PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید کولینگ

sinaxex
24-03-2011, 03:37
اسلام خدمت دوستان
من قصد تعویض کولر سی پی یو ام رو دارم مدل ایی که الان رو سی پی یو بنده هست ThermalTake V1ax هست که خوب تو این مدتی که داشتم بسیار خوب جواب داده هم کم صدا هست و هم خوب 9550 ام رو خنک میکنه اما خوب به تازگی سی پی یو ام رو اورکلاک کردم تو دمای بالا نمیدونم چرا جواگو ام نبود! نمیدونم شاید به خاطر این باشه که خمیر سیلیکون ما بین سی پی یو و کولر رو برای اخرین بار که کولر رو باز کردم پاک شد( که قطعها هم میتونه بی دلیل نباشه)
اما در هرصورت اگر کار با زدن دوباره خمیر سیلکون حل نشد قصد تعویض کولر رو دارم.
میخواستم تو حول و حوش رنج 50 تومان یک کولر خوب برام معرفی کنید که میخوام اور کنم دمای سی پی یو رو زیاد بالا نگه ندارد.
مدل های زیر رو مد نظر دارم نمیدونم خوب هستند نسبت به مدل های فعلی بازار یا خیر:
Buffalo 100‎ با قیمت 18 تومان
Tower 120 Extreme با قیمت 49 تومان
CPU Cooler Hydro Flow‎ با قیمت 36 تومان!!!!!( در مورد این کولر من خیلی برام مبهم هست تو همه سایت ها که سرچ کردم این یک نوع کولری هست که به وسیله کولینگ مایع و همین طور در انتها با داشتن یک فن خنک سازی رو انجام میده اما واقعا یعنی چنین کولر به این ارزانی میشه؟ من قبلا قیمت کولر های مایع رو که میدیم حول و حوش 130 تومان بود!!ای

در فروم های خراجی هم که سرچ میکردم دوستانی که سی پی یو بنده رو داشتند و اور کرده بودند با کولر های true copper و ultra 102 ترمالتیک بسیار راضی بودند و توانسته بودند تا 4.0 گیگاهرز اور کنند این کولر ها الان قیمت اشون چند هست تو بازار و ایا گیر میاد؟ چون فکر کنم قدیمی باشند!!!! خیلی قبل تر ها تو بازار دیده بودم
هایپر 212 کولمستر هم گزینه بعدی من هست
موردی که خیلی برام مهم هست نویز کم فن کولر هست این کولر که ایی دارم نویز اش بسیاز عالی هست و خیلی خیلی کمه
منتظر راهنمایی خوب شما دوستان هستم
ضمنا یک موردی دیگر ایا کیس هم میتونه ضمینه ساز باشه برای خنک سازی سی پی یو؟ مثلا کیس هم گر هست و نمیزاره کولر فعلی ایم خوب کار کنه؟ اخه اون موقع که خریدم جز کولر های خوب بازار بود نمیدونم چرا الان جواب ام رو نمیده؟!!! کیس فعلی ایم Delux-483 هست اگر واقعا بسیار تائیر داره کیس تو فکر هستم یک کیس X3 گرین بخرم.

Erfan.
24-03-2011, 12:12
سلام.

خمیر سیلیکون تاثیر زیادی داره و حتما یک خمیر خوب بزنید... قطعا افزایش کارایی خواهید دید.

کیس نیز بله تا حدی تاثیر داره... کولینگ کیس رو به راه کنید.

ولی با حدود 50 تومان من Zalman cnps10x Performa رو نیز بهتون پیشنهاد میکنم... 60 تومان هست حدودا و کولر عالی هست.
صداش خیلی کم نیست ولی در کل بنده راضیم.

hosseinskandari
31-03-2011, 10:52
آقا من یه کوچولو بررسی کردم تو بعضی کولینگا اونم اینکه کولینگای گرین صداشون کمه طبق اون چیزی که خودش گفته 4 مدل کولینگ داره بدترینش تو نویز همون buffalo با 23 دی بی نویز که خب پولشم همونقدره دیگه......بقیه محصولاتش 16-20 دی بی نویز دارن که خیلی خوبه در مقایسه با مثلا FAN Zerotherm NV120 19-39!!دی بی نویز داره :41:
Hyper 212 Plus نویزش 13-32 هست و طبق ادعاس سایت و تامز هاردور حتی از تونیک تاور گرین خنک تره :41: عجیبه!!!! قیمتشم 45 تومنه
بهترین خمیرم فک کنم tuniq tx4 هستش با رسانایی گرمایی 6.53

EXTREME
31-03-2011, 11:08
85 تومن جمع کن و مدل zalamn cnps 9900max رو بگیر محصول جدید zalman هست و خنک کنندگی عالی داره
خمیری هم که همراه باهاشه کیفیت عالی داره

sinaxex
31-03-2011, 13:16
آقا من یه کوچولو بررسی کردم تو بعضی کولینگا اونم اینکه کولینگای گرین صداشون کمه طبق اون چیزی که خودش گفته 4 مدل کولینگ داره بدترینش تو نویز همون buffalo با 23 دی بی نویز که خب پولشم همونقدره دیگه......بقیه محصولاتش 16-20 دی بی نویز دارن که خیلی خوبه در مقایسه با مثلا FAN Zerotherm NV120 19-39!!دی بی نویز داره :41:
Hyper 212 Plus نویزش 13-32 هست و طبق ادعاس سایت و تامز هاردور حتی از تونیک تاور گرین خنک تره :41: عجیبه!!!! قیمتشم 45 تومنه
بهترین خمیرم فک کنم tuniq tx4 هستش با رسانایی گرمایی 6.53
من خودم از کولر 212 خیلی خوشم اومد کولر جالبی هست اره بوفالو و غیره که از کولر فعلی خودم هم ضعیف تر هست اصلا به درد اورکلاک نمیخوره! اما خوب نویز برای من خیلی مهمه

85 تومن جمع کن و مدل zalamn cnps 9900max رو بگیر محصول جدید zalman هست و خنک کنندگی عالی داره
خمیری هم که همراه باهاشه کیفیت عالی داره
تا این رنج بخوام رو کولر هزینه کنم برم v6gt کول مستر بخرم به صلاح تر نیست؟ یا نه این مدل زلمن بهتر هست؟
از نظر نویز فن اش به چه صورت هست؟

در ضمن قصد دارم سیستم ام اگر بشه رنگ فن هاش و همین طور فن کولر اش قرمز باشه فن کولر تا 100 تومان که رنگ فن اش قرمز باشه دوستان میشناسند

ضمنا فکر کنم با وجود چنین کولر هایی باید قطعا x3 گرین رو بزنم مدل های فالکون و دراگون گرین رو هم دیدم به نظر نسبت به قیمت اشون خوب میاد اما میترسم در اینها هم کولر جا نشه چون اندازه این کیس ها رو دیدم از کیس x3 خوب فول تور تر هستند

hosseinskandari
31-03-2011, 14:07
راجع به خمیرهم بگم طبق ادعا ها و آمارها همون tuniq x4 ای که گفتم بیشترین گذردهی گرمایی رو داره 6.53
کولرهای zalman خمیرش zm-stg2 هستش که گذردهیش 4.1 هست..
tuniq x4 خفنترین خمیر سیلیکونیه..خیالت تخت :20:

sinaxex
05-04-2011, 22:43
دوستان بالاخره رفتم تونیک 120گرفتم

tx-3میزان گذر دهی دما اش 6.2 w/mk هست . حال ما به همین خمیری که همراه کولر امون بود بسنده کردم و واقعا اختلاف دما مشهود هست با خمیر سیلیکونی معمولی.