PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره ی شغلی

صفحه ها : 1 2 3 [4]

alone one
14-02-2012, 01:23
سلام دوستان
نمیدونم اینجا جاش هس یا نه اما می پرسم
من دانشجوام و نیازمند به کسب درآمد اونم از نوع شدیدش
متاسفانه فقط تا 2 روزم میتونم برم سرکار یا مثلا تعداد روزا بره بالا اما ساعت کار بیاد پایین تا به درسو دانشگاه برسم
واسه من آیا کاری گیر میاد؟
پیشنهادتون چه کاری هس؟

کسی نیس مارو راهنمایی کنه؟
حداقل بگه اشتباه اومدم!
نه،نیس؟
باشه،مثه اینکه اینجا به صورت کلان بحث میشه
با اجازه

logos
14-02-2012, 03:30
کسی نیس مارو راهنمایی کنه؟
حداقل بگه اشتباه اومدم!
نه،نیس؟
باشه،مثه اینکه اینجا به صورت کلان بحث میشه
با اجازه

دوست عزيز
بهتر نيست به جاي ناراحت شدن از پاسخ نگرفتن و توقع پاسح داشتن صفحان قبلي رو مي خونديد
تا به حال چندين بار سوالاتي مشابه سوال شما پرسيده و جواب داده شده پس كمي زحمت بديد به خودتون و تايك رو بخونيد
اين تاپيك پر مطالب مفيد هست اگه بخونيد اما خيلي ها توقع لقمه اماده دارن....

logos
14-02-2012, 03:40
سلام
من ترانه 18 سال دارم:31:
والا 20 و اندی سالمه :41: دیپلم مکانیک دارم:5: ولی خب تا حالا عملی کار نکردم در حد عوض کردن واتر پمپو رادیاتو لنتو اینا
ولی موتورو کیربکسو جلوبندی از رو خود ماشین باز نکردم ء بازکردش تو گارگاه بود ما نیگاش ککردیم تو مدرسه:2:
در مورد عینکو دستکش باهات موافقم اگه مشتری اوستا سوسول نگه خوبه فقط:31:
اقا امروز رفتم اب رادیاتو کشیدم پوستم کنده شد هوا سرد دستا خشک دماغ بیرون:2:
مغازه ام ندارم سرمایم هم تا 30 تایی هست:11:
خواهشن درمورد واردات و گرون شدن بنزین هم بیشتر بگید اگه بنزین گرون شه کمتر ماشین میارن بیرون منو امثال من و بعدشم مثلا اول کاربرات بود بعد شد انژکتور و حالا هم که توربو داره میاد رو کار
خودم فکر میکنم مکانیکی بگیر نگیر داره یه مغازه 10 تا تو صف مشتری داره و یه مغازه روزی 1 مشتری اونم گزری
نیام 1 سال وقت بزارم اخرش بدبخ شم:41:
اقا من میگم بیاید از شغلای زودبازده و پردرامد یه لیست بزارید تا هرکه بسته به سلیقش بتونه تصمیم بگیره نمونشو خودم میزارم ولی خب اینا قدیمی شده شما جدیداشو بگید
1- پرورش مرغ >قبلا 3 از 5 سود داشت الان 1.5 از 5
2- مرغ فروشی مثل بالایی بود دقیقا
3- موبایل فروشی اولش تو هر خیابونی یکی بود الان 10 تا کم مونده ایرانسل گوشی جایزه بده رو سیم کارتاش
4- ماشین سنگین 20 تومن بود سودش ماهی 2 تومن خالص الان شده 200 تومن سودش 1.5 خالص
5- پرورش قارچ 3 از 10 سود ولی الان دستگاهش اومده تو منزل 2 کیلویی خودت پرورش میدی
6- تاکسی سرویس:5: الان هر نفری 2 تا ماشین داره یکی واسه مسافرت یکی واسه تو شهر
7- نش کش امبولانس خیابونا خلوت بود زود طرفو میرسوندی الان طرف 2 ساعت رفته اون دنیا شما هنوز تو پیچ اول اجیره هزارمی
8- خدمات کامپیوتری که مثل گوشی شده و باید قسطی کار کنی چکو ...:41:
9- پیتزا ساندفیچ اونم زیاد شده مثل موبایلو کامپیوتر
خدایی انقدر فکر کردم مخم صوت داره میکشه مثل ادیسن مخم نداریم بتونیم یه چی شبیه برق بسازیم تو مسافرکشی پیکان گوجه ای 47 مونده افکارمون یکی کمک کنه :19::19:

گراني بنزين به نظر من خيلي تاثيري نمي زاره چون درسته بعضي ها كمتر ماشين ميارن بيرون اما به حجم ماشيني كه هر ساله به اين شهر داره اضافه ميشه هم دقت كن
در مورد يشرفت در اجزا و ماشين هم مسلما اگه ميخواي كارت بگيره تو هم بايد يشرفت كني
واضحه سرمايت در حدي نيست كه بتوني يهو يه كار گنده شروع كني و بايد قدم به قدم بري جلو و عرق بريزي تا يه چيزي بشي نكته مهم استواري تو كار هست كه سريع نزني زيرش و كارتو عوض نكني
سرمايه شما در حدي نيست كه واسه خودت يه گاراژ بگيري و كار راه بندازي در حد اجاره مغزه خريد چنتا دستگاه هست و ابزار... واسه همين انتخاب محل خيلي مهم هست واست ... كه يا بايد بري جاهايي كه تعميرگاه نيست و كمه يا جاهايي كه بورس تعميرگاه هست كه بايد خوب بگردي مسلما تو كوچه و محله هم خيلي به درد نمي خوره ....
واقعيت اينه من ديدم ادم هايي كه با سرمايه كم شروع كردن و الان واسه خودشون دم و دستگاه دارن تو اين كار اما خوب بايد زرنگ باشي و سريع راه رو پيدا كني
در مورد پيتزا ساندويچ هم بگم هرچقدر هم زياد باشه باز هم مشتري داره اين كار و هيچ وقت بي مشتري نيست البته محل خيلي مهمه و نكته ديگه اينه كه از زندگي مي افتي و هر روز از صبح كله سحر تا نصفه شب سر كاري و كلي دردسر داره

DISTUR
14-02-2012, 12:47
ممنون logos جان :11:به نظرم همینی که شما میگی درسته حالا سوالم اینه فرض میگیریم که من تو یکی از این دو تا یا پیتزایی یا مکانیکی استاد شدم حالا سود کدومشون بیشتره سوده هر پیتزا :40:یا ساندفیچ:40: چقدره من چون رشتم نیست از قیمت موادش خبر ندارم مثلا هزینه مواد ی پیتزا چقدره؟ من به پیتزاهای بیرون خودم علاقه ندارم به خاطر پنیر زیادی که میزنن ولی وقتی ی بسته پنیر از بیرون میگیرم با پول نون امادش و کالباسو بقیه چیزا تقریبا با پول پیتزای بیرون یکی در میاد یعنی 2تا پیتزا درست میکنم با پنیر کم و اگه بخام پنیرش رو مثل بیرون زیاد بزنم همون ی پیتزای بیرون میشه
البته فکر کنم من چون از سوپری موادو میگیرم اینجور میشه ولی خب اگه از عمده فروشی هم بگیرم باز خیلی کمه سودش
اگه میشه کمی راجع به هزینه موادش و سود رو هر کدومش یکم توضیح بده

logos
14-02-2012, 13:17
ممنون logos جان :11:به نظرم همینی که شما میگی درسته حالا سوالم اینه فرض میگیریم که من تو یکی از این دو تا یا پیتزایی یا مکانیکی استاد شدم حالا سود کدومشون بیشتره سوده هر پیتزا :40:یا ساندفیچ:40: چقدره من چون رشتم نیست از قیمت موادش خبر ندارم مثلا هزینه مواد ی پیتزا چقدره؟ من به پیتزاهای بیرون خودم علاقه ندارم به خاطر پنیر زیادی که میزنن ولی وقتی ی بسته پنیر از بیرون میگیرم با پول نون امادش و کالباسو بقیه چیزا تقریبا با پول پیتزای بیرون یکی در میاد یعنی 2تا پیتزا درست میکنم با پنیر کم و اگه بخام پنیرش رو مثل بیرون زیاد بزنم همون ی پیتزای بیرون میشه
البته فکر کنم من چون از سوپری موادو میگیرم اینجور میشه ولی خب اگه از عمده فروشی هم بگیرم باز خیلی کمه سودش
اگه میشه کمی راجع به هزینه موادش و سود رو هر کدومش یکم توضیح بده

اين بحث پيتزايي و كلا رستوران خيلي بحث مفصلي هست
مثلا شما براي تهيه موادي مثل سوسيس و كالباس مي توني از موادي كه نزديك به تموم شدن تاريخ انقضاشون هست استفاده كني كه قيمتش تا يك پنجم مواد اصلي هم ميرسه (يعني تقريبا مفت) اما طعم اصلي رو نداره يا مثلا مي توني مرغ بريون بدي كيلويي 7 تومن (كه الان كلي هم مشتريش زياد شده و خود مرغ رو مي خري كيلويي چند ؟‌3-2 تومن)
اينكه چه نوع رستوران يا فست فود يا ساندويچي و كجا بزني و چي بدي خيلي مهم هست اين كار و اصلا مهارت تو نوع طبخ و درست كردن نياز نيست اونو بايد كارگر بگيري
مشكل رستوران ها و فست فودها فقط اينه كه شما كلا زندگيت ميشه اين كار و بدتر از سوپرماركت شب و روز نداري كلا
و البته درگيري با كلانتري و اب و برق و شهرداري و اماكن و .... كه همشون به نحوي پول مي خوان و بايد بلد باشي چي كار كني

prodoctornuke
14-02-2012, 13:53
یکی دوستان کمی در مورد این لوازم ارایشی توضیح بده .خرید جنس از کجا باشه.برای کسی که تجربه نداره از کجا شروع کنه.چو اشنایی که کمک کنه ندارم کسی هم مثلما پسر رو برای فرئوشندگی نمیاره که کار اونجوری یاد بگیریم
حدود سرمایه کل بین 40 میلیون هست
امکان تهیه جنس از مناطق مرزی و حتی دبی رو با کمترین هزینه و مشکل دارم
ارایشگر زن هم زیاد سراغ دارم که بیان برای خرید و مشتری که میشه ازشون در مورد جنس کمک گرفت .دوستات خوب نظرتاتون رو بدید.حدود درامد.هزینه های ثابت-عرف سود و زیانش-حجم خرید که جنسی فاسد نشه
جاهای مناسب خرید
محصولات چی باشه.
مالیات -هزینه دکوراسیون(هزینه طراحی نمیدم فقط مصالح و اجرا)
چقدر با این مقدار سرمایه درامد داره؟خلاصه همه چیز

maghzae-motefaker
14-02-2012, 22:30
سلام دوستان.
من تو یه مجتمع کامپیوتری مغازه خریدم.
به نظرتون چه کاریو شروع کنم؟
قطعات؟
موبایل؟
لپ تاپ؟
بازی؟
لطفا بگید چجوری باید جنسو هم تهیه کنم؟

alone one
15-02-2012, 00:24
دوست عزيز
بهتر نيست به جاي ناراحت شدن از پاسخ نگرفتن و توقع پاسح داشتن صفحان قبلي رو مي خونديد
تا به حال چندين بار سوالاتي مشابه سوال شما پرسيده و جواب داده شده پس كمي زحمت بديد به خودتون و تايك رو بخونيد
اين تاپيك پر مطالب مفيد هست اگه بخونيد اما خيلي ها توقع لقمه اماده دارن....

نه داداش،چرا ناراحت؟!
سرعت اینترنت پایین بود نتونستم شکلک بذارم وگرنه میدین که با شوخی گفتم
خلق اللهی که میان اینجا بهم بدهکار نیستن و یا من ازشون طلبکار نیستم که از جواب نگرفتن ناراحت بشم
اگه جواب گرفتیم که خوشحال میشیم و ازشون قدردانی میکنیم و یکی دیگه به دوستانمون اضافه میشه،اگه ام نه بازم از تجاربشون تا پاسخ دادن به بقیه لذت میبریم:10:
اینم که نگشتم چون شرایطم خاص بود(پستمو بخونین متوجه میشین)
بازم ببخشید که وقت تاپیکو گرفتم:31:
انشالله همگی موفق باشن
یا علی

pesare_irani
16-02-2012, 06:06
با درود خدمت دوستان. قول داده بودم كه راجع به كار خودم برتون بنويسم كه فرصتش پيش اومد و حالا در خدمتتون هستم .كار بدليجات كار تميز و شيكي هست كه البته در سالهاي اخير يه كم دست زياد شده و بازار رو هم اشباء كرده ولي در كل كاري هست كه فروش خودش رو داره در هر منطقه ايي .از زماني كه طلا قيمتش سير سعودي پيدار كرد در سالهاي گذشته خانوم هاي ايراني كم كم به طرف بدليجات كشيده شدند اوايل خب در ايران زياد طرفدار نداشت و در اروپا بيشتر اسقبال ميشد از جواهرات بدلي ولي از زماني كه ماركهاي معروف شروع كردند به ساختن بدليجات با كيفيت بالا و كشور چين هم توانست از روي جواهرات اصل بدليجاتي توليد كند با كيفيت مناسب و خوب كم كم در ايران هم مورد استقبال قرار گرفت چه بسا كه در حال حاضر دختر خانوم ها و خانم هاي ايراني براي ميهمانيها و جشنهاي مختلف و عروسي از اين جواهرات بدلي استقبال مي كنند و حتي خود شاهد هستم كه براي عروس خانوم هم ميان و از جواهرات بدلي كه مانند اصل هست خريداري و ااستفاده مي كنند .
كسي كه ميخواد شروع كنه براي كار مدتي بايد جايي مشغول به فروشندگي باشد تا با كار و محصولات و برندهاي مختلف و تعمير و ساخت بدليجات آشنا شود منظور از ساخت تركيب چند نوع بدلي هست كه ميتوني باهاش يه مثلا گردنبند يا گوشواره جديد رو طراحي كنيد كه خب اين خود يه بحث جداست.از بدليجات مي توان به گردنبد ، انگشتر ، دستبند ،گوشواره كه دو نوع آويزي و چسبون هستند يا سوزني و كليبسي،بازو بند،ساعت،گلسر،كليبس، ست كه شامل گوشواره و گردنبند و انگشتر و دستبند هستند كه با هم جور هستند و شبيه به هم يا نيم ست كه باز گوشواره با گردنبند يا گردنبند و انگشتر يا گوشواره با انگشتر هستند را نام برد . كه باز هر كدام به رنگ سفيد يا زرد كه همان نقره اي و طلايي است توليد مي شوند يا با سنگهاي رنگي و زينتي به صورت تك يا آويزي باز توليد مي شوند .باز مي توان از سنگهاي ماه تولد نام برد كه در حال حاضر خيلي پر طرفدار شده .در بدليجات از فلزات چون تيتانيوم ،استيل ،نقره و برنز استفاده مي شود كه به نقشها و طرح هاي مختلف و زيبا و دلربا تبديل مي شود .
كسي كه بخواد براي خودش مغازه اي دست پا كنه يه مغازه 8 متري تا 15 متري براش كافيه كه البته خريدش رو هم بايد از شخص مطميني كه امينش هست انچام بدهد كه خودش واردكننده باشه و جنس هاش هم همه به قول معروف دسته اول و تك باشه كه كمتر نظيرش و جايي ديگه ديده باشي البته از بازار تهران هم ميتونند افراد خريد كنند كه باز چون اونجا تقريبا همه خريد مي كنند خب كارها معمولا جاهاي ديگه هم تكراري ميشه .ولي يه كاسب باهوش بايد كمي دقت كند در خريدش و ديدي كه از بازار داره .بدليجات در بعضي از ماها و فصل ها خريدش كم ميشه چون در ماه هاي ما ايرانيان متاسفانه روزهاي غم كم نيستند در اون روزها خريد به نسبت كمتر ميشه .يه عيب ديگه اش هم اينه كه هر ماه بايد جنس ويترنت رو يه كم تغيير بدي تا تكراري نشه براي مشتري و چونه زدن با خانوم ها كه ديگه نگو كه بايد اعصابتم قوي باشه و آروم باشي تا بتوني به خوبي با مشتري كنار بيايي كه خب اين صفت بايد در تمام كاسب ها نمود كنه تا بتونند كاسبي خوبي داشته باشند . الان آقايون هم به سمت بديجات كشيده شدند كه الحق هم چيزهاي شيكي مربوط به آقايون توليد ميشه از ماركها و برندهاي معروف كه بيشتر از استيل هست چون آقايون چيزي ميخوان كه تا مدتها باهاشون باشه و تغيير رنگ نده از جنس استيل و نقره براشون كار مي كنند كه ميشه از گردنبند و انگشتر و ساعت هاي شيكي نام برد از ماركهاي معروفي چون وساچي ، كارتيه،بولگاري و....... كه توليد ميشوند .
جايي كه مغازه رو اجاره مي كنيد بايد نسبتا جاي پر رفت و آمدي باشه كه مشتري چشمش به زيورآلات و بدليجات بخوره و جذب كار بشود كه خودم هنوز نتونستم پيدا كنم يه جاي مناسب رو .در كل اينها مواردي بود از تجربياتي كه داشته و دارم باز اگر مطالب ديگري در ذهنم بود كه ياداوري نكردم در پستهاي بعدي جبران خواهم كرد و باز اگر سوالي داشتيد خوشحال ميشم بشنوم و اگر درش تبحري داشتم با كمال ميل پاسخ خواهم داد

aria_electric_fars
16-02-2012, 10:49
سلام

نظرتون در مورد فروش پوشاك زنانه چيه؟؟!!!

logos
17-02-2012, 05:18
سلام

خوبه........

hamid_diablo
17-02-2012, 10:14
سلام

من تجربه ای درباره این شغل ندارم اما به نظرم میتونه درآمد خوبی داشته باشه.البته جای مناسب هم شرطه.خانومهای این دوره و زمونه به شدت مصرف گرا شدند و لباس براشون اهمیت فراوانی داره.از مانتو و روسری بگیر تا ...

جاهایی از تهران هم هست که برای فروشگاه زنانه درامد فراونی میتونه داشته باشه.مثل بازار نازی آباد.جمهوری.امامزاده حسن
اگه کنارش از بدلیجات و لوازم تزئینی مثل دسبند و غیره هم استفاده کنی خوبه

aria_electric_fars
17-02-2012, 12:19
من تجربه ای درباره این شغل ندارم اما به نظرم میتونه درآمد خوبی داشته باشه.البته جای مناسب هم شرطه.خانومهای این دوره و زمونه به شدت مصرف گرا شدند و لباس براشون اهمیت فراوانی داره.از مانتو و روسری بگیر تا ...

جاهایی از تهران هم هست که برای فروشگاه زنانه درامد فراونی میتونه داشته باشه.مثل بازار نازی آباد.جمهوری.امامزاده حسن
اگه کنارش از بدلیجات و لوازم تزئینی مثل دسبند و غیره هم استفاده کنی خوبه

سلام

ممنون بابت نظراتتون

لطفا بيشتر راهنمايي كنيد و نظراتتون رو بفرمائيد

با تشكر

DISTUR
19-02-2012, 00:56
سلام بازم اومدم :31:
اقا دارم دیوونه میشم از بیکاری هر کاری هم میخام بکنم یا تجربه میخاد یا سرمایه زیاد تو این دوره زمونه هم که نمیشه ریسک کرد همین چندر غازی هم که داری میپره اگه زرنگ نباشی - ما هم که خونمون رنگ زرنگی رو نمیدونه چه رنگیه اصلا
دوستان خاستم برم تو کار تولیدی لباس به نظرتون تولیدی بزنم بهتره یا اینکه مغازه بزنم لباس از بانه او اینور اونور بیارم
کلا تولیدی به چند دسته تقسیم میشه مثلا لباس بچه یا لباس مردانه یا کت و شلوار یا لباس زیر زنانه و مردانه ... چجوریاست کدومشون فروشش بهتره و رو دست باد نمیکنه و راحت فروش میره یا مثلا میشه چندتاشو با هم زد - به چه چیزایی نیاز داره اگه بخام از صفر شروع کنم چندتا چرخ خیاطی باید بگیرم کلا یکم توضیح بدید
یا مثلا تولیدی نوار بهداشتی یا اینکه اگه تولید کنم با این مارکای تو بازار میتونم رقابت کنم زمین نمیخورم
اینم بگم از خیاطی و طراحی هیچ سر رشته ای ندارم و میخام از صفر شروع کنم سرمایه هم اگه اطمینان داشته باشم که سود میکنم و زمین نمیخورم تا 70 الی 90 تومن میتونم جور کنم
:41: من از اون دسته ادمایی هستم که کار بلد نیستم و اینکه حتی به دیدگان خودم هم اطمینان ندارم و میخام کارو خودم انجام بدم و به شراکت هم اعتقادی ندارم
تا 30 تومن نقد دارم و دنبال ی کاری هستم که اینده دار باشه و نتیجه بده - نه اینکه دولتی باشه و بخور و نمیر البته میدونم هر کاری اولش سخته و سختیشو تا چند سال باید تحمل کرد ولی حداقل بعد چند سال ادمو بکشه بیرون از این نکبت
خواهشا کمک کنید برام فرقی نمیکنه چه کاری باشه فقط پیشرفت باشه توش ی شغل خوب بهم معرفی کنید
دمه همه دوستای گلم هم گرم که کمک میکنن همدیگه رو:11:

logos
19-02-2012, 03:45
سلام بازم اومدم :31:
اقا دارم دیوونه میشم از بیکاری هر کاری هم میخام بکنم یا تجربه میخاد یا سرمایه زیاد تو این دوره زمونه هم که نمیشه ریسک کرد همین چندر غازی هم که داری میپره اگه زرنگ نباشی - ما هم که خونمون رنگ زرنگی رو نمیدونه چه رنگیه اصلا
دوستان خاستم برم تو کار تولیدی لباس به نظرتون تولیدی بزنم بهتره یا اینکه مغازه بزنم لباس از بانه او اینور اونور بیارم
کلا تولیدی به چند دسته تقسیم میشه مثلا لباس بچه یا لباس مردانه یا کت و شلوار یا لباس زیر زنانه و مردانه ... چجوریاست کدومشون فروشش بهتره و رو دست باد نمیکنه و راحت فروش میره یا مثلا میشه چندتاشو با هم زد - به چه چیزایی نیاز داره اگه بخام از صفر شروع کنم چندتا چرخ خیاطی باید بگیرم کلا یکم توضیح بدید
یا مثلا تولیدی نوار بهداشتی یا اینکه اگه تولید کنم با این مارکای تو بازار میتونم رقابت کنم زمین نمیخورم
اینم بگم از خیاطی و طراحی هیچ سر رشته ای ندارم و میخام از صفر شروع کنم سرمایه هم اگه اطمینان داشته باشم که سود میکنم و زمین نمیخورم تا 70 الی 90 تومن میتونم جور کنم
:41: من از اون دسته ادمایی هستم که کار بلد نیستم و اینکه حتی به دیدگان خودم هم اطمینان ندارم و میخام کارو خودم انجام بدم و به شراکت هم اعتقادی ندارم
تا 30 تومن نقد دارم و دنبال ی کاری هستم که اینده دار باشه و نتیجه بده - نه اینکه دولتی باشه و بخور و نمیر البته میدونم هر کاری اولش سخته و سختیشو تا چند سال باید تحمل کرد ولی حداقل بعد چند سال ادمو بکشه بیرون از این نکبت
خواهشا کمک کنید برام فرقی نمیکنه چه کاری باشه فقط پیشرفت باشه توش ی شغل خوب بهم معرفی کنید
دمه همه دوستای گلم هم گرم که کمک میکنن همدیگه رو:11:

در كورد كار توليدي : ببين وضعيت مملكت يه كم معلوم نيست اما اگه اوضاع ارز همينجور بمونه احتمالا توليد تو چند ساله اينده رونق بگيره (كه اين با توجه به روحيه ايراني ها و دزدي ها و ... بعيده)
اما اگه نخوايم پيش بيني ها رو دخيل كنيم و به وضع خال و تاريخ گذشته نگاه كنيم توليد پوشاك يكي از بدترين كارهايي هست كه ميشه انجام داد و احتمال ورشكستگيتون خيلي بالاس
اگه بخوايد جنس معمولي بزنيد كه چين همونه با قيمت فوق العاده پايينتر ميزنه كار عالي هم بزنيد تا بيايد معروف بشيد و ماركتون و بشناسن كلي زمان ميبره و البته سرمايه كه نداريد
فروش لباس خيلي بستگي به مكان مغازتون داره هم ميتونه كارتون خوب بشه هم بد اما با اين سرمايه ....

نوار بهداشتي هم كه ربطي به خياطي و اينا نداره و شما با سرمايه كمتون نمي ونيد نه سراغ توليذش نه وارداتش بريد وگرنه بازارش عالي هست (اگه كسي چند ميليارد داشته باشه و بندازه تو خط واردات نوار بهداشتي مارك دار كلي سود داره)

من به نظرم مكانيكي يا غذا فروشي 2 گزينه بهتري بود كه شما داشتيد

aria_electric_fars
19-02-2012, 10:11
سلام

به نظرتون چه نوع پوشاكي بيشتر فروش داره در كل مي گم !!!

با تشكر

mojtaba2321
19-02-2012, 15:23
سلام

با تشكر
اول پوشاک زنونه بعدم بچگونه.

DISTUR
19-02-2012, 16:45
ممنون logos جان
میشه یکم در مورد سود پیتزا و ساندفیچ بیشتر توضیح بدی مثلا ی پیتزا که بفروشیم 8 تومن چقدرش سوده و ی ساندفیچ 2تومنی چقدر؟
ی سوال دیگه هم دارم امروز رفتم گواهینامه ماشین سنگین بگیرم گفتن الان 6 ماهه ثبت نام نداریم و قانون جدید گواهینامه نیومده هنوز و فقط به اونایی میدیم که پ2 قدیم رو دارن
من الان ب1 و ب2 که مال ون تا 15 نفره رو دارم و بهم پ1 رو نمیدن چون گواهینامم ازین جدیداس جالبه تو مملکت ما هرچی جدید تر میشه اشغال تر میشه
میگم نمیدونی این قانون جدید گواهینامه ها کی تصویب میشه؟
این مسئولین دیگه پاک ملتو گرفتن به اونجاشون 6 ماههه دارن فکر میکنن که گواهینامه رو چجوری بدن دست مردم که بیشتر بچاپن ملتو:41: باور کن برا ب2 160 تومن پیاده شدم که به درد جرز لا دیوارم نمیخوره
این خری که عکسش تو امضاء شما هست رو هم نمیشه باهاش سوار شد:31: بازم یاد قدیما بخیر هر چیزی واسه خودش مقامی داشت:19:

sinohezag
19-02-2012, 22:55
دوره آموزشی کارآفرینی در زمینه خوداشتغالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gig.com%2FB1-small.jpg) توسط دکتر جهانگیری؛ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sianblog.ir%2Fpage%2Fresume) کارشناس سابق سازمان ملل در زمینه ی اشتغالزایی 10 الی 12 اسفند ماه امسال برگزار خواهد شد.

منبع: خوداشتغالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sianblog.ir%2F)
نویسندگان:جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران

cdcenter
19-02-2012, 23:52
سلام

با تشكر

فعلا اوضاع بازار اصلا جالب نیست . با این جریانهایی که سر دلار و درهم و . . . پیش امده اگه بخواهی یک کار را شروع کنی باد 2 تا 3 برابر همکارات که از قبل شروع کردن سرمایه داشته باشی تا بتونی همون مقدار جنس توی مغازه برای رقابت داشته باشی .

دوستانی که میخوان شغل آزاد راه بندازن بهتره صبر کنن تا 2-3 ماه بعد از عید . ببینم اوضاع اقتصادی کشور به کدام سو میرود .

DISTUR
20-02-2012, 00:47
دوره آموزشی کارآفرینی در زمینه خوداشتغالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gig.com%2FB1-small.jpg) توسط دکتر جهانگیری؛ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sianblog.ir%2Fpage%2Fresume) کارشناس سابق سازمان ملل در زمینه ی اشتغالزایی 10 الی 12 اسفند ماه امسال برگزار خواهد شد.

منبع: خوداشتغالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sianblog.ir%2F)
نویسندگان:جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران

سلام
اقا ی کتاب در رابطه با خود اشتغالی داده بودن دکتر - از کجا میشه تهیش کرد لینکی ادرسی چیزی ندارید ازش اسم کتابش چیه در مورد انتخاب شغل بود اگه اشتباه نکنم

sinohezag
20-02-2012, 13:20
سلام
اقا ی کتاب در رابطه با خود اشتغالی داده بودن دکتر - از کجا میشه تهیش کرد لینکی ادرسی چیزی ندارید ازش اسم کتابش چیه در مورد انتخاب شغل بود اگه اشتباه نکنم
اسم کتاب: خوداشتغالی(کارآفرینی در زمینه خوداشتغالی برای جوانان ایران در سراسر کشور)
پر از ایده است برای کار، از مشاغل خانگی گرفته تا واردات صادرات استانی/کشوری، مونتاژ کالا، محصولات فرهنگی، پتروشیمی و ارزش افزوده، کشاورزی مدرن، گلهای زینتی، ماشین آلات خانگی...
لینک دانلود رایگان نه ولی سایت آدینه بوک گذاشته برای فروش

mahdi bg
21-02-2012, 22:17
سلام
نمونه سوالات استخدام بانک اقتصاد نوین رو کسی داره برای دانلود بزاره؟
ممنون

alaydyn
23-02-2012, 11:27
سلام
برای یک مصاحبه دعوت شده ام رشته من لیسانس کامپیوتر هستش و ارگانی که دعوت شده ام یک کارخانه صنعتی هستش می خواستم ببینم در مصاحبه علمی و تخصصی چه سئوالاتی پرسیده می شود کسی در این زمینه تجربه ای ندارد .. برای چه موضوعاتی من خودم را اماده کنم ...

لطفا راهنمایی کنید با تشکر

shabnam1986
23-02-2012, 14:09
کار در خونه تو شهرستان چجوریه؟

M i L @ D
28-02-2012, 22:37
سلام دوستان... !

بنده 150 میلیون سرمایه در دست دارم... میخواستم با این پول یه مجموعه ی تفریحی یا یه همچین چیزی تاسیس کنم... !

حالا سوال من از شما اینه که چه پیشنهادهایی در این ضمینه دارید تا بتونم بیشتر روش تحقیق کنم... میخوام با این هزینه چیز خاصی رو تو شهر کوچکمون بسازم که چند شهر اطراف رو هم جذب کنه!

ترجیحا این موارد رو داشته باشه:
1- جذابیت زیـــاد... !
2- برای سنین کم تا بزرگسال.
3- اجازه ی مختلط بودن محیط رو داشته باشم.

