PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سنگ کلیه

hosein002
12-03-2011, 20:23
باسلام کسی اطلاعاتی در مورد سنگ کلیه به رنگ قهوهای تیره داره از چه جنسیه و با چی میشه آبش کرد

morsadr
19-03-2011, 16:03
باسلام کسی اطلاعاتی در مورد سنگ کلیه به رنگ قهوهای تیره داره از چه جنسیه و با چی میشه آبش کرد

سنگ کلیه قابل آب کردن نیست و فقط می توان با توصیه های لازم از بروز آن جلوگیری کرد .

hosein002
19-03-2011, 16:47
اتفاقا بعضی از سنگ کلیه ها با دارو قابلیت آب شدن یا خردشدن رو دارند

morsadr
19-03-2011, 17:45
اتفاقا بعضی از سنگ کلیه ها با دارو قابلیت آب شدن یا خردشدن رو دارند

خیر دوست عزیز اینطور نیست . دارو نمی تواند سنگ کلیه را حل یا خرد کند :41:

hosein002
19-03-2011, 19:00
پودر اورالیت و قرص رواتنیکس ( دانه تسبیحی ) هر کدام یه مدل از سنگها رو حل و خرد میکنن متخصصین کلیه هم این داروها رو تجویز می کنن

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

البته دکتر ها تا جایی که بتونن اول تیغ جراحی و دوم سنگ شکن رو معرفی میکنن!

morsadr
20-03-2011, 10:21
پودر اورالیت و قرص رواتنیکس ( دانه تسبیحی ) هر کدام یه مدل از سنگها رو حل و خرد میکنن متخصصین کلیه هم این داروها رو تجویز می کنن

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

البته دکتر ها تا جایی که بتونن اول تیغ جراحی و دوم سنگ شکن رو معرفی میکنن!

خیر دوست عزیز این اشتباه نکنید . این داروها با افزایش دیورز ادراری و رفع اسپاسم مجاری ادراری کمک در دفع و همچنین کمک در تشکیل نشدن مجدد سنگ می کنند ونه اینکه سنگ را خرد و یا حل کنند . شما در کتاب و یا سایت معتبر مکانیزم عمل این داروها را مطالعه کنید تا بهتر متوجه بشید . البته بصورت عامیانه توسط مردم و گاهی هم پزشکان به اشتباه می گویند که این دارو سنگ را خرد می کند که این مطلب از نظر علمی درست نیست :41:
در مورد دکتر ها هم باید بگم که اصلا اینطور نیست که اول سراغ تیغ جراحی بروند . سنگهای کلیه که کوچک و قابل دفع باشند در ابتدا سعی در دفع آنها می باشد و در مواردی که این امکان وجود نداشته باشد سنگ شکن و جراحی توصیه می شود .

hosein002
20-03-2011, 14:55
دوست عزيز شما اگه سنگ دفع شده رو داريد ميتونيد اونو به آزمايشگاه بدين اونوقت اونا به شما ميگن از چه مواد غذايي بايد كمتر مصرف كنين
من 5 عدد سنگ از ابعاد 2 الی 4 میلی دادم برای آزمایش متخصص کلیه آزمایشگاه رو مشخص کرد جواب این بود : رنگ قهوه ای تیره از جنس سخت .
گفتم پس سنگ از چه جنسیه؟ جواب دادن سنگ بزرگتر می خواد تا جنسیتش مشخس بشه
حتما باید یه تخنه سنگ با کامیون ببرم!

hosein002
20-03-2011, 15:03
خیر دوست عزیز این اشتباه نکنید . این داروها با افزایش دیورز ادراری و رفع اسپاسم مجاری ادراری کمک در دفع و همچنین کمک در تشکیل نشدن مجدد سنگ می کنند ونه اینکه سنگ را خرد و یا حل کنند . شما در کتاب و یا سایت معتبر مکانیزم عمل این داروها را مطالعه کنید تا بهتر متوجه بشید . البته بصورت عامیانه توسط مردم و گاهی هم پزشکان به اشتباه می گویند که این دارو سنگ را خرد می کند که این مطلب از نظر علمی درست نیست :41:
در مورد دکتر ها هم باید بگم که اصلا اینطور نیست که اول سراغ تیغ جراحی بروند . سنگهای کلیه که کوچک و قابل دفع باشند در ابتدا سعی در دفع آنها می باشد و در مواردی که این امکان وجود نداشته باشد سنگ شکن و جراحی توصیه می شود .
من 6 سال پیش سنگ به قطر 4 میلی داشتم دفع نمی شد از این قرسهای دانه تسبیحی از مکه برام اوردند مصرف کردم بعد از یک هفته که داشتم مصرف می کردم به مرور 5 تکه سنگ کوچک ازم دفع شد 3بار رفتم سونو هیچ اثری از سنگ 4 میلی نبود دکتر گفت دارو اونو قطعه قطعه کرده
این یه تجربه بود که خودم داشتم البته اشتباه نشه این قر سها ایرانیشم هست ولی به درد نمی خورن

morsadr
23-03-2011, 15:35
من 6 سال پیش سنگ به قطر 4 میلی داشتم دفع نمی شد از این قرسهای دانه تسبیحی از مکه برام اوردند مصرف کردم بعد از یک هفته که داشتم مصرف می کردم به مرور 5 تکه سنگ کوچک ازم دفع شد 3بار رفتم سونو هیچ اثری از سنگ 4 میلی نبود دکتر گفت دارو اونو قطعه قطعه کرده
این یه تجربه بود که خودم داشتم البته اشتباه نشه این قر سها ایرانیشم هست ولی به درد نمی خورن

دوست عزیز چیزی که بنده گفتم بحث علمی می باشد و بر اساس تجربیات شخصی یا صحبت کسی نیست . شما می توانید در کتب معتبر و سایتهای معتبر در مورد مکانیزم اثر این داروها تحقیق کنید . درضمن مکانیزم اثر داروها به ایرانی وخارجی بودن آنها ربطی ندارد

FOURTH RETURN
25-03-2011, 15:28
این داروهای گیاهی هیچ کاری نمیکنن به غیر از افزایش ادرار من خودم سنگ کلیه داشتم
اول اینکه کلیه عضو حساسیه و به هیچ وجه خود درمانی نکنید برید با دکتر مشورت کنید اگه ببینه سنگ کوچیکه یه مشت دارو میده میگه یه مدت بخورین اگه دفع نشد با دستگاه سنگ شکن خوردش میکنن تا سریعتر دفع بشه یه نکته:اگه با دستگاه سنگ شکنی کردید بمدت یک تا دو ماه آب زیاد بخورید تا تمام قطعات دفع بشن من روز اول که سنگ شکنی کردم مقداری خرده سنگ دفع کردم و فکر کردم همش همینه اما تا یکی دو ماه دیگه هم قطعات ریز و درشتی دفع میکردم پس هر چی میتونید آب بخورید ضمنا بهتره مصرف نمک و شکر این دو سم سفید رو همیشه کنار بذارید نه فقط اونایی که سنگساز هستن همه

Samad_GH
27-03-2011, 17:00
دوست عزیز آزمایشگاه باید می تونست جنس سنگ رو تشخیص بده (ابعاد سنگ های دفع شده اغلب همین 4-5 میلی هست دیگه)
برو دعوا را بنداز پولتو بگیر چون اکثر کیت های آزمایشگاهی به حجم یک پنجم ابعاد سنگ شما نیاز دارن تا جنسشو مشخص کنن (احتمالا نمونه گم شده)

hosein002
28-03-2011, 16:55
دوست عزیز آزمایشگاه باید می تونست جنس سنگ رو تشخیص بده (ابعاد سنگ های دفع شده اغلب همین 4-5 میلی هست دیگه)
برو دعوا را بنداز پولتو بگیر چون اکثر کیت های آزمایشگاهی به حجم یک پنجم ابعاد سنگ شما نیاز دارن تا جنسشو مشخص کنن (احتمالا نمونه گم شده)
دوست عزیز سنگهایی که برا آزمایش دادم 5 عدد بود یعنی همه رو گم کردند!؟

Samad_GH
28-03-2011, 18:07
خب اگه نمونه بخواد گم بشه با جاش گم میشه دیگه. دونه دونه که گم نمیشه.آخه تست تجزیه سنگ معمولا بصورت روتین انجام نمیشه و اکثر آزمایشگاه ها نمونه هاشونو ارسال میکنن به 1 آزمایشگاه ریفرال، گفتم شاید تو این جا به جایی ها نمونه گم شده باشه.بهرحال زیاد جدی نگیر، اون فقط 1 حدس بود. اما جنس سنگ باید تعیین میشد، اصلا جنسشه که باعث میشه دکتر داروی متناسب بده نه ابعادش و وزن و این حرفا، اونا تو تعیین دوز دارو مهم هستن. موندم چرا دکترت به آزمایشگاه زنگ نزده و تذکر بده.