PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه چيزي اتاق خواب رو آرامش بخش مي كنه؟؟!!

aria_electric_fars
17-03-2011, 14:18
سلام دوستان
ببينيد ما همه از صبح تا شب به يه نحوي درگير زندگي روزمره هستيم و در شهرهاي پر سر و صدا زندگي مي كنيم و شب كه به خانه بر مي گرديم براي استراحت و آرامش هست
من از همه مي خوام بيان بگن كه اتاق خواب بايد چه ويژگي هايي داشته باشه كه آرامش بخش باشه
مثلا اتاق تاريك باشه يا روشن
رنگ ديوار چه رنگي باشه
اگر موزيك بي كلام آرامش بخش داريم به چه صورت بايد توي اتاق صدا پخش بشه كه آرامش داشته باشيم
چيدمان اتاق خواب بايد چه جوري باشه
و از اين قبيل چيز ها

همگي بيان شركت كنن تا بتونيم آرامش رو در شب به خودمون برگردونيم براي انرژي بيشتر در روز بعد

با تشكر

shahinfarasystem
17-03-2011, 23:33
سلام
چه موضوع خوبی!

اول از همه رنگ و طرح وچیدمان اتاق و وسایلی که توش هست خیلی مهمه
علم فنگ شویی به این می پردازه

بعد موسیقی هستش که فکر کنم ملایم و یکنواختش بهتر باشه
سوزوندن یه اوود خوشبو هم فکر کنم بد نباشه

HITB0Y
18-03-2011, 00:12
رنگ آبی خیلی آرامش بخشه!
نوردهی اتاق خیلی تاثیر گزاره.
پخش موسیقی کلاسیک با سینما خانگی یا ...
لوازم چوبی باشه خیلی بهتره تا فلزی..
آباژور با لامپ آبی برای موقع خواب
پنجره ها صد در صد عایق باشه...(صدا و گرد و غبار)
رو تختی با طرح های زیبا و شاد
استفاده از تابلوهای منظره و طبیعت هم توصیه میشه

موفق باشی:40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2011, 00:34
سلام

فکرِ راحت . تا آرامشِ فکری نباشه کسی لذتِ نعمتِ خوابِ راحت رو حس نمیکنه .

آرامشِ فکری چطور بدست میاد ؟؟؟

از آرامشِ دل . تا دل آرامش نداشته باشه , مغز به آرامش نمیرسه .

آرامشِ دل چطور فراهم میشه ؟؟؟؟

از معنویاتِ بالا

به یکی از مشاهیر گفتند بهترین نعمت چیه ؟

گفت خوابِ راحت !

راست گفته . خیلی چیزها باید فراهم باشه تا آدم خوابِ راحت و لذتبخش داشته باشه

سلامتی عقلی و روانی
سلامتی بدنی
سلامتی مالی
سکوت
هوای پاک
هوای مطبوع (نه سرد نه گرم نه خشک نه مرطوب )
بویِ مطبوع
وجدانِ راحت
صلح و آرامش
امنیت
رختخواب راحت
بالش راحت
روانداز راحت

4870x2
18-03-2011, 00:56
به نظرم بهترین چیز سوزوندن یه اوود(Oud) هستش...بوی خیلی ارامش بخشی داره..

H a m e e d
18-03-2011, 01:38
Cool!
چه موضوعی!
فقط ای کاش عنوان تاپیک رو بصورت کلی "دکوراسیون و چیدمان و طراحی داخلی (منزل یا محیط کار)" میذاشتین

در مورد اتاق خواب؛ فکر میکنم اگر پنجره ش رو به خیابون نباشه، عایق صوتی چندان ضرورت نداشته باشه (چنانکه اتاق خواب خودمم همینطوره)
یه چیز دیگه که بنظرم کمتر کسی بهش توجه میکنه اینه که اتاق خواب عاری از لوازمی مثل کامپیوتر رومیزی، تلویزیون،DVD Player و سینمای خانگی باشه، خصوصا اتاق خوابهای فسقلی امروزی خونه های آپارتمانی؛ بله اگه اتاق خواب خیلی بزرگ باشه بالاخره باید با یه سری وسایل پُرش کرد.
من که اتاق خوابم زیاد بزرگ نیست و از اینجور لوازم هم توش نذاشتم، دلیلم هم اینه که اینجور وسایل آرامش آدمو به هم میزنه و آدم بیشتر از وقتی که این وسایل تو اتاقای دیگه هستن، وسوسه میشه از درس خوندن یا استراحتش بزنه و مشغول کار با اونا بشه
یه نکته دیگه اینکه ترجیح میدم تمام سطحی از اتاق که روش قدم میزنم مفروش باشه (فرش، قالیچه، موکت که دیگه الآن عموما جایگاهشو خصوصا تو خونه های آپارتمانی از دست داده اما من هنوز دوسش دارم) به خصوص در مورد خودم که عادت دارم موقع درس خوندن راه برم یا برای یادداشت کردن روی زمین بشینم و کتاب دفترامو دور خودم پخش کنم این ویژگی خیلی اهمیت داره، میز تحریرم همیشه یه گوشه از اتاق در حال خاک خوردنه:دی
ضمنا ترجیح میدم کمد، کتابخانه، تختخواب، دراور چوبی باشن تا فلزی و MDF. وسایل MDF خیلی سنگینن و حمل و نقلشون سخته (به هرحال امکانش هست آدم هر از گاهی چیدمان اتاقشو تغییر بده یا حتی موقع گردگیری و نظافت لازمه جابجاشون کنه)، تختخواب فلزی هم تا اونجایی که من تجربه کردم خیلی پر سر و صداست که ناشی از اسکلت فلزی قرار گرفته در زیر تشک بود، البته خب هر چیزی اعلاترین مدلش کم نقصه اما در مدلهای معمولی و رایج تختخوابهای فلزی فکر میکنم این اسکلت فلزی به مرور زمان و تحت فشارهایی که روش وارد میشه از حالت طراحی شده اولیه ش خارج میشه، من که دیدم اینطور بوده
از لحاظ تشک هم من هم تشک بد رو امتحان کردم هم خوب که عمده ترین تفاوتشون در این بود که وقتی آدم روی تشک نامرغوب قرار میگیره تشک فرو میره در حالی که نباید اینطور باشه و در مدلهای خوب اینطور نیست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2011, 01:43
گفته میشه که خوابیدن به صورتی که سر و پا به سمتِ مشرق و مغرب باشه باعث آشفتگی در خواب میشه به علت عبور خطوطِ مغناطیسیِ زمین از بدن .
توصیه میشه که سر و پا به سمتِ شمال یا جنوب باشه .

در ضمن گذاشتن موبایلِ روشن در کنار بالش هم ضرر داره

وجودِ سیمهایِ برق هم در نزدیکیِ تختخواب گفته میشه که ضرر داره .

نورِ قرمز مهیّجِ اعصاب هست . مجردها استفاده نکنند و متاهلها وقت خواب خاموشش کنند .

اتاق خواب حتما باید تهویه داشته باشه گرچه با اندکی باز کردن پنجره باشه .

کسی که چند روزه حمام نرفته نمیتونه راحت بخوابه بخاطر خارشِ بدن ناشی از سلولهایِ مرده ی سطح پوست بدن و سر .

تختخوابی که جیر جیر میکنه هم آرامش رو به هم میزنه

دستشوئی قبل از خواب هم خیلی تاثیر داره

سعی کنین که سرویسِ خوابتون تمام نخی باشه و موادِ مصنوعی مثل پولیستر نداشته باشه تا الکتریسته ی ساکن و حساسیت ایجاد نکنه

تمیز بودنِ سرویس خواب هم خیلی مهمه .

روبالشی و ملافه ها رو حداقل دو هفته یکبار بشورید خصوصا اگر عادت دارین که بدونِ لباس بخوابین چون بمرور زمان سلولهای مرده ی پوست به درونِ تار و پود سرویس خواب وارد میشه و فاسد میشه و غذایِ مناسبی برای باکتریها و حشراتِ بسیار ریز میشه که باعث خارش میشه و بیماری زا هم هست .

از خوشبوکننده هایِ شیمیایی مثل اونهایی که برای ماشین استفاده میشه هرگز استفاده نکنین

گفته میشه که تنفسِ این مواد به شدت به اعصاب و مغز ضرر میزنه و باعث کم شدن قدرتِ تمرکز و حافظه هم میشه . حتی در ماشین هم استفاده نکنین .

موقع خواب به هیچ وجه از حشره کشهای شیمیائی استفاده نکنین . اتاق خواب رو طورب بسازید که پسه و مگس نتونه واردش بشه مثل نصبِ توری های بسیار ریز برای پنجره ها

اگر در مناطق گرمسیر هستین از سیستم خنک کننده ی اسپیلت استفاده کنین .

nightmare
18-03-2011, 01:55
How To Feng Shui Your Bedroom

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ترجمه‌:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید+

عوامل بسیار دیگه‌یی هم هستن که علاوه بر کیفیت اتاق خواب، در میزان انرژی روز بعد شما نقش مهمی دارن. از جمله استراحت ظهر (حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه)، ساعتی که شب می‌خوابید و روز بیدار میشید، نوع غذای شامی که میل کردید، خلقیات ، رفتار‌ها و اتفاقات روزمره که افکارتون رو تحت تأثیر قرار میدن و ...

اما خوب از اونجایی که بحث تاپیک در مورد اتاق خواب هست، توجه بیشتر به سمت چیدمان و رنگ و نور و سایر موارد و مشخصه‌های یک اتاق میره که اون هم حائز اهمیته.

aria_electric_fars
18-03-2011, 10:02
سلام خدمت دوستان
از همه دوستان تشكر مي كنم
لطفا نظرات خودتون رو باز هم بزاريد و اگر عكسي چيزي هم بزاريد باز بهتر هست
يك برنامه اي بود شبكه 1 برنامه خانواده كه اتاق رو از يك نفر تحويل مي گرفتن و بعد يك گروه ميومد راست و ريسش مي كرد
يه اينجور چيزايي خيلي خوبه

از مديران خواهش مي كنم موضوع تاپيك رو به

دکوراسیون ، چیدمان و طراحی داخلی منزل و محیط کار

تغيير بدهند

با تشكر

logos
18-03-2011, 10:52
سلام

آ رامشِ فکری چطور بدست میاد ؟؟؟

از آرامشِ دل . تا دل آرامش نداشته باشه , مغز به آرامش نمیرسه .

آرامشِ دل چطور فراهم میشه ؟؟؟؟

از معنویاتِ بالا

سلام
بدون معنویات هم قکر به ارامش میرسه !
خیلی ساده تو ذور و اشناتون بگرد دنبال یه جوون 19-20 ساله ، معاف از سربازی که پول باباش از پارو بالا میره و از سلامتی کامل برخورداذه کل زندگیش هم باشه مسافرت و ماشین و دختر بازی و پارتی و مشروب و سیگار و ....
ببین اون راحت تر می خوابه یا یه فرد عادی با درجه معنویات بالا و جیب کم پول:31:

Cool!

یه چیز دیگه که بنظرم کمتر کسی بهش توجه میکنه اینه که اتاق خواب عاری از لوازمی مثل کامپیوتر رومیزی، تلویزیون،DVD Player و سینمای خانگی باشه، خصوصا اتاق خوابهای فسقلی امروزی خونه های آپارتمانی؛ بله اگه اتاق خواب خیلی بزرگ باشه بالاخره باید با یه سری وسایل پُرش کرد.
/QUOTE]
این نکته ظریفی هست که واقعا اگه ارامش ادم میخواد باید همه این وسایل رو بریزه بیرون همچنین موبایل و تلفن رو :31: کلا یه روز موبایلتونو خاموش کنید ببینید چه حس ارامبخشی بهتون دست میده

[QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;5945756]گفته میشه که خوابیدن به صورتی که سر و پا به سمتِ مشرق و مغرب باشه باعث آشفتگی در خواب میشه به علت عبور خطوطِ مغناطیسیِ زمین از بدن .
توصیه میشه که سر و پا به سمتِ شمال یا جنوب باشه .

در ضمن گذاشتن موبایلِ روشن در کنار بالش هم ضرر داره

وجودِ سیمهایِ برق هم در نزدیکیِ تختخواب گفته میشه که ضرر داره .

نورِ قرمز مهیّجِ اعصاب هست . مجردها استفاده نکنند و متاهلها وقت خواب خاموشش کنند .

موقع خواب به هیچ وجه از حشره کشهای شیمیائی استفاده نکنین . اتاق خواب رو طورب بسازید که پسه و مگس نتونه واردش بشه مثل نصبِ توری های بسیار ریز برای پنجره ها

اگر در مناطق گرمسیر هستین از سیستم خنک کننده ی اسپیلت استفاده کنین .

ممنون بابت نکات خوبتون فقط :
این گفته میشه ها رو کی میگه دقیقا ؟ راننده تاکسی ؟ بقال سر کوچه ؟ معلم دینی ؟ مهندس برق ؟ یا محققین ؟
چون یکم بعضی چیزایی که گفته میشه رو بی دلیل نباید ادم قبول کنه مگه اینکه گوینده رو ادم کامل قبول داشته باشه (در اون زمینه)

این نور قرمز و خوب اومدی :31: اما مجرد ها هم دل دارن شاید قبل خواب بکان کاری بکنن نور قرمز بخوان :27:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2011, 16:15
سلام

خسته بودن در موقعِ خواب , خواب رو خیلی لذتبخش میکنه .

پایین شهرِ تهران , ظهر یه پیرمردِ باربر رو دیدم گه گاریش رو پارک کرده بود زیر سایه ی یک درخت و خوابیده بود روی گاری و دستش رو به جای بالش گذاشته بود زیر سرش .

یه کم وایسادم نگاش کردم . اون همه ماشین و سر و صدا . رویِ تخته خوابیده بود و دستش هم بالشش بود اما چنان راحت خوابیده بود . آرامش رو میشد تو چهره اش دید , آرامشی که بعضی از اونهایی که در قصر و رویِ پر قو میخوابند حسرتش رو میخورند .

