PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب شد:بهترین اسمارت فون در بازار ایران تا اسفند 89

Namdarian
06-03-2011, 04:51
منبع:مجله کالایاب
mobilestan.net/showpost.php?p=1859516&postcount=6222

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PersiAndroid
06-03-2011, 21:58
چه جلب :2:

Namdarian
07-03-2011, 06:31
چه جلب :2:
اسپم ول نده جانم :2: چون نظرسنجی مجله ی معروف کالایاب مورد سلیقه ی شما نیست نباید انرا زیر سوال ببرید . دموکراسی یعنی پذیرفتن نظر اکثریت و شماها:2: با ان بیگانه اید

KAKHMAL
09-03-2011, 19:37
اسپم ول نده جانم :2: چون نظرسنجی مجله ی معروف کالایاب مورد سلیقه ی شما نیست نباید انرا زیر سوال ببرید . دموکراسی یعنی پذیرفتن نظر اکثریت و شماها:2: با ان بیگانه اید
کاملا در مورد دموکراسی حق با شماست!!:46:
ولی دموکراسی این نیست که چشممون رو ببندیم!:41:
توی لینکی که ایشون دادن بیان نشده بر اساس چی اینها انتخاب شده!:41:(نظر سنجی!!خوب از کیا؟!)که البته من حدس میزنم بر اساس فروش باشه که خودش یکی از مشکل دار ترین پارامترهاست!! چون ممکنه یه گوشیی خیلی شاخ باشه ولی گرون باشه مثلا از هر کی بپرسی اگه پول داشته باشی آیفون میخری یا n8 میگه آیفون(البته من باشم میگم هیشتاش:13:که نظر خود منه:5:چون سیمبین رو که اصلا قبول ندارم:41: و آیفونم از نظرم مال اونایی آماتورهای دنیای ppc هست!:8:)پس این یه جاییش میلنگه!:13:
و کلا من به سایتهای ایرونی پخش کننده آمار درمورد موبایل اطمینان ندارم دلایلشو میتونید اینجاببینید!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد gooshishop که mig33توضیح دادن!
اگه بری پایین تر به پست من هم میرسی که در مورد gsm.ir هست!!

و در آخر باید بگم کاملا با این آمار موافق بودم اگه آیفون و گلکسی بالاتر از n8 بود نه به دلیل اینکه از n8 بدم میاد
بلکه با بودن در جامعه میدونم میل افراد به چه سمتی هست!
و اینکه میل افراد به چه سمتی هست دلیل برتری چیزی نمیشه!!(این یه اصله همیشه هم بوده هرگز حق با اکثریت نیست!)

و دلیل دیگر الکی بودن این آمار اینه که:
نتایجش با نتایجی که در سایتهای معتبر دنیا بدست میا مطابقت نداره!
مگر اینکه بگیم وقتی گوشی میاد در ایران دست کاریش می کنن و گوشیهایی که توی ایرانن با گوشی های کل دنیا متفاوتن!

اینو دوستانه از من داشته باش: الان یه جوی شده که نوکیا و آیفون رو بکشن بالا(دلایلش توی همون تاپیک که گفتم هست!!)
شما گول نخور
وقتی مدیرعامل نوکیا میگه ما داشتیم در تموم این سالها روی یه سیستم عامل سوخته کار میکردیم دیگه چه حرفی باقی میمونه!
و این نکته که سهم نوکیا در بازار ppc در حد ۱٪ هست!!

امیدوارم ناراحت نشده باشی!:11:
حقیقت گاهی تلخه !

Namdarian
09-03-2011, 23:47
کاملا در مورد دموکراسی حق با شماست!!:46:
ولی دموکراسی این نیست که چشممون رو ببندیم!:41:
توی لینکی که ایشون دادن بیان نشده بر اساس چی اینها انتخاب شده!:41:(نظر سنجی!!خوب از کیا؟!)که البته من حدس میزنم بر اساس فروش باشه که خودش یکی از مشکل دار ترین پارامترهاست!! چون ممکنه یه گوشیی خیلی شاخ باشه ولی گرون باشه مثلا از هر کی بپرسی اگه پول داشته باشی آیفون میخری یا n8 میگه آیفون(البته من باشم میگم هیشتاش:13:که نظر خود منه:5:چون سیمبین رو که اصلا قبول ندارم:41: و آیفونم از نظرم مال اونایی آماتورهای دنیای ppc هست!:8:)پس این یه جاییش میلنگه!:13:
و کلا من به سایتهای ایرونی پخش کننده آمار درمورد موبایل اطمینان ندارم دلایلشو میتونید اینجاببینید!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد gooshishop که mig33توضیح دادن!
اگه بری پایین تر به پست من هم میرسی که در مورد gsm.ir هست!!

و در آخر باید بگم کاملا با این آمار موافق بودم اگه آیفون و گلکسی بالاتر از n8 بود نه به دلیل اینکه از n8 بدم میاد
بلکه با بودن در جامعه میدونم میل افراد به چه سمتی هست!
و اینکه میل افراد به چه سمتی هست دلیل برتری چیزی نمیشه!!(این یه اصله همیشه هم بوده هرگز حق با اکثریت نیست!)

و دلیل دیگر الکی بودن این آمار اینه که:
نتایجش با نتایجی که در سایتهای معتبر دنیا بدست میا مطابقت نداره!
مگر اینکه بگیم وقتی گوشی میاد در ایران دست کاریش می کنن و گوشیهایی که توی ایرانن با گوشی های کل دنیا متفاوتن!

اینو دوستانه از من داشته باش: الان یه جوی شده که نوکیا و آیفون رو بکشن بالا(دلایلش توی همون تاپیک که گفتم هست!!)
شما گول نخور
وقتی مدیرعامل نوکیا میگه ما داشتیم در تموم این سالها روی یه سیستم عامل سوخته کار میکردیم دیگه چه حرفی باقی میمونه!
و این نکته که سهم نوکیا در بازار ppc در حد ۱٪ هست!!

