PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ll تست و بررسی Acer Aspire 5750G-2634G64( پر قدرت ! )

max_3d
28-02-2011, 18:44
نوت بوک مورد بررسی امروز ما مدل Aspire 5750G-2634G64 از محصولات شرکت Acer میباشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات محصول:

مدل: Acer Aspire 5750G-2634G64
قیمت:799 یورو در خارج از کشور
قیمت در داخل کشور:گزارشی در دسترس نیست.

Notebook specifications
..........
:: Processor
Intel Core i7 2630QM 2 GHz
...
:: Mainboard
Intel ID0104
...
:: Memory
4096 MB, DDR3
...
:: Graphics adapter
NVIDIA GeForce GT 540M - 2048 MB, Core: 672 MHz, Memory: 800 MHz, DDR3, 266.58
...
:: Display
15.6 inch 16:9, 1366x768 pixel, LGD0250, WXGA glare type LED TFT, glossy: yes
...
:: Harddisk
Toshiba MK6465GSX, 640GB 5400rpm 5400rpm 640GB
...
:: Soundcard
HD Audio
...
:: Connections
2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA, 1 HDMI, 1 Kensington Lock, Audio Connections: Headphone, microphone, Card Reader: 5in1 (Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick, Memory Stick PRO, xD-Picture Card) ,
...
:: Networking
Broadcom NetLink Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit), Atheros AR5B97 (bgn), 3.0 HS Bluetooth
...
:: Optical drive
Slimtype DVD A DS8A5SH
...
:: Size
height x width x depth (in mm): 34 x 381 x 253
...
:: Weight
2.54 kg Power Supply: 0.56 kg
...
:: Battery
45.36 Wh Lithium-Ion, 10.8V 4.2Ah
...
:: Operating System
Microsoft Windows Vista Business 64 Bit
...
:: Additional features
Webcam: Acer Crystal Eye HD Webcam, 24 Months Warranty,
...
.................................................. ..........

بررسی اجمالی محصول:

.........................

پردازنده: Intel Core i7 2630QM

در سال های اخیر در صنعت ساخت پردازنده تحولات شگرفی رخ داده که شرکت اینتل سهم عظیمی از تحولات انجام شده را ابه نام خود کرده کما اینکه شرکت AMDنیز در سه ماهه دوم سال 2011 نوید ارائه نسل جدید از پردازنده های خود را داده است.در مورد پردازنده های جدید شرکت اینتل که با تبعیت از معماری جدید Sandy Bridge روانه بازار شده اند می توان به طور قطع بر این واقعیت اذعان کرد که تا کنون هیچ معماری چنین بهینه و از نظر بازدهی چینین سطحی نداشته است در این معماری با بازنگری در ساختار کنترلرهای داخلی حافظه و همچنین عزیمت از معماری ساخت پردازنده با استفاده از ترازیستورهای 42 نانومتری به استفاده از ترانزیستورهای 32 نانومتری و همچنین ادغام کلی تراشه گرافیکی با قسمت پردازش مرکزی با هدف اشتراک منابع اتشارکی چون ALU(Arithmetic And Logic Unit) و FPU(Floating Point Unit) و دیگر اجزا ... و همچنین استفاده بهینه از فناوری هایی چون DIRECT COMPUTINGو استفاده از تکنیک Enhanced Intel SpeedStep® Technology برای کاهش مصرف کلی پردازنده و تراشه گرافیکی اشاره کرد.

مشخصات پردازنده:

اما در ادامه بهتر است این بحث را در قالب مرور پردازنده Intel Core i7 2630QM که به عنوان مرکز پردازشی نوت بوک مورد انتخابمان ادامه دهیم . 2630QM یکی از پردازنده های سری موبایل یا به اصلاح پردازنده های با مصرف انرژی پایین و متعلق به رایانه همراه خانوده Intel Core i7 می باشد که از الگوریتم های ساختاری معماری Sandy Bridge در ساخت آن استفاده شده این پردازده از چهار هسته فیزیکی که با استفاده از تکنیک Intel® Hyper-Threading Technology به صورت یک هشت پردازنده هشت هسته ای نمایان می شود قابلیت ردازش هشت رشته پردازشی را در فرکانس عملیاتی 2 گیگاهرتز در حالت پیشفرض و 2.9 گیگاهرتز به لطف وجود نسخه دوم فناوری Intel® Turbo Boost Technology را دارا می باشد.

هر یک از هسته ها به ترتیب از 128 کیلوبایت حافظه سطح 1 و 512 کیلوبایت کش سطح 3 و 6 مگابایت حافظه سطح اشتراکی سوم بهره می برند لازم به ذکر است که تراشه گرافیکی نیز در استفاده از این مقدار حافظه کش سهیم است در کنار این ویژگی ها 2630QM توانایی پردازش 64 بیتی را همانند بیشتر پردازنده ها دارا می باشد.
در زمینه پشتیباین از حافظه Ram(Random access memory) پردازنده Core i7 2630QM توانایی دسترسی به 8 گیگابایت با فرکانس مسیر 1333 مگاهرتز و پهنای باند 21.3 گیگابایت بر ثانیه به صورت متود چینش دو کاناله را مسیر می سازد مه در کنار ویژگی Intel® Flex Memory Access و Intel® Fast Memory Access سطح کارایی مناسبی را فراهم می سازد .

اما یکی از مهمترین المان های به کار رفته در این پردازنده تراشه گرفیکی توکار آن است که شرکت از تراشه های سری 3000 خود از آنها یاد می کند این تراشه که از فرکانس پایه عملیاتی 650 مگاهرتز و فرکانس بالای 1100 مگارهرتز در حالت توربو (چنین فرکانسی در بین پردازنده های گرافیکی خارجی کمتر دیده می شود ) بهره می برد و برای انتقال تصاویر پردازشی قابلیت نتاقل این سری از اطلاعات را از طریق رابط های انتقالی eDP/DP/HDMI/SDVO/CRT را پشتیبانی می کند.در مورد توانایی این تراشه گرافیکی می توان به پشتیبانی از تکنیک پردازشی PHYSX و همچنین امکان رمز گشایی محتوای تصاویر HD و همچنین اجرای بسیاری از بازی های رایج در بازار با رزولوشن متوسط بهتر آنچه که در تراشه گرافیکی بکار رفته در پردازنده های مبتنی بر هسته های Clarksfield شاهد بودیم را دارا می باشد.

نمایی از GPU-Z
با توجه اوصاف موجود و همچنین معماری ساخت 32 نانومتری هر دو بخش موجود یهنی پردازنده مرکزی و تراشه گرافیکی مجمتع میزان مصرف کل به مقدار 45 وات کاهش یافته تا کاندید مناسبی بر استفاده در یک مجموعه قدرتمند باشد.

پردازنده گرافيكي: : NVIDIA GeForce GT 540M

وظیفه پردازشی گرافیکی این نوت بوک بر عهده تراشه گرافیکی GeForce GT 540M ساخت شرکت انودیا بوده که از 2 گیگابایت حافظه GDDR3 بهره می برد در ادامه به بررسی اجمالی تراشه GeForce GT 540M می پردازیم:
NVIDIA GeForce GT 540M را مي توان تراشه اي بهينه شده كلاس ميان قيمت خانواده تراشه هاي مبتني بر معماري Fermi با كد رمز GF 108 پلتفرم رايانه هاي همراه دانست.اين تراشه كه پايه ساختاريش بسيار مشابه تراشه GeForce GT 435M بوده كه تنها در بعضي از المان ها همچون فركانس عملياتي با يكديگر تفاوت داشته اند.در مورد اين تراشه گرافيكي مي توان گفت كه با توجه به معماري ساخت 40 نانومتري و با توجه به مقدار مصرف 35 واتي اين تراشه از لحاظ كارايي GT 540M را مي توان تراشه اين بين تراشه هاي گرافيكي Radeon HD 5650 و RADEON HD 5730 دانست .در مورد مشخصات فني اين پردازنده بايد گفت كه تعداد پردازنده هاي جرياني 96 واحد بوده كه در فركانس عملياتي 672 مگاهرتزي عمل مي كنند .مقدار فركانس سايه زني معادل 1344 مگاهرتز بوده كه در كنار رابط 128 بيتي خود قادر به پشتيباني از مقدار حداكثري 1536 مگابايت حافظه نوع GDDR5, DDR3 با فركانس پايه 900 گیگاهرتز مي باشد.

قابل توجه ترين و جالب ترين ويژگي هاي تراشه هاي مبتني بر معماري FERMI با كدهاي رمز GF104/106/108 را نسبت به تراشه هايي كه در گذشته همچون تراشه هاي مبتني بر معماري GT100 فرمي در پشتيباني بيشتر از فناوري هاي پردازشي دانست.

فناوري هايي چون Optimus Support, PureVideo HD VP4, 3D Vision, 3DTV Play, Bitstream HD Audio, CUDA, DirectCompute, OpenCL, OpenGL 4.0, DirectX 11 را مي توان زمينه ساز مناسبي براي بهمندي از سطح بالاي پردازش گرافيكي و همچنين محاسبات موازي با پرازش اصلي دانست كه در كنار قابليت پردازشو نمايش تصاوير سه بعدي تجربه شيريني را براي كاربر خود به وجود آورد.

نمایی از GPU-Z
مشخصات فني اين تراشه:

..................................................

Codename
N12P-GS
..........................
Pipelines
96 – unified
...................
Core Speed *
672 MHz
.....................
Shader Speed *
1344 MHz
.................................
Memory Speed *
900 MHz
.............................
Memory Bus Width
128 Bit
.................................
Memory Type
GDDR5, DDR3
Max. Amount of Memory
1536 MB
.....................................
Shared Memory
No
.......................................
DirectX
DirectX 11, Shader 5.0
.......................
Current Consumption
35 Watt
.......................................
technology
40 nm
......................
Features Optimus Support, PureVideo HD VP4, 3D Vision, 3DTV Play, Bitstream HD Audio, CUDA, DirectCompute, OpenCL, OpenGL 4.0, DirectX 11
Notebook Size large
.................................................. ...............................
هارد دیسک: Toshiba MK6465GSX

فضای ذخیره سازی در این نوت بوک فضایی به گنجایش 640 گیگابایت بوده که توسط یک هار دیسک 5400 دور ساخت شرکت توشیبا فراهم گردیده است مقدار حافظه بافر در دسترس Toshiba MK6465GSX معادل 8 مگابایت بوده که با استفاده از اینترفیس انتفلی SATA 3.0GB/S متوسط سرعت نوشتار در حدود 78 و حدود 80 مگابایت سرعت خوانش برای این ابزار ذخیره سازی ثبت گردد.

نکته:شاید برای بسیاری از دوستان جای سوال باشد که چرا در تست هایی که با نرم افزارهای مربوط به ابزار های ذخیره سازی چون هار دیسک ها گرفته می وشد سرعت خوانش و نوشتار سیر کاهشی به خود می گیرد :

جواب این سوال را در ماهیت اصلی این ابزار ها باید دانست که با توجه به اینکه مساحت خارجی پلاتر(دیسک فیزیکی)هاردیسک در قسمت های خارجی دارای مساحت بیشتری است به تبع آن را دارای سکتورهای بیشتری نسبت به قسمت های داخلی و نزدیک به نقطه مرکزی پلاتر می باشد که این ویژگی باعث افزایش ویژگی ذخیره سازی در قمت های خارجی می وشد و هد خوانش برای خواندن اطلاعات بازه های جابجایی کمتری نسبت به قسمت های داخلی دارد .

تصاویر ضمیمه

همانوطر که در شکل زیر مشاهده می کنید ابزارهای پارتیشن بندهی نیز با پیروی از این الگوریتم به ایجاد پارتیشن های سیستمی به ترتیب از خارج به داخل پلاتر می کنند تا با این کار باعث افزایش سرعت دستیابی سیستم عامل به فایل های سیستمی مهم و یا فایل هایی مه در حافظه SWAP موجود در درایو سیستمی که معمولا به عنوان درایو C شناخته می شود شود.

.............................................

حافظه:4GB DDR3 1333MHZ (DUAL MODE)

مدل مورد بررسي ما داراي چهار گيگابايت حافظه موقت بوده كه با توجه به فركانس كاري مناسب شرايط را براي اندسته از كاربراني كه قصد اعمال پردازش هاي گرافيكي و حتي گيم را دارند مهيا مي كند با توجه به مقدار حجم حافظه كاربر براي دسترسي به كل اين مقدار مي باستي از سيستم عامل هاي 64 بيتي بهره گيرد .در صورت لزوم و با در نظر گرفتن مشخصات كلي پردازنده اصلي امكان بكار گيري از حجم بالاتري از حافظه تا مقدار هشت گيگابات امكان دارد در مورد نحوه چينش اين حافظه هاي بايد گفت كه اين مقدار قابل دسترس از دو ماژول نصب شده در دو اسلات موجود در روي برد اصلي نوت بوك ميسر شده است.

.................................................

نمایشگر: LG D0250

با توجه به تستهای انجام شده در مورد سطح کارایی نمایشگر D0250 به کار رفته در این نوت بوک که یکی از نمایشگر های با کیفیت ساخته شده در کمپانی LG بوده چه در فضای باز و چه در فضای بسته و تاریک به این نتیجه رسیدیم که با توجه به سطح کاربری و قیمتی که این محصول ارائه گردیده نمایشگر فوق دارای سطح کیفیت نمایشی مناسب را چه در نمایش تصاویر HD به صورت واید 16:9 و با رزولوشن حداکثری 1366*768 را دارا می باشد.این صفحه نمایش 15.6 اینجی برای ایجاد تصاویر با کیفیت و عمق بیشتر از تکنیک LED BACK LIGHTING بهره می برد.

مشخصات فنی
.............................................

امکانات شبکه ای و ارتباطی

این محصول از طیف های متنوع امکانات ارتباطی چون درگاه شبگه گیابایتی و گیرنده وایرلس با پشتیبانی از استاندارد های bgn و همچنین فرسنده و گیرنده Bluetooth نسخه سوم و همچنین رابط ارتباطی usb3.0 بهره می برد.
در مورد کانکتورهای موجود در ساختار بدنه این محصول می توان به وجود رابط های 2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA, 1 HDMI, 1 Kensington Lock, Audio Connections: Headphone, microphone, Card Reader: 5in1 (Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick, Memory Stick PRO, xD-Picture Card) اشاره کرد که با این اوصاف جای هیچگونه خلعی را برای کاربر خود باقی نمی گذارد.

....................................

Windows 7 Experience Index
.................................................. .............................

نتیجه گیری:

با توجه به امکانات و قدرت پردازشی بالا به دیلیل استفاه از نسل جدید پردازنده مرکزی و همچنین پردازنده گرافیکی در این محصول می توان گفت که Aspire 5750G-2634G64 انتخاب مناسبی برای آندسته از افرادی هستند که خواستار نهایت کارایی و کیفیت در سطح یک رایانه همراه می باشند .

منبع : ihardware-mag.com

oAo
17-04-2011, 21:28
سلام
این لپتاپ مذکور وارد بازار ایران شده؟؟

Mr.Mazmamfi
25-04-2011, 06:20
سلام
این لپتاپ مذکور وارد بازار ایران شده؟؟
بله

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin_pwa
30-04-2011, 10:02
قیمتش تو بازار حدود ١.٠٥٠ هست . اگه قیمتش زیر ١ میلیون مثلا حدود ٨٩٠ تا ٩٨٠ بود . یه انتخاب عالی می شد . تا ببینیم عزیزانی که خریدند راضیند یا نه .

amin_pwa
30-04-2011, 10:15
از دوستانی که این لپ تاپ را دارند خواهشمندم در موردش صحبت کنند . تا ببینیم چه طوریه ؟ بسیار متشکر

---------- Post added at 10:15 AM ---------- Previous post was at 10:12 AM ----------

می توانی در مورد نکات زیر توضح دهید :
١. کیفیت ال سی دی
٢. رایترش چه جوریه ایا تا حالا با هاش رایت کردی باچه سرعتی
٣. کیفیت صدای بلند گوها ایا استریو ان
٤. حرارت لپ تاپ در هنگام کار های سنگین و معمولی
٥. کیفیت بدنه
٦. سرعت در هنگام لود ویندوز
٧.سیستم خنک کننده دستگاه ؟ابا مناسب هست ؟
٨.و......................
با تشکر

moslem47
01-05-2011, 13:51
از دوستان کسی نیست که خریده باشه؟...................

amin_pwa
01-05-2011, 14:36
از دوستان کسی نیست که خریده باشه؟...................