خسته بخوابید

aria_electric_fars
18-03-2011, 23:51
خسته بودن در موقعِ خواب , خواب رو خیلی لذتبخش میکنه .

صد در صد تائيد مي شه
ولي خب وقتي كه روزي خسته نشده باشيم چه كار كنيم؟؟؟
واسه وقتي كه در طول روز بيداريم چه كار كنيم كه اعصابمون راحت باشه؟؟؟

Lady parisa
19-03-2011, 13:32
تاثير ساعات مختلف خواب شب در سلامتي

داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.
برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت 9 تا 11 شب:
زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.
در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت 11 تا 1 شب:
عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت 1 تا 3 نیمه شب:
عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت 3 تا 5 صبح:
عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت 5 تا 7 صبح:
این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت 7 تا 9 صبح:
جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.
دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.
از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.
در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.
پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید .

---------- Post added at 01:32 PM ---------- Previous post was at 01:31 PM ----------

صد در صد تائيد مي شه
ولي خب وقتي كه روزي خسته نشده باشيم چه كار كنيم؟؟؟

من که شخصا ،هر وقت خیلی خسته باشم از خستگی زیاد و بدن درد خوابم نمی بره

faaridsalehii
19-03-2011, 16:44
پیشنهاد می کنم از گل و گیاه و اکواریوم استفاده کنید ته آرام بخش مخصوصا وقتی به اونا رسیدگی می کنید:11:

aria_electric_fars
19-03-2011, 18:56
سلام دوست عزيز
واقعا اطلاعات جالبي بود
اينها واقعا علمي هست يا همين جوري مي گن
واسه خستگي منظورم خستگي روحي هست نه جسمي و وقتي روحي باشه با يه موزيك ملايم مي رم تو هپروت
وقتي جسمم داغون باشه منم خوابم نمي بره

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-03-2011, 20:37
سلام
بدون معنویات هم قکر به ارامش میرسه !
خیلی ساده تو ذور و اشناتون بگرد دنبال یه جوون 19-20 ساله ، معاف از سربازی که پول باباش از پارو بالا میره و از سلامتی کامل برخورداذه کل زندگیش هم باشه مسافرت و ماشین و دختر بازی و پارتی و مشروب و سیگار و ....
ببین اون راحت تر می خوابه یا یه فرد عادی با درجه معنویات بالا و جیب کم پول

وقتي كه روزي خسته نشده باشيم چه كار كنيم؟؟؟
؟

تا خسته و خواب آلود نشدین به رختواب نرید .
یک بار امتحان کنین گرچه مسلماً همه ی ما برامون پیش اومده که کاملاً خسته رفتیم به رختخواب و اصلاً نفهمیدیم کِ خوابمون برد .

آرامشِ اعصابِ کسی که با معنویات میانه ای نداره موقتی هست . سعی میکنه به ضربِ پول و زور و سیگار و مشروب و دارو و مواد و و جنس و غیره به آرامش برسه اما اندکی بعد دوباره دنبالِ چیزی میگرده که بهش آرامش بده

اما کسی که معنویاتش قوی هست حتی اگر تشنه و گرسنه و تنها و بیمار و در سرما و گرما باشه , بدنش دچارِ ناراحتی میشه اما روحش همیشه در امان هست و آرامش داره .

اما انسانِ بدونِ معنویات برعکس , اگر همه کار هم انجام بده و بدنش کاملاً راحت باشه اما باز هم آرام و قرار نداره چون روحش آرامش نداره .

مثال:
سلطانی که در قصرش بر روی مبلهایِ بسیار راحت و مجلل لَم داده و کاملاً سیر هست و کنیزکان ! هم مشغولِ ماساژ دادن هستند و نوازندگان هم مینوازند و جام شرابی هم در دست دارد اما یک دفعه جام رو پرت میکنه و داد میزنه بسه دیگه برید گمشید .
من تا فلانی که از زندان فرار کرده دستگیر نشه آرام نمیگیرم .

===========================

انسانِ بی معنویات , فقط وقتی به آرامش میرسه که سه چیز برآورده بشه براش :
1- نیازمندیهاش فراهم بشه (آب و غدا و هوا)

2- مشکلی نداشته باشه

3- همه ی آرزوهاش (خواسته هاش ) براورده بشه .
رازِ به آرامش نرسیدنِ انسانِ بی معنویات فقط همینه . چون مشکلات تا آخرین نفس انسان رو رها نمیکنه . آرزوهاش تمام ناشدنی هست و نیازمندیهاش هم تا آخر عمر همراهشه.

بعضیاشون دستِ آخر خودکشی میکنند چون همه چیز رو امتحان میکنه اما باز به آرامشِ دائم نمیرسه فکر میکنه مرگ راهِ حلِ آخره و بهش آرامشِ ابدی میده غافل از اینکه باز هم در اشتباهه .

M . Sayid
19-03-2011, 21:44
ساعت توی محل خواب خیلی اعصاب خرد کن میشه مخصوصا اگه نصف شب از خواب بیدار بشین خوابتون می پره !!

آهنگ خیلی توصیه نمی کنم !! کلا بزارین فکرتون درگیر چیزی نشه !!

x935
19-03-2011, 23:28
گفته میشه که خوابیدن به صورتی که سر و پا به سمتِ مشرق و مغرب باشه باعث آشفتگی در خواب میشه به علت عبور خطوطِ مغناطیسیِ زمین از بدن .

عجب نكته ظريفي دوست عزيز ميشه بگين دقيقا چجوري بايد بخوابيم من تو خونه قطب نما ندارم اما قبله رو بلدم از روي قبله ميشه بگين چجوري بايد خوابيد؟

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

بعضیاشون دستِ آخر خودکشی میکنند چون همه چیز رو امتحان میکنه اما باز به آرامشِ دائم نمیرسه فکر میکنه مرگ راهِ حلِ آخره و بهش آرامشِ ابدی میده غافل از اینکه باز هم در اشتباهه .

چجوري ميشه به اين آرامش رسيد؟

aria_electric_fars
19-03-2011, 23:30
سلام محمد جان
واقعا خيلي نكات جالبي رو گفتي
من هم همين جريان بي معنويات هستم ولي معنويات من وجدانم هست ولي به هيچ ديني گرايش ندارم و فقط خدا رو قبول دارم و راه راست رو
ولي قسمت آخر پستتون كه سه تا چيز گفتيد و خودكشي و اينا كاملا صحيح هست و براي من صدق مي كنه
خب چاره چيه؟؟؟!!!

با تشكر

logos
20-03-2011, 00:13
1 :آرامشِ اعصابِ کسی که با معنویات میانه ای نداره موقتی هست . سعی میکنه به ضربِ پول و زور و سیگار و مشروب و دارو و مواد و و جنس و غیره به آرامش برسه اما اندکی بعد دوباره دنبالِ چیزی میگرده که بهش آرامش بده

2: اما کسی که معنویاتش قوی هست حتی اگر تشنه و گرسنه و تنها و بیمار و در سرما و گرما باشه , بدنش دچارِ ناراحتی میشه اما روحش همیشه در امان هست و آرامش داره .

3: اما انسانِ بدونِ معنویات برعکس , اگر همه کار هم انجام بده و بدنش کاملاً راحت باشه اما باز هم آرام و قرار نداره چون روحش آرامش نداره .

4:
مثال:
سلطانی که در قصرش بر روی مبلهایِ بسیار راحت و مجلل لَم داده و کاملاً سیر هست و کنیزکان ! هم مشغولِ ماساژ دادن هستند و نوازندگان هم مینوازند و جام شرابی هم در دست دارد اما یک دفعه جام رو پرت میکنه و داد میزنه بسه دیگه برید گمشید .
من تا فلانی که از زندان فرار کرده دستگیر نشه آرام نمیگیرم .

5: انسانِ بی معنویات , فقط وقتی به آرامش میرسه که سه چیز برآورده بشه براش :
1- نیازمندیهاش فراهم بشه (آب و غدا و هوا)

2- مشکلی نداشته باشه

3- همه ی آرزوهاش (خواسته هاش ) براورده بشه .
6:رازِ به آرامش نرسیدنِ انسانِ بی معنویات فقط همینه . چون مشکلات تا آخرین نفس انسان رو رها نمیکنه . آرزوهاش تمام ناشدنی هست و نیازمندیهاش هم تا آخر عمر همراهشه.

7:بعضیاشون دستِ آخر خودکشی میکنند چون همه چیز رو امتحان میکنه اما باز به آرامشِ دائم نمیرسه فکر میکنه مرگ راهِ حلِ آخره و بهش آرامشِ ابدی میده غافل از اینکه باز هم در اشتباهه .

1 :
حرفی که میزنید دلیلی نداره ، یعنی یه حرفی میزنید (که بدلیل وضعیت جامعه از بچگی مدام واسمون تکرار کردن و قبولش الان واسه مردم راحتتر شده به دلیل تکرار) اما دلیل نداره که درست باشه ، کی میگه موقتی هست و کی میگه مواد و مشروب و پول و اینا واسه رسیدن به ارامش اون فرد هست ؟ ادم بدون معنویات هم میتونه اروم باشه و بدون غم و غصه باشه

2 : ببخشید برای این حرفتون سندی مدرکی دلیلی دارید ؟ یعنی کسی که از سرما میلرزه و از گشنگی شب خوابش نمی بره و بچش مریضه جلوش چون معنویات قئی داره ارومه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3 : باز هم حرف بدون سند و منطق !!! چرا کسی که از همه لحاظ تامین هست نباید اروم باشه ؟ چون اگه اینجوری باشه خیلی از چیزهایی که می خوان به خورد ماها بذن درست در نمیاد ؟ چون .... (وارد این بحث نمی شیم چون ممکنه سیاسی مذهبی بشه و باعث حذف و اخطار)

4: این مثالتونو از کجا اوردید ؟ از تئ فیلما یا قصه ها ؟ در ثانی واضحه واسه رسیدن به ارامش در هر فردی چیز های خاصی لازمه فقط پول تامین کننده ارامش یک فرد نیست برای عده ای شهرت برای عده ای مقام و حتی علم یا حل یک مساله ساده می تونه باشه

5: اولا که من میگم واسه ارامش لازم نیست هر 3 مورد بر اورده بشه دوما شما پس قبول داری بالاخره انسان بی معنویات به ارامش میرسه :31: سوما این حرفتونم بدونه دلیله
6:انسان با معنویات کلا خواسته ای نداره دیگه ؟؟؟؟ :31: بی خیال همه چی هست ؟؟ دوست عزیز همه انسانها خواسته هایی دارن که می خوان به اون برسن یکی کمتر یکی بیشتر ، اگه تلاش برای رسیدن به هدف و ارزو رو بی ارامشی تلقی می کنید خوب این بحثش جداس اما خیلی از ادمهای بی معنویات هم هستن هدف هاشون کوچک هست و بهش می رسن و قانع ان و دیگه هدف و خواسته ای ندارن

7: بعضی از ادم های با معنویات هم خود کشی می کنن به همین دلیل این که نشد دلیل :31:

کلا به نظر من شما فقط بر اساس نوع تفکرتون و البته تاثیر نوع فرهنگ و حکومت و مذهب روی شما گذاشته افراد بی معنویات رو بد و مشکل دار می دونید بدونه اینکه حتی اندکی به اونها فکر کنید

پی نوشت : جواب ها بر اساس شماره زده شده
پی نوشت 2 : اینکه ادم یه سری حرف رو همیین جوری بیان کنه (حتی اگه خوانندگان زیادی هم دوست داشته باشن) اصلا خوب نیست ، مثل اینکه خیلی ها تو استادیوم ورزشی فحش میدن و جمعیتی هم که اونجا هستن کلا حال می کنن و اونا هم تکرار می کنن اما اصلا درست نیست ادم هر چیزی تو فکرش هست رو بی دلیل بروز بده
پی نوشت 3 : ببخشید بحث و به بی راهه کش.ندم اما بر اساس جوابی که بر پست من گذاشته شده بود ملزم به پاسخگویی بودم

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-03-2011, 01:33
دوستِ عزیز logos

ممنون كه زحمت کشیدین و نظراتتون رو درج کردین . دستِ شما سلامت باشه
:11:

دیگه بقیه اش با کسانی هست که مطالبمون رو میخونند . اینکه چه حرفی رو قبول میکنند و چه مسیرِ اعتقادی رو انتخاب میکنند به خودشان بستگی داره و تامُ الاختیار هستند درست مثل شما دوستِ گرامی و بنده ی مخلص
تا بوده دنیا همینجور بوده . هنوز خدا مخلوقی خلق نکرده که بتونه عقیده ی انسانها رو علی رغمِ میل باطنیشون تغییر بده .
البته این آزادیِ صد درصد رو خدا مجانی به انسان نداده . بلکه مسئولیت و عواقبِ این آزادیِ اختیار رو هم بر دوشش گذاشته و حساب و کتابِ انتخابهاش رو ازش میخواد بعداً

=============================

این تاپیک در موردِ فاکتورهای آرامبخش شدنِ مکانِ خواب هست .

موضوع اهمیتِ فاکتورِ معنویات هم برایِ علاقمندان مطرح شد به اندازه ی کافی و دیگه نیازی به ادامه اش نیست.

بنده همیشه گفتگو و تبادلِ نظر رو دوست دارم . اگر علاقه و حوصله ی ادامه ی گفتگو رو دارین پیام خصوصی ارسال کنید بنده هم در خدمتم .

==============================

دوستانِ عزیز اگر آکواریوم دارین حتماً خوب به ماهیاتون رسیدگی کنین .(تعویض آب -نظافتِ آکواریوم - نصبِ پمپِ هوایِ مناسب با تعدادِ ماهیها و حجم آکواریوم - اسباب بازیهایِ مخصوصِ ماهیهایِ آکواریوم - غذا - نور - بهتره کنار پنجره باشند تا نورِ آفتاب هم گهگاهی بهشون بتابه ) . اون ماهیها هم مخلوقاتِ خدا هستند پس اگر برایِ آسایشتون اونها رو آوردین , به آسایشِ خودشون هم اهمیت بدین .