امیدوارم ناراحت نشده باشی!:11:
حقیقت گاهی تلخه !
با سلام . با تشکر از شما که تعصب کور ندارید .
شاید حق با شما باشد . ولی این روزها هر کی دنبال خرید گوشی است همان اول به فروشنده یا به دوست و مشاور خود میگوید دوربینش عالی باشد کم و کسر نداشته باشد . سلیقه ی اکثر افراد جامعه رفته به این سمت . حداقل برخورد اینجانب با اقشار مختلف این را نشان میدهد که ایرانی جماعت اکثراً دنبال دوربین قوی است .
شما فکر میکنید چند درصد اقشار جامعه اصلاً چیزی از OS میفهمند ؟ ! فقط میگویند دوربین عالی داشته باشد !
از ان طرف کسانیکه با PC و موبایل سر و کار بیشتری دارند بدلیل امکانات چشمگیر موجود در N8 مثل USB OTG که خیلی بدرد میخورد میروند سراغ این گوشی . حتی پریروز صبح در محل کارم TV روشن بود دیدم خانوم مهندس مجری برنامه با وجودیکه لپتاپی جلوش بود گوشی N8 را به LCD بزرگ وصل کرده بود و داشت پرزنت های اماده را نمایش میداد . کلاً این سری امکانات N8 باعث شده مشتریهایی که بین گالاکسی و ایفون دو دل بودند یهو به سمت نوکیا سوق پیدا کنند در صورتیکه اگر هر کدام از انها این امکانات را بطور کامل داشتند شاید بازار را قبضه میکردند . از جمله خودم که قبل از خرید N8 مدت طولانی بین گالاکسی و N8 مردد بودم ولی الآن بسیار و بینهایت از انتخاب خود راضی هستم . اگر گالاکسی یا ایفون را خریده بودم مطمئن باشید اینقدر با همکارانم که در مواجهه با امکانات N8 چشمانشان گرد شده مواجه نمیشدم !
بنظر اینجانب دلیل برتری بازار N8 در بین اقشار عادی دوربین قوی و در بین متخصصها امکانات بالاتر ان میتواند باشد .

MOHAMMAD2010
09-03-2011, 23:58
متاسفانه اینجا ایرانه و بر اساس نوکیا بودن ! و دوربین یه گوشی رو انتخاب میکنن !

solo8
10-03-2011, 00:07
متاسفانه اینجا ایرانه و بر اساس نوکیا بودن ! و دوربین یه گوشی رو انتخاب میکنن !

دقیقا همینطور دوست عزیز.

من گوشیم گلکسی اس.هر کی گوشی رو میبینه اولش کلی اب کیفیت صفحه و روون بودنش و اینا حال میکنه.بعد از یه 2-3 دقیقه که چشمش به لون سامسونگ بالای گوشی میفته میگه 600 تومن پول سامسونگ دادی؟؟؟؟؟!

آخ اینجاست که آدم میسوزه تو چه کشور عقب افتاده ای داریم زندگی مکنیم!

خداییش مگه میشه N8 سرتر از گلکسی و ایفون باشه!حتی به پای X10 هم نمیرسه این گوشی.فقط از نظر دوربین و کیفیت قطعات برتزه نه چیز دیگه!

Pami
10-03-2011, 00:19
چه جالب !! N8 شده بهترین اسمارت فون تو ایران ؟!!

شما فکر میکنید چند درصد اقشار جامعه اصلاً چیزی از OS میفهمند ؟ ! فقط میگویند دوربین عالی داشته باشد !

موافقم ، ولی اگه بخوایم 10 تا اسمارت فون خوب نام ببریم N8 جزو اونها نیست !
کلا تو ایران همه به کمیت نگاه میکنن ، چند سال پیش مهم این بود که صدای گوشی خیلی بلند باشه الان شده دوربین و حافظه داخلی .
اصولی حساب کنیم با پول N8 میشه منطقی تر خرید کرد .

Namdarian
10-03-2011, 03:18
آمار جالب توجه نظر سنجی انتخاب بهترین اسمارت فون تا امروز
14/12/1389

گروه خبری GSM : مسابقه انتخاب بهترین اسمارت فون بازار ایران در کالایاب موبایل شماره 31 در حال برگزاری میباشد و نتایج آن تا کنون به شرح زیر میباشد:

به دنبال استقبال بی نظیر شما دوستان این مسابقه در کالایاب موبایل شماره 32 نیز برگزار میشود و شما دوستان تا 14/1/1390 فرصت دارید تا بهترین اسمارت فون بازار موبایل ایران را انتخاب کنید .

===============

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
===============
نظرات خوانندگان مطلب

نمیدونم چرا آقایون برند باز فکر میکنن همه باید نظر اونارو تایید کنن بهشون پیشنهاد میکنم اطلاعاتشونو ببرن بالا و به نظر بقیه احترام بذارن
توسط pianist_music7 در 17/12/1389

خب مشخصه کسی که n8 رو با x10 مقایسه میکنه چقدر از گوشی میدونه

واقعا متاسفم این امار خیلی تاسف باره خیلی از اونا که به ان8 رای دادن حتی این گوشی رو دستشون نگرفتن من ان8 رو گرفتم دیدم چه افتضاحیه حیف اسم اسمارت فون که رو این گوشی گذاشتن اصلش رو از نماینده نوکیا با گارانتی معتبر گرفتم وقتی به گالری میرفتم گیر میکرد . بردم نمایندگی گفتن رو ان8 ها این مشکل پیش میاد پس دادم یه ایکس 10 گرفتم یه گوشی واقعا به تمام معناس
توسط uncoboy360 در 15/12/1389

واقعا واسه این افراد باید تاسف خورد که هنوز نمی دونن معنی اسمارت فون چیه که اینکه به گوشکوب بگن اسمارت فون فرشید جون اینا 1100 از سرشون زیاده
توسط ABTIN66 در 15/12/1389

اینم بگم من الان خودم ای9000 دارم و با اینکه گوشی خوبی هست من ان8 رو بهتر میدونم.چون نسبت به پول پرداختی امکانات بیشتری داری و برخلاف نظر شما که سیمبین 3 رو آشغال میدونید و به پشتوانش میگید ان8 اسمارت فن نیست باید بگم اگه سیمبین 3 اندازه اندروید نباشه(که نیست در واقعیت)اما خیلی هم فاصله زیادی نداره با اندروید.لطفا به نظر بقیه احترام بگذارید.فکرم نکنید علامه دهر هستید که بقیرو مسخره کنید.
توسط AraSh_Z9 در 15/12/1389

Namdarian
10-03-2011, 03:29
خیلی بده ما ایرانیها نظرات اکثریت را هیچوقت نمیخواهیم قبول کنیم ! چرا ما اینجور بار امدیم ! خیلی زشته بخدا .
این امده واسه ان یکی اظهار تأسف کرده ان یکی واسه این . توهین و توهین بازار .
توی همه کارهامان همینیم ها . نه اینکه فکر کنید فقط در اینجا . نه در همه جا . کوچک و بزرگمان همه خرابیم ...... :2:

Namdarian
10-03-2011, 03:39
گوشی نوکیا N8 بهترین اسمارت‌فون جوایز فناوری ایران
18/12/1389

گروه خبری GSM : گوشی هوشمند نوکیا، N8 برنده نشان بهترین اسمارت فون جوایز فناوری ایران شد.

