PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره ی شغلی

صفحه ها : 1 2 [3] 4

moh72
27-10-2011, 21:29
اموزشگاه های زبان انگلیسی چه شرایطی واسه استخدام معلم زبان دارن؟

ملا نصرالدین
29-10-2011, 09:32
متاهل بودن برای بعضی ها مهم هست
ازت تست و مصاحبه میگیرند باید براشون نمره قابل قبول بیاری

mali.sh
29-10-2011, 13:32
دوستان سلام
اول اینکه من نیاز به تاسیس یه شرکت ساختمانی دارم.و مدرک مهندسی معماری دارم.
1-برای ثبت شرکت ( سهامی خاص یا مسولیت محدود) نیاز به پایان خدمت دارم؟
2-برای ثبت شرکتی که که میخواد فعالیت ساختمانی کنه داشتن پروانه اشتغال که ازطریق سازمان نظام مهندسی ساختمان صادر میشه الزامیه یا با مدرک تحصیلی میشه ثبت کرد؟

shahinfarasystem
29-10-2011, 15:38
سلام
میخواستم یه کاری بکنم اما مطمئن نیستم

من حدود 3 میلیون پول دارم میخوام باهاش کار کنم
تحقیقی که کردم خیلی ها میگن برای سرمایه گذاری برو طلا بخر یا سکه بخر

من احساس میکنم با این کار پولم خیلی رشد نمیکنه
مثلا یه حساب کتاب که کردم دیدم تو 40-50 روز گذشته سکه فوقش 1000 تا 1500 رفته روش (منبع سایت مثقال)

مثلا من اگه 10 تا سکه بخرم فوقش تو 50 روز 15 تومن میره رو پولم که اونم معلوم نیت پس فردا نیاد پایین
دنبال یه چیزی میگردم که این خصوصیاتو داشته باشه:

1) کوچیک باشه
2) راحت خرید و فروش بشه
3) سود دهی اش خوب باشه

نمیدونم دقیقا چی میتونه باشه یه چیزی که بتونم بخرم و مثلا فرداش بتونم به مغازه داری جایی بفروشم و مثلا با هر بار خرید 5 درصد سود کنم

چیزی به ذهنتون میرسه؟>؟؟؟؟؟ ممنون میشم :10:

moh72
29-10-2011, 18:48
متاهل بودن برای بعضی ها مهم هست
ازت تست و مصاحبه میگیرند باید براشون نمره قابل قبول بیاری
مدرک ایلتس اینا نمیخوان؟
+
واسه هر سطحی فرق میکنه مصاحبه شون؟
:11::11:

shahinfarasystem
30-10-2011, 12:58
سلام

مثلا یه حساب کتاب که کردم دیدم تو 40-50 روز گذشته سکه فوقش 1000 تا 1500 رفته روش (منبع سایت مثقال)

مثلا من اگه 10 تا سکه بخرم فوقش تو 50 روز 15 تومن میره رو پولم که اونم معلوم نیت پس فردا نیاد پایین

1) کوچیک باشه
2) راحت خرید و فروش بشه
3) سود دهی اش خوب باشه

نمیدونم دقیقا چی میتونه باشه یه چیزی که بتونم بخرم و مثلا فرداش بتونم به مغازه داری جایی بفروشم و مثلا با هر بار خرید 5 درصد سود کنم

چیزی به ذهنتون میرسه؟>؟؟؟؟؟ ممنون میشم

دوستان کسی نظری نداره؟

ملا نصرالدین
30-10-2011, 18:51
مدرک ایلتس اینا نمیخوان؟
+
واسه هر سطحی فرق میکنه مصاحبه شون؟
:11::11:

راستی حواسم به این نبود.
هر اموزشگاهی فرق داره.واسه بعضی ها مدرک ایلتس یا تافل مهم هست واسه بعضی ها مدرک دانشگاه رشته زبان داشته باشی مهم هست.ولی کلا اگر ایلتس و تافل با هم هم داشته باشی ولی نتوانی درست مکالمه کنی فایده نداره.توی روزنامه همشهری خیلی زده که به مدرس نیاز دارند.زنگ بزن ازشون بپرس

m6ir
01-11-2011, 22:50
دوستان کسی نظری نداره؟

می دونم پولت کمه
ولی به بورس فکر کن

MILIN3M
02-11-2011, 00:50
سلام
بچه ها میخوام ازتون مشورت بگیرم و صحبت هم جدیه باد هوا نیست
والا من مجتمع پایتخت رو داشتم میگشتم ..فک کنم طبقه سه یا چهار راهرو سمت راست یه مغازه خالی بود اجاره میداد...نظرتون چیه...با توجه به ایتکه تمام طبقه اول دوم همه تو کار اپل زدن فک نکنم اونجا چیزی بماسه...نظرتون چیه چی میشه زد ؟

shahinfarasystem
02-11-2011, 14:50
سلام

1) کوچیک باشه
2) راحت خرید و فروش بشه
3) سود دهی اش خوب باشه

اقا یه نظری چیزی هم به مابدید دلمون خوش باشه

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

سلام

دوستان در مورد شغل برنامه نویسی و طراحی وب سایت چی میدونید؟؟؟

چجور کاریه؟ بازار؟ در آمد؟سرمایه اولیه؟

البته این سوالم چند هفته پیش پرسیدم....

alil1369
04-11-2011, 04:42
سلام

یه درخواست راهنمایی و کمک برای پیدا کردن یه کار برای خودم دارم
خیلی ممنون میشم که بتونید کمکم کنید و شاید حتی یه کار برام پیدا کنید
اسمم علی و 22 سالمه دانشجوی IT هستم و به زبان انگلیسی حدودا مسلط هستم و کاملا به اینترنت و سخت افزار و نرم افزار و شبکه به صورت حرفه ای اشنا هستم ( همچنین 13 مدرک رسمی از مایکروسافت دارم و مهندس رسمیش هستم )
حالا مشکلم اینه که کار ندارم و دیگه خسته شدم و اصلا نمیدونم باید چی کار کنم و الان که دارم این تاپیک رو ایجاد میکنم تنها کاری بود که به فکر رسید
دنبال یه شغل ،کار ،منبع درامد و روشی میگردم که بتونم حداقل ماهی 400 - 300 تومن درامد داشته باشم و به همین مقدار کم هم راضی هستم
تمام روز های هفته بجز شنبه و دوشنبه میتونم وقت بزارم حتی جمعه ها و حتی زمانی که تو خونه هستم (شب ها)
نمیدونم چرا همش به بن بست میخورم و حتی دیگه هیچ پس انداز زیادی هم ندارم

واقعا هرجور میتونین کمک و راهنمایی کنید حتی اگه کسی هم میشناسید که کارمندی ،فروشنده ای و ... لازم داره بهم معرفی کنید
من تهران و سمت تجریش ساکن هستم و از نظر روابط عمومی هم مشکلی ندارم
اگه بتونم تو حرفه خودم که کامپیوتر هست راهنماییم کنید که عالی میشه
بخدا دیگه کم اوردم و فقط منتظر کمک شماها هستم
ممنون بازم و تشکر
اگه سوالی هم بود بپرسید سربع جواب میدم

خواهشا پاک نکنید !

logos
04-11-2011, 13:26
سلام

اسمم علی و 22 سالمه دانشجوی IT هستم و به زبان انگلیسی حدودا مسلط هستم و کاملا به اینترنت و سخت افزار و نرم افزار و شبکه به صورت حرفه ای اشنا هستم ( همچنین 13 مدرک رسمی از مایکروسافت دارم و مهندس رسمیش هستم )
حالا مشکلم اینه که کار ندارم و دیگه خسته شدم و اصلا نمیدونم باید چی کار کنم و الان که دارم این تاپیک رو ایجاد میکنم تنها کاری بود که به فکر رسید
دنبال یه شغل ،کار ،منبع درامد و روشی میگردم که بتونم حداقل ماهی 400 - 300 تومن درامد داشته باشم و به همین مقدار کم هم راضی هستم
تمام روز های هفته بجز شنبه و دوشنبه میتونم وقت بزارم حتی جمعه ها و حتی زمانی که تو خونه هستم (شب ها)

واقعا هرجور میتونین کمک و راهنمایی کنید حتی اگه کسی هم میشناسید که کارمندی ،فروشنده ای و ... لازم داره بهم معرفی کنید
ممنون بازم و تشکر

خواهشا پاک نکنید !

دوست عزيز اميدوارم اين بن بست هايي كه خوردي باعث نشه روحيتو از دست بدي و بخواي نا اميد بشي اصلا دنبال كارهايي مثل فروشندگي نباش كه حيف هست شما يي كه ميگي به اينترنت و سخت افزار و نرم افزار به صورت حرفه اي و با مدرك اشنا هستي به كار يي مثل فروشندگي روي بياره
به نظر من الان يكي از كارهايي كه شما ميتونيد بكنيد تدريس در موسسات مربوطه هست خيلي هم سخت نيست و درامدش نسبتا بد نيست و شمارو راضي ميكنه به موسسات مختلف تهران سر بزنيد رزومه و مداركتون رو بديد و مطمئن هستم كارتون رو پيدا مي كنيد

alil1369
04-11-2011, 15:35
دوست عزيز اميدوارم اين بن بست هايي كه خوردي باعث نشه روحيتو از دست بدي و بخواي نا اميد بشي اصلا دنبال كارهايي مثل فروشندگي نباش كه حيف هست شما يي كه ميگي به اينترنت و سخت افزار و نرم افزار به صورت حرفه اي و با مدرك اشنا هستي به كار يي مثل فروشندگي روي بياره
به نظر من الان يكي از كارهايي كه شما ميتونيد بكنيد تدريس در موسسات مربوطه هست خيلي هم سخت نيست و درامدش نسبتا بد نيست و شمارو راضي ميكنه به موسسات مختلف تهران سر بزنيد رزومه و مداركتون رو بديد و مطمئن هستم كارتون رو پيدا مي كنيد

مرسی از کمکت و خودم هم تو فکر تدریس بودم
خیر سرم مهندس رسمی مایکروسافت هستم
مشکلات خانوادگی و مالی و همه چی قاطی شده باهم کلا اصلا قفل کردم !
بازم ممنون که جواب دادی همین کلی ارومم میکنه
راستی میدونی حدود هزینه اگهی تو این پیک های تبلیغاتی چقدر هست ؟ یه تبلیغ برای تدریس خصوصی بدم شاید گرفت ؟

logos
04-11-2011, 16:03
مرسی از کمکت و خودم هم تو فکر تدریس بودم
خیر سرم مهندس رسمی مایکروسافت هستم
مشکلات خانوادگی و مالی و همه چی قاطی شده باهم کلا اصلا قفل کردم !
بازم ممنون که جواب دادی همین کلی ارومم میکنه
راستی میدونی حدود هزینه اگهی تو این پیک های تبلیغاتی چقدر هست ؟ یه تبلیغ برای تدریس خصوصی بدم شاید گرفت ؟

خواهش خوشحالم كمكي كردم
پيشنهادم اينه كه بري با جديت سراغ موسسه ها ، مي دونم ميشه تو كوسسات معتبر هم كار گرفت و اونجا بري مطمئنا خيلي موفق تر ميشي و بعدش ميتوني خصوصي هم بگيري
من بدليل تجربه تدريس زيادي كه داشتم ميگم شروع به اين شكل بهتره تا اينكه بخواي تبليغ كني و شاگرد خودت رو بگيري يه ترم كه تو موسسه درس بدي سريع 5 تا شاگرد خصوصي هم پيدا ميكني
البته تبليغ هم در كنار تدريس تو موسسه انجام بده جواب ميده اما تنها به تبليغ اكتفا نكن
قيمتش رو هم من هر چند ماه يه بار مي پرسم واسه تبليغ دادن هاي مختلف اما يادم ميره اخه حافظه خيلي ضعيفي دارم

alil1369
05-11-2011, 01:27
مرسی از فردا میگردم دنبالش
موسسه معتبر منظورت دقیقا مثل کدوم موسسات هست
بازم یه دنیا ممنون

peaceful1
05-11-2011, 01:51
من یکی از دوستام تو سن 19-20 سالگی در موسسه فنی تهران تدرسی میکرد نه مدرک داشت نه سواد خیلی زیاد , تازه رشتش هم مثل خودم هم عمران بود ولی به قدری خودش رو قبول داشت که هر کی میدی فکرمیکرد خیلی آدم خاصی هست. یه شانسی هم که داشت این بود که چهره و هیکلش به مراتب ار سنش بیشتر میزد.
دوست عزیز برای شما خیلی زود هست که تو این سن احساس کنید به بن یست رسیدید. حتما شغل خوبی پیدا خواهید کرد فرد متخصص همیشه براش کار هست.
من دوستانی دارم که چند سالی هست مادر و پدر خودشون هستند و کسی رو ندارند که حتی کوچکترین کمک و حمایتی ازشون بکنه(مالی و روحی) ولی با همه سختی که جامعه به اونها تحمیل کرد به هر شکل با سخت کوشی فراوان خودشون رو ثابت کردند ولی خوب کمی صبر و تحمل و تلاش میخواد. مطمئنا جواب خواهد داد.

---------

یه کاری دیگه ایی که میتونید بکنید کار در شرکتهای خدمات اینترنتی هست.
درباره اش فکر کردی؟

alil1369
05-11-2011, 22:52
من یکی از دوستام تو سن 19-20 سالگی در موسسه فنی تهران تدرسی میکرد نه مدرک داشت نه سواد خیلی زیاد , تازه رشتش هم مثل خودم هم عمران بود ولی به قدری خودش رو قبول داشت که هر کی میدی فکرمیکرد خیلی آدم خاصی هست. یه شانسی هم که داشت این بود که چهره و هیکلش به مراتب ار سنش بیشتر میزد.
دوست عزیز برای شما خیلی زود هست که تو این سن احساس کنید به بن یست رسیدید. حتما شغل خوبی پیدا خواهید کرد فرد متخصص همیشه براش کار هست.
من دوستانی دارم که چند سالی هست مادر و پدر خودشون هستند و کسی رو ندارند که حتی کوچکترین کمک و حمایتی ازشون بکنه(مالی و روحی) ولی با همه سختی که جامعه به اونها تحمیل کرد به هر شکل با سخت کوشی فراوان خودشون رو ثابت کردند ولی خوب کمی صبر و تحمل و تلاش میخواد. مطمئنا جواب خواهد داد.

---------

یه کاری دیگه ایی که میتونید بکنید کار در شرکتهای خدمات اینترنتی هست.
درباره اش فکر کردی؟

مرسی
حتما میرم دنبال تدریس ولی نمیدونم به چه اموزشگاه هایی باید سر بزنم !
من مشکل دیگه ای هم دارم که نمیتونم شنبه و 2شنبه برم سر کار !

MasterGeek
05-11-2011, 23:19
هر آموزشگاهی که دیدی، یه سری بزن، رزومه بذار یا اینکه خیلی ساده اسمتو مینویسن (بخصوص آموزشگاههای نزدیک به محل زندگی یا تحصیلت) ...شامل هر آموزشگاهی که به کامپیوتر و IT و ... مربوط باشه
بعد از مدتی سیل پیشنهادها سرازیر میشه...به قول logos هم 5 نفر رو درس بدی و بخصوص خوب درس بدی و مایه بذاری کلی پتانسیل بیشتر میگیری...

رعد
06-11-2011, 10:36
سلام با 6 ميليون سرمايه در مشهد چه شغلي پيشنهاد ميديد ؟

ARASH66
06-11-2011, 11:00
alil1369 جان شما الان باید تمرکز داشته باشی و روحیت خوب باشه و با راهنمایی از دوستان راه درست رو بری.
یکی از دوستانم شرایطش مشابه شما رو داشت و تدریس میکرد در تهران، کار در شرکت های خصوصی هم جواب میده و اگر بتونی رزومه خوبی درست کنی خیلی کمکت میکنه.

alil1369
06-11-2011, 17:00
راستی من رزومه ندارم ! اخه هیچ سابقه کاری ندارم ؟

ARASH66
06-11-2011, 19:46
خب بالاخره پیش دوستی آشنایی، شرکتی باید کار کنی تا سابقه بشه.
رزومه رو برای کار ثابت در شرکت گفتم . چون کارت شبکه هست حتما باید تجربه عملی داشته باشی.

firstpars
06-11-2011, 20:04
دوستان نظرتون در مورد ماهی فروشی (ماهی خوراکی. نه آکواریومی و تزئینی) چیه؟
پرس و جو کردم حداقل روزی 50 تا 70 کیلو میشه بفروشیم (حداقل)
حالا میخوام ببینم کسی اطلاع داره که چند درصدش سوده؟
جنس رو از کسی باید بخرم یا اینکه حمل و نقلش از بندر تا تهران هم با خودمه؟ در واقع منظورم اینه که به ماشین یخچالدار هم نیاز دارم یا اینکه کسانی هستند که کار توزیعش رو بر عهده دارن؟

peaceful1
07-11-2011, 00:11
راستی من رزومه ندارم ! اخه هیچ سابقه کاری ندارم ؟

شما تو کامپیوترت یک رزومه استاندارد فارسی و انگلیسی باید همیشه آماده داشته باشی تا برای کار و ادامه تحصیل ازش استفاده کنی و هر موقع لازم شد ویرایش کنی.

رزومه هم سابقه هست و هم توانایی بالقوه و مهارت و تحصیل که داشتید. همه این مدرکهایی که داشتید میشه رزومه و اگر چیزی رو توسعه دادید و سایتی درست کردی و...
رزومه یه بنده خدایی مدرک ICDL بود :27:

یه کاری کن همه شرکتهای خدمات اینترنتی رو لیست کن و بهشون تماس بگیر و بگو رزومم رو میتونم فکس کنم یا یمیل هر موقع کسی رو خواستید م هستم و....
مثلا من خودم فن اوا کار میکردم و از همه مسائلشون خبر دارم میتونم بگم که محتمل شاید نتیجه بگیری چه دوران شادی بود یادش بخیر.

alil1369
07-11-2011, 00:40
اره خیلی وقته تو فکرشم
امشب میشینم یه دونه توپش رو ردیف میکنم ،براتونم میزارم که عیبش رو بگید
راستی این لینک رو چک کنید ( پروفایل مایکروسافتم هست) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این سایت دانشگاه پزشکی تهرانم تازه چیز کردن !!

peaceful1
07-11-2011, 00:55
من متوجه نمیشم شما پزشک هم هستید؟ با این سن چطور استادیار شدید. دست من رو هم بگیر:20:

yashgin128
07-11-2011, 10:46
من تصمیم دارم که یه دفتر هواپیمایی بزنم که در کنار این کار امتیاز فروش بلیط های قطار و کشتیرانی رو هم بگیرم اما هیچ اطلاعاتی ندارم
تنها موردی که منو امیدوار میکنه به این کار اینه که یه سری از اقوام هستن که مدام به کشورهای خلیج سفر میکنن واسه کار (اقامت دارن اونجا)و خود اینها +دوستان و اشنایان فراوانی که دارن واسه من میتونه یه بازار کار خوب باشه + اقوامی که در چند شرکت دارم که هر ماه نزدیک به چند میلیون بلیط هواپیما واسه کارکنانشون میگرین که این هم میتونه یه بازار خوب واسه من باشه.

از دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی کنید
که اصلا این کار جواب میده یا خیر؟
چه مشکلاتی من احتملا بر سر راه خواهم داشت؟
ایا در این کار لابی بازی هم وجود داره با شرکت های معتبر هواپیمایی؟(مثل ماهان ،اسمان،ایران ایر و...)
و...
متشکر

alil1369
07-11-2011, 17:11
من متوجه نمیشم شما پزشک هم هستید؟ با این سن چطور استادیار شدید. دست من رو هم بگیر:20:
گفتم که اینو تازه هـــــک کردم !!

shahinfarasystem
08-11-2011, 09:27
سلام

1) کوچیک باشه
2) راحت خرید و فروش بشه
3) سود دهی اش خوب باشه

سلام

دوستان در مورد شغل برنامه نویسی و طراحی وب سایت چی میدونید؟؟؟

چجور کاریه؟ بازار؟ در آمد؟سرمایه اولیه؟

ماهم یه زمانی اینا رو پرسیدیم آقا یه چیزی بگید دیگه دلمون گرفت

oghyanoos
09-11-2011, 18:46
من تصمیم دارم که یه دفتر هواپیمایی بزنم که در کنار این کار امتیاز فروش بلیط های قطار و کشتیرانی رو هم بگیرم اما هیچ اطلاعاتی ندارم
تنها موردی که منو امیدوار میکنه به این کار اینه که یه سری از اقوام هستن که مدام به کشورهای خلیج سفر میکنن واسه کار (اقامت دارن اونجا)و خود اینها +دوستان و اشنایان فراوانی که دارن واسه من میتونه یه بازار کار خوب باشه + اقوامی که در چند شرکت دارم که هر ماه نزدیک به چند میلیون بلیط هواپیما واسه کارکنانشون میگرین که این هم میتونه یه بازار خوب واسه من باشه.

ایا در این کار لابی بازی هم وجود داره با شرکت های معتبر هواپیمایی؟(مثل ماهان ،اسمان،ایران ایر و...)
و...
متشکر
منم مدتی هست دنبال این کارم. لطفا از دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه:20:

Ship Storm
10-11-2011, 17:40
سلام
یک سوال دارم در مورد مشاغل مرتبط با حمل و نقل شهری و جاده ای
نیسان زامیاد رو بهترین کاری که میشه باهاش انجام داد چیه ؟
منظورم اینه که در چه زمینه ای فعالیت کنه درآمدش بیشتره ؟(به جز مورد یخچال)
ممنون

parsgiga_3
13-11-2011, 02:12
سلام
دوستان با 80 تومن چه کاری می شه انجام داد؟(تهران هستم)
تخصصم هم کامپیوتر (کلیه خدمات کامپیوتری)-از برنامه نویسی خوشم نمیاد!
-----
کار در پاساژ علائدین تهران چه جوریه؟(البته برای گوشی منظورمه)

parsgiga_3
15-11-2011, 15:45
کسی نیست جواب ما رو بده؟

mojtaba2321
15-11-2011, 16:50
چون دوستان اهل فن بیشتر در این تاپیک هستن میخواستم یه کتاب در مورد بازاریابی بهم معرفی کنید.

aria_electric_fars
15-11-2011, 23:13
سلام دوستان

من سرمایه اولیه واسه یه کار رو دارم و امکانش هم دارم و خیلی کار تک و توپی هست و تو ایران تا حالا انجام نشده
مربوط به امور پزشکی هم می شه یه جورایی
ولی وقتی فکرش رو می کنم این اداره و اون اداره باید بدویی تا یه مجوز بگیری از خیرش می گذرم !!!

هیچ عیب و ایرادی هم نداره ولی خب می دونم که گیر می دن و مجوز و این چیزا می خواد
واسه مجوز باید کجا رفت؟؟؟

با تشکر

EhsanEricsson
16-11-2011, 01:18
بچه ها به نظر شما اگر 2 هکتار زمین تو یه شهرستان در اختیار کسی باشه به جز کشاورزی چه کار پرسودی با سرمایه کم میشه اونجا انجام داد؟ مثلا یه جور تولیدی یا پرورش طیور و غیره .. یا حالا هرچیز دیگه ای که ریسک کمتری داشته باشه .. یه بنده خدایی بهم پیشنهاد شراکتشو داده اما چیز خوبی به ذهنمون نمیرسه . ممنون میشم راهنماییمون کنید . ( ادمینهای عزیز شرمنده من اشتباهی یه تاپیکم زده بودم راجبش)

saadat68
16-11-2011, 02:09
سلام دوستان

من سرمایه اولیه واسه یه کار رو دارم و امکانش هم دارم و خیلی کار تک و توپی هست و تو ایران تا حالا انجام نشده
مربوط به امور پزشکی هم می شه یه جورایی
ولی وقتی فکرش رو می کنم این اداره و اون اداره باید بدویی تا یه مجوز بگیری از خیرش می گذرم !!!

هیچ عیب و ایرادی هم نداره ولی خب می دونم که گیر می دن و مجوز و این چیزا می خواد
واسه مجوز باید کجا رفت؟؟؟

با تشکر

وقتی شما کارتو نمیگی ما از کجا باید بدونیم شما کجا باید برین مجوزشو بگیرین ؟!!!:13:

aria_electric_fars
16-11-2011, 08:35
یه کار خیلی توپ با سرمایه خیلی کم هست
گفتم که در زمینه یه جورایی پزشکی می شه

مجوز این جور چیزا رو باید از کجا گرفت؟؟!!!
مثلا فرض کن طب سوزنی باشه
گفتم فرض کن چون اون کاری که می خوام بکنم اصلا هیچ ربطی به این نداره ولی اینم یه جورایی پزشکی محسوب می شه حالا مجوز رو باید از کجا گرفت و چقدر خرج داره؟؟

با تشکر

K.N.I.G.H.T
16-11-2011, 23:36
یه سؤال از کسایی که خدمات کامپیوتری دارن:
برای نصب ویندوز و برنامه معمولا چقدر از مشتری میگیرن ؟

Ezel
17-11-2011, 09:22
گفتم فرض کن چون اون کاری که می خوام بکنم اصلا هیچ ربطی به این نداره ولی اینم یه جورایی پزشکی محسوب می شه حالا مجوز رو باید از کجا گرفت و چقدر خرج داره؟؟
با دیتای محدودتون فقط میشه در همین حد راهنمایی کرد که به وزارت بهداشت مراجعه کنید /

موفق باشید /

mokhtar
17-11-2011, 10:37
یه سؤال از کسایی که خدمات کامپیوتری دارن:
برای نصب ویندوز و برنامه معمولا چقدر از مشتری میگیرن ؟

والا اینجا من یه دوستی دارم قیمت اتحادیه رو نشون داد با برنامه 40 تومان بود

K.N.I.G.H.T
17-11-2011, 13:08
دوستان یه سری اطلاعات در مورد دفاتر پلیس +10 میخواستم
گویا قبلا فقط به بازنشسته های ارتش مجوز میدادن اما مثل اینکه جدیدا به افراد عادی هم میدن
اصلا زیر مجموعه کدوم ارگان هستش؟

EhsanEricsson
17-11-2011, 13:52
بچه ها به نظر شما اگر 2 هکتار زمین تو یه شهرستان در اختیار کسی باشه به جز کشاورزی چه کار پرسودی با سرمایه کم میشه اونجا انجام داد؟ مثلا یه جور تولیدی یا پرورش طیور و غیره .. یا حالا هرچیز دیگه ای که ریسک کمتری داشته باشه .. یه بنده خدایی بهم پیشنهاد شراکتشو داده اما چیز خوبی به ذهنمون نمیرسه . ممنون میشم راهنماییمون کنید . ( ادمینهای عزیز شرمنده من اشتباهی یه تاپیکم زده بودم راجبش)

چرا کسی راهنماییم نمیکنه؟ پس چجور مشاوره شغلیه اینجا؟ :41:

mojtaba2321
17-11-2011, 16:37
دیگه مجوز پلیس+10 نمیدن، اسمش شده دفتر پیشخوان دولت.

---------- Post added at 04:37 PM ---------- Previous post was at 04:35 PM ----------

چرا کسی راهنماییم نمیکنه؟ پس چجور مشاوره شغلیه اینجا؟ :41:
اگه زمینتون آب داره ببریدش زیر کشت ، حتی شده گیاهان دارویی که سود خوبی داره.
اگرم ساپورت فکری و مالی خوبی دارید پرورش شتر مرغ.

oghyanoos
17-11-2011, 17:10
دفتر پیشخوان دولت کارش چیه؟؟

firstpars
19-11-2011, 02:56
دوستان نظرتون در مورد ماهی فروشی (ماهی خوراکی. نه آکواریومی و تزئینی) چیه؟
پرس و جو کردم حداقل روزی 50 تا 70 کیلو میشه بفروشیم (حداقل)
حالا میخوام ببینم کسی اطلاع داره که چند درصدش سوده؟
جنس رو از کسی باید بخرم یا اینکه حمل و نقلش از بندر تا تهران هم با خودمه؟ در واقع منظورم اینه که به ماشین یخچالدار هم نیاز دارم یا اینکه کسانی هستند که کار توزیعش رو بر عهده دارن؟

tiktak20
19-11-2011, 03:23
بچها نظرتون دربارهٔ شال فروشی چیه؟

یه خرده راهنماییم کنید.مثلا اینکه از کجا می‌شه شال عمده و شیک با قیمت مناسب خرید.مثلا توی تهران هم چین جاهایی‌ هست؟یا باید برم طرف بندر و ... .بعد به حمل و نقل اینطور چیزا گیر نمیدان؟

اینکه درآمدش چطوره.می‌تونم هم پول اجاره بدم هم پس انداز کنم؟صنف مربوطه‌اش چیه؟مجوز گرفتنش چطوریه؟کلا فکر کنید با یه تازه کار طرفید.بگید باید چه کارایی انجام بدم.دانشجو ام.

ممنون از کمکتون.

K.N.I.G.H.T
19-11-2011, 06:19
دیگه مجوز پلیس+10 نمیدن، اسمش شده دفتر پیشخوان دولت.

