PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بلوری سونی(چرا هارد با فرمت fat فایل بیشتر از 4گیگ روش جا نمیشه؟ )

esyo
24-03-2011, 00:55
سلام
دوستان من یک هارد دارم که فرمتش fat هست و می خوام یک فیلم روش بریزم با حجم 46 گیگ ولی به من اجازه نمیده!
ولی وقتی ntfsهست به راحتی این کار صورت می گیره

من نمی تونم فرمتش رو به ntfsتغییر بدم
چون یک بلو ری سونی دارم که هارد به صورت usb بهش وصل میشه.و حتما باید fat باشه.ولی من نتونستم فایل بیشتر از 4 گیگ روی این هارد بریزم
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

toolhelp
24-03-2011, 10:17
دوست عزيز در سيستم FAT محدوديتهايي وجود داره از جمله : حداكثر سايز هر پارتيشن فقط 30 گيگ ميتونه باشه و حداكثر سايز هر فايل 4 گيگ ميتونه باشه...

esyo
24-03-2011, 23:22
آیا راهی وجود داره تا من فیلم هام روی این بلو ری پخش کنم؟
با چه برنامه ای می تونم فیلم ها رو که با فرمت mkv هستند به دو یا چند قسمت تقسیم کنم؟
با تشکر

jabarsink2000
24-03-2011, 23:27
یکی از محدودیت های FAT همین حداکثر سایز هر فایل 4 گیگ است.
اون دوستی که هم گفتم سایز هر پارتیشن متونه 30 گیگ باشه کاملا در اشتباه هستند هارد 1 ترابایت راحت میشه 1 پارتیشن 1 ترابایت با فرمت FAT درست کد.
در مورد نرم افزار در بخش نرم افزار جستجو کنید نرم افزار مورد نیاز شما وسط خودم قرار داده شده است.
چون این مشکل را با یک مدل بولوری LG داشتم.
با تشکر.
هادی

toolhelp
24-03-2011, 23:40
یکی از محدودیت های FAT همین حداکثر سایز هر فایل 4 گیگ است.
اون دوستی که هم گفتم سایز هر پارتیشن متونه 30 گیگ باشه کاملا در اشتباه هستند هارد 1 ترابایت راحت میشه 1 پارتیشن 1 ترابایت با فرمت FAT درست کد.
در مورد نرم افزار در بخش نرم افزار جستجو کنید نرم افزار مورد نیاز شما وسط خودم قرار داده شده است.
چون این مشکل را با یک مدل بولوری LG داشتم.
با تشکر.
هادی

محدوديتي كه در مورد سايز پارتيشن گفتم در مورد پارتيشنهاي تحت داس بود كه هنوزم وجود داره ولي خوب به صورت غير استاندارد داس ميشه به صورتي كه شما گفتي پارتيشن بندي كرد. براي اينكه مطمئن شيد كه مشكل داره ميتونيد يك فلس مموري 100 گيگ رو با FAT فرمت كنيد (به صورت غير استاندارد) بعد ببينيد با اتصال به كامپيوتر به عنوان فلش مموري قابل استفاده شناسايي ميشه يا نه !

Nikonian
26-03-2011, 17:04
محدوديتي كه در مورد سايز پارتيشن گفتم در مورد پارتيشنهاي تحت داس بود كه هنوزم وجود داره ولي خوب به صورت غير استاندارد داس ميشه به صورتي كه شما گفتي پارتيشن بندي كرد. براي اينكه مطمئن شيد كه مشكل داره ميتونيد يك فلس مموري 100 گيگ رو با FAT فرمت كنيد (به صورت غير استاندارد) بعد ببينيد با اتصال به كامپيوتر به عنوان فلش مموري قابل استفاده شناسايي ميشه يا نه !

دوست عزیز مگه فلش 100 گیگ هم اومده ؟

ALIREZA740
27-03-2011, 01:03
با سلام
جواب پست سه =boilsoft video spliter
جواب پست یک =HP USB Disk Storage Format

toolhelp
27-03-2011, 17:31
دوست عزیز مگه فلش 100 گیگ هم اومده ؟

بله فلشهاي سوني با حجم حدود 90 گيگ تو بازار وجود داره كه حتما بايد به صورت ntfs فرمت شن تا توسط ويندوز ويستا به بالا قابل شناسايي باشن...