مثلا یه چیزایی مثل بولینگ یا قلعه ی سحرآمیز(فکرکنم) که تو پارک ارم تهران دیدم... !
(البته در مورد هزینه ی اینا هنوز تحقیق نکردم و فقط برای مثال گفتم تا هدفم رو بهتر متوجه بشید)

ممنون... !

m6ir
02-03-2012, 00:09
اسم کتاب: خوداشتغالی(کارآفرینی در زمینه خوداشتغالی برای جوانان ایران در سراسر کشور)
پر از ایده است برای کار، از مشاغل خانگی گرفته تا واردات صادرات استانی/کشوری، مونتاژ کالا، محصولات فرهنگی، پتروشیمی و ارزش افزوده، کشاورزی مدرن، گلهای زینتی، ماشین آلات خانگی...
لینک دانلود رایگان نه ولی سایت آدینه بوک گذاشته برای فروش
من هم کتاب خود اشتغالی و خواندم هم dvd های آموزشی آقای جهانگیری دیدیم
بزارین یه چیزی بگم این بابا مثل این کتاب خارجی ها تخیلی و توحمی حرف نمیزنه و دقیقا حرفهایی که میزنه کاملا کاربردی و عملی و طبق اقتصاد ایران هست چون خودش تو ایران بیش از 10 تا کارخانه تاسیس کرده و خیلی کار های اقتصادی راه انداخته و بیش از 3یا 4 بار ور شکست شده و به همین خاطر آدم فوق الاده با تجربه ای هست دیگه با تمام مشکلات و خطر ها و پیچ و خم های بازار پر از دلال ایران خیلی خوب اشناست و بخاطر همین هست که حرف هاش الکی توحمی نیست و کاملا بر اساس مشکلاتی جلو روی جوانان ایرانی هست صحبت میکنه و ایده های های بسیار علی ارایه میکنه . پییشنهادمیکنم اگر تو کلاس های نمیتونید شرکت کنید حدااقل کتاب خود اشتغالی یا کار آفرینی به سبک دکتر علی اصغر جهانگیری یا dvd های آموزشی شو تهیه کنید.

m6ir
02-03-2012, 02:31
کسانی که با آقای دکتر علی اصغر جهانگیری آشنا نیستن
من با اجازه خود آقای دکتر فایل صوتی حدود 30 دقیقه از کلاس ایشون که سال 87 برگزار شد اینجا میزارم در کل کلاس های ایشون هر دوره بیشتر از 16 ساعت هست حالا کسانی که دوست دارند برای این که یه کم با شیوه و صحبت های اولیه در مورد کسب و کار یا خود اشتغالی جهانگیری آشنا بشید دانلود کنن و اگر دوست داشتند برن یا کتاب خود اشتغالی رو بخونن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirkhan_0o0
04-03-2012, 15:49
دوستان لیست موسسه های کاریابی معروف توی تهران رو دارید؟؟
به نظرتون معروف ترین موسسه چیه؟؟

Layla.J
10-03-2012, 22:08
با درود بر همه دوستان

من کمک و راهنمائی از همه شما دوستان می خواهم.
من سرمایه ای دارم حدود 25 میلیون که می خوام روی یه کار جالب و آینده ای سرمایه گذاری کنم.
اما نمی دونم چی باشه؟

رشته تحصیلی مهندسی نرم افزار.
8 سال در کار ادمین شبکه و سیستم های مالی و اداری - کارشناس پشتیبان نرم افزار.

علاقه به کارآفرینی و خلاقیت دارم.
برای اینکه برای خود اشتغالی راه اندازی کنم بسیار مشتاق می باشم.

سپاس
لیلا

Mr. President
15-03-2012, 16:22
سلام، آقا من یه مشکل اساسی دارم، امسال کنکور دارم و با توجه به نتایج آزمون های آزمایشی میتونم دو تا رشته دندان پزشکی و پزشکی رو ادامه بدم.
علاقه ام روی پزشکیه، تخصص جراحی عمومی و فوق تخصص قلب ولی خیلی طولانیه ( حدود بیست و پنج سال) و تمام عمرمو باید درس بخونم...
دندان پزشکی حدود دوازده تا 15 سال طول میکشه و درآمدش خیلی خیلی بیشتره...
حالا من این وسط موندم...شما اگه بودین چی کار می کردین ؟؟ هرکس نظر خدشو بگه با دلیل لطفا.
ممنون

pesare_irani
18-03-2012, 01:31
با درود . از دوستان عزيز كي در فروش محصولات شيرين عسل يا زدن شعبه اي از اين شركت تجربه و تبحر دارد ؟ اگر كسي در اين زمينه كار كرده و تجربه داشته ممنون ميشم كه از معايب و محاسن اين كار و سود و زياني كه اين كار داره منو در جريان بزاره منتظر جوابم هستم .

Переклад не
27-03-2012, 10:25
واسه راه اندازی آژانس هواپیمایی چقد بودجه و سرمایه و چه نوع تخصصی لازمه؟
درآمدش در حالت خوب چقدره؟
ممنون

khafan8288
29-03-2012, 22:01
سلام
دوستان من میخوام یه شغل دست و پا کنم
نظر خودم چاپخانه هستش از دوستان کسی چاپ خانه داره که منو راهنمایی کنه؟چقدر بودجه لازمه؟چقدر درآمد داره؟
میخوام یه چاپخانه تقریبا مشت بزنم
لطفا کمکم کنید

soheilnazemy
30-03-2012, 23:21
با سلام و تبریک سال نو و نوروز باستانی بر تمام عزیزان:40:

در حال حاظر7 تومن نقد دارم اما واقعا میترسم که همین اندک سرمایه ای هم که دارم از دستم بره !

چند ماهیه که بعد از کلی درد سر و با وام و قرض و قوله و با کمک پدر و مادرم در یک شهرک 1400 واحدی مغازه ای خریدیم که بعد از کمر بندی و تقریبا در حومه شهر و مجاور یک راه ارتباطی تقریبا پر رفت و امد قرار داره . البته مغازه بیرون پاساژ شهرک و تقریبا 500 متری دورتر از جاده قرار داره !

کلا در این شهرک یک پاساژ تجاری وجود داره که درحال حاضر :

8 تا مواد غذایی

2 تا مشاور املاک

یک آرایشی بهداشتی (داخل پاساژ)

2 یک آرایشگاه

دو تا پوشاکی (داخل پاساژ)

یک نانوایی

یک کافینت

دوتا میوه فروشی

و همین قدر هم مغازه خالی داره (خلاصه اوضاع کاسبی اینجا زیاد جالب نیست)

-----------------------------------
اما در مورد خودم 31 سالمه !

لیسانس شیمی کاربردی هستم بعد از فارغ التحصیلی بعد از کلی این در و اون در زدن و مصاحبه دادن مدتی در یک شرکت تولیدی به عنوان تکنیسین آزمایشگاه مشغول به کار شدم فقط به امید سابقه کار !

اما بعد از مدتی من هم مثل خیلی از همکاران از مهر ورزی مسئولین بی نصیب نموندیم واز کار بیکار شدم

– زبان انگلیسیم بدک نیست و قبلا هم مدتی کافینت داشتم – از کار کردن هم عاری ندارم

یک دوره تعمیرات موبایل هم دیدم !

خلاصه معجونی از شیمی و کامپیوتر هستم و به کارهای فنی علاقه دارم !

شغلهایی که مد نظرم هست اینها هستند
1 ) خشک شویی : که فکرنکنم مشتری دائم داشته باشه !
2 ) تعمیرات و لوازم جانبی موبایل : که باید کنارش یک کار دیگه هم انجام بدم چون میدونم اینجا جای مناسبی برای این کار نیست
3 ) برنج یا خاروبار فروشی : که تقریبا مشکلی برای راه اندازی و تهیه اجناس ندارم فقط میترسم که با وجود این همه سوپرمارکت بزرگ و دیوار به دیوار کسی سراغ من نیاد !

4 ) پوشاک (ارزان) : که با یک نفر که خودش توی این کاره صحبت کردم قبول کرده 50 - 50 با من شریک بشه و تمام جنسی که میخوام برام فراهم کنه ! البته تنها امیدم اینه که بعد از مدتی از اطراف هم مشتری داشته باشم ! نمیدونم این کارم درسته یانه ؟

ببخشید اگه سرتونو درد آوردم ! الان چند ماهی هست که هر روز دارم به این موضوع فکر میکنم !

خلاصه بدجوری مخم مختل شده !!! خواهشا اگه براتون ممکنه منو راهنمایی کنید . خیلی اوضاع و احوالم خرابه !!!!!

logos
30-03-2012, 23:31
سلام
دوستان من میخوام یه شغل دست و پا کنم
نظر خودم چاپخانه هستش از دوستان کسی چاپ خانه داره که منو راهنمایی کنه؟چقدر بودجه لازمه؟چقدر درآمد داره؟
میخوام یه چاپخانه تقریبا مشت بزنم
لطفا کمکم کنید

چاپخانه !! الان !!!؟؟؟ دوست عزيز اگر اشناييت كافي نداريد اصلا سراغ چاپخانه نريد كه اكثر افراد صنعت چاپ هم در حال ورشكستگي هستند . بيشتر سود هم مال چاپ خانه نيست مال ناشر هست و چاپ خانه دار بيشتر كارش حمالي براي ناشر هست
اما در كل بسته به اينكه چه نوع كاري مي خواي بكني ، در چه حد ، چي مي خواي چاپ كني ، كجا ميخواي راه بندازي و ... مي توني از يك تك دستگاه چهار رنگ يا تك رنگ حتي (كه اولي حدود 60 تومن و دومي 20 تومن هست) بگيري (كه البته به اين تك دستگاه چاپ خانه نمي گن) تا چاپخانه چند ده ميلياردي

m6ir
31-03-2012, 23:57
با سلام و تبریک سال نو و نوروز باستانی بر تمام عزیزان:40:

در حال حاظر7 تومن نقد دارم اما واقعا میترسم که همین اندک سرمایه ای هم که دارم از دستم بره !

چند ماهیه که بعد از کلی درد سر و با وام و قرض و قوله و با کمک پدر و مادرم در یک شهرک 1400 واحدی مغازه ای خریدیم که بعد از کمر بندی و تقریبا در حومه شهر و مجاور یک راه ارتباطی تقریبا پر رفت و امد قرار داره . البته مغازه بیرون پاساژ شهرک و تقریبا 500 متری دورتر از جاده قرار داره !

کلا در این شهرک یک پاساژ تجاری وجود داره که درحال حاضر :

8 تا مواد غذایی

2 تا مشاور املاک

یک آرایشی بهداشتی (داخل پاساژ)

2 یک آرایشگاه

دو تا پوشاکی (داخل پاساژ)

یک نانوایی

یک کافینت

دوتا میوه فروشی

و همین قدر هم مغازه خالی داره (خلاصه اوضاع کاسبی اینجا زیاد جالب نیست)

-----------------------------------
اما در مورد خودم 31 سالمه !

لیسانس شیمی کاربردی هستم بعد از فارغ التحصیلی بعد از کلی این در و اون در زدن و مصاحبه دادن مدتی در یک شرکت تولیدی به عنوان تکنیسین آزمایشگاه مشغول به کار شدم فقط به امید سابقه کار !

اما بعد از مدتی من هم مثل خیلی از همکاران از مهر ورزی مسئولین بی نصیب نموندیم واز کار بیکار شدم

– زبان انگلیسیم بدک نیست و قبلا هم مدتی کافینت داشتم – از کار کردن هم عاری ندارم

یک دوره تعمیرات موبایل هم دیدم !

خلاصه معجونی از شیمی و کامپیوتر هستم و به کارهای فنی علاقه دارم !

شغلهایی که مد نظرم هست اینها هستند
1 ) خشک شویی : که فکرنکنم مشتری دائم داشته باشه !
2 ) تعمیرات و لوازم جانبی موبایل : که باید کنارش یک کار دیگه هم انجام بدم چون میدونم اینجا جای مناسبی برای این کار نیست
3 ) برنج یا خاروبار فروشی : که تقریبا مشکلی برای راه اندازی و تهیه اجناس ندارم فقط میترسم که با وجود این همه سوپرمارکت بزرگ و دیوار به دیوار کسی سراغ من نیاد !

4 ) پوشاک (ارزان) : که با یک نفر که خودش توی این کاره صحبت کردم قبول کرده 50 - 50 با من شریک بشه و تمام جنسی که میخوام برام فراهم کنه ! البته تنها امیدم اینه که بعد از مدتی از اطراف هم مشتری داشته باشم ! نمیدونم این کارم درسته یانه ؟

ببخشید اگه سرتونو درد آوردم ! الان چند ماهی هست که هر روز دارم به این موضوع فکر میکنم !

خلاصه بدجوری مخم مختل شده !!! خواهشا اگه براتون ممکنه منو راهنمایی کنید . خیلی اوضاع و احوالم خرابه !!!!!

البته من آدرس و منطقه شما رو نفهمیدم کجا هست و این که در مورد جمعیت منطقه و این که منظور شما از پر رفت آمد ، رفت آمد آدم و داری میگید؟ یا رفت آمد ماشین؟متراژ مغازه هم نگفتید؟
به هر حال من پیشنهاد هایی به شما میدهم و تشخیص خوب و بد بودن و آنالیز این پیشنهادات با خود شماست.
پیشنهاد اول: سوپر مارکت با اسم خوب و تبلغات خوب و سرویس ارسالرایگان
پیشنهاد دوم :کار واش (بستگی به قدرت مالی و تفکر ماشین سوار های مردم شهرک داره)
پیشنهاد سوم : فروش فقط گردو یعنی فروش 4 مدل گردو =>خورشتی / و گردو صبحانه.درجه 2 . درجه 1 . ممتاز(گردو سوپر) (البته بستگی به قدرت مالیمردم شهرک داره)
پیشنهاد چهارم :فست فود/ آبمیو بستنی/رستوران غذا های سنتی/فلافلی/ کبابی/جیگرکی/
پیشنهاد پنجم : میکانیکی و تعویض روغنی/باطری سازی(تعمیرات برق خودرو)
پیشنهاد ششم: قهوه خانه/ چایی خانه /قلیون
پیشنهاد هفتم: سبزی فروشی و گذاشتن دستگاه سبزی خورد کنی
پیشنها د هشتم: به غیر از مغازه هم میشه دکه روز نامه فروشی هم بزنی اگر منطقه شما کم داشته باشه.
پیشنهاد نهم : تعمیرات موتر سیکلت (تعمیر کار موتر سیکلت به راحتی پیدا میشه) و در کنارش فروش لوازم یدکی موتر سیکلت و باز در کنارش خرید فورش موتر سیکلت دست دوم هم می کنی.

خارج از این بحث اگر این پیشنهاد های ثمری برای شما نداره پیشنهاد میکنم یه مشاوره شغلی برید مطمئن باشین اون ها پیشنهاد های بسیاری دارند و 0 تا 100 بیشتر پیشنهاد هاشون رو عملا میدونن.

boeing_747
01-04-2012, 18:37
سلام
با 200 میلیون چه کاری میشه راه انداخت که درآمد بالایی داشته باشه؟
تخصصی هم ندارم
اگه در مورد واردات باشه خیلی بهتره چون جای پیشرفت داره

با تشکر

soheilnazemy
02-04-2012, 10:53
البته من آدرس و منطقه شما رو نفهمیدم کجا هست و این که در مورد جمعیت منطقه و این که منظور شما از پر رفت آمد ، رفت آمد آدم و داری میگید؟ یا رفت آمد ماشین؟متراژ مغازه هم نگفتید؟
به هر حال من پیشنهاد هایی به شما میدهم و تشخیص خوب و بد بودن و آنالیز این پیشنهادات با خود شماست.
پیشنهاد اول: سوپر مارکت با اسم خوب و تبلغات خوب و سرویس ارسالرایگان
پیشنهاد دوم :کار واش (بستگی به قدرت مالی و تفکر ماشین سوار های مردم شهرک داره)
پیشنهاد سوم : فروش فقط گردو یعنی فروش 4 مدل گردو =>خورشتی / و گردو صبحانه.درجه 2 . درجه 1 . ممتاز(گردو سوپر) (البته بستگی به قدرت مالیمردم شهرک داره)
پیشنهاد چهارم :فست فود/ آبمیو بستنی/رستوران غذا های سنتی/فلافلی/ کبابی/جیگرکی/
پیشنهاد پنجم : میکانیکی و تعویض روغنی/باطری سازی(تعمیرات برق خودرو)
پیشنهاد ششم: قهوه خانه/ چایی خانه /قلیون
پیشنهاد هفتم: سبزی فروشی و گذاشتن دستگاه سبزی خورد کنی
پیشنها د هشتم: به غیر از مغازه هم میشه دکه روز نامه فروشی هم بزنی اگر منطقه شما کم داشته باشه.
پیشنهاد نهم : تعمیرات موتر سیکلت (تعمیر کار موتر سیکلت به راحتی پیدا میشه) و در کنارش فروش لوازم یدکی موتر سیکلت و باز در کنارش خرید فورش موتر سیکلت دست دوم هم می کنی.

خارج از این بحث اگر این پیشنهاد های ثمری برای شما نداره پیشنهاد میکنم یه مشاوره شغلی برید مطمئن باشین اون ها پیشنهاد های بسیاری دارند و 0 تا 100 بیشتر پیشنهاد هاشون رو عملا میدونن.

* ----------------------------------------------- *
باسپاس از پاسخ شما
عذر میخوام اگه توضیحاتم کامل نبود دوست من !

من کرمان هستم و متراژ مغازه هم تقریبا 20 متر و تمام شیشه سکوریت و سرامیک و قفسه بندی شده هست.
البته داخل یک شهرک و همونطور که گفتم از یکی از جادههای ارتباطی بین شهرستان و همینطور کمر بندی شهر که پر رفت آمده تقریبا 300 تا 400 متر فاصله داره !
منظورم رفت و آمده ماشین هست نه عابر پیاده . مشتری پیاده فقط مربوط به خود شهرک هست. در این شهرک فقط یک پاساژ هست که کل مغازه هاش اونجاست.در طبقه هم کف یکی از بلوکها به صورت داخل و خارج (البته مغازه ما بیرون پاساژه و موقعیتش بدک نیست) و غیر از این پاساژ هیچ مغازه یا واحد تجاری در این شهرک وجود نداره به دلیل اینکه در این شهرک ساخت وساز کلا آپارتمانی بوده و به صورت بلوک های مسکونی !

اما در مورد مردم شهرک اکثرا کارمند دولت یا سپاه یا مستاجر و مذهبی هستند !

boeing_747
02-04-2012, 13:48
لطفا راهنمایی کنید
لطفا با سرمایه 700 میلیون تومانی هم راهنمایی کنید و پیشنهاد بدید

ممنون

soheilnazemy
03-04-2012, 14:05
لطفا راهنمایی کنید
لطفا با سرمایه 700 میلیون تومانی هم راهنمایی کنید و پیشنهاد بدید

ممنون

سلام دوست من
با 700 میلیون خیلی کارها میشه کرد
الان بدترین کاری که ممکنه انجانم داد اینه که پولت رو بگذاری بانک و به امید سودی باشی که به شما تعلق میگیره!
فقط خواستم به شما و تمام دوستان توصیه کنم اگر پول شما نقده هرچه زودتر ازش در یک سرمایه گذاری مطمئن حداقل مثل خرید ملک استفاده کنید ! تا اوضاع از این بدتر نشده !
موفق باشید !!!

soheilnazemy
03-04-2012, 14:37
امروز رفتم سراغ رئیس صنف خشک شوییها!!! صحبتهایی کرد که کلا از فکر زدن خشک شویی در اومدم !
بنده خدا خیلی محبت داشت .مثلا گفت حد اقل 20 میلون سرمایه اولیه احتیاج داره واین جریان تحریمها هم که دیگه چی بگم یک بشکه مواد شوینده تقریبا 2 تومن از کار در میاد !!!
پوشاک هم زیاد تو دلم نیست !
فقط مونده مواد غذایی !!!!!
دوستان شما هم اگه پیشنهادی به نظرتون میرسه منم بی نصیب نگذاریدممنون میشم ازلطفتون فقط لطفا سریعتر چون دیگه صبر کردن داره خطرناک میشه!!!!

boeing_747
03-04-2012, 17:30
مثلا چه کارهای پر درآمدی میشه انجام داد؟
دوست دارم با پولم کار کنم و از خرید ملک خوشم نمیاد

ممنون میشم دوستات بیشتر راهنمایی کنن

ملا نصرالدین
03-04-2012, 22:19
امروز رفتم سراغ رئیس صنف خشک شوییها!!! صحبتهایی کرد که کلا از فکر زدن خشک شویی در اومدم !
بنده خدا خیلی محبت داشت .مثلا گفت حد اقل 20 میلون سرمایه اولیه احتیاج داره واین جریان تحریمها هم که دیگه چی بگم یک بشکه مواد شوینده تقریبا 2 تومن از کار در میاد !!!
پوشاک هم زیاد تو دلم نیست !
فقط مونده مواد غذایی !!!!!
دوستان شما هم اگه پیشنهادی به نظرتون میرسه منم بی نصیب نگذاریدممنون میشم ازلطفتون فقط لطفا سریعتر چون دیگه صبر کردن داره خطرناک میشه!!!!

یه چیزی که هست و من هم نمیدانم تا چه اندازه درسته اینه که توی هر صنفی که میری ازشون سوال میکنی اوضاع چطوره میگه خیلی بد

الان شک داری برو از یه فروشنده پوشاک بپرس.میگه دلار رفته بالا.پوشاک گران شده مردم کم خرید میکنند
سوپر مارکت : طرف میگه شیر گران شده از صبح تا شب بی تعطیلی باید وایسی کار کنی که یه وقت مشتریت نپره جنست فاسد نشه
تولید کننده: میگه اقا مواد اولیه گیر نمیاد اگر هم باشه قیمتش خیلی بالا رفته.دیگه صرف نداره.مزد کارگر هم زیاد شده.پول اب و برق و گاز هم که جای خود داره و....

اگر به حرف های من شک داری برو امتحان کن.من خودم به شخصه با هرکی حرف زدم ناله کرد ولی همشون هم دارند کارشون رو انجام میدهند.من اصلا نمیگم که درست میگن یا غلط.حرف من اینه که کلا انگار ما عادت کردیم تا کسی از کارمون میپرسه بگیم خیلی بد هست.پس با این حرف ها کنار نکش.سراغ یه مواد غذایی هم برو.احتمال خیلی زیاد اون هم از همین حرف ها میزنه.ولی شما نا امید نشو.ولی بهتر هم هست که تنهایی وارد کاری نشی.اگر از دوستان و فامیلت کسی هست که توی این اصنافی که گفتی هست حتما حتما ازش کمک بگیر.

با پول کار کردن به این اسونی نیست.(وقتی حرف کار با پول پیش میاد یه طرفش سود هست و اضافه شده به سرمایه.طرف دیگر ضرر هست و کم شدن سرمایه.)بفرمایید چه تجربیاتی دارید.چه کارهایی قبلا انجام دادید.به چه کارهایی علاقه دارید تا دوستان کمکتون کنند

pesare_irani
03-04-2012, 22:30
با درود . از دوستان عزيز كي در فروش محصولات شيرين عسل يا زدن شعبه اي از اين شركت تجربه و تبحر دارد ؟ اگر كسي در اين زمينه كار كرده و تجربه داشته ممنون ميشم كه از معايب و محاسن اين كار و سود و زياني كه اين كار داره منو در جريان بزاره منتظر جوابم هستم .

soheilnazemy
04-04-2012, 08:25
[QUOTE=ملا نصرالدین;6941440]یه چیزی که هست و من هم نمیدانم تا چه اندازه درسته اینه که توی هر صنفی که میری ازشون سوال میکنی اوضاع چطوره میگه خیلی بد

الان شک داری برو از یه فروشنده پوشاک بپرس.میگه دلار رفته بالا.پوشاک گران شده مردم کم خرید میکنند
سوپر مارکت : طرف میگه شیر گران شده از صبح تا شب بی تعطیلی باید وایسی کار کنی که یه وقت مشتریت نپره جنست فاسد نشه
تولید کننده: میگه اقا مواد اولیه گیر نمیاد اگر هم باشه قیمتش خیلی بالا رفته.دیگه صرف نداره.مزد کارگر هم زیاد شده.پول اب و برق و گاز هم که جای خود داره و....

اگر به حرف های من شک داری برو امتحان کن.من خودم به شخصه با هرکی حرف زدم ناله کرد ولی همشون هم دارند کارشون رو انجام میدهند.من اصلا نمیگم که درست میگن یا غلط.حرف من اینه که کلا انگار ما عادت کردیم تا کسی از کارمون میپرسه بگیم خیلی بد هست.پس با این حرف ها کنار نکش.سراغ یه مواد غذایی هم برو.احتمال خیلی زیاد اون هم از همین حرف ها میزنه.ولی شما نا امید نشو.ولی بهتر هم هست که تنهایی وارد کاری نشی.اگر از دوستان و فامیلت کسی هست که توی این اصنافی که گفتی هست حتما حتما ازش کمک بگیر.

کاملا درسته !
قبالا پرسیدم دوست من !
هم فرمایش شما و هم صحبتهای کسبه 100% تائید میشه .مسئله اینه که وقتی کاری رو شروع کنی دیگه دستت میره تو پوست گردو و به این راحتیها نه میشه و نه باید کنار بکشی !

soheilnazemy
04-04-2012, 09:26
دوستان نظرتون درمورد شروع کاری که قابل گسترش روی وب هم باشه چیه !
مثل یک فروشگاه آنلاین در کنار یک فروشگاه واقعی !
چی پیشنهاد میدین ؟

cdcenter
04-04-2012, 10:26

کلا اوضاع بازار فعلا جالب نیست و معلوم هم نیست چه خواهد شد .
قیمت های بالا = قدرت پایین خرید

مغازه کناری خودم نمایندگی شیرین عسل داره . فروش نسبتا خوبی داره به این دلیل که در منظقه پر رفت و امدی هست . اما سود این محصولات پایین هست . نیاز به تبلیغات داره و مشتری ثابت پیدا کردن . حتما و حتما باید در منطقه پر رفت و امد باشه.
روزی که دوست ما این شغل رو راه اندازی کرد از اولی شعبه های شیرین عسل بود . اما امروزه این شعبه ها زیاد شدن و با ازدیاد شعبه تنها سود و منفعت نصیب شرکت پخش و کمپانی اصلی میشود .

کلا پیشنهاد میکنم راه اندازی مغاره رو بی خیال بشید هم شما و هم دیگر دوستان .
تنها در صورتی مغازه داری را انتخاب کنید که مالک مغازه باشید .

البته خیلی های هستن که مغازه اجاره میکنن و موفق هم میشوند اما شرابط کنونی کشور و بازار جوابگوی اینگونه ریسک ها نیست .

صبح تا الان خودم در مغازه 2000 تومان کاسبی کردیم . 3 ساعت هم هست در مغازم . بعد که میگیم خبری نیست دوستان باورشون نمیشه . با اینکه من چند ساله در این منطقه هستم و نسبتا رفت و امد زیاد است .

تنها شغلی که پیشنهاد میکنم ( در زمینه مغازه داری ) میوه فروشی یا سبزی فروشی است . ترکیب این دو هم خوبه . چون سیب زمینی و پیاز رو نمیشه نخرید . برای هر غذایی نیاز است . درسته کلاس نداره اما فروش رو همیشه داره . حتی اگه پیاز بشه 10 هزار تومن مردم مجبورن بخرن . اما شیرین عسل و لباس و کفش و . . . . رو میشه یک کاریش کرد .

یکی هم مثل خودم الوده این کار شده و مجبوریم هر روز بریم در مغازه شاید فرجی شد . این کارو نکنیم چی کار کنیم ؟ ؟ با زن و بچه . وگرنه اگر راه حلی بود همین امروز در مغازه رو میبستم .

Переклад не
04-04-2012, 12:06
دوستان کسی نظری در مورد راه اندازی آژانس هواپیمایی نداره؟ چقد بودجه و سرمایه میخواد و چه تخصصی لازم داره
ممنون میشم

*IN*
04-04-2012, 14:03

اگه ریسک پذیر باشید و تحمل ضرر کردن رو داشته باشید،بورس با یکم تجربه کسب کردن میتونه گزینه خوبی برای سرمایه گزاری باشه،حتما هم لازم نیست با سرمایه میلیونی شروع کنید،با 40 -50 هزار تومن هم میشه شروع کرد...
البته اگه تحمل ضرر رو داشته باشید چون بازار ایران ثبات درست و حسابی نداره...
اگرم میخواید ریسک چندانی نکنید میتونید پولتون رو بزارید تو یکی از این صندوق های سرمایه گزاری که سود خوبی هم میدن...

amirkhan_0o0
04-04-2012, 14:37
کلا اوضاع بازار فعلا جالب نیست و معلوم هم نیست چه خواهد شد .
قیمت های بالا = قدرت پایین خرید

مغازه کناری خودم نمایندگی شیرین عسل داره . فروش نسبتا خوبی داره به این دلیل که در منظقه پر رفت و امدی هست . اما سود این محصولات پایین هست . نیاز به تبلیغات داره و مشتری ثابت پیدا کردن . حتما و حتما باید در منطقه پر رفت و امد باشه.
روزی که دوست ما این شغل رو راه اندازی کرد از اولی شعبه های شیرین عسل بود . اما امروزه این شعبه ها زیاد شدن و با ازدیاد شعبه تنها سود و منفعت نصیب شرکت پخش و کمپانی اصلی میشود .

کلا پیشنهاد میکنم راه اندازی مغاره رو بی خیال بشید هم شما و هم دیگر دوستان .
تنها در صورتی مغازه داری را انتخاب کنید که مالک مغازه باشید .

البته خیلی های هستن که مغازه اجاره میکنن و موفق هم میشوند اما شرابط کنونی کشور و بازار جوابگوی اینگونه ریسک ها نیست .

صبح تا الان خودم در مغازه 2000 تومان کاسبی کردیم . 3 ساعت هم هست در مغازم . بعد که میگیم خبری نیست دوستان باورشون نمیشه . با اینکه من چند ساله در این منطقه هستم و نسبتا رفت و امد زیاد است .

تنها شغلی که پیشنهاد میکنم ( در زمینه مغازه داری ) میوه فروشی یا سبزی فروشی است . ترکیب این دو هم خوبه . چون سیب زمینی و پیاز رو نمیشه نخرید . برای هر غذایی نیاز است . درسته کلاس نداره اما فروش رو همیشه داره . حتی اگه پیاز بشه 10 هزار تومن مردم مجبورن بخرن . اما شیرین عسل و لباس و کفش و . . . . رو میشه یک کاریش کرد .

یکی هم مثل خودم الوده این کار شده و مجبوریم هر روز بریم در مغازه شاید فرجی شد . این کارو نکنیم چی کار کنیم ؟ ؟ با زن و بچه . وگرنه اگر راه حلی بود همین امروز در مغازه رو میبستم .

تاسیس مشاوره املاک در مناطق مهاجر پذیر مانند نواب نیز جواب داده! البت تجربه و ... می خواد

khafan8288
04-04-2012, 16:39
سلام
یه نفر از دوستان گفت که با 700 میلیون چیکار میشه کرد؟
من خودم فعلم درس میخونم ولی اگه دنبال کار میگشتم و 700 میلیون پول داشتم میرفتم اتوبوس میگرفتم یا کامیون
بهترین درآمدرو داره البته درصورتی که رانندهع خودتون باشید خیلی بهتره
به طور مثال شما اگه واسه ارومیه تهران کار کنید بلیط هر نفر 15تومنه و 40 تا مسافر داشته باشی میشه 600 تومن و اگه بارهم بزنی نزدیک به یه تومن در میاری فقط واسه یه مسیر وقتی بر میگردی یه تومن دیگه هم به جیب میزنی که میشه دو تومن احتمالا نزدیک به 300 تومنی هم خرج بشه 1700 میمونه اگر در هر ماه هم 15 سرویس بری 25.500 درآمد داری در ماه.با این پول شماهم میتونی 3 تا اتوبوس صفر توپ بگیری یا 5 تا دست دوم تمیز
من خودم این تصمیم رو برای آینده خودم دارم

Mahdi/s
04-04-2012, 16:45
سلام
من خودم فعلم درس میخونم ولی اگه دنبال کار میگشتم و 700 میلیون پول داشتم میرفتم اتوبوس میگرفتم یا کامیون
به طور مثال شما اگه واسه ارومیه تهران کار کنید بلیط هر نفر 15تومنه و 40 تا مسافر داشته باشی میشه 600 تومن و اگه بارهم بزنی نزدیک به یه تومن در میاری فقط واسه یه مسیر وقتی بر میگردی یه تومن دیگه هم به جیب میزنی که میشه دو تومن احتمالا نزدیک به 300 تومنی هم خرج بشه 1700 میمونه اگر در هر ماه هم 15 سرویس بری 25.500 درآمد داری در ماه.با این پول شماهم میتونی 3 تا اتوبوس صفر توپ بگیری یا 5 تا دست دوم تمیز
من خودم این تصمیم رو برای آینده خودم دارم سلام..شما همه چیز رو حساب کردید غیر از خرج خود ماشین که از همه اونا مهم تره...نگهدار ی و تعمیر موتور....لاستیک ها..بدنه ...بیمه...ووووو.....تازه این خوش بینانه اش هست چون هر لحظه امکان تصادف و جود داره....

khafan8288
04-04-2012, 19:47
سلام..شما همه چیز رو حساب کردید غیر از خرج خود ماشین که از همه اونا مهم تره...نگهدار ی و تعمیر موتور....لاستیک ها..بدنه ...بیمه...ووووو.....تازه این خوش بینانه اش هست چون هر لحظه امکان تصادف و جود داره....

بله من اینارو حساب نکردم
شما یه اتوبوس تمیز بخری هیچ خرجی نداره
بابام اتوبوس داره مدل 87 تا حالا هزینه زیادش فقط بیمش بود که فک کنم 2تومن بود
بعد از این خرج زیادش 1200 واسه یه جفت لاستیکه منم واسه این گفتم که اگه رانندش خودتون باشید بهتره واسه تصادف میگم چون خودتون به خودتون اطمینان دارید
به هر حال یه نظری دادم

alivw71
04-04-2012, 20:34
700 میلیون رو بزار تو حساب ( سود الحساب) سالیانه حدود 20 % سود میده. که میشه حدود 170 میلیون سالی که ماهی 10 میلیون تومن سود. راحت تو خونه میشنی حال میکنی :دی
.................................................. .................................................. .............................................
.................................................. .................................................. .............................................
دوستان اگه یه تانکر 5 هزار لیتری گازوئیل بار بزنیم ببریم ترکیه بفروشیم . درامد خیلی زیادی داره. اگه بتونی مامورا رو قال بزاریم. فرار کنیم میشه رو این کار حساب بکنیم.

Shadow-Man
04-04-2012, 23:32
اون بیست درصد حتی افت ارزش پول هم نمیشه

m6ir
05-04-2012, 02:19
برای کسایی که پول دارن و نمیدوون که چیکار کنن. مثلا آقایی که 700 میلیون پول داشت
پیشنهاد میکنم به قسمت کشاورزی هم یه نگاهی کوتاه کنید.(یا کتاب کشاورزی در قرن 21 رو یه بار مطالعه کنید)
ایران یه کشور 4 فصل میباشد.(یعنی در هر زمان 40 درجه تفاوت دما داریم)
با خرید زمین های هکتاری در نقطه های خوب ایران که در حال حاضر بیشتر جاهاش قیمتش گران نیست فرصت پول سازی خیلی خوبی رو برای همیشه میسازید.
از 11 اقلیم ای که در دنیا هست ایران 9 اقلیم رو دارد (این یعنی بهترین کشاورزی در ایران مهیا هست)
ضمن این که جهاد کشاورزی حمایت های بسیار بلایی در سیستم کشاورزی از شما میکنه (باور ندارید یه بار برید جهاد کشاورزی شهرتون بپرسید از مشاوران جهاد کشاورزی من 50 میلیون دارم میخوام تو قسمت کشاورزی بهاش کار کنم آیا جهاد کشارزی حمایت های لازمه رو میکنه یا نه؟
بهترین نقاط برای خرید زمین کشاورزی که بسیار پولساز باشند در ایران بسیار زیادن من تعداد رو که باهاش آشنا هستم رو میگم.
تویسرکان بهترین و گران ترین گردو جهان اونجا دست میاد
بوشهر-شیراز آلوئه ورا
چابهار- موز - این اواخر مطمئن نیستم شنیدم در چابهار بندر عباس درخت کوکا هم اونجا کاشتن (برای مصرف دارویی و جلوگری از واردات مواد دارویی) و در چابهار میوه ای بسیار زیاری اونجا در حل پروش هست.
حوالی اصفهان کشت گیاهان دارویی پول ساز ترین قسمت کشاورزی و
همچنین یکی از بهترین مناطق پرورش بادام در زرین شهر اصفهان میباشد
شمال ایران باغ های پرتقال -کیوی و... که باغ آماده برای فروش می باشد بهترین فرصت های پول سازی میباشد.
کشت گیاه رازک در شمال ایران مصرف بسیار بالا تولید اونقدر کم هست بعض موقع ها وارد هم مکنیم (رازک یکی از مواد اصلی این دلستر هایی هست تو همه بقالی ها میفروشن)
برای مثال من پول در آوردن در کشاورزی گردو رو برای شما باز میکنم:
1- از درخت گردو قبل از ان که خود گردو ش دست بیاد اول خوشه های سبز رنگی در میاد که اون رو جمع اوری میکنن برای مصرف رنگ طبیعی مفروشند
2- بعد که خود گردو دست میاد اون پوست سبز رنگ رو هم برای مصرف رنگ طبیعی جدا مفروشن (خودتون یه تحقیق کنید ببنید قیمت رنگ طبیعی درایران چنده کیلویی؟ در خارج از ایران چنده؟)
3- اون پوست چوبی که دور مغز گردو پوشانده هم توسط دستگاه پوست شکن جدا میکنن و به صنایع نوپان فروخته میشه.
4- وسط مغر گردو دو تا لایه از الیاف گیاهی بین شون هست که اون هم به صنایع عطاری فروخته میشه(فکر کنم جوشاندش برای فشار خون بسیار حوب می باشد)
5- مغز گردو هم که همه آشنا هستید به قول معروف رو زمین نمیمونه
6- در ضمن اون درخت حتی اگر بعد از 15-20 سال دیگه گردو دادن دیگه گردو هاش ضعیف شد و دیگه گردو خوب نداد اون موقع درخت رو قطع میکنید تنه درخت گردو تون رو متر ی مفروشید که حتما میدونید چوب درخت گردو از گران ترین چوب ها میباشد.

در ضمن این نکته که میگن کمبود آب در ایران داریم برای کشاورزی در قرن 20 مطرح بوده و با ایده گرفتن از ایرانی ها باستان و پیشرفت تکنولژی در دنیا در قرن 21 در بیابان هم میشود کشاورزی کرد.

من این ها رو نگفتم که حتما برید تو کار گردو ولی ضمینه کشاورزی در ایران بسیار هست اگر سرمایه و حمایت های لازمه رو داشته باشید در ضمن امسال هم سال حمایت از تولید می باشد فکر کنم جهاد کشاورزی خیلی بیشتر از سال های قبل حمایت کنه.

boeing_747
05-04-2012, 17:29
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
در مورد کشاورزی علاقه ایی ندارم و فکر کنم دردسرش خیلی زیاد باشه

من خودم با واردات خیلی علاقه دارم
مثلا جنسی رو وارد کنم و خودم بفروشم یا پخش کنم
اگه توی مسئله واردات کسی بتونه کمک کنه و جنسی رو معرفی کنه که بدرد بازار ایران بخوره خیلی عالی میشه

نظرتون در مورد واردات انواع گل چیه؟
مثلا الان بیش از 200 گل رز داریم و خیلی از گلها هستند که فکر نکنم توی ایران باشه

ممنون

amir h1999
05-04-2012, 18:38
سلام
من خودم این تصمیم رو برای آینده خودم دارم
بنظر من نه کامیون نه اتوبوس.
بلکه تریلی های اروپایی بهترینن
مثل:
scania
volvo
actros
نمی دونم گزینه ی آخر درسته یا نه.
اگر نیست دوستان درستش رو بنویسن.
چون مثلا از اینجا میری اروپا یک بار می گیری بر می گردی بعد فکر کنم حدود 100 میلیون بدن

boeing_747
06-04-2012, 14:35
بنظر من نه کامیون نه اتوبوس.
بلکه تریلی های اروپایی بهترینن
مثل:
scania
volvo
actros
نمی دونم گزینه ی آخر درسته یا نه.
اگر نیست دوستان درستش رو بنویسن.
چون مثلا از اینجا میری اروپا یک بار می گیری بر می گردی بعد فکر کنم حدود 100 میلیون بدن

مطمئنی که هزینه حمل بار به اروپا حدودا 100 میلیونه؟

در مورد واردات کالا کسی پیشنهادی نداره؟

ملا نصرالدین
06-04-2012, 15:18
واردات الان سخت شده
چون یه سری اجناس رو ورودشون رو ممنوع کردند
و هر سری که بار میاد حداقل 1 ماه توی گمرک میمونه تا ترخیص بشه
1 ماه هم توی راه هست
میشه 2 ماه.باید زرنگ باشی و توی 1 ماه جنست رو اب کنی.که اینجوری که میگی که به گل علاقه داری من مطمئن نیستم که وقتی برسه اینجا سالم مونده باشه

حالا برای جنس های دیگه هم باید یه انبار بزرگ داشته باشی + چند تا کارگر
در ضمن باید بدونی چه جنسی بیاری.چون اگر جنس بیاری و مشتری خوب نداشته باشه همینجوری هی میمونه توی انبار و به قول ما کپک میزنه.چون الان بازار اینجوریه که جنسی که از مد افتاده رو خوب نمیخرند

اگر تا حالا تجربه تجارت نداشتی فعلا دست نگه دار.با چند تا تاجر صحبت کن و با انها برای خرید برو تا راهنماییت کنند چه جنسی بخری

m6ir
06-04-2012, 23:55
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
در مورد کشاورزی علاقه ایی ندارم و فکر کنم دردسرش خیلی زیاد باشه

من خودم با واردات خیلی علاقه دارم
مثلا جنسی رو وارد کنم و خودم بفروشم یا پخش کنم
اگه توی مسئله واردات کسی بتونه کمک کنه و جنسی رو معرفی کنه که بدرد بازار ایران بخوره خیلی عالی میشه

نظرتون در مورد واردات انواع گل چیه؟
مثلا الان بیش از 200 گل رز داریم و خیلی از گلها هستند که فکر نکنم توی ایران باشه

ممنون
کشاورزی سال اول دردسر داره که البته حمایت های لازم رو جهاد کشاورزی میکنه ولی در سال های بعد خیلی دردسر نداره.

آخه گل یه چیزی هست که که به راحتی نمیشه روش حساب کرد و ریسک کرد.

واین که مملکت ما طوری شده مردم سر خرید نون و میوه و ... شکم سیر کردن پاشون گیره ،بیشتر مردم قدرت خرید درست حسابی ندارن .

امسال هم که میدونی سال واردات نیست دولت همه جوره میخواد چوب لا چرخ واردات کننده های بذاره تا سرمایه شون رو بیارن رو بیارن تو تولید داخل(البته امسال حمایت از تولید داخل میکنه) من این اواخر شنیدم بیشتره تعرفه ها رو افزایش دادن.

گفتی به واردات علاقه داری ببین ما تو دنیا میوه های مختلفی داریم که ایرانی ها هنوز یک بار هم هنوز ندیدنش
مثل پرتقال تو سبز - سیب زمینی قرمز - توت موزی - خورمالو موزی- و... ببین میشه این میوه ها رو وارد کنی و
البته امسال سالی هست قراره همه وارد کننده ها رو بد بخت کنن بیشتر تعرفه ها رو 10 برابر کردن برای جلو گیری از واردات.و البته وارد کردن میوه دردسر های خاصی داره .

البته یه سری خشکبار های هست که اونا هم برای مردم ایران ناشناخته هست اون هارو میتونی وارد کنی اینجا بسته بندی کنی به اسم خودت وارد بازار کنی.مثل زمانی که بادام هندی یا تمر هندی بهداشتی وارد بازار ایران شدن. یا کافه میکس ها، قهوه و شیر خشک رو کیلویی وارد میکردن اینجا با شکر مخلوط و بسته بندی و به اسم فلان بخش میکردن تو بازار

boeing_747
08-04-2012, 07:11
کشاورزی سال اول دردسر داره که البته حمایت های لازم رو جهاد کشاورزی میکنه ولی در سال های بعد خیلی دردسر نداره.

آخه گل یه چیزی هست که که به راحتی نمیشه روش حساب کرد و ریسک کرد.

واین که مملکت ما طوری شده مردم سر خرید نون و میوه و ... شکم سیر کردن پاشون گیره ،بیشتر مردم قدرت خرید درست حسابی ندارن .

امسال هم که میدونی سال واردات نیست دولت همه جوره میخواد چوب لا چرخ واردات کننده های بذاره تا سرمایه شون رو بیارن رو بیارن تو تولید داخل(البته امسال حمایت از تولید داخل میکنه) من این اواخر شنیدم بیشتره تعرفه ها رو افزایش دادن.

گفتی به واردات علاقه داری ببین ما تو دنیا میوه های مختلفی داریم که ایرانی ها هنوز یک بار هم هنوز ندیدنش
مثل پرتقال تو سبز - سیب زمینی قرمز - توت موزی - خورمالو موزی- و... ببین میشه این میوه ها رو وارد کنی و
البته امسال سالی هست قراره همه وارد کننده ها رو بد بخت کنن بیشتر تعرفه ها رو 10 برابر کردن برای جلو گیری از واردات.و البته وارد کردن میوه دردسر های خاصی داره .

البته یه سری خشکبار های هست که اونا هم برای مردم ایران ناشناخته هست اون هارو میتونی وارد کنی اینجا بسته بندی کنی به اسم خودت وارد بازار کنی.مثل زمانی که بادام هندی یا تمر هندی بهداشتی وارد بازار ایران شدن. یا کافه میکس ها، قهوه و شیر خشک رو کیلویی وارد میکردن اینجا با شکر مخلوط و بسته بندی و به اسم فلان بخش میکردن تو بازار

ممنون
پیشنهاد های خوبی بود
اگه چیزهای دیگه هم به ذهنت رسید لطفا بگو

m6ir
08-04-2012, 13:00
ممنون
پیشنهاد های خوبی بود
اگه چیزهای دیگه هم به ذهنت رسید لطفا بگو
حلا یه کم هم به صادرات علاقه داشته باش
شرایط کشور برای صادرات هم خیلی خوبه
حتما میدونی که جمعیت جهان حدود 7 میلیارد هست ، نکته جالب این 7 میلیارد میدونی چیه ؟ این که حدود 2میلیارد از جمعیت دنیا دور اطراف ایران هستند جالب تر این که همه کشور های اطراف ما از خود ایران بدبخت تر و به همه چیز نیازمند هستند. مثل افغانستان-عراغ- ترکمنستان- هند - بحرین- قطر و... همه این کشوها یه جورایی نیازمند هستند(یعنی مجبورند واردات کنن)
حالا بیا ببین این کشور های به چی نیازمند هستند و قدرت مالی شون رو بررسی کن اونوقت میبینی که فرصت های صادرات هم خیلی خوبه البته فکر کنم وزارت بازرگانی کتاب های در مورد نیازهای کشور های همسایه و تمام کشور های دنیا منتشر کرده.
یه نفر و تو بانه نزدیک مرز دیدم میگفت از این سس کوچیک های هست تولید میکنه دستگاه شو از چین خریده بود سس رو درست میکرد و با این دستگاه بسته بند میکرد حتی اسم برند سس رو هم عربی گذاشته بود و فقط تو بازار های عراق میفروخت (کشور های همسایه ما حدود چنیدین سال از ما عقب هستن همون چیزایی که تو کشور ما یه زمانی خیلی پر فروش بودن بعد از چند سال در کشور های مجاور نیازمند ما فروش بسیاری دارند.
البته منکر این نمیشم که صادرات به این کشور ها مثل آب خوردن هست هر کاری اولش به بررسی و سختی و دردسر های خاصی داره .

khafan8288
10-04-2012, 06:11
سلام
دوستان به نظرتون مرغداری چقدر سرمایه میخواد؟
درآمد خوبی داره؟

hichkasx40
14-04-2012, 16:01
دوستان،نظرتون در مورد فروش اینترنتی کارت شارژ چیه؟
از کجا میشه کارت شارژها رو به قیمت پایین و عمده خریداری کرد؟
اصلا این کار به صرفه هست؟
واسه انجام این کار دقیقا باید چیکارا کرد؟

alivw71
15-04-2012, 13:13
سلام
درآمد خوبی داره؟
اگه زمین داشتی باشی حداقل 600 متر مکعب دور از شهر و مکان مسکونی. به تنهایی میتونی اداره کنی.(15-20) میلیون تومن سرمایه که بانک صنعت و معدن وام میده.
درامد ماهیانه با احتصاب مالیات و سوخت و دان مرغ(700 هزار تومن درماه) که با این مشخصات که گفتم اگه تعدا مرغ رو زیاد کنی درامد بیشتر میشه ولی باید استاندارد و ... رو رعایت کنی. برای مرغ گوشتی بهتره تا مرغ تخمی دی

---------- Post added at 02:13 PM ---------- Previous post was at 02:11 PM ----------

دوستان،نظرتون در مورد فروش اینترنتی کارت شارژ چیه؟
از کجا میشه کارت شارژها رو به قیمت پایین و عمده خریداری کرد؟
اصلا این کار به صرفه هست؟
واسه انجام این کار دقیقا باید چیکارا کرد؟
فکر نکنم درامد ان چنانی داشته باشه (با توجه به تعداد زیاد این سایت ها و عدم اطمینان مردم) اگه فروشگاه اینترنتی بتونی بزنی که خیلی بهتره و میتونی در کنار محصولات این محصول هم اضافه کنی. اینجوری شاید بهتر باشه.

alivw71
15-04-2012, 13:40
من الان صد تا فکر شغلی تو فکرمه ( از کارت خوب تا کار خلاف)
کار خوب : تولید (جوراب بافی که درامد خوب و سرمایه کمی نیز داره) (بازیافت که شامل پلاستیک و فلزات میشه که با اجاره کردن یه کارگاه یا گاراژ میشه درامد خوبی دراورد.) ( صنایع نساجی. صنایع مواد غذایی و صنایع توتون و تنباکو) توتون و تنباکو که فقط الان تو ایران یه دخانیات فعال هست.)

کار خلاف: که دیگه اخرین راه هست. شامل واردات غیر قانونی کالا . تولیدات غیر مجاز(شامل: لوازم ارایشی. خوراکی. مخدر((شیشه و مشروبات الکلی و قرص های روان گردان)) که دیگه این کارهه اخرین راه هست و هیچ تضمینی برای بقا وجود نداره و کاری خطرناک هست و حرام به جز مورد اول.

khafan8288
15-04-2012, 18:36
سلام
دوستان یه سوال دارم که جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
من فروشگاه اینترنتی دارم
اما هیچ فروشی ندارم:31::41:
از کجا بازاریاب گیر بیارم؟

pcsoft
15-04-2012, 21:36
سلام.
برای کار شبکه چه چیزی رو پیشنهاد می دین و نیاز بازار هست که یاد بگیرم.
CCNA,MCSE و...
ممنون

---------- Post added at 10:36 PM ---------- Previous post was at 10:35 PM ----------

سلام.
برای کار شبکه چه چیزی رو پیشنهاد می دین و نیاز بازار هست که یاد بگیرم.
CCNA,MCSE و...
ممنون

m6ir
16-04-2012, 00:52
من الان صد تا فکر شغلی تو فکرمه ( از کارت خوب تا کار خلاف)
کار خوب : تولید (جوراب بافی که درامد خوب و سرمایه کمی نیز داره) (بازیافت که شامل پلاستیک و فلزات میشه که با اجاره کردن یه کارگاه یا گاراژ میشه درامد خوبی دراورد.) ( صنایع نساجی. صنایع مواد غذایی و صنایع توتون و تنباکو) توتون و تنباکو که فقط الان تو ایران یه دخانیات فعال هست.)

کار خلاف: که دیگه اخرین راه هست. شامل واردات غیر قانونی کالا . تولیدات غیر مجاز(شامل: لوازم ارایشی. خوراکی. مخدر((شیشه و مشروبات الکلی و قرص های روان گردان)) که دیگه این کارهه اخرین راه هست و هیچ تضمینی برای بقا وجود نداره و کاری خطرناک هست و حرام به جز مورد اول.
سلام دوست عزیز
براتون مقدور هست صفر تا 100 کار تولید جوراب بافی و همچنین صنایع توتون و تنباکو رو شفاف توضیح بدین

alivw71
16-04-2012, 13:09
سلام دوست عزیز
براتون مقدور هست صفر تا 100 کار تولید جوراب بافی و همچنین صنایع توتون و تنباکو رو شفاف توضیح بدین
1-اول باید یه مکان یا کارگاه یا مغازه حدود 20 متر به بالا جور بشه. تا بشه حدود دو یا 3 دستگاه جوراب بافی جا بشه.

2-خریدن دستگاه جوراب بافی که مدلهای مختلف داره( جدید. قدیمی. پیشرفته. ساده و...) که دستگاه های جدید قابلیت برنامه ریزی از طریف کامپیوتر و usb رو هم دارند.(برای طراحی نوع جوراب . شکل و اندازه و ظاهر) دستگاه های قدیمی باید به طور دستی این کار رو کرد که جوراب های ساده رو میشه خیلی راحت تولید کرد . که قیمت جدیش گرونه ولی قدیمی یا دست دوم به مراتب ارزون تره.

3-چون موقع تولید جوراب این دستاه ها سر و صدای یه کم زیاد ایجاد میکنه بهتره داخل اپارتمان یا اماکن مسکونی نباشه.
چند مدل از دستگاه های تو لید جوراب. تمام اتومات(جدید) حدود 2 میلیون تومن قیمت این دستگاه هاست.
البته قدیمی هاش ارزون تره 1.5 میلیون حدودا 700 هزار تومن دست دوم هم گیر میاد.

اسکاج بافی هم به این صورته قیمت دستگاه ها حدود 2 میلیون هست.
کلا ماهی رو هم اگه 3 تا دستگاه رو داشته باشی 900 هزار تومن تا 1.5 میلیون تومن سود میده به شرط اینکه فروش داشته باشیی.
پارچه بافی(نساجی هم خوبه)

فیلتر سازی. لنت ترمز . تیوپ. کلید و پریز . ارایشی بهداشتی(صابون.شامپو. کرم.و...) اطلاعات خواستی در خدمتیم. :دی
این موردهای اخر که گفتم یه خورده هزینه خرید دستگاه بیشتره.

fem!n!st
16-04-2012, 13:16
سلام عزیزان

متولد 69 هستم و معافیت کفالت در حین خدمت هم گرفتم(یعنی 7 ماه خدمت کردم)

با مدرک دیپلم تجربی و با معرفی بابام که بازنشسته بانکه میخوام به عنوان "متصدی" وارد بانک شم

میخواستم بدونم باید چه تواناییهایی داشته باشم:

_اگه کتاب مفیدی هم درباره آموزش کارهای داخل بانک میشناسید معرفی کنید
_برای مثال از کامپیوتر چه چیزایی باید بدونم
_زبان انگلیسم هم از لحاظ لغت خوبه

مرسی از جوابتون ممنونم:11:

saadat68
17-04-2012, 01:07
در مورد آرایشی و بهداشتی میشه توضیح بدین ؟:13:

alivw71
17-04-2012, 11:27
در مورد آرایشی و بهداشتی میشه توضیح بدین ؟:13:
درمور ارایشی بهداشتی:
1-مجاز باشه یا غیر مجاز !
در مورد اینکه مجاز تولید کنید . باید بگم که مواد مرغوب و اولیه خیلی گران تمام میشه و باید کلی مالیات بر ارزش افزوده و خط تولید برای هر محصول جدا گانه بزنی. یه هزینه ی چندین ملیونی بر میداره . که تو ایران به صرفه نیست.

2- غیر مجاز: یعنی بدون مجوز از وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشکی . اقدام به تولید لوازم ارایشی(کرم.رژه لب. مداد و...)کنی که میتونی با مواد غیر مرغوب مثل 'gerisiloin . روغن بادام. منژیت و... برای ساخت کرم استفاده کنی و با برند های معروف وارد بازار کنی. یا با بشکه هایی که پر کرم هستندرو خریداری کنید و انها را بسته بندی شیک با برندهای خارجی قالب کنی.

alivw71
17-04-2012, 11:32
سلام عزیزان

با مدرک دیپلم تجربی و با معرفی بابام که بازنشسته بانکه میخوام به عنوان "متصدی" وارد بانک شم

شما باید در ازمون استخدامی باند شرکت کنید و در صورت قبولی چون پدر شما هم سابقه کاری در بانک داشته اند دیگه نیاز به شخصی که شما را تائید کنه ندارید. به راحتی به صورت پیمانی و بعد چند سال رسمی میشید.

اشنایی در زمینه کامپیوتر زیاد لازم نیست چون فقط در حد وار کردن مبلغ و شماره حساب که یه خورده سرعت عمل لازمه.

ملا نصرالدین
23-04-2012, 15:22
دوستان ما نیاز داریم که یه مقداری اجناس دکوری یا مصرفی چینی بخریم.برای مغازه.بجز صالح اباد و جنت اباد جایی رو میشناسید که تاجر ها انجا جمع باشند؟

در ضمن من نت رو هم کامل سرچ کردم و به تاجرهایی که اگهی داده بودند هم سر زدم .

Royce
24-04-2012, 15:51
کسی از کار عکاسی و آتلیه سر رشته داره که چقدر سرمایه اولیه میخواد و ...

rezarak
25-04-2012, 14:43
سلام.من تازه با این انجمن آشنا شدم.خوشحالم که چنین انجمنی وجود داره
راستش من میخوام یک شرکت همانند شاتل , پارس وی و ... راه اندازی کنم که خدمات adsl برای کاربران فراهم کنم
به جز گرفتن مجوز و پروانه و... چندتا راهنمایی میخاستم.نمیدونم پستم رو در جای درستی دارم مطرح میکنم یا اشتباهه.اگه اشتباهه معذرت میخوام
میخواستم بدونم از نظر سخت افزار و نرم افزار به چه امکاناتی نیاز هست.برای راه اندازی.و به جز هزینه کارمند ها و هزینه دفتر میخوام بدونم چه مقدار هزینه سخت افزاری و نرم افزاری برام داره
ممنون میشم در این 2 مورد راهنماییم کنید

Master89
02-05-2012, 12:59
سلام
منو خواهرم و دوستش هر 3 لیسانس نرم افزار هستیم و حالا ما میخوایم یک شرکت نرم افزاری راه اندازی کینم.
دقیقا میخوام بدونم به چی نیاز داریم برای راه اندازی
و از چه روشهایی میشه مطمعن بود که درآمد خوبی میتونیم داشته باشیم ؟

Master89
02-05-2012, 13:00
سلام
برای راه اندازی پست بانک به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

ya30ien
02-05-2012, 22:02
سلام به همگی
دوستان ن چیزی حدود 30 تا 40 میلیون سرمایه دارم و در مورد هر کاری تحقیق کردم نا امید شدم شما عزیزان چه کاری رو پیشنهاد میکنید که بتونم موفق باشم؟

ya30ien
04-05-2012, 12:14
من وقتی پست زدم نمیدونستم چنین تایپیکی هست و مدیران محترم پست من رو اینجا قرار دادند حالا که نگاه میکنم میبینم همه توی تخیلات سیر میکنن
خوب عزیزان کارایی بگید که شدنی باشه
مثلا : دوست عزیزی که شما 700 میلیون داری عزیز یه کاری راه بنداز که واقعا بصرف باشه مثلا ساختمان سازی عزیز شما مثلا یه ساختمان رو خیلی که لفتش بدی تا تمومش کنی حدود یک سال میشه اما در عوض بعد از یک سال سرمایه دو برابر و حتی اگه زرنگ باشی بیشتر هست که بستگی به قیمت فروش داره
و حالا اگه خیلی زرنگ باشی وام مسکن امروزه زیاد میدن این وسط میتونی وام مسکن بگیری و ساختمون بهتری تحویل بدی و بعد فروش این بعدی رو بفروشی
البته من اینو که گفتم از خودم نگفتم من خودم پیش کسی کار میکردم اون 500 میلیون شروع کرد و 24 واحد داخل ساختمان تنظیم کرد و واحدی حدود 25 بهش وام دادن که میشه چیزی حدود 25*24=600میلیون هم وام گرفت و کار رو تموم کرد
البته همین بحث واردات هم خوب هست ولی بقول دوستمون جدیدن زیاد گیر میدن
اما اگه بتونی یک فروشگاه لوازم خانگی هم بزنی خوبه
فروشگاه کامپیوتر
و ...
فقط باید علاقه هم در کنارش باشه

navad_9090
08-05-2012, 23:05
سلام.
من میخوام کافی نت بزنم .دوستان بگن چه چیزایی باید بلد باشم اعم از نرم افزار و سایت و تکنیک و ......
ممنون میشم سریعتر جواب بدین.

amirkhan_0o0
09-05-2012, 02:09
سلام.
من میخوام کافی نت بزنم .دوستان بگن چه چیزایی باید بلد باشم اعم از نرم افزار و سایت و تکنیک و ......
ممنون میشم سریعتر جواب بدین.
قبل از هر چیز دنبال مجوز از صنف و یا اماکن باش یا حداقل امکانش رو بسنج!
تو بعضی شهر ها مثل شهر ما صنف گیر میده و اماکن هم فقط مغازه های همکف رو قبول می کنه!
تو این زمینه یه سرچ کوچولو بکن!!

