PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید E7 از خارج از کشور

sajad_n90
23-02-2011, 20:00
سلام به همه دوستان
من میخوام یه گوشی E7 از خود فنلاند بخرم میخواستم بدونم برای آنتنش که مشکلی نیست ؟؟؟؟
قبلاً ها مشکل داشتن تو ایران .
آخه تو ایران فنلاندی اصل گیر نمیاد روشونم نوشته ساخت فنلاند و حتی نوشتنی هم حکاکی شده ولی فروشندها میگن ساخت چین هست(n8) رو میگم .
ممنون

sajad_n90
24-02-2011, 19:31
ماشالله 25 بازدید بدون هیچ بحثی!!!!!!

maziarzar
25-02-2011, 12:43
به نظر من با وجود توافق نوکیا با ماکروسافت برای وین7 بهتره که بیخیال گوشی های سیمبین بشید

sajad_n90
25-02-2011, 18:54
ولی E7 یه چیز دیگه هست.
اگه با گوگل همکاری کرده بود باز جای محافظه کاری برای خرید سیمبیان بود.
ولی ویندوز رو فکر نکنم .
من که همینو میخرم.

hasanmotori
25-02-2011, 19:23
ولی E7 یه چیز دیگه هست.
اگه با گوگل همکاری کرده بود باز جای محافظه کاری برای خرید سیمبیان بود.
ولی ویندوز رو فکر نکنم .
من که همینو میخرم.

به نظر منم سیمبین نخری بهتره چون دیگه ساپورت نمیشه و احتمالاً نوکیا فقط تو گوشیهای ارزونش ازش استفاده میکنه و شایدم اصلاً بزاره کنار و در نتیجه خبری از بازی و برنامه جدید نیست
همین الانم خیلی وقته بازی جدیدی براش نیومده
گزینه های بهتری از اندروید داری مثله دیزایر z و مایلستون 2 اگه کیبرد میخای و خیلی گوشیهای جدید دیگه اگه کیبرد مهم نیست

گرافيكار
25-02-2011, 20:32
خود شركت نوكيا به طور غير مستقيم داره به مشتريهاش ميگه ديگه سيمبين نخرين حالا شما هواي e7 كردين
به نظر من كه اصلا ارزش نداره
من اصلا اين گوشي و در كل گوشيهاي سيمبين رو اسمارت فون نميدونم

sajad_n90
26-02-2011, 19:33
به نظر منم سیمبین نخری بهتره چون دیگه ساپورت نمیشه و احتمالاً نوکیا فقط تو گوشیهای ارزونش ازش استفاده میکنه و شایدم اصلاً بزاره کنار و در نتیجه خبری از بازی و برنامه جدید نیست
همین الانم خیلی وقته بازی جدیدی براش نیومده
گزینه های بهتری از اندروید داری مثله دیزایر z و مایلستون 2 اگه کیبرد میخای و خیلی گوشیهای جدید دیگه اگه کیبرد مهم نیست

سلام
این مدل هایی که گفتین تو سایت gsm.ir ندیدمشون
میشه یه کم در موردشون بگین یا تایپ انگلیسیشو
ممنون
ولی E7 یه چیز دیگه هستش . حداقل تا 2 یا 3 سال آینده که آندروید تکمیل میشه چون الان واقعاً ناقص هستش.
اگه نوکیا با گوگل همکاری کرده بود چی میشود.

hasanmotori
26-02-2011, 22:21
سلام
این مدل هایی که گفتین تو سایت gsm.ir ندیدمشون
میشه یه کم در موردشون بگین یا تایپ انگلیسیشو
ممنون
ولی E7 یه چیز دیگه هستش . حداقل تا 2 یا 3 سال آینده که آندروید تکمیل میشه چون الان واقعاً ناقص هستش.
اگه نوکیا با گوگل همکاری کرده بود چی میشود.

یعنی چی یه چیز دیگست ؟
از نظر نرم افزاری و سخت افزاری دقیقاً مثله c7 ه فقط صفحش بزرگتره و کیبرد داره
قیمت جهانیش 690 دلاره در برابر c7 که 350 دلاره پس فعلاً ارزش خرید نداره تا قیمتش حداکثر به 500 یا حتا پایینتر برسه که دیگه تا اون موقع سیمبین تعطیل شده

اندروید الان تکمیه و مشکلی نداره خیلی سریع هم نسخه های بعدیش میان و اگه مشکلی داشته باشه برطرف میشه
مدل هایی که گفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این مدل همین الان تو بازاره به قیمت 500 تومن

این مدل هنوز وارد نشده و ممکنه اصلاً وارد نشه خیلی بهش فکر نکن همون بالایی بهتره

اگرم کیبرد لازم نداری اینو ببین :

اینم تا عید میاد ... سی پی یو 2 هسته ای داره و 1 گیگ رم

maziarzar
26-02-2011, 23:16
اشتباه نکیند نوکیا داره سیمبین 3^ روجانشین نسخه قبلی می کنه ووین موب رو هم به جای پروزه شکست خورده میی گو میاره
کلا بااین پشتیبانی وین موب خیل قوی تر میشه وطرفدار بسیار بیشتری پیدا میکنه

sajad_n90
28-02-2011, 12:21
به نظر من آندروید خوب داره رشد میکنه به فرض اینکه همین طور رشد کنه و نسخه های 3 و 4 و 5 و .... بده بیرون بازم آندروید هست.
ولی ویندوز موبایل قدرتمند تر خواهد شد دلیلش هم به خاطر ویندوز بودنش هست ویندوز 7 برای پی سی این همه طرفدار داره حالا فکرش رو بکنید برای فون دیگه چه خبره .
البته فکر کنم تا چند وقت دیگه که ویندوز 8 بیاد دیگه حتی برای آندرویدی ها قابل تصور هم نباشه و مثل یه کاووس میمونه.
باید به آینده فکر کرد.
بازم میگم اگه نوکیا رو چند مدلش آندروید نصب کرده بود برای سلیقه های متفاوت جواب میداد.
به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

به نظر شما میشه یه گوشی E7 به صورت خرید اینترنتی از سایت نوکیای فنلاند خرید و آدرس پستی رو ایران داد و با پست برات بفرستن؟؟؟؟

hasanmotori
28-02-2011, 13:03
به نظر من آندروید خوب داره رشد میکنه به فرض اینکه همین طور رشد کنه و نسخه های 3 و 4 و 5 و .... بده بیرون بازم آندروید هست.
ولی ویندوز موبایل قدرتمند تر خواهد شد دلیلش هم به خاطر ویندوز بودنش هست ویندوز 7 برای پی سی این همه طرفدار داره حالا فکرش رو بکنید برای فون دیگه چه خبره .
البته فکر کنم تا چند وقت دیگه که ویندوز 8 بیاد دیگه حتی برای آندرویدی ها قابل تصور هم نباشه و مثل یه کاووس میمونه.
باید به آینده فکر کرد.
بازم میگم اگه نوکیا رو چند مدلش آندروید نصب کرده بود برای سلیقه های متفاوت جواب میداد.
به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

به نظر شما میشه یه گوشی E7 به صورت خرید اینترنتی از سایت نوکیای فنلاند خرید و آدرس پستی رو ایران داد و با پست برات بفرستن؟؟؟؟

ویندوز از 10 سال پیش بوده ولی اندروید خیلی سریع ازش جلو زد و ویندوز تو نسخه 6.5 به پایین کلاً تعطیل شد و با 7 دوباره کارشو شروع کرد ... ویندوز حداقل تا 1 سال دیگه حرفی واسه گفتن نداره نمیگم بده ولی کاربرا هنوز قبولش ندارن در نتیجه فعلاً اندروید خیلی جلوتره

ظاهراً شما خیلی از e7 خوشت اومده ... اگه نظر منو میخای c7 بگیر چون تفاوتی با هم ندارن
ولی بازم اگه خیلی خوشت اومده ازش صبر کن بیاد ایران و ارزون بشه بعد بخرش
انقدر رو فنلاندی و چینیش حساس نباش هیچ فرقی با هم ندارن از سایتشم بخری ممکنه برات چینی بفرستن! بعدم کلی هزینه داره اصلاً ممکنه به خاطر تحریم برات نفرستن کلاً بیخیال خرید اینترنتی شو

اگرم ویندوز دوست داری htc 7pro هست البته هنوز ایران نیومده وقتی بیاد قیمتش حدود 500 باید باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajad_n90
28-02-2011, 13:06
یعنی چی یه چیز دیگست ؟
از نظر نرم افزاری و سخت افزاری دقیقاً مثله c7 ه فقط صفحش بزرگتره و کیبرد داره
قیمت جهانیش 690 دلاره در برابر c7 که 350 دلاره پس فعلاً ارزش خرید نداره تا قیمتش حداکثر به 500 یا حتا پایینتر برسه که دیگه تا اون موقع سیمبین تعطیل شده

