PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : plug in چيست؟

shvalaie
27-05-2006, 09:15
سلام دوستان
من تازه دارم photoshop ياد ميگيرم، نميدونم plug-in چيه؟ تو يكي از تاپيكها درباره اش نوشته، ميدونم چون يك بار پيداش كردم اما قبل از فرصت كنم بخونم مجبور شدم كامپيوتر رو خاموش كنم و برم. ميشه يكي از دوستان لينك اون صفحه رو برام بزاره يا برام توضيح بده كه plug-in چيه؟ در ضمن آيا ميشه plug in جديدي به photoshop اضافه كرد يا نه و اگه ميشه چطوري؟

bb
28-05-2006, 07:34
دوست عزیز من
این تاپیک تکراریه
ولی خب میگم پلاگین چیه تا بدونی چی به چیه
پلاگین ها فایل هایی هستن که باعث قدرتمند شدن و وسیع شدن عملکرد کار یک برنامه می شن مثلا یه پلاگین برای نرم افزار مدیا پلیر هستش که باعث میشه این برنامه فایل های Divx رو باز کنه یا باعث میشه یه برنامه با یه برنامه دیگه رابطه داشته باشه و یا بعضی فایل ها رو که نمی شد به برنامه وارد کرد بعد از نصب پلاگن برنامه قبول کنه .
تو فتوشاپ با استفاده از پلاگین ها می تونی کارهای جالب تری انجام بدی مثلا با نصب یه پلاگین مخصوص می تونی عکس های خودت رو به Icon تبدیل کنی یا یه پلاگین دیگه باعث می شه بتونی اندازه عکس خودت رو چند برابر کنی بدون افت کیفیت و خلاصه واسه خوشنویسی و هر کاری یه پلاگین وجود داره

safety
28-05-2006, 08:41
سلام
توضيحات آقاي ب.ب كامل است اما براي توضيح بيشتر كلمه وقتي به ديكشنري مراجعه كني معاني زير را براي آن مي بيني:
1.a module or piece of software which can be added to an existing system to give extra features
2.a small piece of software that supplements a larger program (as a browser)
3.program that enhances the capabilities of a larger program
4.A plugin (or plug-in) is a computer program that can, or must, interact with another program to provide a certain, usually very specific, function. Typical examples are plugins to display specific graphic formats (e.g., SVG if the browser doesn't support this format natively), to play multimedia files, to encrypt/decrypt email (e.g., PGP), or to filter images in graphic programs. The main program (a web browser or an email client, for example) provides a way for plugins to register themselves with the program, and a protocol by which data is exchanged with plugins.
يك مدل يا بخشي از نرم افزار كه به سيستم موجود اضافه مي شود تا خصوصيات بيشتري را ايجاد نمايد.
بخش كوچكي از يك نرم افزار كه به برنامه بزرگتري پيوست شده است
برنامه اي كه توانايي يك برنامه بزرگتر را افزايش مي دهد
برنامه كامپيوتري كه مي تواند و يا بايد با برنامه ديگري در تعامل باشد تا يك عملكرد معين و معمولاً خيلي خاص را ايجاد نمايد. مثالهاي نمونه اي شامل پلاگينهاي خاص نمايش فرمتهاي گرافيكي كه مثلاً مرورگر در ابتدا ساپورت نمي كرده تا بتوانيم آنها را ببينيم،ايجاد كليد هاي پنهان و آشكار كردن ايميل،براي ----- كردن عكسها در برنامه گرافيكي.برنامه اصلي راهي را ايجاد مي كند كه پلاگينها بتوانند خودشان را با برنامه منطبق كنند و پروتكلي كه اطلاعات با پلاگين تغيير كرده است.
توضيح: غالب پلاگينهاي معرفي شده براي فتوشاپ فيلترهايي هستند كه كار را براي ايجاد افكتها ياتغييراتي كه در حالت عادي براي كاربران وقت گير و سخت هستند تسهيل مي كنند. اين برنامه ها در پوشه خاصي كه در برنامه فتوشاپ به همين عنوان است نصب يا كپي مي شوند و در منو ها (بيشتر در پائين منو فيلترها) قابل ديدن و فراخواني هستند.

bb
28-05-2006, 08:58
ممنون عزیز جان

shvalaie
28-05-2006, 15:14
از هر دو تون بسيار بسيار زياد تشكر مي‌كنم. بابا كارتون خيلي درسته با ديكشنري و مدرك به آدم چيز حالي مي‌كنين.
حالا اگه لطف كنيد و به يك سوال ديگه‌ام هم جواب بديد ممنون مي‌شم

فرض كنيد كه يك عكس داريد با كيفيت خيلي بد (منظورم اينكه كه از اون عكسهاي قديميه)، كه از روزنامه اسكن شده وقتي اين عكس را بزرگ مي‌كنيم تمام بافت‌هاي كاغذ رو هم توش مي‌بينيم علاوه بر اينكه خود عكس هم به علت قديمي بودن كيفيت بدي داره. براي اينكه بافت كاغذ رو از بين ببريم بدون اينكه از شفافيت عكس كم بشه بايد چكار كرد؟ غير از بلور و شارپينگ راه ديگه‌اي نداره؟ photoshop من cs است.

arash_irani
29-05-2006, 00:16
سلام دوست من
اون تاپیک فکر میکنم تاپیک پایین باشه ::
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای ترمیم عکسهای قدیمی و همینطور رتوش کردن ما خودمون تاپیک داریم که این کار خودش طرق مختلف و دردسرهای خاص خودش رو داره میتونید به تاپیک های زیر سری بزنید ::

و

موفق باشید
یا حق

shvalaie
30-05-2006, 20:51
خيلي خيلي از لطفتون ممنونم

mJ.30niorT
02-06-2006, 19:56
اقا خيلي ممنون از توضيحاتتون ولي وقتي من اين پلاگين ها رو در جايي كه گفته شده ميريزم وقتي فتوشاپ رو باز ميكنم اين طوري ميشه و بايد اون پلاگين هايي رو كه ريخته م پاك كنم تا فتوشاپ دوباره اجرا شه!!! :blush:
عكس

arash_irani
02-06-2006, 22:39
اقا خيلي ممنون از توضيحاتتون ولي وقتي من اين پلاگين ها رو در جايي كه گفته شده ميريزم وقتي فتوشاپ رو باز ميكنم اين طوري ميشه و بايد اون پلاگين هايي رو كه ريخته م پاك كنم تا فتوشاپ دوباره اجرا شه!!! :blush:
عكس
سلام دوست من
اول ورود و عضويتتون رو در سايت تبريك ميگم اميدوارم كه روزهاي خوبي رو در كنار هم داشته باشيم :)
دوست من در صورت سوال و يا نياز به برنامه و پلاگين خاص در جاي خودش سوال كنيد حتما زودتر نتيجه ميگيريد مثلا همين سوال رو اگر در قسمت خود فتوشاپ ميپرسيدين و يه تاپيك ميزدين خيلي بهتر بود همين الان هم من همينجوري يه سري به اين تاپيك زدم ;)
ببين اين دو تا فايل كارت رو راه ميندازه ؟ (از فايل زميمه دريافت كن)

بعد از دانلود فايل اون رو در پوشه نصب فتوشاپ كپي كن بعدشم پلاگين هاتو ببر تو پوشه پلاگين ;)
موفق باشيد
يا حق

mJ.30niorT
03-06-2006, 20:54
اقا ارش عزيز خيلي ممنون درست شد!