PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از کلسیم، زینک و امگا 3 به عنوان مکمل غذایی

Lord-Babak
01-03-2011, 10:21
سلام دوستان

چند وقت پیش یه پیام بازرگانی راجبه قرص های افزایش قد ........ دیدم
دو تن از اقوام تهیه کردن و حدودا 4-5 سانت افزایش قد داشتن در حالی که سنشون بالای 20 بوده
مشاورا میگفتن که تا قبل از سن 20 سالگی تا 8 سانت افزایش قد رو به همراه داره و سنین بیشتر از اون به کوتاه نشدن کمک و از پوکی استخوان جلوگیری میکنه
اما به نظر من 8 سانت 250 تومان نمی ارزه:دی

و حالا از اونجایی که محتویات این قرص ها کلسیم،منیزیم و زینک (روی) هستش رفتم اینارو تهیه کردم و الان دارم استفاده میکنم
سوالم اینه که تا چه حد استفاده از اینا مجازه
من الان دارم در هفته 3 روز زینک و 3 روز کلسیم به صورت یکی در میون استفاده میکنم

و در ضمن هر شب همراه شام امگا 3 مصرف میکنم
میخواستم بدونم که مصرف این مکمل با رژیم غذایی که دارم (هفته ای یک پوند کاهش وزن) تداخلی ایجاد میکنه یا نه

Life24
01-03-2011, 12:21
افزايش قد فقط تا قبل از سن بلوغ امكانپذير است
خبرگزاري فارس: عضو انجمن غدد درون‌ريز ايران گفت: افزايش قد فقط تا قبل از سن بلوغ امكانپذير است و تبليغات ماهواره‌اي براي افزايش قد به كمك قرص و جراحي علمي نيست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عليرضا استقامتي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: 3 عامل هورمون، تغذيه و ژنتيك در افزايش قد تأثير دارد اما 60 تا 70 درصد آ‌ن به عامل ژنتيك بستگي دارد.

وي افزود: در موضوع هورمون‌ها كمبود هورمون تيروئيد براي رشد مي‌تواند اختلال رشد ايجاد كند و در بحث تغذيه، افرادي كه تغذيه نامناسب دارند مانند افرادي كه در منطقه بسيار دور و محروم زندگي مي‌كنند ممكن است دچار اختلال رشد شوند از طرفي بيماري‌هاي مزمن مانند بيماري قلبي، ريوي و كليوي نيز مي‌تواند موجب اختلال رشد شود.

استقامتي تصريح كرد: قرص‌ها و اعمال جراحي كه براي افزايش قد تبليغ مي‌شوند همچنين سي‌دي‌هايي كه در اين زمينه پخش مي‌شود از نظر علمي مورد تأييد نيست و بايد در نظر داشت تبليغات ماهواره‌اي فقط براي تأمين هزينه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي است.

وي ادامه داد: براي مراجعه به منظور افزايش قد افراد بايد در سن رشد مراجعه كنند و افرادي كه سنين 17 به بالا را دارند و بالغ شده‌اند ديگر نبايد مراجعه كنند.

استقامتي گفت: متأسفانه برخي مي‌گويند تا سن 25 سالگي فرصت براي افزايش قد وجود دارد. اين اعداد اشتباه است و رشد قد به سن بلوغ افراد بستگي دارد و كسي كه بالغ شد در انتهاي رشد قدي قرار دارد.