PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی، تبلت یا لپ تاپ مسئله اینست!

tanatos
15-03-2011, 22:12
آقا واسه ی این بحث جایی پیدا نکردیم دیدیم اینجا داغه گفتیم بچسپونیمش همین جا! :13:
حالا موضوع از چه قراره؟ :23:
داستان از اینجا شروع شد که یکی از دوستان من این سوال رو از من پرسید!
من جوابش رو دادم و وقتی حس کردم که قانع نشده فرستادمش پیش یکی دیگه از دوستان که اکثرا میشناسیدش
بعله میثم خان با اسم کاربریه سیناپس
حالا میثم چی کار کرد؟ :44:
هر چی میکشیم از دست همین پسرست دیگه! :47:
آقا بعد جواب دادن پیشنهاد داده که این سوال به صورت یه تاپیک دربیاد تا بقیه هم شرکت کنند :thumbsdow
اون بنده خدا هم که تازه کار بود و نمیتونست تاپیک ایجاد کنه این شد که همه چی افتاد گردن ما و این شد که اینطوری شد::29:
حالا دوستان خوب من؛
میخوایم نظراتتون رو در این مورد بشنویم تا به یه نتیجه ی خوب برسیم.
اوکی؟ :3:

tanatos
15-03-2011, 22:22
خیلی از ماها امکان اینکه همه ی این گجتها رو با هم داشته باشیم رو نداریم!
اگر این طور بود که خوب طبعا چون مصارف متفاوتی دارند طبعا بهترین انتخاب، انتخاب همه ی اونها در کنار هم بود.
گذشته از این بسته به کاربران و انتظاراتشون انتخاب گجتها متفاوته.
ولی سعی میکنیم این موضوع رو بیشتر در مورد عام بررسی کنیم
افرادی که کاربران حرفه ای این گحت ها نیستند و ازشون انتظارات بالایی ندارند.
مثلا افرادی که استفاده ی اونها از این وسایل اینترنت، مدیا و نهایتا بازیه!
در ضمن هر کدوم از این وسایل مزایا و معایبی دارند که باید لحاظ بشند.
مثلا اندازه و وزن بالای لپ تاپها (فکر نمیکردم موقعی بیاد که بگم لپ تاپها سنگینند) و اندازه ی صفحه ی نمایش در موبایلها و اندازه ی کم حافظه در تبلتها همه و همه گوشه ای از معایب این دستگاه ها در مقایسه با همند.
به هر حال!
شروعش با ما بود ادامش با شما!
یا علی!

PersiAndroid
15-03-2011, 22:40
شرمنده من اينجا جا گرفتم.... چون دارم تايپ مي كنم:31:

Mig33
15-03-2011, 22:45
فن آوری در حال پیشرفته و در آینده شاید شاهد همگرائی در اینها باشیم ولی فعلا ( تا یکسال آینده )... تبلت فعلا تا حدودی موفق شده جای نت بوکو بگیره نه نوت بوکو ...
من اینارو به دوشاخه تقسیم میکنم
- گوشی
- تبلت و نوت بوک
خب نسخه ای خاص نمیشه پیچید هر کسی نیازی داره ولی این دو شاخه نمی تونه جای همو بگیره ....
در مورد شاخه دوم ( تبلت یا نوت بوک ) اگه بیشتر استفاده شما در حیطه وبگردی باشه یعنی مصرف کننده باشید تبلت انتخاب درست تریه ولی اگه شما حتی تا حدود 40 درصد به ایجاد محتوا در اینترنت میپردازید اونموقع متوجه میشوید که کار با تبلت ها جانکاه است از اندازه بگیرید تا نبودن کی بورد فیزیکی تا نابالغ بودن پلاتفرم هائی که فعلا رو اینا سواره تا ........
دقیق ترین تصیمم همیشه بر حسب مکان زندگی شما و نوع زندگی شما گرفته میشه که مبتنی بر نیاز شما هم میتونه باشه
معقولانه ترین انتخاب در جامعه ما با این وضع اسف بار فن آوری:
یه گوشی معمولی + نوت بوک

tanatos
15-03-2011, 22:53
خوب ببینید این گجت هایی که نام برده شد درسته برای مصارف متفاوتی ساخته شدند ولی کاربردهای مشترکی هم دارند که ممکنه تنها چیزهایی باشند که یک کاربر بخواد.
مثال میزنم تا واضحتر بشه.
بینید برای کسی که نهایت کاربردش از گجتش نت، مدیا، عکس و فیلمبرداری و بازیه همه ی این گجتها میتونند مناسب باشند.

Mig33
15-03-2011, 23:02
به نظر شما عکس و فیلمبرداری تبلت ها و نوت بوک ها مناسبه ؟!!!!!!
اگه این دو فاکتور رو حذف کنید تبلت ها میتونه برای وب گردی و .... بازی و ... مناسب باشه ولی اگه رو قابلیت سیم کارت خوری اونا حساب کنید و بخواهید گوشی رو حذف کنید با سایز به نظر من واقعا نامناسب اونا چه میکنید ؟؟

.:PAR3A:.
15-03-2011, 23:06
واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره اس ام اس بزنه یکی دو تا اپ هم بریزه روش : یه گوشی معمولی مناسبه...
واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره ، اس ام اس بزنه و در سطح قابل قبولی فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره : یه اسمارت فون که من فقط این 3 تا رو قبول دارم : iOS , Android , Bada و شاید Symbian s60 v5
واس کسی که می خواد فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره اما می خواد که تو یه مونیتور بزرگ و با کیفیت این کارا رو بکنه : فقط و فقط تبلت!!!
واس کسی که می خواد تمام کارایی که کامیپوتر می کنه :دی رو بکنه : لپ تاپ
این نظر من بود :دی

PersiAndroid
15-03-2011, 23:20
من اون بالا جا گرفته بودم كه ديگه يكم نوشتن پستم طول كشيد گفتم برم ته صف بهتره

البته اين 3 تا 3 تا چيز جدا گونه هستن
بحث گوشي كه يكم متفاوت تره چون خب يه قابليت كليدي داره (ارتباط) اما خب با توجه به اينكه گوشي ها دارن تبديل ميشن به بهترين گجت ها و هميشه همراه آدم هستن بازم كنار تبلت و لپ تاپ قرار ميگيرن
لپ تاپ كه ديگه فكر مي كنم داره تبديل ميشه به يه چيزي كه فقط به درد شرايط خاصي ميخوره كه به صورت قابل حمل به امكانات و پردازش PC نياز باشه البته يه چيزاي اختصاصي هم داره كه كه گوشي و تبلت ندارن كه بايد هم داشته باشه كامپيوتر قابل حمله گوشي و لپ تاپ رو نميشه با هم مقايسه كرد كه!
اين وسط مي مونه تبلت. آره! همينجاست كه آدم مي مونه! تبلت يه چيزيه بين اين دوتا نه سنگينيو زمختيه لپتاپو داره نه كوچيكي و محدوديت هاي طراحي خاص گوشي. بيشتر به درد وبگردي و كتابخوني ميخوره ميتونين همون سرگرميايي كه با گوشيه مدل بالاتون تجربه كردين هم باهاش انجام بدين البته توي يه صفحه ي بزرگتر كه بيشترم حال ميده.. بعضي موقع ها با خودم ميگم كاشكي گالكسيم رو تو جاهايي كه به يه صفحه بزرگتر نياز داشتم از دو طرف مي كشيدم و ميشد گالكسي تب و بازم كوچيكش ميكردم ميشد گالكسي اس واسه جاهايي كه به يه گجت نياز دارم كه كوچيك و قابل حمل باشه و يه موبايل
چون مهمترين تفاوتي كه بين موبايل و تبلت به چشم ميخوره صفحشونه

و چون tanatos هم از آقا مبثم گل گلاب گفتن بد نيس باهاشون يه شوخي بكنم (بچه باحاليه بدش نمياد) (ميدونم منظورت اين نبوده نظر شخصيتو گفتي) شوخيه:
خب الان سيناپس جوون مياد ميگه خب كيفيت فيلم كه رو گوشي و تبلت و لپتاپ كه خوب نيس تلوزيون 58 اينچو عشقه گوشي و تبلت هم كه دوربينشون كلا بدرد نمي خوره لپتاپم كه فقط وبكم داره دوربين ديجيتال DSLR بخرين صداي هر 3 تاش هم خوب نيس سيستم صوتي بخرين پردازشگرگوشي و تبلتم خوب نيس حالا پردازش لپتاپم كه خوبه فقط خاك ميشينه روش ...... كيبرد هر 3 تاش به درد نمي خوره برين يه كيبرد جدا بخرين ..ساعت ديجيتالشون هم كه بدرد نمي خوره يه ساعت كورنوگراف بخرين كه زمان رو دقيقتر نشون بده اصلا تبلت و گوشي و لپ تاب بدرد نمي خوره در نتيجه آي پد بخرين كه usb و hdmi نداشته باشه كه بيسيم و قدم رو به جلو بشيد....

15-03-2011, 23:28
بترکه پی سی هر کار کردم بالاییه ویرایش نشد :دی
مدیر پاکش کن...
واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره اس ام اس بزنه یکی دو تا اپ هم بریزه روش : یه گوشی معمولی مناسبه...
واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره ، اس ام اس بزنه و در سطح قابل قبولی فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره : یه اسمارت فون که من فقط این 3 تا رو قبول دارم : iOS , Android , Bada و شاید Symbian s60 v5
واس کسی که می خواد فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره اما می خواد که تو یه مونیتور بزرگ و با کیفیت این کارا رو بکنه : فقط و فقط تبلت!!!
واس کسی که می خواد تمام کارایی که کامیپوتر می کنه :دی رو بکنه : لپ تاپ
این نظر من بود :دی
اما اینی که دوستمون می گه که کارش از همه بر میاد مسلما یه اسمارت فون iOS یا اگه نمی تونه اون قدر هزینه کنه اندرویدی جوابشو می ده...
اما اگه هم می خواد اینا رو تو مونیتور گنده و خفن تبلت انجام بده هم اول iPad 2 و بعدش Xoom و Galaxy Tab رو توصیه می کنم...
(این که گفتم iOS و گفتم iPad نظر من بود که گفتم بگم که گفته باشم!!! شما تحویلش نگیرین!!! همون قسمت اول جمله رو بخونین :دی )

tiyam 01
16-03-2011, 00:01
فن آوری در حال پیشرفته و در آینده شاید شاهد همگرائی در اینها باشیم ولی فعلا ( تا یکسال آینده )... تبلت فعلا تا حدودی موفق شده جای نت بوکو بگیره نه نوت بوکو ...
- گوشی
- تبلت و نوت بوک
خب نسخه ای خاص نمیشه پیچید هر کسی نیازی داره ولی این دو شاخه نمی تونه جای همو بگیره ....
در مورد شاخه دوم ( تبلت یا نوت بوک ) اگه بیشتر استفاده شما در حیطه وبگردی باشه یعنی مصرف کننده باشید تبلت انتخاب درست تریه ولی اگه شما حتی تا حدود 40 درصد به ایجاد محتوا در اینترنت میپردازید اونموقع متوجه میشوید که کار با تبلت ها جانکاه است از اندازه بگیرید تا نبودن کی بورد فیزیکی تا نابالغ بودن پلاتفرم هائی که فعلا رو اینا سواره تا ........
دقیق ترین تصیمم همیشه بر حسب مکان زندگی شما و نوع زندگی شما گرفته میشه که مبتنی بر نیاز شما هم میتونه باشه
معقولانه ترین انتخاب در جامعه ما با این وضع اسف بار فن آوری:
یه گوشی معمولی + نوت بوک

تبلت هایی که هم ویندوز روشون نصب میشه و هم کیبرد دارن چی؟؟ مثل سامسونگ tx100
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Asus Eee Slate EP121 هم هست.

