PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سفر تفریحی یک روزه (از تهران) ؟؟؟

leopard7
25-02-2011, 00:13
سلام. میشه چندتا مورد برای سفر (از تهران) بگید که راحت باشه و تو یه روز یا حتی یه صبح تا ظهر سر و تهش هم بیاد؟ کجاها میشه رفت؟

pooriya_hp
25-02-2011, 15:59
سفر به اوشان و فشم و میگون .

منطقه ی گردشگری بسیار زیبا و با آب و هوای عالی ....

موفق باشید

Ezel
26-02-2011, 00:23
«‌‌تنگه واشی» مکانی با جاذبه‌های گردشگری است که در حدود ۱۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه قرار گرفته و با داشتن آب و هوای مناسب در تابستان‌ها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران است. شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه‌ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد. با توجه به نزدیکی تنگه واشی به شهر تهران، امکان مسافرت یک روزه به این منطقه وجود دارد و بویژه در تابستان هزاران نفر از ساکنین استان تهران و دیگر استان‌های اطراف به این منطقه مسافرت می‌کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنگه واشی به طول حدود ۳۰۰ متر و با دیواره‌های صخره‌ای بلند به ارتفاع حدود ۱۰۰ متر محل عبور رودخانه‌ای است که از کوه‌های ساواشی سرچشمه می‌گیرد و از میان دشت می‌گذرد. در فصل تابستان که آب به کمترین میزان خود می‌رسد، عمق آن به حدی است که در برخی نقاط تا زیر زانوی شما را خیس نماید. یکی از مهمترین جذابیت‌های این تنگه، همین عبور کل مسیر از میان آب است.

برای رفتن به تنگه ساواشی در کیلومتری ۲ جاده فیروزکوه ـ تهران، پس از ورود به یک جاده فرعی و طی حدود ۹ کیلومتر، روستای جلیزجند نمایان می‌گردد. این روستا در حاشیه یک دشت سرسبز با مزارع گندم و سیب زمینی و باغات مختلف بنا شده ‌است. بعد از عبور از روستا و طی حدود ۴ کیلومتر در جاده‌ای که میان دشت و در کنار جوی‌های پر از آب زلال، احداث شده، محل پیاده روی تنگه ساوشی شروع می‌شود.

بعد از عبور از تنگه اول و گذر از دشتی زیبا، تنگه دوم قرار گرفته که حدود ۲ کیلومتر با تنگه اولی فاصله دارد. این تنگه هم مانند تنگه اول چشم‌نواز است و از دیواره‌های سنگی آن در نقاط مختلف چشمه‌های آب زلال و خنک به سمت پایین روان است. در انتهای این تنگه نیز هیاهوی ریزش آب آبشاری زیبا مسافران را به خود می‌خواند تا در زیر آبشار و در هوای گرم تابستانه تنی به آب بزنند.

در تنگه واشی گیاه کمیاب «باریچه» که مصارف مهم صنعتی و دارویی دارد، می‌روید. چیدن باریچه به دلیل کمیابی آن جرم است و پیگرد قانونی دارد.

تنگه واشی علاوه بر طبیعت زیبا، دارای آثار تاریخی نیز هست. یکی از سه کتیبه معروف دوره قاجار در این تنگه واقع شده‌ و دو کتیبه دیگر در چشمه علی شهر ری و تونل وانا در جاده هراز واقع شده‌اند. هر سه این کتیبه‌ها به دستور فتحعلی شاه قاجار حکاکی شده‌است. فتحعلی شاه که دوران پیش از پادشاهی خویش را در شیراز گذرانده بود، با دیدن نقش برجسته‌های آن دیار، سه نفر به نامهای حجارباشی، نقاش باشی و معمار باشی را مسئول ساخت این سه کتبیه در تهران کرد.

