PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تپش قلب همراه با فشار در پشت چشم و تهوع و سرگیجه

ترانه
03-03-2011, 21:20
سلامم ..
دختر مجرد دانشجو هستم از در سه چهار ماه اخیر تقریبا 4-5 بار دچار تپش قلب شدید شدمم به طوری که گاهی به مدت یکی دو ساعت تپش قلب شدید داشتم .
یه فاصله های کوتاه با فشار سنج مچی فشارم رو گرفتم مدام بین 100-119 بوده . فشار خونم تقریبا نرمال در هر مورد معمولا متوسط 12 و 8 بوده.
وقتی که دچار این حالت میشم گاهی بعد از کار بوده گاهی در حال استراحت که فعالیت چندانی هم نداشتمم .
همراه با تپش قلب شدید که احساس میکنم در دهنم قلبم میزنه ، احساس فشار خیلی شدیدی پشت چشام میکنم به حدی که فکر میکنم الان چشام از حدقه میزنه بیرون و بدنم کامل سست میشه و چشام سیاهی میره گاهی هم سردرد میگیرم بعد از این حالت .. , و همچنین وقتی بلند میشم احساس تهوع شدیدی حس میکنم . و گاهی حتی استفراغ ...
لطفا راهنمایی کنید

siamakdadashi
03-03-2011, 21:46
سلام.در این 4-5 ماه اخیر مشکلی چیزی (خانوادگی و تحصیلی و ...) داشتید؟فشار خونتون که نرماله.

siamakdadashi
03-03-2011, 21:51
در ضمن خواب شما چطوره؟

ترانه
03-03-2011, 22:01
سلامم ممنون که جواب دادین:11:
نه مشکل خاصی نبوده فقط کمی به خاطر فشار امتحانات و کمی هم به خاطر جریان خواستگاری های مکرر استرس دایمی داشتم
خوابم رو به خاطر امتحات کمتر کردم قبلا بیشتر میخوابیدم الان تقریبا هفت -هشت ساعت در روز

siamakdadashi
03-03-2011, 22:27
هفت هشت سال در روز؟؟؟منظورتون 7-8 ساعته.خوبه اوکی.مشکل شما از اضطرابه.مجموع استرسها میشه اضطراب.
درمانشم اگه خواستید باهاتون کار میکنم.البته تو سایت خودم.چون اینجا میگن تبلیغ میشه!

farhad_s5
04-03-2011, 00:44
این علائمی که من میبینم حتماً باید با یه پزشک مشورت کنید تا بتونه بیشتر معاینات بالینی رو انجام بده و تشخیص درستی بده.

درد در ناحیه قفسه سینه و تپش قلب در هنگام استراحت حتماً باید بررسی پزشی بشه

saba_moha
04-03-2011, 11:38
همونطور که دوستمون اشاره کردن ،بهتره به پزشک مراجعه کنید....درسته که اظطراب میتونه تپش قلب بده ولی فقط در اون لحظه حساس که شما در یک حالت تدافعی هستید نه اینکه حالا یه مدت مشکلی دارید اینطور بخواد تپش قلب اونم با مدت زمانی که گفتید بیاد سراغتون....علایم سرگیجه و تهوع هم میتونه در اثر تپش قلب و کاهش خونرسانی به مغز که نهایت اون سنکوپ (بیهوشی کوتاه مدت)ایجاد بشه....فشار خون 12 روی 10 ،10 بالا ست....به هر حال اگه دوباره این حالت براتون تکرار شد حتما برید دکتر.

siamakdadashi
04-03-2011, 22:19
اضطراب فراگیر میتونه دائما تپش قلب و فشار خون بیاره.

morsadr
05-03-2011, 15:36
سلامم ..
دختر مجرد دانشجو هستم از در سه چهار ماه اخیر تقریبا 4-5 بار دچار تپش قلب شدید شدمم به طوری که گاهی به مدت یکی دو ساعت تپش قلب شدید داشتم .
یه فاصله های کوتاه با فشار سنج مچی فشارم رو گرفتم مدام بین 100-119 بوده . فشار خونم تقریبا نرمال در هر مورد معمولا متوسط 12 و 8 بوده.
وقتی که دچار این حالت میشم گاهی بعد از کار بوده گاهی در حال استراحت که فعالیت چندانی هم نداشتمم .
همراه با تپش قلب شدید که احساس میکنم در دهنم قلبم میزنه ، احساس فشار خیلی شدیدی پشت چشام میکنم به حدی که فکر میکنم الان چشام از حدقه میزنه بیرون و بدنم کامل سست میشه و چشام سیاهی میره گاهی هم سردرد میگیرم بعد از این حالت .. , و همچنین وقتی بلند میشم احساس تهوع شدیدی حس میکنم . و گاهی حتی استفراغ ...
لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز کلیه شواهد به نفع وجود استرس و اضطراب شاید در ناخود آگاه شما باشد ولی از نظر علمی بهترین کار ابتدا یک بررسی جسمی مثلا از نظر تیروئید . کم خونی و مشکلات قلبی می باشد و در صورت طبیعی بودن این موارد برای بررسی و درمان اضطراب اقدام نمایید .