اندروید الان تکمیه و مشکلی نداره خیلی سریع هم نسخه های بعدیش میان و اگه مشکلی داشته باشه برطرف میشه
مدل هایی که گفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مدل همین الان تو بازاره به قیمت 500 تومن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مدل هنوز وارد نشده و ممکنه اصلاً وارد نشه خیلی بهش فکر نکن همون بالایی بهتره

اگرم کیبرد لازم نداری اینو ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم تا عید میاد ... سی پی یو 2 هسته ای داره و 1 گیگ رم

ممنون . ولی بهتر بود این مدل هایی که دادین رو توی همون سایت با E7 مقایسه میکردین بعد پیشنهاد میدادین.

hasanmotori
28-02-2011, 13:49
ببین من خودم c7 دارم ... e7 دقیقاً همینه + کیبرد
از نظر سخت افزاری در برابر اونا که گفتم هیچ حرفی واسه گفتن ندارن
مخصوصاً آخری که دو هسته ایه و gpu ش هم 4 هسته ایه!
از نظر نرم افزاریم که برتری 100% با اندرویده حالا سلیقه شما یه چیز دیگست دلیل نمیشه سیمبین رو بهتر از اندروید دونست

به هر حال صبر کن E7 بیاد و قیمتش مناسب بشه

maziarzar
28-02-2011, 21:35
ماکروسافت تازه به فکر افتاده و می خواد خودی نشون بده وگرنه سابق به زور کار میکرد

sajad_n90
01-03-2011, 08:57
میدونید چرا شرکت های موبایل سازی به طرف آندروید رفتن؟؟؟
دلیلش به خاطر مجانی بودنش هست.
به قول قدیمی ها هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی هم بی حکمت نیست.

sajad_n90
01-03-2011, 09:03
یه سوال دیگه؟
شما که این همه سنگ آندروید رو به سینه میزنید چرا خودتون سیمبین استفاده میکنید؟
شما میگین فلان مدل فلان هسته سی پی یو و فلان گرافیک رو داره ولی چرا نمیگین فلان کارایی رو داره.
دایی من 4 سال مالزی بود خودش نوکیا داشت و خانومش سامسونگ ، بعد از 4 سال که اومد همون نوکیا رو داشت مدلش هم پایین بود ولی سامسونگ خانومش همون سال اول به خاطر شرجی بودن هوا خراب شده بود و یه نوکیا خریده بود.
نوکیا کارش گوشی سازی هست ولی سامسونگ که کارش این نیست همه چی تولید میکنه مثل یه بقالی که بیاد و کامپیوتر هم بفروشه.
(ما ایرانی ها عقلمون به چشممون هست)

shahab_f
01-03-2011, 09:37
یه سوال دیگه؟
شما میگین فلان مدل فلان هسته سی پی یو و فلان گرافیک رو داره ولی چرا نمیگین فلان کارایی رو داره.
دایی من 4 سال مالزی بود خودش نوکیا داشت و خانومش سامسونگ ، بعد از 4 سال که اومد همون نوکیا رو داشت مدلش هم پایین بود ولی سامسونگ خانومش همون سال اول به خاطر شرجی بودن هوا خراب شده بود و یه نوکیا خریده بود.
نوکیا کارش گوشی سازی هست ولی سامسونگ که کارش این نیست همه چی تولید میکنه مثل یه بقالی که بیاد و کامپیوتر هم بفروشه.
عزیز اینا مال بیش از 3-4 سال پیش بود ، الان سامسونگ توی گوشی خیلی پیشرفت کرده ،دلیلشم همونیه که خودت گفتی ، یه شرکت بسیار بزرگه که همه چی تولید میکنه بنابراین اگه بخواد یه روی یه چیزی تمرکز کنه ، هم سرمایه اش رو داره ، هم تجربه و تکنولوژی اش رو . (مثلا تو زمینه ی نمایشگر موبایل که همیشه بهترینش دست سامسونگه ) . اگه سامسونگ بد بود ، گوگل دومین گوشیش رو نمیداد سامسونگ براش بزنه (در حالی که قبلیش رو HTC زده بود) . شما باید روند رو نگاه کنی ، درسته هنوز نوکیا پر فروش ترینه ، اما ببین در چند سال گذشته آیا افزایش فروش داشته یا کاهش ؟؟ حالا روند تسخیر بازار توسط سامسونگ و الجی و آیفون رو نگاه کن.
تازه اون مقایسه ی هوای شرجی و اینا هم درست نیست ، شما باید بگی کدوم گوشی سامسونگ رو با کدوم گوشی نوکیا مقایسه کردی ؟ برای اینکه هر گوشی نسبت به قیمتش یه کیفیتی هم ارائه میده ، جنس بدنه یا هدفون یه گوشی 150 تومنی هر برندی با گوشی 700 تومنیش قابل مقایسه نیست.
همه میدونن که اندروید الان از سیمبین 3 جلوتره و در آینده هم جلوتر خواهد بود ، به همون دلیل اوپن سورس بودن که هر موسسه ی کوچکی میتونه باهاش برنامه و بازی بنویسه و ازش کسب درآمد کنه ، نمونه اش هم بازی Angry Birds که با سرمایه ی کم ساخته شده و تاحالا فقط 50 میلیون نسخه ی iOS اش فروخته چه برسه به اندرویدش ، این سیستم روی iOS جواب داده ، روی اندروید هم داره جواب میده.
در نهایت چند تا آمار و ارقام هم بگم که شما که میگی عقل ما به چشممونه ، شاید آمار بقیه ی دنیا رو قبول کنی. سهم نوکیا از بازار موبایل در سال 2006 از 48% رسیده به 35% در سال 2010 ، در حالی که سهمش از بازار موبایل توی کشورهای پیشرفته از این قبیله : امریکا فقط 7.8%، آلمان 8 درصد ، فرانسه 6% و اکثر سهمش رو در کشورهایی مثل هند 71 ، مصر 80 و چین 59 درصد داره .
منابع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو ویکی پدیا

hasanmotori
01-03-2011, 13:28
یه سوال دیگه؟

با یه گوشی که نمیشه کل یه برند رو زیر سوال برد
دوست من یه c7 خرید از اول باتریش خراب بود و هنگ میکرد یکی از بچه های همین فروم براش فلش کرد و کلاً گوشی دیگه بالا نیومد حالا باید یه rpl براش بگیره که ممکنه 70 80 تومن هزینه داشته باشه ولی مال من هیچ مشکلی نداره
باتریش سالمه هنگ نمیکنه فلششم کردم ... حالا من باید بگم کلاً c7 مشکل داره چون مال دوستم خراب شده ؟
ممکنه یه گوشی ضربه بخوره آب بخوره
این که میگی سامسونگ همه چی تولید میکنه دلیل نمیشه ... اینا که همش تو یه کارخونه تولید نمیشه ... هر بخشیش کلاً از هم مجزاست
همین صفحه نمایش e7 ساخت سامسونگه ... cpu ش سامسونگه ... اینم مدرک که نگی الکی از خودم در اوردم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی شما e7 میخری برد گوشیت سامسونگه ... صفحه نمایشت سامسونگه .... ممکنه رم و رام و مموری داخلیشم سامسونگ باشه
پس با این چیزی که گفتی نوکیا رو هم زیر سوال میبری

در مورد سیستم عاملم شما کار نداشته باش مجانیه یا پولیه ... اتفاقاً همین سیمبین 3 هم اپن سورسه ولی هیچ برندی ازش استفاده نمیکنه
شما ببین کدومش کاربر پسندتره ... کدومش ساپورت بهتری داره ... کدومش برنامه های بیشتری داره
که تو همه این موارد اندروید از سیمبین بالاتره

دلیل اینکه من سیمبین خریدم اینه که اندروید با این قیمت چیز بدرد بخوری نداره ولی شما که میخای 600 700 تومن هزینه کنی اندروید های خیلی خوبی میتونی بخری

بازم نظر خودته

Facon_Archi
01-03-2011, 14:35
من میخواستم یه تاپیک همینجوری بزنم ولی بیخیال شدم
من E7 فنلاندی رو از آلمان گرفتم 498 یورو
خیلی گوشی خوش دستی هست
به نظر من که خیلی بهتر از N8 هست از نظر ظاهری ولی دوربین n8 بهتر هست که به درد من نمیخورد اون همه پیکسل!
کیبورد دار بودن E7 یکی از مزیت هاش بود که من خریدمش.
خلاصه که ضرر نمیکنی بخری الان ولی خب اگه میتونی صبر کنی بهتره که بزاری قیمتش بیاد پایین

maziarzar
01-03-2011, 18:15
باید پزیرفت که مشکل اصلی سیمبین اپدیت نشدنش هست وگرنه خیلی خیلی مشتریش بیشتر بود