یکی از دوستان خریده پیغام زدم بیاد توضیح بده . ولی هنوز نیامد

leilash
02-05-2011, 23:39
دوستان ميخوام اين لپ تاپ رو بخرم بنظرتون ارزش خريد داره يا نه؟؟؟

اينجا مشخصاتش رو متفاوت زده...

mwg
03-05-2011, 01:03
سلام دوستان خسته نباشید .
(ببخشید من اینترنتم مشکل داره به خاطر همین دیر شد)
من این لپ تاپ رو از دبی خریدم با قیمت حدود 1.150.000 الی 1.200.000 (دقیقشو به پول ایران یادم نیست)
فرقش با امکاناتی که بالا گفتن اینه که رمش 6GB هست و صفحش 15.6 اینچه و ویندوز7 64bit داره .
webcam 1.3MP
1- کیفیت ال سی دی به نظر من خوبه ، از اطراف و ازپایین اگه نگاه کنید خوبه ولی از بالا که بهش نگاه کنید توی زاویه تند رنگاش عوض میشه.
2-رایترش هم به نظرم خوبه البته دفعه اول که با nero رایت کردم سی دی سوخت ولی nero رو که عوض کردم درست شد و خوب رایت میکنه، هم سی دی و هم دی وی دی باهاش رایت کردم.
3- کیفیت صدای بلندگو های با توجه به سیستم دالبی که داره به نظر من خیلی خوبه ولی بلندی صداش زیاد نیست.
البته نمیدونم چرا وقتی بازی میکنم مثلا gta IV گرافیک اصلیش فعال نمیشه و میگه گرافیکت پایینه (البته طوری که فهمیدم احتمالا از درایورش باشه که نصبه ، چون سرعت اینترنتم پایینه هنوز نتونستم درایور جدیدشو دانلود کنم) ولی با همون گرافیک آنبردش (Intel 128MB) وقتی بازی assassins creed 2 و Call Of Duty Modern Warfare رو با آخرین کیفیت بازی میکرم خوب بود ولی گرم میشد. ولی توی assassins creed آخرای بازی سرعتش کم می شد.
4- حرارتش در هنگام کارای معمولی مثلا کار با auto cad که وقتی دستتونو جلوی فنش بگیرین اصلا احساس نمیشه. ولی وقتی بازی میکنید حرارتش میره بالا ( بازم فکر کنم به خاطر اینه که از گرافیک آنبردش زیادی کار میکشه)
5- جنس بدنش فکر میکنم از پلاستیکه و به نظر محکم میاد.
6- سرعتش هم در هنگام لود ویندوز تقریبا خوبه.
اگه سوالی بود تا جایی که بتونم و بدونم در خدمتم .

با تشکر.

amin_pwa
03-05-2011, 07:08
سلام دوستان خسته نباشید .
(ببخشید من اینترنتم مشکل داره به خاطر همین دیر شد)
من این لپ تاپ رو از دبی خریدم با قیمت حدود 1.150.000 الی 1.200.000 (دقیقشو به پول ایران یادم نیست)
فرقش با امکاناتی که بالا گفتن اینه که رمش 6GB هست و صفحش 15.6 اینچه و ویندوز7 64bit داره .
webcam 1.3MP
1- کیفیت ال سی دی به نظر من خوبه ، از اطراف و ازپایین اگه نگاه کنید خوبه ولی از بالا که بهش نگاه کنید توی زاویه تند رنگاش عوض میشه.
2-رایترش هم به نظرم خوبه البته دفعه اول که با nero رایت کردم سی دی سوخت ولی nero رو که عوض کردم درست شد و خوب رایت میکنه، هم سی دی و هم دی وی دی باهاش رایت کردم.
3- کیفیت صدای بلندگو های با توجه به سیستم دالبی که داره به نظر من خیلی خوبه ولی بلندی صداش زیاد نیست.
البته نمیدونم چرا وقتی بازی میکنم مثلا gta IV گرافیک اصلیش فعال نمیشه و میگه گرافیکت پایینه (البته طوری که فهمیدم احتمالا از درایورش باشه که نصبه ، چون سرعت اینترنتم پایینه هنوز نتونستم درایور جدیدشو دانلود کنم) ولی با همون گرافیک آنبردش (Intel 128MB) وقتی بازی assassins creed 2 و Call Of Duty Modern Warfare رو با آخرین کیفیت بازی میکرم خوب بود ولی گرم میشد. ولی توی assassins creed آخرای بازی سرعتش کم می شد.
4- حرارتش در هنگام کارای معمولی مثلا کار با auto cad که وقتی دستتونو جلوی فنش بگیرین اصلا احساس نمیشه. ولی وقتی بازی میکنید حرارتش میره بالا ( بازم فکر کنم به خاطر اینه که از گرافیک آنبردش زیادی کار میکشه)
5- جنس بدنش فکر میکنم از پلاستیکه و به نظر محکم میاد.
6- سرعتش هم در هنگام لود ویندوز تقریبا خوبه.
اگه سوالی بود تا جایی که بتونم و بدونم در خدمتم .

با تشکر.

قبل از هر چیز از اینکه جواب ما را دادی متشکر . مبارک باشه , ان شاالله ال سی دیش همیشه برات بدرخشه و فنش برات بچرخه . :10:

اگه ممکن رو نوت بوکت نرم افزار سنجش دما بگذار و بگو در کارهای
1- معمولی مثل چرخ در اینترنت شنیدن موزیک
2-سنگین مثل دیدن فیلم hd
3- خیلی سنگین تر مثل کار با اتوکد و نرم افزار ها ی تخصصی دیگر که خوودت استفاده می کنی
4- کارههی خیلی خیلی سنگین تر مثل بازی ها
دمای لپ تاپت چقدر چون وقتی می فرمایی دماش احساس نمی شه ! نمیشه به طور دقیق فهمید چون دما یه چیز نسبی هست ؟
در ضمن دما در قسمت بدنش مثل کیبورد ها مثل تاچ پد چه جوری هست ؟ ایا کول پد داری ؟
5- بلندگوش برای شنیدن موزیک زمانی که داری باهاش کار می کنی خوبه ؟ ایا کیفیت مورد قبول را داره ؟
6-برای رایت کردن منظورت اینه که ورژن نرو را عوض کردی ! یعنی ورژن جدید تر به کار بردی ؟

amin_pwa
03-05-2011, 07:48
در ضمن باطریه این لپ تاپ در کارهای معمولی ویا سنگین چقدر دوام میاره ؟ و چقدر زمان برای شارژ شدن نیاز داره ؟

mwg
03-05-2011, 12:54
قبل از هر چیز از اینکه جواب ما را دادی متشکر . مبارک باشه , ان شاالله ال سی دیش همیشه برات بدرخشه و فنش برات بچرخه . :10:

اگه ممکن رو نوت بوکت نرم افزار سنجش دما بگذار و بگو در کارهای
1- معمولی مثل چرخ در اینترنت شنیدن موزیک
2-سنگین مثل دیدن فیلم hd
3- خیلی سنگین تر مثل کار با اتوکد و نرم افزار ها ی تخصصی دیگر که خوودت استفاده می کنی
4- کارههی خیلی خیلی سنگین تر مثل بازی ها
دمای لپ تاپت چقدر چون وقتی می فرمایی دماش احساس نمی شه ! نمیشه به طور دقیق فهمید چون دما یه چیز نسبی هست ؟
در ضمن دما در قسمت بدنش مثل کیبورد ها مثل تاچ پد چه جوری هست ؟ ایا کول پد داری ؟
5- بلندگوش برای شنیدن موزیک زمانی که داری باهاش کار می کنی خوبه ؟ ایا کیفیت مورد قبول را داره ؟
6-برای رایت کردن منظورت اینه که ورژن نرو را عوض کردی ! یعنی ورژن جدید تر به کار بردی ؟

خیلی ممنون .
ببخشید ولی نرم افزار سنجش دما رو ندارم .
کول پد هم ندارم.
بلندگوهاش هم زمانی که با اتوکد و scetchUp و همزمان توی اینترنت هم هستم و موزیک گوش میدم کیفیتش خوبه .
برای رایت کردن هم منظورم همین بود.

mwg
03-05-2011, 13:04
در ضمن باطریه این لپ تاپ در کارهای معمولی ویا سنگین چقدر دوام میاره ؟ و چقدر زمان برای شارژ شدن نیاز داره ؟

توی کارهای معمولی که باتریش به نظرم خیلی خوب میره ولی توی بازی سریع تموم میشه.(ببخشید که جواب دقیق ندادم چون یکی دو هفتس به خاطر اینکه بیرون نبردمش باتریشو در آوردم و فقط با برق کار میکنم که هی نزنم به شارژ و هی درش بیارم).

skadi1
04-05-2011, 22:14
سلام
اگه ممکنه rate win7 ی که با رم 6 گیگ هست رو بگید
ممنون

masoud_2mokhi
05-05-2011, 19:06
سلام. می خواستم بدونم کارت گرافیکش ۲ واقعیه؟ چون الان درایورشو نصب کردم توی win 7 فقط ۱gb رو شناخته و 1gb sahre نوشته!!!
توی بلوتثش هم مشکل دارم. فایل ارسال و دریافت نمی کنه. این پیغامو میده: bluetooth local radio is not discoverable by others.

max_3d
06-05-2011, 06:44
درود
لطف کنید یه عکس از محیط ویندوز 7 بگیرید میخوام نمره ای که ویندوز به کانفیگ سیستم میده ببینیم چنده :11:

peaceful1
06-05-2011, 15:32
من این رو برای یکی از دوستان تهیه کردم یه چند وقتی پیشم بود با یه موس A4tech 69-640 و زیر لپ تاپی Deepcool مدل N8 و چند وسیله جانبی دیگه.
لپتاپ رو به قیمت 1055 تومن گرفتم
خیلی چهره بهتری به نسبت به 5742G داره که برای برادرم گرفتم و بلندگو این مدل بر خلاف عموم مدل های ایسر استریو هست بر خلاف 5742G که مونو هست
اهرمی که برای خارج کردن باطری پشتش هست کمی کار کردن باهاش سختتر از مدل های قبلی هست
جنس touchpad این لپ تاپ با مدلهای چند سال اخیر Acer کاملا متفات هست سطحش خیلی صیقلیتره انگشت راحتتر حرکت میکنه.
طرح برآمدگی های روی بدنه برای چندمین بار تغییر کرده و ریزتر شده و کمی طراحی لپ تاپ به نظر شکیلتر میاد.
متاسفانه تو نصب درایور ها مشکل زیادی داشتم از 10 مورد بلوتوثی که داشت یه مورد این سخت افزار نصب نشد یکی دوتا چیزی که نفهمیدم چی هست هر کاری کردم نصب نشد.
اصلا هم با آپدیت 7 دراورها رو نمیشناسه.
خدتون باید نصب کنید و اصلا به راحتی 5742 نصب نمیشه.(سه نسل قبلی از این مدل رو باهاش کار کردم)
دفع گرماش از همه ایسرهایی که تا بحال دیدم بهتر بوده.
تو پاساژ های پاین تر از میدون ولیعصر با قیمت 1060 تومن به راحتی پیدا میشه
شما هیچ لپتاپ USB3.0 دار با پروسسور 4 هسته ایی نسل آخر i7 و گرافیک 540M که از پردازش 3 بعدی پشتیبانی میکنه رو نمیتونید با قیمت 1066 پیدا کنید.
یه مشکل دیگه عموم لپ تاپ های اخیر ایسر این هست که کارت اکسترنال PCI (اسمش رو یادم نیست یه همچین چیزی بود) نداره برای همین قابلیت ارتقا نداره.
esata هم نداره ولی خب USB 3.0 خیلی پر کاربرد تره.
وقتی تونستم مشکل درایورش رو حل کنم دوباره دربارش مینویسم.
---------------------------------
دوستم گفت call of duty آخرین نسخش رو ریخت به شدت داغ کرد و حتی با زیر لپ تاپی deepcool N8 هم نتونست خنکش کنه و بازی کمی کند شد.
-----------------------
در ضمن یکی از فرق هاش ابنه که کارت گرافیکیش 2 گیگ رم داره آخرین ورژن 5742 1 گیگ رم داره.

gombashi
31-05-2011, 04:43
سلام وقت خوش
دوستانی که این لپ تاپ رو خریدن ازش راضی هستن؟
حافظه گرافیک ۲ گیگ واقعیه؟
تو بازی ها کم نمیاره؟(مثل کرایسیس)
از نظر دمای لپ تاپ موقع بازی چی ؟ راضی هستین ؟
کیبردش واسه بازی مناسبه؟ بدنه لپ تاپ مقاومه؟
میتونم تمام بازی های روز رو باهاش اجرا کنم؟
ممنون جواب بدین

roteal2007
31-05-2011, 08:22
فکر نکنم کسی خریده باشه !!! اما مدل ارتقا یافته 5742g هستش در کل من نظرم اینه اگه ایسر میخواین بخرین زیر 1 تومن بخرین...

Mr.Mazmamfi
01-06-2011, 21:00
تاپیکتون خوابیده ها
کسی نیست جواب کاربرا رو بده
حیف 5750 ندارم
وگرنه . . . . . .

moziby
04-06-2011, 14:44
سلام وقت خوش
دوستانی که این لپ تاپ رو خریدن ازش راضی هستن؟
حافظه گرافیک ۲ گیگ واقعیه؟
تو بازی ها کم نمیاره؟(مثل کرایسیس)
از نظر دمای لپ تاپ موقع بازی چی ؟ راضی هستین ؟
کیبردش واسه بازی مناسبه؟ بدنه لپ تاپ مقاومه؟
میتونم تمام بازی های روز رو باهاش اجرا کنم؟
ممنون جواب بدین
من هم همين سوالت رو دارم . وضع صداش چطوره ؟صداي فن وپاور و... رو ميگم.(زياد كه نيست)
ممنون ميشم اگه كسي جواب بده.

dr_danton
05-06-2011, 11:53
سلام بچه ها
من 3 تا سوال دارم در مورد 5750
1- استحکام بدنش چقدره؟ چون واقعا واسم مهمه (من قبلا سونی SZ داشتم واقعا سوسله)
2- وضعیت گرو کردنش را در کل به چه شکل ارزیابی می کنید؟
3- وضعیت درایو رها چی؟ یعنی مصب آدم در میاد تا درایورهاش نصب بشه واقعا؟

در کل من تا 1.200 میخوام هزینه کنم به نظرتون اینا را بخرم یا برم سراغ کانفیگ های پایین تر از برندهای دیگه؟ اصلا هم واسه بازی نمی خواهم. فقط واسه دانشگاه و برنامه نویسی و از این جور کارها می خوام

لطفا راهنمایی کنید

horliali
05-06-2011, 12:02
سلام به همگی.بعضی جا ها شنیدم این مدل 5750 کور آی 5 هم داره ولی با قیمت پایین تر .آیا صحت داره؟و اگر هست ارزش خرید داره که کمتر هزینه کنیم؟و یه چیز دیگه اینکه تو خود سایت ایسر این مدل نیست.عجیبه.

king 2009
05-06-2011, 13:05
سلام به همگی.بعضی جا ها شنیدم این مدل 5750 کور آی 5 هم داره ولی با قیمت پایین تر .آیا صحت داره؟و اگر هست ارزش خرید داره که کمتر هزینه کنیم؟و یه چیز دیگه اینکه تو خود سایت ایسر این مدل نیست.عجیبه.

بله ، یکی از بهترین انتخاب ها تویه رنج قیمت 850 هم هست.
من خودم این مدل رو انتخاب کردم و تا چند روز دیگه هم میخرم.
البته بهتره به مدل های مشابه هم یه نگاهی بندازید مثل Dell 5110 i5

چیزی که تو سایت اصلی زده با چیزی که وارد ایران میشه ممکن تفاوت های زیادی داشته باشه.
ضمنا تجربه ای که من دارم اینه که سایتها زیاد آپدیت نمیشن.
شما تویه سایت اصلی احتمالا سری جدید ایسر با نام NEW Aspire TimelineX رو دیدید.
من قبلا ریویو ای از این مدل دیده بودم خیلی هم دنبالش گشتم آخر سر تویه سایت ایتالیا ایسر پیداش کردم.البته چند روزه به سایت اصلی هم اضافه شده.
هنوز هم سایت ایتالیا کامل تره.یه نگاهی بهش بندازید:

به اون مدل هم یه نگاهی بکنید منظورم 5830 هست.البته معلوم نیست کی وارد ایران میشه ولی اگه عجله ندارید از نظر من اون از 5750 بهتره.

ss_esteghlal40
05-06-2011, 21:57
اون 5830 از نظر شکلی فوق العاده بود بچه ها یه سرچی بزنید گوگل خیلی باحاله

king 2009
05-06-2011, 22:07

میشه گفت اولین سری ای هست که ایسر واقعا روی طراحی کار کرده.

منم خیلی لذت بردم.

ss_esteghlal40
05-06-2011, 22:17
قیمتش تو خارج چنده ؟
آیا تو دبی گیر میاد ؟
اگه کسی اطلاعی داره بگه .

ss_esteghlal40
05-06-2011, 22:33
اصلا یه تاپیک باید به این 5830 اختصاص داد نظرتون چیه ؟
mrmazmamfi کجایی ؟

Mr.Mazmamfi
05-06-2011, 22:53
من هم همين سوالت رو دارم . وضع صداش چطوره ؟صداي فن وپاور و... رو ميگم.(زياد كه نيست)
ممنون ميشم اگه كسي جواب بده.
صداش خیلی کمه من خودم با 5750 کارکردم شباهت خیلی زیادی با 5742(خودم دارم) داره.(البته صدای فنش رو گفتما نه اسپیکراش)

Mr.Mazmamfi
05-06-2011, 23:02
سلام بچه ها
من 3 تا سوال دارم در مورد 5750
1- استحکام بدنش چقدره؟ چون واقعا واسم مهمه (من قبلا سونی SZ داشتم واقعا سوسله)
2- وضعیت گرو کردنش را در کل به چه شکل ارزیابی می کنید؟
3- وضعیت درایو رها چی؟ یعنی مصب آدم در میاد تا درایورهاش نصب بشه واقعا؟

در کل من تا 1.200 میخوام هزینه کنم به نظرتون اینا را بخرم یا برم سراغ کانفیگ های پایین تر از برندهای دیگه؟ اصلا هم واسه بازی نمی خواهم. فقط واسه دانشگاه و برنامه نویسی و از این جور کارها می خوام

لطفا راهنمایی کنید
جواب 1 : شما اگه به بدنه سونی میگی سوسول دیگه به بدنه ایسر چی میگی (البته باید ببینیم کدوم مدل سونی رو میگی)
جواب 2 : سوالتونو متوجه نشدم.
جواب 3 : همراه این لپ تاپ یه dvd ارایه شده که درایورای ویندوز 7 رو داره و خیلی راحت نصب میشه ولی برای XP پدرت در میاد تا بخوایی پیدا کنی(من که 5742 دارم هنوز نتونستم پیداش کنم بخاطر همین بی خیال شدم و از VMWare استفاده میکنم)
به نظرم اگه اینو بخری ضرر نمیکنی.
یه نگاهی هم به لپ تاپ های ایسوس بنداز.