==========================

کسانی که از تشک هایِ خوشخوابِ فنر دار استفاده میکنند موقعِ خریدش بایستی حتماً نوعی متناسب با وزنشون انتخاب کنند

مثال :
یک شخصِ 120 کیلویی باید تشک با فنرهای قوی انتخاب کنه
یک شخصِ 60 کیلوئی بایستی تشکی با فنرهای ضعیف بخره
برایِ کودک تشکهایِ مخصوصی هست که فنرهاش بسیار ضعیف هست

برای تشخیصِ تشک مناسب باید رویِ اون دراز بکشید البته تو مغازه ها این کار میسر نیست خصوصاً برایِ خانومها اما با نشستن بر لبه ی تشک هم میشه مناسب بودنش رو تشخیص داد .

البته چون در موقعِ نشستن , تمامِ وزنِ بدن بر مساحتِ کمی وارد میشه پس باید تشک اندکی نرم تر از معمول به نظر بیاد . اگر موقع دراز کشیدن , مثل تخته هست یا بدنتون خیلی در تشک فرو میره مناسب نیست .
البته فروشندگانِ تشکهایِ خوشخواب بیشترشون به کارشون واردند و تشکِ مناسب با وزنتون رو بهتون پیشنهاد میکنند .اما باز هم خودتون امتحانش کنید تا مطمئن بشید که اشتباه نکرده .
ارتفاعِ بالش خیلی در راحت بودنِ شما تاثیر داره .
آدمهایی ک شانه های پهن دارند وقتی به بغل میخوابند باید ارتفاع بالششون زیاد باشه تا گردنشون درد نگیره .
بسیاری از گردن دردها فقط بخاطر بالش نامناسب هست .

علتِ اینکه توصیه میشه سیم های برق (حتی سیمهای درونِ دیوار ) نزدیکِ مکانِ خواب نباشه , میدانِ مغناطیسی هست که در اطرافِ این سیمها بوجود میاد و بر رویِ بدن اثر میذاره .

در اتاق خواب از ساعتهایِ دیجیتالی استفاده کنین که صدا ندارند و تیک تاک نمیکند .

ساعتهایِ دیجیتالی که مجهز به دماسنج و رطوبت سنج هست بهتره .

اتاق با هوایِ خیلی مرطوب و خیلی خشک مناسب نیست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-03-2011, 02:23
عجب نكته ظريفي دوست عزيز ميشه بگين دقيقا چجوري بايد بخوابيم من تو خونه قطب نما ندارم اما قبله رو بلدم از روي قبله ميشه بگين چجوري بايد خوابيد؟

سلام
:)
ممنون از توجهتون

در ایران , اگر حدودِ 20-30 درجه (حدود یک سوم نود درجه ) از قبله به سمتِ چپ بگردیم میشه جنوب .

حالا اگر دو ستمون رو از بغل کاملاً باز کنیم تا افقی بشه و یک دست به سمتِ جنوب باشه دستِ دیگه به سمتِ شمال هست . حالا اگر نود درجه بچرخیم دستهامون به سمتِ مشرق و مغرب میشه .

تو بعضی از موبایلها هم قطب نما هست .
قبله نما هم در حقیقت یک قطب نما هست .

اگر هم که ستاره شناسیتون خوبه , دو ستاره ی جلویی دبِ اکبر رو اگر امتداد بدیم میرسه به ستاره ی شمالی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

معذرت میخوام از دستشوییِ مسلمانها هم میشه برای پیدا کردنِ مشرق و مغرب استفاده کرد چون در نود و نه درصدِ موارد تقريباً رو به مشرق و مغرب هست .

از نحوه ی آب شدن برف هم میشه جهتِ شمال رو پیدا کرد . جهتی که برفها دیرتر آب میشند شمال هست البته در نیمکره ی شمالی فقط . علتش هم زاویه ی محور گردش زمین به دور خودش با صفحه ی چرخشش به دور خورشید .

اگر یک آهنربایِ معمولی در خونه دارید میشه اون رو رویِ یک سوزن خیاطی بکشید (سوزن باید در جهتِ قبله کمی به چپ باشه ) اون سوزن میشه آهنربا

بعد اون رو روی دو تکه چوب کبریت در یک استکان آب بدور از اشیاء آهنی بذارید . سوزن آروم میگرده و در جهتِ شمال و جنوب متوقف میشه .

حالا موقعِ خواب بايد سر يا پا به سمتِ شمال یا جنوب باشه درست مثل عقربه ی قطب نما که همیشه به سمتِ شمال و جنوب هست .

sweet dreams

:20:

logos
20-03-2011, 03:21
دوستِ عزیز logos

ممنون كه زحمت کشیدین و نظراتتون رو درج کردین . دستِ شما سلامت باشه

دیگه بقیه اش با کسانی هست که مطالبمون رو میخونند . اینکه چه حرفی رو قبول میکنند و چه مسیرِ اعتقادی رو انتخاب میکنند به خودشان بستگی داره و تامُ الاختیار هستند درست مثل شما دوستِ گرامی و بنده ی مخلص
تا بوده دنیا همینجور بوده . هنوز خدا مخلوقی خلق نکرده که بتونه عقیده ی انسانها رو علی رغمِ میل باطنیشون تغییر بده .
البته این آزادیِ صد درصد رو خدا مجانی به انسان نداده . بلکه مسئولیت و عواقبِ این آزادیِ اختیار رو هم بر دوشش گذاشته و حساب و کتابِ انتخابهاش رو ازش میخواد بعداً

این تاپیک در موردِ فاکتورهای آرامبخش شدنِ مکانِ خواب هست .

موضوع اهمیتِ فاکتورِ معنویات هم برایِ علاقمندان مطرح شد به اندازه ی کافی و دیگه نیازی به ادامه اش نیست.

بنده همیشه گفتگو و تبادلِ نظر رو دوست دارم . اگر علاقه و حوصله ی ادامه ی گفتگو رو دارین پیام خصوصی ارسال کنید بنده هم در خدمتم .

:31:

کسانی که از تشک هایِ خوشخوابِ فنر دار استفاده میکنند موقعِ خریدش بایستی حتماً نوعی متناسب با وزنشون انتخاب کنند

مثال :
یک شخصِ 120 کیلویی باید تشک با فنرهای قوی انتخاب کنه
یک شخصِ 60 کیلوئی بایستی تشکی با فنرهای ضعیف بخره
برایِ کودک تشکهایِ مخصوصی هست که فنرهاش بسیار ضعیف هست

برای تشخیصِ تشک مناسب باید رویِ اون دراز بکشید البته تو مغازه ها این کار میسر نیست خصوصاً برایِ خانومها اما با نشستن بر لبه ی تشک هم میشه مناسب بودنش رو تشخیص داد .

البته چون در موقعِ نشستن , تمامِ وزنِ بدن بر مساحتِ کمی وارد میشه پس باید تشک اندکی نرم تر از معمول به نظر بیاد . اگر موقع دراز کشیدن , مثل تخته هست یا بدنتون خیلی در تشک فرو میره مناسب نیست .
البته فروشندگانِ تشکهایِ خوشخواب بیشترشون به کارشون واردند و تشکِ مناسب با وزنتون رو بهتون پیشنهاد میکنند .اما باز هم خودتون امتحانش کنید تا مطمئن بشید که اشتباه نکرده .
.

دوست عزیز :10: زحمت من که در مقابل زحمت شما هیچه (تو چنتا تاپیک دیدم که کلا متن های زیاد و مفید می نویسید)

پیغام خصوصی رو که دوست ندارم :دی همین حد بحث فکر می کنم در این مورد فعلا کافیه :31: تا ببینیم چی پیش میاد

در مورد فنر تشک ! مشخصات خاصی رو دشک نوشته میشه یا منظورتون همینجوری حسی هست ؟
راحت بودن تشک هم کمی جای بحث داره ! اینکه چی راحته و چی از نظر طبی درسته متفاوت می تونه باشه ، البته من اطلاعات دقیقی ندارم خوشحال می شم اگه کسی اطلاعات دقیق و علمی اینجا در این زمینه قرار بده تا همگی استفاده کنیم

---------- Post added at 04:21 AM ---------- Previous post was at 04:17 AM ----------

سلام
ممنون از توجهتون

در ایران , اگر حدودِ 29-30 درجه (حدود یک سوم نود درجه ) از قبله به سمتِ چپ بگردیم میشه جنوب .

حالا اگر دو ستمون رو از بغل کاملاً باز کنیم تا افقی بشه و یک دست به سمتِ جنوب باشه دستِ دیگه به سمتِ شمال هست . حالا اگر نود درجه بچرخیم دستهامون به سمتِ مشرق و مغرب میشه .

تو بعضی از موبایلها هم قطب نما هست .
قبله نما هم در حقیقت یک قطب نما هست .

اگر هم که ستاره شناسیتون خوبه , دو ستاره ی جلویی دبِ اکبر رو اگر امتداد بدیم میرسه به ستاره ی شمالی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمعذرت میخوام از دستشوییِ مسلمانها هم میشه برای پیدا کردنِ مشرق و مغرب استفاده کرد چون در نود و نه درصدِ موارد تقريباً رو به مشرق و مغرب هست .

از نحوه ی آب شدن برف هم میشه جهتِ شمال رو پیدا کرد . جهتی که برفها دیرتر آب میشند شمال هست البته در نیمکره ی شمالی فقط . علتش هم زاویه ی محور گردش زمین به دور خودش با صفحه ی چرخشش به دور خورشید .

اگر یک آهنربایِ معمولی در خونه دارید میشه اون رو رویِ یک سوزن خیاطی بکشید (سوزن باید در جهتِ قبله کمی به چپ باشه ) اون سوزن میشه آهنربا

بعد اون رو روی دو تکه چوب کبریت در یک استکان آب بدور از اشیاء آهنی بذارید . سوزن آروم میگرده و در جهتِ شمال و جنوب متوقف میشه .

حالا موقعِ خواب بايد سر يا پا به سمتِ شمال یا جنوب باشه درست مثل عقربه ی قطب نما که همیشه به سمتِ شمال و جنوب هست .

sweet dreams

:20:
راخت ترین راه و یادت رفت :31: زحمتش افتاد رو دوش من

خورشید از سمت شرق طلوع میکنه و تو غرب هم غروب می کنه (البته هنوز دلیل علمی این فرضیه رو نگفتید )

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-03-2011, 12:02
سلام
من ندیدم رویِ تشکهایِ فنری چیزی نوشته شده باشه اما شکی نیست که کارخانه ی سازنده اونها رو درجه بندی یا نامگذاری میکنه .
برای خرید تشک مناسب هیچ چیز بهتر از نشستن یا دراز کشیدن روی اون نیست

تشکهای اسفنجی هم درست مثل فنریها درجاتِ مختلف داره .

در کویت از روی رنگش میشه اونها رو شناخت
اسفنجِ بسیار نرم , سفید
اسفنج متوسط , زردِ کم رنگ
اسفنجِ سفت , زردِ پر رنگ

x935
20-03-2011, 12:08

عزيزم من يه خورده گيج شدم ميشه بگين با توجه به قبله سر ما بايد موقع خواب كجا قرار بگيره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-03-2011, 00:59
عزيزم من يه خورده گيج شدم ميشه بگين با توجه به قبله سر ما بايد موقع خواب كجا قرار بگيره؟

حدودِ 30 درجه (یک سوم 90 درجه ) باید از قبله به سمتِ چپ بچرخیم . پا یا سر باید به اون سمت باشه .

camry
24-03-2011, 20:03
هرچه اتاق رنگ دیوار هاش و وسایل داخلش کمتر و ساده تر باشه ارامش بهتری به ادم میده
مثلا رنگ هایی مثل ابی کم رنگ یا سبز کم رنگ
هیچ وقت از رنگ هایی مثل قرمز یا بنفش در اتاقتون استفاده نکنید
هیچ وقت اتاقتونو شلوغ با وسایل پر نکنید
سعی کنید وسایل های اتاقتونو مثل تخت خواب میز... رو درست در یک مکان مناسب قرار بدهید
ممنون

Lady parisa
26-03-2011, 09:46
● فنگ شویی در اتاق خواب

اتاق خواب خلوتگاه نهایی و جایی است که شما هنگام خواب و تجدید انرژی حیات یا «چی» در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارید. از دیدگاه فلسفه چینی یا یین/ینگ، اتاق خواب محیطی متناسب با یین و دارای فضایی آرام و صلح آمیز است. شما باید در این فضا احساس امنیت کرده و انرژی حیات شما نباید منحرف شده و ناراحتتان کند. در عین حال، این اتاق باید محل مناسبی برای گردش «چی» و دارای هوای تازه فراوانی برای تجدید نیروی شما باشد.

● راه حل ساده

با به کار بردن ۱۶ توصیه زیر و یا لااقل تعدادی از آنها، می توانید اتاق خواب خود را به محلی برای استراحت عمیق و عالی تبدیل کنید:

۱ ) در بهترین حالت، اتاق خواب باید تا حد ممکن از درب ورودی خانه دور باشد. این حالت تکرار عادت منطقی و امنیتی پیشینیان غارنشین ماست که هرگز در دهانه ورودی غار نمی خوابیدند.

۲ ) به محل قرارگیری پنجره ها از ورودی اتاق دقت کنید. انرژی «چی» به گردش در میان در و پنجره تمایل دارد و شما باید از قراردادن تخت خواب در مسیر کوران «چی» خودداری کنید.

۳ ) تخت خود را طوری قرار دهید که بتوانید در حالت خوابیده درب اتاق را ببینید. این حالت حس عمیقی از امنیت درونی را در شما ایجاد می کند.