sajad_n90
01-03-2011, 21:26
به هر حال ممنون و سپاس از راهنمایی همه دوستانی که تو این بحث شرکت کردن و اطلاعات خوبی هم دادن .
به این نتیجه رسیدم که یه مدت دیگه دندون رو جگر بزارم تا E7 بیاد و ارزون تر بشه.
N8 اولی تو ایران اومد حدود 1100 قیمت خورد و طی 30 تا 40 روز به 600 رسید به نظر شما E7 وقتی بیاد چند قیمت میخوره و بعد از یه مدت رو چند میسته؟؟؟
بازم تشکر از همه دوستان

maziarzar
01-03-2011, 22:06
1300تا1500
به 500-700میرسه

Facon_Archi
01-03-2011, 22:13
دوستان سایتی سراغ ندارید بررسی تخصصی کرده باشه این گوشی رو؟
معایب و ... رو بگه؟
من که چیزی پیدا نکردم
لابد عیبی نداره:دی چون n900 خیلی همه جا پر بود ایراداش و اینا

maziarzar
01-03-2011, 22:20
جی اس ام ارنا مرجع رسمی گوشی های موبایل فکر کنم داشته باشه اگرم نداشت می تونی تو گوگل سرچ کنی

Facon_Archi
01-03-2011, 23:13
جی اس ام ارنا مرجع رسمی گوشی های موبایل فکر کنم داشته باشه اگرم نداشت می تونی تو گوگل سرچ کنی
سرچ کردم ریویو ای نداشت
گوگل هم مطلب به درد بخوری پیدا نکردش

maziarzar
03-03-2011, 00:19
بیا این که کاری نداشت

shahab_f
03-03-2011, 10:37
ریویوش دیروز اضافه شده

Facon_Archi
03-03-2011, 11:19
بیا این که کاری نداشت

مرسی ولی این نبود تا دیروز: دی

ریویوش دیروز اضافه شده
بله درسته

maziarzar
03-03-2011, 23:09
دم جی اس ام ارنا گرم روسیاهم نکرد؟؟!!

sajad_n90
04-03-2011, 15:43
اگه کسی این گوشی رو بدون سیستم عاملش با یه گوشی دیگه مقایسه اون وقت چی؟؟؟
از نظر کارایی.

shahab_f
04-03-2011, 16:10
اینکه دوربینش fixed focus هست به نظرم خیلی ضایعست ، بقیه ی چیزاش خوبه

گرافيكار
04-03-2011, 19:43
اگه کسی این گوشی رو بدون سیستم عاملش با یه گوشی دیگه مقایسه اون وقت چی؟؟؟
از نظر کارایی.

كلا اين گوشي از هيچ نظري با سوپر گوشيهاي روز بازار قابل مقايسه نيست
پردازنده اين گوشي مال گوشيهاي ميان قيمته
كلا ارزش فكر كردن هم نداره
به قول يكي از دوستان يه c7 كيبورد داره

maziarzar
04-03-2011, 20:41
سی پی یو 680 برای سیمبین کافی هست ومثل اگیگاهرتز برای اندروید

tiyam 01
05-03-2011, 19:23
باید پزیرفت که مشکل اصلی سیمبین اپدیت نشدنش هست وگرنه خیلی خیلی مشتریش بیشتر بود

مثل اینکه میشه سیمبیان 3 رو به سیمبیان 4 ارتقا داد (تو بعضی از گوشیها)

---------- Post added at 07:23 PM ---------- Previous post was at 07:21 PM ----------

تایید میشه

خودشون میگن گوشی زیر 400 تومنی به درد اندروید نمیخوره. سی پی یو زیر 400 تومنی ها بیشتر 600 مگاهرتزی هست. پس معلوم میشه اندروید یه سیستم عامل سنگینه

sajad_n90
05-03-2011, 22:24
سلام
بهتر یه سر به این صفحه هم بزنید.

گرافيكار
05-03-2011, 23:13

دوست من شما وقتي بخواين يه عكس دوربين 8 مگا رو توي يه گوشي ويرايش كنيد با پردازنده و قدرت اون سر و كار دارين نه سيستم عامل
درسته سيستم عامل سيمبين سبكه البته به قيمت خشك و غير جذاب شدنش
اما پردازنده 680 خيلي جاها مثل بازي و برنامه هم كم مياره

maziarzar
06-03-2011, 22:16
شما مگه باهاش کار کردید که اینجوری صحبت میکنید

maziarzar
06-03-2011, 22:23
ای7 رو گوشی شاپ اورده1200

sajad_n90
06-03-2011, 23:33
بعد از عید افت شدیدی میکنه.
در حد تیم ملی