---------- Post added 06-06-2011 at 12:02 AM ---------- Previous post was 05-06-2011 at 11:58 PM ----------

بله وجود داره
اگر بر حسب نیازتون هست ارزش خرید داره .
من وقتی 5742 خودم رو گرفتم تو سایت ایسر نبود واین میتونه چند تا عامل داشته باشه:
1 - سفارش خاورمیانه فرق داره .
2- ایران لپ تاپ هاشو از دبی تامین میکنه و ممکنه اونجا تغییرش بدن.
3- ممکنه تو خود ایران custom بشه.
ور در آخر چیز عجیبی نیست.

Mr.Mazmamfi
05-06-2011, 23:23

میشه گفت اولین سری ای هست که ایسر واقعا روی طراحی کار کرده.

منم خیلی لذت بردم.

درسته تو عکس که خوشگله ولی باید از نزدیک ببینیمش .(البته با مستطیلی بودن صفحش زیاد حال نکردم یعنی اگه دور صفحه نمایشو یه مقدار گِرد میکرد بهتر بود ولی در کل خوشگله)
مشخصاتشم میتونید تو لینک های زیر ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید,

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید,
و میتونید ریویو کامل تری رو تو این لینک ببینید.(روی عکسها کلیک کنید و به صورت بزرگ ببینید .....وای پسر هاردشم WD( وسترن دیجیتال ) هستش و یه قابلیت مهم دیگه ای که داره سیم کارت خور بودن این دستگاهه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی این مدل هم هست که همون 5830 هست ولی 14 اینچه با نام 4830

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس نسل جدید ایسر هم میخواد به بازار بیاد.
میتونیم بگیم که 4830 رقیب 4750 در رنج 14 اینچیا.
و 5830 رقیب 5750 در رنج 15 اینچیا هستش
راستی داشت یادم میرفت من تو فروم سازگار پرسیدم که این مدلها کی به بازار میاد و به محض این که بهم جواب دادن بهتون میگم.(ولی اون چیزی که میشه پیش بینی کرد اینه که به این زودیا وارد بازار ایران نمیشه ...خدا کنه که این جوری نباشه)

ss_esteghlal40
06-06-2011, 13:36
درسته تو عکس که خوشگله ولی باید از نزدیک ببینیمش .(البته با مستطیلی بودن صفحش زیاد حال نکردم یعنی اگه دور صفحه نمایشو یه مقدار گِرد میکرد بهتر بود ولی در کل خوشگله)
من که بیشتر از اون مستطیل بودن همون زاویه ای که داره حال کردم :5:

---------- Post added at 02:36 PM ---------- Previous post was at 02:32 PM ----------

و میتونید ریویو کامل تری رو تو این لینک ببینید.(روی عکسها کلیک کنید و به صورت بزرگ ببینید .....وای پسر هاردشم WD( وسترن دیجیتال ) هستش و یه قابلیت مهم دیگه ای که داره سیم کارت خور بودن این دستگاهه)
سیم کارت خور بودن یعنی همون سیم کارت گوشی که بشه باهاش تلفن کرد یا از اینترنتش استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mr.Mazmamfi
06-06-2011, 13:54
سیم کارت خور بودن یعنی همون سیم کارت گوشی که بشه باهاش تلفن کرد یا از اینترنتش استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله
ولی باید ببینیم سیم کارتهای همرا اول و یا ایرانس بهش میخوره یا نه (ولی به احتمال زیاد ایرانسل میخوره)

ss_esteghlal40
06-06-2011, 14:13
قیمتش 999 eur ست کسی میدونه چند تومن خودمون میشه ؟

sheytoon001
08-06-2011, 21:36
سلام به همه دوستان
یکی از دوستام قراره این لپ تاپ رو بخره
سوالم اینه که کسی تا حالا با این لپ تاپ مشکی داشته؟
دوم اینکه شارژ این لپ تاپ چقدر دووم میاره؟

king 2009
09-06-2011, 12:08
من سفارش دادم، احتمالا فردا یا نهایتا پس فردا به دستم میرسه.

البته کانفیگش این نیست:

من امروز خریدم
کانفیگش اینه
core i5 2410
500 gb hdd
gt540 m
4gb ddr3
2usb2+1usb3
کی برد نام پد دار
قیمت : 880 چوق با گارانتی سازگار

هنوز کانفیگ دقیقش رو نمیدونم.فعلا مشخصه هاردش 640 ِ cpu هم احتمالا i5 2540M .با گارانتی سازگار.

قیمت هم 890.چون رفیقم بود گفت قیمت همکار بهت میدم.860 شد.:8:

هر تستی خواستید از لپ تاپ ببینید من در خدمتم( البته از فردا:دی)

ss_esteghlal40
09-06-2011, 14:10
من سفارش دادم، احتمالا فردا یا نهایتا پس فردا به دستم میرسه.

البته کانفیگش این نیست:

هنوز کانفیگ دقیقش رو نمیدونم.فعلا مشخصه هاردش 640 ِ cpu هم احتمالا i5 2540M .با گارانتی سازگار.

قیمت هم 890.چون رفیقم بود گفت قیمت همکار بهت میدم.860 شد.:8:

هر تستی خواستید از لپ تاپ ببینید من در خدمتم( البته از فردا:دی)

5750 منظورته ؟ اگه منظورت اینه قیمتش 830 تا 850 ست البته با سی پی یو i5 . اگه 860 بهت داده گول خوردی :31::31::5:

king 2009
09-06-2011, 14:21
5750 منظورته ؟ اگه منظورت اینه قیمتش 830 تا 850 ست البته با سی پی یو i5 . اگه 860 بهت داده گول خوردی :31::31::5:

با هارد 500 گرافیک 540 ، 1 گیگ ، cpu 2410 اون قیمتشه.

گفتم که گانفیگش بالاتره.حالا فردا کانفیگ دقیقش رو میگم.

ss_esteghlal40
09-06-2011, 14:22
کسی میتونه عکس از نزدیک این لپ تاپ رو برام پیدا کنه (خیلی نزدیک باشه که اون طراحی روی بدنه پیدا باشه منظورم اینه که دایره دایره ریزهاست )

ss_esteghlal40
09-06-2011, 14:33
با هارد 500 گرافیک 540 ، 1 گیگ ، cpu 2410 اون قیمتشه.

گفتم که گانفیگش بالاتره.حالا فردا کانفیگ دقیقش رو میگم.

اینو نگاه کن متوجه میشی ! تازه یکی از اون فروشندگان 830 میفروشه .

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

حالا فردا خریدی یه عکس (منظورم از نزدیکه ) هم واسه ما بگیر ببینم اون طراحی روی بدنش توی چشم میزنه یا نه ؟ :5::46:

king 2009
09-06-2011, 17:50
اینو نگاه کن متوجه میشی ! تازه یکی از اون فروشندگان 830 میفروشه .

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

حالا فردا خریدی یه عکس (منظورم از نزدیکه ) هم واسه ما بگیر ببینم اون طراحی روی بدنش توی چشم میزنه یا نه ؟ :5::46:

جیگر خب اینکه هاردش 500 ِ . cpu رو هم اینجا مدل دقیق رو نزده ولی 2410 ه.همین کانفیگیه که تو پست اول امروز بهش اشاره کردم.

اینی که من گرفتم مشخصا هاردش 640 ه پس لینکی که شما دادی نیست.

---

باشه، عکسم میگیرم.:46:

Mr.Mazmamfi
09-06-2011, 22:41
کسی میتونه عکس از نزدیک این لپ تاپ رو برام پیدا کنه (خیلی نزدیک باشه که اون طراحی روی بدنه پیدا باشه منظورم اینه که دایره دایره ریزهاست )
میتونی تو لینک زیر ببینی
وایستا کامل صفحه لود بشه وبعد روی عکسها کلیک کن

king 2009
11-06-2011, 23:10
خب دوستان لپتاپ به دستم رسید، البته همون کانفیگ i5 2410 شد.البته قیمتش کمتر شد.

بجز اینکه یه ذره جای دست روی بدنه لپ تاپ و تاچ پد میمونه عیب و ایراد دیگه ای ازش ندیدم.(البته تاچ پد خیلی روونه میشه از این مشکل تاچ پد چشم پوشی کرد)

خود لپ تاپ تویه یه دی وی دی تمام درایور ها رو داشت، هیچ مشکلی در این زمینه پیش نیومد.امشبم درایور ها رو آپدیت میکنم.

ویندوز ارجینال نداشت ولی با سون مشکلی پیدا نکرد.تمام کلید های Fn هم بدون هیچ مشکلی کار میکنند.

سوالی داشتید من در خدمتم.:20:

gombashi
12-06-2011, 08:15
خب دوستان لپتاپ به دستم رسید، البته همون کانفیگ i5 2410 شد.البته قیمتش کمتر شد.

بجز اینکه یه ذره جای دست روی بدنه لپ تاپ و تاچ پد میمونه عیب و ایراد دیگه ای ازش ندیدم.(البته تاچ پد خیلی روونه میشه از این مشکل تاچ پد چشم پوشی کرد)

خود لپ تاپ تویه یه دی وی دی تمام درایور ها رو داشت، هیچ مشکلی در این زمینه پیش نیومد.امشبم درایور ها رو آپدیت میکنم.

ویندوز ارجینال نداشت ولی با سون مشکلی پیدا نکرد.تمام کلید های Fn هم بدون هیچ مشکلی کار میکنند.

سوالی داشتید من در خدمتم.:20:

دوست عزیز میشه مشخصات کامل + قیمت لپ تاپ رو بگی!
شاید برای خودم همین و خریدم؛شخصا بین 5750 و 4750 گیر کردم.یه چندتا بازی گرافیکی بریز بینم چطوره!

king 2009
12-06-2011, 15:31
این از مشخصات کامل:

===
===

4750 با 5750 تفاوت اصلیشون تویه اندازه ی صفجه نمایششونه.اگه راحتی حمل و نقل زیاد براتون مهم نیست 5750 رو انتخاب کنید ولی اگه زیاد جابجا میکنید بهتره 4750 بگیرید.

قیمت 5750 هم بین 830 تا 850 ِ .

ss_esteghlal40
12-06-2011, 15:34
میگم یه سوال برام شده که چرا لپ تاپ ایسر خیلی اروزنه ؟ چه چیزش پایین آوردن ؟ مثل این 5750 یا 5742 کانفیک بالا ولی خیلی ارزون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قضیه چیه ؟//

hhrt
12-06-2011, 20:32
دوست عزیز،مطمئنی قیمت5750///850 تومنه؟؟ی سر به سایت دیجی کالا بزن1100قیمتشه

king 2009
12-06-2011, 22:39
میگم یه سوال برام شده که چرا لپ تاپ ایسر خیلی اروزنه ؟ چه چیزش پایین آوردن ؟ مثل این 5750 یا 5742 کانفیک بالا ولی خیلی ارزون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قضیه چیه ؟//

ایسر زیاد روی طراحی کار نمیکنه، دلیل اصلی کم بودن قیمتش همینه.

دوست عزیز،مطمئنی قیمت5750///850 تومنه؟؟ی سر به سایت دیجی کالا بزن1100قیمتشه

اون کانفیگ i7 هست که قیمتش 1100 ِ .

ss_esteghlal40
13-06-2011, 14:07
دوست عزیز چندتا بازی کیفیتی روش نصب کن نگاه کن که مهنگه یا نه و داغ میکنه یانه ؟ عملکردش چطوریه ؟

hhrt
19-06-2011, 22:13
این تاپیک کلا به خواب رفت..الفاتحه

king 2009
21-06-2011, 09:28
دوست عزیز چندتا بازی کیفیتی روش نصب کن نگاه کن که مهنگه یا نه و داغ میکنه یانه ؟ عملکردش چطوریه ؟

متاسفانه من فعلم نمیتونم روش بازی نصب کنم.نه وقتش رو دارم نه حوصله اش رو.

ببخشید من یادم رفت جواب بدم.

جیگر دلیل نمیشه اسپم بدی.اگه سوالی داری بپرس من جواب میدم.سوالی نبوده که وضعیت تاپیک اینطوری شده.البته در آینده با فروش بیشتر این لپ تاپ و گرفتن جای 5742 اینجا شلوغ تر میشه.

javad 61
21-06-2011, 10:03
سلام دوستان.من قصد خرید core i5 5750 دارم.چند سوال اساسی دارم.فقط در جوابتون اینو در نظر بگیرند من خیلی اهل بازی نیستم:
1. داغ که نمیکنه؟زمان شارژش با کارهای معمولی چقدر است؟
2. این ایراد در چیپستهای Sandy Bridge در این مدل گزارش شده است.این خیلی مهم است.اگه مشکل داره 5742 میگیرم که امتحانشو پس داده.
3. طراحی ظاهریش چطوره؟کیفیت ساخت قطعات چطور است؟در مقایسه با 5742 بگید خیلی بهتره؟
4. قیمت این لپتاب به خاطر نوسانات دلار بالا رفته به نظرتون کی بهتره بخرم؟
5. چند وقت پیش مدل 5110 دل را دیدم به نظرم بد نبود.یه مقایسه اجمالی از این دو میکنید؟کلا کدوم بهتر است؟
6.خواهشا هر نکته مهمی که در مورد 5750 میدونید بگید که دارم تصمیم نهایی رو میگیرم.

hhrt
21-06-2011, 10:03
عزیز دلم ناراحت نشو،واسه منم بازی مهمه،حوصله کن ی دو سه تا بازی خفن سنگین گرافیکی روش نصب کن ببین جواب میده،البته جواب دادنش که میده ولی تا چه کیفیتیش مهمه...دمت گرم

king 2009
21-06-2011, 22:43
سلام دوستان.من قصد خرید core i5 5750 دارم.چند سوال اساسی دارم.فقط در جوابتون اینو در نظر بگیرند من خیلی اهل بازی نیستم:
1. داغ که نمیکنه؟زمان شارژش با کارهای معمولی چقدر است؟
2. این ایراد در چیپستهای Sandy Bridge در این مدل گزارش شده است.این خیلی مهم است.اگه مشکل داره 5742 میگیرم که امتحانشو پس داده.
3. طراحی ظاهریش چطوره؟کیفیت ساخت قطعات چطور است؟در مقایسه با 5742 بگید خیلی بهتره؟
4. قیمت این لپتاب به خاطر نوسانات دلار بالا رفته به نظرتون کی بهتره بخرم؟
5. چند وقت پیش مدل 5110 دل را دیدم به نظرم بد نبود.یه مقایسه اجمالی از این دو میکنید؟کلا کدوم بهتر است؟
6.خواهشا هر نکته مهمی که در مورد 5750 میدونید بگید که دارم تصمیم نهایی رو میگیرم.

1.هر لپ تاپی اگه کارهای خیلی سنگین باهاش انجام بدید بلاخره داغ میکنه.ولی در حالت معموله نه.5750 هم دماش بسیار مناسبه.
5 ساعت آماده به کار در فول لود هم حدود 2 ساعت.

2.این مدل اصلا همچین مشکلی نداره.فقط برای یه سری از لپ تاپ های دل و ایسوز این مشکل وجود داشت.

3.طراحیش شبیه 5742 ِ .مدل آپدیت شده 5742 ِ که به cpu های سندی بریج مجهز شده.usb 3 هم داره.شما به اختلاف نسل اول و دوم سی پی یو های اینتل نگاه کنی ابهامت برطرف میشه.:46:

4.والا من تو کاره ارز نیستم.:31: بهتره در این مورد نظر ندم .از کسایی که تجربه بیشتری در این زمینه دارن سوال کنید

5.اونم مدل خیلی خوبیه .یکی از گزینه های من هم بود.ولی بخاطر دردسر هایی که دل داره کلا از فکرش اومدم بیرون و رفتم با خیال راحت ایسر رو گرفتم.

6.حتما با گارانتی سازگار بگیرید که واقعا گارانتی عالی ایه.چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.البته بد نیست از افراد با تجربه کمی در مورد مارک ایسر سوال کنید.