۴ ) درصورت امکان، تخت را تا جایی که می توانید از در دورتر قرار دهید.

۵ ) از خوابیدن به شکلی که سرتان نزدیک پنجره قرار بگیرد خودداری کنید زیرا انرژی «چی» از طریق پنجره به خارج راه یافته و به هدر می رود و شما پس از بیدار شدن بیش از پیش احساس خستگی خواهید کرد.

۶ ) اگر حمام یا دستشویی به اتاق خواب شما راه دارد، حتما قبل از خواب درب آنجا را ببیندید.

۷ ) برای حمایت از «چی» در حال خواب و به منظور اینکه این نیرو را جزئی از درون خود ساخته و آن را تغذیه کنید، بهتر است تخت شما دارای لبه محکم و عریض چوبی در قسمت بالا باشد. انرژی «چی» از طریق پاها، دست ها و بالای سر از بدن خارج و به آن وارد می شود، وجود یک محافظ در بالای سر بسیار مفیدتر از یک دیوار سرد و خالی یا از آن بدتر، لبه پر پیچ و خم فلزی و فرفورژه است.

۸ ) اگر تخت شما دونفره است، به محل قرارگیری تخت نسبت به دیوار پشت آن توجه کنید. آیا تخت درست در وسط دیوار واقع شده است؟ این نکته در یک رابطه بسیار با اهمیت است زیرا هر دو نفری که از تخت استفاده می کنند باید سهم یکسانی از آن داشته باشند. اگر تخت مشترک به گوشه اتاق رانده شده باشد، شخصی که سمت باز تخت می خوابد، فضای آزادی برای چرخش «چی» دارد اما انرژی شخصی که سمت دیوار می خوابد عملا در دام افتاده است.

۹ ) بهتر است میزهای کنار تخت یا پاتختی ها لبه هایی منحنی داشته و زاویه دار و تیز نباشند و هر دو میز برای افزودن به دوام، هماهنگی و امنیت رابطه، یکسان باشند.

۱۰ ) تیرک های سقف، در سقف های چوبی، از نقطه نظر فنگ شویی برابر با کابوس هستند. این تیرک ها به راحتی انرژی «چی» را مسدود می کنند. وزن فراوانی که برروی این تیرک ها وارد می شود، نیروی درونی بسیاری به آنها می بخشد که در طول استراحت برروی شما سنگینی خواهد کرد. روش های ساده برای رهاشدن از این انرژی منفی، رنگ کردن تیرک ها یا آویختن پارچه از آنها است. این کار، از بار تصویری تیرک ها کاسته و خاصیت منفی آن را از بین می برد.

۱۱ ) تخت شما، نشان دهنده رابطه شما با همسرتان است. هرگز نباید برروی تختی لق، پرسروصدا و ناراحت بخوابید.

۱۲ ) از آنجایی که اتاق خواب، فضایی مطابق با «یین» دارد، بهتر است برای نورپردازی آن از نورهای ملایم استفاده کنید و از آویختن چراغ در بالای تخت بپرهیزید.

۱۳ ) رنگ های ملایم و ترکیب شده با سفید مانند صورتی کمرنگ، لیمویی، آبی آسمانی، سبز کمرنگ و... برای اتاق خواب بسیار مناسب هستند.

۱۴ ) بدترین جا برای نصب آینه، جایی است که هنگام خواب هم بتوانید تصویر خود را در آن ببینید. هرگز آینه را در اطراف تخت نصب نکنید.

۱۵ ) برروی دیوار مقابل خود تصویری یا شیئی زیبا قرار دهید که با دیدن آن در هر صبحگاه، دلگرم شوید.

۱۶ ) زیر تخت هم توجه بسیاری لازم دارد. فضای زیر تخت را تمیز نگه دارید و وسایل و خرده ریزها را در زیر آن قرار ندهید. این محل تنها چند سانتیمتر با بدن شما فاصله دارد و باید تمیز و بدون آشفتگی باشد.

Lady parisa
26-03-2011, 10:10
فنگ شویی چیست ؟

اكثر انسانها نسبت به محیط زندگی خود بی توجه هستند و از تاثیراتی كه این محیط بر وجودشان می گذارد غافل اند. حال آنكه گفته می شود محیطی كه در آن زندگی می كنیم محیط كاملی است كه بر مبنای فعل و انفعالات متقابل نظام خورشیدی(آسمان) ،محیط اطراف(زمین) و تاریخ تولد(فردیت)‌بنا شده است.بنابراین برای یك زندگی آرام و متعادل، همنوایی با نظام خورشیدی ،زمین و حتی تاریخ تولد ضروری به نظر می رسد .این همنوایی و هماهنگی توسط روشهایی چون فنگ شویی ایجاد می شود.

فنگ شویی دانش و هنر قدیمی است كه مطلوب ترین روش های زندگی در محیطی مناسب و موزون را به انسان می آموزد. فنگ شویی مشخص می كند چگونه با استفاده از رنگهای مناسب ،وسایل زندگی مناسب و طریقه صحیح چیدمان آنها محیطی نافع برای خود ایجاد كنید و محیط كار ،تجارت یا خانه خود را به مراكز قدرت تبدیل كنید .

در مورد تاریخ دقیق فنگ شویی یا ابداع كننده آن هیچ سند قابل اطمینانی در دست نیست.تنها در هشتاد سال گذشته موفق به كشف اسناد ومدارك اندكی متعلق به قرون سوم و چهارم قبل از میلاد شده اند كه درآ نها به صورت غیر مستقیم به فنگ شویی اشاره شده است. فنگ شویی در قلب و ذهن مردم معمولی و از طریق زبان رمزی بین استادان و شاگردان باقی ماند و به صورت سینه به سینه رموز این هنر حفظ شد. به همین دلیل تعداد كمی از متون مكتوب آن باقی مانده است

بعضی ازمحققان معتقد ند حكمت وكاربرد فنگ شویی همزمان با مكتوب شدن نظریه یین( سرد)ویانگ (گرم) واندیشه های جها ن بینی مبتنی بر پنج عنصر چینی ، زمین (خاك) ، فلز ،‌آب ، جنگل (چوب) و آتش ، مدون گردیده است.

نظریه فنگ شویی رابطه كیهان و انسانها را بررسی می كند و هدف آن ایجاد وحدت میان آسمان ، زمین ، انسان و ماده از طریق نیروی تاچی (نهایت مطلق) است. چینی های باستان اعتقاد داشتند هنگامی كه این وحدت به وجود اید ،”چی” (نیرو های حیاتی) در موجودات جاندار و بی جان جاری شده و موجب بروز اتفاقات خوب و سازنده می شود. فقدان جریان”چی” نتیجه معكوس،یعنی بد بختی و اختلال و نگرانی به بار می آورد.

محور اصلی هنر فنگ شویی وحدت میان آسمان ، زمین و انسان است. چینی های باستان در جستجوی وسیله ای برای تو ضیح نیرو های مر ئی و نا مرئی روی زمین و تا ثیر مبهم و مرموز این نیروها بر رفتار انسان بودند. و به دنبال معنویتی بودند كه در هنگام سختی ها و بلایا به انها پناه بیاورند و به آرامش و آسایش برسند.هدف چینی های باستان وحدت انسان و طبیعت بود و قصد داشتند با وحدت بین انسان و كائنات به یگانگی برسند.

در واقع فنگ شویی با جلوگیری از هدر رفتن منابع و سپس ایجاد انرژیهای خوب در اطراف انسان موجب می شود رابطه متعادل و موزونی بین انسان و محیط پیرامونش برقرار شود و انسان در می یابد كه با محیط اطرافش یكی است و ارتباط درونی بین عوامل را درك می كند..نكته جالب اینكه فنگ شویی در هر كجا قابل استفاده است و هر كس به فراخور نیاز خود می تواند از آن بهره مند شود.

یكی از مهمترین مباحثی كه فنگ شویی به آن می پردازد محیط كار است. اگر محیط كار و زندگی هر كسی از ارتعاشات سالم احاطه شده باشد خود او نیز سالم می ماند.

هماهنگی میان همكاران،معین بودن حدود فعالیتها،داشتن روح بی پروا و با همت،حسن ابداع و همچنین ارتباط خوب بین مخاطبان مختلف در محیط كار،همگی عناصری می باشند كه موجب فعالیتی بهینه،مثبت و در حال رشد می شوند.

این محاسن را می توان به كمك قوانین فنگ شوی در محیط كار ایجاد كرد.به طور مثال با بررسی چگونگی قرار گرفتن شما در دفتر كار،همینطور وضیعت دیگر همكارانتان و حتی وسایلی كه شما را احاطه كرده اند می توان موقعیت مؤثر و آرام نظم و هماهنگی بین شما و همكاران دیگر به وجود آورد.

گااهی اوقات گردش 45 درجه میز كار به سمت شرق یا اویختن عكس ابشاری به روی دیوار شمالی دفتر كار،كمك بسیار موثری به هماهنگی و نظم محیط كار می كند و حتی شما را از آسیب انرژی های منفی كه شاید از سوی همكار بد اخلاق و سختگیرتان متوجه شماست در امان نگه می دارد..شاید سوال كنید ایا با این كارها به نتایج مثبت شخصی دست خواهید یافت؟به نظر عجیب می رسد،اما بر اساس اعتقاد قوانین فنگ شویی،حتی یك تغییر كوچك در محلی كه ما را احاطه كرده می تواند به روان شدن انرژی ،،جی،، كه همان انرژی حیاتی است-كمك كند از اینرو موفغیتی هماهنگ و متعادل با خود و در ارتباط با دیكران به همراه خواهد اورد.

.برای مثال رئیس یك شركتبزرگ انگلیس كه به خاطر كار طاقت فرسا نگران سلامتی خود بود. بهیك مشاور فنگ شویمراجعه نمود و با انجام پیشنهادات وی پس از مدتی توانست كار خود را بهتر انجام دهدو هم در امور شخصی و هم در محیط كار موفق تر شود.طبق بررسی وضیعت اتاق كار وی مشخصشد كه میز تحریر او در جهت شرق و صندلی در جهت شمال شرقی قرار داشت .طبق اصول فنگشویی این جهت ها باعث فعالیت زیاد و جاه طلبی می شوند بنابراین بنا به پیشنهادمشاور فنگ شویی جهت میز كار به سمت شمال غربی و صندلی به سمت شرق تغییریافت

در پس این قوانین به ظاهر ساده مجموعه ای از مطالعات وسیع وجود دارد كه شامل جریان انرژی چی، برقراری توازن میان ویژگی های یین..مونث.. و یانگ ..مذكر..، و پنج عنصر چینی،زمین(خاك)،فلز،اب،جنگل (چوب) و اتش،هشت جهت اصلی زمین شمال،جنوب،شرق،غرب،شمال شرقی،شمال غربی،جنوب شرقی،جنوب غربی،علم نجوم ژاپنی و مربع جادویی است.

(در این مربع اعداد 1 تا 9 به شكلی مرتب شده اند كه اولا از هر عدد فقط یكبار استفاده شده و ثانیا جمع اعداد هر ردیف چه افقی چه عمودی با 15 برابر است. شكل 1) از تركیب موارد مذكور و در نظر گرفتن همه انها در داخل یك اداره می توان برای ارضاء مشتریان یك شركت،همكاری دوستانه بین افراد یك اداره ،ارتباط مؤثر با مراجعین و….استفاده كرد.با بهره گیری از این دانش كهن حتی می توان با ایجاد موقعیت هایی همچون تعیین محل قرار گرفتن افراد تاثیرات عمیق و كارا بر افراد گذاشت و آنها را با عقیده خود همراه كرد.

بطور كلی جهت قرارگیری كل بنا و معماری ساختمان،محل قرار گرفتن ساختمان نسبت به وضعیت خیابان های اطراف و … طراحی رنگهای فضای داخلی و چیدمان وسائل كار مثل وضیعت میز كار نسبت به بازشو های اتاق ها و یا چگونگی قرارگرفتن دستگهای تاسیساتی یا تزئیناتی موجود در محل كار و یا حتی نظم و انضباط وسایل روی میز كار مواردی هستند كه مشاوران فنگ شوی به آنها دقت داشته و در هر موقعیتی مناسب ترین طراحی را انتخاب كرده و بدین ترتیب در بهبود كیفیت زندگی و كار هر شخص و همینطور كل گروه نقش مؤثری ایفا می كنند.

اتاق خواب و فنگ شويى

اتاق خواب‌ها مهم‌ترین بخش یک خانه برای آرامش و راحتی هستند، هر چند که بیشتر ساعاتی که در این اتاق می‌گذرد در ساعت‌های خواب است. در همین راستا نباید هرگز این اتاق را تنها به این خاطر که در تیررس نیست نادیده گرفت، زیرا که تنها با خوابیدن در یک اتاق خواب آرامش‌بخش است که می‌توان روزی سرشار از سرخوشی را آغاز کرد. تا می‌توانید از مظاهر طبیعی برای دکوراسیون اتاق‌تان استفاده کنید. انواع گیاهان خانگی و وسایل ساخته شده از چوب، سنگ و... می‌تواند به شما در داشتن اتاقی بی‌‌نظیر، زنده و سرشار از انرژی‌های مثبت و نیرو‌دهنده کمک کند. در مبحث فنگ‌شویی توصیه‌ای مهم و جالب شده است: از گیاهان و اشیای مختلفی مانند تابلو، مجسمه، سکه، سنگ‌یشم، زنگوله و... به عنوان ابزار رویارویی با تاثیرات منفی، تقویت تاثیرات مثبت و یا حمایت و حفاظت ساکنان خانه استفاده می‌شود که استفاده از این اشیا باید در موارد مشخص و یا آگاهی کامل از اهمیت نمادین آن انجام گیرد. طبیعت همواره زیباترین و کامل‌ترین الگوها را در اختیار انسان‌ها قرار می‌‌دهد پس برای موفق شدن در این کار هم، بهترین الگوی شما چه در انتخاب رنگ‌ها و چه در چیدمان وسایل اتاق‌تان طبیعت است. علاوه بر این شما می‌توانید به جای گم شدن در میان انبوهی از کتاب‌ها و جزوات مربوط به رنگ‌شناسی با نگاهی ساده اما دقیق به چگونگی در کنار هم قرار گرفتن رنگ‌ها در طبیعت، زیباترین ترکیبات رنگی را متناسب با فضای اتاقتان ایجاد کنید. با توجه به همه آنچه که در بالا گفته شد بهترین توصیه‌ای که می‌توانم نهایتا به شما برای طراحی و تغییر دکوراسیون اتاقتان بکنم این است که ابتدا سعی کنید اطلاعات پایه‌ای لازم را در این زمینه کسب کنید و قبل از هر چیز به قلب خودتان و احساسات درونی‌تان عمیقا توجه کنید نه به سخنان دوستان، علایق پدر و مادرتان و یا سلیقه اطرافیان دیگرتان، به خودتان و احساسات خودتان و سلیقه خودتان اعتماد کنید چرا که نهایتا این شمایید که باید در این اتاق زندگی کنید.