میشه یه کیبرد بهش اضافه کرد

Mig33
16-03-2011, 00:26
تبلت هائی که هم ویندوز روشون سواره و هم کیبرد دارن بهشون میگن ... نت بوک این از اون کارای می بخشید احمقانه بعضی از تولید کننده هاست که به جائی هم نمی رسه .....
تبلت تغریفی داره که مشخصه قرار نیست صفخه کلید فیزیکی بهش اضافه بشه اگر قرار بود این اتفاق بیفته همون خط تولید نت بوک بود دیگه .
بحث اینه که ما 3 ردیف تولید گوشی ... تبلت .... نوت بوک رو قبول داریم و میگیم هر کدوم برای کاریه
هیچکی حاضر نیست تو خیابون که داره راه میره و گوشیش زنگ میخوره یه صفحه 7 تا 10 اینچی رو بگیره دم گوشش یا ....
و ایضا هیچکی هم حاضرنیست با یه صفحه 2 تا 3 اینچی وب گردی کنه و بگه " خدائیش خیلی باحاله " .....
هر 3 این محصولات جای خودشونو دارن و بسته به نیاز مصرف کننده ساکن در هر کشوری قابل تعریف هستند ...قطعا آی پد تو نیو یورک با اون حجم وسیع از خدمات اینترنت وای فای و ... کاراتره تا تهرون :46:

tiyam 01
16-03-2011, 01:27
تبلت هائی که هم ویندوز روشون سواره و هم کیبرد دارن بهشون میگن ... نت بوک این از اون کارای می بخشید احمقانه بعضی از تولید کننده هاست که به جائی هم نمی رسه .....
تبلت تغریفی داره که مشخصه قرار نیست صفخه کلید فیزیکی بهش اضافه بشه اگر قرار بود این اتفاق بیفته همون خط تولید نت بوک بود دیگه .
بحث اینه که ما 3 ردیف تولید گوشی ... تبلت .... نوت بوک رو قبول داریم و میگیم هر کدوم برای کاریه
هیچکی حاضر نیست تو خیابون که داره راه میره و گوشیش زنگ میخوره یه صفحه 7 تا 10 اینچی رو بگیره دم گوشش یا ....
و ایضا هیچکی هم حاضرنیست با یه صفحه 2 تا 3 اینچی وب گردی کنه و بگه " خدائیش خیلی باحاله " .....
هر 3 این محصولات جای خودشونو دارن و بسته به نیاز مصرف کننده ساکن در هر کشوری قابل تعریف هستند ...قطعا آی پد تو نیو یورک با اون حجم وسیع از خدمات اینترنت وای فای و ... کاراتره تا تهرون :46:
ولی من از اونا خوشم اومده :دی

کاری به گوشی موبایل ندارم. من نظرم اینه تو گروه نت بوک یا تبلت از یکی از اینا استفاده کنم
----------------------
اینم هست که اندروید روش نصبه

Asus Eee Pad Slider

سایز : ۱۰٫۱ اینچ
سیستم عامل : اندروید ۳٫۰
قیمت : ۴۹۹-۷۹۹$
صفحه ۱۲۸۰ در ۸۰۰ ٬ وزن ۸۸۹ گرم ٬ ۱۶٫۷ میلیمتر ضخامت ٬ پردازنده Nvidia Tegra 2 dual core ٬ اندروید ۳٫۰ ٬ ۲ دوربین ٬ وایرلس و پشتیبانی از فلش ۱۰٫۱

tanatos
16-03-2011, 13:17
آخه مشکل اینجاست که شما خیلی دارید موضوع رو تخصصی بررسی میکنید
ببینید الان همین رضا که این موضوع رو شروع کرده رو تصور کنید
خوب این بدبخت شاید نتونه هم یه گوشی ردیف بخره هم یه تبلت داشته باشه
(شرمنده رضا جان گند زدم بهت :31:)
الان شما مثلا تبلتها شاخی مثل آیپد2 رو (البته نسخه ی GSM) رو با کاربرد گوشی تصور کنید (البته اگه جواد بازی درنیارید و به جای این که یه تبلت 10 اینچی رو بگیرید دم گوشتون یه هندسفری تهیه کنید) و بخواید مقایسش کنید با گوشیهای روز چه میدونم مثل گالکسی اس2 آرتکس و اپتیموس تری دی کدوم رو انتخاب میکنید؟
چند درصد ما حاضریم از بین تبلت و گوشی تبلتها رو انتخاب کنیم؟

tiyam 01
16-03-2011, 14:14
الان شما مثلا تبلتها شاخی مثل آیپد2 رو (البته نسخه ی GSM) رو با کاربرد گوشی تصور کنید (البته اگه جواد بازی درنیارید و به جای این که یه تبلت 10 اینچی رو بگیرید دم گوشتون یه هندسفری تهیه کنید) و بخواید مقایسش کنید با گوشیهای روز چه میدونم مثل گالکسی اس2 آرتکس و اپتیموس تری دی کدوم رو انتخاب میکنید؟

درسته، صاحب تاپیک گفته انتخاب از بین گوشی یا تبلت یا نت بوک.. یکی از اون 3 تا... اما خودت گفتی اینجوری باشه بهتره: گوشی و یه نت بوک یا یه تبلت...

- گوشی
- تبلت و نوت بوک
خب نسخه ای خاص نمیشه پیچید هر کسی نیازی داره ولی این دو شاخه نمی تونه جای همو بگیره ....منم با نظرت موافق بودم... گوشی موبایل کار تبلت یا نت بوک رو نمیکنه. ضعیفه. نمیشه از تبلت هم به عنوان گوشی موبایل استفاده کرد. تصورش هم خنده داره یکی تبلت به اون بزرگی رو بگیره رو گوش

گفتم از بین اون دوتا (نت بوک و تبلت) خوشم از اون تبلتهای Asus اومده (هم میشه گفت لپ تاپ (قویه)، هم نت بوک هم نت بوک). یعنی گوشی موبایل و یکی از اونا

iMosi
16-03-2011, 15:07
البته اگه جواد بازی درنیارید و به جای این که یه تبلت 10 اینچی رو بگیرید دم گوشتون یه هندسفری تهیه کنید
اگه شماره کسی که زنگ زده رو بخواد ببینه چی کار کنه؟؟:31:

tiyam 01
16-03-2011, 15:35
اگه شماره کسی که زنگ زده رو بخواد ببینه چی کار کنه؟؟:31:

از هندزفری هایی استفاده کنه که شماره طرف رو هم نشون میده..... :دی

senaps
16-03-2011, 17:23
اولا واقعا تاپیک خفنی زدین دمتون گرم....
من گفتم به رفقا که این تاپیک،میتونه جای خوبی برای بحث باشه!!کلی چیز یاد میگیریم...کلی هم از شوخی پرژن اندو خندیدم!!

....
اولین تحلیلی که شده بود،رو خیلی دوست داشتم!!

اما خودم باید بگم که هی رفقا!!یه کشف کردم!! لپ تاپ بالاخره یه استفاده براش پیدا کردم!!میشه با خودت ببریش مسافرت!!:31:

خوب،مسئله ی اول،قبل از علاقه ی شخص،پولشه و بعد،کاری که میخواد بکنه...
من،یه برنامه نویسم و بیشتر مطلب مینویسم!!مشخصه که چیزی که من میخوام ازش استفاده بکنم،یه کیبرد واقعیه..این نیاز،گاهی تا جایی پیش میره که من برای مواقعی که سر کلاس،میخوام کد بنویسم،کیبرد تاشوم رو از کیفم در میارم و وصل میکنم به نت بوک...
در حقیقت،اگه 2 میلیون داری،میتونی همه ی این ها روبخری:
نت بوک+اسمارت فون+دیجیتال کمرا+وایرلس مودم+تبلت!!
البته،مشخصه که وقتی داری همه رومیخری،نیازی نیست که بهترین ها رو بخری... اما به گزینه ی وایرلس مودم نخندید که بدون اون،هیچ کاری رو پیش نمی برید!!بدون یه مودم وایرلس،در نهایت مجبور میشید یه کابل وصل کنین به گوشی و این چیزی نیست که خوشتون بیاد!!پس،وقتی داریم از هر کدوم از این دستگاه ها حرف میزنیم،یه 60 تومن هم برای یه مودم وایرلس معمولی کنار بذارید!!

------------
این بین،با یه بودجه ی یه میلیونی،خریدن یه اسمارت فون معمولی،در کنار یه نت بوک معمولی،بهترین گزینه هست!(وایرلس مودم رو که فراموش نکردین؟!)
در حقیقت،میشه گفت بدون استثنا،تمام کارهای تبلت رو اسمارت فون هم میکنه...حالا با دنگ و فنگ و جذابیت کمترش مهم نیست...

شاید اگه من فقط 500 تومن بودجه داشته باشم،انتخابم یه نت بوک خوب باشه!!در کنار یه تلفن که میتونه اس ام اس بزنه!!

اما،اینها در حد شاید و اماست!! وقتی مشخص شد چقد پول دارید،حالا باید تصمیم بگیرید که چی بخرید!!
شما هم مثل من حدود 1000 کتاب چند صد صفحه ای انگلیسی و فارسی دارید که تخصصی اند و نمیشه پای کامپیوتر یا یه صفحه ی 4 اینچی خوندشون؟!
یه سری موزیک ویدیو با کیفت 480 پی هم دارین و یه سری بازی معمولی؟
بودجه ای 500 هزار تومنی؟
پیشنهاد من،فلای تاچ چینی هستش با قیمت حدود 300 تومن!(فلای تاچ 2)این دستگاه،اندروید روش نصبه و خیلی خوب میتونه از پس کارهایی مثل پخش ویدیو های پایین تر از اچ دی،کتاب خوندن ها طولانی و مسلما پخش وزیک بر بیاد...در نهایت،یه تبلت خوشکل هم هست...

مشکل اینه که ما فکر میکنیم باید همیشه بهترین رو بخریم...مثلا همین الان،یه گلکسی تب میتونه تمام نیاز های شما به تبلت رو تقریبا بدون استثنا حل کنه!!

به قول دوستمون،اگر کل نیاز های شما از این دستگاه ها،بازی کردن،فیلم دیدن و موسیقیه،و توی وب،غیر از دادن کامنت های 2-3 خطی،چیز دیگه ای نیست،به نظرم،یه تبلت واقعا کار راه اندازه و میتونید با خریدن یه تبلت خوب،این کار ها رو راه بندازین!!

در صورتی که تولید محتوی شما،بالاست و مثلا مثل من،هر کی ازتون اسمتون رو پرسید،تو 237 خط جواب میدین،به طور کلی فکر تبلت یا اسمارت فون رو از سرتون بیرون کنین!!

این وسط،به نظر میاد که سر اسمارت فون ها کلا بی کلاه مونده نه؟!
در حقیقت،اگر اهل کتاب خوندن نیستین،و فیلم هایی که با گوشیتون میبینین،در حد کلیپ های بلوتوثیه و زیاد کیفیت براتون مهم نیست،و میخواین خیلی ساده دستگاه رو اینور اونور کنین،خوب،مشخصا اسمارت فون میتونه گزینه ی خوبی باشه!!

در حقیقت،همه ی ماها میدونیم که میشه با تبلت ها،تماس های تلفنی رو هم برقرار کرد،ولی بهتون قول میدم که حاضر خواهید بود یه 1100 رو باهاش مکالمه کنین،ولی نه با هندزفری و تبلت توی دست!:31: منظورم اینه که هیچ جایی یه تبلت رو برای زنگ زدن و گرفتن و تخصصا به جای گوشی نمیخرن!! پس فکر این کار رو هم از سرتون بیرون کنین و سعی نکنین خودتون رو با یه بلوتوث هندزفری توجیه کنید!!

درحقیفت،حتی اگه بودجه ی کمی دارین،نباید گوشی رو از لیست خرید حذف کنین!(و حتی مودم وایرلس رو!)...دوستان در بالا هم به این نکته اشاره کردن و فکر میکنم دلایل کافی باشه....
جدل اصلی،بین تبلت و نتبوکه که کاملا مشخصه باید کدوم رو انتخاب کرد!! اگر تولید محتوی(چه مثل من اسپم! و چه مثل دوستان مطالب جدی و درست حسابی) دارین،انتخاب نت بوکه!! در غیر این صورت،تبلت....

- اما اینجا یه سوال پیش میاد که شما،بیشترین محتوی رو کجا تولید میکنین؟!!!مثلا،ایا اصلا توی کافی شاپ یا کوه،اینترنت دارین که بخواین تولید محتوی کنین یا اینکه فقط تو خونه به شغل شریف تولید محتوی مشغولید؟!
البته تولید محتوی فقط برای وب نیست!!مثلا توی داشنگاه،یعنی،میزان نیاز شما به تایپ کردن،انقدر مستمر(همیشگی!) هست که بخواین،تبلت روول کنین و نت بوک بگیرین؟! یا بلعکس...

اینها رو گفتم،که فقط حرف های دوستان رو تایید کرده باشم و همینطوری که دیدین،حرفی برای گفتن نداشتم!!
اما،تصمیم گرفتم که در این باره،توی وبلاگم بنویسم و مشخصا سعی میکنم کاربران رو به این پست ارجاع میدم و دوست دارم که دوستان،تاپیک رو کاملا جدی و با بحث های داغ پیش ببریم تا هر جا که کسی پرسید اقا تبلت بخرم یا نوت بوک یا نت بوک یا موبایل،بگن تو پیسیورلد چند وقت پیش یه بحثی شده بود ایناهاشش!! برین بخونین...خودمون هم میتونیم ارجاع بدیم بهش!!
پس،بیاین با جلو اوردن سوالات،و راه حل های جدید و علمی،تاپیک رو تخصصی و تخصصی تر از اینی که هست بکنیم!!

hoha881
16-03-2011, 18:52
به نظر من که گوشی و لبتاب لازم هستن.اگه پول اضافه اوردی تبلت هم بخر.
گوشی چون همیشه همرات هست.باهوش بود که بهتر.
لبتاب هم واسه کارهای نرم افزاری و کارهایی که با pc میشه انجام داد.

senaps
16-03-2011, 20:16
لبتاب هم واسه کارهای نرم افزاری و کارهایی که با pc میشه انجام داد.
حالا استفاده ی لپ تاپ چیه؟ یه لپ تاپ درست حسابی رو باید بخری لااقل 1.5! خوب اون یک ونیم رو میدی یه نت بوک برای کارهای تایپی و اینا،و یه تبلت برای کارهای مولتی مدیا
درسته؟ باطری های هردوشون هم بیشتر از 4 اونم محیط ازمایشگاهی دووم میاره!

S A M S U N G
16-03-2011, 20:17
برای من :

لپ تاپ .

مخلصیم .

tiyam 01
16-03-2011, 21:26
من هم نظرم رو گفتم. موبایل + این :دی
به نظر من هم لپ تاپ ـه، هم نت بوک، هم تبلت
اینم مشخصاتش

Eee Slate EP121 براساسWindows 7 Home Premium می‌باشد با ۱۲٫۱ اینچ صفحه و رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ .پردازنده این تبلت Intel Core i5-470UM است همراه با ۴GB مموری داخلی و پشتیبانی از کارت حافظه SSD تا ۶۴GB .از دیگر امکانات این تبلت ۸۰۲٫۱۱b/g/n Wi-Fi ٬ بلوتوث ۳٫۰ ٬پورت Mini HDMI ٬ کارت ریدر ٬ ۲ پورت USB و وبکم ۲ مگا پیکسلی .همچنین این تبلت یک اسپیکر داخلی و میکروفون هم دارد همراه با کارت گرافیک Intel HD و وزن ۱٫۱۶ کیلوگرم

گراقیکش مث pc منه. من با pc ام نید فور اسپید hot pursuit بازی میکنم
cpu اش هم یه کم از core 2 duo t7250 ضعیفتره

tanatos
16-03-2011, 22:12
درسته، صاحب تاپیک گفته انتخاب از بین گوشی یا تبلت یا نت بوک.. یکی از اون 3 تا... اما خودت گفتی اینجوری باشه بهتره: گوشی و یه نت بوک یا یه تبلت...
منم با نظرت موافق بودم... گوشی موبایل کار تبلت یا نت بوک رو نمیکنه. ضعیفه. نمیشه از تبلت هم به عنوان گوشی موبایل استفاده کرد. تصورش هم خنده داره یکی تبلت به اون بزرگی رو بگیره رو گوش

آقا من کی اینو گفتم؟
این صاحب تاپیک که گفتی کیه اونوقت؟
بابا هر دو تاشون رو من گفتم که!
آره بهتره که این گفته بشه، منتها من گفتم کسی رو هم در نظر بگیرید که فقط میتونه یه انتخاب داشته باشه!

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

من هم نظرم رو گفتم. موبایل + این :دی

آقا به نظر من که ویندوز هنوز به درد استفاده در تبلت نمیخوره!

tanatos
16-03-2011, 22:20
اولا واقعا تاپیک خفنی زدین دمتون گرم....
من گفتم به رفقا که این تاپیک،میتونه جای خوبی برای بحث باشه!!کلی چیز یاد میگیریم...کلی هم از شوخی پرژن اندو خندیدم!!

....
اولین تحلیلی که شده بود،رو خیلی دوست داشتم!!

اما خودم باید بگم که هی رفقا!!یه کشف کردم!! لپ تاپ بالاخره یه استفاده براش پیدا کردم!!میشه با خودت ببریش مسافرت!!:31:
پس،بیاین با جلو اوردن سوالات،و راه حل های جدید و علمی،تاپیک رو تخصصی و تخصصی تر از اینی که هست بکنیم!!

دم خودت گرم!
پیشنهادش مال خودت بود دیگه، ما فقط هیئت اجرایی بودیم.
البته دم داداش رضا هم گرم که سوالش کار ما رو به اینجا کشوند!
اولین تحلیل؟ آهان فکر کنم مال Mig33 رو میگی دیگه نه؟ آره
کشفت مبارک من هم اولین کاری که کردم این بود که با خودم بردمش مسافرت.
درباره ی تخصصی کردن بحث هم، هر طور حال میکنی اولش رو عمومی کردیم کم کم ببریم تخصصیش بکنیم هم بدک نیست.
ما که مثل همیشه پایه ایم!

mojtaba_14
16-03-2011, 22:49
به نظر من در حال حاظر با توجه به برنامه هایی که چه برای اندروید نوشته شده و چه برای ios تبلت ها نمی تونند جای لب تاپ و pc رو بگیرند،البته می دونم که قرار نبوده که بگیرند.
خیلی از ما ها یه شغلی داریم و اگه تو شغلمون به روز باشیم،کارهای زیادی رو که مربوط به شغلمونه رو با نرم افزار های تخصصی مر بوط بهش انجام میدیم.حالا اگه یه نفر بخواد از تبلت به عنوان یه وسیله کمکی برای بهتر انجام دادن کار انجام بده،با توجه به برناهه هایی که الان وجود داره برای تبلت ها،کلاً لنگ می مونه،تازه این در صورتیه که بتونه با صفحه حداکثر 10 اینچی کنار بیاد،که خوب می دنید که اگه قرار باشه یه ورودی ساده متنی داشته باشیم،نصف همون 10 اینچ هم میره!
نظر شخصی من اینه که سیستم عامل تبلت ها اگه بیشتر به سمت سیستم عامل ویندوز یا مکینتاش بره بهتره،یا اینکه حداقل بیشتر به درد من و امثال من می خوره تا اینکه یه سیستم عامل موبایل باشه که برای تبلت بهینه شده.
تمام اینها رو که گفتم واسه این بود که بگم چرا برای من تبلت در اولویت قرار نمی گیره،اولویت های من به ترتیب
کامپیوتر خونگی،لب تاپ،اسمارت فون و در نهایت تبلته.
علت این که اسمارت فون رو بالاتر از تبلت نوشتم این بود که من خودم ایفون دارم،اگه هم بخوام تبلت بگیرم،حتماً سراغ ایپد2 می رم(البته بزودی میرم سراغش بزار بیاد!!:31:) چون واقعاً از ios لذت می برم،چون اکثر کارهای مهمی که آیپد انجام میده رو ایفون هم با سرعت کمتر و توی صفحه کوچکتری انجام میده و در عین حال گوشی هم هست!

tiyam 01
16-03-2011, 22:50
آقا من کی اینو گفتم؟
این صاحب تاپیک که گفتی کیه اونوقت؟
بابا هر دو تاشون رو من گفتم که!
آره بهتره که این گفته بشه، منتها من گفتم کسی رو هم در نظر بگیرید که فقط میتونه یه انتخاب داشته باشه!