در این جشنواره در بخش گوشی‌های هوشمند، Nokia N8، توانست در میان رقبا با کسب 45 درصد رای مردم به عنوان بهترین گوشی هوشمند انتخاب شود و نشان ITA را از آن خود کند.

جوایز فناوری ایران با نام مخفف ایتا (Iranian Technology Awards) اسفند ماه سال ۱۳۸۷ متولد شد و دومین دوره آن نیز در 17 اسفند ماه ۱۳۸۹ برگزار شد. دوره زمانی برگزاری جوایز فناوری ایران هر دوسال یک بار در اسفند ماه خواهد بود از همین رو ایتا جشنواره‌ایی است دوسالانه که در تلاش است با نگاه همه‌جانبه به خلاقیت‌ها و ابداعات در حوزه تولید، ارایه خدمات و توزیع کالاهای فناوری اطلاعات و ارتباطات انتخاب‌هایی منصفانه و قابل توجه برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کالاها و خدمات طی دو سال داشته باشد.

Masoud-Susa
10-03-2011, 12:34
انصافا گوشیه بیستیه!من یه ماهه این گوشی تو دستمه...برخلاف اون همه جو سازی هایی که علیه‌ش میشه به نظر من بهترین انتخاب تو این رنج قیمت همین Nokia N8-00 هست !اینو شک نکنید دوستان !:46:

اینم بگم این گوشی هنوز اول راهشه...نبباید اینقدر زود در مورد سیستم عاملش قضاوت کرد... حالا صبر کنید آپدیت های بعدیش از راه برسه...اون موقع هم میشه در مورد سیستم عاملش که واقعا خوبه یا بد نظر قطعی داد.!
:11:

solo8
10-03-2011, 13:15
انصافا گوشیه بیستیه!من یه ماهه این گوشی تو دستمه...برخلاف اون همه جو سازی هایی که علیه‌ش میشه به نظر من بهترین انتخاب تو این رنج قیمت همین Nokia N8-00 هست !اینو شک نکنید دوستان !:46:

اینم بگم این گوشی هنوز اول راهشه...نبباید اینقدر زود در مورد سیستم عاملش قضاوت کرد... حالا صبر کنید آپدیت های بعدیش از راه برسه...اون موقع هم میشه در مورد سیستم عاملش که واقعا خوبه یا بد نظر قطعی داد.!

اینکه واسه شما خوب و کافی بوده به کنار.چون هر کسی با توجه به نیازش گوشی میخره!

اما با آپدیت ماهیت سیستم عامل و پلتفرم اون که تغییر نمیکنه!سیمبین همون سیمبینه!

Masoud-Susa
10-03-2011, 13:27

نه دیگه! این سیمبین با اون سیمبین قبل فرق کرده...به خاطر همین میگم باید منتظر بود و دید که چی میشه.:46:

mohsenfhm
10-03-2011, 13:49
نه قيافه داره نه امكانات نه سيستم عامل درست و حسابي :13: نميدونم ملاك چي بوده :13:
در كل اين انتخاب فقط در ايران است و چون سطح سواد پايين است انتظار بيشتري نيست :31:

KAKHMAL
10-03-2011, 18:40
با سلام . با تشکر از شما که تعصب کور ندارید .
شاید حق با شما باشد . ولی این روزها هر کی دنبال خرید گوشی است همان اول به فروشنده یا به دوست و مشاور خود میگوید دوربینش عالی باشد کم و کسر نداشته باشد . سلیقه ی اکثر افراد جامعه رفته به این سمت . حداقل برخورد اینجانب با اقشار مختلف این را نشان میدهد که ایرانی جماعت اکثراً دنبال دوربین قوی است .
از ان طرف کسانیکه با PC و موبایل سر و کار بیشتری دارند بدلیل امکانات چشمگیر موجود در N8 مثل USB OTG که خیلی بدرد میخورد میروند سراغ این گوشی . حتی پریروز صبح در محل کارم TV روشن بود دیدم خانوم مهندس مجری برنامه با وجودیکه لپتاپی جلوش بود گوشی N8 را به LCD بزرگ وصل کرده بود و داشت پرزنت های اماده را نمایش میداد . کلاً این سری امکانات N8 باعث شده مشتریهایی که بین گالاکسی و ایفون دو دل بودند یهو به سمت نوکیا سوق پیدا کنند در صورتیکه اگر هر کدام از انها این امکانات را بطور کامل داشتند شاید بازار را قبضه میکردند . از جمله خودم که قبل از خرید N8 مدت طولانی بین گالاکسی و N8 مردد بودم ولی الآن بسیار و بینهایت از انتخاب خود راضی هستم . اگر گالاکسی یا ایفون را خریده بودم مطمئن باشید اینقدر با همکارانم که در مواجهه با امکانات N8 چشمانشان گرد شده مواجه نمیشدم !
بنظر اینجانب دلیل برتری بازار N8 در بین اقشار عادی دوربین قوی و در بین متخصصها امکانات بالاتر ان میتواند باشد .

