PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پراید 132 بهتره یا 111 ؟؟؟؟

john nash
01-03-2011, 18:19
سلام دوستان
من میخوام یه ماشین بخرم به زودی
یا 132 یا 111
وقتی پست های بقیه رو تو این سایت خوندم به جای نتیجه گیری واقعا گیج شدم :41:
یکی میاد تعریف میکنه ، اون یکی میاد بد میگه

خوب من میدونم که پراید ماشین خوبی نیست ولی در حال حاضر به همین مقدار پول دارم
خلاصه خواهش میکنم از میون این 2 تا بگین که کدوم بهتره با توجه به این که من این ماشینو واسه تو شهر میخوام نه خوانواده و یه ماشین دیگه داریم ولی خوب اون دست من نیست ! برا همین برام مهمه وگرنه پراید پرایده چه 111 چه 132
من خودم بیشتر 111 دوست دارم اما خوب شما بگین کدوم بهتره ، اگه 132 ، خوب با دلیل منطقی 132 میگیرم
در مورد امنیت 111 که چون هاچ بکه میگن کسی اگه از پشت بزنه بهش خطرناکتره نسبت به 132 ؟
بعضی ها اینجا میگن abs پراید الکیه ، خوب اگه واقعا الکیه بگین ما پول الکی ندیم همون معمولیشو بگیریم؟؟؟؟!!!!
تو تاپیک 111 بعضی هامیگن بخاریش و کولرش بدرد نمیخوره ، یعنی چی ؟ یعنی در حد همون پرایدم نیست؟
میگن 111 جاش کمه و توش باید چمباتمه بزنی و .....
مگه پرایدا هاچ بکش و غیره هاچ بکش فرق میکنه از نظر جا؟ اخه پراید معمولی بد نیست جاش
درباره فرمانش که میگن هیدرولیکش خیلی بیش از حد نرمه و تو سرعتهای بالا ممکنه چپ کنه!!
بالاخره خواهشا راهنمایی کنید که کدوم بهتره معمولی یا با abs و هیدرولیک؟؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

آرشین
01-03-2011, 18:45
اول از همه بازم میگم پراید نگیر
ولی اگه سرعت بالاتر از 50 نمیری و فقط داخل شهری پراید گزینه خوبیه
اگر هم پراید گرفتی به هیچ عنوان جاده نرو
از نظر امنیت به گفته خود شرکت 111 از همه نظر تقویت شده
111 بهتر پارک میشه
کولر و بخاری رو کسانی که داشتن گفتن خوب نیست پس حتما یه چیزی دیدن که اینو میگن
چون از سرعت 50 تا بیشتر داخل شهر نمیری پس هیدرولیک هم بدرد میخوره
این که abs پراید الکیه باید تست بشه
در ترمز شدید معلوم میشه و یه ادم عادی هم میتونه تست کنه

john nash
01-03-2011, 20:50
اول از همه بازم میگم پراید نگیر
ولی اگه سرعت بالاتر از 50 نمیری و فقط داخل شهری پراید گزینه خوبیه
اگر هم پراید گرفتی به هیچ عنوان جاده نرو
از نظر امنیت به گفته خود شرکت 111 از همه نظر تقویت شده
111 بهتر پارک میشه
کولر و بخاری رو کسانی که داشتن گفتن خوب نیست پس حتما یه چیزی دیدن که اینو میگن
چون از سرعت 50 تا بیشتر داخل شهر نمیری پس هیدرولیک هم بدرد میخوره
این که abs پراید الکیه باید تست بشه
در ترمز شدید معلوم میشه و یه ادم عادی هم میتونه تست کنه

شما خودتون پراید نداشتین که abs و هیدرولیکشو چک کرده باشین؟

آرشین
01-03-2011, 21:00
شما خودتون پراید نداشتین که abs و هیدرولیکشو چک کرده باشین؟
مگه از جونم سیر شدم پراید بخرم :10:

mohamad skystar
01-03-2011, 22:32
دوستان به جا بحث راهنمایی کنید.ممنون.
به نظر من 111 SX جوون پسندتره وا واسه مجردها خوبه.
132 خانوادگی و چون صندوقدار هست به مراتب واسه سفر جادارتره.
از نظر مصرف سوخت 111 یه کمی کمتر میسوزونه.
موتور هردو هم که مثل همه.
فقط SX بگیر که هم هیدرولیک باشه هم ABS داشته باشه.
موفق باشی.

