PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Macbook air vs SAMSUNG Seri9

pooriya_hp
10-03-2011, 20:57
Macbook air vs SAMSUNG Seri9

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدتی است که لپ تاپ ها به خوبی جایگزین کامپیوتر های رومیزی برای کارهای روزمره شده اند. در کنار آن چند سالی است که شاهد ورود نت بوک ها بودیم. این کامپیوترهای کوچک به دو علت موفقیت بزرگی کسب نکردند. اول اینکه سخت افزار آنها بسیاری از کاربران را راضی نمی کرد. دوم ورود تبلت ها مانند یک پتک بر سر بازار نت بوک بود. در این میان گروه دیکری از محصولات به آرامی قصد دارند بازار جدیدی برای خودشان ایجاد کنند. تبلت ها به این زودی نمی توانند لپ تاپ ها را از میدان خارج کنند. از طرف دیگر نت بوک ها هم از نظر سخت افزاری راضی کننده نبودند. کاربرانی وجود دارند که ترجیح میدهند پول بیشتری پرداخت کنند تا لپ تاپی داشته باشند که به همراه وزن و اندازه ای سبک که به راحتی قابل حمل باشد, بازدهی سخت افزاری خوبی هم داشته باشد.

در میان لپ تاپ های فوق سبک، مک بوک ایر اپل شاخص ترین محسوب می شد. تا اینکه سامسونگ تصمیم گرفت یک رقابت جدی با این محصول شروع کند. مک بوک ایر جدید اپل مدتی است که وارد بازار شده و لپ تاپ سری ۹ سامسونگ هم فروش خودش را در کره جنوبی اغاز کرده است. حالا که هر دو رقیب در بازار هستند، وقت اش رسیده که آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

این دو لپ تاپ سبک و باریک از بسیاری جهات شبیه به هم هستند. هر دو طراحی بسیار خوبی دارند، بدنه فلزی تقریبا شبیه هم دارند و قیمت فروش نهایی شان هم نزدیک به یکدیگر است. مک بوک ایر با دو قیمت ۱۳۰۰ و ۱۶۰۰ دلار عرضه شده است. سامسونگ سری ۹ هم هرچند برخی منابع قیمت عرضه آن در کره را ۲۲۰۰ دلار ذکر کرده اند، اما به احتمال کاملا قوی از ماه جاری در بقیه نقاط دنیا به قیمت ۱۶۰۰ دلار ارائه خواهد شد. اما اگر به مشخصات فنی آنها نگاه کنیم، تفاوت های زیادی را می یابیم.

سامسونگ سری ۹ نازک تر و سبک تر است، میزان رم بیشتری (۴گیگابایت در مقابل ۲گیگابایت مک بوک) در اختیارتان می گذارد. بدنه آن هم آلیاژ آلومینیوم و مس است که تقریبا ۲ برابر محکم تر از بدنه آلومینیومی مک بوک ایر است. با توجه به تفاوت سیستم عامل های این دو لپ تاپ شاید مقایسه سرعت بوت آنها درست و قابل قبول نباشد، پس فقط به این نکته اشاره می کنیم که سامسونگ سری ۹ در مدت زمان کمتر از ۲۰ ثانیه ویندوز7 را بالا می آورد. در کنار آن تست های بررسی روی مکبوک ایر عملکرد فوق العاده ای را نشان داده و کارشناسان از مشاهده چنین سرعتی روی این سخت افزار حیرت زده شده اند.

