PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل - وسواس هست این ؟

omid45
01-03-2011, 15:25
سلام
من دیروز با یکی از دوستام داشتیم شوخی میکردیم ( کشتی میگرفتیم )
زانو اون خورد تو گوشه زانو من فکر کنم اون لحظه یک لحظه یکم گرفتگی عادی داشت برای ضربه ای که خورده بود در حد 30 ثانیه حدودا
ولی بعدش دیگه هیچ دردی نداشت
حقیقتش اینه که من یکم حساسم و اتفاقی که میوفته زیاد بهش فکر میکنم که انقدر بزرگ میشه تو ذهنم که اذیتم میکنه
یک نوع وسواس فکر باید باشه
الان فکر مینم یکم پام کج رو به یک طرف مایل شده ( کج )

با یک دوست دیگه ای که مشورت کردم بهم خندید و گفت من تا حالا 100 با اینجوری شده بهش فکر نکن

ایا این همون مشکل وسواس فکر هست ؟ یا زانو مشکل پیدا کرده ؟
دوباره هم حتی کوچک ترین دردی هم الان ندارم کبودی و ... هم اصلا نداره
از نظر ظاهرش هم مشکلی نداره ظاهرا

کمک کنید

پسر 16 - 17 ساله

siamakdadashi
01-03-2011, 19:57
سلام.بله دوست عزیز یه نوع وسواس فکری هست.درمانشم خواستی میگم بهت.

omid45
01-03-2011, 20:04
سلام اقای داداشی
ممنون که جواب دادید
یعنی از نظر جسمی مشکلی به وجود نیومده برای زانو و این افکارمه که باعث میشه فکر کنم که حتما چیزی باید بشه و شاید شده باشه؟
میشه در مورد درمانش توضیح بدید

Pessimist
01-03-2011, 20:11
فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید با توجه به اینکه میگید هیچ دردی احساس نمیکنم.
اگه اتفاقی افتاده بود صد در صد یه مقدار درد احساس میکردی.

aref16
01-03-2011, 20:50
بالام جان بهتره بهش فک نکنی و گرنه اینجوری که نمی تونی به فعالیت روزمره خودت برسی:11:

siamakdadashi
01-03-2011, 20:55
دوستان در روانشناسی نصیحت نمیکنند و نمیگن اینکارو نکن.قابل توجه دوستان دکتر.آقای duncan ایشون نمیگن که درد دارم میگن وسواس پیدا کردم.

x935
01-03-2011, 21:12
سلام.بله دوست عزیز یه نوع وسواس فکری هست.درمانشم خواستی میگم بهت.

ميشه به منم بگين منم دقيقا همينجوري هستم

Sayam
01-03-2011, 22:16
سلام علیکم.

حقیقتش اینه که من یکم حساسم و اتفاقی که میوفته زیاد بهش فکر میکنم که انقدر بزرگ میشه تو ذهنم که اذیتم میکنه
این یعنی تلقین منفی. مثالی میزنم... شرایطی رو در نظر بگیرید که شما رفتین آزمایش دادین و مشخص شده که شما مبتلا به سرطان هستید ولی این آزمایش شما با شخص دیگری عوض شده و کاملا اشتباه است یعنی شما سرطان ندارید اما چون مدام فکر میکنید سرطان دارید مطمئن باشید با این که ندارید اما به زودی می میرید... از اون طرف شخصی که آزمایشش با شما عوض شده با این که سرطان داره اما چون نمیدونه، فکرش راحته، غصه نمیخوره و.... نمیمیره.

یک نوع وسواس فکر باید باشه
نه...من قبلا شنیده بودم وسواس فکری یعنی این که ما به طور مکرر در مورد مسایلی که فکر کردن به اونا باعث از هم گسستگی روانی ما میشه با خودمون کلنجار بریم؛ آخرش هم به هیچ نتیجه ای نرسیم اما همینطور ادامه بدیم.

الان فکر مینم یکم پام کج رو به یک طرف مایل شده ( کج )
:18:

با یک دوست دیگه ای که مشورت کردم بهم خندید
کاملا به دوستتون حق میدم... خودم هم وقتی میخوندم خندم گرفت... البته اینجور خنده ها از روی شادی نیست؛ دلایل دیگه ای داره مثل: تعجب، تاسف، احساس سادگی شخص گوینده و...

دوباره هم حتی کوچک ترین دردی هم الان ندارم کبودی و ... هم اصلا نداره
خدا رو شکر....
=====================
دنیا رو اینقدر سخت نگیرید، منظورم اینه که اینقدر جون عزیز نباشید. همه ی ما آخرش می میریم، بیشتر به معنویات فکر کنید.
به قول دکتر انوشه:
سر و دست و تن پا را به خاک گور میریزند

x935
01-03-2011, 22:22
خدا رو شکر....
=====================
دنیا رو اینقدر سخت نگیرید، منظورم اینه که اینقدر جون عزیز نباشید. همه ی ما آخرش می میریم، بیشتر به معنویات فکر کنید.
به قول دکتر انوشه:
سر و دست و تن پا را به خاک گور میریزند

اين حرفتون خيلي جالب و درست بود آدم اگه ايمانش قوي باشه از هيچي نميترسه

omid45
01-03-2011, 22:54
یعنی روان من مشکل داره نه پای من ؟
به غیر از موارد جسمی من تو بقیه موارد هم یک سری افکار اذیتم میکنه ! یعنی از یک چیز خیلی کوچیک و ساده کوهی عظیم مسازم البته بعد 2 - 3 روز درست میشه حالم .

siamakdadashi
02-03-2011, 08:32
بله دوست عزیز.یه نوع مشکل روانیه که به سادگی و بدون دارو حل میشه.