PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوت

vazirdaftar
18-03-2011, 15:02
با عرض سلام و خسته نباشید
یه لپ تاپ ACER ASPIRE 4741G هست که چند روزه دچار مشکل هنگام بالا آمدن سیستم شده،در واقع بعد از روشن کردن منوی بوت که ظاهر میشه دو گزینه Launch startup repair(recommended) و start windows normally میاد،من اولی را که انتخاب میکنم و وارد ریپیر میشم نزدیک 10 ساعت!!!!!!! طول کشید تا کارش را تمام کند،بعد از آن هم باز دوباره بعد از روشن کردن سیستم همین منو ظاهر میشه؛وقتی هم که میخوام وارد ویندوز بشم(گزینه دوم)کلی لفتش میده آخرش هم ویندوز بالا نمیاد.گفتم شاید ویروسی شده باشه با دیسک نجات آویرا و بیت دیفندر چک کردم چیزی پیدا نکردند.دیگه نمیدونم چی کار کنم،خواهشا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
یا علی

teknosys
18-03-2011, 17:02
سلا م

بهترین کار ریکاوری دستگاه توسط ویندوز اورجینال هست. این کار رو هم بکن.

اگر سوالی در مورد نحوه ریکاوری داشتی در خدمتم.

موفق باشین.

vazirdaftar
18-03-2011, 17:11
سلا م

بهترین کار ریکاوری دستگاه توسط ویندوز اورجینال هست. این کار رو هم بکن.

اگر سوالی در مورد نحوه ریکاوری داشتی در خدمتم.

موفق باشین.
تشکر،منتها این دستگاه cd ویندوز نداشت ولی همان اول یک recovery disk تهیه کردم؛به ذهن خودم هم رسید اتفاقا وقتی دو وی دی اش را گذاشتم تا ریکاوری کنم یه صفحه مشکی اومده بود و نوشته بود لطفا صبر کنید...؛باز دوباره کلی معطلم کرد منم دیگه حوصله نداشتم صبر کنم خاموشش کردم.
خلاصه اگر ممکن هست راهنمایی کنید.

vazirdaftar
19-03-2011, 11:38
آقا یعنی هیچ راهی نیست؟؟؟؟؟؟من چی کار کنم بالاخره؟از اول ویندوز بریزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

biostar
19-03-2011, 16:06
اگر از ویندوز 7 استافده میکنی

در حالت بوت DVD ویندوز رو بزار و وارد repair شو و بعدش از اون محیط command prompt رو انتخاب کن و بعدش تایپ کن

bootrec.exe

چند تا گزینه جلوت میاره FIX MBR و BCD ,......

بعد همه دستورات رو بزن ، بجز اونی که مربوط به دیسک هست

اینجوری :
bootrec/FixMbr
bootrec/RebuildBCD

و...

Pami
19-03-2011, 23:35
حتما باید هارد دیسک شما چک بشه که بدسکتور نداشته باشه ، اینطور که معلومه مشکل سخت افزاری دارید که برای repair کردن اینقدر معطل میکنه ، حتما با برنامه های تست ، هارد رو کامل چک کنید .

vazirdaftar
20-03-2011, 11:58
حتما باید هارد دیسک شما چک بشه که بدسکتور نداشته باشه ، اینطور که معلومه مشکل سخت افزاری دارید که برای repair کردن اینقدر معطل میکنه ، حتما با برنامه های تست ، هارد رو کامل چک کنید .
تشکر؛میشه برنامه اش را هم معرفی کنید؟بعد اگر بد سکتور د اشته باشه خودش ریپیر میشه یا اینکه باید بره برای تعمیر؟؟

CYPRESS
20-03-2011, 12:16
تشکر؛میشه برنامه اش را هم معرفی کنید؟بعد اگر بد سکتور د اشته باشه خودش ریپیر میشه یا اینکه باید بره برای تعمیر؟؟

hdd regenerator
hdat2
که اولی بهتره چون اطلاعات رو پاک نمیکنه ولی دومی هارد رو صفر میکنه.

vazirdaftar
22-03-2011, 17:17
hdd regenerator
hdat2
که اولی بهتره چون اطلاعات رو پاک نمیکنه ولی دومی هارد رو صفر میکنه.
ضمن عرض سلام و تبریک سال نو و تشکر بابت برنامه تان،منتها یه مساله ای پیش اومد وقتی برنامه را اجرا کردم بعد از چند دقیقه گفت که هارد اماده نیست و اگر روی ACHI هست برو به IDE تغییرش بده،و دوباره برنامه را اجرا کن؛من هم همین کار را کردم و برنامه هم کار کرد و 13 تا بدسکتور پیدا و تعمیر کرد.ری استارت که کردم هارد را دوباره به حالت ACHI برگردوندم اومدم باهمان دیسک ریکاوری که اول تهیه کرده بودم ویندوزو درست کنم،معطلم کردم دوباره هارد را به حالت IDE که برگردوندم که تا یه جاهایی هم جلو رفت ولی نمیدونم چی شد نصفه نیمه گفت دیگه نمیشه و من هم که ری استارت کردم نوشت بوت خراب شده،یه ویندوز گرفتم بریزم،باز دوباره هارد را برای ستاپ بردم در حالت ACHI که باز هم بعد از ورود به ستاپ دوباره معطلم کرد،بعد که هارد را در حالت IDE تست کردم راحت وارد ستاپ شد؛حقیقتش تا اینجا که اومدم چند تا سوال داشتم،لطفا راهنمایی کنید:
فرق بین ACHI و IDE MODE در چیست؟منظورم اینه که در چه حالتی بهتره من ویندوز بریزم؟حالا که هارد در حالت ACHI MODE این همه معطلی دارد بهتر نیست اول هارد را درست کنم بعد ویندوز را بریزم یا اینکه اگر ویندوز را بریزم خودش درست میشه؟؟؟؟اگر باید هارد درست بشه خواهشا برنامه مربوطه را هم معرفی کنید.
شرمنده اینقدر طولانی شد.
با تشکر از توجهات شما
یا علی

teknosys
22-03-2011, 18:14
سلام

دوست عزیز AHCI برای ویندوزهای سون و ویستا کاربرد داره ، IDE هم برای ویندوز های قدیمی تر.

بستگی به ویندوزی که میخوای نصب کنی انتخاب میشه.

ولی در مورد مشکلی که گفتین حین ریکاوری و نصب ویندوز پیش اومده:

با چه نرم افزاری ریکاوری گرفتین؟

منظورتون از دیگه نمیشه چیه؟(چه error ی داد؟)

توی ریکاوری آیا Factory Setting رو انتخاب کردین یا Restore C: رو انتخاب کردین؟

با کدوم برنامه بدسکتور گیری کردی ؟ مطمئنی که بدسکتورها درست شدند؟

اگه هارد مشکل داشته باشه بعیده ویندوز نصب بشه.

موفق باشین.

vazirdaftar
23-03-2011, 16:42
با چه نرم افزاری ریکاوری گرفتین؟

منظورتون از دیگه نمیشه چیه؟(چه error ی داد؟)

توی ریکاوری آیا Factory Setting رو انتخاب کردین یا Restore C: رو انتخاب کردین؟

با کدوم برنامه بدسکتور گیری کردی ؟ مطمئنی که بدسکتورها درست شدند؟

جواب سوالات را به ترتیب میگم:
با برنامه نبود،با خود ویندوز
ارورشو حقیقتا یادم نیست.
گزینه دوم،همان restore c
با hdd regenerator،از کجا باید مطمئن بشم؟

teknosys
23-03-2011, 21:50
سلام

اگه شما از Acer eRecovery Manager استفاده کردین باز هم دو نوع Backup میتونید بگیرید.

Create Factory Default Disc و Create Drivers and Applications Disc که فرقشون اینه که اولی بوتیبل هست و دوی از روی ویندوز نصب میشه.

شما مثل اینکه اولی رو گرفتین. پس اروری یا مشکلی که هنگام نصب میده خیلی مهم هست. ولی توی گرفتن ریکاوری یه نکته ای هست که خود ایسر توی Reference خودش میگه و اونم استفاده از درایو اکسترنال برای رایت DVD ها هست. با این کار درصد خطای رایت پائیین میاد.

در مورد اینکه چطوری بایستی مطمئن بشی که بدسکتورها درست شده اند یه راه بیشتر نیست و اون چک کردن دوباره هارد با HDD Regenerator هست. دوباره چک کن ببین بدسکتورهایی که قبلا نشون میداد باز هم نشون میده؟

اگر نتونستید از ریکاوری که گرفتین استفاده کنین آسونترین راه و بهترین راه نصب ویندوز بازاری هست.

موفق باشین.

vazirdaftar
24-03-2011, 11:21
تشکر،درست متوجه شدید؛ولی من میخوام ببینم این مشکلی که برای حالت AHCI MODE پیش اومده با ریختن ویندوز بازاری حل میشه یا کماکان باقی میمونه؟

teknosys
24-03-2011, 16:52
سلام

تنها راه امتحان هست. بهتره شما این کار رو انجام بدین تا مشخص بشه. ولی احتمال خطا در رایت دی وی دی زیاده.

موفق باشین.

vazirdaftar
26-03-2011, 18:29
سلام علیکم،بالاخره مشکل سرعت هارد در حالت AHCI حل شد منتها من دو تا ویندوز خودم دانلود کردم ولی موقع نصب هر دو تا اروری میده شبیه این(البته دقیقش یادم نیست)"نصب ویندوز امکان پذیر نمیباشد.اطمینان حاصل کنید که تمامی فایلها برای اینستال هستند و از بین نرفته باشند"حالا میخوام ببینم ایراد از هارد منه یا رایترم؟

teknosys
26-03-2011, 19:45
سلام

به نظر میرسه DVD مشکل داره.

موفق باشین.