آرشین
01-03-2011, 23:16
دوست عزیز قصد بحث ندارم ولی با پول 111 میتونی یک کارکرده تمیز بگیری
9 تومن بودجه خیلی خوبیه برای ماشین خریدن ولی حیف نیست بدی پراید بخری
چه جوانهایی در این ممکلت سر پراید نا کام شدند
چه خانواده هایی داغدار شدند

Ship Storm
02-03-2011, 07:19

کارکرده چی؟
نوع اتومبیل رو ذکر نکردید ,

منظورتون 206 بود؟

john nash
02-03-2011, 08:51

با 9 تومن چی میشه خرید ؟ که تمیز هم باشه
به نظرتون ماشین نو بهتر از دست دوم نیست؟
که 18 ماه هم گارانتی داره

---------- Post added at 08:51 AM ---------- Previous post was at 08:48 AM ----------

دوستان به جا بحث راهنمایی کنید.ممنون.
به نظر من 111 SX جوون پسندتره وا واسه مجردها خوبه.
132 خانوادگی و چون صندوقدار هست به مراتب واسه سفر جادارتره.
از نظر مصرف سوخت 111 یه کمی کمتر میسوزونه.
موتور هردو هم که مثل همه.
فقط SX بگیر که هم هیدرولیک باشه هم ABS داشته باشه.
موفق باشی.

درباره کولر و بخاریش اطلاعی دارید؟
حالا کولر هیچی یه بخاری معمولی داشته باشه

Ship Storm
02-03-2011, 09:22
درباره کولر و بخاریش اطلاعی دارید؟
حالا کولر هیچی یه بخاری معمولی داشته باشه

بخاری و کولر که همه خودروهای امروزی دیگه ازش بهره میگیرند و مشکلی از این بابت هم تو این خودرو نیست

آرشین
02-03-2011, 09:35
با 9 تومن میتونی 405 . سمند ال ایکس . ریو تمیزی پیدا کنی
درسته ماشین های خوبی نیستند ولی حداقل از پراید ایمنی ترند

actros 1843
03-03-2011, 16:02
با 9 تومن میتونی 405 . سمند ال ایکس . ریو تمیزی پیدا کنی
درسته ماشین های خوبی نیستند ولی حداقل از پراید ایمنی ترند

چرا ماشین های خوبی نیستن ریو که خیلی خوبه مصرف اش هم خوبه ایمنی هم خوبه.:13:[COLOR="Silver"]

john nash
04-03-2011, 18:21
چرا ماشین های خوبی نیستن ریو که خیلی خوبه مصرف اش هم خوبه ایمنی هم خوبه.:13:[COLOR="Silver"]

یعنی واقعا ماشین دست دوم از ماشین نو بهتره؟!!

Namdarian
04-03-2011, 20:24
[/SIZE]بعضی ها اینجا میگن abs پراید الکیه ، خوب اگه واقعا الکیه بگین ما پول الکی ندیم همون معمولیشو بگیریم؟؟؟؟[SIZE=2]!!!!]
با سلام . ABS که الکی نمیشود دوست عزیزجان . سیستم Mando ساخت کره است و مستقیم وارد میشود و برای خودش کلی پیچیدگی الکترونیکی و هیدرولیکی دارد . ماشین اینجانب اگر ABS نداشت تا بحال چند بار تصادف یا چپ کرده بودم .
فرمان هیدرولیک چیز حیاتی و ضروری نیست ولی ABS کاملاً ضروری و حیاتی است .

Namdarian
04-03-2011, 20:33
بعنوان کسی که شخصاً تجربه ی 4 ماشین مختلف دو تا صفر و دو تا کارکرده را دارم باید بشما بگویم متأسفانه این حرفها کاملاً اشتباه و الکی است . هر ماشینی چه بنز 250 میلیونی چه ژیان 250 هزار تومانی نو ان بهتر از کارکرده است . چون کارکرده اش به خرج افتاده و طرف تا دیده به خرج افتاده زود رد کرده و فروخته بعد خرجش میافتد رو دست مالک دوم بدبخت ! ولی صفر ان مشکلی داشته باشد میبری گارانتی و تا یکسال خیالت راحت است . البته بندرت هم ممکنست مشکل حاد باشد و بیشتر اذیت کند ولی بندرت است و نباید سراغ دست 2 بروی .

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

پراید 132 بهتره یا 111 ؟؟؟؟
132 یک کم امن تر از 111 است . طراحی عقب 111 هم دردسر بزرگی است !

actros 1843
04-03-2011, 23:23

بستگی داره از کی بخرین باید یکی که کار بلد سوار ماشین بشه ببینه وضع ماشین چطور اگه سر پا باشه و طرف باهاش درست کار کرده باشه 100% از یه ماشن نو بهتره.

Namdarian
05-03-2011, 14:30
[/COLOR]
نوشته شده توسط SAM_FISHER_HQ
پراید هم شد ماشین؟!
با سلام . پراید اصلش فورد امریکایی است که امتیاز ان بعدً به کیای کره فروخته شد . حتی مدل صندوق دار ان موسوم به صبا با امکاناتی کمتر از پراید ایرانی در بعضی کشورها از جمله در ژاپن هم مونتاژ میشد . وقتی پیکان مربوط به سالهای پایانی جنگ جهانی دوم در ایران ماشین است ! pride به معنی غرور که دیگر سوپر ماشین باید باشد !
پراید دارها از تشکر فراموش نفرمایند ! :31:

farshad bugatti
05-03-2011, 22:06

از قدیم نشنیدی میگن همه چی نوش خوبه به جز دوست؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ماشین کارکرده رو خیلی ها به خاطر افت قیمتش ترجیح میدن به صفر!!
هیچ دلیلی نداره که ماشین دست دوم از صفر بهتر باشه!!
در ضمن ادرس تاپیک مشابه رو میدم تا دوستان بتونن از مطالب اون تاپیک هم استفاده بکنن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

john nash
06-03-2011, 19:13
با سلام . ABS که الکی نمیشود دوست عزیزجان . سیستم Mando ساخت کره است و مستقیم وارد میشود و برای خودش کلی پیچیدگی الکترونیکی و هیدرولیکی دارد . ماشین اینجانب اگر ABS نداشت تا بحال چند بار تصادف یا چپ کرده بودم .
فرمان هیدرولیک چیز حیاتی و ضروری نیست ولی ABS کاملاً ضروری و حیاتی است .

چشم
حتما abs میگیرم

john nash
06-03-2011, 19:19
بعنوان کسی که شخصاً تجربه ی 4 ماشین مختلف دو تا صفر و دو تا کارکرده را دارم باید بشما بگویم متأسفانه این حرفها کاملاً اشتباه و الکی است . هر ماشینی چه بنز 250 میلیونی چه ژیان 250 هزار تومانی نو ان بهتر از کارکرده است . چون کارکرده اش به خرج افتاده و طرف تا دیده به خرج افتاده زود رد کرده و فروخته بعد خرجش میافتد رو دست مالک دوم بدبخت ! ولی صفر ان مشکلی داشته باشد میبری گارانتی و تا یکسال خیالت راحت است . البته بندرت هم ممکنست مشکل حاد باشد و بیشتر اذیت کند ولی بندرت است و نباید سراغ دست 2 بروی .

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

132 یک کم امن تر از 111 است . طراحی عقب 111 هم دردسر بزرگی است !

چرا دردسر بزرگیه؟

Namdarian
06-03-2011, 19:24
چرا دردسر بزرگیه؟
طراحی عقب و چراغهای عقب ان خیلی حالت لوچی و ناخوشایندی دارد . هروقت طراحی عقبش را میبینم بدجور حالم بد میشود . شما را نمیدانم .

farshad bugatti
08-03-2011, 17:46
همین طور که دوستان گفتن سعی کن با ترمز ABS بگیری!
هیدرولیک هم که باشه چه بهتر!
خب طراحی 111 که دوستمون گفتن دردسر بزرگیه من فکر کردم میخواد از جاش کنده بشه!:31:
خب من در مورد قیافه نظر نمیدم چون یه چیز سلیقه ای هست!
هر دوتاش هم میشه گفت یکی هست فقط تفائتش به صندوق عقبش هست! اینم بستگی به انتخاب خودت داره!

dvdghe
04-08-2012, 07:55
من با 111 sx رانندگی کردم . مسافرت هم رفتم . اگر باهاش ویراژ نری و احساس نکنی پشت پورشه نشستی و همه رو باید جا بزاری ماشین خوبیه.
کولر خیلی خوبی هم داره.
همین دیروز تو جاده روشنش کرده بودم باهاش 110 میرفتم. مشکلی نداشت.
اتاق مثل یخچال شده بود بچه ها سردشون شد مجبور شدم کمش کنم.
بخاریش رو تست نکردم اما فکر نکنم خیلی بد باشه.
بنظرم اشکالاش ایناست:
1- فقط خیلی پایینه ! دو نفر که عقب بشینن تو جاده بعضی جاها که بالا پایین میشی 1 کوچولو کفش میگیره زمین.
2- کمک هاش هم صدا میده.
3- لنتش رو هم اگر کره ای اصل بندازی از صدای جیغش راحت میشی (صدای خیلی ضعیفیه)

ترمزش هم خوب جواب میده البته من با سرعت 70 تا بود فکر کنم مجبور شدم ترمز بگیرم خوب عمل کرد.
هیدرولیک هم بسیار بدرد میخوره مخصوصا واسه خانوما تو پارک کردن کمک بزرگیه.

چه میشه کرد تا زمانی که بودجه کامل نشده مجبوریم این ماشین ها رو سوار بشیم. صفرش اگه خوب باهاش رفتار بشه 3 تا 5 سال رو راحت و بدون درد سر جواب میده.
اما به محض اینکه بودجه تون کامل تر شد حتما یه ماشین خوب مثل ال 90 بخرید.

البته من همین الان اگه 14و 15 تا داشتم حتما ال 90 کارکرده میخریدم . اما میگم که بودجه نمیرسه فعلا.

اگر کسی با 132 sx رانندگی کرده لطفا تجربیاتش رو در اختیار بچه های فروم بزاره ممنون.

shadows_funeral
02-10-2012, 22:09
من با 111 sx رانندگی کردم . مسافرت هم رفتم . اگر باهاش ویراژ نری و احساس نکنی پشت پورشه نشستی و همه رو باید جا بزاری ماشین خوبیه.
کولر خیلی خوبی هم داره.
همین دیروز تو جاده روشنش کرده بودم باهاش 110 میرفتم. مشکلی نداشت.
اتاق مثل یخچال شده بود بچه ها سردشون شد مجبور شدم کمش کنم.
بخاریش رو تست نکردم اما فکر نکنم خیلی بد باشه.
بنظرم اشکالاش ایناست:
1- فقط خیلی پایینه ! دو نفر که عقب بشینن تو جاده بعضی جاها که بالا پایین میشی 1 کوچولو کفش میگیره زمین.
2- کمک هاش هم صدا میده.
3- لنتش رو هم اگر کره ای اصل بندازی از صدای جیغش راحت میشی (صدای خیلی ضعیفیه)

ترمزش هم خوب جواب میده البته من با سرعت 70 تا بود فکر کنم مجبور شدم ترمز بگیرم خوب عمل کرد.
هیدرولیک هم بسیار بدرد میخوره مخصوصا واسه خانوما تو پارک کردن کمک بزرگیه.

چه میشه کرد تا زمانی که بودجه کامل نشده مجبوریم این ماشین ها رو سوار بشیم. صفرش اگه خوب باهاش رفتار بشه 3 تا 5 سال رو راحت و بدون درد سر جواب میده.
اما به محض اینکه بودجه تون کامل تر شد حتما یه ماشین خوب مثل ال 90 بخرید.

البته من همین الان اگه 14و 15 تا داشتم حتما ال 90 کارکرده میخریدم . اما میگم که بودجه نمیرسه فعلا.

اگر کسی با 132 sx رانندگی کرده لطفا تجربیاتش رو در اختیار بچه های فروم بزاره ممنون.

ترو خدا با پراید تو جاده نرید. اگه میرید هم اگه جون خودتون و سرنشینهای ماشینتون براتون مهمه سرعتتون زیر 100 باشه. من خیلی تو جاده مسافرت می کنم. صحنه هایی که از تصادفات پراید تو جاده دیدم اونقدر وحشتناکه که نگو. تصادفایی دیدم که ادما تو ماشین گوشت چرخکرده شدن. تورو خدا اگه ماشینتون پرایده خیلی احتیاط کنید...

Pourya-pc
02-10-2012, 22:54
ترو خدا با پراید تو جاده نرید. اگه میرید هم اگه جون خودتون و سرنشینهای ماشینتون براتون مهمه سرعتتون زیر 100 باشه. من خیلی تو جاده مسافرت می کنم. صحنه هایی که از تصادفات پراید تو جاده دیدم اونقدر وحشتناکه که نگو. تصادفایی دیدم که ادما تو ماشین گوشت چرخکرده شدن. تورو خدا اگه ماشینتون پرایده خیلی احتیاط کنید...

به نظرم در ایران نوع خودرو زیاد مهم نیست ، تصادفاتی که رخ میدهد اینقدر فجیه هست که قابل توصیف نیست ، یک هفته پیش خودروی آزرا سفید از روی پل غیر هم سطح با سرعت 180 کیلومتر چپ شده و با سقف از روی پل بر روی اتوبان افتاد ، متاسفانه 3 سرنشین خودرو در دم جان باختند و بالا تنه ی آنها به کل متلاشی و سرشان بر روی جسد نبود ، خودروی دیگر BMW 530 بوده که با سرعت 150 کیلومتر به زیر تریلی رفته و 5 سرنشین آن کشته شدن . نوع تصادف و رانندگی بسیار مهم تر از خودرو هست . در کل پراید از 100 امتیاز ایمنی 15 امتیاز به خودش اختصاص داده پس باید خیلی مراقب باشید که تصادف نکنید ، اگر هم تصادف کردید نحوه آن بسیار مهم است .
من با 131 اس ایکس 185 کیلومتر سرعت رفتم ( یکبار برای تست در جاده مخصوص ) اما پیشنهاد میکنم بالای 110 کیلومتر این خودرو را نرانید چون بسیار ناپایدار هست و هندلینگ خیلی خیلی پایینی دارد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در نهایت سعی میکنم پست جامعی در مورد رانندگی با پراید ارائه بدهم .
موفق باشید .