب کنم ؟
من فقط میخوام ویندوزش رو عوض کنم.
آیا یه راهی نیست که این کار رو کنم ؟

مثلا با فلش مموری یا هر طور دیگه ...؟

Rmin69
31-10-2009, 19:48
سلام. من یک لپ تاپ hp pavilion dv5 1299ee دارم. سیستم عاملش win7 x64است. امروز خواستم بایوس اونو upgrade کنم. اما وسطش سیستمم قفل کرد. منم از برق کشیدمش و باتریشو در آوردم تا خاموش بشه. حالا که دکمه power میزنم تا روشن بشه ، فقط چراغهای روی کیبورد روشن میشه. نه صدای بیبی میاد نه lcd اروری نشون میده. صفحه مشکیه. چی کار کنکم؟ کمکم کنید، فوری!

UN.REGISTERED USER
31-10-2009, 19:59
سلام. من یک لپ تاپ hp pavilion dv5 1299ee دارم. سیستم عاملش win7 x64است. امروز خواستم بایوس اونو upgrade کنم. اما وسطش سیستمم قفل کرد. منم از برق کشیدمش و باتریشو در آوردم تا خاموش بشه. حالا که دکمه power میزنم تا روشن بشه ، فقط چراغهای روی کیبورد روشن میشه. نه صدای بیبی میاد نه lcd اروری نشون میده. صفحه مشکیه. چی کار کنکم؟ کمکم کنید، فوری!

1- خاموش کنید

2- باتری را در بیاورید و به مدت 5 دقیقه صبر کنید

3- باتری را جا بزنید و دوباره روشن کنید

اگر درست شد که هیچ ، ولی در صورت درست نشدن باید بدهید نمایندگی و ... براتون درستش کنه :41:

UN.REGISTERED USER
31-10-2009, 20:02
سلام

شما می تونید یک درایو بخرید و روش بندازید و یا از درایوهای اکسترنال استفاده کنید که با پورت USB وصل می شوند

و یا می توانید یک فلش مموری بوتیبل ویندوز XP یا ویستا یا سون تهیه کنید و نصب کنید که آموزشش در همین بخش

سوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هست ... سرچ نمایید

m654
31-10-2009, 20:09
سلام

تنها راه اینه که ببری به مرکز خدمات تا سفت‌افزار جدید نصب کنند.

mo.mo
31-10-2009, 21:24
کسی جواب نمی ده؟
مشکل سخت افزاری هست.و فک کنم اسپیکرش از تو قطع شده. مشکل خاصی نیس ببری گارانتی به راحتی تعمیر میکنن.

mo.mo
31-10-2009, 21:25
سلام

میتونی یه dvd رمپرتابل استفاده کنی.
ولی اگه خواستی میتونی از فلش هم استفاده کنی. فقط تو فلشت سیستم عامل مورد نظر رو بریز و با هاش بوت کن سیستم رو.

Rmin69
01-11-2009, 12:30
سلام

تنها راه اینه که ببری به مرکز خدمات تا سفت‌افزار جدید نصب کنند.
باید چه قطعه ایی تعویض بشه؟ چقدر خرج داره؟ تو ایران درست میشه؟ به ایران اچ پی بدم؟؟

faghat AMD
02-11-2009, 02:41
مشکل سخت افزاری هست.و فک کنم اسپیکرش از تو قطع شده. مشکل خاصی نیس ببری گارانتی به راحتی تعمیر میکنن.

نه داداش، عجیبه. ولی ایراد از درایور صدا بود. 32 بیتی نصب کردم ok شد.

faghat AMD
02-11-2009, 02:48
باید چه قطعه ایی تعویض بشه؟ چقدر خرج داره؟ تو ایران درست میشه؟ به ایران اچ پی بدم؟؟

نه بابا اصلا بحث سخت افزاری نیست. بایوست پریده، همین. می بری نمایندگی برات بایوس جدید یا همون ورژن قبلی رو کپی می کنن ردیف می شه. هیچ خرجی هم نداره.چون نرم افزاریه. من یه بار این گند رو به یک مادربرد pc زدم، بردم گارانتی درستش کردن هیچی هم نگرفتن. البته هنوز تو گارانتی بود.

balaban25
02-11-2009, 12:55
من1340 دارم میخوام ببینم چجوری میشه یه کاری کرد که وقتی به برق وصل هست باطری شارج نشه البته یه گزینه داره که این کار انجام میده اما وقتی ری استارت میکنیم دوباره به حالت اول برمیگرده......

Pami
02-11-2009, 13:07
من1340 دارم میخوام ببینم چجوری میشه یه کاری کرد که وقتی به برق وصل هست باطری شارج نشه البته یه گزینه داره که این کار انجام میده اما وقتی ری استارت میکنیم دوباره به حالت اول برمیگرده......

خب شما Hibernate کنید این مشکل که تیک برداشته میشه حل میشه

balaban25
02-11-2009, 13:37
خب شما Hibernate کنید این مشکل که تیک برداشته میشه حل میشه
راه دیگه ای هم هست؟آخه بعد یه مدت خنگ میشه؟؟

Shayan Arya
02-11-2009, 21:15
راه دیگه ای هم هست؟آخه بعد یه مدت خنگ میشه؟؟
یا Hibernate و Standby کنید
یا اینکه بعد از ریستارت سریع تیک رو دوباره بزن
من که راه دیگه پیدا نکردم

bad_stu
03-11-2009, 01:16
سلام دوستان
من با يه لپ تاپ سري fw سوني كه گرافيك intel داره يه مشكل عجيب پيدا كردم كه با ريكاوري هم برطرف نشد!
تنظيمات گرافيكي روي يك حالت انگار قفل شده و عوضش هم نمي تونم بكنم!
وقتي روي defaults قرار مي دم و ريست مي كنم همه چي مثل اول مي شه!

اين همون حالتيه كه روش گير كرده و ديفالت هم نمي شه! حتي بعد از ريكاوري!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dany_3p4u
03-11-2009, 07:59
عدم تطابق گارانتی با سریال دستگاه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

balaban25
03-11-2009, 12:10
تازگی ها وقتی شات داون میکتم خیلی طول میکشه تا خاموش بشه درضمن 1340 دارم

Pami
03-11-2009, 12:54
تازگی ها وقتی شات داون میکتم خیلی طول میکشه تا خاموش بشه درضمن 1340 دارم

شما برنامه های زیادی رو روی سیستم نصب کردید که هنگام خاموش کردن و Halt شدن سیستم باید بسته بشوند .
برای اینکار لازم هست که سیستم عامل اطلاعات لازم و تغییرات اعمال شده رو ذخیره کنه که این عمل با زیاد شدن تعداد برنامه های فعال زمانش بالا میره
سعی کنید محیط سیستم عامل رو خلوت تر کنید
اگر همچین موردی نیست مشکل از سیستم عامل میتونه باشه

ab2reza1360
03-11-2009, 13:15
آقا آخرش کسی به ما نگفت این باتری لپ تاپ و که واسه مدت طولانی ازش استفاده نمی کنیم خالی کنیمو از لپ تاپ جدا کنیم یا پر جدا کنیم

mahmoq
03-11-2009, 15:40
سلام و خسته نباشید ... روی لپ تام ویستا نسبه الان که می خوام روی درایور دیگه اش اکس پی نصب کنم بعد لود سی دی و قبل شروع نصب یه همچین اروری میده ...

check for virus on your computer remove any newly install hard drives or hard drives controllers.
check your hard drives to make sure it is preperly configured and terminated.
Run CHKDsK/F to check for hard drives corruption and the restrart system.

نمی دونم چرا سیستم این مشکل پیدا کرده... من همه ویروس ها رو کشتم...بعضی هاشم ماله ویستاست که قرنطینه (quntitet) شده و پاک نمی شه ... حتی آنتی ویروس سیمانتیکم رو هم پاک کردم ولی فایده نداشت... ممنون میشم کنم کمکم کنید

gamekhor2007
03-11-2009, 21:50
با سلام .رفیقم اومده و یک برنامه برای کپی دی وی دی نصب کرده و درایوش از تو my computer پاک شده و دی وی دی هم که میذاره اجرا نمیکنه.حالا باید چطوری بیارش؟

elfy
03-11-2009, 22:41
سلام بچه ها من hp dv6 1235 دارم فنش خیلی صدا میده تازگی ها اولش اصلا صدا نمیداد اما الان بد صدا میده چی کارش کنم ؟

Pami
04-11-2009, 00:04
با سلام .رفیقم اومده و یک برنامه برای کپی دی وی دی نصب کرده و درایوش از تو my computer پاک شده و دی وی دی هم که میذاره اجرا نمیکنه.حالا باید چطوری بیارش؟

از System Restore استفاده کنید و برگردونید به روزی که برنامه رو نصب نکردید تا تنظیمات به حالت صحیح برگردند

Pami
04-11-2009, 00:05
سلام بچه ها من hp dv6 1235 دارم فنش خیلی صدا میده تازگی ها اولش اصلا صدا نمیداد اما الان بد صدا میده چی کارش کنم ؟

یا کثیف شده یا نیاز به تعویض داره ، حتما ببرید تعمیرگاه تا براتون درست کنند ، مشکلات فن رو باید جدی گرفت ، در بیشتر موارد باعث فشار اومدن به CPU به دلیل تجمع حرارت میشه

mahmoq
04-11-2009, 00:24
سلام ... لپ تاپ دل وسترو 1320 دارم ... اکس پی و یستا رو کنار هم نصب کردم ... وقتی توی اکس پی ریستارت می کنم همه ی آیکون های دسکتاپ می ره ولی خود سیستم ریستارت نمی شه در حقیقت بعد از 7 ، 8 دقیقه ای ریستارت میشه واسه همین چاره ای جز خاموش کردن با دکمه ی پاور ندارم و روشن کردن دوباره ... اولش اینطوری نبود یه دفعه شد ... میشه بگین چطور میشه مشکل ریستارت رو حل کرد ...

Pami
04-11-2009, 11:39
سلام ... لپ تاپ دل وسترو 1320 دارم ... اکس پی و یستا رو کنار هم نصب کردم ... وقتی توی اکس پی ریستارت می کنم همه ی آیکون های دسکتاپ می ره ولی خود سیستم ریستارت نمی شه در حقیقت بعد از 7 ، 8 دقیقه ای ریستارت میشه واسه همین چاره ای جز خاموش کردن با دکمه ی پاور ندارم و روشن کردن دوباره ... اولش اینطوری نبود یه دفعه شد ... میشه بگین چطور میشه مشکل ریستارت رو حل کرد ...