اسطقس
09-05-2012, 02:58
سلام
درآمد خوبی داره؟

سلام
دوستان یه سوال دارم که جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
من فروشگاه اینترنتی دارم
اما هیچ فروشی ندارم:31::41:
از کجا بازاریاب گیر بیارم؟

خب برادر من معلومه کسی مرغ را از فروشگاه اینترنتی نمیخره:46:
شما باید آدم جالبی باشه که فروشگاه ایرنترنتی داری و در فکر زدن مرغداری! هستی
کاش منم یک صدم شما زرنگ بودم:41:

Master89
09-05-2012, 10:29
سلام ، من و 2 تا از دوستام
هرسه لیسانس نرم افزار هستیم و میخوایم یک شرکت بزنیم
حدود 25 میلیون هم سرمایه داریم
من تخصص طراحی سایت و فوتوشاپ دارم. دوستامم یه چیزایی بلدن
به نظر شما یک شرکت برای ما اونقدر درامد داره که خرج هر 3 مارو بده ؟

نظرتون در مورد پست بانک چیه ؟

khafan8288
09-05-2012, 23:29
خب برادر من معلومه کسی مرغ را از فروشگاه اینترنتی نمیخره:46:
شما باید آدم جالبی باشه که فروشگاه ایرنترنتی داری و در فکر زدن مرغداری! هستی
کاش منم یک صدم شما زرنگ بودم:41:

:27::27::27::27:
مرغ و اینترنت؟
والا این روزا باید آدم واسه پول دست به هرکاری بزنه
الانم بهترین مکان واسه کسب و کار اینترنته

SaMsUnG
11-05-2012, 11:55
دوستان با 5 میلیون توام میشه کاری راه انداخت؟
گیم نتی خوب هستش؟
چه شرایطی میخواد؟

ya30ien
12-05-2012, 12:59
سلام ، من و 2 تا از دوستام
هرسه لیسانس نرم افزار هستیم و میخوایم یک شرکت بزنیم
حدود 25 میلیون هم سرمایه داریم
من تخصص طراحی سایت و فوتوشاپ دارم. دوستامم یه چیزایی بلدن
به نظر شما یک شرکت برای ما اونقدر درامد داره که خرج هر 3 مارو بده ؟

نظرتون در مورد پست بانک چیه ؟

دوست عزیز
یک شرکت با این تخصص هایی که شما گفتی امکان نداره بتونه خرج یک نفر رو هم بده
اما اگه شما در کنار این تخصص ها حرفه های دیگه ای هم بکار ببر ی مثل نصب دوربین مداربسته یا نصب تجهیزات شبکه با اطمینان کامل میتونم بگم شما موفق میشید
در مورد پست بانک من خودم چندبار سوال کردم و میخواستم بزنم اما مکان درست حسابی پیدا نکردم اما میتونم بگم با این سرمایه نمیتونید پست بانک بزنید مگر اینکه بتونید حدود 15 تا 20 میلیون دیگه وام بگیرید
البته بازم برید از خود دفتر مرکزی پست بانک استانتون سوال کنید ممکن اونجا شرایط فرق کنه
و البته اگر بتونید بگیرید باید آدم های زرنگی باشید و بتونید افراد و شرکت ها رو جذب کنید چون پست بانک با شما درصدی کار میکنه

---------- Post added at 01:59 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

اما مرغ و اینترنت
دوستان چرا به تمسخر میگیرید
چرا امکان نداره فقط تنها شرط این هستش که فقط داخل محدوده شهر خودتون بفروشید
اگه بخوای به شهر دیگه ارسال کنید تا اونجا برسه گند میکنه
همین
کار جالبی هم هستش فقط در کنارش باید مجوز هم داشته باشی که بهداشت بهت گیر نده

Master89
12-05-2012, 21:50
دوست عزیز
یک شرکت با این تخصص هایی که شما گفتی امکان نداره بتونه خرج یک نفر رو هم بده
اما اگه شما در کنار این تخصص ها حرفه های دیگه ای هم بکار ببر ی مثل نصب دوربین مداربسته یا نصب تجهیزات شبکه با اطمینان کامل میتونم بگم شما موفق میشید
در مورد پست بانک من خودم چندبار سوال کردم و میخواستم بزنم اما مکان درست حسابی پیدا نکردم اما میتونم بگم با این سرمایه نمیتونید پست بانک بزنید مگر اینکه بتونید حدود 15 تا 20 میلیون دیگه وام بگیرید
البته بازم برید از خود دفتر مرکزی پست بانک استانتون سوال کنید ممکن اونجا شرایط فرق کنه
و البته اگر بتونید بگیرید باید آدم های زرنگی باشید و بتونید افراد و شرکت ها رو جذب کنید چون پست بانک با شما درصدی کار میکنه

با تشکر از شما
ما 3 نفر تقریبا مدیر هستیم و غیر از من ، اون 2 تا دوستام جای دیگه شاغل هستن.
ما خوب چند نفر رو استخدام میکنیم برای برنامه نویسی و کلاس ها.
نمایندگی رباتیک نوجوانان رو هم دارم میگیرم.(کلاس روباتیک برای مدارس)
حالا به نظر شما ، کافینت یا شرکت نرم افزارِی ؟

اسطقس
12-05-2012, 23:03
من دارم برنامه نویسی یاد میگیرم.
لیسانس غیر مهندس هستم
دوس دارم یه جا برم کارآموزی رایگان برنامه نویسی
کسی جایی سرا داشت بگه( ساکن تهرانم)

khafan8288
13-05-2012, 08:05
"E=ya30ien;6998023]اما مرغ و اینترنت
دوستان چرا به تمسخر میگیرید
چرا امکان نداره فقط تنها شرط این هستش که فقط داخل محدوده شهر خودتون بفروشید
اگه بخوای به شهر دیگه ارسال کنید تا اونجا برسه گند میکنه
همین
کار جالبی هم هستش فقط در کنارش باید مجوز هم داشته باشی که بهداشت بهت گیر نده[/QUOTE]

"

حرف شما کاملا درسته
اگه هرکی بتونه یه فروشگاهی مثله چاره بزنه واقعا خوبه
هرچی بخوای داره تازه هزینه پستی هم نداره

saeed_myheart
13-05-2012, 15:04
سلام کسی در مورد کار در شرکت نفت قطر اطلاعاتی داره؟

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

mojtaba2321
14-05-2012, 08:32
دوستان نظرتون در مورد راه اندازی مغازه عرقیات و ترشیجات و شوری و زیتون و این جور چیزا چیه؟

Mahdi/s
14-05-2012, 11:18
دوستان نظرتون در مورد راه اندازی مغازه عرقیات و ترشیجات و شوری و زیتون و این جور چیزا چیه؟ ســلام..
کلا برای راه اندازی مغازه از اول تو فکر سود نباشید چون تا مغازتون توی محل جا بیوفته زمان میبره.......البته هر کاری همینه....

ولی برای شروع هرکاری توی مغازتون اول باید ببینید موقعیت مکانی مغازه کجاست...بعد تصمیم بگیرید چه کاسبیی راه بندازید...
مثلا برای عرق و تریشیجات وووو....ببینید اون محل اصلا نیاز داره به این مغازه....در اطراف شما مغازه مشابه هست یا نیست...

البته نمیدونم کدوم شهر هستید ولی به این نکته هم توجه کنید که ...شور و ترشی هم فصلی هست....

mojtaba2321
14-05-2012, 13:05
ســلام..
کلا برای راه اندازی مغازه از اول تو فکر سود نباشید چون تا مغازتون توی محل جا بیوفته زمان میبره.......البته هر کاری همینه....

ولی برای شروع هرکاری توی مغازتون اول باید ببینید موقعیت مکانی مغازه کجاست...بعد تصمیم بگیرید چه کاسبیی راه بندازید...
مثلا برای عرق و تریشیجات وووو....ببینید اون محل اصلا نیاز داره به این مغازه....در اطراف شما مغازه مشابه هست یا نیست...

البته نمیدونم کدوم شهر هستید ولی به این نکته هم توجه کنید که ...شور و ترشی هم فصلی هست....
حرفتون کاملا درسته
بنده شیراز هستم و در ایام فصل گرما مردم عرقیات استفاده میکنن.

senaps
15-05-2012, 12:30
دوستان با ۱۲-۱۳ تومن پول میشه کاری راه انداخت؟!

راستی، میشه دوستان در خصوص چاپ کتاب یه راهنمایی بدن؟!
مثلا ترجمه ی کتاب های تخصصی حوزه ی برنامه نویسی در صورتی که من انجام بدم، اولا از کجا بدونم شخص دیگه ای در حال انجامش نیست، ثانیا چجوری باید با انتشاراتی ها حرف بزنم؟! اونایه مبلغی میگیرن که کتاب رو چاپ کنن و فروش عرضه اش به عهده ی خودمه یا اینکه تکست ها رو به یه مبلغی ازم میخرن و میره؟
بعد اگر کتاب فروش نکنه چی میشه؟ اگه کتاب خیلی فروش بکنه چی میشه؟!!!

بعد تو شهرای دیگه وضعیت کتاب های برنامه نویسی و اینا چجوریه؟! اخه من شخصا کتاب فارسی رو به کسی پیشنهاد نمیدم:13: با توجه به اینکه طرف فقط ترجمه کرده بدون اینکه فهمیده باشه چی رو داره ترجمه میکنه!!!

و اینکه ایا کاری هست که مثلا به عنوان یه راه زندگی کردن بهش نگاه کرد و مثلا بگی خوب من کتاب مینویسم و ترجمه میکنم و این شغلمه اینا؟؟؟؟:41:

Master89
15-05-2012, 21:32
کسی نیست جواب پست مارو بده ؟

unknown47
15-05-2012, 21:43
درود.
دوستان میخواستم بدونم آیا کار توی آژانس رو پیشنهاد میکنید کلا؟
راستش من توی این فکرم که یه ماشین تهیه کنم و برم توی تاکسی تلفنی. میخواستم بدونم اگه توی روز 5-6 ساعت کار کنی میتونی خرج خودتو و بنزین و این چیزا رو در بیاری یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.:11:

senaps
15-05-2012, 23:33
کسی نیست جواب پست مارو بده ؟

داداش بیل گیتس و استیو جابز رو هم بیاری پیش خودت، بازم کارت میخوابه!!!!
وقتی شرکت ثبت میکنی، باید یک نفر رو در نظر بگیری که پروژه برات بگیره....یه نفر رو داشته باشی که برنامه هات رو بفروشه!!!

اگر چنین ادم زرنگی گیر اوردی، یه نفری هم میتونی اندازه ۱۰ نفر کار کنی....نتونستی، هزینه ی اجاره و خورد و خوراک و رفت و امد و تجهیزاتی که مصرف شده در طول اون مدت اضافه میشه به قرض و قوله هات و هیچ درامدی هم کسب نمیکنی...

بازاریاب خیلی مهم تره از کارمندای متخصص شرکت!!

شرکت هایی هستن که اصولا از شیر مرغ تا جون ادمی زاد انجام میدن، ولی بهشون بدی بلد نیستن ویندوز عوض کنن...اینا پروژه میگیرن، میدن دست یکی دیگه چون بند پ دارن....به همین سادگی!!

m6ir
16-05-2012, 00:17
با تشکر از شما
ما 3 نفر تقریبا مدیر هستیم و غیر از من ، اون 2 تا دوستام جای دیگه شاغل هستن.
ما خوب چند نفر رو استخدام میکنیم برای برنامه نویسی و کلاس ها.
نمایندگی رباتیک نوجوانان رو هم دارم میگیرم.(کلاس روباتیک برای مدارس)
حالا به نظر شما ، کافینت یا شرکت نرم افزارِی ؟

شرکت نرم افزاری

Doctor.Freeman
16-05-2012, 06:14
با 7 میلیون چکار کنم ؟

رشته کامپیوتر ( شاخه نرم افزارم - ترم 4 کارشناسی )
دانشجو نیشابورم .

غیر از رشته هم بود عیب نداره

m6ir
16-05-2012, 11:48
با 7 میلیون چکار کنم ؟

رشته کامپیوتر ( شاخه نرم افزارم - ترم 4 کارشناسی )
دانشجو نیشابورم .

غیر از رشته هم بود عیب نداره

1-تعمیر کار سیار رایانه (تو شهر خودتون)
2-تدریس به روش های خلاقانه(خصوصی،عمومی)فقط باید جدید و خلاقانه آموزش بدی تا با بقیه یه کم متفاوت باشی مثل وب سایت مکتب کمال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3-مجله اینترنتی کامپیوتری(که صرفا آموزشی باشه نه خبری) که باز هم باید خلاقانه و متفاوت باشه با بقیه باشه مگر نه نمیتونی با این همه مجله تو اینتر نت رقابت کنی
اگر پیشنهاد هام خیلی قوی و 100% نیست به این خاطر هست که شما دانشجو هستید.
در ضمن این نکته رو هم در نظر بگیر برای پول کار نکن ، برای اعتباری که باید بدست بیاری باید کار کنی.

bolka
16-05-2012, 12:30
دوستان با ۱۲-۱۳ تومن پول میشه کاری راه انداخت؟!

راستی، میشه دوستان در خصوص چاپ کتاب یه راهنمایی بدن؟!
مثلا ترجمه ی کتاب های تخصصی حوزه ی برنامه نویسی در صورتی که من انجام بدم، اولا از کجا بدونم شخص دیگه ای در حال انجامش نیست، ثانیا چجوری باید با انتشاراتی ها حرف بزنم؟! اونایه مبلغی میگیرن که کتاب رو چاپ کنن و فروش عرضه اش به عهده ی خودمه یا اینکه تکست ها رو به یه مبلغی ازم میخرن و میره؟
بعد اگر کتاب فروش نکنه چی میشه؟ اگه کتاب خیلی فروش بکنه چی میشه؟!!!

بعد تو شهرای دیگه وضعیت کتاب های برنامه نویسی و اینا چجوریه؟! اخه من شخصا کتاب فارسی رو به کسی پیشنهاد نمیدم:13: با توجه به اینکه طرف فقط ترجمه کرده بدون اینکه فهمیده باشه چی رو داره ترجمه میکنه!!!

و اینکه ایا کاری هست که مثلا به عنوان یه راه زندگی کردن بهش نگاه کرد و مثلا بگی خوب من کتاب مینویسم و ترجمه میکنم و این شغلمه اینا؟؟؟؟:41:

خب دوستِ عزیز من چون یک تجربه نسبتآ خوب در زمینه کتاب دارم خدمتت باید عرض کنم که در کشورمون زیاد به کتاب اهمیت داده نمیشه البته اصلآ ناامید نشید دوستِ من. کتاب برنامه نویسی به خصوص اگر ترجمه روان باشه به شدت جذب میشه. البته اگر کار اولتون هست مسلمآ پخش رو به عهده خودتون میزارن و بدونید که پخش به عهده خودتون دقیقآ برابر با ضرر هست(تجربه دارم که عرض میکنم). بله باید با انتشاراتی ها صحبت کنید و اونا سه مدل قرارداد جلوتون میزارن که نصف نصف هزینه رو بدید یا همشو اونا بدن یا همشو شما بدی که مسلمآ اگر اونا بدن از هر لحاظ بهتر هست(که البته اینجا بحث میره تو فاز نظارت و اینا که خیلی طولانی میشه اگر خواستی بگید تا پ.خ بدم کامل). این رو هم بدونید دوستِ من کتاب نوشتن کار فوق العاده فرهنگی هست و علاوه بر بالابردن شخصیت اجتماعی شما باعث خیلی چیزای دیگه میشه.و البته در کشورهای خارج نویسندگی شغل محسوب میشه اما اینجا متاسفانه مصداق بارز جمله ی ((نه به درد نمیخوره هست)) نمیخوام نا امید بشید اما واقعیت هست. در یک صورت شما میتونین در زمینه کتاب موفق باشید اونم این هست که کتابتون تحولی در اون زمینه به وجود بیاره.(مثل ترجمه دکتر جبه دار که کتاب نظریه مدار رو ترجمه کردن که تمام دانشگاهها اونو الان درس میدن)
سوالی بود در خدمتم

unknown47
16-05-2012, 16:58
یعنی کسی در مورد کار توی تاکسی تلفنی اطلاعی نداره؟!؟!!؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

brad pitt
17-05-2012, 11:48
سلام

استادان عزیز به نظرتون با 10-12 میلیون چکاری میشه کرد که سود خالصش بالای ماهی 400 تومن باشه ؟
چون وام گرفتم

در زمینه غیر تخصصی :

1.زدن سوپر مارکت
2.خرید یک نیسان یا یک پراید یا دو تا پیکان بعد بدی دست راننده ای چیزی روش کار کنه روزی 20-25 تومنش بده
یا ... که شما میفرمایید

در زمینه تحصیلی خودم هم نمیدونم

رشتم اقتصاد بوده به کامپیوتر و حسابداری هم واردم

یا این پولو بذارم تو یه بانکی چیزی کوتاه مدت برم یجا کار بعد که پولم بیشتر شد اقدام کنم ؟

لطفا ما هم جای برادرتون راهنمایی کنید

ممنون

brad pitt
18-05-2012, 10:38
یکی ما رو راهنمایی نمیکنه ؟

Nocturne
22-05-2012, 05:21
زدن یه کافی شاپ تو یه جای نسبتا مناسب چقدر سرمایه میخواد؟
+
چقدر سود داره؟

poonel
22-05-2012, 06:31
هر موقع میام پست های اینجا رو میخونم بدجور ناراحت میشم.

این همه جوون بیکار با هزار تا آرزو و آینده نامعلوم!

کاشکی یه شرکت داشتم همتون رو استخدام میکردم.

خودمم بیکاری زیاد کشیدمه. فکر نمی کنم کسی مثل من درد بیکاری و بی پولی رو کشیده باشه.

9 سال دنبال کار می گشتم . طوری که بیکاریم زبانزد عام و خاص شده بود. تو اوج نا امیدی و افسردگی از جایی که فکر نمی کردم خدا دستم گرفت و نجاتم داد.

امیدتون رو از دست ندید و از تلاش دست بر ندارید. به خدا توکل کنید. اگه از ته دل از خدا بخواید و تو راه راست قدم بردارید مطمئن باشد خدا کمکتون میکنه.

امیدوارم مشکل همه دوستان عزیزم هر چه زودتر حل بشه.

bas ali
22-05-2012, 07:21
من هم مدت هاست که دنبال کار هستم . حدود 3 سال
انقدر برای این شرکت اون شرکت رزومه فرستادم که دیگه الان بیخیال جستجوی کار شدم چون از 30 جا یکی میگفت بیا اون هم با ماهی 250 :41:
الان هم شدم مرده متحرک ، کار که ندارم هیچ ، هیچکسی هم توی زندگیم نیست که باهاش درد و دل کنم و تک و تنها توی این دنیا روز رو شب میکنم و هیچ دلخوشی تو زندگیم نیست جز پدر و مادرم

Nocturne
22-05-2012, 09:29
زدن یه کافی شاپ تو یه جای نسبتا مناسب چقدر سرمایه میخواد؟
+
چقدر سود داره؟
؟.........

m6ir
22-05-2012, 18:35
من هم مدت هاست که دنبال کار هستم . حدود 3 سال
انقدر برای این شرکت اون شرکت رزومه فرستادم که دیگه الان بیخیال جستجوی کار شدم چون از 30 جا یکی میگفت بیا اون هم با ماهی 250 :41:
الان هم شدم مرده متحرک ، کار که ندارم هیچ ، هیچکسی هم توی زندگیم نیست که باهاش درد و دل کنم و تک و تنها توی این دنیا روز رو شب میکنم و هیچ دلخوشی تو زندگیم نیست جز پدر و مادرم
رفیق گلم نارحت نباش
نا امید نشو به قول یاس بد ترین شرایط ما آرزوی یکی نفر دیگست
من میگم دوره این که بخواهیم دنبال این باشیم که برای یه نفر دیگه کار کنیم و آخر هر ماه چندر قاز بزاره کف دستمون دیگه داره به سر میرسه(حقوق هاش خیلی کمه از نظر تورم و تحریم این نظر شخصی خودمه)
والا فکر میکنم نباید کاری که یه نفر دیگه داره انجام میده رو ما هم انجام بدیم(کپی کاری)چون ما مثل اونا تجربه و قدرت سابقه اونها رو در اول کار نداریم و اصلا نمیتونیم با اون ها رقابت کینم به خاطر همین ما در 3 شماره خورده میشیم نابود میشیم و تازه اگر خوش بین باشیم و بتونیم با اون ها رقابت کنیم اون ها همشون در اوضاع اصفناکی هستن یا رو حالت عادی هستن یا حالت سقوط مطمئنم رو حالت پیشرفت نیستن.(البته اینم نظر شخصی هست هیچکس کامل نیست ممکنه من هم اشتباه میکنم)
به نظرم شاید ما باید مناسب کشور یا شهر مون ایده کاری بدیم منظورم این هستت کار های جدید بوجود بیاریم(کار آفرینی) یه حرکت جدید کنیم تا حد اقل رقیب نداشتیه باشیم.

aria_electric_fars
23-05-2012, 08:17
سلام دوستان

من مي خواستم يك مركز تفريحي بزنم تو يك زمين 2000 متري كه ماساژ درماني تايلندي و پيست موتور سواري بزنم توش مي خواستم بدونم مجوز رو بايد از كجا تهيه كنم و از چه ارگاني و آيا مي دن يا اذيت مي كنن؟؟؟

با تشكر

m6ir
23-05-2012, 21:04
سلام دوستان

من مي خواستم يك مركز تفريحي بزنم تو يك زمين 2000 متري كه ماساژ درماني تايلندي و پيست موتور سواري بزنم توش مي خواستم بدونم مجوز رو بايد از كجا تهيه كنم و از چه ارگاني و آيا مي دن يا اذيت مي كنن؟؟؟

با تشكر
فکر کنم باید از تربیت بدنی منطقه یا شهر تون مجوز بگیری

aria_electric_fars
24-05-2012, 14:15
سلام

يعني فكر مي كنيد ماساژ درماني كه يعني يه نفر رو از تايلند بيارم براي اين كار مجوز مي دن؟؟؟!!!

با تشكر

Ezel
24-05-2012, 19:32
سالنهای سولاریم و ماساژ تا جایی که میدونم باید از پلیس اماکن محل سکونتتون مجوز و تاییدیه داشته باشید که البته به خاطر مسائلی که در گذشته اتفاق افتاده سخت این مجوز ها صادر میشن .

aria_electric_fars
24-05-2012, 19:47
سلام دوست عزيز

حالا شايد يكي بخواد صادقانه كار كنه و اشتغال زايي بشه ، نمي دن؟؟؟!!!

ببينيد بعضي مجوز ها رو راحت مي دن بعضي ها يه خرده دوندگي داره و بعضي هاشون چنان اذيت مي كنن كه اصلا مجوز نمي دن حالا به نظرتون اين مجوز ماساژ درماني و سونا و اين چيزا فقط مخصوص آقايان به نظرتون مجوز نمي دن يا سخت گيري هست يا راحت مي دن؟؟؟

مي شه مثلا يك مامور بازنشسته رو به عنوان نگهبان براي اونجا قرار داد كه هم بازرس باشه و هم يه خرده راحت تر مجوز بدن؟؟؟!!!

با تشكر

Ezel
24-05-2012, 20:15
ببینید موضوعی که روش دست گذاشتید اون هم با عنوان ماساژ تایلندی به خودی خود حساسیت برانگیزه ؛ البته این که فقط برای آقایون باشه تا حدودی از حساسیت قضیه کم میکنه ولی کماکان اصل موضوع سرجاش هست /

اگه بتونید با عنوان درمان و ماساژ درمانی پیش برید خوب طبیعتا بازخوردش کمتر از استفاده از عنوان ماساژ تایلندی هست ؛

این حرفه جزو مواردی هست که برای دادن مجوز بهش قاعدتا سخت گیری و بررسی ویژه ای صورت میگیره ؛

اگر میتونید و دسترسی دارید به پلیس اماکن محل سکونتتون و یا حداقل به پلیس امنیت اخلاقی ، از اونها استعلام کنید .

aria_electric_fars
24-05-2012, 23:58
سلام دوست عزيز

من نگفتم مي خوام با اسم ماساژ تايلندي برم جلو
من به اسم ماساژ درماني و آب درماني مي رم جلو و مي خوام از يه نفر تايلندي وارد تو ماساژ استفاده كنم

با تشكر

aria_electric_fars
25-05-2012, 09:56
سلام دوستان

مي خواستم در مورد نحوه برگزاري مزايده كتبي سوال كنم

1- من يك شركت ثبتي دارم و مي تونم برم دفتر روزنامه و همين طوري آگهي مزايد بزنم يا نه بايد برم مجوز بگيرم و اين چيزا؟؟؟

2- مي خوام ضمانت نامه به صورت واريزي به حساب شركت باشه حالا اگر كسي برنده نشد تا چقدر بعد از اون بايد مبلغ رو برگردونم؟؟؟ و روال اين كار چطوريه؟؟؟

مثلا 10 نفر شركت مي كنن تو مزايده و 10 نفر سپرده مي ريزن به حساب حالا يك نفر برنده مي شه و مي گيم تا 5 روز بعد بايد بياد تسويه كنه و اگر نكرد نفر دوم برنده مي شه كه اونم 5 روز فرصت مي ديم حالا من سوالم اينه كه بعد از اعلام نتايج سپرده نفر چندم تا 10 رو بايد پس بدم ؟؟!!!

با تشكر

a6543210
26-05-2012, 17:45
سلام دوستان سلام دوستان خسته نباشيد.دوستان يه مشورتي مي خواستم باهاتون بكنم ببينم مي شه عملي كرد يا نه؟موضوع از اين قراره كه روزا تا 2 مي رم خدمت مقدس سربازي! و بعد از ظهر هم بي كارم .راستشو بخواين دنبال يه كار نيمه وقت بودم تا از بيكاري بعد از ظهر درآم و خودم هم گفتم يه پول توجيبي هم واسمون در بياد كه متاسفانه هر جا مي ريم مي گن تمام وقت مي خوايمو و از اين حرفا.خودم يه ايده اي به نظرم اومد كه گفتم بشينم يه تعداد كارت و پوستر چاپ كنم و تو كوچه و خيابون! پخش كنم.خودم خدارو شكر تو زمينه كامپيوتر اطلاعاتم خوبه. مي گم يه چيزي تو زمينه اورژانس كامپيوتر(نمي دونم شنيدين يا نه؟!) راه بندازم و هر خونه يا جايي كه كامپيوترشون خراب شد بهم زنگ بزنن و برم تعمير و رفع ايراد (تو زمنيه هاي ديگه مثل برنامه نويسي و خدمات اينرتنتي و....تو زمينه كامپيوتر هرچي) سيستمشون رو انجام بدم.حالاسوالم اينه:1- به نظرتون اين ايده خوبه و به درد مي خوره يا نه؟با اينكه نمي خوام پروانه و مجوز داشته باشم.(آخه سازماني واسه اين كار پروانه اي هم نمي ده! بعدشم نمي خوام زياد خودمو بندازم تو خرج و بعد ريسك)2- به نظرتون كسي به من زنگ مي زنه كه برم خونشون مثلا رايانشونو درست كنم؟3- به نظرتون ممكنه خدا نكرده يه نفر بريم واسشون يه سيستم درست كنيم و بعد فردا يه تهمتي بهمون وصله كنه كه آقا اين عكس شخصيمو يا چيزي از خونم كش رفته! و از اين چرنديات(راستش خدارو شكر اصلا اهل اين كارا نيستم كه دستم كج باشه! فقط دارم برآورد مي كنم.)اگه اطلاعاتي ديگه هم دارين بگين ممنون مي شم دوستان.

اسطقس
26-05-2012, 22:04
سلام دوستان سلام دوستان خسته نباشيد.دوستان يه مشورتي مي خواستم باهاتون بكنم ببينم مي شه عملي كرد يا نه؟موضوع از اين قراره كه روزا تا 2 مي رم خدمت مقدس سربازي! و بعد از ظهر هم بي كارم .راستشو بخواين دنبال يه كار نيمه وقت بودم تا از بيكاري بعد از ظهر درآم و خودم هم گفتم يه پول توجيبي هم واسمون در بياد كه متاسفانه هر جا مي ريم مي گن تمام وقت مي خوايمو و از اين حرفا.
...................
و از اين چرنديات(راستش خدارو شكر اصلا اهل اين كارا نيستم كه دستم كج باشه! فقط دارم برآورد مي كنم.)اگه اطلاعاتي ديگه هم دارين بگين ممنون مي شم دوستان.

سلام
*فکر نکنم خدمتت اینقد راحت باشه که 2 بیای خونه. ضمنا باید ببینی چطوری میای خونه. سالم یا جنازه بعدم دنبال کار باشی
*این ایده خوبیه. فقط نه بعنوان کار نیمه وقت. حتی اگر آدم اینقد جسارت داشته باشه که کات پخش کنه و منتظر زنگ باشه میشه بعنوان کار دائم هم بهش نگاه کرد
*خیلی مهمه که تو کدوم شهر و محله هستی. اگر تهران باشی بحث رفت آمد خیلی مساله است. یا باید فقط تو محله خودتون کار کنی یا اینکه یه موتور تهیه کنی. بعدم که تو خونه ملت میرسی بحث امنیت موتور هم هستش
* بنظر من کار نیمه وقت پیدا میشه ولی این کارم خوبه
* بحث تو خونه مردم رفتن بنظر من خیلی جالبه . با فرهنگ ها و اخلاقیات متفاوت آشنا میشی. ضمنا میفهمی چقد مردم تو کامپیوتر بیسوادن. البته خب خیلی ها هم علاقه ای ندارن یه پسر جوون رو تو خونشون راه بدن
* من خودم تو خدمت یه جورائی همین مسئولیت رو داشتم و تو خونه های سازمانی خدمت میکردم. من خودم هیچوقت هیچ فلش مموری ای با خودم نمیبردم و اگر کسی برنامه ای میخاست حتما سی دی براش میزدم. زمانی هم که پشت سیستم میشستم میگفتم باید یک نفر پیشم باشه و اگر بفرض لحظه ای کسی از اتقا خارج میشد میگفتم منم از پشت سیستم بلند میشم. این کارها رو میکردم چون از عواقب امنیتی !! و ناموسی !!! قضیه میترسیدم. البته اکثر افراد کاملا خوشبین بودن و در برابر این برخورد من خیلی تعجب میکردن
*اگر شما اینقد تو کامپیوتر بلدی ( حتی برنامه نویسی ) فکر کنم بتونی کارهای بهتری پیادا کنی. مثلا برنامه نویسی که یه مساله ایه که تو خونه خودتونم میتونی انجام بدی و بحث ساعت حضور نداره
* قبل از اینکه تصمیم بگیری حتما یه فکری برای تعرفه هات بکن . برای کار بیرون شما انتظار داری مثلا ساعت 2 تا 3 هزار تومن بگیری. برای این کارت ظرت چقدره؟

senaps
26-05-2012, 22:14
سلام دوستان سلام دوستان خسته نباشيد.دوستان يه مشورتي مي خواستم باهاتون بكنم ببينم مي شه عملي كرد يا نه؟موضوع از اين قراره كه روزا تا 2 مي رم خدمت مقدس سربازي! و بعد از ظهر هم بي كارم .راستشو بخواين دنبال يه كار نيمه وقت بودم تا از بيكاري بعد از ظهر درآم و خودم هم گفتم يه پول توجيبي هم واسمون در بياد كه متاسفانه هر جا مي ريم مي گن تمام وقت مي خوايمو و از اين حرفا.خودم يه ايده اي به نظرم اومد كه گفتم بشينم يه تعداد كارت و پوستر چاپ كنم و تو كوچه و خيابون! پخش كنم.خودم خدارو شكر تو زمينه كامپيوتر اطلاعاتم خوبه. مي گم يه چيزي تو زمينه اورژانس كامپيوتر(نمي دونم شنيدين يا نه؟!) راه بندازم و هر خونه يا جايي كه كامپيوترشون خراب شد بهم زنگ بزنن و برم تعمير و رفع ايراد (تو زمنيه هاي ديگه مثل برنامه نويسي و خدمات اينرتنتي و....تو زمينه كامپيوتر هرچي) سيستمشون رو انجام بدم.حالاسوالم اينه:1- به نظرتون اين ايده خوبه و به درد مي خوره يا نه؟با اينكه نمي خوام پروانه و مجوز داشته باشم.(آخه سازماني واسه اين كار پروانه اي هم نمي ده! بعدشم نمي خوام زياد خودمو بندازم تو خرج و بعد ريسك)2- به نظرتون كسي به من زنگ مي زنه كه برم خونشون مثلا رايانشونو درست كنم؟3- به نظرتون ممكنه خدا نكرده يه نفر بريم واسشون يه سيستم درست كنيم و بعد فردا يه تهمتي بهمون وصله كنه كه آقا اين عكس شخصيمو يا چيزي از خونم كش رفته! و از اين چرنديات(راستش خدارو شكر اصلا اهل اين كارا نيستم كه دستم كج باشه! فقط دارم برآورد مي كنم.)اگه اطلاعاتي ديگه هم دارين بگين ممنون مي شم دوستان.