با سلام به شما دوست عزیز
خوشحالم که شما هم تعصب خاصی روی نوکیا و سیمبین ندارید(بالاخره یه نفر پیداشد!!:11::40:)
فقط میخوام بگم n8 اونجوری که میگن خارق العاده نیست!!
الان دلیلشو میگم(تنها به چیزهایی که در پست اشاره کردین اشاره میکنم اگه برتری دیگه ای به نظرتون میرسه بگید منم بدونم چون میخوام تا چند وقت دیگه گوشیمو عوض کنم و اگه n8 اینقدر خوب باشه که میگین چرا اونو نگیرم؟!):
در مورد دوربین:این چیزی که یکی از بچه ها که عاشق نوکیا هست میگفت و من خودم در موردش تحقیق نکردم:
میگفت که دوربین n8 دوربین ۸مگاپیکسل هست و لنز ۱۲ داره!!(:18:)حالا این یعنی چی؟ عکس هاش وسعت بیشتری دارن!!:46:
در مورد usb host:الان گوشی های زیادی هستن که این امکان رو دارن البته به اندازه n8 روشون مانور داده نشده!!
گوشیهای قدیمی ویندوز بگیر تا جدید هاش(مثلا hd2)
در مورد وصل کردن به lcd:این امکان هیچ ربطی به usb host نداره!!
من گوشیم این امکانو نداره ولی گوشیمو وصل lcd میکنم(بدون کابل tv):31:

حالا چند تا سوال:
شما چند تا بازی دید که مثل بازی اسپلینتر سل یا مدرن کامبت ۲ در آندروید باشه و توی سیمبین اجرا بشه!!

خب شاید اهل بازی نباشید:
آیا سیمبین مانند wm6.5 حرفه ای هست؟!
تا اونجایی که من میدونم نمیشه روش حتی یه شبکه وایرلس ساخت!!:41:(با چند تا گوشی دیگه یا کامپیوتر!!)

از نظر من سیمبین مال وقتی بود که جاوا در اوج قدرت بود(شاید قبلاگفته باشم)حتی نوکیا هم اینو قبول کرده!

حالا انتخاب با خودتونه!

KAKHMAL
10-03-2011, 18:46
دقیقا همینطور دوست عزیز.

من گوشیم گلکسی اس.هر کی گوشی رو میبینه اولش کلی اب کیفیت صفحه و روون بودنش و اینا حال میکنه.بعد از یه 2-3 دقیقه که چشمش به لون سامسونگ بالای گوشی میفته میگه 600 تومن پول سامسونگ دادی؟؟؟؟؟!

آخ اینجاست که آدم میسوزه تو چه کشور عقب افتاده ای داریم زندگی مکنیم!

خداییش مگه میشه N8 سرتر از گلکسی و ایفون باشه!حتی به پای X10 هم نمیرسه این گوشی.فقط از نظر دوربین و کیفیت قطعات برتزه نه چیز دیگه!
البته اینو میدونید که توی ایرانه که سامسونگ اینقدر بر علیهش تبلیغ شده!
در اوروپا در بخش ppc نوکیا رو که حساب نمیارن و htc هم چندان طرفداری نداره(دقیقا مثل سامسونگ در ایران!)
و اکثرا علاقه دارن به سامسونگ

البته این leo(hd2( تو اونجا یه آبرویی از htc خریده ولی هنوز هم htc برند محبوبی نیست!
حالا فرض بگیر در ایران:
گوشیت سامسونگه!!
خوب اینکه گوشی آشغالیه برو بعدی!!(حتما ۱۰۰هزار تومن داده این گوشیو بهش دادن!)

گوشیت نوکیا ست
چه گوشی خوبی داری!(همه دیگه با اینتر فیسش آشنا اند و لازم نمیدونن که از طرف گوشیو بگیرن و ببینن چجوریه!)

گوشیت htc ه
اااا... چند خریدی میشه فقط یه نیگا بندازم!
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

KAKHMAL
10-03-2011, 19:00
آمار جالب توجه نظر سنجی انتخاب بهترین اسمارت فون تا امروز
14/12/1389

گروه خبری GSM : مسابقه انتخاب بهترین اسمارت فون بازار ایران در کالایاب موبایل شماره 31 در حال برگزاری میباشد و نتایج آن تا کنون به شرح زیر میباشد:

به دنبال استقبال بی نظیر شما دوستان این مسابقه در کالایاب موبایل شماره 32 نیز برگزار میشود و شما دوستان تا 14/1/1390 فرصت دارید تا بهترین اسمارت فون بازار موبایل ایران را انتخاب کنید .

===============

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید===============
نظرات خوانندگان مطلب

نمیدونم چرا آقایون برند باز فکر میکنن همه باید نظر اونارو تایید کنن بهشون پیشنهاد میکنم اطلاعاتشونو ببرن بالا و به نظر بقیه احترام بذارن

خب مشخصه کسی که n8 رو با x10 مقایسه میکنه چقدر از گوشی میدونه

واقعا متاسفم این امار خیلی تاسف باره خیلی از اونا که به ان8 رای دادن حتی این گوشی رو دستشون نگرفتن من ان8 رو گرفتم دیدم چه افتضاحیه حیف اسم اسمارت فون که رو این گوشی گذاشتن اصلش رو از نماینده نوکیا با گارانتی معتبر گرفتم وقتی به گالری میرفتم گیر میکرد . بردم نمایندگی گفتن رو ان8 ها این مشکل پیش میاد پس دادم یه ایکس 10 گرفتم یه گوشی واقعا به تمام معناس
توسط uncoboy360 در 15/12/1389

واقعا واسه این افراد باید تاسف خورد که هنوز نمی دونن معنی اسمارت فون چیه که اینکه به گوشکوب بگن اسمارت فون فرشید جون اینا 1100 از سرشون زیاده
توسط ABTIN66 در 15/12/1389

اینم بگم من الان خودم ای9000 دارم و با اینکه گوشی خوبی هست من ان8 رو بهتر میدونم.چون نسبت به پول پرداختی امکانات بیشتری داری و برخلاف نظر شما که سیمبین 3 رو آشغال میدونید و به پشتوانش میگید ان8 اسمارت فن نیست باید بگم اگه سیمبین 3 اندازه اندروید نباشه(که نیست در واقعیت)اما خیلی هم فاصله زیادی نداره با اندروید.لطفا به نظر بقیه احترام بگذارید.فکرم نکنید علامه دهر هستید که بقیرو مسخره کنید.
توسط AraSh_Z9 در 15/12/1389

وقتی که gsm توش بعضی گوشی های نوکیا از ۱۰ امتیاز بیشتر ۱۰ امتیاز میگیرن از نظر شما میشه به آمارشون اعتماد کرد؟!

