PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید رینگ و لاستیک مناسب

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

a_rudi
02-05-2014, 15:45
بنده هفته گذشته که تو نمایندگی ایرانخودرو بودم دوتا سمند ef7 برای تحویل به مشتری آورده بودن لاستیک یکیشون یزدتایر بود و دومی گلدستون بود. بچه هاییکه جدیدا از نمایندگی سمند تحویل گرفتن لطفا بفرمایید لاستیکی که زیرش انداختن چی هست و اینکه آیا یزد بهتر از گلدستون نیست؟ بنظر شما حتی اگه پولمون به لاستیک خارجی خوب نرسید آیا ارزش داره حداقل اگه گلدستون زیر ماشین انداخته بودن با یزد تایر عوضش کنیم؟

چيني هم ميزارن بعضي وقتا

كلا لاستيك رو اگر ميخواي عوض نكني فقط اگر بارز بود به درد نگه داشتن ميخوره. خواستي فقط پهنش كني و نميخواي زياد هزينه كني يزد 205 بهترين انتخابه. و خارجي بخواي هانكوك بخر يا كومهو سايز همون 205

shs_micro2
02-05-2014, 16:03
سلام دوستان
اینجا کسی لاستیک فروش هست؟
من لاستیک گرفتم واسه مغازه میخواستم بدونم قیمت روز رو از کجا میگیرین؟
سایتی چیزی میشناسین که قیمتش به روز باشه؟
ممنون

hossein.az
02-05-2014, 21:27
حسین جان تفاوت قیمت بارز و یزد با گلدستون چقدر هست (اگه سایز هرسه تاشون یکی باشه)؟

سایز فابریک
بارز :290 تا 305
یزد :280 تا 290
گلدستون:250 تا 260

البته یزد سایز 205 هم داره :340 تا 350

Qatel
02-05-2014, 21:35
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان

بنده منتظر تحویل خودروی سمند هستم قراره تو همین ماه ماشین رو به من بدن ، خدا کنه اینگونه بشه ...
با تحقیقی که در مورد رینگ و لاستیک داشتم رینگ 5 پر و لاستیک 205 رودستون برای سمند خوبه

hossein.az
02-05-2014, 21:38

بنده منتظر تحویل خودروی سمند هستم قراره تو همین ماه ماشین رو به من بدن ، خدا کنه اینگونه بشه ...
با تحقیقی که در مورد رینگ و لاستیک داشتم رینگ 5 پر و لاستیک 205 رودستون برای سمند خوبه
بهترین انتخاب همین هست
انشالله ازش لذت ببرید

Qatel
02-05-2014, 22:04
بهترین انتخاب همین هست
انشالله ازش لذت ببرید

خیلی ممنون حسین آقا

بنظر شما ماشین رو بیمه بدنه بکنم ؟ یا اینکه با کارت طلائی خسارت به من تعلق میگیره ؟
و یه سوال دیگه داشتم اینکه هفته گذشته اس ام اس از ایران خودرو جهت پرداخت مابه تفاوت به من ارسال شد و بنده همون لحظه پول ماشین رو تسویه کردم
اوایل وارد حساب کاربریم در سایت ایران خودرو میشدم که ببینم کارم به چه مرحله ای رسیده ولی الان دیگه همچین امکانی نیست و مثل اینکه حساب بنده حذف شده !
بعضی از متقاضیان 1 ماه الی 3 ماه دیرکرد تحویل خودرو داشتن ، اطلاعی در این مورد دارین ؟

mohsenjxj
02-05-2014, 22:24
سلام Qatel عزیز
انشاا...هر وقت ماشین را تحویل گرفتی مارو هم بیخبر نذار لطفا بیا از شرایطش خبر بده و اینکه چه لاستیکی زیرش انداخته بودن و ...
ممنون

a_rudi
02-05-2014, 22:34
خیلی ممنون حسین آقا

بنظر شما ماشین رو بیمه بدنه بکنم ؟ یا اینکه با کارت طلائی خسارت به من تعلق میگیره ؟
و یه سوال دیگه داشتم اینکه هفته گذشته اس ام اس از ایران خودرو جهت پرداخت مابه تفاوت به من ارسال شد و بنده همون لحظه پول ماشین رو تسویه کردم
اوایل وارد حساب کاربریم در سایت ایران خودرو میشدم که ببینم کارم به چه مرحله ای رسیده ولی الان دیگه همچین امکانی نیست و مثل اینکه حساب بنده حذف شده !
بعضی از متقاضیان 1 ماه الی 3 ماه دیرکرد تحویل خودرو داشتن ، اطلاعی در این مورد دارین ؟

تا کارت طلائی داره به بیمه بدنه نیازی نداری. اما وقتی تموم شد کارت طلائی رو تمدید نکن و فقط بیمه بدنه کن بهتره

armin_punisher6
02-05-2014, 23:08

به نظر من بريجستون خيلي بهتره.رينگ رو اطلاعي ندارم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

armin_punisher6
02-05-2014, 23:10
چيني هم ميزارن بعضي وقتا

كلا لاستيك رو اگر ميخواي عوض نكني فقط اگر بارز بود به درد نگه داشتن ميخوره. خواستي فقط پهنش كني و نميخواي زياد هزينه كني يزد 205 بهترين انتخابه. و خارجي بخواي هانكوك بخر يا كومهو سايز همون 205

هانكوك بدترين لاستيكيه كه تو عمرم استفاده كردم.

Pourya-pc
03-05-2014, 11:46
شما چه لاستیکی استفاده کردید که از هانکوک بهتر بوده ؟ :n13:

ali_ab
03-05-2014, 13:44
با سلام به دوستان عزیز

لاستیک فعلیم 205/60/14 برجستون هست . میخوام لاستیک ها رو تعویض کنم . دوستان یزد تایر 205 رو توصیه می فرمایند؟ عملکردش در ترمز گیری و در زمین خیس به چه صورتی هست؟ همچنین مثل برجستون خشک و سر و صدای زیادی داره؟قصد داشتم هانکوک بخرم ولی متاسفانه بودجه ام نمیرسه

از توجه و راهنمایی دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

mohsenjxj
03-05-2014, 15:05
تا کارت طلائی داره به بیمه بدنه نیازی نداری. اما وقتی تموم شد کارت طلائی رو تمدید نکن و فقط بیمه بدنه کن بهتره
مگه کارت طلایی قابلیت تمدید کردند داره؟ اونوقت کارت طلایی 3 ستاره بعد از یک سال یا 2 سال چقدر هزینه تمدید کردنش میشه؟

mmf66
03-05-2014, 18:40

من خودم هانکوک 175 60 رو 131انداختم ساخت کره خیلی عالی بود
روی 405 هم هانکوک ساخت کره انداختم خیلی عالی بود

نمیدونم شما یا کره ای نخریدید یا سایز مناسب انتخاب نکردید یا تاریخش گذشته بوده یا گلش خوب نبوده وگرنه هانکوک ساخت کره لاستیک خوبیه

mmf66
03-05-2014, 18:45
با سلام به دوستان عزیز

لاستیک فعلیم 205/60/14 برجستون هست . میخوام لاستیک ها رو تعویض کنم . دوستان یزد تایر 205 رو توصیه می فرمایند؟ عملکردش در ترمز گیری و در زمین خیس به چه صورتی هست؟ همچنین مثل برجستون خشک و سر و صدای زیادی داره؟قصد داشتم هانکوک بخرم ولی متاسفانه بودجه ام نمیرسه

از توجه و راهنمایی دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

بله دوست عزیز کلا لاستیک های ایرانی خشک هستند همون بریجیستون هم خشک هست

به نظر من یا کومهو ساخت کره بخرید یا هانکوک ساخت کره با گل ساده و مناسب تاریخ رو هم دقت کنید اگه بودجتون میرسه 205/60/14
اگرم نمیرسه 185/65/14 هم خوبه برای چه ماشینی میخواهید 405
یزد تایر هم خوبه نسبت به قیمتش عملکردش در زمین خیس اگه سرعتتون کم باشه خوبه نه که با 100 تا سرعت بری دستی بکشی

محمد داود
03-05-2014, 20:12
سلام.من تجربه لاستیک بارز و کویر(ساخت ایران) و کومهو(کره) و مکسس(تایوان)رو دارم.از بارز خیلی راضی بودم ولی در تولیدات جدید بعضی ها میگن مواد اولیه از چین میاد.(تا سال قبل از بارز استفاده میکردم)ولی همزمان هم کومهو و هم مکسس داشتم.به نظر من مکسس بهتر جواب داد.(البته گل یا عاج لاستیکها خیلی با هم فرق داشت)شاید به همین خاطر فکر میکنم عملکرد مکسس بهتره.در مورد کویر لاستیک خیلی نرمی بود ولی گل لاستیک زود تموم شد(نسبت به بارز)و بعد از یک سال روی لاستیک ترکهای ریزی ایجاد شد!البته فشار باد لاستیک کم نمیشد ولی حس خوبی هم بخصوص در زمان مسافرت نداشتم.

a_rudi
03-05-2014, 20:42

:n04::n04::n04::n04::n04:

:n13::n13:

مگه کارت طلایی قابلیت تمدید کردند داره؟ اونوقت کارت طلایی 3 ستاره بعد از یک سال یا 2 سال چقدر هزینه تمدید کردنش میشه؟

بله داره ولی ارزش تمدید نداره چون موقع تمدید تخفیف عدم خسارت یعنی استفاده نشدن نداری. هزینه اش هم از بیمه بدنه بالاتره همون دنگ و فنگها رو هم داره

سلام.من تجربه لاستیک بارز و کویر(ساخت ایران) و کومهو(کره) و مکسس(تایوان)رو دارم.از بارز خیلی راضی بودم ولی در تولیدات جدید بعضی ها میگن مواد اولیه از چین میاد.(تا سال قبل از بارز استفاده میکردم)ولی همزمان هم کومهو و هم مکسس داشتم.به نظر من مکسس بهتر جواب داد.(البته گل یا عاج لاستیکها خیلی با هم فرق داشت)شاید به همین خاطر فکر میکنم عملکرد مکسس بهتره.در مورد کویر لاستیک خیلی نرمی بود ولی گل لاستیک زود تموم شد(نسبت به بارز)و بعد از یک سال روی لاستیک ترکهای ریزی ایجاد شد!البته فشار باد لاستیک کم نمیشد ولی حس خوبی هم بخصوص در زمان مسافرت نداشتم.

لاستیکای 185 ایرانی اول بارز چون پهناش رو بیشتر از یزد و مخصوصا کویر نشون میده
سایز 205 ایرانی که فقط یزد هست انتخاب دیگری نیستش البته همین یزد 205 دو مدل گل داره
خارجی به نظر من اول لاستیکهای ژاپنی مخصوصا یوکوهاما. البته گرونن خیلی بعدش کره‌ای. لاستیکای اروپایی مثل میشلین خوبن اما عمر کمی دارن یعنی بعد از 3 سال استفاده ترکهای ریز فراوونی روی لاستیک دیده میشه. و خیلی هم نرم هستش . این مور دنرمی در مورد لاستیکی مثل گودیر صادق نیست .

بهترین انتخاب کومهو و هانکوک کره ای اصل. هزار مدل سایز و گل هم دارن قیمتاشون هم خداییش نسبت به اروپایی ها مناسبه.

ali_ab
03-05-2014, 20:57
بله دوست عزیز کلا لاستیک های ایرانی خشک هستند همون بریجیستون هم خشک هست

به نظر من یا کومهو ساخت کره بخرید یا هانکوک ساخت کره با گل ساده و مناسب تاریخ رو هم دقت کنید اگه بودجتون میرسه 205/60/14
اگرم نمیرسه 185/65/14 هم خوبه برای چه ماشینی میخواهید 405
یزد تایر هم خوبه نسبت به قیمتش عملکردش در زمین خیس اگه سرعتتون کم باشه خوبه نه که با 100 تا سرعت بری دستی بکشی

با سلام

دوست خوبم از راهنمایی شما خیلی ممنونم. بله لاستیک رو واسه 405 میخوام . از سال 87 برجستون زیر ماشین هست ( به خاطر کم کردن ماشین لاستیک در وضعیت خوبی هست ) ولی هم خیلی خشکه و هم میترسم که از تاریخش که 2008 هست 5 سال گذشته و شاید خطرساز بشه. ولی عجب قیمتهایی شده :n24::n24:

با سپاس فراوان

موفق باشید

mohsenjxj
03-05-2014, 21:08
سلام a_rudi
عزیز لطفا اگه دقیقا در مورد کارت طلایی اطلاع دارید راهنمایی کنید: یکی از خدمات کارت طلایی این هست که تا 40 هزار کیلومتر برات شمع ها رو هم رایگان عوض میکنن. اما من هر جوری حساب میکنم میبینم تو یک سال نمیتونم 40 تا برم پس این خدمات من در عرض یک سال از بین خواهد رفت یا اینکه این خدمات بدون تاریخ و در طی 24 ماه گارانتی خودرو انجام میشه یا پس از یک سال منقضی خواهد شد.

armin_punisher6
03-05-2014, 21:33
شما چه لاستیکی استفاده کردید که از هانکوک بهتر بوده ؟ :n13:

بريجستون و استاليونه.

armin_punisher6
03-05-2014, 21:36
من خودم هانکوک 175 60 رو 131انداختم ساخت کره خیلی عالی بود
روی 405 هم هانکوک ساخت کره انداختم خیلی عالی بود

نمیدونم شما یا کره ای نخریدید یا سایز مناسب انتخاب نکردید یا تاریخش گذشته بوده یا گلش خوب نبوده وگرنه هانکوک ساخت کره لاستیک خوبیه

هانكوك ٢٠٥ ٦٠ ١٤ براي ٤٠٥ داشتم.توي جاده هاي باروني خيلي اذيت ميكرد.قبلش بريجستون تايلند داشتم كه تو بارون سر پيچ ١٢٠ تا ميرفتم ولي ماشين خيلي تعادل داشت.الانم بريجستون اندنزي دارم كه همون كيفيت رو داره.هانكوكمم كره بود و سال ساختشم همون سال خريدم بود.

a_rudi
04-05-2014, 10:57
سلام a_rudi
عزیز لطفا اگه دقیقا در مورد کارت طلایی اطلاع دارید راهنمایی کنید: یکی از خدمات کارت طلایی این هست که تا 40 هزار کیلومتر برات شمع ها رو هم رایگان عوض میکنن. اما من هر جوری حساب میکنم میبینم تو یک سال نمیتونم 40 تا برم پس این خدمات من در عرض یک سال از بین خواهد رفت یا اینکه این خدمات بدون تاریخ و در طی 24 ماه گارانتی خودرو انجام میشه یا پس از یک سال منقضی خواهد شد.

دوست من اين تاپيك محل مناسبي براي صحبت در اين مورد نيست كه بنده خلاصه عرض كردم خدمت شما اميدوارم مديران به بزرگي خودشون ببخشند

عرض شود كه،‌ كارت طلايي ارزشي نداره و اگر ميتونيد نگيريد. اما ايران گاري رو برخي ماشينا اجباري ميچپونه. خب با اين تفاسير شما تمديد نكنيد.
كارت طلايي 2 و 3و 4 ستاره داره 4 ستاره بعد از 60 هزار كيلومتر تا يكسال براتون 4 حلقه لاستيك نو ميندازن ( البت ايراني حتما) خب چه ماشيني سراغ داريد تو يكسال 60هزارتا بره و غير لاستيك چيزي ديگه نخواد.

كارت طلايي ها هر 5هزار تا سرويس رايگان دارن. 10هزار تا روغن رايگان، 20هزارتا لنت رايگان، 40هزار تا شمع رايگان. 60 هزارتا لاستيك رايگان. هرچند خيلي هم رايگان نيست قبلا پولي بابتشون گرفتن.

يعني شما در كيلومتر 35000 ميبايست 7 بار سرويس رايگان رفته باشيد. و يكبار تعويض لنت و 3 بار تعويض روغن.

2 ستاره فقط سرويس و روغن
3 ستاره سرويس و روغن و لنت
4 ستاره سرويس روغن لنت لاستيك

در همه جور ستاره بيمه بدنه هم داريد و در صورت تصادف كل قطعات غير مصرفي رو فقط در محل نمايندگي براتون تعويض و تعمير ميكنن رايگان. حالا ببينيد اگر ايران گاري بابت تصادف ناخواسته كسي بخواد كلي هزينه يه ماشين كنه چقدر ماست مالي و از زير كار دروي خواهد داشت.

كلا جالب نيست تا ميتونيد نگيريد و مجبور بوديد در نهايت تمديد نكنيد و فقط بيمه بدنه كنيد

POORYA28TEHRAN
04-05-2014, 13:10
با سلام خدمت دوستان عزیز. برای تندر 90 می خوام لاستیک بگیرم. هنوز مشخص نیست 185 یا 205 می گیرم. ولی لطف می کنین بین این چند مدل از بارز و یزدتایر، بهترین هارو در سایز 185 و همینطور 205 بهم معرفی کنین؟؟؟
1- بارز P622 HYDROTECH
2- بارز P644 HYDROTECH
3- بارز الپیدا
4- بارز P678
5- یزد اورانوس
6- یزد مرکوری

با تشکر

Pourya-pc
05-05-2014, 18:18
با سلام خدمت دوستان عزیز. برای تندر 90 می خوام لاستیک بگیرم. هنوز مشخص نیست 185 یا 205 می گیرم. ولی لطف می کنین بین این چند مدل از بارز و یزدتایر، بهترین هارو در سایز 185 و همینطور 205 بهم معرفی کنین؟؟؟
1- بارز P622 HYDROTECH
2- بارز P644 HYDROTECH
3- بارز الپیدا
4- بارز P678
5- یزد اورانوس
6- یزد مرکوری

با تشکر

یزد اورانوس گزینه بهتری هست ، از نظر کیفیت در حد خوب و مدل اورانوس آج های مناسبتری برای L90 دارد ( چون L90 کلا مشکل تعادل و هندلینگ داره لاستیک گل سرعتی بدردش نمیخوره )

POORYA28TEHRAN
05-05-2014, 22:33
ممنون پویا جان. یه مقایسه ای بین یزد مرکوری و اورانوس هم انجام میدی؟

Pourya-pc
06-05-2014, 11:05
ممنون پویا جان. یه مقایسه ای بین یزد مرکوری و اورانوس هم انجام میدی؟

آج لاستیک یا اصطلاحا گل لاستیک تاثیر زیادی در پایداری، سرعت و ترمز ماشین دارد . هرچه گل لاستیک تیز ، ریز و به سمت جلو باشد لاستیک سرعتی و کم اصطهکاک است و هرچه آج زاویه برعکس حرکت مثبت داشته باشد بازدارنده است .
لاستیک با آج معمولی که زاویه آج های آن tan آلفا بین 25 تا 45 درجه هست و معمولا سایز گل متوسط است ( سایزهای درشت برای خودروهای آفرودی ) یعنی خط آج با آسفالت زاویه کمتری به نسبت سرعتی دارد ، این موضوع باعث اصطهکاک بیشتر لاستیک با آسفالت شده و در نتیجه به پایداری ، کنترل و ترمزگیری بهتر کمک زیادی میکند . همینطور در جاده های لغزنده بهتر از لاستیک سرعتی عمل میکند .
لاستیک اورانوس که در وسط لاستیک آج 45 درجه و تقریبا سرعتی هست و آج های مرکزی آن در دو جهت مخالف ، هم یک لاستیک کاملا پایدار است ( یک جهت بازدارنده یک جهت سرعتی )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لاستیک مرکوری با آج ریز و زاویه میانگین 60 درجه و سرعتی اصطهکاک کمتری ایجاد میکند :

scorpionb
07-05-2014, 17:58
درود دوستان من قصد دارم برای ماشینم لاستیک بخرم .ماشینم پراید صبا لاستیک های که روش هستند دانلوپ 175 هست . ماشینم حتی تو دسن انداز های کوچک هم صدا میده یعنی ضربه به جلو داشبورد میخوره ولی وقتهای که لاستیک کم باد هست بهتره و زیاد ضربه احساس نمیشه. حالا میخام لاستیک بخرم موندم چه برندی بگیرم . اول از همه میخام نرم نرم باشه که تو دست انداز ها جلوبندی رو نابود نکنه تو ترمز گیری عالی تو سرعت بالا صدا نده. گلش هم خوشگل باشه و 175. مارک های که مدنظرم هست . شهر اصفهان

1.رودستون کره مدل CLASS_PREMIERE2
2.نکسن و لی نمیدونم کدوم مدل گلش قشنگ تره
3.بریجستون
4. کومهو
5.هانکوک مدل black-bird
6.
یوکوهاما

دوستان متخصص لطفا راهنمایی کنند ممنون.

