PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت یک بازی کامل با UDK((به قول خودمون کیت توسعه مجازی))

silsin
06-03-2011, 18:51
سلام
کلا این تاپیک از عوارض بیکاریه؟ البته نه از اون بیکاری ها . منظورم بیکاری سر بازی سازیه . نشستیم و گفتیم به جای اینکه بشینم هر روز یو دی کی رو بالا بیارم و هی بیخودی چیزایی که دیروز و پیروز و پس اون روز و etc انجام بدیم بیام بشینیم یه بازی بسازیم. و چون من از تری دی مکس و انیمیشن سازی هی چی سر در نمیارم می خوام از تمامی منابع دم دستم استفاده کنم .منبعی که چشمم رو گرفته سورس بازی Dungeon defance که صد در صد می دونید چیه . من می خوام بدون رعایت حق کپی رایت یه بازی جدید از داخل سورس های این بسازم و چون که بچه خیلی باحالی هستم:31: و خیلی مهربونم:31: می خوام مراحل ساختش رو هم اینجا بزارم تا هم بازی سازان دیگه با مراحل ساخت بازی توی انجین اشنا بشن و هم من یه چیزی درست درمونی ساخته باشم .
البته چون منابع محدوده و من هم زیاد سه بعدی سازی بلد نیستم پس نمی تونم بالانس زیادی روی این بازی بدم .
پس این بازی یه بازی دوبعدی میشه توی سبک سوپر ماریو با پازل و مازل و امثال این چیزا با کارکتر اصلی بازی Dungeon Defance و دشمنان بازی اون .
خب من که می خوام این کار رو شروع کنم می خوام بدونم نظرتون دربارش چیه؟

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

در ضمن گفته باشما ! نیان اینجا بگین نمی شه و نمی تونی . با سیخونک های که من به سورس هاش دادم دیدم میشه .

parvizamd
06-03-2011, 19:13
تو بساز و ما حمایت ات می کنیم :31:

iload
06-03-2011, 20:08
سلام

ایول کار جالبی هست کاش میشد کاراکتر هاش رو عوض کنی .

AMIR REZAs
06-03-2011, 20:13
سلام
خیلی خوبه ! همیشه منتظر ساخت یه بازی کامل با udk بودم :31:البته بیشتر منتظر ساخت بازی ای به جز اول شخص و سوم شخص اکشن با این موتور هستم:31:

Reza Azimy_RW
06-03-2011, 20:52
ايول حسن جان كارت عاليه-فقط اين بازي كه گفتي عجيبه من حتي اسمشو نشنيدم !

silsin
06-03-2011, 22:03
تو بساز و ما حمایت ات می کنیم :31:

خواهش می کنم .

سلام

ایول کار جالبی هست کاش میشد کاراکتر هاش رو عوض کنی .

گفتم که نه من تری دی کارم و نه حوصله کار سه بعدی ساختن دارم

سلام
خیلی خوبه ! همیشه منتظر ساخت یه بازی کامل با udk بودم :31:البته بیشتر منتظر ساخت بازی ای به جز اول شخص و سوم شخص اکشن با این موتور هستم:31:

به زودی خواهید دید که چطوری با این موتور میسازم

ايول حسن جان كارت عاليه-فقط اين بازي كه گفتي عجيبه من حتي اسمشو نشنيدم !

چرا اسمش رو نشنیدی؟ این یه بازی بود که از جمله بازی های اولیه واسه یو دی کی بود . برو udk.com می بینیش .
که البته سورس کامل بازیش رو شامل تمام مدل ها و اسکریپت ها رو رایگان توی اینترنت اورده . که من می خوام با ویرایش اون سورس ها یه بازی جدا درست کنم .

یه مدت بود که تو فکر این کار بودم که بسازمش البته نه اینکه بیام اینجا مراحل ساختش رو اموزش بدم همونطور که گفتم چون من بچه باحالی هستم:31: خواستم شما ها هم یه فیضی ببرین .
روند کاری هم مثل توضیحات همین بازی توی سایت یو دی ان نمی دونم دیدید یا نه اونجا کل روند ساخت رو توضیح داده . من اینجا می خوام همین کار رو بکنم.
در ضمن اینرو بگم از زمان استارت این کار لطفا دیگه پست زیر پست من ندین نمی خوام شلوغ بشه ولی اگه سوال داشتین پست رو با عنوان سوال بزارین تا من جواب بدم .ok
فعلا:11:

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

ولی در کل میگم به نظر من توی بخشهای دیگه مثل یونیتی یا Fps یا 3dGameStedue همچنین کاری انجام بشه خیلی خوبه . بچه های اینجا برای یادگیری نیاز به تجربه کردن یه پروژه کامل دارن . پس به نظر من دوستانی که می تونن حتما یه همچین کاری بکنن.