مطمئنی؟
فکر کنم به دفاتر خدمات ارتباطی میگن پیشخوان دولت
حالا چرا دیگه مجوز نمیدن؟

xmixx
19-11-2011, 09:13
[/COLOR]
اگه زمینتون آب داره ببریدش زیر کشت ، حتی شده گیاهان دارویی که سود خوبی داره.
اگرم ساپورت فکری و مالی خوبی دارید پرورش شتر مرغ.[/QUOTE]

بیشتر راهنمایی میکنید؟

aria_electric_fars
19-11-2011, 09:31
به نظرتون با 5 میلیون چه کار می شه شروع کرد؟؟

pooria_googooli
19-11-2011, 13:15
من کار اصلیم برنامه نویسی هست . توی این مدتی که کار میکنم تونستم 4 میلیون جمع کنم . از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند چه کار میتونم انجام بدم با این پول ؟

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:12
به نظر من كه تخصص ياد بگير باهاش
مثلا تعمير سي پي يو تو ايران 4نفر هم نداريم

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:18
به نظرتون با 5 میلیون چه کار می شه شروع کرد؟؟
اگر مغازه ميتوني از بابات بگيري مفتي مثل من خوب برو يه سيستم و پرينتر و اسكنر بگيرباقيشم انواع بازي و نرم افزار و كارتون و يكسري لوازم كامپيوتر اينچيزا بريز توش
اگرم كه نه كه هيچ
البته اگه شجاعتش رو داري مي توني وام اجاره هم بگيري.روشهاي زيادي هم هست كه خون دلها بايد بخوري و سمج باشي
يا صندوق مهر رضا
يا رياست جمهوري
يا امام جمعه شهر

آخريش هم كميته امداد كه حداكثر 20 ميليون به مددجويان وام اشتغال ميده كه احتمالا بهت ميگن سقفش 10تومن بيشتر نيست
0000000000000000000000
البته يه پارتي هميشه بعد از فتوكپي كارت ملي و شناسنامه الزاميست:46:

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:31
من شنيدم پرورش بوقلمون از هر 60 متر زمين 2 تا 3 ميليون آورده داره
كبك هم خوشمزه ترين گوشت دنيا رو داره كه توليدش خيلي كم هست و كسي تو فكرش ني
توليد قارچ هم از ترف فني حرفه اي تو محل هاي مناسب تضمين شدست
حتي ميتوني درخت هايي كه چوبشون با ارزشن رو بكاري با 5 تومن هزينه و بعد از 5 سال حداقل حداقل 10 يا 15 برابر بازده تضميني داره البته بايد نگهبان بالا سرش باشه و با اخذ مجوز از مزاجع ذي سلاح
ديگه اينكه حفره بكني و ماهي بريزي توش
يا اينكه باشگاه فوتبال و ...

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:36
یه کار خیلی توپ با سرمایه خیلی کم هست
گفتم که در زمینه یه جورایی پزشکی می شه

مجوز این جور چیزا رو باید از کجا گرفت؟؟!!!
مثلا فرض کن طب سوزنی باشه

با تشکر
بهترين كاري كه من بهت پيشنهاد ميدم اينه كه بري اداره ثبت و بخش ثبت شركتها يك ((شركت با مسئوليت محدود)) ثبت كني كه توش موضوع فعاليتت رو شرح ميدي هر چي دلت ميخواد هم ميتوني بنويسي.
مزايا:
سر و تهش رو بزني 59هزار تومن هم خرجش نمي شه
دست و بالت واسه هر جور كاري باز خواهد بود
كارت قانوني ميشه
كلاس كاريت حفظ ميشه
معايب:
كارش كمي طول ميكشه تا مراحل پايان برسه.حداقل 1 تا 3 ماه
سالانه بايد مالياتش رو اداره ماليات تصفيه كني كه البته اين هم مشكل چنداني نداره:31:
همين
اگر سوال داشتي در خدمتم
خودم البته ثبت كردم شركت رايانه اي

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:41
سلام
دوستان با 80 تومن چه کاری می شه انجام داد؟(تهران هستم)
تخصصم هم کامپیوتر (کلیه خدمات کامپیوتری)-از برنامه نویسی خوشم نمیاد!
-----
کار در پاساژ علائدین تهران چه جوریه؟(البته برای گوشی منظورمه)
1)بري يكي از شهرستانهاي مركز استان غير تهران زمين بخري خونه بسازي پولت رو دوبل كني
2)بري دنبال كار واسطه گري صادرات واردات كه كل پولت هم نياز ني فقط واسه كلاس كاري بايد خرج كني
3)بذار بانك 1ساله وام كلون بگير تو همون تهران بساز يه ساختموني چيزي
3)با همون وام يه كار گنده تر راه بنداز
4)همون وام رو بذار يه بانك ديگه سودت رو بگير بخور حالشو ببر
5)وام بگيرفرار كن
:31:

nasimrayane1390
19-11-2011, 17:49

و...
متشکر
باند بازي و پارتي و رشوه 3 ضلع مثلث اقتصاد بيمار هستن كه از آمريكا و اسراعيل بگير بيا تا چين و هند و حتي ايران رو دچار هزار مرض كرده و ميكنه و نبايد ازش ترسيد
آنچه كه مهم هست پشتكار و تلاشه كه هر كاري رو با اين توان آغاز كني نتيجه خواهي گرفت البته خلاقيت هم لازم هست.
يه سر به اداره ثبت شركتها بزني تكليفت روشن ميشه

nasimrayane1390
19-11-2011, 18:02
سلام

ممنون بازم و تشکر

خواهشا پاک نکنید !
1)دنبال وام اشتغال باش و در اين راه پيگير واقعي باش
2)با يه قيمت قابل قبول و جذاب براي مردم ميتوني تو خونت كلاسهاي مختلف بذاري و خيل عاليه.فكرشم نميتوني بكني كه چيزايي كه واسه تو خيلي سادست واسه عوام مثل آپولو هوا كردنه پس يادت باشه كلاس بذار بيشتر تا مشتريت بيشتر بشه ام واسه شروع كار از همسايه ها شروع كن اما نه مستقيم بلكه با واسطه مثل بابا و مامان و داش و آبجي.از كلاسهاي درسي مدرسه ها بگير تا آموزش نرو و ويندوز و اكسل و برنامه نويسي و زبان و ترجمه و ...
3)برو شهرستان يا شهركهاي صنعتي و جاهايي مثل عسلويه كه ميشه معمولا با مراجعه به شركتها به نتايجي رسيد گاها

Ezel
19-11-2011, 19:06
دفتر پیشخوان دولت کارش چیه؟؟

مطمئنی؟
فکر کنم به دفاتر خدمات ارتباطی میگن پیشخوان دولت
حالا چرا دیگه مجوز نمیدن؟

دفتر پیشخوان دولت چیست ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aria_electric_fars
19-11-2011, 19:53
بهترين كاري كه من بهت پيشنهاد ميدم اينه كه بري اداره ثبت و بخش ثبت شركتها يك ((شركت با مسئوليت محدود)) ثبت كني كه توش موضوع فعاليتت رو شرح ميدي هر چي دلت ميخواد هم ميتوني بنويسي.
مزايا:
سر و تهش رو بزني 59هزار تومن هم خرجش نمي شه
دست و بالت واسه هر جور كاري باز خواهد بود
كارت قانوني ميشه
كلاس كاريت حفظ ميشه
معايب:
كارش كمي طول ميكشه تا مراحل پايان برسه.حداقل 1 تا 3 ماه
سالانه بايد مالياتش رو اداره ماليات تصفيه كني كه البته اين هم مشكل چنداني نداره:31:
همين
اگر سوال داشتي در خدمتم
خودم البته ثبت كردم شركت رايانه اي

سلام دوست عزیز
من خودم این کاره هستم و سه تا شرکت ثبتی دارم از 3 سال قبل یا شایدم 4 سال قبل
منتها تو موضوع شرکت نمی تونی هر چیزی بنویسی
مثلا موضوع برنامه های کامپیوتری یا نرم افزار کامپیوتر مجوز می خواد
حالا اگر پزشکی باشه که دیگه بدتر باید بدو بدو کنی واسه مجوز

حالا یه فکر دیگه تو سرم اومده که خیلی توپ تر هست و با کلاس تر

با تشکر

ALI.CHAVOSHI
19-11-2011, 21:38
سلام به همه ی دوستان

من شدیدا به اتومبیل و هر موضوعی که به اتومبیل مربوط بشه علاقه دارم.

سرمایه هم تا حد 10 - 15 میلیون دارم

خودم خیلی دوست دارم کارم شرکتی باشه, یعنی یه شرکت بزنم فقط نمیدونم توش باید چیکار کنم؟!! یعنی اصلا کارم چی باشه؟!!!

حالا میخواستم ببینم شما میتونین کمکم کنین و یه پیشنهاد با توجه به موضوع مورد علاقم بدین؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.
:40:

nasimrayane1390
19-11-2011, 22:38
سلام دوست عزیز
من خودم این کاره هستم و سه تا شرکت ثبتی دارم از 3 سال قبل یا شایدم 4 سال قبل
منتها تو موضوع شرکت نمی تونی هر چیزی بنویسی
مثلا موضوع برنامه های کامپیوتری یا نرم افزار کامپیوتر مجوز می خواد
حالا اگر پزشکی باشه که دیگه بدتر باید بدو بدو کنی واسه مجوز

حالا یه فکر دیگه تو سرم اومده که خیلی توپ تر هست و با کلاس تر

با تشکر
من شركت با موضوع كامپيوتر ثبت كردم و هيچ مجوزي هم از جاي ديگه نگرفتم و الان هم دارم كار ميكنم.هر چي دلت بخواد هم تو موضوع فعاليت نوشتم حدود1صفحه شد از صادرات واردات نوشتم تاااااا خدمات و تعمير و توليد و فروش و ...
راستي شما كه 3تا شركت ثبت كردي فعاليتش رو چيكار كردي؟در حال فعاليت نيستي؟اگر فعاليت نميكني رفتي دنبال معافيت مالياتي؟يه وقت واسه محل شغلي كه معرفي كردي ماليات سنگين نبرن از هستي به مستي برسي!!!

---------- Post added at 10:38 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

سلام به همه ی دوستان

من شدیدا به اتومبیل و هر موضوعی که به اتومبیل مربوط بشه علاقه دارم.

سرمایه هم تا حد 10 - 15 میلیون دارم

خودم خیلی دوست دارم کارم شرکتی باشه, یعنی یه شرکت بزنم فقط نمیدونم توش باید چیکار کنم؟!! یعنی اصلا کارم چی باشه؟!!!

حالا میخواستم ببینم شما میتونین کمکم کنین و یه پیشنهاد با توجه به موضوع مورد علاقم بدین؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.
يه شركت حمل نقل يا مسافربري به ذهنم مي رسه.

EhsanEricsson
20-11-2011, 00:17
بچه ها من یه پیشنهاد خوب دارم واسه همه ی اونایی که بیکارن ، یا حتی اونایی که میخوان سرمایه گذاری کنن یا مغازه بزنن یا فعلا دانشجو هستن یا هرچیز دیگه !

به نظر من اگر تا الان بازاریابی نکردید حتما وارد اینکار بشید ! شاید تاحالا زیاد با این کار روبرو شدید اما فکر کردید کار به درد نخوریه !
حالا من میخوام بهتون بگم که حتی اگه از این کار هیچی سر در نمیارید هم واردش بشید ! به درامدش فکر نکنید ، هرچند اگه بازاریابیه محصول خوبی انتخاب کنید از همون شروع سود بدی نداره ... اما اینو بدونید بعد از چند ماه چنان روی تجربه ها ، روابط عمومی شما و شناخت بازار انواع محصولات بهتون کمک میکنه که خیلی بهتر میتونید تصمیم بگیرید سراغ چه کار دائمی برید و تو موفقیت کار اصلیتون تاثیر خیلی خوبی میزاره

فقط کمرویی و افه گذاشتن و بزارید کنار ، دو روزه راه میوفتید ، اینو بدونید بازاریابی یکی از مهم ترین شغل های حال حاظر جهان هستش ، همیشه قرار نیست کالای کوچیک بازاریابی کنید ، کم کم اصلا راه و رسم معامله های بزرگ رو یاد میگیرید ..

انواع بازاریابی تلفنی رو تجربه کنید ، مثل بازاریابی تبلیغات ، یا چیزایی که قیمت و پورسانت خوبی دارن ، برای شروع بدون در نظر گرفتن درامد برید جلو ..

Ship Storm
20-11-2011, 07:11
سلام
یک سوال دارم در مورد مشاغل مرتبط با حمل و نقل شهری و جاده ای
نیسان زامیاد رو بهترین کاری که میشه باهاش انجام داد چیه ؟
منظورم اینه که در چه زمینه ای فعالیت کنه درآمدش بیشتره ؟(به جز مورد یخچال)
ممنون

ALI.CHAVOSHI
20-11-2011, 13:06
---------- Post added at 10:38 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

من شركت با موضوع كامپيوتر ثبت كردم و هيچ مجوزي هم از جاي ديگه نگرفتم و الان هم دارم كار ميكنم.هر چي دلت بخواد هم تو موضوع فعاليت نوشتم حدود1صفحه شد از صادرات واردات نوشتم تاااااا خدمات و تعمير و توليد و فروش و ...
راستي شما كه 3تا شركت ثبت كردي فعاليتش رو چيكار كردي؟در حال فعاليت نيستي؟اگر فعاليت نميكني رفتي دنبال معافيت مالياتي؟يه وقت واسه محل شغلي كه معرفي كردي ماليات سنگين نبرن از هستي به مستي برسي!!!

يه شركت حمل نقل يا مسافربري به ذهنم مي رسه.
ممنون , به حمل و نقل فکر نکرده بودم ولی من از این کار اصلا خوشم نمیاد
بیشتر دوست دارم یه کار ابتکاری انجام بدم که تو ایران نباشه یا کم باشه

saadat68
21-11-2011, 00:30
بچه ها واقعا مجوز چایخونه نمیدن ؟:13:

hector2000
22-11-2011, 15:50
با سلام
اخیرا از طریق اینترنت با شرکتی اشنا شدم که در زمینه نفت و پتروشیمی فعالیت می کند و این شرکت اقدام به جذب سرمایه و پرداخت سود می کند.
اسم این شرکت مهندسی شیمیایی پایتخت است
دفتر این شرکت در اصفهان است و حداقل میزانی که می توانید سرمایه گذاری کنید یک میلیون تومان است.در قبالش با شما قرارداد رسمی می بنده و به شما سفته می دهد.
کار این شرکت تولید حلال و رزین شیمیایی است و فکر می کنم در این کار سرمایه شما را وارد می کنه.
این شرکت از سال 86 به جذب سرمایه مشغوله و همچنان سرمایه جذب می کنه
سه نوع طرح سرمایه گذاری داره:
شش ماه:هر میلیون 30 هزار تومان ماهیانه (که نرخ عرف بازار است)
یک ساله:هر میلیون 33 هزارتومان
دو ساله: هر میلیون 35 هزار تومان

ادرس وب سایتشون هم اینه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی برای من چند سوال پیش امده که اندکی من را دلسرد میکنه:
1-اکثر شرکتها برای جذب سرمایه وارد بورس می شوند و از این طریق سرمایه خودشون را کسب می کنند .چرا این شرکت این کار را نکرده؟
2-چرا این شرکت برای بدست اوردن سرمایه از وام بانکی استفاده نمی کنه(فکر می کنم که بهره وام بانکی برای انها کمتر از سودی باشه که به ما می دهد)

دوستان به نظر شما این شرکت قابل اطمینانه؟
.ممنونم

m6ir
22-11-2011, 17:08
در مورد کار کردن با وانت یا وانت مزدا یا نیسان کسی تجربه ای داره؟ که این شغل چقدر میتونه دراآمد داشته باشه ؟

ALI.CHAVOSHI
23-11-2011, 19:54
سلام به همگی

یه سوال در مورد نمایندگی داشتم

چیجوری میشه نمایندگی یه محصول خارجی رو گرفت؟

Glad Boy
24-11-2011, 15:54
دوستان این مغازه های عطر و ادکلن فروشی فکر می کنم که درآمد و سود خوبی دارن، درسته !؟
کسی خودش و یا آشناهاشون هستن که تو این زمینه اطلاعات داشته باشن ؟ مثلا چطوری باید کار کنی ؟ محصولاتت رو از کجا بگیری ؟ آیا باید
محصولات رو وارد کنی ؟ و ... اطلاعات توی این زمینه ! اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه ...

ملا نصرالدین
01-12-2011, 11:07
سلام
دوستان در مورد پرورش قارچ لطفا هرکی هر اطلاعی داره.و هرکسی را که میشناسه که در این ضمینه فعالیت میکند به من پیغام بدهد.ممنون

popp
03-12-2011, 19:04
سلام
اگه از دوستان کسی مراحل ثبت یک شرکت رو میدونه بگه برام ممنون میشم.
میدونم شرکت انواع مختلف داره. یه شرکت ساده میخوام که فقط بشه باهاش نمایندگی شهرستان گرفت در زمینه فناوری اطلاعات.
تنها میشه شرکت ثبت کرد یا باید چند نفر باشیم؟
حدود چه مدت طول میشکه ؟
تقریبا چه مقدار باید هزینه کرد برای ثبت شرکت؟
ممنون میشم زود راهنمایی بفرمایید

mojtaba2321
03-12-2011, 22:42
دوستان نظرتون در مورد باز کردن بوتیک لباس زنونه بدون داشتن تجربه قبلی و صفر چیه؟
البته ساپورت از نظر جنس و اینا هست.

pesare_irani
04-12-2011, 06:17
با سلام خدمت دوستان عزیز
من ۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومن سرمایه دارم که میخوام بزنم تو کار بدلیجات که باهاش آشنایی دارم اما جای مناسبش رو هنوز پیدا نکردم از صبح تمام پاساژهای تهران رو میگردم تا یه جای مناسب پیدا کنم یا مبالغ اجاره بالا هست اگر جای خوب باشه یا جاش مناسب نیست ولی اجاره هاش مناسبه نمی دونم چیکار باید بکنم سره دو راهی موندم اجاره های بالا ۳٫۵ میلیونی ۴ میلیونی ریسکش بالاست که پاهام پیش نمیره اجاره های مناسب جاش مناسب نیست برای این کار ، چون بدلیجات باید مکانش پا خور داشته باشه دیگه خسته شدم ۶ ماه دارم می گردم ولی هنوز جای مناسب پیدا نکردم از طرف دیگه این فکر هم تو سرم افتاده که یه سوپر مارکت بزنم ولی تجربه اش رو ندارم و نمی دونم باید چیکار کنم اگر کسی اینجا تجربه داره در کار سوپر مارکت ممنون مبشم اگر تجربه هاش رو در اختیارم بزاره چون وقتم کمه و زودتر باید تصمیم رو بگیرم برای گرفتن مغازه اگر کسی راهنماییم کنه و منو از این سردگمی نجات بده ممنو نشم. منتظر جوابم هستم بی صبرانه

ali007_a
04-12-2011, 13:59
با سلام
اخیرا از طریق اینترنت با شرکتی اشنا شدم که در زمینه نفت و پتروشیمی فعالیت می کند و این شرکت اقدام به جذب سرمایه و پرداخت سود می کند.
اسم این شرکت مهندسی شیمیایی پایتخت است
دفتر این شرکت در اصفهان است و حداقل میزانی که می توانید سرمایه گذاری کنید یک میلیون تومان است.در قبالش با شما قرارداد رسمی می بنده و به شما سفته می دهد.
کار این شرکت تولید حلال و رزین شیمیایی است و فکر می کنم در این کار سرمایه شما را وارد می کنه.
این شرکت از سال 86 به جذب سرمایه مشغوله و همچنان سرمایه جذب می کنه
سه نوع طرح سرمایه گذاری داره:
شش ماه:هر میلیون 30 هزار تومان ماهیانه (که نرخ عرف بازار است)
یک ساله:هر میلیون 33 هزارتومان
دو ساله: هر میلیون 35 هزار تومان

ادرس وب سایتشون هم اینه:

ولی برای من چند سوال پیش امده که اندکی من را دلسرد میکنه:
1-اکثر شرکتها برای جذب سرمایه وارد بورس می شوند و از این طریق سرمایه خودشون را کسب می کنند .چرا این شرکت این کار را نکرده؟
2-چرا این شرکت برای بدست اوردن سرمایه از وام بانکی استفاده نمی کنه(فکر می کنم که بهره وام بانکی برای انها کمتر از سودی باشه که به ما می دهد)

دوستان به نظر شما این شرکت قابل اطمینانه؟
.ممنونم
کسی تجربه داره در این زمینه؟
الان موسسه ها میلیونی 15 تومن در ماه میدن، اینجا میگه 30 تومن!
اگه تجربه در این سرمایه گذاری دارید، دریغ نفرمایید.

aria_electric_fars
04-12-2011, 22:02
این شرکتی که می گید سود می ده مال شرکت نفت آیا معتبره؟؟؟!!
موسسه مالی و اعتباری ها که آدم می ترسه بره طرفشون وای به حال اینا

nafare_aval
05-12-2011, 09:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
من ۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومن سرمایه دارم که میخوام بزنم تو کار بدلیجات که باهاش آشنایی دارم اما جای مناسبش رو هنوز پیدا نکردم از صبح تمام پاساژهای تهران رو میگردم تا یه جای مناسب پیدا کنم یا مبالغ اجاره بالا هست اگر جای خوب باشه یا جاش مناسب نیست ولی اجاره هاش مناسبه نمی دونم چیکار باید بکنم سره دو راهی موندم اجاره های بالا ۳٫۵ میلیونی ۴ میلیونی ریسکش بالاست که پاهام پیش نمیره اجاره های مناسب جاش مناسب نیست برای این کار ، چون بدلیجات باید مکانش پا خور داشته باشه دیگه خسته شدم ۶ ماه دارم می گردم ولی هنوز جای مناسب پیدا نکردم از طرف دیگه این فکر هم تو سرم افتاده که یه سوپر مارکت بزنم ولی تجربه اش رو ندارم و نمی دونم باید چیکار کنم اگر کسی اینجا تجربه داره در کار سوپر مارکت ممنون مبشم اگر تجربه هاش رو در اختیارم بزاره چون وقتم کمه و زودتر باید تصمیم رو بگیرم برای گرفتن مغازه اگر کسی راهنماییم کنه و منو از این سردگمی نجات بده ممنو نشم. منتظر جوابم هستم بی صبرانه

دوست عزیز یا مغازه جای خوب بگیر یا نگیر....!!!چون جای بد اگه بد باشه میشه خوره روح و روانت....تو

این وضعیت اقتصادی هم که...

سعی کن تو یه پاساِِِِِز که زیاد معروف نیست ولی پاخور داره نسبتا مغازه گیر بیاری...شغلتم فکر نکنم

مغازه بزرگ بخواد...سعی کن جایی رو بگیری که مردم واسه گشت و گذار میان نه اینکه زنه داره میره سره کار

یا خرید یا دختره داره میره دانشگاه گذرش از اونجا باشه بعد پیش خودت بگی پاخورش بد نیست بگیرم,نگیر...

یه جای تجاری باشه حتی المقدور دیگه(تبلیغات به هیچ عنوان یادت نره)

بر خیابون هم که قیمتا سر به فلک میزنه مگر اینکه اشنا برات جور کنه

aria_electric_fars
05-12-2011, 12:32
سلام

یه نانوایی صنعتی بخوام تو یه شهرستان بزنم چقدر خرج بر می داره؟؟؟ به غیر از زمین و مکانش !!! ( فقط دستگاه و وسایل)

hector2000
06-12-2011, 14:40
کسی تجربه داره در این زمینه؟
الان موسسه ها میلیونی 15 تومن در ماه میدن، اینجا میگه 30 تومن!
اگه تجربه در این سرمایه گذاری دارید، دریغ نفرمایید.
دوست من از اینکه سرمایه ام را بدم دست این شرکت منصرف شدم
چون هیچ جوری منطقی نمیاد که اینا به ما همچین سودی بدن
این شرکت و کارخانه دولتی نیست و در اصل یک شرکت خصوصیه و متعلق به هیچ ارگانی هم نیست
من تحقیق کردم و دیدم اینا چهارساله دارن به قول خودشون سود میدن اگر این چهارسال دنبال وام از بانک می گشتن حتما بهشون تو این چهارسال بانک وام کلفت می داد و نیازی نبود از مردم پول بگیرن و به مردم سود بدن در ضمن بهره یی که بانک روی وامش می گیره بابت کارخانه، خیلی کمتر از سودیه که اینا به ما میدن پس برای شرکت صرفه با اینه که از بانک وام بگیره.من به همین خاطر بهشون مشکوک شدم
در ضمن خیلی راحت میتوانند شرکتشون را وارد بورس بکنند و جذب سرمایه بکنند ولی این کار را نمی کنند این نشان میده که کاسه ای زیر نیم کاسه است که بزودی گندش در میاد
خیلی مراقب باشید دوستان

m6ir
09-12-2011, 22:08
با سلام خدمت دوستان عزیز
دکتر علی اصغر جهانگیری را میشناسی؟همون که بهش لقب مرد صنعت ایران رو دادن.
اگر میتونی تو کلاس های آموزشی دکتر علی اصغر جهانگیری شرکت کن البته کلاس هاش خیلی محدود هست
و همیشه حرفایی تو کلاس هاش میزنه تکراری نیست در حال حاضر یکی از مغز های متفکر صنعت ایران بحصاب میاد
که اروپا و آمریکا ول کرده که تو ایران مانده تا به ایران عزیز خدمت کنه
اگر می خوای بهترین کار و با سرمایت برات ارزش داره تو کلاساش یا dvd های آموزشیش یا کتاب هاش رو تهیه کن استفاده کن تا با ایده های نوین روز دنیا برات روشن بشه

logos
10-12-2011, 00:15
يه مدتي نبودم كلا اينجا فقط سوال پرسيده شده و كسي پاسخي نداده :31: انگار فقط 3-4 نفر بوديم كه اينجا جواب ميداديم و اين چند وقت كه نبوديم اينجا همه بي جواب موندن :5:

دوست من از اینکه سرمایه ام را بدم دست این شرکت منصرف شدم
چون هیچ جوری منطقی نمیاد که اینا به ما همچین سودی بدن
این شرکت و کارخانه دولتی نیست و در اصل یک شرکت خصوصیه و متعلق به هیچ ارگانی هم نیست
من تحقیق کردم و دیدم اینا چهارساله دارن به قول خودشون سود میدن اگر این چهارسال دنبال وام از بانک می گشتن حتما بهشون تو این چهارسال بانک وام کلفت می داد و نیازی نبود از مردم پول بگیرن و به مردم سود بدن در ضمن بهره یی که بانک روی وامش می گیره بابت کارخانه، خیلی کمتر از سودیه که اینا به ما میدن پس برای شرکت صرفه با اینه که از بانک وام بگیره.من به همین خاطر بهشون مشکوک شدم
در ضمن خیلی راحت میتوانند شرکتشون را وارد بورس بکنند و جذب سرمایه بکنند ولی این کار را نمی کنند این نشان میده که کاسه ای زیر نیم کاسه است که بزودی گندش در میاد
خیلی مراقب باشید دوستان

اينكه سود بيش از اندازه ميدن به نسبت بانك شايد كمي غير معقول باشه (از نظر شما) اما اين دليل بر نادرست بودن يا دزد بودن اونها نيست (البته دليل بر درست بودن اين نوع سرمايه گذاري هم نيست)
همين الان تو بازار خيلي ها هستن پول ميگيرن با سود 30 درصد پس ميدن يا من خودم چند موسسه ميشناسم كه با همين نرخ سود (2.5 درصد ماهانه) پول ميگيرن و سود ميدن به شما و دلايل خاص خودشونو دارن ، اينكه شما پولتون رو به اين موسسات بديد يا نه و چه مدركي در قبال پولتون بگيريد و اينكه بفهميد اون موسسه كلاه بردار هست يا نيست بسته به تجربيات و تحقيقات شما داره اما اين حرف كه اينجا سودش خوبه پس كلاه برداري هست غلط هست

hector2000
10-12-2011, 11:43
با سلام و تشکر از شما
متاسفانه به تجربه و کررات اثبات شده که شرکتی اگر در این شرایط بد اقتصادی چنین سودهایی بدهد(منظور سودی بیشتر از سود نظام بانکی است)حتما کاسه ای زیر نیم کاسه اش داردمن پیش خودم فکر کردم و دیدم توی این 4 سال این شرکت مبالغ خیلی زیادی را جمع اوری کرده.چنانچه مبالغ جمع اوری شده از ارزش کل کارخانه و تجهیزات ان بیشتر باشد و چنانچه خدایی نکرده صاحب این شرکت بخواهد پولها را هاپولی کند اون وقت هیچ چیز به ما نمی رسد و می بایستی در رویایی چنین سودهایی از این دادگاه به اون دادگاه کاغذ به دست بدویم اگر ممکن است اسم چندتا از اون موسسات را که فرمودید را اعلام کنید که چنانچه مورد تایید بودند در ان سرمایه گذاری کنیم و همه استفاده ببرند.به نظرم باز موسسات مالی اگر چنین سودهایی بدهند منطقی تر است چون سرمایه ما را در قبال وام مجدد به مردم می دهند و سودی بیشتر از ان چیزی که به ما می دهند گیرشون می اد ولی برای یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی اصلا هیچ توجیه منطقی ندارد که بجای اینکه سرمایه خودش را از راه وام بانکی یا وارد شدن به بورس تامین کند، بیاید و این سود را که از بهره بانک بیشتر است به ما بپردازد
بر اساس قانون شرکتها و موسساتی که به مردم سود پرداخت می کنند می بایستی از بانک مرکزی مجوز داشته باشند
نظر شما چیست؟
با تشکر

jomong666
11-12-2011, 15:24
برای تدریس زبان دبیرستان و راهنمایی از کجا شروع کنم .
دانشجوی سال آخر صنایع ام .
خیلی دوست دارم اولین شغلم تدریس باشه . کدوم موسسات رو پیش نهاد میکنید .
دوستانی که تجربه دارن من رو راهنمایی کنن . ( مخصوصن جناب لوگوس )
ممنون میشم .

logos
11-12-2011, 18:52
برای تدریس زبان دبیرستان و راهنمایی از کجا شروع کنم .
دانشجوی سال آخر صنایع ام .
خیلی دوست دارم اولین شغلم تدریس باشه . کدوم موسسات رو پیش نهاد میکنید .
دوستانی که تجربه دارن من رو راهنمایی کنن . ( مخصوصن جناب لوگوس )
ممنون میشم .