Pourya-pc
08-05-2014, 17:14
درود دوستان من قصد دارم برای ماشینم لاستیک بخرم .ماشینم پراید صبا لاستیک های که روش هستند دانلوپ 175 هست . ماشینم حتی تو دسن انداز های کوچک هم صدا میده یعنی ضربه به جلو داشبورد میخوره ولی وقتهای که لاستیک کم باد هست بهتره و زیاد ضربه احساس نمیشه. حالا میخام لاستیک بخرم موندم چه برندی بگیرم . اول از همه میخام نرم نرم باشه که تو دست انداز ها جلوبندی رو نابود نکنه تو ترمز گیری عالی تو سرعت بالا صدا نده. گلش هم خوشگل باشه و 175. مارک های که مدنظرم هست . شهر اصفهان

3.بریجستون
4. کومهو
5.هانکوک مدل black-bird
6.
یوکوهاما

من اول فابریک کویر 165 داشتم و 80 هزارتا باهاش رفتم و راضی بودم تا اینکه هانکوک 175 کره انداختم ، خیلی نرم و عالیه ، مقاومتش خوبه و توی دست اندازها نمیکوبه ، روی آسفالت هم نرم و بی صداست به هندلینگ ماشین هم کمک خوبی کرده .
کومهو هم مشابه هانکوک هست .
بقیه برند ها رو نمیدونم فقط تجربه این لاستیک رو داشتم .

scorpionb
09-05-2014, 09:12
[QUOTE=Pourya-pc;8215106]
من اول فابریک کویر 165 داشتم و 80 هزارتا باهاش رفتم و راضی بودم تا اینکه هانکوک 175 کره انداختم ، خیلی نرم و عالیه ، مقاومتش خوبه و توی دست اندازها نمیکوبه ، روی آسفالت هم نرم و بی صداست به هندلینگ ماشین هم کمک خوبی کرده .

ممنون دوست عزیز از پاسخت. دوستان دیگر لطف میکنن اگه برند های دیگه استفاده میکنند نظر بدن.

Qatel
09-05-2014, 14:35
سلام

دیشب 4 تا رینگ 5 پره سمندی گرفتم به مبلغ 640 تومن
با پیچ و مهره و والف کامل ، بنظرتون قیمتش خوبه یا تو پاچمون کرده ؟
یه جا رفتم میگفت 750 چند جا پرسیدم گرون تر گفتن
یکی گفت پیچ و مهره چرخ های فابریک سمند بهش میخوره
نیازی نبود بخری ضد حال خوردم چون بدون پیچ به من 600 گفت

Qatel
09-05-2014, 14:36
به نظرتون پیچ هایی که خریدم رو پس بدم ؟
پیچ های فابریک میخوره ؟

hossein.az
09-05-2014, 21:11
سلام

قیمتش مناسبه البته من قبل عید برای کسی 550 گرفتم
احتمالا گرونتر شده ولی قیمتش خوبه
برای اون شخص هم پیچ نگرفتم و با فابریک انداختم
مال خودمم فقط روشو سمباده زدم که زرد نباشه ,حدود 6 ماهم میشه زیر ماشینه
باید میزون بسته بشه که فرمون نزنه ,البته فروشنده به زور میخواست بهم پیچ رینگ اسپرت بده که چرخ در میره فلان میشه و بهمان

hossein.az
09-05-2014, 21:13
پیچ های فابریک میخوره ؟

بسته به نظر خودتونه
اما من اگه باشم 40 پول پیچی که دارمو نمیدم

♥ NiloofaR ♥
09-05-2014, 21:17
پیچ های فابریک میخوره ؟
پیچ های فابریک میخوره
ولی نگهشون دار
پیچ های فابریک رنگشون تو ذوق میزنه
و اینکه حالا چطور رینگ فابریکی گرفتی؟!

hossein.az
09-05-2014, 21:22
[QUOTE=Pourya-pc;8215106]

ممنون دوست عزیز از پاسخت. دوستان دیگر لطف میکنن اگه برند های دیگه استفاده میکنند نظر بدن.
روی پراید نکسن داشتم برخلاف تعریف هایی که بعضا ازش میشه بنظرم اصلا مناسب نیست
البته گل جهت دار 8تی بود ,بی نهایت مشکل سر خوردن توی زمستان داشت
اما در جاده و به خصوص مواقعی که گرم میشه نرم بطوری که نرمتر از بقیه مدلهاست

کومهو و هانکوک را توصیه میکنم ,لاستیک های تنرم و خوبی است و چسبندگی مناسبی داره
بریجستون دقیق نمیدونم ولی تا این حد میدونم لاستیکش به نسبت بقیه خیلی خشکتره البته مدلهایی که در ایران هست
رودستون لاستیک بسیار نرم و سخت کاریه
میشلن بین تمام لاستیک ها فوق العادست اما قیمتش خیلی بالاست
از ایرانی ها هم بارز و پزد

در کل با تمام شرایط کومهو و رودستون را مناسبتر میدونم و در وحله اول رودستون

♥ NiloofaR ♥
09-05-2014, 21:26

3.بریجستون
4. کومهو
5.هانکوک مدل black-bird
6.
یوکوهاما

بدون هیچ شکی یوکوهاما A539
خوشگل تر از این گل و چسبنده تر از این لاستیک پیدا نمیکنی توی برند هایی که گفتی
ژاپنی هست و بسیار هم نرم
فقط تاکید میکنم حتما به تاریخ ساختش دقت کن ;)

mohsenjxj
09-05-2014, 22:01
پیچ های فابریک میخوره ؟
سلام دوست عزیز بنظر من به ریسکش نمیارزه شما که اینهمه برا ماشین هزینه میکنی، فقط به خاطر 40 تومن اون پیچ هارو پس بدی و فکر خودتو خراب کنی. چون من خودم تو نمایندگی ایرانخودرو از یکی شنیدم قبلا بعلت اینکه رینگ های اسپورت پیچشون مهره نداشت باعث شده تو جاده چرخشون در بره و ...
راستی شما مطمئن هستی که این رینگ ها اصل شرکتی هستن و اینکه آیا جنس قلابیشون هم تو بازار هست یا نه؟
اگه ممکنه آدرس دقیق اونجایی را که رینگ ها رو گرفتی برام بفرست.
ممنون:n16:

a_rudi
09-05-2014, 22:53
سلام

600 خوبه فکر میکردم بشتر باشه.

پیچ فقط ظاهری هست از نظر فیزیکی باری که تحمل میکنه فرقی نداره رینگ فولادی یا آلومینیومی. وزن رینگ فولادی با لاستیک و قالپاق برابر رینگ آلومینیومی هستش.

پیچ رو پس بده. البته اگر ظاهر کار برات مهمه پیچ های اسپرت رو رینگ ها. رینگهای خودتم بفروش بره چون دیگه اینا رو بعدها در بیاری کسی قیمت مناسب نخواهد خرید.

Qatel
09-05-2014, 23:44
سلام دوست عزیز بنظر من به ریسکش نمیارزه شما که اینهمه برا ماشین هزینه میکنی، فقط به خاطر 40 تومن اون پیچ هارو پس بدی و فکر خودتو خراب کنی. چون من خودم تو نمایندگی ایرانخودرو از یکی شنیدم قبلا بعلت اینکه رینگ های اسپورت پیچشون مهره نداشت باعث شده تو جاده چرخشون در بره و ...
راستی شما مطمئن هستی که این رینگ ها اصل شرکتی هستن و اینکه آیا جنس قلابیشون هم تو بازار هست یا نه؟
ممنون:n16:

سلام

پشت رینگ علامت استاندارد ایران و نوشته Made in iran حک شده
بنده طبق تحقیقی که داشتم و به گفته فروشنده این مدل 5 پره ها تولید یه کارخونست
یا چینیه به اسم ایران حک شده یا هم اینکه ایرانیه
من دیدم رنگ و لعاب خوبی دارن خرید کردم

Qatel
10-05-2014, 00:06
موافقم پیچ هارو نگه میدارم حالا من خرج کردم 40 تومن هم روش
جای دیگه 680 700 بدون پیچ قیمت دادن

a_rudi
10-05-2014, 13:06

عالیه پش
مبارکه لاستیک هانکوک یا کومهو یا یزد تایر پهنا 205 بنداز سالار میشه سمندت

--------------------------------
▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

mohsenjxj
10-05-2014, 17:09

Qatel
10-05-2014, 21:38
عالیه پش
مبارکه لاستیک هانکوک یا کومهو یا یزد تایر پهنا 205 بنداز سالار میشه سمندت

ممنون
من نظرم رودستون هستش گل قشنگ و ظاهر مناسبی داره از چند نفر لاستیک فروش پرسیدم گفتن رودستون خوبه
کومهو هم میگن خوبه حالا ببینم چی میشه

Qatel
10-05-2014, 21:45

اصفهان ، خیابان صغیر
دم سه راه صغیر میشه رو به روی هیئت کربلایی ها ، آدرسش خیلی رنده
با رفیقم رفتم انقدر عجله کرد یادم رفت کارت مغازه و شماره تلفن ازش بگیرم

satorabi
10-05-2014, 22:11
سلام دوستان .
فنر کمک ماشین من شکست و یک سرش گیر کرد روی لاستیک و دو حرکت یک لایه عمیق از لاستیک رو خورد .
لاستیک بریجستون تقریبا یک سال بیشتر کار نکرده و آج های آن کاملا نو است .
با توجه به عکس به نظرتون نیاز به تعویض داره ?[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my HTC One using Tapatalk

satorabi
10-05-2014, 22:12

♥ NiloofaR ♥
10-05-2014, 22:30

خطی که انداخته عمیق تر از خطی هست که بین عاج های لاستیک هست؟!
چه حرکت ناجوانمردانه ای هم کرده :n04:

satorabi
10-05-2014, 22:51
بله به طرز فاحشی عمیق تر است . ولی باز هم تصمیم گیری برای عوض کردنش کار راحتی نیست . همین سایز لاستیک با برند کومهو 790 قیمت دارد

♥ NiloofaR ♥
10-05-2014, 23:07
بله به طرز فاحشی عمیق تر است . ولی باز هم تصمیم گیری برای عوض کردنش کار راحتی نیست . همین سایز لاستیک با برند کومهو 790 قیمت دارد

اگه اینطور هست که شما میگین پس مسلما رانندگی کردن باهاش ریسک خیلی زیادی خواهد داشت
اگه تصمیم به استفاده شد مطمئنن خودتون هم میدونین ولی بندازین یکی از چرخ های عقب

hossein.az
10-05-2014, 23:51
سلام دوستان .
فنر کمک ماشین من شکست و یک سرش گیر کرد روی لاستیک و دو حرکت یک لایه عمیق از لاستیک رو خورد .
لاستیک بریجستون تقریبا یک سال بیشتر کار نکرده و آج های آن کاملا نو است .
با توجه به عکس به نظرتون نیاز به تعویض داره ?[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه جايي از لاستيك پارگي نداره و قاچ و شكاف ننداخته
احتياج به تعويض نداره
ولي براي احتياط بيشتر بندازيت عقب
البته اگه آپاراتي توصيه كرد ميتونيد از تويوپ هم استفاده كرد

satorabi
11-05-2014, 09:22
بله احتمالا بندازم عقب و فقط برای محکم کاری لعنتی مجبورم کلی پول لاستیک بدم .
منظورتون اینه که لاستیک بدون تیوپ را تبدیل کنم به تیوپ دار ?!

a_rudi
11-05-2014, 21:06
بله احتمالا بندازم عقب و فقط برای محکم کاری لعنتی مجبورم کلی پول لاستیک بدم .
منظورتون اینه که لاستیک بدون تیوپ را تبدیل کنم به تیوپ دار ?!

میشه مشکلی نداره بعدش هم لاستیک رو بالانس کنید دوباره

hossein.az
11-05-2014, 21:31
تغییر در ابعاد رینگ و تایر خودرو ؛ خوب یا بد؟
تب تغییر در ابعاد رینگ و تایرهای خودرو مدتی است در ایران شایع شده است و نشانه های آن را می توان در انبوه خودروهای پارک شده در مقابل مغازه های فروش رینگ و تایر و البته در سطح شهرها دید. مالکین این خودروها معتقدند با این تغییرات کارایی خودرو ارتقاء پیدا می کند اما در مقابل عده ای این تغییرات را غیراصولی و نامناسب می دانند. به همین دلیل در این گزارش به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا تغییر در ابعاد رینگ و تایر برای خودروهای مختلف و به ویژه خودروهای موجود در کشور مفید است و یا باید از آن صرف نظر کرد؟

مزایا؛ از زیبایی خودرو تا پیچیدن بهتر

قبل از اینکه به مشکلات ناشی از استفاده از رینگ های بزرگ تر بر روی خودرو بپردازیم بهتر است از مزایای این کار شروع کنیم تا حداقل آن هایی که اکنون رینگ های 18 اینچی و تایرهای پهن بر روی خودروهای خود نصب کرده اند دچار سرخوردگی نشوند!اولین عاملی که بسیاری را ترغیب به استفاده از رینگ های بزرگ تر می کند بدون شک زیباتر بودن این رینگ ها نسبت به گونه های استاندارد است که البته با کاهش ارتفاع خودرو زیباتر نیز می شود.
به این ترتیب خودرو (حتی اگر یک سدان ارزان قیمت باشد) نمای یک خودروی اسپرت را به خود می گیرد و این دقیقاً چیزی است که بسیاری از خریداران به دنبال آن هستند.استفاده از تایرهای پهن بدون شک نقش موثری در بهبود هندلینگ خودرو دارد و علت این امر هم به طور مستقیم به اصطکاک بالاتر این تایر با سطح آسفالت بازمی گردد. این مسأله در زمان پیچیدن معمولاً خود را به خوبی نشان می دهد و به همین دلیل است که خودروهای اسپرت از تایرهای پهن تر استفاده می کنند. وجود تایرهای پهن باعث بالاتر رفتن شتاب جانبی قابل تحمل توسط خودرو می شود که در خودروهای اسپرت خبر خوبی است. علاوه بر این، وجود یک تایر پهن در محور متحرک باعث می شود محور دیرتر به هرزگردی بیافتد چرا که به دلیل اصطکاک بیشتر تایر با آسفالت نسبت به تایرهایی با عرض کمتر، مقدار نیروی بیشتری پیش از هرزگردی به سطح زمین منتقل می شود و به همین دلیل استفاده از تایرهای عریض تر بر روی محور متحرک خودروهای اسپرت یکی از اصول تولید این خودروها است. در این زمینه البته باید در نظر گرفت جنس تایر نیز بسیار موثر است چرا که تایرهایی با چسبندگی بالا، حتی اگر عرض کمتری نسبت به تایرهای معمولی داشته باشند می توانند عملکرد بهتری را از خود نشان دهند و تمامی مقایسه های ما در این بخش بر این اصل استوار است که تایرها از نظر جنس مواد تشکیل دهنده یکسان هستند.تایرهای عریض تر می توانند مسافت ترمزگیری را نیز کوتاه کنند و این مسأله نیز یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب این تایرها در خودروهای اسپرت است و علت اصلی آن نیز بار دیگر به بالاتر بودن اصطکاک این تایرها با آسفالت نسبت به تایرهای معمولی بازمی گردد. البته در این زمینه نیز محدودیت هایی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت چرا که استفاده از رینگ های بزرگتر به معنی وزن بیشتر و تمایل بیشتر چرخ به دوران است که می تواند مسافت ترمزگیری را حتی افزایش دهد و به همین دلیل در این زمینه باید با احتیاط عمل کرد.متأسفانه مزایای استفاده از رینگ های با قطر بیشتر و تایرهای پهن تر چندان زیاد نیست و این دقیقاً جایی است که دردسرهای مالکین این خودروها آغاز می شود.

مشکلات و معایب

در مقابل مزایای گفته شده، مشکلاتی که به دنبال تغییر در ابعاد رینگ و تایر برای خودرو ایجاد می شود بسیار بیشتر است و به همین دلیل شاید بسیاری باید در تصمیم خود برای این تغییرات تجدیدنظر کنند.اولین مشکلی که با این تغییرات بروز می کند نه فنی، که مالی است! رینگ ها و تایرهای بزرگ گران قیمت تر هستند و خرید یک ست کامل آن ها می تواند هزینه بالایی را به دنبال داشته باشد. به علاوه با بالا رفتن سایز رینگ، معمولاً یافتن تایر مناسب برای آن مشکل تر می شود و قیمت هم افزایش پیدا می کند. ساخت این تایرها در اصول کلی تفاوتی با تایرهای سایز کوچک تر ندارد و قیمت بالاتر آن ها دلیل بر بهتر بودنشان نیست. آنچه این تایرها را گران قیمت تر از تایرهایی با سایز معمولی می کند، تعداد کمتر خریداران آن ها است و به همین دلیل شرکت های تولیدکننده این تایرها نیز هزینه های تولید را بر روی تعداد اندک تولید سرشکن می کنند که در نهایت حاصل آن تایرهایی گران قیمت تر است. به علاوه این تایرها به دلیل اندازه غیرمعمول، معمولاً تولیدکنندگان اندکی دارند و در زمان خرید، دست خریدار برای انتخاب در میان برندهای معتبر چندان باز نیست.
آن ها دلیل بر بهتر بودنشان نیست بلکه مسأله به تعدیل بر کاهش راحتی سرنشینان از دیگر مشکلاتی است که به دنبال تغییر در ابعاد رینگ و تایر رخ می دهد. رینگ های بزرگ تر معمولاً با تایرهای دیواره کوتاه همراه می شوند و دقیقاً همین موضوع است که راحتی سرنشینان را از میان می برد. تایرهای دیواره کوتاه توان جذب ضربات کمتری نسبت به تایرهایی با دیواره معمولی دارند و به همین دلیل بخش عمده ای از ضربات مسیر به سیستم تعلیق و از آنجا به اتاق خودرو منتقل می شود. به این ترتیب نه تنها سطح آسایش سرنشینان کم می شود، بلکه سیستم تعلیق خودرو نیز تحت فشار قرار می گیرد که لزوم تعمیرات دوره ای سریع تر را به دنبال دارد ضمن آنکه اتاق خودرو زودتر به صدا می افتد. رینگ هایی با قطر بیشتر (به جز انواع منیزیمی و اخیراً فیبرکربن که بسیار گران قیمت هستند) معمولاً سنگین تر از رینگ های عادی بوده و این مسأله نیز باعث کاهش توان سیستم تعلیق می شود. تمام وزن خودرو بر روی سیستم تعلیق قرار داد اما در این بین وزن رینگ و تایرها بر «روی» سیستم تعلیق نیست بلکه از آن «آویزان» شده است و به همین دلیل با بالا رفتن این وزن، توانایی سیستم تعلیق در نگه داشتن درست خودرو بر روی زمین کمتر می شود.شتابگیری خودرو نیز با استفاده از رینگ های بزرگ تر و سنگین تر تحت تأثیر منفی قرار می گیرد و به این ترتیب خودروهای با رینگ های بزرگ تر (و سنگین تر) شتاب گیری کندتری نسبت به خودرویی با رینگ های استاندارد دارند. مصرف سوخت نیز دیگر پارامتری است که استفاده از تایرهای بزرگ تر بر آن تأثیر منفی دارد. به نظر می رسد باید در تصمیم خود برای خرید یک ست رینگ و تایر بزرگ تجدیدنظر کنید اما این ها هنوز تمام مشکلات نیست. با استفاده از تایرهای پهن تر، فرمان خودرو سفت تر می شود که به دلیل اصطکاک بیشتر تایر با زمین، امری طبیعی است. شاید به نظر برسد در فرمان هایی با نیروی کمکی (هیدرولیک و یا برقی) بتوان از این مسأله صرف نظر کرد اما واقعیت آن است که حتی در این خودروها هم لزوم اعمال نیروی اضافه بر روی فرمان حس می شود ضمن آنکه این کار به معنی فشار بیشتر به سیستم فرمان و نیاز به تعمیرات دوره ای بیشتر است. علاوه بر این ها برگشت فرمان در این خودروها به سرعت خودروهای استاندارد نیست. تغییر در ابعاد رینگ و تایر در صورتی که قطر کلی را از حالت استاندارد خارج کند موجب اختلال در عملکرد نشانگر سرعت می شود چرا که در این زمان با هر بار چرخیدن چرخ، مسافت بیشتری طی می شود در حالی که این تعداد دوران چرخ را شمارش می کنند و با در نظر گرفتن قطر استاندارد، عدد مربوط به سرعت را نشان می دهد.

پا گنده ها در آزمون عملی

نشریه معتبر Car and Driver آمریکا، برای بررسی عملی تأثیر استفاده از رینگ های بزرگ تر و تایرهای عریض تر، آزمونی عملی را ترتیب داد که نتایج آن می تواند در تصمیم بسیاری از خریداران خودرو در تغییر سایز رینگ و تایر نقش داشته باشد.برای این منظور یک دستگاه فولکس واگن گلف 2010 با موتور 2.5 لیتری و گیربکس اتوماتیک انتخاب شد. رینگ استاندارد این خودرو 15 اینچی با تایرهای 195 است اما برای بررسی تأثیر تغییر در سایز رینگ و تایر، از رینگ های 16، 17، 18 و 19 اینچی بر روی آن استفاده و با هر رینگ، در آزمون های مختلفی شرکت کرد.

جزییات نتایج به دست آمده نشان می دهد:

- با تغییر در سایز تایرها، شتاب خودرو کاهش پیدا می کند به گونه ای که با تایرهای 19 اینچی، شتاب سه دهم ثانیه کندتر از تایرهای 15 اینچی است.
- زمان طی مسافت یک چهارم مایل نیز با رینگ های بزرگ تر، اندکی بیشتر است.
- مسافت لازم برای توقف خودرو به میزان اندکی با افزایش سایز رینگ و استفاده از تایرهای پهن تر کم می شود. در این زمینه باید در نظر داشت وزن رینگ و تایرها با افزایش سایز، بیشتر شده است.
- مصرف سوخت خودرو با افزایش سایز رینگ بالاتر رفته است.
- شتاب جانبی خودرو با استفاده از رینگ های بزرگتر به میزان 0.05g بهبود یافته است.
- برای یکسانی در نتایج، تمامی تایرها از یک شرکت تأمین شده است و رینگ ها نیز (غیر از نمونه 15 اینچی که استاندارد بود) از یک تولیدکننده خریداری شده بود.

