PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفداران HP Pavilion DV7-4290us

mehdi666lp
25-02-2011, 08:32
سلام به همه

این بحث جدید در مورد مدل جدید HP هستش که از سی پی یو جدید اینتل SandyBridge بهره میبره و میخوایم هرکسی این مدل رو خریده یا قصد خرید داره یا هر اطلاعاتی راجبش داره بگه و مارو راهنمایی کنه.........
.
.
.
کانفیگ این سیستم :

CPU : Intel Core i7 2630M

RAM : 6GB DDR3

H.D.D : 1 TB 5400 R.P.M

O.D.D : Light Scribe Blu-Ray Rom

VGA : ATI Mobility Radeon HD 6570 (1 GB Up To 3 GB )GDDR5

Display : 17.3 In (HD LED) 1600 * 900

Other : HDMI_VGA Port_Battery 9 Cell_USB 2.0 (3 Port)_Numeric Keypad_5 in 1 Digital Media reader_BT_WiFi_Camera TrueVision_eSATA/USB (1 Port)_RJ45_Mic & Head_FP
.
.
.
.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درود بر طرفداران HP:10::10::10::8:

Malwaare
25-02-2011, 08:53
هاردشو 7200rpm میذاشت خیلی خوب میشد.

salieri
25-02-2011, 10:01
اگه مانیتورش 15 بود
واقعا مدل خوبی بود

hasansoft
25-02-2011, 19:56
بسیار کانفیگ خوبی داره،ولی ممکنه وارد بازار ایران نشه چون سری آمریکاست

pooriya_hp
25-02-2011, 20:10
معایب :

1. استفاده از chip set sandy Bridge
2. هارد به سرعت دوران 5400rpm
3. رزولیشن پایین (( full hd نبودن )) که برای این سایز یه عیب بزرگ محسوب میشه
4. سری us که امکان ورود به آسیا رو خیلی محدود میکنه

مزایا :

1. کانفیگ + دیزاین عالی
2. باتری 9 سلولی
3. cpu قدرتمند

در کل گزینه عالی هست برای کسانی که 17 اینچ میخوان اما بهتره کمی صبر به خرج بدیم تا مدل های اصلاح شده بیاد

موفق باشید

armin_punisher6
25-02-2011, 21:06
لپ تاپ خیلی خوبیه ولی فقط هاردش باید 7200 میشد.
ال سی دی شم اگه فول اچ دی میشد بهتر بود.
در کل برای کسی که 17 اینچ میخواد مدل خوبیه.

mehdi666lp
26-02-2011, 08:28
وارد بازار ایران شده این مدل

mehdi666lp
26-02-2011, 08:28
داخل یه سری از سایت های ایرانی هم قیمت زده....................

hasansoft
02-03-2011, 00:29
مرسی

حتما این مدل از مدل های محبوب میشه

x-rated
02-03-2011, 12:18
می خواستم بدونم این مدل هم مثل asus n53 sv مشکل مهماری سد شنی رو داره و sata هاش افت سرعت میکنه ؟

afshiiin
02-03-2011, 20:28
من این مدلو دو هفته است خریدم و واقعا ازش راضیم
سوالی داشتین در خدمتم

mashkooni
02-03-2011, 23:40
من این مدلو دو هفته است خریدم و واقعا ازش راضیم
سوالی داشتین در خدمتم
دوست عزیز چند خریدی؟
در ضمن متونی بگی دما هنگام بازی و کارای سنگین چه جوریه ؟ راستی صدای فنش چه جوریه

afshiiin
04-03-2011, 22:56
دوست عزیز چند خریدی؟
در ضمن متونی بگی دما هنگام بازی و کارای سنگین چه جوریه ؟ راستی صدای فنش چه جوریه

دما هنگام بازی میره رو 50 ، فنشم زمان کارای سنگین تند میچرخه ...ولی ریست یا صفحه آبی نشده

afshiiin
04-03-2011, 23:05
دوست عزیز چند خریدی؟

قیمتم 1610000 با گارانتی

SAEEDSAMSUNG
04-03-2011, 23:13
سلام به همه
درود بر طرفداران HP:10::10::10::8:

درود بر طرفداران تحریم شده HP

بابا کوتاه بیاید. من نمیدونم hp چی داره که برند های دیگه ندارن؟ قبلا خرابی و داغ کردن زیاد داشت الانم که تحریمو گارانتی بی مسولیت بهش اضافه شد. :13:

SAEEDSAMSUNG
04-03-2011, 23:20
معایب :

3. رزولیشن پایین (( full hd نبودن )) که برای این سایز یه عیب بزرگ محسوب میشه

مزایا :

موفق باشید

من یه روز دو تا لپ تاپ رو کنار هم تست کردم. یکیش 1600X900 بود و دیگری 1920X1080 . هر دو هم 17 اینچ بودن. هرچی نگاه کردم و دقت کردم تفاوتی احساس نکردم! عکس و فیلم فول اچ دی و بازی و ... آخرش چشام درد گرفت بیخیال شدم. این FULL HD به نظر من در سایز 21 اینچ به بالا خودشو خوب نشون میده .

فقط نظر بود:46:

mahyarSAMSUNG
05-03-2011, 00:32
آقا من شنیدم که چیپ ست های hm55 که از سندی بریدج استفاده کرده در امان هستن و مشکلی ندارن . فقط دوتا چیپ ست هستند که بعد از مدتی سرعت ساتا 3 شون کند میشه ... آیا این درسته ؟

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:29 AM ----------

من یه روز دو تا لپ تاپ رو کنار هم تست کردم. یکیش 1600X900 بود و دیگری 1920X1080 . هر دو هم 17 اینچ بودن. هرچی نگاه کردم و دقت کردم تفاوتی احساس نکردم! عکس و فیلم فول اچ دی و بازی و ... آخرش چشام درد گرفت بیخیال شدم. این FULL HD به نظر من در سایز 21 اینچ به بالا خودشو خوب نشون میده .

فقط نظر بود:46:

شما درست میگید به نظر من هم این رزولیشن برای 17 کافیه ...

---------- Post added at 12:32 AM ---------- Previous post was at 12:31 AM ----------

بابا کوتاه بیاید. من نمیدونم hp چی داره که برند های دیگه ندارن؟ قبلا خرابی و داغ کردن زیاد داشت الانم که تحریمو گارانتی بی مسولیت بهش اضافه شد. :13:

واقعا راست میگی ؟ اچ پی هم تحربم کرده ؟ من شنیدم فقط سامسونگ و ال جی تحریم نکردن ... دمشون گرم :10:

pooriya_hp
05-03-2011, 13:41

بابا کوتاه بیاید. من نمیدونم hp چی داره که برند های دیگه ندارن؟ قبلا خرابی و داغ کردن زیاد داشت الانم که تحریمو گارانتی بی مسولیت بهش اضافه شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
hp مثل apple میمونه برای سلیقه های خاص هست ....

اکثرا هم بدلیل : اعتبار - آمریکایی بودن - دیزاین - قیمت مناسب این برند رو انتخاب می کنند

فقط نظر بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله موضوع FULL HD از نطر من روی اینچ های بالا بخوبی قابل وضوح هست ....

اما در مانتیور 17 اینچ هم تفاوت داره ...

موفق باشید

anon85
09-03-2011, 04:31
اين مدل با اين قيمت (حول و حوش 1600)، لپ تاپ خيلي خوبي به نظر مي رسه؛
البته همون طور كه دوستان گفتند، اگه هاردش 7200 بود و صفحه نمايش full HD داشت، ديگه فوق العاده مي شد...

d.b23
09-03-2011, 12:27
بچه ها این مدل بالاخره مشکل sandy bridge رو داره یا نه؟
کلا از کجا میشه تشخیص داد؟
به نظرتون قید core I7-820 بزنم و واسه sandy bridge ها صبر کنم؟اصلا ارزش داره؟ چرا؟

anon85
09-03-2011, 13:47
بچه ها این کدل بالاخره مشکل sandy bridge رو داره یا نه؟
کلا از کجا میشه تشخیص داد؟
به نظرتون قید core I7-820 بزنم و واسه sandy bridge ها صبر کنم؟اصلا ارزش داره؟ چرا؟

سلام،
مشخصات اين مدل تو سايت رسمي HP رو مي تونين اينجا ببينين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

واسه cpu زده:
2nd generation Intel Core i7-2630QM Processor 2.00GHz with Turbo Boost Technology up to 2.90 GHz

كه با توجه به توضيحاتي كه اينجا (تو قسمت mobile processors) نوشته، sandy bridge به حساب مي آد:

d.b23
09-03-2011, 15:58
سلام،
مشخصات اين مدل تو سايت رسمي HP رو مي تونين اينجا ببينين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواسه cpu زده:
2nd generation Intel Core i7-2630QM Processor 2.00GHz with Turbo Boost Technology up to 2.90 GHz

كه با توجه به توضيحاتي كه اينجا (تو قسمت mobile processors) نوشته، sandy bridge به حساب مي آد:

دوست عزیز اینو که میدونم
من سوالم اینه که از اون سری اول sandy bridge استفاده میکنه که مشکل داره ؟ یا سری جدید که مشکلش بر طرف شده

anon85
09-03-2011, 21:24
دوست عزیز اینو که میدونم
من سوالم اینه که از اون سری اول sandy bridge استفاده میکنه که مشکل داره ؟ یا سری جدید که مشکلش بر طرف شده

دوست من فكر كنم شما پرسيده بودين كه از sandy bridge استفاده مي كنه يا نه...
نكنه اديتش كردين؟ :46:
به هر حال، جواب اين سوالتونو نمي دونم.
موفق باشيد.
:11:

hasansoft
10-03-2011, 00:23
از سری جدیده

mahyarSAMSUNG
11-03-2011, 21:46
اینتل به تازگی سری 6 پردازنده های خود را با نام Sandy Bridge معرفی کرد، CPUهای جدید اینتل عناوین سریعترین پردازنده های دنیا را یدک می کشند، ولی اینتل پس از عرضه محصولات Sandy Bridge متوجه یک مشکل در آنها شد، تاثیر اصلی این مشکل و یا باگ بر کامپیوترهای رومیزی است. در ادامه حقایق مرتبط با این مشکل بیان شده است تا با آگاهی از آنها بتوانید انتخاب صحیح داشته باشید و همچنین از شدت و اهمیت این مشکل آگاه خواهید شد.

اینتل چند هفته پس از معرفی پردازنده های سری 6، اعلام کرد که مشکل مهمی را در این تراشه ها پیدا کرده است. این مشکل باعث خسارت بسیار بزرگی به اینتل شد برآورد می شود جمع آوری و تعمیر سخت افزارهای تولید شده با تراشه های Sandy Bridge حدود 700 میلیون دلار به اینتل خسارت زده است. البته علاوه براین برخی از مشتریان بالقوه اینتل نیز به دلیل آگاه شدن از این مشکل از خرید خود منصرف شدند. خواندن این مقاله را ادامه دهید تا با مشکل بوجود آمده در تراشه های Sandy Bridge آگاه شوید.

این مشکل مربوط به CPU نیست

پردازنده های Core i5 و Core i7 اینتل سالم و بدون مشکل هستند و در واقع این مشکل مربوط به تراشه های P67 و H67 اینتل است که در مادربردهای سری 6 استفاده می شوند.

مشکل مربوط به SATA است

باگ کشف شده در تراشه های Sandy Bridge مربوط به کنترل کننده SATA است و باعث می شود سرعت انتقال اطلاعات از طریق پورت SATA کاهش یابد و در نتیجه باعث کاهش بازده دیسک سخت و درایو های دیگر شود و در مجموع بازده کامپیوتر را کاهش دهد.

تمام SATA ها تحت تاثیر نیستند

پورت های جدید و 6 گیگابیت در ثانیه این مشکل را ندارند و این ایراد تنها در پورت های کم سرعت تر 3Gbps ایجاد می شود. البته اکثر مادربردهای وارد شده به بازار مجهز به SATA 3Gbps هستند و در نتیجه این مشکل در آنها وجود دارد.

هر کسی متوجه این مشکل نمی شود

به سختی می توان این مشکل را تشخیص داد، اینتل براورد کرده که پس از سه سال استفاده، سرعت انتقال اطلاعات در پورت SATA حدود 6 درصد کاهش می یابد. کاربرهای معمولی متوجه این مشکل نمی شوند.

شدت بیشتر در کامپیوترهای رومیزی

اینتل سخت افزارهای متنوعی از خانواده Sandy Bridge برای کامپیوترهای رومیزی تولید و عرضه کرده است و در نتیجه کامپیوترهای رومیزی به نسبت نوت بوک ها بیشتر در معرض این مشکل هستند. از طرف دیگر اکثر مادربرد نوت بوک ها از پورت SATAی 6Gbps استفاده می کنند و براساس اعلام اینتل این مشکل در این نوع پورت وجود ندارد.

تولید کننده های سخت افزار مادربرد شما را تعویض می کنند

چون دلیل مشکل تراشه های Sandy Bridge مربوط به یکپارچگی سخت افزار است و با توجه به اعلام اینتل و توافق تولید کننده های مادربرد مشتریانی که مادربرد از این خانواده دارند می توانند براحتی به خدمات شرکت مربوطه مراجعه نموده و مادربرد خود را با معادل بدون اشکال تعویض کنند. این امر در ایران و توسط گارانتی های معتبر مادربرد نیز انجام می شود.

یک یا دو ماه تا عرضه مادربردهای بدون مشکل باقی ماننده است

اینتل اعلام کرده است که تا اواخر ماه جاری این مشکل را مرتفع کرده و انتظار می رود تا دو ماه دیگر مادربردهای خانواده Sandy Bridge بصورت انبوه تولید شوند.

در نهایت مشکل فعلی تراشه های H67 و P67 که در مادربردهای جدید Sandy Bridge بکار گرفته شده اند ارتباطی با CPU های Sandy Bridge ندارد و این مشکل واقعا جدی نیست. در حال حاضر سریعترین پردازنده های جهان در همین خانواده Sandy Bridge هستند و اختلاف قابل ملاحظه ای با نسل قبلی CPUهای اینتل دارند.

منبع: zoomit

--------------------------- ---------------- --------- -

ما هم نفهمیدم همشون مشکل دارن یا فقط چیست های H67 و P67 !!!!!!!!

ولی به نظر من صبر کن مشکلش حل شه سندی بریج بخر .... چون یه 2630ش به اندازه 940 کیو قدرت داره ...!!!!!

hitman908
04-04-2011, 06:52
دوستان شرمنده کپی پیس شده چون نه کسی کمکی میکنه نه مطلبی راجع به این لب تاپ بود لازم دیدم بزارم

با لپ تاپ اچ پی Pavilion dv7-4290us می توانید از اجرای بهترین موسیقی و برنامه های سرگرم کننده لذت ببرید. شما می توانید با استفاده از امکانات Intel WIDI HDTV به صورت بی سیم فیلم، عکس و تصاویر خاطره انگیز خود را بر روی نمایشگرهای بزرگ و تلویزیون های HD تماشا کنید. حتی می توانید دی وی دی های بلوری خود را در خانه و در طول مسافرت اجرا کنید. این لپ تاپ یک سیستم چندمنظوره و پرکاربرد است که می تواند جایگزین خوبی برای دسکتاپ شما باشد. بعلاوه می توانید با این سیستم بصورت بی سیم اسناد و مدارک خود را چاپ کنید. این لپ تاپ امکان ویرایش عکس ها و تصاویر و فایلهای ویدوئویی HD شما را می دهد. با بلندگوی قدرتمند و حرفه ایی آن بالاترین صدای موسیقی را از یک سیستم همراه چندمنظوره تجربه خواهید کرد. در این لپ تاپ برنامه های کاربردی متعددی نصب شده که به طور همزمان قادر به اجرا هستند. پس لپ تاپ dv7-4290us را دست کم نگیرید و هرآنچه که از یک دسکتاپ خانگی انتظار دارید را برایتان برآورده می کند.سرزمین
نمایشگر بزرگ و چشم نواز آن با ارائه بهترین کیفیت تصویر فضای مناسبی را برای ویرایش عکس و تصویر به شما می دهد. اچ پی این لپ تاپ را با هدف ارائه یک سیستم سرگرم کننده طراحی و ساخته است که مطمئناً برای کاربرانی که علاقه ویژه به برنامه های ویدئویی و ویرایش عکس و فیلم دارند، بسیار مفید خواهد بود. این لپ تاپ از عهده اجرای هر برنامه ایی که فکرش را بکنید، برمی آید. لپ تاپ dv7-420us موجب ارتقاء عملکرد شما و بهبود کارایی تان می شود و از آنجاییکه که قادر به اجرای چندکار همزمان است سرعت عملکردتان را بالا می برد. سرزمین رایانه
این لپ تاپ با پشتیبانی از هارد یک ترابایت قادر است هزاران هزار فایل و پوشه های شخصی و کاری شما را ذخیره کند. دی وی دی رایتر آن با قابلیت اجرای دیسکهای بلوری بهترین کیفیت تصویر را در نمایشگر 17.3 اینچ آن به شما عرضه می کند. فناوری LED در این نمایشگر موجب ارتقاء کیفیت تصویر و کاهش مصرف برق سیستم می گردد. شما می توانید تصاویر HD را در نمایشگر 17.3 اینچ آن به روش کاملاً جدید تجربه کنید. با امکان اختیاری شبکه بی سیم WIDI می توانید لپ تاپ را به صورت بی سیم به مانیتور تلویزیون HD متصل کنید و تصاویر خود را در صفحه نمایش بزرگتر مشاهده کنید.
صفحه کلید این دستگاه قدرت پاسخگویی بالایی دارد. با هر فشار انگشت به سرعت پاسخگو خواهد بود بطوری که افزایش سرعت عمل شما را در تایپ کردن به خوبی نشان می دهد. در این سیستم مشخصه اثرانگشت خوان نیز تعبیه شده، بنابراین می توانید با تعیین رمزعبور مناسب مانع از دسترسی افراد غیرمجاز به حریم شخصی خود شوید. این مشخصه امنیت اطلاعات شما را بالا می برد و کاری می کند که با خیالی آسوده اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در دستگاه ذخیره کنید.
طراحی داخلی سیستم، چیدمان صفحه کلید و حتی نوع بدنه ی بکار رفته در آن به بهترین شکل انتخاب شده است. بدنه ی این دستگاه از جنس آلومینیوم مقاوم است که روکش نقره ایی آنرا احاطه کرده است.سرزمین رایانه
اچ پی در این لپ تاپ یک دوربین داخلی با قابلیت نمایش تصویر در نور کم تعبیه کرده، بنابراین می توانید به راحتی حتی در تاریکی اتاق به گفتگوی تصویری با دوستان و عزیزانتان ادامه دهید، به عبارتی این دوربین از نوع دوربین های TrueVision است که در محیط های کم نور کارایی دارد. این دستگاه مجهز به کارت گرافیک ATI Mobility Radeon HD 6570، حافظه 6گیگ DDR3، حافظه ویدئویی 1024مگابایت از نوع GDDR5 و پردازنده Intel Core i7-2630QM با فرکانس 2گیگاهرتز می باشد. این پردازنده با پشتیبانی از فن آوری توربوی پیشرفته فرکانس آنرا تا 2.90 گیگاهرتز ارتقاء می بخشد. درایو اپتیکال آن از نوع LightScribe Blu-ray و با قابلیت پشتیبانی از مشخصه SuperMulti DVD+-R/RW دو لایه می باشد. شما می توانید نمایشگر آنرا یک نمایشگر بزرگ 17.3 اینچ با قابلیت نمایش تصاویر HD بعلاوه فن آوری HP BrightView و رزولوشن 1600Ix 900 تصور کنید. در این سیستم همچنین کارت شبکه داخلی 10/100/1000 Gigabite Ethernet LAN تعبیه شده است که از شبکه بی سیم 802.11b/g/n WLAN و ماجولار بلوتوث با پشتیبانی از شبکه (WiDi (36 بهره می برد.
خاطرنشان می کنیم که این لپ تاپ اولین محصول اچ پی است که پردازنده آن مبتنی بر فن آوری جدید اینتل یعنی "پل شنی" یا همان Sandy Bridge است. این پردازنده ی چهارهسته ایی با قدرت اجرایی خود بهترین عملکرد را برای شما به ارمغان می آورد.
مشخصات دیگر این سیستم شامل کارت خوان 5کاره، شیار قفل Kensington Micro Saver، سه پورت USB 2.0، پورت eSATA و پشتیبانی از سیستم عامل Windwos 7 Home Premium می باشد.
این لپ تاپ همچنین مجهز به سیستم صوتی فوق العاده باکیفیت Beats Audio می باشد و دارای باتری 9 سلولی لیتیوم یون است که قادر است 5 ساعت عمر کند.سرزمین رایانه
نرم افزارهای امنیتی نصب شده در سیستم عبارتند از: سرزمین رایانه
آنتی ویروس 60روزه نورتون، برنامه HP Support Assistant، HP Recovery Manager، HP Setup Manager، HP Simplepass Identity Protection و HP ProtectSmart Hard Drive Protection (3D DriveGuard)
نرم افزارهای مولتی مدیا:
HP MediaSmart 4.0, HP MediaSmart DVD, HP MediaSmart Music, HP Music Store, HP MediaSmart Movei and TV, HP Movie Store, HP MediaSmart Video, HP MediaSmart Photo, HP MediaSmart Webcam
و سایر نرم افزارها:
Corel PaintShop Photo Pro X3, Corel VideoStudio Pro X3, Snapfish Mover, Beats Audio, CybeLink DVD Suite Premium, HP Games, CyberLink DVD Suite Deluxe, Blio e-Reader; HP Barnes & Noble e-Reader و نرم افزار مایکروسافت آفیس 2010 و Windows Live Mail; Windows Live Messenger; Windwos Live Photo Gallery و Windows Live Writer; Windwos Live Movie Maker; Windwos Live Mesh بعلاوه نرم افزارهای اینترنتی HP Cloud Drive, HP Wireless Assistant, Bing Toolbar و Microsoft Portal
سایر ویژگیهای لپ تاپ hp Pavilion dv7-4290us
• حافظه 6GB DDR3 با قابلیت ارتقاء به 8GB سرزمین رایانه
• سیستم صوتی Beats Audio و HP Triple Bass Reflex Subwoofer
• صفحه کلید کامل با 101کلید به سبک island-style بانضمام کلیدهای عددی
• مجهز به HP ClickPad همراه با کلید خاموش/روشن
• کارت خوان 5کاره با قابلیت پشتیبانی از کارتهای SD, MultiMedia Cards, Memory Stick, Memory Stick Pro و xD Picture card
• مجهز به پورت HDMI, VGA و پورت شبکه (RJ-45 (LAN
• پشتیبانی از دستگاههای قفل امنیتی 3rd Party
پردازنده Intel Core i7-2630QM
این تراشه یک پردازنده پرسرعت چهارهسته ای رایانه های همراه است که برپایه معماری SandyBridge ساخته شده است. این پردازنده با پشتیبانی از قابلیت Hyperthreading قادر است 8 رشته را بطور همزمان اجرا کند، بنابراین این امر موجب کارایی بهتر pipeline می شود. پردازنده 2630QM در مقایسه با پردازنده های چهارهسته ایی قبلی Clarksdale، هم اکنون با فن آوری 32 نانومتری تولید می شود و از کارت گرافیک داخلی و قابلیت AES پشتیبانی می کند.
معماری Sandy Bridge یکی از تحولات عظیم در عرصه فن آوری تراشه های لپ تاپ است که موفقیت بزرگ معماری Arrandale محسوب می شود. جالبترین و قابل توجه ترین پیشرفت های اعمال شده در این معماری به ساختار جدید 265 بیت AVX، بهبود سرعت Turbo 2.0 و نیز بکار بردن کارت گرافیک داخلی در هسته 32 نانومتری سی پی یو مربوط می شود.
در این تراشه کارت گرافیک Intel HD Graphics 3000 گنجانده شده که سریعتر از مدل قبلی Intel HD Graphics در سی پی یوهای Arrandale می باشد. بنابراین این تراشه گرافیکی جدید از عملکرد جدید و قدرتمند این پردازنده حکایت می کند. خاطرنشان می کنیم که این تراشه گرافیکی با فن آوری 32 نانومتری طراحی شده و حافظه نهان و پرسرعت level 3 را با هسته های سی پی یو به اشتراک می گذارد. سرعت این پردازنده از 650 تا 1100 مگاهرتز (در حالت توربوی پیشرفته) می باشد.
بعلاوه یک کنترل کننده حافظه دو کاناله پیشرفته ی DDR3 بر روی قالب سی پی یو تعبیه شده که دو بخش CPU و GPU از آن بهره می برند. سرزمین رایانه
عملکرد این تراشه حدود 10 تا 15 درصد سریعتر از سرعت پردازنده های Core i7 مبتنی بر Clarksfield می باشد. بنابراین این پردازنده سریعتر از تراشه های چهارهسته ایی Core i7-920XM عمل می کند. شایان ذکر است که میزان مصرف برق آن همراه با کارت گرافیک داخلی بکاررفته در آن، 45 وات گزارش شده است.سسرزمین رایانهرزمین رایانه
کارت گرافیک ATI Radeon HD 6570M
نام دیگر این تراشه ATI Mobility Radeon HD 6570 است که درواقع نام جدید مدلهای ATI Mobility Radeon HD 5730, 5750 و 5770 با قابلیت پشتیبانی از حافظه GDDR5 است. این تراشه مانند سایر کارتهای سری 5700، از فن آوری DirectX 11، Shader Model 5.0، OpenGl 4.1، OpenCL 1.1 و Directcompute 11 پشتیبانی می کند. این تراشه گرافیکی داخلی همچنان یک UVD 2.2 برای کدینگ ویدئویی فرمتهای H.264، VC-1 و MPEG-2 محسوب می شود.
عملکرد گرافیکی آن با توجه به حافظه گرافیکی بکار رفته و سرعت ساعت آن تاحدودی بین عملکرد گرافیکی دو کارت HD 5730 و HD 5770 است. بنابراین قابلیت اجرای بازیهایی مانند Battlefield Bad Company 2 را دارد. شما می توانید بازی فیفا 11 را در حالت Full HD رزولوشن و تنظیمات مناسب به خوبی اجرا کنید. سرزمین
میزان مصرف برق این تراشه (طبق سایت AMD) بین 11 تا 30 وات است و از آنجاییکه مدل HD 5650 و 5730 به ترتیب بین 15 تا19 و 26 وات برق مصرفی شان است، این تراشه جایگاه خوبی نسبت به مدلهای مشابه خود دارد و از برق کمتری مصرف می کند. سرزمین رایانه

منبع:

سرزمین رایانه

hasansoft
06-04-2011, 23:00
این دستگاه برای خرید هست؟

hitman908
06-04-2011, 23:11
این دستگاه برای خرید هست؟
یعنی چی؟!!!! :10:

afshiiin
09-04-2011, 10:12
آره من خودم خریدم قبل عید

greatmojtaba
10-04-2011, 09:13
سلام به همه ی دوستان
حدود چند هفته ای است که این مدل از hp را گرفتم . تا این مدت که خیلی از آن راضی هستم. من از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به قیمت 1450000 تومان با یک سال گارنتی خریدم . از لحاظ سخت افزاری یکی از بهترین هاست و حتی اگه با لپتاپ های دو هزار دلاری alienware هم مقایسه بکنید می بینید که نه تنها ضعیف تر نیست ، بلکه قوی تر هم هست ! نکته ی بعدی قیمت مناسب آن هست که هیچ لپتاپی مثل اون نیست. کارت گرافیک آن جدید ، قوی و در کمتر لپتاپی به چشم می خورد. یک نکته ی جالب این بوده که به همراه این لپتاپ hp یک کوپن هم بوده که توانستم با آن یک اهنگ یه ارزش 1.25 دلار از amazon خرید کنم.
خوشبختانه cpu هیچ مشکلی ندارد . ایرادی که از این لپتاپ می گیرم، دکمه های ضعیف پد هست که به سختی می شود کلیک کرد و به روانی دل نیست. فعلا به مشکل خاصی برخورد نکردم.
اگر سوالی دارید ، در خدمتتان هستم.

mohsenslr
10-04-2011, 14:20
... حتی اگه با لپتاپ های دو هزار دلاری alienware هم مقایسه بکنید می بینید که نه تنها ضعیف تر نیست ، بلکه قوی تر هم هست ! ...

:18::18::18::exclamati

hitman908
10-04-2011, 14:26
من از آمریکا هاپ ۴۲۹۵us که زیادم با این فرقی‌ نمی‌کنه خریدم خیلیم راضیم

greatmojtaba
12-04-2011, 12:43
جای تعجب نیست .
کاقیه یک مقایسه ساده در سی پی یو ، رم ، کارت گرافیک انجام بدی . این کارت گرافیک 6570 هم GDDR5 رو ساپورت می کنه هم DirectX11 رو . خوب سی پی یو sandy Brigde داره که فعلا کمتر لپتاپی داره .

mohsenslr
12-04-2011, 20:29
جای تعجب نیست .
کاقیه یک مقایسه ساده در سی پی یو ، رم ، کارت گرافیک انجام بدی . این کارت گرافیک 6570 هم GDDR5 رو ساپورت می کنه هم DirectX11 رو . خوب سی پی یو sandy Brigde داره که فعلا کمتر لپتاپی داره .

از این تعجب میکنم که شما داری سری 65XX رو با سری GTX یا سری 58XX مقایسه میکنی که روی لپتاپ های گیمینگ گذاشته شده !

همینطور صفحه نمایش ، کیبورد ، رم ، سیستم خنک کننده ، بلوری رایتر و ...

از همیه اینا بگذریم ! بیشتر از این جمله تعجب کردم:

... نه تنها ضعیف تر نیست ، بلکه قوی تر هم هست ! ...

دوست عزیز این لپتاپ در نوع خودش عالیه و یکی از بهترین گزینه های خرید در ایران محسوب میشه.

اما دیگه مقایسه ی اون با سری های گیمینگ یه کار خنده داره!! چه برسه به اینکه بگیم قویتره !

greatmojtaba
14-04-2011, 14:47
شاید یک مقدار صحبت من اقراق آمیز بوده باشد.
در مورد این گزینه هایی که گفتید gaming laptop بهتره، درست است.

hitman908
14-04-2011, 15:27
جدا لب‌تاپ خوبی‌ من راضیم حالا این دوستمون یکم جو گیر شد یه چیزی گفت ایراد وقتی‌ یه .... تو فروم ماشین تا حالا بی‌ آّر تای هم سوار نشده از راه رسیده همه جارو:2:

kasi58
14-04-2011, 17:28

چند دلار خریدی شما..؟..با tax..?؟
از سایتhpخریدی..؟..یا از shop..
online خریداری بشه بهش tax تعلق میگیره..؟

kasi58
14-04-2011, 19:25

شماhp را از آمریکا چند دلار خریدی؟..اینجا چند هستش..?
انلاین خرید کردی ..؟..مالیات هم بهش میخوره ...؟
دادی مسافر برایت آورد...؟اگر لپ‌تاپ نو باشه تو کارتون بهش گمرکی میخوره...؟
گارانتی را چ‌ای کار کردی..؟
می‌خوام از همه جهت بسنجم ببینم از کجا بگیرم بهتره..؟

d.b23
15-04-2011, 20:25
یکی از دوستام HP داشت با گرافیک 5650 و core I7 720 6 مگ کش موقعی که need for speed بازی میکردی تیک داشت(با گرافیک پایین) تو medal of honor هم همینطوری بود.
هاردشم فکنم 5400 دور بود؟
یکی از دوستام گفت هارد 5400 دور با 6 مگ کش هماهنگی نداره و دلیل تیک تو بازی هم همینه.درسته؟
لپ تاپ دوستم هم خیلی هوای خروجیش گرم بود(در حد داغی) گوشه بالای سمت چپش هم خیلی گرم بود.می خواستم ببینم اینم مثل اونه یا نه؟
کلا از اون مدل های hp هست که داغ میکنه؟
گرافیکش از 540 بالاتره درسته؟
تاچ چطوره(با یه hp دیگه کار کردم که ظاهر تاچش مثل این بود ولی حساسیتش افتضاح بود و باید دستت رو فشار میدادی)؟
کیفیت تصویرش در مقایسه با سونی چطوره؟
به نظرون خروجی هدفون beats با مدل های معمولی خیلی فرق داره(واسم مهمه)؟
یه سوال دیگه هم دارم که قبلا هم پرسیدم ولی واسه اطمینان میپرسم cpu که مشکل دار نیست؟
باطریش حدودا چند ساعت جواب میده؟
usb3 داره؟
تو رو خدا راهنمایی کنید اگر عیب و ایرادی داره بگید-از رو تعصب جواب ندید
ممنونم:11:

hitman908
15-04-2011, 23:13
دوستای خوشبختانه دیشب لب‌تاپ بنده صحیح و سالم از آمریکا رسید حرف نداره خوشبختانه گمرکم گیر نداد اما چگونه؟
لب‌تاپ طبق سفارشی خودم داده بودم از سایت رسمی‌ hp خریداری شد حدود ۹% تکس همون مالیات روش اومد + هزینه حمل فوری به درب منزل (یه توضیح میدم چون این هزینه در صورتیکه شما بخوای ۵-۷ روز کاری به دستتون برسه مجانی‌) دستگاه تا نزدیک ۱ ماه وارانتی داره و یک گارانتی‌ ۱-۲ ساله البته در صورتیکه وسیله ایران برسه به دلیل اینکه نمایندگی‌ رسمی‌ نداره گارانتی‌ منتفی
اما راجع به خود لب‌تاپ همین بس که هزینه این لب‌تاپ برای من ۱۲۵۰$ شده که من با ۲۲۵۰ تومن عوضش نمیکنم
من از شخصی‌ برام آورده بود خواستم که از آک در بیاره تا دچار مشکل نشه و برای اینکه آسیب نبینه دخلک کیف مخصوص لب‌تاپ بذاره
دوستان اگه سوال دیگه بود من در خدمتم

mohsenslr
16-04-2011, 09:08
دوستای خوشبختانه دیشب لب‌تاپ بنده صحیح و سالم از آمریکا رسید حرف نداره خوشبختانه گمرکم گیر نداد اما چگونه؟
لب‌تاپ طبق سفارشی خودم داده بودم از سایت رسمی‌ hp خریداری شد حدود ۹% تکس همون مالیات روش اومد + هزینه حمل فوری به درب منزل (یه توضیح میدم چون این هزینه در صورتیکه شما بخوای ۵-۷ روز کاری به دستتون برسه مجانی‌) دستگاه تا نزدیک ۱ ماه وارانتی داره و یک گارانتی‌ ۱-۲ ساله البته در صورتیکه وسیله ایران برسه به دلیل اینکه نمایندگی‌ رسمی‌ نداره گارانتی‌ منتفی
اما راجع به خود لب‌تاپ همین بس که هزینه این لب‌تاپ برای من ۱۲۵۰$ شده که من با ۲۲۵۰ تومن عوضش نمیکنم
من از شخصی‌ برام آورده بود خواستم که از آک در بیاره تا دچار مشکل نشه و برای اینکه آسیب نبینه دخلک کیف مخصوص لب‌تاپ بذاره
دوستان اگه سوال دیگه بود من در خدمتم

مبارک باشه و انشاالله که در آینده هیچ مشکلی باهاش نداشته باشید وبه قول معروف فنش واستون بچرخه!:31:

ولی حیفه ! شما که از آمریکا خرید کردید میتنستید asus G73SW رو بدون کیف و موس و بلوری رام به قیمت 1399 دلار بخرید ! (اینجا قیمتش 2.5 الی 3 میلیون تومان هست)

hitman908
16-04-2011, 17:56
مبارک باشه و انشاالله که در آینده هیچ مشکلی باهاش نداشته باشید وبه قول معروف فنش واستون بچرخه!:31:

ولی حیفه ! شما که از آمریکا خرید کردید میتنستید asus G73SW رو بدون کیف و موس و بلوری رام به قیمت 1399 دلار بخرید ! (اینجا قیمتش 2.5 الی 3 میلیون تومان هست)

مرسی‌ عزیزم والا من از این لب‌تاپ که خریدم انقدر راضیم که حاضر نیستم تا حداقل ۲ سال دیگه با هیچ لب‌تاپ دیگه عوض کنم بعد شما میگی‌ ۱۳۹۹$ واسه کسی‌ که خرید می‌کنه با مالیات ۱۰% و دلار ۱۱۲۰ تومن ۱۶۰۰-۱۷۰۰ در میاد که من واسه یه لب‌تاپ که ۲ سال میخوام باهاش کار کنم انقدر پول مفت ندارم:46:

mohsenslr
16-04-2011, 20:43
مرسی‌ عزیزم والا من از این لب‌تاپ که خریدم انقدر راضیم که حاضر نیستم تا حداقل ۲ سال دیگه با هیچ لب‌تاپ دیگه عوض کنم بعد شما میگی‌ ۱۳۹۹$ واسه کسی‌ که خرید می‌کنه با مالیات ۱۰% و دلار ۱۱۲۰ تومن ۱۶۰۰-۱۷۰۰ در میاد که من واسه یه لب‌تاپ که ۲ سال میخوام باهاش کار کنم انقدر پول مفت ندارم:46:

راست میگید . مالیات رو حساب نکرده بودم. در هر صورت لپتاپ خوبی خریدید. یه سوالی که بنده در مورد این مدل داشتم اینه که توی کارهای سنگین (مثل بازی) زیاد داغ نمیکنه ؟ نیاز به کول پد نداره؟

greatmojtaba
18-04-2011, 19:53
من بازی just cause 2 را با این لپتاپ تمام کردم و در این مدت کارایی خوبی داشت. رزلوشن 1024 در 768 ، فول اسکرین هم نبود ، ولی گرافیک رو تا آخر آوردم. بدنه ی فلزیش در دمای بالا خوب گرما رو انتقال می دهد. نیازی به کول پد نداشتم. کارایی آن افت نکرد. (حداقل در این بازی)

pooriya_hp
18-04-2011, 23:37
خب خدا رو شکر

just cause 2 از گرافیک بالای برخوردار هست !!

چند فریم می گرفتید ؟

ittools
21-04-2011, 20:23
خوب این مدل تو ایران قیمتش چنده ؟

greatmojtaba
22-04-2011, 14:25
فریم ها در صحته های مختلف شب ، مه و .. متفاوت بود . ولی از 10 - 30 متغیر بود. معمولا حدود 20 بود. در خود بازی benchmark هست.

kasi58
25-04-2011, 22:48
سنگین نیست خیلی‌..؟
برای حمل و نقل چطوره..؟

hitman908
26-04-2011, 07:54
سنگین نیست خیلی‌..؟
برای حمل و نقل چطوره..؟

یه کوله بخر حله ما ایرانیا عادت داریم همه چی‌ تو دستمون بگیریم:5:

AmirGuitar
25-05-2011, 15:02
سلام دوستان
من میخواستم یه لپ تاپ تو سری HP Pavilion DV6 بخرم
به نظرم 6050 و 6080 بهترین مدلی بود که دیدم.ولی شنیدم سی پی یو 6080 مدل جدیده و مشکلاتی داره
یا میخواستم بدونم مدل بهتری تو این مایه ها سراغ دارید که بهم معرفی کنید
خیلی ممنون میشم پاسخ بدید
اینم آیدی یاهو ام هست:
amirmohammad009
ممنون