شما چون تجربه خاصي نداريد به نظر من مدارس سطح بالا شما رو نمي گيرن
پس 2 راه داريد : 1 تدريس در مدرسه معمولي كه خيلي راحت هست راهنمايي و دبرستان هاي اطراف منزل يا دانشگاهتون رو سر بزنيد و بريد پيش مدير و بگيد ميخوايد درس بديد اگه خيلي سر بزنيد و برخوردتون مناسب باشه و مبلغ بالا يي هم نخوايد كار پيدا ميكنيد
2: موسسات زبان كه اون هم راحت هست (البته سطح زبانتون هم مهمه) عموما موسسات رو شما يا تو اگهي پيدا مي كنيد يا همينجوري ميريد سراغشون ، از شما يك امتحان مي گيرن (در صورت نداشتن نمره تافل يا ايلتس) و اگه نمرتون خوب بود بعضي موسسات ميگن بايد تو كلاس هاي مخصوص معلمين شركت كنيد و مدركش و بگيريد (كه البته يه درامد زايي براي اون موسسه هست چون مدركش به درد جاي ديگه نمي خوره) و سپس مي تونيد درس بديد تو موسسه
اگه كلاس و گفتن شركت كنيد (چون حدودا 300-400 تومن مي گيرن) يه نگاه به موسسه بكنيد كه واقعا مي خوان معلم بگيرن يا كارشون الكي هست

jomong666
11-12-2011, 21:26
شما چون تجربه خاصي نداريد به نظر من مدارس سطح بالا شما رو نمي گيرن
پس 2 راه داريد : 1 تدريس در مدرسه معمولي كه خيلي راحت هست راهنمايي و دبرستان هاي اطراف منزل يا دانشگاهتون رو سر بزنيد و بريد پيش مدير و بگيد ميخوايد درس بديد اگه خيلي سر بزنيد و برخوردتون مناسب باشه و مبلغ بالا يي هم نخوايد كار پيدا ميكنيد
2: موسسات زبان كه اون هم راحت هست (البته سطح زبانتون هم مهمه) عموما موسسات رو شما يا تو اگهي پيدا مي كنيد يا همينجوري ميريد سراغشون ، از شما يك امتحان مي گيرن (در صورت نداشتن نمره تافل يا ايلتس) و اگه نمرتون خوب بود بعضي موسسات ميگن بايد تو كلاس هاي مخصوص معلمين شركت كنيد و مدركش و بگيريد (كه البته يه درامد زايي براي اون موسسه هست چون مدركش به درد جاي ديگه نمي خوره) و سپس مي تونيد درس بديد تو موسسه
اگه كلاس و گفتن شركت كنيد (چون حدودا 300-400 تومن مي گيرن) يه نگاه به موسسه بكنيد كه واقعا مي خوان معلم بگيرن يا كارشون الكي هست

ممنون از توضیحات
تدریس تو موسسات اموزشی برای دبیرستان و راهنمایی چه روندی باید طی شه ؟

parvizb7
13-12-2011, 01:35
دوستان از اونجا که خیلی از جوونا بیکارن و وضعیت زندگی سخت. به فکرم رسید که یه تایپیک بزنم که دوستان فکراشونو رو هم بذارن و حداقل یه کمک فکری واسه هم باشیم.
من خودم یه شغل کم درآمد دارم. و چند تا از دوستای بیکارمم هستن که واقعا از این وضعیت زده شدیم و میخوایم که یه فکری واسه پیدا کردن یه کار گروهی که البته سرمایه زیادی هم نخواد و بشه با این کار کسای دیگه رو هم سرکار آورد بکنیم.درآمدش زیاد هم نباشه مشکلی نیس فقط کار آبرومندانه ای باشه.
ما 5 تا لیسانس بیکاریم. شرایمون هم از نظر مالی و پارتی غیره کساده.شهرمونم یه شهر کوچیک و مردمش از نظر مالی واقعا کم درامد هستن.واقعیتش هر چی هم فکرامونو رو هم میریزیم چیزی قد نمیده.
کارش سخت هم باشه مشکلی نیست.

امیدوارم به همدیگه کمک کنیم.

hector2000
13-12-2011, 10:13
دوستان از اونجا که خیلی از جوونا بیکارن و وضعیت زندگی سخت. به فکرم رسید که یه تایپیک بزنم که دوستان فکراشونو رو هم بذارن و حداقل یه کمک فکری واسه هم باشیم.
من خودم یه شغل کم درآمد دارم. و چند تا از دوستای بیکارمم هستن که واقعا از این وضعیت زده شدیم و میخوایم که یه فکری واسه پیدا کردن یه کار گروهی که البته سرمایه زیادی هم نخواد و بشه با این کار کسای دیگه رو هم سرکار آورد بکنیم.درآمدش زیاد هم نباشه مشکلی نیس فقط کار آبرومندانه ای باشه.
ما 5 تا لیسانس بیکاریم. شرایمون هم از نظر مالی و پارتی غیره کساده.شهرمونم یه شهر کوچیک و مردمش از نظر مالی واقعا کم درامد هستن.واقعیتش هر چی هم فکرامونو رو هم میریزیم چیزی قد نمیده.

با سلام با شما دوست عزیز
راه انداختن کار همیشه نیازمند شناخت دقیق بازار و نیازهای منطقه یا محله اتون هست.اگر بتونی دقیق این بخش را بررسی کنی ان وقت می تونی کار و کاسبی خوبی راه بندازی
بزار یک مثالی بزنم:
یک دوستی داشتیم در شمال که هر هفته از شما نمک دریا می اورد و کیلویی 200 تومان می فروخت.من همیشه تو این فکر بودم که این دوستمون چطوری اب دریا را تبخیر می کنه و ان نمکش را میباره تهران و همیشه تو این فکر بودم که چطور با اینکه کرایه راه می ده و باید کلی سوخت بسوزونه تا این حجم اب را تبحیر کنه،براش مقرون بصرفه است
تا اینکه وقتی دست از کار کشید به من راهشو گفت.به من گفت که همیشه دنبال این بوده که از موقعیتهاش استفاده کنه و ببینه محله و جامعه اش چی می خواهد و این چکار میتونه بکنه.
این دوست ما حوضهای پرورش ماهی که دیگه توش ماهی نبوده و مال شیلات بوده ودر اصل اون حوضچه ها بدون استفاده افتاده بوده بهش سپرده شده بوده تا به عنوان سرایدار مراقب اون فضا و تجهیزاتش باشه.ایشان هم امده و تمام استخرها را رنگ مشکی کرده و با استفاده ایینه نور خورشید را منعکس می کرده در حوضچه ها و اب دریا را تبخیر می کرده بدون صرف پول و مصرف سوخت. و هر هفته نمکها را با بیل تو گونی می کرده و میاورده تهران و می فروخته به دوستانش وکیلویی 150 تومان سود می کرده.همیشه یک تن با وانت نیسان می اورد و 150 هزار تومان سود می کرد(این قضیه مال 6-7 سال پیشه)
من همیشه این مثال را برای دوستانم تعریف می کنم که چطور میشه از فرصتها و موقعیتها استفاده کرد

mojtaba2321
15-12-2011, 01:10
نظرتون راجع به مغازه فروش پلاسکو چیه؟

alivw71
15-12-2011, 17:47
سلام دوستان بازار پارچه در چه وضعه؟
1000 متر زمین داریم . اگه 2تاکارگاه نساجی بزنیم سود داره؟

bolka
15-12-2011, 23:07
دوستان عزيز يك سوال
با ليسانس برق دانشگاه آزاد آيا ميشه تو دبيرستان يا مدرسه راهنمايي معمولي تدريس كرد؟ چه شرايطي داره؟

m6ir
16-12-2011, 02:36

دوست عزیز کتاب خود اشتغالی دکتر علی اصغر جهانگیری رو بخون با بیش از 400 مدل ایده آشنا میشی که خود اون ایده ها طوری فکرت رو خلاق میکنه که خودت کاملا خلاق میشی و یه ایده های پول سازه دیگه ای در فکرت شکل میگیره.
و از اونجایی که شرایط طوری هست همه به خود طرف نگاه نمیکنن به مدرکش نگاه میکنن.
یعنی من که دیپلم حسابداری دارم اگر بیام یه ماشین کوچک صنعتی رو طراحی کنم اطرفیانم به من میخندن و سعی میکنند به اون ایراد بگیرن
اما اگر همون طرح و یه نفر دیگه که لیسانس داره ارایه کنه بیشتر افراد تاییدش میکنن و اصلا رقبت نمیکنن که یه ایراد از اون طرح بگیرن.
من 12 سالم که بود وقتی دستگاه سبزی خورد کنی رو دیدم از روی اون دستگاه یه دستگاه گلاب گیری
(عرق نعناع کاسنی ) خانگی طراحی کردم اما همه اعضای خانواده و فامیل برای این که من بچه بودم و نمرات درسم خیلی ضعیف بود کاملا منو مسخره میکردن و جالابه این دستگاه گلاب گیری از یه مکانیزم خیلی ساده داره هنوز کسی نیومده یه کم این دستگاه و پیشرفت بده هنوز تو کاشان قمصر یا شهر های اطراف آ« تا جایی که من آخرین بار دیدم هنوز همون میکانیزم که فکر کنم 50 سال پیش طراحی شده استفاده می کننن.در صورتی که من اون میکانیزم و تو یه استوانه فلزی 80cm در 40cm برای مصارف خانگی طراحی کرده بودم.
من الان دانشجو هستم اما دارم میبینم که داشنگاه فقط داره منحنی تو کله ما فرو میکنه و هیچ موقع نیمیاد به ما یاد بده که من بعد از این رشته ای که دارم میخونم چطوری میتونم با دانشی که فرا گرفته ام کار اقتصادی کنم
چطوری میتونم از رشته ام پول در بیارم. تو دانشگاه هیچ موقع از دلال که تو مملکت ما به سلطان معروف هستن / سرمایه گذار که تو مملکت ما بهش میگن بی فرهنگ یا زالو صفت / چک برگشتی / شرخر/ کاسبی / کار آفرینی/ تکنیک های گرفتن وام بانک/ افرادی که بهشون میگن گرگ که هر روز کلاهبرداری شون هر روز مدرن تر میشه صحبتی نمیشه.
پس یا باید با پارتی خودم تو یه وزارت خونه دولت یا یه شرکت خصوصی که باز هم سفراش های دولتی رو ساخت ساز میکنه جا کنم.(که بهتر واقع بینانه نگاه کنیم وزارت خانه ها بیشتر از حد پرسنل استخدام کردن دیگه باید خیلی پارتی کلفت داشته باشی تا بتونی تو دولت جاکنی)
البته جا کردن خودمون تو دولت یعنی آویزون کردن خودمون به نفت و روزی که نفت تموم بشه یا به جایی برسیم که دیگه نفتی برای صادر کردن نباشه و فقط برای مصرف کشور نفت داشته باشیم جایگاه استخدامی ها در دولت لرزان می شود.
آیا با این همه درسی که خوانده ایم یا این همه آگاهی که در دانشگاه فرا گرفته ایم نمی توانیم طرحی نو ارایه کنیم. چرا در آلمان یا سویس 70 هزار نوع گیاه پرورش میدهند ولی در کشور ما که یه کشور 4 فصل و از 11 اقلیم جهان 9 اقلیم رو دارد حدودا (خونه پرش) 300 نوع گیاه بیشتر نمیبینیم یعنی بیش از 69 هزار نوع گیاه های دیگه در ایران شناخته نشده یا کشت نشده.
تو یه کتاب میخوندم چین برای 1000 دلار درآمد ناخالص فقط 80 دلار انرژی مصرف میکنه.
ولی در ایران برای 1000 دلار درآمد 1700 دلار انرژی مصرف میکنه.
با این حال معلومه جنس چینی بسیار ارزان تر تمام میشود و کاخانه های ایران که هنوز با الگو های قرن 21 آشنا نیستن مجبور میشوند: یا پرسنل شون اخراج میکنن
یا کارخانه رو میفروشن یا دستگاه های کارخانه رو میفروشنو همان کالایی که تا به حال خودشون تولید می کردند امروز خودشون به چین سفارش میدهند و فضای کارخانه رو تبدیل به انبار می کنن برای جنس های با برند ایرانی ولی تولید شده در چین. که فکر کنم کارخانه تولیدی شیرآلات (شیبه) که از اول انقلاب سابقه داره الان کارخانش تبدیل به انبار شده. و الان در حال حاضر در تهران هر چیزی که به چشم میخوره وارداتی هست در واقع همه چیزمون در کشور رو دارند وارد میکنند و پول کشور ما رو میبرند جالب ترین آنها تخم مرغ چینی وارداتی و گردو چینی
(در صورتی در هر کشور اورپایی یا امریکایی وقتی حرف از گردو میشود گردو تویسرکان ایران سر همه زبان ها است اما متاسفانه ما اکنون گردو چینیوارد میکنیم و دلال ها در ایران به اسم گردو ایرانی به مردم مفروشند)
یه نگاهی کوتاه به نوشابه کوکا کولا بندازیم:
تمامی نوشابه های کوکا کولا مشکی/سبز/زرد/لیمونات/شاتوتی... همشون بصورت پودر وارد میشود(واردات)
و از شکر و آب و برق ارزان ایران نسبت به جهان استفاده میکنه. و اون پودر که وارد میشود و آب شکر مخلوط کرده و با دستگاه تحت فشار نوشابه های رو گاز دار کرده و باز پلاستیک در ایران ارزان تر در بطری های پلاستیکی پر کرده و روانه بازار ایران میکنه. اگر به جمله دقت کنید میبینید که ما در واقع نوشابه هم داریم وارد میکنیم
خوشبختانه 2 یا 3 نوشابه مشابه ایرانی از 2 سال پیش موفق به تولید نوشابه در ایران شدن و لی انقدر شرکت کوکا کولا یا پپسی آنقدر بازار و قوی در دست گرفته اند و رقابت با این شرکت که از اوایل انقلاب در ایران بوده اند بسیار سخت است.
ببخشید که همچین مثالی زدم اما بطور خیلی عجیب از کمپانی های که دارن جنس شون به کشور ما میندازن
و پول کشور مارو میبرن متنفرم و میدانم روزی که اعلام بشه ایران نفت نداره صادر کنه آنها کشور ما رو رها میکنن. آنوقت کشور ما شاید شبیه کشور های فقیر میشود.تصور کنید ما دیگر واردات نکنیم چون فقط نفت برای کشور خود داریم وقیمت آب و برق و گاز بسیار گران تر می شود.و کشور ایران که درآمدش وابسته به نفت بوده دیگر نفت ندارد بفروشد.پیش بینی میکنم مالیات 16 % میشود 4برابر.
نخبه ها /دانشجو ها / با تجربه ها/ کار آفرینان/ راهی برای آن روز ها اندیشیده ایم.
آیا وقتی دیگر خبری از ماشین های خارجی نباشه ما خود قادر به طرحی ماشین هستیم تا به کشور هی دیگر صادر کینم کسب درآمد کنیم و با کمپانی های بزرگ رقابت کنیم.
آیا ما در صنعت IT برای جهانیان حرفی برای گفتن داریم می توانیم در آن روز های حساس با کمپانی های بزرگ جهان رقابت کنیم؟
آیا میدانید کشور هند از سال های خیلی قبل درآمد کشورش که بیشتر80% در صنعت IT و تجارت الکترونیک هست.
آیا ما ایرانی ها در زمینه تولید دستگاه های صنعتی می توانیم با جها نیان رقابت کنیم؟
آیا ما در زمینه سینما می توانیم برای کشور کسب درآمد کنیم؟
آیا داشنگاه های ما دانشجو ها رو کارشناس/مدیر برای استخدام در وزارتخانه تربیت میکند یا افرادی خلاق برای تولید نیاز های جامعه ؟
آیا با کشاورزی با الگو های قرن 18 میتوان در قرن 21 موفق شد یا باید در صنعت کشاورزی تحولی انجام شود والگو های جدید کشاورزی رودر راس کار قرار دهیم؟
آیا زمان آن نرسیده 70000 نوع گیاه که در جهان شناخته شده در ایران کشت شود و برای کشور کسب درآمد کرد؟

aria_electric_fars
16-12-2011, 22:34
سلام دوست عزیز

حرف شما 100 درصد تائید می شه

من خودم دانشجو کارشناسی هستم و می بینم که توی دوستان و هم کلاسی ها همه دنبال کار دولتی یا شرکتی هستن و دنبال استخدام و امتحان کارگزینی و این چیزا هستن

این کتابی که معرفی کردید می شه بیشتر توضیح بدید در موردش !!!

با تشکر

m6ir
17-12-2011, 02:15
سلام دوست عزیز

حرف شما 100 درصد تائید می شه

من خودم دانشجو کارشناسی هستم و می بینم که توی دوستان و هم کلاسی ها همه دنبال کار دولتی یا شرکتی هستن و دنبال استخدام و امتحان کارگزینی و این چیزا هستن

این کتابی که معرفی کردید می شه بیشتر توضیح بدید در موردش !!!

با تشکر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما با کتاب کارآفرینی به شیوه دکتر علی اصغر جهانگیری در واقع با نگاهی کاملا متفاوت و واقع بینانیه و منطقی دنیای فکری این بزرگ مرد صنعت ایران آشنا میشوید و همچنین زندگی نامه دکتر علی اصغر جهانگیری.
(این کتاب و اول بخونید بهتره بعد خود اشتغالی رو بخونید تا با نحوه فکری دکتر علی اصغر جهانگیری کاملا آشنا بشوید)

اما کتاب خود اشتغالی با انواع ایده شغل های قرن 21 و این که کشور های دیگر که مثل ما نفت نداشتن و فقط صادرات غیر نفتی داشتن و تا به حال زنده ماندن و در حال حاضر خیلی از این کشور در حال حاضر در سطح خیلی خوبی در همه زمینه ها (کشاورزی/بازرگانی/اقتصادی و... هستن چه کار کردند.
کشور چین که یک کشور فقیر بود چه کار کرد چرا الان کشور چین رو به اسم کارخانه جهان میشناسن.
(البته این مورد و فقط تو کلاس هاش صحبت کرده تو کتاب هاش خیلی کمتر اشاره کرده)
خوب اگر بخوام در مورد این کتاب خود اشتغالی چیزی بگم باید بگم هدف این کتاب این بوده در واقع آمده راهکار های جدید پول سازی (عملی وکاربردی) در کشور ایران رو با چشمانی باز نگاه کرده.
تو کلاس هاش و کتاب هاش اشاره به:
از زندگی مردمان قدیم ایران (قدیمی ها یه چیزایی دیدین) که در صحرا با گذاشتن کوزه آب در زیر زمین در بیابان کشاورزی میکردن. و امروزه قرن 21 دنیا با پیشرفت تکنولژی در بیابانی ترین زمین می تواند کشاورزی می کند.
در اوایل کتاب ما رو با کلیاتی راجع به معضل بیکاری و امکانات سرزمین ما آشنا میکنه و بعد خواسته به ما جوان ها ثابت کنه که ایرانی های قدیم که نمیدونستن نفت چی هست یعنی یه جورایی از ثروت نفت برخوردار نبودن که چه تابغه هایی در دنیا بوده اند.
که شاید شاهکار های آنها رو گهگدار به ما در مدرسه و دانشگاه گفته اند که مثلا تو این کتاب به شاعر ایرانی <نظامی> که در قرن پنجم که هیج ادعای فیزیک یا دانش هسته ای ندارد در شعر هایش در تعریف عشق غیر مستقیم به( اتم) اشاره کرده.
همه اجرام هستند از عدد بیش همه دارند میل مرکز خویش
طبایع جز کشش کاری ندارند حکیمان این کشش را عشق خوانند
چو نیک بنگری از راه بینش به عشق است ایستاده آفرینش

یا در همه جای جهان ِگل بوده و اول ایرانی ها بودن که از گل کوزه برای خنک نگه داشتن آب ساختنند و اشیای بسیاری که از گل ساخته اند و همچنین هنر معماری آنها در ساخت کوزه بسیار جالب بوده.
به چندین مورد مشابه رو به ما نشان داده که مثلا شاعر های ما در قدیم به مدار دایره ای زمین و ماه اشاره کردند یا طرز تهیه سرم و واکسن توسط سید اسماعیل جرجانی در کتاب ذخیره خوارزمشاه یا کشف الکل توسط ذکریای رازی یا مثلا ابو موسی خراسانی در قرن پنجم با کشیدن اشکال ساده گردش کره زمین رو اثبات کرده ولی امروز میبینیم که گردش زمین رو به اسم پاندل فو کو معروف است.
یا ساخت گیریبکس جبه دنده در (کتاب الحیل)
کشف کهکشان راه شیری توسط صوفی گیلانی و هزاران اختراع دیگر این ایرانی های قدیم نشان از ذکاوت و هوش سرشار ایرانی هست و به ما جوان ها می خواد ثابت کنه ایرانی های قدیم نابغه بودن و الان اگر با ژنتیک آشنا باشید ژن آن مردمان قدیم الان در ما جوان ها هست. اگر کمی باورش برایتان سخت یه نگاه به به ایرانی های در حال حاضر در نقاط مختلف جهان میدرخشند بندازیم. ما ایرانی ها در کمپانی های بزرگ دنیا رد پایی داریم
ماکروسافت/موزیلا/ناسا/سیلیکون ولی/گوگل/EA GAME/جراحان مغز اعصاب و زیبایی/معماری/سینما امریکا و اروپا/SONY/و خیلی از شهر های صنعتی و شرکت های بزرگ دنیا که هم در شرق هم غرب هستن رد پای ایرانی ها رو میبینیم.
میدانید بنای تاج محل که 98% مردم دنیا میشناسنش توسط عیسی شیرازی( ایرانیان) بر پا گردیده.
ببخشید خیلی این قسمت و طولانی توزیح دارم ولی خداییش خیلی مهم هست.
بعد شما رو با سیستم اقتصادی و امار های از کشور رو آشنا می کنه و بعد با معرفی شغل های که فکر نکنم تا حالا اصلا به فکر تان هم نرسیده رو معرفی میکنه. که در زمینه کشاورزی در واقع قصد دراه شما رو با کشاورزی قرن 21 آشنا کنه که متوجه میشوید چرا کشاورزی در ایران شکست خورده و در کشور آلمان و سویس و امریکا درآمد ملی محسوب میشود. (البته خود این یه کتاب جدا و فیلم آموزشی جدا داره) که تو این قسمت ایده های بیشتری رو معرفی میکنه.
تو بخش صنعت در 21
استفاده از ظرفیت خالی کارخانجات
مونتاژ قطعات
تغیر خط تولید در صنایع
ماشین آلات خانگی
آشنایی با مجوز مشاغل خانگی
محصولات صنعتی
و...
به نظر خودم هدف علی اصغر جهانگیری این نبوده که بریم ایده های اون اجرا کنیم (که اگر اجرا کنیم در واقع به نفع خودمون عمل کردیم) اون خواسته اون قسمتی که در مغز ما ایجاد خلاقیت میکنه رو فعال کنیم
من از موقع ای که این کتاب شو خوندم فکر میکنم استعداد خاصی دارم هر چیزی که میبینم
بصورت خودکار خط تولید و دستگاه تولید کننده اون و تو فکرم طراحی میکنم.
یه چیزی که تو کتاب هاش و کلاس هاش و مصاحبه هاش همیشه به جوان های ما میگه اینه اینقدر دنبال این کتاب های
موفقیت روانشناسی که نویسنده غیر ایرانی انتشار دادندمثل (راز و بریان ترسی و غورباقه و پنیرو کی برداشت و ... خیلی زیادن واقعا) نروند و بیشتر زندگی نامه افراد موفق در ((ایران)) رو پیدا کنند و بررسی کنن برای این که قراره اول در ایران بعد درجهان موفق بشوند.
و با نگاه کاذب به موقعیتشان نگاه نکنند و با نگاه کاملا واقع بینانه به ایران نگاه کنند و بدانند اینجا ایران هست مشکلات و محدودیت های در ایران وجود دراد که هیچ جای جهان نیست تو این کتاب خود اشتغالی به این محدودیت ها هم اشاره میکنه.
قیمت این کتاب 5200 تومان 248 صفحه هست
نکته جالب از این کتاب در صفحات آخر این کتاب عکس مجوز های که از وزارت بهداشت و وزارت صنایع و ... که برای خود علی اصغر جهانگیری رو صادر شده رو چاپ کرده .
من جمله ای که در پشت کتاب چاپ شده رو اینجا تایپ میکنم تا جان کلام این کتاب رو ببنید.

یک قرن گذشت
و دوران نفت خوراکی ما روز های واپسین را تجربه می کند.چیز نمانده که چراغ نفتی راه خاموش شدن گرفته و مصرف داخلی کشور را پاسخگو نباشد نفتی که یک قرنه قاتق نان ما شد با رفاه نسبی و امکاناتی که دنبال داشته ما را از اندیشه کردن نو آوری وخلاقیت باز داشت و در حقیقت بلای جان ما شد و از آن سو آمریکایی ها در کالیفرنیا با ایجاد مزارع گوناگون پسته ما رو خوردند و هند و پاکستان فرش های ما رو بردنداگر چه قطره ای ازدریا بود وهست
جمعیت چندین برابر شد الگو های زندگی تغییر یافت.چین و ماچین از یک سو قاچاق کالاهای وارداتی از سوی دیگر اندک فرصت ار از میان برداشت.
به جای اینکه ماهی گیری به مردم بیاموزیم به آنها ماهی دادیم اما همچنان گرسنه مانده اند گر طرحی نو در نیندازیم و اگر سایر منابع عظیم به مراتب مهمتر از نفت را شناسایی نکنیم و اگر الگو های قرن حاضر رو به کار نگیریم تا کی می توان از جیب خورد و تماشاگر رشد به فقفه کشور های دیگر ماند.
روی سخن مولف با مسئولین و سیاست گذاران کشور است تجربه ناچیز این دفتر را مطالعه کرده به یاری تحقق باشگاه اشتغال که که با اندیشه یافتن فرصت های شغلی برای هر ایرانی در هر سن ،با هر سواد با هر سرمایه در جای جای کشور و در نهایت سر بلندی سر افرازی جوانان عزیز کشور را آرزو دارد بشتابند.

یا راهـــــــــــــــــــــی خواهیم یافت یا راهــــــــــــــــــــــ ـــــی خوهیم ساخت

aria_electric_fars
17-12-2011, 08:07
سلام دوست عزیز

ورودتون رو تبریک می گم و واقعا از مطالب خوبت استفاده کردم

الان این کتاب خود اشتغالی دکتر علی اصغر جهانگیری اومده ایده های و نوآوری های کلی رو مطرح کرده و ما باید ازش اون چیزی که به ذهنمون می رسه بکشیم بیرون درسته؟؟؟!!!

با تشکر

m6ir
17-12-2011, 09:57
سلام دوست عزیز

ورودتون رو تبریک می گم و واقعا از مطالب خوبت استفاده کردم

الان این کتاب خود اشتغالی دکتر علی اصغر جهانگیری اومده ایده های و نوآوری های کلی رو مطرح کرده و ما باید ازش اون چیزی که به ذهنمون می رسه بکشیم بیرون درسته؟؟؟!!!

با تشکر
نه دوست عزیز این کتاب شغل و ایده ها رو رو معرفی کرده و یه سری ارز جزییاتش هم اشاره کرده ولی باید یه کم هم ما در مورد اون شغل باید تحقیق کنیم و راه کار ها رو در شهر خودمون پیدا کینیم.مثلا دیگه نیومده آدرس وزارت بهداشت تو فلان شهرستان بنویسه یا نیومده برای پیدا کردن یه دستگاه کوچک به کدام آدرس در تهران برویم.
اون شغل یا ایده رو میده به ما طبق شرایط مون و اجراش میکنیم.,ولی آره ما از روی اون ایده ها باید با چیز هایی که اطراف ما هست ابتکار به خرج بدهیم و اینجا تخیل خیلی بکار مون میاد.
(انیشتین میگه منطق شما رو از a به b می رساند ولی تخیل شما رو به همه جا)

خوشبختانه مجوز مشاغل خانگی که از سال 86 تو مجلس رفته بود بعد از 2یا3 سال تصویب شد. یعنی شما می توانید با مجوز در خانه خود کار کنید تولید کنید یا منتاژکنید یا خیلی کار های دیگر ...
بطوری که حتی فکر کنم وزارت بهداشت هم می تواند به شما مجوز بهداشت بدهد چون در لیست مشاغل خانگی در سایت وزارت کار ساخت و بسته بندی رب گوجه یا سس هم هست پس باید وزارت بهداشت هم همکاری لازم رو داشته باشه.
از من میشنوید اول کتاب ها شو مطالعه کن بعد اگر فکر میکنی طرف حرف حساب میزنه فیلم آموزشی شو هم تهیه کن بهتره البته یه کم گرانه ولی ارزش داره.
راستی دیشب تو رادیو میگفت آیا میدانستید انیشتین تا 14 سالگی قادر به صحبت کردن نبوده و در مدرسه و خانه او را فردی کاملا احمق با توحمات واهی میدونستن) ادیسون هم همینجوری بوده اونقدر در مدرسه درسش ضعیف بوده که همیشه معلمش اون یک احمق که هیج چیز یاد نمیگیره محسوب میکرده. میخوام بگم حتی اگر سیکل هم داشته باشید با خلاقیت و کنجکاوی و ذووووم کردن در مورد یه چیزی و اطرافتان چیز هایی در فکرتان شکل میگیرد و میبینید که انگار بقبیه نمیبینند.
اگر فکر میکنید هر کاری می کنید که خلاقیتی در فکر شما شکل نمیگیره بگید تا راه کارش و بهتون معرفی کنم.

aria_electric_fars
17-12-2011, 11:59
سلام
من الان تو چند تا کتاب فروشی رفتم و این کتاب رو نداشتن می شه اگر فایل پی دی اف هست یا جایی سراغ داری معرفی کنی؟؟؟!!!