عزیز دلم ناراحت نشو،واسه منم بازی مهمه،حوصله کن ی دو سه تا بازی خفن سنگین گرافیکی روش نصب کن ببین جواب میده،البته جواب دادنش که میده ولی تا چه کیفیتیش مهمه...دمت گرم

پایین این صفحه رو ببینی فریمی که با بازی های مختلف میده نوشته شده.با تنظیمات مختلف.با اومدن بازی های جدید هم آپدیت میشه.فکر کنم کافی باشه براتون.

hhrt
22-06-2011, 10:18
ممنون
حاجی از لحاظ کیفیت ساخت بدنه چجوره؟یعنی میخوام بدونم محکم و مقاوم هست؛مخصوصا روکش پشت led

king 2009
23-06-2011, 01:15
ممنون
حاجی از لحاظ کیفیت ساخت بدنه چجوره؟یعنی میخوام بدونم محکم و مقاوم هست؛مخصوصا روکش پشت led

خب جنس بدنه اش از پلاستیکه.زیاد محکم نیست ولی خب به این راحتیا هم با ضربه آسیب نمیبینه.

hhrt
25-06-2011, 19:03
من ی سر به انجمن خود سایت سازگار ارقام زدم،راستش چشم ترسید؟گفتن که از خود سازگار گرفتن لپتاپ باز شده بوده،خلاصه از اینجور چبزا.بلاخره ادم داره پول میده ی چیز بگیره که پشیمون نشه...چجور میشه فهمید لپتاپ ریفره یا نه؟
شما توی این مدل بخصوص،هیچ مشکلی نداشتی تا الان؟همع چیز نوتبوک نونونو بود؟همه قطعات چککردی مثلا رایترو...؟؟؟

---------- Post added at 08:03 PM ---------- Previous post was at 08:02 PM ----------

من ی سر به انجمن خود سایت سازگار ارقام زدم،راستش چشم ترسید؟گفتن که از خود سازگار گرفتن لپتاپ باز شده بوده،خلاصه از اینجور چبزا.بلاخره ادم داره پول میده ی چیز بگیره که پشیمون نشه...چجور میشه فهمید لپتاپ ریفره یا نه؟
شما توی این مدل بخصوص،هیچ مشکلی نداشتی تا الان؟همع چیز نوتبوک نونونو بود؟همه قطعات چککردی مثلا رایترو...؟؟؟

roteal2007
25-06-2011, 19:11
ممنون
ببین برادر پشت LCD همه نئتبئک ها یه فضای خالی هست که برای ضربه های احتمالی واسش در نظر میگیرن تا به LCD آسیبی نرسه.جنسشم خوبه زذ اثر انگشته

---------- Post added at 08:03 PM ---------- Previous post was at 08:02 PM ----------

شما بگو یکی پلمپ واست باز کنه تا خیالت راحت بشه

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

دوست عزیز از دادن اسپم خودداری کنید هرکسی بتونه جوابتون رو میده....

sadeghbb
25-06-2011, 20:45
دوستان الان قیمتش چنده این مدل؟

Mr.Mazmamfi
25-06-2011, 21:59
دوستان الان قیمتش چنده این مدل؟

iman_s
27-06-2011, 12:20
امروز قراره برم یکلپ تاب بگیرم.بین این دومدل کدوم بگیرم؟
Acer 5757
Dell 5110
جفتشون i5

javad 61
28-06-2011, 19:10
سلام دوستان.
امروز برای کاری سمت ولیعصر بودم چون هفته آینده قصد خرید acer 5750 یه سری هم به پاساژهای اون محدوده زدم.
جالبی قضیه این بود که کلی از فروشنده ها 5750 core i5 با گرافیک 2G داشتند با گارانتی خوشه آوا و همشون هم ادا داشتند 2G واقعی real است.من core i7 با گرافیک 2 دیده بودم اما برای core i5 که خودمم قصد خریدشو دارم نه.
1.دوستان از این موضوع اطلاعی دارند؟این 2G واقعا share میشه؟
2.قیمتش با گارانتی خوشه آوا 845 بود که واقعا عالی بود.گارانتی خوشه آوا در مقابل سازگار ارقام چطوره؟

Mr.Mazmamfi
28-06-2011, 23:23
سلام دوستان.
امروز برای کاری سمت ولیعصر بودم چون هفته آینده قصد خرید acer 5750 یه سری هم به پاساژهای اون محدوده زدم.
جالبی قضیه این بود که کلی از فروشنده ها 5750 core i5 با گرافیک 2G داشتند با گارانتی خوشه آوا و همشون هم ادا داشتند 2G واقعی real است.من core i7 با گرافیک 2 دیده بودم اما برای core i5 که خودمم قصد خریدشو دارم نه.
1.دوستان از این موضوع اطلاعی دارند؟این 2G واقعا share میشه؟
2.قیمتش با گارانتی خوشه آوا 845 بود که واقعا عالی بود.گارانتی خوشه آوا در مقابل سازگار ارقام چطوره؟
من هم برای اولین باره از شما میشنوم میگید core i5 با گرافیگ 2 گیگ داره.
ولی یه جورایی میشه گفت راست میگن چون تو مدل 5742 2 گیگ گرافیکو انداختن پس براشون کاری نداره که تو 5750 هم بندازن .(من پیش بینی میکنم چون برای گارانتی خوشه آوا هست custom شده باشه)
ولی شما میتونی با فروشنده طی کنی که اگه 2 گیگ بود ازت میگیرم و در غیر اینصورت نمیخرم.
جواب 2 : تا به حال چنین نام گارانتی کننده ای رو نشنیدم.
یه توضیحی در مورد گارانتی بدم بد نیست:
گارنتی کننده ها خودشون میان لپ تاپو باز میکنن و کانفیگاشو عوض میکنن تا نظر مشتری رو جلب کنن البته تو این مورد بیشتر گارانتی هایی این کارو انجام میدن که نام آشنا نیستن.ولی سازگار حرفش اینه که "پلمپ از اونور میاره وبه مشتری تحویل میده" وبخاطر همین خیلی محبوبتر از گارانتی های دیگه شده(گرچه گاهی اوقات یه جنگولک بازی هایی از خودش درمیاره)
بنظرم شما یه زنگ به سازگار بزن و بین اونا چنین کانفیگی دارن یا نه ؟ اگه نداشتن مطمئن باش که خوشه آوا این لپ تاپو تغییر داده .

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

امروز قراره برم یکلپ تاب بگیرم.بین این دومدل کدوم بگیرم؟
Acer 5757
Dell 5110
جفتشون i5
5750 بگیر بردی.

hhrt
03-07-2011, 09:00
sسلام بر همه عزیزان،راستش هرچی میگذره ادم دلش بجای اینکه قرصتر بشه بدتر میشه!!!!دو دل شدم 5750 بگیرم یاجونیپرpbl-21 ؟؟؟نمیدونم بچه ها راجعبه جونیپر شنیدن یا نه،ولی سیستم با کانفیگ وحشتناک میزنه..ی سر به لینک زیر بزنید،،،نگا کنید

پرنس تاریکی
03-07-2011, 18:31
می خوام یه لپ تاپ بخرم که سندی بریج داشته باشه،:20:

حسابی گیج شدم، نمی دونم 5750 بخرم یا inspiron 5110 ، دو تا سوال دارم ،اول جنس این لپ تاپ خوبه یعنی مفاومتش چطوریه زود خراب می شه ؟ برام دوامش خیلی مهمه 2- به نظر می یاد کارت گرافیک 5750 از 5110 بهتره درسته؟

hhrt
03-07-2011, 19:11
درسته گرافیک5750،،،،،،،540gt اما5110،،525،،،540 قویتره

پرنس تاریکی
04-07-2011, 14:06
کیفیتش ساختش چطوره؟

hhrt
04-07-2011, 14:15
من داداشم ایسر داره،خوبه..توی این رنج قیمت 5750بهترین گزینه،شک نکن
خیلی راجعبش تحقیق کردم،خوش ساخت،خوش کانفیگ،خوش قیمت ،منم تا ی مدت دیگه 5750میگیرم.

پرنس تاریکی
04-07-2011, 21:51
این از مشخصات کامل:

===
===

4750 با 5750 تفاوت اصلیشون تویه اندازه ی صفجه نمایششونه.اگه راحتی حمل و نقل زیاد براتون مهم نیست 5750 رو انتخاب کنید ولی اگه زیاد جابجا میکنید بهتره 4750 بگیرید.

این که southbridge اش b2 من تاپیک 5110 حوندم این یه مشکله و بعد از یه مدت dvd رایتر یا هارد سرعنش کم می شه و بعد از کار می افته(البته dvd رایترش اینطوری می شه)

پرنس تاریکی
04-07-2011, 21:54
این از مشخصات کامل:

===
===

این که b2 هست شنیدم بعدا مشکل ساز می شه درسته؟

Mr.Mazmamfi
05-07-2011, 13:48
می خوام یه لپ تاپ بخرم که سندی بریج داشته باشه،:20:

حسابی گیج شدم، نمی دونم 5750 بخرم یا inspiron 5110 ، دو تا سوال دارم ،اول جنس این لپ تاپ خوبه یعنی مفاومتش چطوریه زود خراب می شه ؟ برام دوامش خیلی مهمه 2- به نظر می یاد کارت گرافیک 5750 از 5110 بهتره درسته؟
اگر واقعا کیفیت براتون مهمه من هیچ کدوم رو بهتون پیشنهاد نمیدم.(مخصوصا 5110 که اصلا)
گرافیک 5750 از گرافیک 5110 بهتره ولی جدیدا یه لیستی دیدم که 5110 رو با گرافک 540 دارن ارایه میدن.
اگر گرافیک 5110 جیفورس 540 باشه با 5750 یکی هست واگر 525 باشه پایین تره.

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

کیفیتش ساختش چطوره؟
تا منظورت از کیفیت چی باشه.
نظر شخصی من اینه که کیفیت لپ تاپ ها به این صورته.(بجز اپل .....کلی دارم مقایسه میکنم ولی در اصل باید روی مدل بحث بشه)
1 - لنوو
2- ایسوس (البته میتونه hp هم باشه)
3 - hp (البته میتونه ایسوس هم باشه)
4 - ایسر
5 - دل

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

این که southbridge اش b2 من تاپیک 5110 حوندم این یه مشکله و بعد از یه مدت dvd رایتر یا هارد سرعنش کم می شه و بعد از کار می افته(البته dvd رایترش اینطوری می شه)
کلا dvd rw های لپ تاپ ها ضعیفن و نمیشه مثل pc ازشون کار بکشی.

{sahand}
05-07-2011, 14:20
این که b2 هست شنیدم بعدا مشکل ساز می شه درسته؟
b2 نیست، تا جایی که من می دونم یه باگه که باعث می شه اشتباه نشون داده بشه، بایوس رو که آپدیت کنید درست می شه و b3 می نویسه.

mansia
06-07-2011, 22:39
دوست عزیز اگر شما دوباره به تاپیک n5110 مراجعه کنید مطالب جدیدتر و امیدوارکننده پیدا خواهید کرد. موفق باشید.

HWT
10-07-2011, 16:52
دوستان دیگه ای از این لپتاپ خریداری نکردن که راجبش نقد یا شرحی بنویسند؟

parsamohammad
18-07-2011, 14:25
منم منتظر نقد از دوستانی که تازه خریدن هستم

arazboy
22-07-2011, 15:58
دوستان من بین ایسر 5750 و دل 5110 گیر کرده ام
این تایپک را خوانده ام وکلا گیج شده ام دیگه
ممنون میشم قطعات کانفیگ ci5 را بگذارید
به نظر شما کدام بهتر هست

کارت گرافیگ 5750 1 گیگ هست یا 2 گیگ ؟
آیا لپ تاپ را بیمه می کنند ؟ چطوری؟
سیستم عالمل هر دو چی هست؟
آیا با وندوز xp مشکل دارند؟
درایور روی هر دو هست یا باید پیدا بکنیم؟

taghi_ramzi
22-07-2011, 16:45
خب
بنده هم یه چیزایی بنویسم !
این لپ تاپو من حدود دو ماهه خریدم
مال من سی پی یو i5 و 4 گیگ رم داره

کیفیت بدنه : از نظر کیفیت خوبه ، ولی قسمتهای براقش زود گرد و خاک میگیرن و سخت پاک میشن
یه چیزی هم یه کم اذیت می کنه اینه که ، وقتی لپتاپ بسته س ، به درش یه کم که فشار میاد ، ال سی دی می خوره به کیبورد
یکی دو بار روش فشار آوردم و دیدم که جای کیبورد افتاده رو ال سی دی
البته با دستمال پاک شد ، ولی فکر کنم اگه مرتب فشار بیاد ، در دراز مدت حتماً جای کیبورد میمونه رو ال سی دی

ال سی دی : دید افقیش خوبه ولی دید عمودیش کمه . یعنی مجبوری یه کم که جاتو عوض کردی ، زاویه مونیتور رو هم میزون کنی
ولی از نظر کیفیت نمایش عالیه .

عملکرد: بازی سنگین باهاش انجام ندادم هنوز. ولی این روزا همزمان اس کیو ال 2008 و ویژوال استودیو 2008 و ورد 2010 رو همزمان روش اجرا می کردم و کوچکترین مشکلی نداشتم.
روش برنامه های انسیس و سالید ورکز هم استفاده کردیم و هیچ مشکلی نبوده.

باتری: در حالت صرفه جویی انرژی ، اگه باتری پر باشه ، حدود 5 ساعت کار عادی می کنه. ولی کارهای سنگین و گوش دادن به آهنگ و پخش فیلم باتریشو زود تموم می کنه.

پورتها: یه پورت یو اس بی 3 داره ، و دو پورت یو اس بی 2. اگه یه پورت یو اس بی 2 بیشتر داشت بهتر بود. دو سه بار هم از رم ریدرش استفاده کردم و مشکلی ندیدم

وزن : زیاده. اگه وسیله ی نقلیه ندارید دنبال یه چیز سبکتر باشید !

صدا: صداش خوبه و کیفیت خوبی داره ، ولی بلندیش عادیه و انتظار صدای خیلی بلندی نداشته باشید.

نتیجه کلی:

اگه قضیه خوردن ال سی دی به کیبورد و وزن بالاش رو ندید بگیرم ، کاملاً راضیم و فکر کنم به قیمت 880 تومن چیزی بهتر از این پیدا نمیشد.

Imanhjp
24-07-2011, 10:59
سلام
این صدای خفیفی که از هارد 5750 موقع کار کردن شنیده میشه طبیعیه؟
یه صدای خفیف که میشه گفت شبیه خرت خرته و فقط از هارد تولید میشه

taghi_ramzi
24-07-2011, 11:47
من پرسیدم میگن عادیه

ما دیروز اینو با لپ تاپ 5110 دوستم مقایسه کردیم

با وجود قیمت تقریباً پایینش ،از لحاظ ظاهر ، ال سی دی، باتری و کیفیت ساخت از دل بهتر نباشه کمتر نیست.
کارت گرافیک دل دوستم پایینتر از اینه و سی پی یوش هم 460 ؛ وگرنه خیلی دلم می خواست یه مقایسه عملکرد هم بکنیم.

hooooooman
25-07-2011, 09:54
سلام
اگه میشه از لب تابت یه چنتا عکس بزار
این عکسایی که تو نت هست با هم فرق می کنه!!!

باتشکر

Imanhjp
25-07-2011, 14:00
سلام
اگه میشه از لب تابت یه چنتا عکس بزار
این عکسایی که تو نت هست با هم فرق می کنه!!!

باتشکر

عکس هاش دقیقا همونیه که تو سایت ها هست و هیچ تفاوتی ندارن

hooooooman
25-07-2011, 16:00
سلام
یعنی اینکه شما خریدی درست مثل همینه؟؟

Imanhjp
25-07-2011, 22:19
سلام
یعنی اینکه شما خریدی درست مثل همینه؟؟

به جز برچسب های زیر کیبرد بقیه چیزهاش شکل همینه
این عکسی که گذاشتید کانفیگ i7 هست و یه Windows 7 هم روش نصبه

taghi_ramzi
25-07-2011, 23:21
برا منم به جز برچسبش دقیقاً همین شکلیه.

amir20
26-07-2011, 01:18
سلام.
دوستان دوتا مشکلی که این دوستمون توی این تاپیک مطرح کردن رو منم دارم ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
مخصوصا touchpad که اصلا نمیدونم چه جوری باید از multitouch استفاده کنم.
مرسی

Imanhjp
26-07-2011, 17:49
سلام.
دوستان دوتا مشکلی که این دوستمون توی این تاپیک مطرح کردن رو منم دارم ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
مخصوصا touchpad که اصلا نمیدونم چه جوری باید از multitouch استفاده کنم.
مرسی

احتمالا شما درایور Synaptic Touch Pad رو نصب کردید که مولتی تاچ نداره همونطور که از اسمش پیداست
باید درایور ELAN رو نصب کنید تا هم اسکرول بیاد هم مولتی تاچ

Amin Genius
31-07-2011, 06:15
:20: خب ، بالاخره بعد از خوندن 9 صفحه مطلب خوب شما بچه ها نوبت به ما هم رسید .

اول یه سلام و خسته نباشید بگم به مستر مز ممفی که خیلی عالی سوالات رو پیگیری میکنه .
همینطور از بقیه دوستان که اطلاعات مفیدشون رو برای بقیه گذاشتند . بسیار بسیار استفاده کردم.

میخواستم به اطلاعاتتون برسونم که من هم در مراحل نهایی تحقیقات بسر میبرم و انشاءالله تا حدود حداکثر یک هفته دیگر 5750 رو میگیرم . :40:
فقط تنها چیزی که منو بسیار ترسوند چیزی بود که Taghi_Ramzi عزیز گفت . این که Lcd با کیبورد تماس پیدا میکنه . توی مدل Inspiron 1564 هم این مورد رو دیده بودم که اصلا خوشمنظر نیست . :19:

حالا انشاءالله که این مساله هم برام حل بشه و گرفتار این جعبه جادوی نوین هم بشیم.

:3: ضمنا بعد از خرید اگه تستی بود با کمال میل تا حد توان انجام میدم .

یا حــق.

Amin Genius
31-07-2011, 06:49
یه مطلبی رو هم که میخواستم بپرسم این بود در مورد Sandy Bridge .

منتها نمیتونستم صبر کنم تا پست قبلیم تائید بشه .
این محدودیت های فروم هم که شاهکاره . . . بعد از یه عمر فروم بازی باید منتظر بمونی پستت تائید بشه /
ایکاش میشد این محدودیت هارو برای کسانی که قبلا با فروم کار کردند برداشت . کــاش .

Imanhjp
31-07-2011, 11:16
:20: خب ، بالاخره بعد از خوندن 9 صفحه مطلب خوب شما بچه ها نوبت به ما هم رسید .

اول یه سلام و خسته نباشید بگم به مستر مز ممفی که خیلی عالی سوالات رو پیگیری میکنه .
همینطور از بقیه دوستان که اطلاعات مفیدشون رو برای بقیه گذاشتند . بسیار بسیار استفاده کردم.

میخواستم به اطلاعاتتون برسونم که من هم در مراحل نهایی تحقیقات بسر میبرم و انشاءالله تا حدود حداکثر یک هفته دیگر 5750 رو میگیرم . :40:
فقط تنها چیزی که منو بسیار ترسوند چیزی بود که Taghi_Ramzi عزیز گفت . این که Lcd با کیبورد تماس پیدا میکنه . توی مدل Inspiron 1564 هم این مورد رو دیده بودم که اصلا خوشمنظر نیست . :19:

حالا انشاءالله که این مساله هم برام حل بشه و گرفتار این جعبه جادوی نوین هم بشیم.

:3: ضمنا بعد از خرید اگه تستی بود با کمال میل تا حد توان انجام میدم .

یا حــق.

من هرچی دقت کردم چنین چیزی ندیدم حتی با وجود گرد و غبار روی lcd باز هم اثری از دکمه ها نبود. اما یه چیز بدتر دیدم که در حاشیه LCD یعنی درست بغل دوربین وبکم نقش حاشیه تاچ پد افتاده بود. انقدر هم بدنه این لپ تاپ سخت پاک میشه که من در مواردی نا امید شدم از پاک کردن این نقش و خطوط. در ضمن برای تمیز کردن اصلا از دستمال کاغذی استفاده نکنید

taghi_ramzi
31-07-2011, 12:04
من بازم تاکید می کنم که اگه فشار نیاد ، کیبورد به هیچ وجه با lcd تماس پیدا نمی کنه.

hooooooman
01-08-2011, 12:50
سلام
من این لب تابو می خوام تا دو سه روز دیگه بخرم با کانفیگ i3 ولی گیچ شدم
من آخر نفهمیدم گرافیگش 540 دو گیگ هستش یا 520
تو مجله یه چیز زده تو سایتا یه چیز دیگه دوستان منو راهنمایی کنید
راستی بقیه مشخصاتش اینه دیگه:
CPU:i3 2310
Ram:4GB DDR3
HDD:500GB
USB 3

با تشکر

taghi_ramzi
01-08-2011, 17:08
الان گرافیک لپتاپها همگی یه گیگه ، ضمن اینکه این اصلاً مبنای درستی برای مقایسه نیست.
شما مدل گرافیکتونو تو این سایت notebookcheck.net پیدا می کنید ، اونجا با مدلهای دیگه مقایسه شده و کاملاً مشخصه کدوم بهتره.

Amin Genius
05-08-2011, 22:06
من بازم تاکید می کنم که اگه فشار نیاد ، کیبورد به هیچ وجه با lcd تماس پیدا نمی کنه.

بله این دوستمون هم تایید کرد که فقط در صورت فشار زیاد اوخ میشه .

خب دیگه ما هم بریم کم کم حاضر شیم که چند ساعت دیگه بریم Pasaj Capital . :31:

هولم ؟ :8:
باید زودتر بگیرم که پروژه نهاییم مونده تا 1 ماه دیگه هم باید تمومش کنم . تگ های php منتظرَمن.

:11::11::11::11::11::11:

parsamohammad
07-08-2011, 20:58
ببخشید دوستان تمام ایسر های 5750 پاییین کیبوردش استیل هست
مدل غیر استیل پلاستیکی مشکی داره ؟

Imanhjp
10-08-2011, 10:35
ببخشید دوستان تمام ایسر های 5750 پاییین کیبوردش استیل هست
مدل غیر استیل پلاستیکی مشکی داره ؟

برای من که پلاستیکه و مشکلی نداره

parsamohammad
10-08-2011, 12:15
برای من که پلاستیکه و مشکلی نداره

پلاستیک همرنگ بدنه ؟

Imanhjp
11-08-2011, 01:39
پلاستیک همرنگ بدنه ؟

دقیقا همون عکسی که دو صفحه قبل تو این تاپیک هست

engineer84
12-08-2011, 10:35
سلام.من میخام 5750 7iبخرم....اگه کسی مشکلی ازش دیده بهم بگه...ممنون.....
2.راستی سیستم عاملشم داسه..7 نداره روش...به نظرتون بعدا مشکل پیش نیاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Imanhjp
12-08-2011, 12:36

شما با کانفیگ i7 بخری ویندوز 7 Home premium داره روش
بقیه کانفیگ ها هم لینوکس خطی دارن که شبیه DOS هست. تنها مشکلش هم که من باهاش دارم جنس قاب دور lcd هست که افتضاحه و راحت خط می افته

Amin Genius
18-08-2011, 01:48

البته ناگفته نمونه . سیستم هایی که روش ویندوز نصب هست ، مقدار حدودا 200 هزار مایه بهش اضافه میشه .
اگر سیستم Dos بخری هیــچ مشکلی پیش نمیاد . فقط هنگام خرید از فروشنده بخواه که یه ویندوز روش نصب کنه . که معمولا اگه بخوای اکثرا قبول زحمت میکنند .

اما هیچ چیز با صفا تر از حس خود کفایی نیست . بالاخره خودت باید زیر و بم ویندوز ریختن رو در آری دیگه .:31:

ضمنا مهندس اگه برا کد نویسی می خوای خود من i5 ش رو گرفتم و بسیار راضیم. نیاز هامو جواب میده . مضافا بر اینکه معمولا CPU زیاد استفاده نمیشه . از این جهت که معمولا کار سنگینی باهاش انجام نمیشه . پس میتونی با خرید I5 (که بسیار هم قویه ) تقریبا 200 هزار هم اینجا صرفه جویی کنی. :46: اوف . چی شد .

hamednc
18-08-2011, 12:42
خب
بنده هم یه چیزایی بنویسم !
این لپ تاپو من حدود دو ماهه خریدم
مال من سی پی یو i5 و 4 گیگ رم داره

کیفیت بدنه : از نظر کیفیت خوبه ، ولی قسمتهای براقش زود گرد و خاک میگیرن و سخت پاک میشن
یه چیزی هم یه کم اذیت می کنه اینه که ، وقتی لپتاپ بسته س ، به درش یه کم که فشار میاد ، ال سی دی می خوره به کیبورد
یکی دو بار روش فشار آوردم و دیدم که جای کیبورد افتاده رو ال سی دی
البته با دستمال پاک شد ، ولی فکر کنم اگه مرتب فشار بیاد ، در دراز مدت حتماً جای کیبورد میمونه رو ال سی دی

ال سی دی : دید افقیش خوبه ولی دید عمودیش کمه . یعنی مجبوری یه کم که جاتو عوض کردی ، زاویه مونیتور رو هم میزون کنی
ولی از نظر کیفیت نمایش عالیه .

عملکرد: بازی سنگین باهاش انجام ندادم هنوز. ولی این روزا همزمان اس کیو ال 2008 و ویژوال استودیو 2008 و ورد 2010 رو همزمان روش اجرا می کردم و کوچکترین مشکلی نداشتم.
روش برنامه های انسیس و سالید ورکز هم استفاده کردیم و هیچ مشکلی نبوده.

باتری: در حالت صرفه جویی انرژی ، اگه باتری پر باشه ، حدود 5 ساعت کار عادی می کنه. ولی کارهای سنگین و گوش دادن به آهنگ و پخش فیلم باتریشو زود تموم می کنه.

پورتها: یه پورت یو اس بی 3 داره ، و دو پورت یو اس بی 2. اگه یه پورت یو اس بی 2 بیشتر داشت بهتر بود. دو سه بار هم از رم ریدرش استفاده کردم و مشکلی ندیدم

وزن : زیاده. اگه وسیله ی نقلیه ندارید دنبال یه چیز سبکتر باشید !

صدا: صداش خوبه و کیفیت خوبی داره ، ولی بلندیش عادیه و انتظار صدای خیلی بلندی نداشته باشید.

نتیجه کلی:

اگه قضیه خوردن ال سی دی به کیبورد و وزن بالاش رو ندید بگیرم ، کاملاً راضیم و فکر کنم به قیمت 880 تومن چیزی بهتر از این پیدا نمیشد.

معمولی بسته بشه و تو کیف باز هم ردش می مونه این اشکال در 5742G هم بود لطفا پاسخ رو به ایمیلم بفرستین اینجا قروقاتیه hamednajik@gmail.com

Amin Genius
19-08-2011, 15:41
البته قروقاتی نیست . بدلیل تازه عضو شدنتون . پست هاتون نیاز به تائیید مدیران فروم داره . که با فعالیت بیشتر و پست دادن پیشتر رفع میشه .

اما همونطور که قبلا بحث شده بود راجع بهش این مشکل رو در Dell Inspiron هم دیده بودم . اما باید بگم اگر به دربش فشار نیاد هیــچ مشکلی نداره. :46:

hamednc
19-08-2011, 18:00
البته قروقاتی نیست . بدلیل تازه عضو شدنتون . پست هاتون نیاز به تائیید مدیران فروم داره . که با فعالیت بیشتر و پست دادن پیشتر رفع میشه .

اما همونطور که قبلا بحث شده بود راجع بهش این مشکل رو در Dell Inspiron هم دیده بودم . اما باید بگم اگر به دربش فشار نیاد هیــچ مشکلی نداره. :46:

این مشکل تو 5742G وجود داشت یا نه؟

---------- Post added at 07:00 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

لطفا در مورد حرارت وصدای فناش هم بگین که بیشتر از 5742G است یا کمتر؟

behnaam
20-08-2011, 11:20
سلام دوستان.
الان کانفیگ core i5 این مدل چقدر قیمت داره تو بازار؟

hamednc
20-08-2011, 11:34
سلام دوستان.
الان کانفیگ core i5 این مدل چقدر قیمت داره تو بازار؟

830 هزار تومن

behnaam
20-08-2011, 11:48
830 هزار تومن

ممنون از لطفتون البته میدونم منظورتون 830 بود با گارانتی سازگار ارقام.

SAJAD0936
20-08-2011, 15:28
830 هزار تومن

830 توی سایتای اینترنتیه اگه تهران باشی تو علاالدین و پایتخت زیر 800 پیدا میشه فقط اگه قصد خرید داری بجنب تا ماه رمضون تموم نشده که بازار لپ تاپ الان تو رکود ه و فروشنده ها توقعشون رو میارن پایین اهله چونه باشی تا 750 هم میتونی بگیری با گارانتی سازگار من 4750 رو 800 قیمت دارم:10:

6594
21-08-2011, 02:39
باسلام خدمت دوستان
تو اين سايت 795 تومن با گارانتي سازگار :question:
آيا مورد اطمينان هست

SAJAD0936
21-08-2011, 11:52
باسلام خدمت دوستان
تو اين سايت 795 تومن با گارانتي سازگار :question:
آيا مورد اطمينان هست

اساسا خریدهای اینترنتی توی ایران توصیه نمیشه:41:

نظر خاصی در مورد این سایت ندارم.

taghi_ramzi
21-08-2011, 18:41
به نظر بنده هم به هیچ وجه سایتها قابل اعتماد نیستن. به جز یکی دو تا که تو شهرهای مختلف نماینده دارن

Amin Genius
21-08-2011, 22:09
این مشکل تو 5742G وجود داشت یا نه؟

لطفا در مورد حرارت وصدای فناش هم بگین که بیشتر از 5742G است یا کمتر؟

هنوز با 5742 بطور جدی مقایسه عملی نداشته اما فنش کاملا طبیعیه .
یه کول پد مناسب هم گرفتم که حالت نشستن لپتاپو فیکس میکنه . البته کول پدشو روشن نمیکنم . همینطوری ازش کارر میکشم / اگه قرار باشه از الان سوسول بار بیاد که پس فردا باید براش کانادا درای هم بخرم. :31:
از نظر حرارتم کاملا طبیعیه / برای کارای عادی ریلکسه . برا بازیم فنش روشن میشه و داغتر میشه .همونطور که باید باشه.
حالا زیادم رو این چیزاش وسواس به خرج نده . اگه چشمتو گرفته بگیر حلّه . :40:

hamednc
22-08-2011, 05:44
تو 5750 از گرافیک سری 400 هم استفاده شده یا فقط سری 500 هست؟

Imanhjp
22-08-2011, 13:12
تو 5750 از گرافیک سری 400 هم استفاده شده یا فقط سری 500 هست؟

همه کانفیگ های این مدل سری 500 هستند

k0omeil
25-08-2011, 05:11
موندیم چی بخریم

hp 6050 cpu i5
dell 5110 i7
ecer 5750 i7

هر کی هم یه نظری میده فقط میخوام بدونم کدوم گرافیکش خفن تره میخوام 24 ساعت بازی کنم :D

با بودجه 1 میلیون تومن کدوم یکی میصرفه؟

hamednc
25-08-2011, 05:57
موندیم چی بخریم

hp 6050 cpu i5
dell 5110 i7
ecer 5750 i7

هر کی هم یه نظری میده فقط میخوام بدونم کدوم گرافیکش خفن تره میخوام 24 ساعت بازی کنم :D

با بودجه 1 میلیون تومن کدوم یکی میصرفه؟

تو این سایت می تونی همه شون رو از هر نظر باهم مقایسه کنی

k0omeil
25-08-2011, 11:04
اینجا همه اش انگلیسی هست
من که از سایتش سر در نمیارم

اگه لطف کنی شما که خودت ادرس سایت میدی ببینی کدوم بهتر ممنون میشم

hamednc
25-08-2011, 12:35
اینجا همه اش انگلیسی هست
من که از سایتش سر در نمیارم

اگه لطف کنی شما که خودت ادرس سایت میدی ببینی کدوم بهتر ممنون میشم

acer 5750G i5 بهتره i7 ها حرارت زیادی تولید می کنند اینتل این سی پی یو ها رو مخصوص قطب جنوب وشمال عرضه کرده

hp رو بی خیال شو خرابی کارت گرافیکش بالا ست

hhrt
26-08-2011, 12:00
اگه واست گرافیک مهمه hpچون گرافیکش فوق العادست از رم ddr5استفاده میکنه
اما اگه چیزی میخوای که هم قدرتی باشه و هم گرافیکی ایسر تو رنج قیمت با کانفیگ عالیش محشر
در ضمن ایسرi7 بگیر به تفاوت قیمتش باi5میارزه،در مورد حرارتم خیالت راحت باشه هیچ مشکلی واسش پیش نمیاد اگه حرارتیم باشه بخاطر قدرت پردازشی فوق العاده بالای اونه
طرف دل نرو به2دلیل یکی اینکه گرافیکش از بقیه ضعیفتره دوم احتمال ریفر بودنش بالاست
گرافیک ایسر در نوع خودش عالی اما نه مثل گرافیک hpچون از رمddr3استفاده میکنه اما با این حال مطمئن باش تو هیچ بازی و کار گرافیکی کم نمیاره.........تو خرید ایسر i7 5750)شک نکن
البته اگر 150 تا200 پول بیشتر بدی بهت میگم کهhp 6080 کانفیگش دیوونه کنندسT،فوق العاده،فقط بازی کن
به لینک زیرم سر بزن تمام مدلهای کارت گرافیک بر حسب قدرت موجوده

hamednc
26-08-2011, 13:19
اگه واست گرافیک مهمه hpچون گرافیکش فوق العادست از رم ddr5استفاده میکنه
اما اگه چیزی میخوای که هم قدرتی باشه و هم گرافیکی ایسر تو رنج قیمت با کانفیگ عالیش محشر
در ضمن ایسرi7 بگیر به تفاوت قیمتش باi5میارزه،در مورد حرارتم خیالت راحت باشه هیچ مشکلی واسش پیش نمیاد اگه حرارتیم باشه بخاطر قدرت پردازشی فوق العاده بالای اونه
طرف دل نرو به2دلیل یکی اینکه گرافیکش از بقیه ضعیفتره دوم احتمال ریفر بودنش بالاست
گرافیک ایسر در نوع خودش عالی اما نه مثل گرافیک hpچون از رمddr3استفاده میکنه اما با این حال مطمئن باش تو هیچ بازی و کار گرافیکی کم نمیاره.........تو خرید ایسر i7 5750)شک نکن
البته اگر 150 تا200 پول بیشتر بدی بهت میگم کهhp 6080 کانفیگش دیوونه کنندسT،فوق العاده،فقط بازی کن
به لینک زیرم سر بزن تمام مدلهای کارت گرافیک بر حسب قدرت موجوده

