PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا با این ترفند میشود مشکل سندی بریج را در لپتاپ های سندی بریجی حل نمود؟

yashgin128
24-02-2011, 12:24
سلام دوستان
مشکل داشتن پردازنده های sandy bridge اینتل که معرف حضور شما باید باشد.
اما در این بین یه چند تا لپتاپ هم متاسفانه از این پردازنده استفاده می کنند که معروف ترین و یکی از پر فروش ترین های آن در ایران مدل n53 از شرکت asus هست که هنوز هم در بازار ایران از عدم اطلاعات تخصصی خریداران و سنتی بودن بازار استفاده نموده و فروش خوبی دارد.
همانطور که میدانید مشکل از ساتا 3 هست که در درون خود چیپست پردازنده وجود دارد.
چند وقت پیش که به یه فروشنده و در عین حال تعمیر کار لپتاپ این مشکل رو میگفتم گفتش که درسته که این مشکل وجود دارد اما یه راه برای حل این مشکل وجو داره و اون هم اینه که لپتاپ بازبشه و کابلی رو که به کانکتور(پورت) ساتا 3 متصل شده رو بیرون بیاوریم و اونو به پورت ساتا 6 متصل نماییم و با این کار دیگه از این پورت استفاده نمیشه.پس مشکل حل خواهد شد.
گفتم پس چرا شما این کار رو روی این لپتاپ (asus n53 sv)انجام نمیدید گفتش که باید از شرکت(گارانتی) همچین اجازه ای به ما داده بشه (که هنوز اجازه باز شدن رو به ما ندادند).
در مورد اعلامیه و فراخوان خود شرکت ایسوس هم گفت که اونجا نگفتن مرجوع کنید بلکه گفتن این مدل فقط همچین مشکلی رو داره.
همچنین می گفت این مدل اگه پسوند sx130v رو داشته باشه یعنی که خود شرکت مادر(asus) این مشکل رو برطرف کرده و قابل استفاده میباشد.یعنی بدین صورت asus n53sv-sx130v

نظرات شما دوستان و اساتید در باره این گفته ها چیه؟
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Yellow Bell
25-02-2011, 07:51
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
واقعا کارت درسته . من خودم یک ماه تو بازار های لپ تاپ تهرون چرخیدم در مورد این لپ تاپ . خوشبختانه ( ببخشیذ بخوانید بدبختانه ) هیچ فروشنده ای چیزی نمی دونست !
اگه واقعا مشکل از پورت ساتا باشه و مشکله دیگه ای مربوط به سی پی یو نداشته باشد لپ تاپ عالیه
شما پیشنهاد می کنید بگیرم ؟

yashgin128
25-02-2011, 10:14
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
واقعا کارت درسته . من خودم یک ماه تو بازار های لپ تاپ تهرون چرخیدم در مورد این لپ تاپ . خوشبختانه ( ببخشیذ بخوانید بدبختانه ) هیچ فروشنده ای چیزی نمی دونست !
اگه واقعا مشکل از پورت ساتا باشه و مشکله دیگه ای مربوط به سی پی یو نداشته باشد لپ تاپ عالیه
شما پیشنهاد می کنید بگیرم ؟
سلام به شما
ببین دوست عزیز مشکل از ترانزیستورهای ساتا هست اما این قسمت دقیقا درون خود سی پی یو هست و هیچ کاری هم نمیشه انجام داد.یه دونه دو تا ترانزیستور هم نیست که بشه به این راحتی ها تعویض یا تعمیر نمود.
به هیج وجه ریسک نکنید چون اینجا ایران است و فردا کسی مشکل شما را قبول نخواهد کرد و خدماتی در این زمینه نخواهید گرفت
شما با این پول گزینه های دیگه ای رو میتونید بگیرید مثلا همبن y560 از لینوو
موفق باشید

Y.a.s.h.a.r
27-02-2011, 23:29
فقط n53sv که corei7 هست این مشکل رو داره یا تمام سری n53 ؟(n53jn,n53jf,....)

hesam
01-03-2011, 23:07
فقط n53sv که corei7 هست این مشکل رو داره یا تمام سری n53 ؟(n53jn,n53jf,....)
فقط مدل هاي كه cpu‌ sandy bridge دارن اين مشكل رو دارن كه حل شده و منتظر سري هاي جديد باش

Namdarian
06-04-2011, 12:59
سلام به شما
ببین دوست عزیز مشکل از ترانزیستورهای ساتا هست اما این قسمت دقیقا درون خود سی پی یو هست و هیچ کاری هم نمیشه انجام داد.یه دونه دو تا ترانزیستور هم نیست که بشه به این راحتی ها تعویض یا تعمیر نمود.
به هیج وجه ریسک نکنید چون اینجا ایران است و فردا کسی مشکل شما را قبول نخواهد کرد و خدماتی در این زمینه نخواهید گرفت
شما با این پول گزینه های دیگه ای رو میتونید بگیرید مثلا همبن y560 از لینوو
موفق باشید
با سلام . دوست عزیز اطلاعات اشتباه ندهید !
کی گفته ترانزیستورهای کنترلر ساتا داخل CPU است ؟؟!! شما فرق چیپست Platform Controller Hub با CPU را باید میدانستید ابتدا .
در ثانی پست زیر را بخوانید تا متوجه اشتباهات فاحش و بدفهمی ها در این رابطه بشوید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید