PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درباره سیستم عامل گیج شدم

truman
26-02-2011, 22:28
دوستان من میدونم که سیستم عامل آندروید از سیمبین خیلی شکیل تر هستش. ولی این رو میشه کوتاه اومد. فقط میخواستم بدونم از لحاظ نرم افزاری هم از سیمبین سرتر هستش یا اینکه همونه؟ یعنی من اگه سیمبین بخرم کلی نرم افزار رو از دست دادم؟ یا اینکه همون نرم افزارها به همون کیفیت و خوبی در سیمبین هم هستش؟

maziarzar
26-02-2011, 23:17
تعدد سیمبین فعلا تو ایران خیلی بیشتره و تمرکز مردم تو ایران بیشتر جاوا و سیمبین هست

Mig33
26-02-2011, 23:40
دوستان من میدونم که سیستم عامل آندروید از سیمبین خیلی شکیل تر هستش. ولی این رو میشه کوتاه اومد. فقط میخواستم بدونم از لحاظ نرم افزاری هم از سیمبین سرتر هستش یا اینکه همونه؟ یعنی من اگه سیمبین بخرم کلی نرم افزار رو از دست دادم؟ یا اینکه همون نرم افزارها به همون کیفیت و خوبی در سیمبین هم هستش؟

نه تنها شکیل تر بلکه قدرتمند تر و در عین حال انعطاف پذیرتر...پایدارتر... امن تر و دارای پشنیبانی بهتر
اگر قصد خرید گوشی سیستم عامل دار دارید و خوره نرم افزار و درگیر شدن با گوشی هستید اندروید انتخاب بر تر است.
اندروید حتما تو اخبار شنیدید که در فروش سمبیان را کنار زد و رشدی 600 درصدی رو داشته است ....آینده از آن اندروید است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع رشد 886 درصدی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

truman
27-02-2011, 11:12
خب این انعطاف پذیرتر بودن و پایدارتر بودن یعنی چی؟

Mig33
27-02-2011, 11:37
خب این انعطاف پذیرتر بودن و پایدارتر بودن یعنی چی؟

Android به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود . آندروید اوپن سورس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Android SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند . در واقع آندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند . آندروید به معنای واقعی “ باز” (Open) است ، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند . آندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری ، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند . تمام برنامه ها برای آندروید یکی اند . آندروید فرقی میان یک برنامه third-party و توابع هسته سیستم عامل در اجرا نمی گذارد و هر دو می توانند دسترسی مساوی به قابلیت های گوشی داشته باشند . گوشی هایی که سیستم عامل آندروید را خواهند داشت به کاربرشان اجازه می دهند تا از تمام قابلیت های یک گوشی هوشمند بهره ببرند . کاربران این گوشی ها به معنای واقعی می توانند دستگاه خود را بر اساس سلیقه ی خود تغییر دهند و محیط سیستم عامل گوشی خود را سفارشی و شخصی سازی کنند . حتی کاربران می توانند برای گوشی تعیین کنند که عکس هایشان با چه برنامه ای باز شود .

ویژگی ها و خصوصیات آندروید : 10 آندروید تمامی تکنولوژی های اتصال (Connectivity) شامل GSM/EDGE ، CDMA ، EV-DO ، UMTS ، Bluetooth و Wi-Fi را پشتیبانی می کند . 20 آندروید از فرمت های مختلف فایل های مالتی مدیا مثل MPEG-4 ، H.264 ، MP3 ، AAC ، AMR ، JPEG ، PNG GIF پشتیبانی می کند . 3 SMS ، MMS و XMPP فرم هایی هستند که آندروید برای ارسال پیغام های متنی یا همان SMS از آنها پشتیبانی می کند . 40 مرورگر موجود در آندروید بر اساس فریم ورک اوپن سورس WebKit توسعه یافته است . 50 SQLite نرم افزاریست که برای ذخیره داده ها و مدیریت بانک های اطلاعاتی سبک در آندروید در نظر گرفته شده است . 60 ماشین مجازی جاوا (Java Virtual Machine) در آندروید به صورت پیش فرض تعبیه شده است . تمام برنامه های آندروید باید به زبان جاوا نوشته شوند . البته این نسخه از JVM برای دستگاه های موبایل بهینه شده است . 70 ابزارهای مختلف آندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می شوند . این ابزارها شامل کتابخانه ها ، خطایاب ، شبیه ساز گوشی و یکم پلاگین برای اکلیپس است . 80 آندروید از سخت افزارهای مختلف همچون GPS و دوربین های متنوع پشتیبانی می کند . 90 تصاویر و فایل های گرافیکی بوسیله OpenGL پردازش می شوند که کیفیت بالاتری خواهند داشت . توسعه برنامه های کاربردی در آندروید سریع ، راحت و لذت بخش است . گوگل دسترسی آسان به ابزارهای سودمند و کتابخانه های بسیاری را برای توسعه و تولید برنامه های کاربردی مبتنی بر آندروید فراهم کرده است ، که برنامه نویسان می توانند با استفاده از آن ها هرچه سریع تر و راحت تر برای آندروید برنامه تولید کنند . این ابزارها شامل خطایاب ، شبیه ساز گوشی ، کتابخانه ها ، اسناد ، کدهای نمونه و یک پلاگین برای اکلیپس است . برنامه نویسی برای آندروید به زبان جاوا انجام می گیرد . توابع خود آندروید نیز با استفاده از جاوا پیاده سازی شده اند . آندروید فقط قادر است کدهای مدیریت شده (Managed Codes) را اجرا کنید و قادر به اجرای کدهای Native نخواهد بود . آندروید سیستم عاملی بر اساس لینوکس : این سیستم عامل بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس توسعه یافته است . در واقع مدیریت و بهینه سازی حافظه ، ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم ، امنیت ، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع دستگاه موبایل را هسته لینوکس انجام می دهد و آندروید فقط لایه ایست که ارتباط میان کاربر و سیستم عامل را برقرار می کند . این لایه نرم افزاری بوسیله جاوا پیاده سازی شده است و به همین علت قادر به اجرای کدهای Native نخواهد بود . آندروید همانند لینوکس اوپن سورس خواهد بود و توسعه دهندگان بیشماری بر روی آن کار می کنند .