همین تفاوت در سیستم عامل با توجه به نزدیک بودن مشخصات سخت افزاری و قیمت، تصمیم گیری برای خرید را مشکل می کند. آخر سیستم عامل هم گزینه با اهمیتی است. اما شاید راه حل، پاسخ به این سوال تاریخی باشد که : شما آیا مک هستید یا پی سی (ویندوز)؟

سامسونگ سری ۹ روشن ترین مانیتور (۴۰۰ نیتس) را در میان لپ تاپ های موجود دارد و مک بوک ایر در این مورد به پایش نمیرسد اما در خصوص رزولوشن، ایر با کیفیت ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسلی اش یک سرو گردن بالاتر از سامسونگ ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسلی قرار می گیرد. صفحه کلید سری ۹ هم طراحی بسیار مناسبی دارد و قابل رقابت با مک بوک ایر است، اما تاچ پد آن علی رغم اینکه در راحتی و اندازه تنه به تنه ایر می زند، ولی در امکانات چند لمسی (به دلیل تفاوت سیستم عامل) نمی تواند هم پای آن حرکت کند.

سراغ پورت ها میرویم. در سمت راست سامسونگ پورت USB 2.0، ورودی هدفون و اسلات کارت حافظه میکرو اس دی را می بینید. در سمت چپ آن هم پورت USB 3.0، پورت مینی HDMI و یک پورت شبکه اختصاصی سامسونگ می بینید که برای استفاده از آن نیاز به یک دانگل دارید. البته در مک بوک ایر برای استفاده های مختلف از خروجی mini Display Port نیاز به کابل های رابط ویژه ای دارید.

از نظر فضای ذخیره اطلاعات هم هر دو این لپ تاپ های فوق سبک از درایوهای ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی SSD استفاده می کنند. نکته جالب اینجا است که هیچ کدام از دو شرکت سرعت و کارایی را فدای قیمت نکرده و اصلا سراغ هارد دیسک ها نرفته اند. وقتی به سی پی یو این دو دستگاه نگاه کنیم، می بینیم سامسونگ سری ۹ با پردازنده core i5 خود در سطحی کاملا متفاوت با core 2 Duo مک بوک ایر قرار می گیرد.

از امکانات جالب سامسونگ سری ۹ می توان به مودم وای مکس داخلی اشاره کرد، که برای استفاده از اینترنت پرسرعت وای مکس دیگر نیازی به خرید دانگل یو اس بی یا مودم های بزرگ ندارید.

«خوش فرم»، «نازک» و «قدرتمند» کلماتی هستند که اپل همیشه برای لپ تاپ های سری Air به کار می برد. اما به نظر می رسد که نبرد لپ تاپ های نازک و مک بوک ایر به کارزاری تمام عیار تبدیل می شود.

منبع : نارنجی

pooriya_hp
10-03-2011, 21:10
اول نظر خودم :

only macbook air

بدلیل :

1. قیمت پایین تر
2. سیستم عامل واقعا عالی
3. دیزاین فوق العاده
4. کانفیگ مناسب

-------------------

خیلی از دوستان فکر می کنند که در این نبر سامسونگ پیروز میشه و فقط هم نگاه به کانفیگ این دو لپ تاپ می کنند

باید عرض کنم که من مک بوک ایر رو برتر می بینم ...

اپل از گذشته روی اعداد و ارقام کار نمی کرد بلکه فقط به بازده دستگاه فکر می کرد و امروزه شاهد این موضوع هستیم ...

قیمت اپل خیلی به صرفه هست ... حداقلش سیستم عامل مک روش هست ... !!

-----------------------

موفق باشید

teknosys
10-03-2011, 22:28
سلام

به نظر من ساپورت و نظمی که اپل داره به تنهایی میتونه اپل رو در این نبرد پیروز کنه. دلایل دیگری هم هستند که همه به نفع اپل تموم میشه. سیستم عامل منحصر به فرد ، دیزاین برتر ، قابلیت اعتماد بالا ، طراحی داخلی منحصر به فرد ، ساپورت نرم افزاری و سخت افزاری عالی ، و صدها و شاید هزاران برتری نسبت به لپ تاپ های سامسونگ. سامسونگ شاید توی 10 سال آینده بتونه در حد و اندازه ای باشه در زمینه لپ تاپ که بشه اونو با اپل فقط مقایسه کرد ، چون اگر روند محصولات اپل به همین منوال پیش بره بعیده که تا ابد سامسونگ به اپل برسه.

موفق باشین.

mahyarSAMSUNG
11-03-2011, 21:34
سلام

به نظر من ساپورت و نظمی که اپل داره به تنهایی میتونه اپل رو در این نبرد پیروز کنه. دلایل دیگری هم هستند که همه به نفع اپل تموم میشه. سیستم عامل منحصر به فرد ، دیزاین برتر ، قابلیت اعتماد بالا ، طراحی داخلی منحصر به فرد ، ساپورت نرم افزاری و سخت افزاری عالی ، و صدها و شاید هزاران برتری نسبت به لپ تاپ های سامسونگ. سامسونگ شاید توی 10 سال آینده بتونه در حد و اندازه ای باشه در زمینه لپ تاپ که بشه اونو با اپل فقط مقایسه کرد ، چون اگر روند محصولات اپل به همین منوال پیش بره بعیده که تا ابد سامسونگ به اپل برسه.

موفق باشین.

10 سال ؟؟؟؟؟؟ :27: سامسونگ همین الانش فروشش تو خارج از ایران خوبه ... 2 سال دیگه اگه هورداد جون لپ تاپ های خفنشو وارد کنه میتونه با دل و سونی و ... رقابت کنه !!! :10: مثل موقعی که گوشی خوباش وارد شد دیدی که سونی و نوکیا رفتن قاطی باقالیا :27:
با طراحی اپل اصلا حال نمیکنم ... مخصوص موس لمسیش که انگار 17 اینچه ....
بعدش این لپ تاپ سامسونگ رو یه نگاه کنید ..... اینکه همچیش برتر از اون اپل هسش... شما انتظار داری این لپ تاپ سامسونگ ارزون تر از اون یکی باشه ؟ سی پی یو آی 5 سندی بریدج رو با اون سی پی یو سال 42 مقایسه میکنید ؟؟!!!
تازه وای مکس هم داره دیگه نمیخواد علکی پول مودم های ایرانسل رو بدی !!! :d

hesam
11-03-2011, 22:08
مقايسه samsung با apple خيلي مسخره هست!!
اين مقايسه مثل اين است كه iphone4‌ رو بري با اين گوشي هاي samsung مقايسه كني
توي تمامي سايت هاي معتبر apple حرف اول و اخر رو ميزنه
اين مقايسه هم درست نيست دو لپتاب يكسان رو با هم مقايسه ميكنند نه اينكه جديد ترين مدل samsung رو با يك مدل معمولي apple

teknosys
11-03-2011, 22:26
سلام

دوست عزیز این نظر شخصیه من بود . نظر من که شاخص رتبه بندی لپ تاپ ها توی CES که نیست. اینکه شما میگین میتونه رقابت کنه اگه وارد بشه باید بگم بازار بر پایه عرضه و تقاضاست. همین الان هم وارد میشه ولی چون تقاضا کمه طبیعتا واردات هم کمه. البته این دلیل بر بد بودن سامسونگ نمیشه ، چون واردات اپل هم نسبت به بندهای پرفروشی که میبینیم توی بازار کمتره. اساسا خیلی جوانب باید دست به دست هم بدن تا یه برند پرفروش بشه.

شما نمی تونی موبایل رو معیار مقایسه قرار بدی. مثلا اگه لپ تاپ سونی اریکسون هم بیاد مثل موبایلش پرفروش خواهد بود؟ طبیعتا نه. هم زمان زیادی می بره و هم بستگی شدیدی به مصرف کننده ها و سلائق اونا داره.

اینکه شما با طراحی اپل کنار نمیاید هم طبیعیه. چون هر کسی هر سلیقه ای داره. چون اساسا انسان ها متفاوتن !!!

نیازی نیست عقب افتاده بود تا متفاوت بشین. اساسا انسانها متفاوتند!!! (کیم پیک)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اون تاچ هم که میگین به خاطر آزادی بیشتر در استفاده از فناوری مولتی تاچ هست.

من نگفتم به خاطر قیمت اپل بهتره. مثال های دیگه و البته مهمتری زدم.