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------
:27:

قاطی کرده بودم. فکر کردم استارتر تاپیک یه نفر دیگه اس، به پستا نگاه میکردم نه نویسنده اونا.. اخه پست اول و اون پست با هم فرق داشتن. ،خب اگه کسی بخواد فقط یکی از اونا رو بخره نظر من اینه یه چیزی بخره نزدیک دوتای بقیه باشه. مثلاً یه گوشی موبایل دو هسته با ال سی دی 4 اینچی.

آقا به نظر من که ویندوز هنوز به درد استفاده در تبلت نمیخوره!
یه جا میخونم ویندوز هفت واسه کار با تاچ بهینه شده این آیکن های تسکبار هم که بزرگتر شده به خاطر اینه که با انگشت راحت تر بشه لمسش کرد... یه جا دیگه برعکسش رو میخونم
اما ویندوز 8 رو گفتن واسه لمسیا خیلی خوبه

16-03-2011, 23:12
توی کلیک یه سری در حالت عادیشو نشون داد که طرف پدر پدر پدر سوختش در اومد سر کار کردن باهاش...
بهینش هم که کردن بازم چیز باحالی نبود...
داداش تو که وین می خوای یه آیدیا پد بگیر :دی یه لپتاپ فسقلی بگیر...
من فقط واس iOS می خوام تبلت بگیرم :دی حالا یه تاچ بیشتر داره مگه چی بیشتر از یه لپتاپ کوچیک داره :دی ؟؟؟

mojtaba_14
16-03-2011, 23:25
یه جا میخونم ویندوز هفت واسه کار با تاچ بهینه شده این آیکن های تسکبار هم که بزرگتر شده به خاطر اینه که با انگشت راحت تر بشه لمسش کرد... یه جا دیگه برعکسش رو میخونم
اما ویندوز 8 رو گفتن واسه لمسیا خیلی خوبه

مشکلی که تبلت های ویندوزی دارن 3 تاست:
1- کلاً ویندوز سیستم عاملی نیست که وقتی قابلیت تاچ بهش اضافه میشه،کار کردن باهاش بهتر بشه!!چون عملاً حداقل تو اینایی که تو ایران هست و من تست کردم،مثل hp slate و یه تبلت msi که ویندوز روشه،مولتی تاچ به هیچ دردی نمی خوره،تمام لذت صفحه لمسی به استفاده از مولتی تاچ هست.
2-واقعاً قیمت کذایی دارن تبلت های ویندوزی،مثلاً تبلت msi ،قیمتش 890 تومنه!!!! و hp slate قیمتش 1300!!
3-به طرز عجیبی کند هستند،چون سخت افزارشون برای ویندوز بهینه نشده،یا برعکس،ویندوزشون برای تبلت!
من خودم بدم نمیومد تبلت ویندوزی داشته باشم،اما با اینا که کار کردم پشیمون شدم.msi تو پایتخت بساط پهن کرده و می تونی تست کنی تبلتش رو،اونوقت دستت میاد که ویندوز روی تبلت خیلی چیز ایده آلی نیست.
اگه واقعاً احتیاج به ویندوز رو دستگاه قابل حمل هست،نوت بوک یا نت بوک،گزینه های بهتری هستند.

senaps
16-03-2011, 23:31
اینجا بحث،بحث ایپد یا زوم و دیگران نیست!
بحث سر اینه که اساسا تبلت بگیریم یا ....

نکته ی جالب،اینه که دوستان pc ها رو وارد بازی کردن!! چیزی که مشخصه،اینه که بدون pc،نمیتونی اینها رو باهاشون درست کار کنی!! برای اپل،باید ایتیونز رو روی سیستمت نصب کنی که بتونی بازی و اهنگ و برنامه و... بریزی!(مثل بچه ی ادم بریزی!!)
برای این یکی هم،باز تقریبا به همین شکل ولی کمی اسون تر....
اینجا،بحث سر اینه که بین اسمارت فون،نت بوک و تبلت،چرا کدوم بیشتر به درد میخوره...
این نت بوک هایی که نمایش میخوابه روی کیبرد،واقعا دستگاه های جالبی هستن،اگر برای کمرشون فکری بکنن که باریک تر بشن!!
رفقا،تو فکر خریدن یه ایفون 4 یا 3gs هستم!! کسی قیمتی چیزی در دست داره،لطف میکنه بهم پیغام بده تو پروفایل؟...باید کادو بدم...

mojtaba_14
17-03-2011, 00:06
نکته ی جالب،اینه که دوستان pc ها رو وارد بازی کردن!! چیزی که مشخصه،اینه که بدون pc،نمیتونی اینها رو باهاشون درست کار کنی!!

خوب آخه شما کاملاً می دونی که از هر وسیله ای چه چیزی می خوای و چه چیزی برای چه کاری ساخته شده،ولی باور کن من چند نفر رو می شناسم که تبلت(ایپد) دارن و pc ندارند،یکیشون هفته ای یه بار باید بیاد دفتر ما،موزیک بریزه رو هارد،بعد سینک کنه!!!!نمی دونی چه گرفتارییه!!:41:

برای جواب دادن به سوال اصلیه این تاپیک ،طرف باید نیاز هاشو بشناسه و بدونه هر کدوم از این گجت ها چه کاریو انجام می دن.منم واسه همین تو پست قبلیم راجع به نرم افزارهایی که مختص pc هستن گفتم که اولویت اول مشخص بشه.که در این مورد مثله اینکه هم عقیده هستیم.:10:

tiyam 01
17-03-2011, 00:19
مشکلی که تبلت های ویندوزی دارن 3 تاست:
1- کلاً ویندوز سیستم عاملی نیست که وقتی قابلیت تاچ بهش اضافه میشه،کار کردن باهاش بهتر بشه!!چون عملاً حداقل تو اینایی که تو ایران هست و من تست کردم،مثل hp slate و یه تبلت msi که ویندوز روشه،مولتی تاچ به هیچ دردی نمی خوره،تمام لذت صفحه لمسی به استفاده از مولتی تاچ هست.
2-واقعاً قیمت کذایی دارن تبلت های ویندوزی،مثلاً تبلت msi ،قیمتش 890 تومنه!!!! و hp slate قیمتش 1300!!
3-به طرز عجیبی کند هستند،چون سخت افزارشون برای ویندوز بهینه نشده،یا برعکس،ویندوزشون برای تبلت!
من خودم بدم نمیومد تبلت ویندوزی داشته باشم،اما با اینا که کار کردم پشیمون شدم.msi تو پایتخت بساط پهن کرده و می تونی تست کنی تبلتش رو،اونوقت دستت میاد که ویندوز روی تبلت خیلی چیز ایده آلی نیست.
اگه واقعاً احتیاج به ویندوز رو دستگاه قابل حمل هست،نوت بوک یا نت بوک،گزینه های بهتری هستند.

Eee Slate چی با سی پی یو core i5 و 4 گیگ رم و حافظه ssd ؟ درسته که cpu اش از نوع ulv هست اما اونقدرا ضغیف نیست

مثل اینکه مالتی تاچ و پشتیبانی از سی پی یو های arm به ویندوز 8 اضافه شده. ویندوز 8 هم تو مرحله مایلستون هست

mojtaba_14
17-03-2011, 00:25
نه این hp slate 500 که ایران من دیدم،799 دلاره،اینم مشخصاتش،این خیلی کند بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tiyam 01
17-03-2011, 00:29
لینوکس ها چی؟ واسه کار با صفحه لمسی خوبن؟ مثل سوزه یا اوبونتو

نه این hp slate 500 که ایران من دیدم،799 دلاره،اینم مشخصاتش،این خیلی کند بود:

با asus slate اشتباه گرفتم
آره hp slate دیدم مشخصاتش پایین بود. فکر کنم در حد موتورولا زوم باشه

Pami
17-03-2011, 00:34
خب ، بحث جالبی اینجا هست که منم دوست دارم وارد بشم
اول اینکه انتخاب بین این 3 سخت افزار سخت نیست فقط کمی نیاز به آینده نگری و همینطور وضعیت استفاده شما داره .
قبل از هر چیز باید وضعیت بازارهاشون رو نگاه کنیم ، بازار موبایل برای کاربرها مخصوصا ما ایرانی ها کاملا اشباع شده هست ، هرکسی الان حداقل یک گوشی موبایل داره و اگر هم نداشته باشه با چند هزار تومن میتونه سیم کارت بخره + یک هزینه در حد تبلت ها و خرید یک اسمارت فون .
پس تشنه بودن به تکنولوژی تو زمینه موبایل برای کاربرها نسبت به لپ تاپ و مخصوصا تبلت کمتر هست .
بازار لپ تاپ هم تو کشور ما چند سالی هست رونق خوبی داره و با اینکه تمام مدلهای حرفه ای صنعت لپ تاپ وارد کشور نمیشن و یا دیر وارد میشن اما هنوز جایگاه خوبی داره .
و اما بازار تبلت ، بازار تبلت ها تو ایران کاملا نوپا هست و اگر بخواهیم با لپ تاپ مقایسه کنیم درصد ناچیزی از لپ تاپ فروش ها استارت فروش تبلت ها رو زدن .
صحبت ها تا اینجا به معنی این هست که با توجه به وضعیت بازار ما ، هزینه کردن برای تبلت و لپ تاپ عاقلانه تر از خرید گوشی موبایل هست .

و اما انتخاب کاربر ، پلتفرم های مختلف موبایل رو کاری نداریم ، هرچند صنعت موبایل های هوشمند و تبلت ها بسیار شبیه به همدیگه هستند ولی کاربردها فرق میکنه .