جمع بندی

با در نظر گرفتن تمام پارامترها خریدار باید دست به انتخاب دشواری بزند چرا که از یک سو زیبایی خودرو و البته توانایی بهتر در پیچیدن، در مقابل انبوه مشکلات و هزینه های افزایش سایز تایر قرار می گیرد.به عنوان یک جمع بندی، شاید بتوان افزایش یک سایز به تایر را با وجود مشکلات، قابل قبول ارزیابی کرد اما در مجموع برای بسیاری از خودروهای تولید داخل، تغییر بیش از یک سایز در ابعاد رینگ و تایر، تنها مشکلات مالک را افزایش می دهد و به همین دلیل توصیه می شود خودرو را از حالت استاندارد خارج نکنید.

scorpionb
12-05-2014, 11:49
درود دوستان من تصمیم گرفتم بین این برند ها یکیشو انتخاب کنم و برای ماشینم لاستیک بخرم ماشینم پراید صبا. الویت اولم

1. هانکوک مدل ventus-v2
2.هانکوک بلک برد
3.مکسس مدل MAAS
3.مکسس مدل MARauder II -MAS2
4.یوکوهما َa539 m و یا مدل parada_spec
5.اخرین گذینم رودستون classe premier

دوستان باتجربه لطف کنن نظر بدن کدومشون از لحاظ نرم واین که تو دست انداز ها نمیکوبه مناسب تره.

scorpionb
12-05-2014, 11:55
درود دوستان من تصمیم گرفتم بین این برند ها یکیشو انتخاب کنم و برای ماشینم لاستیک بخرم ماشینم پراید صبا. الویت اولم

1. هانکوک مدل ventus-v2
2.هانکوک بلک برد
3.مکسس مدل MAAS

دوستان باتجربه لطف کنن نظر بدن کدومشون از لحاظ نرم واین که تو دست انداز ها نمیکوبه مناسب تره.

hossein.az
12-05-2014, 13:20

1. هانکوک مدل ventus-v2
2.هانکوک بلک برد
3.مکسس مدل MAAS

نظر من روی دو مورد اول
به نظرم بلک برد هانکوک گلش قشنگتره

Qatel
12-05-2014, 17:21
سلام به همه

بلخره امروز ماشین رو تحویل گرفتم
لاستیک زیرش گلدستون بنظرتون خوبه ؟
لاستیک گلدستون چقدر می ارزه ؟
چند میخرن ازم ؟

Qatel
12-05-2014, 18:46
رفتم سراغ یکی بهم گفت لاستیکای خودتو 400 بر میدارم رینگ و قالپاقا 150 که رو همدیگه میشه 550
لاستیک رودستون 205 هم گفت جفتی 470 قیمتش خوبه ؟

Qatel
12-05-2014, 19:45
راستی ضبط رو ماشین نیست متاسفانه
آیا ضبط فابریک سمندی توی بازار گیر میاد ؟
مارک سی دی سمند شرکتی چیه و چند قیمته ؟

hossein.az
12-05-2014, 21:17
سلام به همه

چند میخرن ازم ؟

حتما لاستيك عوض كنيد تا نو هستند بهتر ميخرند

hossein.az
12-05-2014, 21:20
رفتم سراغ یکی بهم گفت لاستیکای خودتو 400 بر میدارم رینگ و قالپاقا 150 که رو همدیگه میشه 550
لاستیک رودستون 205 هم گفت جفتی 470 قیمتش خوبه ؟

قيمتهاش مناسبه
خريد كنيد

♥ NiloofaR ♥
12-05-2014, 22:27
سلام به همه

چند میخرن ازم ؟
اگه بودجه دارین و حساسین عوض کنین
وگرنه بذارین صاف بشه
ماشین چی هست؟!
سوال در مورد پخش هم جاش اینجا نیست
و یه لطفی میکنین سوال هاتون رو در یک پست مطرح کنین؟
جواب دادن بهش راحته

Qatel
13-05-2014, 08:01
اگه بودجه دارین و حساسین عوض کنین
وگرنه بذارین صاف بشه
ماشین چی هست؟!
سوال در مورد پخش هم جاش اینجا نیست
و یه لطفی میکنین سوال هاتون رو در یک پست مطرح کنین؟
جواب دادن بهش راحته

ماشین سمند
رینگ 5 پر براش گرفتم همون رینگ هایی که توی چند صفحه قبل عکسش رو گذاشتم
رینگ و قالپاق فابریک خیلی افتضاح و زشته برای همین تصمیم به تعویض گرفتم
اگر ماشینم پارس بود دست به فابریک نمیزدم چون من عادت ندارم ماشین رو دستکاری کنم
بله ممنون

mohsenjxj
13-05-2014, 10:03
ماشین سمند
بله ممنون
سلام ضبط ماشین را چیکار کردی؟

mohsenjxj
13-05-2014, 10:40
کارشناسان محترم تاپیک لطفا بفرمایید ارتفاع لاستیک 185/65/15 از لاستیک 205/60/15 بیشتر هست یا نه؟
چون تو اولی فاق 65 و دومی 60 هست؟
بخاطر این پرسیدم که اگه لاستیک فابریک ماشین را عوض کنیم و لاستیک 205 بندازیم یعنی پهنترش کنیم تو ارتفاع ماشین (حتی بمقدار خیلی کم) تاثیر داره؟

a_rudi
13-05-2014, 13:46
کارشناسان محترم تاپیک لطفا بفرمایید ارتفاع لاستیک 185/65/15 از لاستیک 205/60/15 بیشتر هست یا نه؟
چون تو اولی فاق 65 و دومی 60 هست؟
بخاطر این پرسیدم که اگه لاستیک فابریک ماشین را عوض کنیم و لاستیک 205 بندازیم یعنی پهنترش کنیم تو ارتفاع ماشین (حتی بمقدار خیلی کم) تاثیر داره؟

بله بيشتره اما نه خيلي

در حقيقت قطر کلي چرخ افزايش پيدا ميکنه اما در حد 2 ميليمتر اصلا و ابدا مهم نيست

Qatel
13-05-2014, 17:59
سلام ضبط ماشین را چیکار کردی؟

سلام
هیچی دیگه یارو نمایندگیه گفت بعدن 100 تومن بهت میدن ، حالا کی بدن خدا میدونه
حالا پنجشنبه میرم لاستیک و ضبط و یه سری وسایل میخرم میندازم روش
ضبط در حد 150 200 فلش خور فابریک میندازم

♥ NiloofaR ♥
13-05-2014, 18:19
بله بيشتره اما نه خيلي

در حقيقت قطر کلي چرخ افزايش پيدا ميکنه اما در حد 2 ميليمتر اصلا و ابدا مهم نيست
ارتفاع لاستیک 185 بیشتره؟!
205 که بیشتره
کلا 2 پهلو جواب دادی :دی

ماشین سمند
بله ممنون
مبارکه
پس لاستیک هارو عوض کن دیگه
چون لاستیک 185 هست فابریک اگه اشتباه نکنم
اصلا زیبایی ندارن روی رینگ اسپرت و حتی زشت هم میشن
نظرم روی لاستیم 195 هست اگه خواستین بگیرین
گلدستون هم لاستیک زیاد جالبی نیست
میبینین بعد از یه مدت یا پله میکنن یا بر اثر کوچیک ترین ضربه ای جداره داخلی لاستیک دچار پارگی میشه و قلمبه ای از لاستیک بیرون خواهد زد
ولی چند جا بپرسین شاید لاستیک خودتون رو بهتر هم خریدن

Qatel
13-05-2014, 18:27
205 که بیشتره

مبارکه
میبینین بعد از یه مدت یا پله میکنن یا بر اثر کوچیک ترین ضربه ای جداره داخلی لاستیک دچار پارگی میشه و قلمبه ای از لاستیک بیرون خواهد زد

بله همینطوره بنده نظرم 205 رودستون هستش
احسنت خانم شما اطلاعت در مورد ماشین خوبه

a_rudi
13-05-2014, 20:46
205 که بیشتره

مبارکه

افزایش پیدا میکنه یعنی چی دوست من؟؟؟؟
فرمودن لاستیک رو با این مدل عوض کنیم ارتفاع چی میشه.
عرض کردم افزایش پیدا میکنه و توضیح هم در ادامه بیان شد.
رو رینگ فابریک لاستیک 205باضریب60 بندازید بسیار عالی میشه

Lofty
13-05-2014, 22:40
185/65/14 سایز فابریک پژو
205/60/14 رینگ فابریک و تایر پهن
195/55/15 رینگ یک شماره بزرگتر و لاستیک جهت مچ کردن با سایز فابریک
00/00/16
00/00/17

تغییرات دیگر در اعداد بالا باعٍث اختلاف زیاد از سایز فابیرک خواهد شد . که مشکلات خاص خودشو دارد

Lofty
13-05-2014, 22:41
در مورد فاق و پهنا
185/65/14 محیط چرخ 596.1 mm
205/60/14 محیط چرخ 601.6 mm
اختلاف محیط
5.5 = 59.1 - 601.6

---------------------------------------
185/65 فاق 120.25 mm
205/65 فاق 123.00 mm

اختلاف فاق 2.75 mm
-----------------------------------------

پهنای بیشتر لاستیک و رینگ اسپورت
مزایا :
چسبندگی و هندلینگ بهتر ( در پیچها و جاده ) و
اطصکاک بیشتر و قدرت ترمز گیری بهتر - ,
زیبایی ظاهری ماشین

معایب :
شتاب اولیه افت خواهد کرد انگار ماشین سنگین شده
آسیب پذیری بیشتر جلوبندی با مرور زمان -
قدرت مانور کمتر داخل شهر (سفتی فرمان )-
ناهماهنگی icu در صورت عدم تنظیم -
ناهماهنگی abs -
مهمتر از همه پول و هزینه -
=======================
در صورت تمایل به تعویض رینگ سایز بزرگ و تایر پهن حتما اطلاعات بگیرید خصوصا از سایتهای اینترنتی نه از فروشنده ها و بعد با آدم کار بلد وارد معامله شوید و دوستان افست رینگ را هم در نظر بگیرید

♥ NiloofaR ♥
14-05-2014, 07:23
افزایش پیدا میکنه یعنی چی دوست من؟؟؟؟
فرمودن لاستیک رو با این مدل عوض کنیم ارتفاع چی میشه.
عرض کردم افزایش پیدا میکنه و توضیح هم در ادامه بیان شد.
رو رینگ فابریک لاستیک 205باضریب60 بندازید بسیار عالی میشه

شما قبل از اینکه پست من رو نقل قول بگیرید بهتر بود پست دوستمون رو میخوندید که نقل قول کرده بودید بعد جواب خودتون بعد پست من رو نقل قول میگرفتید
گفته بودن 185 بیشتر هست یا نه که شما گفته بودین بیشتر هست

hossein.az
14-05-2014, 13:45
شما قبل از اینکه پست من رو نقل قول بگیرید بهتر بود پست دوستمون رو میخوندید که نقل قول کرده بودید بعد جواب خودتون بعد پست من رو نقل قول میگرفتید
گفته بودن 185 بیشتر هست یا نه که شما گفته بودین بیشتر هست

اینجا جای این حرفا نیست
پیغام خصوصی واسه همین وقتاست

♥ NiloofaR ♥
14-05-2014, 14:42
با عرض پوزش از مدیران و ناظرین عزیز

اینجا جای این حرفا نیست
پیغام خصوصی واسه همین وقتاست
اول از همه اینکه شما خودت میتونستی همین پست رو به صورت پ .خ به من گوش زد کنین
دوم اینکه من خودم از نویسنده های قوانین این انجمن هستم و فکر نمیکنم لازم باشه شما به من گوشزد کنین
و آخر همه اینکه هر موقع شما به عنوان کاربر فعال انجمن و بخصوص انجمن اتومبیل یاد گرفتین که 2 تا پست پشته سره هم نباید بدین اونوقت شاید در مورد اینکه جایه چی کجاست یه صحبتی با هم داشتیم

185/65/14 سایز فابریک پژو
205/60/14 رینگ فابریک و تایر پهن
195/55/15 رینگ یک شماره بزرگتر و لاستیک جهت مچ کردن با سایز فابریک
00/00/16
00/00/17
تغییرات دیگر در اعداد بالا باعٍث اختلاف زیاد از سایز فابیرک خواهد شد . که مشکلات خاص خودشو دارد

متاسفانه سایز 195/55/15 خیلی سخت گیر میاد
الان رو اطلاع ندارم ولی زمانی که پارس های ELX اومدن رینگ های 15 اشون با لاستیک 195/60/15 به بازار اومدن
با این حال با رینگ 16 هم میشه لاستیکی رو انتخاب کرد که انحراف معیاری از سایز اصلی خودرو نداشته باشه ولی باز هم شرایط خاصه خودش رو خواهد داشت

شتاب اولیه افت خواهد کرد انگار ماشین سنگین شده
فرمایشتون صحیح هست ولی این در صورتی خواهد بود که قطر کلی چرخ افزایش پیدا کرده باشه
وگرنه داریم الان رینگ بزرگتری که با لاستیکی مچ شده که باعث شتابی تر شدن خودرو هم شده باشه به دلیل کاهش قطره چرخ ;)

a_rudi
14-05-2014, 15:05
سر زدن به سایت زیر در اغلب موارد مشکلات دوستان رو در مورد رینگ و لاستیک برطرف میکنه

Qatel
14-05-2014, 22:07
شماها چقدر سر چیزهای پیش پا افتاده جر و بحث میکنید
من به اندازه کافی امروز با عوامل ایران خودرو داد و بیداد کردم
یک هفتست ماشین اومده به من زنگ نزدن تا اینکه خودم قبل تعطیلی زنگ زدم و حویا شدم ، گفتن آقا ماشینت اومده !
گفتم خسته نباشید یعنی اگه من زنگ نمیزدم شما نباید اطلاع بدین ؟
نگو ماشین 1 هفته ایران خودرو بوده ...!
هیچی دیگه تحویل گرفتم گفتم پلاک رو بدین ؟
گفتن پلاکت بعد تعطیلی چهارشنبه میاد
گفتم اوکی من چهارشنبه میام واسه پلاک
امروز رفتم نمایندگی گفتن آقا اشتباه شده سند واسه ماشین صادر نشده این ماشین پلاک نداره ...! :|
عصبانی شدم سوئیچ رو پرتاب کردم روی میز منشی گفتم ماشین رو نمیخوام حالا هم میرم ازتون شکایت میزنم ، ماشین رو هم نمیخوام
این هم از داستان امروز ما و ایران خودرو

a_rudi
14-05-2014, 22:33
شماها چقدر سر چیزهای پیش پا افتاده جر و بحث میکنید
من به اندازه کافی امروز با عوامل ایران خودرو داد و بیداد کردم
یک هفتست ماشین اومده به من زنگ نزدن تا اینکه خودم قبل تعطیلی زنگ زدم و حویا شدم ، گفتن آقا ماشینت اومده !
گفتم خسته نباشید یعنی اگه من زنگ نمیزدم شما نباید اطلاع بدین ؟
نگو ماشین 1 هفته ایران خودرو بوده ...!
هیچی دیگه تحویل گرفتم گفتم پلاک رو بدین ؟
گفتن پلاکت بعد تعطیلی چهارشنبه میاد
گفتم اوکی من چهارشنبه میام واسه پلاک
امروز رفتم نمایندگی گفتن آقا اشتباه شده سند واسه ماشین صادر نشده این ماشین پلاک نداره ...! :|
عصبانی شدم سوئیچ رو پرتاب کردم روی میز منشی گفتم ماشین رو نمیخوام حالا هم میرم ازتون شکایت میزنم ، ماشین رو هم نمیخوام
این هم از داستان امروز ما و ایران خودرو

داداش اگه مطمنی ماشین خودته یه نقاش ببر نمایندگی و بگو چک کنه مبادا صدمه ای به ماشین زده باشن و بخوان بپیچونن
واگر مطمن شدی ماشین خودته تحویل بگیر ببر خونه نذار اونجا بمونه

a_rudi
14-05-2014, 22:34
جهت اطلاع دوستان
لاستیک چینی 185 پراید جفتی 305تومن جنس خوب چین

Qatel
15-05-2014, 06:41
داداش اگه مطمنی ماشین خودته یه نقاش ببر نمایندگی و بگو چک کنه مبادا صدمه ای به ماشین زده باشن و بخوان بپیچونن

نه بعید میدونم این اتفاق افتاده
چون قبل از پایان موعد تحویل ماشین رو دادن
اما میتونستن 1 هفته زودتر ماشین رو بدن ولی اطلاع ندادن
ماشین رو قبل تعطیلی تحویل گرفتم
فقط سوئیچ دنبالم بود
به هر حال گفتن کارشو حل کردیم احتمالا شنبه پلاک میاد

Qatel
15-05-2014, 06:42

چون قبل از پایان موعد ماشین رو تحویل دادن
فقط سوئیچ دنبالم بود

mohsenjxj
15-05-2014, 17:32
چون قبل از پایان موعد تحویل ماشین رو دادن
فقط سوئیچ دنبالم بود
شما دقیقا چندروز بعد از ثبت نام ماشین را تحویل گرفتید که میگید قبل از موعد تحویل ماشین رو دادن؟
ضمنا مگه شما تو سایت ایرانخودرو اون قسمت مخصوص پیگیری خریدها و ... ماشین خودتون را پیگیری نمیکردید که ببینیند دقیقا کی ماشین پلاک و سند خورده و تحویل نمایندگی دادن، تا اینقدر تو نمایندگی بدون اینکه شما خبر داشته باشید نمونه؟

Qatel
16-05-2014, 08:34
شما دقیقا چندروز بعد از ثبت نام ماشین را تحویل گرفتید که میگید قبل از موعد تحویل ماشین رو دادن؟
ضمنا مگه شما تو سایت ایرانخودرو اون قسمت مخصوص پیگیری خریدها و ... ماشین خودتون را پیگیری نمیکردید که ببینیند دقیقا کی ماشین پلاک و سند خورده و تحویل نمایندگی دادن، تا اینقدر تو نمایندگی بدون اینکه شما خبر داشته باشید نمونه؟

من طبق معمول 4 ماهه ثبت نام کردم از طریق سایت ایران خودرو
9500 دادم بعد 1 ماه ودیعه دوم 4 میلیون دیگه دادم و ما بقی پول موقعه تحویل باید پرداخت میشد تاریخ تحویل خودرو 31 / 2 / 93
به قول شما همش تو سایت چک میکردم با یوزر پسوردی که برای ثبت نام بهم دادن
تا اینکه اوایل همین برج SMS اومد گفتن بقیه پول رو بریز بحساب
من همون لحظه رفتم تو سایت پرداخت کردم
و بعد اینکه پول ماشین رو تسویه کردم دیگه نتونستم با یوزر و پسورد وارد سایت بشم ! میزد همچین مشتری وجود نداره
چند بار زنگ زدم ایران خودرو برای پیگیری منشی با کمال بد اخلاقی میگفت سایت خرابه منتظر بروز رسانی باشید و میگفت آقا صبر داشته باشید موعد تحویل شما 1 ماه بعد از تصویه حسابه
تا اینکه 1 هفته دیگه زنگ زدم یه آقا گوشی رو برداشت گفت ماشین شما فاکتور شده ، بهش گفتم پس برای پیگیری چرا نمیتونم با یوزر پسورد وارد سایت شم ؟!
گفت وقتی تسویه حساب میکنی از سایت حذف میشی !
ماشین قبل موعد تاریخ 18 اومده بود تا اینکه بطور اتفاقی بیست و دوم رفتم نمایندگی دیدم ماشین اونجاست
و بقیه ماجرا ...
کلا ایران خودرو بدترین خدمات رو داره من که اصلا راضی نبودم
1 هفته پیش به من SMS دادن کارت طلائی صادر شده برید نمایندگی تحویل بگیرید حتی کارت رو هم ندادن و نه سند دادن نه پلاک و نه هیچی
حالا شنبه باید برم ببینم چی میگن

اما بنده قبلا از سایپا ماشین خریدم خدمات پس از فروشش خیلی بهتره
دم و دقیقه SMS میدن ماشین آمد ماشین رفت :n02: کارت طلائی رسید ، خودشون هم مرتب زنگ میزدن

tonypb
16-05-2014, 17:49
سلام.
دوستان برای پارس رینگ 14 فابریک میخوام کوموهو بگیرم احتمالا.
چه سایزی پیشنهاد میکنید؟
و اینکه الان کوموهو 185 جلوشه که 1 سالشه میخوام بندازم عقب دو تا دیگه واس جلو بگیرم...حالا افزایش سایز کار درستیه یا همون 185 بگیرم؟
لاستیک دیگه ای تو این رنج اگه هست پیشنهاد کنید و اگه حدود قیمت کوموهو و دیگر پیشنهادات هم بگید ممنون میشم.
ممنون

mmf66
16-05-2014, 20:05
سلام.
چه سایزی پیشنهاد میکنید؟
و اینکه الان کوموهو 185 جلوشه که 1 سالشه میخوام بندازم عقب دو تا دیگه واس جلو بگیرم...حالا افزایش سایز کار درستیه یا همون 185 بگیرم؟
لاستیک دیگه ای تو این رنج اگه هست پیشنهاد کنید و اگه حدود قیمت کوموهو و دیگر پیشنهادات هم بگید ممنون میشم.
ممنون

اگه میخوای عقب رو 185 بندازی جلو رو هم 185/65/14 بندازی بهتره
اگرم میتونی 4 تاش رو عوض کنی 205/60/14 بنداز
کومهو ساخت کره لاستیک خوبی هست فقط به تاریخ ساخت دقت کن جدید باشه و گل لاستیک هم ساده و خوب باشه
هانکوک ساخت کره هم خوب هست هر برندی یه خوبی یه بدی داره بستگی به خودتون داره

hossein.az
16-05-2014, 22:01
سلام.
چه سایزی پیشنهاد میکنید؟
ممنون

کومهو سایز 185 جفتی 400 هست
نظر من اینکه سایز 205 یزد که جفتی 340 هست 2 جفت بگیرید و لاستیک هارو کلا عوض کنید
و لاستیک هایی که الان دارید, بفروشید

armin_punisher6
16-05-2014, 22:03
کومهو سایز 185 جفتی 400 هست
نظر من اینکه سایز 205 یزد که جفتی 340 هست 2 جفت بگیرید و لاستیک هارو کلا عوض کنید
و لاستیک هایی که الان دارید, بفروشید

لاستيك ايراني تو پيچ به هيچ وجه مطمئن نيست.