من الان یه مشکلی که دارم اینه که ایده و خلاقیت دارم و چندین و چند شغل توپ هم تو ذهنم هست و سرمایه هم مشکلی ندارم فقط تنها مشکل من اینه که حقیقتش می ترسم از ضرر کردن و یه جورایی اون فکر و ایده رو دارم ولی در مرحله ی عمل شل می زنم و ول می شه یا اگر هم انجامش بدم ناگهان سرد می شم و دیگه ول می شه کلا

با تشکر

DISTUR
18-12-2011, 00:33
سلام
دوست عزیز در عصر حاضر همه به فکر کسب درامد با سرمایه اندک هستند
از این کتاب ها هم زیاد هست تو اینترنت مثلا طرف میاد میگه با خرید این بسته اموزشی شغل شما تضمین میشود بشتابید بشتابییید:31:
ولی خب وقتی کتابو میگیری و میخونی هزینت که رفته هیچ با توضیحات مبهم و نامعلوم اخرش طرف میاد میگه خودت باید خلاق باشی مثلما اگه من میتونستم مثل ادیسون چیزی فراتر از برق تهیه کنم الان تریلیاردر که هیچ کره ماه بودم تو ویلا شخصیم:5:

اگر کتاب جاوا این شخص رو دارید بزارید که ما هم به طور رایگان گشورمونو سوق بدیم به سمط پیشرفت با تجربیات ایشون :10:

DISTUR
18-12-2011, 00:53
1-اقا من 20 میلیون دارم باهاش چه کار کنم که بیشترین صود رو بده؟
با 80 میلیون چه کارخونه هایی میشه زد؟ زمین هم داریم ی 1000 متری بیرون شهر
عمده فروشی مواد غذایی چطوره؟ جنسارو از کجا باید بیاریم؟

m6ir
18-12-2011, 02:25
سلام
دوست عزیز در عصر حاضر همه به فکر کسب درامد با سرمایه اندک هستند
از این کتاب ها هم زیاد هست تو اینترنت مثلا طرف میاد میگه با خرید این بسته اموزشی شغل شما تضمین میشود بشتابید بشتابییید:31:
ولی خب وقتی کتابو میگیری و میخونی هزینت که رفته هیچ با توضیحات مبهم و نامعلوم اخرش طرف میاد میگه خودت باید خلاق باشی مثلما اگه من میتونستم مثل ادیسون چیزی فراتر از برق تهیه کنم الان تریلیاردر که هیچ کره ماه بودم تو ویلا شخصیم:5:

اگر کتاب جاوا این شخص رو دارید بزارید که ما هم به طور رایگان گشورمونو سوق بدیم به سمط پیشرفت با تجربیات ایشون :10:
بله من هم از این چیزا تو اینترنت زیاد دیدم عزیز
یه چیزی و بدون شما هر کاری رو که بخوای انجام بدی اگر پشتکار ضعیفی داشته باشه 100% شکست میخوری.
اگر کتاب طرف و نخونی و ندیده و نشنیده بگی ای بابا این یاروو هم چرت و پرت میگه خب سرجات وسادی هیچ خودتو از حرکت باز داشتی.
حد اقل برو این کتاب و پیدا کن یه نگاه بنداز به فهرست کتاب ببین چی گفته تو فهرستش
در ضم اگر حاضر نباشی بری دنبال این کتاب هیچی دیگه باید همیشه منتظر باشی یکی لقمه رو آماده کنه شما بزاری تو دهنت.
اصلا این کتاب که کلی راه نشون داده کلی دستگاه تولیدی توش نشون داده و که بیخیال
یه کم به این جهان نگاه کنید ببینید مردم دنیا دارن چی کار میکنن. این کشور چین داره چی کار میکنه که اینقدر هزینه جنس اش ارزان تموم میشه. که به طبع تمام کارخانه های اروپا و غرب رو ورشکست کرد و به دنبالش سیستم بیشتره کارخانه های ما که از الگو 20 سال پیش غرب استفاده میکنه هم 100% ورشکست میکنه و کرده که اولیش نساجی بود بعدیش فرش بود و ....
آیا میدوستید که کشت گیاه نیشکر در جهان داره فاتحش خونده میشه و به جاش گیاه استوایی که 250 برابر شکر شیرین هست و کلوکز نداره و برای دیابتی ها مشکلی نداره رو دارند به پرورش انبوه میرسانند. و در ایران عزیز با بالغ بر جمعیت 75میلیونی فقط 10 هزار نفر به کشت آن مشغول هستند.
آمار 15 سال ایران نشان میدهد که تعداد 74 میلیون عدد قرص دیازپام وارد کرده ایم که بالغ بر 40 میلون دلار هزینه آن شده در حالیکه با کشت گیاه سنبل الطیب در زمینی به مساحت 7 هکتار می توان مقدار 20 تن گیاه تولید نمود
و از آن قرص خواب آور و آرام بخش شبیه دیازپام تولید نمود.
کارخانه های آبمیوه گیری ما در اردبیل ما تازه فهمیدن هسته های انگور و نباید دور بریزند بلکه آن را میتواند بفروشند یا یه دستگاه رغنکشی که هم نمونه خانگیش(کوچکش) هست هم نمونه صنعتیش بزرگش تو فضای کارخانش بزاره از آن همه هسته انگور روغن هسته انگور بگیرد.و امروز در بعضی مغازه ها میفروشند.
شربت و کرم و پماد آلوئه ورا وارد میکنیم چون تو ایران آلوئه ورا هنوز بصورت پرورش انبوه در نیامده در صورتی که کمپانی آلوئه آمریکا در مزرعه 100هکتاری سالانه معادل 300 میلیون دلار درآمد کسب میکند.
خلاصه مجبور نیستید این کتاب این علی اصغر جهانگیری رو بگیرید ولی خواندن این کتاب چیزی از ارزش های شما کم نمیکنه خودتون میدوونید. من فقط پیشنهاد دادم.

m6ir
18-12-2011, 02:28
یه چیزی و بدون شما هر کاری رو که بخوای انجام بدی اگر پشتکار ضعیفی داشته باشه 100% شکست میخوری.
اگر کتاب طرف و نخونی و ندیده و نشنیده بگی ای بابا این یاروو هم چرت و پرت میگه خب سرجات وسادی هیچ خودتو از حرکت باز داشتی.
حد اقل برو این کتاب و پیدا کن یه نگاه بنداز به فهرست کتاب ببین چی گفته تو فهرستش
در ضم اگر حاضر نباشی بری دنبال این کتاب هیچی دیگه باید همیشه منتظر باشی یکی لقمه رو آماده کنه شما بزاری تو دهنت.
یه کم به این جهان نگاه کنید ببینید مردم دنیا دارن چی کار میکنن. این کشور چین داره چی کار میکنه که اینقدر هزینه جنس اش ارزان تموم میشه. که به طبع تمام کارخانه های اروپا و غرب رو ورشکست کرد و به دنبالش سیستم بیشتره کارخانه های ما که از الگو 20 سال پیش غرب استفاده میکنه هم 100% ورشکست میکنه و کرده که اولیش نساجی بود بعدیش فرش بود و ....
آیا میدوستید که کشت گیاه نیشکر در جهان داره فاتحش خونده میشه و به جاش گیاه استوایی که 250 برابر شکر شیرین هست و کلوکز نداره و برای دیابتی ها مشکلی نداره رو دارند به پرورش انبوه میرسانند. و در ایران عزیز با بالغ بر جمعیت 75میلیونی فقط 10 هزار نفر به کشت آن مشغول هستند.
آمار 15 سال ایران نشان میدهد که تعداد 74 میلیون عدد قرص دیازپام وارد کرده ایم که بالغ بر 40 میلون دلار هزینه آن شده در حالیکه با کشت گیاه سنبل الطیب در زمینی به مساحت 7 هکتار می توان مقدار 20 تن گیاه تولید نمود
کارخانه های آبمیوه گیری ما در اردبیل ما تازه فهمیدن هسته های انگور و نباید دور بریزند بلکه آن را میتواند بفروشند یا یه دستگاه رغنکشی که هم نمونه خانگیش(کوچکش) هست هم نمونه صنعتیش بزرگش تو فضای کارخانش بزاره از آن همه هسته انگور روغن هسته انگور بگیرد.و امروز در بعضی مغازه ها میفروشند.
شربت و کرم و پماد آلوئه ورا وارد میکنیم چون تو ایران آلوئه ورا هنوز بصورت پرورش انبوه در نیامده در صورتی که کمپانی آلوئه آمریکا در مزرعه 100هکتاری سالانه معادل 300 میلیون دلار درآمد کسب میکند.
خلاصه مجبور نیستید این کتاب این علی اصغر جهانگیری رو بگیرید ولی خواندن این کتاب چیزی از ارزش های شما کم نمیکنه خودتون میدوونید. من فقط پیشنهاد دادم.

m6ir
18-12-2011, 02:45
1-اقا من 20 میلیون دارم باهاش چه کار کنم که بیشترین صود رو بده؟
با 80 میلیون چه کارخونه هایی میشه زد؟ زمین هم داریم ی 1000 متری بیرون شهر
عمده فروشی مواد غذایی چطوره؟ جنسارو از کجا باید بیاریم؟
موقعیت زمین چه جوری هست کجا هست؟
یه سر برو جهاد کشاورزی ببین میتونی روی زمین وام بگیری برای تجهیزات داخل کارخانه
اونوقت خود جهاد کشاورزی هم میتونه اون تجهیزات و برات تامین کنه مثلا می تونی تجهیزات کارخانه ماکارانی رو توسط جهاد کشاورزی تهیه کنی. و اگر شرایط اطراف زمین خوب باشه جهاد کشاورزی امکانات کشت گندم هم برات فراهم میکنه. فقط باید با جهاد کشاورزی به توافق برسی.
یا اصلا به گفته من تو نت ریسک نکن برو 100 هزار تومن خرج کن برو پیش این مشاوره ها شغلی خوب مشورت بگیر اصلا باهاش قرارداد امضا کن تا پایان راه اندازی کارخانه همراهیت کنن.
من یکیش و میشناشم ولی از این مشاوره ها زیادن خودت در مورد سابقشون باید تحقیق کنی.
همون دکتر علی اصغر جهانگیری
سابقش هم :

aria_electric_fars
18-12-2011, 09:08

زدی تو خال

این عین همین مشکلی هست که من دارم حالا واسه این پشتکار لعنتی چه باید کرد؟؟!!!
ایده و فکر خیلی خیلی توپ دارم که راحت می شه کلی پول ازش در آورد و می دونم صد در صد جواب می ده ولی متاسفانه پشتکار ندارم و می ترسم وسط کار یهو شل کنم

چاره چیست؟؟!!!

m6ir
18-12-2011, 11:50
زدی تو خال

این عین همین مشکلی هست که من دارم حالا واسه این پشتکار لعنتی چه باید کرد؟؟!!!
ایده و فکر خیلی خیلی توپ دارم که راحت می شه کلی پول ازش در آورد و می دونم صد در صد جواب می ده ولی متاسفانه پشتکار ندارم و می ترسم وسط کار یهو شل کنم

چاره چیست؟؟!!!
به ادیسون گفتن تو بیش از 1000 نوع ماده رو امتحان کردی به برق دست نیافتی ،خسته و شل نشدی
چی شد که بیخیال این هدفت نشدی چی شد که نا امید نشدی؟
ادیسون با این همه که تو بچگیش تحقیر میشده به خاطر تصورت فکریش
جواب میده: من 1000 راه نرسیدن به برق یاد گرفتم.

به کاشت بذر های خود ادامه دهید برای این که نه من میدانم نه شما که چند تا از این بذر های رشد میکند.شاید همه شان رشد کنند.

جایی که عشق به هر ............. باشد سوال نخواهد بود.

m6ir
18-12-2011, 12:04
سلام

چقدر کم هستند کسانی که با چشم خود ببینند و با مغر خود بیاندیشند.

ذهن خلاق هدیه ای مقدس و ذهن حسابگر خدمتکاری صادق است. ولی جامعه ای ساختیم که خدمتکار را گرامی و هدیه را فراموش نموده ایم.

ba maram
18-12-2011, 21:53
دوستان سلام
این صف های طولانی بانکی واسه خرید سکه رو دیدم خواستم مشاوره بگیرم که
1-سود رو هر سکه چقدر هست ؟
2-شنیدم روزی 5 تا سکه کامل میشه گرفت درسته ؟
3-چطوری میشه تو بازار بیرون آبش کرد (پولش کرد)؟
کلهم با این شرایطی که بانکا فراهم اوردن می ارزه با سرمایم بزنم تو کار فروش و خرید سکه؟
دست بوس همتون

aria_electric_fars
18-12-2011, 22:17
سلام

این چیزی که من برداشت کردم اینه که حدود 60 تا 70 هزار تومان اختلاف قیمت بانک با بازار هست که شما حسابش رو بکنید اینا می رن می گیرن و از اون طرف اگر دوست داشتن می رن می فروشن تو طلافروشی ها یا پس انداز می کنن واسه بازار نامعلوم آینده
الان پیش بینی کردن واسه فروردین 91 به بالای 700 هزار تومان می رسه شما دیگه حسابش رو بکنید
من پولش رو دارم ولی حوصله رفتن تو صف خر تو خر این جاها رو ندارم

من یه پیشنهاد دیگه هم داشتم واسه این تاپیک که در مورد مشاوره ی شغلی هست و اونم اینه که هر کسی بیاد بگه از چه شهری هست و چه شرایطی داره شاید کسان دیگه ای باشن که بخوان به صورت شریکی با هم کار کنن اینطوری اشتغال هم ایجاد می شه و از تجربیات همدیگه استفاده می کنن

با تشکر

ba maram
18-12-2011, 23:45
مرسی دوست عزیز

دوستان:
صف های این سکه های طلا از چه ساعتی شروع میشه اصولا؟
واسه گرفتن این سکه ها باید از قبل ثبت نام کرد ؟ درسته ؟ مراحلش چطوریه ؟

ملا نصرالدین
18-12-2011, 23:46
دوستان ما بعد از فکر های فراوان از پرورش قارچ رسیدیم به اجاره ی یک مغازه در شوش.

الان اجاره اش کردیم.امروز هم کل شوش رو گشتیم و تقریبا دستمون امد چه جنس هایی بیشتر توی بازار هست.ولی میخوام از اونایی که تجربه دارند بپرسم چه جنسی بریزیم مردم بیشتر میخرند

در ضمن نظرتون در مورد اب نما چیه؟ تولیدیش کجاست؟

aria_electric_fars
19-12-2011, 11:16
مرسی دوست عزیز

دوستان:
صف های این سکه های طلا از چه ساعتی شروع میشه اصولا؟
واسه گرفتن این سکه ها باید از قبل ثبت نام کرد ؟ درسته ؟ مراحلش چطوریه ؟

سلام
دوست عزیز از دکمه تشکر استفاده کنید

اونطور که من شنیدم از شب قبلش جلو بانک صف می کشن و روزی به هر نفر 5 تا سکه می دن

logos
19-12-2011, 21:59
دوستان سلام
این صف های طولانی بانکی واسه خرید سکه رو دیدم خواستم مشاوره بگیرم که
1-سود رو هر سکه چقدر هست ؟
2-شنیدم روزی 5 تا سکه کامل میشه گرفت درسته ؟
3-چطوری میشه تو بازار بیرون آبش کرد (پولش کرد)؟
کلهم با این شرایطی که بانکا فراهم اوردن می ارزه با سرمایم بزنم تو کار فروش و خرید سکه؟
دست بوس همتون

دوستان ما بعد از فکر های فراوان از پرورش قارچ رسیدیم به اجاره ی یک مغازه در شوش.

الان اجاره اش کردیم.امروز هم کل شوش رو گشتیم و تقریبا دستمون امد چه جنس هایی بیشتر توی بازار هست.ولی میخوام از اونایی که تجربه دارند بپرسم چه جنسی بریزیم مردم بیشتر میخرند

سلام
دوست عزیز از دکمه تشکر استفاده کنید

اونطور که من شنیدم از شب قبلش جلو بانک صف می کشن و روزی به هر نفر 5 تا سکه می دن

فروش سكه به صورت نقدي تموم شد متاسفانه شما دير اقدام كرديد و از فردا فقط پيش فروش سكه به ميزان نامحدود وجود داره و روز فروش سكه تموم شده فقط از طريق بانك كارگشايي بسته هاي 100 تايي فروخته ميشه

logos
19-12-2011, 23:29

ميشه اطلاعاتي كه در زمينه پرورش قارچ بدست اورديد رو در اختيار بقيه دوستان هم قرار بديد كه آيا واقعا سودده هست چه ميزان سرمايه و كار ميخواد ، ميزان سوددهي و زمان سوددهي به چه شكل هست و ...

ملا نصرالدین
19-12-2011, 23:51
پرورش قارچ کار نسبتا کم هزینه با درامد معمولی هست برای اوایل کار.

کسانی که میخوان یاد بگرند یه سری هزینه ها باید بکنند
1-هزینه کلاس که در حدود 250 تا 300 تومان
2-اجاره سوله
3-خرید تجهیزات
4-خرید بذر و کمپوست و...
5-هزینه کارگر و برق و اب و...

اینها رو برای کسانی گفتم که میخواهند اصولی یاد بگیرند و سوله بزنند و این حرفه شان بشود.وگرنه با کتاب و سی دی و توی حمام خانه هم میشه قارچ پرورش داد

طبق چیزی که به ما گفتند اول کار کیلویی 2000 تومان برای ما در میاید که 2700 تومان میخرند.اگر قارچ درجه 1 باشد و کمپوست را خودمان تهیه کنیم 1500 در می اید که 3000 تومان میخرند

برای این کار خیلی مهم هست که محل زندگی به سوله نزدیک باشد و خود طرف سر بزند
کارش یه مقداری کثیف کاری هم دارد.چون نمیشه خودت بشینی کارگر همه کارها را انجام دهد.کموست کود مرغ و کاه هست.باید بذر داخلش بریزی و بعد رویش خاک و بعد خاک را صاف کنی و...

کلا چیزی که خوب متوجه شدیم اینه که خیلی تعریف میکنند که کار راحت و با سود بالاست ولی واقعا اینجوری نیست.تبلیغات خیلی زیاد هست.
ولی راستش این که ما دنبال این کار نرفتیم این بود که چون تجربه نداشتیم ترسیدیم.این کلاس ها هم که سر میزدیم خیلی مدیرهایش زبون باز بودند و هی پیگیری میکردند اقا چرا نیامدی بیا و فلان.. کلا احساس کردیم فایده ندارد

logos
20-12-2011, 00:23

2-اجاره سوله
3-خرید تجهیزات
4-خرید بذر و کمپوست و...

اینها رو برای کسانی گفتم که میخواهند اصولی یاد بگیرند و سوله بزنند و این حرفه شان بشود.وگرنه با کتاب و سی دی و توی حمام خانه هم میشه قارچ پرورش داد

طبق چیزی که به ما گفتند اول کار کیلویی 2000 تومان برای ما در میاید که 2700 تومان میخرند.اگر قارچ درجه 1 باشد و کمپوست را خودمان تهیه کنیم 1500 در می اید که 3000 تومان میخرند

کارش یه مقداری کثیف کاری هم دارد.چون نمیشه خودت بشینی کارگر همه کارها را انجام دهد.کموست کود مرغ و کاه هست.باید بذر داخلش بریزی و بعد رویش خاک و بعد خاک را صاف کنی و...

کلا چیزی که خوب متوجه شدیم اینه که خیلی تعریف میکنند که کار راحت و با سود بالاست ولی واقعا اینجوری نیست.تبلیغات خیلی زیاد هست.
ولی راستش این که ما دنبال این کار نرفتیم این بود که چون تجربه نداشتیم ترسیدیم.این کلاس ها هم که سر میزدیم خیلی مدیرهایش زبون باز بودند و هی پیگیری میکردند اقا چرا نیامدی بیا و فلان.. کلا احساس کردیم فایده ندارد

ممنون بابت پاسختون چنتا سوال :
1: در مورد هزينه هايي كه عنوان كرديد هم ميشه توضيح بديد
2: از هر متر مربع چه مقدار محصول برداشت ميشه كرد و در چه مدت زماني ؟

البته من شنيدم محصول رو به صورت تضميني مي خرن و نگراني براي فروش محصول وجود نداره اما واقعيت امر من هم هيچ وقت نسبت به اين كار ديد مثبتي نداشتم و به نظرم پرسود و قابل گسترش نبوده

راستي شما در مورد كشت زعفران هم تحقيق كرديد ؟

aria_electric_fars
20-12-2011, 08:27
فروش سكه به صورت نقدي تموم شد متاسفانه شما دير اقدام كرديد و از فردا فقط پيش فروش سكه به ميزان نامحدود وجود داره و روز فروش سكه تموم شده فقط از طريق بانك كارگشايي بسته هاي 100 تايي فروخته ميشه

بله تائید می شه
دیشب تو اخبار شنیدم
من از همون قبل از اینکه شروع بشه در جریان بودم ولی حاضر نیستم به خاطر پول برم شب تو صف بایستم حالا دنبال کسی هم گشتم که اون بره بایسته و من وقتی نوبتش شد برم پول بدم و یه چیزی گیرش بیاد که متاسفانه دیر شد دیگه !!!

واقعا مملکت خنده داری داریم کسانی که دلال هستن چه پولی در میارن
اول که ارز مسافرتی بود که بلیط ترکیه می گرفتن و بعد پس می دادن
حالا این سکه ها بود که یک شبه کلی پول به جیب می زدن

حالا نوبت چیه خدا می دونه !!!

M1450M
20-12-2011, 10:10
سلام به همه دوستان
با چند تا از دوستانم قصد گرفتن نمایندگی داریم . می خواستم نظر شما دوستان رو هم بدونم.
نظرتون راجع به محصولات A-DATA و TEAM چیه ؟ کلا بازار فروشش چطوره ؟
کدوم یک از محصولاتشون فروش بیشتری داره ؟ و کیفیتشون بالاتره ؟ مثلا شنیدم رم های موبایل TEAM فروش خوبی دارن. و فروش هارد های اکسترنال A-DATA هم بدک نیست.
ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیار من هم بذارین

King Of Iran
20-12-2011, 16:06
با عرض درود و سلام خدمت همه کاربران محترم
من هم سوال دارم

تصمیم دارم که یک مغازه ایجاد کنم اما نمیدونم از کجا بایستی شروع کرد.
به طور مثال نمیدونم چرا از کجا باید جنس بگیرم بریزم داخل مغازه؟چه جنس هایی را مشتری میخواد تا بیاورم؟

سواد کار را دارم چون مرتبط با رشته دانشگاهیم می شود اما در استارت قضیه مشکل دارم دوستان راهنمایی کنید که چه طور میشود فهمید که مغازه برای شروع به چه چیزی نیاز دارد؟

متشکرم و سر بلند باشید

logos
20-12-2011, 23:30
با عرض درود و سلام خدمت همه کاربران محترم
من هم سوال دارم

تصمیم دارم که یک مغازه ایجاد کنم اما نمیدونم از کجا بایستی شروع کرد.
به طور مثال نمیدونم چرا از کجا باید جنس بگیرم بریزم داخل مغازه؟چه جنس هایی را مشتری میخواد تا بیاورم؟

سواد کار را دارم چون مرتبط با رشته دانشگاهیم می شود اما در استارت قضیه مشکل دارم دوستان راهنمایی کنید که چه طور میشود فهمید که مغازه برای شروع به چه چیزی نیاز دارد؟

متشکرم و سر بلند باشید

اولين قدم اينه كه بدونيد چه مغازه اي ميخوايد بزنيد هر مغازه اي بسته به كار ، محل و نوع بازار هدفش چيزهاي مختلفي نياز داره اگه اطلاعات جامع تري بديد راحت تر ميشه راهنمايي كرد
البته اگه صفحات قبل رو هم بخونيد اطلاعات خوبي بدست مياريد

alivw71
20-12-2011, 23:49
یه چهار دیواری 300 متر واسه کارگاه نساجی چطوره؟! یا تولید لوازم ارایشی؟!

ba maram
20-12-2011, 23:58
سکه های ثبت نامی رو از چه سایتی میشه خرید؟؟
بعد از 4 ماه میدن بهمون؟
مرسی

King Of Iran
21-12-2011, 10:28
اولين قدم اينه كه بدونيد چه مغازه اي ميخوايد بزنيد هر مغازه اي بسته به كار ، محل و نوع بازار هدفش چيزهاي مختلفي نياز داره اگه اطلاعات جامع تري بديد راحت تر ميشه راهنمايي كرد
البته اگه صفحات قبل رو هم بخونيد اطلاعات خوبي بدست مياريد
درود و تشکر بر شما
مثلا اگر بخواهم سوپر مارکت بزنم.خوب اینکه چه چیزهایی باید بیاورم مشخص هست.
اما اینکه از کجا سفارش دهم تا برایم بیاورند را نمیدانم.اینکه چه تعداد بایست سفارش دهم را نمیدانم.
سوالام این هست.

mojtaba2321
21-12-2011, 12:31
دوستان نظرتون راجع به مغازه فروش پلاسکو و موارد کوچولویی که به جهیزیه مربوط میشه چیه؟

alivw71
21-12-2011, 14:36
دوستان نظرتون راجع به مغازه فروش پلاسکو و موارد کوچولویی که به جهیزیه مربوط میشه چیه؟
پلاسکو همون پوشاک (لباس و ...) اگه نزدیک مراکز فروش یا بازار باشه خوبه . و مورد دومی اون هم به همین صورت باید تبلیغ کنید یا اقسات با سود پایین بدین میتونید درامد خوبی داشته باشید.

DISTUR
21-12-2011, 15:04
بله من هم از این چیزا تو اینترنت زیاد دیدم عزیز
اسم دقیق کتاب رو بگید و نمایندگیش تو شهرها اگه ممکنه

موقعیت زمین چه جوری هست کجا هست؟
یه سر برو جهاد کشاورزی ببین میتونی روی زمین وام بگیری برای تجهیزات داخل کارخانه
اونوقت خود جهاد کشاورزی هم میتونه اون تجهیزات و برات تامین کنه مثلا می تونی تجهیزات کارخانه ماکارانی رو توسط جهاد کشاورزی تهیه کنی. و اگر شرایط اطراف زمین خوب باشه جهاد کشاورزی امکانات کشت گندم هم برات فراهم میکنه. فقط باید با جهاد کشاورزی به توافق برسی.
یا اصلا به گفته من تو نت ریسک نکن برو 100 هزار تومن خرج کن برو پیش این مشاوره ها شغلی خوب مشورت بگیر اصلا باهاش قرارداد امضا کن تا پایان راه اندازی کارخانه همراهیت کنن.
من یکیش و میشناشم ولی از این مشاوره ها زیادن خودت در مورد سابقشون باید تحقیق کنی.
همون دکتر علی اصغر جهانگیری
سابقش هم :

عزیز متسفانه این زمین موتور اب نداره و به درد کشاورزی نمیخوره ولی ابو برقو گاز رو میشه کشید براش داره
زمین 5 کیلومتری شهرمون هست و قصد داریم با برادرم ی تولیدی بزنیم ولی خب نمیدونیم چه چیزی
داداشم میگه قطعات صنعتی بزنیم من میگم پول تو مواد خوراکیه رشته داداشم هم لیسانس الکترونیک هست و از برقو این چیزا زیاد سر در میاره ولی خب اونم مثل من تا حالا هیچ کاری نکرده و تجربش تو زمینه شغل صفر هست
نظرتون راجع به این دستگاه های تزریق پلاستیک چیه باهاش چه چیزای صنعتی میشه تولید کرد که پر صود باشه؟

2-اجاره سوله
3-خرید تجهیزات
4-خرید بذر و کمپوست و...

فک کنم اون 700 تومن صودش رو هم باید بدی پای ابو برقو گازو کارگرو ....
فک کنم قدیم میصرفید چون انرژی ارزون بود البته توی شهر ما که سردسیر هست هم دیگه بدتر باید گازو برقو تا دسته پولشو بوکنی تو دولت و خودت مثل خره نره گر جون بکنی تو کودو قارچو تاریکی
میگم الان تخم مرغ از مرغ گرونتره نظرتون در مورد تخمه مرغ زنی چیه ؟:31:

m6ir
21-12-2011, 16:16
اسم دقیق کتاب رو بگید و نمایندگیش تو شهرها اگه ممکنه

عزیز متسفانه این زمین موتور اب نداره و به درد کشاورزی نمیخوره ولی ابو برقو گاز رو میشه کشید براش داره
زمین 5 کیلومتری شهرمون هست و قصد داریم با برادرم ی تولیدی بزنیم ولی خب نمیدونیم چه چیزی
داداشم میگه قطعات صنعتی بزنیم من میگم پول تو مواد خوراکیه رشته داداشم هم لیسانس الکترونیک هست و از برقو این چیزا زیاد سر در میاره ولی خب اونم مثل من تا حالا هیچ کاری نکرده و تجربش تو زمینه شغل صفر هست
نظرتون راجع به این دستگاه های تزریق پلاستیک چیه باهاش چه چیزای صنعتی میشه تولید کرد که پر صود باشه؟

فک کنم اون 700 تومن صودش رو هم باید بدی پای ابو برقو گازو کارگرو ....
فک کنم قدیم میصرفید چون انرژی ارزون بود البته توی شهر ما که سردسیر هست هم دیگه بدتر باید گازو برقو تا دسته پولشو بوکنی تو دولت و خودت مثل خره نره گر جون بکنی تو کودو قارچو تاریکی
میگم الان تخم مرغ از مرغ گرونتره نظرتون در مورد تخمه مرغ زنی چیه ؟:31:
اسم کتاب خود اشتغالی هست
در موردی تولیدی هم می تونی با دستگاه تزریق قطعات پلاستیکی کاربردی در جامعه رو بسازی
یا دستگاه چای تی بگ زنی رو بخری چای فله ای بخری چای تی بگ با برند اسم خودتون تو سطح کشور بفروشید البته مجوز بهداشت میخواد .
میتونی خط تولید کیسه های دسته دار که در واقع 2 تا دستگاه هست یکی قالب گیری میکنه یکی دوخت میزنه رو بر پا کنی
یا این که مجوز بهداشت بگیری تمام گل و گیاه عطاری ها که بیش از 200 مورد میشه نام برد و به صورت فله عمده بخری و با یک دستگاه بسته بندی همه رو با ابعاد مختلف با برند و اسم خودت بسته بندی کنی و تو سطح کشور توزیع کنی.
20 تا از این دستگاه های که باهاشون عرق گیاه میگیرن مثل گلاب و عرق نعناع و .... خیلی هست بزاری
نعناع و کاسنی و غنچه گل محمدی و ... بصورت عمده بخری و عرق آنها رو بگیری و عصاره هم جدا و بعد یه دستگاه پر کن بزاری توسط دستگاه پرکن تو شیشه های پلاسیتکی مثل آب معدنی پر میکنی.
البته این هم مجوز بهداشت میخواد.

logos
21-12-2011, 20:00
درود و تشکر بر شما
مثلا اگر بخواهم سوپر مارکت بزنم.خوب اینکه چه چیزهایی باید بیاورم مشخص هست.
اما اینکه از کجا سفارش دهم تا برایم بیاورند را نمیدانم.اینکه چه تعداد بایست سفارش دهم را نمیدانم.
سوالام این هست.

