PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جودو

Babak_King
12-01-2006, 23:29
براي نخستين بار در جهان يك زن ‪ ۹۲‬ساله ژاپني توانست كه به مرحله دان ‪ ۹‬ورزش رزمي جودو برسد.

يك مقام باشگاه كودوكان روز پنجشنبه به خبرنگار "ايرنا" گفت كه در ميان بانوان تاكنون دان هشت وجود داشته است اما اين براي نخستين بار است كه بانو كيكو فوكودا به دان ‪ ۹‬دست پيدا مي‌كند.

فوكودا كه مقيم كشور آمريكا است ، در سال ‪ ۱۹۳۹‬ميلادي توانسته بود به دان يك جودو دست يابد.

گزارش‌هاي منتشر شده نشان مي‌دهد كه تاكنون در باشگاه كودوكان سريعترين سن مردان براي رسيدن به دان شش، ‪ ۲۷‬سالگي و در ميان زنان، ‪ ۳۵‬سالگي بوده است.

برپايه گزارش باشگاه كودوكان، هم‌اكنون در ميان مردان، دان ‪ ۱۰‬بالاترين رتبه است كه سه مرد ژاپني آن را دارا هستند.

باشگاه تاريخي كودوكان در سال ‪ ۱۸۸۲‬ميلادي از سوي پرفسور"كانو" بنيانگذار ورزش كنوني جودو گشايش يافته اس

'POP'
13-01-2006, 04:32
اي آقا ما كه دان2 رو با هزار دردسر گرفتيم... .بازم گلي به جمال اون خانم.
;)

Hot_birds
13-01-2006, 15:20
بابا اون ديگه كي بوده؟

mohsen_djd2
08-10-2006, 22:52
ما هنوز تو دان 1 موندیم

مومن خدا
08-10-2006, 22:54
جرات داره بياد كونگ فو....

Amin
08-10-2006, 23:01
اين تاپيك ماله 1 سال پيشه !!!!
عجب ....

mshiraz.2006
09-10-2006, 07:44
به نام خدا

به اين مي گن پشت كار.

ramin_zero1818
09-10-2006, 12:51
به اين ميگن عجب حالي داري تو

TAZ
16-08-2007, 13:13
سلام دوستان جودو کار یا جودو آموز.
اینجا فنون جودو رو آموزش می دیم.
آموزش دادن هم برای همه آزاده.
کسایی هم که جودو کار نمی کنن شاید علاقه مند بشن.

TAZ
16-08-2007, 13:19
اول همون طور که خودم یاد گرفتم با سئوی ناگه شروع می کنم.
این به دو روش ایپون سئوی ناگه و موروته سئوی ناگه اجرا می شه که جودو کار می دونن.
ولی یه فیلم کوتاه از چگونگی اجرای دقیق این فن آماده کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود این فیلم با حجم 230 کیلو بایت.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

TAZ
16-08-2007, 13:22
فیلم کوتاه فن اوگوشی:

دانلود این فیلم با حجم 169 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:25
فیلم کوتاه فن اوکی گوشی.

دانلود این فیلم با حجم 143 کیوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:29
فیلم آموزشی فن اوسوتوگاری.

دانلود این فیلم با حجم 115 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:34
فیلم آموزشی فن اوچی گاری.

دانلود این فیلم با حجم 311 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:38
فیلم آموزشی فن معروف دی آشی هارای.

دانلود این فیلم با حجم 111 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:42
فیلم آموزشی فن هیزا گورما.

دانلود این فیلم با حجم 140 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:45
فیلم آموزشی فن ساسائه تسوری کومی آشی.

دانلود این فیلم با حجم 146 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:51
فیلم آموزشی فن کوچی گاری.

دانلود این فیلم با حجم 132 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:55
فیلم آموزشی فن بسیار مفید و کاربردی تای اوتوشی.

دانلود این فیلم با حجم 104 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 13:59
اینم فیلم آموزشی یکی دیگه از فن های خوب به نام هارای گوشی.

دانلود این فیلم با حجم 90 کیلوبایت.

TAZ
16-08-2007, 14:27
اصطلاحات فنی جودو:

جودوکا:جودوکار
اوکِمی: تکنیک افت بی خطر (نحوهٔ صحیح زمین خوردن)
کوزوشی:کشش و بر هم زدن تعادل
مائه‌ماواری:غلت به جلو
دوجو: باشگاه جودو
سِن‌سِی: استاد
میگی: راست
هیداری: چپ
جودوگی :لباس جودو
ریتسو:بلند شو
سزا:بشین
رِی:دستور ادای احترام
هاجیمه:دستور شروع مسابقه
مَتِی:دستور توقف مسابقه
جونای:داخل
جوگای:خارج
تاتامی:تشک جودو
نه‌وازا: کار در خاک

capitan black
16-08-2007, 14:46
سلام.مرسي دوست عزيز.خيلي جالب بودند.بازم برامون بذار.

TAZ
16-08-2007, 14:51
سلام.مرسي دوست عزيز.خيلي جالب بودند.بازم برامون بذار.

به چشم بازم می ذارم.
سعی می کنم تا فردا چند تا دیگه بذارم.

TAZ
17-08-2007, 08:19
فیلم آموزشی فن کوشی گورما.

دانلود این فیلم با حجم 121 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:24
فیلم آموزشی فن کوسوتوگاری.

دانلود این فیلم با حجم 286 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:30
فیلم آموزشی فن اوکوری آشی هارای.

دانلود این فیلم با حجم 243 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:34
فیلم آموزشی فن تسوریکومی گوشی.

دانلود این فیلم با حجم 265 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:37
فیلم آموزشی فن اوچی ماتا.

دانلود این فیلم با حجم 260 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:41
فیلم آموزشی فن آشی گورما.

دانلود این فیلم با حجم 126 کیلوبایت.

TAZ
17-08-2007, 08:43
فیلم آموزشی فن هانی گوشی.

دانلود این فیلم با حجم 123 کیلوبایت.

TAZ
20-08-2007, 11:53
سلامی دوباره...
ببخشید چند رو تأخیر داشتم.
دوباره اومدم به کارم ادامه بدم.
منتظر فیلم های بعدی باشید.

TAZ
20-08-2007, 11:56
فیلم آموزشی فن هارای تسوری کومی آشی.

دانلود این فیلم با حجم 104 کیلوبایت.

TAZ
20-08-2007, 11:59
فیلم آموزشی فن کاتا گورما.

دانلود این فیلم با حجم 145 کیلوبایت.

sara_program
20-08-2007, 12:04
ایول . تایپیک خوبیه . موفق باشی.

TAZ
20-08-2007, 12:18
خوب واسه ایجاد تنوع ترجیح می دم اوکومی ها رو مرور کنیم.
اول از این که اوکومی چیه؟
اوکومی تو جودو راه درست افت کردن یا زمین خوردن که آسیبی نبینیم.
تقریبا برای هر جهتی یه اوکومی وجود داره که همه رو مرور می کنیم.

TAZ
20-08-2007, 12:24
ایول . تایپیک خوبیه . موفق باشی.

ممنون دوست عزیز.

خوب از اشیرو اوکومی شروع می کنیم.

TAZ
20-08-2007, 12:27
چگونگی اجرای یوکو اوکومی.

TAZ
20-08-2007, 12:28
چگونگی اجرای مائه اوکومی.

TAZ
20-08-2007, 12:30
چگونگی اجرای مای مابارو اوکومی.

H A M A S
20-08-2007, 12:43
با سلام
رفيق رابطه شما با کشتي چوخه چطوره؟
حالا درسته نام تاپيمک درباره جودو است ولي جودو و کشتي چوخه تقريبا يکي است
حالا اگر شما توي کشتي چوخه هم دستي داريد بگيد
ممنون ميشم
عكس گودال کشتي مشهد

capitan black
21-08-2007, 23:23
مرسي دوست عزيز.

3tareh
12-03-2008, 18:41
با سلام
ببينم كسي از اهالي ورزش، اونم از نوع رزمي اش، اطلاعي از نحوه گره زدن كمر بند (فكر مي كنم حالت "پاپيوني") داره؟ البته منظور من حالتي است كه اين جودوكار (تصوير) كمر بند سفيدش را بسته است.
با تشكر

perance
04-06-2008, 10:23
مهم كمربند مشكي خودشه اون كمربند سفيد براي تشخيص داوره كه خوب با اومدن لباسهاي آبي اين مسئله حل شد

Zhangooler
29-11-2008, 23:06
با سلام خدمت دوستان اعم از جودوکاران عزیز و دیگر دوستان محترم.
در این تاپیک در مورد ورزش جودو بحث می کنبم البته اگر طرفدار داشته باشه!!!
اگه دوست داشتین که بحث رو ادامه بدیم می تونین نظر بدین یا دکمه ی تشکر رو بزنین تا این تاپیکو رسما راه اندازی کنیم....:11:

bleu2u4u
30-11-2008, 00:29
ورزش فوق العاده اي
من 1 سالي ميرفتم ولي متاسفانه يك مصدوميت شديد از ناحيه ترقوه و ********** نگذاشتن ادامه بدم

edited

Zhangooler
30-11-2008, 20:09
اقای bleu2u4u...
ممنون از نظر شما.!برای ادامه دادن این تاپیک همین یک نظر کافیه.
از مبانی جودو شروع می کنم:
تاریخچه: این ورزش از کشور ژاپن سرچشمه می گیره و ابداع فنون آن توسط فردی به نام جیگارو کانو صورت گرفته است.
تاریخچه ی کامل آن در زیر قابل مشاهده است:

جودو

هنر رزمي جودو که بر خاسته از ژاپن است جزء هنر هاي رزمي مثل کاراته ، تکواندو و کونگ فو مي باشد با اين وجود بسيار متفاوت از ساير هنرهاي رزمي مي باشد چرا که در آن مشت زدن و لگد زدن در مسابقات ممنوع است .