- به هیچ عنوان درست نیست کسانی که به سختی به خواب می‌روند، اتاق خوابشان رو به غرب باشد، در حالی که اتاق‌های رو به طلوع برای کسانی که بیدار شدن برایشان سخت است، ایده‌آل‌است.

- جایی که تختخواب‌تان را قرار می‌دهید بسیار حیاتی است. زیرا شما حدود یک سوم زندگی‌تان را در آن سپری خواهید کرد. بهتر است سرتان به طرف دیوار باشد تا دیوار از آن حمایت کند و به طرف در دید داشته باشید. اگر میزهای دارای رومیزی پارچه‌ای کنار تخت باشد و تابلویی پشت تخت آویزان باشد، محیط را آرام می‌کند. از تصویرهای نامناسب یا شلوغ باید اجتناب شود، این اتاق تقارن و مناسبت خوبی دارد، میزهای متناسب کنار تخت رابطه مثبت را تقویت می‌کند.

- هنگام شب آینه‌های روی در کمدها یا میز آرایش را با پرده روشن بپوشانید، چون هنگام خواب باید انرژی‌های موجود در اتاق آرام باشند، چرا که آینه آنها را گسترش می‌دهد.

- تختخواب‌های دارای قاب فلزی، امواج الکترومغناطیسی لوازم برقی و سیم‌کشی خانه را تشدید می‌کند، تختخواب‌های چوبی بهتر هستند.

- برای ملافه‌ها، پتو و روبالشی‌ها از مواد طبیعی استفاده کنید.

- اتاق خواب هر چه کوچک باشد، متناسب و ایده‌آل‌تر است.

- رنگ‌های سفید و کرم روشن، بهترین رنگ برای اتاق خواب است، هر رنگی که کمرنگ باشد، اتاق خواب شما را آرام خواهد کرد.

---------- Post added at 10:10 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

چيدمان لوازم اتاق خواب از نظر فنگ‌شويي

چيني‌هاي باستان براي جذب انرژي‌هاي مثبت فضاي منزل خود، به نوع خاصي از چيدمان لوازم و اثاثيه منزل توجه كرده و معتقد بودند اين شيوه مي تواند كمك موثري براي ايجاد فضايي آكنده از صلح، دوستي و سلامت باشد. اين روش از ساليان بسيار گذشته در چين رواج داشته و با گذشت زمان با تغييرات فرهنگ و تمدن بشري همسو شده و هنوز نيز مورد توجه بسياري از مردم چين و ساير كشورهاي جهان قرار دارد.

فنگ شويي يك شيوه چيدمان لوازم و اثاثيه منزل است كه از هزاران سال پيش وجود داشته است. اين روش، هنري است براي قرار دادن لوازم منزل به سبكي درست، به طوري كه به‌هارموني و يكپارچگي خاصي براي جذب انرژي مثبت محيط دست يابيم. بر اساس عقايد چينيان باستان، اين‌هارموني مي‌تواند خانه، روابط اجتماعي، ثروت، سلامت و ساير ابعاد زندگي ما را تحت تاثير قرار دهد.

بهترين شكل ساختمان در اين سبك، شكل مربع است زيرا بر اساس اين روش، خانه‌هاي باريك و بلند نمي‌توانند محل مناسبي براي زندگي افراد مستقر در آن باشند. پيروان اين سبك معتقدند كه براساس قوانين فنگ شويي، خانه‌هاي باريك، فضاي مناسبي براي دريافت انرژي‌هاي مثبت ندارند. در طي ساليان طولاني، اين شيوه چيدمان لوازم منزل و يا محل كار پيشرفت‌هاي چشمگيري كرده است.

گام‌هاي اصلي فنگ شويي براي چيدمان مناسب اتاق خواب

يک اتاق خواب مناسب از نظر فنگ شويي، اتاق خوابي است که متناسب بوده و جريان انرژي مثبت و عاطفي را افزايش دهد. بر اساس اين روش، اتاق خوابي خوب است که افراد منزل را به سوي خود جذب كرده و همچنين هيجان برانگيز و آرامش‌بخش باشد. از نظر فنگ شويي، بودن در يک اتاق خواب خوب، جذاب و لذتبخش است، خواه براي يک چرت کوتاه يا يك خواب خوب در شب.

براي ايجاد يک اتاق خواب خوب از ديد فنگ شويي، مي توانيد از ابزارهاي ساده و عملي آن، نظير اين نکات استفاده کنيد:

تلويزيون، رايانه و تجهيزات ورزشي را در اتاق خواب نگذاريد زيرا زماني که اين اشيا در اتاق خواب وجود داشته باشند، انرژي مثبت محيط آسيب مي بيند.

اغلب اوقات پنجره را باز کرده و يا از دستگاه مناسب تهويه استفاده کنيد تا هواي اتاقتان، تازه و پر از انرژي باشد.

مراقب کيفيت هوا در اتاق خواب باشيد. پنجره اتاق خواب خود را روزانه حداقل به مدت 20 دقيقه باز بگذاريد تا انرژي مثبت به داخل اتاق وارد شده و در آن جريان يابد. اين كار باعث مي‌شود كه مجبور نباشيد هر شب در اتاقي كه انرژي در آن ساكن و محبوس مانده بخوابيد، زيرا اين كار، نتيجه اي جز بروز بيماري براي شما ندارد. باز گذاشتن پنجره به جريان هواي ساكن كمك كرده و هوا و انرژي تازه و شاداب را وارد محل زندگي شما مي كند. اگر هوايي که در اتاق خواب تنفس مي کنيد تازه نبوده و پر از آلاينده باشد، نمي توانيد اتاق خوابي مطلوب از نظر فنگ شويي داشته باشيد.

وجود گياه در اتاق خواب از نظر فنگ شويي مناسب نيست، مگر اينکه اتاق خواب بزرگ بوده و گياه، دور از تختخواب قرار گرفته باشد.

دکور مناسب اتاق خواب از نظر فنگ‌شويي، دکوري متوازن است، زيرا اين سبك دكور اتاق سبب تقويت و ايجاد جريان مناسب انرژي براي داشتن خوابي خوب و نيز سلامت جسمي مي شود. در اين سبك، بهترين رنگ براي اتاق خواب را «رنگ‌هاي پوست» مي نامند. همانطور كه مي دانيد رنگ پوست انسان از سفيد رنگ پريده تا قهوه اي شکلاتي متغير است، بنابراين براي دكوراسيون از اين مجموعه رنگ‌ها، رنگي را انتخاب کنيد که به نظر خودتان براي دکور اتاق خوابتان بهترين رنگ باشد.

تصاوير اتاق خوابتان را با دقت انتخاب کنيد، زيرا تصاوير با خود انرژي قوي فنگ شويي دارند.

بهترين توصيه فنگ شويي براي انتخاب تصاوير اتاق خواب اين است که تصاويري را برگزينيد که مي خواهيد حالت آن در زندگي تان روي دهد. از تصاوير غمگين و داراي حس تنهايي در اتاق خوابتان استفاده نکنيد، مگر اينکه از غمگين و تنها بودن لذت ببريد.

هرگز تلويزيون را در اتاق خواب خود قرار ندهيد. از نظر فنگ شويي اگر شما نمي توانيد عادت تماشاي تلويزيون در اتاق خواب را ترك كنيد، پس لازم است بعد از تماشا، آن را با پوششي پلاستيكي بپوشانيد. فراموش نكنيد بر پلاستيكي بودن پوشش آن تاكيد شده چرا كه جنس‌هاي ديگر با بقاي انرژي در فضاي اتاق خواب مغايرت دارند.

زدودن گرد و خاك از وسايل و لوازم منزل، نقش مهمي در به جريان انداختن انرژي در محل زندگي دارد. در اين حالت، انرژي مثبت و موثر به راحتي در تمام نقاط خانه به جريان افتاده و در هر نقطه، اثربخشي خاص خود را به همراه خواهد داشت.

يک تختخواب خوب براي ايجاد يک اتاق خواب دلخواه از نظر فنگ شويي داراي اهميت زيادي است. تشک خوب، تخته عمودي محکم قسمت بالاي سر تختخواب و ملحفه‌هاي با کيفيت خوب از الياف طبيعي هم براي ايجاد انرژي متوازن فنگ شويي مهم است.

تختخواب را طوري قرار دهيد که به راحتي از دو طرف در دسترس باشد.

در دو طرف تختخواب خود دو ميز کوچک کنار تختي قرار دهيد.

تختخواب را در راستاي امتداد در اتاق قرار ندهيد.

هيچ آينه اي را در مقابل و يا مجاورت تختخواب خود قرار ندهيد. سعي كنيد از به كار بردن آينه در اتاق خواب خودداري كنيد.

اگر مي خواهيد خوابي راحت داشته باشيد سعي كنيد تختخواب شما به ديواري از جنس خاك و گل تكيه داشته باشد. وجود چنين ديواري به شما كمك مي كند تا از خوابي عميق و راحت برخوردار شده و هنگامي كه از خواب برمي خيزيد به خاطر استراحتي كامل و عميق، سرشار از انرژي و طراوت باشيد. همچنين هنگام كارهاي روزانه، حس آرامش‌بخشي را تجربه نماييد.

بالاي تختخواب خود، منبع نوري مانند چراغ نصب نكنيد. وجود نور در بالاي تختخواب، انرژي حاكم در اتاق شما را تحت فشار قرار داده و موجب مي‌شود شما نيز در كارهاي روزمره خود تحت فشار قرار گيريد. سعي كنيد هيچ يك از لوازم منزل را در زير نور قرار ندهيد، در صورتي كه مجبور شديد چيزي را زير منابع نوري قرار دهيد سعي كنيد آن جسم در مكاني مرتفع قرار گيرد تا در معرض وزش انرژي باشد.

aria_electric_fars
26-03-2011, 11:00
سلام دوستان
بازم بيايد نظر بديد
من يه دو روز هست تنها تو خونه هستم و واقعا آرامش دارم اگر به چيزي مثل كار و اين چيزا فكر نكنم و فهميدم كه كار و تلفن عامل اصلي اعصاب خردي من بود و همينطور فكر كردن به يه كار و چيزي

باورتون نمي شه تا ساعت 3 صبح يا 5 صبح بيدار بودم بعد يه خواب راحت مي رفتم تا 12 ظهر
من خيلي خواب نمي بينم ولي اين دو روز خواب مي ديدم
الان خيلي آرومه اينجا صداي هيچ چيز و هيچ كس نمياد

جاتون خالي

Lady parisa
27-04-2011, 12:08
مربوط به اتاق خواب نیست. اما در عوامل موثر در داشتن خواب

=================

زنان دو برابر مردان به اختلالاتی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن دچار می شوند. زنان جوان تر خواب عمیق تری دارند، با آشفتگی و بی نظمی کمتر. اما برخی زنان در طول سال های باروری خود مستعد ابتلا به اختلالات خواب هستند.

اختلال شایع خواب در زنان تا سال های اخیر مورد توجه قرار نگرفته بود و چند سالی است که شرکت های داروسازی به فکر رفع اختلالات خواب در زنان افتاده اند.

اختلال خواب در زنان

عوامل متعددی در خواب زنان تاثیر می گذارند

تغییر میزان ترشح هورمون های زنانه، استرس، بیماری، روش زندگی و محیط خواب از جمله عواملی هستند که در خواب زنان تاثیر می گذارند.

نوسانات هورمونی:

نوسانات هورمونی مرتبط با قاعدگی معمولا بر الگوهای خواب، حالات و نحوه واکنش نسبت به استرس اثر می گذارند. بسیاری از زنان پیش از قاعدگی دچار اختلالات خواب می شوند. سخت به خواب رفتن و از خواب برخاستن، راه رفتن در خواب و خواب آلودگی در طی روز، همگی با تغییرات هورمونی پیش از قاعدگی ارتباط دارند. بی خوابی یکی از شایع ترین علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS ) زنان است.

حاملگی:

حاملگی نیز ممکن است خواب را مختل کند. در سه ماه اول بارداری زنان به خواب بیشتری نیاز دارند و معمولا در طول روز احساس خواب آلودگی می کنند. در سه ماهه دوم، وضعیت خواب بهتر می شود. اما در سه ماهه سوم زنان کمتر می خوابند و بیشتر بیدارند.

شایع ترین دلایل بروز اختلال خواب در این دوران عبارت اند از:

دفع مکرر ادرار، سوزش سر دل، احساس ناخوشی عمومی، حرکات جنین، کمردرد، گرفتگی عضلات پا و کابوس های شبانه. تورم حفره های بینی نیز ممکن است باعث خروپف و وقفه تنفسی شبانه در دوران حاملگی شود.