منبع:ایران تکنولوژی

چون لینوکس بیس هست بیشمار برنامه نویسانی آزاد از سرتاسر دنیا جهت توسعه اون به شما کمک خواهند کرد و شما پشنیبانی اونها رو خواهید داشت آزاد و متن باز بودن آن بر انعطاف آن جهت برنامه نویسان در جهت توسعه نرم افزاری و رفع اشکال آن را در سریع ترین شکل و مطمئن ترین شکل خواهد داد قطعا شما با داشتن پشتیبانی فکری انسان های آزاد در سرتاسر دنیا به سیستمی پایدار دست خواهید یافت که رور به روز از مشکلات آن کاسته خواهد شد و دیگر لازم نخواهد بود منتظر عزم شرکت های فاشیستی و انحصار طلبی همچون اپل ، مایکروسافت و نوکیا باشید تا برای شما آستین بالا بزنند و رفع اشکال کنند .
شما قدرت و پایداری سیستم عامل لینوکس را در دیوایس خود خواهید داشت برای اینکه ببینید انجمن های اندروید چقدر فعال هستند برید اینجا :

Mig33
27-02-2011, 12:18
نکته ی دیگه ای که به ذهنم رسید در مورد سمبیان اینه :
هر چند که گفته میشه اپن سورس شده ! سوالی که مطرحه اینه اگه این سیستم عامل قدرتمند بود و دارای چنان پشنیبانی از طرف برنامه نویسان آزاد در سرتاسر جهان بود و اگر دارای بیس قدرتمندی بود که قابلیت توسعه فوق العاده ای را می توانستند برایش متصور شوند پس چرا :
- صرفا شرکت فراملیتی نوکیا نسبت به نصب آن روی دیوایس های خود اقدام میکند و نه شرکت دیگری؟
- چرا نوکیا در حرکت اخیرش دست همکاری به مایکروسافت داد تا ویندوز فون 7 رو در گوشی های خود به کار بگیرد ، به گفته رئیس ارشد شان برای مبارزه با اندروید !!!
پس مطمئن باشید این قابلیت ها که گفتم در سمبیان دیده نشده آنها از هر جهت به آینده سیستم عاملشان و توانائی آن آگاه هستند.

گرافيكار
27-02-2011, 13:23
دوست من مهندساي نوكيا سيمبين رو فراموش كردن شما نميخواي اين سيستم عامل خشك و سنگين رو فراموش كني
سيمبين با هيچ مقياسي و معياري در حد آندرويد نيست

truman
27-02-2011, 15:12
آخه گوشی مورد علاقه من نوکیا هستش و نه سامسونگ و ال جی ( توی اون رنج نمی تونم سراغ اچ تی سی برم ) . حالا باید بین گوشی مورد علاقم و سیستم عامل خوب آندروید یکی رو انتخاب کنم.من اهل نرم افزار و بازی هستم. اما سامسونگ و ال جی و سونی اریکسون به جونم نمیچسبه. نوکیا اصیل تر هستش . حالا واقعا گیج شدم که چیکار کنم