کتیبه واقع در تنگه ساواشی دارای ابعاد شش در هفت متر است که وقایع زمان فتحعلی شاه دور تا دور کتیبه روایت شده‌است. بزرگترین نقش برجسته این کتیبه‌ها، نقش شکارگاه با تصویر اسب، نیزه و شکارهایش است که در اطراف آن می‌توان عباس میرزا، علی قلی میرزا و علی نقی میرزا پسران فتحعلی شاه و همچنین نوادگانش را در حال شکار دید. این کتیبه که حدودا ۱۸۵ ساله‌است به گونه‌ای در دل کوه حک شده که از بارش باران و تابش آفتاب در امان بوده‌است اما صنعت گردشگری به آن آسیب وارد نموده‌است.*

چند نکته برای کسانی که می خواهند از این طبیعت زیبا بازدید کنند:

• چنانچه به دنبال آرامش و سکوت هستید روزهای وسط هفته را برای رفتن انتخاب کنید اگر به دنبال هیاهو هیجان و شادی بودن با جمع هستید روزهای جمعه را به شما پیشنهاد می‌کنم تنگه واشی جایی است که شلوغی شما را به هیجان می‌آورد و باعث آزار شما نخواهد شد

• از پوشیدن دم پایی جدا خودداری کنید؛ چون شما بیشتر مسیر را در آب راه می‌روید، سنگهای نوک تیز باعث ایجاد خراش و یا درد در پای شما می‌شوند و احتمال لیز خوردن و افتادن نیز با دمپایی بیشتر است. پوشیدن یک کفش ورزشی برای طی این مسیر راحت تر می‌باشد

• تنگه واشی مکان مناسبی برای به همراه بردن کودکان به خصوص زیر 7 سال نیست. مسیر طولانی است مجبور می‌شوید بیشتر راه کودک را در آغوش بگیرید و در نتیجه خودتان هم خسته می‌شوید.

• حتما یک یا دو شیشه کوچک آب معدنی به همراه داشته باشید

• توصیه می‌کنم حتما تنگه دوم را ببینید و مسیر را تا رسیدن به آبشار ادامه دهید. شما می‌توانید به پشت آبشار بروید ایستادن پشت آبشار هم تجربه زیبایی است.

• به دلیل عدم آفتابگیری تنگه‌ها آب سرد است. بهترین زمان برای طی این مسیر مرداد ماه است.

• در پایان و به منظور توصیه به حفاظت از محیط زیست حتما هنگام رفتن به این مکان زیبا و بکر، کیسه‌ای جهت ریختن زباله و بطری‌های خالی به همراه داشته باشید.

تصاویر و اطلاعات بیشتر در باره ی تنگه واشی در :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ملا نصرالدین
28-02-2011, 09:40
پارک جنگلی کوهسار

از این سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری هم میتونی استفاده کنی

همه ی جاهای تفریگاهی تهران توش هست

m.s.f
02-03-2011, 11:40
منم تنگه واشی رو پیشنهاد میکنم . واقعا خوش میگذره
ولی برای تمام روز خوب هست نه فقط صبح تا ظهر

a.z.p.z
02-03-2011, 13:33
دوستان ما با یه چند نفری میخوایم بریم تنگه واشی و مشکلی هست اینه اگه خودمون بخوایم بریم یکم برامون مشکل هست
ایا کسی توری که خوب باشه سراغ داره که باهاش بریم ؟ ...

ملا نصرالدین
02-03-2011, 18:32
الان بری اونجا منجمد میشی.توی این هوا ادم توی تهرانش هم یخ میزنه چه برسه تنگه واشی.

a.z.p.z
03-03-2011, 09:35
الان بری اونجا منجمد میشی.توی این هوا ادم توی تهرانش هم یخ میزنه چه برسه تنگه واشی.

خوب شما جای بهتری سراغ داری ممنون میشم بگی ...
سپاس...

ملا نصرالدین
03-03-2011, 19:20
چند پست بالاتر نوشتم.البته کوهسار الان سرده
یه سایت هم گذاشتم اون هم خوبه
از پارک ها پارک ملت.پارک جمشیدیه(پشت پارک جمشیدیه که میشه کلک چال هم چشمه داره هم رودخانه).پارک طالقانی دم متروی حقانی. پارک چیتگر (دوچرخه سواری هم داره)پارک های بزرگ و خوبی هستند
از رستوران ها هم که قیمت مناسب دارن رستوران سندباد .رستوران چینی ژاپنی هندی ایتالیایی .رستوران مارینو توی سولقان

pooriya_hp
03-03-2011, 23:36
از نظر من اوشان و فشم جای واقعا توپی هست ...

از هر نظر ... خوبه

هر 4 فصل هواش خوب هست ...