چند تا پست بالاتر مشکل مشابه بوده و پاسخ داده شده
پست 2843

fmps
04-11-2009, 11:42
سلام
من inspiron 1520 دارم و براش هم یه کول پد گرفتم
میخواستم بدونم که اگه لپتاب 24 ساعت روشن بمونه صدمه ای بهش میرسه یا نه؟
به کول پد چی؟

ab2reza1360
04-11-2009, 15:44
دوستان سلام. من یه HP Dv6-1225 دارم(بسکه اینور اونور نوشتم دیگه فک کنم همه میدونن:31:) از سایت HP همه درایورای ویستاشو گرفتم. بعضیاشو نوشته تو سایته که نسخه جدیدشه و Update شده حالا به نظر شما برم همشونو رو لپ تاپم نصب کنم؟؟!!بایاسشم همینجوری UPdate میشه؟

Pami
04-11-2009, 19:07
سلام
من inspiron 1520 دارم و براش هم یه کول پد گرفتم
میخواستم بدونم که اگه لپتاب 24 ساعت روشن بمونه صدمه ای بهش میرسه یا نه؟
به کول پد چی؟

اگه بخواهید 24 ساعت باهاش بازی کنید و کار سنگین انجام بدید مطمئنا بعدا به مشکل میخورید
لپ تاپ های سری Inspiron دل برای همچین استفاده ای طراحی و ساخته نشدن
بهتره کارهای سنگین رو در یک بازه زمانی 5-6 ساعته انجام بدید و بعد به لپ تاپ یک استراحتی بدهید

کول پد هم در خنک کردن لپ تاپ تاثیر زیادی داره ، کول پد ها هم طول عمری مشخص دارند

fmps
04-11-2009, 22:46
اگه بخواهید 24 ساعت باهاش بازی کنید و کار سنگین انجام بدید مطمئنا بعدا به مشکل میخورید
لپ تاپ های سری Inspiron دل برای همچین استفاده ای طراحی و ساخته نشدن
بهتره کارهای سنگین رو در یک بازه زمانی 5-6 ساعته انجام بدید و بعد به لپ تاپ یک استراحتی بدهید

کول پد هم در خنک کردن لپ تاپ تاثیر زیادی داره ، کول پد ها هم طول عمری مشخص دارند
کار سنگینی نمیکنم
فقط واسه دانلود میزارم
مشکلی که پیش نمی یاد؟

UN.REGISTERED USER
05-11-2009, 00:52
کار سنگینی نمیکنم
فقط واسه دانلود میزارم
مشکلی که پیش نمی یاد؟

دانلود بیشتر از 5 درصد ماکزیمم سی پی یو رو اونم یک کورش رو اشغال نمیکنه

اصلا نیازی به این کارا نیست :46:

ab2reza1360
05-11-2009, 08:47
دوستان سلام. من یه HP Dv6-1225 دارم(بسکه اینور اونور نوشتم دیگه فک کنم همه میدونن:31:) از سایت HP همه درایورای ویستاشو گرفتم. بعضیاشو نوشته تو سایته که نسخه جدیدشه و Update شده حالا به نظر شما برم همشونو رو لپ تاپم نصب کنم؟؟!!بایاسشم همینجوری UPdate میشه؟

عزیزان کسی نیست جواب منو بده؟؟؟!!!!!

mo.mo
05-11-2009, 10:37
همین جوری که update نمیشه.
نصب کن واگه مشکلی پیدا کردی رول بک کن.

Sajad2006
05-11-2009, 23:40
سلام.
اگر recovery رو restore کنم تمام اطلاعان درایو c میپره؟
مثلا عکس ها و آهنگ ها و .......
fw46 دارم.

UN.REGISTERED USER
06-11-2009, 00:20
سلام.
اگر recovery رو restore کنم تمام اطلاعان درایو c میپره؟
مثلا عکس ها و آهنگ ها و .......
fw46 دارم.

سلام حاج سجاد ، یار قدیمی .... خوبی شما ؟ :40:

ببین دو حالت داره :

1- اگر تک پارتیشن C باشه یعنی پارتیشن بندی نکردی ، بله همه از بین می روند !

2-اگر پارتیشن بندی کرده باشی ولی بری Complete recovery کنی نه C:\Restoration ، باز هم پاک میشه !

Sajad2006
06-11-2009, 08:44
سلام حاج سجاد ، یار قدیمی .... خوبی شما ؟ :40:

ببین دو حالت داره :

1- اگر تک پارتیشن C باشه یعنی پارتیشن بندی نکردی ، بله همه از بین می روند !

2-اگر پارتیشن بندی کرده باشی ولی بری Complete recovery کنی نه C:\Restoration ، باز هم پاک میشه !
ممنون!
حال چجوری پارتیشن بندی کنم؟

Pami
06-11-2009, 12:45
ممنون!
حال چجوری پارتیشن بندی کنم؟

خیلی راحت ، شما برنامه Bootable مثل Acronis Disk Director رو میگیری با اون بوت میکنی خیلی راحت و ساده Drive ها رو تغییر میدی و پارتیشن ها رو درست میکنی

reza_1364
06-11-2009, 12:53
سلام به همه

من یه لپ تاپ دل وسترو 1520 دارم.از وقتی ویندوز 7 را نصب کردم.موقع خاموش شدن یه صدای تق میده.

نمیدونم مشکلش از کجاست.میشه راهنماییم بکنید.

یه سوال دیگه هم اینکه در قسمت device maneger در other driver گزینه mass storage controller نصب نمیشه.

ممنون ازتون

UN.REGISTERED USER
06-11-2009, 12:56
شما خود برنامه Acronis Disk Director را توی ویندوز نصب کن با خودش می تونی یک rescuDisk بسازی که حاوی برنامه بوتیبل پارتیشن بندی و ... باشه

MAXXX
06-11-2009, 15:49
سلام
من hp dv51060 دارم

دوتا مشکل پیش اومده

یکی اینکه بعد از حدود 14 ماه یه روز دیدم باتری دیگه شارژ نمیشه این خدا بیامرز شده دیگه ؟

دوم اینکه من زیاد روشن میزارم برایه دانلود تقریبا یه روز درمیون یک شبانه روز روشنه مدتیه بعضی وقتا صبح که از خواب پا میشم و موس روتکون میدم صفحه lcd روشن بشه یکدفعه برایه چند ثانیه صفحه سفید میشه و روش نویز های عجیبی پیدا میشه بعد خوب میشه ممکنه این lcd هم در خطر باشه ؟
ممنون

Sajad2006
06-11-2009, 16:34
خیلی راحت ، شما برنامه Bootable مثل Acronis Disk Director رو میگیری با اون بوت میکنی خیلی راحت و ساده Drive ها رو تغییر میدی و پارتیشن ها رو درست میکنی
بعد دوباره باید ریکاوری بگیرم؟
یه سوال دیگه:
بعد از پارتیشن بندی مشکلی واسه ریستور ریکاوری برام پیش نمیاد؟

Pami
06-11-2009, 18:45
بعد دوباره باید ریکاوری بگیرم؟
یه سوال دیگه:
بعد از پارتیشن بندی مشکلی واسه ریستور ریکاوری برام پیش نمیاد؟

اگه میخوای یه نسخه جدید از ویندوز خودت نصب کنی بهتره از روش ریکاوری بگیری
اگه برای ریکاوری خودت میخوای که روی پارتیشن های جدید بریزی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ، اگر هم مشکل داشتی میتونی سایز پارتیشن رو برگردونی و دوباره ریکاوری کنی

amino-danger
06-11-2009, 18:47
سلام دوستان من میخواستم از طریق adsl لب تاب رو وایرلس کنم که طبق تحقیقاتی که کردم پی بردم نیازی نیست که کانکشن یا چیز دیگه ای درست کنم فقط باید چذاغ wi-fi لب تاب روشنه بشه تا بتونم با یه وسیله دیگه از امکانات وایرلس لب تاب استفاده کنم حالا خواستسم بدوننم چطوری wi-fi لب تاب من که یه dell vostro 1000 با لبتاب vista روشن کنم ممنون؟؟؟

Pami
06-11-2009, 19:44
سلام دوستان من میخواستم از طریق adsl لب تاب رو وایرلس کنم که طبق تحقیقاتی که کردم پی بردم نیازی نیست که کانکشن یا چیز دیگه ای درست کنم فقط باید چذاغ wi-fi لب تاب روشنه بشه تا بتونم با یه وسیله دیگه از امکانات وایرلس لب تاب استفاده کنم حالا خواستسم بدوننم چطوری wi-fi لب تاب من که یه dell vostro 1000 با لبتاب vista روشن کنم ممنون؟؟؟

من که درست نفهمیدم چی میگید !؟
اگه میخوای با Wireless لپ تاپ خودت بری تو اینترنت باید مودم وایرلس داشته باشی
باید مودم رو تنظیم کنید و آماده سازی کنید سپس با وایرلس شناسایی میشه و بهش کانکت میشید

Sajad2006
06-11-2009, 20:59
سلام.
برنامه وقتی تو بوت اجرا میشه میره رو آنالیز درایو c سیستم ریستارت میشه!
چرا؟

amino-danger
06-11-2009, 21:38
من که درست نفهمیدم چی میگید !؟
اگه میخوای با Wireless لپ تاپ خودت بری تو اینترنت باید مودم وایرلس داشته باشی
باید مودم رو تنظیم کنید و آماده سازی کنید سپس با وایرلس شناسایی میشه و بهش کانکت میشید

اصلا میشه بگین که چطوری lap top خودمو که dell vostro 1000 چراغ wifi رو روشن کنم هر چی fn+f2 رو میزنم روشن نمیشه

UN.REGISTERED USER
06-11-2009, 23:59
سلام.
برنامه وقتی تو بوت اجرا میشه میره رو آنالیز درایو c سیستم ریستارت میشه!
چرا؟

کدوم نسخه رو استفاده می کنی ؟ باید نسخه Acronis Disk Director Suite 10.0 باشه

روی بعضی سیستم ها هم این مشکل رو میاره ! به هارد و نوع سیستم طراحی نوت بوک هم وابسته هست

شما اول یه اسکن دیسک بکن بعد اقدام کن حل میشه انشالله :40:

Pami
07-11-2009, 00:24
اصلا میشه بگین که چطوری lap top خودمو که dell vostro 1000 چراغ wifi رو روشن کنم هر چی fn+f2 رو میزنم روشن نمیشه

اگه نصب کرده باشید که باید با FN+F2 روشن بشه در غیر اینصورت مشکل از درایور یا چیز دیگه ای هست

A.Farokhzad
07-11-2009, 09:26
سلام دوستان
من به تازگي يك لپ تاپ VAIO-NW130 خريداري كردم.
از شانس من يك پورت USB اون مشكل داره و دوتاي ديگه بدرستي كار ميكنه .
با توجه به اينكه شركت گارانتي كننده لپ تاپ رو به خاطر اين مشكل تعويض نميكنه آيا ارزش داره كه بدم لپ تاپ رو براي تعميير باز كنند ؟
آيا اين مشكل حتما سخت افزاري هست يا مربوط به ويندوز ويستاي ارجينالش ميشه يا ...

Pami
07-11-2009, 11:11
سلام دوستان
من به تازگي يك لپ تاپ VAIO-NW130 خريداري كردم.
از شانس من يك پورت USB اون مشكل داره و دوتاي ديگه بدرستي كار ميكنه .
با توجه به اينكه شركت گارانتي كننده لپ تاپ رو به خاطر اين مشكل تعويض نميكنه آيا ارزش داره كه بدم لپ تاپ رو براي تعميير باز كنند ؟
آيا اين مشكل حتما سخت افزاري هست يا مربوط به ويندوز ويستاي ارجينالش ميشه يا ...

