PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **//شبکه کردن 2 کامپیوتر با مودم ؟؟

manreza71
24-02-2011, 11:22
سلام
دوستان من یه مودم ADSL دارم که یه پورت usb و یه پورت LAN داره. امکان این هست که 2 تا کامپیوتر رو به این مودم وصل کنم یکی به پورت USB و یکی به پورت LAN و این جوری هم کامپیوترها شبکه شن و هم اینترنت بینشون شیر شه.

manreza71
24-02-2011, 18:31
علو
کسی نیست؟

mohsen_gh1991
24-02-2011, 18:39
............

Amirwwe619
25-02-2011, 12:52
منم همین سوالو دارم

B U L U T
25-02-2011, 16:26
سلام
دوستان من یه مودم ADSL دارم که یه پورت usb و یه پورت LAN داره. امکان این هست که 2 تا کامپیوتر رو به این مودم وصل کنم یکی به پورت USB و یکی به پورت LAN و این جوری هم کامپیوترها شبکه شن و هم اینترنت بینشون شیر شه.
اینترنت اتوماتیک بینشون شیر میشه

شـیـفــو
25-02-2011, 16:43
در اين حالت بايد
1. اطلاعات كانكت شدن اينترنت در داخل خوده مودم ذخيره شده باشه تا ه ردو سيستم بعد از اتصال به مودم به نت دسترسي داشته باشن
در اين حالت هر دو سيستم به نت وصل ميشن اما شبكه نيستن كه بتونن داخل هم بيان
پيشنهاد من به شما
از طريق كارت شبكه سيستم يك رو به دو متصل كنيد و سيستم يك رو از طريق پرت usb به نت و مودم وصل كنيد با اينكار علاوه بر شبكه بودن سيستم يك و دو و اشتراك گذاري اينترنت بين هر دو سيستم پورت lan مودم هم ازاد و سيستم سومي هم قابل نصب هست بهشون
البته سرعت اينترنت هم تقسيم ميشه بين دو سيستم اينم در نظر بگيريد

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:41 PM ----------

الان من خودم تو خونه سيستم خودم و برادرم با هم شبكه هست و به نت هم دسترسي داريم
ضمن اينكه لپ تاپ رو هم از طريق پورت لن به نت وصل كردم و هر سه سيستم از طريق يه مودم دو پورت به نت وصل هستند

Squall Leonhart
25-03-2011, 21:40
از طريق كارت شبكه سيستم يك رو به دو متصل كنيد و سيستم يك رو از طريق پرت usb به نت و مودم وصل كنيد با اينكار علاوه بر شبكه بودن سيستم يك و دو و اشتراك گذاري اينترنت بين هر دو سيستم پورت lan مودم هم ازاد و سيستم سومي هم قابل نصب هست بهشون

به نظرم اصلا جالب نیست. این توپولوژی که ارائه دادی یه ایراد بزرگی داره. هر بار که سیستم دو بخواد به اینترنت بره حتما باید سیستم یک روشن باشه.

بهترین کار این هست که مودم رو بزاری روی حالت PPPoE و یوزرنیم و پسورد رو توی مودم سیو کنی. بعد به یکی از سیستم ها با کابل شبکه و به سیستم دو با کابل USB میتونی اینترنت بدی و هر دو هم مستقل از هم میتونن از اینترنت استفاده بکنن. همچنین میتونی فایل هم به اشتراک بزاری برای این کار توی ویندوز XP از کنترل پانل باید Network Setup Wizard رو اجرا بکنی و تنظیمات لازم رو اعمال بکنی. یه مسئله دیگه هم اینکه سیستمی که از طریق USB اینترنت رو دریافت میکنه حتما باید از توی دیسک مودم درایور USB نصب بشه و یه کانکشن مجازی ایجاد بشه.