PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیتا بیس کار ها بیان جلو سوال : تغيير مسير پيش فرض Bde

hp1361
25-05-2006, 19:49
با سلام
من یه برنامه نوشتم که از دیتا بیس پارادکس استفاده میکنه در سیستم من مسیر پیش فرضی برای دیتا بیس ها تعریف شده که من با مراجعه به برنامه Bde Administrator مسیر رو به صورت دستی تغییر میدم .

حالا می خواستم بدونم برای دیگر سیستم ها که می خواهن از برنامه من استفاده کنن و مسیر پیش فرض چیز دیگس چیکار کنم /

ممنون منتظرم

MAR_Programmer
27-05-2006, 09:35
سلام من منظورت رو نفهمیدم
ولی من برای اتصال به فایل دوتا خاصیت عنصر
Table
به نام های
DataBaseName
TableName
رو موقع اجرای برنامه عوض می کنیم اینطوری بانک اطلاعاتی من به فایل بانک اطلاعاتی متصل می شه هر دو خاصیت هم از نوع رشته ای هستند اولی برای مسیر فایل و دومی برای نام فایل استفاده می شه
امید وارم چیزایی که گفتم به دردت بخوره

hp1361
27-05-2006, 16:07
با سلام
با يه مثال منظورمو توضيح ميدم
من در برنامه اي كه نوشتم از table استفاده میکنم . حالا اگه خاصیت نوع جدولم رو به BDDEMOES یا (ِDBDEMOES ) تغییر بدم در برنامه ام تنها جداولی رو می تونم انتخاب کنم که در مسیر پیش فرض DBDEMOES قرار داره (BDE ADMINISTRATOR )
حالا فرضا من جداولم رو به اون مسیری که ÷یش فرضه انتقال دادم( c:\programfiles\commenfiles\shered\data ) یه همچین مسیری اگه اشتباه نکنم به صورت پیش فرض داره که از طریق برنامه BDEAdministrator میشه تغییرش داد

حالا مشکل در اینجاست که اگه برنامه ام بخواد یه جا دیگه استفاده بشه و اون هم دلفی رو نصب کرده باشه و احیانا مسیر پیش فرض با هم فرق کنه (مثلا اون ویندوزش رو درایو دیگری باشه ) چیکار کنیم . برنامه ارور میده که در مسیر پیش فرض من فایل یا جدول شما رو پیدا نکردم

MAR_Programmer
05-06-2006, 08:38
سلام
درست منظورت رو نفهمیدم اما اگر اون شخص از دلفی استفاده می کنه نام مجازی اون بانک رو قرار بده مثلا
DBDemo
بعد داخل قسمت نام تیبل هم اسم فایل رو (وقتی دلفی نصب باشه خودش مسیر های
alines
رو داخل رجیستر ثبت می کند حالا یه جور دیگه هم به تو توضیح میدم
فرض کنیم که ما برنامه رو روی یه سیستم که دلفی نداره بخوایم نصب کنیم و باز هم فرض کنیم که مسیر فایل بانک اطلاعاتی داخل شاخه ای است که فایل اجرایی برنامه قرار داره در این صورت این جوری می تونیم مسیر فایل رو بدست بیاریم و باز هم فرض
کنیم که نام فایل ثابت است در این صورت می شه نوشت
Table1.DataBaseName:=ExtractFilePath(Application.E xeName);
Table1.TableName:='Animation.DB';
تازه اگر فایل داخل یک شاخه در مسیر فایل اجرایی برنامه باشه می شه نوشت
Table1.DataBaseName:=ExtractFilePath(Application.E xeName)+'Data Base';
امیدوارم به دردت بخوره

mohsenpj
05-07-2006, 23:37
خيلي عالي بود مرسي

مرد مباح
06-07-2006, 15:34
دوست عزيز.
تو همون بخشي كه DBDemos يا هر چيز ديگرو انتخاب ميكني ميتوني آدرس محل ديتابيست رو بزاري.
اينجوري موقع نصب ديتابيس رو دقيقا بايد همون جا قرار بدي.

راه بهتر ديگهاي هم وجدو داره كه در داخل اون بخش بزني " . ". اينكه نتقطه بزني يعني از همون جايي كه فايل Exe هست لود كن.
اينجوري موقع اينستال هم كارت راحتتره.

امتحان كن و جوابشو بده.

FGIT
20-07-2006, 19:00
دوست عزيز چند تا راه داري
1 با استفاده از InstallShield از برنامه ات نسخه قابل نصب بسازی و Alias ها رو موقع نصب ایجاد کنی
2 خاصیت DataBaseName از هر یک از کامپوننتهای BDE رو برابر با مسیر فایل جدول بذاری
3 با استفاده از کامپوننت Session خودت Alias با مسیر دلخاه بسازی یا مسیر یک Alias رو عوض کنی

hamidehsadat
21-10-2008, 20:38
[quote=MAR_Programmer;384092]سلام
درست منظورت رو نفهمیدم اما اگر اون شخص از دلفی استفاده می کنه نام مجازی اون بانک رو قرار بده مثلا
DBDemo
بعد داخل قسمت نام تیبل هم اسم فایل رو (وقتی دلفی نصب باشه خودش مسیر های
alines
رو داخل رجیستر ثبت می کند حالا یه جور دیگه هم به تو توضیح میدم
فرض کنیم که ما برنامه رو روی یه سیستم که دلفی نداره بخوایم نصب کنیم و باز هم فرض کنیم که مسیر فایل بانک اطلاعاتی داخل شاخه ای است که فایل اجرایی برنامه قرار داره در این صورت این جوری می تونیم مسیر فایل رو بدست بیاریم و باز هم فرض
کنیم که نام فایل ثابت است در این صورت می شه نوشت
Table1.DataBaseName:=ExtractFilePath(Application.E xeName);
Table1.TableName:='Animation.DB';
سلام
من این دستور را در form creat برنامه ام نوشتم بعدش که table1.open می نویسم ارور invalid directory می دهد به نظر شما چکار کنم؟