PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره ی آندروید!

tanatos
27-02-2011, 16:06
یه چند تا از دوستان درباره ی نسخه های مختلف آندروید و تفاوتهای اونها پرسیده بودند بهتر دیدم این پست رو ایجاد کنم برای سوالهای مختلف دوستان درباره ی آندروید نسخه های مختلفش و تفاوتهای اونها با هم و خبرهای جدید اونها؛

tanatos
27-02-2011, 16:37
اولین پست رو هم خودم میدم:

نسخه های مختلف آندروید به زبان ساده:
اندروید یکی از قدرتمند ترین سیستم عامل های موبایل محسوب می شه و خیلیها علاقمندند که تلفن بعدیشون گوگلی باشه.
هنوز شروع نکردیم که بخواید گیج بشید!

فلان گوشی روش آندروید فرویو. اون یکی اندروید نون زنجبیلی داره و یکی هم یه ظرف عسل!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تازگیها هم خبرهایی شنیدم با این تیتر:

بستنی در راه است!

خیلی ساده است. شما حتماً از نسخه های مختلف ویندوز و اسمهاشون رو میشناسید.

بعد از ویندوز ۹۸ ویندوز ۲۰۰۰ اومد و بعد از اون هم اکس پی رو رو سیستمامون داشتیم . بعد اش هم ویستا از راه رسید و حالا هم ویندوز ۷ آخرین نسخه ویندوز تقریبا فراگیر شده. ‏
‏گوگل هم برای نسخه های متفاوت سیستم عامل اش اسمهای مختلفی انتخاب کرده. اسم کلی همه که یکیه و اندروید!

اما بسته به شماره نسخش یک اسم نمادین هم برایش انتخاب شده. جالبه بدونین که این اسم گذاری ها بر اساس حروف الفبای انگلیسی پیش میره و اول اسم هر کدوم از نسخه ها به ترتیب حروف انگلیسی انتخاب میشند: ‏
‏نسخه ۲ با حرف E انگلیسی شروع شد: Eclair ‏
بعد نوبت حرف F است: نسخه ۲.۲ Froyo ‏
حالا هم نوبت G است: ۲.۳ Gingerbread ‏
‏بنابراین این اسامی نشان دهنده نسخه های مختلف سیستم عاملند.

اما سوال اینجاست که حالا چرا گوگل اسم خوراکیها و دسرها را برای نسخه های مختلف اندرویدش انتخاب می کنه؟

منم نمیدونم!

‏‏
بد نیست در مورد نامگذاری خود اندروید و پدرش هم بدونید. اندی روبین کسیه که این سیستم عامل و به وجود آورده. اندی کارش را سال ۱۹۸۹ در اپل آغاز کرد. چند سال بعد وارد شرکتی شد که بعدا توسط مایکروسافت خریداری شد این طوری شد که خواسته یا ناخواسته کارمند مایکروسافت شد. مدتی بعد شرکتی رو تاسیس کرد که اندروید را در آون شرکت پایه گذاری کرد و این شرکت در نهایت توسط گوگل خریداری شد. ‏
‏چه خبره!

راستی اینم عکسشه:

معنی آندروید چیه حالا؟

کلمه اندروید به معنی ربات انسان نماست. دلیل انتخاب چنین اسمی هم علاقه فراوان آقای روبین به روبات ها بوده! ‏
‏اندروید 2‪.‬3 هم به بازار اومده ولی هنوز درصد پایینی از کاربران از اون استفاده می کنند. به طور کلی سیاست گوگل تا به حال به این شکل بوده که جدیدترین نسخه سیستم عاملش رو اول از همه برای تلفن های سری Nexus ارایه می کنه. خوب طبیعی هم هست چون مال خودشه دیگه!

بعد از یه مدت بقیه گوشیها هم می تونند در صورت داشتن امکانات سخت افزاری مناسب اون را نصب کنند. از اونجایی که اندروید یک سیستم متن بازه، میشه قبل از ارایه رسمی هم اون رو روی گوشی نصب کرد اما دردسرهای خاص خودش را داره. و این دردسرها معمولا انفدر زیاد هستند که بیخیال این کار بشید.

