PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : /\/\ ویژه نوشیدنی های سرد و گرم /\/\

ehsan30
21-02-2011, 14:51
سلام

دوستان و P30world ی های عزیز،جای چنین تابیکی واقعا خالی بود،چون که من مشابه این تابیک را ندیدم و اگر
هست،دوستان اطلاع رسانی کنند.
در اول کار چند تا نکته هست که باید بگم:

هدف اصلی:
1-هدف اصلی این تابیک به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته های اعضاء در مورد درست کردن انواع نوشیدنی
های سرد و گرم (مانند: قهوه،نسکافه،میلک شیلک،هات چاکلت و...) است،پس دوستان کمک کنید تا تابیک پا
بگیره و یک منبع خوبی برای این کار بشه،در ضمن فراموش نکنید که هدف اصلیه اصلی،لذت بردن از این کار هستش.

قوانین:
1-اموزش ها و توضیحات باید بر اساس تجربیات خودتون باشه،نه اینکه از توی یک سایتی کپی پیست کنید.
2-حداقل باید یک عکس از محصول نهایی قرار بدهید.(عکس را خودتون بگیرید)
3-مقدار مواد مصرفی را به طور کامل توضیح بدهید.
4-سعی کنید،نوع نوشیدنی که انتخاب می کنید طوری باشه که مواد اولیش در ایران موجود باشه.
(در صورت نیاز به قوانین اظافه خواهد شد)

ممنون از همکاری شما دوستان خوبم.

ehsan30
21-02-2011, 18:00
خوب دوستان اولین مطلب این تابیک هم اختصاص پیدا کرد به نوشیدنیه محبوب خودم شیر نسکافه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مواد لازم:
1-نسکافه (نوعش بستگی به سلیقه خودتون داره)
یک و نیم قاشق چای خوری.

2-شیر
یک لیوان. (بستگی به لیوان خودتون داره :دی)

3-شکر
دو الی سه قاشق چای خوری.

طرز تهیه:
طرز تهیه این نوع نوشیدنی خیلی خیلی راحته،شما اول شیر را بریزید داخل یک ظرف مناسب (مانند شیر جوش)
و بگذارید روی گاز،و به ترتیب نسکافه و شکر را اظافه کرده و محتویات را به ارامی هم زده تا به خوبی با هم مخلوط
شوند و بگذارید که شیر جوش بیایید.

فوت کوزه گری:
تجربه به من ثابت کرده که اگر می خواهید نسکافه خوبی داشته باشید،هنگامی که مواد داخل ظرف در حال جوش
امدن (قل قل کردن)بود صبر کنید که مواد کف کرده و به طرف بیرون ظرف سرازیر شود و هنگامی که مقداری به لب
ظرف مانده بود زیر ظرف را خاموش کرده و مقداری مواد را فوت کنید که احتمال سر زدنش کم شود،این کار برای ایجاد
کفی بسیار خوشمزه و جالب بر روی شیر نسکافه است.

دوستان امیدوارم مورد پسند قرار گرفته باشه و درست کنید و از آن لذت ببرید،منتظر نظرات و قرار گرفتن مطالب شما
عزیزان در این تابیک هستم :)

بای

ehsan30
22-02-2011, 09:20
سلام

برای اینکه شب بیدار موند میگن باید قهوه بخوری .پس چرا هرچی قهوه من میخورم اثر نمیکنه؟

با اینکه جای این سوال اینجا نیست،فکر کنم به خاطر اینکه شما در خوردن قهوه زیاده روی کردی و یا ممکن بدن شما
به قهوه حساسیت نشان نمی دهد،البته باید دلایل دیگری هم باشد که من اطلاع ندارم.

وین رونی
22-02-2011, 09:32
روش اضافه کردن خامه به قهوه را هم توضیح میدید؟!!!!اصلاً چنین چیزی هست؟آخه جایی شنیدم!!!

ehsan30
22-02-2011, 09:34
روش اضافه کردن خامه به قهوه را هم توضیح میدید؟!!!!اصلاً چنین چیزی هست؟آخه جایی شنیدم!!!

منم دنبال چنین چیزی هستم،و فکر کنم منظور شما خامه هایی هست که به صورت اسپری هست؟!نمی دونم توی
ایران گیر میاد یا نه؟!

mefmef
22-02-2011, 11:56
سلام دوستان
مقداری خیارسبز را در شربت سکنجبین رنده کنید ودر یخچال قرار دهید تا خنک شود نوشیدنی بسیار خوش گواری بدست می اید که البته تاثیر ان به ذائقه شما بستگی دارد.

ehsan30
22-02-2011, 12:29
سلام دوستان
مقداری خیارسبز را در شربت سکنجبین رنده کنید ودر یخچال قرار دهید تا خنک شود نوشیدنی بسیار خوش گواری بدست می اید که البته تاثیر ان به ذائقه شما بستگی دارد.