♥ NiloofaR ♥
16-05-2014, 22:25
سلام.
چه سایزی پیشنهاد میکنید؟
ممنون
پیشنهاد میکنم اول از همه خرجه اضافی نکنین
حالا که کوموهو دارین یک جفت دیگه بگیرین
اگه اهله ساده رانندگی کردن هستین که همون واسه جلو یه جفت دیگه بگیرین
اگه نه اهله فرمون دادن های سریع و با سرعت رفتن توی پیچ هستین لاستیک های عقب رو نو و عاج و چسبندگی بیشتر انتخاب کنین و بذارین لاستیک های جلو کارکرده ها باشن

satorabi
17-05-2014, 01:16
پیشنهاد میکنم اول از همه خرجه اضافی نکنین
حالا که کوموهو دارین یک جفت دیگه بگیرین
اگه اهله ساده رانندگی کردن هستین که همون واسه جلو یه جفت دیگه بگیرین
اگه نه اهله فرمون دادن های سریع و با سرعت رفتن توی پیچ هستین لاستیک های عقب رو نو و عاج و چسبندگی بیشتر انتخاب کنین و بذارین لاستیک های جلو کارکرده ها باشن

یعنی واسه هندلینگ خوب لاستیک های عقب مهمتر از جلو است ??

a_rudi
17-05-2014, 08:33

اگر سر پيچها تند ميروني بله لازمه عقب ماشين چسبندگي بالايي داشته باشه. اين خيلي مهمه

armin_punisher6
17-05-2014, 09:59

مهمتر نيست ولي تاثير داره.به نظر من توي هواي باروني و پيچ هاي تند،بريجستون خيلي بهتره.

satorabi
17-05-2014, 11:03
بگذارید یه جور دیگه سوالم رو مطرح کنم
من یهچجفت لاستیک سالم دارم که یه سالی کار کردن . حالا یه جفت دیگه میخوام بخرم . الان جدید ها رو جلو بندازم یا عقب ?
ضمنا تایرها پهن و رینگ ۱۷ است و بله تقریبا تند میرونم و هندلینگ برام مهم است

a_rudi
17-05-2014, 16:16
بگذارید یه جور دیگه سوالم رو مطرح کنم
من یهچجفت لاستیک سالم دارم که یه سالی کار کردن . حالا یه جفت دیگه میخوام بخرم . الان جدید ها رو جلو بندازم یا عقب ?
ضمنا تایرها پهن و رینگ ۱۷ است و بله تقریبا تند میرونم و هندلینگ برام مهم است

بنداز عقب. اگر لاستیکهات کلا کمتر از 50 درصد عاج دارن همه رو بفروش و 4 حلقه نو بخر و بریز زیر ماشین

satorabi
17-05-2014, 18:18
یا علی
میندازیم عقب :)

♥ NiloofaR ♥
17-05-2014, 20:27
یا علی
میندازیم عقب :)

شما که رینگ و لاستیک بزرگتر استفاده میکنین تا حدود زیادی از هرزگردی ماشین میگرین و هندلینگ بهتری خواهید داشت
پس چه بهتر که عقب خودرو هم چسبندگی بیشتری داشته باشه
فکر میکنین لاستیک های جلو چند درصد عاج داشته باشن تقریبا؟!
باید به این هم توجه داشت که بخش عمده وظیفه ترمزگیری خودرو بر روی چرخ های جلو هست و از این موضوع هم نباید قافل بشیم

satorabi
17-05-2014, 21:43
ممنون از راهنمایی های شما دوستان

mohsenjxj
18-05-2014, 22:31
سلام
بنده یه جدولی را تو یه مجله دیدم که اندازه رینگ و لاستیک را رو چند خودرو داخلی بر میزان مصرف و شتاب و ... خودرو نشون میده گفتم شاید به درد بعضی از دوستان بخوره.

mohsenjxj
18-05-2014, 22:43
تفاوت وزن ریگ 15 فولادی با 15 آلومینیومی فابریک شرکتی سمند چقدر هست؟

satorabi
19-05-2014, 14:32
دوستان متاسفانه من لاستیک 2054517 هر جا سوال کردم موجود نداشتن . چون اصرار دارم لاستیک های جلو عوض بشه حتما ، بجز اینکه دو جفت لاستیک 215 بگیرم و چهار چرخ رو عوض کنم تنها راه این است که لاستیک های جلو 215 بندازم و عقب 205 های قدیمی را .
میخواستم نظر شما عزیزان را بدونم که به نظرتون ایراد داره چرخ جلو از عقب پهن تر باشه ?

a_rudi
20-05-2014, 10:40
دوستان متاسفانه من لاستیک 2054517 هر جا سوال کردم موجود نداشتن . چون اصرار دارم لاستیک های جلو عوض بشه حتما ، بجز اینکه دو جفت لاستیک 215 بگیرم و چهار چرخ رو عوض کنم تنها راه این است که لاستیک های جلو 215 بندازم و عقب 205 های قدیمی را .
میخواستم نظر شما عزیزان را بدونم که به نظرتون ایراد داره چرخ جلو از عقب پهن تر باشه ?

معمولا برعكسه عقب پهنتر از جلو هست. گمان نميكنم مشكلي ايجاد بشه ترمز گيري چرخ جلو بهتر ميشه فرمون سفت تر ميشه و ريخت هم بد تر ميشه

satorabi
20-05-2014, 11:17
مرسی .
معایبش بیشتر از مزیتش است پس
باید واسه آخرین تیر شخصا برم شوش و امیرکبیر رو زیر و رو کنم مطمئن شم 205 پیدا نمیشه :-[

a_rudi
20-05-2014, 14:36
مرسی .
معایبش بیشتر از مزیتش است پس
باید واسه آخرین تیر شخصا برم شوش و امیرکبیر رو زیر و رو کنم مطمئن شم 205 پیدا نمیشه :-[

بله درسته جاهاي ديگه هم سر بزن در نااميدي بسي اميد است.
كسي اون لاستيكاي مستعمل رو نخريد از شما؟. اگر اين كار رو بكني 4 حلقه نو ميگيري و تمام.

satorabi
20-05-2014, 14:47
آخه امیدی ندارم به قیمتی که برمیدارند .
حالا برم در محل شاید توفیری شد و به قول شما به قیمت برداشتند و ۴تا هم جدید خریدم :)

mohsenjxj
20-05-2014, 19:32
تفاوت وزن ریگ 15 فولادی با 15 آلومینیومی فابریک شرکتی سمند چقدر هست؟
دوستان نبود جواب

a_rudi
20-05-2014, 23:14
دوستان نبود جواب

گمان نمیکنم خیلی تفاوت داشته باشن
رینگ فولادی و قالپاق در مقایسه با رینگ فابریک اسپرت ایران خودرویی

Pourya-pc
21-05-2014, 11:11
دوستان نبود جواب

مقاومت زیاد ، غیر قابل ارتجاع ( خشک ) و سبکی از خواص آلومنیوم هست ، با توجه به این موضوع میشه یقین داشت که رینگ آلومنیومی سبک تر از فولادیست چون فولاد دقیقا خلاف خواص آلومنیوم را داراست .
محکم ، قابل انعطاف ، ضربه پذیر و سنگین !
با توجه به مجموع خواص و اینکه نمیدونم دقیقا وزنشون چقدر هست فکر میکنم آلومنیوم سبک تر از فولاد است .

a_rudi
21-05-2014, 11:27
مقاومت زیاد ، غیر قابل ارتجاع ( خشک ) و سبکی از خواص آلومنیوم هست ، با توجه به این موضوع میشه یقین داشت که رینگ آلومنیومی سبک تر از فولادیست چون فولاد دقیقا خلاف خواص آلومنیوم را داراست .
محکم ، قابل انعطاف ، ضربه پذیر و سنگین !
با توجه به مجموع خواص و اینکه نمیدونم دقیقا وزنشون چقدر هست فکر میکنم آلومنیوم سبک تر از فولاد است .

درجایی که الان اون سایت متاسفانه خبری ازش نیست دیدم رینگ فولادی و قالپاق تندر 90 رو وزن کرده بود و با رینگ آلومینیومی و بچه رینگ اون مفایسه کرده بود وزنشون رو . دقیقا یکی بود. وزن رینگ 15 اینچ فولادی به همراه قالپاق با رینگ فابریکی آلومینیومی تندر یکی بود

Qatel
21-05-2014, 15:58
دوستان توی خرید لاستبک تاریخ تولید لاستیک مهمه ؟
تا چند وقت از تاریخ تولید گذشته باشه خوبه ؟

Qatel
21-05-2014, 15:59

mohsenjxj
21-05-2014, 16:54
بله خیلی مهمه مخصوصا تو قیمت لاستیک تاثیر داره و بهتره بیشتر از 5 سال از تاریخ تولیدش نگذشته باشه.

onlly 313
22-05-2014, 13:55
سلام
راهنمایی می خواستم برای تعویض رینگ و لاستیک پرشیا lx tu5 می دونید که قدرت موتورش 108 اسب بخاره و تو نظرم رینگ 15 با لاستیک 195 60 15 یا 195 65 15هستش اگه امکان داره بفرمایید مناسب هست یا نه و کدوم یکی؟
سوال بعدیم اینه که طرف رینگ و لاستیک 16 برم یا نه؟
ممنون

Pourya-pc
22-05-2014, 18:10
سلام
راهنمایی می خواستم برای تعویض رینگ و لاستیک پرشیا lx tu5 می دونید که قدرت موتورش 108 اسب بخاره و تو نظرم رینگ 15 با لاستیک 195 60 15 یا 195 65 15هستش اگه امکان داره بفرمایید مناسب هست یا نه و کدوم یکی؟
ممنون

15 65 195 گزینه بهتریه ، فاق بیشتر استحکام و نرمی بیشتری برای ماشین داره .
رینگ 16 هم خوبه به شرطی که لاستیک مناسبش رو ست کنید که یکم سخته چون ارتفاع ماشین هم بهم میخوره
من باشم سایز زیر رو انتخاب میکنم
15 60 205

a_rudi
22-05-2014, 21:36
سلام
ممنون

مبارک باشه ماشین خوبیه.
من سایز 205/55/16 رو پیشنهاد میکنم و رینگ تک سایز نه دوسایز ( اینایی که عقبشون پهنه نخر به درد نمیخوره) روی رینگ فابریک هم 205/60/15 بندازی خوبه

onlly 313
23-05-2014, 00:18
مبارک باشه ماشین خوبیه.
من سایز 205/55/16 رو پیشنهاد میکنم و رینگ تک سایز نه دوسایز ( اینایی که عقبشون پهنه نخر به درد نمیخوره) روی رینگ فابریک هم 205/60/15 بندازی خوبه

15 65 195 گزینه بهتریه ، فاق بیشتر استحکام و نرمی بیشتری برای ماشین داره .
رینگ 16 هم خوبه به شرطی که لاستیک مناسبش رو ست کنید که یکم سخته چون ارتفاع ماشین هم بهم میخوره
من باشم سایز زیر رو انتخاب میکنم
15 60 205
ممنون از پاسختون
سایز 205 60 15 لاستیک یزد تایر اورانوس خوبه یا کومهو همین سایز بخرم؟

Pourya-pc
23-05-2014, 08:05
ممنون از پاسختون

کومهو و رودستون هردو عالی و نرم هستن . البته یزد هم خوبه اما اگر هزینه مهم نیست کومهو کره بندازید

armin_punisher6
23-05-2014, 13:55
ممنون از پاسختون

بدون شك كومهو

mmf66
28-05-2014, 16:07

تاریخ خیلی مهمه و بهتره بیشتر از یک سال نگذشته باشه هر چی کمتر بهتره وگرنه نخرید بهتره

salar_khan
29-05-2014, 22:26
برای پراید سال قبل یه جفت چمپیرو 175 گرفتم که خیلی نرمه و خیلی کم خورده شده.
یه هفته پیش یه جفت دیگه گرفتم 335 ت که ساخت اندونزیه و تاریخ ساختش هفته 5 سال 2014 .
ماشینم خیلی نرم تر شده و ترمز ماشینم معرکه شده، بین هانکوک کره و این مدل مردد بودم که در نهایت همون چمپیرو شد انتخابم.
نظر دوستان در باره چمپیرو چیه؟

alipencia
02-06-2014, 13:01
سلام...دوستان ی جفت لاستیک خارجی برای پراید میخوام...لطفا چند مارک در رنج قیمت ۲۸۰ معرفی کنید...و ی سوال اینکه لاستیک عقب پهن باشه هندلینگ بهتر میشه؟

mmf66
02-06-2014, 13:45
سلام...دوستان ی جفت لاستیک خارجی برای پراید میخوام...لطفا چند مارک در رنج قیمت ۲۸۰ معرفی کنید...و ی سوال اینکه لاستیک عقب پهن باشه هندلینگ بهتر میشه؟
جلو و عقب باید یک سایز باشه چون سایزی که پهن یا باریک باشه ارتفاع هم متفاوت میشه
اگه میخوای خارجی بندازی هانکوک ساخت کره اولین گزینه هست بعدش کوهو ساخت کره منتها قیمتهاشون از 300 یه مقدار بالاتره اگرم میخوای ارزون تر باشه یزد تایر بنداز

میرسیم به سایز 175/60/13 این سایز برای پراید استاندارده و ارتفاع ماشین رو نیم سانت میاره پایین و حالت اسپرت تری میده به ماشین
185/60/13 این سایز هم استاندارده برای پراید و ارتفاع ماشین رو 7 میلیمتر میاره بالا و توگلگیر هم مقدار کمی پرتر میشه

shs_micro2
03-06-2014, 13:47
دوستان سلام
به نظرتون چرا يزد تاير نميفروشه؟دو روزه دنبال يزد و بارز هستم گيرم نمياد.بازار پوكيده.بهنظرتون قيمت ميره بالا؟به نظرتون الان بايد خريد يا نه؟

shs_micro2
03-06-2014, 13:48
دوستان سلام
به نظرتون چرا يزد تاير نميفروشه؟دو روزه دنبال يزد و بارز هستم گيرم نمياد.بازار پوكيده.بهنظرتون قيمت ميره بالا؟به نظرتون الان بايد خريد يا نه؟

kasra2002
03-06-2014, 15:03
از مشکلاتت اقتصادی گرفته تا واردات و کمبود های بودجه ای کارخانه ها رو مجبور به یه سری کار ها می ککنه شاید هم منتظر قیمت جدید و یا فروش سری های قبلی باشند
یزد تایر بسیار خوبیه و همه جا نمیشه پیدا کرد مخصوصا یه سایز های خاص رو
ولی موقع خرید حتما به تاریخ تولیدش دقت کنید و با حرف فروشنده اقدام به خریدنکنید

mmf66
03-06-2014, 15:18
دوستان سلام

کدام شهر هستید مراکز تایر فروشی شهر رو سر زدید چه سایزی میخواهید برای چه ماشینی

تایر فروشی داخل شهر معمولا قیمتهای بالایی میدن باید از جاش و از آدم منصفی خرید کنید من فکر نمیکنم پیدا نشه حتما هست ولی اگر میخواهید سوار شید تا چند سال تایر هانکوک کره خیلی بهتره

shs_micro2
03-06-2014, 23:09
من خودم تاير فروشم.نمايندگي ها گزاشتن تو.كارخونه نميفروشه اونا هم از ترس گرون شدن.نميفروشن.من خودم يزدم.بارز و كوير هست. يزد نه!به نظرتون خيلي ميره بالا؟
اينم ليست قيمت من

mohsenjxj
05-06-2014, 22:42
سلام بچه ها لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه قیمت روز لاستیک بارز و یزد سایز فابریک سمند (185/65/15) چنده؟

Pourya-pc
08-06-2014, 11:57
بارز فابریک : 290.000
یزد فابریک : 280.000

ali2data
08-06-2014, 12:16
سلام آقایون
به نظرتون نکسون و هنکوک و رودستون که همه مال کره باشن کدوم بهتره؟
کسی میتونه با دلیل توضیح بده
ممنونم

ehsan AMD
22-06-2014, 20:36
با عرض سلام به دوستان و استادان.....من یه سمند ef7 تحویل گرفتم و میخوام رینگ و لاستیک رو عوض کنم...رینگ رو همون 5 پرای سورنی میگیرم و در مورد لاستیک چند سوال داشتم::n13:
1. در لاستیک های ایرانی 205 از نظر قیافه و کیفیت کدوم بهتره؟ کویر یا بارز یا یزد
2. در لاستیک های خارجی 205از نظر قیافه و کیفیت کدام؟ کومو یا رودسون یا هانکوک
3.برای این رینگ (همون 5 پرای سورنی) کدام زیبا تره 60 /205 یا 65 /205
و در مجموع از نظر زیبایی چه ستی رو پیشنهاد میکنیید؟
با تشکر از اساتید محترم....:n01:

ehsan AMD
22-06-2014, 20:37
با عرض سلام به دوستان و استادان.....من یه سمند ef7 تحویل گرفتم و میخوام رینگ و لاستیک رو عوض کنم...رینگ رو همون 5 پرای سورنی میگیرم و در مورد لاستیک چند سوال داشتم::n13:
1. در لاستیک های ایرانی 205 از نظر قیافه و کیفیت کدوم بهتره؟ کویر یا بارز یا یزد

hossein.az
22-06-2014, 21:51

مبارک باشه و انشالله همیشه به شادی ازش استفاده کنی

از بین لاستیک های ایرانی فقط لایستیک یزد هست که 205 داره و گلش با n5000 رودستون مطابقت میکنه فقط کمی فرق داره
در لاستیک های خارجی 205 کومهو خوبه اما اکثرا به اسم کره ای فروخته میشند در صورتی که چینی یا تایوانی است و بعد از چند وقت یکسریشون گوشتش باد میکنه
پیشنهاد من هانکوک و رودستون و از بین اینها n5000 رودستون که هم گلش قشنگه هم 4 فصله و گل ریزی داره و توی سرعت ووور ووور نداره

بهترین انتخاب را برای رینگ داری 5 پر ایرانخودرویی بسیار زیباست
در مورد فاق لاستیک هم زیاد فرق نمیکنه 65 کم تر گیر میاد و مدل های خاصی فقط 65 دارند
5 پر دوبل ایرانخودریی هم انتخاب بدی نیست

ehsan AMD
22-06-2014, 21:56
آقا دمت گرم....
فقط قیمتم داری؟ یزد 205 و رودستون n5000 205

مبارک باشه و انشالله همیشه به شادی ازش استفاده کنی

از بین لاستیک های ایرانی فقط لایستیک یزد هست که 205 داره و گلش با n5000 رودستون مطابقت میکنه فقط کمی فرق داره
در لاستیک های خارجی 205 کومهو خوبه اما اکثرا به اسم کره ای فروخته میشند در صورتی که چینی یا تایوانی است و بعد از چند وقت یکسریشون گوشتش باد میکنه
پیشنهاد من هانکوک و رودستون و از بین اینها n5000 رودستون که هم گلش قشنگه هم 4 فصله و گل ریزی داره و توی سرعت ووور ووور نداره

بهترین انتخاب را برای رینگ داری 5 پر ایرانخودرویی بسیار زیباست
در مورد فاق لاستیک هم زیاد فرق نمیکنه 65 کم تر گیر میاد و مدل های خاصی فقط 65 دارند
5 پر دوبل ایرانخودریی هم انتخاب بدی نیست

hossein.az
25-06-2014, 23:04
آقا دمت گرم....
فقط قیمتم داری؟ یزد 205 و رودستون n5000 205

ببخشيد دير جواب دادم
پستتون نديده بودم
رودستون جفتي ٤٦٠
يزد جفتي ٣٤٠تا٣٥٠

جديدا كوير هم يه مدل ٢٠٥ زده گل black hourse
كه گل ريز و قشنگيه ولي نرمي يزد نداره
جفتي ٢٨٠ تومن هم هست

ahmad.021
28-06-2014, 17:25
دوستان سلام
ماشینم سمند EF7 هست و میخوام تقریبا 2 تومن واسه رینگ و لاستیک اسپورت خرج کنم
میدونم پولم کمه ولی میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم با این پول! راستش خودم زیاد از رینگ و لاستیک اطلاع ندارم! چند روز پیش رفتم شوش هرکی یه چیزی میگفت. گیج شدم برگشتم[emoji1]
رینگ سایز 16 بهتره یا 17؟ چه مارکی بخرم که خوش قیمت باشه؟ لاستیک چی بگیرم؟ فاق هرچی کوتاهتر زیباتر!!! سایز 225 یا 205؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

a_rudi
28-06-2014, 19:33
دوستان سلام
ماشینم سمند EF7 هست و میخوام تقریبا 2 تومن واسه رینگ و لاستیک اسپورت خرج کنم
میدونم پولم کمه ولی میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم با این پول! راستش خودم زیاد از رینگ و لاستیک اطلاع ندارم! چند روز پیش رفتم شوش هرکی یه چیزی میگفت. گیج شدم برگشتم[emoji1]
رینگ سایز 16 بهتره یا 17؟ چه مارکی بخرم که خوش قیمت باشه؟ لاستیک چی بگیرم؟ فاق هرچی کوتاهتر زیباتر!!! سایز 225 یا 205؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

بهترین سایز بزرگ که کمترین ضرر رو داشته باشه سایز 16 هست. اما رینگ تک سایز بخر نه دو سایز یعنی عقب رو هم سایز جلو بگیر.
لاستیک 215/55/16 کومهو یا هانکوک

ahmad.021
28-06-2014, 20:07
[QUOTE=a_rudi;8280234]بهترین سایز بزرگ که کمترین ضرر رو داشته باشه سایز 16 هست. اما رینگ تک سایز بخر نه دو سایز یعنی عقب رو هم سایز جلو بگیر.

ممنون که پاسخ دادین دوست عزیز
کومهو جفتی چنده؟ رینگ چی بگیرم؟

a_rudi
28-06-2014, 21:37
[QUOTE=a_rudi;8280234]بهترین سایز بزرگ که کمترین ضرر رو داشته باشه سایز 16 هست. اما رینگ تک سایز بخر نه دو سایز یعنی عقب رو هم سایز جلو بگیر.

ممنون که پاسخ دادین دوست عزیز
کومهو جفتی چنده؟ رینگ چی بگیرم؟

انواع رینگهای تایوانی و چینی درجه یک خوبن. آلمانی و ایتالیایی بهترن.
لاستیک اگر اشتب نکنم جفتی 600

ahmad.021
29-06-2014, 08:24
رینگ OZ کجاییه دادا؟

a_rudi
29-06-2014, 09:21
رینگ OZ کجاییه دادا؟

اصلی اش آلمانیه.
به نظر من گول مارکا رو نخور و تاکید کن چینی درجه یک میخوام تا خدای نکرده او زد چینی درجه یک رو جای آلمانی نخری.

ahmad.021
29-06-2014, 12:19
اصلی اش آلمانیه.
به نظر من گول مارکا رو نخور و تاکید کن چینی درجه یک میخوام تا خدای نکرده او زد چینی درجه یک رو جای آلمانی نخری.

ممنون دادا
بغیر از شوش جای دیگه میشناسین که رینگ و لاستیک به قیمت خوب بفروشن؟
و اینکه از کجا تاریخ تولید لاستیک رو بخونم؟

a_rudi
29-06-2014, 12:50
ممنون دادا
بغیر از شوش جای دیگه میشناسین که رینگ و لاستیک به قیمت خوب بفروشن؟

خیلی سخت میگیرین.....
تاریخ تولید لاستیگ مهمه و به صورت هفته ای از سال روی لاستیک پرس میشه داخل یه بیضی مانند.
مثل 1113
یعنی هفته سیزده سال دوهزاریازده

kasra2002
29-06-2014, 12:54
ممنون دادا

تاریخ تولید لاستیک بصورت یک عدد در قسمت درونی لاستیک یعنی جهتی که درون ماشین قرار میگیره درج میشه و قبل از نصب بخونید که اگه بندازه روی رینگ دیگه ممکنه زیر بار نره برا پس گرفتن
(هفته تولید شده و سال ساخت هست مثلا 2514 یعنی هفته بیست و پنجم از سال 2014) یه چیزی توی این مایه ها

ahmad.021
02-07-2014, 19:12
دوستان من یه اشتباهی کردم و قبل از اینکه رینگ و لاستیک بخرم ارتفاع زدم! الان فاصله لاستیک با گلگیر 2 انگشته. رینگ و لاستیکم هم فابریکه سمند lx هستش
حالا به نظرتون رینگ و لاستیک چه سایزی بگیرم که به گلگیر گیر نکنه؟
مشخصات لاستیک فابریکم 185/65r15

a_rudi
02-07-2014, 20:08
دوستان من یه اشتباهی کردم و قبل از اینکه رینگ و لاستیک بخرم ارتفاع زدم! الان فاصله لاستیک با گلگیر 2 انگشته. رینگ و لاستیکم هم فابریکه سمند lx هستش

فقط پهنا رو زیاد کن قطر رو زیاد نکن

hossein.az
02-07-2014, 22:55

اگر سایز 16 بندازید نسبت به الان بالاتر میاد
اما به خاطر اندازه کوتاه فنرتون و افزایش قطر مجموعه لاستیک و رینگ وقتی کسی سوار ماشین باشه مشکل گیر کردن چرخ در شلگیر های گلگیر خواهید داشت

اگر بخواید 16 بندازید باید ببرید جلوبندی سایزی و دوباره تنظیم انجام بدید ,بیشتر برای عقب تنظیم باید انجام بشه
اما اگر بخواید میتونید با رینگ فقط سایز لاستیک عوض کنید و جلوه ی ماشین از نمای عقب بهتر کنید + هندلینگ و نرمی بیشتر

hossein.az
03-07-2014, 14:42
راهنمای خرید

فعالان بازار لاستیک توصیه می‌کنند به‌منظور انتخاب صحیح رینگ و لاستیک، پس از مطالعه کتابچه راهنمای خودرو، به کاربری ماشینتان توجه کنید. به گفته آن‌ها، در این زمینه به عواملی مثل کاربری استاندارد یا اسپرت، تحمل بار معمولی یا زیاد و غیره باید توجه کنید. معمولاً خودروهایی که از کمپانی خارج می‌شوند دارای لاستیک‌های فابریک با کاربری استاندارد هستند.

برای نمونه روی خودرویی مثل پژو 206، لاستیک و رینگ استاندارد با سایز 14/65/185 نصب شده است. اگر شما می‌خواهید این خودرو را به حالت اسپرت تغییر دهید سایز رینگ و لاستیک متناسب با این کاربری 16/45/205 خواهد بود. عدد 205 پهنای لاستیک به میلی‌متر،45 عرض به میلی مترو 16 قطر رینگ به اینچ را نشان می‌دهد.لازم به ذکر است از آنجایی که نیروی انتظامی نسبت به اسپرت خودروها حساس شده است، مردم کمتر به سراغ رینگ‌اسپرت می‌روند وچندسالی است که استقبال مردم از رینگ و لاستیک‌های پهن و اسپرت کم شده است.

کارشناسان فنی خودرو معتقدند رینگ و لاستیک‌های پهن یا به‌اصطلاح عام ((اسپرت)) زیبایی خاصی به خودرو می‌دهد اما همین لاستیک پهن باعث خشکی حرکت فرمان می‌شود.

گام بعدی در انتخاب لاستیک توجه به نوع فنّاوری تولیدی آن است. به‌طورمعمول لاستیک‌های موجود در بازار در دو نوع بایاس و رادیال است. به گفته کارشناسان، در تولید لاستیک‌های بایاس که از فنّاوری قدیمی برخوردار هستند، از الیاف و رشته‌های نخی استفاده می‌شود. درحالی‌که در تولید لاستیک‌های رادیال از رشته‌های سیمی استفاده می‌شود.

فروشندگان تایر معتقدند که تایرهای بایاس اگر تحت تأثیر نیروهای عمودی قرار بگیرند، سطح تماس آج آن‌ها تغییر شکل داده و به‌مرور حالت جمع شده پیدا می‌کند. این مسئله باعث کاهش عمر لاستیک و چسبندگی آن به جاده می‌شود. در مقابل تایرهای رادیال به دلیل ساختار محکم و تغییرات اندک شکل آج‌ها، در پیچ، چسبندگی خوبی به سطح جاده دارند. این لاستیک‌ها به دلیل به‌کارگیری رشته‌های سیمی در ساختار خود، تحمل سرعت بالاتری نسبت به تایرهای بایاس را دارند و عمر آن‌ها نسبت به لاستیک‌های بایاس 40 تا 60 درصد بیشتراست.

به گفته فعالان بازار، فنّاوری تولیدی اکثر شرکت‌های ایرانی از نوع بایاس بوده و اکثر تایرهای رادیال وارداتی هستند. توجه داشته باشید قیمت لاستیک‌های رادیال بیشتر از نوع بایاس بوده و نوع تایر روی آن حک ‌شده است.

راه تشخیص یک لاستیک تازه با لاستیک انباری 

از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها رانندگان در زمان خرید لاستیک، خرید یک لاستیک تازه تولیدشده است.
متأسفانه در کشور ما لاستیک‌های خارجی بشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت آن‌ها گذشته است. این مورد برای لاستیک‌های ساخت داخل کمتر وجود دارد.

خطرات این لاستیک‌ها با توجه به شرایط آب و هوائی گرم و جاده‌های پردست‌انداز، رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده‌های پرجمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده،  ... باعث ناامنی استفاده از این لاستیک‌ها در جاده‌های کشور به‌خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت‌زمان و ساعت بیشتر می‌گردد.

این لاستیک‌ها که در بازار به‌اصطلاح لاستیک انباری شناخته می‌شوند. به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله‌های قاچاق، عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال آن‌ها به یک کشور ثالث و یا لاستیک‌هایی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولیدکنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می‌گردند؛ و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان از آن باخبر هستند.

این لاستیک‌های انباری توسط فروشندگان جزئی با قیمتی در حدود ده الی بیست هزار تومان کمتر از لاستیک‌های تازه تولیدشده از عمده‌فروشان لاستیک خریداری می‌گردد. در زمان خرید فروشندگان از وضیعت انباری بودن آن اطلاع می‌یابند. متأسفانه این صداقت در زمان فروش به مشتریان وجود ندارد و بدون اطلاع به مشتری و با همان قیمت لاستیک تازه تولیدشده به مشتری از همه‌جا بی‌خبر فروخته می‌شود.

این لاستیک‌های انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولیدشده ندارند. و ازنظر شکل ظاهری نمی‌توان تشخیص انباری بودن آن را داد. سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند.

به گزارش بازارخبر، متأسفانه این تاریخ به‌گونه‌ای بر لاستیک درج شده که توسط مصرف‌کننده به‌راحتی قابل‌تشخیص نیست. با مطالعه مطلب ذیل به‌راحتی می‌توانید زمان تولید لاستیک را متوجه شوید. در جداره بیرونی لاستیک‌ها یک عدد چهاررقمی درج شده است که مشخص‌کننده زمان تولید آن است. این عدد بر اساس سال تولید و تعداد هفته است. دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم آخر سال تولید را نشان می‌دهد. قابل‌ذکر است مصرف لاستیک‌هایی که  از تاریخ تولید آن‌ها بیش از 3 سال می‌گذرد مناسب نیست.

فرضاً درج عدد 1607 بر روی یک لاستیک یعنی این لاستیک در هفته شانزدهم سال 2007 تولیدشده است. اگر این عدد سه‌رقمی باشد به معنای تولید قبل از سال 2000  است. نکتهٔ دیگر قابل‌ذکر در مورد لاستیک‌های ایرانی این است که در هنگام خرید حتماً دارای علامت استاندارد باشند. لاستیک‌های ایرانی از این دسته در دو نوع در بازار یافت می‌شوند. در نوع اول لاستیک ایرانی در دو طرف خود دارای مهر استاندارد است که این نوع لاستیک  درجه‌یک محسوب می‌شود. اگر لاستیک تنها در یک‌طرف دارای علامت استاندارد باشد بیانگر این است که لاستیک درجه‌دو است. لاستیک‌هایی که در زمان تولید در کارخانه به هر علتی در حین تولید مانند قطع برق وقفه‌ای در تولیدشان می‌افتد به جمع لاستیک‌های درجه‌دو می‌پیوندند. 

ahmad.021
03-07-2014, 15:05
دوستان من فنر 32 گرفتم با یه جفت کمک ریسینگ. اگه بخوام یکم ارتفاع ببرم بالا خرید فنر 34 کافیه یا باید کمک رو هم عوض کنم؟ آخه ارتفاع کمک جدیدم از کمک فابریک کوتاهتره

ALBERTUSI
03-07-2014, 18:51
دوست عزیز همون 165 بهتره چون 175 مصرف صوخت رو میبره بالا تنشهای جاده بیشتر فرمون رو میلرزونه .
واسه ترمز کردنم ی لنت خوب بنداز . اول لاستیکارو تک به تک بالانس کن بعد ی بانس روکار بزن عمرا تو جاده اذیتت کنه .
یا علی

armin_punisher6
03-07-2014, 20:34
يكي از دوستام ١٧٥ كومهو انداخته بود ميگفت تو پيچ از ١٦٥ بهتره.

hossein.az
03-07-2014, 22:30
دوستان من فنر 32 گرفتم با یه جفت کمک ریسینگ. اگه بخوام یکم ارتفاع ببرم بالا خرید فنر 34 کافیه یا باید کمک رو هم عوض کنم؟ آخه ارتفاع کمک جدیدم از کمک فابریک کوتاهتره

فنر ٣٢ براي سمند خيلي پايين مياد
بيشتر براي پژو استفاده كه يكم از دو انگشت بيشتر ميشه
شما ٣٤ كه بندازي دو انگشت فاصله ميده مشكلي هم باهاش پيش نمياد
كمك احتياج به عوض كردن نداره ، ولي بازم با جلوبندسازت مشورت كن أونا تجربشون بيشتره

mjd323232
06-07-2014, 16:56
سلام دوستان
من واسه 206 v1 (صندوقدار) لاستیک سونار تایوان خریدم
لاستیک 205.60.14 هست

الان مشکلم اینه که یکی از لاستیکهای عقب گیر میکنه به بدنه(از سمت داخل لاستیک گیر میکنه) و وقتی که رسیدم خونه خیلی داغ شده بود
زنگ زدم به فروشنده گفت بیا یه چیزی بذارم بین رینگ باصطلاح خودش (واسطه)
بنظرتون راه کار اصولی چیه

ممنون

hossein.az
06-07-2014, 17:38
سلام دوستان
من واسه 206 v1 (صندوقدار) لاستیک سونار تایوان خریدم
لاستیک 205.60.14 هست

الان مشکلم اینه که یکی از لاستیکهای عقب گیر میکنه به بدنه(از سمت داخل لاستیک گیر میکنه) و وقتی که رسیدم خونه خیلی داغ شده بود
زنگ زدم به فروشنده گفت بیا یه چیزی بذارم بین رینگ باصطلاح خودش (واسطه)
بنظرتون راه کار اصولی چیه

ممنون

براي ٢٠٦ پهناي بيشتر از ١٩٥ زياد مناسب نيست
البته مشكلي هم ايجاد نميكنه
اون قطعه هم واسطه نيست، متاسفانه هر چي فكر كردم اسمشو يادم نمياد
نصب اون قطعه زير رينگ باعث ميشه رينگ بياد بيرون از بدنه ماشين البته مقدارش كمه
اما همين مقدار كمترين مشكلش گلي شدن عقب خودرو توي زمستان ميشه

mjd323232
06-07-2014, 18:06

ممنون از لطفتون
بنظرتون با عوض کردن رینگ مشکل حل نمیشه
دقیق تو ذهنم نیست ولی یادمه بعضی از دوستان توصیه میکردن رینگهای عقب را با 405 عوض بشه
نظرتون چیه

hossein.az
06-07-2014, 19:52
ممنون از لطفتون
بنظرتون با عوض کردن رینگ مشکل حل نمیشه
دقیق تو ذهنم نیست ولی یادمه بعضی از دوستان توصیه میکردن رینگهای عقب را با 405 عوض بشه
نظرتون چیه

عوض كردن رينگ فايده اي نداره
فقط خرج اضافست
بهترين كار اينكه تا لاستيكها نو هستند ببريد با ١٩٥ تعويض كنيد
در غير اين صورت همون كاري كه مغازه دار گفته

a_rudi
07-07-2014, 06:23

اسمش اسپیسر هست و بهترین راه حل همونه

paiam7
08-07-2014, 18:54
سلام واسه 206 تیپ2 یه لاستیک خوب معرفی کنید سایزشم بگین واسه رینگ14

Pourya-pc
08-07-2014, 19:16
سلام واسه 206 تیپ2 یه لاستیک خوب معرفی کنید سایزشم بگین واسه رینگ14

میشلن بهترین لاستیک واسه 206 هست که اگر اصل باشه حرف نداره 185.65.14 سایز استاندارد و مناسب هست .
بعد از اون کومهو هم لاستیک نرم و عالی هست . کومهو کره در دوسایز 205 و 185 مجود هست که بسته به انتخاب شما هر مدلی خواستید بردارید . 185.65.14 و 205.60.14

قیمت کومهو 205 کره جفتی 480
قیمت کومهو 185 کره جفتی 410
قیمت میشلن 185 آلمان جفتی 500

M.Amorous
17-07-2014, 21:45
سلام دوستان. وقت بخیر.

من یه سمند دارم و میخوام رینگ و لاستیک اسپورت تهیه کنم براش. ممکنه کمی ارتفاع هم بزنم. میخواستم از شما اساتید عزیز بپرسم که دقیقا باید رینگ با چه سایزی بگیرم که هم شیک و قشنگ باشه و هم مشکلی به وجود نیاره در آینده؟!

با تشکر.

hossein.az
21-07-2014, 00:50
سلام دوستان. وقت بخیر.

من یه سمند دارم و میخوام رینگ و لاستیک اسپورت تهیه کنم براش. ممکنه کمی ارتفاع هم بزنم. میخواستم از شما اساتید عزیز بپرسم که دقیقا باید رینگ با چه سایزی بگیرم که هم شیک و قشنگ باشه و هم مشکلی به وجود نیاره در آینده؟!

با تشکر.

اگر تمایل به خرید رینگ 15 دارید که بهترین مدل همون ایرانخودرویی ها و بهترینش مدل های 5 پرشه
اگر میخواید رینگ بزرگتر بندازید نهایتا 16 استفاده کنید
مدلهاش هم توی بازار فراوون و متنوع هست
چینی یا تایوانی درجه یک بگیرید
لاستیک هم با شرایط فعلی رودستون برای 16
اگر 15 خواستید و میخواید هزینه کمتر بشه یزد 205

rahrahi
21-07-2014, 15:11
بهترین رینگ این نمونه کدوم مارک هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein.az
21-07-2014, 20:56
بهترین مارک ایرانخودرویی است
که کیفیت ساخت خیلی خوبی داره و نسبت به چین و تایوان خیلی بهتره

قیمتش فکرمیکنم الان دست کاملش 700 باشه

rahrahi
21-07-2014, 22:10
بهترین مارک ایرانخودرویی است
که کیفیت ساخت خیلی خوبی داره و نسبت به چین و تایوان خیلی بهتره

قیمتش فکرمیکنم الان دست کاملش 700 باشه

ایرانخودرویی یعنی باید از نمایندگی گرفت یا تو رینگ فروشی ها دارند؟

hossein.az
22-07-2014, 14:10
ایرانخودرویی یعنی باید از نمایندگی گرفت یا تو رینگ فروشی ها دارند؟

توي رينگ فروشي ها دارند
از فروشگاههاي اينترنتي هم ميتونيد براي ادرس كمك بگيريد
تهران نيستم ولي فكر كنم توي خيابان ملت ميتونيد پيدا كنيد

rahrahi
23-07-2014, 16:25
ممنون گرفتم 720 نوع ایرانی

aryan8246
12-08-2014, 12:07
سلام
می خواستم بدونم لاستیک 205 اگه رو 206SD بذارم گیر میکنه به گلگیر یا نه؟
بعد اینکه نکسن چجور لاستیکیه؟

sadra_h
12-08-2014, 12:17
سلام دوستان
می خواستم بدونم از بین لاستیک های پیرلی ، میشلن ، یوکوهاما و فالکن کدوم بهتره ؟ اگه الویت بندی کنین ممنون ( برای 206 اس دی )
گل لاستیک ها چه فرقی با هم میکنن ؟ آیا تو کیفیت و کاربری لاستیک تأثیر دارن ؟

ممنون از پاسختون

hossein.az
12-08-2014, 12:39
سلام
می خواستم بدونم لاستیک 205 اگه رو 206SD بذارم گیر میکنه به گلگیر یا نه؟
بعد اینکه نکسن چجور لاستیکیه؟

205 برای 206 استفاده میشه ولی کمی براش زیاده
سعی کنید یا 185 بگیرید یا نهایتا 195

نکسن لاستیک کره ای بسیار نرم و مرغوبی است
مخصوصا در مناطق گرم اما در زمستان کمی سرخوردگی دارند

hossein.az
12-08-2014, 12:56
سلام دوستان
می خواستم بدونم از بین لاستیک های پیرلی ، میشلن ، یوکوهاما و فالکن کدوم بهتره ؟ اگه الویت بندی کنین ممنون ( برای 206 اس دی )
گل لاستیک ها چه فرقی با هم میکنن ؟ آیا تو کیفیت و کاربری لاستیک تأثیر دارن ؟