مثلا براي سورماركت شما 3 روش ميتونيد كار كنيد :
1 بريد از بازار جنس هارو بياريد (مثل انواع سس هاي خارجي يا خشكبار و...)
2: با نمايندگي هاي پخش محصولات تماس بگيريد و از انها خريد كنيد
3: يه كم منتظر بمانيد خود نمايندگي هاي پخش ميان سراغتون و بهتون جنس ميدن و چك ميگيرن :دي
اينكه چه ميزان جنس بايد بياريد من نمي دونم چون تو اين زمينه اصلا كار نكردم اما چند راه داريد : 1: از چند نقر با تجربه برسيد 2: بريد مغازه هاي مختلف حدود جنسي كه تو مغازه دارن و ميزان خريد مردم رو تخمين بزنيد 3: كم كم بياريد و بر اساس تجربه بعد از چند ماه ياد ميگيريد چه محصولي بيشتر فروش داره و چي كمتر

یه چهار دیواری 300 متر واسه کارگاه نساجی چطوره؟! یا تولید لوازم ارایشی؟!

صنعت نساجي كه فاتحه ! درش تخته شده و اصلا به صرفه نيست
توليد لوازم ارايشي بهتر هست
كلا توليد تو ايران جواب نميده مگه اينكه دلار همين طور بره بالا و يه كم توليد به صرفه بشه اينجا

King Of Iran
21-12-2011, 21:38
مثلا براي سورماركت شما 3 روش ميتونيد كار كنيد :
1 بريد از بازار جنس هارو بياريد (مثل انواع سس هاي خارجي يا خشكبار و...)
2: با نمايندگي هاي پخش محصولات تماس بگيريد و از انها خريد كنيد
3: يه كم منتظر بمانيد خود نمايندگي هاي پخش ميان سراغتون و بهتون جنس ميدن و چك ميگيرن :دي
اينكه چه ميزان جنس بايد بياريد من نمي دونم چون تو اين زمينه اصلا كار نكردم اما چند راه داريد : 1: از چند نقر با تجربه برسيد 2: بريد مغازه هاي مختلف حدود جنسي كه تو مغازه دارن و ميزان خريد مردم رو تخمين بزنيد 3: كم كم بياريد و بر اساس تجربه بعد از چند ماه ياد ميگيريد چه محصولي بيشتر فروش داره و چي كمتر

درود بر شما
از این چند موردی که گفتید بسیار استفاده بردم :40:
به نظر شما برای افتتاح یک مغازه مثل سوپر مارکت چه قدر سرمایه اولیه نیاز هست؟(برای اجاره مغازه،خرید اولیه و....)

شما در نظر بگیرید اجاره مغازه حدود ماهی 700 تومان گیر بیایید.

درسته شرایط و جای و شهر و... متفاوته ولی میخواهم بدانم که یک حدودی دستم بیاد.
البته قصد سوپرمارکتی زدن ندارم هر چند فرقی هم با سوپری ندارد ولی با کلاس تر است :31:

تشکر میکنم :40:

mojtaba2321
21-12-2011, 23:23
پلاسکو همون پوشاک (لباس و ...) اگه نزدیک مراکز فروش یا بازار باشه خوبه . و مورد دومی اون هم به همین صورت باید تبلیغ کنید یا اقسات با سود پایین بدین میتونید درامد خوبی داشته باشید.
خیر دوست عزیز
پلاسکو به لوازم آشپزخونه و حمام مارک دار (هر چیز غیر برقی) گفته میشه. اون مورد جهیزیه هم شامل همین پلاسکو میشه. مث محصولات ایکیا.

aria_electric_fars
22-12-2011, 08:12
سکه های ثبت نامی رو از چه سایتی میشه خرید؟؟
بعد از 4 ماه میدن بهمون؟
مرسی

از سایت نمی خواد بخرید که

می رید بانک پول می دی یه رسید بهت می ده و چهار ماه بعد می ری سکه رو می گیری
قیمتش هم 546000 تومان هست به اضافه 4 درصد مالیات (فعلا 4 درصد و ممکنه سال دیگه افزایش پیدا کنه)

به نظر من این یک کلاهبرداری بزرگ هست می دونید چرا؟؟!!!

الان روز سه شنبه سکه 620 تومن بود و روز چهارشنبه 610 تومن و چون به کریسمس نزدیک داریم می شیم بازم تو هفته دیگه احتمال داره کاهش پیدا کنه ولی به نظر من سکه می تونه تا 590 تومن کاهش پیدا کنه

اگر شما می خواهید چند تا سکه بخرید پیشنهاد می کنم الان که 610 هست بخرید و تو هفته دیگه منتظر بشینید تا بشه 590 تومن و مطمئن باشید کمتر از 590 نمی شه !!!

حالا چرا گفتم کلاهبرداری !!!

آخه نهایت اختلاف پولی که امروز می دیم واسه سکه واقعی 620 تومن و واسه سکه 4 ماه دیگه 546 تومن + مالیات که اگر حسابش رو بکنید خیلی تفاوتی نمی کنه با این تفاوت که شما سکه دستتون هست و می تونید دو ماه دیگه بفروشید ولی اگر اون 4 ماهه رو بخواهید قبلش بفروشید فقط اصل پول رو بهتون می دن !!!

ملا نصرالدین
22-12-2011, 09:11
ممنون بابت پاسختون چنتا سوال :
1: در مورد هزينه هايي كه عنوان كرديد هم ميشه توضيح بديد
2: از هر متر مربع چه مقدار محصول برداشت ميشه كرد و در چه مدت زماني ؟

البته من شنيدم محصول رو به صورت تضميني مي خرن و نگراني براي فروش محصول وجود نداره اما واقعيت امر من هم هيچ وقت نسبت به اين كار ديد مثبتي نداشتم و به نظرم پرسود و قابل گسترش نبوده

راستي شما در مورد كشت زعفران هم تحقيق كرديد ؟

راستش الان در مورد اینکه از هر متر مربع چقدر محصول میشه برداشت چیزی یادم نیست

فقط میدانم از هر کمپوست 25درصد محصول میشه برداشت کرد.اون هم نه یکباره.اینجوریه که مثلا دفعه اول 10درصد دفعه دوم 10 و دفعه سوم 5 درصد برداشت میشه

خرید تضمینی محصول رو هم گفتم.2000 تومان برای تازه کارها در میاد 2700 ازشون میخرند + اینکه باید ماهی 150000 تومان برای لیبل شرکت پول بدی.اگر خودت بخواهی بسته بندی کنی.

در مورد زعفران تحقیق نکردم

---------- Post added at 10:11 AM ---------- Previous post was at 10:09 AM ----------

سلام.کسی نیست که در این مورد کمکم کنه؟

Переклад не
23-12-2011, 17:20
سلام دوستان
بابام 70 تومن پول بهم داده
نه در حدیه که بشه باهاش سرمایه گذاری کرد نه اینکه کار عاقلانه ایه باهاش یه چیزی خرید
به نظرتون بهرین و عاقلانه ترین کاری که میشه باهاش کرد چیه؟
ممنون

ALI.CHAVOSHI
24-12-2011, 22:31
سلام به همگی

میخواستم بپرسم با چقدر سرمایه میشه کافی نت زد؟

ممنون میشم راهنماییم کنید :20:

pedram9
25-12-2011, 02:12
سلام من در یکی از مناطق پر رفت و آمد شهر در حال اجاره ی یک مغازه هستم ولی سرمایه ی زیادی ندارم برای کار و میخوام یه شغلی بزنم که زیاد سرمایه نخواد واسه اول کار ولی حد اقل در آمد ماهیانه 500 / 600 تومن بتونم باهاش در بیارم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون .

سرمایه 1 تومن حداکثر دارم واسه جنس .

صنفی که داخل اون خیابون هستند بیشتر در چه زمینه های :
40 % موبایل
40 % کیف و کفش و پوشاک
20 % هم خوراک و لوازم خانگی

کلا پر رفت و آمده

ذرت بخار پز (مکزیکی ) سود نداره ؟

m6ir
26-12-2011, 01:58
سلام من در یکی از مناطق پر رفت و آمد شهر در حال اجاره ی یک مغازه هستم ولی سرمایه ی زیادی ندارم برای کار و میخوام یه شغلی بزنم که زیاد سرمایه نخواد واسه اول کار ولی حد اقل در آمد ماهیانه 500 / 600 تومن بتونم باهاش در بیارم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون .

40 % موبایل
40 % کیف و کفش و پوشاک

کلا پر رفت و آمده

من این ها رو در یک مغازه پیشنهاد میکنم :
ذرت و قارچ بخار پز
سیب زمینی سرخ شده
سبزی جات بخار پز (هویج / کلم/کلم بروکلی/شلغم/کدو/ و... (شلغم بخار پز تو زمستان عطرش مردم و بد جوری تحریک میکنه)
لبو پخته شده
مرغ بریان (مرغ های 1کیلویی)
یه پیشنهاد دیگه اینه که غذاهای اصیل ایرانی مثل غذای اصیل جنوبی ها (اهوازی ها) یا شمالی ها (رشتی ها) یا غذاهای (کردی) یا (مشهدی) در حال حاضر فقط رستوران فلوت در تهران رو دیدم که بخش خیلی کمی از غذا های اصیل ایرانی رو درست میکنه.

logos
26-12-2011, 21:07

40 % موبایل
40 % کیف و کفش و پوشاک

کلا پر رفت و آمده

مغازه گرفتيد ؟ چند متر هست ؟ چه شهري هست ؟ چه منطقه اي هست ؟

كار معمولي و همينجوري اگه ميخوايد همين چيزهايي كه m6ir گفت خوبه يا يه ساندويچي با قيمت ارزون (مثلا 1000 تا 2000 تومن ) يا سمبوسه و اين چيزا اما با كمي فكر و كمي اطلاعات ميشه چيزهاي خاصي زد كه تك باشه و سود عالي بكنيد مثل كول كاپ (ميتونيد اگه تهرانيد بريد مركز خريد ونك ببينيد چيه )

alivw71
30-12-2011, 00:42
میخام تو 300 متر زمینم درخت کوکا پرورش بدم.
نهال این درخت رو کجا میفروشن؟
از برگش میگن استفاده های زیادی میشه . موارد دارویی و غذایی و... چون تو ایران کسی هنوز این درخت رو نمیشناسه.

pooria_googooli
30-12-2011, 22:40
دوستان با 5 میلیون تومان کار درستیه اگه برم تو کار سکه ؟ یعنی تا قیمتش میاد پایین بخرم تا میره بالا بفروشم؟

my.lejend
30-12-2011, 23:33
بچه ها اگر بخوام با ماشین کار کنم فکر میکنید بهترین کار چیه؟ کاری که هم درامدش خوب باشه هم ارزش استحلاک ماشین روداشته باشه هم زیاد وقت ادم رو نگیره.
ماشین پراید صفر هست

alirecoba2
31-12-2011, 03:21
ذوستان کسی نظری راجع به این شرکت نداره؟
ماهیانه 3 درصد سوذ میده
کسی میدونه راجع بهشون؟
یعنی من 60 تومن بذارم ماهی 1.5 میده؟

meisam317
31-12-2011, 07:22
بچه ها اگر بخوام با ماشین کار کنم فکر میکنید بهترین کار چیه؟ کاری که هم درامدش خوب باشه هم ارزش استحلاک ماشین روداشته باشه هم زیاد وقت ادم رو نگیره.
ماشین پراید صفر هست

شبها و صبح های خیلی زود تا 8-9 که تاکسی تلفنی ها خلوت ترن . مسیر بین شهری که خوب یه کم خطرناکه

از همه بهترش کار تو یه شرکت پخش محصولات داخل شهری یا بین شهری هستش :20:

logos
31-12-2011, 15:05
از برگش میگن استفاده های زیادی میشه . موارد دارویی و غذایی و... چون تو ایران کسی هنوز این درخت رو نمیشناسه.

درخت كوكا به دليل استفاده خاصي كه ميشه ازش كرد براي توليد مواد مخدر ، كاشت و پروشش ممنوع هست و نياز به داشتن مجوز داره كه به همين راحتي به كسي مجوزش رو نمي دن

دوستان با 5 میلیون تومان کار درستیه اگه برم تو کار سکه ؟ یعنی تا قیمتش میاد پایین بخرم تا میره بالا بفروشم؟

شما ميدونيد اگه مثلا نرخ بازار 609 تومن باشه بخوايد بفروشيد از شما حدودا 600 (يا كمتر) مي خرن ؟
يعني شما بايد سكه رو زماني كه مثلا 590 هست بخريد رو 610 بفروشيد تا كمي سود كنيد
بر اساس ريسكش و زمانش و اين حرفها يه محاسبه ساده كنيد الان به صرفه نيست (مگه اينكه اتفاق خاصي بخواد بيوفته )

hector2000
31-12-2011, 18:38
جدا از اینکه از برگهای این درختچه کوکایین تهیه می کند باید اضافه کنم که این درختچه در مناطق استوایی و نیمه استوایی رشد می کند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ذوستان کسی نظری راجع به این شرکت نداره؟
ماهیانه 3 درصد سوذ میده
کسی میدونه راجع بهشون؟
یعنی من 60 تومن بذارم ماهی 1.5 میده؟
یکی دوتا صفحه قبل من در موردش توضیح دادم

majid_98
01-01-2012, 02:26
سلام و خسته نباشین
کسی میدونه درامد یه تاکسی شهری چقدره؟ گردشی.
چقد میشه با یه تاکسی پول در اورد؟
به صرفه هست یا نه؟
البته با یه ماشین صفر.

alirecoba2
01-01-2012, 04:29
جدا از اینکه از برگهای این درختچه کوکایین تهیه می کند باید اضافه کنم که این درختچه در مناطق استوایی و نیمه استوایی رشد می کند

یکی دوتا صفحه قبل من در موردش توضیح دادم
نبود آقا تا 4 صفحه رفتم:31:
کسی از آشناهاتون هم تجریه سرمایه گذاری داشته؟
امن هست؟ پولمون به فنا نره یه وقت

mojtaba2321
01-01-2012, 11:09
دوستان عزیز نظرتون راجع به اجاره بوتیک زنانه در یکی از مراکز تجاری شلوغ و پر رفت و آمد شیراز (مثل ستاره) ، بدون داشتن هیچگونه تجربه قبلی در این مورد ، چیه؟

hector2000
01-01-2012, 12:01

معذرت می خواهم.باید بیشتر از 4 تا صفحه میرفتی

negar13
01-01-2012, 23:39
سلام دوستان
من تا الان دانشگاه بودم(اعتراف ميكنم توي مدت تحصيلم چيز زيادي ياد نگرفتم)
تنها كاري ام كه تا حالا ازش درامد داشتم و خوب بلدم طراحي وب سايت هستش .احساس ميكنم بايد يه شغل جديد واسه خودم دست و پا كنم
من توي يه شهر كوچيك توي جنوب كشور (هرمزگان زندگي ميكنم ) . به نظر شما چه جوري ميتونم بفهمم وارد شدن توي چه جور شغلي برام سود بيشتري به همراه داره ؟
در حال حاضر تو شهراي ديگه كدوم مشاغل پر رونق تر هستن؟
دوستان شغل منحصر به فرد كه خيلي كم جا افتاده بهتر بگم تازه ظهور كرده چي پيشنهاد ميدين؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

m6ir
02-01-2012, 00:45
دوستان عزیز نظرتون راجع به اجاره بوتیک زنانه در یکی از مراکز تجاری شلوغ و پر رفت و آمد شیراز (مثل ستاره) ، بدون داشتن هیچگونه تجربه قبلی در این مورد ، چیه؟
یه نگاه به این مجله پنجره خلاقیت بنداز از محمد حسن شجاع صاحب برند اریکا هست جوانی که میلیاردر شده از راه بوتیک زنانه به احداث کارخانه تو شیراز رسیده با تمام برند های جهانی داره رقابت میکنه مصاحبه کرده

korshidshab
02-01-2012, 01:15
سلام دوستان
من ميخوام بورس رو به عنوان يك شغل(حتي دوم) انتخاب كنم اما از شما چه پنهون هيچي از بورس نميدونم ولي علاقه زيادي دارم چند تا سوال دارم كه دوستاني كه از بورس سررشته دارن كمكم كنن ممنون ميشم...
1- براي من از كه هيچي نميدونم از كجا شروع كنم؟
2- چه چيزايي رو بايد در نظر بگيرم و چه چيزايي رو ياد بگيرم؟
3-چقدر طول ميكشه كه آماده رفتن به تالار بورس و خريد سهام بشم؟
4-در ابتدا با چقدر سرمايه شروع كنم
5- در كل توصيه هاي كارشناسانه شما....

از همه ممنون خيلي زياد...
سلام من اطلا عاتی در مورد بورس دارم چون مدتی منبه در
:23:امدم بوده اگه هنوز نیاز داری تاپیک بزن تا با شما در میان بگذارم

korshidshab
02-01-2012, 01:26
سلام من یک سری تجربیاتی دارم اگه هنوز نیاز داری تاپیک بزن تا با شما در میان بگذارم.:46:

Ezel
02-01-2012, 10:28
سلام من اطلا عاتی در مورد بورس دارم چون مدتی منبه در
:23:امدم بوده اگه هنوز نیاز داری تاپیک بزن تا با شما در میان بگذارم

سلام من یک سری تجربیاتی دارم اگه هنوز نیاز داری تاپیک بزن تا با شما در میان بگذارم.:46:

سلام /

نیاز به ایجاد تاپیک جدید نیست ، از فضای همین تاپیک میتونید استفاده کنید و دوستان رو راهنمایی کنید /

ممنون .

logos
02-01-2012, 17:52
سلام و خسته نباشین
کسی میدونه درامد یه تاکسی شهری چقدره؟ گردشی.
چقد میشه با یه تاکسی پول در اورد؟
به صرفه هست یا نه؟
البته با یه ماشین صفر.
بسته به شهر داره و نوع كار و مسير
مثلا تو تهران كرايه مسير صادقيه تا رسالت نفري 1350 هست كه 4 تا مسافرش ميكنه 5400 كه تو زمان ترافيك نيم ساعت و خلوت 15 دقيقه طول ميكشه فرضا با مسافر زدن هم بزاريد 40 دقيقه واسه هر مسير ، روزي 8 ساعت اگه كار كنيد و نصف كرايه هم واسه بنزين و استهلاك و درصد مسئول خط و اين چيزا بره ماهي 1 تومن سود داده به شما

تجرب كه بدست مياد كافيه شما چند روز بگردي تو مغازه ها ببيني ملت چي ميخرن و بعد بري جنس بياري بريزي تو مغازت
فقط اگه بتوني خودت بري جنس بياري (بدون پرداخت گمرك) سودت بيشتر هست

narsy
02-01-2012, 19:13
سلام دوستان
من یه جایی برای استخدام رفتم بهم گفتم باید 50 میلیون سفته بدی با توجه به اینکه کار من قسمت اداری اون شرکت هست
و البته شرکتش تقریبا معتبر و کارخانه تولید محصولات داره بازم به نظرم غیرطبیعی هستش
خواهش می کنم اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره عنوان کنه چون حیفه این موقعیت رو از دست بدم از طرفی هم ریسکش بالاست

majid_98
03-01-2012, 00:51
سلام دوستان
من یه جایی برای استخدام رفتم بهم گفتم باید 50 میلیون سفته بدی با توجه به اینکه کار من قسمت اداری اون شرکت هست
و البته شرکتش تقریبا معتبر و کارخانه تولید محصولات داره بازم به نظرم غیرطبیعی هستش
خواهش می کنم اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره عنوان کنه چون حیفه این موقعیت رو از دست بدم از طرفی هم ریسکش بالاست
وصیقه گرفتن از کارمندا طبیعیه اما این یکی خیلی بالاس!!
هر چی بیشتر باشه بیشتر میتونن بهت فشار بیارن
من نظرم اینه که تا اونجا که میشه وصیقه کم بذار
بنده یه مدت قبل تو یه شرکت شروع به کار کردم و اونا ازم چک 9 میلیونی خاستن منم قبول کردم اما بعد از استخدام زیاد پافشاری نکردن و منم چک بهشون ندادم البته من به کارم وارد بودم و اونا واقعا بهم نیاز داشتن بعد 6ماه با یکی از همکارام مشکل پیدا کردم(از اقوام نزدیک رییس بود!) بعید رییس منو خاستو بهم گفت:فردا که میای سر کار حتما چک رو بیار وگرنه پاتو اینجا نگذار!!( میخاست مجبور بشم دیگه جیک نزنم)با این که حق با من بود اما فقط منافع خودشو در نظر میگرفت
اون پسره خیلی زور میگفت و وقتی حرفشو گوش نمیکردی همش پیش رییس زیرابتو میزد!
منم خیلی راحت دیگه نرفتم 1ماه بعدشم تسویه حساب کردم.
این حرفارو واسه این زدم که بهت بگم اگه من اون چک 9 میلیونی رو همون اول داده بودم هیچ کاری نمیتونستم انجام بدم!

ba maram
03-01-2012, 01:07
بهترین شغل تو دوره ی سربازی چی می تونه باشه ؟
لیسانس مکانیک دارم ! می خوام برنامه های طراحی با نرم افزارو یاد بگیرم ! می تونم این کارو کنم !؟ بازار کارش چطوریاست؟
ممنون می شم کمکم کنید دوستان

majid_98
03-01-2012, 01:10
نوع کار و مسیرش رو قبلا گفتم تاکسی گردشی. یعنی هر مسیری که بخواد(و البته در بستی هم میتونه)
در ضمن همیشه که مسافر نیست مشکلات زیادی هم واسه این کار وجود داره.
اگه بخای اینجوری حساب کنی که درامدش خوبه اما میخام نظرتون دقیق باشه یعنی تمام جوانب رو بسنجین.یه جورایی حساب شده. ممنون.

logos
03-01-2012, 03:06
بهترین شغل تو دوره ی سربازی چی می تونه باشه ؟
لیسانس مکانیک دارم ! می خوام برنامه های طراحی با نرم افزارو یاد بگیرم ! می تونم این کارو کنم !؟ بازار کارش چطوریاست؟
ممنون می شم کمکم کنید دوستان
تو دوره سربازي مگه كارم ميشه كرد ؟:31:
اگه منظورت از برنامه هاي طراحي نرم افزار هاي مثل اتوكد و كتيا و ساليد و اين چيز ها هست كه خب همه بلدن و چيز خاصي بهت نمي رسه :دي اما خيلي نرم افزارهاي خاص تر هستن كه كمتر افرادي ميرن سراغشون و كلا اگه تو اين مايه چيزها بري تا تهش هميشه برات كار هست و يه سري هم مثل نرم افزار هاي پايپينگ هستن كه بد نيست اوضاع كارشون اما كار در دوره سربازي! يعني جايي كه ساعت 4 به بعد بخواي كار كني !!! بعيد بدونم راحت پيدا بشه

mojtaba2321
03-01-2012, 23:21
برای اجاره یه فست فود در حال کار احتیاج به اخذ مجوز خاصی هست؟ یا برای راه اندازی فست فود این جور مجوزها رو میخواد؟

oveisi2005
10-01-2012, 13:15
سلام
من کارم لوازم یدکی خودرو هست میخاستم بدونم بهترین تبلیغات به نظرتون که موثر باشه چی هست ؟
کمترین خرج و بیشترین بازده
ممنون

Переклад не
10-01-2012, 13:19
با 70 ملیون تمن چیکار میشه کرد؟

aria_electric_fars
10-01-2012, 13:35
سلام
من کارم لوازم یدکی خودرو هست میخاستم بدونم بهترین تبلیغات به نظرتون که موثر باشه چی هست ؟
ممنون

سلام

ببینید لوازم یدکی چیزی هست که همه توش دست دارن شما بهترین راه اینه که یه اسم رو انتخاب کنید (برند) و شروع کنید به تبلیغات تو روزنامه با اون برند و باید ببینید بازار هدف کجا هست مثلا شما لوازم یدکی دارید ببینید بازارش کجا هست و شما تمرکزتون رو بزارید روی تبلیغات اونجاها

مثلا لوازم یدکی مربوط به ماشین هست و شما ببینید کجا می تونید تبلیغ کنید که بیشتر ماشین باشه !!!

شما می تونید تراکت چاپ کنید روی شیشه برف باک کن ماشین ها و صف گاز و این جور جاها تبلیغ کنید

باز می گم چون کاری که شما دارید دست توش زیاده پس انتظار نداشته باشین که با تبلیغات آنچنان مشتری بیاد و به نظر من بهتره که به جای هزینه تبلیغات مغازتون رو یه جای بهتر بزارید که توی دید باشه و مرکز این چیزا

با تشکر

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:33 PM ----------

برای اجاره یه فست فود در حال کار احتیاج به اخذ مجوز خاصی هست؟ یا برای راه اندازی فست فود این جور مجوزها رو میخواد؟

سلام

تا اونجایی که من می دونم شما باید پروانه کسب بگیرید و هر کسی هم که اونجا کار می کنه باید کارت بهداشت داشته باشه که روی دیوار می چسبونن

اینم بگم اگر داره کار می کنه فردا روز یکی واسش مشکلی پیش بیاد و بره شکایت کنه که از غذای شما اینطوری شده بد جوری پاتون گیر می کنه

logos
10-01-2012, 14:18
سلام
ممنون

خيلي بستگي به مكان مغازه شما داره به نظر من
مثلا اگه تو جايي باشيد كه بورس لوازم خودرو هست مسلما نماي مغازه مهمترين تبليغ براي شما ميشه
اما توي محله ها چون مشتري ها عموما محلي هستند بايد به خانواده ها و ساكنين اون محل معرفي بشيد پس تراكت و دادن اگهي توي پيك هايي كه ماهانه ميره دم خونه ها و تبليغ اس ام اس مفيد هست

با 70 ملیون تمن چیکار میشه کرد؟

خيلي كارها بسته به علاقتون و رشتتون و تجربياتتون ميتونيد كلي كار انتخاب كنيد از توليدي تا خدماتي ، اموزشي تا واردات ، كشائرزي تا صنعتي و ...

AliSub
10-01-2012, 19:26
سلام
مغازه پارچه فروشی دارم (تازه کارم)
برای آوردن پارچه که بگیرم بفروشم از کجا بیارم بهتره؟
مثلا پارچه های تولید ایران میشه رفت از خود کارخونه بطور مستقیم خرید و انقدر پول به واسطه ها نداد.
ادرسی هم دارید برام بفرستید

ممنون

Переклад не
10-01-2012, 19:54
خيلي كارها بسته به علاقتون و رشتتون و تجربياتتون ميتونيد كلي كار انتخاب كنيد از توليدي تا خدماتي ، اموزشي تا واردات ، كشائرزي تا صنعتي و ...
مثلا واردات چی میتونه باشه؟
مثلا کاری که ضرر کم داشته باشه

m6ir
11-01-2012, 02:18
از نظر من کشاورزی یک گزینه خوب در حال حاضر هست.
یکی از رفیقام تو خدمت سربازی رفته بود جهاد گفته بود که 10 میلیون داره میخواد تو کشاورزی سرمایه گذاری کنه مشاوران جهاد کشاورزی بهش گفته بودن اگر با پولش یه زمین بخره جهاد کشاورزی بصورت رایگان زمین رو آماده کشاورزی میکنه
و روی سند اون زمین بصورت وام صنعت اون محصول رو براش نصب میکنه الان تو نزدیکای نایین 5 هکتار زمین رو خریده بصورت رایگان براش کود وسیستم آبیاری رو نصب کردن و خط تولید ماکارونی رو هم براش نصب کردن.تازه میگن یه قانون مالیاتی داره که به جای پرداخت مالیات میتونه پول همون مالیات رو یا زمین بخره به نام خودش یا یه دستگاه صنعتی دیگه اضافه کنه برای تولید بیشتر و فقط فاکتورش رو به اداره مالیات ارایه کنه.(البته این قانون مالیاتیش رو مطمئن نیستم)
من نمیگم حتما بری همین کار رو بکنی ولی برو پیش یکی از مشاوران جهاد کشاورزی ببین چه جور تسحیلاتی برای سرمایه گذار در نظر گفتن.
شما مثلا یه زمین داشته باشید تو بوشهر یا شیراز چون موقعیت پروش الوئه ورا اونجا مناسب هست. جهاد کشاورزی روی سند اون زمین شما تسهیلات زیادی مثل کود ،آبیاری،صنعت فرآوری کردن آلوئه ورا رو برات تامین میکنه.

logos
11-01-2012, 18:27

واردات خيلي چيزها بسته به اينكه شما با چي اشنا باشيد يا لينك تو كدوم صنعت و ... داشته باشيد اگه اشنا تو صنعت و دستگاه هاي دولتي نداشته باشيد و تجربه كم هم داشته باشيد با سرمايه كمي كه داريد موفقيتتون كم (يا كند) خواهد بود
مثلا مي تونيد انواع پمپ وارد كنيد (براي صنايع مختلف ) از كشورهايي مثل لهستان و مجارستان و روماني و....
يا مي تونيد دستگاه هاي چاپ بر روي لوازم يك بار مصرف بياريد (كه البته قبلش بايد با مشتريش قرارداد ببنديد) كه چينيش از 20-30 تومن شروع ميشه و ...

aria_electric_fars
15-01-2012, 20:20
سلام دوستان
من سوالی داشتم در مورد صدور پروانه کسب که روال گرفتنش چطوره و آیا آسونه یا نه؟؟؟!!! و همین طور می خواستم بدونم نحوه ابطالش چطوره ؟؟!! آیا می شه به راحتی پروانه کسب رو باطل کرد یا نه؟؟؟!!! و آیا برای پروانه کسب بازرس میاد به آدرسی که ما می دیم برای گرفتنش یا نه؟؟!!!