اصلا بحث این نیست که به نظر دیگران احترام بذاریم یا نه!!
چون اصلا اینجا افراد نظرشونو با دلیل نگفتن !!
فقط گفتن از نظرشون این گوشی بهتره!!
من کسیو میشناسم یه گوشی سیمبین داشت من گوشیشو دیدم گفتم مبارک باشه سیمبینه نه؟!
یارو گفت:سیمبین چیه؟!
خوب اون که یه ppc واقعی دست نگرفته چی میدونه که کدوم بهتره اون از بین گوشی هایی که داشته میبینه سیمبین بهتر از جاوا هست(البته اگه بدونه چه فرقی دارن)!
اگه بجای این نظرسنجی ها که برای بالا کشیدن یه برند خاص هست(من فکر میکنم اینجوری باشه یعنی شواهد میگه!:5:)
دو تا تاپیک مثل اینجا باشه و هرکدوم بشسنن برتری های سیستم عامل ها رو بگن بهتر نیست؟!

:41::41::41::41::41::41::41:

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

چه جو سازی علیهش شده؟!
کجا بجز توی فروم ها که افرادی که با دوتا ppc درست حسابی کار کردن و دلشون میسوزه که یه هم وطنشون داره با دادن یه پول بیشتر سرش کلاه میره بد n8 گفته شده
در اکثر سایتها خوب این گوشی گفته شده و میخوان شما رو تشویق به خریدش کنن!!
ولی از دو نفر که سرشون میشه و دلسوز شما هستن برید بپرسید ببینید چه جوابی بهتون میدن!!

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:59 PM ----------

نه دیگه! این سیمبین با اون سیمبین قبل فرق کرده...به خاطر همین میگم باید منتظر بود و دید که چی میشه.:46:
هسته سیستم عامل تغییر نمیکنه
چطور میشه گفت که سیستم عامل تغییر کرده؟!

---------- Post added at 07:00 PM ---------- Previous post was at 06:59 PM ----------

کاملا درسته!!

KAKHMAL
10-03-2011, 19:10
عزیزان حق با شماست من الان متوجه شدم که با چه سیستم عامل شاخی طرفم
ممنون که به من فهموندین که سیمبین خیلی بهتره!
من بعد از یک ساعت نوشتن برای شما دوستان دارم میرم دیگه هم سعی میکنم پامو توی این تاپیک نذارم(چون من الان درگیر یه پروژه سنگینم حالا اگه بخوام روزی یه ساعت اعصاب خودمو خرد کنم و بنویسم دیگه بدبختم!)
من وظیفمو انجام دادم هرچی که لازم بود نوشتم اگه کسی متعصب نباشه میفهمه که کدوم بهتره اگه هم که هست به درک به من چه!
اگه کسی واقعا قانع نشده و بازیش نمیاد پخ بده دریغ نمیکنم از جوابش

الانم سعی میکنم دیگه اینجا نیام میتونید اینجا فحشم بدید میتونید ایراد بگیرید!
راحت باشد!:41:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PersiAndroid
10-03-2011, 22:09
ببين دوست عزيز خود نوكيا هم قبول كرده كه داره روي يه پلتفرم منسوخ كار مي كنه
وقتي ميرم تو منوي N8 حس مي كنم 6600 دارم

وقتی نوکیا با حقیقت تلخ مواجه می شود‏

21/11/1389
گروه خبری GSM :اولین آیفون سال ۲۰۰۷ به بازار آمد و ما هنوز محصولی که حتی نزدیک به آن باشد را نداریم‪.‬ اندروید فقط دو سال است که به بازار آمده و این هفته رتبه نخست را در تعداد تلفن های هوشمند از ما گرفته است.‏
باورتان می شود اینها سخنان مدیرعامل نوکیا باشد؟ تازه این تنها بخشی از حرف هایی است که ‏ استفان الوپ ‏ مدیرعامل نوکیا که تازه چند ماهی است بر سر کار آمده زده است. اینها سخنان او است خطاب به کارمندان نوکیا. ‏

به گزارش نارنجی او تا جایی پیش رفته که گفته شرکت ما بر روی پلتفرمی است که در حال سوختن است و باید رفتارش را عوض کند. شنیدن چنین سخنانی آنقدر عجیب بود که خیلی ها در صحت شان شک کردند اما پس از چند ساعت صحت این سخنان تایید شد و این نشان می دهد که مدیر جدید نوکیا تا چه حد نگاه واقع بینانه ای به اوضاع دارد و این شرکت قصد دارد یک حرکت بنادین را آغاز کند. هر چند شاید کمی دیر شده باشد. ‏

در بخشی دیگر از سخنان، مدیرعامل نوکیا گفته اپل با تعریف جدیداش از تلفن هوشمند این بازار را دگرگون کرده و توانسته توسعه دهندگان نرم افزار را به طرف این پلفترم بسته اما قدرتمند جذب کند. آنها بازی را عوض کردند. ‏

گوگل هم تبدیل به یک قدرت جذاب بزرگ شده که بیشتر خلاقیت های این صنعت را به طرف خودش می کشد. ما در نوکیا منابع فوق العاده ای داریم اما با سرعت کافی در بازار حرکت نمی کنیم. ما فکر می کردیم سیستم عامل MeeGo یک برنده برای تلفن های پیشرفته خواهد بود اما با این وضعیت شاید تا انتهای سال ۲۰۱۱ فقط بتوانیم این سیستم عامل را به بازار برسانیم. سیمبیان هم ثابت کرده که محیط بسیار سختی برای توسعه جهت برآورده کردن توقعات کاربران دارد. ‏

ما در حال سوزاندن خودمان با بنزین هستیم! من معتقدم ما در راهبری و هدایت شرکت به سمت صحیح کمبود داریم. پلتفرم ما در حال سوختن است. ‏

تو ايران مردم زياد در مورد فناوري اطلاعات ندارن!
خيلي هايي كه به آدم همون N8 رو هم پيشنهاد ميدن اصلا نميدونن N8 چيه؟
در ضمن اين به نظر من نظر سنجيه بهترين اسمارت فون نيست!
اين نظر سنجيه پر طرفدار ترين گوشي تو ايران بين اين چند تا مدله!

به نظر من با استاندارد هاي امروزي N8 يه كمرا فونه نه يه اسمارت فون

.:PAR3A:.
15-03-2011, 23:57
من کسیو میشناسم یه گوشی سیمبین داشت من گوشیشو دیدم گفتم مبارک باشه سیمبینه نه؟!
یارو گفت:سیمبین چیه؟!