تو سایت زیر در پایین صفحه 5750g i7 رو از نظر حرارت بررسی کرده تقریبا میشه روش نیمرو درست کرد چون این لپ تاپ قیمتش پایین تر از 1 تومن است خنک کننده خوبی روش نصب نشده اگر می خوای i7 بخری باید بالی یک تومن بدی اگر i7 همراه با یک گرافیک خوب وقوی هم باشه نور الا نور میشه وحرارتش می زنه بالا اگه برای گیم می خوای یک گرافیک خوب همراه با i5 بگیر که بهترینش 5750G acer هستش.
در ضمن حرارتی که تو این سایت ثبت کرده در حالت عادیشه یعنی هیچ کار سنگینی انجام نمی ده

hhrt
26-08-2011, 15:35
اگه بقول شما مشکلی تو دما داشته باشه که من بعید میدونم بشدتی که گفتی باشه؟؟؟!!!،همنطور که گفتم بخاطر قدرت پردازشی اونه چون از نسل32نانومتری،بنابراین کاملا طبیعی که تولید گرما داشته باشه اما نه اینکه بخوای روش تخم مرغ سرخ کنی!!!
مشکل با ی کول پد خوب حله.
در ضمن این نوتبوک اینقدر مزایا داره که میتونم به اون خاصیت ماهیتابه بودنم اضافه کنیم تا برامون تخم مرغم سرخ کنه!!!!!!
در ضمن ی نگاه به عکس لینکی که دادی بکن اونجا سی پی یو در حالت 100لود داره کار میکنه که ازش تست حرارتی گرفتن عزیز.
هر چیزی بخوان تست کنن زیر بار امتحانش میکنن نه درحالت عادی تا ببینن چند مرده حلاجه....

msi ge620دقیقا با همین سی پی یو و گرافیک با قیمت بالای1.300داره بفروش میرسه،اما تو لینک زیر ببین که حرارتش از ایسر ی پله پایینتره

پس تمامی سی پیو های سندی بریدج که بر پایه32نانو زده میشه بخاطر قدرت وحشتناک پردازشی تولید گرما دارن

ودر نهایت باتوجه به هزینه ای که میخواد بشه ایسرi7 بصرفه تر تاi5

hamednc
26-08-2011, 16:54
اگه بقول شما مشکلی تو دما داشته باشه که من بعید میدونم بشدتی که گفتی باشه؟؟؟!!!،همنطور که گفتم بخاطر قدرت پردازشی اونه چون از نسل32نانومتری،بنابراین کاملا طبیعی که تولید گرما داشته باشه اما نه اینکه بخوای روش تخم مرغ سرخ کنی!!!
مشکل با ی کول پد خوب حله.
در ضمن این نوتبوک اینقدر مزایا داره که میتونم به اون خاصیت ماهیتابه بودنم اضافه کنیم تا برامون تخم مرغم سرخ کنه!!!!!!
در ضمن ی نگاه به عکس لینکی که دادی بکن اونجا سی پی یو در حالت 100لود داره کار میکنه که ازش تست حرارتی گرفتن عزیز.
هر چیزی بخوان تست کنن زیر بار امتحانش میکنن نه درحالت عادی تا ببینن چند مرده حلاجه....

msi ge620دقیقا با همین سی پی یو و گرافیک با قیمت بالای1.300داره بفروش میرسه،اما تو لینک زیر ببین که حرارتش از ایسر ی پله پایینتره

پس تمامی سی پیو های سندی بریدج که بر پایه32نانو زده میشه بخاطر قدرت وحشتناک پردازشی تولید گرما دارن

ودر نهایت باتوجه به هزینه ای که میخواد بشه ایسرi7 بصرفه تر تاi5

ببخشید من اشتباه کردم تو تست حرارت نوشته
load
Idle
من فکر کردم یعنی در حالت بیکار ی لود شده
نگو در دو حالت حدکثر و بی کاری تست شده که با کلیک کردن روی ان دما ها عوض میشه

roseyakhi
26-08-2011, 18:33
acer 5750 corei7 با acer 5750 corei5 از نظر کارایی خیلی فرق میکنه ؟ برای وب گردی - فیلم - برنامه نویسی ؟ البته مدت استفاده زیاد مثلا روزی 10 ساعت؟ ( خر کار)

Imanhjp
26-08-2011, 21:22
acer 5750 corei7 با acer 5750 corei5 از نظر کارایی خیلی فرق میکنه ؟ برای وب گردی - فیلم - برنامه نویسی ؟ البته مدت استفاده زیاد مثلا روزی 10 ساعت؟ ( خر کار)

CPU های i5 و i7 فرق خیلی زیادی ندارند و هر دو قدرت زیادی دارند. اما i3 با i5 خیلی تفاوت دارد. ضمن اینکه i7 حرارت زیادی تولید میکند. برای وب گردی و فیلم و برنامه نویسی همان کانفیگ i5 کفایت میکند. البته باتری اینها هیچ کدوم 10 ساعت دوام نداره ها

hhrt
26-08-2011, 22:54
حرف دوستمون درسته واسه وبگردی و برنامه نویس و مولتی مدیا همونi5 کفایت میکنه اما i5 سندی بریج2410
باشه خیلی بهتر چون نسل جدیدتر پردازنده قدیمی 540

ناگفته نمونه که i5با i7 تفاوت زیادی دارن مهمترین تفاوتشون توی میزان کش سی پی یو...کش i5،سه مگابایت،اما کش i7،،شش مگابیت دیگه خودت حساب کن چه غولیه!!!!

ha789di
27-08-2011, 00:04
سلام دوستان
اگه بخوام از بین لنوو g570 و ایسر 5750 یکی رو انتخاب کنم کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟
ضمنا کانفیگ هر دو core i5 هستش ولی کرافیک یکی ATI و دیگری NVidia هستش؟
ضمنا برای کارهای وبگردی-فیلم-موسیقی و نیازهای ضروری لازم دارم؟؟

hhrt
27-08-2011, 17:24
سلام دوستان
اگه بخوام از بین لنوو g570 و ایسر 5750 یکی رو انتخاب کنم کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟
ضمنا کانفیگ هر دو core i5 هستش ولی کرافیک یکی ATI و دیگری NVidia هستش؟
ضمنا برای کارهای وبگردی-فیلم-موسیقی و نیازهای ضروری لازم دارم؟؟

علیک سلام
نوتبوکهای لنوو از لحاظ ساخت خوب هستن،البته این به این معنی نیست که سایر شرکتها اینطور نیستن
،اینم بخاطر اینه که برگشتی کمتری داره
اگه بخوایم این دو رو باهم مقایسه کنیم گرافیک لنوو(6370)در مقابل540 هیچ حرفی واسه گفتن نداره،ی سر به لینک زیر بزن متوجه میشی

از لحاظ قیمتم لنوو گرونتر باید باشه
اگه واسه مصارفی که گفتی بخوای پیشنهاد اول قطع به یقین ایسر5750،هم از لحاظ قیمت هم گرافیکی
در چیزای دیگه فرقی چشمگیری باهم ندارن،

ha789di
27-08-2011, 21:27
علیک سلام
نوتبوکهای لنوو از لحاظ ساخت خوب هستن،البته این به این معنی نیست که سایر شرکتها اینطور نیستن
،اینم بخاطر اینه که برگشتی کمتری داره
اگه بخوایم این دو رو باهم مقایسه کنیم گرافیک لنوو(6370)در مقابل540 هیچ حرفی واسه گفتن نداره،ی سر به لینک زیر بزن متوجه میشی

از لحاظ قیمتم لنوو گرونتر باید باشه
اگه واسه مصارفی که گفتی بخوای پیشنهاد اول قطع به یقین ایسر5750،هم از لحاظ قیمت هم گرافیکی
در چیزای دیگه فرقی چشمگیری باهم ندارن،

ممنون از راهنماییت دوست من!
اما آیا این به معنی کیفیت ساخت بد لپ تاپهای acer هستش؟؟
یعنی واقعا این دو کارت گرافیک اینقدر با هم فاضله دارن؟؟ضمن اینکه من هردو رو قیمت گرفتم و با گارانتی سازگار قیمت هردو 800 تومن بود!!
اگه اطلاع داشته باشین میزان گرما و صدای لپ تاپ ایسر چقدره؟؟؟

hhrt
28-08-2011, 13:08
خواهش می کنم رفیق
قطع به یقین اینطور نیست که ایسر کیفیتش پایینترباشه،اصلا بزار خیالتو راحت کنم تمام شرکتهای سازنده نوتبوک هیچوقت تولید کننده قطعاتشون نیستن،ازطرفی سازنده های مثلا کارت گرافیک یا رم یا...واسشون نمیصرفه بخوان توی کشورشون با توجه به بازار کار گرون تولید کننده باشن،از اینرو تمامی این سازندگان قطعات،ساخت و مونتاژ به شرکتهای مادر مثل کووانتا چین میدن تا واسشون ارزونتر تموم شه،سازندگان نوتبوکام میرن تمام قطعاتو به این شرکت سفارش میدن،نشون به این نشون که اکثر نوتبوکها ساخت چینه،چرا باید شرکتی مثل دل که تا دیروز هلند،مالزی،امریکا تولید کنندش بودن حالا فقط چیین باشه!!!یا مثلا سونی
خلاصه تمامی سازندگان قطعاتشونو از همین شرکت کووانتا میگرن پس نتیجه اینکه هیچ تفاوتی بین قطعات اصلی مثل سی پی یو رم گرافیک سونی،ایسر،اچ پی و...نیست مانور این شرکتا روی گارانتی،ساخت بدنه،برند شرکت ودر کل قطعات جانبیه...
اگه تولینکی که گذاشتم دقت کنی،6370 رتبش 192اما540رتبش98،،این سایت معتبرترین سایت بررسی و تست کارت گرافیکه،
معقولانه اینه که ادم به هزینه که میکنه،کانفیگی که میتونه بالاترین باشه فکر کنه
که ایسر برایاینکه بازارو جلب خودش کنه با کمترین هزینه بالاترین کانفیگو ارائه میده،،نباید فکر کنی چون قیمتش پایینتره پس خوب نیست یا حتما ی مشکلی داره!!!
بازم انتخاب با خودته ولی در مجموع بنده ایسرو پیشنهاد میکنم

mahdiw710
28-08-2011, 21:15
دوستانی که قصد خرید 4750 یا 5750 رو دارن قبلش حتما یه نگاه به 4755 یا 5755 بندازن شاید نظرشون عوض بشه.:27:
کانفیگ 4750 با 4755 مشابه ولی 5755 با گرافیک 2 گیگ.
قیمتها هم 50تا 100 تومن نسبت به 4750 و5750 گرون ترن.
تغییرات شامل عوض شدن طراحی کیبرد و بدنه و به خصوص پشت lcd (براق و بدون بافت) و شامل رنگ های مشکی/ قهوه ای روشن/ قرمز/ آبی
اینم چند تا عکس

ha789di
28-08-2011, 22:25
خواهش می کنم رفیق
قطع به یقین اینطور نیست که ایسر کیفیتش پایینترباشه،اصلا بزار خیالتو راحت کنم تمام شرکتهای سازنده نوتبوک هیچوقت تولید کننده قطعاتشون نیستن،ازطرفی سازنده های مثلا کارت گرافیک یا رم یا...واسشون نمیصرفه بخوان توی کشورشون با توجه به بازار کار گرون تولید کننده باشن،از اینرو تمامی این سازندگان قطعات،ساخت و مونتاژ به شرکتهای مادر مثل کووانتا چین میدن تا واسشون ارزونتر تموم شه،سازندگان نوتبوکام میرن تمام قطعاتو به این شرکت سفارش میدن،نشون به این نشون که اکثر نوتبوکها ساخت چینه،چرا باید شرکتی مثل دل که تا دیروز هلند،مالزی،امریکا تولید کنندش بودن حالا فقط چیین باشه!!!یا مثلا سونی
خلاصه تمامی سازندگان قطعاتشونو از همین شرکت کووانتا میگرن پس نتیجه اینکه هیچ تفاوتی بین قطعات اصلی مثل سی پی یو رم گرافیک سونی،ایسر،اچ پی و...نیست مانور این شرکتا روی گارانتی،ساخت بدنه،برند شرکت ودر کل قطعات جانبیه...
اگه تولینکی که گذاشتم دقت کنی،6370 رتبش 192اما540رتبش98،،این سایت معتبرترین سایت بررسی و تست کارت گرافیکه،
معقولانه اینه که ادم به هزینه که میکنه،کانفیگی که میتونه بالاترین باشه فکر کنه
که ایسر برایاینکه بازارو جلب خودش کنه با کمترین هزینه بالاترین کانفیگو ارائه میده،،نباید فکر کنی چون قیمتش پایینتره پس خوب نیست یا حتما ی مشکلی داره!!!
بازم انتخاب با خودته ولی در مجموع بنده ایسرو پیشنهاد میکنم

ممنون از راهنماییت
ولی دوست من اگه اطلاع داشته باشی کیفیت نمایشگر این لپ تاپ چطوره؟؟چون اینجور که فهمیدم تعریفی نداره؟؟

Imanhjp
29-08-2011, 11:01
ممنون از راهنماییت
ولی دوست من اگه اطلاع داشته باشی کیفیت نمایشگر این لپ تاپ چطوره؟؟چون اینجور که فهمیدم تعریفی نداره؟؟

کیفیت اش به پای Sony نمیرسه اما باز هم خوبه. اما دو تا مشکل اساسی داره
یکی زاویه دید کمش هست یکی هم بازتاب صفحه اش که مثلا زمانی داری فیلم میبینی تصویر خودت رو هم وسط صفحه مبینی :19:

darab sur
30-08-2011, 17:46
دوستان الان قیمت acer 5750 با کانفیگ i5 تو بازار چنده؟i3 چطور؟

ha789di
30-08-2011, 21:17
قیمت i5 اون با گارانتی سازگار 800 تومن هستش!!!

5320xm
31-08-2011, 00:25
سلام
یکی از دوستان این لپ تابو با کانفیگ زیر داشت:
cpu:i7
ram:6
vga:540m 2g
hdd:640
من چند تا بازی تست کردم(nba2k11و bulletstormوsstreetfighter).همه رو هم حالت High End گذاشتم.خیلی روون اجرا شدن.
تنها مشکلم با pes2011 بود که رو high اجرا نمی شد و این یه مشکل عادی تو نوت بوکای با دو کارت گرافیکه.
اگه کسی روش حلشو بلده لطف کنه بگه.ممنون
دیگه زیاد وقت نشد بقیه چیزا رو تست کنم

Mr.Mazmamfi
31-08-2011, 09:14
دوستان الان قیمت acer 5750 با کانفیگ i5 تو بازار چنده؟i3 چطور؟
سلام تو بازار تهران که این کانفیگ 765 تومنه .
core i5 / hard 640 / 4 gig ram / GT 540,m با گارانتی سازگار .
core i3 رو هم قیمت ندارم .

Imanhjp
31-08-2011, 12:24
سلام
یکی از دوستان این لپ تابو با کانفیگ زیر داشت:
cpu:i7
ram:6
vga:540m 2g
hdd:640
من چند تا بازی تست کردم(nba2k11و bulletstormوsstreetfighter).همه رو هم حالت High End گذاشتم.خیلی روون اجرا شدن.
تنها مشکلم با pes2011 بود که رو high اجرا نمی شد و این یه مشکل عادی تو نوت بوکای با دو کارت گرافیکه.
اگه کسی روش حلشو بلده لطف کنه بگه.ممنون
دیگه زیاد وقت نشد بقیه چیزا رو تست کنم

اول درایور جدید کارت گرافیک رو از سایت nvidia دانلود کنید چون درایوری که خود Acer میده قدیمیه و سخته درست کردنش
بعدش برای انتخاب دستی کارت گرافیک در PES2011 نباید فایل بازی رو add کنید. باید setting.exe را از پوشه بازی در کارت گرافیک Add کنید تا اجازه High کیفیت رو بده

mamad2011
31-08-2011, 14:33
سلام بچه ها من تازه عضو شدم می خواستم dell inspiron 5110 بگیرم ولی تا چشمم به این مدل (acer aspire 5750) افتاد دو دل شدم که کدوم رو بگیرم راستش به خاطر قیمت (acer aspire 5750) تو شک افتادم که شاید چیزه خوبی از آب در نیاد و بنجل باشه یعنی زود مشکل پیدا کنه !
از هر کی هم که پر سیدم گفتن که dell حماله و مشکلی پیدا نمی کنه !
شما چی میگین !

kaktoos.sa
31-08-2011, 18:38
سلام بچه ها من تازه عضو شدم می خواستم dell inspiron 5110 بگیرم ولی تا چشمم به این مدل (acer aspire 5750) افتاد دو دل شدم که کدوم رو بگیرم راستش به خاطر قیمت (acer aspire 5750) تو شک افتادم که شاید چیزه خوبی از آب در نیاد و بنجل باشه یعنی زود مشکل پیدا کنه !
از هر کی هم که پر سیدم گفتن که dell حماله و مشکلی پیدا نمی کنه !
شما چی میگین !