VGS
07-03-2011, 00:08
سلام
کلا این تاپیک از عوارض بیکاریه؟ البته نه از اون بیکاری ها . منظورم بیکاری سر بازی سازیه . نشستیم و گفتیم به جای اینکه بشینم هر روز یو دی کی رو بالا بیارم و هی بیخودی چیزایی که دیروز و پیروز و پس اون روز و etc انجام بدیم بیام بشینیم یه بازی بسازیم. و چون من از تری دی مکس و انیمیشن سازی هی چی سر در نمیارم می خوام از تمامی منابع دم دستم استفاده کنم .منبعی که چشمم رو گرفته سورس بازی Dungeon defance که صد در صد می دونید چیه . من می خوام بدون رعایت حق کپی رایت یه بازی جدید از داخل سورس های این بسازم و چون که بچه خیلی باحالی هستم:31: و خیلی مهربونم:31: می خوام مراحل ساختش رو هم اینجا بزارم تا هم بازی سازان دیگه با مراحل ساخت بازی توی انجین اشنا بشن و هم من یه چیزی درست درمونی ساخته باشم .
البته چون منابع محدوده و من هم زیاد سه بعدی سازی بلد نیستم پس نمی تونم بالانس زیادی روی این بازی بدم .
پس این بازی یه بازی دوبعدی میشه توی سبک سوپر ماریو با پازل و مازل و امثال این چیزا با کارکتر اصلی بازی Dungeon Defance و دشمنان بازی اون .
خب من که می خوام این کار رو شروع کنم می خوام بدونم نظرتون دربارش چیه؟

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

در ضمن گفته باشما ! نیان اینجا بگین نمی شه و نمی تونی . با سیخونک های که من به سورس هاش دادم دیدم میشه .

سلام حسن جان خوبی عزیزم ببین کارت خیلی خوبه اگه شروع کنی به ساختن ، فقط یه پیشنهاد بهت می دم.حالا که قراره بسازی و مراحل کار را هم آموزش بدی یه کاری بکن.همین طور که بازی می سازی یه حالی بده فیلم بازی که می سازی را هم بگیر با CamtasiaStudio توضیحاتم بده داری چکار می کنی بعد به هر کدوم از بچه ها خواستند فیلمشو بده.یا حدااقل بفروش فیلم آموزشی تا. تا جایی هم که من می دونم هیچ آموزش ویدیوی برای این موتور نیست اگه این کار را بکنی فکنم هم یه بیزنس خوبی هستش هم یه کمکی به بچه ها در آشنا شدن با این موتور کردی.دمت گرم.انشا الله که موفق باشی.

silsin
07-03-2011, 19:14
بابا چقدر تخیلات . من که نمی خوام موتور رو اموزش بدم. گفتم که اگه کسی می خواد این رو دنبال کنه باید با udk اشنایی متوسط به بالا داشته باشه . در ضمن بازم می گم من که نگفتم که میام یو دی کی اموزش بدم . دادش من می خوام بازی واسه خودم بسازم گفتم یه حالی هم به بچه ها بدم و مراحلی که دارم می سازم رو بنویسم و انینجا بزارم . البته با عکس .
در ضمن بچه ها یه سوال توی بازی های ایرانی هیچ منعی واسه استفاده از کارکتر دیگران وجود داره ؟ مثلا من الان دارم به کارکتر گرشاسپ توی 3dmax نگاه می کنم . می تونم این رو بیارم توی بازی lمثلا جای قول؟

Reza Azimy_RW
07-03-2011, 20:01
بابا چقدر تخیلات . من که نمی خوام موتور رو اموزش بدم. گفتم که اگه کسی می خواد این رو دنبال کنه باید با udk اشنایی متوسط به بالا داشته باشه . در ضمن بازم می گم من که نگفتم که میام یو دی کی اموزش بدم . دادش من می خوام بازی واسه خودم بسازم گفتم یه حالی هم به بچه ها بدم و مراحلی که دارم می سازم رو بنویسم و انینجا بزارم . البته با عکس .
در ضمن بچه ها یه سوال توی بازی های ایرانی هیچ منعی واسه استفاده از کارکتر دیگران وجود داره ؟ مثلا من الان دارم به کارکتر گرشاسپ توی 3dmax نگاه می کنم . می تونم این رو بیارم توی بازی lمثلا جای قول؟

خوب بازیت که تجاری نیست که ؟ پس اشکالی نداره . لبته اوضاعه ایران داغونه تجاری هم بود کسی به کسی نبود !:31:

silsin
07-03-2011, 21:04
نه کلا میگم . اخه می خوام همین گرشاسب رو بکنم غول این مرحله بازی . خوبه دیگه باحال نمیشه؟:31:
میگم یکدفعه خوششون نیاد بیان بگیرن ببرنمون.
راستی یه سوال دیگه البته خودم نوشتما ولی می خوام نظرتون رو بدنم به نظرتون مراحل ساخت رو چه جوری بنویسم . مثلا بشینم اینجا خاطره بنویسم :31: مثلا
روز اول
مثلا من امروز رفتم اینجوری کردم اینرو اوردم اینجا اون رو بردم اینطرف فلان چیز رو ساختم .
یه پیشنهاد بدین چه جوری بنویسمش.

Reza Azimy_RW
07-03-2011, 21:09
نه کلا میگم . اخه می خوام همین گرشاسب رو بکنم غول این مرحله بازی . خوبه دیگه باحال نمیشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگم یکدفعه خوششون نیاد بیان بگیرن ببرنمون.

خوب تا تجاری نباشه که کاری ندارن ! ولی اگه قصدتت تجاری مطمینا" میتونن شکایت کنن !

parvizamd
07-03-2011, 21:25
شما با اینکار اجازه شکایت کردن به انها میدید!

silsin
07-03-2011, 21:32
باشه به اندازه کافی ترسوندیمون نخواستیم . ولی باهال میشد وسط مرحله کارکتر گرشاسب رو دوبرابر گنده تر کنم و بندازم دنبال پلایر بازی . راستی نگفتیم این اموزش رو چیکار کنم چه جوری بنویسم ؟ من می خوام می خوام بازیم رو بسازم واسه خودتون می گم چه جوری دوست دارین باشه ؟

---------- Post added at 09:32 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

شما با اینکار اجازه شکایت کردن به انها میدید!

نه کلا می گم چون تابه حال همچین قانونی رو ندیده بودم اینجا می گم اخه یادمه توی بازی WARHAMER 4000K
اول بازی نوشته بود نمی دونم این مارک این مدل این منو این علامت وسایل داخل بازی این نقطه بالای صفحه :31:
اینجور بالا اومدن بازی :31: پنجاه تا خط نوشته بود اخرش هم گفته بود اگه جرات دارین کپی کنین:31:
گفتم شاید اینجا همچین چیزی نباشه . حالا بیا جمش کن بیام بزاریم توی بازی بیان ببرنمون به عنوان مفسد فرهنگی بندازنمون زندان و عکس رو بزنن توی تلوزیون و روزنامه :31: بیخیال اشتباه کردم . نخواستیم:31:

VGS
07-03-2011, 22:39
اوه اوه چه قاطی حسنه دادا ما که چیزی نگفتیم نمی خوای فیلم بگیری نگیر.من گفتم بزار روی کاماتازیا بچه ها ببینند داری چیکار می کنی حالا می خوای بتایپی بشین بتایپ.هی پشت سره هم هم عکس بگیر.

silsin
08-03-2011, 20:41
اوه اوه چه قاطی حسنه دادا ما که چیزی نگفتیم نمی خوای فیلم بگیری نگیر.من گفتم بزار روی کاماتازیا بچه ها ببینند داری چیکار می کنی حالا می خوای بتایپی بشین بتایپ.هی پشت سره هم هم عکس بگیر.

نه بابا قاطی کجا بود. بیخیال بابا من دایال اپ دارم . انشاالله هر وقت خریدم میزارم .
اگه خدا بخواد از پنجشنبه شروع می کنم به نوشتن و هر موقع بازی رو ادامه دادم این اموزش هارو میزارم . اموزش که نه گزارش کار.

silsin
08-03-2011, 22:10
قبل از شروع بگم که کارکتر اصلی یا همون نقش اصلی ایشونن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انشالله این چند روزه داکیومنتش رو هم می نویسم .
رسما بای:31:

VGS
08-03-2011, 23:37
عالیه ادامه بده موفق باشی.من یکی که به شخصه دنبال می کنم.

NINJA0098
09-03-2011, 09:47
به به خوبه . منم قبلا میخواستم این کارو بکنم(تو بازی زال) که نشد . امیدوارم تو ولش نکنی.موفق باش:40:

silsin
10-03-2011, 11:38
سلام .
نظر می خوام . این مدل گرافیکی واسه یه بازی دو بعدی خوبه:

parvizamd
10-03-2011, 13:24
قشنگه اما یکم عیب جزیی داره تو تصویر درستشون کن ولی بازم عالیه:

silsin
11-03-2011, 10:54
قشنگه اما یکم عیب جزیی داره تو تصویر درستشون کن ولی بازم عالیه:

اقا پرویز ممنون توجه به اونا نکرده بودم .
ولی به نظرتون زاویه دوربین خوبه ؟
کلا مثل این که قسمت نیست من داکیومنت بازی رو بنویسم . ولی بازم سعیم رو می کنم .

silsin
11-03-2011, 18:57
چطوره؟ طراحی محیط خوبه؟

makrami
11-03-2011, 19:26
کارت خیلی عالیه !!!
آفرین
یه سوال داشتم این مدل ها رو از کجا آوردی ؟ میشه به من هم آدرس بدی ؟

honestbud
12-03-2011, 05:43
سلام به همه بچه ها و بازی ساز ها و علاقه مندان به هنر هشتم

من تجربه چندانی در رابطه با بازی سازی ندارم ولی خودم کم و بیش اگه فرصت کنم بازی میکنم.
به هر حال من همیشه در تمام کار هام به جزئیات زیاد اهمیت میدم و بازی هم از این قاعده مستثنا نیست.
امیدوارم دوستان به انتقادات من خورده نگیرن و ناراحت نشن. من با این فرض این پست رو میرستم که : انتقاد شونده انتقاد رو امری طبیعی و در جهت رشد دونسته که اسکرین شات هاش رو برامون اینجا گذاشته

برای silsin باید بگم :

1. در محیطی که نور طبیعی وجود داره نیازی به وجود مشعل نیست
2.با فرض لزوم قرار گیری مشعلها، به نظر میرسه که مشعل ها بدون هیچ گونه فکر چیده شده اند و باید فاصله بین آن ها تنظیم گردد و در تمام طول دیوار ادامه پیدا کنند.
3.بافت دیواری که مشعل ها روی آن قرار دارند و بافت کرسی دیوار(دیوار زیرین) و همچنین پایه سنگی میان چمن ها و پایه مشعل ها هیچ گونه سنخیتی با هم ندارند.(به نظر من بهتره همشون شبیه پایه وسط چمن ها بشن)
4.به نظر میرسه که هر دو دیوار از تکرار نامنظم و بدون هدف یک آبجکت ایجاد شده که در اینصورت نیاز به اصلاح داره.
5.در مورد کاراکتر اصلی بازی هم فقط نظر شخصیم رو میگم و فکر میکنم که خیلی به من ربط نداره و بیشتر بستگی به سلیقه سازنده بازی و داستان بازی داره ولی به هر حال : صورت کاراکتر با این زاویه دوربین زیاد قابل رویت نیست که بهتره یه فکری به حالش بشه.کوتوله بودن کاراکتر حس ناکارآمدی اون رو با من القا میکنه مگر اینکه در جریان بازی کارهای تند و سریعی انجام بده که این حس رو برطرف کنه.

در آخر اگه بگید که این کاراکتر توی بازی میخواد چه کارایی بکنه و اگه دشمنانی داره،اون ها چه شخصیاتایی دارن،میتونه افکار ما رو به شما نزدک کنه
امیدوارم لحنم خیلی بد نبوده باشه.قط قصد کمک و همکاری رو داشتم.من به شخصه دوست دارم اگه کاری رو انجام میدم از اول رو حساب و کتاب باشه.
خشت اول چون نهدد معمار کج
تا ثریا رود دیوار کج

parvizamd
12-03-2011, 06:48
زوایه دوربین خوبه ولی سعی یک Doc براش بنویسی !(خیلی کار برزگی می کنی )

silsin
12-03-2011, 09:09
اولا تشکر می کنم بابت این انتقاد بسیار عالیتون. مواردی که شما توی این بهش اشاره کردی واقعا نشون میده که دید شما به یک بازی فقط صرفا بازی کردن اون نیست . در ضمن خوشحال میشم دوستان دیگه هم از این جور انتقاد ها کنند

1. در محیطی که نور طبیعی وجود داره نیازی به وجود مشعل نیست

به نظرم جالب می شد . مثلا سقفی رو در نظر بگیرید که خرابه و ازش افکت های نور زده بیرون روی زمین بازی افتاد. ولی شما درست می گی . وجود مشعل روشن کار اشتباهیه . در ضمن به نظرت مشعل اگه سوخته باشه خوب نیست

2.با فرض لزوم قرار گیری مشعلها، به نظر میرسه که مشعل ها بدون هیچ گونه فکر چیده شده اند و باید فاصله بین آن ها تنظیم گردد و در تمام طول دیوار ادامه پیدا کنند.

تائید میشه.

3.بافت دیواری که مشعل ها روی آن قرار دارند و بافت کرسی دیوار(دیوار زیرین) و همچنین پایه سنگی میان چمن ها و پایه مشعل ها هیچ گونه سنخیتی با هم ندارند.(به نظر من بهتره همشون شبیه پایه وسط چمن ها بشن)

قصد من نشون دادن یه صحنه تخریب شده واسه ورودی یه مثلا کاخی چیزی بود.اینجا رو بیشتر توضیح می خوام که چیکار کنم.

4.به نظر میرسه که هر دو دیوار از تکرار نامنظم و بدون هدف یک آبجکت ایجاد شده که در اینصورت نیاز به اصلاح داره.
5.در مورد کاراکتر اصلی بازی هم فقط نظر شخصیم رو میگم و فکر میکنم که خیلی به من ربط نداره و بیشتر بستگی به سلیقه سازنده بازی و داستان بازی داره ولی به هر حال : صورت کاراکتر با این زاویه دوربین زیاد قابل رویت نیست که بهتره یه فکری به حالش بشه.کوتوله بودن کاراکتر حس ناکارآمدی اون رو با من القا میکنه مگر اینکه در جریان بازی کارهای تند و سریعی انجام بده که این حس رو برطرف کنه.
در آخر اگه بگید که این کاراکتر توی بازی میخواد چه کارایی بکنه و اگه دشمنانی داره،اون ها چه شخصیاتایی دارن،میتونه افکار ما رو به شما نزدک کنه

مورد 4 رو نفهمیدم کدوم رو می گی.
5-در مورد این باید بگم که معمولا تا اونجایی که من دیدم کارکتر بازی های دو بعدی بزرگتر از این نیستند.در مورد زاویه دید می تونم نزدیک ترش کنم . و در مورد اخر هم در ادامه همین پست تصویر تمامی شخصیت های این بازی رو قرار می دم

زوایه دوربین خوبه ولی سعی یک Doc براش بنویسی !(خیلی کار برزگی می کنی )

یه سوال هم واسش کرده بودم که چه جوری بنویسم کسی جواب نداد . اخه خودم چند روز پیش یه doc چند صفحه ای نوشته بودم دیدم خوب نشد پاکش کردم .
چه جوری بنویسم روند ساخت بازی خوبه ؟مثلا اینجا فلان کار رو کردم اینجا از فلان کد یا فلان ابجکت استفاده کردم.

------------------------------

silsin
12-03-2011, 09:36

honestbud
12-03-2011, 12:13
اولا تشکر می کنم بابت این انتقاد بسیار عالیتون. مواردی که شما توی این بهش اشاره کردی واقعا نشون میده که دید شما به یک بازی فقط صرفا بازی کردن اون نیست .
ممنون.شما لطف دارید

به نظرم جالب می شد . مثلا سقفی رو در نظر بگیرید که خرابه و ازش افکت های نور زده بیرون روی زمین بازی افتاد.
خوب اگه یه چنین چیزی بوده ایده شما، فکر کنم بهتره که اون رو بیشتر بپرورونید.دیوار هایی که شما قرار دادید، از دیدگاه نیازی به سقف نداشتند،یعنی اصولا آدم فکر نمیکنه بشه با اون دیوار ها سقفی هم زد.البته شاید این دیدگاه مهندسی من باشه که در دیدگاه هنریم دخالت کرده:31:
اگه اون وجه که مشعل روشه رو طول و وجه دیگه رو عرض بنامیم،بهتر بود که عرض رو بیشتر میکردید.در اون صورت سایه سقف بیشتر میشد و شاید هم میتوانستید وجود مشعل ها رو منظقی تر جلوه بدید.

در ضمن به نظرت مشعل اگه سوخته باشه خوب نیست

منظورتون رو از مشعل سوخته نفهمیدم!یعنی خود مشعل سوخته و خراب باشه یا منظورتون در مورد آتیشه داخلشه؟

قصد من نشون دادن یه صحنه تخریب شده واسه ورودی یه مثلا کاخی چیزی بود.

تقریبا میشد حدس زد یه چنین قصدی دارید و به همین خاطر هم گفتم که سنخیت ندارن.حالا من هنوز نتونستم موتور رو نصب کنم(کمممممممممممک:19:)ولی تو نرم افزار هایی مثل CAD و 3D max و .. میشه تکسچر یا متریال به جسم اضافه کرد.من فقط منظورم این بود که متریال این ها با هم یکسان بشن بهتره(یا حداقل شبیه تر بشن)

مورد 4 رو نفهمیدم کدوم رو می گی.

در این مورد هم روی عکس خودتون نشون میدم و آپ میکنم ایشالا

در مورد این باید بگم که معمولا تا اونجایی که من دیدم کارکتر بازی های دو بعدی بزرگتر از این نیستند
به نظر من بازیتون 3 بعدی اومد!:20:

چه جوری بنویسم روند ساخت بازی خوبه ؟مثلا اینجا فلان کار رو کردم اینجا از فلان کد یا فلان ابجکت استفاده کردم.

اگه منظورتون از doc گیم پلی بازی هست، بهتره یه نگاهی به این بندازی(اگه قبلا نخوندی) من خوندم خوشم اومد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کلا گیم پلی یه جوری مثل نمایشنامه یا سناریو در ساخت فیلم میمونه
این هم از روند ساخت بازی که game design نام داره

anti-military
12-03-2011, 14:22
خیلی خوب شده ...
مدل خاصی خواستی بگو خودم برات طراحی کنم

lord arthas
12-03-2011, 15:51
این جریانش چیه؟

silsin
12-03-2011, 21:10
این کلا چیز خوبیه:31:
یه مدله که از مدل دیگه زده بیرون . درستش کردم .

silsin
12-03-2011, 21:32
اگه منظورتون از doc گیم پلی بازی هست، بهتره یه نگاهی به این بندازی(اگه قبلا نخوندی) من خوندم خوشم اومد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکلا گیم پلی یه جوری مثل نمایشنامه یا سناریو در ساخت فیلم میمونه
این هم از روند ساخت بازی که game design نام داره

دستت درد نکنه . جالب بود.
در مورد گیم پلی هم منظورم این نیست . مگه میشه من بازی ساز ندونم این چیه؟ منظورم روند ساخت بازیه که چه جوری بنویسم .

خیلی خوب شده ...
مدل خاصی خواستی بگو خودم برات طراحی کنم

من تعارف حالیم نمی شه:31: تعارف زدی باید باشم بمونی :31:
شوخی کردم پختو چک کن.
----------------------------------------------------
صبر کنید فردا سرم خلوت بشه عکس میزارم پای سیستم کف کنید .
اخه بدبختی می دونی د چیه ؟ اقا این یه توصیست . کسانی که سیستم متوسط دارن با این انجین کارهای جاه طلبانه نسازن. خود من طمع کردم . چند ماه پیش صحنه ساختم در حد تیم ملی . اگه عکس رو پیدا کردم میزارم وحشناک گرافیکی اومدم رندر کنم نشد هیچ سی پی یومم اسیب دید :41: الان با احتیاط تمام دارم کار می کنم و فشار نمیارم وگرنه تا حالا دو سه تا مرحله ساخته بودم

honestbud
13-03-2011, 02:17
دستت درد نکنه . جالب بود.
در مورد گیم پلی هم منظورم این نیست . مگه میشه من بازی ساز ندونم این چیه؟ منظورم روند ساخت بازیه که چه جوری بنویسم .

ببخشید من قصد جسازت نداشتم.فقط سوال کردم که تکلیفم روشن بشه!
خوب اگه منظورت گیم پلی نیست، به نظرم اول باید بپرسی که برای چه کسیایی با چه سطحی میخوای این doc رو بنویسی.
اگه واسه بچه هایی هست که قبلا با موتور کار کردن و اون رو بلدن، به نظرم بهتره فقط مراحل رو به طور تیتر وار بنویسی و فقط جاهایی که ترفند خاصی داره توضیح کامل بدی.
اگر هم میخوای واسه یه آدمی مثل من بنویسی که (که بدبخته و هنوز نتونسته UDK رو نصب کنه و این شکلی شده :41: و بعد این شکلی :grrr:و این شکلی:42:و در نهایت دیگه نای هیچ کاری رو نداره و کمک میخواد:19:) بهتره با تمام جزئیات بنویسی-اگه حوصله داری- مثلا فلان به منو بروید و گزینه فلان رو بزنید و ...

silsin
13-03-2011, 10:30
honestbud ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر نیست به جای اینکه هی بیای غیر مستقیم بگی من توی نسب مشکل دارم واقعا مشکلت رو مطرح کنی؟
اگه مشکل داری بیا توی تاپیک پشتیبانی udk اونجا جواب می گیری.
اما در مورد دومی ایده خوبی بهم دادی . میشینم تیتر وار مینوسم و ترفند های مختص خودم تاکید می کنم مختص خودم رو توش میارم.

silsin
13-03-2011, 10:38
اینم دوتا تصویر دیگه .
انتقاد پیشنهاد یادتون نره.

honestbud
13-03-2011, 11:42
:31:
honestbud ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر نیست به جای اینکه هی بیای غیر مستقیم بگی من توی نسب مشکل دارم واقعا مشکلت رو مطرح کنی؟
اگه مشکل داری بیا توی تاپیک پشتیبانی udk اونجا جواب می گیری.

اونجا رفتم و دیدم که خیلی از بچه های دیگه هم با مشکل من مواجه شدن و من تقریبا تمام راه هایی رو که دوستان بهشون گفتن رو رفتم.فقط مونده که رو ویندوز 7 هم امتحان کنم.اگه اون هم جواب نده میام پست میزارم.
چون اگه الان پست بزارم میگن که در فلان آدرس راه حل رو نوشتیم

اما در مورد دومی ایده خوبی بهم دادی . میشینم تیتر وار مینوسم و ترفند های مختص خودم تاکید می کنم مختص خودم رو توش میارم.

فکر خوبیه.ولی همیشه فکر کن ببین میخوای چی کار کنی.اگه من بودم، یه جوری مینوشتم و تو وب منتشر میکردم که اگه یه روزی جامع و کامل شد بتونم به عنوان یه کتاب چاپش کنم و درآمدی ازش داشته باشم.
راستی یه سایت پیدا کردم چند تا مطلب خوب توش داره

aliscan
13-03-2011, 12:34
کارت خیلی عالیه !!!
آفرین
یه سوال داشتم این مدل ها رو از کجا آوردی ؟ میشه به من هم آدرس بدی ؟
سلام
این خود بازی:

اینم سورسش که شامل همه مدلها.تکسچرها و ... بصورت پکیج هستش:46:

honestbud
13-03-2011, 13:56
اینم دوتا تصویر دیگه .
انتقاد پیشنهاد یادتون نره

یه انتقاد کلی دارم و اون اینه که یه احساس بدی دارم نسبت به این تصاویر.
و اون اینه که فکر میکنم از روی بیکاری این ها رو میسازی و هیچ برنامه ای پشت سرش نیست.حالا شاید هم اینطوری نباشه. ولی به عنوان ه بیننده اینطوری فکر میکنم!
اما
انتقادات :