شایع ترین اختلال خواب در زنان بی خوابی مفرط است، یعنی سخت به خواب رفتن و تداوم نیافتن خواب، یا زود بیدار شدن و ناتوانی در از سرگرفتن خواب

استرس های روانی- اجتماعی:

شاید بتوان گفت که استرس های روانی- اجتماعی بیشتر از تغییرات هورمونی مانع خواب می شوند. بسیاری از زنان جوان، برای سازگار شدن با شرایط کاری و نقش های مادری و همسری، کمتر می خوابند و به ناچار خستگی و سایر عوارض خواب ناکافی را نادیده می گیرند. در حدود 30 درصد از زنان شاغل دچار اختلالات خواب هستند.

افزایش سن:

مشکلات مربوط به خواب در زنان بالای 40 سال بیشتر است. با افزایش سن، بروز تغییرات فیزیکی و هورمونی در بدن زنان، خواب آنان را سبک تر می کند. اختلالات خواب در دوران یائسگی به مراتب شایع تر است.

زنان اغلب در طول شب بیدار و در طول روز خسته ترند. گرگرفتگی و تعریق شبانه ناشی از پایین بودن سطح استروژن نیز ممکن است این مشکلات را تشدید کنند. خرناس کشیدن در زنان یائسه شایع تر است و می تواند خوابشان را مختل کند.

زنان در دوره بعد از یائسگی خواب سبک تری دارند و دفعات بیشتری در طول شب از خواب بیدار می شوند. درد، غم و غصه، نگرانی، مصرف بعضی داروها و مشکلات تنفسی نیز می توانند در زنان یائسه اختلالات خواب ایجاد کنند.

نوع شغل و شیوه زندگی:

نوع شغل و شیوه زندگی نیز می تواند در بروز اختلالات اولیه خواب دخیل باشد. زنان شاغل در شیفت های چرخشی و شبانه احتمالا مشکلات خواب را تجربه می کنند.

مصرف کافئین، نیکوتین و داروهای محرک:

مصرف کافئین، نیکوتین یا سایر داروهای محرک در حوالی ساعات خواب ممکن است مانع از به خواب رفتن شود. الکل هم می تواند باعث از هم گسیختگی خواب و کابوس های شبانه شود.

افسردگی و اضطراب:

افسردگی و اضطراب در زنان شایع تر از مردان است و می تواند باعث اختلالات خواب شود. بروز این تغییرات روانی در برخی از زنان با چرخه قاعدگی مرتبط است. اضطراب مانع از شروع خواب و افسردگی موجب بسیار زود بیدار شدن از خواب می شود.

اضافه وزن:

اضافه وزن و چاقی احتمال ابتلای زنان به اختلالات خواب را افزایش می دهد.
سندرم پای بی قرار

شایع ترین اختلال خواب در زنان

شایع ترین اختلال خواب در زنان بی خوابی مفرط است، یعنی سخت به خواب رفتن و تداوم نیافتن خواب، یا زود بیدار شدن و ناتوانی در از سرگرفتن خواب. سایر اختلالات متداول خواب شامل اختلال تنفسی در حین خواب، سندروم پاهای بی قرار، اختلال حرکتی دوره ای اندام ها و حمله خواب است.

اختلال تنفسی در حین خواب:

اختلال تنفسی در حین خواب (وقفه تنفسی) با خرناس های بلند، تنفس منقطع، خواب منقطع و خواب آلودگی در طی روز همراه است.

سندروم پاهای بی قرار و اختلال حرکتی دوره ای اندام ها:

سندروم پاهای بی قرار و اختلال حرکتی دوره ای اندام ها نیز می توانند خواب را عمیقا مختل کنند. عوامل ایجادکننده این اختلالات ناشناخته اند. سندروم پاهای بی قرار با احساس ناراحتی و خستگی در پاها پیش از شروع خواب همراه است که با حرکت دادن آنها تسکین می یابد.

اختلال حرکتی دوره ای اندام ها باعث حرکات دوره ای پا می شود و فرد را از خواب بازمی دارد. هر دو این اختلالات ممکن است باعث بی خوابی مفرط شوند و در افراد مسن شایع ترند.

حمله خواب یا نارکولپسى:

حمله خواب میل شدید و مقاومت ناپذیر نسبت به خواب است و باعث خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز می شود. بیماران دچار حمله خواب اغلب خواب منقطعی دارند.

نشانگان خوردن شبانه:

بیماران سه یا چهار بار در طول شب بیدار مى شوند و احساس مى کنند که مجبورند چیزى بخورند. الگوى ترشح هورمونى این افراد غیرعادى است. سطوح بالاى کورتیزول که هورمون استرس محسوب مى شود، افزایش کمتر از حد طبیعى ملاتونین به هنگام شب و سطوح پایین لپتین که هورمون مهار کننده اشتها است.

علائم اختلالات خواب در زنان

اختلالات خواب در زنان دارای سه علامت شایع است که معمولا همزمان با یکدیگر بروز می کنند:

مشکل در شروع خواب:

این مشکل در زنان جوان شایع تر است و غالبا با اختلالات اضطرابی و داشتن زندگی پراسترس مرتبط است.

مشکل در ادامه خواب:

بیدار شدن های مکرر بیشتر در زنان مسن شایع است. این علامت ممکن است نشانه اختلال حرکتی دوره ای اندام ها باشد. ورم مفاصل، درد و بی قراری در سه ماه آخر بارداری نیز ممکن است باعث بیدار شدن های متعدد شود.

خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز:

در زنان مسن تر و یائسه، اختلال حرکتی دوره ای اندام ها و وقفه تنفسی حین خواب ممکن است به خواب آلودگی بیش از اندازه در طول روز منجر شود. در زنان جوان تر، محرومیت از خواب و حمله خواب بیشتر باعث خواب آلودگی شدید روزانه می شود.

پیشگیری از سرطان با خواب آرام

یافته ‌های دانشمندان حاکی است خواب آرام از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌ کند.

هرگونه اختلال در خواب باعث برهم ریختگی توازن هورمون ها شده و با اختلال در توازن هورمون ها زمینه بروز سرطان ایجاد می شود.

هورمون های کورتیزول، استروژن و ملاتونین در تشخیص ابتلای شخص به سرطان نقش اساسی دارند.

هورمون کورتیزول عامل اصلی تنش در بدن است که به تنظیم دستگاه های دفاعی بدن کمک کرده و میزان آن صبح افزایش و به هنگام خواب کاهش می ‌یابد.

همچنین در زنان مبتلا به سرطان سینه میزان کورتیزول عصر هنگام بسیار بالاتر است و تنش های ناشی از بدخوابی در توازن این هورمون ها اختلال به وجود می ‌آورد.

هورمون ملاتونین در هنگام خواب ترشح می‌ شود و در گردش خون مؤثر بوده و از نابودی وراثتی DNAجلوگیری می‌ کند.

نابودی DNA به رشد سرطان منجر می ‌شود و تولید هورمون استروژن را کند می‌ کند که این کند شدن جلوی رشد غدد سرطانی سینه و تخمدان را می ‌گیرد.

پژوهشگران دریافته ‌اند زنانی که شب کار هستند و یا زیاد در شب نشینی‌ ها شرکت می ‌کنند به سبب اختلال در خواب،‌ میزان ترشح هورمون ملاتونین بدن شان کم می ‌شود و این کاهش، افزایش هورمون استروژن را در پی دارد در نتیجه درصد ابتلای آن ها به سرطان سینه افزایش می یابد.

تبیان

aria_electric_fars
29-04-2011, 14:27
دوستان بيائيد ادامه بديد چون واقعا خيلي بحث لازم و مفيدي هست

Lady parisa
03-05-2011, 13:15
منم موافقم ولی خب دوستان نه نظری می دن نه اعلام حضور می کنن. با این حال که تاپیک متفرقه همه بچه های پی سی بهش سر می زنن ولی خب دیگه

Lady parisa
17-05-2011, 12:17
به گزارش پایگاه اینترنتی كرین، یكی از این مواد غذایی مفید برای كمك به خوابیدن گیلاس ‌ها هستند. گیلاس‌های تازه یا خشك یكی از منابع غذای طبیعی ملاتونین هستند، ماده شیمیایی كه ساعت درونی بدن را برای تنظیم خواب كنترل می‌كند. محققانی كه گیلا‌س‌های ترش را مورد آزمایش قرار داده‌اند و متوجه سطح بالای ملاتونین شدند، توصیه ‌كرده‌اند این گیلاس‌ها را یك ساعت قبل از وقت یا قبل از سفر وقتی می‌خواهید در هواپیما بخوابید، بخورید.

خوردنی بعدی موزها هستند. پتاسیم و منیزیم شل كننده‌های طبیعی عضلات هستند و موزها منبع غنی از این دو عنصر هستند. موزها همچنین حاوی آمنیو اسید الـ تریپتوفان هستند كه در مغز به «HTP ـ 5» تبدیل می‌شود. «HTP ـ 5» به نوبه خود به سروتونین (یك ناقل عصبی آرامش دهنده) و ملاتونین تبدیل می‌شود.

نان تست نیز از گروه غذاهای غنی از كربوهیدرات است كه موجب تولید انسولین می‌شوند و با افزایش سرعت آزادسازی تریپتوفان و سروتونین (دو ماده شیمیایی كه شما را آرام كرده و به خواب می‌برند) ترغیب به خوابیدن می‌كنند.

خوردنی مفید بعدی بلغور جو است. یك كاسه بلغور جو مثل نان تست قند خون را بالا می‌برد كه آن هم به نوبه خود تولید انسولین می‌كند و مواد شیمیایی مغزی ترغیب كننده خواب آزاد می‌كند. جوها غنی از ملاتونین هستند كه ممكن است مردم از آن‌ها به عنوان یك كمك برای خوابیدن استفاده كنند.

شیر گرم نیز آخرین گزینه است. شیر هم مثل موز حاوی آمینو اسید ال- تریپتوفان است كه به «HTP ـ 5» تبدیل می‌شود و سروتونین آرامش بخش آزاد می‌كند. شیر هم حاوی كلسیم زیاد است كه خواب را زیاد می‌كند.

Lady parisa
31-05-2011, 08:37
فکر می‌کنید درطول شب اصلاً از جایتان تکان نمی‌خورید؟ اشتباه می‌کنید. بااینکه بیشتر زمان خواب را در وضعیتی به سر می‌برید که موقعی که خوابتان می‌برد هستید، اما حتی آنهایی که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند می‌بینند رختخوابشان همانطور دست‌نخورده مانده هم حداقل هر ساعت دو تا چهار مرتبه تکان می‌خورند و این یعنی هر شب تقریباً 20 مرتبه در جایشان جابه‌جا می‌شوند. این مسئله کاملاً طبیعی است و با وجود این تکان خوردن‌ها باز هم وارد خواب عمیق خواهید شد.

مدل خوابیدن مورد‌علاقه شما ممکن است موجب کمر درد، گردن درد، دل‌درد و حتی ایجاد چروک زودرس روی پوستتان شود. دوست دارید بدانید که بهترین و سلامت‌ترین مدل خوابیدن چیست؟ پس مقاله را کامل بخوانید!

بهترین مدل: خوابیدن به پشت

خوب است برای: از گردن‌درد و کمردرد جلوگیری می‌کند، رفلاکس اسید معده را کاهش می‌دهد، ایجاد چروک روی پوست را به حداقل می‌رساند و باعث سفت و خوش‌فرم ماندن سینه‌ها می‌شود.

بد است برای: خُروپف کردن
توضیحات: خوابیدن به پشت این امکان را برای سر، گردن و ستون‌ فقراتتان فراهم می‌کند که وضعیتی خنثی داشته باشد. در این حالت خوابیدن هیچ انحنای اضافی روی کمر و پشتتان ایجاد نمی‌شود. این مدل خوابیدن برای جلوگیری از رفلکس اسید‌معده هم بسیار مناسب است. وقتی سر بالاتر از بدن قرار می‌گیرد، معده پایین‌تر از مری قرار خواهد گرفت و درنتیجه اسیدمعده یا موادغذایی نمی‌توانند به سمت بالا برگردند.

خوابیدن به پشت همچنین به بروز چروک روی پوست هم کمک می‌کند زیرا هیچ فشاری به صورتتان وارد نمی‌شود. و چون وزن سینه‌هایتان کاملاً روی بدن می‌افتد از شل شدن سینه‌ها جلوگیری می‌شود.

نکته: یادتان باشد که وقتی به پشت می‌خوابید احتمال خروپف کردن بیشتر از سایر حالات است.

بهترین حالت بالش: یک بالش پفی. هدف این است که سر و گردن بدون اینکه سر را خیلی بالاتر از بدن نگه دارد، تکیه‌گاه داشته باشد.

مدل دوم: خوابیدن به پهلو

خوب است برای: جلوگیری از درد گردن و پشت، کاهش رفلکس اسید معده، خروپف نکردن، مدل خوابیدن مخصوص دوران بارداری

بد است برای: پوست و سینه
توضیحات: خوابیدن به پهلو برای سلامت عمومی بدن بسیار خوب است، خروپف کردن را کاهش می‌دهد و ستون ‌فقرات را در حالت کشش نگه می‌دارد. اگر از رفلکس اسیدمعده رنج می‌برید، بعد از خوابیدن به پشت این بهترین مدل خوابیدن برای شماست. اما خوابیدن به پهلو موجب چروک آوردن پوستتان می‌شود. دلیل آن هم مالیده شدن یک طرف صورت به بالش است.

این مدل خوابیدن باعث شل و آویزان شدن سینه‌ها هم می‌شود چون سینه‌ها به سمت پایین آویزان می‌مانند.

نکته: اگر باردار هستید، بهتر است به پهلوی چپ خود بخوابید. این مدل خوابیدن برای گردش خونتان بهتر است.

بهترین حالت بالش: یک بالش ضخیم. باید بتوانید فضای بالای شانه‌هایتان را پر کنید تا سرو گردنتان در حالت خنثی تکیه‌گاه داشته باشند.