ممنون از پاسختون

به ترتیب کیفیت
پیرلی -میشلن-فالکن -یوکوهاما
به ترتیب نرمی
میشلن -پیرلی - یوکوهاما - فالک

بهترین لاستیک برای 206 میشلن هست
گل لاستیک توی صدای لاستیک توی سرعت .ترمز گیری. پایداری در جاده و... تاثیر داره

sadra_h
12-08-2014, 14:42
به ترتیب کیفیت
پیرلی -میشلن-فالکن -یوکوهاما
به ترتیب نرمی
میشلن -پیرلی - یوکوهاما - فالک

بهترین لاستیک برای 206 میشلن هست
گل لاستیک توی صدای لاستیک توی سرعت .ترمز گیری. پایداری در جاده و... تاثیر داره

ممنون از پاسختون
میشلن رو از چند جا پرسیدم گفتن فعلا تو بازار فقط تاریخ 2011 موجود هست.
شما جایی رو سراغ دارین که تاریخ جدید مثلاً 2013 یا حتی 2014 داشته باشن ؟ و اینکه اطلاع دارین کدوم نوع گل لاستیک ( تو میشلن و پیرلی ) بهتره ؟

hossein.az
12-08-2014, 22:47
ممنون از پاسختون
میشلن رو از چند جا پرسیدم گفتن فعلا تو بازار فقط تاریخ 2011 موجود هست.
شما جایی رو سراغ دارین که تاریخ جدید مثلاً 2013 یا حتی 2014 داشته باشن ؟ و اینکه اطلاع دارین کدوم نوع گل لاستیک ( تو میشلن و پیرلی ) بهتره ؟

منم احتمال میدادم پیدا نکنید
پیدا هم نمیشه.خیلی باید بگردید
پیرلی هم 2010 به اینور پیدا نمیکنید .ولی باز بخاطر بنز و بی ام و این مدل زیاد طلبه داره و امکانش بیشتر هست

زیاد حساس نباشید
بهترین لاستیک رودستون کره است براتون سایز 195 هم داره گلش هم ریز و خوبه قیمتشم جفتی 400 هست

sadra_h
13-08-2014, 10:34
منم احتمال میدادم پیدا نکنید
پیدا هم نمیشه.خیلی باید بگردید
پیرلی هم 2010 به اینور پیدا نمیکنید .ولی باز بخاطر بنز و بی ام و این مدل زیاد طلبه داره و امکانش بیشتر هست

زیاد حساس نباشید
بهترین لاستیک رودستون کره است براتون سایز 195 هم داره گلش هم ریز و خوبه قیمتشم جفتی 400 هست

از کومهو بهتره ؟
195 رو روی رینگ فابریک 206 بندازم مشکلی پیش نمیاد ؟ ( مصرف بره بالا یا فرمون سفت بشه )

hossein.az
13-08-2014, 12:35
از کومهو بهتره ؟
195 رو روی رینگ فابریک 206 بندازم مشکلی پیش نمیاد ؟ ( مصرف بره بالا یا فرمون سفت بشه )

از نظر نرمی با کومهو یکیست
از نظر کارکرد 10 تا 15 هزار بیشتر از کومهو براتون کار میکنه
هیچ مشکلی پیش نمیاره
سایز
به 14/60/195 تغییر پیدا میکنه و کاملا فابریک خودتون میشه نسبت به 185 هم چسبندگیش بهتره
205 برای 206 زیاده

sadra_h
16-08-2014, 14:47
دانلوپ ژاپن چطوره ؟

alex_metal
18-08-2014, 06:05
سلام
ميخوام براي جنسيس دو جفت لاستيك بخرم . لاستيك خودش عقب كوموهو و جلو نگسن كه ديگه تموم شده تقريبا!

دوستان ميگن ميشلن
اما من خودم بين ميشلن ،پيرلي، ماكسيس،كومهو يا هانكوك،نگسن
نميدونم كدامش بهتره ؟
اگر قيمت هم مي دونيد بفرماييد
با تشكر

a_rudi
18-08-2014, 08:21
سلام
ميخوام براي جنسيس دو جفت لاستيك بخرم . لاستيك خودش عقب كوموهو و جلو نگسن كه ديگه تموم شده تقريبا!

دوستان ميگن ميشلن
اما من خودم بين ميشلن ،پيرلي، ماكسيس،كومهو يا هانكوك،نگسن
نميدونم كدامش بهتره ؟
اگر قيمت هم مي دونيد بفرماييد
با تشكر
هانکوک و کومهو لاستیک فابریک و بسیار هم جنس خوب و خوشنامی هستن.
لاستیکای اروپایی معمولا تو بازار ایران قدیمی هستن. میشلن پیرلی ...
نکسن رو خیلی بهش اعتماد ندارم.
کومهو بعد هانکوک

ali_ir_bsd
28-08-2014, 00:55
رودستون خیلی خوبه انصافا .

من کومهو بیشتر می پسندم البته فکر می کنم دانلوپ بهتر باشه تو نرمی...

sadra_h
02-09-2014, 07:28
کدوم نوع گل لاستیک ضربه ی چاله چوله های ریز خیابون رو بیشتر جذب می کنه ( نمیگذاره به شاسی و بدنه منتقل بشه ) ؟ درشت یا ریز ؟

hossein.az
03-09-2014, 14:01
کدوم نوع گل لاستیک ضربه ی چاله چوله های ریز خیابون رو بیشتر جذب می کنه ( نمیگذاره به شاسی و بدنه منتقل بشه ) ؟ درشت یا ریز ؟

گل لاستیک برای پایداری و حرکت در مکان های مختلف
و سرعت های بالا و استفاده در جاهای لغزنده است
بیشتر در صدای لاستیک در حرکت با سرعت بالا دخیله

نرمی لاستیک بستگی به جنس و ساخت لاستیک داره

sadra_h
03-09-2014, 20:14
گل لاستیک برای پایداری و حرکت در مکان های مختلف
و سرعت های بالا و استفاده در جاهای لغزنده است
بیشتر در صدای لاستیک در حرکت با سرعت بالا دخیله

نرمی لاستیک بستگی به جنس و ساخت لاستیک داره

ممنون
کدوم نوعش تو سرعت کمتر صدا میده ؟

hossein.az
03-09-2014, 21:33
ممنون
کدوم نوعش تو سرعت کمتر صدا میده ؟

هر چقدر لاستیک جنس نرم تر و گل ریز تری داشته باشه
توی سرعت بالا صدای کمتری داره

bas ali
04-09-2014, 06:24
با سلام
من یک 206 مدل 80 دارم و در این 13 سال لاستیک هاش رو عوض نکردم :n04:
120 هزارتا باهاش راه رفتم و الان خیلی میترسم توی جاده برم چون یک سری ترک روی لاستیک ها دیدم .
سایز لاستیک ها 175R14 هست و قصد دارم دوتا لاستیک جلو رو عوض کنم .
چه لاستیکی پیشنهاد میدین که هم نرم باشه و هم کم صدا؟
با توجه به پهنای لاستیک های عقب که 175 هست مشکلی بوجود نمیاره پهنای185 رو برای جلو انداخت ؟

kasra2002
04-09-2014, 13:41
با سلام
من یک 206 مدل 80 دارم و در این 13 سال لاستیک هاش رو عوض نکردم :n04:
120 هزارتا باهاش راه رفتم و الان خیلی میترسم توی جاده برم چون یک سری ترک روی لاستیک ها دیدم .
سایز لاستیک ها 175R14 هست و قصد دارم دوتا لاستیک جلو رو عوض کنم .
چه لاستیکی پیشنهاد میدین که هم نرم باشه و هم کم صدا؟
با توجه به پهنای لاستیک های عقب که 175 هست مشکلی بوجود نمیاره پهنای185 رو برای جلو انداخت ؟
بله واقعا خطر ناکه من بیش از 5.5 6 سال تازه اون هم کار خوبی نیست
اگه لاستیک تون به احتمال زیاد گودیر آلمان باشه خشکه و عمر بالایی داره و مثل خودش بگیرید
وگرنه لاستیک یزد تایر
بهتره لاستیک هم سایز بگیرید و هر 4 تاشو عوض کنید

bas ali
04-09-2014, 15:38
بله واقعا خطر ناکه من بیش از 5.5 6 سال تازه اون هم کار خوبی نیست
اگه لاستیک تون به احتمال زیاد گودیر آلمان باشه خشکه و عمر بالایی داره و مثل خودش بگیرید
وگرنه لاستیک یزد تایر
بهتره لاستیک هم سایز بگیرید و هر 4 تاشو عوض کنید
ممنون از پاسختون
گودیر فرانسه هستش و هنوز هم کلی عاج دازه ولی ترک برداشته لاستیک
کومهو چطوره؟ توی ایرانیها یزد تایر خوبه؟

aligsm
04-09-2014, 16:40
یه سوال : ماشین پرایده من چرخهای جلو رو استاندارد 165 انداختم ولی میخوام چرخای عقب 175 بندازم مشکلی نداره؟
چه مارکی خوبه لان تو بازار؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

hossein.az
04-09-2014, 21:12
یه سوال : ماشین پرایده من چرخهای جلو رو استاندارد 165 انداختم ولی میخوام چرخای عقب 175 بندازم مشکلی نداره؟
چه مارکی خوبه لان تو بازار؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

نه مشکلی نداره
مارک کومهو برای پراید خوبه
جفتی 340 تومنه

مارک خوب ایرانی هم یزد تایر جفتی 270 تومنه

kasra2002
05-09-2014, 12:51
ممنون از پاسختون
گودیر فرانسه هستش و هنوز هم کلی عاج دازه ولی ترک برداشته لاستیک
کومهو چطوره؟ توی ایرانیها یزد تایر خوبه؟
بله گودیر واقعا عمر بالایی داره و ب همون نسبت خشک هم هست
دوستان تخصص بیشتری در زمینه لاستیک های خوب موجود در بازار دارند تاریخ تولیدلاستیک خیلی مهمه در موقع خرید
لاستیک یزد تایر ایرانی که لایسنس داره برایمن در چندین مدل ماشین خیلی خوب و نرم جواب داده
پیشنهاد ن اینه که ه 4 لاستیک رو حتما عوض و بالانس کنید و بهتره حتی اگر رینگ معمولی استاده می کنید جای فعلی رینگ رو روی چرخ علامت بذارید ممکنه بهتر باشه

shahpasand1
16-09-2014, 18:37
دوستان من یدونه 206 مدل 84 دارم فقط 40 هزار تا کار کرده همیشه توی گاراژ بوده لاستیکهای فابریکی مارک میشلن روش هست خیلی هم میکوبید بخاطر همین باد نیتروژن زدم توش خیلی بهتر شد . راستش هنوز لاستیکش و عوض نکردم .عاج داره فقط بعضی از قسمت های روی عاجش نه خود لاستیک ترک خورده احتیاج داره عوضش کنم یا نه ؟

a_rudi
17-09-2014, 06:11
دوستان من یدونه 206 مدل 84 دارم فقط 40 هزار تا کار کرده همیشه توی گاراژ بوده لاستیکهای فابریکی مارک میشلن روش هست خیلی هم میکوبید بخاطر همین باد نیتروژن زدم توش خیلی بهتر شد . راستش هنوز لاستیکش و عوض نکردم .عاج داره فقط بعضی از قسمت های روی عاجش نه خود لاستیک ترک خورده احتیاج داره عوضش کنم یا نه ؟
تو شهر نه اما جاده نرو باهاش. قصد سفر کردی لاستیکا رو عوض کن. او کوبیدنش هم احتمال زیاد واسه خاطر فشار بیش از اندازه بوده. نیتروژن تاثیری در نرمی نداره اما چون فشار تنظیم شده مشکل حل شده

shahpasand1
17-09-2014, 09:05
تو شهر نه اما جاده نرو باهاش. قصد سفر کردی لاستیکا رو عوض کن. او کوبیدنش هم احتمال زیاد واسه خاطر فشار بیش از اندازه بوده. نیتروژن تاثیری در نرمی نداره اما چون فشار تنظیم شده مشکل حل شده
بنظرتون الان بهترین مارک لاستیک موجود در ایران برای 206 چیه؟چه سایزی بگیرم؟

a_rudi
17-09-2014, 10:54
بنظرتون الان بهترین مارک لاستیک موجود در ایران برای 206 چیه؟چه سایزی بگیرم؟
بهترین؟
یا مناسبترین؟
به لحاظ قیمت و کیفیت و اندازه لاستیک یزدتایر 205.
اما خارجی برو سراغ کومهو و هانکوک.
میشلین تاریخ جدیدش گیر نمیاد. اما کره ای ها هست.

shahpasand1
17-09-2014, 11:02
بهترین؟
یا مناسبترین؟
به لحاظ قیمت و کیفیت و اندازه لاستیک یزدتایر 205.
اما خارجی برو سراغ کومهو و هانکوک.
میشلین تاریخ جدیدش گیر نمیاد. اما کره ای ها هست.
قیمتش مهم نیست راهنماییم کنید چی بخرم با چه سایزی؟این که دارم استفاده میکنم فکر کنم سایز 175 باشه
راستش من اسم جنس ایرانی یا چینی که میاد پشتم میلرزه

a_rudi
17-09-2014, 11:10
قیمتش مهم نیست راهنماییم کنید چی بخرم با چه سایزی؟این که دارم استفاده میکنم فکر کنم سایز 175 باشه
راستش من اسم جنس ایرانی یا چینی که میاد پشتم میلرزه
شما از 84 تاحالا لاستیکا رو عوض نکردی پشتت نلرزیده حالا اسم ایرانی ....
یزد 205 یکی از بهترینها در نوع خودشه.
ایرانی نمیخوای کره ای سایز 195 یا 205 بخر هم فاله هم تماشا.
کومهو یا هانکوک سایر 195 بهترینه

aron110
23-09-2014, 09:30
سلام
دوستان این رینگا میدونین چنده و از کجا میشه خرید ؟
لاستیکای خود ماشینو میشه روش انداخت دیگه ؟
کلا رینگ تاثیرش فقط خوشگلیه یا کار دیگه ای هم میکنه ؟

a_rudi
23-09-2014, 17:47
سلام
دوستان این رینگا میدونین چنده و از کجا میشه خرید ؟
لاستیکای خود ماشینو میشه روش انداخت دیگه ؟
کلا رینگ تاثیرش فقط خوشگلیه یا کار دیگه ای هم میکنه ؟

تقریبا تاثیر تعویض رینگ بیشتر همون بزک کردن ماشینه. اما از این موضوع نباید غافل شد که اگر رینگ سبکتری وزن غیر فنر بندی ماشین کاهش پیدا میکنه. رینگ سایز بزرگتر هم تا حدودی هندلینگ رو بهتر میکنه اما قاتل خاموش جلوبندی و سیستم تعلیق خواهد بود

hossein.az
28-09-2014, 17:57
دانستنی هایی در رابطه با لاستیک

بسياري از دارندگان خودرو به درستي نمي دانند که تاير چه نقش مهمي در حرکت خودرو، در ايمني حرکت و در فرمان پذيري اتومبيل دارد. تاير يکي از بخش هاي زنده خودرو و به عنوان آخرين عضو گردنده از سيستم انتقال قدرت است که نياز به مراقبت ويژه براي جلوگيري از حادثه دارد. يکي از موارد قابل توجه در مورد تاير باد لاستیک است. مهمترین توصيه مکانيک ها در اين خصوص کنترل ماهانه فشار باد لاستیک است. فشار باد تايرها بر اساس استانداردهاي خاصي تنظيم ميشود که خودروسازان در دفترچه راهنماي خودرو آن را اعلام ميکنند. معمولا فشار باد لاستیک براي هر خودرو به صورت برچسبي در کنار در طرف راننده يا در صندوق عقب هم مشخص ميشود. به گفته کارشناسان لاستیک ميزان فشار باد تاير براي خودروهاي سواري بين 30 تا PSi35 است.

اگر فشار باد لاستیک پايينتر از ميزان اعلام شده باشد، باعث لغزش يا جابه جايي بيش از حد تاير در ناحيه تماس با جاده شده و درنتيجه سبب افزايش حرارت بيش از حد آن ميشود. همين مشکل در مورد فشار بيش از حد باد نيزصادق است. درصورتی که فشار باد تاير بلاتر از حد استاندارد باشد تماس لاستیک با جاده ناقص بوده که علاوه بر کاهش عمر تاير ميتواند براي سرنشينان خودرو خطر آفرين باشد. کارشناسان لاستیک توصيه ميکنند پيش از حرکت و زماني که تاير خنک است به تنظيم فشار باد آن اقدام کنيد. معمولا پس از رانندگي طولانی ، حرارت و فشار باد افزايش پيدا ميکند. بنابراين در اين حالت اگر فشار باد تاير از حد توصيه شده بيشتر باشد هيچگاه آن را کم نکنيد و پس از خنک شدن، مجددا فشار باد تاير را کنترل کنيد.

به طور معمول لاستيکهاي موجود در بازار در دو نوع باياس و راديال است. در توليد لاستيک هاي باياس که از تکنولوژي قديمي برخوردار هستند (مانند تاير فابريك پيكان) از الياف و رشته هاي نخي استفاده ميشود. در حالي که در توليد لاستیک هاي راديال از رشته هاي سيمي استفاده ميشود. البته راديال هاي نخي هم وجود دارند كه از مزاياي بيشتری نسبت به راديال های سيمي برخوردارند. فروشندگان تاير معتقدند که تايرهاي باياس اگر تحت تاثير نيروهاي عمودي قرار بگيرند، سطح تماس آج آنها تغيير شکل داده وبه مرور حالت جمع شده پيدا ميکند. اين مساله باعث کاهش عمر لاستیک و چسبندگي آن به جاده ميشود.

درمقابل تايرهاي راديال به دليل ساختار محکم وتغييرات اندک شکل آج ها، در پيچ، چسبندگي خوبي بهسطح جاده دارند. اين لاستیکها به دليل به کارگيري رشته هاي سيمي در ساختار خود، تحمل سرعت بالاتری نسبت به تايرهاي باياس دارند و عمرآنها نسبت به لاستیک هاي باياس 40تا60 درصد بيش تر است. توجه داشته باشيد كه قيمت لاستیک هاي راديال بيشتر از نوع باياس بوده و نوع تاير نيز روي آن حک شده است. راه تشخيص لاستیک تازه از كهنهمتاسفانه در کشور ما لاستیکهاي خارجي بيشماري وجود دارد که بيش از پنج سال از تاريخ ساخت آنها گذشته است. اين لاستیکها با توجه به شرايط آب و هوایي گرم و جاده هاي پر دست انداز، رعايت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده هاي پر جمعيت و تکميل ظرفيت کامل خودرو توسط افراد خانواده و... باعث ناامني ميشوند.
لاستیک هاي انباري هيچ تفاوت ظاهري با يک لاستیک تازه توليد شده ندارند و از نظر شکل ظاهري نميتوان تشخيص انباري بودن آن را داد. سازندگان تاير خودرو جهت مشخص کردن زمان توليد لاستیک ملزم به ثبت تاريخ ساخت هستند. متاسفانه اين تاريخ به گونه ای بر لاستیک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتي قابل تشخيص نيست. در جداره بيروني لاستیکها يک عدد چهار رقمي درج شده است که مشخص کننده زمان توليد آن است. اين عدد بر اساس سال توليد و شماره هفته است. دو رقم اول، بيانگر شماره هفته بوده و دو رقم آخر سال توليد را نشان ميدهد. قابل ذکر است مصرف لاستیک هایی که از تاريخ توليد آنها بيش از سه سال ميگذرد مناسب نيست.

مطابق عكس بالا، درج عدد 1604 بر روي يک لاستیک يعني اين محصول در هفته شانزدهم سال 2004 توليد شده است. اگر اين عدد سه رقمي باشد، به معناي توليد قبل از سال 2000 است. نکته ديگر قابل ذکر در مورد لاستیک هاي ايراني اين است که در هنگامخريد حتما داراي علامت استاندارد باشند. لاستیک هاي ايراني از اين دسته هستند که دو نوع در بازار يافت ميشوند. در نوع اول لاستیک ايراني در دوطرف خود داراي مهر استاندارد است که اين نوع لاستیک درجه يک محسوب ميشود. اگر لاستیک تنها در يک طرف داراي علامت استاندارد باشد بيانگر اين است که درجه دو است. به طور کلي از تايري که بيش از شش سال عمر کرده است هرگز نبايد استفاده کرد بنابراين دقت به تاريخ توليد بسيار مهم است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ساير مشخصات تاير خودرو:
روي ديواره بيروني هر تاير، اعداد و كدهايي درج شده است كه در حقيقت شناسنامه لاستیک خودرو هستند. در زیر مفهوم اين عالئم بيان شده است.

1- اندازه تاير
اندازه لاستیک خودرو با علائمی همچون 65R15/P215 نشان داده ميشود که بدين معني است:
P = تاير خودروي سواري (Passenger)
215 = پهناي تاير (بر حسب ميليمتر)
65 = نسبت ارتفاع ديواره لاستیک به پهناي آن
(برحسب ميليمتر)
R = راديال
5 = قطر رينگ ( بر حسب اينچ )
2- حد بارگذاري
اين عدد نماينده حداكثر وزني است كه تاير ميتواند تحمل كند، هنگامي كه حداكثر مقدار مجاز فشار را داشته باشد و بين صفر تا 279 متغير است. براي خودروهاي شخصي، عدد حد بارگذاري بين 71 تا 100 است، مطابق عكس بالا حد بارگذاري 95 است كه معادل 690كيلوگرم بار است؛ يعني اين تاير هنگامي كه حداكثر فشار باد مجاز را دارد حداکثر 690كيلوگرم را ميتواند حمل کند. توجه داشته باشيد هرگز لاستیکي را كه حد بارگذاري آن كمتر از ميزان توصيه شده از سوي سازنده خودروست، روي رينگ نصب نکنيد. براي آگاهي از ميزان بار قابل تحمل هر شاخص به جدول 1 مراجعه کنيد.