تابستان : فصل میوه
زمستان : اسکی
بهار : کوهنوردی
پاییز : نمیدونم والا :31:

keyvanb1
14-03-2011, 22:16
اخه تهران چي داره؟پولت رو دور نريز يه سفر برو تركبه دوست من

camry
20-03-2011, 19:40
سلام
به نطر من اگه کسی میخواد داخله ایران مسافرت بره بهترین جا همین تهرانه
ولی چه بهتره که سفر های خارج از کشور بریم مثل مالزی.تایلند

desperanish
26-03-2011, 18:04
آقا یه جا رو معرفی کنید که شلوغ نشده باشه بی زحمت

و طبیعیت خوب داشته باشه!

میدونم پیدا نمیشه ولی گفتم شاید باشه :27:

Megaupload
07-04-2011, 23:32
بین دربند و درکه و بقیه جاها داراباد بهتره و خلوت تره . (اگر داراباد رو خوب بشناسی یه جاهای خیلی قشنگی داره واسه بساط) (فکرشو کن ! بین کوهها و یه دریاچه کوچیک زیر سایه سنگ کج کوه ، بال مرغ بزنی به سیخ) یه نموره باید کوهنوردی بلد باشی که تو راهت سر نخوری ( حتما تیریپ اسپرت با کتانی یا پوت خوب باشه) هر وقت رفتید تو دل داراباد دیدید از کوهها صدای موزیک خارجی میاد بدون من و رفیقام اونجا بساط کردیم و میخ کوبیدیم ! :31:

دربند و درکه خوبه ولی چند ساله که خیلی خز و خیل شده (دیگه از هر قشری میریزن اون تو)

فشم خوبه ولی اگر با یه آدمی که اونجا رو میشناسه بری به نفعته !

تنگه واشی خوبه ولی جلو بندی ماشین سرویس میشه (هر ماشینی)

جمشیدیه که یه جای خلوت و با کلاسه .

برای یه تفریح چند روزه (اسکان تو هوای خوب تو فصل بهار یا تابستون) هم نمک آبرود خوبه !

چـــــــــالوس ردیفـــــــــــــــه ، کن سلوقون هم خوبه ! البته باید آدمش باشی ...

و جایی که از همه من بیشتر عاشقشم (گردنه حیران) که آدم رو مات و حیران میکنه ! که کلا شبیه ایران نیست (مسیرشم جاده استارا به سمت اردبیله)- درخت و گل و گیاه های متنوع و زیبا ، آب طبیعی از دل کوه ، رود آستاراچای که مرز بین ایران و کشور آذربایجان است ووو..

ارزش داره 6-7 ساعت بکوبی بری واسه چند ساعت عشق و حال (چه بسا که با دوستان پسر و دخترت باشی)

اگر تصمیم گرفتید برید حیران باید مثل چالوس دست فرمونتون یه نموره خوب باشه و جو گیر نشید واسه سبقت !
چرا سبقت ؟! آدم چطور دلش میاد تو این گردنه سبقت بگیره ! من به شخصه خیلی Race بازم ولی نه واسه جاهای گردشی .

تو فصل سرما هم که توچال و پیست اسکی دیزین بهترین جاس !

من خیلی شهرها و خیلی کشورها رو گشتم ، فقط جاهای معروفی که بدرد شما میخورد رو اسم بردم .

1navid
08-04-2011, 00:03
تهران تنگه واشی یه چیزی فقط بگم تنگه واشی کنار یه یخچال طبیعی قرار داره پس الان رفتن ‍!!!!1
کلکچای هم دوستمون معرفی کرد جاده تلو هم خوبه
از این سمت هم جاجرود الان اونجا هواش مناسبه
ولی من ترجیح میدم برم طالاقان یا برقان معرکست ولی اگه یماه دیگه بری هم آلبالو می بینی هم توت هم شاهتوت هم گوچه سبز و میوه های دیگه رودخونش هم پر آب فقط بساط کباب یادت نره
اگه بخوای سمت شمال غرب بری من گردنه اصالم رو توصیه می کنم فقط اکیدا میگم ژاییز و بهار به هیچ وجه نری چون کولاکه اونجا الان بری اونجا یخ میزنی اگه بری می فهمی معنای یخ زدن رو 75 کیلومتر به سمت خلخاله از شهر صوعمه سرا معرکست تو دل جنگ هوا خنک آش دوغ