دوست عزیز،ای کاش قوانین را رعایت می کردید تا اطلاعات در مورد نوشیدنی موردنظرتون کامل تر میشد.

mefmef
22-02-2011, 12:54
دوست عزیز،ای کاش قوانین را رعایت می کردید تا اطلاعات در مورد نوشیدنی موردنظرتون کامل تر میشد.

مو حالا فقط عکسشو نداشتم ومقدار مواد هم سلیقه ایی هست بقیه قوانین رو هم که رعایت کردم اگر هم خیلی سخت بگیری کسی نمی تونه نظر بده

mastaneeh
24-02-2011, 01:06
آب آناناس
بستني وانيلي
تکه هاي آناناس
عاشقش ميشي...

ehsan30
24-02-2011, 19:14
آب آناناس
بستني وانيلي
تکه هاي آناناس
عاشقش ميشي...

حداقل دوست عزیز یکم بیشتر توضیح می دادی،این مواد را باید با هم مخلوط کرد؟؟

rami_hemi
24-02-2011, 20:25
یه جوری مدل آناناش گلاسه هستش
========================
من عشق قهوه و نسکافه هستم وسواس هم در این مورد دارم
اموزش اولی رو زیاد امتحان کردم واسه صبحانه عالیه .
ولی یه کم ادم رو تشنه میکنه
================================
در مورد اموزش بنده
ترکیب شیر عسل و نسکافه
مواد لازم
شیر عسل اماده (تو قوطی های کوچیک هستن)
نسکافه یا قهوه فوری
اول یه قاشق یا دوقاشق مربا خوری به پیمانه من (لیوانم بزرگه)
بعد نسکافه رو برزید روش و در آخر آب جوش که از جوش افتاده

mastaneeh
26-02-2011, 20:29
حداقل دوست عزیز یکم بیشتر توضیح می دادی،این مواد را باید با هم مخلوط کرد؟؟

بستني وانيلي ميرزي داخل ليوان آب آناناس ميريزي روش بعد هم تکه هاي آناناس روي همه ميزاري نوش جان

meisam317
26-02-2011, 21:56
لطفا یکی درباره coffe mate و همینطور نوشابه های انرژی زا توضیح بده ممنون:31:

ehsan30
01-03-2011, 15:57
لطفا یکی درباره coffe mate و همینطور نوشابه های انرژی زا توضیح بده ممنون:31:

Coffee Mate که پودر همراه قهوه و یا نسکافه هستش،در مورد نوشابه های انرژی زا هم اطلاعاتی ندارم :)

بای

آرشین
01-03-2011, 17:56
موز رو بزار داخل آبمیوه گیری 30 ثانیه هم بزن
بعد شیر اضافه کن 30 ثانیه هم بزن
یه کم پودر پسته اضافه کن
حالا با شیر موز حالشو ببر:27:

x935
01-03-2011, 21:26
ميشه طرز تهييه يه هات چاكلت خوب رو ياد بدين

آرشین
01-03-2011, 23:12
ردبول خیلی خوبه تازه سردی هم هست ، بابام گفته .
رد بول تو ایران که آشغاله و طعم داروی فاسد میده :27:
ردبول اصلی و اورجینال خارج از ایرانه

rami_hemi
01-03-2011, 23:43
;کافی میت پودری هستش که پایه اصلی اون شیر خشک هستش با کمی مخلفات
با ترکیبش چیزی شبیه به کافی میلک فوری به دست میاد

Doctor.Freeman
05-03-2011, 11:34
به جای چایی صبحانه :

نصف لیوان چای کم رنگ .
یک قاشق عسل .
یک قاشق نسکافه تلخ و یا قهوه اسپرسو .
بقیه لیوان هم شیر .
...
واسه من تلخ نیست اما اگه تلخ بود ( واسه شما ) میتونین با قند بخورین .

فقط اول یکم چایی و عسل و اسپرسو یا نسکافه رو ته لیوان خوب هم میزنین بعد بقیه رو میریزین .

----
:40::11:

Babak
06-03-2011, 10:18
رد بول تو ایران که آشغاله و طعم داروی فاسد میده :27:
ردبول اصلی و اورجینال خارج از ایرانه

من هر دو رو خوردم و تست کردم . فرقی ندیدم.
تا جایی که اطلاع دارم استفاده از نوشیدنی های انرژی زا در کشور های اروپای شمالی ممنوع شده به خاطر عوارض جانبی مخربش. در ضمن رد بول اعتیاد آوره.

Manager_66
06-03-2011, 20:17
آقا میشه در مورد کافی میت یه خورده توضیح بدین ؟

خودش رو تنها میشه استفاده کرد یا فقط یک نوع مکمله واسه نسکافه و قهوه و ... . راستی محتویات نسکافه های بسته بندی شده 150 تومنی چیه ؟ چون نسکافه که خالی درست میکنی خیلی طعم بدی داره ولی اینا یک مزه شیر مانندی میده !!!

matin_vv
06-03-2011, 21:21
Virgin Mojito
مواد لازم:
نعناع یه مقدار!
لیمو ترش یک عدد
Sprite یا هر مدل دیگه ای از سون آپ یک قوطی
یخ به مقدار لازم
شکر
آب هم نصف لیوان
البته این مقدارها دست خودتونه که چقدر شیرینی و ترشیش رو دوست دارید.

اول لیموها رو به 8 قاچ تقسیم کنید. بعد به همراه چند برگ نعناع توی یک ظرف نسبتاً بزرگ بریزید. با گوشکوب یا هر جسم مشابهی اینها رو بکوبید، طوری که آب لیمو کاملاً در بیاد، و با نعناهایی که خرد میشند کاملاً مخلوط بشه، ضمناً کمی از عصاره پوست لیموترش هم با آب لیمو مخلوط بشه.
بعد محتویات ظرف رو از یک صافی عبور بدید که فقط مایع باقی بمونه. به این مایع شکر، و اسپرایت اضافه کنید، و هم بزنید تا شکر محلول بشه. یخ فراوان اضافه کنید و کمی بچشید نوشیدنی رو، اگر طعم تندی داره، کمی آب اضافه کنید تا مطابق ذائقه تون ملایم تر بشه. چند برگ نعناع رو داخل نوشیدنی بریزید و با یک تکه لیمو هم تزئینش کنید.
البته اصل این کوکت الکلی هست که به جای الکل در این نوشیدنی از سون آپ استفاده شده.

این هم عکسش:

ehsan30
07-03-2011, 10:42
سلام

آقا میشه در مورد کافی میت یه خورده توضیح بدین ؟

خودش رو تنها میشه استفاده کرد یا فقط یک نوع مکمله واسه نسکافه و قهوه و ... . راستی محتویات نسکافه های بسته بندی شده 150 تومنی چیه ؟ چون نسکافه که خالی درست میکنی خیلی طعم بدی داره ولی اینا یک مزه شیر مانندی میده !!!

خودش را تنهایی نه؟!مثل شیر خشک می مونه و باید با قهوه و یا نسکافه مخلوط بشه،اون بسته های 150 تومنی را
بهش کافی میکس میگند،چون مخلوطی از نسکافه،شکر و فکر کنم کافی میت است.

بای

Doctor.Freeman
07-03-2011, 16:34
بسته نسکافه 150 یی به قول دوستمون کافی میکسه .
محتویاتش : پودر قهوه - شکر - شیر خشک - یکم نمکم داره . :5:

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

Virgin Mojito

دمت گرم چیزه خوبیه . ! . !
خوراکه تابستونه الله وکیلی . :40::11:

Erfan.
08-03-2011, 21:59
Virgin Mojito
مواد لازم:
نعناع یه مقدار!
لیمو ترش یک عدد
Sprite یا هر مدل دیگه ای از سون آپ یک قوطی
یخ به مقدار لازم
شکر
آب هم نصف لیوان
البته این مقدارها دست خودتونه که چقدر شیرینی و ترشیش رو دوست دارید.

اول لیموها رو به 8 قاچ تقسیم کنید. بعد به همراه چند برگ نعناع توی یک ظرف نسبتاً بزرگ بریزید. با گوشکوب یا هر جسم مشابهی اینها رو بکوبید، طوری که آب لیمو کاملاً در بیاد، و با نعناهایی که خرد میشند کاملاً مخلوط بشه، ضمناً کمی از عصاره پوست لیموترش هم با آب لیمو مخلوط بشه.
بعد محتویات ظرف رو از یک صافی عبور بدید که فقط مایع باقی بمونه. به این مایع شکر، و اسپرایت اضافه کنید، و هم بزنید تا شکر محلول بشه. یخ فراوان اضافه کنید و کمی بچشید نوشیدنی رو، اگر طعم تندی داره، کمی آب اضافه کنید تا مطابق ذائقه تون ملایم تر بشه. چند برگ نعناع رو داخل نوشیدنی بریزید و با یک تکه لیمو هم تزئینش کنید.
البته اصل این کوکت الکلی هست که به جای الکل در این نوشیدنی از سون آپ استفاده شده.

این هم عکسش:

دوست عزیز ممنون...

امروز امتحانش کردم عالیه...:8: واقعا در تابستون جواب میده!!!

موفق باشید.

rami_hemi
09-03-2011, 05:28
خوب منم امتحان میکنم ولی شکر دیگه با اسپرایت لازم نمیشه چون خودش داره

Erfan.
09-03-2011, 08:33

چون با آب و لیمو ترکیب میشه کمی لازم داره... فکر میکنم 2 قاشق مرباخوری کافی باشه.

matin_vv
09-03-2011, 09:20
دوست عزیز ممنون...

امروز امتحانش کردم عالیه...:8: واقعا در تابستون جواب میده!!!

موفق باشید.

نوش جان. خوشحالم خوشتون اومد!:20:

چون با آب و لیمو ترکیب میشه کمی لازم داره... فکر میکنم 2 قاشق مرباخوری کافی باشه.

دقیقاً

rami_hemi
10-03-2011, 21:11
ولی خود این اسپرایت یه کمی شیرینی داره هر چی هم شکرش رو ککم کنیم مزه ملس تری میده اون هم بد نمیشه
==================================
راستش چند وقته دنبال یه اختراع هستم در مورد نوشیدنی ها باید دنبال قهوه درست حسابی فرانسوی یا ایتالایی برم
=================================
راستی یادم رفته بود ice tea تا خالا درست کردین؟
من میگم این روش ساده ای داره
یه قوری چای خوب رو دم کنید بریزید تو یه طرف بزرگ مثل کاسه بزرگ یا سوپخوری بعد آب جووش رو روش بریزید تا رقیقتر بشه (خیلی رقیق )بعد توش آبلیمو یا آب لیمو ترش تازه رو بنا به دلخواه اضافه کنید به دلخواه هم شکر اضافه کنید(اگه کسی مثل من زیاد شیرین دوست نداشت کم ) بعد بذارید تا حدودی خنک بشه بعد بریزید تو یه شیشه و بزارید تو یخچال تا خنک بشه
واسه تابستون یکی از بهترین نوشیدنی هاست
به زودی با چای سبز همین رو امتخان میکنم :دی

Doctor.Freeman
11-03-2011, 16:50
به زودی با چای سبز همین رو امتخان میکنم :دی

من با چای سبز امتحان کردم .
البته خوب یا بد بودنش بسته به مزاجه اما به خاطره گیاهی بودن چایی سبز وقتی Ice Tea باهاش درست میکنی یه جورایی طعم دارو گیاهی میده و اون میزان تعادل چایی سیاه ( معمولی ) رو نداره ... :11::40:

rami_hemi
16-03-2011, 20:54
پس بی خیال چای سبز
در مورد ابتکرات هنوز بهخ وقتش مونده
نوشیدنیهای گرم زیاد نمیشه مانور داد فوقش میشه توی قهوه و نسکافه (قهوه فوری )از طعم دهنده استفاده کرد
مثل تیکه های شکلات یا وانیل و دارچین و هل
ولی نوشیدنیهای سرد یه کم دست آدم رو بازتر میذارن

mansoooooooor
01-04-2011, 17:43
شربت سیب !!!!
مواد لازم
گلاب و آب و شکر و سیب همگی به مقدار لازم !!!
گلاب رو با آب مخلوط کنید و شکر هم بریزید توی لیوان و سیب رو رنده کنید و داخل لیوان بریزید و هم بزنید !!!
قول میدم شربت خوشمزه ای باشه مخصوصا توی تابستون :27:

ehsan30
03-04-2011, 16:20
سلام

پس بی خیال چای سبز
در مورد ابتکرات هنوز بهخ وقتش مونده
نوشیدنیهای گرم زیاد نمیشه مانور داد فوقش میشه توی قهوه و نسکافه (قهوه فوری )از طعم دهنده استفاده کرد
مثل تیکه های شکلات یا وانیل و دارچین و هل
ولی نوشیدنیهای سرد یه کم دست آدم رو بازتر میذارن

الان دیگه فصله نوشیدنیه سرده،ببینیم دوستان چی کار می کنند :دی

بای

.:PAR3A:.
03-04-2011, 17:00
کسی از شما احیانا از اون آیس کافیا که توی دبی می فروشن و آدم باید واس خریدشون خونشو بفروشه :دی خوردین؟؟؟
همونا که خییییلییییی گرونن ولی خییییییلیییییی ردیفن؟؟؟
کسی تهیشو بلده؟؟؟

ehsan30
05-04-2011, 20:01
مواد لازم برای 1نفر:
بستنی توت فرنگی= 5 قاشق غذاخوری
شیر= 100 گرم
مربای توت فرگی=5 عدد
شیره یا شربت توت فرنگی=به میزان لازم
یخ پودری=یک پنجم لیوان
طرز تهیه:
1.ابتدا بستنی را 15 دقیقه زودتر از فریزر خارج کرده تا کمی نرم شود
2.مخلوط کن را آماده کرده و همه مواد را داخل آن میریزیم.توجه کنید مواد برای یک نفر 250 میلی لیوان مخلوط کن یک لیوان کامل معمولی میشود.
3.بهتر است یخ آخرین مرحله مواد اضافه شود و 4 الی 5 دقیقه برای میکس کردن مواد زمان بگذارید
4.لیوانی را انتخاب کرده و قبل از ریختن میلک شیک به درون لیوان دیواره لیوان رو به استفاده از شربت توت فرنگی تزئین کنید.

Doctor.Freeman
05-04-2011, 20:40
مواد لازم برای 1نفر:
بستنی توت فرنگی= 5 قاشق غذاخوری
شیر= 100 گرم
مربای توت فرگی=5 عدد
شیره یا شربت توت فرنگی=به میزان لازم
یخ پودری=یک پنجم لیوان
طرز تهیه:
1.ابتدا بستنی را 15 دقیقه زودتر از فریزر خارج کرده تا کمی نرم شود
2.مخلوط کن را آماده کرده و همه مواد را داخل آن میریزیم.توجه کنید مواد برای یک نفر 250 میلی لیوان مخلوط کن یک لیوان کامل معمولی میشود.
3.بهتر است یخ آخرین مرحله مواد اضافه شود و 4 الی 5 دقیقه برای میکس کردن مواد زمان بگذارید
4.لیوانی را انتخاب کرده و قبل از ریختن میلک شیک به درون لیوان دیواره لیوان رو به استفاده از شربت توت فرنگی تزئین کنید.

با اجازتون در ادامه کاملش میکنم :

دوستان واسه طعم های دیگه میتونین از بستنی های متنوع تر استفاده کنید و واسه طعم شکلاتی یه پیشنهاد :

کاکائو خالص رو رنده کنید و 2 - 3 ثانیه تو مخلوط کن با مواد میلک شیک + بستنی شکلاتی قاطی کنید ( خوشمزه میشه )

میزان کاکائو بستگی به مزاج و علاقه خودتون داره

Alamate Soal
19-04-2011, 13:46
من با چای سبز امتحان کردم .
البته خوب یا بد بودنش بسته به مزاجه اما به خاطره گیاهی بودن چایی سبز وقتی Ice Tea باهاش درست میکنی یه جورایی طعم دارو گیاهی میده و اون میزان تعادل چایی سیاه ( معمولی ) رو نداره ... :11::40:

احتمالا به خاطر اين هست كه چاي سبز مرغوب استفاده نميكنين و چاي سبز تخمير شده استفاده مكنين ! و يا اينكه چاي سبز قبل از خنك شدن خيلي گرم ميمونه

IceTea درست كردن با چاي سبز اينطوريه كه به جاي كتري ؛ يه كاسه فلزي آب داغ ( دماي اب كمتر از آب جوش باشه و نهايتا 85 درجه باشه ) رو پر ميكنين و كيسه هاي چاي سبز رو داخل قرار ميدين و ابتدا به مدت 30 ثانيه دست نميزنين و سپس به وسيله نخ هاي همون كيسه ها ؛ كيسه ها رو خوب هم ميزنين به مدت يكي دو دقيقه .
چاي سبز رو بلافاصله بايد خنك كرد . يه كاسه ديگه هم بيار و قشنگ از اين كاسه به اون كاسه بريزش چندبار تا خيلي زود خنك بشه و بزارش توي يخچال .
هنگام ريختن آب جوش هم ميتوني به ازاي هر ليوان يك قاشق مرباخوري شكر اضافه كني .
اگه آب خيلي داغ باشه يا زود خنك نشه هم رنگ چاي سبز از بين ميره و رنگش رو به قهوه اي شدن ميزاره كم كم و هم اينكه آنتي اكسيدان هاش از بين ميرن
بهترينچاي سبز موجود در بازار هم چاي سبز گلستان هست كه طعم دار هستن ( ليمويي؛نعنايي؛هلي؛دارچيني و... )
براي طعم دار شدنش هم تخمير نكردن و خود ليمو و نعنا و ... رو بهش اضافه كردن .

rami_hemi
20-04-2011, 11:08
امروز میخوام یه آب میوه ساده پر ویتامین C براتون بگم
بعد ورزش میچسبه
دنبال پرتقال آبدار باشید که هم اروزنه هم کوچیک هیتن هم ترش
کیوی و لیمو ترش
یخ اگه دوست داشتید
اول اب پرتقال ها و یه دونه لیموترش رو بگرید
بعد کیوی ها رو پوست بکنید
هموشن رو با یخ بریزید تو مخلوط کن مثل آب طالبی بذارید آبشون در بیاد

Alamate Soal
20-04-2011, 15:03
بعد ورزش میچسبه
کیوی و لیمو ترش
یخ اگه دوست داشتید

خيلي قشنگه دستت درد نكنه :11:
البته پيشنهاد ميكنم بعد از ورزش تا يه ساعت به جز آب هيچي نخورين :20:

وین رونی
20-04-2011, 21:18
بعد ورزش میچسبه
کیوی و لیمو ترش
یخ اگه دوست داشتید
یه سری قدیما من بعد از ورزش سنگین(بدن سازی)شربت آبلیمو خوردم داشتم غش می کردم.نمی دونم فشارم افتاده بود...این هم که شما گفتی ترشه بعد از ورزش حال آدم رو خراب نمی کنه؟

rami_hemi
20-04-2011, 23:12
من چون مسیر رو طولانی میکنم یک ساعتی تا ریکاوری وقت میذارم مشکلی ندارم ولی برای تامین ویتامیکنهای محلول توی آب بهترین راه میوه ها هستن و بهترین روش جذب حالت مایع هستش
این مورد رو یادم رفته بود بگم که دوستان گفتن
بعد ورزش های سنگین یا سبک فقط آب بخورین

aria_electric_fars
14-05-2011, 15:47
سلام دوستان
ما تو خونمون كلي آلوئه ورا داريم و تو اين فكر افتادم كه واسه خودم نوشيدني با تفاله آلوئه ورا درست كنم مثل اين قوطي هايي كه مثل راني هست و توي اكثر سوپر ماركت ها هست

ممنون مي شم اگر كامل توضيح بديد با تصوير

با تشكر

ehsan30
13-08-2011, 01:57
فرپوچينو

فرپوچينو از معروف‌ترين فراپه‌هاست كه براي اين روزهاي گرم تابستاني يكي از كم‌كالري‌ترين نوشيدني‌ها بوده و انتخاب آن يكي از گزينه‌هاي خوب و ساده است.

مواد لازم :

قهوه فرانسه دم كرده: يك فنجان

يخ خرد شده: يك فنجان

شكر: درصورت تمايل به ميزان دلخواه

روش تهیه :

آماده‌كردن فراپه‌ها ‌خيلي‌ساده است و حجم زيادي از يخ را در خود جاي مي‌دهند. براي آماده كردن اين نوشيدني، تمامي مواد را داخل ميكسر مي‌ريزيم و آنقدر به هم مي‌زنيم تا يخ‌ها كاملا ريز شده و يكدست و يخمكي مانند شوند. سپس داخل ليوان‌هاي تك‌نفره تقسيم و سرو مي‌كنيم.

amir h1999
20-08-2011, 06:30
آب لیمو(تاحالا نخوردی)
مواد لازم:
فقط سه چیزه که اونم لیمو و نمک و آب هست:
لیموباید تازه باشه
هرچه قدر که دوست دارید لیمواضافه کنید و هرچه قدر که می خواهید نمک
بقیه رو آب بریزین(من تابستون سرد می خورم زمستون گرم!!!)
هم بزنید...
نوش جان
عکس نمی شه گذاشت دوربینم کیفیت پایین داره

rangeeeer
20-08-2011, 12:54
اینم اگه باهاش بسازید چیز خوبیه

یه آبمیوه سن ایچ خوشمزه گیر بیارید
بی خیال طرز تهیه روی ظرفش بشید
آبمیوه رو درحدود هشت به یک درست کنید
واسه هر لیوان حدودا یک میلی لیتر آبلیمو اضافه کنید

یخی بنوشید خیلی باحاله مخصوصا واسه افطاری

faded
29-08-2011, 19:53
من یه سوالی دارم در مورد چای؟ اینکه میگن چای سرد همون چای معمولی دم کشیده است که میذارن سرد بشه؟ یا یه روش تهیه خاصی داره؟؟

Ezel
29-08-2011, 20:53
منظورتون Iced Tea نیست ؟

shabnam1986
31-08-2011, 12:01
ساده ترین و اصولی ترین روش دم کردن قهوه بدون شکر چیه؟

faded
31-08-2011, 19:54
منظورتون Iced Tea نیست ؟
نمی دونم دقیقا شاید همون باشه

ehsan30
01-09-2011, 11:21
سلام

ساده ترین و اصولی ترین روش دم کردن قهوه بدون شکر چیه؟

دوست عزیز بهترین کار خریدن قهوه جوش هستش چه قدیمی چه از این جدید ها :)

بای

معرق
02-09-2011, 12:17
سلام
طرز تهیه ی قهوه ترک رو هم توضیح بدید لطفا
1- با شکر و اب
2- با شیر و شکر

قهوه جوش مسی هم دارم
سپاس

rami_hemi
04-09-2011, 16:09
سلام
طرز تهیه ی قهوه ترک رو هم توضیح بدید لطفا
1- با شکر و اب
2- با شیر و شکر