اگر ریکاوری دارید ویندوز رو عوض کنید ( 7 نصب کنید ) ، اگر مشکل همچنان پابرجا بود ببرید تعمیرگاه

A.Farokhzad
07-11-2009, 11:36
اگر ریکاوری دارید ویندوز رو عوض کنید ( 7 نصب کنید ) ، اگر مشکل همچنان پابرجا بود ببرید تعمیرگاه

با تشكر از شما
به نظر شما بهتر نيست صبر كنم و 1 ماه مونده گارانتيش تموم بشه ببرمش نمايندگي ؟
ممكنه اگه الان ببرم نمايندگي كلا عوضش كنه ؟

Pami
07-11-2009, 12:10
با تشكر از شما
به نظر شما بهتر نيست صبر كنم و 1 ماه مونده گارانتيش تموم بشه ببرمش نمايندگي ؟
ممكنه اگه الان ببرم نمايندگي كلا عوضش كنه ؟

اگه مشکل از ابتدا بوده باید عوض کنند ( باز بستگی به شرکت داره )
در غیر این صورت حتما چیپست رو عوض میکنن براتون تا مشکل حل بشه اگه مشکل سخت افزاری باشه

bad_stu
07-11-2009, 18:52
سلام دوستان
يكي از آشناهاي من vaio-fw490dbb داره گرافيكش اينتل هست و 128 مگ روي خودش رم داره و يك گيگ و خرده اي هم share مي كنه.
ولي بازي هايي كه 256 مگ دم مي خوان را اجرا نمي شن يا خلي كند اجرا مي شن!
پس اين share به چه كاري مي ياد؟
تنظيمي يا كاري هست كه بهتر بشه وضعش؟

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 19:09
سلام دوستان
يكي از آشناهاي من vaio-fw490dbb داره گرافيكش اينتل هست و 128 مگ روي خودش رم داره و يك گيگ و خرده اي هم share مي كنه.
ولي بازي هايي كه 256 مگ دم مي خوان را اجرا نمي شن يا خلي كند اجرا مي شن!
پس اين share به چه كاري مي ياد؟
تنظيمي يا كاري هست كه بهتر بشه وضعش؟

share هیچ کاربردی نداره و تبلیغات هست

مهم همون 128 هست و چون گرافیکش اینتله اندازه یه 64 هم کار نمیده

فکر نکنم dedicate 128 داشته باشه ! همش integrated / system memory هست :41:

golesadbarg
07-11-2009, 22:48
با سلام
من روی لپتاپ وايو fw45 ويندوز سون نصب کردم .البته نصب جديد (يعنی آپگرد نکردم)
مشکلم الان اينه که ميخوام بدونم برنامه Battery care function رو اصلاً ميتونم رو اين ويندوز داشته باشم يا نه ?
اگه بله از کجا ميتونم دانلود کنم تو سايت خود سونی نتونستم پيداش کنم.
ممنون

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 23:36
با سلام
من روی لپتاپ وايو fw45 ويندوز سون نصب کردم .البته نصب جديد (يعنی آپگرد نکردم)
مشکلم الان اينه که ميخوام بدونم برنامه Battery care function رو اصلاً ميتونم رو اين ويندوز داشته باشم يا نه ?
اگه بله از کجا ميتونم دانلود کنم تو سايت خود سونی نتونستم پيداش کنم.
ممنون

باید ببینید سونی این رو برای لپ تاپی که ویندوز سون داشته عرضه کرده ؟ هنوز مقداری زوده :46:

ali_ab
08-11-2009, 00:06
با سلام به دوستان

تمامی fw45 ها 64 بیتی هستند یا 32 بیتی هم وجود داره؟ موقع خرید اصلا به این نکته دقت نکردم و 64 بیتی خریدم که به مشکل نرم افزارها برخورد کردم . دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 00:34
با سلام به دوستان

تمامی fw45 ها 64 بیتی هستند یا 32 بیتی هم وجود داره؟ موقع خرید اصلا به این نکته دقت نکردم و 64 بیتی خریدم که به مشکل نرم افزارها برخورد کردم . دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

بله همه این سیست معامل روشون سفارش داده شده :41:

یکی در کنارش نصب کن ... یک سون

ali_ab
08-11-2009, 08:16
بله همه این سیست معامل روشون سفارش داده شده :41:

یکی در کنارش نصب کن ... یک سون

با سلام

دوست عزیز ممنونم از راهنمایی شما ولی به نظرتون بهتر نیست از سیستم عاملش بک اپ بگیرم و یه xp به تنهایی روش نصب کنم ؟

با سپاس

موفق باشید

pouria626
08-11-2009, 14:17
سلام.
من 1ماه پیش تقریبا یه لپ تاپ sony fw 490 dfb گرفتم بدون گارانتی.
الان یه صدایی شبیه ویززززز از وسط lcd می آد.
یکی میگه high voltage یکی میگه lcd مشکل داره .
خواهشا کمکم کنید بگین از چیا می تونه باشه و قیمت اون قطعه که خراب حدودا چنده؟

aliflash
08-11-2009, 15:00
سلام،من به یک مشکل خوردم و اون هم مشکل safe remove شدن هارد لپ تاپمه،البته وقتی safe remove میکنم اتفاقی نمی افته،ولی همیشه پایین دسکتاپم میاد،ویندوز هم عوض کردم بازهم همینجوریه،اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون میشم چجوری برش دارم که فقط فلش ممری وقتی استفاده میکنم ظاهر بشه.

taxfreepls
08-11-2009, 16:11
سلام، من تازه یه لپ تاپ hp خریدم و احساس می کنم که جلوش برق داره وقتی پشت دستم رو بهش می مالم یه حسی بهم دست می ده. البته خیلی کمه و زیاد نیست؟ همه لپتاپ ها اینطوری هستن یا لپ تاپم ایراد داره؟

elfy
08-11-2009, 16:50
سلام دوستان من یه لپتاپ hp pavilion 1235 دارم دیروز داشتم فضولی کارت صداش میکردم تو کنترل پنل که یهو صداش قطع شد تو قسمت speech رفتم الان صداش قطع هست مشکل از کجاست لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 17:07
با سلام

دوست عزیز ممنونم از راهنمایی شما ولی به نظرتون بهتر نیست از سیستم عاملش بک اپ بگیرم و یه xp به تنهایی روش نصب کنم ؟

با سپاس

موفق باشید

فکر خوبیه ... روش بک آپ توس مهندس حمید در سایت بیان شده :31:

ولی چرا XP ؟ چرا سون نه ؟

Pami
08-11-2009, 17:10
سلام دوستان من یه لپتاپ hp pavilion 1235 دارم دیروز داشتم فضولی کارت صداش میکردم تو کنترل پنل که یهو صداش قطع شد تو قسمت speech رفتم الان صداش قطع هست مشکل از کجاست لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

دقیق توضیح بدید چی کار کردید ، اگه تنظیماتی رو عوض کردید یا Playback رو بهتره همه رو Default کنید

Pami
08-11-2009, 17:11
با سلام به دوستان

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

اکثرا 64 بیتی هستند ، تقریبا بیشتر لپ تاپ هایی که رم 4 گیگ استفاده میکنن سیستم عامل 64 بیتی دارن

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 17:15
سلام.

ممکنه صدای پاور LCD باشه

فرکانس رو دستکاری نکردی ؟ تنظیمات رو روی رزولوشن کمتر بیار ببین درست میشه ؟

وقتی برایتنس رو تنظیم می کنی این مشکل حل میشه یا خیر (منظور نور هست) ؟

یادمه تو یه مقاله ای خوندم :

Turning up the brightness helps the noise

پس تنظیم شفافیت در نویز نداشتن موثر هست

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 17:18
سلام،من به یک مشکل خوردم و اون هم مشکل safe remove شدن هارد لپ تاپمه،البته وقتی safe remove میکنم اتفاقی نمی افته،ولی همیشه پایین دسکتاپم میاد،ویندوز هم عوض کردم بازهم همینجوریه،اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون میشم چجوری برش دارم که فقط فلش ممری وقتی استفاده میکنم ظاهر بشه.

این همیشه میاد کاریش نمیتونی بکنی ... تازه lenovo ها هم همیشه هارد و درایوراشون remove میشن

بهترین کار hide کردنش با استفاده از برنامه usb safety remove هست :46:

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 17:36

درایورش رو توی device manager چک کردی ؟ شاید Disable شده !

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 17:36
سلام، من تازه یه لپ تاپ hp خریدم و احساس می کنم که جلوش برق داره وقتی پشت دستم رو بهش می مالم یه حسی بهم دست می ده. البته خیلی کمه و زیاد نیست؟ همه لپتاپ ها اینطوری هستن یا لپ تاپم ایراد داره؟

اون برق نیست اتصال ارت هست یا الکتریسیته بدن شما چون سطحش پلاستیک فشرده است و ممکنه دارای الکتریسیته ساکن محیط بشه (القایی رو که خوندی توی دبستان :دی)

afsane_tab
08-11-2009, 19:58
سلام
من یدونه vaio vgn-nw180 خریدم. ولی مشکلی که داره باتری رو وقتی تا 100%
پر میکنم .خود به خود بعد یک روز میشه 85% بعد 2 روز میشه 75% خود به خود کم میشه
ولی وقتی باتری رو جدا میکنم و 2 روز بعد رو سیستم میندازم 95% نشون میده!!!
مشکل از کجا میتونه باشه؟

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 20:19
سلام
من یدونه vaio vgn-nw180 خریدم. ولی مشکلی که داره باتری رو وقتی تا 100%
پر میکنم .خود به خود بعد یک روز میشه 85% بعد 2 روز میشه 75% خود به خود کم میشه
ولی وقتی باتری رو جدا میکنم و 2 روز بعد رو سیستم میندازم 95% نشون میده!!!
مشکل از کجا میتونه باشه؟

ببین یک درصد کمی افت داره ولی نه اینقدر

این کار برنامه اپتیمایزر سونی برای باطری هاست ... طراحی سونی اینه باید ساخت :31:

elfy
08-11-2009, 20:34
درایورش رو توی device manager چک کردی ؟ شاید Disable شده !
دوست عزیز چک کردم disable نبود این نرم افزار speech رو ران کردم کارت صدا پرید همه تنظیمات رو هم default کردم اما باز درست نشد چرا اخه چرا من دارم نگران میشم!

elfy
08-11-2009, 20:43
اقا درستش کردم رفته بود رو hdmi کردمش speaker لپتاپ درست شد ممنون از شما

afsane_tab
08-11-2009, 21:32
ببین یک درصد کمی افت داره ولی نه اینقدر

این کار برنامه اپتیمایزر سونی برای باطری هاست ... طراحی سونی اینه باید ساخت :31:

پس برای سونی عادیه؟
من دل داشتم اینجوری نبود!

biostar
08-11-2009, 23:11
پس برای سونی عادیه؟
من دل داشتم اینجوری نبود!

نه بابا چی چی عادیه؟ این ممد بازم حرف زد!
در کل مشکل از باتری فکر نکنم باشه،
یادت هم باشه وقتی باتری fullcharge هست از نوت بوک جداش نکنی.
احتملا مشکل از سیستم عامل هست که میزان شارز رو مثل بچه ادم نشون نمیده
سیستم رو ریکاوری کن ببین چی میشه.
نشد یه 7 نصب کن .

biostar
08-11-2009, 23:15
سلام.

lcd هیچ مشکلی نداره، خیالت راحت باشه.
راه حل:
وقتی سیستم روشن میشه برایتنس صفحه نمایش بیشترین مقدار نباشه، مثلا 50 یا 40 درصد باشه.
این کار رو در power option ویندوز انجام بده.
وقتی سیستم به کل لود شد، اونوقت برایتنس صفحه رو بر روی میزان دلخواه بزار و احتمالا دیگه صدایی نخواهید شنید.
هر وقت این مشکل پیش اومد با تغیر میزان براتنس مشکل حل خواهد شد

UN.REGISTERED USER
09-11-2009, 00:08
نه بابا چی چی عادیه؟ این ممد بازم حرف زد!
در کل مشکل از باتری فکر نکنم باشه،
یادت هم باشه وقتی باتری fullcharge هست از نوت بوک جداش نکنی.
احتملا مشکل از سیستم عامل هست که میزان شارز رو مثل بچه ادم نشون نمیده
سیستم رو ریکاوری کن ببین چی میشه.
نشد یه 7 نصب کن .

یعنی چی ؟

من هم همینو گفتم گفتم از نرم افزار سونیه !

یعنی به اطلاعات من شک داری ؟ :5:

مشکل از باتری نیست

biostar
09-11-2009, 11:31
یعنی چی ؟

من هم همینو گفتم گفتم از نرم افزار سونیه !