جودو هنري رزمي است که اساسا گلاويز شدن در آن زياد بوده و هدف آن زمين زدن ، گير انداختن ، مهار کردن و حتي از کار انداختن بازوان حريف مي باشد به گونه اي که منتهي به تسليم شدن وي شود . تاکيد اصلي جودو روي توانايي به کار بردن نيروي حريف مي باشد به گونه اي که منتهي به تسليم شدن وي شود . جودو تنها يک مبارزه فيزيکي نمي باشد بلکه يک مبارزه فکري نيز هست بدين گونه که يک جودو کار موفق بايد قادر باشد حرکات حريف را از قبل پيش بيني کرده و با عکس العمل خود پاسخ مناسبي به آن بدهد .

ابسياري از افراد جودو را از سنين خردسالي و در سنين 5 يا 6 سالگي شروع مي کنند و برخي اين هنر را تا سنين بالا و در حدود سنين 60 يا 70 سالگي ادامه مي دهند . جودو باعث بهبود سطح آمادگي عمومي بدن همراه با افزايش قدرت بدني مي شود . در برخي افراد جودو باعث به وجود آمدن حس اعتماد به نفس ، نظمي دروني و خويشتن داري مي شود که همگي آنها مهارت هاي لازم در زندگي مي باشند . پدر و مادر ها اغلب اين ورزش را دوست دارند چرا که اين ورزش به کودکان آنها انضباط و احترام مي آموزد . اين ورزش علاوه بر اينکه باعث حفظ آمادگي و آراستگي هنر آموزش مي شود مهارت هاي دفاع انفرادي خارق العاده اي را نيز به همراه دارد .
مسابقات جودو براي کسانيکه مايل به مبارزه هستند هر هفته در سطح محلي ، منطقه اي ، کشوري و بين المللي برگزار مي شود . جودو ، ورزشي است که تغييرات در آن وجود ندارد يعني اينکه تمرينات و مبارزه به اين ورزش در همه نقاط دنيا به يک طريق صورت مي گيرد .
جودو اولين هنر رزمي بود که به دليل شهرت جهاني آن براي اولين بار در المپيک توکيو در سال 1964 وارد بازيهاي المپيک شد . در حال حاضر در حدود 175 کشور در اين رقابت ورزشي حضور دارند و اين امر باعث شده تا اين ورزش در بازيهاي المپيک تبديل به دومين ورزش جنجال بر انگيز شود .

تاريخچه جودو

منشا جودو از هنر رزمي جوجيتسو مي باشد . لغت جوجيتسو در قرن 16 ميلادي در ژاپن به وجود آمد . اين کلمه به همه هنرهاي رزمي که با دست خالي انجام مي گرفت اطلاق مي شد . جودو قبل از آنکه در المپيک سال 1964 به عنوان يک رشته ورزشي پذيرفته شود سيستمي از دفاع شخصي بود که توسط جيگوروکانو بنيانگذاري شده بود .
جودو ريشه در هنرهاي رزمي سامورايي دارد که با دست خالي مبارزه مي کردند و بر اساس دست به يقه شدن مي باشد .
در ژاپن اسم هاي زيادي براي هنرهاي رزمي که بدون وسيله و با دست خالي انجام مي گيرد وجود دارد . از ميان آنها مي توان به توريتي ، واتسو ، ياوارا ، گوگوسوگو ، تايوتسو و کمپو اشاره کرد .
در سال 1882 استاد جواني به نام جيگوروکانو باشگاهي را براي آموزش هنر رزمي خود به وجود آورد . وي نام اين باشگاه ( يا مدرسه ) را باشگاه کودوکان و نام هنر رزمي خود را جودو ناميد . همانگونه که جوجيتسو به معناي هنر ملايمت است جودو نيز به معناي روش ملايمت مي باشد . آقاي کانو مي خواست با انتخاب اين کلمه نه تنها به شاگردانش هنرهاي رزمي عالي را نيز بياموزد .
هدف ورزش جودو پرتاب کردن ، گير انداختن ، خفه کردن و قفل مفصل حريف به منظور تسليم کردن وي مي باشد . در اين ورزش ضربه مشت و لگد وجود ندارد و همين باعث تمايز اين ورزش با بسياري ديگر از هنرهاي رزمي شده است . حتي زماني که فرد جودو را به عنوان دفاع شخصي فرا مي گيرد چگونگي دفع مشت ها ، لگد ها و سلاح ها را با پرتاب کردن ، خفه کردن و قفل هاي مفاصل مي آموزد . اين ورزش اگر به درستي تعليم داده شود يکي از بهترين روش هاي دفاع شخصي مي باشد .
بزرگترين ارزش جودو در تاکيد آن روي ملايمت و اعتدال به عنوان يک روش است .
جودو به شخص مي آموزد که از درگيري پرهيز کند و به دنبال معتدل ترين راه حل براي همه درگيري ها باشد .

Zhangooler
30-11-2008, 20:25
اصطلاحات:
دوجو:محل تمرین،زمین جودو
جودوگی:لباس فرم جودو*
سن سی:استاد
اوکه:کسی که فن بروی آن اجرا می شود.
توری:مجری فن
تاتامی:تشک زمین تمرین
شیمه:خفه کردن
کانست:شکستن
نوازا:کار در حالت نشسته،روی زمین
تاچی وازا:کار در حالت ایستاده
اودگانی:ارشد
ری:ادای احترام
هاجیمه:شروع
متی:ایست
شوآنی:مقدسات،پرچم یا نشان
سورو ماده:پایان وقت
توگتا:از بین رفتن یا باطل شدن اوسایکومی در حالت نشسته یا نوازا
اوسایکومی:شروع قفل صحیح در نوازا
هانسوکوماکه:اخراج
ایپون:ضربه فنی

*لباس جودو:متشکل از سه قطعه است:کمربند،کت،شلوار.(زیر پیراهنی یا گرمکن در مسابقات ممنوع است.)

bleu2u4u
01-12-2008, 12:34
شايد با زدن اين تاپيك يكاري كني برم ادامه بدم.
چون من عاشق جودو ام.
ولي خوب هنوز هم يك مقدار ترقوه سمت راستم گه گاه تير ميكشه

Zhangooler
03-12-2008, 18:58
شايد با زدن اين تاپيك يكاري كني برم ادامه بدم.
چون من عاشق جودو ام.
ولي خوب هنوز هم يك مقدار ترقوه سمت راستم گه گاه تير ميكشه
واقعا اگر دوست داری ادامه بدی حتما ادامه بده.مصدومیت و فکر کردن به اون باعث تجدید درد میشه!
منم خیلی دوست دارم تا دان 10 ادامه بدم و ادامه هم خواهم داد...(الان قهوه ای کیو 1 دارم و منتظر مهلت دان 1 تا برم امتحان بدم.منو دعا کن شاید مشکیمو گرفتم)

Zhangooler
06-12-2008, 01:02
نظری نیست!!!!؟؟؟
خواهشا اگر دوست دارین تاپیکو به بالا برسونم یه نفر دیگم نظر بده که دل آدم به یه چیزی خوش باشه لا اقل!!

emad64
06-12-2008, 01:11
اگه دوست داشتین که بحث رو ادامه بدیم می تونین نظر بدین یا دکمه ی تشکر رو بزنین تا این تاپیکو رسما راه اندازی کنیم....
نظر بدیم بهتره. آخه تو این انجمن پست ها شمرده نمیشه و دکمه ای هم واسه زدن تشکر وجود نداره :31:

اینجا انجمن ورزشیه. وجود همچین تاپیکی اینجا لازمه..
ادامه بده..
شاید الآن خیلی تاپیکت طرفدار نداشته باشه، ولی زمانی که مسابقات آسیایی و جهانی شروع بشه، بچه ها میان تو تاپیک، هم واسه پیگیریه مسابقات، و هم واسه نظر دادن راجع به مسابقات..
فقط وظیفت یه خورده سنگین میشه اگه بخای ادامه بدی. اونم به خاطر اینکه همیشه باید موقع مسابقات آپدیت باشی و نتایج رو به روز و حتی به لحظه بذاری..

موفق و پیروز باشی.. :11:

vahidreza2007
06-12-2008, 19:58
منم اومدم بچه ها سلام من وحيد هستم 10 ساله كه جودو كار ميكنم و دان 1 جودو دارم
از اين به بعد در خدمت دوستان هستم از بچه هاي جودو كار هم اگه كسي سوال فني وتكنيكي داشتند در خدمتم در ضمن دوستان اسفند ماه تو كل كشور ازمون ارتقا كمر بند برگزار مي شه كه مي تونيد از هيت هاي خودتون پيگير باشيد

Zhangooler
09-12-2008, 00:26
منم اومدم بچه ها سلام من وحيد هستم 10 ساله كه جودو كار ميكنم و دان 1 جودو دارم
از اين به بعد در خدمت دوستان هستم از بچه هاي جودو كار هم اگه كسي سوال فني وتكنيكي داشتند در خدمتم در ضمن دوستان اسفند ماه تو كل كشور ازمون ارتقا كمر بند برگزار مي شه كه مي تونيد از هيت هاي خودتون پيگير باشيد
خوش آمدی...
این آزمون تو همون کبکانیان بر گزار میشه یا یه جا دیگه است؟

Zhangooler
09-12-2008, 00:33
نظر بدیم بهتره. آخه تو این انجمن پست ها شمرده نمیشه و دکمه ای هم واسه زدن تشکر وجود نداره :31:

اینجا انجمن ورزشیه. وجود همچین تاپیکی اینجا لازمه..
ادامه بده..
شاید الآن خیلی تاپیکت طرفدار نداشته باشه، ولی زمانی که مسابقات آسیایی و جهانی شروع بشه، بچه ها میان تو تاپیک، هم واسه پیگیریه مسابقات، و هم واسه نظر دادن راجع به مسابقات..
فقط وظیفت یه خورده سنگین میشه اگه بخای ادامه بدی. اونم به خاطر اینکه همیشه باید موقع مسابقات آپدیت باشی و نتایج رو به روز و حتی به لحظه بذاری..

