PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : sony vaio cw و بدبختي من! شما رو به خدا كمكم كنيد.

coyotecoquetry
13-03-2011, 10:18
سلام
خواهشا كمكم كنيد
يك ماه نشده كه لپ تاپ sony vaio cw21fx گرفتم.
هفته اول در حالي كه هنوز جز يك مرورگر اينترنت و برنامه آفيس و چند نرم افزار خيلي سبك روي سيتم نبود ،ويندوز(7 اورجينال) هنگ كرد.هيچ دكمه اي كار نكرد و مجبور به زدن دكمه پاور شدم و دستگاه خاموش شد.بعد از روشن كردن ويندوز بالا نيامد و خود به خود وارد Windows repair شد.پيغام داده بود كه تعمير يك ساعت طول مي كشد .منم دست نزدم و يك ساعت بعد ويندوز بالا آمد.روز بعد همين اتفاق افتاد ولي اينبار Windows repair نتونست سيستم رو درست كنه و درخواست shut down كرد.
لپ تاپ رو بردم همونجايي كه خريدم. سه چها روز بعد تحويل دادن گفتن ويروس افتاده بود روش(احتمال دادم كه شايد راست ميگن چون از پاك بودن فلشي كه باهاش كار كرده بودم مطمدن نبودم) سيستم دو روز كار كرد.دوباره همون مشكل.
دوباره بردم اينبار بعد 10 روز تحويل دادن.تازه فهميدم همون بار اول هم ويندوز 7 اورجينالش رو پاك كردن و خودشون ويندوز زدن.(اينش رو بي خيال) باز روشنش كه كردم دوباره رفت رو widows repair رو همونجا موند.
باز بردم سرويس.باز ويندوز زدن دادن. سالم تحويل گرفتم.اومدم خونه باز همون برنامه....دوباره بردم
اونجا بدون هيچ كاري ...روشن كردن ....سيستم باز شد!
كلي هم مسخره ام كردن.برا اطمينان ده بيست باري روشن خاموش كردم.با برنامه هاش يكجا كار كردم.سالم سالم بود.
اومدم خونه power رو زدم.جزصفحه load اول كه سياهه و مي نويسه vaio و بعدش صفحه سياه با چشمك زن... چيزي نياورد و جلوتر نرفت...
دارم خفه ميشم.
بردم يه چند جا نشون دادم
يكي ميگه cw ها مشكل سخت افزاري دارن
يكي ميگه CW ها فقط windows 7 home premium رو مي خونه
يكي ميگه ويروس داره
ولي هنوز كه هنوزه درست نشده
هر بار كه ويندوز بزني دو سه بار كار مي كنه اگه يه چند ساعتي(مثلا شب تا صبح ) خاموش بمونه فرداش هنگ مي كنه باز نميشه
من چي كار كنم؟؟
فقط يكماهه دارمش استفاده هم نتونستم بكنم هي هم ويندوز زدن روش
دارم خفه ميشم
شما رو به خدا راهنماييم كنين.

pooladi
14-03-2011, 11:07
سلام.خوبی؟
عجب!
اول بگم ک اصلا ویروس نیست.به نظر من این اشکال از سخت افزار هستش ک ویندوز روی اون مشکل پیدا میکنه. بایاس رو آپدیت کردی؟این کار رو هم انجام بده...
اگر من جای شما بودم.میرفتم همونجا ک خریدمش میگفتم ک آقا این رو چند بار آواردم درست کردید بازم خراب شده.لطفا برای من لپ تاپو عوض کنید.یا پسش بگیرید...
شک نکن ک باید این کارو انجام بدن

teknosys
14-03-2011, 11:54
سلام
خواهشا كمكم كنيد
يك ماه نشده كه لپ تاپ sony vaio cw21fx گرفتم.
هفته اول در حالي كه هنوز جز يك مرورگر اينترنت و برنامه آفيس و چند نرم افزار خيلي سبك روي سيتم نبود ،ويندوز(7 اورجينال) هنگ كرد.هيچ دكمه اي كار نكرد و مجبور به زدن دكمه پاور شدم و دستگاه خاموش شد.بعد از روشن كردن ويندوز بالا نيامد و خود به خود وارد Windows repair شد.پيغام داده بود كه تعمير يك ساعت طول مي كشد .منم دست نزدم و يك ساعت بعد ويندوز بالا آمد.روز بعد همين اتفاق افتاد ولي اينبار Windows repair نتونست سيستم رو درست كنه و درخواست shut down كرد.
لپ تاپ رو بردم همونجايي كه خريدم. سه چها روز بعد تحويل دادن گفتن ويروس افتاده بود روش(احتمال دادم كه شايد راست ميگن چون از پاك بودن فلشي كه باهاش كار كرده بودم مطمدن نبودم) سيستم دو روز كار كرد.دوباره
دارم خفه ميشم
شما رو به خدا راهنماييم كنين.

سلام

طبق تجربه شخصی خودم خیلی از سونی ها مشکل ویندوز ذلرن. یعنی اون ویندوز اورجینالی که روش هست خرابه. بعضی مواقع بلو اسکرین میده بعضی مواقع Repair میخواد و چندین نشوه دیگه. حالا چون شما میگین ویندوز تعویض هم شده ولی باز مشکل به وجود میاد احتمال 90 درصد از هاردت باشه. شما اول با نرم افزار H.D.D Regenrator یه بدسکتور گیری کن اگه درست نشد هارد باید تعویض بشه.

موفق باشین.