Mig33
27-02-2011, 15:17
توی کدوم رنج دوست عزیز ؟؟؟ شما رنجی رو مشخص نکردید :31:
اینجا تعصبی رو چیزی نیست نوکیا دوست داری ...نوکیا بگیر .. ببین با هزینه شما جور در میاد؟
کدوم گوشی نوکیا مد نظرتونه؟

vista7
27-02-2011, 15:18
دوست عزیز منظورتون از اصیل تر چیه؟
اصیل بودن به درد شما میخوره؟!
اندروید 100 % برای اجرای برنامه بهتره چون هسته لینوکس داره و یه برنامه نویس میتونه از تمام توان دیوایس استفاده کنه و مطمئنا بهتره
مثلا شما یه بازی رو مثل NFS توی جفتشون امتحان کن قطعا از این جهت اندروید بهتره.
باز تصمیم با خودتونه ولی با توجه به این معیار ها من میگم اندروید براتون بهتره

MOZNEB
27-02-2011, 18:52
از اونجایی که مورد بحث شخص دیگری بود
اما از Mig33 عزیز در مورد همین آخرین پستشون، بنده سوالی دارم که برایم خیلی مهمه با توجه به گفته هاشون.
شما فرض بفرمائید n8 نوکیا ... اگه یکی بخواد بگیره (و متاسفانه سیمبینه) چیکار کنیم ما...؟
مثل n8 یا بهتر شما سراغ دارید که با اندروئید کار کنه؟؟؟
خواهشا مرا راهنمایی جامعی بفرمائید( نظرم رو بکلی متزلزل کردید در مورد این گوشی که میخواستم بخرم-n8- )
خیلی ممنون از عزیزان:20:

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

توی کدوم رنج دوست عزیز ؟؟؟ شما رنجی رو مشخص نکردید :31:
اینجا تعصبی رو چیزی نیست نوکیا دوست داری ...نوکیا بگیر .. ببین با هزینه شما جور در میاد؟
کدوم گوشی نوکیا مد نظرتونه؟

اما از Mig33 عزیز در مورد همین آخرین پستشون، بنده سوالی دارم که برایم خیلی مهمه با توجه به گفته هاشون.
شما فرض بفرمائید تا نهایت 600 تومن و باز هم فرضا گوشیه n8 نوکیا ... اگه یکی بخواد بگیره (و متاسفانه سیمبینه) چیکار کنیم ما...؟
خواهشا مرا راهنمایی جامعی بفرمائید( نظرم رو بکلی متزلزل کردید در مورد این گوشی که میخواستم بخرم-n8- )
خیلی ممنون از عزیزان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali gamma
27-02-2011, 19:09
در مورد اندروید مث اینکه نرم افزار براش خیلی کمه درسته؟

Mig33
27-02-2011, 19:44
شما فرض بفرمائید n8 نوکیا ... اگه یکی بخواد بگیره (و متاسفانه سیمبینه) چیکار کنیم ما...؟
خیلی ممنون از عزیزان:20:

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

شما فرض بفرمائید تا نهایت 600 تومن و باز هم فرضا گوشیه n8 نوکیا ... اگه یکی بخواد بگیره (و متاسفانه سیمبینه) چیکار کنیم ما...؟
خیلی ممنون از عزیزان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز
من فکر میکنم هر کسی اول نیازاشو باید تعریف کنه بعد خرید ، این اصل در مورد همه چی صادقه ...
در مورد N8 باید بگم به نظر من گوشی خوبیه ... C7 هم در همون راستا میتونه انتخاب مناسبی باشه
برای سمبین هم به اندازه ای که کارتون راه بیفته نرم افزار مناسب هست... اگه هدفتون دوربین و ... باشه N8 خوبه و اگه پول کمتری دارید C7 ولی خب من خودم به شخصه اگه بخوام خرید کنم نرجیج میدم که گوشی بگیرم بر مبنای پلاتفرم اندروید باشه که خیلی خوب داره رشد میکنه و در جواب اون دوستمون هم بگم که نرم افزار براش فوق الغاده زیاد شده و همینطور هم داره رشد میکنه ....
شما اگه تا 600 میخوای هزینه کنی و اگر میتونی کمی صبر کن و عجله نکن چون یه سری گوشی ها داره وارد میشه که واقعا بازارو متحول میکنند الان شنیدم که مثلا این گوشی :

که شاخ گوشی های سامسونگه با فیمت حدود 840 داره پبش فروش میشه !!! بیاد بازار هم بعد از مدتی میکشه پائین حالا شما حاصرید اینو بردارید یا N8 رو؟؟
نظرتون چیه در مورد این گوشی :

