PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل hardware resrved و نشناختن 1.5 گیگ از 4 گیگ رم !

hamoon64
18-03-2011, 15:18
سلام.
من خیلی راجع به این موضوع تحقیق کردم و الان دو به شکم که اگر مشکل از لپ تاپمه ببرم پسش یدم!
این مشخصات سیستممه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که می بینین از 4 گیگ رم که درست هم نصب شده فقط 2.5 گیگش قابل استفادست.
این هم مقادیر استفاده از رم تو لپ تاپم.

مشخصه که 1 و نیم گیگ از رم غیر قابل استفادست و نوشته hardware reserved هستش.
نکته اینجاست که ازین 2.5 گیگ رم قابل استفاده 1 گیگش هم برای کارد گرافیک share میشه! یعنی در اصل من از 4 گیگی رم نصب شده فقط از 1.5 گیگ یا نهایتا 2 گیگش استفاده می کنم.

اینم عکس adapter information کارت گرافیکم.

خب حالا روش هایی که خودم خوندم برای استفاده از اون 1.5 گیگ رم غیر قابل استفاده رو می گم. جایی نوشته بود memory remapping از طریق BIOS راه حلشه. که متاسفانه در BIOS من چنین گزینه ای وجود نداره و HP بایوس Advanced لپ تاپ رو مخفی کرده و هیچ راهی هم برای دسترسی بهش نیست.
یه جاهایی هم گفتن ویندور سون 64bit از همه ی 4 گیگ استفاده می کنه و بعضی جاها گفتن نه! موندم واقعا چکار کنم.
و در مورد اون 1 گیگ رمی که برای کارت گرافیک می ره.هم هیچ راهی جز همین Remapping ندیدم.

در آخر مشخصات سیستمم رو می گم.

HP LAPTOP G62
Intel CORi 5
RAM 4 GIG
GRAPHIC CARD 1 GIG ATI Radeon
همه ی درایورها هم آپدیت هستن.

Rahpooyan
18-03-2011, 17:00
دوست عزیز : لینک زیر را بررسی کن ببین کارت راه نمی افتد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mr7
19-03-2011, 10:21
ویندوزتو 64 بیتی کن درست میشه!
32 بیت حداکثر رمی که ساپورت میکنه 3 گیگه. کی گفته درست نمیشه؟!!!

SANR
19-03-2011, 21:37
سلام دوست عزیز:
ویندوز نمی خواد عوض کنی.
رم پچر نصب کن،رم تا 4 قابل استفاده میشه.
به قول دوستمون،سیستم 32 بیتی فقط تا 3.17 میشناسه.
رم پچر رو در سایت ترفندستان می تونی پیدا کنی.

ata.royalfalcon
19-03-2011, 21:55
سلام

من هم ویندوز 64 بیتی نصب کردم اما بازهم 4 گیگ رند رو نمیتونه استفاده کنه و فقط 3.79 گیگ رو میتونه استفاده کنه

چون با 64 مشکل داشتم برگشتم 32 بیتی ، الان که 32 بیت دارم 2.92 گیگ رو میتونه استفاده کنه:31:

من یه جا خوندم استفاده از اون پیچز یه چیز صوریه یعنی واقعا باعث نمیشه ویندوز از تمام 4 گیگ رم استفاده کنه

این عکس هم برای ویندوز 64 بیتی من هست

توضیحات کامل در مورد Patch در این تایپیک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SANR
19-03-2011, 22:30
تست کردم،جواب میده،توی سافت گذر خیلی داره راجع بهش بحث میشه.
من از 64 بیتی استفاده می کنم و راضی ام:

---------- Post added at 10:30 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

ata.royalfalcon
19-03-2011, 23:23

سلام
عکس دومی رو که گزاشتی داره میگه 3.87 گیگ usable هست . درسته که 4 گیگ رو میشناسه اما نمیتونه از همش استفاده کنه فقط 3.87 گیگ برای ویندوزت قابل استفاده هست.

ویرایش : احتمالا عکس دومی قبل از Patch کردن هست ؟؟؟؟ یا برای یک لپ تاپ دیگه هست ؟؟؟

Pami
19-03-2011, 23:31
تنها راه رفع این مشکل نصب ویندوز 64 بیتی هست تا بتونه بیشتر از 3 گیگابایت رو آدرس دهی کنه و قابل استفاده باشه
شما وقتی ویندوز 32 بیتی استفاده میکنید هر پچی هم نصب کنین باز هم بیشتر از 3 گیگابایت نمیتونید استفاده کنید ، اون پچ فقط این کار رو براتون میکنه که اون 1 گیگابایت دیگه هم شناسایی بشه ولی باز غیر قابل آدرس دهی هست و نمیشه استفاده کرد .

من هم ویندوز 64 بیتی نصب کردم اما بازهم 4 گیگ رند رو نمیتونه استفاده کنه و فقط 3.79 گیگ رو میتونه استفاده کنه

مقدار باقی مونده توسط کارت گرافیک برای استفاده رزرو شده و قابل دسترسی نیست ، نه فقط لپ تاپ شما بلکه بقیه هم همینطور هستند .

SANR
20-03-2011, 15:20
سلام
عکس دومی رو که گزاشتی داره میگه 3.87 گیگ usable هست . درسته که 4 گیگ رو میشناسه اما نمیتونه از همش استفاده کنه فقط 3.87 گیگ برای ویندوزت قابل استفاده هست.

ویرایش : احتمالا عکس دومی قبل از Patch کردن هست ؟؟؟؟ یا برای یک لپ تاپ دیگه هست ؟؟؟

دوستمون در پست قبلی جواب واضح دادن.
شما اگه 8 گیگ هم داشته باشی،کامل نمی نویسه.7.8 می نویسه.

امتیازات هم واسه یکی لپ تاپ هستش.