PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید گوشی های Black Berry

mohamad skystar
04-03-2011, 01:32
با عرض سلام خدمت دوستان محترم.راستش بعد از عید اوایل سال جدید میخوام یه گوشی Black Berry
بخرم.گفتم از الان با شما دوستان عزیز مشورت کنم چون میخوام حسابی اطلاعات کسب کنم.
میدونم گوشی های نوکیا یا سامسونگ یا سونی اریکسون
بهترن اما من میخوام این گوشی رو هم تجربه کنم.پس خواهش میکنم در مورد Black Berry بهترین پیشنهاد رو بدین.با تشکر از شما دوستان عزیز و مدیران و ناظرین ارجمند.
در مورد سیستم عامل/دوربین/بلوتوث/GPS/GPRS/EDGE/WiFi و خلاصه هرچی میدونین راهنمایی کنید.
تو سایت GSM.IR این چند مدل بودن که تو بازار ایران به فروش میرسن.

1: Black Berry Curve 8520
2:Black Berry Storm2 9550
3:Black Berry Bold 9700
4:Black Berry Storm 9500
5: Black Berry Curve 8900
6:Black Berry Bold 9000

دوستان عزیز اگه گوشی جدید اومده که تو این مدل ها نیست شما معرفی کنید.قیمت رو یادتون نره.ممنون از همه شما.

Mig33
04-03-2011, 10:53
با عرض سلام خدمت دوستان محترم.راستش بعد از عید اوایل سال جدید میخوام یه گوشی Black Berry
بخرم.گفتم از الان با شما دوستان عزیز مشورت کنم چون میخوام حسابی اطلاعات کسب کنم.
میدونم گوشی های نوکیا یا سامسونگ یا سونی اریکسون
بهترن اما من میخوام این گوشی رو هم تجربه کنم.پس خواهش میکنم در مورد Black Berry بهترین پیشنهاد رو بدین.با تشکر از شما دوستان عزیز و مدیران و ناظرین ارجمند.
در مورد سیستم عامل/دوربین/بلوتوث/GPS/GPRS/EDGE/WiFi و خلاصه هرچی میدونین راهنمایی کنید.
تو سایت GSM.IR این چند مدل بودن که تو بازار ایران به فروش میرسن.

1: Black Berry Curve 8520
2:Black Berry Storm2 9550
3:Black Berry Bold 9700
4:Black Berry Storm 9500
5: Black Berry Curve 8900
6:Black Berry Bold 9000

دوستان عزیز اگه گوشی جدید اومده که تو این مدل ها نیست شما معرفی کنید.ممنون از همه شما.

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته :31:
بریم سر اصل مطلب
بلک بری برند فوق العاده ای است و کلی هم امکانات داره و لی نه تو ایران روی همین حساب در قبال پولی که میدید امکاناتی دریافت نخواهید کرد :31: اینو بگم که بعدا پشیمون نشیا
یکی از امکانات فوق العاده بلک بری سرویس PUSH Mail اونو که اجازه میده چیزی مثل اس ام اس بازیتونو این بار روی صندوق ایمیلتون داشته باشید که گفتم داخل ایران این سرویس موجود نیست ....
چیزی که قطعی است اینکه گوشی های بلک بری بیشتر توانائی هاشون مبتنی است بر سرویسی که شرکتش در کشورهای میزبان ارائه میکنه و نه خود گوشی به عنوان یک محصول واحد و ما ایرانیها چون در کشورمون سرویسی از جانب هیچ شرکتی ارائه نمیشه پس سعی میکنیم بریم سراغ گوشی هائی که در خودشون امکاناتی داشته باشند که بشه از اونا استفاده کرد.... درنتیجه مطمن باشید اگه خود من در کشوری بودم که سرویس بلک بری ارائه میشد در خریدش شک نمیکردم .
خب حالا ممکنه بگید بی خیال من می خوام این گوشی رو بگیرم و فقط به کلاسش کار دارم اونموقع من میگم اگه با همه این تفاسیر قصد خرید دارید مدل های bold خیلی کار درستند ( ماریا کری هم این مدلو داره :31: ) و اگه من باشم اینو می گیرم Bolad 9000 که خیلی هم خوش ساخته :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس های دیگش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم مشخصات :

maziarzar
04-03-2011, 15:01
ایا شما از نزدیک این گوشی هارو دیدید ؟
تا بحال با بلک بری کار کردید؟ همین جوری که نمیشه اول باید تجربه کیند قبل ازخرید تا پولتونو دورنریزید

mohamad skystar
04-03-2011, 20:08
ایا شما از نزدیک این گوشی هارو دیدید ؟
تا بحال با بلک بری کار کردید؟ همین جوری که نمیشه اول باید تجربه کیند قبل ازخرید تا پولتونو دورنریزید

بله دیدم این گوشی رو فقط نخریدم و کمک از دوستان میخوام.
پول مهمتر از تجربه نیست.

mohamad skystar
05-03-2011, 20:08
خوب دوستان عزیز مثل اینکه کسی اطلاعاتی در مورد این گوشی نداره که راهنمایی کنه.

maziarzar
05-03-2011, 22:56
Torch 9800

ardalan_zapata
05-03-2011, 23:34
من خودم الان یدونه 9000 و یدونه 9700 دارم
پس خالم هم Torch 9800 رو داره

به نظر من گوشی روی دست بلک بری پیدا نمیکنید
بسیار خوش دست ، شیک ، خر کار :دی و همچنین قدرتمند هستش
سیستم عامل BlackOS که سیتستم عامل خود بلک بری هستش
برنامه های زیادی براش هست
کلا یک سری امکاناتی هست به نام BlackBerry Data Plan که شما اگر تو خارج باشین این سرویس برای شما از طرف اپراتور فعال میشه و شما میتونید از تمامی امکانات بلک بری همچنین برنامه ها استفاده کنید
اگر هم داخل ایران هستید درسته از خیلی از امکانات گوشی نمیتونید استفاده کنید ولی خوب بازم خود گوشی کارا هست براتون
برنامه های زیادی براش هست که اکثرا همون Data Plan رو نیاز دارن ولی با اینترنت ایرانسل یا همراه اول به راحتی میتونید برنامه های مسنجر ، اپرا موبایل ، و.... رو نصب کنید و استفاده کنید
حتی سیستم Push Mail هم فعال میشه و میتونید ایمیل هاتون رو توی گوشی ببینید
مثلا شما براتون که ایمیل میاد LED گوشی چراغ میزنه و به راحتی میتونید ایمیلتون رو Reply Forward و.... رو روش انجام بدید از طریق خود سیستم عامل گوشی بدون هیچ نرم افزار اضافی
کیبرد دستگاه بسیار خوش دست هستش طوری که بعد از یه مدت بسیار معتاد کننده میشه براتون
به شخصه چندین بار تو خیابون زمین خوردم به دلیل اینکه سرم همیشه تو بلک بری بوده و داشتم باهاش کار میکردم :دی

صحبت آخر : من به خیلی ها توصیه کردم که این گوشی رو امتحان کنند
گوشی بیزینس کلاس هستش اگر میخای یک گوشی داشته باشی که عمر زیادی داشته باشه و بتونی راحت باهاش تایپ کنی در خریدش شک نکن مخصوصا وقتی هم که مسنجر روش نصب میشه همچنین کلاینت Snaptu برای استفاده از فیس بوک بسیار لذت بخش میشه کار کردن باهاش
هر کمکی هم خواستی بنده در خدمتم و میتونم راهنماییت کنم

برای خرید هم بین 9780 و Torch 9800 یکی رو انتخاب کن
چون 9780 همون 9700 هستش که فقط رمش بالاتر رفته و دوربینش و سیستم عامل OS 6 روش نصب هست ! و اختلاف 20 هزار تومنی با 9700 داره
9800 هم که هم تاچ هست و هم کیبورد دار تاچش بسیار عالی و روون هستش

پنجشنبه 9800 رو به قیمت 670 و 9780 رو به قیمت 540 خریدم.

mohamad skystar
05-03-2011, 23:50
تشکر میکنم از دوست عزیز ardalan_zapata
راهنمایی خیلی کامل و خوبی کردین.
من زیاد تو کاره عکس . فیلم و اینا نیستم و بیتر اینترنت بازم.
ممنون از شما

ardalan_zapata
05-03-2011, 23:57
تشکر میکنم از دوست عزیز ardalan_zapata
راهنمایی خیلی کامل و خوبی کردین.
من زیاد تو کاره عکس . فیلم و اینا نیستم و بیتر اینترنت بازم.
ممنون از شما

خوب خوبه هرچند که به جز 9000 توی بقیه مدل ها از نطر دوربین و مولتی مدیا کم نذاشته بلک بری
ولی خوب همونطور که گفتم این گوشی بیشتر برای کار با اینترنت هستش
به راحتی با فعال کردن یک بسته نامحدود ایرانسل میتونید به صورت 24 ساعته با اینرتنت ارتباط داشته باشید !
مخصوصا مسنجرهایی که براش هست بسیار کامل یعنی شما در آن واحد میتونید به سرویس های Yahoo . Hotmail . Facebook و.... توسط یک مسنجر کانکت باشید
حتی میتونید تنظیم کنید که پی ام جدید چراغ LED قرمز باشه
ایمیل که اومد مثلا زرد باشه
مسیج که اومد سبز باشه
میس کال ، و..... هر کدوم قابل تنظیم هست که چه رنگی باشه

یک قابلیت دیگه که فراموش کردم براتون بگم سیستم امنیتی این گوشی هستش
شما وقتی که روش گوشی پسورد ست میکنید این پسورد به هیچ وجه قابل کرک نیست یعنی به کامپیوتر هم که وصل کنید ازتون پسورد میخاد تا حتی مموری گوشی روبتون نشون بده
چنانچه پسورد رو 10 بار ( یا مقدار دلخواه ) اشتباه وارد کنید گوشی به طور کامل رست میشه :دی

mohamad skystar
06-03-2011, 00:41
خوب خوبه هرچند که به جز 9000 توی بقیه مدل ها از نطر دوربین و مولتی مدیا کم نذاشته بلک بری
ولی خوب همونطور که گفتم این گوشی بیشتر برای کار با اینترنت هستش
به راحتی با فعال کردن یک بسته نامحدود ایرانسل میتونید به صورت 24 ساعته با اینرتنت ارتباط داشته باشید !
مخصوصا مسنجرهایی که براش هست بسیار کامل یعنی شما در آن واحد میتونید به سرویس های Yahoo . Hotmail . Facebook و.... توسط یک مسنجر کانکت باشید
حتی میتونید تنظیم کنید که پی ام جدید چراغ LED قرمز باشه
ایمیل که اومد مثلا زرد باشه
مسیج که اومد سبز باشه
میس کال ، و..... هر کدوم قابل تنظیم هست که چه رنگی باشه

یک قابلیت دیگه که فراموش کردم براتون بگم سیستم امنیتی این گوشی هستش
شما وقتی که روش گوشی پسورد ست میکنید این پسورد به هیچ وجه قابل کرک نیست یعنی به کامپیوتر هم که وصل کنید ازتون پسورد میخاد تا حتی مموری گوشی روبتون نشون بده
چنانچه پسورد رو 10 بار ( یا مقدار دلخواه ) اشتباه وارد کنید گوشی به طور کامل رست میشه :دی

دوست من کجا میتونم مناسبترین قیمت رو پیدا کنم؟
شما تهران خریدی؟

ardalan_zapata
06-03-2011, 08:36
دوست من کجا میتونم مناسبترین قیمت رو پیدا کنم؟
شما تهران خریدی؟

خير من شيراز خريدم

ولي تهران بازار موبايل ايران يك مغازه هست به نام BlackBerry كه اونجا يك بار 9700 ازش خريدم
قيمت هاش مناسبه
مثلا همين Torch 9800 رو كه من اينجا 670 گرفتم اونجا ميده 700 با دوسال بيمه و گارانتي ! :'دي
پيشنهاد ميكنم يه سري بهش بزني اگه خواستي بگو شماره و آدرسش رو برات پ خ كنم.

mohamad skystar
06-03-2011, 13:08
ممنون از شما.
چند سوال از آقای ardalan_zapata :
- برنامه های موبایل بانک های کشور روی این گوشی نصب میشن؟
- زبان فارسی رو پشتیبانی میکنه؟
- اصل این گوشی ساخت آمریکا هست یا همه رو یک کشور میزنه؟

ardalan_zapata
06-03-2011, 13:48
ممنون از شما.
چند سوال از آقای ardalan_zapata :
- برنامه های موبایل بانک های کشور روی این گوشی نصب میشن؟
- زبان فارسی رو پشتیبانی میکنه؟
- اصل این گوشی ساخت آمریکا هست یا همه رو یک کشور میزنه؟

والا تست نکردم !
مال ملت بانک رو خواستم نصب کنم که نشد یکم با برنامه های جاوای فارسی مشکل داری
ولی دوتا دیکشنری فارسی که نصب کردم روش مشکلی نبود

زبان فارسی رو پشتیبانی میکنه به راحتی ولی کیبورد فارسی نداره مجبوری از عربی برای تایپ استفاده کنی ولی برای خوندن متن ها فارسی پشتیبانی میشه
شرکت RIM یک شرکت کانادایی هست
گوشی هایی که میزنه یا Made in Mexico هستند یا Hungry !

mohamad skystar
06-03-2011, 21:06
والا تست نکردم !
مال ملت بانک رو خواستم نصب کنم که نشد یکم با برنامه های جاوای فارسی مشکل داری
ولی دوتا دیکشنری فارسی که نصب کردم روش مشکلی نبود

زبان فارسی رو پشتیبانی میکنه به راحتی ولی کیبورد فارسی نداره مجبوری از عربی برای تایپ استفاده کنی ولی برای خوندن متن ها فارسی پشتیبانی میشه
شرکت RIM یک شرکت کانادایی هست
گوشی هایی که میزنه یا Made in Mexico هستند یا Hungry !

تشکر از شما که راهنمایی میکنید.
البته موبایل بانک ایران زیاد مهم نیست و همچنین تایپ فارسی.
چرا تو آمریکا بیشتر از این گوشی استفاده میکنن تا Samsung و Nokia با این همه امکانات مختلف.؟؟؟؟؟
کویت هم دیدم بیشتر روسای شرکت هاش این گوشی رو دارن.
چرا؟؟

در ضمن در مورد باتری هم توضیح بدین همچنین چه وسایلی تو پکش هست؟

maziarzar
06-03-2011, 22:09
ساخت وطنه و سیستم عامل ریم

ardalan_zapata
06-03-2011, 22:11
تشکر از شما که راهنمایی میکنید.
البته موبایل بانک ایران زیاد مهم نیست و همچنین تایپ فارسی.
چرا تو آمریکا بیشتر از این گوشی استفاده میکنن تا Samsung و Nokia با این همه امکانات مختلف.؟؟؟؟؟
کویت هم دیدم بیشتر روسای شرکت هاش این گوشی رو دارن.
چرا؟؟

در ضمن در مورد باتری هم توضیح بدین همچنین چه وسایلی تو پکش هست؟

بیشتر به دلیل همون Blackberry Data Plan هست که ارائه میده و همچنین استفاده از Blackberry Messenger یا همون BBmessenger که تمام بلک بری های دنیا رو به هم متصل میکنه و میتونید با هم چت کنید و یک شبکه اجتماعیه هست مثل Facebook و .....
همچنین اکانتی که بلک بری بهتون میده میتونید با اکثر امکانات گوگل کار کنید و سینک بشید مثل Calender , Notes و....

در مورد باطری هم خدمتتون عرض کنم که چون گوشی مخصوص بیزینس هست بسیار باطری قوی داره
به طور میانگین اگه بخواین حساب کنید روزی 1 ساعت مکالمه با گوشی و روزی 50 تا اسمس بدون ویبره باطریش حدود 5-7 روز دوام میاره
حالا هرچی استفاده از گوشی و برنامه های بیشتری باز باشه این زمان کمتر میشه.

توی پک 9800 یک عدد گوشی ، هندزفری ، شارژر ، مموری میکرو 4 گیگ ، دستمال تمیز کردن LCD و دفترچه های راهنما هست

توی پک 9780 و 9700 هم همین ها به جز دستمال تمیز کننه LCD هست و مموری میکرو 2 گیگ هستتش

mohamad skystar
06-03-2011, 23:30
اگه یه زمانی گوشی سرقت شد میشه از طریق مراجع قانونی پیگیری کرد؟
مثل گوشی های نوکیا.

در مورد دوربین و کیفیت عکسش یه توضیح مختصر بدین با اینکه تو کار عکس برداری نیستم و زیاد مهم نیست
اما به هر حال یه کیفیت مناسب داشته باشه.

ardalan_zapata
07-03-2011, 08:41
اگه یه زمانی گوشی سرقت شد میشه از طریق مراجع قانونی پیگیری کرد؟
مثل گوشی های نوکیا.

در مورد دوربین و کیفیت عکسش یه توضیح مختصر بدین با اینکه تو کار عکس برداری نیستم و زیاد مهم نیست
اما به هر حال یه کیفیت مناسب داشته باشه.

سلام
اين كوشي هم مثل بقيه گوشي ها داراي IMEI هستش اگر بقيه گوشي ها از اين طريق ميشه پيگيري كرد پس اينم ميشه !

در مورد دوربين خدمتتون عرض كنم كه از حد انتظارتون خيلي فراتر هست و كيفيت عكس ها وقعا خوب هستش مخصوصا از 9700 به بعد auto Focus , Image stabilization بهش اضافه شده

براي ديدن نمونه عكس هاي ميتونيد از لينك زير استفاده كنيد كه براي 9700 هست
براي 9780 و 9800 هم اگر بگرديد ممكنه نمونه هايي پيدا كنيد ولي جون جديد هستن ممكنه گير نياد !

mohamad skystar
07-03-2011, 14:18
سلام
اين كوشي هم مثل بقيه گوشي ها داراي IMEI هستش اگر بقيه گوشي ها از اين طريق ميشه پيگيري كرد پس اينم ميشه !

در مورد دوربين خدمتتون عرض كنم كه از حد انتظارتون خيلي فراتر هست و كيفيت عكس ها وقعا خوب هستش مخصوصا از 9700 به بعد auto Focus , Image stabilization بهش اضافه شده

براي ديدن نمونه عكس هاي ميتونيد از لينك زير استفاده كنيد كه براي 9700 هست
براي 9780 و 9800 هم اگر بگرديد ممكنه نمونه هايي پيدا كنيد ولي جون جديد هستن ممكنه گير نياد !

دوست من سلام.تشکر بابت راهنمایی هات.
لینکی که داده بودی فیلتر شده بود.
شما سری BOLD رو دارین؟
Storm ها چطورن؟

قیمت Torch 9800 چنده الان؟ دقیق.

ardalan_zapata
07-03-2011, 17:47
دوست من سلام.تشکر بابت راهنمایی هات.
لینکی که داده بودی فیلتر شده بود.
شما سری BOLD رو دارین؟
Storm ها چطورن؟

قیمت Torch 9800 چنده الان؟ دقیق.