من اینو به عینه دیدم...
خواهر دوستم می خواس گوشی بخره تا 350... دوستم گف چی بگیره؟؟؟ گفتم مثلا می تونی گلکسی بگیری ، مایلستون بگیری ، دیفای بگیری ، X10 بگیری اما باید یه کم بیشتر پول بدی... وایدفایر هم هس...
خر کله پوک رفته بود دیده بود EEE یه ویواز هس 8 مگا دوربین داره... بعدش رفته بود از دوستش پرسیده بود بهش گفته بود دوربینش بالائه قیمتشم کمه صفحشم بزرگه و (عامل بدبختی آفرین ::) قرمزش هم هست!!!
این کله پوک هم گفت eee چه خوب چنده؟؟؟
بعد اون گفت که نیدونم داییم موبایل فروشه ازش می پرسم می گم...
ویواز رو بهش 350 قالب کرده بود!!! اینم میدید همه جا دارن سفید یا مشکیشو می دن 290-300 این رفته بود بدون گارانتی قرمزشو 350 خریده بود!!!
بعدش از دوستم پرسیدم که این فک نکرده به سیستم عاملش؟؟؟ سیمبین دیگه الان باید بره جلو اندروید شیپور بزنه!!!
خودش نفهمید چی گفتم!!! رفت از خواهرش پرسید باز اونم نفهمید چی گفتم!!!
حالا چنین کسایی که تو ایرانن چه انتظاری هس که نگن بیخیال آی فون!!! 1100 رو بچسب =))

Namdarian
16-03-2011, 01:35
من اینو به عینه دیدم...
خواهر دوستم می خواس گوشی بخره تا 350... دوستم گف چی بگیره؟؟؟ گفتم مثلا می تونی گلکسی بگیری ، مایلستون بگیری ، دیفای بگیری ، X10 بگیری اما باید یه کم بیشتر پول بدی... وایدفایر هم هس...
خر کله پوک رفته بود دیده بود EEE یه ویواز هس 8 مگا دوربین داره... بعدش رفته بود از دوستش پرسیده بود بهش گفته بود دوربینش بالائه قیمتشم کمه صفحشم بزرگه و (عامل بدبختی آفرین ::) قرمزش هم هست!!!
این کله پوک هم گفت eee چه خوب چنده؟؟؟
بعد اون گفت که نیدونم داییم موبایل فروشه ازش می پرسم می گم...
ویواز رو بهش 350 قالب کرده بود!!! اینم میدید همه جا دارن سفید یا مشکیشو می دن 290-300 این رفته بود بدون گارانتی قرمزشو 350 خریده بود!!!
بعدش از دوستم پرسیدم که این فک نکرده به سیستم عاملش؟؟؟ سیمبین دیگه الان باید بره جلو اندروید شیپور بزنه!!!
خودش نفهمید چی گفتم!!! رفت از خواهرش پرسید باز اونم نفهمید چی گفتم!!!
حالا چنین کسایی که تو ایرانن چه انتظاری هس که نگن بیخیال آی فون!!! 1100 رو بچسب =))
با سلام . عزیزم این مطلب درباره ی خرید PC توسط عوام نیز وجود دارد ولی این نشد دلیل که شما بزنید توی سر S^3 که
اینجانب نمیفهمم کمبود S^3 در یک کاربرد روزانه و حتی حرفه ای از نظر شما چی است و یا برتری ویندوز موبایل یا اندروید چیست که شما تا این حد بر طبل ان دارید میکوبید ؟ ! اصلاً شما از مشکلات عدیده ی ویندوز موبایل خصوصً در زمینه ی نصب برنامه روی ان اطلاع دارید یا خیر ؟ نیاز به منابع سیستمی قویتر که دیگر بماند !
متآسفانه شده قضیه ی XP و Vista ! جز یکسری رنگ و لعاب چیز دیگری فعلاً در اندروید است بیایید و بگویید و نیاز به داستان پردازی نیست .
شکر خدا که برنامه های سیمبیان انقدر زیاد است که هر کاربر پروفشنالی نیز اقناع میشود . اینقدر تعصب نداشته باشید . با تشکر .

Namdarian
16-03-2011, 01:46
بروید تمامی top ten review های معتبر را که حتی N8 را در نظر نگرفتند نگاه کنید ببینید چه ملاکهایی را برای مقایسه گذاشته اند ! بعد نگاه کنید ببینید کدامیک از ان ملاکها در N8 به بهترین شکل ممکن موجود نیست ؟
در بسیاری از top ten review ها صرفاً به امکانات خود گوشی نمیپردازند بر عکس بازار ایران ! بلکه به امکانات و تسهیلات ارائه شده از سوی اپراتور اختصاصی ان نیز میپردازند و اینجوریست که میبینیم یک گوشی نسبتاً متوسط در ان مقایسه ها میشود بهترین !!
در صورتیکه در ایران بدلیل زیر چتر اپراتورها نبودن , فقط امکانات گوشی مورد توجه است . پس ملاک بازار ما باید هم با ملاک بازارهای خارجی متفاوت باشد .

KAKHMAL
17-03-2011, 23:34
اصلاً شما از مشکلات عدیده ی ویندوز موبایل خصوصً در زمینه ی نصب برنامه روی ان اطلاع دارید یا خیر ؟ نیاز به منابع سیستمی قویتر که دیگر بماند !

ببخشید دوباره مینویسم چون داشتم رد میشدم دیدم بالاخره بعد یه هفته یه نفر پست جدید داده بیکار بودم گفتم ببینم چی هست!
به نظر شخصی منطقی اومدین و گفتن جوابتونو بدم امیدوارم قانع بشید!:11:
۱. مشکل نصب قضیش چی هست؟! من که بهش برنخوردم میشه بیشتر توضیح بدید؟:40:
۲.منظورتون رو از این جمله نفهمیدم!!" نیاز به منابع سیستمی قویتر که دیگر بماند!"