مدل خوابیدنی که چندان ایدآل نیست: خوابیدن جنینی

خوب است برای: خروپف کردن کمتر، خوابیدن در دوران بارداری

بد است برای: جلوگیری از درد گردن و پشت، کاهش چین و چروک پوست، سفت نگه داشن سینه ها

توضیحات: وقتی موقع خوابیدن زانوهایتان را به سمت شکمتان بکشید و چانه‌تان را هم به سینه‌تان بچسبانید، صبح که از خواب بیدار شوید اصلاً احساس خوبی نخواهید داشت، مخصوصاً اگر آرتروز پشت یا مفصل داشته باشید.

این وضعیت خمیده از تنفس دیافراگمی جلوگیری می‌کند و اگر بخواهید هر شب در این وضعیت بخوابید، ممکن است دچار چین و چروک پوستی زورس و شل شدگی سینه‌ها شوید.

نکته: سعی کنید بدنتان را کمی بازتر کنید و کاملاً خمیده نکنید.

بهترین حالت بالش: فقط بالش‌های سفت و پُر

بدترین حالت خوابیدن: خوابیدن روی شکم

خوب است برای: تسهیل خروپف

بد است برای: جلوگیری از درد کمر و گردن، کاهش چروک افتادن پوست، حفظ سفتی سینه‌ها

توضیحات: خوابیدن روی شکم حفظ یک وضعیت خنثی برای ستون ‌فقرات را دشوار می‌کند. این مدل خوابیدن روی مفاصل و عضلاتتان فشار می‌آورد و این مسئله موجب آسیب زدن به عصب‌هایتان شده و ایجاد درد و کرختی می‌کند.

در این حالت مجبور خواهید بد سرتان را چند ساعت یکبار به یکطرف بدهید. شاید فردا که از خواب بیدار شدید حس بدی نداشته باشید اما دیر یا زود در بدنتان ایجاد درد می‌کند.

نکته: خروپف می‌کنید؟ شاید خوابیدن روی شکم برای شما خوب باشد. این مدل خوابیدن باعث می‌شود مجاری هوایی بالاییتان بازتر بمانند. پس اگر خروپف می‌کنید و کمر یا گردن درد ندارید، بد نیست که روی شکم بخوابید.

بهترین حالت بالش: فقط یک بالش (نازک) یا اصلاً بالش زیر سرتان نگذارید.

Davood_titan
31-05-2011, 11:36
دکوراسیون و رنگ اتاق هست :37:

Lady parisa
01-06-2011, 09:45
دکوراسیون و رنگ اتاق هست :37:

یعنی چی! و اینکه چرا گریه

pesilium
04-06-2011, 23:18
چراغ خواب آبی آسمونی
بالش تو یخچال گذاشته شده
موسیقی لایت با ولوم کم

Lady parisa
06-06-2011, 15:46
به نظر من اولین چیز سکوته .

ملا نصرالدین
06-06-2011, 23:17
اتاق خواب اگه توش خاطره بد نداشته باشی با یه کم تزیین خیلی خوب میشه.ولی خاطره بد هیچ وقت نمیذاره اتاق خواب جای ارامش بخش بشه

Ice Pain
11-06-2011, 16:30
رنگ بنفش، آرامش بخشه.
استفاده از این رنگ به عنوان چراغ خواب یا رنگ دیوار

EhsanCPU
26-06-2011, 23:09
کم یا زیاد بودن نور و همچنین رنگ آن

Lady parisa
09-07-2011, 14:53
کارشناسان می‌گویند فقط یک تختخواب خوب برای تضمین خوابی که خستگی را از تن به در کند، کافی نیست.دکور اتاق خواب هم اهمیت دارد. رنگ‌های آرام و گرم به ایجاد فضایی آرامش‌بخش کمک می‌کند و در همین حال عکس‌های آویزان روی دیوارهم باید از تصاویر مورد علاقه‌تان - برای مثال، عکس‌هایی که در مسافرت گرفته‌اید - باشد.

پروفسور یورگن زولی، پژوهشگر خواب در بیمارستان دانشگاه رگنزبورگ می‌گوید اینها برای کمک به ایجاد فضایی مناسب برای خواب مفید است.
اورسلا گایزمان، عضو انجمن مبلمان‌سازی آلمان در بن می‌گوید: "اتاق خواب اغلب برای انبار کردن همه اشیای خانه مثل تخت، اتو و یا لباس‌هایی که باید اتو شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد."

خیلی سخت است که بتوان آرام گرفت و خوابی آرامش‌بخش را در اتاق خوابی داشت که از آن مثل انباری استفاده شود.
اتاق نباید با یک سری اشیای عجیب و غریب پر شود. گایزمان اعتقاد دارد که زمان طراحی دکور اتاق خواب باید فقط بر ضروریات متمرکز شد تا اتاق خواب شلوغ نشود.

اما همیشه هم به سادگی نمی‌توان به اثر مطلوب دست پیدا کرد. رفتن به سوی کمدهای کوچک ضرورتا مشکل را حل نمی‌کند. این گونه کمدها برای انبار کردن همه جور وسیله علاوه بر لباس، کفش و کیف استفاده می‌شود و به همین خاطر باید بزرگ باشند. زولی می‌گوید، با این حال می‌توان آنها را به اتاق دیگری هم منتقل کرد.
گایزمن توصیه می‌کند این کمدها را در صورت امکان به خارج از اتاق منتقل کنید.

نقطه کانونی اتاق خواب، تختواب است. خواب خوش فقط به تختخوابی راحت بستگی ندارد، بلکه بنا به گفته گایزمن، باید تختخواب بزرگ هم باشد. افرادی که قدشان بالای 185 سانتی‌متر است، در تختخواب‌های استاندارد نمی‌توانند زیاد راحت باشند. آنها بهتر است تختخواب‌هایی که دستکم 220 سانتی‌متر طول دارد، داشته باشند.

یک توصیه دیگر برای داشتن خوابی خوش، فناوری‌های جدید را هم شامل می‌شود. کارشناسان می‌گویند برای نمونه، جای تلفن‌های همراه در اتاق خواب نیست.
زولی می‌گوید: نباید چیزی در اتاق خواب باشد که یادآور کار به حساب آید. رایانه‌ها، لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های همراه را باید در اتاق خواب ممنوع کرد.

تلویزیون را هم نباید در اتاق خواب گذاشت، چون با وجود تلویزیون نمی‌توان به آسایش رسید و هنگام تماشای تلویزیون به خواب رفتن، چندان ایده‌آل نیست.
یک دلیل دیگر برای بدخوابی هم که اغلب افراد بدخواب از آن گلایه دارند، دمای اتاق است که یا خیلی زیاد یا خیلی کم است.
زولی می‌گوید: برای بیشتر افراد دمای مطلوب 18 درجه سانتیگراد است. قبل از رفتن به تختخواب، باز کردن پنجره برای ورود هوای تازه به اتاق می‌تواند فکر خوبی باشد. سطح رطوبت اتاق هم باید 50 درصد باشد.

Lady parisa
11-07-2011, 13:46
خواب راحت نقش مهمي را در سلامت فرد ايفا مي‌كند و يكي از عمده‌ترين علل پيري زودرس، كم خوابي است.

كم خوابي، رفتار و احساس شما را تحت‌ شعاع خود قرار داده و روي عملكرد مغزتان نيز اثر منفي بر جاي خواهد گذاشت و به اين ترتيب توانايي فكر كردن و تصميم گيري‌هاي سريع را در بسياري از امور مانند رانندگي و ديگر كارهاي روزانه از دست خواهيد داد. بي‌خوابي ممكن است ناشي از كمبود برخي مواد مغذي در بدن باشد.

در اينجا 7 ماده غذايي را به شما معرفي مي‌كنيم كه با مصرف آن‌ها مي‌توانيد خوابي راحت داشته باشيد به صورتي كه بتوانيد طي روز سرحال و بانشاط باشيد.

چاي بابونه:

چاي بابونه آرام‌بخشي طبيعي است كه مي‌تواند خستگي جسمي و روحي را از شما دور كند.

‌عسل:

اين ماده غذايي به علت داشتن اوركسين، يك نوع ماده تنظيم كننده خواب، يكي از عالي‌ترين آرام بخش‌ها و يك خواب آور طبيعي محسوب مي‌شود.

سيب‌زميني:

سيب‌زميني با داشتن ماده مغذي تريپتوفان خواب راحت شما را تضمين مي‌كند.

جوي دو سر:

اين ماده غذايي سرشار از ملاتونين است. اين ماده، نقشي اساسي در خواب دارد و با توجه به اين كه نور، مانع توليد آن و تاريكي، محرك توليدش است، باعث تنظيم ساعت داخلي بدن مي‌شود. تحقيقات موثق علمي نشان داده، اين هورمون، به خوابيدن، كاهش تعداد دفعات بيداري در شب و بهبود كيفيت خواب كمك مي‌كند.

ملاتونين، در درمان بدخوابي ناشي از سفرهاي هوايي بلند‌مدت، سودمند است. مقدار كافي ملاتونين در بدن، تاثيرات مثبتي بر وضعيت روحي - رواني انسان مي‌گذارد.

بادام:

اين ماده غذايي حاوي تركيبات تريپتوفان و منيزيم است. به عقيده محققان، به واسطه نقش قابل توجه منيزيم در متابوليسم و حفظ سلامت اعصاب، از تاثير درماني آن در رفع اختلالات خواب و تغذيه استفاده مي‌شود.

به اين ترتيب افرادي كه دچار بي‌خوابي بوده بايد از اين ماده معدني به اندازه مناسب و كافي استفاده كنند.

موز:
ماهيچه‌هاي بدن براي استراحت و بازسازي به مقادير زيادي پتاسيم و منيزيم احتياج دارند و موز نيز ميوه‌اي سرشار از اين دو ماده معدني است. همچنين خوردن موز باعث ترشح هورمون تريپتوفان در بدن مي‌شود كه اثر آرام‌بخش براي مغز دارد.

تخم كتان:

اين ماده غذايي سرشار از اسيدهاي چرب امگا 3 است كه موجب ايجاد خواب راحت در شما خواهند شد.

راستش چند وقت پیش یه تاپیک دیدم در رابطه با خواب امروز گشتم نبود
اینجا گذاشتم! دی

Lady parisa
18-07-2011, 14:25
رئيس انجمن سرطان ايران گفت‌: كم‌خوابي مي‌تواند منجر به سرطان شده يا عوامل سرطانزا را تشديد كند.

عبدالله فضلعلي زاده اظهار داشت: كم‌خوابي مي‌تواند به دليل ايجاد نقص در سيستم ايمني بدن منجر به سرطان شده يا عوامل سرطانزا را تشديد كند.

وي افزود: افرادي هم كه در گروه خطر ابتلا به سرطان هستند بايد جوانب احتياط را رعايت كرده و بصورت دوره‌اي برخي آزمون‌هاي تشخيصي را انجام دهند كه يكي از موارد ابتلا، سرطان سينه در زن‌ها است كه ماموگرافي سالانه به آنان پيشنهاد مي‌شود.

رئيس انجمن سرطان ايران خاطرنشان كرد: همچنين افرادي نيز كه بواسطه شغل و حرفه‌هاي نظير كشاورزان، كارگران لعاب كاري، رنگرزي، جوشكاري، داروسازي و سرب سازي در معرض عوامل سرطانزا هستند نيز بايد موارد پيشگيري و آزمايشات غربالگري را سالانه انجام دهند.

منبع: فارس

Lady parisa
20-07-2011, 11:24
١- همه خواب مى‌بینند
مردها خواب مى‌بینند. زن‌ها خواب مى‌بینند. حتى بچه‌ها خواب مى‌بینند. همه ما خواب مى‌بینیم، حتى کسانى که ادعا مى‌کنند که خواب نمى‌بینند هم خواب مى‌بینند. در واقع، پژوهشگران دریافته‌اند که افراد معمولاً هر شب چند بار خواب مى‌بینند که هر کدام بین ٥ تا ٢٠ دقیقه طول مى‌کشد. بنابراین، در یک طول عمر معمولى، افراد به طور میانگین شش سال را صرف خواب دیدن مى‌کنند!

٢- امّا اغلب خواب‌ها فراموش مى‌شوند
براساس برآوردهاى صورت گرفته توسط آلن هابسون، پژوهشگر خواب، در حدود ٩٥ درصد خواب‌ها کوته زمانى پس از بیدار شدن، فراموش مى‌شوند. چرا به یاد آوردن خواب‌ها دشوار است؟ براساس یک نظریه، تغییراتى که در مغز در خلال خوابیدن اتفاق مى‌افتد از پردازش و ذخیره‌سازى اطلاعات که براى شکل دادن حافظه مورد نیاز است، پشتیبانى نمى‌کند. اسکن مغزى از افراد به هنگام خواب نشان داده است که قطعه پیشانى، ناحیه‌اى که نقشى کلیدى در شکل دادن حافظه بازى مى‌کند، در خلال خواب REM (حرکات سریع چشم)، یعنى مرحله‌اى که خواب دیدن اتفاق مى‌افتد، غیرفعال است.

٣- همه خواب‌ها رنگى نیستند
با وجودى که در حدود ٨٠ درصد خواب‌ها رنگى هستند امّا درصد کمى از افراد ادعا مى‌کنند که فقط خواب‌هاى سیاه و سفید مى‌بینند. در یک مطالعه، افرادى که در حال خواب دیدن بودند را از خواب بیدار مى‌کردند و از آ‌نها مى‌خواستند که از یک طیف رنگ، رنگى که مطابق با خوابشان بوده را انتخاب کنند. بیشترین رنگى که انتخاب شد، رنگ‌هاى روشن و ملایم بودند.

٤- خواب زن‌ها و مردها متفاوت است
پژوهشگران به تفاوت‌هایى بین محتواى خواب‌هاى زن‌ها و مردها پى برده‌اند. در یک مطالعه، چنین نتیجه‌گیرى شده است که مردها بیشتر از زن‌ها خواب‌هایى درباره پرخاشگرى مى‌بینند. براساس گفته‌هاى ویلیام دامهوف، پژوهشگر خواب، زن‌ها خواب‌هاى طولانى‌تر و با شخصیت‌ها و اشخاص بیشتر مى‌بینند. در ارتباط با شخصیت‌هایى که نوعاً در خواب‌ها ظاهر مى‌شوند، در خواب مردها تعداد شخصیت‌هاى مرد دو برابر تعداد زن‌هاست در حالى که زن‌ها درباره هر دو جنسیت تقریباً به طور برابر خواب مى‌بینند.