یعنی به اطلاعات من شک داری ؟ :5:

مشکل از باتری نیست
اها! خوب من متوجه منظورت نشدم

Sajad2006
09-11-2009, 21:01
کدوم نسخه رو استفاده می کنی ؟ باید نسخه Acronis Disk Director Suite 10.0 باشه

روی بعضی سیستم ها هم این مشکل رو میاره ! به هارد و نوع سیستم طراحی نوت بوک هم وابسته هست

شما اول یه اسکن دیسک بکن بعد اقدام کن حل میشه انشالله :40:
سلام.
بازم نشد اسکن کامل هم کردم.

rammmy
09-11-2009, 21:53
با سلام..من مدل dv6-1203 hpدارم..میدونید که دکمه های volume روی دستگاه به صورت لمسی هست...من روزهای اول وقتی صدا را با این دکمه های لمسی کم و زیاد میکردم..روی صفحه lcd بهم نشون میداد که کم یا زیاد میشه..اما چند روزی هست که دیگه نشون نمیده.. با اینکه صدا کم و زیاد میشه ولی من چیزی نمیبینم که بدونم چقدر کم شده یا زیاد شده؟؟..کسی میدونه کمک کنه؟؟

UN.REGISTERED USER
09-11-2009, 23:01
با سلام..من مدل dv6-1203 hpدارم..میدونید که دکمه های volume روی دستگاه به صورت لمسی هست...من روزهای اول وقتی صدا را با این دکمه های لمسی کم و زیاد میکردم..روی صفحه lcd بهم نشون میداد که کم یا زیاد میشه..اما چند روزی هست که دیگه نشون نمیده..با اینکه صدا کم و زیاد میشه ولی من چیزی نمیبینم که بدونم چقدر کم شده یا زیاد شده؟؟..کسی میدونه کمک کنه؟؟

درایور hp utility رو که نصب میکنی اینا هم باهاش اضافه میشه

شاید پریده ! یک بار از ریکاوری سنتر درایورها رو دوباره نصب کن

king of heaven
10-11-2009, 11:32
سلام به همگي دوستان . اين سول رو قبلا تو يه تاپيک جداگانه پرسيدم اما کسي بهم جواب نداده به خاطر همين دوباره اينجا ميپرسم چند تا نوت بوک سوني سري اف زد و زد خريدار يکردم که هر زمان هدست رو به پورت صدا وصل ميکنم هم از هدست صدا مياد هم از اسپيکر خود نوت . هر کاري هم تونستم تو تنظيمات انجام دادم اما نتونستم درستش کنم . خواهشااگر کسي در اين مورد اطلاعاتي داره منو راهنمايي کنه

UN.REGISTERED USER
10-11-2009, 12:10
سلام به همگي دوستان . اين سول رو قبلا تو يه تاپيک جداگانه پرسيدم اما کسي بهم جواب نداده به خاطر همين دوباره اينجا ميپرسم چند تا نوت بوک سوني سري اف زد و زد خريدار يکردم که هر زمان هدست رو به پورت صدا وصل ميکنم هم از هدست صدا مياد هم از اسپيکر خود نوت . هر کاري هم تونستم تو تنظيمات انجام دادم اما نتونستم درستش کنم . خواهشااگر کسي در اين مورد اطلاعاتي داره منو راهنمايي کنه

اگر ریکاوری کردی درست نشد ، مطمئن باش مشکل از خود سوکت هست

naaaji
10-11-2009, 16:32
سلام دوستان
به تازگی لب تاپه ایسر مدل 5738zg خریدم
این لب تاپ روش سیستم عامل نداشت من ویندوز ویستا سرویس پک 2 شرکت ام ار تی رو خریدم و ریختم روش ولی الان میخوام کار کنم باهاش بعد از چند دقیقه قفل میکنه مثلا میخوام دریم ویور نصب کنم هنگ میکنه ویندوز 32 بیتی نصب کردم صبح فرمت کردم و باز نصب کردم ولی بازم همین مشکل رو دارم
لطفا بگین مشکل من چطور حل میشه؟؟؟؟

UN.REGISTERED USER
11-11-2009, 00:12
سلام دوستان
به تازگی لب تاپه ایسر مدل 5738zg خریدم
این لب تاپ روش سیستم عامل نداشت من ویندوز ویستا سرویس پک 2 شرکت ام ار تی رو خریدم و ریختم روش ولی الان میخوام کار کنم باهاش بعد از چند دقیقه قفل میکنه مثلا میخوام دریم ویور نصب کنم هنگ میکنه ویندوز 32 بیتی نصب کردم صبح فرمت کردم و باز نصب کردم ولی بازم همین مشکل رو دارم
لطفا بگین مشکل من چطور حل میشه؟؟؟؟

MRT ؟ مزخرف ترین نوع ویندوز رو خریدید :2: :2: :2:

یک نسخه Clean copy بخرید

smh.ir
11-11-2009, 08:22
سلام دوستان
یه لپ تاپ vaio z598u/b اخیرا خریدم (با گارانتی نقش) که cpu اون باید P9500 با فرکانس 2.53GHz باشه ، حالا سوالم اینه که فرکانسی که cpu-z به عنوان Core Speed نشون میده باید همین 2.53GHz باشه ؟ یا مبنای محاسبه اون فرق میکنه ؟ چون Core Speed رو برای من 1596MHz میزنه (6*266MHz)

***ویرایش شد***
مشکل حل شد ،علتش این بود که Power Plan رو حالت Power Saver بود

ooggy
11-11-2009, 23:35
سلام دوستان من یه مدل acer 5738g خریدم.یه مشکل اساسی دارم باهاش اینه که توی محاسبات سنگین مخصوصا بازی ها داغ میکنه و فرتی خاموش میشه می خواستم ببینم عادی هست یا مال من مشکل داره؟و اینکه راه حلی داره؟؟؟؟؟؟لطفا کمک کنین ممنون

reza2386
12-11-2009, 09:25
دوستان عزیز ، من لپ تاپ دل وسترو 1510 دارم ، یه ویندوز xp نصب داشتم که روش ویندوز 7 نصب کردم ولی دیگه صفحه بوت نمیاد که از توش ویندوز رو انتخاب کنم ، چکار کنم که درست بشه ؟

اشکال دومم این هست که درایور wifi روش نصب نمیشه ، روی ستاپ درایور میزنم تا نصب بشه همه عملیات میره ولی روش نصب نمبکنه ، چکار کنم ؟ نمیتونم به اینترنت وایرلس وصل بشم ؟ چکارش کنم ؟

rammmy
12-11-2009, 10:16
اقا مشکل من هنوز حل نشده..کسی نیست کمک کنه؟؟..من یک مدل dv6-1203 دارم..میدونید که دکمه های volume روی دستگاه به صورت لمسی هست و وقتی کم و زیاد میکنیم روی lcd نشون داده میشه!!..الان چند روزی هست که وقتی این کار را میکنم صدا کم یا زیاد میشه ولی روی lcd نشون داده نمیشه!!ایا تنظیم خاصی بهم خورده؟؟..درایور صدا را پاک کردم و دوباره نصب کردم اما مشکل حل نشد.!!ممنون میشم کمکم کنید!!!

UN.REGISTERED USER
12-11-2009, 10:24
اقا مشکل من هنوز حل نشده..کسی نیست کمک کنه؟؟..من یک مدل dv6-1203 دارم..میدونید که دکمه های volume روی دستگاه به صورت لمسی هست و وقتی کم و زیاد میکنیم روی lcd نشون داده میشه!!..الان چند روزی هست که وقتی این کار را میکنم صدا کم یا زیاد میشه ولی روی lcd نشون داده نمیشه!!ایا تنظیم خاصی بهم خورده؟؟..درایور صدا را پاک کردم و دوباره نصب کردم اما مشکل حل نشد.!!ممنون میشم کمکم کنید!!!

مشکل از درایور صدا نیست اصلا به اون مربوط نیست ... مشکل از درایور hp button هست و کلا باید اون عوض بشه تا فانکشن ها بیان

reza2386
12-11-2009, 11:45
ببینم چرا پست های ما تایید نمیشه که نمایش داده بشه

alirezabehzadi
12-11-2009, 13:01
با سلام من لپ تاپم مدل cq61-115ee-compaq هستش 2تا دي وي دي ريكاورش رو دارم .موقع ريكاوري رو دي وي دي دوم رو 77% گير ميكنه. البته مشكل از اونجا ناشي شد كه يه ويندوز 7 نصب كردم بعد چند روز اومدم عوضش كنم با خود 7 فرمت كردم بعد ريكاوري رو گذاشتم و اولش موقع بوت يه ارور هارد داد و نوشت اسمارت ديتكت يه مشكل پيدا كرده گذاشتم اسكن كرد بعد از يه ساعت به كد ارور 302 يا 303 زد و هيچ. . الان با بدبختي ايكس پس يا 7 نصب ميشه ولي ريكاوري خودش گير داره. موقع بوت شدن هم مي نويسه ارور داره. به نظر شما چاره چيه؟ ممنونم.

ali_ab
12-11-2009, 14:08
با سلام به دوستان عزیز
میخواستم ویندوز ویستا لپ تاپم (FW45) رو با نسخه 64 بیتی XP عوض کنم .
1-به نظر دوستان با این کار سرعت سیستم کم میشه؟
2-با ریکاوری گرفتن از ویندوز فعلی اگه در اینده بخوام مجددا ازش استفاده کنم به کیفیتی که الان نصب هست روی سیسنم نصب میشه یا خیر؟
3-هیچ درایوری همراه لپ تاپ دریافت نکردم ( اصلا حواسم به این نکته نبود) . با عوض کردن ویندوز کارت گرافیک و صدا رو چطور بایستی نصب کنم؟
با سپاس فراوان
کامیاب و برقرار باشید

_ermia
12-11-2009, 15:58
با سلام به دوستان عزیز
میخواستم ویندوز ویستا لپ تاپم (FW45) رو با نسخه 64 بیتی XP عوض کنم .
1-به نظر دوستان با این کار سرعت سیستم کم میشه؟
2-با ریکاوری گرفتن از ویندوز فعلی اگه در اینده بخوام مجددا ازش استفاده کنم به کیفیتی که الان نصب هست روی سیسنم نصب میشه یا خیر؟
3-هیچ درایوری همراه لپ تاپ دریافت نکردم ( اصلا حواسم به این نکته نبود) . با عوض کردن ویندوز کارت گرافیک و صدا رو چطور بایستی نصب کنم؟
با سپاس فراوان
کامیاب و برقرار باشید

سلام

2- بله، ریکاوری گرفتن برای همینه دیگه که بدون کم و کاست سیستم رو به حالت روزی که ازش بکاپ گرفتید بر می گردونه (یعنی از هر درایوی که بکاپ گرفته باشید محتویات اون درایور رو کامل برمیگردونه بعد از ریکاوری)

3- اگه برای xp درایور داشته باشه از اینترنت میتونی بگیری. تاپیک زیر رو ببینید، برای پیدا کردن اتوماتیک درایور هست:

از سایت سونی هم شاید بتونی دانلود کنی (البته اگه برای xp درایورهاشو گذاشته باشه):

UN.REGISTERED USER
12-11-2009, 20:31
با سلام من لپ تاپم مدل cq61-115ee-compaq هستش 2تا دي وي دي ريكاورش رو دارم .موقع ريكاوري رو دي وي دي دوم رو 77% گير ميكنه. البته مشكل از اونجا ناشي شد كه يه ويندوز 7 نصب كردم بعد چند روز اومدم عوضش كنم با خود 7 فرمت كردم بعد ريكاوري رو گذاشتم و اولش موقع بوت يه ارور هارد داد و نوشت اسمارت ديتكت يه مشكل پيدا كرده گذاشتم اسكن كرد بعد از يه ساعت به كد ارور 302 يا 303 زد و هيچ. . الان با بدبختي ايكس پس يا 7 نصب ميشه ولي ريكاوري خودش گير داره. موقع بوت شدن هم مي نويسه ارور داره. به نظر شما چاره چيه؟ ممنونم.