قهوه جوش مسی هم دارم
سپاس
برای هر فنجون یه قاشق چایخوری قهوه توی قهوه جوش بریزی
شکر بنا به ذائقه اضافه میکنن حداکثر یک قاشق در ازای هر قاشق قهوه
آب و شیر هم باید برای هر فنجون که آماده میکنید یک فنجان سر خالی از همن فنجان سرو قهوه بریزید
بعد قهوه جوش رو روی شعله اجاق میذارید و در حین حرارت دادن با یه قاشق به هم میزنید اینطوری کف زیبا و خوش طعمی به وجود میاد
حتما یادتون باشه اجازه ندید قهوه بجوشه و سر ریز بشه بلکه کمی که بالا اومد زیر اجاق رو خاموش کنید

shabnam1986
05-09-2011, 09:44
سلام

دوست عزیز بهترین کار خریدن قهوه جوش هستش چه قدیمی چه از این جدید ها :)

بای

خوب نمیشه بدون قهوه جوش توضیح بدین؟

shahin666
05-09-2011, 10:35
من یه سوالی دارم در مورد چای؟ اینکه میگن چای سرد همون چای معمولی دم کشیده است که میذارن سرد بشه؟ یا یه روش تهیه خاصی داره؟؟

دوستان عزیز کسی نبود جواب سوال این دوستمون رو بدن چون اتفاقا برای من هم سوال هست این مورد

Ezel
05-09-2011, 17:47
دوستان عزیز کسی نبود جواب سوال این دوستمون رو بدن چون اتفاقا برای من هم سوال هست این مورد

نمی دونم دقیقا شاید همون باشه

خوب ایشون مشخص نکردند که منظورشون همون Iced Tea هست یا نه ، اما با فرض اینکه پاسخ مثبت هست من روش خودم رو میگم ( که البته روش معمولش هم هست ) :

همه با دم کردن چای آشنا هستیم ، پس تا اینجای کار مشکلی نیست /

بعد از دم کردن ، با استفاده از صافی چای رو در لیوان میریزیم ( اگر تفاله ی چایی باشه ، طعمش رو بد می کنه ) /

اگر با تلخی چایی سرد شده مشکلی ندارید که هیچ ، اما اگر تلخی چای رو دوست ندارید ، یک قاشق شکر به چایی اضافه میکنیم و میگذاریم داخل یخچال تا خنک بشه /

بعد از اینکه خنک شد آب لیموی تازه ( لیمو ترش نه آبلیمو ) رو به لیوان چای اضافه می کنیم ، بعد هم مقداری یخ در لیوان میریزیم و آماده ی نوشیدن میشه چای /

نکته : البته معمولا به علت طعم خاص Iced Tea ، اکثرا خوششون نمیاد از این نوشیدنی ، ولی امتحانش تجربه ی بدی نیست :46:

ملا نصرالدین
11-09-2011, 18:16
سلام دوستان

میدونم این پست قدیمی هست ولی چون تازه خودم درست کردم و معجزه اش را فهمیدم حیفم امد به این سادگی کنار گذاشته بشود.البته من هم عکسش را ندارم

مواد لازم
خیار قلمی 2 عدد.اگر سالادی بود 1 عدد
شکر 1 قاشق چایخوری.
اب 1 لیوان
گلاب 1 قاشق غذاخوری

خیار را رنده میکنیم.شکر را در اب حل میکنیم.خیار و گلاب را داخلش میریزیم.حدود 10 دقیقه در فریزر میگذاریم.به شدت ادم را خنک میکند.

shabnam1986
23-09-2011, 21:07
چرا من هر کار میکنم رو قهوه خامه نمیبنده؟

faded
24-09-2011, 15:18
طرز تهیه شربت با تخم شربتی رو دقیق و خوب میشه بگید من از روی کتاب اشپزی درست کردم خوب نشد.

shabnam1986
24-09-2011, 22:17
فرق قهوه خاچیک با قهوه ترک چیه؟

ملا نصرالدین
25-09-2011, 03:27
طرز تهیه شربت با تخم شربتی رو دقیق و خوب میشه بگید من از روی کتاب اشپزی درست کردم خوب نشد.

اول تخم شربتی را داخل یک الک ریز بریز چند تا تکان بده
بعد داخل اب بریز بگذار کمی بماند.هم بزن.بعد اول ابش را بریز دور .بعد کم کم تخم شربتی را بریز داخل پارچ.تهش را هم بریز دور چون خاک دارد.اگر میخواهی حسابی لعاب بدهد اب جوش بریز داخلش بگذار کمی بماند .اگر نه همان ای سرد بریز بعد هم شکر و زعفران و گلاب بریز داخلش و هم بزن و یخ بنداز.

بعضی تخم شربتی ها هست که جنسش خوب نیست و هر کاری کنی خوب لعاب نمیدهد

ehsan30
25-09-2011, 14:11
سلام

چرا من هر کار میکنم رو قهوه خامه نمیبنده؟

من درست منظورتون را نفهمیدم،میشه کمی بیشتر توضیح بدهید؟ :)

Atghia
02-01-2013, 22:02
انتخاب نوشیدنی درست می تواند سوخت و ساز بدن را تحریک کند، جلوی اشتها را بگیرد و کالری مصرفی را کاهش دهد.

در این مطلب به ۲ گروه از نوشیدنی های مفید و مضر اشاره می کنیم که خواندن آن مفید است.

۱ -نوشابه های گاز دار(مضر):
هر بار که یک جرعه نوشابه می خورید کالری زیادی مصرف می کنید. بررسی نشان داده نوشیدنی های گاز دار یکی از بزرگ ترین منابع مصرف کالری است. درست است که جایگزین کردن نوشابه عادی با نوشابه های رژیمی برای کاهش کالری پیشنهاد می شود اما مشخص نیست که آیا باعث کاهش وزن می شود یا نه. در بعضی افراد مصرف نوشیدنی های گازدار، تمایل به شیرینی جات را تحریک می کند.

۲ -آب (مفید):
جایگزین نوشیدنی های گاز دار آب است که با مصرف آن ها کالری در روز کاهش می یابد. مصرف ۲ لیوان آب به فاصله مناسب قبل از هروعده اصلی باعث پرشدن معده می شود و شما غذای کم مصرف می کنید و به سرعت احساس سیری خواهید کرد. علاوه بر آن تحقیقات جدید نشان داده مصرف آب زیاد تاثیر مثبتی روی سوخت و ساز بدن دارد.

۳ -آب میوه؛
آب میوه می تواند به اندازه نوشیدنی های گازدار کالری داشته باشد اما حاوی مواد مغذی زیادی است و این وضعیت را دشوار می سازد. زیرا ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بدون قند اضافه مورد نیاز بدن است و بهترین راه این است که آب میوه را بدون افزودنی های شیرین مصنوعی استفاده کنید یا این که با مخلوط کردن مقدار کمی آب میوه و آب، کالری را کاهش دهید.

۴ -آب سبزی (مفید)؛
آب سبزی همانند آب میوه مغذی است . یک و نیم لیوان آب گوجه فرنگی دارای ۸۰ کالری که نسبت به ۱۶۰ کالری آب پرتقال بسیار کم است. آب سبزی سرشار از فیبر است و از گرسنگی جلوگیری می کند.

۵-معجون،
مخلوطی از موز و توت فرنگی و شیر سرشار از ماده معدنی و ویتامین هاست. به هنگام تهیه کردن معجون در منزل می توانید از میوه تازه و شیر کم چرب استفاده کنید. اغلب معجون های بیرون حاوی بستنی، عسل، ماده شیرین کننده دیگر است که پرکالری می باشد.

۶ - شیر کم چرب؛
بررسی جدید نشان داده مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم برای بدن مفید است اما باعث کاهش وزن نخواهد شد. تحقیقاتی که در گذشته انجام شده بود نشان داد کلسیم باعث سوخت بیشتر چربی می شود اما ادله کافی این ادعا را تایید نمی کند. محروم کردن بدن از کلسیم باعث افزایش تولید سلول های چربی می شود. برای به دست آوردن خواص کلسیم بدون مصرف چربی اضافه از شیر کم چرب استفاده کنید.

7 - قهوه سیاه(مفید):
هنگامی که بدن به کافئین نیاز دارد قهوه و نه نوشیدنی های گازدار و یا انرژی زا می تواند بهترین انتخاب باشد. قهوه سیاه عاری از کالری و غنی از آنتی اکسیدان است. بررسی نشان داده، مصرف روزی ۳ تا ۴ فنجان قهوه تمرکز و خلق فرد را بهبود می بخشد و خطر دیابت نوع 2، را کاهش می دهد.

8 - چای سبز(مفید):
اگر به دنبال کافئین به مقدار کم هستید چای سبز می تواند انتخاب خوبی باشد. این چای بدون کالری است و کاهش وزن نیز ایجاد می کند. ترکیبات گیاهی در این چای به طور موقت موجب سوخت و ساز کالری و چربی می شود. از آ ن جایی که تاثیر آن موقت است، لازم است برای به دست آوردن خواص آن روزی ۲ بار از این چای مصرف شود.

9 - ماءالشعیر:
این نوع نوشیدنی می تواند تاثیر مثبتی بر بیماری قلبی عروقی داشته باشد.

ehsan30
15-04-2013, 00:11
سلام

این پست و زدم تاپیک بیاد بالا تا دوستان همراهی کنند و دوباره رونقی بهش بدهیم :)

با تشکر.