PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : این روش آدرس دهی در شرتکات به چه معنی هست ؟

Rapidbaz
15-03-2011, 08:09
سلام دوستان . یه نرم افزار دارم که یه قفل نرم افزاری داره که پوشه Lock در کنار پوشه نرم افزاره . حالا یه شرتکات توی دسکتاپ داره که توی قسمت Target اینجوری آدرس دهی شده :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا دوستان اگه میتونن راهنمایی کنن و اگه میتونین در مورد روش های آدرس دهی در شرتکات یه توضیحی بدن ممنون میشم.

Mohammad King
16-03-2011, 02:02
سلام

سوالتون را متوجه نشدم؟

Rapidbaz
16-03-2011, 21:23
هر نرم افزار توی دسکتاپ سیستم یه Shortcut داره که وقتی ازش Properties میگیری از قسمت Target میشه محل نصب نرم افزار رو دید مثلا به این شکل : "C:\Program Files\UltraISO\UltraISO.exe" ولی در نرم افزاری که بالا عرض کردم به یه روش دیگه که بالا گفتم آدرس دهی شده . حالا این روش رو می خوام بدونم .

nightmare
17-03-2011, 15:21
سلام. بنده اطلاعات زیادی البته در این مورد ندارم، اما جستجو کردم و پارامتر‌هایی شبیه به چیزی که در Shortcut شما بود ندیدم به صورت عمومی باشه.

به همین دلیل فکر می‌کنم این پارامتر‌ها فقط در برنامه مورد نظر شما استفاده میشه و در حقیقت برنامه هنگام اجرا از اون پارامتر‌ها استفاده می‌کنه تا مثلا مسیر قفلش رو پیدا کنه.
یعنی در حقیقت این پارامتر‌ها به صورت دستی و توسط برنامه نویس داخل برنامه‌اش اضافه شده که از طریق Shortcut هنگام اجرای برنامه، اونهارو به برنامه ارسال می‌کنه و در سایر برنامه‌ها کاربردی نداره.

البته این برداشت شخصیه منه. شاید اگر تاپیکت رو در انجمن‌های برنامه نویسی ایجاد کنی نتیجه و پاسخ‌های دوستان متخصص اونجا بیشتر راهنماییت کنه.