اچ پی یه قلق هایی داره .. مثلا شما نباید هیمنطوری میزدی با هر نرم افزاری پارتیشن C را فرمت می کردی ... مستر بوت رکورد ها پاک شدند دیگر هیج !

باید با خود HP چت کنید ببینید چی بهتون پیشنهاد میده ! ممکنه یک پچ بهت بده و نصب کنید که مستر بوت رکورد درست بشه و سر ریکاوری گیر نده

:46:

hamidrz
14-11-2009, 00:33
مشکل هیبرنیت نشدن در لب تاب

دوستان عزیز یک مشکل برای لب تابم ایجاد شده

وقتی که لب تاب رو هیبرنیت میکنم / این عمل رو انچام نمیده و چراغ پاور لب تاب به حالت چشمک زن تبدیل میشه ...

ضمنا ویندوز ایکس پی رو بعد از این مشکل نمیتونم نصب کنم . ویندوز یک بار بالا میاد ولی برای بار بعدی ارور LOGIN میده...

میتونه از ویروس باشه یا نه ؟؟؟؟

منتظر جواب سبزتون هستم :11:

forexet
14-11-2009, 01:21
سلام دوستان ، ببخشید که طولانی می نویسم ، گفتم کامل باشه بهتره ، امیدوارم لطف کنید و راهنمایی کنید

من چند روز پیش یک باطری 9 سلولی طرح دل خریدم به قیمت 100 هزار تومن (اصل 170 هست حدودا) برای لپ تاپ dell vostro 1520 ، اون روز به لپ تاپ زدم و دیدم 40 درصدی شارژ داره و فکر کردم مشکلی نداره

اما امروز باطری رو اومدم 0 درصد کردم تا 12 ساعتی بزارم شارژ بشه بعد از تخلیه کامل (که اتفاقا خیلی هم خوب کار داد اون 40 درصد و با نور خیلی کم 2 ساعت بهم کار داد که برای بار اول باطری خود لپ تاپ هم همینطور بود)

وقتی اومدم بعد از خاموش شدن و تخلیه کامل شارژر رو زدم و روشن کردم لپ تاپ رو گفت این باطری رو نمیشناسه و نمیتونه شارژ کنه این متن کامل پیغام:

The battery cannot be identified. This system will be unable to charge this battery

و خلاصه باطری نو شارژ نمیشه ، اینو بگم که همه مشخصات اعم از آمپر و وات ساعت عینا مشابه باطری خود لپ تاپ هست (هر دو هم 9 سلولی)

من به انگلیسی (به فارسی هیچی پیدا نکردم) خیلی جاهارو گشتم و این کارهارو امتحان کردم طبق گفته اونها:
1. عوض کردن شارژر (شارژر دل اینسپایرون 1520 رو امتحان کردم)
2. آپ دیت کردن بایوس دستگاه و نصب نسخه جدید
3. گذاشتم سیستم با باطری قبلی بالا بیاد بعد باطری رو عوض کردم (باطری سابقم هنوز سالمه)

نکته اینجاست که برای حدود 5 تا 10 ثانیه وقتی تو ویندوز باطری جدید رو میکشم بیرون و جا میزنم شارژ میشه (احتمالا تا وقتی که مادر بورد (بایوس) باطری رو نامشخص تشخیص بده)

من با همین خارج کردن و جا زدن با 15 بار اینکارو کردن 1 درصد شارژ کردم و این راهو هم امتحان کردم:

4. تو سایتهای خارجی گفته بودن روشن کنم با 1 درصد تا low battery بده F1 بزنم و بعد سریع ریست کنم و شارژر و بزنم

این 4 راه جواب نداد

اینطور که من فهمیدم باطری من سالم هست (احتمالا باطری اگر سالم نبود با 40 درصد به من 2 ساعت شارژ نمیداد ، یعنی با 100 درصد 5 ساعت ، باطری نا سالم معمولا 1 ساعت کار میده با 100 درصد) و مشکل اینه که مادر بورد (بایوس) این باطریو نامشخص میشناسه و نمیزاره تا شارژ بشه (گویا دل یک سیستم داخل باطریها داره تا اونهارو تشخیص بده)

از شما خواهش میکنم اگر مورد مشابهی برخوردید (که باطری نو باشه و این اتفاق بیقته - چون زیاده این موارد برای باطریها بعد از 1 سال یا بیشتر)یا اگر راهی بلد هستید راهنمایی کنید

دنبال راهی هستم که بدون باز کردن لپ تاپ بشه مادربورد رو دور زد یا یه جوری یه کاری کنم که مادر بورد جریان برق پشت لپ تاپ و که میخوره به باطری قطع نکنه تا شارژ بشه

یا اینکه یه دستگاه جدا از لپ تاپ که باطری من درون اون قرار بگیره و شارژ بشه بعد بیارم بزنم به لپ تاپ
تا حداکثر 30 40 هزار تومن خرج کنم

ببخشید اینم اضافه کنم: باطری اصل خود لپ تاپ شارژ میشه و مشکلی نداره ، و اینکه متاسفانه دسترسی به لپ تاپ دیگه ای نداره که این باطری بهش بخوره تا اونجا تست کنم

پیشاپیش ممنونم از کمک شما

sepehr52
14-11-2009, 09:32
سلام
یه سوال دارم که نمی دونم کجا مطرح کنم واسه همین اینجا میپرسمش, من یه lenovo y550 دارم همونطور که میدونید فقط یک خروجی hdmi و یک خروجی مانیتور داره, چه جوری میتونم این لب تاپ را به یک تلویزیون معمولی وصل کنم, تبدیل مانیتور به کامپوننت را میگن کار نمیکنه اگه راهی هست لطفا من را راهنمایی کنید که بسیار لازم دارم.
ممنون

rammmy
14-11-2009, 09:57
با سلام من میخوام با نرم افزار norton ghost یک بکاپ کامل از ویندوز بگیرم..ولی وقتی سی دی ان را که قبلا هم باهاش کار کردم توی لپ تاپ میزارم..ولی بوت نمیشه و رد میکنه و وارد ویندوز میشه!!به قسمت bootable رفتم دیدم bootable cd rom را زده enable ..!!پس چرا بوت نمیه؟؟

Pami
14-11-2009, 12:44
شما باید هنگامی که لپ تاپ رو روشن کردید بعد از تست BIOS با کلید F12 یا شبیه به این منوی بوت رو فعال کنید و بعد DVD Drive رو انتخاب کنید

a&m
14-11-2009, 14:45
سلام به همه

لپ تاپ من سونی هست .قبلا روش ویستا داشت .الان چند روزه به ویندوز 7 اپدیت کردم .بدون اینکه برنامه های خود سونی یا چیز دیگه ای پاک بشه .فقط یه مشکلی دارم .جای ریدر رو نمی شناسه .

memory card reader/writer driver

یه فایلی رو هم دانلود کردم که اسمش هست

SODMCC-70164709-32

از سایت خود سونی هم بود .ولی باز هم نشناخت .ممنون می شم کمکم کنین

Pami
14-11-2009, 15:57
سلام به همه

لپ تاپ من سونی هست .قبلا روش ویستا داشت .الان چند روزه به ویندوز 7 اپدیت کردم .بدون اینکه برنامه های خود سونی یا چیز دیگه ای پاک بشه .فقط یه مشکلی دارم .جای ریدر رو نمی شناسه .

memory card reader/writer driver

یه فایلی رو هم دانلود کردم که اسمش هست

SODMCC-70164709-32

از سایت خود سونی هم بود .ولی باز هم نشناخت .ممنون می شم کمکم کنین

شما باید دقیقا درایور همون مدل خودتون رو از سایت بگیرید
مدل دستگاه چی هست ؟
البته فکر کنم خود 7 باید اسلات Memory Stick رو بشناسه و فقط SD Slot هست که ممکنه درایور بخواد

omidch
14-11-2009, 18:42
سلام
کسی ادرس نمایندگی های Compaq رو داره؟

mehran_4x
14-11-2009, 18:56
compaq , hp که اینجا نماینده واقعی ندارند.
اگه خراب شه یا خودشون یه کاری میکنند یا میفرستن دوبی،یه 3-4 هفته باید منتظر بمونی
من دنبالش خیلی رفتم یه سری شرکت تو دبی هست که اینا با اونا کار میکنند و در واقع طرف سوم میشن. کلا 99 درصد کیبرد لپ تاپهای HP ،عربی هستند.چون دبی مرکز خاورمیانه ای و مشتری اصلیشون عربها هستند.
این شرکتها رو تو گوگل سرچ کن
ایران اچ پیIRANHP
HAMPARD یا همپارد BESTBUY IRAN
rayanehamrah رایانه همراه
پاندا تکنولوژی

sepehr52
15-11-2009, 08:24
سلام
یه سوال دارم که نمی دونم کجا مطرح کنم واسه همین اینجا میپرسمش, من یه lenovo y550 دارم همونطور که میدونید فقط یک خروجی hdmi و یک خروجی مانیتور داره, چه جوری میتونم این لب تاپ را به یک تلویزیون معمولی وصل کنم, تبدیل مانیتور به کامپوننت را میگن کار نمیکنه اگه راهی هست لطفا من را راهنمایی کنید که بسیار لازم دارم.
ممنون
کسی نظری نداره؟

a&m
15-11-2009, 10:51
سلام دوست عزیز pami_wega

مدل اون vgn-fz348e

هست .من تمام درایو هاشو از سایت خودش داتلود کردم .ولی برای نصب به ویندوز ویستا هست

امروز یه چیزی فهمیدم .وقتی رفتم تو قسمت show hidden و اون رو ON کردم دیدم توی MY COMPUTER

جای Memory Stick و SD اونجا هست و جالب اینکه کار می کنه . ولی رنگ ایکن اونها مثل اینکه ما وقتی بخواهیم یه

ایکن رو مخفی کنیم .یه کم رنگش می پره .درست اونجوری هست . وقتی هم می خواهی از SHOW hidden رو OF

کنی از my computer می رن. به نظرتون الان من چی کار کنم ؟؟؟؟

omidch
15-11-2009, 12:55
حالا من چی کنم که نمایندگی واقعی نداره؟
این نور صفحه اش رفته
یعنی تا صورتت رو نچسبونی به صفحه نمیتونی چیزی ببینی
این مشکلش چیه؟

Pami
15-11-2009, 14:46
سلام دوست عزیز pami_wega

مدل اون vgn-fz348e

هست .من تمام درایو هاشو از سایت خودش داتلود کردم .ولی برای نصب به ویندوز ویستا هست

امروز یه چیزی فهمیدم .وقتی رفتم تو قسمت show hidden و اون رو ON کردم دیدم توی MY COMPUTER

جای Memory Stick و SD اونجا هست و جالب اینکه کار می کنه . ولی رنگ ایکن اونها مثل اینکه ما وقتی بخواهیم یه

ایکن رو مخفی کنیم .یه کم رنگش می پره .درست اونجوری هست . وقتی هم می خواهی از SHOW hidden رو OF

کنی از my computer می رن. به نظرتون الان من چی کار کنم ؟؟؟؟

جالب ! وقتی کار میکنه فکر نکنم مشکلی باشه
منظورت رو فهمیدم ، از درایور ویستا استفاده کن ببین مشکلش حل میشه یا نه ؟
این سری FZ هم درایور هاش با بدبختی پیدا میشه ! دوست خودم هم همین مشکل رو با 7 داشت ولی memory stick درست کار میکرد

a&m
15-11-2009, 17:38
من هم قبلا نصب کردم .ولی باز هم همینجوریه .توی مراحل نصب هم خطا نمی ده .دیگه موندم چی کار کنم .

arman1133
16-11-2009, 15:01
سلام دوستان.من یک لبتاپ sony vaio fw490-jab دارم .تو سایت سونی که رفتم دیدم درایور ها و نرم افزارهای مربوط به ویندوز 7 را گذاشته .منم دانلود کردم همش را .اما الان که میخوام روی 7 ultimate نصب کنم error میده که یا باید کلید ignor را بزنم یا Retry
برا دوستم هم که fw-463 داره درایور 7 را گرفتم از تو سایت سونی همین مشکل بود.خواهشن اگر راهی داره برا نصب درایورهایی که خود سایت سونی گذاشته ممنون میشم کمک کنید.