موفق باشین.

mahyarSAMSUNG
11-03-2011, 22:29
نظرت چیه ؟؟؟؟

Samsung to provide Super PLS LCD to Apple for iPad2?a
ترجمش اینه

آیا سامسونگ افتخار میده نگاهی به اپل کنه یا نه !!! :27:

ای کاش اینو درک کنید که نه فقط اپل بلکه همه شرکتهای دیجیتالی به سامسونگ وابستن !!!!

teknosys
11-03-2011, 22:38
سلام

نیازی به درک بالا نیست. سامسونگ تکنولوژی LCD رو در اختیار داره. تمام لپ تاپ ها و دیگر محصولاتی که LCD دارن به سامسونگ وابسته اند. از این لحاظ بخواین حساب کنین بله. حرف شما کاملا درسته. ولی اینجا بحث در مورد لپ تاپ هست و لپ تاپ محصولیه که یه LCD خوب به تنهایی نمیتونه فروشش رو بالا ببره. همونطوری که گفتم خیلی شرایط هست که توی فروش یه لپ تاپ تأثیر میزاره.

طبیعتا هم محصولات اپل و هم سامسونگ اشکالاتی دارند که هم جنبه فنی داره و هم تکنولوژیکی. از لحاظ فنی میشه آنتن دهی iPhone 4 و تکنولوژیکی میشه همون جریان LCD و تکنولوژی ساخت اون رو مثال زد.

موفق باشین.

hesam
11-03-2011, 23:29
سلام

نیازی به درک بالا نیست. سامسونگ تکنولوژی LCD رو در اختیار داره. تمام لپ تاپ ها و دیگر محصولاتی که LCD دارن به سامسونگ وابسته اند. از این لحاظ بخواین حساب کنین بله. حرف شما کاملا درسته. ولی اینجا بحث در مورد لپ تاپ هست و لپ تاپ محصولیه که یه LCD خوب به تنهایی نمیتونه فروشش رو بالا ببره. همونطوری که گفتم خیلی شرایط هست که توی فروش یه لپ تاپ تأثیر میزاره.

طبیعتا هم محصولات اپل و هم سامسونگ اشکالاتی دارند که هم جنبه فنی داره و هم تکنولوژیکی. از لحاظ فنی میشه آنتن دهی iPhone 4 و تکنولوژیکی میشه همون جریان LCD و تکنولوژی ساخت اون رو مثال زد.

موفق باشین.
من هم موافقم ولي بحث داره موبايلي ميشه تا لپتابي!!!
توي لپتاب خيلي ها به صفحه نمايش توجه نمي كنند و كانفيگ لپتاب نقش تعيين كننده رو دارد. مثلآ cpu وram و اينچ صفحه نمايش خيلي مهمتر باشد تا كيفيت صفحه نمايش!.
ازلحاظ صفحه نمايش تا اونجايي كه من ميدونم توي لپتاب ها sony بهترين كيفيت رو داره ولي كيفيت samsung رو تا حالا نديدم

mahyarSAMSUNG
12-03-2011, 13:09
سلام

موفق باشین.

این شد حرف منطقی .... :31:

من هم موافقم ولي بحث داره موبايلي ميشه تا لپتابي!!!
توي لپتاب خيلي ها به صفحه نمايش توجه نمي كنند و كانفيگ لپتاب نقش تعيين كننده رو دارد. مثلآ cpu وram و اينچ صفحه نمايش خيلي مهمتر باشد تا كيفيت صفحه نمايش!.
ازلحاظ صفحه نمايش تا اونجايي كه من ميدونم توي لپتاب ها sony بهترين كيفيت رو داره ولي كيفيت samsung رو تا حالا نديدم

من دیدم خوبه .... نا سلامتی صفحه های لپ تاپ های قدرت مند ایسوز رو سامسونگ میزنه ... نمیتونه برای خودش بی کیفیت باشه که .... :10:

pooriya_hp
12-03-2011, 13:32
سامسونگ :

از نظر من سامسونگ نخود هر آش هست و تو هر تخصصی میاد و دخالت می کنه ... !!!

TV - LapTop - Mobile - Monitor - DVD-RW و ..... (( یخچال - لباسشوی و اچاق گاز هم هست :31: ))

در صنعت لپ تاپ سازی هیچ وقت به پای برند های پیشکسوتی چون apple - hp - Toshiba و ..... نمیرسه ...

اپل :

اپل برند خاص برای افراد خاص هست ....

اجناس با کیفیت + دیزاین ساده در عین حال عالی + سیستم عامل فوق العاده و .....

من به شخصه از این برند خیلی خوشم میاد .... (( اللخصوص ipodToch و Ipad ))

نظر نهایی :

نظر من با اپل هست ....

اپل از گذشته روی اعداد و ارقام (( کانفیگ )) مانور نداشت بلکه تمام تلاشش رو روی سیستم عاملش و بازده دستگاه گذاشت

که الان شاهد این موضوع هستیم ... !!

ضمنن در بین برند های لپ تاپ بهترین صفحه نمایش رو اپل بعد سونی داره ... !!

موفق باشید

mahyarSAMSUNG
15-03-2011, 14:49
سامسونگ :

از نظر من سامسونگ نخود هر آش هست و تو هر تخصصی میاد و دخالت می کنه ... !!!

TV - LapTop - Mobile - Monitor - DVD-RW و ..... (( یخچال - لباسشوی و اچاق گاز هم هست :31: ))

در صنعت لپ تاپ سازی هیچ وقت به پای برند های پیشکسوتی چون apple - hp - Toshiba و ..... نمیرسه ...

اپل :

اپل برند خاص برای افراد خاص هست ....

اجناس با کیفیت + دیزاین ساده در عین حال عالی + سیستم عامل فوق العاده و .....

من به شخصه از این برند خیلی خوشم میاد .... (( اللخصوص ipodToch و Ipad ))

نظر نهایی :

نظر من با اپل هست ....

اپل از گذشته روی اعداد و ارقام (( کانفیگ )) مانور نداشت بلکه تمام تلاشش رو روی سیستم عاملش و بازده دستگاه گذاشت

که الان شاهد این موضوع هستیم ... !!

ضمنن در بین برند های لپ تاپ بهترین صفحه نمایش رو اپل بعد سونی داره ... !!

موفق باشید

اسمشو نزار نخود هر آش . بگو قدرت نفوذ و انحصارگرایی دیجیتال... :19: ...

wishIWas
15-03-2011, 15:54
فقط مک بوک
نمیشه دو چیزو که سیستم عاملاشون متفاوته مقایسه کرد با هم

gnulinux
23-03-2011, 17:14
مکککککککککککککککککککککککک کککککککککککککک بوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو وووک

mhadishirani
23-03-2011, 22:24
نظرت چیه ؟؟؟؟

Samsung to provide Super PLS LCD to Apple for iPad2?a
ترجمش اینه

آیا سامسونگ افتخار میده نگاهی به اپل کنه یا نه !!! :27:

ای کاش اینو درک کنید که نه فقط اپل بلکه همه شرکتهای دیجیتالی به سامسونگ وابستن !!!!
این خالی بندیه جیگر !!!!!!
ال سی دی های ipad 2 رو توشیبا میزنه !!!

pooriya_hp
23-03-2011, 23:37
صفحه نمایش های اپل رو مثل اینکه philips میزینه !!

mhadishirani
24-03-2011, 06:16
صفحه نمایش های اپل رو مثل اینکه philips میزینه !!
چیزی که من دیدم یه خبر بود تو سایت اپل که زده بود اپل برای iphone 5 و ipad 2 با توشیبا برای مونیتور هاش قرار داد بست. نسل قبلی رو فیلیپس میزد(4 و آیپد 1 ) و نسل قبل ترش رو (3gs) سامسونگ !!! :دی