PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با nvidia 8400gs

oj2008pc
27-02-2011, 13:41
با سلام خدمت دوستان

سیستم من کارت گرافیک Nvidia geforce 8400gs داره و یک هفته که یه مشکل عجیب پیدا کرده.
این مشکل از وقتی پیش اومد که سیستم هنگ کرده بود و من ریست کردم:

الان وقتی کامپیوتر روشن می کنم از همون اول تضویر خرابه و اعداد رنگی هستند و وقتی هم وارد ویندوز میشم تصویر خرابه و مثل حالتی هست که اصلا کارت گرافیک نصب نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گاهی اوقات با چند بار ریست کردن و خاموش کردن کامپیوتر مشکل حل میشه ولی بعد از یک ربع کار کردن دوباره تصویر خراب میشه.

من که نمیدونم مشکل چیه. تنظیمات بایوس چک کردم و درست بودن. کارت درآوردم و دوباره گذاشتم ولی فایده ای نداشت.

درضمن وقتی تصویر درست هست و بعد از یک ربع کار کردن تصویر خراب میشه یه صدای خش خش هم از اسپیکر میاد.

خودم حدس میزنم مشکل از مادربورد باشه.

لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
27-02-2011, 13:52
اول از همه درایور گرافیک رو آپدیت کنید بعد
این کارایی که میگم انجام بدین
کابل دیتارو چک کنید
ریزولیشن رو عوض کنید در مانیتور و درایور مانیتور رو نصب کرده و فرکانسشو کم کنید درست نشد با یه مانیتور دیگه امتحان کنید
درست نشد گرافیک رو دربیارید اسلات گرافیک رو تمیز کنید و مجددا جا بزنید
درست نشد ممکنه از دمای گرافیک باشه چک کنید که دمای گرافیک بالا نرفته باشه
اگه باز مشکل برقرار بود ایراد از گرافیکه با یه گرافیک سالم امتحان کنید اگه با اون هم مشکل بود اسلات گرافیک ایراد داره که این مشکل مربوط به مین میشه

!@#$%^&*()
27-02-2011, 14:03
منم دقیقا همین مشکلو و با همین کارت 8400gs داشتم.....که آخرش فهمیدم مشکل از خود کارته:دی

oj2008pc
27-02-2011, 18:55
اول از همه درایور گرافیک رو آپدیت کنید بعد
این کارایی که میگم انجام بدین
کابل دیتارو چک کنید
ریزولیشن رو عوض کنید در مانیتور و درایور مانیتور رو نصب کرده و فرکانسشو کم کنید درست نشد با یه مانیتور دیگه امتحان کنید
درست نشد گرافیک رو دربیارید اسلات گرافیک رو تمیز کنید و مجددا جا بزنید
درست نشد ممکنه از دمای گرافیک باشه چک کنید که دمای گرافیک بالا نرفته باشه
اگه باز مشکل برقرار بود ایراد از گرافیکه با یه گرافیک سالم امتحان کنید اگه با اون هم مشکل بود اسلات گرافیک ایراد داره که این مشکل مربوط به مین میشه

درایور گرافیک که آپدیت هست (266.58)
کابل دیتا هم مشکل نداره (قبلا چک کردم) و در ضمن گاهی اوقات بعد از چند بار ریست کردن درست میشه.
به درایور مانیتور هم فکر نکنم ربط داشته باشه به همون دلیلی که بالا گفتم.
کارت گرافیک قبلا درآوردم و اسلات هم تمیز کردم.
دمای گرافیک بین 75 تا 90 هست. در ضمن این مشکل وقتی کامپیوتر را تازه روشن میکنم (گرافیک سرد است) هم بوجود میاد.
البته من 1 ماه پیش میخواستم هیت سینک گرافیک باز کنم و ببینم اونجا چه خبره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی فقط تونستم یک پایه باز کنم و بعد که دیدم باز نمیشه دوباره بستم.

اون صدایی که هنگام خراب شدن تصویر از اسپیکر میاد عجیبه (صدای خش خش) و به همین دلیل من حدس زدم مشکل از مادربورد باشه.
من 2 سال پیش کامپیوتر در شرکت دوستم که isp هست برده بودم و یه روز رعد و برق زد و کامپیوتر من خاموش شد و از همون موقع لن آنبورد دیگه کار نمیکنه و من از وایرلس استفاده می کنم.
ولی تو این دو سال هیچ مشکلی پیش نیومده بود.

منم دقیقا همین مشکلو و با همین کارت 8400gs داشتم.....که آخرش فهمیدم مشکل از خود کارته:دی

شما مطمئن هستید مشکل از کارت بوده ؟
دقیقا مشکل منو داشتین ؟
آخرش چکار کردین؟

EXTREME
27-02-2011, 19:08
شما با یه گرافیک سالم امتحان کنید اگه بازم مشکل برقرار بود بله ایراد از مینه با اینکار راحت میتونید بفهمید مشکل از کجاست

oj2008pc
27-02-2011, 20:17
یه مورد دیگه اینکه در device manager این ارور میده :
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

1- اگه کارت گرافیک خراب شده باشه قابل تعمیر هست ؟
2- اگه کارت Saphire 5770 بگیرم به این مادربورد میخوره :
main: giga 945-PLM-S2
psu: green 300w

!@#$%^&*()
27-02-2011, 20:39
شما مطمئن هستید مشکل از کارت بوده ؟
دقیقا مشکل منو داشتین ؟
آخرش چکار کردین؟
آره...همین مشکلو داشتم...
کارت رو بردم بیرون.....گفتن که اشکال از کارته.....که آخرش بیخیال شدم (با اون سیستم کار نمیکنم).....حالا دیگه مطمئن نیستم از کارت بوده باشه.....
راستی اون وقتی که خراب شده بود حتی توی تنظیمات کارت گرافیک هم نمیرفت....
حتی وقتی میخواستم ویندوز 7 نصب کنم آخرای نصب وقتی میرسید به چک کردن گرافیک و این حرفا صفحه قفل میکرد:دی

oj2008pc
27-02-2011, 21:30
من دوباره کارت درآوردم و اسلات کامل تمیز کردم و فعلا تصویر درست هست
البته به احتمال 90% دوباره خراب میشه

با FurMark که تست کردم دما تا 110 درجه هم رفت
به نظر شما این دما بالا نیست ؟
نیازی به استفاده از خمیر سیلیکون نیست ؟

TURBO_BOY2006
27-02-2011, 22:57
سلام

من قبلآ یه این مشکل برخوردم با این گرافیک حتی موقع لود شدن ویندوز xp هم تصاویر بد میشد آخرا و کم کم دون دون قرمز ظاهر میشد تو صفحه اینم یه عکس از اون موقع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

...کارتم گارانتی داشت دادم یکی دیگه فرستادن...اگه گارانتی داره بده بره....

موفق باشی

EXTREME
27-02-2011, 23:15
من دوباره کارت درآوردم و اسلات کامل تمیز کردم و فعلا تصویر درست هست
البته به احتمال 90% دوباره خراب میشه

با FurMark که تست کردم دما تا 110 درجه هم رفت
به نظر شما این دما بالا نیست ؟
نیازی به استفاده از خمیر سیلیکون نیست ؟
دمای گرافیکتون که یکم بالاست چون میگید بین 75 تا 90 هست ممکن هم هست از همین دمای بالا باشه
که همچین اتفاقی میفته علاوه بر مواردی که در پست قبلی گفتم اینم مدنظر داشته باشین
و اینی که گفتم مهمه با یه گرافیک سالم امتحان کنید تا بفهمید گرافیک ایراد داره یا مین

oj2008pc
27-02-2011, 23:23
سلام

من قبلآ یه این مشکل برخوردم با این گرافیک حتی موقع لود شدن ویندوز xp هم تصاویر بد میشد آخرا و کم کم دون دون قرمز ظاهر میشد تو صفحه اینم یه عکس از اون موقع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

...کارتم گارانتی داشت دادم یکی دیگه فرستادن...اگه گارانتی داره بده بره....

موفق باشی

3 سال پیش گرفتم.
گارانتی کجا بود :41:

دمای گرافیکتون که یکم بالاست چون میگید بین 75 تا 90 هست ممکن هم هست از همین دمای بالا باشه
که همچین اتفاقی میفته علاوه بر مواردی که در پست قبلی گفتم اینم مدنظر داشته باشین
و اینی که گفتم مهمه با یه گرافیک سالم امتحان کنید تا بفهمید گرافیک ایراد داره یا مین

گرافیک دیگه ندارم که تست کنم (فقط یه agp دارم که به این نمیخوره)
حالا میدم بیرون تستش کنن
اگه همین تعمیر بشه که خیلی خوبه چون فعلا قصد تعویض سیستم ندارم

oj2008pc
02-03-2011, 18:35
:18::18::18::18::18::18::18:

هیت سینک کارت گرافیک باز کردم (به سختی)
خمیرش (زرد رنگ) خشک شده بود که به زور با تیغ جدا کردم.
خمیر جدید زدم

دما از 90 رسید به 60 :21::21::21:

3 سال بود این خمیر عوض نکرده بودم.
آخه هیت سینکش باز نمیشد
این دفعه دیگه گفتم اگه کارت بشکنه هم باید بازش کنم :31:

حالا به نظر شما بهتر نیست هیت سینک پل شمالی و جنوبی هم باز کنم و خمیر بزنم ؟

kiuna
02-03-2011, 22:52
دوستان من هم با کارتم همین مشکل رو دارم یک دفعه تصویر به صورت خط های اقی شطرنجی میشه
یه بار کارت رو تمیز کردم گذاشتم توی یخچل تا چند ساعت مشکل نداشتم
من فن کارتم خراب شده با این تفاسیر فکر میکنم
از دمای زیاد باشه ؟ به نظرتون جای هست که من بتونم کارت رو تمیر کنم یا فنش رو درست کنم ؟
این خمیرش رو چطوری میشه عوض کرد ؟
من کارتم ATI RADEON 4670 HD هست به نظرتون این کارت چند می ارزه ؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

kiuna
04-03-2011, 00:49
هیچکس نیست به ما کمک کنه ؟

imanpod
04-03-2011, 01:03
دوستان من هم با کارتم همین مشکل رو دارم یک دفعه تصویر به صورت خط های اقی شطرنجی میشه
یه بار کارت رو تمیز کردم گذاشتم توی یخچل تا چند ساعت مشکل نداشتم
من فن کارتم خراب شده با این تفاسیر فکر میکنم
از دمای زیاد باشه ؟ به نظرتون جای هست که من بتونم کارت رو تمیر کنم یا فنش رو درست کنم ؟
این خمیرش رو چطوری میشه عوض کرد ؟
من کارتم ATI RADEON 4670 HD هست به نظرتون این کارت چند می ارزه ؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
میوتونی خنک کننده ی جدا برای کارتت بگیری مثلا یکی از مدلهای cooler master . ولی مطمئنا خنک کننده گرونه و برا 4670 یا 8400gs اون یکی دوستمون ارزش نداره . 4670 نو حدود 90 هزار تومن هست ( البته کمتر ) . ببین فنش چند سانتی هست ؟ خمیر هم باید از بازار بخری . مثل کرم بریزی روی هیت سینک . من که خودم جسارت این کارها رو ندارم . به نظر من کارتتو ببر پاساژ ایران طبقه -1 یا ببر اون ساختمونه پشت بازار رضا (بغل پاساژ صبا) (ساعت 5 بعد از ظهر به بعد) با 15-20 تومن درستش میکنن . من hd4850 دارم مشکل پیکسل پیدا کرده بود . با 17 تومن تعمیر شد .

imanpod
04-03-2011, 01:11
:18::18::18::18::18::18::18:

هیت سینک کارت گرافیک باز کردم (به سختی)
خمیرش (زرد رنگ) خشک شده بود که به زور با تیغ جدا کردم.
خمیر جدید زدم

دما از 90 رسید به 60 :21::21::21:

3 سال بود این خمیر عوض نکرده بودم.
آخه هیت سینکش باز نمیشد
این دفعه دیگه گفتم اگه کارت بشکنه هم باید بازش کنم :31:

حالا به نظر شما بهتر نیست هیت سینک پل شمالی و جنوبی هم باز کنم و خمیر بزنم ؟
اگه خمیرشو عوض کنی که خیلی خوبه ولی پل شمالی و جنوبی اندازه چیپ داغ نمیکنن . از چه خمیری استفاده کردی ؟ مارک داشت یا نه ؟ من یه خمیر با انتقال حرارت خیلی بالا میخوام ، گیر نیووردم .

kiuna
04-03-2011, 19:31
میوتونی خنک کننده ی جدا برای کارتت بگیری مثلا یکی از مدلهای cooler master . ولی مطمئنا خنک کننده گرونه و برا 4670 یا 8400gs اون یکی دوستمون ارزش نداره . 4670 نو حدود 90 هزار تومن هست ( البته کمتر ) . ببین فنش چند سانتی هست ؟ خمیر هم باید از بازار بخری . مثل کرم بریزی روی هیت سینک . من که خودم جسارت این کارها رو ندارم . به نظر من کارتتو ببر پاساژ ایران طبقه -1 یا ببر اون ساختمونه پشت بازار رضا (بغل پاساژ صبا) (ساعت 5 بعد از ظهر به بعد) با 15-20 تومن درستش میکنن . من hd4850 دارم مشکل پیکسل پیدا کرده بود . با 17 تومن تعمیر شد .
ممنون منم چون تا حالا از این کارها نکردم و دنبال دردسرش نیستم می خوام تعمیرش کنم
پاساژ ایران طبقه -1 یا ببر اون ساختمونه پشت بازار رضا (بغل پاساژ صبا مغازه خاصی هست ؟ اسمی تلفنی ؟

oj2008pc
04-03-2011, 23:42
اگه خمیرشو عوض کنی که خیلی خوبه ولی پل شمالی و جنوبی اندازه چیپ داغ نمیکنن . از چه خمیری استفاده کردی ؟ مارک داشت یا نه ؟ من یه خمیر با انتقال حرارت خیلی بالا میخوام ، گیر نیووردم .