با تشکر

Переклад не
15-01-2012, 20:34
از نظر من کشاورزی یک گزینه خوب در حال حاضر هست.
یکی از رفیقام تو خدمت سربازی رفته بود جهاد گفته بود که 10 میلیون داره میخواد تو کشاورزی سرمایه گذاری کنه مشاوران جهاد کشاورزی بهش گفته بودن اگر با پولش یه زمین بخره جهاد کشاورزی بصورت رایگان زمین رو آماده کشاورزی میکنه
و روی سند اون زمین بصورت وام صنعت اون محصول رو براش نصب میکنه الان تو نزدیکای نایین 5 هکتار زمین رو خریده بصورت رایگان براش کود وسیستم آبیاری رو نصب کردن و خط تولید ماکارونی رو هم براش نصب کردن.تازه میگن یه قانون مالیاتی داره که به جای پرداخت مالیات میتونه پول همون مالیات رو یا زمین بخره به نام خودش یا یه دستگاه صنعتی دیگه اضافه کنه برای تولید بیشتر و فقط فاکتورش رو به اداره مالیات ارایه کنه.(البته این قانون مالیاتیش رو مطمئن نیستم)
من نمیگم حتما بری همین کار رو بکنی ولی برو پیش یکی از مشاوران جهاد کشاورزی ببین چه جور تسحیلاتی برای سرمایه گذار در نظر گفتن.
شما مثلا یه زمین داشته باشید تو بوشهر یا شیراز چون موقعیت پروش الوئه ورا اونجا مناسب هست. جهاد کشاورزی روی سند اون زمین شما تسهیلات زیادی مثل کود ،آبیاری،صنعت فرآوری کردن آلوئه ورا رو برات تامین میکنه.

من پرسیدم مثله اینکه این زمین رو فقط به تحصیل کرده های کشاورزی میدن
یه تحصیل کرده ی عمران با 70 تمن میتونه چیکار کنه؟

m6ir
16-01-2012, 01:31
من پرسیدم مثله اینکه این زمین رو فقط به تحصیل کرده های کشاورزی میدن
یه تحصیل کرده ی عمران با 70 تمن میتونه چیکار کنه؟
ازشون سوال میکردی که مثلا اگر یه زمین بخری اونا رو سند زمین چه تحصیلاتی بهت میدن؟
این دوست من اول زمین خرید بعد جهاد کشاورزی روی سند زمینی که خریده بود هم یارانه برای آماده کردن زمین و هم بصورت وام صنعت ساخت ماکارونی رو براش نصب کردن.
با کمتر از 70 ملیون میتونی امتیاز نمایندگی یکی از کارخانه های داخلی یا خارجی mdf در تهران یا شهر خودتون رو بزنی.

یا این که میتونی تولید تیرچه های سقفی تو یکی سوله که زیاد کوچیک نباشه تولید کنی برای ساختش خودت بهتر میدونی میلگرد و سیمان و سفال نیاز داری.نیروی انسانی زیادی هم نمیخواد.

تولید ینولیت هایی که تو سقف یا دیوار کاذب درست میکنند راه بندازی

پیمانکاری اجرای سازه های بتنی
و خیلی کار های دیگه که من اطلاع ندارم.

aria_electric_fars
16-01-2012, 15:12
سلام دوستان

من یه شرکت برقی دارم و می خوام جواز تاسیس بگیرم که بتونم آرم ثبت کنم حالا هیچ اطلاعات و چیزی نیست که من برم جستجو کنم و اطلاعات کسب کنم

لطفا اگر کسی اطلاعی داره بگه که جواز تاسیس شرکت رو از کجا باید بگیرم؟؟؟

با تشکر

pcsoft
16-01-2012, 21:07
نظر دوستان درباره زدن یه شرکت کوچیک خدمات کامپیوتری در قم چیه؟اینطور شرکت ها برعکس تهران، در قم زیاد نیستند و بیشتر هم مرکز شهر هستند که با وجود منطقه ای مثل پردیسان، به نظرتون ایده ی خوبی هست که در این منطقه مسکونی که فاصله چند کیلومتری با مرکز شهر داره و در حال تکمیل شدن هستش این شرکت رو بزنم؟
فقط خدمات ارائه میشه و برای فروش نیست.
خدمات معمولی که همه جا دارن ارائه میدن رو ما می تونیم بهینه ترش و متفاوت ترش رو ارائه بدیم + برنامه نویسی #C.
بودجه هم زیاد نداریم. دانش هست ولی بودجه کم:31: به نظرتون با چند ماه ضرر اجاره مغاره دادن، می تونیم درآمدی داشته باشیم؟

farzanehpaksima
17-01-2012, 00:17
الان هر فروشگاهی در زمینه خانوما ( آرایشی بهداشتی ،زیور آلات ، تزئینی ، لباس ، کیف و کفش و .. ) همش فروش داره

چون خانوما روز به روز علاقه و مد روز بودنشون بیشتره

مخصوصاٌ کسی بتون هبا قیمت مناسب بده خانوما اونجا رو منفجر میکنن :5:

mohgold
17-01-2012, 00:24
سلام
دوستان من 1 گزينه كه تو ذهنم برا كار و بيزنش شخصي خودم هست ،زدن مجله كامپيوترو It و موبايل و گجت ايناست

من خودم تخصصم كامپيوتر و It هستش و علاقه و استعداد خوبين دارم ، ميگن :D:D البته قبلا مقالاتي تو مجله نت مجله شبكه و سايتهاي مثل شهرسخت افزار و سخت افزار و.... داشتم البته جوانيها الان پير شديم D:

مقالاتي كه نوشته بودم ،خوبو تخصصي و high End بود منتها 1 مشكل نگارشي دارم(نگارشم در حد تيم ملي تعطيعه ) ،‌ و ميدادم بچه هاي همون مجلات از نظر نگارش فارسي و... اديت ميكردن و بعد چاپ يا سايت رو قرار ميدادن

سرتون رو در نيارم

الان هم 2 جا تو زمينه كامپيوتر مشغولم (البته 1 كيش اداري نيمه دولتيه ) بعدالظهر It كار ميكنم

حالا با توجه به شرايط بازار مجله و اينكه تمام اطلاعات (از شير مرغIt و كامپيوتر وهاي تك ) تو اينترنت هست و تو رقابت نفسگري كه مجلاتي كه الان هم هست ، سخت افزار ،‌عصر ارتباطات ،‌عصر شبكه و... وجود داره

حالا با اين شرايط اساتيدي كه تجربه دارن يا الان دستي بر آتش دارن در كل تو اين زمينه استارت زدن چجوريه؟

ضمنا چه مجوز ها و كادر و پرسنلي بايد شروع كرد ،حداقل ها و حداكثر هايي ميخواد

با نفر ميشه شروع كرد؟ يا 2 نفري

سود ميشه ازش گرفت؟ خاك خريش چقدره؟؟و....

حداقل چقدر سرمايه ميخواد و در كل چيا ميخواد...

ممنونم ميشم اساتيد نظر و پيشنهاداتتون رو بدن

m6ir
17-01-2012, 00:37
سلام دوستان

من یه شرکت برقی دارم و می خوام جواز تاسیس بگیرم که بتونم آرم ثبت کنم حالا هیچ اطلاعات و چیزی نیست که من برم جستجو کنم و اطلاعات کسب کنم

لطفا اگر کسی اطلاعی داره بگه که جواز تاسیس شرکت رو از کجا باید بگیرم؟؟؟

با تشکر
روزنامه همشهری آگهی برای ثبت برند و لوگو و آرم و ثبت شرکت و ... از این جور چیزا زیاد داره.

SamGun
17-01-2012, 12:57
سلام به همه عزیزان

برای یه مهندس محیط زیست چه کارایی وجود داره ؟ در واقع تو چه زمینه هایی میتونه فعالیت کنه و کارش بیشتر به صورت خصوصی و
آزاد باشه تا به صورت کار در اداره محیط زیست.

دوستان راهنمایی کنن ممنون میشیم

oveisi2005
17-01-2012, 19:55
سلام
یه سوال دارم
میخام برای فروشگاه لوازم یدکی که دارم تابلو بزنم به نظرتون بهترین و به صرفه ترین و ارزونترین نوع تابلوی که میشه زد چیه ؟
تابلو برای بالای مغازه منظورمه

Royce
17-01-2012, 20:51
کسی میدونه راه اندازی یه مغازه عکاسی چقدر سرمایه اولیه میخواد؟

my.lejend
18-01-2012, 00:13
بچه ها به نظرتون مسافرکشی با پراید صفر و بنزین 700 تومنی به صرفه هست؟
من شرق تهران هستم... کجا برای مسافر زدن بهتره و بی دردسر تره؟
تقریبا ماهی چقدر سود خالص میده بهم؟
به جز مسافر کشی کار دیگه ای هست که بشه با ماشین انجام داد و بهتر از مسافر زدن باشه؟

Jprog
19-01-2012, 22:35
با سلام

من یک دانشجوی ترم 2 کامپیوتر هستم . راستش یک کاری به من پیشنهاد شد . کاری که پیشنهاد شده ( البته فعلا قطعی نیست ) کار آن چنان ساده ای هم نیست و طی مشورتی که من با دوستان دیگه هم کردم لااقل 6 ماهی را برای ما وقت میگیره .

اما همان طور که گفتم من یک دانشجو هستم یعنی معافیت تحصیلی برای سربازی دارم . از طرفی این اولین کار رسمی من هست و حتی نمیدونم حدودا چه قیمتی را باید پیشنهاد بدم .
نکته دوم شرایط کاری هست . اگر قرار بشه چنین کاری بین ما انجام بگیره خوب باید دو طرف به هم اطمینان پیدا کنند و برای این برقراری این اطمینان احتمالا لازم خواهد بود که قراردادی بسته بشه.

حالا سوال اینجاست که من دانشجو شرایط بستن قرارداد را دارم ؟ من به عنوان یک برنامه نویس باید به چه نکاتی در قرارداد توجه کنم ؟ اصلا قرارداد کاری برنامه نویسی چه ویژگی باید داشته باشه .

ممکن این کار الان صورت نگیره ولی مطمئنا در آینده من به این موارد نیاز پیدا می کنم و کمک الان شما می تونه اون موقع کمک زیادی به من بکنه .
پس از کمک شما پیشاپیش تشکر میکنم.

Jprog
21-01-2012, 11:20
با سلام

من یک دانشجوی ترم 2 کامپیوتر هستم . راستش یک کاری به من پیشنهاد شد . کاری که پیشنهاد شده ( البته فعلا قطعی نیست ) کار آن چنان ساده ای هم نیست و طی مشورتی که من با دوستان دیگه هم کردم لااقل 6 ماهی را برای ما وقت میگیره .

اما همان طور که گفتم من یک دانشجو هستم یعنی معافیت تحصیلی برای سربازی دارم . از طرفی این اولین کار رسمی من هست و حتی نمیدونم حدودا چه قیمتی را باید پیشنهاد بدم .
نکته دوم شرایط کاری هست . اگر قرار بشه چنین کاری بین ما انجام بگیره خوب باید دو طرف به هم اطمینان پیدا کنند و برای این برقراری این اطمینان احتمالا لازم خواهد بود که قراردادی بسته بشه.

حالا سوال اینجاست که من دانشجو شرایط بستن قرارداد را دارم ؟ من به عنوان یک برنامه نویس باید به چه نکاتی در قرارداد توجه کنم ؟ اصلا قرارداد کاری برنامه نویسی چه ویژگی باید داشته باشه .

ممکن این کار الان صورت نگیره ولی مطمئنا در آینده من به این موارد نیاز پیدا می کنم و کمک الان شما می تونه اون موقع کمک زیادی به من بکنه .
پس از کمک شما پیشاپیش تشکر میکنم.

دوستان کسی جواب نمیده . من یکم عجله دارم . ممنون

m6ir
21-01-2012, 18:16
من که چیزی نمیدونم ولی
از استاد های دانشگاه تون سوال کن اونا حتما تو این شرایط بودن

یا اگر نهایتا کسی نبود به همین سادگی فرصت رو از دست نده برو پیش یه مشاره حقوقی اونا به انواع بستن قرار داد ها آشنا هستن از قرار داد های کلان بین کارخانه و دولت تا خریدی فروش خانه و مغازه و قرارداد های شغلی دیگر ...
اونا حتما میتونن بهت کمک کنن.

AliSub
24-01-2012, 19:51
چندتا کارخونه پارچه بافی تو ایران میتونید معرفی کنید و ادرسشونو بدید. ادرس دقیق هم ندادید مهم نیست.

بهترین جایی که میشه عمده پارچه خرید کرد کجاست؟

my.lejend
24-01-2012, 19:56
بچه ها به نظرتون مسافرکشی با پراید صفر و بنزین 700 تومنی به صرفه هست؟
من شرق تهران هستم... کجا برای مسافر زدن بهتره و بی دردسر تره؟
تقریبا ماهی چقدر سود خالص میده بهم؟
به جز مسافر کشی کار دیگه ای هست که بشه با ماشین انجام داد و بهتر از مسافر زدن باشه؟

???????????????

logos
24-01-2012, 21:33
چندتا کارخونه پارچه بافی تو ایران میتونید معرفی کنید و ادرسشونو بدید. ادرس دقیق هم ندادید مهم نیست.

بهترین جایی که میشه عمده پارچه خرید کرد کجاست؟

كتاب اول ، مجلات مربوط به صنعت نساجي ، كتاب نمايشگاه بين المللي مربوط به صنعت نساجي ميتونه بهتون در پيدا كردن جواب هاتون كمك كنه اگه منظورتون از عمده مثلا 1 توپ پارچه نيست و كارتون جدي هست
وگرنه بازار پارچه تو تهران مولوي هست مي تونيد بريد اونجا خريد كنيد يا حتي براي عمده هم مي تونيد از اونها بگيريد

???????????????

دوست عزيز اگه كسي جوابي داشت براي سوالتون جواب ميداد نيازي به اين كار نبود اين كار شما اسپم و خلاف قوانين فروم هست

aria_electric_fars
24-01-2012, 21:48
ماي لجند جان

ببين اگر شيراز بودي مي گفتم نه ولي تهران نمي دونم روال مسافركشي به چه صورت هست ولي فكر نكنم واسه شما هم صرف كنه

شما فعلا بهترين كاري كه مي تونيد بكنيد اينه كه بريد براي يك شركت كار كنيد مثلا براي جابجايي و پخش بار و يا اينكه بريد تاكسي تلفني با اين وضعيتي كه مي گيد ولي اگر بتونيد دو گانه سوز كنيد شايد براتون بصرفه اگر بتونيد روزي دو بار بريد صف گاز كه وضعيت دسترسي شما به پمپ گاز هم اطلاعي ندارم

با تشكر

---------- Post added at 09:48 PM ---------- Previous post was at 09:47 PM ----------

سلام دوستان

من مي خواستم بزنم تو كار پرورش شتر مرغ يا كبك و قرقاول يا اگر بشه تمساح

فقط نمي دونم آيا اين كارهايي كه بالا گفتم واقعا سودآوري داره با اين اوضاع مملكت؟؟؟!!! يا اينكه مردم به زور بتونن گوشت مرغ خريد كنن تا شترمرغ و اين چيزا !!!!

با تشكر

my.lejend
25-01-2012, 11:05
كتاب اول ، مجلات مربوط به صنعت نساجي ، كتاب نمايشگاه بين المللي مربوط به صنعت نساجي ميتونه بهتون در پيدا كردن جواب هاتون كمك كنه اگه منظورتون از عمده مثلا 1 توپ پارچه نيست و كارتون جدي هست
وگرنه بازار پارچه تو تهران مولوي هست مي تونيد بريد اونجا خريد كنيد يا حتي براي عمده هم مي تونيد از اونها بگيريد

دوست عزيز اگه كسي جوابي داشت براي سوالتون جواب ميداد نيازي به اين كار نبود اين كار شما اسپم و خلاف قوانين فروم هست

پست من رفت تو صفحه های غقب. اوردمش بالا برای دوستانی که تازه وارد تایپیک میشن.
خلاف قوانین هم پستی هست که بی دلیل و بی محتوا باشه. من سوال دارم و اگر باز هم پستم بره چند صفحه قبل دوباره میارمش بالا که شاید کسی جدید وارد بشه و جوابم رو بگیرم.
من اینجا نه دنبال زیاد کردن پست هام هستم نه دنبال هرگونه امتیاز. پس دلیلی نمیبینم اسپم بزنم.

ماي لجند جان

ببين اگر شيراز بودي مي گفتم نه ولي تهران نمي دونم روال مسافركشي به چه صورت هست ولي فكر نكنم واسه شما هم صرف كنه

شما فعلا بهترين كاري كه مي تونيد بكنيد اينه كه بريد براي يك شركت كار كنيد مثلا براي جابجايي و پخش بار و يا اينكه بريد تاكسي تلفني با اين وضعيتي كه مي گيد ولي اگر بتونيد دو گانه سوز كنيد شايد براتون بصرفه اگر بتونيد روزي دو بار بريد صف گاز كه وضعيت دسترسي شما به پمپ گاز هم اطلاعي ندارم

داداش گلم ممنون از توجهت.
الان تمام شرکت ها برای استخدام پایان خدمت میخوان که من ندارم متاسفانه.
مجبورم برم تو فکر مسافر کشی که اون هم میدونم نمیصرفه ولی مجبورم.

aria_electric_fars
25-01-2012, 12:00
سلام ماي لجند جان

بايد همه جوانب رو در نظر بگيريد و من نمي دونستم كارت پايان خدمت نداريد و بايد ببينيد چه امكاناتي داريد و هدفتون چي هست !!!

پس شما مي تونيد با هزينه كمي كه توي تهران انجام مي دن بايد ماشين رو دوگانه سوز كنيد كه صرف كنه يا اگر مي تونيد يه ماشين دوگانه سوز مدل پائين تر بخريد كه اگر زديد به يه جايي هم خبري نباشه و در عين حال هزينه تعميرات هم بالا نباشه

با تشكر

my.lejend
25-01-2012, 18:33
سلام ماي لجند جان

بايد همه جوانب رو در نظر بگيريد و من نمي دونستم كارت پايان خدمت نداريد و بايد ببينيد چه امكاناتي داريد و هدفتون چي هست !!!

پس شما مي تونيد با هزينه كمي كه توي تهران انجام مي دن بايد ماشين رو دوگانه سوز كنيد كه صرف كنه يا اگر مي تونيد يه ماشين دوگانه سوز مدل پائين تر بخريد كه اگر زديد به يه جايي هم خبري نباشه و در عين حال هزينه تعميرات هم بالا نباشه

با تشكر

سلام داداش گلم.
حقیقتش به خاطر یه سری اتفاقات و نیاز مالی بسیار شدید مجبور بودم یه مدتی مسافر کشی بکنم با اینکه اصلا بهم نمیاد و هرکسی میفهمه به طور جدی میگه بیخیالش شو. این و گفتم که بدونید هم خودم هم اطرافیانم اصلا راضی به این کار نیستیم ولی واقعا مجبورم.
خبر بدتر از اون هم این که به خاطر همین نیاز مالی قضیه ی فروش ماشین جدی شده و احتمالا مجبور بشم ماشین رو هم بفروشم. البته تا جایی که بتونم این کار رو نمیکنم.

اگر مجبور بشم ماشین رو بفروشم باید برم یه جا فروشندگی کنم و برای 12 تا 14 ساعت کار در روز 300/350 در ماه بگیرم.در حالی که میتونم با روزانه 2 یا 3 ساعت کار با ماشین این پول رو ماهیانه به دست بیارم.
جالبه بخوامم نمیتونم برم فروشندگی چون باید به دلیل شرایط حساسم حداقل ماهی 600/700 هزار تومن در بیارم که به فروشنده این پول رو نمیدن و چون باید تمام وقت در اختیارشون باشم نمیتونم در کنارش شغل دوم هم داشته باشم.

هیچ کار دیگه ای هم به ذهنم نمیرسه.
نمیدونم چیکار کنم واقعا.

senaps
25-01-2012, 20:49
سلام....به نظر من مسافر کشی با بنزین 700 تومنی براتون نمی صرفه!! تازه گواهینامه هم ندارین و ممکنه گیر بیوفتین به خاطرش...

----------------
دوستان من حدود 17 تومن سرمایه دارم...به نظرتون وارد چه کاری بشم خوبه؟!!!
مثلا اموزشگاه کامپیوتر و زبان و این چیزا....که زیر نظر فنی حرفه ای و اینا باشه،چقد سرمایه میخواد؟؟ از چه جاهایی باید مجوز گرفت و اینکه ایا اصولا به درد میخورن این کارا تو این وضعیت اقتصادی؟

aria_electric_fars
25-01-2012, 21:20
سلام مای لجند جان

گواهینامه هم ندارید؟؟؟
اگر ندارید اصلا اصلا اصلا اصلا اصلا از فکر سوار ماشین شدن بیاید پائین چون واقعا بد جور گیر می کنید خدایی نکرده و اتفاق یک بار می افته من خیلی ها رو می شناسم که اینجوری گرفتار شدن و الان زندان هستن

خیلی احتیاط کن و اصلا بدون گواهینامه سوار نشو

با تشکر

my.lejend
25-01-2012, 22:22
سلام....به نظر من مسافر کشی با بنزین 700 تومنی براتون نمی صرفه!! تازه گواهینامه هم ندارین و ممکنه گیر بیوفتین به خاطرش...

سلام مای لجند جان

گواهینامه هم ندارید؟؟؟
اگر ندارید اصلا اصلا اصلا اصلا اصلا از فکر سوار ماشین شدن بیاید پائین چون واقعا بد جور گیر می کنید خدایی نکرده و اتفاق یک بار می افته من خیلی ها رو می شناسم که اینجوری گرفتار شدن و الان زندان هستن

خیلی احتیاط کن و اصلا بدون گواهینامه سوار نشو

با تشکر

سلام
بچه ها واقعا ممنون از توجهتون.
گواهینامه رو سال 84 گرفتم اگر اشتباه نکنم. اون موقع که درس میخوندم با اشتغال به تحصیل تونستم بگیرم خوش بختانه.

مسافر کشی هم نمیشه کرد با این وضعیت بنزین.
عجب گرفتار شدم.

senaps
25-01-2012, 23:28

اهان!! من فک کردم چون سربازی ندارین،خوب گواهینامه هم ندارین!! اخه همه مثل خودم خونشون زیادی قرمز نیست که سربازی معاف بشن!! شرمنده بابت حدس اشتباه و پیشنهاد دادن از روی حدس اشتباه!

حالا کسی در مورد این بیزنس 17 تومنی ما نظر نداره؟! خونواده میگن بزنم تو کار خرید و فروش ماشین!(علاوه بر اون 17 تومن،خودم هم یه سمند ال ایکس 0 دارم که میتونم بذارم روش!!)....
یا حتی تو کار اهن الات وسیمان و اینا....(مخصوصا که کارخونه ی سیمان ایلام که نصف مملکت رو تامین میکنه اینجاست!)....

ولی من روح فروشندگی و خالی بندی ندارم! از اون می ترسم....

my.lejend
26-01-2012, 01:18
اهان!! من فک کردم چون سربازی ندارین،خوب گواهینامه هم ندارین!! اخه همه مثل خودم خونشون زیادی قرمز نیست که سربازی معاف بشن!! شرمنده بابت حدس اشتباه و پیشنهاد دادن از روی حدس اشتباه!

حالا کسی در مورد این بیزنس 17 تومنی ما نظر نداره؟! خونواده میگن بزنم تو کار خرید و فروش ماشین!(علاوه بر اون 17 تومن،خودم هم یه سمند ال ایکس 0 دارم که میتونم بذارم روش!!)....
یا حتی تو کار اهن الات وسیمان و اینا....(مخصوصا که کارخونه ی سیمان ایلام که نصف مملکت رو تامین میکنه اینجاست!)....

دشمنت شرمنده باشه داداش گلم/
من اگر جای شما بودم بدون شک تمام پولم رو سکه میخریدم و میزاشتم 3/4/5 سال بمونه. میدونی بعد 3/4 سال چقدر سود میده بهت؟
فقط سکه به نظر من.

یه اشناهامون یدونه از این ون های مسافر کشی خریده داده اجاره ماهی کلی پول میزنه به جیب. نمیگه چقدر میگیره ولی به نظرم ماهی یه تومن رو میگیره.البته من این کارو توصیه نمیکنم چون ریسکش بالاست و خودم هم چیزی ازش نمیدونم.

logos
26-01-2012, 03:09
سلام
گواهینامه رو سال 84 گرفتم اگر اشتباه نکنم. اون موقع که درس میخوندم با اشتغال به تحصیل تونستم بگیرم خوش بختانه.

مسافر کشی هم نمیشه کرد با این وضعیت بنزین.
عجب گرفتار شدم.
دوست عزيز چرا با توجه به حرف تعدادي ادم كه از حرفهاشون معلوم هست هيچ اطلاعي از اين كار ندارن حكم نميشه مسافركشي كرد براي خودتون صادر ميكنيد ؟
بهتر هست از افراد مطلع به اين كار سوال كنيد

خريد و فروش ماشين يه روحيه خاصي مي خواد كه بايد داشته باشي و از ماشين هم سر در بياري ! ماشين دست دو زير قيمت بخري دستي بكشي روش و بفروشي ! البته اگه منظورت اين بوده باشه چون عده اي هم كه اين كارو بلد نيستن ماشين مينويسن و بعد ميفروشن خدارو شكر سودشم بدك نيست

aria_electric_fars
26-01-2012, 12:39
سلام لوگوس جان

چرا فکر می کنید منی که دارم پیشنهاد می دم هیچ اطلاعی ندارم
علم غیب که ندارید !!!

من مسافرکشی هم کردم و توی اکثر کارها فعالیت داشتم و دوست دارم اطلاعی که دارم به دیگران هم بدم و در عین حال گفتم باید امکانات و شرایط خودتون هم بسنجید که من هیچ اطلاعی از این چیزهای شما ندارم

با تشکر

senaps
26-01-2012, 12:58
البته اگه منظورت اين بوده باشه چون عده اي هم كه اين كارو بلد نيستن ماشين مينويسن و بعد ميفروشن خدارو شكر سودشم بدك نيست

متاسفانه من از همین عده هستم!!!!
اموزشگاه کامپیوتر و زبان و مسایل مربوطه چی؟! من خودم عشق کارمپیوترم از 10 سال پیش و زبان رو از 7 سالگی همزمان با فارسی شروع کردم به یادگیری....؟ البته برا گرفتن مجوز و خوب اگر نیاز بود،استاد میگیریم....

logos
26-01-2012, 13:40
سلام لوگوس جان

چرا فکر می کنید منی که دارم پیشنهاد می دم هیچ اطلاعی ندارم
علم غیب که ندارید !!!

من مسافرکشی هم کردم و توی اکثر کارها فعالیت داشتم و دوست دارم اطلاعی که دارم به دیگران هم بدم و در عین حال گفتم باید امکانات و شرایط خودتون هم بسنجید که من هیچ اطلاعی از این چیزهای شما ندارم

با تشکر
چون شما همشهري اين دوستمون نيستيد و شهر با شهر تو اين زمينه فرق داره به همين سادگي :10:

متاسفانه من از همین عده هستم!!!!
اموزشگاه کامپیوتر و زبان و مسایل مربوطه چی؟! من خودم عشق کارمپیوترم از 10 سال پیش و زبان رو از 7 سالگی همزمان با فارسی شروع کردم به یادگیری....؟ البته برا گرفتن مجوز و خوب اگر نیاز بود،استاد میگیریم....

اموزشگاه خيلي كار سخت و خيلي تجربه ميخواد به نظر من و واقعتش اينه كه اگه درست كار كني و حرفه اي باشي چند سال ديگه عالي ميشه (اگه هدف مند باشي ) اما گه براي پول كم بخواي بري جلو به جايي ميرسي كه مثلا 1 تومن ماهانه با كار زياد در مياري و اصلا نمي صرفه
تو صفحات ابتدايي در مورد اموزشگاه صحبت كرديم اونارو بخوني دستت مياد

در مورد ثبت نام ماشين به نظر من كه سودش خوب هست من ماشين كه نوشتم 5 ماه تقريبا پولم خوابيد البته قسمتيش و تيپ 2 برام در اومد فكر ميكنم 12،300 يادم نيست دقيقا و همون روز مشتري 14300 داشتم كه با خرج محضر 2 تومن سود داشت برام تو 5 ماه كه البته اگه شانسم داشته باشي ماشينو دير بهت تحويل بدن روزي فكر كنم 100 تومن حدودا جريمه بهت ميدن :دي

Royce
26-01-2012, 16:37
my.lejend عزیز من بهت توصیه میکنم یه آشنا پیدا کن و برو توی تاکسی سرویس فعلا مشغول شو تا یه کار بهتر پیدا کنی.سهمیه بنزین هم بهت میدن

my.lejend
26-01-2012, 21:55
my.lejend عزیز من بهت توصیه میکنم یه آشنا پیدا کن و برو توی تاکسی سرویس فعلا مشغول شو تا یه کار بهتر پیدا کنی.سهمیه بنزین هم بهت میدن

سلام.
داداش گلم واقعا ممنون از توجهتون و اینکه وقت میگذارید و راهنمائی میکنید.
حقیقتش امروز توی همین فکر بودم. یه اشناهامون اژانس داره. رفیق قدیمی بابام هست.
گفتم اگر ماشین رو نفروختم به بابام بگم باهاش صحبت کنه برم اونجا اگر بشه.ازانس بهتر از مسافر کشی و چرخیدن الکی تو خیابون هست.
بد شانسی اینه که به دلیل نیاز مالی و یه سری مشکلات 99% باید ماشین رو هم بفروشم.
از اول قرار بود بفروشم ولی گفتم یه جوری پول ردیف میکنم و ماشین رو نمیفروشم .حالا با اینکه حدود 20 میلیون هم قرض گرفتم باز هم 10/15 میلیون کم دارم.
بد جوری گرفتار شدم.ماشین بره واقعا کارم تمومه. چون قرار بود با ماشین کار کنم و این پول هایی رو که قرض گرفتم بدم اینم بره نمیدونم دیگه باید چجوری بدهی هام رو پس بدم.
ماشین قسطی هم نمیتونم بخرم چون اگر هم پولی در بیارم باید بدهی هام رو بدم و نمیتونم قسط ماشین بدم.

باید حسابی تحقیق کنم ببینم راهی هست که بتونم یه وام از بانک بگیرم. اگر بشه خیلی عالی میشه.