کسی که یک لپ تاپ برای استفاده های حرفه ای داره به نظر من نباید بودجه اش رو با خرید Netbook تلف کنه ، برای همچین اشخاصی خرید تبلت در اولویت هست ، حتی با هزینه بیشتر ، چون کارایی تبلت در اینجا از یک نت بوک بیشتر خواهد بود و داشتن دو دستگاه با پلتفرم ویندوز چندان جالب نمیشه .

و اما خود تبلت ها ، یک طرف آیپد و اندروید قرار میگیرن ، یک طرف هم تبلت های مبتنی بر ویندوز و در موارد کمی مبتنی بر لینوکس
این دوتا با همدیگه تو ساختار تفاوت دارن .
تبلت های ویندوزی به عبارتی دقیقا جایگزین با درصد شباهت بالا به Netbook هستن و به عبارتی شما یک نت بوک با قابلیت صفحه لمسی میخرید ، اما تبلت های مبتنی بر اندروید و یا آیپد اینگونه نیستن ، پردازنده و چیپ گرافیکی و کلا امکانات با تبلت های ویندوزی فرق میکنه ، از طول عمر بالای باتری این تبلت ها نسبت به تبلت های ویندوزی گرفته تا پشتیبانی و راحتی استفاده و ... .

پس من اینطور خلاصه میکنم :

اگر در حال حاضر لپ تاپ خوبی دارید که از قدرت پردازشی اون راضی هستید ، خرید تبلت اندرویدی یا آیپد رو مدنظر داشته باشید .
اگر لپ تاپ ندارید ، اولویت در خرید لپ تاپ هست چون نقش کاراتر و مفیدتر از تبلت ها برای شما دارند .
اگر هم قصد خرید Netbook دارید حتی الامکان تبلت نخرید ، چون با اینکار Netbook تون میفته گوشه خونه و خاک میخوره .

کلا به تبلت ها بین کاربرد یک لپ تاپ و موبایل قرار میگیرن .

senaps
17-03-2011, 00:55
من چند نفر رو می شناسم که تبلت(ایپد) دارن و pc ندارند،یکیشون هفته ای یه بار باید بیاد دفتر ما،موزیک بریزه رو هارد،بعد سینک کنه!!!!نمی دونی چه گرفتارییه!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:18:
علیرضا،فرا صبح بهم اس ام اس بزن که سرمو بکوبم به دیوار مغازه!! از دست این مشتری ها! من فکر میکردم که اینجوری فقط تو ایلام پیدا میشه!! البته خوبه طرف ما ایفون داره نه تبلت!

خب ، بحث جالبی اینجا هست که منم دوست دارم وارد بشم
بسیار عالی...واقعا ممنون از شرکتتون توی بحث...

کسی که یک لپ تاپ برای استفاده های حرفه ای داره به نظر من نباید بودجه اش رو با خرید Netbook تلف کنه ، برای همچین اشخاصی خرید تبلت در اولویت هست ، حتی با هزینه بیشتر ، چون کارایی تبلت در اینجا از یک نت بوک بیشتر خواهد بود و داشتن دو دستگاه با پلتفرم ویندوز چندان جالب نمیشه .
موافقم! داشتن دو تا دستگاه نوت بوک و نت بوک کنار هم،واقعا اشتباه...من هر دو رو دارم هرچند روی هردوشون لینوکس نصب کردم(تصور کن! سونی بدونه رو لپ تاپ های گرون و خوشکلش،اوبونتو نصب کردن خودش رو دار میزنه از دست من!) ولی واقعا نوت بوکه رو دستم مونده به خاطر اینکه نت بوکم کارهام رو راه میندازه و دلیلش هم اینه که سبک تره!کیبردش هم گاهی خیالم رو راحت میکنه که باهاش نمیشه تایپ کرد!!
این تاچ پد هاشون اعصاب ادم رو موقع تایپ کردن خورد میکنه!!ادم میخواد کل لپ تاپ رو با پیز ها روی دیوار همسطح کنه!!

اگر لپ تاپ ندارید ، اولویت در خرید لپ تاپ هست چون نقش کاراتر و مفیدتر از تبلت ها برای شما دارند .
با این قسمت مخالفم...کسی که کل فعالیتش،فیلم دیدن و بازی کردن و صدالبته چک کردن فیس بوکش و گذاشتن کامنت"چه سک سی شدی عزیزم!" روی فیس بوک دوستاشه و تویت کردن " الان حالم خیلی بده حوصله هیچی رو ندارم!"،مسلما یه نوت بوک،میتونه خرج اضافی باشه! با توجه به امکانات مولتی مدیای یه تبلت،حتی یه تبلت معمولی 300 تومنی،احتمالا بتونه طرف رو راضی کنه!!

اگر هم قصد خرید Netbook دارید حتی الامکان تبلت نخرید ، چون با اینکار Netbook تون میفته گوشه خونه و خاک میخوره .
راستش،این دو تا هیچوقت با هم دیگه قاطی نمیشن!! یکیش کاملا مولتی مدیا،و دیگری کاملا برای محیط های مبتنی بر نوشتن طراحی شده...
من واقعا تعجب میکنم گاهی از سوالات برخی دوستان،مبنی بر ایکه تبلت بخرم یا نت بوک/نوت بوک! ضمن اینکه برخی تفاوت نوت بوک و نت بوک رو هم نمیدونن که درد سر رو چند برابر میکنه!!

من،معتدم که مولتی مدیا دوست ها،تبلت براشون بهترین گزینه هستش و اگه پولشون کمه،همون اسمارت فون!!
اونایی هم که به قول دوستان،تولید محتوی میکنن نت بوک ها بهترین گزینه ها هستن....

---------------
پامی گرامی:
برای پیشبردن بحث از این حالت راکد،اگر امکانش هست این بحث رو یه خورده ادامه بدیم، که اساسا یک دانشجو،بین نت بوک و نوت بوک،باید کدوم رو انتخاب کنه؟ و اینکه ایا،مثلا برای یه دانشجوی برنامه نویسی و یا دانشجوی فناوری اطلاعات و یا مثلا مهندسی برق!(سه گروه کاملا متفاوت!)،تفاوتی هم میکنه که نت بوک دارن با وزن 1 کیلو یا نوت بوک با وزن 2-3 کیلو؟!
منظور،بحث نیازها هستش....
و اینکه،کلا پیشنهاد شما، و دلایلتون برای اینکه به شخصی لپ تاپ یا نت بوک بدین،چیه و چجوری مشخص میکنین که کی کدوم رو ورداره؟ ایا بحث،فقط در حد کارهای سبک و سنگینه یا اینکه نوت بوک و نت بوک،تفاوت های عمده ی دیگه ای هم دارن؟

Pami
17-03-2011, 01:18
ممنونم دوست عزیز

خب اول از همه این رو که بولد کردی پاسخ بدم :

یک دانشجو،بین نت بوک و نوت بوک،باید کدوم رو انتخاب کنه؟

یک دانشجو با توجه به نیازش تو دوران دانشجویی و مواردی مثل انجام پروژه ها و تحقیق و ترجمه و راحتی استفاده و ... باید اول یک لپ تاپ تهیه کنه ( نه نت بوک نه تبلت ) . چون با خریدن تبلت و نت بوک هم خودش رو از راحتی استفاده و باز بودن دستش تو انجام کارها محروم کرده هم از امکانات .
اگر قرار باشه تبلت جای یک گوشی اسمارت رو بگیره مطمئن باشید جای لپ تاپ رو نمیتونه بگیره چون هم از نظر قدرت سخت افزاری بسیار فاصله بینشون هست هم از نظر امکانات و گستره استفاده .

مثلا برای یه دانشجوی برنامه نویسی و یا دانشجوی فناوری اطلاعات و یا مثلا مهندسی برق!(سه گروه کاملا متفاوت!)،تفاوتی هم میکنه که نت بوک دارن با وزن 1 کیلو یا نوت بوک با وزن 2-3 کیلو؟!

بله تفاوت میکنه ! یه دانشجوی رشته مهندسی برای استفاده از نرم افزارهای تخصصی سنگین اصلا نمیتونه روی نت بوک که از ویندوز استفاده میکنه حساب کنه چه برسه به تبلت . حالا وزن عامل بعدی هست ، اول قدرت دستگاه . این وسط عاملی که تعیین کننده میشه بودجه طرف هست ، لپ تاپ های 13 اینچی قدرتمندی داریم که به با لپ تاپ های مالتی مدیا و گیمینگ 17 اینچی برابری میکنن و بعضا قدرتمند تر ، البته با قیمت بسیار بالاتر ! و در این بین اصلا تبلت جایی نداره .

به نظر من باید اول خواسته ها و کاربردهای شخص شفاف باشه تا بتونه انتخاب کنه ، قرار دادن گوشی موبایل هم در کنار انتخاب تبلت و لپ تاپ چندان جالب نیست ، میشه گفت تبلت و لپ تاپ هنوز یک وسیله اختیاری هستن ولی گوشی موبایل جزو ضروریات حساب میشه و نمیشه حذف کرد یا اجازه انتخاب گذاشت .

حرف شما رو هم مبنی بر کاربری که نیاز وب گردی داره رو قبول دارم ، اینجور افراد شاید با تبلت کارشون راه بیفته ولی مسلما نمیشه از کنار نداشتن لپ تاپ گذشت ، بعضی جاها واقعا نمیشه تبلت رو جایگزین یک لپ تاپ کرد و هنوز فاصله بین این دو زیاد هست ، مگر اینکه تبلت های ویندوزی رو در نظر بگیریم که مثل تبلت های اندرویدی و آیپد جا افتاده نیستن و گزینه های خیلی کمتری هستن .

Lord007
17-03-2011, 01:26
به نظر من بهترین حالت یه تبلتیه که هر وقت بخوای بشه بهش کیبورد وصل کرد(می دونم که همچین تبلتی وجود داره) و اینکه سیستم عاملش ویندوز باشه(اینو نمی دونم هست یا نه)

iMosi
17-03-2011, 03:21
باتری:19:.............خیلی مهمه:20:

The last remaining
17-03-2011, 20:23

هر چی که دلت میخواد میگی بعد میگی شرمنده؟ :21:
ولی دستت درد نکنه خلاصه این تاپیک و هم زدی دست سینپس هم درد نکنه که پیشنهادش رو داد دست من هم درد نکنه که استارتش رو زدم

senaps
17-03-2011, 20:42
بسیار ممنون از پامی عزیز...من خودم همه ی اینها رو دارم(نت بوک،نوت بوک!) و داشتم(اسمارت فون!! تبلت!) خوشحال شدم که پاسخ دادین...به پیشبرد بحث خیلی کمک میکنه در ادامه...امیدوارم که سایر دوستان هم بیان تو بحث و بحث رو جلو ببریم!چون خیلی خوب داره جلو میره...

یک دانشجو با توجه به نیازش تو دوران دانشجویی و مواردی مثل انجام پروژه ها و تحقیق و ترجمه و راحتی استفاده و ... باید اول یک لپ تاپ تهیه کنه ( نه نت بوک نه تبلت ) . چون با خریدن تبلت و نت بوک هم خودش رو از راحتی استفاده و باز بودن دستش تو انجام کارها محروم کرده هم از امکانات .وقتی یه دانشجوی ازاد،داره ترمی 700 تومن پیاده میشه،فکر میکنم پرداخت کردن 1 تومن برای یه لپ تاپ خیلی گرون باشه..مخصوصا دانشجوی کامیپوتر!
به شخصه،الان نت بوک سونی رو دارم ولی قبلا،نت بوک های لونا و ای پی سی رو استفاده کردم،کلا برای کارهای من داشنجوی نرم افزار با قیمت 500 تومن وقاعا عالیه نت بوک سونی! خیلی هم خوشکله و به جرات میتونم بگم موقع استفاده،خیلی ساده پوز دوستانی رو که لپ تاپ های گنده از دل و یا اچ پی دستشون میگیرن و بعد از ترم اول،الان دست راستشون که باهاش کیف لپ تاپ رو میگیرن شده شبیه ارنولد!!! رو زدم....
به نظر من،غیر از استفاده های تخصصی داشنجو که مثلا یه دانشجوی عمران یا مهندسی الکترونیک نیاز داره،یه نت بوک خیلی راحت میتونه جواب گوی کارها باشه....
به شخصه،همین که نت بوکم، netbeans رو لود کنه،(17 ثانیه طول میکشه!) شروع میکنم به برنامه نویسی و اکثر زبان ها رو هم سپورت میکنه و البته،بخاطر زمان کلاس های 3 واحدی،نیاز به شارژ باطری هم ندارم...در صورتی که ترم اول،همیشه با سایرین سر پریز برق دعوا داشتیم که کی لپ تاپش رو وصل کنه!!(هر چند ترم اول،واقع نیاز انچنانی نبود،ولی چون همه لپ تاپ میاوردن همه می بردیم لپ تاپ ها رو و تنها کارشون،نشون داد دستکتاپ ها به همدیگه بود!!

"این پست رو ادامه میدم فعلا داداشم در زد و گفت ترپل داره بازی میکنه!(کشتی کج...!!!)شرمنده رفقا"

به نظر من باید اول خواسته ها و کاربردهای شخص شفاف باشه تا بتونه انتخاب کنه
تایید میشه!

به نظر من بهترین حالت یه تبلتیه که هر وقت بخوای بشه بهش کیبورد وصل کرد(می دونم که همچین تبلتی وجود داره) و اینکه سیستم عاملش ویندوز باشه(اینو نمی دونم هست یا نه)
خوب،استفاده ی عمده ی تبلت ها،اپ هایی هستش که براشون اومده و مطمئن هستم که ویندوز،فقط در سطح pc و xbox میتونه طرفش رو تامین بکنه و در این بخش،کم میاره....حتی نرم افزار های pc هم بهدرد تبلت نمیخورن!!
به نظر من،شما میتونید به یه نت بوک یا نوت بوک فکر کنین!! یا اینکه منتظر باشین که نسخه های تبلتی ویندوز بیاد بیرون که احتمالا تا قبل از 8 به درد نمیخورن...اسپنسر کلی از کیلک بی بی سی فارسی،از استیو بالمر پرسید که دستگاه ها اذیت میکنن،ایا برنامه ای برای اونها دارین؟(ویندوز هفت بر روی تبلت اختصاصی بشه!) و اون گفت که مشکلی نیست! و همین هم خوبه و وعده ی ویندوز 8 رو داد...!!
اگه تا وقتی ویندوز 8 میاد تو بازار،ماها هنوز قوانین کپی رایت نداشتیم،اونوقت میتونه کولاک کنه ولی فعلا،ویندوز نه برای موبایل و نه برای تبلت حرفی برای گفتن نداره....و همچنین مطمئنم توی ایران،با قیمت اصلی،کلا ویندوز هیچ حرفی برای گفتن نداشت!

باتری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی مهمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اپل،تو زمینه ی باطری خیلی خوب کار میکنه لامصب!! البته نت بوک ها کلا 10 ساعت عمر داره باطریشون نمیدونم چرا نت بوک خوشکل و سک سی اپل هم 10 ساعت عمر داره؟!

هر چی که دلت میخواد میگی بعد میگی شرمنده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به دل نگیر!! این بچه کلا مخش تاب داره!! به دل نگیر....

دوستان،اگر دوست دارن،میتونن راجع به بحث من و پامی نظر بدن یا اینکه بحث رو در مورد باطری ها و نمایش گر ها ببریم و اینکه اساسا کدوم یک،برای چه جور اشخاصی بهتره....اینجوری،ممکنه به یه جمع بندی هم بتونیم برسیم!

senaps
17-03-2011, 23:56
برای طرفداران کل کل در مورد اپل و اندروید!!!
مرورگر های تحت اندروید،52%سریعترن از مرورگر های ios..چه درتبلت و چه در ایفون!!
به رفقای اندرویدی تبریک میگم!!

tanatos
18-03-2011, 10:02
برای طرفداران کل کل در مورد اپل و اندروید!!!
مرورگر های تحت اندروید،52%سریعترن از مرورگر های ios..چه درتبلت و چه در ایفون!!
به رفقای اندرویدی تبریک میگم!!

عید تو هم مبارک :31:
تو که باز اومدی بحث و تغییر دادی! :28:
درسته که پیشنهادش مال تو بود ولی قرار نیست وسط کار بحث و عوض کنیا! :41:
حالا درسته شب عیده و من سرم خیلی شلوغه و فقط موقع چایی خوردن میتونم کانکت بشم ولی اینطوریا هم نیست که هر کی هر کاری دلش خواست بکنه تاپیک صاحب داره داداش:6:
پس حالا یه جمع بندی بکنیم!
اونهایی که پول کافی دارند همه رو بخرند گوشی تبلت نت بوک و لپ تاپ
بقیه به ترتیب میتونند از نت بوک لپ تاپ و تبلت بگذرند
اونهایی هم که توان خرید هیچ کدوم رو ندارند یکمی سیم اضافه برای تلفن خونه یا مغازشون تهیه کنند!

ولی جدا از شوخی درباره ی پی سی و لپ تاپ حداقل یکیشون رو باید داشته باشید چون برای کار و استفاده از گجتها طبعا یکیشون لازمه!
پس اگه فقط لپ تاپ دارید و دارید فکر میکنید که بفروشید و یه تبلت بخرید بیخیال شید!
اصلا صحبت اساسی این تاپیک اگه میثم بزاره لزوم استفاده و شکل استفاده از تبلتهاست اینکه چه رتبه ای بین گجتهای دیگه دارند و چقدر بیشتر یا کمتر از اونها قابلیت استفاده دارند؟
برای چه کسانی واجبند و به درد چه کسانی نمیخورند؟
چه انتظاراتی رو میشه باهاشون برآورده کرد و چه تفکراتی رو باید دربارشون بیخیال شد؟

حالا که درباره ی تبلتهایی با کیبرد مخفی صحبت شد این رو هم ضمیمه کنم که فکر میکنم که این تبلتها برای اکثر دوستان مناسبه البته باید قابلیتهاشون هم بررسی بشه.
شرمنده من قرار بود که بررسی چند تا از اونها رو که مبنی بر آندرویدند رو در قسمت تبلتهای تحت آندروید درج کنم که بزاریدش پای شلوغی مغازه!
درباره ی سیستم عامل هم اصلا این تاپیک جایی برای صحبت در این باره نیست (میثم این درباره ی تو که به شدت صدق میکنه)!

senaps
18-03-2011, 10:45
نه بابا..کجا دارم بحث رو عوض میکنم...بحث از اینکه اساسا کدوم روبر اساس بودجه و بعد هم بر اساس نوع استفاده انتخاب کنیم تموم شد...حالا باید بریم سراغ چیزای بعدی!!
یکیش باطری بود،یکی دیگش هم مولتی مدیا....
حالا تا دوستان بحث رو به کجا ببرن....میخوایم بررسی کنیم که تبلت،نت بوک،گوشی موبایل و لپ تاپ،کدومش،توی چه استفده هایی لنگ میمونه و برای کدومش بهترینه!!!

به نظرم هدف تاپیک این باشه خوبه نه؟!
تازه،این جمع بندی که کردی خیلی خوب بود دمت گرم! ولی بهتره بذاری ملت خودش تصمیم بگیره که از حرف ها چی بفهمه...!!

tanatos
18-03-2011, 14:46
دم خودت گرم! باهات شوخی کردم خوب! اگه هر حرفی قراره بهت بربخوره بگو تکلیفمون رو بدونیم!
درباره ی نفاط قوت و ضعفش هم با نظرت موافقم اینطوری هر کسی با دیدن اینکه چه مزایا و معایبی در این گجتها وجود داره میتونه نتیجه گیری کامل رو بکنه!

senaps
18-03-2011, 18:26
ببین،میخوای اسپم کنی!!گیر نده که ناراحت شدی...من 9 بار کامنتم رو خوندم،جز صلح و صفا و ارامش و دوستی هیچ چیزی ازش بیرون نیومد!! تو خیلی شبیه سرهنگ قذافی هستی که از این متنه جنگ و ناراحتی کشیدی بیرون....