3- علامت حداكثر سرعت قابل تحمل حداكثر سرعتي كه لاستیک ميتواند تحمل كند، با يكحرف از A تا Z بيان ميشود. براي مثال روي جداره تاير خودروي پرايد، نماد H براي سرعت درج شده است كه نشان ميدهد هنگامي كه تاير داراي فشار بار و بارگذاري مناسب است، حداكثر توان حركت 210 كيلومتر در ساعت را داراست. واضح است اگر تايري تحت تاثير حداكثر سرعت واقع شود اما فشار باد آن تنظيم نباشد و يا اضافه بار روي آن اعمال شود، آسيب ميبيند و يا ممكن است بتركد. براي اطلاع از ميزان سرعت هريک از اين حروف به جدول 2 مراجعه کنيد. 4- تركيبات سازنده تاير اين بخش، مواد سازنده لاستیک را توضيح ميدهد. مثال:PLY-1=TREAD PLIES STEEL 2+POLYESTER يعني رويه تاير مركب از يك رويه پلي استري همراه دو اليه سيم فولادي است.

5- حداكثر فشار باد و بار تحميلي به تاير عددي كه در مقابل عبارت"حداكثر فشار باد" روي تاير درج ميشود، مربوط به بيشترين فشار بادي است كه بايد لاستیک داشته باشد، وقتي شما ميخواهيد حداكثر بار قابل تحمل را روي آن تحميل كنيد. اين عدد، مقدار فشار باد توصيه شده براي استفاده عادی نيست. مقدار توصيه شده فشار باد تايرها روي يك پلاک كه معمولا در لبه داخلي يكي از دو درجلو نصب مي شود، نوشته شده است. اگر آن را نيافتيد، به دفترچه راهنماي خودرو مراجعه کنيد. 6-تايرهاي مخصوص زمستان M+S، MS يا M&S همگي نشانگر اين هستند که تاير از استانداردهاي لازم جهت حرکت در گل و برف برخوردار است (Mud and Snow). اين استانداردها از طرف انجمن سازندگان لاستیک (RMA) تعيين شده است.

7-مشخصات تحمل حرارت، اصطكاك و دواميکي از اطلاعاتی که معمولا بر روي تاير وجود دارد، نتايج آزموني به نام uniform tire quality grading ، يا درجه بندي يکسان کيفيت تاير است. اين آزمون اکنون براي تمام لاستیک هاي خودروهاي سواري که در آمريکا به فروش خواهند رفت اجباري است. (لاستیک هاي مخصوص برف از اين قاعده مستثنا هستند.) در اين تست سه معيار دوام، اصطکاک و تحمل دما مورد آزمايش قرار ميگيرد. در تست دوام تاير، لاستیک در شرايط يکسان و ويژه ای قرار ميگيرد و هرچه عدد اعلام شده بزرگتر باشد نشانگر دوام بيشتر آن لاستیک است. اين عدد صرفا يک ميزان نسبي است و تنها چيزي که از آن مي توان فهميد اين است که تايري با درجه ۲۰۰ در شرايط يکسان دو برابر تايري با درجه ۱۰۰کار ميکند.

تست اصطکاک نيز بر اساس توانايي لاستیک در متوقف کردن ماشين روي آسفالت و بتن خيس است. نتيجه تست به صورت AA، A، B و C اعالم ميشود که C نشانگر اصطکاک ضعيف است. براي آزمودن تاير از جهت توانايي تحمل دماي بالا، لاستیک را در سرعتهاي بالا آزمايش ميکنند. براي کسب پايين ترین درجه (C)، لاستیک بايد بتواند به مدت ۳۰ دقيقه و در سرعت ۱۳۵ کيلومتر بر ساعت حرکت کند و تغيير شکل و يا خرابي در آن صورت نگيرد.

sadra_h
30-09-2014, 19:00
روی 206 اس دی تایر سایز 195/60/14 انداخته بشه ، باید ECU ماشین از نو تنظیم بشه ؟
یه جا خوندم که تو ماشینایی که از سیستم ABS استفاده میکنن اگر تایری با سایزی غیر از سایز استاندارد( فابریک) بندازی روش ، باید ECU مجدد تنظیم بشه تا ماشین با تایرهای جدید همخونی پیدا کنه.

a_rudi
30-09-2014, 19:47
روی 206 اس دی تایر سایز 195/60/14 انداخته بشه ، باید ECU ماشین از نو تنظیم بشه ؟
یه جا خوندم که تو ماشینایی که از سیستم ABS استفاده میکنن اگر تایری با سایزی غیر از سایز استاندارد( فابریک) بندازی روش ، باید ECU مجدد تنظیم بشه تا ماشین با تایرهای جدید همخونی پیدا کنه.
مهمه ولی نه خیلی چون قطر کلی چرخ زیاد تغییر نکرده.
اما دوباره وارد بشه بهتره

hossein.az
30-09-2014, 20:40
احتیاج نیست
سایز اصلی 206 فرانسه هم این سایز هست
اما اگر لاستیک 15 بندازید یا پهنای بیشتر از 195 باید روی ecu لاستیک تعریف کنن

hamidR15
01-10-2014, 15:38
سلام حسین جان و ممنونم از زحمات و مطالب خوب شما.
من رو ماشینم(ال 90) لاستیک 195 ولی فاق فابریک انداختم. یعنی همه اندازه ها مثل فابریکه فقط 185 رو 195 کردم این هم باید تعریف بشه؟

Pourya-pc
01-10-2014, 20:08
سلام حسین جان و ممنونم از زحمات و مطالب خوب شما.
من رو ماشینم(ال 90) لاستیک 195 ولی فاق فابریک انداختم. یعنی همه اندازه ها مثل فابریکه فقط 185 رو 195 کردم این هم باید تعریف بشه؟

با اجازه حسین جان عرض کنم که نه نیازی نیست سایز لاستیک شما استاندارد هست ، برای تغییر سیستم سایز رینگ مهم هست . اگر سایز رینگ تغییر کند باید در سیستم تعریف بشود اون هم در سایز های غیر استاندارد . مثلا روی سمند رینگ 16 بندازید فاق لاستیک مناسبش کمتر میشه تا جبران شعاع بیشتر رینگ رو کرده باشه .

a_rudi
01-10-2014, 20:28
با اجازه حسین جان عرض کنم که نه نیازی نیست سایز لاستیک شما استاندارد هست ، برای تغییر سیستم سایز رینگ مهم هست . اگر سایز رینگ تغییر کند باید در سیستم تعریف بشود اون هم در سایز های غیر استاندارد . مثلا روی سمند رینگ 16 بندازید فاق لاستیک مناسبش کمتر میشه تا جبران شعاع بیشتر رینگ رو کرده باشه .
پوریا جان البته فکر کنم مقصود شما قطر کلی چرخ هست. چه بسا با رینگ بزرگتر و انتخاب ارتفاع کمتر لاستیک یا همون فاق کمتر قطر کلی چرخ بدون تغییر یا با تغییر بسیار کمی مواجه بشه.
مثلا سایز فابریک اینه 185/65/15 این لاستیک از نظر قطر کلی فقط چند میلیمتر کوچکتر از 205/55/16 هستش

Max.Pain
05-10-2014, 19:51
سلام میخوام لاستیک های 405 رو تعویض کنم.

جنس خوب ایرانی چیا خوبه و قیمت هر حلقه چقدره ؟!

قیمت های این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به روز هست ؟!

سایز استاندارد لاستیک 405 چقدره؟

ممنون

Pourya-pc
05-10-2014, 19:58
سلام میخوام لاستیک های 405 رو تعویض کنم.

جنس خوب ایرانی چیا خوبه و قیمت هر حلقه چقدره ؟!

قیمت های این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به روز هست ؟!

سایز استاندارد لاستیک 405 چقدره؟

ممنون

سایز استاندارد 185.65.14 هست .
برند های خوب ایرانی
یزد ، بارز و کویر هستند .
یزد تایر سایز استاندارد جفتی 300 تومان
سایز پهن 205 هم 365 تومان
بارز همین قیمت هست اما کویر 60 تومان ارزانتر است .

armin_punisher6
05-10-2014, 21:53
براي ام وي ام ٥٣٠ چه لاستيكي پيشنهاد ميشه؟همون فابرسك ١٩٥ خوبه يا ٢٠٥؟

a_rudi
05-10-2014, 22:07
براي ام وي ام ٥٣٠ چه لاستيكي پيشنهاد ميشه؟همون فابرسك ١٩٥ خوبه يا ٢٠٥؟

205 بهتره خب

Max.Pain
05-10-2014, 22:35
سایز استاندارد 185.65.14 هست .
برند های خوب ایرانی
یزد ، بارز و کویر هستند .
یزد تایر سایز استاندارد جفتی 300 تومان
سایز پهن 205 هم 365 تومان
بارز همین قیمت هست اما کویر 60 تومان ارزانتر است .

ممنون

دو جفت لاستیک کویر تایر استاندارد 405 دارم که حدود 25 هزار تا کار کرده و ظاهرش کاملا مناسبه (عاج مناسب و عدم پوسیدگی) ولی تاریخ تولیدش 2006 هست. اطلاع دارید جفتی چقدر میتونم بفروشمش؟! :n29:

ببرم آپاراتی ها یا تعویض روغنی ها بفروشم؟!

Pourya-pc
06-10-2014, 00:09
ممنون

دو جفت لاستیک کویر تایر استاندارد 405 دارم که حدود 25 هزار تا کار کرده و ظاهرش کاملا مناسبه (عاج مناسب و عدم پوسیدگی) ولی تاریخ تولیدش 2006 هست. اطلاع دارید جفتی چقدر میتونم بفروشمش؟! :n29:

ببرم آپاراتی ها یا تعویض روغنی ها بفروشم؟!

باید ببرید رینگ و لاستیک فروشی ، فکر نکنم قیمت بالایی داشته باشن .

Max.Pain
06-10-2014, 10:02
باید ببرید رینگ و لاستیک فروشی ، فکر نکنم قیمت بالایی داشته باشن .

یه قیمت حدودی واسه هر 4 تاش روی هم بگید حالا ! :n28:

kasra2002
06-10-2014, 11:05
فکر نمی کنم بیش از 50 بخرند ولی واقعا نمی دونم قیمت بذارم
ولی دوستان خیلی در مورد لاستیک حساس باشید
کسی رو دیدم که که بروی پرایدش لاستیک هایی بود که کاملا سیم فقط پیدا بود بجای عاج و با این لاستیک ها در جاده با سرعت بالا رانندگی هم می کرد

Max.Pain
06-10-2014, 19:16
فکر نمی کنم بیش از 50 بخرند ولی واقعا نمی دونم قیمت بذارم
ولی دوستان خیلی در مورد لاستیک حساس باشید
کسی رو دیدم که که بروی پرایدش لاستیک هایی بود که کاملا سیم فقط پیدا بود بجای عاج و با این لاستیک ها در جاده با سرعت بالا رانندگی هم می کرد

4 تاش 50 یا جفتی 50 یا دونه ای 50 ؟! :n13:

kasra2002
06-10-2014, 20:53
4 تاش 50 یا جفتی 50 یا دونه ای 50 ؟! :n13:
چی بگم
بیشتر به خود لاستیک و فروشندش بستگی داره
ولی لاستیک کهنه رو دونه ای 15 شایدم اگه 4 تا باهم باشه و خوب باشه بیشتر بخرند قیمت دادن من الکی می شه

Max.Pain
09-10-2014, 10:32
سلام

لاستیک بارز تاریخ تولیدش رو چه جای پرتی گذاشته کلی کشتم پیداش کردم! (حالا خودشه دیگه درسته؟ هفته هشتم سال 2002)

اون KGP6 چیه نوشته ؟!

Max.Pain
09-10-2014, 13:05
سلام

لاستیک بارز تاریخ تولیدش رو چه جای پرتی گذاشته کلی کشتم پیداش کردم! (حالا خودشه دیگه درسته؟ هفته هشتم سال 2002)

اون KGP6 چیه نوشته ؟!

فکر کنم این تاریخ نیست، درسته؟!

جک زدم زیر ماشین و طرف داخل لاستیک رو نگاه کردم تاریخ داخل یه فرورفتگی تاریخ 3514 داشت!

تاریخ نباید طرف بیرون لاستیک باشه؟! اگه گل های عاج، مرکب باشه جهت لاستیک فرق نمیکنه؟!

kasra2002
09-10-2014, 14:03
فکر کنم این تاریخ نیست، درسته؟!

جک زدم زیر ماشین و طرف داخل لاستیک رو نگاه کردم تاریخ داخل یه فرورفتگی تاریخ 3514 داشت!

تاریخ نباید طرف بیرون لاستیک باشه؟! اگه گل های عاج، مرکب باشه جهت لاستیک فرق نمیکنه؟!
بله معمولا تاریخ لاستیک رو درون می نویسند این هم شگردیه برا خودش
این لاستیک نو؟ خیلی تاریخش جدیده

Max.Pain
09-10-2014, 20:55
بله معمولا تاریخ لاستیک رو درون می نویسند این هم شگردیه برا خودش
این لاستیک نو؟ خیلی تاریخش جدیده

بله دیروز خریدم جفتی 280

اول فکر کردم تاریخش 2002 هست(عکس بالا) ولی بعد دیدم طرف داخلش تاریخ زده

ali_ab
10-10-2014, 19:22
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم برای خرید لاستیک خوب واسه 405 با سایز 14 و پهنای 205 بنده رو راهنمایی بفرمائید.

هانکوک،رودستون یا نکسن؟ لاستیک 4 فصل با قدرت ترمزگیری خوب و تولید صدای کم مد نظرم هست.لاستیک فعلی برجستون MY01 هست که تو این چند سال مایه عذاب بوده خیلی خشکه و صدای زیادی هم داره.
به نظر دوستان حداکثر چقدر از تاریخ تولیدش باید گذشته باشه؟ فکر نکنم زیر 6 ماه بشه تو بازار پیدا کرد

از کمک و لطف دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

ali_ab
10-10-2014, 19:23
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم برای خرید لاستیک خوب واسه 405 با سایز 14 و پهنای 205 بنده رو راهنمایی بفرمائید.

هانکوک،رودستون یا نکسن؟ لاستیک 4 فصل با قدرت ترمزگیری خوب و تولید صدای کم مد نظرم هست.لاستیک فعلی برجستون MY01 هست که تو این چند سال مایه عذاب بوده خیلی خشکه و صدای زیادی هم داره.
به نظر دوستان حداکثر چقدر از تاریخ تولیدش باید گذشته باشه؟ فکر نکنم زیر 6 ماه بشه تو بازار پیدا کرد

موفق باشید

mohamad skystar
10-10-2014, 23:09
با سلام به دوستان عزیز

موفق باشید

هانکوک گزینه مناسبی برای شماست
جفتی حدود 450 هزار تومان با نوسان قیمت تا 20 هزار تومن
لاستیکی انتخاب کنید که تاریخ ساختش 6 ماهه دوم 2014 باشه و Made in Korea روش حک شده باشه

Barsoneri
11-10-2014, 16:29
بهترین رینگ و لاستیک از نظر ابعاد برای پارس tu5 کدامند ؟
آیا رینگ 16 مناسب تره و یا رینگ 15؟
آیا لاستیک 205 مناسب تره و یا 195 ؟
ارتفاع فاق لاستیک چند باشه بهتره ؟
البته بگم من قصد بخواب کردن ماشین را ندارم
میخوام یکی با کارشناسی نظر بده (همراه با مزایا و معایب)

a_rudi
11-10-2014, 18:38
بهترین رینگ و لاستیک از نظر ابعاد برای پارس tu5 کدامند ؟
آیا رینگ 16 مناسب تره و یا رینگ 15؟
آیا لاستیک 205 مناسب تره و یا 195 ؟
ارتفاع فاق لاستیک چند باشه بهتره ؟
البته بگم من قصد بخواب کردن ماشین را ندارم
میخوام یکی با کارشناسی نظر بده (همراه با مزایا و معایب)
سایز 205/55/16 مدتی زی ماشین انداخته بودم.
ارت زده باشی تو دست اندازا لاستیک میخوره تو گلگیر عقل. وگرنه خیر.
بهترین سایز غیر فابریک اینه.
زیبایی و عدم ضربات مهلک به سیستم تعلیق رو به همراه داره.
ارت زدی هم سایز 205/60/15 رو انتخاب کن رو رینگ فابریک

ali_ab
11-10-2014, 22:27
هانکوک گزینه مناسبی برای شماست
جفتی حدود 450 هزار تومان با نوسان قیمت تا 20 هزار تومن
لاستیکی انتخاب کنید که تاریخ ساختش 6 ماهه دوم 2014 باشه و Made in Korea روش حک شده باشه

با سلام

دوست عزیزم از راهنمایی شما سپاسگزارم

امروز واسه خرید رفته بودم یه مغازه دار میگفت هانکوک دو نوع گل داره یکی جفتی 430 و 450 میداد البته خیلی شلوغ بود و نتوستم لاستیک ها رو ببینم ایا هانکوک سایز 205/60/14 دو نوع گل داره ؟ اگه جواب مثبت هست کدوم رو انتخاب کنم که 4 فصل باشه؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

armin_punisher6
11-10-2014, 23:13
با سلام

دوست عزیزم از راهنمایی شما سپاسگزارم

امروز واسه خرید رفته بودم یه مغازه دار میگفت هانکوک دو نوع گل داره یکی جفتی 430 و 450 میداد البته خیلی شلوغ بود و نتوستم لاستیک ها رو ببینم ایا هانکوک سایز 205/60/14 دو نوع گل داره ؟ اگه جواب مثبت هست کدوم رو انتخاب کنم که 4 فصل باشه؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

من نميدونم چند نوع گل داره ولي black bird رو نگير.

ali_ab
14-10-2014, 15:35

دوست عزیزم از راهنمایی شما سپاسگزارم . متاسفانه هر مغازه ای که رفتم فقط هانکوک نوع Black bird داشتن. ایا لاستیک اچیلس اندونزی رو پیشنهاد می فرمائید.جفتی 440 قیمت دادن

با سپاس فراوان

موفق باشید

ali_ab
14-10-2014, 15:36

دوست عزیزم از راهنمایی شما سپاسگزارم . متاسفانه هر مغازه ای که رفتم فقط هانکوک نوع Black bird داشتن. ایا لاستیک اچیلس اندونزی رو پیشنهاد می فرمائید.جفتی 440 قیمت دادن

با سپاس فراوان

موفق باشید

armin_punisher6
14-10-2014, 15:39

با سپاس فراوان

موفق باشید

خيليا شايد با نظر من مخالف باشن ولي من تجربه تست خيلي لاستيكهارو داشتم.نظر خودم لاستيك بريجستون هست.واقعا لاستيكي نديدم كه ترمز گيريش در اين حد باشه.براي مناطق باراني هم فوق العادست.تنها ايرادش،كمي خشك بودنشه.من حتي kumho و stalione رو به هانكوك ترجيح ميدم.stalione هم ساخت اندونزيه.انتخاب با خودتونه

hadisalman
15-10-2014, 13:39
سلام خسته نباشین میتونین بهم بگین الان لاستیک تویو تو بازار گیر میاد یا نه؟؟؟؟

mohammad_mdm
19-10-2014, 16:02
سلام دوستان
من i30 دارم لاستیکام کومهو 225/45/17 هست حالا نمیدونم چه لاستیکی بگیرم که خوب و مخصوصا نرم باشه,چون i30 ماشینه خشکیه
البته توی بازار هانکوک دیدم .حالا اگه راهنمایی کنید ممنون میشم درضمن بورس لاستیک فروشا کجاست بازم ممنون

Pourya-pc
20-10-2014, 01:01
سلام دوستان
من i30 دارم لاستیکام کومهو 225/45/17 هست حالا نمیدونم چه لاستیکی بگیرم که خوب و مخصوصا نرم باشه,چون i30 ماشینه خشکیه
البته توی بازار هانکوک دیدم .حالا اگه راهنمایی کنید ممنون میشم درضمن بورس لاستیک فروشا کجاست بازم ممنون

سایز فابریک 225 بوده ؟ چون خیلی لاستیک پهن میشه . به نظرم 215 بندازید بهتر باشه برای آی 30.
کومهو کره میتونید بندازید جفتی 730
هانکوک کره هم جفتی 790 که جنسش کمی نرم تر از کومهو هست .
اینا برای سایز 225 بود که الان هم دارید .
یه مدل یوکوهاما هم دیدم که زیر مزدا میندازن بی نهایت نرم هست . برای آی 30 هم استفاده میشه .
یوکوهاما ژاپن 225 آر 17 جفتی 950 هزارتومان البته 110 هزارتا هم عمر مفیدش هست که کره ایی ها 80 هزارتاست .

mohammad_mdm
20-10-2014, 09:46
سایز فابریک 225 بوده ؟ چون خیلی لاستیک پهن میشه . به نظرم 215 بندازید بهتر باشه برای آی 30.
یه مدل یوکوهاما هم دیدم که زیر مزدا میندازن بی نهایت نرم هست . برای آی 30 هم استفاده میشه .
یوکوهاما ژاپن 225 آر 17 جفتی 950 هزارتومان البته 110 هزارتا هم عمر مفیدش هست که کره ایی ها 80 هزارتاست .