عزیزم، برو این دانشگاه های علمی کاربردی و سما و باختر سطح شهر...(حتی پیام نور!!) برگه ها رو چاپ کن که انواع و اقسام پروژه دانشجویی نصف قیمت....
الان یه پروژه ی زپرتی مثلا برنامه ی رستوران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! با قابلیت های منحصر به فرد اضافه کردن غذا و مشتری! و نهایتا در سه فرم به قیمت ۳۰ تومن فروش میره!! کل وقتی که کار میبره، دو سه ساعته!! یه بار یه کلاس اولیه مینویسی، هزار بار ازش استفاده میکنی....تحقیقات بکس رشته‌ی IT هم هستش که میتونی انجام بدی....اموزش خصوصی به ملت و این جور کارا.... هم کلاس کاری بالاتری داری!(برا دانشجوها پروژه مینویسی...) هم پول خوبی بهت میدن( خدایی دانشجو جماعت گناه داره! سر قیمت باید باهاش راه بیای...)..... هم چیزای بیشتری یاد میگیری..... هم یه سابقه‌ی کاری میشه برات و... تازه کلی هم تفریح میکنی!! چون گاهی باید برای یه گروه پروژه بنویسی و توضیح بدی که چی به چیه که اسب خندس خودش این برنامه ها!!
من هیچوقت این کارو برا پول نکردم، ولی دانشگاه خودمون و دانشگاه های همسایه، اکثرا پروژه های من رو تحویل استادشون میدن! یا برا دوستان و همکلاسی ها و دوستان همکلاسی ها کلاس خصوصی میذارم رایگان باهاشون درس های سخت مثه مدار منطقی و برنامه نویسی و ساختمان و اینا رو کار میکنم.....مخصوصا که الان فصل پروژه تحویل دادنه..

m6ir
26-05-2012, 22:16
سلام رفیق گل
من با چیزی که گفتی موافقم :12:
ولی من یه چیزی میگم حلا خودت میدونی بستگی به شرایط خودت داره
من میگم تو خدمت با هر سختی بی پولی باشه میگذره بخاطره همین میگم پول کمتر مهمه
من میگم تو این بعد از ظهر ها برای بدست آوردن یه (اعتبار کاری) یا تجربه فنی یا یاد گیری یه مهارت استفاده کنی جونه کلامم میگه برای یادگیری کار کن نه پول به نظر من این ارزشش بیشتر از پول هست.
در هر صورت من فقط خواستم یه نکته ای رو اشاره کنم تصمیم با شما هست :20:

G.R.E.E.N
28-05-2012, 14:44
سلام
راه انداختن یه مغازه واسه تعمیرات موبایل چقدر هزینه داره؟

Nocturne
29-05-2012, 08:10
سلام دوستان سلام دوستان خسته نباشيد.دوستان يه مشورتي مي خواستم باهاتون بكنم ببينم مي شه عملي كرد يا نه؟موضوع از اين قراره كه روزا تا 2 مي رم خدمت مقدس سربازي! و بعد از ظهر هم بي كارم .راستشو بخواين دنبال يه كار نيمه وقت بودم تا از بيكاري بعد از ظهر درآم و خودم هم گفتم يه پول توجيبي هم واسمون در بياد كه متاسفانه هر جا مي ريم مي گن تمام وقت مي خوايمبنظر من ضمن تایید پست m6ir دنبال چندرغاز پولی که از اون کار قراره بگیری نباش. به فکر یادگیری باش. میتونی بری آموزشگاه خوب پیدا کنی ثبت نام کنی یه مهارتی که علاقه داری تخصصی تو این دوسال یاد بگیری . برای آینده هم میتونه با مهارت و مدرکش یه کاری گیر بیاد...

Nocturne
29-05-2012, 08:10
داشتن کافی شاپ تو یه جای نسبتا مناسب چقدر هزینه داره ؟

brad pitt
29-05-2012, 13:33
سلام

من میخاستم ساعت 9-1 شب برم رو تاکسی تلفنی
چون به پولی نیاز دارم باید جورش کنم

این ساعت تایم خوبی هست یا دیرتر برم ؟
ماشین هم 206 و بنزینیه

چه پیشنهادی میدید ؟
میشه در 4 ساعت 20 تومن خالص کاسب شد ؟
چقدر بنزینو تاکسی تلفنیه میده ؟
ممنون

Master89
04-06-2012, 22:44
من حدود 50 میلیون پول نقد دارم و میخوام برنم تو یه شغلی که ماهانه حد اقل 10 میلیون برام سود خالص داشته باشه.
نظر خودم فروشگاه پوشاک زنانه هست. در ابعاد بزرگ !
اگر شما نظر دیگری دارید ممنون میشم. در غیر این صورت میخوام بدونم یک فروشگاه پوشاک بزرگ چه دردسر ها مشکلاتی داره..

اسطقس
05-06-2012, 05:20
من حدود 50 میلیون پول نقد دارم و میخوام برنم تو یه شغلی که ماهانه حد اقل 10 میلیون برام سود خالص داشته باشه.
نظر خودم فروشگاه پوشاک زنانه هست. در ابعاد بزرگ !
اگر شما نظر دیگری دارید ممنون میشم. در غیر این صورت میخوام بدونم یک فروشگاه پوشاک بزرگ چه دردسر ها مشکلاتی داره..

دوست عزیز واقعا شما فکر میکنید ماهانه میتونید 20 درصد کل سرمایتون سود خالص داشته باشید؟!!! اونم در شروع کار؟!!!
حتی دزدی هم اینقد سود نداره!!!
البته من نمیدونم شما ساکن کجا هستید ولی اگر در تهران تشریف داشته باشید تمامی 50 میلیونتون را باید خرج کرایه مغازه و تعمیرات و گرفتن مجوز های لازم کنید و اصولا هیچ سرمایه ای برایتان نخواهد ماند که بخواهید ماهی 10 میلیون سود خالص داشته باشید!!!!!
خوبه که قبل از پست دادن کمی فکر کنید تا باعث نشید دیگران گمان کنند که در رویاهایتان زندگی میکنید

ملا نصرالدین
05-06-2012, 09:21
الان یه مغازه 20 متری توی یه پاساژ توی کوچه پس کوچه های ازادی 13 تومان رهن هست.توی دور فلکه دوم صادقیه یه مغازه 20 متری قیمت 2 سال پیشش یادمه 70 تومان ماهی 2 تومان اجاره بود.حالا با 50 میلیون کجا میخواهید یه مغازه بزرگ بزنید؟؟؟

Nocturne
05-06-2012, 13:37
بنظر شما 50 میلیونش رو چی کار کنه؟ من فکر میکنم بتونه یه مغازه 16 متری بگیره و کاروباری راه بندازه (لباس نه حالا). نمیتونه؟

mkmosaarg
05-06-2012, 13:47
هیچ کاری نیس که از همون ماه اول یا سال اول با این سرمایه !10 میلیون سود داشته باشه!

atlas-m
05-06-2012, 18:01
سلام.
می خواهم یه دفتر خدمات اینترنت (کافی نت) بزنم. از دوستانی که در این باره تجربه ای دارند خواهشمندم که تجربیات خودشون رو در اختیار ما هم بزارند.

ممنون از شما.

6 تا کامپیوتر + یه کامپیوتر مرکزی + میز اداری + میزهای مخصوص کاربران 6تا + دستگاه پرینتر، فکس، کپی + و یه سری خورده اساس!!!
به نظر شما چقدر سرمایه می خواهد؟
من ساکن شهر همدانم. کسی در همدان مکان مناسبی برای کافی نت سراغ داره؟

اسطقس
05-06-2012, 18:58
سلام.
می خواهم یه دفتر خدمات اینترنت (کافی نت) بزنم. از دوستانی که در این باره تجربه ای دارند خواهشمندم که تجربیات خودشون رو در اختیار ما هم بزارند.

ممنون از شما.

6 تا کامپیوتر + یه کامپیوتر مرکزی + میز اداری + میزهای مخصوص کاربران 6تا + دستگاه پرینتر، فکس، کپی + و یه سری خورده اساس!!!
به نظر شما چقدر سرمایه می خواهد؟
من ساکن شهر همدانم. کسی در همدان مکان مناسبی برای کافی نت سراغ داره؟

اینکه شما دفتر خدمات الکترونیک را با کافی نت یکی میکنید یه مقدار کارو سخت میکنه. یعنی ادم نمیدونه براساس کدوم حرف بزنه. بهرحال اگر فرض کنیم شما میخواهید یک کافی نت مجهز ایجاد کنید طبیعتا هزینه تهیه لوازم، اخذ مجوزها، کرایه مکان مناسب که سر سال مجبور به اسباب کشی نباشید، هزینه شبکه کردن سیستم ها و ... را دارید. کافی نت یکی از شغل های محبوب سالیا اخیر بوده که هم کار تمیزیه و هم اینکه راحته و میشه براحتی از نا آگاهی مردم در مورد ابتدائیات کامپیوتر استفاده کرد. سال گذشته خودم شاهد بودم که در یک کافی نت حوالی سید خندان یک دختر خانمی برای تعویض ویندوز لب تابش 30 هزار تومن پول داد!!!
بهرحال بنظر من سخت ترین کار شروعشه که باید مجوز های لازم رو بگیری و فکرم نکن که ساده است و حتی بعد از باز کردن مغازه ات هم خیلی نظارت شدیده. تهران که اینطوریه و حتی از بازرسی خود وزارت اطلاعات هم برای کنترل کافی نت های بزرگ نیرو میفرستن و همه کافی نت ها تحت نظر پلیس اماکن هستن.
الان ظاهرا نصب دوربین مدا ر بسته هم در کافی نت های معتبر اجباری شده. تا اگر از اون کافی نت تخلفی صورت گرفت بتونن تشخیص بدن کی بوده
بعضی ها هم میگن بعد از ملی شدن اینترنت کار کافی نت ها یمخوابه که منب ه این مساله شخصا اعتقادی ندارم
بهرحال این چیزی بود که به ذهن من میرسید
امیدوارم شما نخواهید ماهی 10 میلیون سود خالص کسب کنید

atlas-m
05-06-2012, 21:50
اینکه شما دفتر خدمات الکترونیک را با کافی نت یکی میکنید یه مقدار کارو سخت میکنه.
عزیزمن شما درست نخوندی :
دفتر خدمات اینترنت نه خدمات الکترونیک

شما اگه یه سری به سایت پلیس فتا بزنی میبینی که کافی نت را با نام "دفتر خدمات اینترنت" ثبت کردند. در هر صورت بابت اطلاعات مفیدتون ممنون.

ملا نصرالدین
05-06-2012, 21:54
بنظر شما 50 میلیونش رو چی کار کنه؟ من فکر میکنم بتونه یه مغازه 16 متری بگیره و کاروباری راه بندازه (لباس نه حالا). نمیتونه؟

به نظر من کسی که تازه میخواد مغازه بزنه و هیچ تجربه ای نداره بهتره اول بره 1 سال فروشندگی کنه.مغازه فقط اینکه پشت دخل وایسی و پول بگیری نیست.اول از همه جای مغازه مهمه.بعد جنسی که توش میریزی.متاسفانه خیلی از کاسبی هایی که نمیگیره به دلیل اینه که اقایان از سلیقه خانم ها خبر ندارند.یا جنسی میارند که به اون محله نمیخوره.مثلا جنس گرون میریزند توی پایین شهر.یا اصلا فروشندگی بلد نیستند.طرف میره مغازه میگه مثلا فلان جنس رو دارید میگه نه.بابا یه سلامی .یه بفرمایید .بعد هم بگه نه ولی مثلا فلان جنس مشابه رو دارم هم کیفیت خوب هم قیمت مناسب .و...
تازه از همه اینها که بگذریم ویترین تمیز کردن و طی کشیدن و ... هم هست.
به نظر من عجله نکن.1 سال یا حداقل 6 ماه برو دم یه مغازه .از نزدیک جنس ها رو ببین.با خانم ها چک و چونه زدن کار سختیه.این کارو یاد بگیر.بعد برو یه مغازه کوچیک رهن کن.تا کم کم بیوفتی توی دور

اسطقس
06-06-2012, 02:52
عزیزمن شما درست نخوندی :
دفتر خدمات اینترنت نه خدمات الکترونیک

شما اگه یه سری به سایت پلیس فتا بزنی میبینی که کافی نت را با نام "دفتر خدمات اینترنت" ثبت کردند. در هر صورت بابت اطلاعات مفیدتون ممنون.

سلام دوست عزیز
حق با شماست و اشتباه از نگارش بنده بود ولی خب جواب من کاملا براساس "دفتر خدمات اینترنت" بود نه الکترونیک که اصولا ربطی نداره.
ممکنه که در اون سایت اینطوری نوشته باشه ولی شما باید مشخص کنی که واقعا اونچه تو ذهنته کدومه. من کافی نت دیدم با 3 تا کامپیوتر که مطمئنم هیچ نظارتی هم روش نیست و مجوزی نداره. کافی نتی هم هست در حد تیم ملی!!!
دفتر خدمات اینترنت هم یک اسم فارسی شده است که با کج سلیقگی زیاد همراهه. باید ببینیم برای ISP چه نامی انتخاب کردن. ضمنا بین "دفتر خدامت اینترنت" با "دفتر خدمات اینترنتی" تفاوت از زمین تا اسمان است.
بهرحال جواب همونه. اولین کار مجوزه که خیلی هم سخته

atlas-m
06-06-2012, 09:43
سلام دوست عزیز
حق با شماست و اشتباه از نگارش بنده بود ولی خب جواب من کاملا براساس "دفتر خدمات اینترنت" بود نه الکترونیک که اصولا ربطی نداره.
ممکنه که در اون سایت اینطوری نوشته باشه ولی شما باید مشخص کنی که واقعا اونچه تو ذهنته کدومه. من کافی نت دیدم با 3 تا کامپیوتر که مطمئنم هیچ نظارتی هم روش نیست و مجوزی نداره. کافی نتی هم هست در حد تیم ملی!!!
دفتر خدمات اینترنت هم یک اسم فارسی شده است که با کج سلیقگی زیاد همراهه. باید ببینیم برای ISP چه نامی انتخاب کردن. ضمنا بین "دفتر خدامت اینترنت" با "دفتر خدمات اینترنتی" تفاوت از زمین تا اسمان است.
بهرحال جواب همونه. اولین کار مجوزه که خیلی هم سخته
سلام.
اتفاقاً یکی از دوستان من یه دفتر خدمات کامپیوتری داره. اون بهم گفت بهترین کار اینکه اول کافی نت رو راه بندازی بعدش از اماکن میان گیر میدن و یه مهلتی بهم میدن، توی اون مهلت میری از اتحادیه صنفی رایانه مجوزه فعالیت میگیری. ضمنا این مهلت قابل تمدیده و تا سه مرتبه اخطار میدن.
ولی مجوز گرفتن خیلی داستان داره. باید 30 سال سن داشته باشی و متاهل باشی! و لیسانس مرتبط داشته باشی. من فقط لیسانش مرتبطشو دارم! (لیسانس کامپیوتر). مسئول اتحادیه بهم گفت باباتو میاری به عنوان مسئول کافی نت، خودتم میشی مشاور کافی نت!!! به راحتی میتونی با 300 هزار تومن مجور بگیری!

fem!n!st
07-06-2012, 18:15
سلام دوستان
من ساکن منطقه 18 تهران هستم
یع مغازه 9 متری داخل پاساژ دارم که به اسم مادرمه

میخوام توش کافی نت راه بندازم
اطلاعاتم در زمینه اینترنت و کام÷یوتر و نرم افزار هم خوبه

به نظرتون باید از کجا و چجوری شروع کنم
از مجوز و خرید کام÷یوتر و adsl و همه چیزش بهم بگید
کارت معافیت هم دارم
و کلا همه مشکلات و دردسرها و ... رو بگید

دست شما درد نکنه

اسطقس
08-06-2012, 15:48
من یه لپتاپ میخوام که باهش بتونم آهنگ و فیلم و عکس رو به بهترین شکل ببینم
و اینکه سری بازیای فوتبال PES2012 به بعد رو روی HIGH اجرا کنم
بودجه هم آخرش 1میلیون و 200هزار تومان دارم،
لطفا بهترین گزینه رو معرفی کنید.ممنون:11:

سلام عزیزان

سلام دوستان
من ساکن منطقه 18 تهران هستم
یع مغازه 9 متری داخل پاساژ دارم که به اسم مادرمه

میخوام توش کافی نت راه بندازم
اطلاعاتم در زمینه اینترنت و کام÷یوتر و نرم افزار هم خوبه

به نظرتون باید از کجا و چجوری شروع کنم
از مجوز و خرید کام÷یوتر و adsl و همه چیزش بهم بگید
کارت معافیت هم دارم
و کلا همه مشکلات و دردسرها و ... رو بگید

دست شما درد نکنه

1. سلام
2. عدد منطقه ما یه دونه با شما فرق داره
3. خوشحالم که 4 سال بیشتر از من فرصت داری ( کوچکتری)
4. خوشحالم که عمرت را کمتر از من تو خدمت هدر دادی
5. متاسفام که بانک جور نشد
6. لب تاب مبارکه
7. چرا نمیخواهید ادامه تحصیل بدید؟ دیپلم که دیگه نشد مدرک! اگر بخواهی من حاضرم "رایگان" کمکت کنم ته ادامه تحصیل بدی. من این پیشنهاد رو به همه و همیشه دادم. حاضر به کمک رایگان تمامی دیپلمه ها برای رفتن به دانشگاه هستم
8. در مورد کافی نت 10ها پست تو همین تاپیک وجود داره. یه نگاهی بندازی همه ریزه کاری ها و نظرات دوستان رومتوجه میشی
9. بنظر من اول برو تو یه کافی نت کار کن و بعد که شرایط کار رو دیدی و خبره شدی خودت برو تو این کار
10. خیلی خوبه که از خودت مغازه داری ولی بنظرت کوچیک نیست؟ بنظر من کوچیکه!
11. جای مناسب برای تاسیس یه کسب و کار خیییییییییییییییلی مهمه. دقت کن
12. با توجه به کمی جات هزینه ایجاد و تهیه وسایلت کمه ولی خب بحث مجوز سر جاشه. شاید بهتر باشه اصلا دنبال مجوزش نباشی چون خیلی مغازه کوچیکه و ارزشش رو نداره ( خودشون میان دنبالت ! )
13. روحیات شخصیت هم خیلی مهمه. من که نمیشناسم شما را برای همین نمیتونم بگم چقد با روحیاتتون میخوره
14. من که بیکارم و ناموفقم امیدوارم شما شاغل و موفق باشید

savej
09-06-2012, 02:10
دوستان سلام
طی یک ماه آینده تصمیم به راه اندازی یک کافی نت دارم
شما چه تجربیاتی دارین که میتونه به من کمک کنه؟
ممنون

اسطقس
09-06-2012, 21:23
دوستان سلام
طی یک ماه آینده تصمیم به راه اندازی یک کافی نت دارم
شما چه تجربیاتی دارین که میتونه به من کمک کنه؟
ممنون

پست های گذشته خصوصا پست قبلی را مشاهده بفرمائید

fem!n!st
11-06-2012, 15:00
1. سلام
2. عدد منطقه ما یه دونه با شما فرق داره
3. خوشحالم که 4 سال بیشتر از من فرصت داری ( کوچکتری)
4. خوشحالم که عمرت را کمتر از من تو خدمت هدر دادی
5. متاسفام که بانک جور نشد
6. لب تاب مبارکه
7. چرا نمیخواهید ادامه تحصیل بدید؟ دیپلم که دیگه نشد مدرک! اگر بخواهی من حاضرم "رایگان" کمکت کنم ته ادامه تحصیل بدی. من این پیشنهاد رو به همه و همیشه دادم. حاضر به کمک رایگان تمامی دیپلمه ها برای رفتن به دانشگاه هستم
8. در مورد کافی نت 10ها پست تو همین تاپیک وجود داره. یه نگاهی بندازی همه ریزه کاری ها و نظرات دوستان رومتوجه میشی
9. بنظر من اول برو تو یه کافی نت کار کن و بعد که شرایط کار رو دیدی و خبره شدی خودت برو تو این کار
10. خیلی خوبه که از خودت مغازه داری ولی بنظرت کوچیک نیست؟ بنظر من کوچیکه!
11. جای مناسب برای تاسیس یه کسب و کار خیییییییییییییییلی مهمه. دقت کن
12. با توجه به کمی جات هزینه ایجاد و تهیه وسایلت کمه ولی خب بحث مجوز سر جاشه. شاید بهتر باشه اصلا دنبال مجوزش نباشی چون خیلی مغازه کوچیکه و ارزشش رو نداره ( خودشون میان دنبالت ! )
13. روحیات شخصیت هم خیلی مهمه. من که نمیشناسم شما را برای همین نمیتونم بگم چقد با روحیاتتون میخوره
14. من که بیکارم و ناموفقم امیدوارم شما شاغل و موفق باشید
6.نگرفتم پشیمون شدم!
7.دانشگاه دیگه نمیرم حسش نیست و ...
8.به خدا من کارگرم وقت نمیکنم بیام صفحات رو ببینم اگه میشه همیجا بگید من هفته ای یک بار میتونم بیام
9. پیشنهاد خوبیه
10. کوچیکه ولی دیگه چیکار کنم؟؟
12.اگه میشه کامل درباره مجوز بهم بگو هزینه و قیافه و ریش و همه رو بگو دستت درد نکنه
14. ایشالا همه جوونا یه کاری پیدا کنن به زندگیشون سروسامون بدن

دوستان بازم راهنمایی کنید به خدا نیازمندم جایی دوری نمیره اگه چیزی بدونید و بگید:40:

amin 5800
12-06-2012, 16:58
با 10 میلیون میشه چه کاری راه انداخت که سود خوبی داشته باشه سبک هم باشه؟

Переклад не
13-06-2012, 17:23
دوستان من یه زمین 4000 متری خریدم به قیمت 25 تمن .شکل مستطیلی و کاملا صاف که فعلا توش گندم کاشته شده . نزدیک جادس و واسه خودش جاده خاکی هست. همچنین چسبیده به شهرستان هست و تا یه سال دیگه برق و گازش هم میاد .امکانات آبیاری هم خودش داره. الان به نظرتون یه دو سال دیگه چند میشه فروختش؟

m6ir
13-06-2012, 21:17
دوستان من یه زمین 4000 متری خریدم به قیمت 25 تمن .شکل مستطیلی و کاملا صاف که فعلا توش گندم کاشته شده . نزدیک جادس و واسه خودش جاده خاکی هست. همچنین چسبیده به شهرستان هست و تا یه سال دیگه برق و گازش هم میاد .امکانات آبیاری هم خودش داره. الان به نظرتون یه دو سال دیگه چند میشه فروختش؟
کجا هست؟
اگه همینجوری ولش کنی به امان خدا دو سال دیگه میشه 35 یا 43 مطمئن نیستم
ولی اگر آبادش کنی هم میتونی سالی 15 یا شاید 20 میلیون ازش در بیاری هم اینکه بعد از 2 سال ارزشش بیشتر از 30،40 میلیون میشه.
برای آباد کردنش یعمنی منظورم اینکه اگه بخوای بازدهی زمین رو بالا ببری جهاد کشاورزی حمایت میکنه روی سند زمینت هم وام میده هم تجهیزات مورد نیاز رو میده

Переклад не
14-06-2012, 00:02
کجا هست؟
ولی اگر آبادش کنی هم میتونی سالی 15 یا شاید 20 میلیون ازش در بیاری هم اینکه بعد از 2 سال ارزشش بیشتر از 30،40 میلیون میشه.
برای آباد کردنش یعمنی منظورم اینکه اگه بخوای بازدهی زمین رو بالا ببری جهاد کشاورزی حمایت میکنه روی سند زمینت هم وام میده هم تجهیزات مورد نیاز رو میده

شهرستان ایلخچی در چند کیلومتری تبریز
مثلا تو یه همچین جایی چیکارا میشه کرد؟

Переклад не
14-06-2012, 18:15
متشکرم.طرفدار سروپابیقرص حرفای بی تشریفاتم :46:
پس بذار کاملا کل قضیه رو بگم با تمام مخلفاتش.
یه زمین 4000 هزار متری (یه بچه هم ببینتش انتظارش نمیره که محل احداث گاوداری و مرغداریه و یا استخر پرورش ماهی.فقط خیلی باشه میشه باغ میوه ش کرد اونم واسه 10 سال آینده).این از این
موقعیت مناسبی داره از لحاظ غنی بودن خاکش و صاف و مسطح و یکنواخت بودن زمینش که به شکل مستطیله و چون شهرستانی که این بهش چسبیده کارش کلا تو کار سیر و پیازه و آب و هواش و خاکش خوراک اینجورچیزاس.
از جاده ی اصلی که یه 200 متر فاصله داره براش جاده خاکی زدن چون همجوار با بیشمار زمین های کشاورزی و باغ های دیگه ایه . براش آب آبیاری و اینچیزام محیاست و فعلا با این روش صاحب قبلیش آبیاریش میکنه(زمین ارث پدریشونه میخوان بفروشنش و تقسیم کنن و چون یکی از رفقاس کلا در جریانش هستم)
یه 100 متر اونورترشم جایگاه گازه چی چیه دارن راش میندازن
واسه برق کل اون مزارع که این زمین هم جزوشونه تیر برق کاشتن و چند ماهه دیگه برقشم میاد.
من براش 25 تمن مایه گذاشتم و این پول شاید یک صدمیلیونوم هم برام نباشه (یعنی اگه سود و ضرر و اینچیزام باشه به چشمم نمیاد)
حالا خواستم یه مشاوره ای بکنم .به هر حال یه زمینی خریداری شده و روش حساب باز کردم و تو کشورمونم که زمین قیمت افزایشی داره مخصوصا اگه اطرافش در حال آباد شدن باشن.
ماکسیمم سودی که میشه از این زمین کسب کرد از چه راهشه و چقدر؟ آیا بعد از مدتی قیمتش بالاتر خواهد رفت ؟(با این اوصاف)

در کل بازم ممنونم

Ezel
15-06-2012, 11:07
سلام
ابتدا یه انتقاد از مدیران و ناظران این تاپیک: اینجا اگر بفرض صد تا پست مفیدم بذاری کسینمیگه دمت گرم ولی کافیه یه جا یه خط حرفت تند یا حتی انتقاد آمیز باشه تا سریع پاکش کنن و اخطار و ... انگیزه آدم برای پست دادن کم میشه و برای همین هم هست که بیشتر تاپیک ها پر شده از سوال و کمتر کسی جواب میده. مطمئنم هیچکس answering mechine نیست که. قطعا وقتی من یه پستی میذارم حاوی احساسات و عقاید و نظراتمه. پس اتو هر فرومی هر مدیری باید بدونه که اگر پست های خوب را میخواد باید بتونه پست های حاشیه دار را هم پذیرا باشه نه اینکه باهاشون برخورد سلبی و قهری کنه.
خود من بشخصه معتقدم بلای هر فرومی پست های اسپم است که باعث میشه خوندن تاپیک برای دیگران بی فایده باشه.
الان جوابی که ایشون دادن بنظر من اسپم هست و اینگونه جواب هاست که باید پاک بشه نه جوابی مثه اینی که بنده دارم مینویسم. لطفا این جواب منو هر طوری دوست دارید بازنویسی یا یرایش کنید و بنام خودتون یا من یا هرکس دیگه ای منتشر کنید تا حداقل کمی در مورد جواب پست دادن ایشون راهنمائی شن.

....

سلام /

یکی از عوامل بی نظمی در انجمن منحرف کردن تاپیکها از موضوع اصلی خودش هست ( نظیر موارد اخیر این تاپیک ) ؛ بنابراین این 3-4 پست اخیر در اسرع وقت تماما حذف خواهند شد .

هدف اصلی این انجمن گسترش دانش و همفکری هست و اگر کسی برای "دمت گرم" شنیدن اینجا فعالیت میکنه از نظر من فقط داره وقتش رو از دست میده چون هدفش جنبه های دیگه ای غیر از به اشتراک گذاشتن معلومات هست .

اینکه امضای یک نفر از دید شما غیر اخلاقیه هیچگونه ارتباطی به این تاپیک نداره ؛ این موارد باید با مدیران ارشد انجمن در میون گذاشته بشه .

تمسخر ، تحقیر و کوچک شمردن دیگران و افکار و ایده هاشون ( هرچند عمقی یا سطحی ) در کل انجمن کوچکترین جایی نداره ، و البته نقد افکار متفاوته با به سخره گرفتن .

حرف تند و ... هم برای کوچه و خیابان هست نه این محیط ، بحث حاشیه ای هم یعنی بیهوده نویسی و بالطبع بدون اغماض حذف میشه ، انتقادی هم باشه باید از انجمن انتقادات/پیشنهادات و یا با مدیران و ادمینهای انجمن در میون گذاشته بشه .

نکات بالا صرفا برای روشن شدن موضع تاپیک و موضع انجمن متفرقه بود ، هرگونه بحثی در این باره هست یا از طریق پیام خصوصی و پروفایل و یا از طریق انجمن انتقادات/پیشنهادات پیگیری بشه ، هرگونه نقل قول از این پست هم حذف میشه .

ممنون از توجه تمامی دوستان

اسطقس
16-06-2012, 04:37
کجا هست؟

با سلام
بنظر من همینطوره و شما تقریبا لب کلام را گفتید ولی بعنوان تکمله عرض کنم که:
اولا خیلی مهمه که زمین کجا باشه. 4 هزار متر زمین مثلا در الهیه تهران به اندازه بودجه یه سال کشور پولشه ولی همین زمین در مناطق دور افتاده و بد آب و هوای کشور....
ثانیا زمینی که به حال خودش رها میشه با زمینکه در اون زراعت یا هر نوع فعالیت دیگه ای انجام بشه خیلی تفاوت داره. بنظر من اگر زمین رو به حال خودش رها کنید بعد از 23 ماه دیگه قیمتی معادل 34 تا 42 میلیون تومن خواهد داشت که البته این یعنی ضرر و طبیعی هم هست که وقتی شما زمین زراعی را میخرید و اونو رها میکنید افت قیمت خواهد داشت و خب احیای زمینی با این وسعت کار بسیار سخت و هزینه بری است و قطعا بسیار بر مرغوبیت زمین خواهد کاست
ثالثا اگر زمین زراعی ای دارای سند مالکیت 6 دانگ باشه میشه از روش وام گرفت. البته تا اونجاکه من میدونم این وام رو بانک کشاورزی میده هر چند که ممکنه متولی کار جهاد کشاورزی باشه. البته پر واضحه که چنین کاری نیاز به طی مراحل پیچیده و طولانی اداری رو داره.
رابعا بعنوان پیشنهاد بنظر من اگر بتونید زمین رو تفیکیک کنید و برای هر قسمت سند ایجاد کنید و اونو به کشاورز های کم سرمایه بفروشید هم اجر مادی بردید هم معنوی

Переклад не
16-06-2012, 19:19
این هفته کارشناس میبرم زمینو ببینن .برای کارهای اداریش هر امکانی دارم به جز شیرینی. تا حالا با این مزخرفات کارامو راست و ریس نکردم و هرگز نخواهم کرد.

حال خودش رها کنید بعد از 23 ماه دیگه قیمتی معادل 34 تا 42 میلیون تومن خواهد داشت که البته این یعنی ضرر
راستی من متوجه این قسمت نشدم.چرا زمین که میشه تقریبا دو برابر قیمت.چرا ضرر میکنیم؟ از چه لحاظ؟ از این لحاظ که تو این 23 ماه کارهای زیادی هم میشد کرد اما نکردیم؟

Mirza arezoo
17-06-2012, 15:41
سلام دوستان
خیلی دوست دارم کار کنم اما چه کاری؟
رشته دانشگاهیم کامپیوتره ترم دومم هنوز چیز خاصی یاد نگرفتم
برنامه نویسی رو دوست دارم اما بیشتر از اون کارای فوتوشاپی رو.
کارایی که میکنم تقریبا مث آتلیه هاس یکم ضعیف تر .خوشم نمیآد برم آتلیه بزنم
نظرتون چیه طراحی کارت ویزیت یاد بگیرم بنظرتون درآمد داره هیچی راجبش نمیدونم
اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

samadsam
17-06-2012, 15:53
سلام دوستان، خسته نباشید

ببشید نزدیک به یک ماه پیش یه نمایندگی یه شرکت گرفتم الان میخوام واگذارش کنم ، باید چیکار کنم (نمایندگی رباتیک) خیلی براش زحمت کشیدم یعنی دنبالش دویدم نامه و مجوز هایی گرفتم که...ولی الان به دلیل برخی مشکلات نمیتونم.