PersiAndroid
18-03-2011, 22:48
سيناپس جون الان نوت/نت بوك چي داري؟ دقيق مدل بده منم همونو بخرم...

senaps
19-03-2011, 02:23
سونی همین یه دونه نت بوک رو داره دیگه! سری ام که 250 گیگ هارد داره با ویندوز 7!!
نوت بوک هم اف 137 دارم که خیلی دمش گرمه!!!

vahidmir2000
19-03-2011, 02:58
با اجازه همه دوستان منم نظر شخصیمو بگم.
والا اول بگم که برای من که فقط پی سی دارم همه این گجتها رویایی و جذابند. تا چند ماه دیگه هم میخوام بلاخره یه شریک برای پی سی بیارم که انقدر روی صندلی کامپیوتر خشک نشم.
اینم بگم که هیچکدوم از این گجتها قرار نیست جای پی سی رو بگیره. به عقیده من قویترین نوت بوک هم نمیتونه با پی سی رقابت کنه (از لحاظ کلی) اما به نسبت میشه روی هر کدوم از این وسایل حساب باز کرد. مثلا یک اسمارت فون به سبب کوچک بودنش این مزیت بزرگ رو داره که امکاناتی که به ما میده همیشه همراهمونه. هیچکس گوشی موبایلشو خونه نمیذاره. در حقیقت اسمارت فون همیشگی ترین گجت هرکسی میتونه باشه. اما باید بعضی اوقات با صفحه کوچیکش کنار بیایم. در مورد تبلتها دقیقا بحث برعکسه. یعنی شما تقریبا یک اسمارت فون بسیار خوب دارین (از لحاظ امکانات) اما به سبب بزرگ بودنش نمیشه گفت همیشه همراهتونه یا به سادگی گوشی میتونین همیشه باهاش کار کنین(منظورم مثلا جایی مثل شلوغی اتوبوس و اینجور جاهاس). اما مثلا در یک جای ثابت کار با یک تبلت خیلی لذت بخش تر از یک اسمارت فونه. در مورد لب تاب و نت بوک هم من عقیده دارم مدلهای میان قیمت میتونن اتخابهای خوبی باشن اما باز هم در کنار پی سی و نه به عنوان تنها کامپیوتر منزل. من عقیده دارم برای کارهای حرفه ای هیچ وسیله ای خوش دست تر از پی سی نیست. اما در عوض برای کارهای مولتی مدیا مثل دیدن عکس و فیلم و گوش کردن موزیک تقریبا همه گجتها از پی سی خوش دست ترن و شکل شخصی تری دارن.

tanatos
28-03-2011, 16:40
آقا راستی اون مشکلی که دربارش به آیپد2 گیر داده بودیم که ورودی یو اس بی نداره و اینا هم حل شد:
اونهم توسط یه کارت ریدر که شرکت MIC Gadget براش تولید کرده که یه کارت ریدر چند کاره است. که ورودی یو اس بی هم داره!
.

28-03-2011, 19:38
شما تازه دیدین اینو؟؟؟
اپل خیلی وقته خودش یه Camera Connction Kit داده بود بیرون که یه ورودی اس دی و یه ورودی یو اس بی داره... شرکتای دیگه هم داده بودن...
اما این طور که من شنیدم ، نمی شه باهاش هر کاری کرد...

tanatos
29-03-2011, 09:02
اون Camera Connction Kit که پر از مشکله و اصلا نمیشه باهاش کار کرد ولی این کاملا متفاوته!

tanatos
27-04-2011, 20:39
این مقاله هم برای دوستانی که بین انتخاب گوشی، تبلت و نت بوک موندند!
تبلت ها بزرگ شده ی تلفن های همراه و کوچک شده ی نت بوک ها هستند. بزرگ ترین کمبودی که می توان به تبلت ها وارد کرد، نداشتن صفحه کلید واقعی ست که البته این مشکل با اتصال یک صفحه کلید خارجی رفع می شود.

شرکتی به نام Kosmaz Technologies با درک این موضوع و آینده ی دستگاه های پرتابل طرحی را آماده کرده تا بتوان به راحتی یک گوشی، تبلت و نت بوک را باهم در اختیار داشت. در این طرح ابتکاری، تلفن همراه به صورت همیشگی قابل استفاده است. برای استفاده از تبلت، گوشی را درون تبلت قرار می دهیم. در حقیقت تلفن همراه تنها نقش برقرار کننده ی ارتباط از طریق شبکه و پردازشگر را بازی می کند. حال می توان به راحتی از تبلت استفاده کرد و دیگر نیازی نیست تلفن خود را در جیب خود قرار دهیم. حال اگر در وضعیت مناسبی باشیم و نیاز به صفحه کلید داشته باشیم، کافی ست تبلت را درون یک کیس قرار دهیم. این کیس تنها دارنده ی یک صفحه کلید است و البته یک رابط برای ارتباط با تبلت. قسمت پشتی این کیس طوری طراحی شده که بتواند تبلت را در حالت عمودی نگه دارد. حالا کاربر در حقیقت از یک نت بوک استفاده می کند. مجموعه ی طراحی شده، به بهترین وجه باهم هماهنگ هستند و از این بابت مشکلی در عدم تطابق وجود ندارد.

از مشخصاتی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پردازنده ی دو هسته از نوع NVIDIA Tegra 2 با فرکانس یک گیگاهرتز
یک گیگابایت حافظه*ی در حال اجر و ۱۶ گیگابایت حافظه*ی اصلی
صفحه نمایش گوشی: ۴ اینچ با رزولوشن ۶۴۰×۹۶۰، صفحه نمایش تبلت ۱۰.۱ اینچ با رزولوشن ۷۶۸×۱۰۲۴
سیستم عامل اندروید نسخه ی ۳
پشتیبانی از شبکه های GSM و WCDMA
پشتیبانی از بلوتوث، Wi-Fi، NFC و A-GPS
دوربین ۵ مگاپیکسل به همراه فلاش

نام این گجت جالب Compufon است. هنوز در مورد زمان ورود به بازار و یا قیمت آن حرفی به میان نیامده است.

منبع:
---------.ir

tanatos
12-01-2012, 16:39
خوب حالا دیگه با پروزه ی جدید اینتر باید بحث جدیدی رو هم به این موضوع اضافه کرد:
تبلتها، لپ تاپها، یا اولترابوک ها!

tanatos
12-01-2012, 21:44
خوب حالا بعد گذشت این مدت که از شروع این مبحث میگذره باید گزینه ی دیگه ای رو به این مقایسه اضافه کنیم.
با گسترده تر شدن میل به خرید تبلتها به نظر میرسید که لپ تاپها کلا از گردونه ی رقابت خارج خواهند شد تا اینکه به یکباره اینتل شاخه ی جدیدی رو ایجاد کرد با نام :

اولترابوکها

اینتل این خانواده ی جدید رو با یک سری مشخصه های خاص وارد کرد تا سایر شرکتها را نیز مجبور به پیگیری این مشخصات کند. و در صورت نداشتن این مشخصات از این گروه خارجند:
- لپ تاپ هایی با صفحه نمایش 13 اینچی که ضخامت آنها از 18 میلیمتر بیشتر نیست.
- حداقل عمر باتری 5 ساعته که قرار است تا سال 2013 به 10 ساعت زمان آماده برای کار افزایش پیدا کند.
- سرعت بالای بوت شدن آنها که با استفاده از یک فلش مموری جاسازی شده در چیپ اینتل، میسر شده است و پشتیبانی از فناوری Intel Rapid Start.
- داشتن وای-فای
-قیمت اولیه ای معادل 999 دلار یا کمتر. بنابراین اولترابوک ها قرار است که لپ تاپ هایی باریک، قدرتمند و ارزان باشند.
شاید جالب باشد اگر بدانید که AMD نیز قابلیت ساخت آنها را ندارد زیرا طبق تعریف گفته شده اولترابوک ها باید دارای فناوری Intel Rapid Start باشند که متعلق به شرکت اینتل است.
در واقع میتوان گفت که اولترابوک ها تبلت هایی هستند که کوشیده اند برخی مزایای لپ تاپ ها را نیز حفظ کنند، ویژگی هایی مانند نمایشگر بزرگ تر، سرعت سخت افزاری بالاتر و رابط کاربری بهتر برای وارد کردن متن.
اولترابوک هایی که تا آخر سال جاری به بازار عرضه میشوند با پردازشگرهای sandy bridge اینتل ساخته شده و قرار است در سال آینده با استفاده از چیپ های lvy bridge بتوانند از یو اس بی 3.0 نیز پشتیبانی کنند که باعث میشود انرژی کارآمدتر و عمر باتری طولانی تری داشته باشند و همچنین اطلاعات با سرعت بیشتری جا به جا شوند.

PersiAndroid
18-01-2012, 15:39
چون که دوستمون این تاپیک رو دوباره تازه کردن تصمیم گرفتم دوباره یه سری از تجربه ها مو بنویسم
من الان با وجود اینکه تبلتی مثل 7.7 هم تو بازار موجود شده نمیتونم به کارایی لپتاپ ترجیحش بدم! و
به نظر من تو هیچ شرایطی نمیشه لپتاپ رو تو تقسیم بندی اسمارتفون - تبلت - فونبلت گذاشت چون کارایی مخصوص به خودش رو داره و شاید کسی که تنها کارش وبگردی هست بتونه لپتاپ رو با این 3 تا مقایسه کنه
من لپتاپم رو همه جا نمیتونم ببرم چون کلا حوصله کوله و کیف و اینجور چیزا رو ندارم

حالا گزینه های روبه روم یه تبلت هست مثل 7.7 و خب یه اسمارتفون مثل گلکسی اس 2 و یه فونبلت مثل نوت
به نظر من واسه کسی که اسمارتفون نداره تبلت خریدن یه کاره اشتباهه و اگه لپتاپ هم نداره اگر کارش فقط وبگردی و کارای روزمره با هست یا تبلت پیشنهاد میشه
خب برای یکی اسمارتفون داره مثلا خودم رو مثال میزنم
من بیشتر کارام رو باتلفنم انجام میدم اکثر اوقات حتی با گوشیم نت میام و با موجود pc و لپتات با اسمارتفون بهتر کنار میام
و خب تبلت کار کردن باهاش و کنترلش یکم سخت تر از اسمارتفون هست و درسته که لذت کار باهاش بیشتره
اما کنترلش جابه جاییش یه مقدار سخته البته در مورد قابل حمل بودن تو یه رتبه بالاتر از لپتاپ قرار میگیره
اما شرایط حملش دوباره نیاز به کوله پشتی یا کیف پیدا می کنه به نظر من سایز تبلت باید حدود 7 اینچ باشه
در غیر این صورت کاملا حملش به سختی یه لپتاپ هست و برای کار کردن باهاش مشکل پیدا می کنین
یا باید همچین چیزی داشته باشین :31:
اما تبلت های کوچک تر یا فونبلت یا اسمارتفون ها حملشون راحت تره:

فونبلت
اسمارتفون با اندازه 4.3

نمی خوام به این نتیجه برسم که تبلت یه چیز کاملا اضافی یا لوکس هست ولی این رو هم باید در نظر گرفت که در چه الویتی از استفاده ی روزمره قرار می گیره البته ممکنه افرادی هم باشن که به دلایل شخصی الویت ها متفاوتی داشته باشن
اما به نظر من برای کسی که بودجه ی محدود داره الویت استفاده مهمه و کسی که میخواد تنها یکی از این محصولات رو بخره باید
یه سری نکات رو در نظر داشته باشه

در مورد لپتاپ گفتم که خیلی سخت میشه تو لیست گجت ها واردش کرد اما برای کسی که لپ تاپ هم جزء این لیستش هست:

