PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با باطری های قلمی دوربین Canon sx130

farhang_760
14-03-2011, 09:45
با سلام خدمت دوستان
مدتی پیش با توجه به بودجه و نظرات شما دوستان اقدام به خرید دوربین کانن sx130 کردم. انصافا نسبت به قیمتی که پرداخت کردم از امکانات و کیفیتش راضی هستم.ممنون از همه شماها
اما مسئله ای که به ذهنم نرسید این بود که فکر میکردم وقتی با باطری قلمی کار میکنه میشه از هر باطری قلمی براش استفاده کرد اما عکس این قصیه رو متوجه شدم
وقتی رفته بودم سفر باطری های اصلیش که انصافا عکسای زیادی هم باهاش گرفتم تموم شد خب رفتم برای خرید یک باطری جدید از همین باطری های معمولی خریدم و وقتی استفاده کردم بعد از گرفتم یک عکس دیدم میزنه باطری ضعیفه
باز هم یک باطری دیگه گرفتم دیدم همون اول اعلام میکنه که باطری ضعیفه
این بود که خواستم از دوستان خواهشی کنم مخصوصا اونایی که دوربینشون از همین قلمی ها میخوره آیا این دوربین همیشه این مشکلو داره؟ باطری هارو باید از جای معتبری تهیه کرد؟ آیا مشکل تنها از کیفیت باطری هاست؟

اگر نخوایم از باطری شارژی استفاده کنیم باید چه مارکی تهیه کنیم؟
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
:11:

amirpcp30
14-03-2011, 09:51
سلام
فک کنم از شما هم مثل مال من باید باتری آلکالین بزارید روش که قیمتشون هم بیشتره
آلکالین شارژی من نگرفتم تاحالا
از من a570 is همین canon هست

farhang_760
14-03-2011, 13:01
فرمودید باطری آلکالین
اما من اینجوری برداشت میکنم که به اون قلمی کوچیکا میگن باطری آلکالین
منظور من از این قوه معمولی هاست
یا برداشت من اشتباههه و آلکالین مربوط به سایز نمیشه؟
در هر صورت ممنون از پاسختون:11:

AliSub
14-03-2011, 13:19
سلام
این دوربینها توان زیادی احتیاج دارند که روشن بشن و هیچوقت هم با باتری معمولی خشک روشن نمیشند.
برای این دوربینا باید باتری نیکل هیتمتال بخرید که شارژی هست و بایک شارژ کامل هم خیلی زیاد عکس میگیره.

آلکالین به سایز ربطی نداره.

esi_241
14-03-2011, 13:27
باطریهای من مارک سونی هستند (شارژر هم مارک سونی). ولی مسئله ای که هست اینه که یه شب تا صبح باید بزارم شارژ تا کامل شارژ بشن.
آیا این در مورد همه باطریهای شارژی صدق میکنه یا مال من ایراد دارند... تقریبا 6 الی 7 ساعت طول میکشه تا کامل شارژ بشن...
لطفا راهنمایی کنید.
اگر مورد دارن بی زحمت یه مارک خوب را معرفی کنید

Aless
14-03-2011, 13:40
سلام
این دوربینها توان زیادی احتیاج دارند که روشن بشن و هیچوقت هم با باتری معمولی خشک روشن نمیشند.
برای این دوربینا باید باتری نیکل هیتمتال بخرید که شارژی هست و بایک شارژ کامل هم خیلی زیاد عکس میگیره.

آلکالین به سایز ربطی نداره.

منظور دوستمون NI-MH (نیکل متال هیدرید) این باتری ها شارژی هستند و از حدودا 1500 میلی آمپر شروع میشه .آمپر بیشتر زمان پاسخ گویی بیشتر. البته مواظب اجناس تقلبی باشید!

باطری های الکالین هم که جدا از شارژی ها هستند.دارای امپر یکسان با شارژی ها ولی قابلیت شارژ را ندارند.نمونه های مختلفی هست.حدودا جفتی باید 2 یا 3 هزارتومن باشه.البته بازم میگم مواظب اجناس تقلبی باشید.

نکته:
تمام دستگاه های دیجیتال امروزی حداقل با باطری های الکالین کار میکنند.دوره باطری های ذغالی قدیمی تموم شده!
باطری الکالین را توی ساعت دیواری هم میشه گذاشت ولی باطری ذغالی را توی دوربین و Mp3 Player نمیشه گذاشت!
موفق باشید.

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

باطریهای من مارک سونی هستند (شارژر هم مارک سونی). ولی مسئله ای که هست اینه که یه شب تا صبح باید بزارم شارژ تا کامل شارژ بشن.
آیا این در مورد همه باطریهای شارژی صدق میکنه یا مال من ایراد دارند... تقریبا 6 الی 7 ساعت طول میکشه تا کامل شارژ بشن...
لطفا راهنمایی کنید.

آمپر باطری هاتون و ولت شارژرتون چنده؟

شارژرهای Quick جدید امدند که کمتر از 2 ساعت باتری 2700mA را شارژ میکنند!

AliSub
14-03-2011, 13:48
لطفا راهنمایی کنید.

همین 6-7 ساعت طول کشیدن خوبه وزمان استانداردی.
شارژرهای پرسرعتی هم هستن که بهتره از اونا استفاده نشه آخه عمر باتری کم میکنن.

سونی یه باتری سایکل انرژی آبی داره که اگه شارژ کامل باشه پس از یکسال 85% انرژیش باقی میمونه که چیز خوبیه.

منظور دوستمون NI-MH (نیکل متال هیدرید) این باتری ها شارژی هستند
میگم چرا اسمش عجیب غریب شده :46: