PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد بهترين گيرنده ديجيتال

voipsky
26-02-2011, 17:26
سلام دوستان من ميخواهم يك گيرنده ديجيتال تهيه كنم و بعد از تحقيق به مدلهاي مختلفي برخورد كردم و الان نميدونم چه دستگاهي بهتره
لازمه بگم دستگاهي كه من ميخوام استفاده كنم تقريبا بيشتر ساعات روز روشن هستش و قابليت هاي دستگاه هاي مختلف رو ديدم كه يك مدل از X-vision به نظرم خوب اومد و يك مدل از بلوسنس حالا نميدونم چي بخرم
لطفا راهنمايي كنيد

isfahaneshop
27-02-2011, 22:26
سلام دوستان من ميخواهم يك گيرنده ديجيتال تهيه كنم و بعد از تحقيق به مدلهاي مختلفي برخورد كردم و الان نميدونم چه دستگاهي بهتره
لازمه بگم دستگاهي كه من ميخوام استفاده كنم تقريبا بيشتر ساعات روز روشن هستش و قابليت هاي دستگاه هاي مختلف رو ديدم كه يك مدل از X-vision به نظرم خوب اومد و يك مدل از بلوسنس حالا نميدونم چي بخرم
لطفا راهنمايي كنيد

برندهای زیادی توی بازار موجود است که چند ویژگی پایین نوشته توی خرید برای شما باید مهم باشه.

ویژگیهای متمایز کننده ست تاپ باکس ها:
*** دارا بودن مجوز های کیفی و تخصصی لازم از مراجع ذیربط برای آپدیت شدن نرم افزار از طریق صداوسیما (علاوه بر قابلیت آپدیت از USB)
(سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت تحقیق و تولید وسایل الکترونیک وابسته به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران - تکتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
** پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از FullHD
** تنوع ورودی- خروجی ها مثل Scart ، Composite ، Component ، HDMI و ...
** پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از فرمت های حرفه ای صوتی و تصویری (Multimedia)
* شکل منوها و دسترسی به تنظیمات و قابلیت های مختلف
* امکان پشتیبانی Flash Memory وHard Disk باتوجه به ظرفیت آنها
* لوازم جانبی همراه دستگاه
* قیمت دستگاه به نسبت امکاناتش

* پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری
*** کیفیت و سطح خدمات پس از فروش

XVision نسبت به برندهای دیگه مثل تکویژن، لومکسی، پروویژن، جم ویژن، دینای، برایت و ... مزیت خاصی نداره به جز تبلیغ فوق العاده زیادی که کرده و بقیه کمتر تبلیغ کردند حتی در بعضی موارد اون دستگاه ها بهتر هم هستند!
مدل 333 با اضافه شدن یک کابل HDMI قیمتش از 75 هزار تو مدل 131 به 83 هزار رسیده، درصورتی که با هزار تومان کمتر میشه بلوسنس T16 خرید، یا با همون قیمت 131 میشه دستگاه های تکویژن (مال خود تکتا است که این دستگاه ها را تایید میکنه:wac:!) ، لومکسی و ... که کابل HDMI داره خرید و 8هزار تومان بیشتر برای کابل را نداد
کیفیت اکثر دستگاه ها حدوداً یکی است فقط بلوسنس T14+ به خاطر 1080p بودنش ،طراحی ولیسانس اسپانیا اش و سال دوم خرید ارائه تعمیرات بدون اجرت یکمی از بقیه سر است
اکثر دستگاه ها را تست کردم و چیزی که دیدم این بود!!!
به جز خود دستگاه که انگار هرکی رفته چین تنها مدل موجودشون را پنل جلوش را عوض کردند و با مارک دلخواه خریدار بهش دادند، نرم افزار اکثر دستگاه ها عیناً یکی است[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته برای من فروشنده راحت تر است! چون به همه مشتری ها (صرفه نظر از مدل دستگاه) یه جور آموزش میدم تا بتوانند باهاش کار کنند!!!!!!
آخر کار بگم من موقع فروش برام فرقی نمیکنه مارک دستگاه چی باشه، فقط ----T بودنش برام مهمه و امکانات و مارکی که مشتری مورد نظرش است و هیچ مشکلی هم با برند خاصی ندارم، اگه از دستگاهی هم تعریف یا انتقاد کردم به حساب تبلیغات نذارین چون هیچ تفاوتی برام ندارن

تفاوت اسکن تصویر Progressive 1080p و Interlaced 1080i
در رزولیشن 1080*1920، تعداد 1080 خط پیکسل افقی وجود دارد. وقتی یک فریم عوض می شود (با هر فرکانسی) خط های افقی جدید جایگزین خط های قبلی می شوند. اینکه چطور این خط ها جایگزین خط های قبلی ها شوند نوع Scan تصویر را مشخص می کند.
- 1080i- در یک فریم خطوط فرد جایگزین خطوط فرد قبلی و در فریم بعد خطوط زوج جایگزین خطوط زوج قبلی می شوند و این عمل به طور مداوم تکرار می شود تا تصویر کامل گردد. به همین دلیل به این تکنیک interlacedscan می گویند. یعنی اسکن در هم پیچیده شده. حرف i نیز از همین کلمه گرفته شده است.
- 1080p- همه خطوط فرد و زوج به طور یکجا به ترتیب جایگزین خطوط فرد و زوج قبلی می شوند. به همین دلیل دستگاه هایی که از اسکن تصویر progressive استفاده می کنند نسبت به دستگاه هایی که از سیستم اسکن تصویر interlaced استفاده می کنند دارای سرعت بالاتر در حرکت و نمایش پیکسل ها ،عدم به وجود آمدن خطوط افقی در تصویر و کیفیت بسیار بالای تصویر هستند که این موضوع موجب افزایش قیمت این نوع دستگاه ها می شود.

Injaneb2
05-03-2011, 00:45
سلام

از نظر روانی و کیفیت و ساپورت زیر نویس فارسی در هنگام پخش MKV بین ایکس ویژن 131 و بلوسنس 14 یا 14+ کدوم بهتر هستند؟ توضیح اینکه یک مدل پروویژن را امتحان کردم، موقع پخش ریپ میزد و زیر نویس فارسی و انگلیسی را قاطی می کرد.

با تشکر

isfahaneshop
08-03-2011, 23:16
سلام

از نظر روانی و کیفیت و ساپورت زیر نویس فارسی در هنگام پخش MKV بین ایکس ویژن 131 و بلوسنس 14 یا 14+ کدوم بهتر هستند؟ توضیح اینکه یک مدل پروویژن را امتحان کردم، موقع پخش ریپ میزد و زیر نویس فارسی و انگلیسی را قاطی می کرد.

با تشکر

علیک سلام
از نظر روان بودن و کیفیت بلوسنس حرف اول را میزنه و زیرنویس را هم که تقریبا درهنگام پخش اکثر دستگاه ها به راحتی پخش میکنند به شرطی که بتوانند پسوند خود فیلم را ساپورت کنند!

نظر شخصی بنده این است که اگه پولش برات مهم نیست که یک بلوسنس تی 14 + اگه جایی دیدی فوری بخر چون فعلا بعید می دونم جایی گیرت بیاد.(من که نمایندگی هستم و کارتنی میخرم فعلا ندارم و اگه کسی سراغ داره خریدارم، چون به من گفتند تا بعد از عید موجود نیست و تا حالا به خیلی ها به جاش تی 16 دادم)

اگه می خوای هم قیمت ایکس ویژن باشه و کیفیتش بهتر باشه تی 16 با ایکس ویژن 333 یک قیمت است ولی باکیفیت تر (ایکس ویژن یکمی مشکل هنگ کردن داره و تا حالا درست نشده، بعد از این با خداست!)

هم قیمت 131 ایکس ویژن هم دستگاه لومکسی هست که اون هم تا هفته دیگه گفتند خبری ازش نیست ولی من هم کارتنی و هم تکی فروختم و هرکی خریده حداقل یک بار دیگه برای خرید برگشته پیش خودم (از کیفیتش که راضی بودم چون تا حالا شاکی نداشته، یک کابل HDMI هم روش هدیه داره)

مارک تکویژن هم توی مایه همون لومکسی است، با این تفاوت که قیمتش یکمی گرانتر از آن است

برای تلویزیون بدون HDMI هم دستگاه الکومکس چون مدیا پلیرش تقریبا توی مایه تی 16 است گزینه خیلی خوبی است چون دستگاه های بدون HDMI اکثراً از نظر مدیا پلیر مشکل دارند (یا ندارند یا همه پسوندی را اجرا نمی کنند)

این هایی که گفتم توی پخش زیرنویس من ازشون مشکلی ندیدم و نشنیدم
در هر صورت انتخاب نهایی با شماست که ببینی چه امکاناتی چقدر ارزش هزینه کردن را داره:10::11:

Injaneb2
09-03-2011, 00:32
در هر صورت انتخاب نهایی با شماست که ببینی چه امکاناتی چقدر ارزش هزینه کردن را داره:10::11:خیلی ممنون
تصمیم گرفتم صبر کنم تا T14+ بیاد.
باز هم تشکر می کنم.

bigman
17-03-2011, 00:31
كدوم يك از اين دستگاهها قابليت پخش فرمت wmv را دارند ؟؟

isfahaneshop
18-03-2011, 23:25
كدوم يك از اين دستگاهها قابليت پخش فرمت wmv را دارند ؟؟

توی زیر 100 هزار تومانی هاش من ندیدم
بالای 100 را باید بگردم و فردا برات می نویسم، خودم هم دنبالش هستم
هم گیرنده با این قابلیت و هم دی وی دی پلیر با این قابلیت

mohsen_djd2
21-03-2011, 23:06
سلام
بین دستگاه های تو بازار که هستن تفاوتی دارند ؟
منظورم بین Marshal و Viana کدوم بهتره؟

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

سایتی که قیمت ها رو داشته باشه سراغ ندارید ؟ (تقریبی هم باشه خوبه)

matin_vv
22-03-2011, 00:40
دوستان اين گيرنده ديجيتال فراسو كه جديداً اومده چطورياست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Injaneb2
26-03-2011, 06:43
دوستان اين گيرنده ديجيتال فراسو كه جديداً اومده چطورياست؟

با این امکانات و قیمت خیلی خوبه. ولی باید در عمل تست بشه.

isfahaneshop
26-03-2011, 19:35
دوستان لطف کنند اگه کسی دستگاه فراسو را داره خبر بدهد من چندتا سوال درباره اش دارم
تا برای همه شفاف سازی بشه

Injaneb2
28-03-2011, 20:47
دوستان لطف کنند اگه کسی دستگاه فراسو را داره خبر بدهد من چندتا سوال درباره اش دارم
تا برای همه شفاف سازی بشه
امروز از یک فروشگاه نمایندگی فراسو سوال کردم، خبر نداشت و ظاهرا هنوز توزیع نشده.

Injaneb2
04-04-2011, 16:36
امروز از یک فروشگاه نمایندگی فراسو سوال کردم، خبر نداشت و ظاهرا هنوز توزیع نشده.
امروز با خود فراسو تماس گرفتم، گفتند بطور محدود توزیع شده.

imish
10-04-2011, 20:55
سلام میخواستم بدونم که میشه این انتن های برقی رو به جای انتن های معمولی به این گیرنده ها وصل کرد یا میسوزه؟

bahadorjn
10-04-2011, 23:43
ظاهرا که موجوده
و به طور آنلاین و سفارش تلفنی هم میشه خرید.
در مورد خریدهای آنلاین هم 30 روز گارانتی تعویض یا پس دادن و گرفتن مبلغ کالا گذاشتن.

ارزونترین دستگاهی که PVR هم داشته باشه چنده راستی؟

mohsen_djd2
11-04-2011, 08:51
کسی از این گیرنده های USB ندیده ؟ چطوری کار میکنن و ...

Injaneb2
18-04-2011, 22:02
با فراسو تماس گرفتم، گفتند این دستگاه ----T شون زیر نویس فارسی بصورت فایل SRT را ساپورت نمیکنه:41: ولی زیرنویس فارسی که داخل فایل MKV باشه را نشون میده.

Injaneb2
14-05-2011, 10:04
بلوسنس T14+ را گرفتم با اکثر srtها و بعضا حتی خود MKV مشکل دارد!:41:

isfahaneshop
17-06-2011, 16:11
بلوسنس T14+ را گرفتم با اکثر srtها و بعضا حتی خود MKV مشکل دارد!:41:

تی 14+ با زیرنویس SRT خیلی مشکلی نداره
دستگاهت را از توی سایت شرکت عرشیان تجارت سما آپدیت کن ببین مشکلت حل میشه؟

Injaneb2
17-06-2011, 19:07
تی 14+ با زیرنویس SRT خیلی مشکلی نداره
دستگاهت را از توی سایت شرکت عرشیان تجارت سما آپدیت کن ببین مشکلت حل میشه؟
منظورتون همون فریمور 1.4 هست دیگه؟ بله آپگرید کردم. همون مشکل کم هم کار را خراب میکنه دیگه.

parsagig
18-08-2011, 23:47
راهنمایی برای خرید گــــــــــیرنده دیجیـــــــــــتال
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

گیرنده دیجیتال چیست؟
ست‌تاپ باکس‌ها علاوه بر دریافت تلویزیون دیجیتال، قابلیت‌های زیادی را برای تلویزیون آنالوگ شما فراهم می‌آورند. در پخش تلویزیونی دیجیتال با توجه به تغییرات عمده نسبت به سیستم تلویزیونی آنالوگ، برای دریافت تلویزیون دیجیتال باید از دستگاه‌های گیرنده تلویزیون زمینی دیجیتال (----T) استفاده کرد.با توجه به اینکه کاربر گیرنده ----T، عموم مردم با سطوح آشنایی مختلف خواهند بود لازم است نحوه نصب و تنظیمات و منوهای مربوطه حتی‌الامکان ساده باشد. گیرنده ----T STB) ----T ) یا ست‌تاپ باکس، دستگاهی است که سیگنال تلویزیون دیجیتال را از طریق آنتن دریافت کرده و صدا و تصویر (و داده) را از آن استخراج می‌‌کند. صدا و تصویر استخراج شده توسط گیرنده‌های تلویزیونی عادی قابل نمایش است.ورودی و خروجی‌های اصلی گیرنده به شرح زیر است:
الف) ورودی آنتن: سیگنال تلویزیون دیجیتال از طریق کابلی که به آنتن روی بام یا آنتن روی تلویزیونی متصل است به ست‌تاپ باکس داده می‌شود. کانکتور ورودی آنتن گیرنده پورت RF IN معمولا مشابه ورودی آنتن تلویزیون است و از همان کانکتور می‌توان استفاده کرد. معمولا تیونر گیرنده‌های دیجیتال یک خروجی آنتن (loop through یا RF Pass Through )دارند که می‌توان از آن برای دریافت شبکه‌های آنالوگ، استفاده کرد. در این حالت، باید کابل آنتن هوایی را از این طریق به تلویزیون عادی یا هر دستگاه دیگر وصل کرد.
ب) خروجی صدا و تصویر: صدا و تصویر خروجی، با پردازش سیگنال تلویزیونی دیجیتال استخراج می‌شود که باید به ورودی صدا و تصویر A/V تلویزیون وصل شود (‌پورت زرد برای تصویر، سفید و قرمز برای صدا). ممکن است تصویر شامل سیگنال تله‌تکست هم باشد. بنابراین مانند تلویزیون‌های آنالوگ، دستگاه تلویزیون می‌تواند صفحات تله‌تکست را از سیگنال تصویر دیجیتال استخراج کند. بعضی از ست‌تاپ باکس‌ها علاوه بر خروجی صدا و تصویر آنالوگ، صدا و تصویر را به فرمت‌های دیگر نظیر تصویر Component، S-Video، HDMI یا Spdif (برای صدا) خروجی می‌دهند که درصورت پشتیبانی توسط دستگاه تلویزیون، می‌توان به جای خروجی تصویر و صدای آنالوگ، از این خروجی‌ها استفاده کرد که نسبتاً کیفیت شنیداری و بصری بالاتری دارند.
ج) خروجی RF: در بعضی از ست‌تاپ باکس‌ها، صدا و تصویر می‌تواند به فرمت RF و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیون‌های آنالوگ تبدیل شود. کاربرد خروجی RF مذکور وقتی است که کاربر از دستگاه تلویزیونی استفاده می‌کند که مدل آن قدیمی بوده و ورودی صدا و تصویر A/V نداشته باشد. شیوه نصب و راه‌اندازی با توجه به محدوده وسیع مخاطبان گیرنده ----T، نحوه نصب و راه‌اندازی آن تا حد ممکن سهل و آسان طراحی شده است. اساسا باید آنتن به ست‌تاپ باکس و از ست‌تاپ باکس به تلویزیون متصل شود. اغلب آنتن‌ها دارای کابل کواکسیال هستند که باید آن را به ست‌تاپ باکس متصل کنید. شما می‌توانید کابل مشابهی را برای اتصال ست‌تاپ باکس به ورودی RF آنتن روی تلویزیون‌های قدیمی متصل کنید. در غیر این‌صورت، اگر تلویزیون شما دارای ورودی A/V (زرد برای تصویر و قرمز و سفید برای صدا) است، از آنها برای اتصال ست‌تاپ باکس به تلویزیون برای دریافت کیفیت بهتر صدا و تصویر استفاده کنید.

کــدام گیرنده دیجیتالی بهتــر اســـت ؟ گیرنده های دیجیتال در نوع عملکرد با هم هیچ فرقی ندارند و تنها تفاوت آنها نوع امکانات بکار رفته در آنها که بسته به نوع امکانتشان قیمتشان هم متفاوت اســت.

پس بر این عــقیده نباشید که گیرنده ای که گران تر است حتماً گیرندگی اش هم بهــتر است .

چه آنتنی برای گیرنده دیجیتال مورد نیاز است ؟ آنتی که با آن بتوان شبکه های دیجیتالی را دریافت کرد همان آنتن معمولی است که برای تلویزیون های آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. تنها در صورتی که محــدوده شما سیگنال رسانی اش ضــعیف باشد وبه اصطلاح در ناحیه کور قــرار گرفته باشید برای دریافت با مشکل مواجه خواهید شد . مــثلاً گــیرنده دیجیتالی ایکس ویژن , اگــر به آن سیگنال نرسد یا ضعیف برسد تــصــویر را نگه میدارد . که این مشــکل لــذت تــماشای یــک مسابقه با کیفیت و شفاف را از شما می گیرد . آنتنی که بنده برای از بین بردن این مشکل پیشنهاد می کنم . پیشنهاد من آنتن هانی ثابت مدل 2006 است . که بهترین آنتن برای گیرنده دیجیتال در بازار با قــیمت حدود 14 تا 18 هزار تومان اســـت .

البته من پیشنهاد می کنم اگر از آنتن هایی مثل : بشــقابی , خفاشی , شــاخه ای و امــثال اینها استفاده می کنید اگر از فرستنده دور هستید حتماً این آنتن را تــــهیه کنید .

چــــه نوع کـــابل آنتنی مناسب تر است ؟ می توان گــفت یکی از چیز هایی که به قـــدرت و کـــیفیت سیگنال کمک می کند کــــابل آنتن است .

و نباید به راحتی از آن گـــذشت . کابل آنتنی که من معرفی می کنم کــــابل آنتن کــــــرمان مـــعروف به کـــابل آنتن صـــادراتی است که قیمتش هم مــتری 400 تا 500 تومان است . ودارای مــغزی 6 میلیمتری و از کـــابل های دیــــگر ضخــیم تر اســت . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید تـــوجه داشــته بـــاشــید که تــمام اتصالات بــاید مــحکم بــاشد. این امر به بهبود قدرت سیگنال کمک خواهد کرد . و جلوی ضعف سیگنال که منجربه ایست لحظه ای تصویر می شود را تا حـــدودی بر طرف خواهد کرد.

چــه نوع گــــیرنده ای بــــخریم ؟ خـــب رسیدیم به خـــرید گیرنده

گـــیرنده های زیادی با قیمت های متفاوت در بازار موجود است و شما باید بسته به نیاز خودتان اقدام به خـــرید دستگاه کنید .

اگر فقط به دنبال داشتن شبکه های صاف و ضبط آنها هستید و از تلویزیون های معمولی ( ترانــزیســتوری) اســتفاده مــی کنید من به شما گیرنده ایکس ویژن مدل 121 را معرفی می کنم ( پــخش شــبکه های دیجیتال , ضبط و دیگر هیچ ) قیمتش هم در بازار حدود 58 تا 65 هزار تومان است . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این گیرنده از نوع ســاده ی بازار است . و دارای ابــعاد بسیار کوچکی می باشد.

گیرنده هایی که برای تلویزیون های معمولی پیشنهاد می کنم : ایکس ویژن مدل های 121و 131 - مارشال - ســروش -و...

اگر برای شــما داشتن تصاویری شفاف , ضبط آنها و تماشای فــرمت های رایج صوتی و تصویری از روی فلش مهم است من ایکس ویژن مدل 131 را معرفی می کنم .
اگــر از تلویزیون های LCD و LED استفاده می کنید من به شما گیرنده پــروویژن را معرفی می کنم .

این گیرنده عــلاوه بر خــروجی کــامپونت تصویر ( فیش سوزنی ) خـــروجی HDMI ( خـــروجی دیجیتال ) را دارا است که با کیفیتی فوق العاده برای تلویزیون های LCD و LED مناسب است . با قابلیت پخش انواع فـــرمت های صوتی و تصویری مثل : VCD - DVD- MKV- MPAGE- DIVIX- AVI-3GP- MP3-WMV و... را برای شما فراهم می کند .

همچنین قادر به پخش فیلم های FULL HD 1080P نیز می باشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمتش هم از 68 تا 75 هزار تومان اســت . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مــــراجعه کنید .

گــیرنده هایی که برای تلویزیون های LCD و LED مناسب تر اند مثل : پــــروویژن - های ویــژن - بلوسنس - فیلیپس و... البته قیمت بعضی از این گیرنده ها به 150 هزار تومان هم می رسد .

تمام گیرنده ها برای تمام تلویزیون ها جواب گو است و هیچ مشکلی ندارد ولی چرا پــول اضافه بدهیم . مثلا اگــر من یــک تلویزیون معمولی دارم هیچ نیازی نیست که یک گیرنده با قابلیت های خــروجی HDMI - پخش ســه بــعدی و از این قبیل امکانات که شاید اصلا مورد استفاده هم قرار نگیرند بـــخرم .

یک بار دیگه میگم تفاوت قیمت این گیرنده ها فقط به دلیل امکانات آنها است و در نوع گرفتن سیگنال هیچ تفاوتی با هم ندارند .

نــکــته : اگر شما تلویزیون سیاه و سفید و یا تلویزیون رنگی لامپی قدیمی که جای فـــیش تصویر ندارند دارید و خواستید آن ها را به گیرنده دیجیتال خود متصل کنید می توانید یک دستگاه تبدیل RF به AV تهیه کنید و گیرنده و هر وسیله دیگه مثل کنسول های بازی - DVD پلیر - دوربین و... را به تلویزیون متصل کنید . قیمتش هم خیلی ارزونه حدود 2000 تا 2500 تومان است .

در پایان به شما دوست عـــزیز کــه قصد خرید گیرنده دیجیتال و لوازم جانبی را دارید توصیه می کنم که قبل از خرید دستگاه با یک فرد با تجربه و متخصص مشورت کنید و بسته به نیازتون بهترین جنس را خریداری کنید .

همیشه با آگاهی خرید کنید و از خریدتان لذت ببرید . من هم امیدوارم ذره ای به این آگاهی افزوده باشم .

اگر هم سوالی در رابطه با خرید هر وسیله الکترونیکی داشتید می توانید سوال خودتون را در بخش نظرات سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با شماره همراه خود مطرح کنید و جوابتان را از طریق پیام کوتاه در عرض کمتر از 12 ساعت دریافت کنید .

موفق باشید

hosseingrami
25-08-2011, 05:46
سلام به همگی دوستان و هموطنان.دوستان چند سوال داشتم میخوام راهنماییم کنید.
1. من میخوام یک گیرنده دیجیتال بخرم و برا کامپیوتر قبلا یکی خریدم و فقط میخوام ----- دیجیتال بخرم.به نظر شما در این زمان و مکان(بیرجند) و میخوام کامل و بی نقص باشه و پشتیبانیشم همه جوره خوب باشه و full hd 1080P رو هم ساپورت کنه و خاصیت تنظیم برای ظبط هم کامل ساپورت کنه و امکانات دیگه ای که همه استفاده میکنند چی بخرم خوبه؟قیمت هم زیر 100 تومن میخوام در ضمن هیچ نیازی ندارم که دی وی دی پلیر داشته باشه فقط یو اس بی که بشه هارد و فلش وصل کرد داشته باشه بسه.
در ضمن میخوام که کابل HDMI هم بخوره با این که تلوزیونمون نداره ولی خوب شاید لازم شد یعنی لازم میشه.کامپونت رو که حتما داشته باشه.
لطفا یه مدل بگین که کارش رو پس داده باشه و هنگ و اذیت تو کارش نباشه و از زبان شیرین فارسی تا ته ساپورت کنه.
راستی این یه شبکه ضبط کردن و یک شبکه تماشا رو همه رسیورا ساپورت میکنند؟الان شبکه های اصلی از 1 تا قرآن همه تو یک فرکانسند؟

2. در مورد خود سیستم دیجیتال هست که چرا کیفیت از ----S پایین تره یه کمکی؟(شبکه های موحود در ستلایت بدر)

3. من الان به شبکه 7 احتیاج مبرم دارم ولی الان که سیسام دیجیتال رو استفاده مینکنم همه شبکه ها هستند به جز آموزش.خواستم بدونم مشکل از کجاست؟چون قبلا بود و چشبکه چهار نبود ولی الان شبکه چهار هست و اون نیست.

hosseingrami
25-08-2011, 23:22
سلام به همگی دوستان و هموطنان.دوستان چند سوال داشتم میخوام راهنماییم کنید.
1. من میخوام یک گیرنده دیجیتال بخرم و برا کامپیوتر قبلا یکی خریدم و فقط میخوام ----- دیجیتال بخرم.به نظر شما در این زمان و مکان(بیرجند) و میخوام کامل و بی نقص باشه و پشتیبانیشم همه جوره خوب باشه و full hd 1080P رو هم ساپورت کنه و خاصیت تنظیم برای ظبط هم کامل ساپورت کنه و امکانات دیگه ای که همه استفاده میکنند چی بخرم خوبه؟قیمت هم زیر 100 تومن میخوام در ضمن هیچ نیازی ندارم که دی وی دی پلیر داشته باشه فقط یو اس بی که بشه هارد و فلش وصل کرد داشته باشه بسه.
در ضمن میخوام که کابل HDMI هم بخوره با این که تلوزیونمون نداره ولی خوب شاید لازم شد یعنی لازم میشه.کامپونت رو که حتما داشته باشه.
لطفا یه مدل بگین که کارش رو پس داده باشه و هنگ و اذیت تو کارش نباشه و از زبان شیرین فارسی تا ته ساپورت کنه.
راستی این یه شبکه ضبط کردن و یک شبکه تماشا رو همه رسیورا ساپورت میکنند؟الان شبکه های اصلی از 1 تا قرآن همه تو یک فرکانسند؟

2. در مورد خود سیستم دیجیتال هست که چرا کیفیت از ----S پایین تره یه کمکی؟(شبکه های موحود در ستلایت بدر)

3. من الان به شبکه 7 احتیاج مبرم دارم ولی الان که سیسام دیجیتال رو استفاده مینکنم همه شبکه ها هستند به جز آموزش.خواستم بدونم مشکل از کجاست؟چون قبلا بود و چشبکه چهار نبود ولی الان شبکه چهار هست و اون نیست.

سلام دوستان اگه کسی هست جواب بده.من منتظرم و نیاز به اطلاعات دارم.

isfahaneshop
01-09-2011, 16:27
راهنمایی برای خرید گــــــــــیرنده دیجیـــــــــــتال
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

گیرنده دیجیتال چیست؟
ست‌تاپ باکس‌ها علاوه بر دریافت تلویزیون دیجیتال، قابلیت‌های زیادی را برای تلویزیون آنالوگ شما فراهم می‌آورند. در پخش تلویزیونی دیجیتال با توجه به تغییرات عمده نسبت به سیستم تلویزیونی آنالوگ، برای دریافت تلویزیون دیجیتال باید از دستگاه‌های گیرنده تلویزیون زمینی دیجیتال (----T) استفاده کرد.با توجه به اینکه کاربر گیرنده ----T، عموم مردم با سطوح آشنایی مختلف خواهند بود لازم است نحوه نصب و تنظیمات و منوهای مربوطه حتی‌الامکان ساده باشد. گیرنده ----T STB) ----T ) یا ست‌تاپ باکس، دستگاهی است که سیگنال تلویزیون دیجیتال را از طریق آنتن دریافت کرده و صدا و تصویر (و داده) را از آن استخراج می‌‌کند. صدا و تصویر استخراج شده توسط گیرنده‌های تلویزیونی عادی قابل نمایش است.ورودی و خروجی‌های اصلی گیرنده به شرح زیر است:
الف) ورودی آنتن: سیگنال تلویزیون دیجیتال از طریق کابلی که به آنتن روی بام یا آنتن روی تلویزیونی متصل است به ست‌تاپ باکس داده می‌شود. کانکتور ورودی آنتن گیرنده پورت RF IN معمولا مشابه ورودی آنتن تلویزیون است و از همان کانکتور می‌توان استفاده کرد. معمولا تیونر گیرنده‌های دیجیتال یک خروجی آنتن (loop through یا RF Pass Through )دارند که می‌توان از آن برای دریافت شبکه‌های آنالوگ، استفاده کرد. در این حالت، باید کابل آنتن هوایی را از این طریق به تلویزیون عادی یا هر دستگاه دیگر وصل کرد.
ب) خروجی صدا و تصویر: صدا و تصویر خروجی، با پردازش سیگنال تلویزیونی دیجیتال استخراج می‌شود که باید به ورودی صدا و تصویر A/V تلویزیون وصل شود (‌پورت زرد برای تصویر، سفید و قرمز برای صدا). ممکن است تصویر شامل سیگنال تله‌تکست هم باشد. بنابراین مانند تلویزیون‌های آنالوگ، دستگاه تلویزیون می‌تواند صفحات تله‌تکست را از سیگنال تصویر دیجیتال استخراج کند. بعضی از ست‌تاپ باکس‌ها علاوه بر خروجی صدا و تصویر آنالوگ، صدا و تصویر را به فرمت‌های دیگر نظیر تصویر Component، S-Video، HDMI یا Spdif (برای صدا) خروجی می‌دهند که درصورت پشتیبانی توسط دستگاه تلویزیون، می‌توان به جای خروجی تصویر و صدای آنالوگ، از این خروجی‌ها استفاده کرد که نسبتاً کیفیت شنیداری و بصری بالاتری دارند.
ج) خروجی RF: در بعضی از ست‌تاپ باکس‌ها، صدا و تصویر می‌تواند به فرمت RF و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیون‌های آنالوگ تبدیل شود. کاربرد خروجی RF مذکور وقتی است که کاربر از دستگاه تلویزیونی استفاده می‌کند که مدل آن قدیمی بوده و ورودی صدا و تصویر A/V نداشته باشد. شیوه نصب و راه‌اندازی با توجه به محدوده وسیع مخاطبان گیرنده ----T، نحوه نصب و راه‌اندازی آن تا حد ممکن سهل و آسان طراحی شده است. اساسا باید آنتن به ست‌تاپ باکس و از ست‌تاپ باکس به تلویزیون متصل شود. اغلب آنتن‌ها دارای کابل کواکسیال هستند که باید آن را به ست‌تاپ باکس متصل کنید. شما می‌توانید کابل مشابهی را برای اتصال ست‌تاپ باکس به ورودی RF آنتن روی تلویزیون‌های قدیمی متصل کنید. در غیر این‌صورت، اگر تلویزیون شما دارای ورودی A/V (زرد برای تصویر و قرمز و سفید برای صدا) است، از آنها برای اتصال ست‌تاپ باکس به تلویزیون برای دریافت کیفیت بهتر صدا و تصویر استفاده کنید.

کــدام گیرنده دیجیتالی بهتــر اســـت ؟ گیرنده های دیجیتال در نوع عملکرد با هم هیچ فرقی ندارند و تنها تفاوت آنها نوع امکانات بکار رفته در آنها که بسته به نوع امکانتشان قیمتشان هم متفاوت اســت.

پس بر این عــقیده نباشید که گیرنده ای که گران تر است حتماً گیرندگی اش هم بهــتر است .

چه آنتنی برای گیرنده دیجیتال مورد نیاز است ؟ آنتی که با آن بتوان شبکه های دیجیتالی را دریافت کرد همان آنتن معمولی است که برای تلویزیون های آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. تنها در صورتی که محــدوده شما سیگنال رسانی اش ضــعیف باشد وبه اصطلاح در ناحیه کور قــرار گرفته باشید برای دریافت با مشکل مواجه خواهید شد . مــثلاً گــیرنده دیجیتالی ایکس ویژن , اگــر به آن سیگنال نرسد یا ضعیف برسد تــصــویر را نگه میدارد . که این مشــکل لــذت تــماشای یــک مسابقه با کیفیت و شفاف را از شما می گیرد . آنتنی که بنده برای از بین بردن این مشکل پیشنهاد می کنم . پیشنهاد من آنتن هانی ثابت مدل 2006 است . که بهترین آنتن برای گیرنده دیجیتال در بازار با قــیمت حدود 14 تا 18 هزار تومان اســـت .

البته من پیشنهاد می کنم اگر از آنتن هایی مثل : بشــقابی , خفاشی , شــاخه ای و امــثال اینها استفاده می کنید اگر از فرستنده دور هستید حتماً این آنتن را تــــهیه کنید .

چــــه نوع کـــابل آنتنی مناسب تر است ؟ می توان گــفت یکی از چیز هایی که به قـــدرت و کـــیفیت سیگنال کمک می کند کــــابل آنتن است .

و نباید به راحتی از آن گـــذشت . کابل آنتنی که من معرفی می کنم کــــابل آنتن کــــــرمان مـــعروف به کـــابل آنتن صـــادراتی است که قیمتش هم مــتری 400 تا 500 تومان است . ودارای مــغزی 6 میلیمتری و از کـــابل های دیــــگر ضخــیم تر اســت . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید تـــوجه داشــته بـــاشــید که تــمام اتصالات بــاید مــحکم بــاشد. این امر به بهبود قدرت سیگنال کمک خواهد کرد . و جلوی ضعف سیگنال که منجربه ایست لحظه ای تصویر می شود را تا حـــدودی بر طرف خواهد کرد.

چــه نوع گــــیرنده ای بــــخریم ؟ خـــب رسیدیم به خـــرید گیرنده

گـــیرنده های زیادی با قیمت های متفاوت در بازار موجود است و شما باید بسته به نیاز خودتان اقدام به خـــرید دستگاه کنید .

اگر فقط به دنبال داشتن شبکه های صاف و ضبط آنها هستید و از تلویزیون های معمولی ( ترانــزیســتوری) اســتفاده مــی کنید من به شما گیرنده ایکس ویژن مدل 121 را معرفی می کنم ( پــخش شــبکه های دیجیتال , ضبط و دیگر هیچ ) قیمتش هم در بازار حدود 58 تا 65 هزار تومان است . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این گیرنده از نوع ســاده ی بازار است . و دارای ابــعاد بسیار کوچکی می باشد.

گیرنده هایی که برای تلویزیون های معمولی پیشنهاد می کنم : ایکس ویژن مدل های 121و 131 - مارشال - ســروش -و...

اگر برای شــما داشتن تصاویری شفاف , ضبط آنها و تماشای فــرمت های رایج صوتی و تصویری از روی فلش مهم است من ایکس ویژن مدل 131 را معرفی می کنم .
اگــر از تلویزیون های LCD و LED استفاده می کنید من به شما گیرنده پــروویژن را معرفی می کنم .

این گیرنده عــلاوه بر خــروجی کــامپونت تصویر ( فیش سوزنی ) خـــروجی HDMI ( خـــروجی دیجیتال ) را دارا است که با کیفیتی فوق العاده برای تلویزیون های LCD و LED مناسب است . با قابلیت پخش انواع فـــرمت های صوتی و تصویری مثل : VCD - DVD- MKV- MPAGE- DIVIX- AVI-3GP- MP3-WMV و... را برای شما فراهم می کند .

همچنین قادر به پخش فیلم های FULL HD 1080P نیز می باشد .

قیمتش هم از 68 تا 75 هزار تومان اســت . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مــــراجعه کنید .

گــیرنده هایی که برای تلویزیون های LCD و LED مناسب تر اند مثل : پــــروویژن - های ویــژن - بلوسنس - فیلیپس و... البته قیمت بعضی از این گیرنده ها به 150 هزار تومان هم می رسد .

تمام گیرنده ها برای تمام تلویزیون ها جواب گو است و هیچ مشکلی ندارد ولی چرا پــول اضافه بدهیم . مثلا اگــر من یــک تلویزیون معمولی دارم هیچ نیازی نیست که یک گیرنده با قابلیت های خــروجی HDMI - پخش ســه بــعدی و از این قبیل امکانات که شاید اصلا مورد استفاده هم قرار نگیرند بـــخرم .

ی
اینها مال سایت پروویژن است
کجاش 1080P است و WMV کجاست؟

MP4 ,MPEG, TS, VOB,AVI, WMA, MOV, MKV, Divx , Mpg, Avi, 3GP و....

وضوح‌تصويربسياربالاوپشتي اني‌كامل‌ازسيستم:SD,HD(720P,576 P,576i,1080i)

sazman1
04-09-2011, 21:28
میشه لپ تاپ رو به ‏HDMI ‎وصل کرد؟

isfahaneshop
06-09-2011, 09:43
میشه لپ تاپ رو به ‏HDMI ‎وصل کرد؟
لپ تاپ خروجی HDMI داره یا ورودی؟
من فکر کنم خروجی باشه و این دستگاه ها هم خروجی داره و فکر نکنم با هم جواب بده
باید به یک دستگاهی که ورودی داره ، مثل تلویزیون وصل کنی

metman1
13-09-2011, 13:02
با سلام و تشکر از مطالب مفید بالا

آیا دستگاه گیرنده دیجیتال که ماشین زمان واقعی باشه و امکان ضبط تلوزیون و جلو و ععقبردن سریال ها رو داشته باشه وجود دارد البته بدون اتصال به هارد USB یعنی خودش هارد داخلی داشته باشه یکی از دوستان من شرکتشون ی مدل خارجی بهشون داده بود که هارد 500 گیگ داخلش داشت و میذاره فیلم هاش رو اتوماتیک ظبط می کنه و بعدا می بینه

با تشکر

M-I-L-A-D
07-10-2011, 19:16
کسی از این گیرنده های USB ندیده ؟ چطوری کار میکنن و ...

hoseink
25-10-2011, 08:47
قيمت دستگاه 333 چنده با تشكر

HWT
31-10-2011, 00:23
حدود 78 تومنه.

kia.Tahamtan
01-11-2011, 22:28
سلام دوستان.
بین دستگاههای wd live و novatron و patriot کدام رو توصیه می کنید؟
با کر دلیلتون؟
از کجا تهیه کنم و با چه قیمتی؟

---------- Post added at 10:28 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

سلام دوستان.
بین دستگاههای wd live و novatron و patriot کدام رو توصیه می کنید؟
با ذکر دلیلتون؟
از کجا تهیه کنم و با چه قیمتی؟

kia.Tahamtan
01-11-2011, 22:35
دوستان من دنبال دستگاه با مشخصات زیر هستم راهنمایی کنید

1. توانايي اتصال به آمپلي فاير پايونير با پورت خروجي SPDIF(اپتيكال نوري)
2. پورت خروجي به TV و Ampli Fire با پورت HDMI 1.4/1.3 و Component
3. پورت ورودي HDMI1.4/1.3 و Component براي اتصال Reciever
4. حداقل 2 پورت USB2براي هارد اكسترنال 2tera (عدم هنگ) ، فلش مموري و دوربين ديجيتال
5. پورت Lan براي اتصال به اينترنت و آپديت كردن برا فرمت ها و frimwire
6. ايجاد شبكه Wi Fiخانگي واتصال به Laptop/smart phone و Ready كردن فايل هاي صوتي وعكس (dlna)
7. درگاه هارد داخلي 1tera
8. ساپورت 1.5 , 1.7 كاناله
9. تيونير ديجيتال ----T
10. قابليت Record برنامه هاي رسيور روي هارد خارجي و داخلي گيرنده
11. Shift time
12. قابليت ضبط 1كانال و ديدن كانال ديگر در فركانس غيرمشترك (فريز نشدن)
13. توانايي خواندن زيرنويس فارسي srt , vob , sub
14. قابليت پخش فرمت هاي تصويري و صوتي
.avi(divx 7/6/5/4 , xvid , h264/h261) .dat .mkv(blu-ray) .vob .flv .AVCHD .mpeg(1,2,4) .mp3 .mp4 .aac .wma .wmv .ts .m2ts .flac .jpeg .gif .png .bmp
15. توانايي خواندن فايل هاي صوتي با بيت ريت هاي 128kb/s , 192kb/s , 320kb/s
16. توانايي پخش Full HD 1080p (upscaling) و xv Colour و Progressive scan
17. دكودر داخلي dts HD و Dolby digital و Dolby prologic plus
18. درايو نوري يا Dvd
Blu-ray player (philips ?/JVC ?/Pioneer ?) – با قابليت ها بالا بخرم يا گيرنده ديجيتال با قابليت ها بالا(كدام برند و مدل؟) و يا Digital HD player(كدام برند و مدل؟) ؟
- رسيورهاي Full HD لينوكسي قابليت هاي 1 تا 17 بالا را دارد؟ كدام برند و مدل ؟
- چرا laptop با كابل HDMI به TV متصل مي كنم فقط تصوير دارم و صدا ندارم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Tablet
06-11-2011, 20:19
لطفا راهنمايي كنيد
تا اونجا که من میدونم این مدل تو ایران از همه بیشتر فروخته شده

iman15d
08-11-2011, 11:59
گیرنده دیجیتالم سیگنال نمیده آنتن وصل و درسته! به نظرتون از چی میتونه باشه؟

mr_rayan
08-11-2011, 21:32
گیرنده دیجیتالم سیگنال نمیده آنتن وصل و درسته! به نظرتون از چی میتونه باشه؟

تا حالا آنتن می داده و جدیدا اینظوری شده یا اینکه کلا از اول اینطوری بوده؟

iman15d
09-11-2011, 07:14
تا حالا آنتن می داده و جدیدا اینظوری شده یا اینکه کلا از اول اینطوری بوده؟
بله درسته، تا حالا آنتن میداد، ولی 2-3 روزی بود که قطع و وصل میشد، آخرشم کلا قطع شد. مرسی که پاسخ دادی. منتظرم:11:

mr_rayan
11-11-2011, 05:22
از کابل مرغوب استفاده کردی برای آنتن؟کلا کابل آنتن نقش خیلی مهمی رو ایفا می کنه.کابل رو چک کن ببین جایی له شدگی با پوسیدگی با شکستگی نداشته باشه.
مدل دستگاه چی هست؟قبلا با چه قدرتی سیگنال داشتی؟

iman15d
11-11-2011, 14:02
از کابل مرغوب استفاده کردی برای آنتن؟کلا کابل آنتن نقش خیلی مهمی رو ایفا می کنه.کابل رو چک کن ببین جایی له شدگی با پوسیدگی با شکستگی نداشته باشه.
مدل دستگاه چی هست؟قبلا با چه قدرتی سیگنال داشتی؟

آقا مرسی که جواب میدی
آنتن کاملا سالمه و مشکلی نداره
دیشب دستگاه رو باز کردم سیماش شل و ول بود با چسب سفتش کردم درست شد ولی وقتی دستگاهو یه تکون دادم دوباره اتصالی کرد و شروع به قطع و وصل شدن کرد
یعنی مشکل از چیه؟ اگه سیماشو سفت کنم درست میشه چون با جابجایی دستگاه دوباره خراب شد

gilase_tanha
11-11-2011, 14:35
مگه دستگاتون گارانتي نداره كه خودتون باز كردين ؟ ما در مواقعي كه دستگاه هايي كه مي فروشيم آنتن نمي دن ( چند جا تست ميكنيم )‌دستگاه رو تعويض ميكنيم و يه دستگاه نو به مشتري ميديم . در هر صورت بايد مي فرستادي گارانتي

iman15d
11-11-2011, 18:43
نه گارانتی نداره بابام قاچاقی خریده بود:31:
حالا چیکار کنم؟

gilase_tanha
11-11-2011, 20:17
نمي دونم ،‌ به نظرم خودت سعي كن درست كني وگرنه كه بده بيرون واست درست كنن .

unepus
12-11-2011, 00:44
بهترین اونه که خود تی وی --- داشته باشه یا اینکه بری یک ----- مدل بالا چند تیونر بگیری که تیونر ----t هم داشته باشه .

mse1445
29-12-2011, 14:56
بهترین اونه که خود تی وی --- داشته باشه یا اینکه بری یک ----- مدل بالا چند تیونر بگیری که تیونر ----t هم داشته باشه .

چند تیونره چی پیشنهاد میدید ؟

pooria_googooli
31-12-2011, 11:55
ما تلویزیون LG داریم خودش --- داره . دیگه احتیاجی به دستگاه نیست ؟ همون سیم آنتن که از پشت بام میاد به تلوزیون وصل کنیم کافیه ؟

smhoseini
01-01-2012, 21:34
سلام
دستگاه مبدل دیجیتال فراسو در تبلیغات تلوزیونی اشاره می کنه که به هیچ عنوان نیازی به آنتن هوایی نداره و همون آنتن کوچک همراه دستگاه کافیه .
من اکس ویژن دارم اما بدون اتصال به آنتن هوایی امکان دریافت سیگنال وجود نداره؟
می خوام بدونم آیا فراسو گیرندگیش بهتره و ایا واقعا همون آنتن همراه دستگاه جوابگو هست
خیلی ممنون می شم اکه یکی پیدا بشه جواب منو بده .

smhoseini
01-01-2012, 21:34
کسی نبود جواب ما رو بده

Re zA
06-01-2012, 16:24
آقا الان به نظرت بهترین دستگاه که همه امکانات و داشته باشه قیمتش مهم نیست چیه ؟؟

ساپورت زیرنویس فارسیش هم خوب باشه

amindeazeh
10-01-2012, 22:43
دوست عزیز الکومکس mv200 مدل 2012 دستگاه خوبی هست

Samet-22
13-01-2012, 21:58
ما تلویزیون LG داریم خودش --- داره . دیگه احتیاجی به دستگاه نیست ؟ همون سیم آنتن که از پشت بام میاد به تلوزیون وصل کنیم کافیه ؟

تلویزیون ما هم سونیه و گیرنده ی دیجیتال سرخود داره . ولی بعد از اینکه پرس و جو کردم گفتند که باید مناسب با

فرستنده دیجیتال ایران باشه . ولی هنوز تو شهرستان ما راه اندازی نشده که امتحانش کنم .

راستی سایتی هست که بتونم از وضعیت منطقه هایی که قابلیت گیرنده ی دیجیتال را دارند رو بفهمم ؟

لطفاً منو راهنمایی کنید .

raz72592
13-01-2012, 22:49
آقا الان به نظرت بهترین دستگاه که همه امکانات و داشته باشه قیمتش مهم نیست چیه ؟؟

ساپورت زیرنویس فارسیش هم خوب باشه

دوست عزیز تمام انتظارات شما+ ابعاد بسیار کوچک( اندازه کف دست یک نوجوان ) که بصورت ایستاده در کاوری که جهت

نگهداری آن درنظر گرفته شده است را در مساحتی 2CM در مکان استقرار مبدل دجیتالی را در برند* اسمارتSMART *

با هزینه ای حدود697000 ریال میتوانید جستجو کنید.

myum
23-01-2012, 08:27
سلام دوستان
چند وقت پيش رفتم گيرنده ي ديجيتال بگيرم ( از خيابان سعدي مشهد ) .
فروشنده يه دستگاه ايكس ويژن پيشنهاد داد به قيمت 87 هزار تومان ، من از فروشنده پرسيدم چه فرمت هايي رو پشتيباني ميكنه ، اونم گفت هر فرمتي كه بشه تو كامپيوتر پخش كرد رو اينم پخش ميكنه .
به توصيه ي بچه هاي انجمن يه فلش كه توش انواع فرمت ها مثل mkv,flv,avi و... به همراه زيرنويس فارسي بود رو با خودم برده بودم .
وقتي تست كردم فقط فرمت mpg قابل پخش بود كه تازه صداش هم عقب جلو بود .
آخرش فروشنده گفت كه برمد هايي مثل لوميكسي و بلوسنس تو مشهد نيستن اگرم باشن با شبكه هاي ايران سازگار نيستن .
مدل بهتري سراغ ندارين با همين قيمت ؟
پخش فيلم برام خيلي مهمه !

amzamdeli
25-01-2012, 12:50
با سلام خدمت همه !
این لینک :
digikala دات کام/?Products=Computer&Product=Computer-Shuttle-Tec-Combo-DVBT-HDMI-DVD-Player-3400

کسی خبری ازش داره ؟؟
می ارزه ؟
کیفیت داره ؟
ممنون میشم !

dana74
27-01-2012, 11:14
سلام
خواستم بدونم که آیا با همین دستگاه ----- (م.ا.ه.و.ا.ر.ه) که داریم (مثلا آیکلاس یا استارست) میشه کانالهای تلویزیون دیجیتال را هم دریافت کرد؟

farshidcivil
27-01-2012, 14:15
با سلام
Xvision زیرنویس فارسی ساپورت میکنه؟
اگه نه، امکان اپدیتش هست؟ کلا واسه گیرنده ها نرم افزارم میاد؟

test14
29-02-2012, 13:38
گيرنده ديجيتالي هست كه آنتن نخواد؟

CLP
04-03-2012, 15:21
با سلام
Xvision زیرنویس فارسی ساپورت میکنه؟
اگه نه، امکان اپدیتش هست؟ کلا واسه گیرنده ها نرم افزارم میاد؟

جناب farshidcivil شما میتونید هر گونه سوال درمورد گیرنده دیجیتال ایکس ویژن را در این آدرس مطرح کنید، حتما کمکتون میکنن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamid_IT63
06-03-2012, 10:33
سلام دوستان
چند وقت پيش رفتم گيرنده ي ديجيتال بگيرم ( از خيابان سعدي مشهد ) .
فروشنده يه دستگاه ايكس ويژن پيشنهاد داد به قيمت 87 هزار تومان ، من از فروشنده پرسيدم چه فرمت هايي رو پشتيباني ميكنه ، اونم گفت هر فرمتي كه بشه تو كامپيوتر پخش كرد رو اينم پخش ميكنه .
به توصيه ي بچه هاي انجمن يه فلش كه توش انواع فرمت ها مثل mkv,flv,avi و... به همراه زيرنويس فارسي بود رو با خودم برده بودم .
وقتي تست كردم فقط فرمت mpg قابل پخش بود كه تازه صداش هم عقب جلو بود .
آخرش فروشنده گفت كه برمد هايي مثل لوميكسي و بلوسنس تو مشهد نيستن اگرم باشن با شبكه هاي ايران سازگار نيستن .
مدل بهتري سراغ ندارين با همين قيمت ؟
پخش فيلم برام خيلي مهمه !

دوست عزیز مدل این گیرنده دیجیتاله که فیلم پخش نمیکرد چی بوده؟؟؟ حتما" قابلیت پخش mkv جزء ویژگیهاش نبوده.
مثلا" dvbt مدل 333 xvision گزینه خوبیه و فرمتهای زیر را ساپورت میکنه .

قابليت نمايش عكس با فرمت : JPG,BMP,PNG

قابليت پخش صدا با فرمت: WMA,AAC,MP3

قابليت پخش تصوير با فرمت : mp,mkv,divx, avi, dat, mpg, mpeg, ts, trp, tp, m2ts, vob

isfadsl
09-03-2012, 12:09
با سلام. به نظر شما گیرنده دیجیتال Lumexy LE 1008 چطوره؟ آیا تیونرش قوی هست؟ گزینه قدرت آنتن داره؟
آیا کسی تا حالا Lumexy LE1009 رو خریده ؟ فرقش با 1008 چیه؟

isfadsl
09-03-2012, 15:12
درسته که میگن اگر به آنتن بوستر دار وصل بشه تیونر set top box ضعیف میشه؟

یا اینکه اگر همزمان قدرت آنتن روشن باشه و به آنتن بوستردار هم وصل باشه باعث سوختن تیونر ست تاپ باکس میشه

alpha007
11-03-2012, 20:30
با سلام. به نظر شما گیرنده دیجیتال Lumexy LE 1008 چطوره؟ آیا تیونرش قوی هست؟ گزینه قدرت آنتن داره؟
آیا کسی تا حالا Lumexy LE1009 رو خریده ؟ فرقش با 1008 چیه؟
کیفیتش خوبه
گزینه قدرت آنتن هم داره
فرقش با 1009 هم فقط در پنل جلوشه وگرنه همه مشخصات فنیش همونه

hakimisf
11-03-2012, 22:52
دوست عزیز تمام انتظارات شما+ ابعاد بسیار کوچک( اندازه کف دست یک نوجوان ) که بصورت ایستاده در کاوری که جهت

نگهداری آن درنظر گرفته شده است را در مساحتی 2CM در مکان استقرار مبدل دجیتالی را در برند* اسمارتSMART *

با هزینه ای حدود697000 ریال میتوانید جستجو کنید.

سلام
من از براند Smart یکی از صدا و سیمای مرکز اصفهان خریدم. متاسفانه بی کیفیت بود و فورا آنرا پس دادم. ظاهرا بقیه افراد هم پس آورده بودند. توصیه نمیکنم. حکیمی اصفهان

kING ANSHAN
22-03-2012, 08:21
سلام.چراراجب گیرندهای دیجیتال جهت کامپیوترچیزی نمیگید؟اگه مکانی خاص واسش گذاشتن بگیدواگرنه.ممنون میشم یکی مشکله منوحل کنه.من یه دستگاه مارشال مدلme-u1گرفتم.چندروزبهش وررفتم تا برنامهاروگرفت.سیگنال میدادولی ننمیتونست برنامهاروبگیره.تااینکه یدفه خوب شد.رفتم اصفهان ودوباره سرچ کردم تابرنامهای اوناروهم ببینم.ولی وقتی برگشتم دیگه جای رونمیگیره.بعضی وقتا یه کانالی روموقه سرچ کردن تواون پنجره کوچیکه پائینی نشون میده.ولی تاتموم میشه اونم قطع میشه.لطفا ر اهنمایم کنید.ممنون میشم.بدرود

goldenmasoud
22-03-2012, 11:31
سلام.
گیرنده ای با نام EGREAT S150 تو ایران گیر میاد؟؟
قیمتش چنده؟

miladpc
22-03-2012, 20:31
سلام.
گیرنده ای با نام EGREAT S150 تو ایران گیر میاد؟؟
قیمتش چنده؟

سلام
یه سری به اینجا بزن:

sorena_hi
11-12-2012, 18:08
من واقعا نمیتونم تمام صفحات رو بخونم. یه سوال اساسی دارم. از بین همه این ست تاپ باکس ها کسی امتحان کرده کدوم با سرعت بیشتری کانال رو عوض میکنه. این موضوع سرعت کند تعویض کانال در سیستم دیجیتال خیلی رو اعصابه. ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا امیدی هست که در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی کانالهای کشورمون رو ببینیم؟ با تشکر

همساده
22-12-2012, 14:24
من واقعا نمیتونم تمام صفحات رو بخونم. یه سوال اساسی دارم. از بین همه این ست تاپ باکس ها کسی امتحان کرده کدوم با سرعت بیشتری کانال رو عوض میکنه. این موضوع سرعت کند تعویض کانال در سیستم دیجیتال خیلی رو اعصابه. ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا امیدی هست که در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی کانالهای کشورمون رو ببینیم؟ با تشکر

خیر کانال های اچ دی رو فراموش کن که حالا حالا هم نخواهد آمد

همساده
22-12-2012, 14:26
برای تعویض کانال ها: اگر موارد زیر را رعایت کنی درست میشه
1- کانال ها را با قدرت حداقل 90 درصد دریافت کنی خودش کلی سرعت تعویض کانال را زیاد می کند
2- کانال های همفرکانس را کنار هم بذار. این کار باعث می شه برای تعویض کانال ، زمان کمتری صرف یشه

من مدل 103 دارم ایکس ویژن این کارها رو کردم زمان تعویض کانال الان 2 تا 3 ثانیه است. اگر هوا بارونی یا برفی بشه به 5 ثانیه هم میرسه که به دلیل افت کیفیت سیگنال هست

mahdi9292
14-04-2013, 13:34
گـیــرنـده تــلویـزیــون دیــجـیــتــال ( ----T )دارای آنتن کوچک قابل حمل و بدون نیاز به اینترنت33 شـبـکه تلویزیون و ماهـواره و رادیو ایـران را در هـر نـقـطـه شـهر بــا کیـفـیت دی‌وی‌دی بر روی کــامـپـیـوتـر و لـپ تـاپ خـودبصورت دیجیتال و با کیفیت بالا مـشـاهـده و ضـبـط کـنــیـد.با یک کـلیک برنامه مورد عـلاقه خود را ضـبط نمایید ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در هـر نـقـطـه شـهر تـلویزیون را روی لپ‌تاپ و کامپیوتر خود مشاهده کنیـدبـا داشتن این دستـگاه قادر خـواهیـد بود شبکه های تلـویزیونی را بـه صورت دیجیتال و با فرمت MPEG-4 روی کامپیوتر و لپ‌تاپ دریافت کنید. در هـر نقطه شهر تلویزیون را روی لپ‌تاپ و کامپیوتر خود مشاهده کنیدقابلیت پخش و ضبط 19 کانال تلویزیـونی و استانی و 11 کانـال رادیویی : شـبکه های تلویزیونی : یک، دو، سه، چهار، تهران، خبر، آموزش ، قرآن، مــستــنـد ، جام جــم۱، الــکوثـر ، الــعالـم ، Press TV - شبـکه تـمـاشـاشبکه آی فیلم - شبکه شما - شبکه نمایش - شبکه ورزش - شبکه پویاشـبــکـه هـای رادیــویـی : ایــران ، جــوان ، پــیــام ، فـرهــنـگ، قــرآنمــعــارف ، تــهـران ، سـلامـت ، گـفــتـگــو ، تـجــارت ، آوا ، نـوا ، ورزشو ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برخی از مشخصات و امکانات : - دریافت 19 کانال تلویزیونی داخلی و ماهواره ای و ۱۱ شبکه رادیویی - مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت DVD به صورت دیجیتال - امکان ضبط و آرشیو برنامه ها با فرمت mpeg- تامین برق مورد نیاز از پورت USB ، بدون نیاز به آداپتور خارجی - امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش - بزرگنمایی تصویر در هر نقطه و به میزان دلخواه - اعمال افکت های دلخواه صدا بر روی برنامه های در حال پخش - سایز کوچک و اتصال آسان از طریق پورت USB - امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه - دارای ریموت کنترل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوالات متداول درباره گیرنده تلویزیون دیجیتال :- تلویزیون آنالوگ چیست؟تلویزیونی که در حال حاضر مشاهده می کنیم، تلویزیون آنالوگ است. در تلویزیون آنالوگ، شبکه های تلویزیونی با تجهیزات ( فرستنده) آنالوگ و به شکل سیگنال آنالوگ به آنتن تلویزیون ما می رسد و تنها تجهیزلازم برای دریافت سیگنالهای تلویزیونی در منازل شما، آنتن مناسب و استاندارد است. از همان ابتدای پیدایش تلویزیون، از این شیوه برای ارسال تلویزیون به خانه ها استفاده می شده است. در این سیستم اگر صداوسیما بخواهد شبکه های بیشتری در اختیار شما قرار دهد، با محدودیت هایی روبرو ست. ضمنا عمده ترین سرویس قابل ارائه روی آن، تله تکست است.
- تلویزیون دیجیتال چیست؟ در تلویزیون دیجیتال، تصاویر تلویزیونی به شکل بیت های داده ( صفر و یک مثل کامپیوتر) در آمده و از طریق تجهیزات(فرستنده) دیجیتال ارسال می گردد. برای اینکه این تصاویر به شکل قابل نمایش روی تلویزیون منازل شما دربیاید، لازم است یک دستگاه مبدل نظیر ----- ماهواره در کنار تلویزیون اضافه شود تا سیگنالهای دیجیتال را دریافت کرده و آنها را به دستگاه تلویزیون منتقل نماید. اصطلاحا به این دستگاه، گیرنده سیگنال دیجیتال، مبدل یا ست تاپ باکس گفته می شود.در سیستم دیجیتال، علاوه بر اینکه کیفیت صدا و تصویر از سیستم آنالوگ بهتر می شود، صداوسیما نیز قادر خواهد بود تعداد شبکه های بیشتری در اختیار بینندگان قرار دهد.- آیا برای گیرنده های دیجیتالی برای کامپیوتر نیاز به کارت تی وی یا اینترنت داریم؟خیر – گیرنده دیجیتالی کامپیوتر به هیچگونه تجهیزات اضافه اعم از کارت TV و اینترنت و کپچر و … نیاز ندارند و به تنهایی کامپیوتر یا نوت بوک شما را به تلویزیون دیجیتال تبدیل می کنند .- تلویزیون دیجیتال، چه مزایایی برای من دارد؟آیا تا به حال فکر کرده اید چند بار مجبور شده اید آنتن خود را تنظیم کنید، مدام از بالای پشت بام فریاد بزنید «درست شد؟» ، «سایه ندارد؟» و … یا اینکه چند بار تصویر برفکی را مشاهده کرده اید و یک فیلم سینمایی یا مسابقه ورزشی مورد علاقه تان را با حداقل کیفیت! تماشا کرده اید؟یا اینکه شده است که با خود فکر کنید کاش یک شبکه ویژه فیلم سینمایی داشتیم؟ یا یک شبکه ویژه کودک؟ یا ویژه تجارت؟ و… یا اینکه اگر تلویزیون LCD، پلاسما یا LED دارید و بدلیل کیفیت پایین نمایش شبکه های تلویزیونی موجود روی آن از هزینه ای که کرده اید، پشیمان شوید یا به شما توصیه شده است که برای داشتن کیفیت بهتر روی این تلویزیونها از ماهواره استفاده کنید؟و…. سیستم جدید دیجیتال این مسایل را حل می کند. بطور خلاصه از ویژگیهای این سیستم عبارتند از:• کیفیت صداو تصویر بالاتر نسبت به آنالوگ• امکان ارائه اطلاعات اضافی کنار تصویر• راهنمای الکترونیکی برنامه ها• رادیو همراه با تلویزیون- آیا با سیستم تلویزیون دیجیتال، می توانم شبکه های رادیویی را نیز داشته باشم؟بلی ، سیستم دیجیتال این قابلیت را ایجاد می کند که در کنار شبکه های تلویزیونی به شبکه های رادیویی نیز دسترسی داشته باشیم. برای این منظور هنگام جستجوی شبکه ها، لیست شبکه های رادیویی نیزدر اختیار شما قرار می گیرد و با دکمه prg+ و prg- و عوض کردن کانالها روی مبدل، می توانید شبکه های رادیویی را نیز بشنوید.- آیا برای استفاده از تلویزیون دیجیتال نیاز خواهد شد یک تلویزیون جدید تهیه شود؟لزوما خیر – برای دریافت دیجیتال نیاز به گیرندگی دیجیتال هست که این مساله از دو طریق می تواند تامین شود: یکی آنکه گیرنده ای مشابه ----- ماهواره تهیه شود و به تلویزیون وصل شود و روش دیگر آنست که اگر قصد خرید تلویزیون را داریم، تلویزیونی بخریم که درون خود گیرنده دیجیتال داشته باشد. برخی از تلویزیونها این ویژگی را دارند که هم اکنون در بازار موجود نیستند و این مساله به سیاستهای کشوری بستگی دارد که در زمان پخش دیجیتال، تلویزیونهایی با این ویژگی وارد بازار شود.- آیا برای دریافت تلویزیون دیجیتال به یک آنتن جدید احتیاج داریم؟لزوما خیر، در برخی موارد در صورتی که سیگنال دریافتی توسط آنتن موجود ضعیف باشد و این موضوع مربوط به آنتن باشد، نیاز به تعویض آنتن نیز خواهد شد. دلیل این مساله آنست که در آنالوگ هر چه شدت سیگنال پایین بیاید تصویر با نویز بیشتری نمایش داده می شود (که به صورت برفک در تصویر دیده می شود). اما در دیجیتال اگر شدت سیگنال از حد خاصی پایین تر بیاید هیچ تصویری قابل دریافت نخواهد بود. لذا در صورتی که سیستم آنتن منزل به هر دلیل دارای مشکل باشد، نیاز به تعویض خواهد داشت.
- آیا از یک گیرنده دیجیتال برای چند دستگاه تلویزیون استفاده کرد ؟خیر – هر دستگاه تلویزیون به یک گیرنده دیجیتال نیاز دارد. البته بعضی از گیرنده های دیجیتال دارای خروجی های مختلف هستند که در این صورت می شود به چند تلویزیون متصل کرد اما تلویزیون ها باید کانالی که این گیرنده پخش می کند را نمایش دهند و نمی توانند کانال های مجزا نمایش دهند.

ليست شهرهايي که سيگنال ديجيتال و امکان استفاده از گيرنده هاي ديجيتال در آنها وجود دارد. :- استان تهران - استان قزوين - استان قم - استان بوشهر - استان مرکزي - استان آذربايجان شرقي - استان آذربايجان غربي - استان البرز - استان مازنداران - استان لرستان - استان سمنان - استان ایلام - استان سيستان و بلوچستان - استان کرمانشاه - استان هرمزگان - استان زنجان - استان کردستان - استان همدان - استان گيلان - استان يزد - استان اصفهان و شهرهاي : - آشتيان - تفرش - فراهان - کميجان - آبادان - اردبيل - نير - نمين - سرعين - رضي - برازجان - بندرعباس - اهرم - کاکي و خورموج - بومهن - بجنورد - بيرجند - پارچين - پاکدشت - خرم آباد - رشت - رودهن - زاهدان - زرنديه - ساري - سمنان - سنندج - شهرکرد - شيراز - فردوس - قرچک - قشم - کرج - کرمان - بردسير - کرمانشاه - گرگان - مشهد - فريمان - سرخس - چناران - طبس - مهاباد - طرقبه و شانديز - ميناب - ورامين - همدان - ياسوجنکته 1 : تعداد کانال های رادیوئی و تلویزیونی دریافتی توسط گیرنده های دیجیتال در هر شهر به تعداد کانال هایی که از طریق فرستنده ارسال می شود ، بستگی دارد.نکته 2 : شهرهایی که امکان دریافت سیگنال دیجیتال را دارند هر روز در حال افزایش هستند که می توانید توسط تماس با روابط عمومی صدا و سیمای استان خود از وجود سیگنال دیجیتال در شهر خود اطمینان حاصل فرمایید. با خرید این دستگاه جز اولین افرادی خواهید بود که از شبکه دیجیتال استفاده می کنید.

خرید

ارزانتر و بهتر از همه جا 39.000 تومان + 10 درصد تخفیـــــــــــــــــــف برای پرداخت آنلاین

ir1.mizbanshop.com/basket/add/286

آدرس بالا را در مرورگر خود تایپ کنید !

:n12::n12::n12:

farhadekonjkav
17-04-2013, 12:22
دوستان در مورد زیرنویس در گیرنده‌های دیجیتال یه تاپیک جداگانه ایجاد کردم، بی‌زحمت نگاهی بندازین و اگه اطلاعاتی داشتین به اشتراک بگذارین.
سپاس.

mk367
12-06-2013, 13:22
چرا گیرند ه دیجیتا ل ما شبکه جام جم رو نمیگیره؟البته بعضی کانال ها رو هم دوبار میگیره؟
در ضمن زیرنویس ها رو اجرا نمیده؟

jepes
25-08-2013, 20:25
کسی می تونه در مورد فرق دستگاه دیجیتال "مکسیدر" و "ایکس ویژن" نظر بده؟؟ چرا انقدر ایکس ویژن گرونتره؟؟؟

Mohammad_666
24-09-2013, 19:19
سلام دوستان الان تو گیرنده های دیجیتالی x-vision کدوم رو بگیرم که mkv هایی رو که الان تو سایت ها برای دانلود فیلم و سریال است پخش کنه و هم فول اچ دی باشه ؟ ضمنا زیرنویس فارسی هم ساپورت کنه چون مادیران گه زنگ میزنی میگن mkv دالبی سوراند رو پخش نمیکنه!!!

TLSD
25-09-2013, 09:26
من فکر می کردم که تنها تفاوت گیرنده دیجیتالها توی ضبط کانال روی فلش و سرعت عوض کردن کانالهاست. اوووه ه ه ! این همه جزئیات داره ؟

من چند تا مدل اینجا دیدم البته خیلی سر در نیاورده لطفا ببینید اگر خوب نیست بگید هم ایکس ویژن داره هم فراسو ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا منو هم راهنمایی کنید اگر خودتون مدلی می شناسید که همه جوره خوب باشه معرفی کنید ممنون میشم. به خدا نمیشه به فروشنده ها اعتماد کرد. رفته بودم گوشی بخرم یارو فروشنده می گفت اصلا گارانتی به اسم پارس نیکاتل نداریم تو بازار. خوب شد خام نشدم اومدم یه طبقه بالا ( همکف ) دیدم نمایندگی داره به چه بزرگی ! البته هفتاد تومن گرون تر خریدم ولی خیالم راحت بود که نمایندگیه !
این هم اگر میشه یه راهنمایی کنید ممنونتون میشم

abtin1
27-09-2013, 08:27
گیرنده استارست چطوره ؟

mohasmhan
19-07-2014, 12:27
من یه گیرنده دیجیتال ICEN مدل IE-D1292 خریدم.
یکی از دلایلی که موجب شد من این گیرنده را بخرم به خاطر وجود خاصیت learning در کنترلش بود. این خاصیت موجب میشه که بشه کنترل تجهیزات دیگه مثل تلویزیون و دی‌وی‌دی پلیر رو روش تعریف کنی.
معایب این گیرنده:
کیفیت بسیار پایین کابل ارتباطی با تلویزیون
وجود نویز در تلویزیون. البته اگه صدای تلویزیون کم باشه صداش مشخص نمیشه
کیفیت بسیار پایین متن های تلتکست
کیفیت نسبتاً پایین منو
قیمت نسبتاً بالا
وجود درب در قست پورت USB که وقتی فلش وصل می‌کنی نمیشه در رو بست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عدم خوانده شدن برخی از مدل‌های فلش ( من یه فلش سیلیکون پاور داشتم که نخوندش و مجبور شدم تعویضش کنم)
عدم وجود کلید خاموش روشن

مزایا:
سرعت نسباً مناسب در تعویض کانال‌ها
خواندن رم ریدر
خاصیت لرنینگ کنترل که البته خیلی هم کار رو راحت نمیکنه و باز هم ترجیح میدی از کنترل تلویزیون استفاده کنی
پخش فرمت‌های زیاد

یه گیرنده دیجیتال مارشال مدل Marshal ME-5020 هم برای یکی از آشنایان خریدم
قیمت این گیرنده تقریباً دو ماه پیش 150 تومان بود.
مزایا:
- وجود دی‌وی‌دی پلیر در آن ( combo )
- منوی جذاب و با کیفیت
- کیفیت مناسب متن‌های تلتکست
- عدم وجود نویز در تلویزیون
- ضبط همزمان دو شبکه و نمایش یک شبکه دیگر
- مشاهده کانال‌های ضبط شده در حین ضبط کانال‌های دیگر
- دفترچه راهنمای نسبتاً کامل
- ظاهر زیبا

معایب
- قیمت نسبتاً بالا که به خاطر وجود دی‌وی‌دی پلیر می‌باشد
- هر چند دقیقه یکبار اختلال بسیار جزئی در نمایش فیلم به وجود می‌آید به طوری که حدود یکی دو ثانیه فیلم کند می‌شود. شاید به خاطر آنتن باشد که من هنوز کامل بررسی نکرده‌ام
- عدم خواندن رم ریدر

mohasmhan
07-08-2014, 00:59
من یه گیرنده دیجیتال ICEN مدل IE-D1292 خریدم.
یکی از دلایلی که موجب شد من این گیرنده را بخرم به خاطر وجود خاصیت learning در کنترلش بود. این خاصیت موجب میشه که بشه کنترل تجهیزات دیگه مثل تلویزیون و دی‌وی‌دی پلیر رو روش تعریف کنی.
معایب این گیرنده:
کیفیت بسیار پایین کابل ارتباطی با تلویزیون
وجود نویز در تلویزیون. البته اگه صدای تلویزیون کم باشه صداش مشخص نمیشه
کیفیت بسیار پایین متن های تلتکست
کیفیت نسبتاً پایین منو
قیمت نسبتاً بالا
وجود درب در قست پورت USB که وقتی فلش وصل می‌کنی نمیشه در رو بست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عدم خوانده شدن برخی از مدل‌های فلش ( من یه فلش سیلیکون پاور داشتم که نخوندش و مجبور شدم تعویضش کنم)
عدم وجود کلید خاموش روشن

مزایا:
سرعت نسباً مناسب در تعویض کانال‌ها
خواندن رم ریدر
خاصیت لرنینگ کنترل که البته خیلی هم کار رو راحت نمیکنه و باز هم ترجیح میدی از کنترل تلویزیون استفاده کنی
پخش فرمت‌های زیاد

آقا من یه گیرنده دنای دیدم چند روز پیش منو و تنظیمات و خلاصه تمام توضیحات بالا توش برقرار بود و با ICEN مو نمیزد.:n13::n13::n13::n05:
فقط خاصیت Learning برای کنترل نداشت.

payam110313
10-08-2014, 09:12
یه سوال دارم من یه گیرنده دیجیتال مارشال 885 دارم که سه سال پیش خریدم ولی الان epg فارسی نداره

میخواستم بدونم این گیرنده های دنای و ...... که معرفی میکنید epg فارسی داره؟

kind_mh
24-08-2014, 17:09
سلام دوستان گلم
من چند روزی دنبال یک گیرنده دیجیتال خوب هستم که
1- انتن دهی خوبی داشته باشه
2-گارنتی و پشتیبانیش خوب باشه
3-بیشتر فرمت ها رو بخونه خصوصا mkv رو که برای پخش فیلم همراه با زیرنویس فارسی تو کیفیت 1080 میخوام
4- کیفیت ساختش خوب باشه از اینایی نباشه سر چند ماه زرتی خراب بشه خصوصا کنترلش

چند مدلی که پیدا کردم
1- فراسو مدل 218 که چشمم رو گرفته ولی تا بحال تو دست کسی ندیدم هر کی داشته بگه چه جوریاس در ضمن گارنتیش نمی دونم چه جوری
اطلاعاتش تو این دوتا لینکه هست

و

2-لینک ایکس ویژن 363 مشکل اینه که mkv پخش نمیشه

3- مدل های دنا

----T2 STB-802 FULLHD

مدل هایی که تست کردید بگید لطفا مثل دنا

mohasmhan
01-09-2014, 22:17
سلام
من گیرنده Marshal ME-5020 رو خرید کردم اتفاقاْ EPG داره و منو و تنظیمات و فونتش خیلی جزاب‌تر از گیرنده‌های دیگس.

mohasmhan
01-09-2014, 22:18
یه سوال دارم من یه گیرنده دیجیتال مارشال 885 دارم که سه سال پیش خریدم ولی الان epg فارسی نداره

میخواستم بدونم این گیرنده های دنای و ...... که معرفی میکنید epg فارسی داره؟

سلام
من گیرنده Marshal ME-5020 رو خرید کردم اتفاقاْ EPG داره و منو و تنظیمات و فونتش خیلی جذاب‌تر از گیرنده‌های دیگس.

Dr Nima
14-09-2014, 09:18
من پرو ورژن خریدم فعلا که خوبه

wire
04-05-2016, 21:45
بین گیرنده دیجیتال استارست و سیماران کدوم رو پیشنهاد میدید ؟