PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم جاگیری مناسب صفحه

linuxboy
02-03-2011, 18:05
سلام
بچه ها من با دریم ویور یک سایت طراحی کردم بعد قسمت هایی که ساختم مثلا یک کادر با تگ div من که سمت راست هست وقتی صفحه را کوچک می کنم آنها میاد پایین یعنی فرض کنید
# # #
این # مثلا 3 تا کادر باشند با تگ div با اندازه های مختلف هستند
بعد من صفحه را از حالت maximize که خارج می کنم این شکلی میشه
##
#
بعد صفحه ای که ساختم بی قواره در امده یعنی اکثر قسمت های سایت سمت جپ هستند و سمت راست سایت خالی هست ولی تو دریم ویور خوش قیافه در آمده
فکر کنم بخاطر float ها یا margin هایی که دادم باشه
حالا بهم بگید چی کار کنم یکی بخاطر همین که وقتی صفحه کوچک میشه یک کادر میاد پایین
بعد برای اینکه کل سایت جمع نشه سمت چپ ،و راست خالی بمونه.یعنی یک سایتی می خواهم که با هر رزولوشنی به خوبی دیده بشه
راستی چطور این قسمت بالایی سایت همون جایی که خوش آمد گویی کرده و آدرس ساب فروم را داده زیر هدر سایت با maximize کردن و minimize کردن به صورت خود کار به مراتب کوچک و بزرگ میشه

masooodj67
04-03-2011, 15:39
با سلام در مورد سوال دوم چیزی نمیدونم
اما سوال اول جوابو بهت نمیدم چون خودت باید تمرین کنی اما سرنخ:بگرد در اندازه صفحه اصلی و نوع قرار گیری آن یعنی position دوم اگر صفحت فارسی هست در شروع در کنار تگ html تایپ کن dir="rtl" این باعث میشه تمام تگها از راست به چپ بشن در ضمن خاصیت float با همون نوع قرار گیری(پوزیشن) تغییر میکنه و تغییر اون به خیلی عوامل بستگی داره از جمله اندازه مثلا همون div . در آخر هم به کادر نهایی خودت که تمامی المانها در اون قرار میگیرن در حالت (پوزیشن) اونها دقت کن حتما کارت درست در میاد.

hsajj
30-03-2011, 20:14
شما اگه قالب کلی سایت رو با table کار کنی و اندازه اونها رو بصورت درصدی قرار بدی فکر کنم راحت تر باشه

MicrosoftH
17-05-2011, 10:41
والا من که اصلا نمیخوام با Table طراحی کنم پیشنهاد بنده اینه که با CSS ظاهر فرم رو طراحی کنید که خیلی قویتره و بهتره

Web Design
17-05-2011, 11:16
دوست من css جز جایگیری مناسب تر (در جایگاه های خاص) و سرعت بالا چیز اضافی نداره.
من خودم جاهایی که لازم نیست از DIV استفاده نمیکنم .
شما با position میتونی تنظیم کنی که در صفحه جا به جا نشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

negineamiran
17-05-2011, 14:00
چاره شما همون position هست