چون فعلا نمیتونم تصویر زمیمه کنم باید با توضیح بگم.
تمام نکات رو شماره بندی کردم تا بعدا بشه راحت تر ارجاع داد بهشون

1.قضیه مشعل ها همچنان باقی هستش و یه مشکل دیگه هم اضافه شده!چرا 2 تاشون روشنن و بقیه خاموش و چرا بعضی هاشون کج و کوله اند(یا حداقل به نظر من تو عکس اینطوری دیده میشن)!باید کمی بچرخونیشون

2.سمت چپ درب(زیر راه پله ها) یه سری سنگ به صورت عمودی هستند(همون هایی رو میگم که روشون مشعل های روشن نصب شده) که جنسشون با بقیه دیوار فرق داره که به نظر جالب نمیاد.این مشکل در دیواری که مشعل های خاموش روش نصب شده هم دیده میشه.

3.قبل از شروع پله ها یه سکو وجود داره که اگه برنامه خاصی براش نداشته باشی(منظورم در روند بازیه) وجودش ضروری نیست و بهتره پله ها یک راست به زمین متصل بشن.اگر هم ضروریه که بافت سنگ کفش به بافت پله ها یا کف زمین نمیخوره.

4.در اون قسمتی که نردی راه پله به نرده پاگرد رسیده، گسیختگی دیده میشه.

5.در پله های بالایی(که در گوشه سمت راست بالای تصویر اول دیده میشه) یه اشکالی هست- که البته فکر کنم از فراموشیه- که عملا پله نداریم و فقط نرده هست و یه سطح زیرین افقی داره که به صورت خام مونده.

6.توی تصویر بالایی سمت راست تصویر کمی دوره و جزئیاتش خوب دیده نمیشه، اگه یه شات نزدیک تر بدی، بهتر میشه قضاوت کرد

7.در تصویر دوم هم دیوار زیر راه پله مشکل داره.یعنی در چندین قسمت رج آجر ها به هم ریخته.

نکات مثبت :

8.زمینه و بافت کف(زمین) خیلی بهتر شده به نظر من.

9.بافت در و نرده ها با هم سنخیت داره.
---------

با تمام این اوصاف به نظر من محیط بازی با توجه به داستان باید شکل بگیره.

NINJA0098
14-03-2011, 13:22
حسن جان یه پیشنهاد برای بازیت دارم:
تو بازیایی که نمای بازی از بغله نباید برای فاصله ی دوربین تا پلیر مدلسازی کنی. نما باید یه جوری باشه که انگار لول رو از وسط نصف کردن.
نمیدونم منظورمو متوجه شدی یا نه به این عکسا نگا کن ببین چجوریه:

pezhmax
15-03-2011, 12:30
حسن جان یه پیشنهاد برای بازیت دارم:
تو بازیایی که نمای بازی از بغله نباید برای فاصله ی دوربین تا پلیر مدلسازی کنی. نما باید یه جوری باشه که انگار لول رو از وسط نصف کردن.
نمیدونم منظورمو متوجه شدی یا نه به این عکسا نگا کن ببین چجوریه:

به نظر من این قضیه برای بازیهای کلاسیک با دوربین side-scrolling و یا بازیهایی که میخوان اون حالت کلاسیک رو حفظ کنن صدق میکنه، ولی یه روال عمومی نیست. برای نمونه هم میشه بخشهایی از بازی batman arkham asylyum که از این دوربین توش استفاده شده و یا همین دموی bounty arms که تو قسمت show case سایت خود UDK موجوده اشاره کرد. اگه بخوای از بازیهای قدیمی هم مثال بزنی بازی Hercules مثال خوبیه.

تو این شیوه روایت تصویر شما سه رکن اصلی تصویر یعنی پیش زمینه، میان زمینه و پس زمینه رو برای اجرای یک میزانسن مطلوب تر در اختیار داری. نکته تاثیر گذار اینه که شما از همه این لایه های تصویری میتونی تو گیم پلی هم استفاده کنی و یکنواختی ذاتی این حرکت دو بعدی دوربین رو کم کنی.

NINJA0098
15-03-2011, 12:52
به نظر من این قضیه برای بازیهای کلاسیک با دوربین side-scrolling و یا بازیهایی که میخوان اون حالت کلاسیک رو حفظ کنن صدق میکنه، ولی یه روال عمومی نیست. برای نمونه هم میشه بخشهایی از بازی batman arkham asylyum که از این دوربین توش استفاده شده و یا همین دموی bounty arms که تو قسمت show case سایت خود UDK موجوده اشاره کرد. اگه بخوای از بازیهای قدیمی هم مثال بزنی بازی Hercules مثال خوبیه.