الان به نظر شما به چه شکل بهتره بفروشمش؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس

logos
18-06-2012, 00:53
سلام دوستان

يكي از كارها كار در دفاتر فني هست همچنين طراح و فتوشاپ كار در مجلات يا چا خانه ها
به عنوان طراح كارت ويزيت شايد درامد چنداني نداشته باشيد
در كل چند روزي به همشهري سر بزنيد بهتر ميتونيد كار مرتبط پيدا كنيد

hadi200010
20-06-2012, 22:20
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم بتونم یه مشاوره ازتون بگیرم
حدود 40 میلیون تومن سرمایه دارم به علاوه یه مغازه ثابت با جای خوب نه عالی (مغازه واسه دائیمه و بازنشسته است و خرجشو از اجاره دادنش درمیاره حالا میخواد اجارش بده به من، منظور اینه که جام ثابته)
می خوام یه کلوپ گیم (شامل 10 تا کامپیوتر و 5 تا کنسول بازی) راه بندازم، به نظرتون کار خوبیه؟ اونایی که دستی تو بازار دارند فکر می کنند ماهی چند بشه در آورد (در حالت عادی)؟
بعضی از دوستام میگند حداقل یک میلیون تو ماه کاسبی؟ میشه همچین انتظاری داشت
می تونم یه چاپ خونه کوچیکم راه بندازم ولی مشکل اینه که تجربه ای تو چاپ ندارم ولی در عوض کار کلوپ گیم خوب بلدم، به نظرتون چه کار کنم؟
ساکن تهران هم هستم
ممنون

اسطقس
20-06-2012, 23:12
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم بتونم یه مشاوره ازتون بگیرم
حدود 40 میلیون تومن سرمایه دارم به علاوه یه مغازه ثابت با جای خوب نه عالی (مغازه واسه دائیمه و بازنشسته است و خرجشو از اجاره دادنش درمیاره حالا میخواد اجارش بده به من، منظور اینه که جام ثابته)
می خوام یه کلوپ گیم (شامل 10 تا کامپیوتر و 5 تا کنسول بازی) راه بندازم، به نظرتون کار خوبیه؟ اونایی که دستی تو بازار دارند فکر می کنند ماهی چند بشه در آورد (در حالت عادی)؟
بعضی از دوستام میگند حداقل یک میلیون تو ماه کاسبی؟ میشه همچین انتظاری داشت
می تونم یه چاپ خونه کوچیکم راه بندازم ولی مشکل اینه که تجربه ای تو چاپ ندارم ولی در عوض کار کلوپ گیم خوب بلدم، به نظرتون چه کار کنم؟
ساکن تهران هم هستم
ممنون

سلام هادی جان
*در مورد کافی نت و گیم نت مطالب زیادی تو همین تاپیک هست. بگردی پیدا میکنی. ضمنا میتونی سرچ هم بکنی
* بنظر من ثابت بودن جای مغازه خیلی مهمه پس این یه نکته مثبت
* سرمایت خوبه و میتونی گیم نت توپی راه بندازی
* برای اینکه در مورد کاری برای شما بشه قضاوت کرد باید جزءیات بیشتری ازتون دونست ولی کلیتا میشه گفت اینجور کارها یه جور روحیه خوبی میخواد و خب بنسبت کار با کلاسیه ولی باید حال و حوصله زیادی در مواجه با ارباب رجوع خصوصا بچه ها که مخاطب اصلی گیم نت هستن داشته باشی
* اگر طلاعات فنی لازم رو نداری حتما بدست بیار وگرنه همش باید هزینه کنی تا یه نفر را بیاری و مشکلات سیستم ها رو برطرف کنه
* مغازت اگر کوچیک یا خفه است اصلا مناسب این کار نیست
* چاپخونه هیچ ربطی به گیم نت نداره. بهتره بیشتر فکر کنی و راه خودت را پیدا کنی
* اگر کرت گرفت ما رو هم خبر کن بیائیم پادوئی کنیم. من خودم بیکارم:-(

m6ir
21-06-2012, 11:17
شهرستان ایلخچی در چند کیلومتری تبریز
مثلا تو یه همچین جایی چیکارا میشه کرد؟

سلام دوست عزیز
داداش من واقعا نمیشناسم اون منطقه شما بدرد چه میوه بکری میخوره قسمت هم نشده یه بار درست حسابی تبریز رو ببنیم.

باید نسبت به زمینت آینده نگر باشی برای ارتقای زمینت چشم انداز داشته باش همینجوری شرتی پرتی رو زمین کار نکن

اون زمین خیلی با ارزش هست در آینده با ارزش تر هم میشه بیشتر از اون که فکرش رو بکنی

باید بری جهاد کشاورزی اون ها کارشناس دارن البته خیلی از کارشناس هاشون هم با پارتی وارد جهاد شدن چیزی بارشون نیست ولی باید بری ته توی این قضیه رو در بیاری تا یه اطلاعات با ارزش بدست بیاری در مورد منابع منطقه تون
اینکه منابع کشاورزی تبریز رو در بیاری
منبع آب رو در بیاری آب چقدر داری
میزان دما تو تابستان و زمستان رو در بیاری

از قدیم گفتن پر هزینه ترین مشاوره ، مشاوره رایگان هست
نظر من اینه شما حتما باید بری یه مشاوره شغلی، اون ها خیلی با تجربه ترن تو این جور چیزا ،0 تا 100 کار و بلدن
تو اجرای کار تنهات نمیزارن.
یه سر برو یه صحبت اولیه باهاشون داشته باش ببین چی میگن اگر دیدی میتونن بهت کمک کنن اونوقت وقت بگیر قرار داد امضا کن توافق کن، اون ها تا اجرایی کردن کار همراهت هستن و راه و چاه رو بلدن .

والا من فکر میکنم چیزی تو اون زمین بکار که فاسد شدنی نباشه اگر فاسد شدنی باشه مجبوری قیمت همون روز به نرخ دلال به خود دلال بفروشی
ولی اگر چیزی که میکاری فاسد شدنی نباشه به نرخ خودت میفروشی یعنی این که اگر هم نفروشی جنست خراب نمیشه(ضرر نمیکنی)

این هم بگم اول هر چیزی هم که بخوای راه بندازی سختی داره ،
باید خون دل بخوری تا راش بندازی باید دل سوزی کنی البته ولی اگر عشق داشته باشی تو کارت سختی ها برات لذت بخش هم میشه.

من یه تور کارافرینی رفتم ما رو بردن یه روستا که هیچی نداشت
باور کن هیچی نداشت نه زمین درست حسابی داشت چشمه آب هم که کم آب شده بود بدرد کاشت و داشت نمیخرد.
نه هوای خیلی خوب اصلا هیچی نداشت فقط کوه بود و کوه
ولی بچه های اونجا روستاشون رو ترک نکرده بودن یه ایده خیلی خوب داشتن از اون ایده پول در میاوردن
اونجا یه3 تا اطاق بود اون ها میرفتن سنگ هایه بزرگ و کوچیک جور واجور جمع میکردن میوردن تو این کار گاه ها بدون این که یه تراشی بهش بدن فقط یه سوراخ توش درست میکردن توش یه موتور ساعت و یه 3 تاعقربه میزاشتن و تمام یه ساعت خیلی شیک و لوکس درست میکردن
اونا خیلی حرفه ای شده بودن یه سنگ های خیلی خاصی هم داشتن که رنگ های خاص داشت مثل آبی فیروزه ای ، زرد لیمویی ، که پیدا کرده بودن کنار کوه

ما که اونجا بودیم داشتن یه سنگ 2.5 متری که خیلی حالت طبیعیش زیبا بود واقعا انگار افسانه ای بود مثله شعله آتیش بود رو داشتن به ساعت تبدیلش میکردن و زیرش هم تبلیغ کارشون هم کرده وبودن می خواستن نمونه کار بذارن سره جاده .

ببخشید خواستم یه مثالی بزنم ببینی تو این ایران بعضی روستا ها با یه فکر ناب چه جوری از هیچ همه چیز می سازن.

hadi200010
21-06-2012, 19:29
سلام هادی جان
*در مورد کافی نت و گیم نت مطالب زیادی تو همین تاپیک هست. بگردی پیدا میکنی. ضمنا میتونی سرچ هم بکنی
* بنظر من ثابت بودن جای مغازه خیلی مهمه پس این یه نکته مثبت
* سرمایت خوبه و میتونی گیم نت توپی راه بندازی
* برای اینکه در مورد کاری برای شما بشه قضاوت کرد باید جزءیات بیشتری ازتون دونست ولی کلیتا میشه گفت اینجور کارها یه جور روحیه خوبی میخواد و خب بنسبت کار با کلاسیه ولی باید حال و حوصله زیادی در مواجه با ارباب رجوع خصوصا بچه ها که مخاطب اصلی گیم نت هستن داشته باشی
* اگر طلاعات فنی لازم رو نداری حتما بدست بیار وگرنه همش باید هزینه کنی تا یه نفر را بیاری و مشکلات سیستم ها رو برطرف کنه
* مغازت اگر کوچیک یا خفه است اصلا مناسب این کار نیست
* چاپخونه هیچ ربطی به گیم نت نداره. بهتره بیشتر فکر کنی و راه خودت را پیدا کنی
* اگر کرت گرفت ما رو هم خبر کن بیائیم پادوئی کنیم. من خودم بیکارم:-(

ممنون دوست عزیز
اختیار دارید شما سرور مایی، مدیر داخلی خواستیم سراغتون میام
لیسانس بازرگانی دارم و مدرک فنی و حرفه ای کامپیوتر (سخت افزار) و برادرم هم خوره بازیهاست، ولی هیچ کدوم شبکه بلد نیستیم
یه دوست دارم که کارهای چاپی بلد، چاپخونه رو واسه این گفتم
خیلی گشتم چه تو نت و چه تو همین انجمن ولی تمام مطالب قدیمیه
اگر بازم دوستی هست که تجربه در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه.

van123
27-06-2012, 23:43
سلام
دوستان من راهنمایی میخام ببینم چه شغلی راه بندازم
من ساکن برازجونم(استان یوشهر)
سرمایه تا 40-50-60 میل میتونم بیارم
اگه ارزشش هم داشته باشه شریک میگیرم یا یه مقدار افزایش یرمایه میدم
چه پیشنهادی دویتان وایم دارن؟؟؟؟

Ramin khuzestan
28-06-2012, 20:50
سلام
دوستان من راهنمایی میخام ببینم چه شغلی راه بندازم
من ساکن برازجونم(استان یوشهر)
سرمایه تا 40-50-60 میل میتونم بیارم
اگه ارزشش هم داشته باشه شریک میگیرم یا یه مقدار افزایش یرمایه میدم
چه پیشنهادی دویتان وایم دارن؟؟؟؟

سلام
من کوچکتر از این هستم که بخوام مشاوره بدم اما با توجه به اینکه نزدیکه یکی از بزرگترین بنادر تجاری ایران هستین به نظرم خرید ماشین سنگین رو مدنظر داشته باشین و راجع بهش تحقیق کنید. الان فکر کنم با 60 میلیون میتونید یه کشنده تریلر رو لیزینگی بخرید. از راننده ها میتونید راجع به مزایا و معایب این شغل سوال بپرسید اگر خودتون کمی علاقه داشته باشین میتونید راننده استخدام کنید و خودتون به عنوان شاگرد باهاش سفر کنید هم چم و خم کار دستتون میاد هم مواظب ماشین هستین از همه مهمتر درآمد خوبی داره
تحقیق کنید که پشیمون نشید خدایی نکرده

boeing_747
30-06-2012, 15:49
سلام
کسی پیشنهاد جدیدی با سرمایه 500 میلیون داره ؟
ممنون میشم پیشنهاد بدید
-----
چیز جدیدی در زمینه ساختمان سازی نیومده که هزینه های ساخت رو کمتر کنه؟ یا کلا در زمینه ساخت ساز و ساختمانی چیز جدیدی باشه
-----
کلا کارهایی که بازگشت سرمایه در مدت کمتر از یه سال باشه
تولیدی هم باشه حاضرم

rshafiiy
03-07-2012, 12:54
سلام
از کجا میتونم درباره بیمه کار اطلاعات بگیرم؟

Ezel
03-07-2012, 22:28
سلام از کجا میتونم درباره بیمه کار اطلاعات بگیرم؟

کدوم بخش بیمه منظورتون هست ؟ نمایندگی ؟ بازاریابی ؟ یا کارمند بیمه ؟

Amir Hossein
04-07-2012, 23:01
سلام بچه ها/
چند تا از دوستانم به من گفتن که میشه تو کشتی رانی استخدام شد/
با دیپلم هم میشه/
برای درجه گرفتن هم باید دوره دید که برای شروع 2 میلیون تومن میگیرن/
و دوره های درجات بالا تر به مراتب گرون تر هستش/
حقوق خیلی مناسبی هم داره.../ولی یه مشکلات کوچیکی هست مثل دوری... خطر های جانبی و .../

من فقط یه سوال دارم.../
کسی میدونه مراسم استخدام چه جوریه ...؟/
باید کجا رفت چکار کرد و ...؟/

cyber861
06-07-2012, 17:54
با سلام خدمت دوستان گل

به نظرتون با 15-16 تومن چه کاری میشه راه انداخت که هم کلاس کاریش پایین نباشه و هم سود نسبتا خوبی داشته باشه؟

senaps
06-07-2012, 21:15
سلام....
شهر من حدود 300 هزار نفر جمعیت داره.... چند تا پارک داره ولی شهربازی نداره!!در حقیقت پارک هایی هم که داره برا بچه از این تاب ها و وسایل ورزشی دارن فقط!!!

الان یه زمین هست دقیقا کنار پمپ بنزینی بیرون شهر، درست روبروی بزرگترین پارک استان که تابستون و بهار جمعیت بسیار بزرگی بهش میرن و مسیر اصلی رفت و امد استان هم هست!! اکثر تفریح گاه های اطراف شهر هم از این مسیر باید بگذرن....

حالا این زمینه 4 تا تیکه‌ی 1000 متری هست که هر 1000 مترش رو میده 50 تومن! مجوز شهربازی رو هم گرفته....مجوز تالارش رو هم گرفته....

میخواستم بدونم نظر دوستان در مورد شهربازی یا تالار چیه؟!!! ایا میشه از این وام های طرح های زود بازده گرفت؟! براش و یه دونه راه انداخت؟!!! من شخصا سرمایه‌‌ای بیشتر از 90 میلیون ندارم! اونم باید همه‌چیز رو بفروشیم که برسه به 90 تومن و این پول برا خرید خونه بوده..... حالا به فکرم اومده که شهربازی راه بندازم.... ولی 90 میلیون فوقش بتونه یه دستگاه اسکات برا من راه بندازه و هر دستگاه بازی احتمالا 150-200 تومن برا کارهای اماده سازی محیطش و خودش!!! خرج بر داره!!

به نظر دوستان:
تالار یا شهربازی کدومش بهتره؟!( تو شهر ما و تو همین مسیر حدود 3 تا تالار هست و کلا ایلام تالار زیاد داره!!)....

هزینه های راه اندازی یه شهربازی متوسط چقدره؟!! (مثلا هزینه‌ی خرید وسایل بازی و....!!)

هزینه های نگهداریش با توجه به تعداد کارمند و نگهبان چقدر میتونه بشه؟!!!

ایا 1000 متر کافیه یا هر 4000 رو باید خرید؟!!

وام های زود بازده در این مورد همکاری میکنن؟! تا چقدر میشه وام گرفت؟! ایا همون 4 درصد خودش هست؟!!! ایا درسر و رشوه دادن داره؟! من واقعا حوصله‌ی رشوه دادن به این و اون رو ندارم!!!

ایا برگشت سرمایه داره؟! مثلا ایام زمستان یا وسطای پاییز دیگه استفاده‌ای نداره!! تو این ایام ولی نگهبان میخواد!! و هزیه های نگهداری داره هنوز!!

چطور میشه یه شهربازی رو برای تمام فصول ساخت؟! حتمی باید مسقف باشه؟!

--------------------------------------
نظر دوستان در مورد سالن بازی و استخر و اینا چیه؟! یعنی مجموعه‌ی ورزشی؟! توی این محیط میشه راه انداخت؟! 1000 یا 4000 متر؟!!!

khafan8288
07-07-2012, 23:10
سلام
با این که شما میگید شهربازی نداره فکر واقعا خوبیه
هرچی جا بزرگتر باشه و وسایل بیشتر داشته باشه مشتری زیادتر داره
یکی از دوستام ماه پیش یه شهربازی که خودش توش کار میکرد رو خرید
محیط شهر بازی کوچیکه و فقط قصر بادی-قصر توپ-قطار شادی-و چندتا ماشین شارژی داره که این چند مورد رو به مبلغ 27 تومن خرید
این کار هم چون اکثرا در فصل بهار و تابستان درآمد داره باید توو همین دو فصل یه کاری بکنی که درآمدت خیلی بالا باشه و اون دو فصل دیگه که تعطیله رو جبران کنی

anti-military
07-07-2012, 23:56
سلام....
شهر من حدود 300 هزار نفر جمعیت داره.... چند تا پارک داره ولی شهربازی نداره!!در حقیقت پارک هایی هم که داره برا بچه از این تاب ها و وسایل ورزشی دارن فقط!!!

الان یه زمین هست دقیقا کنار پمپ بنزینی بیرون شهر، درست روبروی بزرگترین پارک استان که تابستون و بهار جمعیت بسیار بزرگی بهش میرن و مسیر اصلی رفت و امد استان هم هست!! اکثر تفریح گاه های اطراف شهر هم از این مسیر باید بگذرن....

حالا این زمینه 4 تا تیکه‌ی 1000 متری هست که هر 1000 مترش رو میده 50 تومن! مجوز شهربازی رو هم گرفته....مجوز تالارش رو هم گرفته....

میخواستم بدونم نظر دوستان در مورد شهربازی یا تالار چیه؟!!! ایا میشه از این وام های طرح های زود بازده گرفت؟! براش و یه دونه راه انداخت؟!!! من شخصا سرمایه‌‌ای بیشتر از 90 میلیون ندارم! اونم باید همه‌چیز رو بفروشیم که برسه به 90 تومن و این پول برا خرید خونه بوده..... حالا به فکرم اومده که شهربازی راه بندازم.... ولی 90 میلیون فوقش بتونه یه دستگاه اسکات برا من راه بندازه و هر دستگاه بازی احتمالا 150-200 تومن برا کارهای اماده سازی محیطش و خودش!!! خرج بر داره!!

به نظر دوستان:
تالار یا شهربازی کدومش بهتره؟!( تو شهر ما و تو همین مسیر حدود 3 تا تالار هست و کلا ایلام تالار زیاد داره!!)....

هزینه های راه اندازی یه شهربازی متوسط چقدره؟!! (مثلا هزینه‌ی خرید وسایل بازی و....!!)

هزینه های نگهداریش با توجه به تعداد کارمند و نگهبان چقدر میتونه بشه؟!!!

ایا 1000 متر کافیه یا هر 4000 رو باید خرید؟!!

وام های زود بازده در این مورد همکاری میکنن؟! تا چقدر میشه وام گرفت؟! ایا همون 4 درصد خودش هست؟!!! ایا درسر و رشوه دادن داره؟! من واقعا حوصله‌ی رشوه دادن به این و اون رو ندارم!!!

ایا برگشت سرمایه داره؟! مثلا ایام زمستان یا وسطای پاییز دیگه استفاده‌ای نداره!! تو این ایام ولی نگهبان میخواد!! و هزیه های نگهداری داره هنوز!!

چطور میشه یه شهربازی رو برای تمام فصول ساخت؟! حتمی باید مسقف باشه؟!

--------------------------------------
نظر دوستان در مورد سالن بازی و استخر و اینا چیه؟! یعنی مجموعه‌ی ورزشی؟! توی این محیط میشه راه انداخت؟! 1000 یا 4000 متر؟!!!

فکر جالبی کردی اما باید خیلی مواظب باشی و با احتیاط بری جلو. کاش می گفتی کدوم شهر رو میگی که منم میومدم یه نگاه می کردم

اگه قصد داری ساختمون بزرگی توش احداث کنی پیشنهاد میکنم اول خودت بری ساخت و سازو یاد بگیری چون بخواهی بدی پیمانکار برات بسازه اصلا صرف نداره

اگه پمپ بنزین نبود کنارش ارزشش خیلی بیشتر میشد

اگه منصرف شدی از خریدش یه ندا به من هم بده بیام ببینم چطوریه

senaps
08-07-2012, 17:10
ایلام هستیم دوست عزیز.... استان ایلام، شهر ایلام....

متاسفانه من رفتم پرسیدم دیدیم یه شرکت گردن کلفت داره شهربازی ایلام رو اصلاح میکنه و وسیله‌مسیله‌ی جدید میکاره...!!

محیط شهر بازی کوچیکه و فقط قصر بادی-قصر توپ-قطار شادی-و چندتا ماشین شارژی داره که این چند مورد رو به مبلغ 27 تومن خرید
واقعا؟ به نظرم این مبلغ خیلی کمه.... ولی متاسفانه تو ایلام قصر باد و شادی و توپ و ماشین شارژی زیاده.... چیزی که نداریم، شهربازیی هست که مثلا یه پسر 15 ساله بره....

من یه بار شهربازی ملت تو مشهد رو رفتم، تو یه نصف روز 60 تومن خرج کردم..... بانجی؟! باندی؟!! یا هرچی جامپینگ تهران، دوستان معمولا از ایلام راه میوفتن میرن تهران برا اون!!!

وسایل بازی خفن دیگه‌ای هم هستن که خوب وسیله‌های عظیمی هستن....مثل این سورتمه یا وسایلی که من اسمشون رو یادم نیست! ولی مثلا یه گروه 50 نفره با هم استفاده میکنن....

اگه قصد داری ساختمون بزرگی توش احداث کنی پیشنهاد میکنم اول خودت بری ساخت و سازو یاد بگیری چون بخواهی بدی پیمانکار برات بسازه اصلا صرف نداره
پسر خاله ام تازه کارشناسی عمرانش رو گرفته.... در این زمینه ممکنه بتونه کمکم کنه... ولی من از احیای شهربازی ایلام ترسیدم واقعا... چون محیط بسیار بزرگی داره همراه یه جنگل همراهش.... 4-5 تا پارکینگ بزرگ، چرخ و فلک بسیار بزرگ و پیست های ماشین و فوتبال و اسکیت!! نمایشگاه مرکز نجوم!! هتل بسیار بزرگ ایلام!! و ... حدود 8 سال بود خوابیده بود این شهربازی... حالا امسال یه شرکت دیگه ظاهرا داره روش کار میکنه... البته نمیدونم چقد خبرش واقعی باشه...

اینکه کار دولتی، معمولا خوب کار نمیشه ولی خوب سرمایه‌ی لایتناهی داره.... به طور قطع مبالغی که من دنبالشم مثل 400-500 میلیون برا دوستان پول خورده!!

البته شهر ایوان، با جمعیت حدود 80 هزار نفر و روستا های بسیار متعدد اطرافش هم هست، که متاسفانه زمینش یه خورده گرونه.... ولی اونجا حتی پارک هم نداره چه برسه به شهربازی!! ولی نصف مسئولین استانی ایلام، ایوانی هستن و قدرت خرج کردن بالایی دارن!!

اگه پمپ بنزین نبود کنارش ارزشش خیلی بیشتر میشد

چرا؟ پمپ بنزین دقیقا چسبیده نیست و فاصله‌ای وجود داره... ولی به هر حال نزدیک پمپ بنزینه!! از نظر انفجار و بو و اینا میگید؟

اگه منصرف شدی از خریدش یه ندا به من هم بده بیام ببینم چطوریه
منصرف که نشدم!! ولی ترس دارم.... اگر خواستی اطلاعات بیشتر رو در اختیارت قرار میدم...شاید اصلا بتونیم با هم کار کنیم در این خصوص!!!

من واقعا اگر بخوام تصمیم جدی بگیرم در موردش، سرمایه‌ی فامیل ها هست که بخوان سرمایه گذاری بکنن ولی مبلغ رو چندان بالا نمیتونن ببرن!!! فقط از نظر خرید زمین میتونن کمک بکنن که مثلا هر 4000 متر رو بخریم!

anti-military
08-07-2012, 20:41
من دقیقا در مورد شهر شما اطلاعات ندارم اما یه تحقیقی کنید ببینید مثلا تو این زمین ها میشه شهرک مسکونی ساخت ؟ گاز و آب و برق داره ؟

من از بچگی تو مسائل اقتصادی مهارت داشتم یادم بچه بودم و 10 سالم بود یه بار رفته بودیم تو یه شهرکی که تازه داشت مسکونی میشد و زمین هاش واقعا مفت بود یعنی با 50 میلیون
میتونستی نصف شهرکو بخری. اما اون موقع بچه بودم و پول نداشتم اما خیلی دوست داشتم تمام اون شهرکو بخرم اما خوب نه پولش بود و نه سنم قد میداد

تا اینکه بزرگ شدم و با پدرم رفتم اونجا قیمت بگیرم دیدم زمین 160 متریش شده 40 میلیون. اون زمان اگه جای پدرم بودم راحت میتونستم حداقل نصف اون شهرکو بخرم
الان میلیاردر شده بودم اما افسوس که نشد

در مورد این زمین ها دقیقا چطوریه وضعیتش ؟ یعنی به هیچ وج اجازه نمیدن توش ساختمون مسکونی بسازی ؟
اگه میشه مسکونی ساخت همین الان برو بخر که فردا دیره

senaps
08-07-2012, 20:45
نه مسکونی نمیشه زد.... از لحاظ مسکونی جای بدی افتاده و بیرون از شهره!!! تو ایلام با بیرون شهر ملت حال نمی‌کنن!! تمرکز رو مرکز شهر و شهرک سازی عمده به سمت مخالف هست.... تو فاصله‌ی 10-15 دقیقه‌ایش شهرک سازی داره (البته ما شهرک سازی نداریم!!! 10-12 تا اپارتمان میسازن!!)......ساختمون های زیادی هم در حال ساخته و زمین خالی اطرافش هم زیاده...

cyber861
10-07-2012, 14:35
دوستان عزیز با حدود 20 تومن چه کاری میشه راه انداخت که سودش خوب باشه ؟حالا ممکنه تا 30 هم بشه برد بالا :13::13:

fem!n!st
10-07-2012, 18:15
سلام بچه ها من نه بانکم جور شد نه مغازه!!:41:
حالا یه پیشنهاد کار دارم
طرف آشناست میگه بیا پیش خودم شابلون زنی روی چوب و...
من اصلا سررشته ندارم از این کار
اگه میشه بگید شابلون چیه و شابلون زنی و ...؟:question:
میگه باید کامپیوتر بلد باشی(من نمیدونم از چیه کامپیوتر باید سر در بیارم؟)
گفته شنبه برم ببینه بلدم یا نه؟
اگه میشه راهنمایی کنید چه چیزی بلد باشم این کارو از دست ندم خیلی لنگ پولم
ممنون از زحمتی که میکشید منتظر جوابم:11:

bas ali
10-07-2012, 19:22
بنظرتون خرید و فروش ماشین خوب هست ؟
میتونم روی سودش حساب کنم ؟
پولم در حد پراید هست و بیشتر هم ندارم یا بنظرتون برم اوراق مشارکت بگیرم با سود 20 %
لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین در اختیارم بزارین
با تشکر

Mr_100_dolari
10-07-2012, 20:22
بنظرتون خرید و فروش ماشین خوب هست ؟
میتونم روی سودش حساب کنم ؟
پولم در حد پراید هست و بیشتر هم ندارم یا بنظرتون برم اوراق مشارکت بگیرم با سود 20 %
لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین در اختیارم بزارین
با تشکر

عزیز فقط سکه و دلار ماشینم یه زمانی خوب بود من یه کسی میشناسم 2 سال پیش قبل عید ال نود اسم نوشتش البته از طرف سر کارش اسم نویسی کردش بعد عید 3 تومن سود کردش
البته تو سکه و دلار هم باید حواست جمع باشه چون ریسکش بالاست البته بستگش به مبلغتم داره

Mr_100_dolari
10-07-2012, 20:35
سلام دوستان

طراحی کارت ویزیت بد نیستش و همچنین شرکتهایی که کار تبلیغ انجام میدن
باید فتوشاپ -کرل -فری هند و چند تا نرم افزار دیگم هستش که تقیبا تخصصی هستش رو یاد بگیری البته باید علاقه داشته باشی به نظر من که از برنامه نویسی بهتره بازار کارشم خوبه حقوقشم بین 500 تا 1 تومن میشه البته از 500 به بالا باید حرفه ای باشی و میشی مدیر چند نفر دیگه
یه سرم به همشهری قسمت طراح با کامپیوتر بزنی بازار کارش دستت میاد که چه جوریه

iruni
13-07-2012, 02:04
عرض ادب و احترام. ممنون میشم راهنماییم کنید. من میخوام یک دفتر خدمات کامپیوتری بزنم که داخلش هرجور خدمات کامپیوتری رو داشته باشم از فروش سیستم و جانبی تا نرم افزار و تعمیرات تا بیای خدمات موبایل، دوباره بری تا برنامه نویسی نرم افزار یا وب، آموزش، طراحی، چاپ و خلاصه همه چی... اگه کاسبی نگرده حتی بازم بازترش میکنم تا دزدگیر و دوربین مداربسته و ........!

من هیچ اطلاعاتی از اتحادیه و این سیستمها ندارم فقط میدونم متخصصم و هرکاری بلدم و میخوام برای خودم کار انجام بدم

الان این همه کار من برای خودم ردیف کردم و علناً تک تکشون رو هم توی مغازه و ده جای دیگه نوشتمش برم اتحادیه بگم جواز خدمات کامپیوتری بهم بدید نمیگن دامنه کارم زیاده و مثلاً نمیتونم کار موبایل یا چاپ انجام بدم؟

میشه بجای درگیر شدن با اتحادیه برم شرکت کامپیوتری ثبت کنم؟ بنظرتون آیا این فکر خوبیه؟ آخه فکر کنم اگه شرکت کنمش مالیات سنگین میخوره؟ اصلن شرکت ثبت کنم میتونم همه این کارهارو باهاش انجام بدم؟

ممنون میشم راهنماییم کنید :11:

boeing_747
13-07-2012, 14:01
تو رو خدا چند تا کار پر درآمد با سرمایه 500 تا 700 میلیون پیشنهاد بدید لطفا
مرسی

samadsam
13-07-2012, 14:57
سلام من یه ایده دارم میخوام توی استان بوشهر به اجراش کنم نظرتون چیه؟

میخوام سیستم فروش کالا برای همشهری ها راه بندازم به این شکل که خانواده ها یا از طریق اینترنت یا تلفنی لیست کالا ی خودشون رو سفارش میدن مثل انواع دارو ، خشکبار ، لوازم دیگه.

خوب اینجا ما این کالا ها رو براشون میخریم و با درصدی افزایش درب منزل بهشون تحویل میدیم. برای مثال هزینه خرید زیر 20 تومن 3 تومن هزینه برای ما...

hamid_diablo
13-07-2012, 15:39
دوستان نظرتون درباره طراحی وبسایت و همچنین طراحی گرافیک چیه؟

میشه این تخصصها رو داشت و برای خودت کار کنی؟؟؟؟

یعنی نری برای کس دیگه ای کار کنی و بهت سرماه یه حقوقی بده

خودت چطوری میتونه برای خودت کار جور کنی؟

senaps
13-07-2012, 23:20
میشه این تخصصها رو داشت و برای خودت کار کنی؟؟؟؟

کار کردن برای خودت، 2 حالت داره!!‌یکیش اینکه شرکت خودت رو داشته باشی!!
یکیش یعنی خودت تنها کار بگیری و خودت تنها راش بندازی و ....!! این دومی رو بهش میگن فری‌لنسر بودن.....یا فری‌لنس....

خیلی خفنه و حس جالبی میده....
تجربه‌ی شخصی رو برات میگم.....:
-تمام دوستان باید تخصص شما رو بدونن...اگر کاری چیزی به پستشون خورد!(مثلا شنیدن کسی خدمات شما رو نیاز داره!!) بهتون اطلاع بدن... میشه درصدی هم برای اونها در نظر گرفت!!(انگیزه‌ی بیشتری بهشون میده!!)
-برای دوستان و اشنایان یا مثلا اساتید و اینا.... کار کنین و با قیمت کمتر یا حتی رایگان... سعی کنین اسمتون بیوفته رو زبون ها....
-به شرکت های مربوطه سر بزنین و تخصص خودتون رو بهشون اطلاع بدین!!!! مثلا میگید که به صورت درصدی باهاتون تو پروژه های خاصتون کمک میکنم!!( شما کارمند دائمی یه شرکت نیستید...ولی اونا یه کاری میگیرن که خودشون توان راه اندازی درستش رو ندارن....پس از خدمات شما استفاده میکنن....در این حالت، شما فقط کار راه اندازی رو انجام می‌دین و استقرار و اموزش استفاده و حتی پشتیبانی های اتی به عهده‌ی شرکت همکارتون هستش!!)
-برای خودتون یه تعداد کارت چاپ کنین و مثلا یه وبلاگ یا وبسایت داشته باشید که افراد بتونن به سادگی نمونه‌کارهای شما رو ببینن....
-اگر جایی، سایت یا طراحیی دیدید مربوط به سازمانی چیزی که مشکل داشت، بهشون بگید که میتونید براشون مشکل رو حل کنین...(مثلا سایتی که خراب شده دیگه و کاربرد چندانی نداره... یا بنری که احتمالا اونها هم ازش ناراضی هستن!!)....