بچه ها اژانش درامدش چجوری تقسیم میشه؟ مثلا اگر من یه پارت مسافر ببرم بشه 4 هزار تومن چقدرش به من و چقدرش به اژانس میرسه؟
ماشینم رو هم حتما باید خط شطرنجی بندازم و علامت ازانس هم بزنم رو درها؟
بنزین چقدر میدن؟
ساعت کاریش چقدره؟ با خودمه یا حساب کتاب داره؟

aria_electric_fars
26-01-2012, 22:01
چون شما همشهري اين دوستمون نيستيد و شهر با شهر تو اين زمينه فرق داره به همين سادگي :10:

دوست عزیز نمی دونم چرا شما تمایل دارید توی هر چیزی که دوستان راهنمایی می کنن اظهار نظر کنید و همین چیزی که الان گفتید من خودم توی پست شماره 689 همین تاپیک گفتم

ماي لجند جان

مای لجند جان عزیز

شما نمی تونی از کسی ماشین بگیری و شریکی کار کنی !!!
یعنی ماشین از اون و کار روی اون با شما !!!

سعی کنید تا اونجایی که می تونید وام نگیرید و متاسفانه توی دنیای امروز استقراض زیاد شده

با تشکر

my.lejend
27-01-2012, 00:01
دوست عزیز نمی دونم چرا شما تمایل دارید توی هر چیزی که دوستان راهنمایی می کنن اظهار نظر کنید و همین چیزی که الان گفتید من خودم توی پست شماره 689 همین تاپیک گفتم

مای لجند جان عزیز

شما نمی تونی از کسی ماشین بگیری و شریکی کار کنی !!!
یعنی ماشین از اون و کار روی اون با شما !!!

سعی کنید تا اونجایی که می تونید وام نگیرید و متاسفانه توی دنیای امروز استقراض زیاد شده

با تشکر

نه داداش گلم.متاسفانه فعلا کسی رو سراغ ندارم که حاضر به همچین کاری باشه.
اگر بشه وام بگیرم که 100% میگیرم چون واقعا مجبورم. وام بگیرم میتونم ماشین رو نفروشم و باهاش ماهی 700/800 در بیارم که این جوری میتونم تقریبا دوساله همه ی قرض هارو بدم و راحت بشم.
فقط باید یه راهی برای گرفتن وام پیدا کنم. یکی از اشناها میگفت 10 میلیون وام میدن برای تعمیرات و نوسازی خونه. شنبه میرم پیگیر میشم ببینم داستانش چیه.
یکی هم میگفت بانک سپه 4 میلیون وام میده برای خرید ماشین. دنبال اون هم میرم ببینم شرایطش چیه.

logos
27-01-2012, 12:28
نه داداش گلم.متاسفانه فعلا کسی رو سراغ ندارم که حاضر به همچین کاری باشه.
اگر بشه وام بگیرم که 100% میگیرم چون واقعا مجبورم. وام بگیرم میتونم ماشین رو نفروشم و باهاش ماهی 700/800 در بیارم که این جوری میتونم تقریبا دوساله همه ی قرض هارو بدم و راحت بشم.
فقط باید یه راهی برای گرفتن وام پیدا کنم. یکی از اشناها میگفت 10 میلیون وام میدن برای تعمیرات و نوسازی خونه. شنبه میرم پیگیر میشم ببینم داستانش چیه.
یکی هم میگفت بانک سپه 4 میلیون وام میده برای خرید ماشین. دنبال اون هم میرم ببینم شرایطش چیه.

بهترين كار همين هست كه وام بگيريد و با كار در تاكسي سرويس ها كه اشنا هم داريد قسط هاتون رو بپردازيد
وام تعمير مسكن بانك هاي خصوصي كه تا 30 ميليون هست فكر ميكنم نياز به سپرده داره اما بانك مسكن هم ميده كه شرايطش رو يادم نيست دقيقا چي بود
وام خريد لوازم منزل هم تا 2 ميليون هست كه اون هم خوب هست و ميتونيد بگيريد
وام رهن منزل (نمي دونم ادامه دادن اين نو وام رو يا نه) كه شرايطش خوب هست و 60 ماهه هم هست اگه بتونيد بگيريد فكر ميكنم عالي ترين هست
وام خريد خودرو هم تا سقف 80 درصد خودرو خريداري شده هست البت بانك هاي خصوصي بهرشون بالاس
كلا شما بايد بانك هاي دورو بر منزلتون رو همشون رو بريد و شرايطشون رو بپرسيد

اميدوارم موفق و مويد باشيد

pesare_irani
30-01-2012, 23:08
با درود به دوستان عزیز. یه مشکلی پیدا کردم نمی دونم باید چجوری حلش کنم از دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم کمکم کنند . راستش از اوایل پاییز تا حالا به دونبال یه مغازه مناسب مخصوص فروش بدلیجات می گردم که چند مورد هم تا بستن قولنامه پیش رفتیم که مالک هایش هر کدوم یه مشکلی داشتند یکی پول لازم بوده که می خواست بفروشه مغازه اش رو که با خودم فکر کردم اگر بمونم تا بیام خاکش و بخورم و جا بیوفتم طرف بخواد بفروشه دوباره الاخون و والا خون میشم باز یه جای دیگر رو دیدم که با طرف قرار گذاشتیم و روزش و تایین کردیم اما طرف بویی از جوانمردی نبرده بود و بخاطره چند میلیون بیشتر به عنوان پول پیش با کس دیگه قرار داد بسته بود خلاصه تمام مناطقی رو که برا این کار مناسب بود زیر پا گذاشتم و گشتم اما یا مناسب نبود یا جای خلوت و سوت و کور بود یا جوازش مناسب این کار نبود هر شب هم همشهری رو زیرو رو می کنم اما دیگه خسته شدم از طرف خانواده هم تحت فشار م که یه جا رو بگیرم هر چه زودتر .با خودم میگم بزار بزنم تو یه کار دیگه مثل سوپر مارکت که لااقل بتونم چند سال سرمایم رو که 20 میلیون هست رو افزایش بدم بعد بیام تو کار اصلی خودم که همون بدلیجات هست اما خانواده میگه شان این کار برای تو پایین هست و از این حرفا . من با خودم میگم بالاخره در میارم و زندگی خودم و میگزرونم حالا جواهرات بدلی نبود چه اشکالی داره سوپر مارکت باشه دربیاد زندگی بگزره بعد دوباره میرم تو کار خودم ، دیگه اصلا گیج شدم ممنون میشم اگر از دوستان که تجربه دارند و اطلاع دارند یاریم کنند و از این ذهن پراکنده نجاتم بدهند . منتظر نظراتتون هستم

my.lejend
01-02-2012, 12:56
با درود به دوستان عزیز. یه مشکلی پیدا کردم نمی دونم باید چجوری حلش کنم از دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم کمکم کنند . راستش از اوایل پاییز تا حالا به دونبال یه مغازه مناسب مخصوص فروش بدلیجات می گردم که چند مورد هم تا بستن قولنامه پیش رفتیم که مالک هایش هر کدوم یه مشکلی داشتند یکی پول لازم بوده که می خواست بفروشه مغازه اش رو که با خودم فکر کردم اگر بمونم تا بیام خاکش و بخورم و جا بیوفتم طرف بخواد بفروشه دوباره الاخون و والا خون میشم باز یه جای دیگر رو دیدم که با طرف قرار گذاشتیم و روزش و تایین کردیم اما طرف بویی از جوانمردی نبرده بود و بخاطره چند میلیون بیشتر به عنوان پول پیش با کس دیگه قرار داد بسته بود خلاصه تمام مناطقی رو که برا این کار مناسب بود زیر پا گذاشتم و گشتم اما یا مناسب نبود یا جای خلوت و سوت و کور بود یا جوازش مناسب این کار نبود هر شب هم همشهری رو زیرو رو می کنم اما دیگه خسته شدم از طرف خانواده هم تحت فشار م که یه جا رو بگیرم هر چه زودتر .با خودم میگم بزار بزنم تو یه کار دیگه مثل سوپر مارکت که لااقل بتونم چند سال سرمایم رو که 20 میلیون هست رو افزایش بدم بعد بیام تو کار اصلی خودم که همون بدلیجات هست اما خانواده میگه شان این کار برای تو پایین هست و از این حرفا . من با خودم میگم بالاخره در میارم و زندگی خودم و میگزرونم حالا جواهرات بدلی نبود چه اشکالی داره سوپر مارکت باشه دربیاد زندگی بگزره بعد دوباره میرم تو کار خودم ، دیگه اصلا گیج شدم ممنون میشم اگر از دوستان که تجربه دارند و اطلاع دارند یاریم کنند و از این ذهن پراکنده نجاتم بدهند . منتظر نظراتتون هستم

رفیق سوپرمارکت شغل پر درامدی هست ولی باید خودت همیشه بالاسر کار باشی و خودت بگردونی تا در امدش قابل قبول باشه.
جنست هم باید همیشه جور باشه .مغازت هم باید همیشه پر باشه که مشتری دست خالی بیرون نره.
مغازه هم باید جایی باشه که رفت و امد باشه و سوپر دیگه ای دور و برش نباشه چون اگر دور و برت سوپر مارکت قدیمی باشه مطمئنا خیلی سخت میتونی جابیوفتی و مشتری بگیری.
اگر بتونی این هارو رعایت کنی مطمئنا سود بسیار خوبی نصیبت میشه.
در مورد کلاس کار و این ها هم به نظر من الان اگر درامد بالا داشته باشی دیگه کسی نمیگه شغلت بی کلاسه و بهت نمیخوره.
من یه اشناهای نزدیکمون سوپر مارکت داره همه ی این هارو به چشم دیدم.

اگر کل سرمایتون 20 تومن هست فکر میکنم برای راه انداختن سوپر مارکت کم باشه چون باید پول پیش مغازه هم بدید.

pesare_irani
02-02-2012, 00:20
با درود به دوستان عزیز. درست میگید شما my.lejend عزیز ولی راستش رو بخوای دیگه دارم کلافه میشم از بس که گشتم دنبال مغازه برای بدلیجات یه جای مناسب که به دلم بشینه و خوب باشه منظورم مناسب هست نه عالی چون اونجوری اجاره اش خبلی بالا میره پیدا نکردم الان 6 ماهه که بیکارم البته تجربم تو بدلیجات هست ولی چون نتونستم جای مناسبی رو پیدا کنم گفتم بزنم تو این کار درست میگی 20 میلیون یه مقدار کمه ولی اگر جای مناسب گیر نیارم مجبورم با کم شروع کنم تو سوپرمارکت و بیام جلو فقط کمی تجربه لازم دارم که شما دوستان عزیز اگر در این زمینه یاریم بدهید ممنون میشم . جاهای آماده که همه چی داره مثل یخچال و وسایل اگر گیر بیارم خیلی بهتره ولی فقط می خوام بدونم جنسام رو چجوری باید جور کنم و از کجا شروع کنم میشه شما از اون دوستتون که تجربه داره برام سوال کنید و در اختیار من هم قرار بدهید تا کمی آشنا بشم با فوت وفن این کار ممنون میشم از شما و دیگر دوستان منتظره نظراتتون هستم

AliSub
02-02-2012, 00:33

ممنون دوست من
من مغازه پارچه فروشی دارم برای فروش میخوام پارچه بیارم.
مثلا پارچه های ملافه ای زرین گل و . . . میخوام از خود کارخونه بخرم.

این کتابی که گفتید از کجا میتونم بگیرم؟ خرید اینترنتی نداره؟:40:

logos
02-02-2012, 01:21
ممنون دوست من
من مغازه پارچه فروشی دارم برای فروش میخوام پارچه بیارم.
مثلا پارچه های ملافه ای زرین گل و . . . میخوام از خود کارخونه بخرم.

این کتابی که گفتید از کجا میتونم بگیرم؟ خرید اینترنتی نداره؟:40:

شما ميتونيد با انتشارات نمايشگاه بين المللي تماس بگيريد يا خودتون بريد و كتاب مربوط به نمايشگاه زير رو ازشون بخ.ايد يا با برگذار كننده تماس بگيريد و ازشون اطلاعات بخنوايد و كتابشونو يا ليست شركت كننده ها كه عموما توليد كننده هاي به نام و وارد كننده هاي بزرگ هم توشون هستن بپرسيد

ام نمایشگاه : هفدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات،مواد اولیه،منسوجات خانگی،ماشین های گلدوزی و محصولات نساجی (ایران تکس)

نوع نمایشگاه : داخلی

زمان برگزاری شمسی : يكشنبه, 24 مهر 1390 تا چهارشنبه, 27 مهر 1390

زمان برگزاری میلادی : Sunday, 16 October 2011 to Wednesday, 19 October 2011

مشخصات مجری :
نام : شرکت سامع پاد نوین
تلفن : 22227212-26406235

البته شما حتما به مولوي بازار پارچه سر بزنيد اونجا ميتونيد چيزي كه مي خوايد رو هم پيدا كنيد

aria_electric_fars
02-02-2012, 11:54
سلام

در مورد پروانه كسب سوال داشتم !!!

من مي خوام پروانه كسب بگيرم و بعد از يك ماه باطل كنم آيا امكانش هست؟؟؟!!!
اگر من يك سال پروانه كسب داشته باشم چقدر بايد ماليات و هزينه پرداخت كنم؟؟؟!!!

با تشكر

M.BiBa
02-02-2012, 12:17
سلام دوستان
مدتی بود که داشتم مطالب این سایت رو دنبال میکردم
خواستم عضو بشم که از تجربیات شما دوستان استفاده کنم و خوشحال میشم اگر در ضمینه ی کیف و کفش زنانه کسی سوالی داشت راهنماییش کنم:10:

دوست عزیز Pesare_irani شما بدلیجات رو وارد میکنید یا فقط آشنایی دارید؟؟
کسی میدونه بورس بدلیجات در تهران کجاست؟؟

my.lejend
02-02-2012, 12:46
با درود به دوستان عزیز. درست میگید شما my.lejend عزیز ولی راستش رو بخوای دیگه دارم کلافه میشم از بس که گشتم دنبال مغازه برای بدلیجات یه جای مناسب که به دلم بشینه و خوب باشه منظورم مناسب هست نه عالی چون اونجوری اجاره اش خبلی بالا میره پیدا نکردم الان 6 ماهه که بیکارم البته تجربم تو بدلیجات هست ولی چون نتونستم جای مناسبی رو پیدا کنم گفتم بزنم تو این کار درست میگی 20 میلیون یه مقدار کمه ولی اگر جای مناسب گیر نیارم مجبورم با کم شروع کنم تو سوپرمارکت و بیام جلو فقط کمی تجربه لازم دارم که شما دوستان عزیز اگر در این زمینه یاریم بدهید ممنون میشم . جاهای آماده که همه چی داره مثل یخچال و وسایل اگر گیر بیارم خیلی بهتره ولی فقط می خوام بدونم جنسام رو چجوری باید جور کنم و از کجا شروع کنم میشه شما از اون دوستتون که تجربه داره برام سوال کنید و در اختیار من هم قرار بدهید تا کمی آشنا بشم با فوت وفن این کار ممنون میشم از شما و دیگر دوستان منتظره نظراتتون هستم

سلام مجدد

رفیق در مورد یخچال های مغازه باید بگم که بعد از تهیه مغازه میتونی تماس بگیری با یکی دوتا از شرکت های معتبر مثل نوشابه ی زم زم یا بستنی میهن.

مثلا شرکت زم زم میاد جای شما رو میبینه و در صورت تائید یه یخچال در اختیار شما میذاره و بهتون میگه فقط محصولات خودم رو توی این یخچال بزار.در قبال یخچال فقط یه چک از شما میگیره برای ضمانت و روزی که خواستید
مغازه رو تحویل بدید یخچال رو پس میدید بهشون و چک رو میگیرید
یا مثلا برای یخچال بستنی زنگ میزنید به شرکت بستنی میهن و...

در مورد جنس جور کردن هم اول باید یه لیست از تمام محصولات ضروری که باید توی مغازه باشه تهیه کنید و
بعد برای خرید میرید بازار و جنس هارو تهیه میکنید.
بعد از گذشت شاید یکی دو ماه دیگه برای تهیه اکثر جنس اصلا لازم نیست خودتون برید بازار و دونه دونه جنس هارو تهیه کنید و خودشون هفته ای 3/4 بار نمایندگان و بازار یاب هاشون رو میفرستن دم مغازه ی شما و لیست اجناسی رو که میخواید میگیرن و براتون میارن. شما فقط باید یه چک بهشون بدید که معمولا چک 3/4 ماه به بالا هم دیدم که قبول میکنن.
بعد یکی دو ماهی که مغازه دایر باشه دیگه انواع و اقسام بازار یاب ها از ساعت 8/9 صبح صف میکشن دم در مغازتون و شما فقط باید بهشون لیست بدید و بقیه ی کارهارو خودشون انجام میدن.

البته خودتون دائما باید مغازه باشید و حواستون به همه چیز باشه.
اگر شاگرد بزارید تنبلی میکنه یا خوب با مشتری برخورد نمیکنه و نمیتونید خوب مشتری جذب کنید.
مخصوصا اوائل کار باید به بهترین نحو با مشتری برخودر کنید تا واقعا برای همیشه مشتری شما بشه.

تا میبینید جنسی داره تموم میشه باید سریعا به بازار یاب شرکتش زنگ بزنید و بگید براتون بیاره.
حالا بماند که کلی اشانتیوم و مزایای دیگه هم دارن برای مغازه دارها.
مثلا
مثلا برای خرید هر 5 باکس سیگار یه شارژ 2 تومنی بهتون اشانتیوم میدن که خودش میشه 2 تومن سود.
شما هر دفعه از هر برند سیگار هم که 5 باکس بگیرید 10 نوع سیگار هم که داشته باشید حساب کنید چقدر شارژ بهتون اشانتیوم میدن. حالا بعضی ها شارژ ایرانسل میدن بعضی ها همون سیگار میدن و...
این اشنای ما اصلا پول شارژ ایرانسل نمیده برا خودش تازه کلی کارت هم اضافه میاره و میفروشه.

رفیق این ها چیز هایی بود که به ذهنم میرسید. حالا هر سوال دیگه ای داشتید یا در مورد هر چیزی اطلاعات دقیق تری خواستید بگید حتما ازش میپرسم و در اختیارتون میزارم.

pesare_irani
02-02-2012, 15:51
با درود خدمت دوستان. بازم ممنون my.lejend عزیز خیلی محبت کردی از توضیحات کاملی که دادی . میخواستم اینم بدونم که جای مغازه هم مهمه که در چه مکانهایی باشه حتما باید جاش شلوغ باشه یعنی رفت و آمد زیاد داشته باشه یا جاهای دیگر هم که تو جاهای خلوت تر هست هم مناسبه؟
m.biba عزیز من یه دوستی ذارم که وارد کننده بدلیجات هسن از تایلند و چین و دوبی و ترکیه که از اون خریدهایم رو می کردم جنسهاش هم خیلی خوب و مرغوب هست ولی بدشانسی که آوردم الان جای مناسب نتونستم پیدا کنم که همین موضوع باعث شد کارم عقب بیوفته . بورس بدلیجات منظورت خرید کلی بدلیجات هست اگر منظورت اینه که باید بری بازار یا کسی رو آشنا داشته باشی ازش کلی خرید کنی اگر منظورت جاهایی هست که برای فروش بدلیجات مناسبه باید بگم آریا شهر ستارخان ، گیشا، ونک، تهرا پارس، نارمک رودکی سلسبیل این جاها مناسب هست برای فروش بدلیجات که البته حای مناسبش رو تو این مناطق باید پیدا کنی

M.BiBa
02-02-2012, 18:02
با درود خدمت دوستان. بازم ممنون my.lejend عزیز خیلی محبت کردی از توضیحات کاملی که دادی . میخواستم اینم بدونم که جای مغازه هم مهمه که در چه مکانهایی باشه حتما باید جاش شلوغ باشه یعنی رفت و آمد زیاد داشته باشه یا جاهای دیگر هم که تو جاهای خلوت تر هست هم مناسبه؟
m.biba عزیز من یه دوستی ذارم که وارد کننده بدلیجات هسن از تایلند و چین و دوبی و ترکیه که از اون خریدهایم رو می کردم جنسهاش هم خیلی خوب و مرغوب هست ولی بدشانسی که آوردم الان جای مناسب نتونستم پیدا کنم که همین موضوع باعث شد کارم عقب بیوفته . بورس بدلیجات منظورت خرید کلی بدلیجات هست اگر منظورت اینه که باید بری بازار یا کسی رو آشنا داشته باشی ازش کلی خرید کنی اگر منظورت جاهایی هست که برای فروش بدلیجات مناسبه باید بگم آریا شهر ستارخان ، گیشا، ونک، تهرا پارس، نارمک رودکی سلسبیل این جاها مناسب هست برای فروش بدلیجات که البته حای مناسبش رو تو این مناطق باید پیدا کنی

pesare_irani عزیز ، دوست شما جنسهاش رو به صورت کیلویی میفروشه یا دونه ای و تعداد؟؟مغازه داره؟؟
بنده در جنت آباد مغازه کیف و کفش دارم اما چون مغازه بنده به لوکس فروشی معروفه دوست دارم تعدادی بدلیجات شیک در مغازه داشته باشم که به قولی جنسم جور باشه چون چند وقت پیش تعدادی جا سوییچی شیک و آویز کیف آوردم که به خوبی بهم جواب داد
اما متاصفانه نمیدونم بازار این جور چیزها کجای بازاره
در ضمن شما برای پیدا کردن مغازه دلخواه پونک(بوستان) رفتید؟؟چنتا مغازه بدلیجات داره که همیشه سرشون شلوغه ، اگه تونستید حتما یه سرس بزنید
کرایه هاشونم خیلی بالا نیست ، معمولا کرایه ی یک سال رو پیش میگیرن و میتونید رهن کامل هم گیر بیارید
برای همچین شغلی فکر میکنم یه مغازه ی 6،7 متری کافیه شایدم کمتر

my.lejend
02-02-2012, 19:43
pesare_irani جان یا باید جای شلوغ و پر رفت و امد باشی یا جایی باشی که منازل مسکونی توش زیاد باشه و سوپرمارکت کم.
باید برای پیدا کردن یه جای مناسب یه کم وقت بزاری چون جا خیلی مهم هست.

mojtaba2321
02-02-2012, 19:47
کسی میدونه نمایندگی ایرانسل چه شرایطی داره؟
تو منطقه ای که نباشه میصرفه نمایندگی ایرانسل زد؟

pesare_irani
03-02-2012, 05:25
با درود به دوستان عزيزم.m.biba جان اين طرف جنساش خيلي شيك و معروف هست و من مدتي هم پيشش بودم و هم باهاش كار كردم همه چي داره و ميفروشه ميري پيشش جنسات رو انتخاب ميكني اما كلي بايد بخري يعني بالاي 2 ميليون كه برات قيمتش مناسب در بياد و بعد برات حساب ميكنه كه هر چقدر كه خريد كني ازش.بوستان رو چند مورد اومدم و ديدم ولي قيمتاش بالا هست جاهاي خوب رو هم كه گرفتند يه كم هم به من دوره چون من مركز شهرم همينجور كه ميگي يه جا ميخواد 1 سال رو اجاره اش رو بگيره كه براي من مقدور نيست بالا ميوفته اگر اجاره اش مناسب باشه و ماه به ماه بگيره اون برام مناسب تره و مقدور اگر اونجا همچين موردي ديدي ممنون ميشم بهم خبر بدي شايد منم تونستم بيام اونجا و در اون مجتمع مشغول به كار شم .
my.lejend عزيز ممنون از پاسخگوييت من چون باز الان نميدونم تو اين شغل چه چيزهايي ديگري مهم هست ممنون ميشم برام بازم توضيح بدي البته هر زمان كه وقت داشتي و از دوستت سوال كردي .در هر صورت بازم منتظر نظرات تازه تو دوست عزيز و ديگران هستم و ممنون كه برام توضيح دادي در اين چند روز

aria_electric_fars
03-02-2012, 23:45
سلام دوستان

به جاي مشاوره بهتر نيست دوستان بگن تو چه شهرهايي هستن كه با هم بيشتر آشنا بشن و كاري رو شروع كنن؟؟!!!

كسي از شيراز نيست؟؟؟

mojtaba2321
04-02-2012, 01:40
سلام دوستان

به جاي مشاوره بهتر نيست دوستان بگن تو چه شهرهايي هستن كه با هم بيشتر آشنا بشن و كاري رو شروع كنن؟؟!!!

كسي از شيراز نيست؟؟؟
پیشنهاد خوبیه
من از شیرازم!

Nocturne
04-02-2012, 05:28
یه سوالی دارم میخواستم ببینم کسی ایده ای داره یا نه
اگر بخوام برای یه نفر که کسب و کاری داره (مثلا کالایی رو میفروشه) بعنوان بازاریاب همکاری کنم و مثلا برای هر مشتری که پیدا میکنم پورسانت بگیرم.. در اینجا اعتماد چطور به وجود میاد؟
ممکنه اون از طرف من مشتری بیاد براش اما پورسانتمو نده . یا من کالا رو واسه خودم بخوام اما برای اینکه پول کمتری بدم یه نفر که آشنامه رو به عنوان مشتری جا بزنم..

Royce
04-02-2012, 13:36
به نظر من همه بیان بگن در حال حاضر مشغول به چه کاری هستند و درامدون چجوریاس

ba maram
04-02-2012, 16:54
بچه ها من درسم تموم شده می خوام یه کاریو شروع کنم تا عید (کارگر - کار اداری -واسم فرق نمی کنه)
قالبسازی هم کار کردم
بهترین جا واسه کار پیدا کردن چی هست؟
چه کاری (مقطعی تا عید) برای من خوب هست؟؟(منظور درآمدبیشتر)
لیسانس مکانیک-از تهران
مرسی

aria_electric_fars
04-02-2012, 19:33
پیشنهاد خوبیه
من از شیرازم!

سلام
مجتبي جان شغلت چيه يا شما هم بيكاري؟؟؟ از خودت بگو تا بيشتر آشنا بشيم

شما هم دوست عزيز كه مي گيد واسه كار چه موقعي خوبه بايد بگم از نيمه دوم بهمن تا 20 اسفند براي كار فوق العاده هست يعني فروشتون چند برابر مي شه

با تشكر

mojtaba2321
05-02-2012, 00:23
سلام
مجتبي جان شغلت چيه يا شما هم بيكاري؟؟؟ از خودت بگو تا بيشتر آشنا بشيم

شما هم دوست عزيز كه مي گيد واسه كار چه موقعي خوبه بايد بگم از نيمه دوم بهمن تا 20 اسفند براي كار فوق العاده هست يعني فروشتون چند برابر مي شه

با تشكر
ّ
بیکارم
دنبال مغازه ، تو سرمه نمایندگی ایرانسل بزنم ولی شرایطشو نمیدونم.

aria_electric_fars
05-02-2012, 12:17
ّ
بیکارم
دنبال مغازه ، تو سرمه نمایندگی ایرانسل بزنم ولی شرایطشو نمیدونم.
سلام

اگر دوست داري يه قرار بزار همديگه رو ببينيم
من تو سرم اينه كه فروشگاه لوازم آرايشي و بهداشتي بزنيم !!!

pesare_irani
05-02-2012, 23:43
با درود خدمت دوستان عزيز. يه موقيعت خوب برام پيش اومده كه من و سردرگم كرده نميدونم چيكار كنم 2 مورد مغازه پيدا كردم كه هر 2 هم نزديكم هست يكي سوپرماركت و يكي هم براي بدليجات و بهداشتي آرايشي حالا نميدونم كدوم رو انتخاب كنم گيج شدم موقعيتش جور شده حالا من بين دوراهي موندم كه كدوم رو انتخاب كنم خودم تجربم بدليجات هست ولي براي سوپرماركت هم موقعيت هست حالا دوستان به نظر شما چيكار بايد بكنم كدوم راه رو برم ممنون ميشم ياريم بدهيد:19:

ملا نصرالدین
06-02-2012, 09:51
سوپر مارکت شغل سختی هست.اگر واقعا کسی میخواد موفق باشه باید
اولا همه اجناس از همه برند ها رو داشته باشه
ثانیا همه روز ها حتی تعطیلات از 8 صبح تا 12 شب یه سره باز باشه .
ثالثا بستگی به محل داره ولی ارسال رایگان داشته باشه
همه اینها کار 1 نفر نیست.هرکدام از اینها هم که نباشه باعث میشه مردم از جای دیگر خرید کنند..اگر چند نفر هستید به شدت پیشنهاد میکنم سوپرمارکت بزنید ولی اگر 1 نفر هستید بدلیجات بزنید.الان هم شب عید هست فروشش خوب هست

M.BiBa
06-02-2012, 12:18
سلام
در ادامه ی گفته ی دوستمون زدن سوپر مارکت کار پر درآمد ولی...........یه جورایی خسته کنندس و هیچ وقت توی این کار نمیتونی ترو تمیز بگردی......
فکر کن ماشین شیر میاد باید بری بارتو خالی کنی ، بعد مواد شوینده و و و
حالا تو این بین 2 تا مشتری هم برات میاد :41:
شاید مشتری نخواد شما با دستی که بوی مواد شوینده میده از شما شیر بگیره.....یا حتی بقیه پولشو...
دایی من تو کرج کار پخش مواد غذایی داره و سرش خیلی شلوغه ، درسته درآمد خوبی داره اما هیچ وقت خونه نیست و همیشه بچه هاش سر لباس های این بنده خدا بهش گیر میدن در صورتی که دست خودش نیست با اینکه 4تا کارگر داره
در ضمن شما هیچ وقت ، وقت استراحت ندارید برای نهار خوردن که نمیشه در مغازه رو بست ، برای ایام عید مردم جنس میخوان و اگر در مغازه بسته باشه..... مشتریتون میپره:13:
شما حتی برای یک روز استراحت در منزل حالا به هر دلیلی یا حتی مسافرت باید از یکی دوروز قبل تمام مواد لبنی و موادی که انقضای کوتاه دارند رو رد کنید و به شرکتهاشون زنگ بزنید که تا چند روز خرید جدید ندارید
این کار ، کار یه نفر 2 نفر نیست حداقل 3،4 نفرس
الان دیگه همه میشینن تو خونه و با یک تلفن تمام کالاهاشون رو سریع از شما میخوان ، بازار رقابت زیاده اگه دیر بجنبید مشتریتون به مارکت دیگه ای زنگ میزنه:21:

شغل فروش لوازم آرایشیهم الان یکم سخت شده ، شما باید ترکیب رنگها رو خوب بشناسید، برندها ، عطرهای اصل از فرع و....
اما نظر من اینه شما با یک نفر خبره(در کار لوازم آرایشی) کار لوازم آرایشی روشروع کن و در کنار اون کار بدلیجات(با توجه بالا پایین رفتن قیمت طلا مردم بیشتر رو به بدلیجات شیک آوردن) رو هم انجام بده(البته فکر نکنم جواز برای هر دو رو در یک مغازه بهتون بدن)
اینجوری هم در آمد خوبی دارید هم به کاری که در اون سابقه ی فعالیت دارید میپردازید و هم در کنار اون شخص که میتونه شریکتون هم باشه با فروش و انواع شگرد های فروشنده های لوازم آرایشی آشنا میشید و در آینده میتونید خودتون به تنهایی این حرفه رو دنبال کنید.
موفق باشید.:10:

golbehi
06-02-2012, 14:07
سلام به همه دوستان
یه سوال در مورد جواز کسب دارم اگه کسی میدونه دریغ نکنه
من حدود یه هفتست که دنبال کارهای جواز خدمات کامپیوتری ام .
این درسته که میگن اگه جواز بگیرم دیگه نمیتونم استخدام کار دولتی بشم؟
چون دارم درس میخونم و نمیخوام توی این مدت بیکار باشم

M.BiBa
06-02-2012, 18:59
سلام به همه دوستان
یه سوال در مورد جواز کسب دارم اگه کسی میدونه دریغ نکنه
من حدود یه هفتست که دنبال کارهای جواز خدمات کامپیوتری ام .
این درسته که میگن اگه جواز بگیرم دیگه نمیتونم استخدام کار دولتی بشم؟
چون دارم درس میخونم و نمیخوام توی این مدت بیکار باشم

اینجور که بنده شنیدم جواز کسب رو فقط به مالک مغازه میدن
شما اول کارتون رو راه بندازید اگر دیدید موفق شدید و درآمد دارید به دنبال جواز برید نه اینکه از همون اول براتون کنتر مالیات و و و بندازن
درضمن مطمئن باشید بعد از چند مدت تعزیرات خودش پیداتون میکنه شما هم بگید در دست اقدامه :5:
اگر منظورتون از خدمات کامپیوتری کافی نت هم هست باید عرض کنم با ملی شدن اینترنت بازار این کار کساد میشه

golbehi
07-02-2012, 15:19
اینجور که بنده شنیدم جواز کسب رو فقط به مالک مغازه میدن
شما اول کارتون رو راه بندازید اگر دیدید موفق شدید و درآمد دارید به دنبال جواز برید نه اینکه از همون اول براتون کنتر مالیات و و و بندازن
درضمن مطمئن باشید بعد از چند مدت تعزیرات خودش پیداتون میکنه شما هم بگید در دست اقدامه :5:
اگر منظورتون از خدمات کامپیوتری کافی نت هم هست باید عرض کنم با ملی شدن اینترنت بازار این کار کساد میشه
1.نه مشکلی از لحاظ جواز گرفتن وجود نداره و الان هم روی ملک استیجاری گرفتم (مغازه اجاره کردم)
2. شهرما خیلی کوچیکه و به محض اینکه یه مغازه جدید باز بشه سروکله اماکن پیدا میشه.
3.خدمات کامپیوتری با کافی نت فرق داره و جوازشون جداست

aria_electric_fars
08-02-2012, 11:15
اگر جواز رو گرفتيم مي شه بعد از يك ماه لغوش كرد كه كنتور ماليات نندازه؟؟؟!! يا مثلا پروانه كسب بگيريم ولي بعد از يك ماه لغوش كنيم و ماليات نندازه؟؟؟!!!