موفق و پیروز باشی.. :11:
مرسی از یادآوری تون...یادم نبود که دکمه ی تشکر نداریم اینجا.:41:
راجع به نتایج مسابقات هم بهتره یه تاپیک دیگه باشه چون خیلی شلوغ میشه و تاپیک میشه تاپیک خبری!اون جوری خوب نیست...اصلا قصد من برای زدن این تاپیک برای آشنا کردن بچه ها با ورزش جودو و تبادل نظر و برطرف کردن مشکلات فنی بچه ها ی جودو کار بوده و بس!!!!
در هر حال هر جوری که پیش بره ما هم اونو پیش می بریم ولی به نظر من بهتره مسابقات یه جای دیگه باشه.البته راجع به قوانین مسابقات صحبت میکنیم و توصیه هم برای مسابقات انجام میدیم ولی نتایج و پیگیری مر بوط به این تاپیک نیست.مرسی از همکاری و نظرهاتون...:11:

Zhangooler
09-12-2008, 01:11
با اجازه ی آقا وحید و دیگر پیشکسوتان میریم سراغ مسابقات و قوانین...(به طور خلاصه)
امتیازات:
در این ورزش و در مسابقات آن برای اعلام برنده ی مسابقه از امتیازات و پنالتی (خطا)هایی استفاده میکنند که به شرح زیر می باشد:
1.کوکا:این امتیاز در حالتی داده میشود که فن شما ناقص اجرا شده باشد و حریف فقط بدون برخورد کمر و بلند شدن پاها به زمین خورده باشد.اکثرا زمانی این امتیاز داده میشود که حریف با قل خوردن روی زمین بیفتد آن هم با تیغه،نه با کمر.
2.یوکو:در حالتی این امتیاز داده میشود که حریف با دوپا (یا در موارد خاص فقط یک پا) از زمین بلند شده و با تیغه(پهلو) به زمین برخورد کند.فن هایی که چرخش در آن ها ایجاد میشود یا ناموزون اجرا شود هم این امتیاز را میگیرند.
3.وازاری:امتیازی نزدیک به ضربه فنی.در حالتی داده میشود که حریف فن را به طور تقریبا کامل بخورد و به زمین برخورد کند.معمولا با برخورد نصف کمر با زمین و بلند شدن دو پا با حالتی محسوس این امتیاز داده میشود.
4.ایپون:ضربه فنی کامل و نتیجه ی اجرای تکنیک به طور کامل.در حالتی داده میشود که دو پا کاملا جدا شده و با تمام کمر به زمین برخورد کند(اوکه).محسوس بودن اجرای کامل فن مثل:ایجاد صدا در اثر برخورد با تاتامی یا اوکمی زدن حریف، به گرفتن این امتیاز کمک می کند.قطعا بعد از دادن این امتیاز داور <سوروماده> (پایان مسابقه) را هم اعلام میکند.
(توجه:در تمامی امتیازات به جز ایپون ادامه مسابقه در خاک برگزار میشود و در حالت نوازا انجام میپذیرد تا زمانی که داور <متی>(ایست) بدهد یا توگتا اعلام شود.)
خطاها:
شیدو:اخطار و خطا میباشد.زمانی داده میشود که از هر کدام یک از بازیکنان خطایی سر زده باشد.مثل:گرفتن سر آُستین و بستن مچ حریف،دولا شدن و بستن راه اجرای فن به مدت 3 ثانیه،گرفتن اشتباه گارد(دو دست روی یقه)،بیرون رفتن عمد از محوطه ی تاتامی سبز،فرار از فن با اعمال خطا،اجرای فن خطرناک یا ناصحیح،نمایش فن بدون قصد حمله و انداختن،کم کاری،استفاده از مشت یا لگد،رفتار نا شایست،توجه نکردن به داور و فرامین او و ..........
هانسوکوماکه:اخراج از زمین یا از کل دوره ی مسابقات.در صورتی داده میشود که تکنیکی غیر قانونی اجرا شود و یا اجرای محسوس و مشهود هر کدام از خطاهای بالا با درصد خطر بالا،
گرفتن 4 شیدو یا 6 شیدو(بستگی به نوع مسابقه)،استفاده از هر شی فلزی یا سفت در بانداژ یا در سطح بدن مثل:ساعت،دستبند،گیره،سنجا ،سوزن و .....

*ویرایش: بعد از شيدو دوتا اخطار ديگه هم داريم وبعد اخطار چهارم ميشه هانسه كوماكه.(با تشکر از یادآوری آقا وحید)
امیدوارم که لذت برده باشید.تا بعد...(سرم یه کم بخاطر امتحانات شلوغه!):11:

Zhangooler
09-12-2008, 01:22
دوستان اگر مایل بودند در نظر سنجی شرکت کنند.با عرض شرمندگی ورزش هایی مثل ووشو رو در موارد دیگر جای دادم...

vahidreza2007
09-12-2008, 12:23
سلام دوست من بله قبلا كه تو كپكانيان بود من خودم تبريز امتحان دادم تو سالن گنجويان تبريز كه كل استان تو اين سالن امتحان ميدن

Zhangooler
11-12-2008, 18:40
سلام دوست من بله قبلا كه تو كپكانيان بود من خودم تبريز امتحان دادم تو سالن گنجويان تبريز كه كل استان تو اين سالن امتحان ميدن
ممنون دوست عزیز!:10:
شما استادتون کیه؟

vahidreza2007
12-12-2008, 14:34
من استادم اقاي پزشكي بودن كه دان 4 جودو رو داشتند و الان چند وقتي ميشه كه رفتند انگلستان واسه دوره دكتراشون والان من مسوليت باشگاه رو بر عهده دارم

vahidreza2007
12-12-2008, 14:36
در ضمن دوست من تو قسمت اخطارا بعد از شيدو دوتا اخطار ديگه هم داريم وبعد اخطار چهارم ميشه هانسه كوماكي

Zhangooler
14-12-2008, 00:08
در ضمن دوست من تو قسمت اخطارا بعد از شيدو دوتا اخطار ديگه هم داريم وبعد اخطار چهارم ميشه هانسه كوماكي
مرسی از یاد آوریتون یادم رفته بود:31:

vahidreza2007
18-01-2009, 21:20
بابا بچه ها نذاريد اين تاپيك بخوابه ديگه ؟دي دي دي

Zhangooler
11-02-2009, 19:24
خب دوباره سلام.من مشکلاتی برام پیش اومده برا همین نمیتونم این تاپیک و رو بگردونم.یه خبر:12 روز دیگه توی کبکانیان(هفت تیر)مسابقه دانش آموزیه.میتونین با مربیاتون هماهنگ کنین که تیم بدن.

N O V A L I S
19-07-2009, 19:30
روزنامه اعتماد ملی
کد خبر: 6078
تاریخ خبر: Sunday, July 19, 2009

تقلب آشكار در سازمان ورزش

در روزهاي گذشته آنقدر خبر و شايعه پيرامون مرگ اعضاي تيم نوجوانان جودو منتشر شده كه سردرگمي حتي دامن‌ مديران فدراسيون جودو را هم گرفته است. اما اگر بخواهيم خلاصه اتفاقات را روايت كنيم، به اين چند جمله مي‌رسيم: پس از سقوط هواپيماي توپولف فهرستي از اعضاي تيم نوجوانان جودو هم كه در اين پرواز بودند، منتشر شد. در ليست 10 نفره اعضاي تيم نوجوانان جودو نام ايمان زيني‌وند، يحيي باقرپور و مجتبي عزيزاللهي به چشم مي‌خورد. اما تنها دو روز پس از اين اتفاق خبري منتشر شد كه اين سه نفر زنده هستند و سه جودوكاي ديگري كه به جاي آنها به سفر ارمنستان رفته بودند، پس از سقوط هواپيما جان باختند. اين را هم بايد اضافه كرد كه فاش شد، سه جودوكايي كه به جاي اين سه در سفر ارمنستان حضور داشتند، اصلا رده سني نوجوانان را نداشتند و با وجود سن بالايي كه داشتند، با استفاده از مدارك ايمان زيني‌وند، يحيي باقرپور و مصيب عزيزاللهي به عضويت تيم نوجوانان جودو در آمده بودند. اتهامي كه اگر ثابت شود، نشانگر صغرسن علني در فدراسيون جودوست. البته در روز گذشته سايت‌هاي خبري جزئيات ديگري از اين ماجرا را منتشر كردند. پس از انتشار خبر زنده‌بودن سه ملي‏پوش جودو و مرگ سه نفر ديگر به جاي ايشان، مديران فدراسيون جودو در اقدامي عجيب اين موضوع را تکذيب کرده و هويت غيرواقعي سه قهرمان محروم اين رشته را مجددا تاييد کردند که بر اين اساس سايت خبري تابناك هويت اصلي و سوابق اين جودوکاها را منتشر ‏كرد. بر اساس اطلاعات سايت تابناك سه نفر از اسامي کشته‏شدگان که اصلا از قهرمانان جودو محسوب نمي‏شوند صحيح و سالم در خرم‏آباد حضور داشتند و سه نفر ديگر که اتفاقا از گذشته دور سوابقي در قهرماني داشتند به جاي آنها در اين مسابقات جان دادند. خبر آنچنان آشفته‏کننده بود که به سرعت در بخش‏هايي از استان منتشر شود و هيچ‏کس حقيقت را بروز ندهد تا حفظ آبرو شود. اما مگر مي‏شد شناسنامه سه نوجوان کم سن و سال را به جاي سه جودوکاي سن و سال‌دار که يکي از آنها به خدمت سربازي نيز رفته باطل کرد. تحقيقات ‏نشان داد که اسامي اصلي سه جودوکاي مرحوم محمد ملکشاهي، وحيد باقرپور و مجتبي عزيزاللهي است و در واقع مجتبي عزيزاللهي به جاي مصيب عزيز اللهي، وحيد باقرپور به جاي يحيي باقرپور و محمد ملکشاهي به جاي ايمان زيني وند در تيم ملي حضور داشته‏اند که باقرپورها و عزيزاللهي‏ها پسر عمو بوده‏اند. البته اين جابه‌جايي پس از سال 1383 به وقوع پيوسته چرا که اين سه جودوکا در اين سال با اسامي واقعي‏شان در مسابقات جوانان جودوي لرستان قهرمان اول استان شده‏اند و پس از آن به يک باره از يک رده پايين‏تر با اسامي ديگر سر در مي‏آورند!پس از آن بود که در مسابقات نوجوانان قهرماني کشور که دي‏ماه 1384 در قزوين برگزار شد، از اين جودوکاها با اسامي جديد رونمايي شد و ايمان زيني‏وند در 50 کيلوگرم طلا، يحيي باقرپور طلا گرفت و مصيب عزيزاللهي صاحب مدال برنز شدند.البته اين جودوکاها با اسامي جديد در مسابقات بين‏المللي جودوي آلمان نيز در تاريخ 25 اسفندماه 1385 شرکت کردند که يحيي باقرپور در وزن 81 کيلوگرم به عنواني بهتر از پنجمي نرسيد و مصيب عزيزاللهي در 90+ کيلوگرم هفتم شد. پس از اين در نخستين دوره مسابقات جودو نوجوانان آسيا که آبان ماه 1386 برگزار شد، ايران با مدال طلاي ايمان زيني‏وند در وزن 46 کيلوگرم و مصيب عزيزاللهي در 100+ کيلوگرم قهرمان آسيا شد و اين موضوع در دومين دوره اين پيکارهاي قهرماني نوجوانان آسيا نيز که در تيرماه 87 به ميزباني يمن برگزار شد، مشاهده شد و ايران با نشان طلاي مصيب عزيزاللهي در وزن 66 کيلوگرم مجددا قهرماني آسيا را تکرار کرد! اين جودوکاها که ديگر تمايلي به شرکت در رده نوجوانان نداشتند باز هم به اصرار کادر فني مجددا در ترکيب نوجوانان قرار گرفتند تا پس از برگزاري اردوهاي آماده‏سازي در ارمنستان که تطابق آب‏ و هوايي با محل برگزاري مسابقات جهاني مجارستان و همچنين مسابقات تايلند را ندارند و همين ماهيت اعزام را نيز زير سوال مي‏برد، راهي مسابقات جهاني و آسيايي شوند اما سقوط هواپيماي توپولف در اطراف قزوين پس از چندين سال همه‏ چيز را هويدا کرد.روز گذشته تشييع جنازه نمادين اين عزيزان از دست رفته با شايعه جابه‌جايي هويت دو پسرعمو براي عدم رو شدن اين حقيقت که با دفن يک دست لباس جودو همراه بود با شرايط بدي همراه بود، به‌گونه‏اي که علاوه بر آنکه خانواده‏هايي که عزيزانشان از دست رفته بودند بغضي مضاعف از اين موضوع در گلو داشتند و دم بر نمي‏آوردند، مداح و سخنران هم به دليل دادن دو سري نام از اين اشخاص گيج شده بود و به سختي مراسم را اداره کرد. جالب‏تر آنکه روي برخي تصاوير چاپ شده در استان لرستان از سوي خانواده‏هاي ايشان، علاوه بر اسامي غيرواقع اسامي اصلي اين جودوکاها و همچنين در خصوص ايمان زيني‌وند، نام خانوادگي ملکشاهي به عنوان نام اصلي در پرانتز ذکر شده بود و انتشار يک گزارش تصويري از مراسم تشييع جنازه نمادين باعث شد که همين ميزان پنهان‌کاري نيز راه به جايي نبرد. در اين شرايط مديران فدراسيون جودوي ايران آنچنان از احراز هويت آنها بر مبناي مدارکشان سخن مي‏گويد که انگار در جودو کشور هزاران جودوکاي در سطح تيم ملي وجود دارد و بر اين مبنا فدراسيون جودو بايد پاسخگو باشد که چگونه به چهره و اندام اين جودوکاها که حتي يک کودک تشخيص مي‏دهد به رده نوجوانان نمي‏خورند، مشکوک نشده و بر اساس تکاليفش به بررسي سوابق و حتي انجام تست‏هاي پزشکي از اين سه نفر و ساير موارد مشکوک نپرداخته است. اميني، سرپرست فدراسيون جودو در گفت‌وگوي اختصاصي با اعتماد ملي:فعلا درگير مراسم ختم هستيمسرپرست فدراسيون جودو درپايان مصاحبه درخواست کرد که مستندات منتشر شده در سايت تابناک را در اختيار بگيرد. او به صورت کلي همه چيز را تکذيب مي‌کند اما در گوشه‌هايي از مصاحبه‌اش تاکيد مي‌کند: «من از چيزي حمايت نمي‌کنم» عليرضا اميني دوماه است سرپرستي فدراسيون جودو را در اختيار گرفته و تاکيد مي‌کند در اين مدت متوجه صغر سن بازيکنان نشده. با اين همه عليرضا اميني درپايان مصاحبه اطلاعات را ازخبرنگار اعتماد ملي مي‌گيرد تا موضوع را بررسي کند وجواب دهد. هر چند كه پس از ارسال مدارك او ديگر پاسخگوي تماس‌هاي خبرنگار اعتمادملي نبود. شما روز گذشته خبر جعلي بودن مدارک 3 نفر از جودوکاران را تکذيب کرديد، هنوز هم آن را تکذيب مي‌کنيد؟بله هيچ کدام از اين اخبار صحت ندارند، من مدارک همه اينها را به صورت مستند در اختيار دارم و مي‌توانم به شما هم بدهم. هويت هر 10 ملي پوش جودو کامل تاييد شده و همگي به رحمت خدا رفته‌اند. پس چطور امكان دارد که نام‌هاي ديگري در اعلاميه‌هاي آنها منتشر شده؟اسم‌هايي که در اعلاميه‌هاست در پرانتز قرار گرفته يعني اسمي که به آن مشهور بوده‌اند. ممکن است من را هم به اسمي بشناسند و در شناسنامه‌ام اسم ديگري باشد. اگر در كنار نام آنها نام ديگري در پرانتز بود، استدلال شما قابل قبول بود. اما در اعلاميه‌ها كنار نام خانوادگي آنها نام‌خانوادگي ديگري درج شده. در اعلاميه فوت ايمان زيني وند نام خانوادگي «ملک شاهي» در داخل پرانتز است. اين موضوع ثابت مي‌كند که او هويت ديگري دارد. من اين عکس را نديده‌ام. اصلا اين مسائل به من ارتباطي ندارد. من دو ماه است سرپرست فدراسيون شده‌ام. اما يک جايگاه حقوقي دارم که بابت آن پاسخگو هستم. من مستنداتي در اختيار دارم که هويت بازيکنان را تاييد مي‌کند و اين برايم کافي است. شما اين سه جودوكاي تيم ملي را از نزديک ديده بوديد؟بله، بارها ديده بودم اصلا خودمان اين تيم را راهي کرديم. متوجه سن بالاي جودوکاراني که مدارک نوجوانان دارند، نشديد؟شما ممکن است 12ساله باشيد و 90 کيلو هم وزنتان، جثه همه ورزشکاران مي‌تواند بزرگ باشد اينکه دليل نمي‌شود. اما چهره جودوکاراني که بالاتر از سن جوانان هستند و خودشان را نوجوان جا زده‌اند، بايد کاملا مشخص باشد؟اين بازيکنان زير 18 سال هستند و حتي فدراسيون جهاني يک سال هم سنشان را افزايش داده. اين بازيکنان آخرين دوره‌اي بود که مي‌توانستند در مسابقات نوجوانان حاضر شوند. سنشان هم هيچ مشکلي نداشته است. سوالم را جور ديگر مطرح مي‌کنم مي‌دانيد محمد ملک‏شاهي کيست؟نه. ملک شاهي همان نام خانوادگي است که روي اعلاميه «ايمان زيني‌وند» داخل پرانتز چاپ شده بود. همان کسي که سال 1383 قهرمان مسابقات جوانان استان لرستان شد.مسابقات نوجوانان از سال 86 برگزار مي‌شود.آن سال مسابقات نوجوانان برگزار نمي‌شد.از سال 86 چنين روندي داريم؟ خير، اين جودوکاردر مسابقات جوانان قهرمان شده؟ آن هم سال 83، شما بگوييد که آقاي محمد ملک شاهي الان در قيد حيات هستند يا خير؟نمي دانم من دو ماه است سرپرستي فدراسيون را به عهده گرفته ام.اگر شما مستندات خود را براي ما بفرستيد من بررسي مي‌کنم و پاسخ مي‌دهم. آقاي اميني مستندات خيلي مشخص هستند،اطلاعاتي که منتشرشده ثابت مي‌کند که 3جودوکارجان باخته شش سال در رده نوجوانان فعاليت مي‌کنند و از شناسنامه‌هاي جعلي استفاده کرده بودند. الان هم صاحبان هويت‌ها زنده‌اند و سه جودوکار ديگر فوت کرده‌اند.من بررسي مي‌کنم و جواب مي‌دهم الان در گير کارهاي ختم اين جودوکاران هستم.

روزنامه اعتماد ملی

sise
19-07-2009, 20:30
این کار یعنی استفاده از شناسنامه دیگری در فرستادن اعضا اینقدر در ورزش کشور ما رایجه که برای اهلش اصلا جای تعجب نداره.

اما خب اینبار بد شانسی پای مرگ و زندگی در میونه نمیشه ماستمالی کرد. یعنی طرف که نمیتونه بگه من مرده ام در حالی که نمرده!

V A H í D
19-07-2009, 20:32
البته به غیر از رایج بودن عادی هم هست !

mehdi_vsgh
19-07-2009, 21:55
تا اونجایی که بنده یمدونم خبر صحت نداره و متاسفانه همه جودوکارا حضور داشتن و متاسفانه همشون تو سانحه کشته شدن..

Alamate Soal
19-07-2009, 21:58
تا اونجایی که بنده یمدونم خبر صحت نداره و متاسفانه همه جودوکارا حضور داشتن و متاسفانه همشون تو سانحه کشته شدن..

و متاسفنه همه هم باور كردن

sise
19-07-2009, 22:06

تعداد همونه. اما آیا افرادش همونایی هستن که اعلام شده؟

و متاسفنه همه هم باور كردن

در کل این موردی که من گفتم در ورزش کشور عمومیت داره.
اینکه این خبر درست بوده یا نه این موردی که گفتم را نقض نمیکنه. واسه همین خیلی باور ناپذیر هم نیست.

بردیا
19-07-2009, 22:11
اجل بنده خداها رسیده بوده
با هویتایی غیر از هویت خودشون رفتن اون دنیا،جوری که حتی الان بهشون اجازه نمیدن اسم واقعیشون رو با خودشون ببرن اون دنیا
هر چند این چیزا(اسم رو تایید بکنن یا نکنن) مهم نیستش،چیزی که مهمه آبروی ایران هستش که با این کارا رفته

Oxizhen
19-07-2009, 22:21
تو همه ی رشته های ورزشی ازین کارا میشه ... خارج از ایران هم اینکار زیاد میشه.....پیگیری این خبر به نظر من یه جورایی منحرف کردن اذهان عمومی از کهنه بودن هواپیما هستش ... اگه واقعآ این خبرنگار حسن نیت داشت چطور اون زمانی که این جودو کارا تو مسابقات جوانان مقام گرفتن و بعدش اومدن نوجوانان چیزی گفته نشد ؟... بیچاره خونواده های این جوونا از یه طرف داغدارن از یه طرف ممکنه اصلآ کسی غرامتی هم بهشون نده !.... وقتی طلا میگرفتن همه چیز خوب بود !... این تو ورزش ما خیلی زیاده ... همین جودو بحث دوپینگ توش بیداد میکنه ... کسی نمیاد دلسوزی کنه ... حالا اومدن به چنتا بیچاره گیر دادن...متاسفم واقعآ

بردیا
19-07-2009, 22:26
تو همه ی رشته های ورزشی ازین کارا میشه ... خارج از ایران هم اینکار زیاد میشه.....پیگیری این خبر به نظر من یه جورایی منحرف کردن اذهان عمومی از کهنه بودن هواپیما هستش ... اگه واقعآ این خبرنگار حسن نیت داشت چطور اون زمانی که این جودو کارا تو مسابقات جوانان مقام گرفتن و بعدش اومدن نوجوانان چیزی گفته نشد ؟... بیچاره خونواده های این جوونا از یه طرف داغدارن از یه طرف ممکنه اصلآ کسی غرامتی هم بهشون نده !.... وقتی طلا میگرفتن همه چیز خوب بود !... این تو ورزش ما خیلی زیاده ... همین جودو بحث دوپینگ توش بیداد میکنه ... کسی نمیاد دلسوزی کنه ... حالا اومدن به چنتا بیچاره گیر دادن...متاسفم واقعآ

دوست عزیز چیزی نمیدونی چرا الکی جو رو سعی میکنی عوض بکنی؟
اون هواپیما دقیقا یک ماه و نیم قبل از وقوع حادثه چک کامل شده بوده و گواهی پرواز تا سال آینده رو هم داشته
هواپیما توی ارتفاع 27هزار پایی هم که باشه،3تا موتورش رو هم خاموش بکنی با دماغه نمیاد روی زمین سقوط بکنه اونم در حالی که هیچ پیامی از طرف کابین خلبان به مرکز ارسال نشده.(هیچ هواپیمایی توی دنیا سابقه نداره با سر بیاد و سقوط کنه)
وقتی چیزی رو نمیدونید لطفا حرف بیجا نزنید

Oxizhen
19-07-2009, 22:36
دوست عزیز چیزی نمیدونی چرا الکی جو رو سعی میکنی عوض بکنی؟
اون هواپیما دقیقا یک ماه و نیم قبل از وقوع حادثه چک کامل شده بوده و گواهی پرواز تا سال آینده رو هم داشته
هواپیما توی ارتفاع 27هزار پایی هم که باشه،3تا موتورش رو هم خاموش بکنی با دماغه نمیاد روی زمین سقوط بکنه اونم در حالی که هیچ پیامی از طرف کابین خلبان به مرکز ارسال نشده.(هیچ هواپیمایی توی دنیا سابقه نداره با سر بیاد و سقوط کنه)
وقتی چیزی رو نمیدونید لطفا حرف بیجا نزنید

عزیزم این هواپیما ساله گذشته هم ایجاد مشکل کرده بود ... اونوقت شما کامل دیدی که با دماغ اومد تو زمین آره ؟! جالبه مسئولین هم میان میگن خلبان ناشی بوده !....با جون مردم بازی میشه بعد خیلی راحت میان میگن چک شده بود...این چک شده بود گفتن آسونه اگه اینو نگن چی بگن ! ...اینو میگن که افرادی مثله شما باور کنه اعتراض نکنه... مثلا تو همون حادثه ی قطار که چند وقت پیش طرفای اردبیل تو یه تونل اتفاق افتاد...علت حادثه این بود که یه واگن قطار تو تونل جا مونده بود !!! فکر کن 12 شب یه قطار واگنش جا بمونه تو تونل 6 صبح قطار بعدی بیاد بخوره بهش ... در حالیکه تو قطار قانون اینه که هر چند وقت یکبار واگنها چک بشه بعد از 6 ساعت کسی چیزی نفهمید تا قطار بعدی بخوره بهش !... کجای دنیا اتفاق اینجوری میوفته ... کسی گفت چرا اینطوریه ؟! یکی بگه چک شد دیگه همه چی حله ! ...

mf.designing
19-07-2009, 22:51
خيلي خيلي مشكوكه !!

mf.designing
19-07-2009, 22:57
اين وسط فقط خون يه عده بي گناه كه پدر و مادر يكي بودن يا فرزند يكي و يا چشم انتظاري داشتن ريخته شده . خيلي ناراحت ككنده هست . تا كي با اين كادرهاي پروازي غير حرفه اي و ناوگان كهنه پروازي و سياست هاي غلط بايد با جون مردم بازي بشه ؟؟!! از سال 2002 تا حالا طي حوادث هوايي بيش از 1800 ايراني كشته شده اند !! در نتيجه هواپيمايي ايران مثه جاده هاي ايران كشته هاش تو دنيا ركرد دارن !!!! واقعا تاسف برانگيزه

e.khafan!
19-07-2009, 23:00

اصلا یه بار هم خوندی اون بالا رو ببینی چی نوشته ؟!

درسته همشون جودو کار بودن ولی نه اونی که بایدمیبودن ... گندش دراومد .

خدا رحمتشون کنه .

MORINIO
19-07-2009, 23:22
در نتيجه هواپيمايي ايران مثه جاده هاي ايران كشته هاش تو دنيا ركرد دارن !!!! واقعا تاسف برانگيزه

واقعا همینطوره وقتی تو 2 روز 102 نفر تو حادثه رانندگی کشته میشن دیگه ....

N O V A L I S
20-07-2009, 00:17
عزیزم این هواپیما ساله گذشته هم ایجاد مشکل کرده بود ... اونوقت شما کامل دیدی که با دماغ اومد تو زمین آره ؟! جالبه مسئولین هم میان میگن خلبان ناشی بوده !....با جون مردم بازی میشه بعد خیلی راحت میان میگن چک شده بود...این چک شده بود گفتن آسونه اگه اینو نگن چی بگن ! ...اینو میگن که افرادی مثله شما باور کنه اعتراض نکنه... مثلا تو همون حادثه ی قطار که چند وقت پیش طرفای اردبیل تو یه تونل اتفاق افتاد...علت حادثه این بود که یه واگن قطار تو تونل جا مونده بود !!! فکر کن 12 شب یه قطار واگنش جا بمونه تو تونل 6 صبح قطار بعدی بیاد بخوره بهش ... در حالیکه تو قطار قانون اینه که هر چند وقت یکبار واگنها چک بشه بعد از 6 ساعت کسی چیزی نفهمید تا قطار بعدی بخوره بهش !... کجای دنیا اتفاق اینجوری میوفته ... کسی گفت چرا اینطوریه ؟! یکی بگه چک شد دیگه همه چی حله ! ...

مسئولین این رو نگن چی بگن!! خلبان با اینکه جوون بوده و کمتر از 10 سال سابقه ی پرواز داشته از خلبانان خبره بوده.. از بابت کادر پروازی و کادر اورهال هم خیالت تخت... بیچاره ها کاری که از توانشون بر بیاد رو کردند و می کنن.. ریشه ی مسئله رو جائی دیگه باید پیدا کرد..!!!

sise
20-07-2009, 00:25
با توجه به اصل اساسی اینکه "آدم مرده نمیتونه حرف بزنه" احتمالا همه تقصیرها می افته گردن خلبان مرحوم.

بردیا
20-07-2009, 00:28
واقعا که

اونوقت شما کامل دیدی که با دماغ اومد تو زمین آره.جالبه مسئولین هم میان میگن خلبان ناشی بوده !....با جون مردم بازی میشه بعد خیلی راحت میان میگن چک شده بود...این چک شده بود گفتن آسونه اگه اینو نگن چی بگن ! ...اینو میگن که افرادی مثله شما باور کنه اعتراض نکنه اولا که هیچ کس نگفته خلبان ناشی بوده
دوما،پدر خود من کسی بوده که یک ماه و نیم قبل هواپیمای مورد نظر روفرستاد روسیه برای چک کامل،کل هزینشم پرداخت کرد و گواهی نامه ایمنی پروازش موجوده.هواپیما هیچ نقص فنی نداشته.
درمورد سقوطش با دماغه:لابد چیزایی که من میدونم خیلی بیشتر از اکثر کسایی هستش که فقط بر اساس شنیدشون قضاوت میکنن و نقل قول میکنن شایعات رو.

اين كادرهاي پروازي غير حرفه اي کادر پرواز این هواپیما جزو بهترین کادر پروازی بوده مخصوصا خلبانش

مسئولین این رو نگن چی بگن!! خلبان با اینکه جوون بوده و کمتر از 10 سال سابقه ی پرواز داشته از خلبانان خبره بوده.. از بابت کادر پروازی و کادر اورهال هم خیالت تخت... بیچاره ها کاری که از توانشون بر بیاد رو کردند و می کنن.. ریشه ی مسئله رو جائی دیگه باید پیدا کرد..!!!دوست عزیز متاسفانه اطلاعات شما هم غلطه
خلبان هواپیما کاپیتان شیراکبری(دوست پدر من) بوده.
ایشون توی نیروی هوایی ارتش بوده و حدود 30 سال سابقه داشته و بیشتر از 22سال(حداقل)تا جایی که من میدونم سابقه پرواز داشته.
سن ایشون هم بالای 50 سال بوده.
ولی درباره کادرپروازی و بقیه درست میگید،اونا کاملا حرفه ای بودن
یه سری میگن که خلبان چندبار سعی کرده هواپیما رو بشونه ولی به احتمال خیلی زیاد،قبل از سقوط به خاطر تغییر ارتفاع ناگهانی که هواپیما به هر دلیلی داشته،همه از هوش رفته بودن(که این احتمالا دلیل برقرار نشدن هیچگونه ارتباطی از طرف هواپیما با مرکز بوده).

N O V A L I S
20-07-2009, 00:34
دوست عزیز متاسفانه اطلاعات شما هم غلطه
خلبان هواپیما کاپیتان شیراکبری(دوست پدر من) بوده.
ایشون توی نیروی هوایی ارتش بوده و حدود 30 سال سابقه داشته و بیشتر از 22سال(حداقل)تا جایی که من میدونم سابقه پرواز داشته.
سن ایشون هم بالای 50 سال بوده.
ولی درباره کادرپروازی و بقیه درست میگید،اونا کاملا حرفه ای بودن
یه سری میگن که خلبان چندبار سعی کرده هواپیما رو بشونه ولی به احتمال خیلی زیاد،قبل از سقوط به خاطر تغییر ارتفاع ناگهانی که هواپیما به هر دلیلی داشته،همه از هوش رفته بودن.

ویرایش: لزومی نداره بگم... بی خیال!
( ولی فکر می کنم ما زندگی مشابهی داشتیم! :11: بابا رو ببوس!)

pouya_2008_hh
06-08-2009, 09:42
داداش دمت گرم من بد جوری گیرشم
لینکات همش ÷اک شدند اگه می تونی درستش کن و بهم خبر بده

Zhangooler
13-11-2009, 17:44
تاپیک یه مدت افتاده بود منم که نبودم دیگه ببین چی شد!!!
حالا میخوام ادامه اش بدم.
یه خبر جدید:لیگ مهرام شروع شده.خودم که نمیتونم شرکت کنم ولی دوستان توی تیم های با سابقه مهلت دارن هنوز.

Zhangooler
13-11-2009, 17:45
حالا فن ها و تکنیک ها رو اسم میبرم و مهم ها و اصلیاشونو شرح میدم.

nar nia
19-09-2010, 13:57
جودوکار سنگین وزن کشورمان با اشاره به پیش بینی عادل فردوسی‌پور نسبت به عملکردش در بازی های المپیک پکن، از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]انتظاراتی که با امکانات موجود جودو همخوانی ندارد، انتقاد کرد.

به گزارش مهر، محمد رودکی که در نشست خبری امروز یکشنبه فدراسیون جودو صحبت می کرد، با اشاره به بازی های المپیک پکن اظهار داشت: پس از المپیک جودو را کنار گذاشتم و اصلا نمی خواستم به میدان بازگردم. خصوصا اینکه در این بازی ها با شرایط و صحبت های خاصی روبرو شدم.

وی به شب قبل از دیدارش در بازی های المپیک پکن اشاره کرد و ادامه داد: مشغول دیدن برنامه آقای عادل فردوسی‌پور بودم. او در بخشی از صحبت های خود به رقابت من در المپیک اشاره کرد و گفت: البته امیدی هم به رودکی نیست! این جمله باعث تاسف من شد از این بابت که در مملکتم نسبت به ورزشکار چنین دیدگاهی وجود دارد.

جودوکار وزن 100 کیلوگرم کشورمان تصریح کرد: در هر صورت و به رغم مشکلات زیادی که داشتم برای مسابقه به میدان رفتم اما شرایطم برای بازی خوب نبود تا حدی که به واسطه رقابت دچار خونریزی شدید از ناحیه زانو شدم. مینیسک زانوی من پاره شد، وضعیتم به حدی بد بود که با آمبولانس به خوابگاه برگشتم و روی ویلچر به اتاقم رفتم.

این جودوکار ملی پوش کشورمان با یادآوری اینکه در المپیک پکن به عنوان پنجمی دست یافت، گفت: در گذشته ورزشکاری که در المپیک پنجم می شد هم مورد تقدیر قرار می گرفت اما نمی دانم چرا با من چنین برخوردی شد. با این حال بعد از دو سال هیچکس سراغم را نگرفت این خودم بودم که برای پیگیری وضعیت آسیب دیدگی ام و تهیه هزینه های آن اقدام کردم.

وی اظهار داشت: ما جودوکاران اولین چیزی که یاد گرفتیم احترام به یکدیگر بود اما وقتی من باختم یکی از رسانه ها از تیتر "بچه غول باخت" برای مطلب خود در مورد من استفاده کرد شاید شما به این تیتر بخندید اما برای من ورزشکار گریه آور بود.

جودوکار سنگین وزن کشورمان از امکانات جودو انتقاد کرد و افزود: درحال حاضر برای جودو جای مشخصی جهت تمرین، استراحت و غذا وجود ندارد با این شرایط و بودجه ای که داریم توقع مدال المپیک هم وجود دارد! جودو با تک ستاره های خود پیش می رود فکر می کنم باید نسبت به سرمایه گذاری هم که داریم خدا را بابت وضعیت امروزمان شاکر باشیم.

رودکی ضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته از طرف فدراسیون جودو آنها را مثمر ثمر در وضعیت این رشته عنوان کرد و گفت: جودوکاران زحمت زیادی می کشند تا با تمرینات مستمر بتوانند موفق باشند اما حقوق و پاداش ورزشکاران خیلی از رشته های دیگر است. جودوکاران یا نانوایی دارند یا دامداری و این طبیعی است وقتی حقوق ما در لیگ سه میلیون تومان باشد.

جودوکار وزن 100 کیلوگرم کشورمان همچنین انتقاداتی که از این رشته و عملکردش در مسابقات جهانی عنوان می شود را غیرمنطقی دانست و یادآور شد: مگر تا حالا در تمام تورنمنت ها و مسابقات صاحب مدال و طلا شده ایم که حالا به خاطر به دست نیاوردن آنها ناکام لقب بگیریم؟

ertebatat
19-10-2010, 09:40
در چند سال اخیر شاهد نزول محسوس رشته ی ورزشی جودو بوده ایم، این برنامه به بررسی مشکلات این فدراسیون پرداخته است.

متاسفانه عدم توجه به بسترسازی و پرورش ندادن نیروهای مستعد، کار را به جایی رسانده که اکنون فدراسیون جودو برای تکمیل تیم اعزامی خود به مسابقات گوانگ ژو دست نیاز به سوی جودوکاران بازنشسته ای همچون آرش میراسماعیلی و محمود میران دراز کند.
علاوه بر این فدراسیون جودو در این چند وقت اخیر با مشکلاتی همچون عدم همدلی نیروهای خود اختلاف سلیقه های ویرانگر و عدم تمرکز مدیریتی دست به گریبان بوده است که هر یک از این موارد می تواند مانعی بزرگ بر سر پیشرفت این رشته مدال آور باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahdishata
08-12-2010, 11:03
عضو پیشین تیم ملی جودو کشورمان که برای حضور در تیم ملی با مشکلاتی از سوی کادر فنی مواجه شده بود، پس از همراهی یک تیم باشگاهی آلمان، از این کشور تقاضای پناهندگی و تاکید کرد دیگر به ایران برنمی گردد و از این پس برای تیم ملی آلمان به میدان خواهد رفت.

به گزارش مهر، وحید سرلک اسفندماه گذشته برای تمرین و حضور در تمرینات یک تیم آلمانی راهی این کشور شد و پس از گذشت سه ماه به تهران بازگشت و در تمرینات تیم ملی کشورمان شرکت کرد اما مجددا به آلمان بازگشت.

در حالی که مسئولان تیم ملی و فدراسیون جودو اصرار بر حضور سرلک در ایران و شرکت در رقابتهای انتخابی داشتند، وی از بازگشت به ایران خودداری و بارها اعلام کرد می تواند تیم را در مسابقات مختلف همراهی کند ولی به دلیل انجام امور اقامت نمی تواند به ایران بیاید.

این درخواست سرلک با مخالفت مسئولان فدراسیون مواجه شد و در نهایت هم سرلک که از زمان رقابتهای جهانی 2009 رتردام پیشنهاد حضور در تیم ملی آلمان را داشت، به این پیشنهاد ژرمن ها پاسخ مثبت داد و با ارائه درخواست پناهندگی به آلمان ها مقدمات حضور خود در تیم ملی این کشور را نیز فراهم آورد.

وحید سرلک ضمن تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: سالها برای رسیدن به تیم ملی زحمت کشیدم، درآمد دیگری جز ورزش و تیم ملی نداشتم و زمانی که به نفر اول وزن خود در تیم ملی تبدیل شدم خیلی راحت زحمات من نادیده گرفته شد.

وی افزود: شاید این داستان تکراری باشد که من سال 2005 با وعده مسئولان فدراسیون و شخص امینی و برای جلوگیری از محرومیت فدراسیون جودو مصلحتی به نماینده آذربایجان باختم تا دور بعد به نماینده اسرائیل برخورد نکنم چرا که اگر من با اسرائیلی بازی نمی کردم فدراسیون محروم می شد. در همان مسابقه می توانستم به مدال برنز برسم ولی با این تدبیر موفق به این کار نشدم و وقتی هم به ایران برگشتم همه قولهای خانه و ماشین فراموش شد.

سرلک در بخش دیگری از گفتگویش با مهر خاطرنشان کرد: زمانی که تیم ملی جودو نتیجه می گرفت نمی دانم چه اتفاقی می افتاد که فقط وضع مالی رئیس فدراسیون و سرمربی تیم بهتر می شد! ما چند ماه به چند ماه حقوق نمی گرفتیم ولی سرمربی تیم ملی ماشین مدل بالا و جدید می خرید، اینکه کسی از ما به عنوان بازیکنان تیم ملی سئوال نمی کرد که دردتان چیست خود نیز بحث دیگری است.

این ملی پوش سابق جودو گفت: مشکلات جودو ایران یکی دو تا نیست. چرا کسی سئوال نمی کند که دلیل تغییرات مداوم ترکیب چیست؟ من می دانم؛ چون به چشم خود دیده ام که سرمربی تیم ملی برای دعوت بازیکنان و حمایت در تیم ملی از جودوکاران پول می گیرد. جودوکاران شهرستانی که نمی خواهم نام ببرم عسل و پول نقد به سرمربی تیم ملی می دهد تا بی دلیل و بدون هیچ پشتوانه فنی و حتی یک قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من را تحت فشار قراردادند که بیایم ایران و در رقابتهای انتخابی شرکت کنم. ولی یک جودوکار ناشناس را از ژاپن در مسابقات جهانی شرکت دادند؟ کسی از داخل فدراسیون بارها و بارها دردلهای مرا که حتی یکبار هم در خبرگزاری مهر منتشر شد گوش نکرد! وقتی دیدم فدراسیون به من نیازی ندارد تصمیم گرفتم آینده خود را درخارج از ایران دنبال کنم.

سرلک در پایان گفت: از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد. یک ایرانی هستم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم ولی از این سیاست های غلط خسته شده و می خواهم آینده ورزشی خود را با تیم ملی آلمان که فقط مرا برای خودم می خواهد نه چاپلوسی مبارزه کنم. احسان رجبی هم که به آمریکا رفته همین وضعیت را دارد و بزودی برای تیم ملی آمریکا مبارزه خواهد کرد.

آرش-19
08-12-2010, 18:41
بهترین کار ممکن رو انجام داد.

SNOW PATROL
08-12-2010, 19:22
اگه منم بودم با سر میرفتم

entezar1
08-12-2010, 19:43
سرلک در پایان گفت: از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد. یک ایرانی هستم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم ولی از این سیاست های غلط خسته شده و می خواهم آینده ورزشی خود را با تیم ملی آلمان که فقط مرا برای خودم می خواهد نه چاپلوسی مبارزه کنم. احسان رجبی هم که به آمریکا رفته همین وضعیت را دارد و بزودی برای تیم ملی آمریکا مبارزه خواهد کرد.

منظورش از چاپلوسی چیست؟

masoudtr
08-12-2010, 19:54
خوب کرد...............

alidata2010
08-12-2010, 20:03
این همه پول برای این فوتبال خرج شد هیچ غلطی نتونستن بکنن . بهتره این پولا رو برای رشته های دیگه خرج کنیم:31:

بردیا
08-12-2010, 22:26
منظورش از چاپلوسی چیست؟

مگه ندیدی جناب moderat که تو مصاحبش گفت جودوکارا با دادن عسل و پول نقد(یعنی رشوه) میان تو تیم ملی و اعتبارش در نهایت میرسه به سرمربی تیم ملی.
وقتی کسی اینکارارو میکنه همه جا هم از مربیش تعریف تمجید میکنه تا خط نخوره

swamp
09-12-2010, 13:00
آفرین!
امیدوارم بهترین بازیهاشو برا آلمانها ارائه بده!

nar nia
27-01-2011, 17:15
جمهوری اسلامی نوشت:

وحید سرلک جودوکار ملی پوش ایران که در مسابقات جهانی سال گذشته در وزن 60- کیلوگرم بهترین نتیجه تیم ملی ایران را با کسب مقام پنجم مشترک بدست آورده بود طی سخنانی در شبکه‌ای در آمریکا مدعی شد با اجازه فدراسیون جودوی ایران در مسابقات بین‌المللی هامبورگ آلمان شرکت و بعنوان اولین جودوکار ایران با جودوکار صهیونیستی مسابقه داده است.

به گزارش آتی نیوز، فدراسیون اوایل امسال این جودوکار سبک وزن را به تنهایی با بهانه کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در رقابتهای گوانگجو به اروپا اعزام نمود که او از بازگشت خودداری کرد.

این جودوکار تیم ملی مدتی را بعنوان مدیر رستوران تحت مالکیت یکی از مدیران ارشد فدراسیون جودو مشغول به کار بوده و جامعه جودو وی را نزدیکترین ملی پوش به برخی مسئولان می‌دانستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید!

Retired User
27-01-2011, 17:51
چرا بیخودی بزرگش میکنین؟

darkdream2012
27-01-2011, 18:02
به جای اینکه هوای ورزشکارامونو داشته باشیم فقط دنباله یه موقعیتیم که خرابشون کنیم اه

Namdarian
27-01-2011, 18:14
با سلام . دروغ است . خودتان بخوانید تا بفهمید

aftab.ir
عضو پیشین تیم ملی جودو کشورمان که برای حضور در تیم ملی با مشکلاتی از سوی کادر فنی مواجه شده بود، پس از همراهی یک تیم باشگاهی آلمان، از این کشور تقاضای پناهندگی و تاکید کرد دیگر به ایران برنمی گردد و از این پس برای تیم ملی آلمان به میدان خواهد رفت.

وحید سرلک اسفندماه گذشته برای تمرین و حضور در تمرینات یک تیم آلمانی راهی این کشور شد و پس از گذشت سه ماه به تهران بازگشت و در تمرینات تیم ملی کشورمان شرکت کرد اما مجددا به آلمان بازگشت.

در حالی که مسئولان تیم ملی و فدراسیون جودو اصرار بر حضور سرلک در ایران و شرکت در رقابتهای انتخابی داشتند، وی از بازگشت به ایران خودداری و بارها اعلام کرد می تواند تیم را در مسابقات مختلف همراهی کند ولی به دلیل انجام امور اقامت نمی تواند به ایران بیاید.

این درخواست سرلک با مخالفت مسئولان فدراسیون مواجه شد و در نهایت هم سرلک که از زمان رقابتهای جهانی ۲۰۰۹ رتردام پیشنهاد حضور در تیم ملی آلمان را داشت، به این پیشنهاد ژرمن ها پاسخ مثبت داد و با ارائه درخواست پناهندگی به آلمان ها مقدمات حضور خود در تیم ملی این کشور را نیز فراهم آورد.