Pami
16-11-2009, 16:07
سلام دوستان.من یک لبتاپ sony vaio fw490-jab دارم .تو سایت سونی که رفتم دیدم درایور ها و نرم افزارهای مربوط به ویندوز 7 را گذاشته .منم دانلود کردم همش را .اما الان که میخوام روی 7 ultimate نصب کنم error میده که یا باید کلید ignor را بزنم یا Retry
برا دوستم هم که fw-463 داره درایور 7 را گرفتم از تو سایت سونی همین مشکل بود.خواهشن اگر راهی داره برا نصب درایورهایی که خود سایت سونی گذاشته ممنون میشم کمک کنید.

مثلا کدوم درایور رو Error میده ؟
بیشتر قطعات با درایورهای خود 7 شناسایی کامل میشن و نیازی به نصب ندارن

BBNHFAK
16-11-2009, 16:52
یه مشکل
من 1225 دارم
وقتی می زنم یه سی دی یا دی وی دی رو باز کنه اول بلوری شروع به خوندن دیسک می کنه اما یه دفعه درایو باز میشه و مینویسه :
Drag items...
و نوشته بلوری روی درایو بلوری هم به سی دی درایو تغییر می کنه

amirrezan95
19-11-2009, 18:33
سلام دوستان bad sector چیه و چه جورمیشه فهمید که این مشکل هست یا نه؟؟؟

مشكل
20-11-2009, 01:15
سلام يه سوال فني داشتم خواهش ميكنم جواب بديد من داشتم سي دي رايت ميكردم با CLONE يه دفه ديگه رايت نكرد و حالا هم ديگه همه سي دي ها رو به صورت سوخته نشون ميده اما eject مي كنه .با سيستم زياد كار مي كنم از اين مشكلا نداشتم تاحالا . مشكلاي نرم افزاري اگه باشه حل ميكنم اما سخت افزار زياد نمي دونم. داخل لينوكس كه اصلا mount هم نمي كنه و خلاصه ريخته به هم پرسيدم گفتند اوپتيكش سوخته . چيكار بايد كرد؟؟؟؟؟؟
ساناز

shadli_m7
20-11-2009, 11:36
سلام
من XPS1330 دارم . چطور می شه تنظیمش کرد تا وقتی باتری می خواد تموم شه صدای اخطار بده ؟! لپ تاپ های Acer این شکلین ، وقتی باتری به low level می رسه حسابی سر و صدا راه می اندازه :31: اما دل فقط علامت قرمز کنار آیکن باطری می ذاره .
نرم افزاری باید نصب کنم ؟

مرسی.

mehran_4x
20-11-2009, 12:09
تو bios بصورت دیفالت alarm باتری روشنه.تو bios های قبلی چنین چیزی وجود نداشت

shadli_m7
20-11-2009, 14:28
تو bios بصورت دیفالت alarm باتری روشنه.تو bios های قبلی چنین چیزی وجود نداشت

اما آلارم نمیده . وسط فیلم دیدن که حواسم نیست یهو اسلیپ میشه .:13: از کجا میشه فعالش کرد.
مرسی.

Raul7
20-11-2009, 19:46
سلام
من يه لپ تاپ سوني z530n/b دارم و وينوز سون روي آن آپ گريد کردم،که وايرلس من بعد از مدتي کار کردن قطع مي شود و يا با کشيدن برق آن قطع مي شود و با ريست کردن درست مي شود و در ضمن نرم افزار vmware هم روي آن نصب کردم،اگر مي شود راهنمايي کنيد...

amirrezan95
21-11-2009, 22:17
کسی نمی دونه ؟؟؟؟؟؟

Pami
21-11-2009, 22:51

تا جایی که من میدونم بد سکتور به سکتورهایی گفته میشه که قابل استفاده نیستند ، میتونید روی سکتور خراب شده اطلاعات بریزید اما قابل خوندن نیست
معمولا اینطوری پیش میاد که مثلا لپ تاپ در حین کارکردن هارد از دستتون بیفته و هد با دیسک برخورد کنه و روی سطح دیسک خش ایجاد کنه که اون ناحیه غیر قابل استفاده میشه
بعضی وقت ها میشه بد سکتور رو با low Level فرمت کاری کرد که استفاده نشه ( قابل تعمیر نیست ) و اون ناحیه رو از روی سطح دیسک جدا کرد تا اطلاعات روش ریخته نیشه

hooman_ss
22-11-2009, 00:10
من میخوام با dvd recovery ویندوز عوض کنم اما نمیشه.3تا dvd رایت کردم درسته؟
درضمن vaio cw 14fx هست.مجبور شدم ویندوز 7 کرک شده نصب کنم که این کارت گرافیکمو نمیشناسه:41:
کمک کنید

Pami
22-11-2009, 00:22
من میخوام با dvd recovery ویندوز عوض کنم اما نمیشه.3تا dvd رایت کردم درسته؟
درضمن vaio cw 14fx هست.مجبور شدم ویندوز 7 کرک شده نصب کنم که این کارت گرافیکمو نمیشناسه:41:
کمک کنید

چه مشکلی داره ؟ نمیتونه از روی 3 تا DVD ریکاوری کنه ؟؟ اگه اینطوری هست مشکل از خود DVD هاست

برای درایورش برید سایت خود سونی تمام درایورهای 7 هست

الناز رادیان
22-11-2009, 02:36
HP advisor لپتاپ من یکی دو دقیقه بعد از استارت شدن ویندوز، هنگ میکنه و 40% از توان cpu رو هم مصرف میکنه. اوایل از task manager ، متوقفش می کردم. ولی تازگیا به کل پاکش کردم. فایل خامش جایی هست که بشه دوباره نصبش کرد؟

البته تو سایت HP ورژن 3.1 اش رو گیر آوردم. ولی نوشته واسه ویستا... ولی OS سیستم من 7 هستش... اونم 64 بیتی
دلیل هنگ کردنش رو سرچ کردم... ظاهرا خیلیها همین مشکل رو دارن... دردش رو هم کسی ننوشته... کسی میدونه چشه؟

ممنون

مهدی*
22-11-2009, 12:11
سلام
من یه مشکلی ئاسه لب تابم پیش اومده :
مدل :hp dv6 1215
اومدم درایو سی رو پاتیشنشو کوچیک کنم تقسیم کردم بعدش که ریست کردم دیدم بالا نمی یاد
باید چی کار کنم ؟؟
اگه میشه سریع کمکم کنید که واجبه ...ممنون

hooman_ss
22-11-2009, 12:41
چه مشکلی داره ؟ نمیتونه از روی 3 تا DVD ریکاوری کنه ؟؟ اگه اینطوری هست مشکل از خود DVD هاست

برای درایورش برید سایت خود سونی تمام درایورهای 7 هست

dvd 1 میزارم از بوت میاد بالا 2 تا گزینه میده
1.recovery sony vaio.
rapair windows 7.2

فکرنمیکنم خراب باشه.اما هرکاری میکنم repair نمیکرد اخه بوت ویندوز قیلیم پریده بود
مرسی از کمکت

shadli_m7
23-11-2009, 18:23
سلام
من یه مشکلی ئاسه لب تابم پیش اومده :
مدل :hp dv6 1215
اومدم درایو سی رو پاتیشنشو کوچیک کنم تقسیم کردم بعدش که ریست کردم دیدم بالا نمی یاد
باید چی کار کنم ؟؟
اگه میشه سریع کمکم کنید که واجبه ...ممنون

با چه نرم افزاری این کار رو انجام دادین ؟
من با پاراگون که این کار رو انجام میدادم ، این اتفاق برام افتاد . مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم . با repair درست نشد.
اما می شه اطلاعات C رو حفظشون کرد. من سی دی ویندوز رو گذاشتم بعد تو Browse قسمتی که دنبال back up ویندوز می گرده ، فلدر هایی رو که می خواین رو کپی کنین و به پارتیشن دیگه ای یا فلش و هارد اکسترنالی منتقلش کنین.

samsam444
23-11-2009, 21:27
سلام. من 3 ماه يك inspiron 1545 گرفتم ولي نه با ويستا و نه با ايكس پي hibernate & standby فعال هست ولي كار نمي كنه.اگه ميشه كمكم كنيد.ممنون

Pami
23-11-2009, 22:43
یعنی چی کار نمیکنه ؟ مثلا میخواهید standby کنید وسطش گیر میکنه ؟

m.shah
24-11-2009, 14:24
سلام. من 3 ماه يك inspiron 1545 گرفتم ولي نه با ويستا و نه با ايكس پي hibernate & standby فعال هست ولي كار نمي كنه.اگه ميشه كمكم كنيد.ممنون

تو cmd تایپ کن powercfg hibernate on
برای stand by هم همین کارو انجام بده
البته run as administrator یادت نره
موفق باشی:5::10::40::18::27::21::8:

samsam444
24-11-2009, 21:50
یعنی چی کار نمیکنه ؟ مثلا میخواهید standby کنید وسطش گیر میکنه ؟

standby رو میزنم ولی هیچ اتفاقی نمیفته هر چند صفحه turn off میره.:41:

samsam444
24-11-2009, 21:51
تو cmd تایپ کن powercfg hibernate on
برای stand by هم همین کارو انجام بده
البته run as administrator یادت نره
موفق باشی:5::10::40::18::27::21::8:

ممنون ولی فایده نداشت

Molibden
24-11-2009, 22:58
من اچ پی 1215 دارم
از وقتی که 7 ریختم LED مربوط به قسمت لمسی Mute خراب شده
یعنی وقتی لمسش میکنم صدا لپ تاپ قطع میشه اما چراغش قرمز نمیشه و سفید می مونه!!!
اما دکمه لمسی مربوط به wifi مشکلی نداره!

S@nti@go_s&k
24-11-2009, 23:03
سلام

دوستان مودمم اکسترناله

وقتی میخام نصبش کنم مودمو میزنم به یو اس پی سی دی نصبشم میزارم تا نصفه پر میکنه بعدش میگه سی دی ویندوزو بزار

واسه نصب مودم اکسترنال کار خاصی باید کرد مشکل چیه ?

تو دیوایس منجر هم علامت تعجب روشه

لب تاپ msi

marahimi
25-11-2009, 01:23
سلام
چند وقتیه دی وی دی رایتر لپتاپ من مشکلی پیدا کرده.
مشکل اینه که روی اکثر سی دی ها نمیتونه رایت کنه و فقط رو بعضی از مدلها توان رایت رو داره و رئی رایت بقیه ارور میده.
دنبال فیرمورش هم گشتم ولی پیدا نکردم.
مدل رایتر اینه:
MATSHITA DVD+-RW UJ-875S ATA Device

ممنون میشم کمک کنید.

mahdy2504
25-11-2009, 12:55
سلام دوستان
من 1 هفته میشه که لپ تاپ رو گرفتم 3 روزه اول می تونستم فایل بفرستم و دریافت کنم اما دیگه نمیشه و الان با اینکه بلو روشنه اما موقع فرستادن فایل این پیغام رو میده

bluetooth device not font
please verify that your bluetooth devise is properly connected and turned on.