-گروه های طراحی مورد نظرتون رو پیدا کنین.... مثلا برای اپ کارت ویزیت یا بنری که طراحی میکنین، میخواین با کی همکاری کنین؟! اینو از قبل مشخص کنین و همیشه از قیمت ها اطلاع داشته باشید...

وقتی فری‌لنسر هستید، یعنی جای خاصی ندارید!! تو سایت های اینترنتی بیشتری فعال باشید و خدمات خودتون رو به دیگران معرفی کنین.... نمیدونم شما فقط تو تاپیک کایرا فعالیت میکنین و هنر هفتم یا سایر انجمن ها هم هستید، به هر حال علایق من و شما باعث شده نتونم شما رو تو جاهای دیگه‌ی سایت ببینم.... تو سایت های دیگه هم حضور داشته باشید و سعی کنین برندتون(مثلا اسم کاربری) ثابت داشته باشید تا دیدن شما تو سایت های مختلف، شما رو بشناسونه!!!

---- سایت های زیادی برای پشتیبانی پولی از سرویس های مختلف هستن!! مثلا دات نت نیوک و یا سایت های طراحی قالب برای جوملا و وردپرس و اینا.... زمان بذارید و با ایده‌های نوی خودتون، یا ایده‌از سایت های درست حسابی خارجی، قالب(در حد گرافیک) طراحی کنین و بفروشید به این سایت ها.... کارهای نو رو میخرن همیشه.... اگر بتونین قالب اماده‌ی استفاده بهشون تحویل بدین(نیازمند کمی برنامه نویسی هستش!!) که چه بهتر....

اینا راه حل هایی بود که با کمی تبدیل، برای یه گرافیست میشد داد.... من کارم برنامه نویسی به صورت فری‌لنسر هستش.... ولی تفاوت های بنیادی بین نوع و مدت زمان ها کار ها، باعث میشه نتونم بیشتر از این راهنماییتون کنم!

samadsam
14-07-2012, 12:47
senaps جان اگه امکانش هست در رابطه با برنامه نویسی هم بیشتر توضیح بدید.

ممنون میشم

Abbas.V
14-07-2012, 17:09
سلام . یکی از دوستان از صبح تا 10 شب سوپر مارکت کار میکنه . اما کفاف زندگیشو نمیده.
من بهش پیشنهاد دادم هماهنگ کنه تا 8 شب اونجا باشه . از 8 شب تا 12-1 هم بره شب بازار (حتما میدونید چیه دیگه ) مثلا روسری یا شال اینجور چیزا بفروشه . سودش هم فک کنم خوب باشه .
نظر شما چیه ؟
چار کنه درآمدش بهتر شه ؟
سرمایه هم نهایت 3 تومن فک نکنم بیشتر داشته باشه .

ممنون .

senaps
14-07-2012, 17:57
senaps جان اگه امکانش هست در رابطه با برنامه نویسی هم بیشتر توضیح بدید.

برای برنامه نویسی، لازمه که علاوه بر کارت، گاهی یه جور بروشور کوچیک هم داشته باشیم که تخصص‌ها، و فعالیت های قبلی رو به افراد نشون بده(یه جور رزومه!!)... البته قرار نیست به هر کسی داده بشه و فقط به کسانی میدیم که قراره یه پروژه‌ی خوب بهمون بدن!! اینجوری طرف راحت تر میتونه اعتماد کنه!(همچین متوجه میشه که شما یه کسی نیستین که تازه مدرکتون رو از باختر گرفتین و چون با مامانتون دعواتون شده، میخواین کار بگیرین!!)

همکاری با شرکت ها بازم صدق میکنه!!البته در این مورد باید شرکا رو با دقت و هشیاری بیشتر انتخاب کرد!

در مورد کار به صورت فری‌لنسر، بهتره که از تکنولوژی های روز مطلع باشیم، مزایا و معایب اونها نسبت به تکنولوژی های قدیمی تر رو بلد باشیم...(مثلا، برنامه‌هایی که برای چند شعبه‌ی متصل به اینترنت برقرار میشه، معمولا با تکنولوژی قدیمی کار میشه میان ای‌پی سرور رو میدن به کلاینت ها و در روز کلی شارژ مصرف میشه، اگر اینترنت قطع بشه سیستم ها دیگه کار نمیدن(سرویس نمیدن!!) و ....) در صورتی که تکنولوژی بهتر استفاده از وب سرویس ها هستش... همه‌ی این مشکلات رو حل میکنه و هم مصرف کمتری داره، هم در صورت قطع شدن شبکه، هر سیستم بدون مشکل کار خودش رو میکنه... حالا شما وقتی این حرفا رو به طرفتون بزنید، اون می‌فهمه که شما بیشتر از شرکت ها حالیتونه!! وقتی دارید 800 تومن بیشتر از همه‌ي شرکت های کوچیک و بزرگ دیگه قیمت میدین، کار خیلی بهتری هم تحویل میدین!!

کار گرافیکی، یه سورس داره که معمولا زیاد مهم نیست...یعنی شما میتونی همه‌ی سورس رو ندی به طرف و بعضی قسمت هاش اماده شده تحویل بشه!! در مورد برنامه نویسی، داستان به شدت فرق میکنه!! یه چیزایی باید به مشتری داده بشه، یه سری چیزا مثل سورس برنامه تا چند برابر خود نرم‌افزار قیمت داره...ولی وقتی قرار دادی بسته نشده، حرفی برای گفتن هم نیست!!!! این مسئله که سورس در قبال مبلغ خاصی فروخته میشه، باید ذکر بشه...(همیشه این شیطونی رو داشته باشید که تکنیک های برنامه نویسی رو dll کنین و فقط فایل نهایی اون رو همراه نحوه‌ي استفاده اش بدین بیرون!!(خود dll نوشتن هم میتونه گاهی شغل باشه!!!)

کار گرافیکی، بعد از تحویل چاپ میشه و میره.... ولی نرم افزار میمونه و به این سادگی ها، قابل تعویض نیست!(مخصوصا وقتی طرف مثلا 2 میلیون پول بالای سیستم داده...) پس ممکنه تا وقتی سیستمش داره کار میکنه، انتظار پشتیبانی داشته باشه... این مورد که تا چه مدت پشتیبانی رایگان میدین باید تو قرار داد ثبت بشه!!(همچنین عرف بر این هست که یک ماه نرم‌افزار تست باشه...یعنی بدین دست مشتری و اون کار بکنه با سیستم و ایراداتش رو بهتون بگه که رفع کنین...)

(توصیه اینه که فرایند های مهندسی و کامنت گذاری کد ها رعایت بشه...اینجوری وقتی نرم‌افزار رو با سورسش میدین(برا کارهای گنده معمولا سورس رو هم میخرن، یا میتونید متقاعدشون کنین که سورس رو هم بخرن!!) کد قابل استفاده هستش و این تبلیغی برای شما هستش...( فرض کنین برنامه نویس دومی میاد که کار شما رو کمی تغییر بده... اولین سوال اینه که کی کار کرده، و بعد از گرفتن جواب،یا رحمت یا فحش نثارتون میکنه و البته، یادش خواهد بود که هرگز شما رو پیشنهاد نکنه!!!!).....

تمامی امکانات سیستم توی قرار داد ذکر بشه... به طور مطلق مشتری میخوابه و بیدار میشه و میاد پیش شما و میگه این چیز رو اضافه کن!!این کار تمام تحلیل ها و زمان‌بندی ها رو بهم میریزه... ولی وقتی قرار داد باشه، حتی اگر انجام بدیم، بابتش پول میگیریم!!!

سعی کنین فرا انتظار ظاهر بشین!! چیزایی به مشتری بدین که کف کنه!!!! در مورد همون مثال فورشگاه با چند شعبه و انبار که وب سرویس استفاده کردیم، میتونیم به طرف بگیم که مثلا سیستمت قابلیت تبلیغات اس‌ام‌اسی رو داره!!(هزینه اش برای شما یه مودم و چند خط کد اضافه هستش!! ولی کار نهایی یه کار شاخ هستش که طرف و دوستانش توش می‌مونن....این یعنی مشتری های جدید از مشتری اول پیدا شدن!!) مثلا ما گفتیم که نرم افزارتون قابلیت چاپ بروشور رو داره!!!!(چیکار کردیم؟!! یه ریپورت رو براش گذاشتیم که چاپ به تعداد بالا کنه!!‌همین...ولی اسمش خفنه!! چاپ بروشور برای مشتری های گنده!!!!!).... یا مثلا گفتیم که میتونیم کاری کنیم که طرف برای گرفتن اخرین اطلاعات در مورد موجودی یا قیمت روز کالای خاصی، کدش رو از رو بروشور به شماره‌ی خاصی اس‌ام‌اس کنه و اطلاعات رو بگیره.... یارو داشت کف بالا می‌اورد.... ما هیچ چیز جدید یا عجیبی بهش نداده بودیم!!!!! دروغ هم بهش نگفتیم.... فقط سیستمی که بهش پیشنهاد دادیم، الکی بزرگ و بزرگتر و گرونتر میشد! و اون با علاقه‌ی خاصی داشت همه رو می‌بلعید....
میخوام بگم بلد باشید چجوری پروژه ها رو باز تر و بهتر کنین... هرچی پروژه‌ی انجام شده خفن تر، تبلیغات برای شما بیشتر....اونم رایگان...

البته، قرار داد بستن که زیاد هم بهش اشاره کردم خیلی مهمه و نکته زیاد داره....متاسفانه نمونه دم دست نبود که بذارم ولی کلی بند باید تعیین بشه که بتونین به خوبی پول بگیرید....

بند های مربوط به گرافیک، برای یه فری‌لنسر برنامه نویس هم هستش....

گاهی پیش اومده که چند ماه بعد از تحویل پروژه، با من تماس گرفته مشتری و خواسته که یه بار دیگه کار کردن با قسمت خاصی از برنامه رو توضیح بدم!! اموزش کار کردن با نرم افزار، یه بار بیشتر داده نمیشه...اون یه بار با نماینده‌ی مشتری هستش...(تو قرار داد ذکر میشه که مثلا من فقط و فقط با فلان شخص خاص، در مورد این نرم‌افزار صحبت میکنم.... تا اینجوری نشه که تو یه شرکت دراندشت، هر روز یکی بهمون تعیین تکلیف کنه!!) این اموزش رو یه بار به اون بدین، و بخواید همه چیز رو یادداشت کنه...شخصا یه اموزش PDF هم به مشتری میدم که در صورت درخواستش، چاپش میکنیم..... دفعات بعدی اموزش نرم‌افزار به صورت خصوصی، مثل برگذاری کلاس خصوصی سایر برنامه ها قیمت گذاری میشه... این مسئله باید تو قرار داد ذکر بشه! در غیر اینصورت شما مسئولید که هر روز به منشی جدید شرکت که یه هفته درمیون دارن عوض میشن اموزش بدین!!!!

یه خورده زیادی جو گیر شدم و زیادی روده درازی کردم!! ولی اینم بگم و بره پی کارش....:

وقتی تو فیلمی چیزی، ایده‌ای به ذهنتون میرسه، سعی کنین تحلیلش کنین که چحوری میشه یکی مثل اون رو راه انداخت... واقعیت اینه که پیشرفت به همین صورت حاصل میشه... هر کاری قابل انجام هست...فقط کافیه کمی هوشمندی داشته باشید!!!! مثلا، برای فروشگاه مورد مثال، ما دو بخش تبلیغات اس‌ام‌اسی داشتیم!! یکی برای همگان بود که دیتابیسش رو خریدیم، یکی هم تبلیغات برای کابینت ساز ها و طراح های دکوراسیون منزل بودش!!!!یه کارگر استخدام شد که در قبال دریافت یه مبلغی، شماره‌ی موبایل همه‌ی کابینت سازی ها و طراحی های دکور و موسسه و کارگاه‌های مربوط به وسایل خونه رو از رو تابلو یا کارتشون جمع کنه و بیاره... فرمی که باید کار ارسال تکست ها رو انجام میداد دوپلیکیت شد(دوتاش ساخته شد!!) که دیتابیس یکیش همه‌ی شماره ها بودن و دیتابیس یکیش، تبلیغات هدفدار!!!!! تو بخش امکانات سیستم، نوشته شد قابلیت انجام تبلیغات اس‌ام‌اسی هدفمند!!! و توضیح داده شد که فقط برا این اشخاص فرستاده میشه و طرف کف بالا می‌اورد...

چیزای ساده رو استفاده کنین برای کاربرد های بهتر... چون این تنها چیزیه که در مقابل ارامش کار کردن با یه شرکت میتونین ارائه بدین...

ببخشید که خیلی طولانی شد!

ملا نصرالدین
15-07-2012, 13:26
سلام . یکی از دوستان از صبح تا 10 شب سوپر مارکت کار میکنه . اما کفاف زندگیشو نمیده.
من بهش پیشنهاد دادم هماهنگ کنه تا 8 شب اونجا باشه . از 8 شب تا 12-1 هم بره شب بازار (حتما میدونید چیه دیگه ) مثلا روسری یا شال اینجور چیزا بفروشه . سودش هم فک کنم خوب باشه .
نظر شما چیه ؟
چار کنه درآمدش بهتر شه ؟

ممنون .

حقوقش توی سوپرمارکت ماهی چقدره؟به نظر من از سوپرمارکت بیاد بیرون و بره شاگر یه مغازه توی بازار بشه .البته اول بگرده کار بازار رو پیدا کنه بعد از سوپرمارکت بیاد بیرون.کخ از اینجا مونده از ائنجا رونده نشه.مثلا همین بازار شوش که من سراغ دارم به شاگرد که از 9 صبح تا 7 شب هست از ماهی 350 تومان(بی تجربه ها) تا ماهی 850 تومان و حتی بالاتر به با تجربه ها حقوق میدهند.اگر اضافه کار هم بهشون بدهند که حقوق بالاتر میره

boeing_747
15-07-2012, 14:42
لطفا با سرمایه 500 الی 700 تومن چندتا کار پیشنهاد بدید که توی فوقش 2 سال اول بتونم سرمایمو برگردونم
خودم تخصصی و تجربه ایی ندارم ولی برای راه اندازی کار از با تجربه ها کمک میگیرم
ممنون

Mr_100_dolari
16-07-2012, 00:41
نظر شما چیه ؟
چار کنه درآمدش بهتر شه ؟

ممنون .

درآمدش ماهی چقدره ؟
الان کسایی که تو تهران با موتور کار میکنند خوب درآمدی دارند و یا خیلی ها شغل دومشون کار با موتور هستش البته هر کسی کار با موتور رو قبول نمیکنه به خاطر کلاس کار و خطراتش و جریمه و پلیس و آلودگی هوا و ...
اما با موتور تقریبا ساعتی 6 الی 7 هزار تومان میشه کار کردش (من آمار دارم) یعنی با روزی 6 ساعت کار تقریبا حداقلش میشه روزی 40000 تومان و در ماه تقریبا 1 میلیون تومان البته این حداقلش است وگرنه خیلی بیشتر میشه
برای شروه هم 500 هزار تومان کافی هستش .

Abbas.V
16-07-2012, 22:54
درآمدش ماهی چقدره ؟
الان کسایی که تو تهران با موتور کار میکنند خوب درآمدی دارند و یا خیلی ها شغل دومشون کار با موتور هستش البته هر کسی کار با موتور رو قبول نمیکنه به خاطر کلاس کار و خطراتش و جریمه و پلیس و آلودگی هوا و ...
اما با موتور تقریبا ساعتی 6 الی 7 هزار تومان میشه کار کردش (من آمار دارم) یعنی با روزی 6 ساعت کار تقریبا حداقلش میشه روزی 40000 تومان و در ماه تقریبا 1 میلیون تومان البته این حداقلش است وگرنه خیلی بیشتر میشه
برای شروه هم 500 هزار تومان کافی هستش .

سلام محمد جان
ماهی 300 میگیره . مشهد مثل تهران حقوق نمیدن .

پیک موتوری هم فک کنم خوب باشه . چه جوریه شرایطش ؟ موتور میدن یا باید خودش بگیره ؟هزینه بنزینو این چیزاش با خودشه ؟

شب مگه 3-4 ساعت بیشتر میشه کار کرد ؟
بازم شبی 20 دربیاره ماهی 600 میشه . آره ؟این خیلی خوبه که .

ممنون .

Mr_100_dolari
17-07-2012, 00:02
سلام محمد جان
ماهی 300 میگیره . مشهد مثل تهران حقوق نمیدن .

پیک موتوری هم فک کنم خوب باشه . چه جوریه شرایطش ؟ موتور میدن یا باید خودش بگیره ؟هزینه بنزینو این چیزاش با خودشه ؟

شب مگه 3-4 ساعت بیشتر میشه کار کرد ؟
بازم شبی 20 دربیاره ماهی 600 میشه . آره ؟این خیلی خوبه که .

ممنون .

عباس جان من شرایط کار با موتور تو مشهد نمیدونم که اما تو تهران معمولا پیک های موتوری از ساعت 8 صبح تا 7 یا 8 عصر ساعت کاریشون هستش که طرف میتونه به صورت پاره وقت هم بره بعد طرف خودش میتونه تو پیکی کار کنه که فقط پاکت و بلیط جا به جا کنه یا مثلا برای آژانس هواپیمایی کار کنه که کارش میشه کلا جا به جا کردن بلیط که اون طوری نیمه وقت کمتر پیدا میشه (اما بگردی پیدا میشه 100%)
اکثر جا ها باید موتور خودت داشته باشی ولی بعضی از شرکت ها خودشو ن موتور هم میدن که اگه خودش موتور داشته باشه بهتر چون هم درآمدش بیشتر میشه هم ممکنه موتوری بدن به طرف که خرابی زیاد داشته باشه اون جوری هزینه تعمیر پای خودشه
با 400 الی 500 تومان هم میشه یه موتور خوب گرفتش که چون موتور دست دو هستش میتونی به طرف بگی یه کم توش بنزین بزاره بمونه یعنی معمولا یه 70 تا 100 لیتر دارند برای اینکه موتورشون بهتر فروش بره
کمک هزینه بنزینم بعضی از شرکت ها به موتور سواراشون میدن اما اگرم کمک هزینه بنزین بدن حقوق کمتر میدن یعنی فرق زیادی نداره اگه بنزین ندن باید حقوق بیشتر بدن که بیشتر هم اینجوریه
اما پیک ها معمولا کمک هزینه بنزین نمیدن اما توی پیک انقدر در میاری که مشکل پول بنزین نداشته باشی (البته اکثر موتوری ها بنزین 400 دارند اما اگه بخوای 700 بزنی هزینه بنزینت میره بالاتر دیگه)
برای ضمانت هم معمولا بین 1 الی 3 تومان سفته میگیرند
اگرم به کارای بانکی مسلط باشه و بتونه تمام وقت کارکنه میتونه بره تو یه شرکت که کارای مالی و بانکیشون رو انجام بده که اونجوری احتمال زیاد بیمه هم میشه و حقوق ثابت میگیره که الان فکر نکنم کمتر از ماهی 500 هزار تومان باشه (از 500 الی ماهی 800) که بستگی به نوع فعالیت مالی که باید انجام بده خود شرکت سفته و سایر ضمانت ها رو میگیرند.

راستی برای اون ساعتی که شما میگی متونه بره پیک رستوران بشه مثلا از ساعت (8 تا 11 یا 12 شب)

Amir Hossein
17-07-2012, 10:27
سلام
ما از دوستان یه سوال درمورد کشتیرانی پرسیدیم گویا یادشون رفت راهنمایی کنن:31:

میخواستم بدونم چطوری میشه تو کشتیرانی استخدام شد باید کجا رفت

am2
19-07-2012, 00:46
سلام
راستش من این مدت توی فکر راه انداختن فروشگاه لوازم دیجیتال توی شهرمون هستم..البته نه هر فروشگاه ساده ای..یه فروشگاه تا حدی کامل و مخصوصا به روز لوازم دیجیتال رو میخوام بزنم و با توجه به این که توی شهر ما فروشگاه لوازم دیجیتال که به روز باشه و کامل باشه به اون معنا نیست میخوام یه طوری حرفی برای گفتن داشته باشم..

در این مورد میخواستم ازتون کمک بگیرم که به نظرتون از کجا شروع کنم؟چطور میتونم نمایندگی بگیرم؟سرمایه اولیه به نظرتون چقدر باشه برام کافیه و در کل هر چیزی که به نظرتون در مورد این کار میاد چه خوب و چه بد بهم بگین..میخوام با اطلاعات کامل وارد این کار بشم..اگه کسی تجربه ای در این مورد داره..یا در کل میدونه چطوری باید قدمهای اول رو قوی بردارم برای این کار ممنونتون میشم کمکم کنید :6:
پیشاپیش ممنون از وقتی که برای جواب به سوالم میگذارین... :11:

Abbas.V
21-07-2012, 17:12
سلام

در مورد استخر پرورش ماهی اطلاعات دارین ؟
جهاد کشاورزی ماهی میده ؟
هزینه روزانه نگهداری چقدره واسه یک استخر 100 متری ؟مثلا 7*14
تمام هزینه ها شامل آب ، برق ، غذا .
سوداوری چه جوریه ؟ بازار هدف ؟

ممنون .

Ezel
22-07-2012, 09:23
سلام
ما از دوستان یه سوال درمورد کشتیرانی پرسیدیم گویا یادشون رفت راهنمایی کنن:31:

میخواستم بدونم چطوری میشه تو کشتیرانی استخدام شد باید کجا رفت

معمولا این دست سازمانها و ادارات دولتی و شبه دولتی برای جذب نیرو فراخوان عمومی میدن ( از طریق روزنامه های کثیرالانتشار )

am2
22-07-2012, 20:23
سلام
راستش من این مدت توی فکر راه انداختن فروشگاه لوازم دیجیتال توی شهرمون هستم..البته نه هر فروشگاه ساده ای..یه فروشگاه تا حدی کامل و مخصوصا به روز لوازم دیجیتال رو میخوام بزنم و با توجه به این که توی شهر ما فروشگاه لوازم دیجیتال که به روز باشه و کامل باشه به اون معنا نیست میخوام یه طوری حرفی برای گفتن داشته باشم..

در این مورد میخواستم ازتون کمک بگیرم که به نظرتون از کجا شروع کنم؟چطور میتونم نمایندگی بگیرم؟سرمایه اولیه به نظرتون چقدر باشه برام کافیه و در کل هر چیزی که به نظرتون در مورد این کار میاد چه خوب و چه بد بهم بگین..میخوام با اطلاعات کامل وارد این کار بشم..اگه کسی تجربه ای در این مورد داره..یا در کل میدونه چطوری باید قدمهای اول رو قوی بردارم برای این کار ممنونتون میشم کمکم کنید :6:
پیشاپیش ممنون از وقتی که برای جواب به سوالم میگذارین... :11:
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم

ali2424
22-07-2012, 20:31
سلام دوستان من درباره خودم توضیح بدم که جوانی هستم 27 ساله و ساکن مشهد که پنج سال در شهرک صنعتی طوس در یک کارگاه کوچک با قانون کار کار کرده ام و الان بنا به دلایلی بیرون امدم مجرد هستم وکل سرمایه ای که در این مدت جمع کردم 17 میلیون هست الان حدو دو ماه که بیکارم ونمیدونم واقعا باید چه کار کنم تحصیلاتم دیپلم ریاضی هست وتخصصصم هم در زمینه سخت افزار کامپیوتر هست اخیرا مدرک فنی و حرفه ای تعمیر کار عمومی کامپیوتر را نیز گرفته ام خودم به نظر رسید که برم یک خدمات کامپیوتری باز کنم ولی با هر کی از این مغازها مشورت وتحقیق کردم میگن الان بازار خیلی خرابه کرایه مغازها هم واقعا بالاست و اگه من این پولو که خدایش با خونو ودل جمع کردم از بین بره دیگه نمیدونم باید چکار کنم توی این دو ماه توی فکر همه چی بودم از مغازه س.پر مارکت گرفته تا خریدن وانت نیسان و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم اخه بیکارم که ادم نمیتونه بشینه دوستان خواهش میکنم هر نظری کاری فکری دارند رو کنند هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم پیشاپیش بسیار ممنونم

anti-military
22-07-2012, 22:47
سلام دوستان من درباره خودم توضیح بدم که جوانی هستم 27 ساله و ساکن مشهد که پنج سال در شهرک صنعتی طوس در یک کارگاه کوچک با قانون کار کار کرده ام و الان بنا به دلایلی بیرون امدم مجرد هستم وکل سرمایه ای که در این مدت جمع کردم 17 میلیون هست الان حدو دو ماه که بیکارم ونمیدونم واقعا باید چه کار کنم تحصیلاتم دیپلم ریاضی هست وتخصصصم هم در زمینه سخت افزار کامپیوتر هست اخیرا مدرک فنی و حرفه ای تعمیر کار عمومی کامپیوتر را نیز گرفته ام خودم به نظر رسید که برم یک خدمات کامپیوتری باز کنم ولی با هر کی از این مغازها مشورت وتحقیق کردم میگن الان بازار خیلی خرابه کرایه مغازها هم واقعا بالاست و اگه من این پولو که خدایش با خونو ودل جمع کردم از بین بره دیگه نمیدونم باید چکار کنم توی این دو ماه توی فکر همه چی بودم از مغازه س.پر مارکت گرفته تا خریدن وانت نیسان و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم اخه بیکارم که ادم نمیتونه بشینه دوستان خواهش میکنم هر نظری کاری فکری دارند رو کنند هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم پیشاپیش بسیار ممنونم

همینکه تونستی با یه کار ساده 17 میلیون جمع کنی خیلی خوبه اما بازم سرمایه کمیه

با این پول فکر نکنم بشه کاری راه انداخت که ماهیانه سود خوبی داشته باشه
به نظر من شما باید بیشتر کار کنی و بیشتر پول جمع کنی

خدمات کامپیوتری و این مغازه ها هم بهش فکر نکن اصلا چون واقعا درآمد زیادی نداره و در حد بخور نمیره

تو این شرایط هیچ کس به اندازه خودت نمی تونه راهنمایت کنه سعی کن فکر کنی و یه کار مطمئن انتخاب کنی

من خودم مدتیه تو شهرستان دارم 2 تا زمینی که داریم رو میسازم و باید بگم کار ساختمون ساز کار خیلی خوبیه اما سرمایه زیاد میخواد

شما سعی کن سرمایه ات رو به 100 میلیون برسونی و بعد بیاد مثل من تو شهرستان شروع کن به خرید زمین های ارزون و بسازشون
گرچه حتی تو بدترین و پرت ترین شهرستان ها و بدترین جاهاش هم دیگه زمین زیر 40-50 تومن نیست

راستی تو اون شهرک صنعتی که کار میکردی زمین متری چند بود ؟

Mr_100_dolari
22-07-2012, 23:31
همینکه تونستی با یه کار ساده 17 میلیون جمع کنی خیلی خوبه اما بازم سرمایه کمیه

با این پول فکر نکنم بشه کاری راه انداخت که ماهیانه سود خوبی داشته باشه
به نظر من شما باید بیشتر کار کنی و بیشتر پول جمع کنی

خدمات کامپیوتری و این مغازه ها هم بهش فکر نکن اصلا چون واقعا درآمد زیادی نداره و در حد بخور نمیره

تو این شرایط هیچ کس به اندازه خودت نمی تونه راهنمایت کنه سعی کن فکر کنی و یه کار مطمئن انتخاب کنی

من خودم مدتیه تو شهرستان دارم 2 تا زمینی که داریم رو میسازم و باید بگم کار ساختمون ساز کار خیلی خوبیه اما سرمایه زیاد میخواد

شما سعی کن سرمایه ات رو به 100 میلیون برسونی و بعد بیاد مثل من تو شهرستان شروع کن به خرید زمین های ارزون و بسازشون
گرچه حتی تو بدترین و پرت ترین شهرستان ها و بدترین جاهاش هم دیگه زمین زیر 40-50 تومن نیست

راستی تو اون شهرک صنعتی که کار میکردی زمین متری چند بود ؟
سلام
دوست عزیز اگه 50 تومن پول داشتش که تو هیمن تهران 20 تومنم خونه رو میداد رهن باهاش یه آپارتمان 70 تومنی بر میداشت وایمیستاد یه تورم بخوره به آپارتمانش تا سال بعد کلی سود میکرد بدون هیچ زحمت و ریسکی

anti-military
22-07-2012, 23:43
سلام
دوست عزیز اگه 50 تومن پول داشتش که تو هیمن تهران 20 تومنم خونه رو میداد رهن باهاش یه آپارتمان 70 تومنی بر میداشت وایمیستاد یه تورم بخوره به آپارتمانش تا سال بعد کلی سود میکرد بدون هیچ زحمت و ریسکی

برادر شرمنده اما اینهایی که تو تهران خونه میخرن و سرمایه گذاری میکنن روش احمق هستن
چون قیمت ها واقعی نیست و تمام این سودها میره به جیب یه سری بساز بفروش عوضی
من خودم ساختمون میسازم و میدونم که این ساختمون هایی که تو تهران میسازن متری زیر 300 تومن در میاد
حالا شما با قیمت زمینش حساب کن نهایت میشه متری 1.400
اما با قیمت های متری 3 میلیون دارن میندازن به ملت و ملت هم خوشحال که دارن سرمایه گذاری میکنن هی میخرن و روز به روز قیمت غیر واقعی بالاتر میره

بازم میگم رو خونه سرمایه گذاری نکنید هیچ وقت چون سود واقعی رو بساز و بفروش میبره

من تو شهرستان دارم خودم همین کارو میکنم و دقیقا میدونم این بساز بفروش های تهران چقدر سود میکنن

BEHZAD2007
23-07-2012, 00:13
سلام دوستان عزیز اگر مغازه برای خودت باشه جایگاه نسبتا مناسبی هم داشته باشه
به نظرتون چه کاری توش راه بیندازم
نظرتون راجع به گیم نت چیه ؟در کنارش فروش سی دی و کارهای کامپیوتری ؟
ایا اصلا میصرفه ؟
با تشکر

poonel
23-07-2012, 00:20
تفاوت کارمند قراردادی و پیمانی در یک سازمان دولتی چیست؟

solo8
23-07-2012, 03:55
داداش یا 17 تومن کا خاصی نمیشه کر.ولی بنظرم اگه بتونی رو یه ماشین کار کنی بهتر باشه.نیسان فکر خوبیه ولی همش تو جاده و ...

البته یه چیز دیگه هم خوبه.گل خونه صنعتی البته.دیمی ها بدرد نمیخوره که اونم یه هزینه ای داره ولی وام میدن.کلا گل در آمد خوبی داره.ولی رسیدگیش هم مرد میخواد.میتونی گل خونه گیاهان درویی بزنی که تو خراسان هم کارخونه افشره هست ازت میخرن.ولی بودجشو نمیدونم چقدر نیازه...