سلام
بله فيلتره با ----- شكن بريد :دي
بله من كلا 9000 - 9700 -9780 رو دارم كه از سري Bold هست و 9800 كه از سري Torch هست
گوشي هاي استورم كاملا تاچ هستند يعني كيبورد سخت افزاري ندارن و فول تاچن ! ولي به نظر من يكي از دلايل انتخاب بلك بري بايد كيبوردش باشه :دي چون خيلي خوش دست هست

9800 الان تهران 700 تومن با دوسال گارانتي و بيمه هست
9780 هم شيراز قيمت دارم 540 تومن

پيشنهاد من يكي از اين دوتا هست بسته به بودجتون هر كدوم رو گرفتيد عالي هستش !
هر دو گوشي جديد و 2010 هستند.

mohamad skystar
07-03-2011, 18:21
دوست من من میخوام این گوشی رو از کویت خریداری کنم.امشب مدل هارو نوشتم رو کاغذ و دادم بره تا برسه دست بابام.
به نظر شما اونجا با ایران چقدر فرق میکنه؟؟
خودم مدل های storm رو بیشتر میپسندم یه جورایی چون قبلا satio داشتم راضی بودم از تمام لمسی.

این مدل ها رو نوشتم:
Torch 9800
Bold 9700
Bold 9780
Storm2 9550

ای کاش زیر قیمت مناسب باشه که بلافاصله بگم بیاره.

ardalan_zapata
07-03-2011, 18:46
دوست من من میخوام این گوشی رو از کویت خریداری کنم.امشب مدل هارو نوشتم رو کاغذ و دادم بره تا برسه دست بابام.
به نظر شما اونجا با ایران چقدر فرق میکنه؟؟
خودم مدل های storm رو بیشتر میپسندم یه جورایی چون قبلا satio داشتم راضی بودم از تمام لمسی.

این مدل ها رو نوشتم:
Torch 9800
Bold 9700
Bold 9780
Storm2 9550

ای کاش زیر قیمت مناسب باشه که بلافاصله بگم بیاره.

گمون نميكنم اختلاف چنداني وجود داشته باشه
باز اگر ميخواهيد كه تاچ هم داشته باشيد ميتونيد مدل Torch 9800 رو بگيريد كه هم كيبورد داره و هم تاچ هستش چون واقعا نميشه از كيبورد بلك بري گذشت ! مشكل تاچ اينه كه توي حركت نميتونيد درست تايپ كنيد ولي با كيبورد سخت افزاري ديگه اين مشكل رو نداريد.
9700 هم از ليستتون خط بزنيد چون همونطور كه گفتم اختلاف قيمت خيلي كمي نسبت به 9780 داره و خريدش توصيه نميشه !
بعد حتما هم تاكيد كنيد كه گوشي آنلاك فكتوري باشه
اصلا يك قيمت از اونجا هم بگيريد اگر ديدي تفاوت زيادي نداره از همين ايران بخريد.

mohamad skystar
07-03-2011, 19:08
گمون نميكنم اختلاف چنداني وجود داشته باشه
باز اگر ميخواهيد كه تاچ هم داشته باشيد ميتونيد مدل Torch 9800 رو بگيريد كه هم كيبورد داره و هم تاچ هستش چون واقعا نميشه از كيبورد بلك بري گذشت ! مشكل تاچ اينه كه توي حركت نميتونيد درست تايپ كنيد ولي با كيبورد سخت افزاري ديگه اين مشكل رو نداريد.
9700 هم از ليستتون خط بزنيد چون همونطور كه گفتم اختلاف قيمت خيلي كمي نسبت به 9780 داره و خريدش توصيه نميشه !
بعد حتما هم تاكيد كنيد كه گوشي آنلاك فكتوري باشه
اصلا يك قيمت از اونجا هم بگيريد اگر ديدي تفاوت زيادي نداره از همين ايران بخريد.