متآسفانه شده قضیه ی XP و Vista ! جز یکسری رنگ و لعاب چیز دیگری فعلاً در اندروید است بیایید و بگویید و نیاز به داستان پردازی نیست .
من قبول دارم xp و vista رنگ و لعابند ولی اینکه آندروید مثل اونها باشه رو شک دارم آخه ببینید درواقع ما به رنگ و لعای ویندوزها ایراد نمیگیریم (منظورم از ما جامعه لینوکس هست!!:5:)بلکه به کندی اون ایراد میگیریم! که من این مشکل رو توی آندروید ندیدم ولی توی سیمبین ها(البته من هنوز با سیمبین ۳ کار نکردم!)این مشکل به شدت دیده میشه+سیمبین دیگه رنگ و لعاب رو هم نداره:41:

شکر خدا که برنامه های سیمبیان انقدر زیاد است که هر کاربر پروفشنالی نیز اقناع میشود
من کاربر پروفشنالی ندیدم که قانع باشه به سیمبین شاید من به این فردی برنخوردم ولی خداییش یه نفر وقتی ببینه میتونه روی گوشیش ۲-۳ تا سیستم عامل موبایل و حتی سیستم عامل های pc رو هم روی موبایلش داشته باشه (با گوشیهای wm6.5)دیگه از نظرش سیمببین پروفشنال محسوب میشه؟!
و اینکه زیاد بودن برنامه نویس(که فک کنم منظورتون دولوپر بوده چون برنامه نویسی مهم نیست دولوپر بودن مهمه!:11:)نمیتونه ساختار ضعیف رو تغییر بده!!

شما هرگز نمیتونید انعطاف پذیری wm6.5 رو روی سیمبین داشته باشین!(همون نصب چندین سیستم عمال مختلف یکیشه!)

اگه اینها از نظرتون کافی نبود و هنوز فکر میکنید سیمبین بهتره
من ازتون خواهش دارم مثل من به تک تک چیزهایی که درمورد سیمبین و مقایسش نسبت به wm6.5 جواب قانع کننده بدید تا اینجوری من هم از گمراهی دربیام(زکات علم نشر اونه:10:)

17-03-2011, 23:59
سلام....
من یادم نمیاد صحبتی از پی سی کرده باشم... یا حتی ویندوز موبایل که به نظرم مزخرف ترین سیستم عامله...
نکنه شما ویواز رو به عنوان پی سی استفاده می کنین؟؟؟ یا شاید دیفای رو؟؟؟
یا اینکه اندروید میریزین رو کامپیوترتون؟؟؟
واقعا شما دارین اندروید ، محبوب ترین سیستم عامل رو با سیمبین مقایسه می کنین؟؟؟ بعد بر می گردین می گین سیمبین نرم افزار زیاد داره؟؟؟ کل دنیا دارن می گن اول iOS توی تعداد نرم افزار بعدش اندروید شما می گین سیمبین؟؟؟
این گوشی میتونست گوشی خوبی باشه ، در صورتی که توی نوکیا تولید نمی شد... نوکیا الان دیگه حرفی واس گفتن نداره...
این سیستم عاملش چیه؟؟؟ 3^ که حتی خیلیا اسمشم نشنیدن...
والا من هم S60 V3 داشتم ، هم V5...
هم گوشی 6120 دستم بوده ، هم 5800...
ولی هیچ کدوم بدرد نمی خوردن...
هر کس نظری داره... شما می گین دم سیمبین گرم و من با امضای دوستمون KAKHMAL موافقم... سلیقه ایه :دی

KAKHMAL
18-03-2011, 11:45
سلام....
من یادم نمیاد صحبتی از پی سی کرده باشم... یا حتی ویندوز موبایل که به نظرم مزخرف ترین سیستم عامله...

نمیخوام بحث و به بیراهه به کشونم(:31:)
ولی در کل کجای ویندوز موبایل مزخرفه ؟(البته wp7 یه مشکلهای نسبتا شدیدی داره ولی با آپدیتهای جدید حل میشه چه بسا که ios مشکلهای مشابه رو در ابتدا داشت ولی شما الان اونو به عنوان بهترین میشناسین!!)
الان انعطاف پذیرترین سیستم عامل wm6.5 شما روش میتونی هر سیستم عاملیو تقریبا بریزی(یعنی مثل ویرچوال ماشین یه سیستم عامل دیگه رو درحالی که خود ویندوز هست بالا بیاری(منظورم این نیستا:2:!!:31:)
البته سلیقه هست ولی درکل بگم من نمیذارم توی اینجا بدون دلیل به سیستم عاملی توهین بشه:41:
آره wm6.5 یه مشکلاتی داره(مثل گرفتن فضای زیاد!)ولی اینقدرها هم حاد نیست اگه یه نفر پروفشنال باشه از نظر من انتخابش یکی از اینهاست!:(یعنی من باشم این کارو میکنم!):
N900 - HD2 - IPHONE4(که البته من زیاد از آیفون خوشم نمیاد نمیدونم چرا شاید چون احساس میکنم داری پول مارکشو میدی!شایدم چون اگه یه نفر دستت ببینه فک میکنه یه بچه مایه داری که هنوز بلد نیست موبایل رو با چه "ی" مینویسن!:41:)

پس لطفا بدون دلیل به سیستم عاملی توهین نکنید(ولی میتونید بگید من خوشم نمیاد اینکه میگید مزخرفه خشم آدمو برمی انگزه:31::11::40:)

KAKHMAL
18-03-2011, 11:53
این گوشی میتونست گوشی خوبی باشه ، در صورتی که توی نوکیا تولید نمی شد... نوکیا الان دیگه حرفی واس گفتن نداره...

راستی در مورد نوکیا هم نمیشه گفت شرکت بدی هست!
من هم بعضی کاراشو قبول ندارم ولی نه اینکه کلشو ببرم زیر سوال!
الان نوکیا خودش به سوخته بودن سیمبین اعتراف کرده این یعنی گام بلند و بعد هم رفت طرف wp7 که خوب اینم خودش گام بلند دیگه!

Namdarian
18-03-2011, 19:43
الان نوکیا خودش به سوخته بودن سیمبین اعتراف کرده این یعنی گام بلند و بعد هم رفت طرف wp7 که خوب اینم خودش گام بلند دیگه!
با سلام . ببینید منظور اینجانب بر اینست که دچار کمبود در سیمبیان3 نشده ام هنوز . هر برنامه ای که خواستم با هر کاربری یافته ام . کارم کامپیوتر است و همه ی امکانات تخصصی که میخواهم را براورده کرده . البته متأسفانه خیلی تک و توک برنامه دیده ام که فقط برای iOS و اندروید و میموN900 توسعه داده شده نه سیمبیان .
انتظار داریم برتریهای احتمالی iOS و اندروید بر سیمبیان را از چشم یک کاربر معمولی بیان کنید نه صرفاً از دید یک توسعه دهنده ی نرم افزار .