بله سایز فابریکش 225 هست حالا اگه 215بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه؟احیانا 215 بخوام بندازم رینگ که نباید عوض بشه؟!215 بخوام بزارم با چه فاقی بگیرم؟درضمن اگه لطف کنید و ادرس لاستیک فروشی بهم بدید یسر برم ببینم ممنون میشم چون طرف بهارستان تا اون جایی که من دیدم فقط هانکوک داشت,بازم ممنون

mohammad_mdm
20-10-2014, 09:51
بله سایز فابریکش 225 هست حالا اگه 215بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه؟احیانا 215 بخوام بندازم رینگ که نباید عوض بشه؟!215 بخوام بزارم با چه فاقی بگیرم؟درضمن اگه لطف کنید و ادرس لاستیک فروشی بهم بدید یسر برم ببینم ممنون میشم چون طرف بهارستان تا اون جایی که من دیدم فقط هانکوک داشت,بازم ممنون

Pourya-pc
20-10-2014, 17:45

بله مشکل پیدا میکنه ، کمتر از سایز استاندارد مجاز نیست .
معمولا فاق 17 اینچ ها 45 هست و بعضیا 50 . بستگی به رینگ و نوع خودرو داره .
هانکوک 225 / 17 / 45 کره بخرید جنس خیلی خوب بازار هست و ضمن اینکه خودروی شما هم کره ایی هست . در منطقه شما فکر کنم یک پاساژ باشه که بورس لاستیک هست میتونید از همونجا تهیه کنید .

mohammad_mdm
20-10-2014, 19:04
فالکن مارک خوبی هست؟نرم هست؟ممنون

kasra2002
22-10-2014, 10:10
سلام دوستان
الان بهترین لاستیک برای پراید توی بازار چیه ؟؟
دوست گرامی اگر لاستیک ایرانی بخواید یزد و کویر بهتر هستند

kasra2002
23-10-2014, 11:46
سلام دوستان
برای i30 چه لاستیکی مناسبه که نرم و بادوام باشه چون i30 خیلی خشکه ومیکوبه , درضمن نرمی و خشکیه لاستیک توی همچین ماشین خشکی محسوس هست؟؟ممنون
دوست عزیز
هرچهه لاستیک پهن و کوتاه تر باشه شما ضربه رو بیشتر حس خواهید کرد
لاستیک های ژاپنی و کره ای اصل در صورت اصل بودن نرم ترین لاستیک ها هستند
نرمی لاستیک تا حدودی محسوس هست بخصوص راه هایی که دست انداز ههای ریز دارند یا اسفالت های نا مناسب

mehrdad2009
25-10-2014, 00:00
با سلام
ماشین من پژو 206 هست و لاستیک میشلن داشتم والا ن قصد دارم لاستیک جدید از همین مدل بگیرم ولی فقط 2011 تو بازار هست که تاریخش خیلی قدیمیه به نظر شما چه لاستیکی بگیرم که کیفیت میشلن رو داشته باشه؟
با تشکر

a_rudi
25-10-2014, 07:09
با سلام
ماشین من پژو 206 هست و لاستیک میشلن داشتم والا ن قصد دارم لاستیک جدید از همین مدل بگیرم ولی فقط 2011 تو بازار هست که تاریخش خیلی قدیمیه به نظر شما چه لاستیکی بگیرم که کیفیت میشلن رو داشته باشه؟
با تشکر
میشلن جدید مطلقا گیر نمیاد مخصوصا اگر اصل باشه.
بهتره برید سراغ کومهو و هانکوک

sadra_h
25-10-2014, 10:51
با سلام
کدوم یک از سایزهای تایر زیر برای تندر 90 مناسب هست ؟
1- 195/65/15
2- 195/60/15
3- 205/60/15

اگر هم سایز فابریک ( 185/65/15 ) رو پیشنهاد میکنین ، دلیلش رو بفرمائین ممنون میشم

kasra2002
25-10-2014, 11:53
با سلام
کدوم یک از سایزهای تایر زیر برای تندر 90 مناسب هست ؟
1- 195/65/15
2- 195/60/15
3- 205/60/15

اگر هم سایز فابریک ( 185/65/15 ) رو پیشنهاد میکنین ، دلیلش رو بفرمائین ممنون میشم
نظر شخصی من اینه که 185 و 195 روی یک رینگ سوار میشند 195 با توجه به بلندی ارتفاع خودرو بهتر استیبل تره
اما 205 رو نمی پسندم
در مورد 60 و 65 هم باید ببینید ظاه کردوم رو با توجه به پر شدن گلگیر می پسندید و 65 ممکنه اگه ماشین سنگین بشه مشکل ساز شه
برای سمند 195 65 بهتره و برای 405 60
برای ال 90 خودتون بسنجید
در ضمن برخی از سایز ها در بازار موجود نیستند و یا کمیابند

Barsoneri
25-10-2014, 12:18
نظر شخصی من اینه که 185 و 195 روی یک رینگ سوار میشند 195 با توجه به بلندی ارتفاع خودرو بهتر استیبل تره
اما 205 رو نمی پسندم
در مورد 60 و 65 هم باید ببینید ظاه کردوم رو با توجه به پر شدن گلگیر می پسندید و 65 ممکنه اگه ماشین سنگین بشه مشکل ساز شه
برای سمند 195 65 بهتره و برای 405 60
برای ال 90 خودتون بسنجید
در ضمن برخی از سایز ها در بازار موجود نیستند و یا کمیابند
برای پارس tu5 با رینگ 15 لاستیک 205 با فاق 65 بهتر و نرمتره یا فاق 60؟
اصلا بهترین ساز رینگ و لاستیک مناسب برای پارس tu5 چیه ؟
قصد بخواب ماشین را ندارم ولی نرمی و سواری ماشین برام مهمه

ArashMiniStar
25-10-2014, 15:58
بهترین لاستیک برای 206 sd با رینگ فابریک چیه؟ اینکه هم نرم باشه هم سر پیچا یکم تعادلشو بهتر کنه؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

hossein.az
25-10-2014, 16:31
بهترین لاستیک برای 206 sd با رینگ فابریک چیه؟ اینکه هم نرم باشه هم سر پیچا یکم تعادلشو بهتر کنه؟

بهترین سایز 14/65/195
مارک های مختلفی هم داره . رودستون یا یوکوهاما بخرید

kasra2002
25-10-2014, 18:26
برای پارس tu5 با رینگ 15 لاستیک 205 با فاق 65 بهتر و نرمتره یا فاق 60؟
اصلا بهترین ساز رینگ و لاستیک مناسب برای پارس tu5 چیه ؟
قصد بخواب ماشین را ندارم ولی نرمی و سواری ماشین برام مهمه
نظر شخصیم اینه که لاستیک زیادی پهن خوب نیست و از 195 بیشتر نمی پسندم
اما فکر کنم 205 با 65 دیگه زیادی بزرگ بشه برای 205 60 بیشتر نباشه شاید بهتر باشه و با گلگیر مشکل دار نشید

ak313
27-10-2014, 13:04
دوستان برای سمند سایز 185 از بین بارز و کویر و یزد چه برندی و چه مدلی رو به ترتیب پیشنهاد می کنید.
ضمنا الان بیشتر دیگه رادیال خرید و فروش میشه دیگه؟ و بهتر از بایاس هست دیگه؟
متشکرم

esi222
27-10-2014, 13:52
دوستان برای سمند سایز 185 از بین بارز و کویر و یزد چه برندی و چه مدلی رو به ترتیب پیشنهاد می کنید.
ضمنا الان بیشتر دیگه رادیال خرید و فروش میشه دیگه؟ و بهتر از بایاس هست دیگه؟
متشکرم
اگه 185 میخوای کویر
اگه 205 میخوای یزد بردار
من خودم رو سمند یزد 205 انداختم خیلی نرمو عالیه.

a_rudi
27-10-2014, 14:07
اگه 185 میخوای کویر
اگه 205 میخوای یزد بردار
من خودم رو سمند یزد 205 انداختم خیلی نرمو عالیه.
یزد 205 دو مدل گل داره
هر دو خوبن و نسبت به قیمت رقیبی هم ندارن

esi222
27-10-2014, 14:19
یزد 205 دو مدل گل داره
هر دو خوبن و نسبت به قیمت رقیبی هم ندارن
درسته مدل مرکوری خیلی جالبتره

ak313
27-10-2014, 14:21
درباره معایب و محاسن 185 و 205 زیاد خوندم به نظر بزرگهای مجلس کدوم بهتره؟ اصلا قشنگی ظاهر برام مهم نیست.
از لحاظ امنیت، کم استهلاکی و نرمی نظر شما چیه

esi222
27-10-2014, 14:39
درباره معایب و محاسن 185 و 205 زیاد خوندم به نظر بزرگهای مجلس کدوم بهتره؟ اصلا قشنگی ظاهر برام مهم نیست.
از لحاظ امنیت، کم استهلاکی و نرمی نظر شما چیه
بستگی به ماشین و رینگت داره.
رینگ سمندم 15 هستش هم 185 داشتم هم 205
از اونجایی که شمام سمند داری اگه رینگت 15 هست 205 بندازی خیلی استیبل و هندلینگ ماشین بهتر میشه علی الخصوص تو سرعتای بالا نشون میده.

hossein.az
02-11-2014, 15:23
همه می‌دانند اگر لاستیک نباشد خودرو نمی‌تواند حرکت کند، پس باید حواس رانندگان حسابی به لاستیک خودرو باشد، چون لاستیک سالم و مناسب ایمنی اتومبیل و سرنشینان را افزایش می‌دهد. رعایت نکات زیر سلامتی لاستیک خودرو را تضمین خواهد کرد

۱. فشار باد لاستیک چرخ‌ها مهم‌ترین عاملی است که در عمر لاستیک اثر می‌گذارد، فشار باد لاستیک را باید زمانی که لاستیک‌ها سرد است تنظیم کرد. اگر جلوبندی خودرو سالم و میزان باشد و چرخ‌ها هم بالانس باشند با نگهداشتن باد لاستیک‌ها در فشار درست، عمر لاستیک‌ها تقریبا دو برابر می‌شود

۲. همیشه باید سالم‌ترین لاستیک‌ها را در چرخ جلو استفاده کرد تا امکان ترکیدن کاهش یابد چون ترکیدن لاستیک‌های جلو خطرناک‌تر از ترکیدن لاستیک‌های عقب است و در سرعت‌های بالا احتمال چپ شدن خودرو چند برابر می‌شود

۳. لاستیک‌های جلو، قسمت جلویی خودرو را هدایت می‌کنند و بالطبع بخش اعظم نیروی خودرو در سر پیچ‌ها را تحمل می‌کنند در حالی که لاستیک‌های عقب نیروهای رانش را تحمل می‌کنند و به همین دلیل است که لاستیک‌های چرخ جلو بیشتر در قسمت بیرونی آج خورده می‌شوند و لاستیک‌های چرخ‌های عقب از قسمت وسط آج آسیب می‌بینند.

۴. فشار باد زیاد و فشار باد کم هر دو باعث آسیب رساندن به لاستیک‌ها می‌شوند. پایین بودن فشار باد در هنگام رانندگی باعث اصطکاک بیشتر و در نتیجه تولید حرارت بیش از حد در لاستیک می‌شود و عمر لاستیک را به شدت کاهش می‌دهد. اگر لاستیک از دو طرف خورده شود ولی در بخش میانی سالم بماند نشانه کم بودن فشار باد لاستیک در طول رانندگی است و اگر فقط در وسط سائیده شود نشانه زیاد بودن فشار باد لاستیک است.

۵. معمولا بعد از رانندگی طولانی و به خاطر گرم شدن لاستیک، فشار باد زیاد می‌شود، اگر در این حالت فشار باد لاستیک از حد توصیه شده بیشتر شد نیابد آن را کم کرد، باید پس از خنک شدن لاستیک، دوباره فشار باد را کنترل کرد.

۶. در هنگام خرید لاستیک باید به نوع خودرو و همچنین نوع رینگ توجه کرد. رینگ حتما باید استاندارد خودرو باشد و از نظر پهنا و قطر رینگ مشابه لاستیک استاندارد باشد.

۷. باید هنگام استفاده از لاستیک‌های بدون تیوب حتما توجه کرد که این نوع لاستیک‌ها را فقط می‌توان روی رینگ مناسب آن استفاده کرد و رینگ نباید تعمیر و یا جوشکاری شده باشد

۸. استفاده از لاستیک‌ها با اندازه‌های مختلف و مارک‌های متفاوت (به عنوان مثال رادیال یا معمولی) در یک محور اشتباه است. این کار امنیت خودرو در سرعت‌های بالا را به خطر می‌اندازد چون لاستیک‌های با ساختار متفاوت و حتی ساخت شرکت‌های مختلف از نظر ارتفاع و پهنای لاستیک با یکدیگر فرق دارند.

۹. بار سنگین، عمر لاستیک را کم می‌کند چون به نسوج لاستیک بیش از اندازه فشار وارد می‌شود.

۱۰. فشار باد لاستیک خودرو باید به اندازه‌ای باشد که از طرف کارخانه سازنده اتومبیل توصیه شده است. باد لاستیک‌ها را باید به طور منظم بررسی کرد که کمتر از حد تعیین شده نباشد زیرا در این صورت حرارت زیادتری تولید می‌شود و این حرارت بزرگ‌ترین دشمن لاستیک است و علاوه بر آن فرسایش لاستیک را از دو طرف افزایش می‌دهد و مصرف سوخت را بالا می‌برد.

البته این به آن معنی نیست که باید باد لاستیک‌ها بالا نگه داشته شوند زیرا رانندگی دیگر مطلوب نخواهد بود. بنابراین در شرایط معمولی فشار باد لاستیک وقتی که سرد است باید درست به‌‌ همان اندازه توصیه شده باشد.

۱۱. از رینگ‌های زنگ زده، پوسیده، تاب دار و جوشکاری شده نباید به هیچ وجه استفاده شود

۱۲. قبل از مسافرت‌های طولانی باید از سالم بودن لاستیک‌ها، چرخ و زاپاس اطمینان حاصل شود. هرگاه عمق آج لاستیک کمتر از یک و نیم میلیم‌تر شد لاستیک باید تعویض شود.

۱۳. حرکات غیر عادی خودرو از قبیل کشیده شدن به یک طرف و یا لرزش را باید جدی گرفت و در صدد رفع نقص فنی خودرو برآمد.

۱۴. عمق آج لاستیک‌های خودرو را باید مرتبا بررسی و کنترل کرد، بهتر است قبل از اینکه کاملا لاستیک صاف شود از زیر خودرو خارج شود تا از به مخاطره افتادن سلامتی سرنشینان جلوگیری شود.

۱۵. اگر خودرو برای مدت طولانی متوقف می‌شود و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بهتر است لاستیک‌ها از زیر خودرو خارج شوند و با جک زدن از قرار گرفتن سنگینی خودرو روی لاستیک‌ها جلوگیری شود

۱۶. لاستیک‌ها باید به صورت تیغه‌ای انبار و نگهداری شوند.

۱۷. از قرار دادن لاستیک در محیط باز و در معرض تابش مستقیم نور خورشید به شدت جلوگیری شود.

۱۸. لاستیک‌ها را نباید در نزدیک منبع گرمایی و مواد شیمیایی قرار داد.

خطرات ناشی از عدم تنظیم باد لاستیک

لاستیک‌های خودرو باید به میزان توصیه شده توسط سازنده خودرو باد شود. مهم‌ترین عامل سلامتی لاستیک خودرو هوا است که آن هم (تقریبا) رایگان است. فشار باد مناسب، قدرت لاستیک را در برابر نیروی وزن و شرایط مختلف رانندگی، مانند ترمز کردن، شتاب گرفتن و... بیشتر می‌کند. بهترین وضعیت لاستیک، با فشار باد مناسب مهیا می‌شود

اگر فشار باد خیلی زیاد باشد، معایب زیر ظاهر می‌شود:

۱. باریک شدن سطح تماس لاستیک و جاده، کاهش قابلیت‌های لاستیک و پایداری آن

۲. سلب آرامش و راحتی در رانندگی

۳. ساییده شدن بیش از حد قسمت میانی

۴. از بین رفتن قابلیت جذب نیرو‌های وارده از جاده به لایه‌های میانی لاستیک و افزایش آسیب‌پذیری آن‌ها

۵. تمایل زیاد به جدا شدن لایه‌های لاستیکی در زمان گرم شدن لاستیک، به دلیل تجمع نیرو‌ها در مرکز آج‌ها

اگر فشار باد کم باشد، معایب زیر ظاهر می‌شود:

۱. زیاد شدن مصرف سوخت به دلیل افزایش سطح تماس لاستیک با جاده

۲. سفت شدن یا انحراف فرمان به یک سمت در هنگام کم ‌باد بودن چرخ‌های جلو

۳. ساییده شدن سریع‌تر و بیشتر قسمت بیرونی آج‌ها

۴. بروز خطر جدی با بالا رفتن بیش از اندازه دمای لاستیک در زمان حرکت به دلیل تغییر شکل زیاد در ناحیه تماس لاستیک با جاده و افزایش احتمال جداشدن لایه‌ها.
مشخصات لاستيك خودروروي ديواره بيروني هر تاير، اعداد و كدهاي درج شده است كه در حقيقت شناسنامه لاستيك خودرو هستند. در شكل مفهوم اين علائم بيان شده است. در ادامه به شرح برخي از مهمترين آنها می­پردازیم.

الف) اندازه تايراندازه لاستيك خودرو با علائمي همچون4P185/60R13 نشانداده مي‌شود. که بدین معنی میباشد:P = تاير خودروي شخصي185= پهناي تاير (برحسب ميلي­متر)60= نسبت ارتفاع ديواره لاستيک به پهناي آن (برحسب ميلي­متر)R = راديال14= قطر رينگ (بر حسب اينچ)

ب)حد بارگذارياين عدد نماينده حداكثر وزني است كه تاير مي‌تواند تحمل كند، هنگامي كه حداكثر مقدار مجاز فشار را داشته ‌باشد و بين صفر تا 279 متغير است. براي خودروهاي شخصي، عدد حد بارگذاري بين 75 تا 105 است.براي مثال، حد بارگذاري براي خودروي پرايد 76 و معادل 400 كيلوگرم بار است، یعني اين تاير هنگامي كه حداكثر فشار باد مجاز را دارد (بخش "و" را ببينيد)، حداکثر 4 درصد كيلوگرم را مي‌تواند حمل کند. توجه داشته باشيد هرگز لاستيكي را كه حد بارگذاري آن كمتر از میزان توصیه­شده از سوی سازنده خودروست، روي رينگ نصب نکنید.

ج) علامت حداكثر سرعت قابل­ تحملحداكثر سرعتي كه لاستيك مي‌تواند تحمل كند، با يك حرف از A تا Z بيان مي‌شود.براي مثال روي جداره تاير خودروي پرايد، نماد H براي سرعت درج شده كه نشان می­دهد هنگامي كه تاير داراي فشار بار و بارگذاري مناسب است، حداكثر توان حركت 320 كيلومتر در ساعت را داراست. واضح است اگر تايري تحت تأثير حداكثر سرعت واقع شود اما فشار باد آن تنظيم نباشد و يا اضافه بار روي آن را اعمال شود، آسيب می­بیند و يا ممكن است بتركد.

د) تاريخ ساخت لاستيككليه لاستيك‌ها داراي تاريخ ساخت روي جداره خود هستند كه با چهار رقم نشان داده می­شود. دو عدد اول نشان­دهنده هفته ساخت و دو رقم بعد سال ساخت لاستيك هستند. براي مثال عدد "1607" نشان مي‌دهد اين لاستيك در هفته شانزدهم سال 2007 ميلادي توليد شده است. امروزه همراه لاستيك‌هاي نو خارجي، يك كارت دريافت مي‌كنند كه پس از وارد كردن مشخصات بايد به آدرس شركت سازنده پست شود يا لاستيك را از طريق اينترنت، ثبت می­کنند تا هرگونه كار­كرد نامناسب بعداً قابل پيگيري باشد.

ه) تركيبات سازنده تايراين بخش، مواد سازنده لاستيك را توضيح مي‌دهد. مثال:TREAD PLIES=1-PLY POLYESTER+2 STEEL يعني رويه تاير مركب از يك رويه پلي‌استري همراه دو لايه سيم فولادي است.

و) حداكثر فشار باد و بار تحميلي به تايرعددي كه در مقابل عبارت "حداكثر فشار باد" روي تاير درج می­شود، مربوط به فشار بادي است كه بايد لاستيك داشته باشد، وقتی شما مي‌خواهيد حداكثر بار قابل تحمل را روي آن تحميل كنيد. اين عدد، مقدار فشار باد توصيه شده براي استفاده نرمال نيست. مقدار توصيه شده فشار باد تايرها روي يك پلاك كه معمولاً در لبه داخلي يكي از دو درجلو نصب مي‌شود، نوشته شده است. اگر آن را نيافتيد، به دفترچه راهنماي خودرو مراجعه کنید.

ArashMiniStar
02-11-2014, 17:37
دوستان من از رو 206 قبلیم یه جهت لاستیک اورانوس گذاشتم جلوی 206 جدیدم چطور هستن بنظر شما این اورانوس؟