ok
خوب شد جواب دادین ممنون.خیلی ممنون.

mohamad skystar
23-03-2011, 17:23
با اینکه من موفق به خرید این گوشی نشدم اما برادرم خریداری کرد و خیلی راضیه.
مدل Torch 9800 رو خرید.
حیف که تو ایران نمیشه از کلیه امکاناتش بهره مند شد واگرنه بلک بری مثل یک سونامی امکانات اینترنتی هست.

maziarzar
02-04-2011, 12:08
با اینکه من موفق به خرید این گوشی نشدم اما برادرم خریداری کرد و خیلی راضیه.
مدل Torch 9800 رو خرید.
حیف که تو ایران نمیشه از کلیه امکاناتش بهره مند شد واگرنه بلک بری مثل یک سونامی امکانات اینترنتی هست.
داداشت چند گرفت؟

Mig33
23-11-2011, 15:58
من این گوشی رو دیروز ( اول آذر ماه ) خریدم :31:
BlackBerry Bold 9780

Pedram_mrn
23-11-2011, 18:29
من این گوشی رو دیروز ( اول آذر ماه ) خریدم :31:
BlackBerry Bold 9780

مبارک باشه بلک و چیکار کردی؟:31:
سیستم عاملش چجوریه به پای اندروید میرسه؟
برنامه بازی؟

Mig33
23-11-2011, 20:34
مبارک باشه بلک و چیکار کردی؟:31:
سیستم عاملش چجوریه به پای اندروید میرسه؟
برنامه بازی؟

سلامت باشی پدرام جان
بلک رو دادم به یکی از بستگان ( گوشی خوبی بود و هیچ مشکلی باهاش نداشتم )
ولی احساس کردم کلا با تاچ زیاد راحت نیستم و گشتم دنبال یه گوشی که تاچ نباشه .....
از لحاظ برنامه و بازی به پای اندروید نمیرسه ( اصلا نمی رسه ) ولی من چون دنبال یه گوشی ساده بودم برام خیلی مهم نبود این قضیه...ولی به فرم خاصیه یعنی خیلی باحاله و باکلاسه... حس خوبی به آدم میده از کار کردن باهاش . جنس بدنه خیلی عالبه و سیستم عاملشم خیلی باحاله کلا بگیرید دستتون و باهاش کار کنید عمرا بشه ازش دل کند.
ولی کلا بلک بری قدرتش در دیتا پلان هاشه که نو ایران خبری ازش نیست یعنی از اون توانائیش نمیشه استفاده کرد.
من فعلا نتونستم از وایفای اون استفاده کنم ...لم های خاص خودشو داره.
مال من سری بولده که خیلی باکلاسه و مسیح فارسی رو هم میگیره با پ چ گ ژ ولی عربی میزنه فقط ( سفارش عربه )
در مجموع راضیم و همین جا از دوستانی که با این گوشی آشنائی دارن بیان در مورد راه انداختن امکانات اینترنتی این گوشی یه توضیحی بدن و راه انداختن اینترنت سیم کارت و نصب مسنجر و ....
سپاس

راستی اینم بگم از پایتخت گرفتم به قیمت 520 تومن و نزدیک 40 هزار تومن ارزونتر از علاءالدین و بازار موبایل :31:
دلار رفته بالا زیاد بازی در میارن ... :41:

LOVEFORLOVE
28-09-2012, 22:27
با سلام بنده مدل 9800 این گوشی رو دارم آیا نرم افزاری هست که بشه کیبورد فارسی روش نصب کرد؟ضمنا آیا قاب این گوشی گیر میاد کجا میتونم تهیه کنمش ببخشید تایپیک قدیمی ولی امیدوارم ج بدند