٥- حیوانات هم احتمالاً خواب مى‌بینند
آیا تا کنون سگ یا گربه‌اى را دیده‌اید که پا یا دمش را در هنگام خواب تکان مى‌داده است؟ هر چند با اطمینان نمى‌توان در این مورد صحبت کرد اما پژوهشگران معتقدند که حیوانات نیز احتمالاً خواب مى‌بینند. حیوانات نیز مانند انسان‌ها، مراحل خواب شامل چرخه‌هاى REM و NREM را طى مى‌کنند. در یک مطالعه، به گوریلى چند نماد به عنوان ابزار ارتباطى آموخته شد. در یک مقطع، گوریل علامت «شکل خواب» را انتخاب کرد و این احتمالاً نشانگر این بود که تجربه خواب دیدن داشته است.

٦- شما مى‌توانید خواب‌هایتان را کنترل کنید
خواب روشن خوابى است که شما با وجودى که هنوز در حال خواب هستید اما از این که دارید خواب مى‌بینید آگاهى دارید. در خلال این نوع خواب، شما مى‌توانید غالباً محتواى خوابتان را کنترل یا هدایت کنید. تقریباً نیمى از مردم مى‌توانند به یاد آورند که حداقل یکبار چنین خوابى را تجربه کرده‌اند و برخى افراد به دفعات چنین تجربه‌اى را داشته‌اند.

٧- هیجانات منفى در خواب‌ها متداول‌ترند
در طول یک دوره چهل ساله، کالیون هال، پژوهشگر، بیش از ٥٠ هزار خواب را از دانشجویان دانشکده ثبت کرد. این گزارش‌ها در خلال دهه ١٩٩٠ توسط یکى از دانشجویان هال به نام ویلیام دامهوف در دسترس عموم قرار گرفت. گزارش خواب‌ها نشان داد که بسیارى از هیجانات از جمله شادى، لذت و ترس در خواب‌ها وجود داشته است. متداول‌ترین هیجانى که در خواب‌ها وجود داشته اضطراب بوده و به طور کلّى هیجانات منفى بسیار بیشتر از هیجانات مثبت بوده است.

٨- نابینایان نیز خواب مى‌بینند
با وجودى که کسانى که قبل از پنج سالگى بینائیشان را از دست داده‌اند، در دوران بزرگسالى خواب‌هاى تصویرى نمى‌بینند امّا هنوز خواب مى‌بینند. علیرغم فقدان تصاویر، خواب افراد نابینا به همان پیچیدگى و روشنى افراد بیناست. خواب افراد نابینا به جاى حس تصویرى، معمولاً شامل اطلاعاتى از دیگر حواس نظیر صوت، لمس، مزه، شنوایى و بویایى است.

٩- در هنگام خواب دیدن، عضلاتتان فلج هستند
مشخصه خواب REM، مرحله‌اى که خواب دیدن در خلال آن اتفاق می‌افتد، فلج عضلانى است. چرا؟ این پدیده، فقدان کشیدگى طبیعى عضلانى در خواب نام دارد و شما را از حرکت و نقش بازى کردن در خواب‌هایتان به هنگام خوابیدن باز مى‌دارد. اساساً به دلیل آن که نورون‌هاى حرکتى تحریک نمى‌شوند، بدن شما حرکت نمى‌کند.

در برخى موارد، این فلج عضلانى حتى تا ١٠ دقیقه پس از بیدار شدن نیز ادامه مى‌یابد. وضعیتى که به آن فلج خواب مى‌گویند. آیا تا کنون برایتان پیش آمده که وسط یک خواب وحشتناک از خواب پریده باشید و ببینید که قادر به حرکت نیستید؟ با وجودى که این تجربه ترسناکى است امّا به عقیده متخصصان کاملاً عادى است و تنها چند دقیقه طول مى‌کشد تا کنترل عادى عضلانى باز گردد.

١٠- بسیارى از خواب‌ها عمومیت دارند
با وجودى که خواب‌ها غالباً به شدّت تحت تأثیر تجربیات فردى ما هستند امّا پژوهشگران دریافته‌اند که برخى موضوعات در بین فرهنگ‌هاى مختلف، بسیار مشترکند. براى مثال، آدم‌ها در سراسر دنیا غالباً خواب‌هایى درباره تحت تعقیب بودن، مورد حمله قرار گرفتن و یا پرت‌شدن مى‌بینند. خواب‌هاى مشترک دیگر شامل رویدادهاى مدرسه، احساس یخ‌زدگى و بى‌حرکتى، دیر رسیدن، پرواز و عریان بودن در بین جمع مى‌باشد.

Mehrnaz1368
25-07-2011, 22:50
من تو اینترنت خواندم نور سبز آرام بخش هست .
در چین بود یا ژاپن درست یادم نیست برای آرامش , نور سبز تو اتاق خواب استفاده می شد.

Lady parisa
02-08-2011, 09:17
مطالعات جدید نشان داده افرادی که کمترین سطح استرس را دارند و خوابشان بین 6 تا 8 ساعت است، بیش از 4.5 کیلوگرم از وزنشان کم می‎شود.

به گزارش زی نیوز، محققان آمریکایی با تحقیق بر 500 داوطلب به بررسی تاثیر عواملی چون؛ خواب، استرس، افسردگی، تماشای تلویزیون و استفاده از کامپیوتر با کاهش وزن پرداختند.

بر اساس این بررسی، محققان دریافتند افرادی که سعی به از دست دادن وزن دارند می‎بایست خواب کافی (6 تا 8 ساعت) داشته باشند و میزان استرس را در خود پایین آورند.

تکنیک‎های جسمی و ذهنی مانند مدیتیشن و ورزش کردن به کاهش استرس و داشتن خواب بهتر کمک می‎کند.

به گفته محققان، این اصل برای همه افراد عمومیت ندارد ولی در مورد اکثریت افراد صدق می‌کند.

منبع: برنا

Lady parisa
03-08-2011, 12:54
كارشناسان بهداشت عمومي تاكيد دارند به جاي اين كه به نوشيدن مداوم قهوه براي كمك به هوشياري و بيدار ماندن در طول روز پناه ببريد بهتر است به دنبال راه‌كاري براي يك خواب خوب و مفيد شبانه باشيد تا در طول روز دچار خواب آلودگي و خستگي نشويد.

به گزارش ايسنا، كارشناسان انجمن ملي خواب در آمريكا چندين راه كار مفيد را ارئه كرده‌اند كه به شما كمك مي‌كنند خواب آرامش بخش‌تري داشته باشيد و پس از بيدار شدن از خواب بيشتر احساس سرزندگي و شادابي كنيد.

به گزارش سايت اينترنتي هلت دي نيوز، اين كارشناسان توصيه مي‌كنند كه زمان مشخصي را بعنوان ساعت خواب و بيداري در هر شبانه روز تعيين كرده و هر روز همين برنامه را دنبال كنيد.

پيش از رفتن به رختخواب مدتي در حالت استراحت قرار بگيريد. مطمئن شويد كه اتاق خوابتان راحت، تاريك، خنك و ساكت است و از اتاق خواب خود بعنوان اتاق كار استفاده نكنيد.

از خوردن، ورزش كردن و نوشيدن قهوه چند ساعت قبل از خواب پرهيز كنيد. سيگار نكشيد و از نوشيدن مشروبات الكلي خودداري كنيد و بالاخره از راحت بودن تشك و بالشت خود مطمئن شويد.

sistani14
06-08-2011, 14:56
رنگ صورتی دیوارها وموسیقی ارامولامپ مهتابی میتونه واقعا ارامش بخش باشه

davood z
03-09-2011, 20:31
سلام دوستان
ببينيد ما همه از صبح تا شب به يه نحوي درگير زندگي روزمره هستيم و در شهرهاي پر سر و صدا زندگي مي كنيم و شب كه به خانه بر مي گرديم براي استراحت و آرامش هست
من از همه مي خوام بيان بگن كه اتاق خواب بايد چه ويژگي هايي داشته باشه كه آرامش بخش باشه
مثلا اتاق تاريك باشه يا روشن
رنگ ديوار چه رنگي باشه
اگر موزيك بي كلام آرامش بخش داريم به چه صورت بايد توي اتاق صدا پخش بشه كه آرامش داشته باشيم
چيدمان اتاق خواب بايد چه جوري باشه
و از اين قبيل چيز ها

همگي بيان شركت كنن تا بتونيم آرامش رو در شب به خودمون برگردونيم براي انرژي بيشتر در روز بعد

با تشكر
برای داشتن یه اتاق خواب که توش ارامش داشته باشید
توی اتاق خواب نباید لوازمی مثل کامپیوتر و میز و ... باشه اتاق باید همیشه مرتب و تمیز باشه
اتاق کار را باید در یه اتاق دیگه باشه نه جایی که میخوابیم

Pourya-pc
04-09-2011, 00:14
فقط تاریک باشه و سکوت محض .

Lady parisa
25-09-2011, 14:26
تقريبا 31درصد از مردم قبل از خواب موسيقي آرام گوش مي‌‌كنند. نزديك به 4درصد نيز گوش‌دادن به راديو را براي دقايق آخر بيداري خود انتخاب مي‌‌كنند. تحقيقات نشان مي‌‌دهد، ساعت 11شب معمول‌ترين زمان براي رفتن به رختخواب است و مردم به‌طور متوسط تقريبا 6 ساعت و 49 دقيقه در طول شب مي‌‌خوابند. در اين بين پرطرفدارترين كار قبل از خواب خواندن كتاب است به‌طوري كه 45 درصد در تخت‌خواب خود مطالعه مي‌‌كنند حتي 10‌درصد نيز اعلام كردند صحبت كردن با همسرشان به آن‌ها كمك مي‌‌كند به سرعت به خواب بروند. در اين مطالعات مشخص شد آزاردهنده‌ترين صدا هنگام خواب صداي خروپف است كه 27 درصد از مردم را در اين زمان آزار داده و مانع از خوابيدن آن‌ها مي‌‌شود.
دانشمندان معتقدند، گوش دادن به بعضي از صداها مانند صداي آب، باران يا نغمه پرندگان مي‌‌تواند مانع از شنيده شدن صدا‌هاي ناخوشايند شده و به مغز در به دست آوردن آرامش كمك كند.

love mac
29-09-2011, 01:01
سلام
يه سري تابلو هست كه به مديتيشن معروفه مخصوص ارامش اعصاب هست به دونه بگيرين خيلي باحاله 

hamid_diablo
30-09-2011, 11:05
سلام
خوب بیشتر دوستان رنگ صورتی و بنفش و سبز فسفری رو برای آرامش بیشتر برای خواب مد نظر قرار میدن که فکر کنم بیشتر برای خانومها جالب باشه و برای آقایون رنج آور!!!

خوب من به شخصه رنگ برام مهم نیست اما سر و صدا آرامشمو به هم میزنه و یا حتی ااگه صدای گفتو گوی 2 نفر رو بشنوم که دیوونه میشم

جای خواب برام خیلی مهمه و چیزی که زیر سرم میزارم نباید زیاد سفت یا نرم باشه.در مورد کاغذ دیواری با دوستان موافقم که بهتر تمام اجزای اتاق خواب ست باشه و رنگها در یک سطح

emadpumad
10-03-2012, 02:33
به مظر من یه سیستم صوتی فرا گیر هم بی تاثیر نیست البته من اکثرا در هنگام استراحت موسیقی گوش میدم و کمک به سزایی در آرامش بخشیدن به من میکنه همینطور که در اتاق خودم یک سیستم صوتی عالی دارم که عاشقشم :)

amir h1999
11-03-2012, 00:17
یه پرنده می تونه آرامش بخش کنه!
می خونه خوبه

emadpumad
11-03-2012, 00:19
می خونه خوبه

به نظرتون چه پرنده ای این خصوصیت رو داره ؟

amir h1999
11-03-2012, 06:49
قناری،بعضی وقت ها پرنده از خانواده ی طوطی ها
مثل مرغ عشق

1m1
08-04-2012, 09:21
سلام.
خیلی دنبال عوامل خارجی نباش. خودت اگر آرام باشی، خواب آرامی خواهی داشت

dash_mehdi
08-04-2012, 10:32
یه قران در نزدیکیه من بهترین خواب رو برام میاره ...

farid0485
27-04-2012, 17:59
می خونه خوبه
وقتی پرنده اسیر قفس باشه چه جوری آرامش پخش می کنه؟!!!!!!

8nights&7days
09-05-2012, 22:04
وقتی پرنده اسیر قفس باشه چه جوری آرامش پخش می کنه؟!!!!!!
خب میشه آزادشون گذاشت.
ولی جدا آرامش بخش میکنه من خودم دارم عاللللللللللیییییییییهههه ههه!!!

Ice Pain
09-05-2012, 22:24
چیز خاصی اتاق را آرامش بخش نمیکنه
همون قدر که تمیز و مرتب باشه کافیه
آدم باید خودش آرامش درونی روحی داشته باشه

saeed_2007r
14-05-2012, 02:11
چیزی که اطاق رو آرامش بخش میکنه...
تابلوهای دارای جملات آرامش بخش...

h-blade
14-05-2012, 02:29
چند تا گلدون گل ( از نظر علمي هم ثابت شده)

يا يك آكواريوم با ماهي هاي زيبا

baktatun
14-01-2013, 19:11
خوندن کتاب فنگ شویی کمکت میکنه

hossein blak
21-09-2014, 13:58
:n18:
برای بزرگسالان: آیت الکرسی( اگه بهش اعتقاد داشته باشی )

برای کودکان: شلمن