حالا ممکنه واسه یه سری سوال پیش بیاد که آقا این نسخه ی 2.3 چرا هنوز برای فلان گوشی از فلان برند که الان دست ماست نیومده؟پاسخ اون هم ساده است. شرکتهای سازنده گوشیها برای اینکه سیستم عامل جدید رو برای گوشی شما آماده کنن باید ساعتهای زیادی رو صرف تست و آماده سازیش بکنن و همین کار وقت و هزینه ی زیادی میبره. معمولا شرکت ها سعی می کنند توازنی از امکانات و هزینه را در نظر بگیرن. گذشته از این نسخه ۲.۳ نسبت به فرویو تغییرات زیادی نداشته بنابراین طبیعیه که حتی بعضی شرکت ها صبر کنند تا نسخه بعدی عرضه بشه.

حالا که در مورد نسخه های سری ۲ اندروید صبحت شد بدک نیست کمی هم در مورد نسخه ۳ صحبت کنیم. این یک سری متفاوته که در حال حاضر اولین نسخه اون Honeycomb نامیده شده. گوگل اول اون و مخصوص تبلت ها ساخت اما خبرهای جدیدی شنیدم که گوگل قصد داره اندروید سری ۲ و ۳ را با هم قاطی کنه! ‏
ادامه دارد؟.؟.؟.

tanatos
01-03-2011, 10:29

ویژگی ها و خصوصیات آندروید :

آندروید تمامی تکنولوژی های اتصال (=Connectivity) شامل GSM/EDGE, CDMA, EV-DO, UMTS, Bluetooth و Wi-Fi را پشتیبانی می کند.
آندروید از فرمت های مختلف فایل های مالتی مدیا مثل MPEG-4, H.264, MP3, AAC, AMR, JPEG, PNG, GIF پشتیبانی می کند.
SMS, MMS و XMPP فرم هایی هستند که آندروید برای ارسال پیغام های متنی یا همان SMS از آن ها پشتیبانی می کند.
مرورگر موجود در آندروید بر اساس فریم ورک اوپن سورس WebKit توسعه یافته است.
SQLite نرم افزاریست که برای ذخیره داده ها و مدیریت بانک های اطلاعاتی سبک در آندروید در نظر گرفته شده است.
ماشین مجازی جاوا (=Java Virtual Machine) در آندروید به صورت پیش فرض تعبیه شده است.
تمام برنامه های آندروید باید به زبان جاوا نوشته شوند. البته این نسخه از JVM برای دستگاه های موبایل بهینه شده است.
ابزارهای مختلف آندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می شوند.
این ابزارها شامل کتابخانه ها، خطایاب، شبیه ساز گوشی و یکم پلاگین برای اکلیپس است.
آندروید از سخت افزارهای مختلف همچون GPS و دوربین های متنوع پشتیبانی می کند.
تصاویر و فایل های گرافیکی بوسیله OpenGL پردازش می شوند که کیفیت بالاتری خواهند داشت.

منبع:
Android.ir

alil1369
03-03-2011, 22:18
یه سوال ؟
تو منوی ریکاوری wipe cache partition چه کاری دقیقا انجام میده ؟ کی باید ازش استفاده کرد ممنون ؟

tanatos
04-03-2011, 17:53
اگه از این گزینه به همراه Wipe Data استفاده کنی در واقع نوعی Factory Data Reset انجام دادی که بهش در اصطلاح Full Wipe گفته میشه!

taraneh00
07-03-2011, 01:35
‫سلام منgoogle android tablet دارم ولی نمیدونم چه برنامه ای باید نصب کنم که بتونم فایل هایPDF را بخونم .‫ببخشید من نمیدونم پستم را جای درستی گزاشتم یا نه

tanatos
07-03-2011, 15:35
دوست عزیز همه ی تبلتهایی که توی این تاپیک درج شدند google android tablet هستند!

_ermia
07-03-2011, 18:27
مرسی از توضیحات خوبتون
از نظر مقایسه با وین موبایل، به نظرتون کدوم ترجیح داره؟
من بیشتر از جهت کاربردی و امکانات نرم افزاری میخوام بدونم، با مالتی مدیا زیاد کاری ندارم
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید
البته میدونم قسمت مشاوره نیست، اما احساس کردم اطلاعاتتون راجع به آندروید خوبه

tanatos
07-03-2011, 19:37
محبت داری منتها من نمیدونم که چقدر در مورد کار با موبایل حرفه ای هستی!
ولی کلا ویندوز موبایل به خاطر پیجیدگیش برای کاربرای معمولی گوشیهای همراه توصیه نمیشه و طبق آماری که وجود داره اونها خودشون هم به سمت گوشیهای مبتنی بر آندروید سوق پیدا کردند!
به نظر من ویندوز فون (البته هنوز با 7 کار نکردم) تقریبا سنگینه منظورم اینه که کنده و رابط کاربری خشکی داره!
کلا کار کردن باهاش لذت بخش نیست اگر چه این موضوع مال بعد اینه که با آندو کار کنی!
و الا کار کردن با اومنیا2 در اون اوایل فوق العاده بود
مهمترین مشخصه ای که آندو رو جالب کرده قابلیت اوپن سورس بودن اونه اگر چه فروشگاه اندروید هم به محبوبیتش افزوده!
و یکی دیگه از چیزهایی که میتونید به واسطش به آندروید تکیه کنید انتخابهای زیاد اونه!
شما میتونید گوشیهای مختلفی رو از برندهای مختلف انتخاب کنید که حالا دیگه اکثرا بر پایه ی اندروید ساخته شدند و حالا دیگه سیستم عاملهای دیگه اند که اقلیت محسوب میشند.
به هر حال انتخاب با شماست!

taraneh00
08-03-2011, 06:52
‫ممنون ولی نگفتین باید چه برنامه ای برای خواندنpdf نصب کنم

tanatos
08-03-2011, 10:10
منظورم من از اینکه گفتم در قسمت آندروید همه ی تبلتها تحت آندرویدند یعنی اینکه خواستم اسم تبلتتون رو بدونم!

KAKHMAL
08-03-2011, 19:17
محبت داری منتها من نمیدونم که چقدر در مورد کار با موبایل حرفه ای هستی!
ولی کلا ویندوز موبایل به خاطر پیجیدگیش برای کاربرای معمولی گوشیهای همراه توصیه نمیشه و طبق آماری که وجود داره اونها خودشون هم به سمت گوشیهای مبتنی بر آندروید سوق پیدا کردند!
به نظر من ویندوز فون (البته هنوز با 7 کار نکردم) تقریبا سنگینه منظورم اینه که کنده و رابط کاربری خشکی داره!
کلا کار کردن باهاش لذت بخش نیست اگر چه این موضوع مال بعد اینه که با آندو کار کنی!
و الا کار کردن با اومنیا2 در اون اوایل فوق العاده بود
مهمترین مشخصه ای که آندو رو جالب کرده قابلیت اوپن سورس بودن اونه اگر چه فروشگاه اندروید هم به محبوبیتش افزوده!
و یکی دیگه از چیزهایی که میتونید به واسطش به آندروید تکیه کنید انتخابهای زیاد اونه!
شما میتونید گوشیهای مختلفی رو از برندهای مختلف انتخاب کنید که حالا دیگه اکثرا بر پایه ی اندروید ساخته شدند و حالا دیگه سیستم عاملهای دیگه اند که اقلیت محسوب میشند.
به هر حال انتخاب با شماست!
ممنون از توضیحاتتون
ولی یه نکته ای رو باید بگم:
این گوشیهای مختلف اصلا چیز خوبی نیست و الان یکی از برتریهای وین۷ همینه :
تمام گوشی هاش سخت افزار نزدیک به هم دارن پس اگه یه دولوپر یه نرم افزار بسازه مطمءنه که اجرا میشه در حالی که روی آندروید قضیه دقیقا برعکسه!:11:

tanatos
08-03-2011, 21:18
باید به تماشا نشست!