ملا نصرالدین
23-07-2012, 10:22
ایا اصلا میصرفه ؟
با تشکر

در مورد گیم نت و کافی نت دوستان توی صفحات قبل خیلی گفته اند.شما سرمایه ات چقدره؟چه مغازه هایی اطاف مغازه ات هستند؟انجا محل رفت و امد چه افرادی هست؟زن یا بچه یا مرد یا کارمند یا چی؟

اگر محل رفت و امد بچه ها هست.مثلا نزدیک مدرسه هست خیلی خوبه.اگر نزدیک دانشگاه هست کافی نت خیلی خوبه
اگر نزدیک محل رفت امد خانم ها هست فکر نکنم زیاد بگیره

BEHZAD2007
23-07-2012, 11:25
در مورد گیم نت و کافی نت دوستان توی صفحات قبل خیلی گفته اند.شما سرمایه ات چقدره؟چه مغازه هایی اطاف مغازه ات هستند؟انجا محل رفت و امد چه افرادی هست؟زن یا بچه یا مرد یا کارمند یا چی؟اگر محل رفت و امد بچه ها هست.مثلا نزدیک مدرسه هست خیلی خوبه.اگر نزدیک دانشگاه هست کافی نت خیلی خوبهاگر نزدیک محل رفت امد خانم ها هست فکر نکنم زیاد بگیرهممنون دوست عزیز از پاسخت مغازه داخل کوچه هستش ولی دور تا دورش اپارتمانه مطمئنا باید بچه داشته باشه به نظر شما تا چند سال برگشت سرمایه داره مثلا فرض میگیرم 4 تا کلاینت pc و 4 تا هم کنسول ممنون از پاسخ شما

Mr_100_dolari
23-07-2012, 12:00
برادر شرمنده اما اینهایی که تو تهران خونه میخرن و سرمایه گذاری میکنن روش احمق هستن
چون قیمت ها واقعی نیست و تمام این سودها میره به جیب یه سری بساز بفروش عوضی
من خودم ساختمون میسازم و میدونم که این ساختمون هایی که تو تهران میسازن متری زیر 300 تومن در میاد
حالا شما با قیمت زمینش حساب کن نهایت میشه متری 1.400
اما با قیمت های متری 3 میلیون دارن میندازن به ملت و ملت هم خوشحال که دارن سرمایه گذاری میکنن هی میخرن و روز به روز قیمت غیر واقعی بالاتر میره

بازم میگم رو خونه سرمایه گذاری نکنید هیچ وقت چون سود واقعی رو بساز و بفروش میبره

من تو شهرستان دارم خودم همین کارو میکنم و دقیقا میدونم این بساز بفروش های تهران چقدر سود میکنن

با سلام

1)دوست عزیز کسی نمیتونه تورم سالیانه در بخش مسکن رو انکار کنه اگر من گفتم یک واحد آپارتمان بخره با توجه به تورم سالیانه تو بخش مسکن (مخصوصا تو تهران) رو گفتم شما کار دیگه ای سراغ دارید که با توجه به تورم سالیانه بشه تو یه سال انقدر سود کنی
2)منظور من آپارتمان نوساز نبود که با 70 تومن اصلا تو تهران نمیشه الان یه آپارتمان نوساز خرید (با توجه به افزایش قیمت ها) البته مناطق جنوبی تهران رو نمیدونم
3)با توجه به افزایش قیمت مصالح و افزایش قیمت دستمزد کارگر و ... تو تهران کی با متری 300 خونه میسازه شما دستمزد یک کارگر یا حقوق ماهانه نگهبان ساختمان یا اجرت کار گچ کار - رنگ کار و ... تو تهران رو با شهرستان یکی میکنی یا هزینه بردن بار - خاک - مصالح و ... در تهران با شهرسان یکی هستش
در ضمن قبول دارم که اگه بساز بفروش آدم عوضی باشه میتونه راحت از سر و ته کار بزنه و به قولی یه کار تف مالی تحویل بده برای همین باید حتما با یه آدم مطمئن تو امر ساخت و فروش مشورت کنی
3) مسلما بساز و بفروش سود زیادی میکنه اما باید در نظر بگیریم که اونم سرمایش و می زاره وسط و کسایی که پول ساخت مسکن ندارند راهی غیر از این ندارند که زمینشون رو بدن بساز بفروش اینم درسته که هیچ کاری سودش بیشتر از بساز و بفروشی نیستش اما اینم یادمون نره که هر کسی سرمایه ساخت رو نداره و بساز بفروشی هم کار هر کسی نیستش

4)دوست من پارسال یه واحد آپارتمان رو پیش خرید کرده 75 میلیون تومن (البته این قیمت پیش خرید بود) الان شده 140 میلیون یعنی حدودا 65 میلیون توی 1 سال به نظر شما این مبلغ کمی سود هستش برای 1 سال به طوریکه خود بساز بفروشه الان گیر داده که باید به من بیشتر بدی وقتی دیده این تو 1 سال انقدر سود کرده
البته فراموش نکنیم با توجه به تورم حال حاظر خرید مسکن کاهش پیدا کرده و فروش یه کم مشکل شده که این هم موقتی هستش

Mr_100_dolari
23-07-2012, 12:06
ایا اصلا میصرفه ؟
با تشکر

اگر از موبایل سر در بیاری و بتونی تو بخش نرم افزار موبایلم کار کنی که خیلی خوبه در کنار کار های کامپیوتری خرید و فروش لپ تاپ و قطعات کامپیوترم سود خوبی داره به شرطی که مشتریش رو داشته باشی

piishii
23-07-2012, 12:23
سلام
چنتا از دوستان از پرورش قارچ نوشته بودن ولی نیومدن بعدا در مورد سود حاصل اینا بنویسند
یک سوله داریم خیلی بزرگ هست اینقدر که قبل از اینکه یعنی چند ماهی میشه مرغداری رو دیگه ادامه ندادیم بعد از 40 سال اینا توش حدود 10 هزارتایی مرغ با قفس هاشون البته جا میشد و انتهاش هم خیلی خالی می موند حالا قفس ها جمع شده و این سوله خالی ست - البته یک سالن دیگه هم خالی ست که به اون کار ندارم - با توجه به اینکه ارتفاع خیلی خوبی داره و اینکه خیلی هم بزرگ و جا دار هست به صرف هست کشت قارچ ؟ به کمک یک آدم اینکاره ؟ کسی که رشته اش کشاورزی ست و همچنین مشاوره مالی و..... ؟
تقریبا سود ماهانه چقدر میتونه باشه ؟

Mr_100_dolari
23-07-2012, 12:53
سلام
چنتا از دوستان از پرورش قارچ نوشته بودن ولی نیومدن بعدا در مورد سود حاصل اینا بنویسند
یک سوله داریم خیلی بزرگ هست اینقدر که قبل از اینکه یعنی چند ماهی میشه مرغداری رو دیگه ادامه ندادیم بعد از 40 سال اینا توش حدود 10 هزارتایی مرغ با قفس هاشون البته جا میشد و انتهاش هم خیلی خالی می موند حالا قفس ها جمع شده و این سوله خالی ست - البته یک سالن دیگه هم خالی ست که به اون کار ندارم - با توجه به اینکه ارتفاع خیلی خوبی داره و اینکه خیلی هم بزرگ و جا دار هست به صرف هست کشت قارچ ؟ به کمک یک آدم اینکاره ؟ کسی که رشته اش کشاورزی ست و همچنین مشاوره مالی و..... ؟
تقریبا سود ماهانه چقدر میتونه باشه ؟

پرورش قارچ سود خوبی داره ولی کار سختی هم هستش باید خیلی مراقب باشی که محصولت نره رو هوا که کلی ضرر کنی ولی حتما تو این زمینه با یک کارشناس مشورت کن تو روزنامه هم تو بخش سرمایه گذاریش میتونی با کارشناس های همین کار تماس بگیری و بخوای که راهنماییت کنن

ali2424
23-07-2012, 20:04
داداش یا 17 تومن کا خاصی نمیشه کر.ولی بنظرم اگه بتونی رو یه ماشین کار کنی بهتر باشه.نیسان فکر خوبیه ولی همش تو جاده و ...

البته یه چیز دیگه هم خوبه.گل خونه صنعتی البته.دیمی ها بدرد نمیخوره که اونم یه هزینه ای داره ولی وام میدن.کلا گل در آمد خوبی داره.ولی رسیدگیش هم مرد میخواد.میتونی گل خونه گیاهان درویی بزنی که تو خراسان هم کارخونه افشره هست ازت میخرن.ولی بودجشو نمیدونم چقدر نیازه...
کلا کار با نیسان بهتره یا یک ماشین صفر بخرم بندازم توی ازانس شما چی پیشنهادمیکنید

piishii
23-07-2012, 20:29
پرورش قارچ سود خوبی داره ولی کار سختی هم هستش باید خیلی مراقب باشی که محصولت نره رو هوا که کلی ضرر کنی ولی حتما تو این زمینه با یک کارشناس مشورت کن تو روزنامه هم تو بخش سرمایه گذاریش میتونی با کارشناس های همین کار تماس بگیری و بخوای که راهنماییت کنن

سلام
منم میدونم عزیز دل که سود خوبی داره میخواستم از کسی که واقعا کار عملی کرده سوال کنم که چطور بوده و بعد از چه مدت و چه مشکلاتی داشته و چه .....
اون هایی که توی روزنامه هستند آدم هایی نیستند که اطلاعاتشون رو مفت در اختیارت بگذارند یا سواستفاده نکنند خوشبختانه توی جهاد کشاوررزی مشهد آشنا دارم و با مشاورین اونجا که حداقل طلب پول نمیکنند مشورت میکنم

ملا نصرالدین
24-07-2012, 12:34
ممنون دوست عزیز از پاسخت مغازه داخل کوچه هستش ولی دور تا دورش اپارتمانه مطمئنا باید بچه داشته باشه به نظر شما تا چند سال برگشت سرمایه داره مثلا فرض میگیرم 4 تا کلاینت pc و 4 تا هم کنسول ممنون از پاسخ شما

من در مورد گیم نت اطلاعاتی ندارم.ولی مغازه ی لوازم تزینات خوبه.سود خوبی هم داره.مغازه قبلی ما دقیقا داخل کوچه بود.البته سر کوچه هم مدرسه بود و گیم نت بغل دستمون بود.ما لوازم تزئناتی ریختیم توش خوب هم جواب گرفتیم.لباس فروشی هم خوبه.
اگر خواستی در مورد نحوه خرید جنس و... پ خ بده بیشتر راهنماییت کنم

کلا کار با نیسان بهتره یا یک ماشین صفر بخرم بندازم توی ازانس شما چی پیشنهادمیکنید

کلا ماشین صفر نخر.چون تا ماشین رو بندازی توی اژانس ازش میوفته.به نظر من یا یه ماشین دست دوم تمیز بخر برو اژانس(که البته بستگی داره زنگ خور اژانس چقدر باشه.
یا وانت بگیر.به نظر من وانت بهتره.حالا نیسان هم نباشه مهم نیست.

jooghan
24-07-2012, 13:10
سلام کسی شرایط دقیق احداث پمپ گاز رو می دونه تو شهر ما پمپ گاز cngنیست از کجا باید اجاه ی احداثش رو گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali2424
24-07-2012, 21:57
تشکر از همه دوستا و ممنون از اینکه اینقدر به فکر بنده هستید خودم هم اصلا دوست ندارم پولم توی بانک باشه بنا به همون دلایلی که دوستان گفتند دو ستان من تصمیمم رو به 2 حالت محدود کردم 1- نیسان یخچالدار یا معمولی 2- خدمات کامپیوتری که اتفاقا امروز یک مغازه هم دیدم
حالا سوالام شما کدویک رو پیشنهاد میکنید با توجه به وضعیت بازار اگه نیسان یخچال دار بخرم با گواهینامه ب 1 میشه باهاش کار کرد یا باید گواهینامه عوض بشه خیلی مهمه دوستان سوال دوم در مورد مغازه با توجه به متراژ 11 متر بودن واینکه مغازهای که پیدا کردم کژه یعنی اریبه میشه جواز گرفت البته ذکر کنم که مغازه تجاری دائم هست و خوبیش اینه که تازه دو روزه یک دفتر پیشخوان دولت کنارش باز شده این جواز گرفتن خیلی برام مهمه چون اگه بخوام مغازه بزنم باز جمع کنم خیلی ناجوره در کل اونایی که جواز گرفتند حتما نظر بدند پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم بابت همفکری

anti-military
25-07-2012, 06:19
تشکر از همه دوستا و ممنون از اینکه اینقدر به فکر بنده هستید خودم هم اصلا دوست ندارم پولم توی بانک باشه بنا به همون دلایلی که دوستان گفتند دو ستان من تصمیمم رو به 2 حالت محدود کردم 1- نیسان یخچالدار یا معمولی 2- خدمات کامپیوتری که اتفاقا امروز یک مغازه هم دیدم
حالا سوالام شما کدویک رو پیشنهاد میکنید با توجه به وضعیت بازار اگه نیسان یخچال دار بخرم با گواهینامه ب 1 میشه باهاش کار کرد یا باید گواهینامه عوض بشه خیلی مهمه دوستان سوال دوم در مورد مغازه با توجه به متراژ 11 متر بودن واینکه مغازهای که پیدا کردم کژه یعنی اریبه میشه جواز گرفت البته ذکر کنم که مغازه تجاری دائم هست و خوبیش اینه که تازه دو روزه یک دفتر پیشخوان دولت کنارش باز شده این جواز گرفتن خیلی برام مهمه چون اگه بخوام مغازه بزنم باز جمع کنم خیلی ناجوره در کل اونایی که جواز گرفتند حتما نظر بدند پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم بابت همفکری

نمی تونی یه خاور یا کامیون دسته دوم بگیری ؟
درآمد خاور و کامیون خیلی بیشتره

senaps
25-07-2012, 09:45
سلام کسی شرایط دقیق احداث پمپ گاز رو می دونه تو شهر ما پمپ گاز cngنیست از کجا باید اجاه ی احداثش رو گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز، سرمایه‌ي بسیار بسیار بالایی میخواد... زمین باید داشته باشید، هر دونه از دستگاه ها فک کنم 15-0 میلیون تومن قیمت داره و خوب، تانکر یا کپسولی چیزی نیاز دارید زیر زمین که گاز رو توش ذخیره کنین! یا اینکه از لوله‌کشی ها بگیرید(فک کنم اینم میشه!)....

باید برید شرکت گاز خودش و صحبت بکنین...

senaps
26-07-2012, 00:47
سلام....
دوستان برای نمایندگی لیزینگ، به نظرتون تو استان کوچیکی مثل ایلام(700 هزارنفر جمعیت) و مرکز استان(300 هزار) جواب میده؟؟؟
اصلا میشه کمی در مورد لیزینگ توضیح بدین که چقدر بهتر میتونه باشه از خرید مستقیم از شرکت ها؟!

راستی، شرکتی که میخوایم نمیاندگی‌اش رو بگیریم، مبلغ 20 میلیون چک میخواد که به عنوان ضمانت باشه، ولی تاکید کرده که نه تاریخ داشته باشه و نه نوشته بشه بابت ضمانت هست چک.... نظرتون چیه دوستان؟!

arash96
26-07-2012, 14:17
سلام خدمت دوستان
من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر سخت افزارم 27 سال سن دارم دارم دیونه میشم هیچ کاری نکردم باید از خانوادم پول توجیبی بگیرم
خواستم مغازه فروش قطعات کامپیوتری کوچیک و همراه با فروش نرم افزار راه بندازم خواستم بدونم که
1-شرکت میخواد برای اینکار؟
2-مجوز کسب میخواد؟
3-حداقل چقدر سرمایه میخواد؟

ببخشید سوال هام زیاد واضح نبودن

senaps
26-07-2012, 16:26
من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر سخت افزارم 27 سال سن دارم دارم دیونه میشم هیچ کاری نکردم باید از خانوادم پول توجیبی بگیرم

سلام....
اگر کارتون رو بلد هستید، به این نمایندگی های تعمیرات و اینا مراجعه بکنید.... معمولا حقوقشون بهتره!( البته اگر شهرتون چنین چیزی داره!! و بزرگ هست....)....
معمولا ثبت شرکت نمی‌خواد، ولی مجوز میخواد...(جواز کسب)
روش کار هم به این صورت هستش که نمایندگی چند تا شرکت مختلف رو میگیرید و شروع میکنید به کار... لااقل باید بنیه‌ی مالی اولیتون، 8-9 تومنی باشه....

راستش رو بخواید، شخصا برام مهم نیست طرفم چقد سواد داره، وقتی نیگا میکنم که مغازه‌ی شیکی داره، میرم خرید میکنم قطعات رو...در حقیقت، مغازه های کوچیک(یا بد دکور!!) رو حتی افتخار نمیدم که ازشون قیمت بگیرم حتی....
پیشنهادم اینه که اگر میخواید کار کنین، باید یه مغازه‌ی شیک بزنین... قطعات رو میتونید به سری قطعه‌ی ارزون بیارید و بریزید تو مغازه.... بعدش هم که شروع میکنین به تماس به نمایندگی های مختلف و همکاری با اونها(یعنی یه نفر میاد، سیستم میخره و قطعاتی رو سفارش میده... شما تماس میگیرید قیمت روز رو دریافت کرده، میخرید و درخواست میکنین براتون بفرستون به دفتر....) فرداش قطعات میرسه و شما می‌بندین و میدین دست مشتری....

معمولا تا یه مدت، انتظار پول در اوردن نباید داشت!(تا ملت اعتمادشون جلب بشه... و بیان بخرن) مسئله‌ی بعدی هم بحث روابط هست که باید بتونین به خوبی از دوستان و اینترنت و .... استفاده کنین برای اینکه بدونن که شما از خونواده قهر نکردین و کارشناس سخت افزار کامپیوتر هستید!!یعنی یه رشته‌ی خفن نیمه برق نیمه کامپیوتر و ....!!!!

ولی به نظرم، تمرکزتون رو روی شرکت های خدمات پس از فروش سخت افزار های کامپیوتری بذارید( تعمیر قطعات که درسش رو خوندین..) و همچنین نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری و اینا یا همکاری با شرکت های اینجوری...

arash96
26-07-2012, 22:23
ممنون خیلی زحمت کشیدی خیلی ممنون

aliarc2003
27-07-2012, 14:06
سلام شاید سوالم زیاد مربوط نباشه اما ...
میزان حقوق پرداختی شرکت های ISP برای پشتیبانی شیفت شب چقدره؟

prodoctornuke
27-07-2012, 15:21
سلام .
یکی از اشناها تصمیم گرفته که یکی از دوره های فنی حرفه ای رو بگذرونه
بچه مستعدی هست فقط یکمی سر به هوا هست
میخواد کاری یاد بگیره که هم بازار کارش رو داشته باشه هم برای مهاجرت به خارج به دردش بخوره
اموزشگاه های خصوصی بهتر هست یا خود فنی حرفه ای؟

Abbas.V
27-07-2012, 16:05
سلام .
میخواد کاری یاد بگیره که هم بازار کارش رو داشته باشه هم برای مهاجرت به خارج به دردش بخوره

اگه تخصص خاصی میخواد نمیدونم . اما فنی حرفه ای یک دوره داره به نام دوره های 1800 ساعته کارگز ماهر ایران-آلمان . همه چی بهت یاد میدن . حدود یک سالو نیم طول میکشه .
مدرک بین المللی میده تحت لیسانس آلمان .
مربی هاشم درجه یکن همه .

aliarc2003
28-07-2012, 22:26
سلام شاید سوالم زیاد مربوط نباشه اما ...

میشه دوستان کمک کنند..

Mr_100_dolari
29-07-2012, 00:58
سلام .

خوب میگن رو مدرک فنی حرفه ای تو ایران میتونی با هاش وام بگیری برای راه اندازی شغله مربوطه (چقدر صحت داره نمیدونم)
برای خارج رفتن هم اگر مدرک فنی حرفه ای داشته باشه بهتره اما فقط مدرک تو خارج مهم نیستش کار بلد بودن توی رشتت هم خیلی مهمه و بیشتر این آموزشگاه ها خصوصی هستند ولی زیر نظر فنی و حرفه ای هم هستند و یا شما رو معرفی میکنند به سازمان فنی و حرفه ای برای دادن آزمون
در مورد چه نوع کاری هم باید تحقیق کنه ببینه تو کشوری که میخواد بره بازار کار اون رشته به چه صورت هستش و البته علاقه به رشته ای هم که میخواد آموزش ببینه و در آینده تو اون رشته مشغول به کار بشه خیلی مهم هستش

Переклад не
29-07-2012, 21:01
برای راه انداختن کارگاه تولیدی تیرچه یا مصالح بتنی و یا بتن آماده و از این چیزا چه چیزایی لازمه و هزینش چقد میشه
ممنونم

Mahdi/s
29-07-2012, 21:39
برای راه انداختن کارگاه تولیدی تیرچه یا مصالح بتنی و یا بتن آماده و از این چیزا چه چیزایی لازمه و هزینش چقد میشه
ممنونم
ســلام...
راستش اطلاعات كاملي ندارم..در اصل هيچ اطلاعاتي ندارم اما چيزايي كه به ذهن خودم ميرسه رو مينويسم اميدوارم كمكي بكنه...

معمولا براي شروع كار توليدي حالا هرچي كه باشه بايد ببيني توي منطقه ي شما چنتا رقيب هست....كيفيت كار چطوره...قيمت هاشون و ووو...از هر لحاظي بررسي كني ببيني با اون موقعيت به صرفه هست يا نه چون راهي كه شما امروز ميخواي شروع كني رو اون قبلا طي كرده خيلي ميتونه كمك باشه برات....

خوب شما بعد از داشتن پول فراوان .....يه جا ميخوايين كه بسته به شروع كار شما وسعت هم متفاوت ميشه.....كه قيمت زمين و كارگاه بايد ديد در منطقه شما چقدر هست...
قاعدتا كارگاه خارج از شهر هست..اما تقاضا داخل شهره پس هرچي نزديك تر به شهر باشه بهتره براي شما...
يا مثلا بايد ديد بصرفه هست يه كارگاه خريد يا نه يه زمين بخريد بعد تبديل به كارگاهش كنيد.......................
مورد قابل توجه اينه كه بايد ببينيد شما مصالح اوليتون رو از كجا ميتونيد تهيه كنيد......به طور مثال كارگاه تيرچه شما شن و ماسه ميخوايين بايد ببيند شن و ماسه شما از كجا تهيه ميشه كيفيت كدوم بهتره از كجا ميتونيد بهتر خدمات بگيريد......ميلگرد به همين صورت...سفال اش به همين صورت وووو......
مطلب ديگه هم عوامل كار هستن ديگه...بازم بسته به وسعت و شروع كارگاه شما متفاوته....البته تو كار توليدي زياد نبايد رويايي فكر كرد...سرمايه ميخواد اما بهتر اين هست كه بجاي اينكه شما 100% هزينه كني براي راه اندازيش بيايي با 70% شروع كني...و با خود پولي كه توليدي در مياره ...توليديت رو گسترش بدي...
خيلي از موارد ديگه هم هست كه توي كار باهاش رو به رو ميشيد من چيزي به ذهنم نرسيد در حال حاضر...مثلا نميدونم راحت اجازه راه اندازي ميدن يا نه...چقدر زمان ميبره براي گرفتن پروانه كار..از كي و چطوري بايد گرفت و چيزاي ديگه...

البته نميگم بهترين كار..اما يكي از كارهايي كه ميتونيد بكنيد و بهتون كمك ميكنه به عنوان پيمانكار توي يكي از اين كارگاه ها مشغول به كار بشيد..اينطوري با عواملي كه براتون مصالح ميارن و كساني كه مصالح رو ميخوان آشنا ميشيد...مهمتر از اون
تجربه كسب ميكنيد ...و خيلي چيزاي ديگه..

senaps
31-07-2012, 01:01

من کاراموزی دیپلمم تو یه شرکت تیرچه بلوک بودم...(در حقیقت معروف ترینش!!)....

قبلا دیدم که شما سرمایه‌ای حدود 500 تومن دارید... اگر هست، با یه مهندس معمار صحبت کنین و کارخونه رو راه بندازین....البته باید کمی وام و اینا هم بگیرین....

اما مایحتاج:
برای مصالح بتنی، شما یا باید یه خط تولید الکی و کوچیک، داشته باشی یا خطی که مثلا تریلر تریلر ازش پر میکنن و میبرن سر ساختمون ها... در این خصوص، دستگاه های خودش در حد 400 متر مربع رو داره و خوب، به طور قطع وسیله‌ای برای انتقال بتن به محل مورد نظر...(در حقیقت اصل سود در اینه که پمپ و تریلر مربوطه برا خودتون باشه... چون این دوتا جداگانه پول در میارن...)....

خط تولید درست حسابی تیرچه بلوک هم حدود 600 متری هستش.... میشه هر دو رو با هم راه انداخت.... با دم و دستگاه های خاص، بتن ساخته شده رو از خط تولیدش منتقل میکنن به یه جور جرثقیل/ماشین خفن.... اون دستگاه خودش کار ساخت، و کنار گذاشتن تیرچه بلوک ساخته شده رو انجام میده....

باید حواستون به سیمان باشه که همیشه به موقع برسه... بتن بد چه برای فروش چه برای ساخت تیرچه، ورشیکستتون میکنه!!!! پس سیمان خوب باید داشته باشید...
از لحاظ تاسیسات، بخش حسابداری، بخش فروش، و ... (میتونید مثلا این پروژه های مهر و اینا رو هم بگیرید....!!!!) هر چی مهندس های نامی و یا با سواد و کاربلد تو شرکتتون بیشتر باشه، امتیازش براتون بیشتره و بهتر و راحت تر میتونین مناقصه ها رو ببرید...

در کل، بیش از 1 تومن احتمالا هزینه میبره که قسمتیش رو میشه با وام گرفت.... حدود حداقل 1000 متر زمین میخواید و همچنین وجود یه درمانگاه کوچیک، به دلیل تعداد کارگر ها به طور قطع نیازه....
پیشنهاد میشه حتمی اگر میخواید در این زمینه سرمایه گذاری بکنین، چند تا شرکت تیرچه بلوک در شهر مورد نظر(فک کنم باز دوباره که شما تبریز بودی نه؟!) رو حتمی سر بزن که اطلاع دقیق کسب بکنی....

همچنین، میشه اینقدر سرمایه نگذاشت و به جاش، تعدادی پمپ بتن ریزی بزرگ، و تریلر (از اینایی که بتن رو جابجا میکنن و رو کولشون اون چیزه!! هست که میچرخه... اسمشون یادم رفت لامصبا...)..... یا حتی جرثقیل های 30 تن و 50 تن! بسیار عالی و پول در ارار هستن...
دایی بنده رو یه نمونه‌ی 20 تن(جرثقیل) کار میکنه و ماهی 700 تومن میگیره و ماهی 500 هم هزینه‌ی ماشین میشه و با این وجود، کلی سود برای صاحب ماشین هستش...

هر ماشین هم که میدونین، فرسوده‌ی 20-30 ساله‌اش حدود 130-40 میلیون تومن معامله میشه...(البته قیمت های ایلام هستش...!!)....

دوست عزیز، چه داخل و چه بیرون، این روزها برق رو بورس هستش.... خارج کشور، IT کار با سواد واقعا پول در میاره!!!!
اموزشگاه‌ها اموزششون به درد خودشون میخوره و جیب های پر‌پول...... نمیدونم همه‌ی کلاس های فنی حرفه‌ای رایگانه یا نه یا چطوریه الان، ولی فنی حرفه‌ای بدون شک شرکت بکنن...
اما برای مهاجرت، باید سعی کنن مطالعات بروز داشته باشن... چون تکنولوژی اموزشی در ایران، چیزی حدود حداقل 4 سال عقب هست و در خارج از ایران، این پذیرفتنی نیست!

من دیدم که شیفت روزش مثلا 400 تا می‌گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!! حالا بستگی داره.... ISP که دردسر دارن و ادم بسیار باسواد و باتجربه میخوان که اگر دارین، پیشنهاد میشه شغلی در شرکت های راه اندازی و نصب و واردات و پشتیبانی سخت افزار شبکه‌ای دست و پا کنین!!اگر ندارین، ISP ها بهتون کار نمیدن!!!! ولی میتونین تو نمایندگی هاشون تو شهرستان ها کار کنین!!!
مسئله‌ای که باید بهش توجه بکنین، نیاز وحشتناک بدن به خواب شبانه هستش...و همچنین تاثیر بدی که تو زندگیتون میذاره... اگر امکانش براتون میسر هست، به این شغل به عنوان انتخاب اخر فکر کنین!چون فکر نمیکنم بهتون مثلا 1 میلیون پول بدن!

Alislow
31-07-2012, 02:17
سلام دوستان
من یه نیمچه مترجم در حال پیشرفت هستم.زبان انگلیسی و زمینه تخصصی برق
به نظرتون میتونه کار اول یا دوم خوبی باشه؟ از نظر درآمد چطوره؟
بعد من کجا میتونم مشتری (یا کارفرما) پیدا کنم؟

senaps
31-07-2012, 09:31
بعد من کجا میتونم مشتری (یا کارفرما) پیدا کنم؟

برا ترجمه؟! این دفاتر خدمات کامیپوتری و کافی نت ها اکثرا تحقیق و ترجمه میگیرن.... صفحه‌ای 1000 تومن برا متن عمومی و 1500 تومن برا تخصصی هستش که پیشنهاد میکنم عمرا متن پزشکی نگیرین!! من گرفتم زاییدم زیرش!!(سطح 9 زبان! و همراهی گوگل ترنسلیت!!)...

به نظرتون میتونه کار اول یا دوم خوبی باشه؟ از نظر درآمد چطوره؟

افرادی بودن که تا ماهی 400-500 تومن پول گرفتن.... بستگی داره که روزی چند ساعت وقت بذارید...

bas ali
31-07-2012, 11:14
نظرتون در مورد باز کردن نمایندگی ایزوگام و این طور چیزها چیه ؟
نیازی به وارد بودن داره ؟ چطوری مشتری پیدا میشه کرد ؟

Mahdi/s
31-07-2012, 16:13
تریلر (از اینایی که بتن رو جابجا میکنن و رو کولشون اون چیزه!! هست که میچرخه... اسمشون یادم رفت لامصبا...). ميـــــكـسِر...

Alislow
31-07-2012, 20:16
برا ترجمه؟! این دفاتر خدمات کامیپوتری و کافی نت ها اکثرا تحقیق و ترجمه میگیرن.... صفحه‌ای 1000 تومن برا متن عمومی و 1500 تومن برا تخصصی هستش که پیشنهاد میکنم عمرا متن پزشکی نگیرین!! من گرفتم زاییدم زیرش!!(سطح 9 زبان! و همراهی گوگل ترنسلیت!!)...
اینجا گرون تره.من بره تخصصی 2 تومن می گیرم ...
من یه سوال دیگه هم داشتم گفتم جدا جدا بپرسم بهتره.
دارم زبان برنامه نویسی سی شارپ رو یاد می گیرم.
به نظرتون بازار کار برنامه نویسی چطوره؟
کجا میشه کار پیدا کرد؟

senaps
01-08-2012, 00:08
به نظرتون بازار کار برنامه نویسی چطوره؟

بستگی داره...
اگر اسم در بکنین تو شهرتون، میتونید منت بذارید که اصلا برید مشورت بکنین با طرف که ایا پروژه اش رو بگیرین یا نه، مبلغ مشخصی پول بگیرید!!!!
اگر نه که مجبورید برا دیگران کار بکنید...

کجا میشه کار پیدا کرد؟
یه کارشناس مهندسی کامپیوتر، تقریبا از هواپیما سازی براش فرصت شغلی هست تا شرکت های برنامه نویسی و نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته...تا چاپ خونه تا.......... داروخونه!!! ولی یه کسی برنامه نویسی بلده، صرفا تو شرکت های کامپیوتری که کار برنامه نویسی انجام میدن فرصت شغلی داره و گاهی اگر خوش‌شانس باشه، کار برای خودش...

Ezel
01-08-2012, 10:13
سلام /

دوستان گرامی :

از این به بعد برای بحث در باره ی امور مرتبط با مشاغل مختلف ، تاپیک جدید ایجاد کنید /

ممنون .