تو این شیوه روایت تصویر شما سه رکن اصلی تصویر یعنی پیش زمینه، میان زمینه و پس زمینه رو برای اجرای یک میزانسن مطلوب تر در اختیار داری. نکته تاثیر گذار اینه که شما از همه این لایه های تصویری میتونی تو گیم پلی هم استفاده کنی و یکنواختی ذاتی این حرکت دو بعدی دوربین رو کم کنی.
بایونیک کماندو نمونه ی خوبیه برای این مثال که عکساشو هم گذاشتم.
درمورد بتمن هم ون مراحلی که شما میگی رو منم بازی کردم گه یکم دقت کنین میبینین که تو اون مراحل هم همینطوری ساخته شده بود که من گفتم.
هرکول هم که از بازیای قدیمی مثال زدیدتو گیم پلی تو هر مرحله یک یا دوجا این اجازه رو میداد(در واقع مجبور بودید). بعدشم هرکول یه بازی دو بعدی بود اما بازیایی مثل بایونیک کماندو همون مراحل از بتمن نمونه ی سه بعدی این حالتن که موفق هم بودن پس بهتره از اون سبک موفق استفاده بشه.

pezhmax
15-03-2011, 17:24
بایونیک کماندو نمونه ی خوبیه برای این مثال که عکساشو هم گذاشتم.
درمورد بتمن هم ون مراحلی که شما میگی رو منم بازی کردم گه یکم دقت کنین میبینین که تو اون مراحل هم همینطوری ساخته شده بود که من گفتم.
هرکول هم که از بازیای قدیمی مثال زدیدتو گیم پلی تو هر مرحله یک یا دوجا این اجازه رو میداد(در واقع مجبور بودید). بعدشم هرکول یه بازی دو بعدی بود اما بازیایی مثل بایونیک کماندو همون مراحل از بتمن نمونه ی سه بعدی این حالتن که موفق هم بودن پس بهتره از اون سبک موفق استفاده بشه.

من که نگفتم اون سبکی که شما گفتی وجود نداره یا مشکلی داره. فقط گفتم این شیوه روایت هم بین بازیها هست و اتفاقا خیلی هم خوبه. یکنواختی رو کم میکنه و ... اون توضیحاتی که تو پست قبل دادم.:31:

در مورد بازی بتمن که به نظرم یکی از بهترین ترکیبات بین لایه های تصویری رو توش پیاده سازی کردن خیلی با شما هم عقیده نیستم. شما تو پس زمینه شخصیت scarecrow رو دارین با اون نوری که از همون لایه وارد میان زمینه و پیش زمینه میشه و نهایتا تبدیل به اصلی ترین عنصر گیم پلی میشه. از طرف دیگه یه سازه عمودی شکل دارین که عمدتا به صورت دوار باید توش حرکت کنین و خیلی از جاها تغییر زاویه دوربین تو همین مرحله باعث تغییر ترکیب بندی صحنه میشه و اینجا هم خود دوربین که از پیش زمینه داره وارد میان زمینه میشه تبدیل به یکی دیگه از عناصر گیم پلی مرجله میشه. شما همیشه طی این مرحله وجود دوربین رو به عنوان شخصیت مجزا حس میکنین. چیزی که در روایت معمولی شیوه side-scrolling وجود نداره و یا خیلی کمرنگه.

honestbud
05-04-2011, 15:31
حسن جان چی شد؟
ساخت بازی چه بلایی به سرش اومد؟

دیگه این تاپیک رو نمیخوای ادامه بدی؟

silsin
05-04-2011, 15:54
ساختش داشت خوب پیش میرفت که یه روز قبل عید پدر بزرگم فوت کرد.بعد اون اصلا حال و حوصلش رو ندارم شاید بعدا ادامش دادم

honestbud
05-04-2011, 16:03
ساختش داشت خوب پیش میرفت که یه روز قبل عید پدر بزرگم فوت کرد.بعد اون اصلا حال و حوصلش رو ندارم شاید بعدا ادامش دادم

خدا رحمتشون کنه!
ایشالا حالت میاد سر جاش و دوباره شروع میکنی!

silsin
07-10-2011, 17:54
با سلام

بعد از مدتی بس طولانی می خوام دوباره این بازی رو ادامه بدم . بیس بازی دوباره ساخته خواهد شد و از صفر می خوام شروع کنم . سبک بازی هم همون دو بعدی به صورت پلتفرفیه .

پس به زودی منتظر شات ها و خبرهای جدید باشید

silsin
07-10-2011, 18:04
درضمن احتمالا در کنار همین بازی هم زمان هم می خوام روی یه بازی دیگه با xna کار کنم که اون هم اتفاقا دو بعدیه باز

silsin
15-10-2011, 21:00
دیگه مفت کار کردن بسه دیگه جلوی چشمم رو خون گرفته:31:
این بازی رو می خوام از حالت الکی و همینجوری در بیارم و رفته تو صف اهداف تجاریم:31
می خوام این بازی رو واسه ارائه به یه جایی یه شرکتی واسه فروش اماده کنم