که قراره فروردین با ساپورت کامل زیان فارسی وارد بشه؟؟؟
و....... این مثالا رو زدم تا ببیتید چیا دارن وارد میشن همشون هم بر مبنای اندروید هستند .
اگه میتونید الان خرید نکنید ... گفتم با ورود این گوشی ها حداقل اتفاقی که میافته اینه که گوشی که الان مد نظر دارید و داریم حسابی میکشه پائین ، و ما اینجا در خدمتتون هستیم که در مورد خریدتون با هم صحبت کنیم . :31:
موفق باشید

درضمن اینحا اسا تیدی هستند که شما را راهنمائی خواهند کرد....فروم بعنی همین دیگه که به هم کمک کنیم

Mig33
27-02-2011, 19:51
در مورد اندروید مث اینکه نرم افزار براش خیلی کمه درسته؟

نه درست نیست :31:

sAeEd_kHaAn
28-02-2011, 12:28
بدون شك اندروئيد بهتره و روز به روز داره پيشرفت ميكنه سيمبين ديگه ارزش پول دادن نداره حتي خريد ويندوز هم الان ديگه اشتباه

MOZNEB
28-02-2011, 14:42
دوست عزیز
من فکر میکنم هر کسی اول نیازاشو باید تعریف کنه بعد خرید ، این اصل در مورد همه چی صادقه ...
در مورد N8 باید بگم به نظر من گوشی خوبیه ... C7 هم در همون راستا میتونه انتخاب مناسبی باشه
برای سمبین هم به اندازه ای که کارتون راه بیفته نرم افزار مناسب هست... اگه هدفتون دوربین و ... باشه N8 خوبه و اگه پول کمتری دارید C7 ولی خب من خودم به شخصه اگه بخوام خرید کنم نرجیج میدم که گوشی بگیرم بر مبنای پلاتفرم اندروید باشه که خیلی خوب داره رشد میکنه و در جواب اون دوستمون هم بگم که نرم افزار براش فوق الغاده زیاد شده و همینطور هم داره رشد میکنه ....
شما اگه تا 600 میخوای هزینه کنی و اگر میتونی کمی صبر کن و عجله نکن چون یه سری گوشی ها داره وارد میشه که واقعا بازارو متحول میکنند الان شنیدم که مثلا این گوشی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه شاخ گوشی های سامسونگه با فیمت حدود 840 داره پبش فروش میشه !!! بیاد بازار هم بعد از مدتی میکشه پائین حالا شما حاصرید اینو بردارید یا N8 رو؟؟
نظرتون چیه در مورد این گوشی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه قراره فروردین با ساپورت کامل زیان فارسی وارد بشه؟؟؟
و....... این مثالا رو زدم تا ببیتید چیا دارن وارد میشن همشون هم بر مبنای اندروید هستند .
اگه میتونید الان خرید نکنید ... گفتم با ورود این گوشی ها حداقل اتفاقی که میافته اینه که گوشی که الان مد نظر دارید و داریم حسابی میکشه پائین ، و ما اینجا در خدمتتون هستیم که در مورد خریدتون با هم صحبت کنیم . :31:
موفق باشید

درضمن اینحا اسا تیدی هستند که شما را راهنمائی خواهند کرد....فروم بعنی همین دیگه که به هم کمک کنیم

شدیدا ممنون
مشاور با شما هم خیلی برام ارزشمنده
خیلی خوب و عالی فرمودید
بهترین کار رو که پیشنهاد کردید رو می کنم اونم یکم صبر...:46:
ممنونم
اگه بازهم اطلاعات بیشتر داشتید لطف می کنید از ما دریغ نکنید
دوستار شما عزیزان هستم:20:

maziarzar
28-02-2011, 21:42
از لحاظ نرم افزار اول مک بعدا اندروید ولی تو ایران اندروید کمتره و البته بیشتر پولیه به نسبت سیمبین

truman
28-02-2011, 21:45
من مد نظرم c7 نوکیا بود. ولی اگه بخوام آندروید بگیرم بین دیزایر اچ تی سی و ویو 1 یا 2 سامسونگ تردید دارم

maziarzar
28-02-2011, 22:03
دربین این سه بدون تردید یه دیزایر بگیر

EHSANRF
01-03-2011, 01:10
من مد نظرم c7 نوکیا بود. ولی اگه بخوام آندروید بگیرم بین دیزایر اچ تی سی و ویو 1 یا 2 سامسونگ تردید دارم

ویو 1 یا 2 اگر آندروید بودن که عالی بود، ولی حیف که نیستن. سیستم عاملشون بادا هست...

truman
01-03-2011, 15:25
برای بادا نرم افزار به اندازه آندروید گیر میاد؟ به خوبی آندروید هستش؟

maziarzar
01-03-2011, 18:13
نه به اون حد کمی سطحش پایین تره
البته جدیدا واقعا سرعتش بیشتر شده دلیلشم جوایز سامسونگ برای برنامه نویس ها هست