ببینید اصولا ایسر اسمش الکی بد در رفته به نظر من وگرنه الان اکثر سخت افزارها از نظر کیفیت ساخت و شرکت یکیه ولی باز شما مثلا اینتل 2410 واسه شرکت انینتله که فکر نکنم اینتل مثلا واسه سونی رو یه 2410 بزنه و واسه ایسر رو یه چیز بی کیفیت تر بزنه و ایسر هم معمولا از قطعات معروف و خوب استفاده میکنه (البته ال سی دیش انعکاسش یه ذره زیاده البته شاید واسه مدل من اینجوریه)ولی اگه بازم میخوای سوال کنی از تعمیر کارها و کارانتی ها امار خرابی ها رو بگیر

taghi_ramzi
31-08-2011, 18:44
سلام
همونطور که اطلاع دارید ، انویدیا سایتشو روی ایران بسته و به ایران اجازه دانلود درایور نمیده
امروز من درایور 540m رو منتقل کردم به آپلود باز که بتونم دانلودش کنم
اینجا هم میزارم که اگه خواستید شما هم بگیرید

حجم 144 مگابایت

hamednc
01-09-2011, 10:16
سلام
همونطور که اطلاع دارید ، انویدیا سایتشو روی ایران بسته و به ایران اجازه دانلود درایور نمیده
امروز من درایور 540m رو منتقل کردم به آپلود باز که بتونم دانلودش کنم
اینجا هم میزارم که اگه خواستید شما هم بگیرید

حجم 144 مگابایت

اینجا لینکش مستقیمه و هم انواع کارت گرافیک هستش

taban341
02-09-2011, 18:10
اینجا لینکش مستقیمه و هم انواع کارت گرافیک هستش

دوستانی که این لپ تاپ یا نمونه های مشابه رو دارن قبل از هر بازی مثلا pes باید تو قسمت تنظیمات مربوط کارت گرافیک دومشون فایل setting بازی pesرو add کنن تا بتونن رو کیفت بالا بازی کنن
من خودم asus k53sv رو داشتم و روزای اول نمیدونستم همش دنبال درایور کارت گرافیک بودم درصورتی که نصب بود و فقط میبایست تنظیمات رو انجام بدم.
دوستان موفق باشین .....
و دو ستانی که درایور کارت nvedia 540 رو میخان از این لینک دانلود کنند :

colonel hamed
07-09-2011, 15:32
سلام به همه یه سری سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین نظرتون واسم مهمه
من می خواستم تو رنج قیمت 1.100 نهایت 1.200 پایین تر هم که شد چه بهتر یه لپ تاپ بگیرم خیلی گشتم تا به این 3 تا رسیدم:
acer aspire 5750
dell inspiron 5110
hp pavilion dv6 5080
سوال ها:
1- با کانفینگ i7 کودومشون از همه بهتره؟
2-تو این رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارین که بهتر باشه؟
3-من برای بازی های سنگین نمی خوام ولی اگه بخوام کدوم بهتره؟
4-اینکه میگن آمار خرابیه hp و dell بالاست واسه ی این 2 مدل هم صادقه؟
5-اگه بخوام یه بازی معمولی مثل pes رو روی high اجرا کنم و استفادم در حد یه دانشجوی نرم افزار باشه کدوم بهتره؟ آیا اصلا i7 لازم میشه؟
زیبایی هم برام اندکی مهمه ولی همه چیز نیست خیلی ممنون میشم که جواب بدین.

Imanhjp
07-09-2011, 19:02
سلام به همه یه سری سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین نظرتون واسم مهمه
من می خواستم تو رنج قیمت 1.100 نهایت 1.200 پایین تر هم که شد چه بهتر یه لپ تاپ بگیرم خیلی گشتم تا به این 3 تا رسیدم:
acer aspire 5750
dell inspiron 5110
hp pavilion dv6 5080
سوال ها:
1- با کانفینگ i7 کودومشون از همه بهتره؟
2-تو این رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارین که بهتر باشه؟
3-من برای بازی های سنگین نمی خوام ولی اگه بخوام کدوم بهتره؟
4-اینکه میگن آمار خرابیه hp و dell بالاست واسه ی این 2 مدل هم صادقه؟
5-اگه بخوام یه بازی معمولی مثل pes رو روی high اجرا کنم و استفادم در حد یه دانشجوی نرم افزار باشه کدوم بهتره؟ آیا اصلا i7 لازم میشه؟
زیبایی هم برام اندکی مهمه ولی همه چیز نیست خیلی ممنون میشم که جواب بدین.

سلام .
من DELL 5110 رو اصلا پیشنهاد نمیکنم. برای تایید حرفم هم یک سر به تاپیکش بزن ببین چه خبره
acer 5750 هم خوبه هم قیمتش خوبه من i5 دارم از این مدل. HP dv6 5080 هم مثل همین 5750 هست و خوبه. بازی هم فکر کنم تمام بازی های حال حاضر رو هر 3 تا اجرا کنن.
بازی PES 2011 در بالاترین حالت با Dual Core سی پی یو هم اجرا میشه مشکلی نداره دیگه چه برسه به i7 !!!!

colonel hamed
07-09-2011, 21:33
سلام .
من DELL 5110 رو اصلا پیشنهاد نمیکنم. برای تایید حرفم هم یک سر به تاپیکش بزن ببین چه خبره
acer 5750 هم خوبه هم قیمتش خوبه من i5 دارم از این مدل. HP dv6 5080 هم مثل همین 5750 هست و خوبه. بازی هم فکر کنم تمام بازی های حال حاضر رو هر 3 تا اجرا کنن.
بازی PES 2011 در بالاترین حالت با Dual Core سی پی یو هم اجرا میشه مشکلی نداره دیگه چه برسه به i7 !!!!
مرسی که جواب دادین بین acer 5750 و hp 6080 کدوم بهتره از همه نظر؟!
تو این رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارین که بهتر باشه؟

اگه ممکنه چند نفر دیگه هم به سوال های پست اول بنده جواب بدن ممنون میشم.

aliaqua
07-09-2011, 23:13
مرسی که جواب دادین بین acer 5750 و hp 6080 کدوم بهتره از همه نظر؟!
تو این رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارین که بهتر باشه؟

اگه ممکنه چند نفر دیگه هم به سوال های پست اول بنده جواب بدن ممنون میشم.

نگاه کنید، هر دو توی برخی کانفیگ متفاوتن. به نظر من دوتا خوب هستن و بهتره شما بری بازار هر دوتارو ببینی با دوتاش کار کنی، کیفیت صفحه نمایش و کی بورد رو تست کنی. ظاهرش رو ببینی هر کدوم که باب میلت بود بخریه. بزرگترین تفاوتشون اینه که ایسر گرافیکش gt540m هست و 6080 گرافیکش Ati 6770 که در این بخش 6770 بسیار بهتر از 540 هستش. وگرنه بقیه مواردش سلیقه ای هست انتخاب بین این دوتا لپ تاپ

amiredge
10-09-2011, 16:49
اینم درایور NVIDIA 3D VISION که میتونید بازی های رو 3 بعدی کنید.

hamednc
15-09-2011, 15:04
[QUOTE=hamednc;6422607]اینجا لینکش مستقیمه و هم انواع کارت گرافیک هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/QUOTE
همتون بی معرفتین سایت به این خوبی گذاشتم هیچکی تشکر نکرد هیچکی

javadmoloudi
17-09-2011, 00:28
با سلام به کلیه دوستان عزیز خودم دوستان عزیز من بین ایندو تا مدل موندم اما به نظر شما ایسوس بهتره یا ایسر
1- Acer Aspire 5750G-2634G64
2- Asus N53SN
منظور من از نظر استحکام و سخت افزار هست خواهش می کنم راهنمائی کنید

hamednc
17-09-2011, 06:20
[QUOTE=javadmoloudi;64706

javadmoloudi
17-09-2011, 13:47
پس شما بهتره صا ایران بخرین

من منظور شما را نمی فهمم :41:

javadmoloudi
19-09-2011, 02:14
با سلام به کلیه دوستان عزیز خودم دوستان عزیز من بین ایندو تا مدل موندم اما به نظر شما ایسوس بهتره یا ایسر
کسی نیست دوستی نیست که جواب ما را بده

tanha.2011
21-09-2011, 20:53
آیا این مدل با هارد 7200دور ارائه شده است؟

Mr.Mazmamfi
21-09-2011, 23:05
کسی نیست دوستی نیست که جواب ما را بده

سلام
کاربرد دقیق و بودجتو بگو ، تا راهنمایی کامل بشی .

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:05 AM ----------

آیا این مدل با هارد 7200دور ارائه شده است؟
تو ایران خیر .

hamednc
22-09-2011, 06:46
من شنیدم که لپ تاپ های ایسر بعد از مدتی خراب می شن هر وقت هم بایوس رو اپ دیت کنی احتمال خراب شدنش بالاست شاید بالا نیاد این حرفا درسته؟:13:

hamednc
22-09-2011, 06:58
تاحالا کسی از لپ تاپ ایسر بالای 5 سال استفاده کرده بدون مشکل؟

Mr.Mazmamfi
22-09-2011, 07:27
من شنیدم که لپ تاپ های ایسر بعد از مدتی خراب می شن هر وقت هم بایوس رو اپ دیت کنی احتمال خراب شدنش بالاست شاید بالا نیاد این حرفا درسته؟:13:
نه ، درست نیست .
من خودم بایوس رو آپدیت کردم و مشکلی برام پیش نیومده .

---------- Post added at 08:27 AM ---------- Previous post was at 08:25 AM ----------

تاحالا کسی از لپ تاپ ایسر بالای 5 سال استفاده کرده بدون مشکل؟
:18::18::18:
بالای 5 سال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان لپ تاپ های جدید که این همه کیفیتون بالاس 5 سال عمر نمیکنه . (بدون مشکل )
یعنی 100% بعد 5 سال باتری و DVD RW داغونه داغون میشه .
اگر نکات مهم در نگهداری لپ تاپ رو رعایت کنید 100% عمرش بالاتر میره .

javadmoloudi
22-09-2011, 10:33
با سلام به دوست عزیز مشاور مهربان من می خوام اگر خدا قسمت کنه برم مهندسی نر م افزار دانشگاه آزاد بخونم و می خواستم یک لب تاپ بخرم تحقیق کردم گفتند که ایسر از لحاظ ساختاری و کیفیت بدک نیست بعد به این تایپیک برخورد کردم که این مدل Acer Aspire 5750G-2634G64 را معرفی کرده بودید من یک لب تاپ می خوام که توی برنامه نویسی کم نیاره مثلا visual studio 2010 را که نصب کرده کم نیاره یا مثلا فتو شاپ که دریمویور را که نصب کرده کم نیاره بلخره همه منظوره باشه همین اگر هزینه کنم یه 800 تا 850 تومن خواهش می کنم بنده را راهنمائی کنید

Mr.Mazmamfi
22-09-2011, 14:21
با سلام به دوست عزیز مشاور مهربان من می خوام اگر خدا قسمت کنه برم مهندسی نر م افزار دانشگاه آزاد بخونم و می خواستم یک لب تاپ بخرم تحقیق کردم گفتند که ایسر از لحاظ ساختاری و کیفیت بدک نیست بعد به این تایپیک برخورد کردم که این مدل Acer Aspire 5750G-2634G64 را معرفی کرده بودید من یک لب تاپ می خوام که توی برنامه نویسی کم نیاره مثلا visual studio 2010 را که نصب کرده کم نیاره یا مثلا فتو شاپ که دریمویور را که نصب کرده کم نیاره بلخره همه منظوره باشه همین اگر هزینه کنم یه 800 تا 850 تومن خواهش می کنم بنده را راهنمائی کنید

سلام
کارهای برنامه نویسی سنگین نیست پس نیاز به سیستم بالا نداری . با توجه به بودجه ای هم که داری ایسر بهتره . همین مدلی هم که انخاب کردی فوق العادس و نسبت به قیمتش کانفیگ خیلی خوبی داره . (ولی باز هم مدل هایی از برند های دیگه هست که ارزش خریدشون بالاس )
برای مشاوره ی بهتر بیا تو قسمت :

یه تاپیک بزن و اونجا من و بچه ها مشاورت بدم .

اینجا قسمت نقد و بررسیه و بحث خرید و فروش نباید بشه .

بد نیست این تاپیک رو هم ببینی : (پست شماره 4 )

اگر حال نداشتی تاپیک بزنی پ. خ بده .
شرمنده جوابتو ندادم . :11:

Saeid.azm
22-09-2011, 14:24
تمامی مطالب ذکر شده در بررسی
به صورت غیر قانونی از ماهنامه ihardware magazine بدون ذکر منبع ذکر شده که از مدیریت محترم سایت خواستار آنم که یا منبع حقیقی که ماهنامه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بوده را در مطلب فوق اعمال کنند یا در غیر این صورت از سایت فوق به دلیل عدم اشاره به نام نویسنده و همچنین منبع مطالب به صورت قانونی شکایت خواهد شد.

مطالب مورد نظر در ماهنامه شماره دو

با تشکر :سعید اعظمی

taghi_ramzi
22-09-2011, 15:36
کارهای برنامه نویسی مثل ویژوال استودیو سنگین هستن !
سیستم دسکتاپ من با یه گیگ رم و ویندوز اکس پی توی اجرای ویژوال استودیو مشکل داره
ولی بنده رو لپتاپ هیچ مشکلی ندارم
فکر کنم قبلاً هم همینجا گفتم
ویژوال استودیو 2010 ، اس کیو ال 2008 و ورد 2010 رو همزمان رو لپتاپ اجرا کردم ، کوچکترین مشکلی هم نبوده.

Mr.Mazmamfi
22-09-2011, 16:00
کارهای برنامه نویسی مثل ویژوال استودیو سنگین هستن !
سیستم دسکتاپ من با یه گیگ رم و ویندوز اکس پی توی اجرای ویژوال استودیو مشکل داره
ولی بنده رو لپتاپ هیچ مشکلی ندارم
فکر کنم قبلاً هم همینجا گفتم
ویژوال استودیو 2010 ، اس کیو ال 2008 و ورد 2010 رو همزمان رو لپتاپ اجرا کردم ، کوچکترین مشکلی هم نبوده.

بد نیست این پست رو هم ببینید . :10:

Pami
22-09-2011, 16:57
تمامی مطالب ذکر شده در بررسی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه صورت غیر قانونی از ماهنامه ihardware magazine بدون ذکر منبع ذکر شده که از مدیریت محترم سایت خواستار آنم که یا منبع حقیقی که ماهنامه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بوده را در مطلب فوق اعمال کنند یا در غیر این صورت از سایت فوق به دلیل عدم اشاره به نام نویسنده و همچنین منبع مطالب به صورت قانونی شکایت خواهد شد.

مطالب مورد نظر در ماهنامه شماره دو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر :سعید اعظمی

شما اول لطف کنید لینک ریویو رو برای من قرار بدید نه لینک دانلود ماهنامه رو
در ضمن ریویو فوق ترجمه از Notebookcheck بوده و هیچ حقی برای شما به عنوان شکایت ایجاد نمیکنه ، میتونید امتحان کنید ( بر فرض هم منبع ترجمه سایتی که اشاره کردید باشه )
در انتهای ریویو هم اشاره به فرومی که ازش کپی پیست شده کردن

Pami
23-09-2011, 16:48
اسم سایت شما به عنوان منبع ریویو زیر پست اصلی درج شد .

javadmoloudi
23-09-2011, 23:00
سلام
کارهای برنامه نویسی سنگین نیست پس نیاز به سیستم بالا نداری . با توجه به بودجه ای هم که داری ایسر بهتره . همین مدلی هم که انخاب کردی فوق العادس و نسبت به قیمتش کانفیگ خیلی خوبی داره . (ولی باز هم مدل هایی از برند های دیگه هست که ارزش خریدشون بالاس )
برای مشاوره ی بهتر بیا تو قسمت :

یه تاپیک بزن و اونجا من و بچه ها مشاورت بدم .

اینجا قسمت نقد و بررسیه و بحث خرید و فروش نباید بشه .

بد نیست این تاپیک رو هم ببینی : (پست شماره 4 )

اگر حال نداشتی تاپیک بزنی پ. خ بده .
شرمنده جوابتو ندادم . :11:

با سلام دوست من من به خدا گیج شدم چی بخرم یکی میگه ایسر خوب نیست یکی میگه جنسش خوب نیست یکی میگه چون دانشجویی مانیتور کوچیک بگیر راحتره یکی میگه توشیبا خیلی از همش بهتره اندازه سونی هست یکی میگه visual studi 2010 نیاز به I7 نداره من گیج شدم از هوش رفتم به خدا یک خورده به دادم برس راهنماییم کن دستت درد نکنه:19::19::19::19::19::19::19:

taghi_ramzi
24-09-2011, 09:56
ببین ، اگه قرار باشه که به حرف همه گوش کنی ، هیچوقت نمی تونی تصمیم بگیری
از خودت یه چیزی نشون بده ! به حس و عقل خودت رجوع کن
همه چی با مشورت حل نمیشه و باید بالاخره خودت تصمیم بگیری

از طرف دیگه ما هیچ لپ تاپ واقعاً "پرفکت" نداریم ! هر کدوم بالاخره ایرادها و محاسن خودشونو دارن
بازم عرض میکنم ، نه فقط در مورد این لپ تاپ ، در مورد همه تصمیمات زندگی ، یاد بگیرید خودتون همه چی رو جمع بندی کنید و تصمیم نهایی رو بگیرید
نه اینکه چشمتون به دهن دیگران باشه که چی میگن همونو انجام بدید

موفق باشید

javadmoloudi
24-09-2011, 13:52
با سلام یک سری از دوستان در تاپیک هایی که نوشتند اذعان کردند که Acer Aspire 5750G اگر بایوس را آبدیت کردی لب تاپ داغ می کنه آیا این حقیقت داره دوستان این مورد را تست کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahabtaheri
27-09-2011, 11:25
سلام کسی از اخرین قیمت core i5 این لپ تاپ خبر داره؟؟؟

hamednc
29-09-2011, 04:03
سلام من تازه 5750G با i5خریدم وقتی وقتی هیچ صدایی تو محیط نیست صدای چس چس که قطع و وصل میشه از این لپ تاپ می یاد که اعصاب ادمو خورد می کنه می خواستم بدونم عادیه و تو همه اینطوریه یا مال من فقط اینطوریه؟

horliali
29-09-2011, 23:32
سلام من تازه 5750G با i5خریدم وقتی وقتی هیچ صدایی تو محیط نیست صدای چس چس که قطع و وصل میشه از این لپ تاپ می یاد که اعصاب ادمو خورد می کنه می خواستم بدونم عادیه و تو همه اینطوریه یا مال من فقط اینطوریه؟
مال منم اینطوریه.دوستانی که اطلاعاتی دارند لطفا توضیح بدن.

Mr.Mazmamfi
29-09-2011, 23:45
با سلام دوست من من به خدا گیج شدم چی بخرم یکی میگه ایسر خوب نیست یکی میگه جنسش خوب نیست یکی میگه چون دانشجویی مانیتور کوچیک بگیر راحتره یکی میگه توشیبا خیلی از همش بهتره اندازه سونی هست یکی میگه visual studi 2010 نیاز به I7 نداره من گیج شدم از هوش رفتم به خدا یک خورده به دادم برس راهنماییم کن دستت درد نکنه:19::19::19::19::19::19::19:

سلام
رفیق چرا تو اون قسمتی که گفتم تاپیک نمیزنی تا مشکلتو دقیق حل کنیم ؟ ؟ ؟ :13:
من خیلی کم میام تو این تاپیک . (قبلا هم گفته بودم )
گفته هایی که دیگران میگن رو بیخیال . . .

یکی میگه visual studi 2010 نیاز به I7 نداره من گیج شدم

این رو که جواب داده بودم !!!!

پست شماره 4 رو دقت کن .

با سلام یک سری از دوستان در تاپیک هایی که نوشتند اذعان کردند که Acer Aspire 5750G اگر بایوس را آبدیت کردی لب تاپ داغ می کنه آیا این حقیقت داره دوستان این مورد را تست کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من تا حالا مشکلی نداشتم .
لینکاشو اگه داری بده .......؟

مال منم اینطوریه.دوستانی که اطلاعاتی دارند لطفا توضیح بدن.

این صدا طبیعیه ، برای لپ تاپ خودمم (5742 ) همین جوریه و اون موقعی که از سازگار خریده بودم بهشون اطلاع دادم و گفتن اگر صدای برخورد 2 تا فلز رو میده معلومه مشکل داره و بیارش گارانتی .
پیشنهاد من اینه که با برنامه HD Tune یه تست بگیری ازش .

hamednc
30-09-2011, 06:46
سلام
رفیق چرا تو اون قسمتی که گفتم تاپیک نمیزنی تا مشکلتو دقیق حل کنیم ؟ ؟ ؟ :13:
من خیلی کم میام تو این تاپیک . (قبلا هم گفته بودم )
گفته هایی که دیگران میگن رو بیخیال . . .

این رو که جواب داده بودم !!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپست شماره 4 رو دقت کن .

من تا حالا مشکلی نداشتم .
لینکاشو اگه داری بده .......؟

این صدا طبیعیه ، برای لپ تاپ خودمم (5742 ) همین جوریه و اون موقعی که از سازگار خریده بودم بهشون اطلاع دادم و گفتن اگر صدای برخورد 2 تا فلز رو میده معلومه مشکل داره و بیارش گارانتی .
پیشنهاد من اینه که با برنامه HD Tune یه تست بگیری ازش .

با برنامه HD Tune یه تست بگیرم که چی بشه؟
من صداشو می گم؟

Mr.Mazmamfi
30-09-2011, 22:58
با برنامه HD Tune یه تست بگیرم که چی بشه؟
من صداشو می گم؟
مشخص میکنه که هاردت سالمه یا نه . و صدایی که داره طبیعیه .
من همین صدارو دارم ولی تستش کاملا سالم بوده .

hamednc
01-10-2011, 06:27
مشخص میکنه که هاردت سالمه یا نه . و صدایی که داره طبیعیه .
من همین صدارو دارم ولی تستش کاملا سالم بوده .
از تب error scan ستارت رو بزنم یا از تب دیگر لطفا راهنمایی کنید؟
هارد شما اسمش چیه؟

Mr.Mazmamfi
01-10-2011, 11:09
از تب error scan ستارت رو بزنم یا از تب دیگر لطفا راهنمایی کنید؟
متاسفانه الان این برنامه رو ندارم ولی فکر میکنم سربرگ Health بود .

هارد شما اسمش چیه؟
توشیبا .

turkughly
02-10-2011, 00:20
دوستان سندی بریج چی هست؟

Mr.Mazmamfi
02-10-2011, 18:15
دوستان سندی بریج چی هست؟

سندی بریج معماریه جدیدیه که تو cpu های جدید استفاده شده و بازدهی cpu افزایش پیدا کرده و مصرف باتری و گرماش کمتر شده و . . .
تو گوگل سرچ کنی اطلاعات جامع تری بدست میاری . :46:

turkughly
03-10-2011, 22:50
دوستان آیا این مدل برای انجام کار های گرافیکی خوب جواب میده؟
هنگام استفاده از چنیدین نرم افزار سستم سنگین میشه یا نه ؟
باتری رو چطور نگه میداره/
و حرف آخر این که اصلا اهل بازی نیستم فقط موارد بالایی که گفتم تایید بشه دیگه همین رو میرم میگیرم البته مدل dv6-2300 برند اچ پی هم مد نظرم هست و میخوام ببینم شما کدوم رو صلاح میدونید؟

subwaygo
26-10-2011, 15:42
واقعا تاپیکه خوبیه. سوالی داشتم:
چرا در 2 لینک زیر قیمت های Aspire 5750 متفاوته ؟

تو اولی قیمت ها زیر 800 ولی تو دومین لینک بالای 800 .

البته خودم دو مورد دیدم گفتم شاید به خاطر اون باشه : تفاوت مموری کارت گرافیکشون 1g و 2g .
و مورد دوم سیستم عامل که ادومی زده سون ولی اولی dos.

آیا فقط همینه؟

farasou
28-10-2011, 16:56
سلام
ظاهراً اشتباهی صورت گرفته و مدل acer aspire 5750G از وایمکس پشتیبانی نمی کنه و فقط راه انداز وایمکس در سی دی راه انداز این مدل قرار داشته !!!

taghi_ramzi
28-10-2011, 17:01
کجا نوشته که این مدل وایمکس داره؟

majid1371312
29-10-2011, 10:02
سلام دوستان
این مدل داخل ایران با چه رنگ هایی یافت میشه؟
و جدیدا قیمتش چنده؟

sunray
30-10-2011, 03:16
سلام دوستان
این مدل داخل ایران با چه رنگ هایی یافت میشه؟
و جدیدا قیمتش چنده؟
فکر کنم فقط مشکی و آبی داشته باشه.
لیست قیمتا هم تو لینک زیر هست

rmcf
03-11-2011, 15:14
سلام به دوستان عزیز

من یه یک دو ماهه که میخوام یه لپ تاپ بگیرم به نظرتون بین اینها کدوم یکی بهتره

acer aspire 5755g
vaio s135fx
dell inspiron 5110
hp probook 4530 s
asus 53sv
msi ge620

خواهشا رتبه بندی هاشو به ترتیب بگین
اگه تا 1تومن چیز لپ تاپ بهتری هست هم بگید
نیاز من : اینترنت - فیلم دیدن و موسیقی گوش دادن - بازی بکنم فوقش pes2012 و ...

الان وقت خوبی برای خریدن لپ تاپ هست یا نه ؟

rouzbeh_ziafati
22-11-2011, 22:34
5750g i5 640 gb 4 gig ram 15.6 vga 540 windows orginal 7
این لپتاپ رو اگر میشه کسانی که دارند بگن که زاویه دیدش که توی سایت ها نوشته کم هست ، در واقع چطوری هست دقیقا؟ خیلی بده؟ سر رو که بالا پایین میکنی تصویر بد میشه؟

mmh_206
08-12-2011, 02:42
باسلام خدمت دوستان گرامی
من مدتیه این لپ تاپودارم میخواستم بدونم مزیت های آپدیت بایوس چیه؟
همچنین روش آپدیتش به چه صورت هست؟(البته بعددانلودفایل های مربوطه ازسایتش)

taghi_ramzi
08-12-2011, 14:29
من شش ماهه دارم استفاده میکنم هیچ نیازی به هیچ نوع آپدیت بایوسی نداشتم.
فقط درایور کارت گرافیک که همراهشه قدیمیه که نسخه ی بروزشو گرفتم. همین.

Yasharz
15-12-2011, 12:01
اونایی که 5750 خریدن، تاحالا مشکل سخت افزاری براتون پیش اومده ؟ اگه آره چند وقت گذشته از وقتی که خریدین؟

Love_KA
11-01-2012, 11:50
اول از همه اینکه من یه تعمیرکار کامپیوتر هستم در ساری. میدونم چی به چیه و دارم نظرمو میگم. بازم این فقط نظر منه.
برند ایسر کلا برندیه که خرابی خیلی خیلی کمی داره. خیلی بادوامه و بدنش هم واقعا محکمه. 2 هفتست که acer 5750G خریدم. core i5 هست با گرافیک 2 و رم 4 و هارد 640. کانفیگش که واقعا در مقایسه با قیمتش عالیه و خیلی خیلی راضیم. عمر باطری خیلی بالاست واقعا مخوصا در مقایسه با lenovo یا dell.
راندمان سیستم در بازی های سنگین روز بسیاری عالیه و من که خیلی بازی می کنم واقعا ازش راضیم. حتی آنتی الیاسینگ بازی ها رو در آخرین حد که تنظیم می کنم افت فریم چندانی ندارم.
کیبورد راحت، کیفیت صدای عالی، طراحی شیک و صفحه نمایش با کیفیت واقعا می ارزه به پولی که میدین.
دست آخر اینکه اگه میخواین هزینه ی زیادی نکنین ولی چیزی گیرتون بیاد که حالتونو جا بیاره این مدل واقعا حالتونو جا میاره! شاید تنها چیزی که در این لپتاپ البته مدل خودم مشاهده نکردم و نمیدونم اسمش ضعفه یا نه، نبود اسلات سیمکارت بود...
همین!

arian_pboy
11-01-2012, 19:24
سلام
این وب کم 5750 رو چطوری میشه روشن/خاموش کرد؟

mra680
18-01-2012, 19:48
سلام
این وب کم 5750 رو چطوری میشه روشن/خاموش کرد؟
سلام
خاموش روشن نداره که
توی یاهو برای ویدئو کال که وقتی بزنی خودش یه تنظیمات میاره همرو OK بزن تموم
ولی اگه میخوای عکس و فیلم بگیری توی محیط ویندوز
از استارت پوشه ACER رو باز کن توش یه برنامه هست که از اون طریق میتونی استفاده کنی
این لبتاب بینظیر هست
من مدلی رو دارم که کانفیگش corei7 هست
خوبیش اینه که دوتا اسلات رم داره ومیتونید یه رم 4 گیگ دیگه بزارید روش تا مجموعش برسه به 8 گیگ
اونوقت هست که میتونید از ماکسیمم قدرت گرافیکش استفاده کنید
زاویه دیدش هم خوبه ورضایت بخش هست ولی یکمی توی کج شدن بهم میریزه
باطری رو راحت 3:40ساعت توی حالت کاری نرمال و 2:50 توی فول لود و بازی ساپورت میکنه
کیبرد عمل کرد و نرمی بی نظیری اره و بدیش فقط عربی بودن کیبرد هست
در ضمن ویندوز اورجینال داره روش . . .و به سرور وصل میشه برای آپدیت
موفق باشید
من 1میلیون 100 خریدم چند وقت پیش

iMosi
18-02-2012, 14:18
ما این لپتاپ رو برای آبجیمون خریدیم.....روشنش که می کنم یه Linux بوت میشه و هیچی به هیچی ...از اول دوباره ریست میشه

ویندوز سون نداره؟

taghi_ramzi
18-02-2012, 16:58
ما این لپتاپ رو برای آبجیمون خریدیم.....روشنش که می کنم یه Linux بوت میشه و هیچی به هیچی ...از اول دوباره ریست میشه

ویندوز سون نداره؟
نه باید خودتون نصب کنید.

magnetali
18-02-2012, 21:20
سلام دوستان. این مساله برخورد کیبرد با صفحه نمایش تحت فشار که تقی جان بهش اشاره کردن چه طوریه؟ کسی دیگه ای هم با این مشکل برخورد کرده؟

amin1374
21-02-2012, 14:49
با سلام من یک لپتاپ با کانفیگ زیر خریدم
cpu i5
ram 4 gb ddr3
hdd 500gb
vga gt540m 2gb
win 7 home basic x64 oem
خریدم به قیمت 960 +60 هزارتومن هم واسه گارانتی
من وقتی که خریدمش 25 دی بلا فاصله بعداز روشن کردن 5 دی وی دی بک آپ از ویندوز +درایور هاش با همون برنامه مخصوص خودش گرفتم بعد از مدتی هم پارتیشن بندیش کردم چون پارتیشن درایو سی 450 گیگ بود و...
حالا میخام برای سال نو ویندوز ارجینالشو برگردونم مثل فابریک کار خونه آیا بعد از برگردوندن ویندوز پارتیشن های قبلیم پاک میشه یا این که فقط درایو سی که 100 گیگ هست فرمت و وین جدید توش نصب میشه
میخاستم بدونم الان این لپتاپ رنگ آبی با اینکانفیگ چند شده
مورد بعدی اینکه من دیگه خیلی بخامم تنظیمات رو رو حد اقل ها بزارم باتریش بیشتر از 2:15تا 2:30 دوام نمیاره آیا این مقدار طبیعی هستش ؟
الان باتری های 9 یا 12 سل برای این لپتاپ هست اگه هست چنده؟
من خیلی ازش راضیم چرا که تونستتو تست های من قبول شه حالا تست هام چیبود عرض میکنم
اجرای هم زمان کانورت فیلم +پخش میسیقی +باز بودن مرورگر +اسکن کردن کل سیستم توسط کاسپر پیور +اجرای بازی کرایسیز2 با بالاترین کیفیت+.......... تمامی این موارد سی پیو 100%لود ورمم 96%پر شده بود کل زمان تستمم 30 دقیقه بود اینم بگم بدون کول پد دماش شده بود 88 درجه که....
مورد بعدی این این وین ارژینالش چه قدر میارزه یا این که چه قدر بابتش رو لپتاپ اومده ؟؟
سوال بعدی این که بهترین آنتی ویروس برای لپتاپ چیه میخام از منابع کمتریت استفاده و بالاترین قرت تشخیص و... رو مصرف باتری هم تاثیری نزاری یا این که اگرم میزاره خیلی کم باشه ؟ هرچی میگید به غیر از نود 32 باشه
استفاده از لپتاپ هنگام شارژ شدن باتری برای باتریش مضرره یا .......؟؟؟
یک سوال دیگه این که کیبورد شما هم مثل مال منه یعنی این که عربیه ؟؟ مال من 2 ردیف بالاش خوبه ول یریف پایین افتضاحه کلا عربی هست دیگه؟؟؟ به نظرتان چیکارش کنم!!؟؟؟
چه کار های برای نگه داری بیشتر باتری و عمر بیشتر باتری و لپتاپ مفیده؟
یک سوال این که دی وی دی رایتر من 8 ایکسه مال شما هم همین ظوره
صفه نمایش این لپتاپ دقیقا چه نوع ال ای دی ای هست؟
در ضمن رنگشم آبی هست
الا من میخام یک گیرنده دیجیتال براش بخرم میشه ی چیزی بهم معرفی کنید که وین 64 رو به صورت کامل پشتیبانی کنه؟
.
.
.
.

خیلی خیلی خیلی از پاسخی که خواهید داد ممنونم یا حق
...