از همون روز اول هم زمانی که روشن میکردم بلو یا wirless رو یه پیغام میامد که تو یکش ازم می خواست install کنم درایو رو که هر زمان می زدم به جایی می رسید که اشاره یه cd درایور میکرد اما من که ندارم ایا از سایت باید دانلود کنم

لطفا راهنمایی کنید

mahdy2504
25-11-2009, 16:18
یه سوال دیگه کلید Fn + F12 در سونی در واقع کارش چیست؟(روی کلید F12 عکسی شبیه به یه باتری با چندتاحروف z z در کنارش)
من یه بار زدم یهو lcd خاموش شد و بعد هم سیستم وقتی دوباره هم سیستم رو روشن کردم تا user امد بالا دوباره خاموش شد تنها کاری که به نظرم می امد در اوردن باتری و دوباره گزاشتن اون بود که انگاری درست شد
اگر باز چنین اتقاقی بیفته راه درست چیست ؟

H@mid-Vista
25-11-2009, 18:24
سلام

دوستان مودمم اکسترناله

وقتی میخام نصبش کنم مودمو میزنم به یو اس پی سی دی نصبشم میزارم تا نصفه پر میکنه بعدش میگه سی دی ویندوزو بزار

واسه نصب مودم اکسترنال کار خاصی باید کرد مشکل چیه ?

تو دیوایس منجر هم علامت تعجب روشه

لب تاپ msi

ويندوزت چي هست؟
خوب اينجا رو ببين:

و اينجا:

S@nti@go_s&k
25-11-2009, 18:53
sp3
حمید جان ویندوزم xp

احتمال داره درایورش واسه ویستا باشه ؟

الان روش xp نصبه

H@mid-Vista
25-11-2009, 19:21
sp3
حمید جان ویندوزم xp

احتمال داره درایورش واسه ویستا باشه ؟

الان روش xp نصبه

درايور ويستا به ويندوز 7 ميخوره اما به ايكس پي نميخوره
برو درايور مخصوص خودشو به روشي كه گفتم پيدا كن

MoJtaBa.R
25-11-2009, 22:21
سلام : کلید ریکاوری استودیو 1555 لطفا

S@nti@go_s&k
25-11-2009, 22:39
بچه ها چطور باید قسمت ادمینیستراتورو بردارم

تو قسمت اکانت کلا ادمینیستراتور شده نمیتونم برم تو قسمت اصلی ویندوز با اسم اصلی.

*K!nG*
25-11-2009, 23:35
سلام
می خواستم بدونم ویندوز ویستای لپ تاپ رو آبگرید کنم به ویندوز7 بهتره یا نه ؟

M.KA
26-11-2009, 13:12
من لپ تاپ Vaio مدل VGN-CS118E دارم. از چند ماه قبل گه گاهی کامپیوترم یکدفعه بدون هیچ error، در عرض 1 ثانیه خاموش می شد. چون این اتفاق خیلی کم پیش میومد جدیش نگرفتم ولی بعد از اینکه ویندوزش رو از Vista به windows7 تغییر دادم این مشکل بیشتر شد و مرتب این اتفاق می افته. حتی یکبار بعد از خاموش شدن بالا نمیومد تا باطریش رو کشیدم و بدون باطری بالا اومد. گاهی چندبار پشت سرهم خاموش میشه. :41:
با آنتی ویروس kaspersky 2010 کامپیوتر رو Scan کردم ولی هیچ ویروسی پیدا نکرد.
حالا به نظر شما مشکل کامپیوترم چیه؟ چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

S@nti@go_s&k
26-11-2009, 13:47
سلام

دوستان کسی میتونه بگه این مودم اکسترنالو چه جوری باید نصب کنممممممممممم؟

mahdy2504
26-11-2009, 14:32
سلام دوستان
من 1 هفته میشه که لپ تاپ رو گرفتم 3 روزه اول می تونستم فایل بفرستم و دریافت کنم اما دیگه نمیشه و الان با اینکه بلو روشنه اما موقع فرستادن فایل این پیغام رو میده

bluetooth device not font
please verify that your bluetooth devise is properly connected and turned on.

از همون روز اول هم زمانی که روشن میکردم بلو یا wirless رو یه پیغام میامد که تو یکش ازم می خواست install کنم درایو رو که هر زمان می زدم به جایی می رسید که اشاره یه cd درایور میکرد اما من که ندارم ایا از سایت باید دانلود کنم

لطفا راهنمایی کنید

[QUOTE=mahdy2504;4432363]یه سوال دیگه کلید Fn + F12 در سونی در واقع کارش چیست؟(روی کلید F12 عکسی شبیه به یه باتری با چندتاحروف z z در کنارش)
من یه بار زدم یهو lcd خاموش شد و بعد هم سیستم وقتی دوباره هم سیستم رو روشن کردم تا user امد بالا دوباره خاموش شد تنها کاری که به نظرم می امد در اوردن باتری و دوباره گزاشتن اون بود که انگاری درست شد
اگر باز چنین اتقاقی بیفته راه درست چیست ؟[/QUOT

دوستان کسی جواب نمی ده

hitvocalist
26-11-2009, 18:59
من Dell Studio 1555 خریدم که به صورت پیش فرض VHB روش نصب بود
اومدم با نرم افزار Partition Magic 8.0 هاردمو که اول دارای دو درایو یکی درایو 20 گیگابایتی ریکاوری بود و دومی که درایو 450 گیگابایتی ویندوز بود (هر دو درایو از نوع Primary) پارتیشن بندی کنم که بعد از نصب نرم افزار با چندتا پیغام خطا مواجه شدم و بعد از اجرای برنامه Partition Magic سیستم قاطی کرد و ناچارن سیستم رو خاموش کردو و دوبازه که سیستم رو روشن کردم با دو گزینه مواجه شدم :
اولین گزینه Launch Startup Reapir (Recommended
دومین گزینه Start Windows Normally
گزینه دوم که کار نمی کنه یعنی وقتی گزینه دوم رو انتخاب می کنم سیستم ریستارت میشه :41:
و اما گزینه دوم که وقتی روی اون کلیک می کنم یه صفحه با نام System Recovery Options باز می شود که وقتی Next میزنم در صفحه بعدی در گزینه با نام های Load Drives و Next وجود داره که وقتی Load Drives رو می زنم نمی دونم باید چی رو Open کنم و Next رو هم که می زنم یک صفحه شبیه شکل زیر باز می شه :

شرمنده دوستان با گوشیم عکس گرفتم خوب در نیومد .
گزینه اول میاد repair می کنه ولی دوباره هنگام بوت با همون دو گزینه اول مواجه میشم.
گزینه دوم و سوم میگه باید از صفحه قبل یک ویندوزی رو Open می کردی که من گفتم نمی دونستم باید چیرو open میکردم .
گزینه آخر هم که فکر کنم باید تقریبا یک دو سه ساعتی واستم تا recover کنه.

حالا عزیزان اهل فن یک نفر لطف کنه جواب منو بده بگه چیکار کنم .

راستی من سی دی اورجینال ویندوز وستا که موقع خرید تو جعبش بود رو هم تست کردم که دوباره ویندوز نصب کنم وقتی با بوت سی دی بالا مویومدم هنگام انتخاب درایو برای نصب ویندوز اون درایو 450 گیگی رو که انتخاب می کنم نمی زاره روش ویندوز نصب کتن ولی رو اون درایو recovery فعال بود که من دیگه اونو جرات نکردم روش ویندوز نصب کنم .

لطفا سریع دوستان جواب بدید کارم گیره یک شنبه سمینار دارم .

پیشاپیش ممنون :11:

babak316i
26-11-2009, 21:15
من لپتاب dell inspiron 1525دارم و روش xp بود. ویندوزxpاونو عوض کردم ولی مشکلی که هست اینه که وقتی سیستم بوت میشه
میگه 2تا ویندوز داری که یکیش همینه که ریختمه و اون یکی هم اصلا وجود نداره
و باید انتخابش کنم تا سیستم بالا بیاد(مثل سیستمهایی شده که دو تا ویندوز روشه)
اینو هم بگم که من کله هاردو فرمت کردم و امکان نداره از ویندوز قبلی چیزی مونده باشه روش

برای حل این مشکل 1بار دیگه هم ویندوزو دوباره ریختم به همراه فرمت کل هارد ولی بازم همین مشکلو داره...............
ممنون میشم راهنمایی کنید

amino-danger
26-11-2009, 22:01
بچه اه من هرچي FN+F2 براي روشن كردن WIRLES ميزنم چراغ روشن نميشه!!ميشه دقيق بگين چيكار كنم؟؟(VOSTRO 1000)

REG.RELOADED
26-11-2009, 23:22
[quote=mahdy2504;4432363]یه سوال دیگه کلید Fn + F12 در سونی در واقع کارش چیست؟(روی کلید F12 عکسی شبیه به یه باتری با چندتاحروف z z در کنارش)
اگر باز چنین اتقاقی بیفته راه درست چیست ؟[/QUOT

دوستان کسی جواب نمی ده

اون علائم برای قابلیت Hibernate هست وقتی میزنی سیستم میره هایبرنیت ! :5:

REG.RELOADED
26-11-2009, 23:24
من لپ تاپ Vaio مدل VGN-CS118E دارم. از چند ماه قبل گه گاهی کامپیوترم یکدفعه بدون هیچ error، در عرض 1 ثانیه خاموش می شد. چون این اتفاق خیلی کم پیش میومد جدیش نگرفتم ولی بعد از اینکه ویندوزش رو از Vista به windows7 تغییر دادم این مشکل بیشتر شد و مرتب این اتفاق می افته. حتی یکبار بعد از خاموش شدن بالا نمیومد تا باطریش رو کشیدم و بدون باطری بالا اومد. گاهی چندبار پشت سرهم خاموش میشه. :41:
با آنتی ویروس kaspersky 2010 کامپیوتر رو Scan کردم ولی هیچ ویروسی پیدا نکرد.
حالا به نظر شما مشکل کامپیوترم چیه؟ چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

یا باتری خراب شده یا کیت باطری اش و یک دقعه خاموش میکنه

باید بدی برات تست کنه شرکت گارانتی کننده

REG.RELOADED
26-11-2009, 23:27
سلام : کلید ریکاوری استودیو 1555 لطفا

هنگام بوت Ctrl+F11

را بفشارید

sedell
28-11-2009, 23:28
سلام...منم سوالات اول و خوندم و چون جوابمو توش پیدا نکردم گفتم بذار مطرح کنم...

من یه نت بوک سونی گرفتم..ومشکلم با آنتی ویروسه...

چون ویندوزش اورجیناله و منم هی باید فلش از کام دانشگاه به نت بوکم بزنم...میخوام اول یه آنتی ویروس مطمئن روش نصب کنم...

البته رو خودش فروشنده نصب کرد...ولی فکر نمیکنم آنتی ویروس خوبی باشه...

چه آنتی ویروسی پیشنهاد میدید...

مرسی...زیاد...

M.KA
29-11-2009, 12:56
یا باتری خراب شده یا کیت باطری اش و یک دقعه خاموش میکنه

باید بدی برات تست کنه شرکت گارانتی کننده

مرسی از راهنماییتون ولی کامپیوتر من وقتی به برق هم هست خاموش میشه، میتونه مشکل از باطری باشه؟
تهران جایی میتونید معرفی کنید که برای تست لپ تاپ مطمئن باشه. کامپیوترم گارانتی ایران نداره!

fmps
29-11-2009, 15:02
سلام دوستان
من لپتاپم dell inspiron 1520 هست که بعد 30 40 دقیقه روشن کردن فنش روشن میشه در حالی که هیچ کار سنگینی نمی کنم و دیگه خاموش نمیشه
علتش چیه؟

REG.RELOADED
29-11-2009, 15:27
مرسی از راهنماییتون ولی کامپیوتر من وقتی به برق هم هست خاموش میشه، میتونه مشکل از باطری باشه؟
تهران جایی میتونید معرفی کنید که برای تست لپ تاپ مطمئن باشه. کامپیوترم گارانتی ایران نداره!