آيا مي شه مثلا يك مغازه رو اجاره كرد و توي قولنامه نام يك شركت باشه؟؟!!‌ اگر آره آيا تو ماليات و مبلغ اجاره تاثير داره يا نه؟؟؟!!!

با تشكر

pesare_irani
10-02-2012, 06:50
با درود .دوستان من خيلي دوست دارم دوستاني كه در زمينهء شغلي خودشون مهارت و تجربه دارند بيان و همه رو در اختيار ديگران هم بگذارند تا ديگراني كه علاقمند هر شغلي كه دوستان درش تجربه دارند و بازگو ميكنند تجربياتشان را ،بتوانند به راحتي با سختيهاي كار و شيريني هاي كار بخصوصي كه علاقه دارند آشنا شوند . كه اگر خواستند در اين راه سرمايه گزاري كنند با پيچ و خم كار آشنا بشوند تا بهتر بتونند تصميم بگيرند .خيلي دوست دارم مثلا يه كسي كه در زمينه فروش اجناس بهداشتي آرايشي يا كيف و كفش يا بدليجات مثل خودم يا سوپرماركت و مشاغل ديگر سررشته دارد بياد و با زبان ساده همه رو بازگو كنه تا ديگران هم به خوبي استفاده كنند اون وقت اين فروم ، فروم قابل توجه و جاي شيرين و پر طرفداري خواهد شد.اينجا اكثرا از اول كه ديدم روي چنتا شغل تكراري سوالهاي تكراري ميشه كه براي ديگراني كه مي خونند خسته كننده ميشه .من خودم هم در پست بعدي تجربيات خودم رو در مورد بدليجات خواهم گفت .اميدوارم دوستان همكاري كنند تا رونق بگيره اين فروم و لذت بخش بشه خوندش و همراهي كردنش .ممنون از همكاري دوستان

saeed258s
10-02-2012, 19:15
با دروود
دوستان در حدود 1 تا 2 میلیون هم اکنون سرمایه دارم و نیازمند آن هستم تا در جایی سرمایه گذاری کنم که ماهانه 100 یا بیشتر سود دهی کند..
آیا شما جایی را می شناسید ؟(قانونی باشد)
سپاس

mojtaba2321
11-02-2012, 14:11
با درود .دوستان من خيلي دوست دارم دوستاني كه در زمينهء شغلي خودشون مهارت و تجربه دارند بيان و همه رو در اختيار ديگران هم بگذارند تا ديگراني كه علاقمند هر شغلي كه دوستان درش تجربه دارند و بازگو ميكنند تجربياتشان را ،بتوانند به راحتي با سختيهاي كار و شيريني هاي كار بخصوصي كه علاقه دارند آشنا شوند . كه اگر خواستند در اين راه سرمايه گزاري كنند با پيچ و خم كار آشنا بشوند تا بهتر بتونند تصميم بگيرند .خيلي دوست دارم مثلا يه كسي كه در زمينه فروش اجناس بهداشتي آرايشي يا كيف و كفش يا بدليجات مثل خودم يا سوپرماركت و مشاغل ديگر سررشته دارد بياد و با زبان ساده همه رو بازگو كنه تا ديگران هم به خوبي استفاده كنند اون وقت اين فروم ، فروم قابل توجه و جاي شيرين و پر طرفداري خواهد شد.اينجا اكثرا از اول كه ديدم روي چنتا شغل تكراري سوالهاي تكراري ميشه كه براي ديگراني كه مي خونند خسته كننده ميشه .من خودم هم در پست بعدي تجربيات خودم رو در مورد بدليجات خواهم گفت .اميدوارم دوستان همكاري كنند تا رونق بگيره اين فروم و لذت بخش بشه خوندش و همراهي كردنش .ممنون از همكاري دوستان
متاسفانه ایرانی ها عادت ندارن تجربه شغلی خودشون رو بازگو کنن به اصطلاح میگن دست زیاد میشه...
شما همین تاپیک رو کامل بخون ... یه پست عین حرف شما توش نیست:13:

aria_electric_fars
11-02-2012, 15:28

سلام دوست عزيز

عضويتتون رو تبريك مي گم
من مي خوام بزنم تو كار لوازم آرايشي مي شه يه خرده راهنمايي كنيد و تجربياتتون رو در اختيار بزاريد؟؟!!!

با تشكر

DISTUR
11-02-2012, 18:33
سلام
اقا به نظرتون تعمیرکار ماشین سواری ایندش چطوره
حالا یا پراید یا پژو
اگه واردات خودرو به ایران ازاد بشه انواعو اقسام ماشینا وارد میشن و این ماشینای خارجی هم که خرابی تو کارشون نیست مثلا تویوتا محصولاتشو 2 سال ضمانت میده و تنوع تو ماشینا زیاد میشه یا کیا سراتو و غیره اصلا نیاز به تعویض تسمه و این جور خدمات ندارن و وقتی بنزین 1000 تومن بشه هم کسی دیگه ماشینشو در نمیاره و کمتر خراب میشه و نیاز به تعمیر پیدا نمیکنه حالا با این توضیحات به نظرتون برم دنبال این کار یا نه؟
ایندش چطوره؟
و چقدر طول میکشه که اوستا شد تو 6 ء 7 ماه میشه؟

logos
11-02-2012, 21:00
متاسفانه ایرانی ها عادت ندارن تجربه شغلی خودشون رو بازگو کنن به اصطلاح میگن دست زیاد میشه...
شما همین تاپیک رو کامل بخون ... یه پست عین حرف شما توش نیست:13:

متاسفانه شما و خيلي ايراني هاي ديگه فقط بلديد ايراد بگيريد و در مورد ايراني ها همه چيز رو سياه بدونيد و ايراني ها رو بد بدونيد
همين تاپيك رو اگه از اولش بخونيد ميبينيد خيلي چيزهارو دوستان خوب و كامل توضيح دادن كه شما همه اونها رو ناديده گرفتيد ....
دست همه اون عزيزان كه با راهنماييهاشون كمي تونستن بقيه رو كمك كنن ممنون

سلام
اقا به نظرتون تعمیرکار ماشین سواری ایندش چطوره
حالا یا پراید یا پژو
اگه واردات خودرو به ایران ازاد بشه انواعو اقسام ماشینا وارد میشن و این ماشینای خارجی هم که خرابی تو کارشون نیست مثلا تویوتا محصولاتشو 2 سال ضمانت میده و تنوع تو ماشینا زیاد میشه یا کیا سراتو و غیره اصلا نیاز به تعویض تسمه و این جور خدمات ندارن و وقتی بنزین 1000 تومن بشه هم کسی دیگه ماشینشو در نمیاره و کمتر خراب میشه و نیاز به تعمیر پیدا نمیکنه حالا با این توضیحات به نظرتون برم دنبال این کار یا نه؟
ایندش چطوره؟
و چقدر طول میکشه که اوستا شد تو 6 ء 7 ماه میشه؟

ازاد سازي كامل واردات خودرو كه يه رويا هست بي شك (مگه بعد از ازاد سازي ارزو با شرايط خاص )
شما اگه تو كار پرايد و پژو استاد بشيد و همچنين سرمايه خوب داشته باشيد كه يك تعميرگاه عالي بزنيد مطمئنن نونتون تو روغن ميشه
خيلي بستگي داره كارتون رو تو چه حدي بخوايد پيش ببريد
اما هميشه قشر اصلي ما به دليل نداشتن پول كافي محصولاتي مثل رايد رو سوار ميشن و نگراني از اين بابت نداشته باشيد
سر بنزين 400 تومني و 700 تومني هم گفتن ماشين كمتر مياد بيرون !!! كمتر اومد ؟؟؟ حداقل تو تهران كه اينطور نيست

الان تو تهران من نديدم تعميرگاهي بدون مشتري بتشه و اينقدر ماشين زياده كه همه تعميرگاه ها تعويض روغني ها و همه نوع كار ماشين سرشون شلوغه ولي انتخاب محل تعميرگاه هم مهم هست

alone one
11-02-2012, 23:50
سلام دوستان
نمیدونم اینجا جاش هس یا نه اما می پرسم
من دانشجوام و نیازمند به کسب درآمد اونم از نوع شدیدش
متاسفانه فقط تا 2 روزم میتونم برم سرکار یا مثلا تعداد روزا بره بالا اما ساعت کار بیاد پایین تا به درسو دانشگاه برسم
واسه من آیا کاری گیر میاد؟
پیشنهادتون چه کاری هس؟

DISTUR
12-02-2012, 00:09
سلام
دوست عزیز باور کن تو هر صنفی پا گزاشتم ورشکست شد میترسم پامو بزارم تو این کار این صنفم نابود بشه مثل اونای دیگه ولی خب کار سختیه و به نوعی خطرناک یعنی همون جکی که میزنی زیر ماشین و داراز میکشی زیر ماشین ممکنه اخرین جک زندگیت باشه و دستو پاچوله سیاه هم از دیگر عوارض این حرفه است و همچنین ریزش سنگو ساقالو پرزه کلگیرو شلگیر و گهگاهی کمر دردهای موزیانه و ترک های دست در روزهای سردو سمج بودن پیچ های دم گلفت

{حذف شد}

داداش حالا فرض کن واردات ازاد شد از شانس سیاهه روغنیه من اون موقع چی میشه؟

pesare_irani
12-02-2012, 05:38
با درود به دوستان عزيز.دوست عزيز aria_electic_fars من خودم تو كار لوازم بهداشتي و آرايشي تجربه آنچناني ندارم تو بدليجات تخصص دارم ولي در كنارم كساني كه كار ميكردند در اين زمينه ديدم و اون تجربياتي رو كه داشتم از خودم رو ميگم.برندهاي بهداشتي و آرايشي الان تا حدودي زياد شدند و مثلا هر برندي هم خودش هم كرم و شامپو و ريمل و رژ و پنكك و رنگ مو و ..... از اين دست محصولات رو بيرون ميده كه كسي كه ميخواد شروع كنه اول بايد ببينه محلي كه اين محصولات رو ميفروشه كشش روي چه محصولي بيشتر هست يعني سري بزني به اطراف و مغازه هاي بهداشتي آرايشي اطراف رو ببيني كه چه محصولي بيشتر از برندهاي ديگه آوردند و فروش دارند از اون مارك يا برند بيشتر بياري البته در اون محله خاص نه اين كه از مارك هاي ديگه اصلا نياري مقداره كمي مياري اگر فروش رفت دفعه بعد باز كمي بيشتر سفارش ميدي.از مارك ها و برندهايي كه سفارش دادي چند نمون اش رو به عنوان تست به افراد خانواده يا اطرافيان بده تا امتحانش كنند حالا البته اون برندهايي كه زياد معروف نيستند كه اگر يه زمان مشتري ازت سوال كرد راجع به كيفيتش به راحتي بتوني جواب مناسب رو بهش بدي مثلا اگر رو پوست چرب فلان كرم خوب جواب داده يا رو پوست خشك اون جواب رو نداده بتوني به مشتريت اطلاع بدي البته به درستي. همين كار باعث ميشه كه مشتري اعتماد كنه به فروشنده و با اطمينان ازش خريد بكنه و همين كار رو رو محصولات ديگه مانند مداد چشم و لب يا ريمل و ..... . يه حسني كه محصولات بهداشتي و آرايشي داره اينه كه فصل خاصي نداره حتي تو محرم و از اين دست ايام هم بر خلاف زيور آلات و بدليجات فروش داره و خانوم هاي عزيز در همه روزهاي سال به اين گونه محصولات نياز دارند اما خب تاريخ مصرف داره كه اين موردش هم يكي از عيب هاش هست كه جنسي رو كه ميخري بايد تا نزديكهاي اين كه تاريخ مصرفش تمام بشه محصولت رو رد كرده باشي.يكي ديگه از عيب هاي اين كار چك و چونه زدن با خانوم هاست وقت فروش و تست كردن و بعد مدتي برگردوندن كه مثلا ما اونو برديم خونه ديديم رنگش بهمون نمياد مثلا خانوم رژ و اينجا تست كرده با تستر برده خونه هم چند بار استفاده كرده حالا ميخواد بياد با ترفند مثلا عوضش كنه كه خوب بايد تو اين شغل اعصاب فولادي داشت كه از اين دست مسايل توش اتفاق ميوفته و گاهي هم باعث مشكل و مشاجره ميشه كه بايد در مرحله اول آرامش داشت و با منطق مشكل رو برطرف كرد. تا اينجا كه به خاطرم بود از اين شغل گفتم حالا در پست بعدي باز اگر نكته جديدي بخاطرم رسيد بازگو ميكنم .
دوست عزيز مجتبي جان در اين فروم به قول دوستمون لاگست عزيز دوستان در اين اينجا همكاري ميكنند و هر آن چيزي كه مفيد باشه رو مي گويند ولي در كل شما هم بيراه نمگيد خب در جامعه ما همه فكر ميكنند تجربياتشونو كه بدست آوردند خيلي ارزشمند هست و خيلي به راحتي اون فوت و فن هاي كاسبي خودشون رو بازگو نمي كنند چون فكر مي كنند اگر بگويند طرف مياد و نون اونارو بعد مدتي آجر ميكنه و كلا جا رو براي اونا تنگ ميكنه كه اين موضوع در همه جوامع وجود داره ممكنه در بعضي جوامع پر رنگتر باشه كه متاسفانه براي هم زيراب ميزنند و همو كله پا ميكنند كه اميدوارم اين مسايل در همه جا اصلاح بشه در كل اينجا محل بازگو كردن تجربيات شغلي هست من خودم خوشحال ميشم كه دوستان همكاري كنند و بيان جلو و ار تجرباتشون برامون بگن من بي صبرانه منتظرم و خودم هم در صف اول قرار دارم و همكاري ميكنم هر ان چيزي كه از دستم بر بياد.

logos
12-02-2012, 12:32
سلام
دوست عزیز باور کن تو هر صنفی پا گزاشتم ورشکست شد میترسم پامو بزارم تو این کار این صنفم نابود بشه مثل اونای دیگه ولی خب کار سختیه و به نوعی خطرناک یعنی همون جکی که میزنی زیر ماشین و داراز میکشی زیر ماشین ممکنه اخرین جک زندگیت باشه و دستو پاچوله سیاه هم از دیگر عوارض این حرفه است و همچنین ریزش سنگو ساقالو پرزه کلگیرو شلگیر و گهگاهی کمر دردهای موزیانه و ترک های دست در روزهای سردو سمج بودن پیچ های دم گلفت

{حذف شد}

داداش حالا فرض کن واردات ازاد شد از شانس سیاهه روغنیه من اون موقع چی میشه؟

دوست عزيز چند سوال از شما : سرمايه شما چقدر هست ؟ ايا مغزه داريد ؟ كدام شهر هستيد ؟ سن شما چقدر هست و البته اشناييتون با ماشين و ابزارها و تعمير ان و وسايل

در مورد ريسك هر كاري ، شما اگه موارد ايمني رو رعايت كنيد خيلي از مسائل پيش نمياد ، اينكه از وسايل ايمني همچنين عينك و دستكش و كفش مناسب استفاده كنيد خيلي مهم هست نمي فهمم چرا وقتي حداكثر 10-15 تومن در ماه هزينه اين چيزها ميشه تعميركارها ازش دوري مي كنن !!!!

golbehi
12-02-2012, 16:01
عزیزان،من تا چند روز دیگه مجوزمو میگیرم:31:
اگر از دوستان کسی عمده فروش قطعات کامپیوتر سراغ داره و میتونه بهم معرفی کنه بی زحمت بهم پی ام بده ممنونشم...

logos
12-02-2012, 16:33
عزیزان،من تا چند روز دیگه مجوزمو میگیرم:31:
اگر از دوستان کسی عمده فروش قطعات کامپیوتر سراغ داره و میتونه بهم معرفی کنه بی زحمت بهم پی ام بده ممنونشم...

مباركه
ايشالا كه موفق باشيد تو كارتون
چند وقت ديگه يه نقد كلي برامون بزار رو از تجربياتت و موفقيت هات اينجا بگو واسمون

golbehi
12-02-2012, 18:55
مباركه
ايشالا كه موفق باشيد تو كارتون
چند وقت ديگه يه نقد كلي برامون بزار رو از تجربياتت و موفقيت هات اينجا بگو واسمون
چشم،توضیح میدم:46:
فقط فعلا گیر کردم روی خرید قطعات نمیدونم باید با کی همکاری کنم!
کاش یکی بیاد بگه چه کنم

ادیت:
نرم افزار و بازی هم جزو لیست هست و نیاز دارم

reza_khan2006
12-02-2012, 19:35
من لیسانس نرم افزار دارم ولی یه جورایی دیگه دل ودماغ برنامه نویسی ندارم

می خوام برم تو کار ازاد یا هر چیزه دیگه
دوستم مهندس عمران تا حالا هم کلی اپارتمان و خونه ساخته
یه دفتر 50 متری هم دوستم داره که معمولی نه جای خیلی شلوغه نه جای خیلی پرت
می تونم با هاش شریک شم
کسی پیشنهادی نداره

aria_electric_fars
13-02-2012, 01:56
سلام پسر ايراني جان

دستت درد نكنه واقعا زواياي پنهان اين كار رو برام روشن كردي دستت درد نكنه

كسي در مورد كار پوشاك اطلاعاتي داره كه نفعش چطوره؟؟؟

با تشكر

Nocturne
13-02-2012, 08:35
یه سوالی دارم میخواستم ببینم کسی ایده ای داره یا نه
اگر بخوام برای یه نفر که کسب و کاری داره (مثلا کالایی رو میفروشه) بعنوان بازاریاب همکاری کنم و مثلا برای هر مشتری که پیدا میکنم پورسانت بگیرم.. در اینجا اعتماد چطور به وجود میاد؟
ممکنه اون از طرف من مشتری بیاد براش اما پورسانتمو نده . یا من کالا رو واسه خودم بخوام اما برای اینکه پول کمتری بدم یه نفر که آشنامه رو به عنوان مشتری جا بزنم..
؟.....................

M.BiBa
13-02-2012, 11:14
سلام
golbehi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز تبریک
شما برای خریدن نرم افزار و گیم باید به شرکت های پخش اونها سر بزنید مثلا Darya soft , Pardis game و اونجا بصورت عمده خرید کنید تا کم کم ویزیتورها خودشون پیداتون کنن ، البته خودتونم میتونید دانلود کنید و بعد طبق سفارش مشتری گلچین کنید و براش رایت کنید ، یادمه توی پاساژ یاران این کار رواج داشت یکم غیر قانونی هم حساب میشه :5:

دوست عزیز aria_electic_fars
خانومها یه ضرب المثل دارن که میگن بکش ولی خوشگلم کن
اما نه با لوازم ارزون قیمت ، هر ارزونی بی حکمت نیست ، لوازم آرایشی تاثیر مستقیم رو چشم ،پوست و و و داره پس فردا اگه مشکلی پیش بیاد شما باید پاسخ گو باشید و عذاب وجدانش بدتر از همه چیه
پس نباید دنبال جنسهای ارزون و برند های متفرقه برید سعی کنید جنسهاتون بیشتر کارهای مارک باشه و با قیمت مناسب بفروشید
فروش زیاد سود کم بهتر از فروش کم سود زیاده در سود کم مشتری هاتون مشتری دائمتون میشن و همونا براتون مشتری میارن
کاری که من تو مغازم میکنم دقیقا همینه
کاری که همه جای تهران گذاشتن 70من دارم 50 میدم
و خدارو شکر هم فروشم خوبه هم مشتریام کاملا راضین هم خودشون برام مشتری میارن
اگه انشاالله خواستید تو این کار بزنید این نکته رو فراموش نکنید که باید تو این کار سر رشته داشته باشید
کار پوشاک هم خوبه مخصوصا اگر لباس بچه باشه درد سرشم کمتره

DISTUR عزیز
اگر در این کار سر رشته دارید شک نکنید یکی از شغلهای پر درآمده
هر ماشینی بعد 50،60 هزارتا تسمه تایم میخواد ، بعد 20هزار تا روغن موتور میخواد ، لنت ترمز ، شمع و وایر ، تنظیم موتور .......
اینجور چیزا لوازم مصرفی هستند
خواه نا خواه طرف باید عوضشون کنه حالا یکم دیرتر یا زود تر
اگه دقت کرده باشید هیچ تعمیر گاهی خلوت نیست ، دست کم 2 تا ماشین تو نوبت داره
این شغل بیشتر فیزیکیه ، طرف جنسی که میخواد رو تهیه میکنه میاره پیش شما و بقیش دیگه دست شما رو میبوسه
و چه بهتر اینکه شما یه سرس قطعات رو خودتون داشته باشید هم سود سر قطعه میکنید هم نصبش
اگر کارتون خوب باشه مطمئن باشید سرتون همیشه شلوغه بی بازاری و محرم و صفرو عیدو غیر عید هم نداره
منم میشم اولین مشتریتون :10:
در مورد ترستون هم حق دارید اما بالاخره باید از یه جا شروع کنید که ترستون بریزه ، اگه بخواید از جک و اینجور چیزاهم بترسید باید اینو عرض کنم که عمر آدم دست خداست از کجا معلوم منه کیف و کفش فروش یه کفش از تو ویترین نیفته تو سرم یا گیج گاهم ضربه مغزی نشم؟؟

موفق باشید.

mojtaba2321
13-02-2012, 11:19
؟.....................
بازاریاب وقتی میره جایی واسه بازاریابی اگه مورد توافق طرفین بود یا قرارداد مینویسن یا پیش پرداخت میگیرن.

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:19 AM ----------

دوستان کسی میدونه تو پروانه کسب مدرک تحصیلی رو درج میکنن یا نه؟

golbehi
13-02-2012, 20:48
بازاریاب وقتی میره جایی واسه بازاریابی اگه مورد توافق طرفین بود یا قرارداد مینویسن یا پیش پرداخت میگیرن.

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:19 AM ----------

دوستان کسی میدونه تو پروانه کسب مدرک تحصیلی رو درج میکنن یا نه؟
به گمونم که درج نمیکنن:13:

DISTUR
14-02-2012, 00:09
دوست عزيز چند سوال از شما : سرمايه شما چقدر هست ؟ ايا مغزه داريد ؟ كدام شهر هستيد ؟ سن شما چقدر هست و البته اشناييتون با ماشين و ابزارها و تعمير ان و وسايل

در مورد ريسك هر كاري ، شما اگه موارد ايمني رو رعايت كنيد خيلي از مسائل پيش نمياد ، اينكه از وسايل ايمني همچنين عينك و دستكش و كفش مناسب استفاده كنيد خيلي مهم هست نمي فهمم چرا وقتي حداكثر 10-15 تومن در ماه هزينه اين چيزها ميشه تعميركارها ازش دوري مي كنن !!!!
سلام
من ترانه 18 سال دارم:31:
والا 20 و اندی سالمه :41: دیپلم مکانیک دارم:5: ولی خب تا حالا عملی کار نکردم در حد عوض کردن واتر پمپو رادیاتو لنتو اینا
ولی موتورو کیربکسو جلوبندی از رو خود ماشین باز نکردم ء بازکردش تو گارگاه بود ما نیگاش ککردیم تو مدرسه:2:
در مورد عینکو دستکش باهات موافقم اگه مشتری اوستا سوسول نگه خوبه فقط:31:
اقا امروز رفتم اب رادیاتو کشیدم پوستم کنده شد هوا سرد دستا خشک دماغ بیرون:2:
مغازه ام ندارم سرمایم هم تا 30 تایی هست:11:
خواهشن درمورد واردات و گرون شدن بنزین هم بیشتر بگید اگه بنزین گرون شه کمتر ماشین میارن بیرون منو امثال من و بعدشم مثلا اول کاربرات بود بعد شد انژکتور و حالا هم که توربو داره میاد رو کار
خودم فکر میکنم مکانیکی بگیر نگیر داره یه مغازه 10 تا تو صف مشتری داره و یه مغازه روزی 1 مشتری اونم گزری
نیام 1 سال وقت بزارم اخرش بدبخ شم:41:
اقا من میگم بیاید از شغلای زودبازده و پردرامد یه لیست بزارید تا هرکه بسته به سلیقش بتونه تصمیم بگیره نمونشو خودم میزارم ولی خب اینا قدیمی شده شما جدیداشو بگید
1- پرورش مرغ >قبلا 3 از 5 سود داشت الان 1.5 از 5
2- مرغ فروشی مثل بالایی بود دقیقا
3- موبایل فروشی اولش تو هر خیابونی یکی بود الان 10 تا کم مونده ایرانسل گوشی جایزه بده رو سیم کارتاش
4- ماشین سنگین 20 تومن بود سودش ماهی 2 تومن خالص الان شده 200 تومن سودش 1.5 خالص
5- پرورش قارچ 3 از 10 سود ولی الان دستگاهش اومده تو منزل 2 کیلویی خودت پرورش میدی
6- تاکسی سرویس:5: الان هر نفری 2 تا ماشین داره یکی واسه مسافرت یکی واسه تو شهر
7- نش کش امبولانس خیابونا خلوت بود زود طرفو میرسوندی الان طرف 2 ساعت رفته اون دنیا شما هنوز تو پیچ اول اجیره هزارمی
8- خدمات کامپیوتری که مثل گوشی شده و باید قسطی کار کنی چکو ...:41:
9- پیتزا ساندفیچ اونم زیاد شده مثل موبایلو کامپیوتر
خدایی انقدر فکر کردم مخم صوت داره میکشه مثل ادیسن مخم نداریم بتونیم یه چی شبیه برق بسازیم تو مسافرکشی پیکان گوجه ای 47 مونده افکارمون یکی کمک کنه :19::19:

prodoctornuke
14-02-2012, 00:49
یکی دوستان کمی در مورد این لوازم ارایشی توضیح بده .خرید جنس از کجا باشه.برای کسی که تجربه نداره از کجا شروع کنه.چو اشنایی که کمک کنه ندارم کسی هم مثلما پسر رو برای فرئوشندگی نمیاره که کار اونجوری یاد بگیریم
حدود سرمایه کل بین 40 میلیون هست
امکان تهیه جنس از مناطق مرزی و حتی دبی رو با کمترین هزینه و مشکل دارم
ارایشگر زن هم زیاد سراغ دارم که بیان برای خرید و مشتری که میشه ازشون در مورد جنس کمک گرفت .دوستات خوب نظرتاتون رو بدید.حدود درامد.هزینه های ثابت-عرف سود و زیانش-حجم خرید که جنسی فاسد نشه
جاهای مناسب خرید
محصولات چی باشه.
مالیات -هزینه دکوراسیون(هزینه طراحی نمیدم فقط مصالح و اجرا)
چقدر با این مقدار سرمایه درامد داره؟خلاصه همه چیز