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:39 PM ----------

در ضمن بهر حال باید بپذیرید که حداقل از نظر میزان استقبال و فروش , N8 در این چند ماهه ی ورودش به ایران یک رکورد شکنی انجام داده است . پس یعنی امکانات و سیستم عاملش مورد توجه قرار گرفته . شاید بعضیها بخواهند این را به برند نوکیا مربوط بدانند ولی باید دلیل بیاورند .

30-03-2011, 10:35
من دلایل زیادی واس اثبات عقیدم در مورد ویندوز موبایل و نوکیا دارم...
ویندوز موبایل : محیطش به نظر من(این فقط در نظر منه) اصلا یوزر فرندلی نیس... عین جارو برقی سیستم می طلبه... همین باعث لگ وحشتناکش می شه... اپلیکیشن هاش تا چند میلیون سال دیگه به iOS یا حتی اندروید نمی رسه...
نوکیا : تو مدلای آخرش دیگه کلا نتونسته خودشو تو بازار بکشونه... یه طرف از مائمو استفاده می کنه ، یه طرف دوباره سیمبین ، کلا گند زده تو این مدلای آخرش... هیچ کدوم هم اسمارت فون ایده آلی نیستن...
ضمنا ما همین الان داشتیم می گفتیم تو ایران هیچکی نمی دونه چی داره می خره :دی همه اکثرا دوربین می خوان... اصلا از سیستم عامل حالیشون نیس...
اوووووف این کیه دیگه صد رحمت به فرهوده = ))))))))

Mig33
30-03-2011, 11:06
دوستان زیاد خون خودتونو کثیف نکنید ... ثابت شده این بحث ها به نتیجه نمیرسه
چیزی که از اخبار دنیا معلومه اینه :

2011 و 2015 رو جدول داده .... چیری که معلومه هیچ پلاتفرمی به گرد پای اندروید هم نمیرسه
همه اینجا سقوط کردن به جز اندروید و ویندوز موبایل 7 ( جالبه که پیش بینی شده ویندوز فون 7 ...اپلو میگیره تا 2015 )
سمبین هم که مورد بحث شماست ... تا 2015 مرخصه
منبع :

جالبه کنگره جهانی هکرها هم که تو کانادا برگزار شد اینا رو هکرها سوراخ کردن :
آیفون، بلک‌بری، سافاری و IE8
برنده اصلی تو این کنگره اینا بودن :
اندروید ، مرورگر کروم و فایرفاکس و همچنین ویندوز فون 7!!!!
منبع:

Namdarian
30-03-2011, 11:10
عین جارو برقی سیستم می طلبه.
با سلام . در تأیید این بخش از صحبتهای شما باید بگویم بخاطر همینست که رم و CPU قویتری روی گوشیهای ویندوزی نصب میکنند . اخیرً رفته اند به سمت دو هسته ای 1 و خرده ای گیگاهرتز ! یواش یواش دارد به پای سخت افزار سیستمهای دسکتاپ میرسد ! در حالیکه سیمبیان از جمله هنرهایش اجرا با کمترین نیازمندیهای سخت افزاری است . ضمناً برای کسانیکه دائمً حال نصب و مراقبت از سیستم عامل و ارتقا و پچ و..... ندارند (مثل خودم) سیمبیان بهترین گزینه است . به همین علت معتقدم نباید بیجهت توی سر یک سیستم عامل بزنیم و یکی دیگر را بالا ببریم . هر سیستم عاملی بسته به نیازهای کاربری خود تعریف میشود .
در این مطلب که نوکیا گیج میزند موافقم . Meamo با ان پلتفورم کارامدش را یهو بکناری مینهد و حرف از Meago میزند ولی میبینیم S^3 را میدهد بیرون و چند ماهی هنوز نگذشته زمزمه های S^4 و ویندوز از نوکیا بیرون میاید . :13:

30-03-2011, 11:22
نوکیا الان تو وضعیت بحرانیه و نمی فهمه چی کار داره می کنه :دی
در این که سیمبین سیستم عامل بی دردسریه موافقم... ولی بازم iOS توی نیاز به سیستم خیلی از سیمبین جلو تره...
و در این که سیستم عامل با توجه به نیاز فرده هم موافقم... ولی اکثر مردم ، که درک درستی از اسمارت فون دارن ، دوست دارن که تمام بازی ها و اپلیکیشن های روز و جالب رو توی گوشیشون داشته باشن... N8 یه جورایی اصلا اسمارت فون نیست... بیشتر مولتی مدیا فونه... از نظر دوربین و سایر کارای مولتی مدیا ، خیلی از گوشی های دیگه حتی با قیمتای بالاتر قوی تره ولی بازم در قالب یه اسمارت فون حرفی واسه گفتن نداره...

G4nd0lf
02-04-2011, 00:29
اگه به باپلیکیشن و مخصوصا بازی باشه که iOS حتی به گرد پای ویندوز فون نمی رسه چون از نظر اپلیکیشن این سیستم عامل با سرعت 30% در حاله رشته در حالی که اندروید با سرعت 18% و iOS با سرعت تنها 1% در حال رشته......از نظر بازی هم باید بگم که فکر نکنم XBOX LIVE ویندوز فون حرفی واسه کسی باقی بزاره...

Namdarian
02-04-2011, 12:18
اگه به باپلیکیشن و مخصوصا بازی باشه که iOS حتی به گرد پای ویندوز فون نمی رسه چون از نظر اپلیکیشن این سیستم عامل با سرعت 30% در حاله رشته در حالی که اندروید با سرعت 18% و iOS با سرعت تنها 1% در حال رشته......از نظر بازی هم باید بگم که فکر نکنم XBOX LIVE ویندوز فون حرفی واسه کسی باقی بزاره...
با سلام .انقدر غلط املایی دارید که ادم باید چند بار وقت بگذارد پست شما را بخواند تا بفهمد چی نوشتید !
ضمنً درباره ی اعدادی که نوشتید منبع معتبر بیاورید .