ببرش شرکت مگاترونیک آریا ... کارش خیلی درسته

hitvocalist
29-11-2009, 18:19
من Dell Studio 1555 خریدم که به صورت پیش فرض VHB روش نصب بود
اومدم با نرم افزار Partition Magic 8.0 هاردمو که اول دارای دو درایو یکی درایو 20 گیگابایتی ریکاوری بود و دومی که درایو 450 گیگابایتی ویندوز بود (هر دو درایو از نوع Primary) پارتیشن بندی کنم که بعد از نصب نرم افزار با چندتا پیغام خطا مواجه شدم و بعد از اجرای برنامه Partition Magic سیستم قاطی کرد و ناچارن سیستم رو خاموش کردو و دوبازه که سیستم رو روشن کردم با دو گزینه مواجه شدم :
اولین گزینه Launch Startup Reapir (Recommended
دومین گزینه Start Windows Normally
گزینه دوم که کار نمی کنه یعنی وقتی گزینه دوم رو انتخاب می کنم سیستم ریستارت میشه :41:
و اما گزینه دوم که وقتی روی اون کلیک می کنم یه صفحه با نام System Recovery Options باز می شود که وقتی Next میزنم در صفحه بعدی در گزینه با نام های Load Drives و Next وجود داره که وقتی Load Drives رو می زنم نمی دونم باید چی رو Open کنم و Next رو هم که می زنم یک صفحه شبیه شکل زیر باز می شه :

شرمنده دوستان با گوشیم عکس گرفتم خوب در نیومد .
گزینه اول میاد repair می کنه ولی دوباره هنگام بوت با همون دو گزینه اول مواجه میشم.
گزینه دوم و سوم میگه باید از صفحه قبل یک ویندوزی رو Open می کردی که من گفتم نمی دونستم باید چیرو open میکردم .
گزینه آخر هم که فکر کنم باید تقریبا یک دو سه ساعتی واستم تا recover کنه.

حالا عزیزان اهل فن یک نفر لطف کنه جواب منو بده بگه چیکار کنم .

راستی من سی دی اورجینال ویندوز وستا که موقع خرید تو جعبش بود رو هم تست کردم که دوباره ویندوز نصب کنم وقتی با بوت سی دی بالا مویومدم هنگام انتخاب درایو برای نصب ویندوز اون درایو 450 گیگی رو که انتخاب می کنم نمی زاره روش ویندوز نصب کتن ولی رو اون درایو recovery فعال بود که من دیگه اونو جرات نکردم روش ویندوز نصب کنم .

لطفا سریع دوستان جواب بدید کارم گیره یک شنبه سمینار دارم .

پیشاپیش ممنون :11:
یعنی کسی جواب سوال منو نمی دونه ؟ :sad:

babak316i
29-11-2009, 19:46
من لپتاب dell inspiron 1525دارم و روش xp بود. ویندوزxpاونو عوض کردم ولی مشکلی که هست اینه که وقتی سیستم بوت میشه
میگه 2تا ویندوز داری که یکیش همینه که ریختمه و اون یکی هم اصلا وجود نداره
و باید انتخابش کنم تا سیستم بالا بیاد(مثل سیستمهایی شده که دو تا ویندوز روشه)
اینو هم بگم که من کله هاردو فرمت کردم و امکان نداره از ویندوز قبلی چیزی مونده باشه روش

برای حل این مشکل 1بار دیگه هم ویندوزو دوباره ریختم به همراه فرمت کل هارد ولی بازم همین مشکلو داره...............
ممنون میشم راهنمایی کنید

ممنون از مدیر این بخش که بعد 4 روز جوابی نداد
این اولین پست من تو این سایت بود که منو دلگرم کرد.........
اما بالاخره خودم جوابمو تو این پست پیدا کردم

Pami
29-11-2009, 20:19
ممنون از مدیر این بخش که بعد 4 روز جوابی نداد
این اولین پست من تو این سایت بود که منو دلگرم کرد.........
اما بالاخره خودم جوابمو تو این پست پیدا کردم

دوست عزیز برخی از مشکلاتی که کاربرها با لپ تاپ ها دارند الزاما به انجمن لپ تاپ مربوط نمیشود ، نمونه اش مشکل شما
البته این دلیل بر این نمیشه که کسی پاسخ شما رو نده ، ولی باید در انجمن درست و مربوطه مشکل رو مطرح کنید تا جواب بگیرید

واقعا هم کمی فکر کنید میبینید که ما اونقدر وقت و انرژی کافی نداریم تا بتونیم به همه پاسخ بدیم ، هدفی هم جز کمک کردن به کاربران نداریم ، چیزی هم بهمون نمیدن

امیدوارم کمی شرایط ما رو هم درک کنید
با تشکر

BBNHFAK
29-11-2009, 22:43
کسی نیست جواب منو بده؟:13:
بلوری لپتاپم کار نمی کنه. اول شروع به خوندن می کنه و رو آیکون هم نوشته بلوری ولی بعد یه دفعه متوقف میشه و می نویسه سی در درایو و فایل رو خالی نشون میده.
با یه برنامه تست گرفتم گفت مشکل از درایوره. چه کار باید کنم؟؟؟

Pami
30-11-2009, 01:04
کسی نیست جواب منو بده؟:13:
بلوری لپتاپم کار نمی کنه. اول شروع به خوندن می کنه و رو آیکون هم نوشته بلوری ولی بعد یه دفعه متوقف میشه و می نویسه سی در درایو و فایل رو خالی نشون میده.
با یه برنامه تست گرفتم گفت مشکل از درایوره. چه کار باید کنم؟؟؟

سعی کنید Firmware درایو رو آپدیت کنید ، یا از سایت سازنده لپ تاپ یا از سایت سازنده درایو
شاید مشکلتون حل بشه

fmps
30-11-2009, 12:06
سلام دوستان
دو سه هفته پیش یه صدایی (بیپ) از اپتاپم اومد بهش اهمیت ندادم
والی امروز دوباره تکرار شد (عجیبه نه؟)
از چی می تونه باشه؟

Pami
30-11-2009, 12:13
سلام دوستان
دو سه هفته پیش یه صدایی (بیپ) از اپتاپم اومد بهش اهمیت ندادم
والی امروز دوباره تکرار شد (عجیبه نه؟)
از چی می تونه باشه؟

واضح تر توضیح بدید ، در هنگام خاموش کردن اینطوری شد ؟

*K!nG*
30-11-2009, 14:25
ببخشید دوستان من یه مشکلی داشتم

من چند روزی روی لپ تاپم ویندوز xp نصب کردم وقتی لپ تاپ توی شارژ نیست سرعت ویندوز می یاد پایین و وقتی به شارژ میزنم دوباره سرعتش میره بالا . می خواستم بدونم مشکل چیه

یه سوال : چرا وقتی لپ تاپ توی شارژه زودتر بالا می یاد ولی وقتی توی شارژ نیست دیرتر بالا می یاد

BBNHFAK
30-11-2009, 15:25
سعی کنید Firmware درایو رو آپدیت کنید ، یا از سایت سازنده لپ تاپ یا از سایت سازنده درایو
شاید مشکلتون حل بشه
یعنی کدومو باید از این آدرس دانلود کنم؟

Pami
30-11-2009, 15:43
شما اول از تو Device Manager مدل درایو و شماره Firmware رو در بیارید ، تو اون لینک من Firmware برای درایو ندیدم ، بهتره تو گوگل سرچ کنید همراه با مشخصاتی که گفتم

fmps
30-11-2009, 18:57
واضح تر توضیح بدید ، در هنگام خاموش کردن اینطوری شد ؟
نه
مثلا بعد از سه چهار ساعت روشن ماندن(کار زیادی ازش نمیکشم) سرعت فنش بسیار زیاد شد و یه صدایی ازش اومد
منم خاموش کردم

Ac.Milan
01-12-2009, 10:54
سلام. دوستانی که Dell Studio XPS 1340 دارن لطف کنن به من بگن باتریش چند ساعت Standby داره و چند ساعت کار میکنه؟ ماله من 6 Cell هستش و حدود سه ساعت و نیم standby داره و دو ساعت و نیم کار میکنه. این عادیه؟

hootan_x7
01-12-2009, 20:55
سلام
آقا یک لب تاپ acer دارم تا update اخره Mcafee رو روش اینستال کردم restart داد بعد دیگه بالا نیومد. بعد از botable ارور میده.همون صفحه آبیهBad Sector)

REG.RELOADED
02-12-2009, 00:24
سلام
آقا یک لب تاپ acer دارم تا update اخره Mcafee رو روش اینستال کردم restart داد بعد دیگه بالا نیومد. بعد از botable ارور میده.همون صفحه آبیهBad Sector)

اون نسخه از مک آفی خراب بوده ! من خودم رو یه سیستم نسخه 2009 توتال رو نصب کردم راحت و بدون مشکل :5:

BBNHFAK
02-12-2009, 15:24
شما اول از تو Device Manager مدل درایو و شماره Firmware رو در بیارید ، تو اون لینک من Firmware برای درایو ندیدم ، بهتره تو گوگل سرچ کنید همراه با مشخصاتی که گفتم
تو device manager گشتم اما چیزی به اسمFirmware نبود

mehdi_08
02-12-2009, 19:28
سلام
یه مشکلی برام پیش اومده امید وارم که دوستان بتونن کمک کنن
لپ تابم 5738zg
موقع کار کردن یهو سی پی یو تا 100 درصد استفاده می شه در حالی که برنامه ای در حال اجرا نیست ویندوز هم 7
ویندوز رو تو safe mod اجرا کردم این مشکل رو نداشت ویروس اسکن هم کردم چیزی پیدا نکرد
چی کا کنم مشکلش چیه

ali_ab
02-12-2009, 23:33
با سلام به دوستان

ویندوز ویستا لپ تاپم (sony fw45) رو عوض کردم و xp 32 بیتی نصب کردم . سرعت سیستم به شدت کم شده به طوری که فتوشاپ رو به سختی باز می کنه . به نظر دوستان علتی داره یا نصب ویندوز غیر اصلی باعث این مشکل شده ؟

با سپاس فراوان

موفق باشید

Pami
02-12-2009, 23:48
با سلام به دوستان

ویندوز ویستا لپ تاپم (sony fw45) رو عوض کردم و xp 32 بیتی نصب کردم . سرعت سیستم به شدت کم شده به طوری که فتوشاپ رو به سختی باز می کنه . به نظر دوستان علتی داره یا نصب ویندوز غیر اصلی باعث این مشکل شده ؟

با سپاس فراوان

موفق باشید

اول اینکه باید XP Pro 64bit نصب میکردید روی این مدل
میتونه علت های زیادی داشته باشه ، اگه از همون اول ایراد داشته مشکل از ویندوز و نسخه ویندوز هست

Pami
02-12-2009, 23:49
سلام
یه مشکلی برام پیش اومده امید وارم که دوستان بتونن کمک کنن
لپ تابم 5738zg
موقع کار کردن یهو سی پی یو تا 100 درصد استفاده می شه در حالی که برنامه ای در حال اجرا نیست ویندوز هم 7
ویندوز رو تو safe mod اجرا کردم این مشکل رو نداشت ویروس اسکن هم کردم چیزی پیدا نکرد
چی کا کنم مشکلش چیه

این بستگی به برنامه هایی داره که در پنچره Process هستند و داخل رم اجرا شدند ، مشکلی نیست و عادی هست
برنامه ای در پس زمینه داره فعالیت میکنه و ناگهانی چرخه کاری پردازنده رو استفاده میکنه