بله خمیر پل شمالی و جنوبی هم عوض کردم. البته زیاد داغ نمی کرد ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه :31:
مادربورد هم باز هم همه خارن هاشو نگاه کردم که باد نکرده باشه :27:
پاور هم باز کردم و خازن هاشو تست کردم :27:
چون کیسم قدیمیه (گرین) نمیشد کابل های برق از پشت سینی مادربورد رد کنم
که من اون پرچ های سینی باز کردم یه واشر گذاشتم و دوباره پرچ کردم و کابل های برق از پشت رد کردم :21:

برای کارت گرافیک هم فعلا فن پشت کیس باز کردم گذاشتم جلوی گرافیک (در کیس فعلا بازه)
الان دما 20 درجه کم شده
فردا میرم یه فن برای گرافیک بگیرم که اونم ببندم

در مورد خمیر من یه سایز بزرگ تابستون گرفته بودم.
چون من اورکلاک نمیکنم خمیر خوب نگرفتم
اینم عکسش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

imanpod
05-03-2011, 02:20
ممنون منم چون تا حالا از این کارها نکردم و دنبال دردسرش نیستم می خوام تعمیرش کنم
پاساژ ایران طبقه -1 یا ببر اون ساختمونه پشت بازار رضا (بغل پاساژ صبا مغازه خاصی هست ؟ اسمی تلفنی ؟
فرقی نداره پیش کی ببری . من بردم این آدرس : خ ولیعصر ، پاساژ ایران ، واحد B51 ، مجد سیستم (majd system) ، تلفن : 88938804
این یکی هم باهاشون صحبت کردم به نظر آدمای خوبی میومدن ، جاشون هم تمیز بود : تلفن : 66412630 ، آدرسش هم باید بری خیابون پشتی بازار رضا (صبا) ، بغل پاساژ صبا یه ساختمون نسبتا قدیمی هست باید چند تا پله بری بالا ، دست راست ، متاسفانه اسم نداشت . این دومیه گفت تعمیر کارمون ساعت 4 ، 5 به بعد میاد . موفق باشی . عجب برفی داره میاد :31:.

kiuna
05-03-2011, 07:41
فرقی نداره پیش کی ببری . من بردم این آدرس : خ ولیعصر ، پاساژ ایران ، واحد B51 ، مجد سیستم (majd system) ، تلفن : 88938804
این یکی هم باهاشون صحبت کردم به نظر آدمای خوبی میومدن ، جاشون هم تمیز بود : تلفن : 66412630 ، آدرسش هم باید بری خیابون پشتی بازار رضا (صبا) ، بغل پاساژ صبا یه ساختمون نسبتا قدیمی هست باید چند تا پله بری بالا ، دست راست ، متاسفانه اسم نداشت . این دومیه گفت تعمیر کارمون ساعت 4 ، 5 به بعد میاد . موفق باشی . عجب برفی داره میاد :31:.
من امروز میرم ممنون به خاطر کمکی که کردی

kiuna
08-03-2011, 16:10
من کارتو بردم دادم مجد سیستم متاسفانه فن اش رو پیدا نکرده هنوز!
با خودم گفتم اگر فن اش پیدا نشه برم یه vga cooler بگیرم
یا اینکه کارت رو همین طوری بدم یه چیزی روش بزارم یه کارت4670 جدید بگیرم
به کولر خوب و ارزون چی می تونم بگیرم ؟

oj2008pc
09-03-2011, 07:44
من کارتو بردم دادم مجد سیستم متاسفانه فن اش رو پیدا نکرده هنوز!
با خودم گفتم اگر فن اش پیدا نشه برم یه vga cooler بگیرم
یا اینکه کارت رو همین طوری بدم یه چیزی روش بزارم یه کارت4670 جدید بگیرم
به کولر خوب و ارزون چی می تونم بگیرم ؟

شما میتونید یک هیت سینک جدید (با فن) از یک کارت گرافیک دیگه بگیرید و با چسب سیلیکون به گرافیک خودتون بچسبونید.

saeedk2
20-03-2011, 15:43
من با توجهبه احتمالی که می دم احتمالا خازن های گرافیک باد کرده حتما چک کن