وحید سرلک در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: سالها برای رسیدن به تیم ملی زحمت کشیدم، درآمد دیگری جز ورزش و تیم ملی نداشتم و زمانی که به نفر اول وزن خود در تیم ملی تبدیل شدم خیلی راحت زحمات من نادیده گرفته شد.

وی افزود: شاید این داستان تکراری باشد که من سال ۲۰۰۵ با وعده مسئولان فدراسیون و شخص امینی و برای جلوگیری از محرومیت فدراسیون جودو مصلحتی به نماینده آذربایجان باختم تا دور بعد به نماینده اسرائیل برخورد نکنم چرا که اگر من با اسرائیلی بازی نمی کردم فدراسیون محروم می شد. در همان مسابقه می توانستم به مدال برنز برسم ولی با این تدبیر موفق به این کار نشدم و وقتی هم به ایران برگشتم همه قولهای خانه و ماشین فراموش شد.

سرلک در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: زمانی که تیم ملی جودو نتیجه می گرفت نمی دانم چه اتفاقی می افتاد که فقط وضع مالی رئیس فدراسیون و سرمربی تیم بهتر می شد! ما چند ماه به چند ماه حقوق نمی گرفتیم ولی سرمربی تیم ملی ماشین مدل بالا و جدید می خرید، اینکه کسی از ما به عنوان بازیکنان تیم ملی سئوال نمی کرد که دردتان چیست خود نیز بحث دیگری است.

این ملی پوش سابق جودو گفت: مشکلات جودو ایران یکی دو تا نیست. چرا کسی سئوال نمی کند که دلیل تغییرات مداوم ترکیب چیست؟ من می دانم؛ چون به چشم خود دیده ام که سرمربی تیم ملی برای دعوت بازیکنان و حمایت در تیم ملی از جودوکاران پول می گیرد. جودوکاران شهرستانی که نمی خواهم نام ببرم عسل و پول نقد به سرمربی تیم ملی می دهد تا بی دلیل و بدون هیچ پشتوانه فنی و حتی یک قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من را تحت فشار قراردادند که بیایم ایران و در رقابتهای انتخابی شرکت کنم. ولی یک جودوکار ناشناس را از ژاپن در مسابقات جهانی شرکت دادند؟ کسی از داخل فدراسیون بارها و بارها دردلهای مرا که حتی یکبار هم در خبرگزاری مهر منتشر شد گوش نکرد! وقتی دیدم فدراسیون به من نیازی ندارد تصمیم گرفتم آینده خود را درخارج از ایران دنبال کنم.

nar nia
30-01-2011, 23:08
به نظر ميرسد مسائل فرهنگي در فدراسيون جودو از اصول اوليه خويش مغفول مانده و هیچ نظارت و آموزشی برای جلوگیری از این گونه اقدامات ضد اخلاقی صورت نگرفته است.
طي ماههاي گذشته روند درگيري های فيزيكي در فدراسيون جودو بشدت افزايش يافته است.

به گزارش «فردا» در جدیدترین مورد درگيري روز پنجشنبه در جريان برگزاري ليگ باشگاههاي كشور در سالن افراسيابي پس از مسابقه ي ايرج اميرخاني و امير قاسمي نژاد كه هر دو از ملي پوشان سابق بودند، ايرج اميرخاني با درگيري جو سالن را متشنج نمود.

اميرخاني در حالي اقدام به درگيري نمود كه سال گذشته هم آغازگر درگيري در مسابقات كشوري شده و از سوی فدراسیون جودو عکس العملی صورت نگرفته بود.

وي كه خود از صغر سني هاي جودو و دارنده مدال نقره جوانان جهان ميباشد مدعي بود‍، امير قاسمي نژاد قبلا با نام برادر كوچكترش حميد قاسمي نزاد طی سالهاي متمادي در تيم هاي ملي جوانان حضور داشته و به استناد سخنان علمي، دبير فدراسيون جودو در يكي از خبرگزاريها، بدليل اين تقلب محروم بوده و نمي توانسته با نام اصلي خويش امير قاسمي نژاد در مسابقات شركت نمايد.

از سوی دیگر طي ماه گذشته در جريان برگزاري ليگ دسته اول باشگاههاي كشور در رشت مربي نظامي تيم گاز فجر به سمت داور مسابقه حمله برده و طرفداران گيلاني در پايان مسابقه به تلافي حمله وي او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در نمونه ای دیگر از این درگیری ها سال گذشته رييس سازمان ليگ در جريان برگزاري مسابقات جودوي كشوري در قزوين يكي از داوران تهراني را مورد ضرب و شتم قرار داد كه منجر به بيهوش شدن داور تهراني و انتقال به بيمارستان و حضور پليس و هدايت رييس سازمان ليگ فدراسيون جودو به كلانتري گرديد.

در سالهاي گذشته نيز درگيري ملي پوشان با مربيان حواشي بسياري براي جودو ايجاد كرده بود.

در يك مورد ديگر يكي از ملي پوشان خوزستاني تيم ملي جوانان با سماور به سمت مربيان تيم ملي حمله ور شده بود كه توسط مربي و سرمربي تيم ملي جوانان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

در این بین به نظر ميرسد مسائل فرهنگي در فدراسيون جودو از اصول اوليه خويش مغفول مانده و هیچ نظارت و آموزشی برای جلوگیری از این گونه اقدامات ضد اخلاقی صورت نگرفته است.

منبع:

nar nia
03-03-2011, 16:43
یک ورزشکار ایرانی دیگر به دلیل عدم توجه مسئولان به خواسته های وی پناهنده شد.

به گزارش فردا ایرج امیرخانی، جودوکار تهرانی وزن 81 کیلو گرم تیم ملی که مدال طلای جوانان آسیا و نقره جوانان جهان را در کارنامه خود دارد پس از محروم شدن توسط کمیته انظباطی فدراسیون جودو از طریق یکی از کشورهای اروپایی قصد مهاجرت به امریکا را دارد.

وی که در یکی از مسابقات هفته های اخیر لیگ جودو کشور در برابر امیر قاسمی نژاد بازنده اعلام شد، در حالی نسبت به عدم برخورد با این حریف خود اعتراض نمود که سال های قبل با نام حمید قاسمی نژاد و صغر سن در تیم ملی جودو جوانان حضور داشته و هیچ برخوردی از سوی فدراسیون جودو با وی انجام نشده و پس از سال ها با نام اصلی خود امیر قاسمی نژاد در رقابتهای لیگ و تیم ملی بزرگسالان شرکت نموده است.

اعتراض امیرخانی در حالی بود که این ورزشکار توسط کمیته انضباطی فعال فدراسیون جودو یکسال به محرومیت از جودو محکوم گردید و در پی آن بلافاصله به خارج از کشور عزیمت نمود.

امیر قاسمی نژاد در رقابتهای آسیایی ماه آینده در امارات به عضویت تیم ملی بزرگسالان انتخاب شده است .

پیش از این نیز وحید سرلک دارنده مقام پنجم جهانی هلند و احسان رجبی تنها مدال آور تیم ملی ایران در دو دوره قبل مسابقات اسیایی به ترتیب به آلمان و امریکا و برادران شیخ حسنی، مدال آوران جوانان آسیا به کشورهای اروپایی مهاجرت نموده اند.

کمیته انظباطی جودو که یکی از فعال ترین کمیته های انظباطی فدراسیونهای رزمی محسوب می شود در برابر اکثر انتقادات و اعتراضات بلافاصله وارد عمل شده و اقدام به محرومیت می نماید.

منبع:

بردیا
03-03-2011, 16:45
کلا یکی از بی لیاقت ترین و بدترین فدراسیونای ما جودو هستش که اینو میشه از نتایج چندسال گذشته این رشته فهمید

masoudtr
04-03-2011, 01:08
کلا یکی از بی لیاقت ترین و بدترین فدراسیونای ما جودو هستش که اینو میشه از نتایج چندسال گذشته این رشته فهمید
تایید........................................

mmiladd
04-03-2011, 01:32
مي گن حسين رضازاده هم شده مرد اول وزنه برداري كشور !!

راسه..؟

A.N.A.P
04-03-2011, 12:40
به نظرت فقط جودو این وضعیتو داره ؟ تمام فدراسیون های ها دارای سیاست مزخرفی هستن !:2:

befermatooo
05-03-2011, 12:33
در برابر اکثر انتقادات و اعتراضات بلافاصله وارد عمل شده و اقدام به محرومیت می نماید.

کسی نیست پیگیری کنه ؟ کلاً نظارتی روشون وجود نداره ؟

shahin666
05-03-2011, 12:43
مي گن حسين رضازاده هم شده مرد اول وزنه برداري كشور !!

راسه..؟

چرا راس نباشه دوست عزیز 1% توش شک نکن
پس فکردید کی باید باشه بلاخره اون همه کار انجام شده تا به اینجا برسن دیگه
وگرنه اینم باید اسمش میرفت تو لیست پناهنده ها!!!

'POP'
05-03-2011, 13:01
خبرگزاری‌ها گاهی "عناوینی خاص" برای جلب مخاطب روی بعضی خبرها میذارند که شایسته نیست
از جمله استفاده از واژه‌ی "پناهنده شدن" (که بار معنایی و مصادیق خاص خودش رو داره)
در همه جای دنیا و در تمام ورزش‌ها مرسوم هست که ورزشکاران حرفه‌ای برای پیشرفت بیشتر [از هر لحاظ] ، بطور موقت یا گاهی دائم به تیم‌های کشورهای خارجی می‌پیوندند