اگر شما دانشجو هستید یا با برنامه های اختصاصی ویندوز برنامه های سنگین و تخصصی سرو کار دارین و به حجم بالای فضای قابل حمل حتما باید یه لپتاپ بخرین و تبلت نمی تونه انتظارات شما رو براورده کنه و استفاده از تبلت سر کلاس یا تو دانشگاه درسته که یه تجربه ی خیلی باحاله اما به اندازه ی داشتن یه لپتاپ راضی کننده نیست البته ممکنه برای بعضی افراد یا رشته های مختلف متفاوت باشه

خوب پس پیشنهاد من به یه دانشجو الویت اول لپتاپ هست چون تولید محتوا با تبلت خیلی سخته و و سخت افزارش و کارائیش برای یک استفاده ی تخصصی دانشجو پایینه و در ضمن دیگه کوله یا کیف تو شاختونه پس دیگه سایز مایز رو بیخیالین

برای کسی که نیازی به قدرت یک pc قابل حمل نیاز نداره و کارش بیشتر وبگردی و مولتی مدیاس و یه اسمارتفون یا تلفن که کار های روزمرش رو باهاش راه بندازه داره و تمرکزش روی تجربه ی بهتر مولتی مدیاس و مشکلی با حمل گجت بزرگی مثل یه تبلت نداره به نظر من تبلت فوق العادس! تجربه وبگردی تو تبلت گاهی اوقات لذت بخش ترا از pc یا لپتاپ هست اما یه سری از مسائلی که بر می گرده به مرورگر سیستم عمل های تبلت شما رو مجبور می کنه واسه بعضی از کارای وب باز سراغ pc برین
اما برای کسی که حوصله حمل چیزی رو نداره و خب تلفنش براش خیلی مهمه و تنها وسیله ی تماسش نیست بلکه براش مهم تر از این هاست اسمارتفون خیلی مهمه به طوری که من پیشنهاد می کنم اگر جزء هر دسته ای هستین اسمارتفون رو سعی کنین تو الویت قرار بدین البتهاگر میخواین یه تبلت بخرین و بودجتون محدوده لازم نیست یه اسمارتفون های اند بخرین یه گوشی اندرویدی 300 تومنی هم کافیه اما در کل لذت کار با اسمارتفون یک چیز دیگس به نظر من امروزه یک اسمارتفون پادشاه همه ی گجت های روز هست از جمله دوربین و پلیر و کنسول قابل حمل و ... پس اگر دنبال یه گجت کوچیک و قابل حمل می گردین که بتونین همه جا همراهتون باشه رو تبلت خط بکشین چون من همیشه تبلتم خونس و هیچوقت نتونستم با حملش کنار بیام

تبلت های مبتنی بر ویندوز هنوز به جایی نرسیدن که بتونن راحتی کار با سیستم عمل هایی مثل اندروید آی او اس و غیره رو برای کار های ساده و روزمره ی یک تبلت بهینه سازی کنن و من حس می کنم اولترا بوک ها و ویندوز 8 قدرت و کارایی این سیستم عامل رو بهبود میبخشن- اما در حال حاضر اندروید در وهله ی اول و آی او اس در وهله ی دوم بهترین پلتفورم های نرم افزاری برای سیستم عامل تبلت ها و گوشی ها هستند

وبرای کسی که کارش فیلم یا بازی هست اسمارتفون میتونه پیشتهاد خوبی باشه اما باز مسئله ی قابل حمل بودن وسط میاد
برای فیلم تبلت مناسب تره اما برای بازی اسمارتفون خیلی بهتره چون با توجه به نبود کنترلر های مناسب در تبلت بازی ها فقط باید توسط سنسور ها کنترل بشن که کمی عذاب آوره و ممکنه فقط یه تجربه ی بازی ریسینگ توی یه تبلت جالب به نظر بیاد اما توی سایر بازی ها راضی کننده نیست البته کنترل بازی ها توی تبلت های 7 اینچی راحت تره

در مورد کار با اپلیکشن ها میتونم بگم اینجا زیاد سایز مطرح نیست ولی تبلت اسمارتفون و فونبلت با توجه به سیستم عامل و سخت افزار نمیتونن و نباید با برنامه های pc یا لپتاپ مقایسه بشن
و بیشتر جنبه ی جبران نبود یه سری برنامه های کاربردی و ساده ی pc رو دارن

خب بعد از اسمارفون و تبلت به فونبلت می رسیم گجتی که تکلیفش معلوم نیست با یه سایز نامتعارف توی هر کدوم از این رده بندی ها یه وصله ی ناجور به حساب میاد... اما تجربه کار باهاش:
من کل منظورم از فونبلت به نوت خلاصه میشه چون الان بهترین و تنها موجود تو بازار ایران هست
برای من که اسمارتفون بهترین گجت قابل حمل بود و تبلت برام یک گجت بزرگ برای حمل دقیقا اونچیزی بود که میخواستم
صفحه ی بزرگتر فونبلت این امکان رو بهم میداد که وبگردی و مولتی مدیا گیمینگ رو نسبت به اسمارتفونم بهتر تجریه کنم و سایزش هم اونقدر بزرگ نبود که بخوام به خاطرش کوله پشتی حمل کنم و تقریبا به اندازه ی تبلت کار باهاش لذت بخش بود

در نهایت من برای کسی که بین تبلت و اسمارتفون مونده و تنها باید یکی رو انتخاب کنه فونبلت بهترین پیشنهاده

و برای کسی که اسمارتفونش کارش رو راه میندازه و میخواد در کنارش یه گجت دیگه هم داشته باشه و بین تبلت و فونبلت مونده تبلت بهترین پیشنهاده ولی لپتاپ میتونه براش کارایی بهتری داشته باشه

برای کسی که کار های تخصصی نداره و وبگردی و مولتی مدیا براش مهمتره و بین تبلت و لپتاپ مونده تبلت انتخاب بهتریه ولی اگر کار هاتون تخصصی هست و نیاز به یک pc قابل حمل دارین و نرم افزار های تخصصی کار می کنین لپتاپ مهم ترین چیزه

اگر با سایز لپتاپ مشکل دارین و میخواین برین سراغ سایز های 13 باید به این نکته توجه داشته باشین که پردازش این مدل ها خیلی پایین تره نسبت به قیمت و باید برای یک مدل خوب کلی هزینه کنین و سعی کنین هر طور شده با سایز 15 کنار بیاین و گرنه هم کلی هزینه تون میشه هم کارایی مناسب رو ندارین
تو پیشنهاد هام میخوام بگم درسته که یه اسمارتفون مثل گلکسی اس 2 و در کنارش یه تبلت مثل 7.7 بهترین تجریس اما برای کسی که بودجش محدوده یه فونبلت یه انتخاب میانست مثل نوت

(بین تبلت اسمارتفون و تبلت)
من تو بودجه ی محدود این رو پیشنهاد میدم

اسمارتفون های اند به تنهایی مثال گلکسی اس 2- اگه با سایز مشکل دارین این بهتره
فونبلت به تنهایی مثال نوت- اگه با سایز مشکل ندارین این بهتره

بودجه متوسط:

اسمارتفون رده متوسط به همراه تبلت مثال : آرک و گلکسی تب 7 پلاس

بودجه ی بالا:

اسمارتفون های اند با تبلت مثال : گالکسی اس 2 با تبلت گلکسی تب 7 پلاس یا 7.7

بودجه ی فضایی:

فونبلت یا اسمارتفون های اند و تبلت مثال: نوت و تبلت 7.7 یا گلکسی اس 2 و 7.7

(3تا بالایی همراه لپتاپ):
تو همه ی پیشنهاد های بالا به نسبت نیاز به لپتاپ خرید لپتاپ تو الویت هست
و اگر بین لپ تاپ و اینا موندین و بودجه ی محدود دارین:

بودجه ی محدود:

لپتاپ و اندروید فون مثال یه لپتاپ با x8 یا بالاتر نسبت به بودجه
اگه قدرت لپتاپ براتون مهمه یه لپ تاپ یکم قوی تر حتی با یه 1100

بودجه ی متوسط:

لپتاپ متوسط و یه گوشی اندرویدی متوسط مثال : لپتاپ همراه آرک یا گلکسی اس 1

بودجه ی بالا:

لپتاپ همراه فونبلت یا اسمارتفون های اند مثال : لپتاپ همراه نوت یا گلکسی اس 2

اگه پولش مهم نیست هم دیگه مهم نیس همشو بخرین :31:
در کل مسئله همین بودجس :19:

اینا هم بنچمارکاش :31::16::

قابل حمل بودن:

اسمارتفون
فونبلت
تبلت
لپتاپ

وبگردی:

تبلت
فونبلت
اسمارتفون
(لپتاپ جای خود دارد)

بازی:

فونبلت
اسمارتفون
تبلت
(لپتاپ جای خود دارد)

حال کردن :31::

تبلت
فونبلت
اسمارتفون
لپتاپ :13:(کمتر میشه باهاش حال کرد)

حالا فرصت شد میام پست رو کامل تر می کنم و بیشتر توضیح میدم...

greenmidi
22-01-2012, 21:19
سلام
از نظر من با این شرایطی که کشور ما داره استفاده از تبلت بجز کلاس گذاشتن چیز دیگه ای نداره....!
دلیل اصلی هم نوظهور بودن فناوری تبلت هست
اگر دقت کنید متوجه می شوید که لپ تاپ و گوشی به بلوغ خود نزدیک شدند و محصولات جدید آنها تغییرات قابل توجهی نداره اما تبلت نه
اما من هم با دوستمون موافقم که آندرویدفون و لپ تاپ
چون هم ویندوز ساپورت میشه هم آندروید
بقیه اش هم به قدرت مالی بستگی داره

hamed1297
22-01-2012, 22:44
فارغ از قیمت تبلتها با این وضعیت دلار،به نظرم گزینه خیلی بهتری نسبت به لبتاب هستن.البته به یه شرط.که شما استفاده ای که داری در حد کار با اینترنت و کارهای معمولی روزانه باشه.

greenmidi
22-01-2012, 23:08
اینترنت منظورتون فیل ترنت دیگه
وقتی شما نمی تونی یه گجت رو آپدیت کنی ..................!
نباشه بهتره آدم میگه نیست

hamed1297
23-01-2012, 00:17
آره دیگه.
ولی همین اپلیکیشنهای ویندوز هم بعضی هاش همچین با راحتی بدستمون نمیرسه.
اگه مشکل نت رفتن باشه دیگه پی سی و تبلت نداره.واسه هر دو هست.