PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فول اسکرین نشدن تصویر توی lcd

Royce
21-02-2011, 13:38
سلام دوستان
من یه لپ تاپ ایسر 5738zg دارم که قبلا توسط کابل hdmi به هر نوع lcd که وصلش میکردم تصویرو کاملا فول اسکرین نشون میداد ولی الان یه lcd full hd هست که وقتی لپ تاپ و وصل میکنم بهش یکم حاشیه داره و نمیتونه تصویر و به صورت فول اسکرین نشون بده به تنظیمات lcd هم یکم ور رفتم فایده نداشت
کسی میتونه کمک کنه؟

Pami
21-02-2011, 16:33
ربطی به تنظیمات تلویزیون شما نداره ، باید از داخل تنظیمات برنامه جانبی کارت گرافیک تصویر رو Fit کنید .
اگر کارت گرافیک شما ATI هست با برنامه ATI Catalyst Control باید تنظیم کنید .

Royce
22-02-2011, 22:27
ببین دوست عزیز وقتی Catalyst Control و اجرا میکنم دقیقا مدل lcd و میشناسه و یه رزولیشن جدید هم به رزولیشن ها اضافه میشه که همون رزولیشن lcd هست ولی وقتی اونو انتخاب میکنم تویlcd اندازه تصویر کم و زیاد نمیشه البته آیکونها کوچیکتر میشن.اگه تنظیم خاصی داره راهنمایی بفرمایید.به نظرتون ربطی به lcd نداره با توجه به اینکه عرض کردم full hd هست؟

majid_3ma
24-02-2011, 19:09
ببین دوست عزیز وقتی Catalyst Control و اجرا میکنم دقیقا مدل lcd و میشناسه و یه رزولیشن جدید هم به رزولیشن ها اضافه میشه که همون رزولیشن lcd هست ولی وقتی اونو انتخاب میکنم تویlcd اندازه تصویر کم و زیاد نمیشه البته آیکونها کوچیکتر میشن.اگه تنظیم خاصی داره راهنمایی بفرمایید.به نظرتون ربطی به lcd نداره با توجه به اینکه عرض کردم full hd هست؟
اگه تصویرتون کاملا مربع باشه باید حالت تصور ال سی دی رو fit کنید

kavian123
24-02-2011, 23:36
اگه تصویرتون کاملا مربع باشه باید حالت تصور ال سی دی رو fit کنید
این فیت شدن رو کاملا توضیح بدین

Royce
25-02-2011, 01:31
مربع نیست فقط یه مقدار کمی از سمت چپ و راست حاشیه داره که من میخوام همین مقدار کم هم نباشه و تصویر کاملا fit بشه

kavian123
25-02-2011, 12:30
مربع نیست فقط یه مقدار کمی از سمت چپ و راست حاشیه داره که من میخوام همین مقدار کم هم نباشه و تصویر کاملا fit بشه
full hd این مشکل رو داره دلیلشم تا الان خودم نفهمیدم هر جا رو هم سر زدم و پرسیدم جواب پرت و پلا شنیدم
اگه فهمیدی به منم بگو

Pami
25-02-2011, 21:33
به این دلیل روی Full HD مشکل داره چون رزولوشن نیتیو لپ تاپ شما کمتر از رزولوشن TV شما هست .
پس قاعدتا در تنظیمات کارت گرافیک تعریف نشده که تصویر رو Fit کنه .

این تصویر مربوط به همین آپشن برای کارت گرافیک های nVidia هست ، یه همچین چیزی در تنظیمات کارت گرافیک ATI شما هست که باید پیدا کنید ( الان سراغ ندارم که براتون پیدا کنم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Royce
26-02-2011, 00:57
به این دلیل روی Full HD مشکل داره چون رزولوشن نیتیو لپ تاپ شما کمتر از رزولوشن TV شما هست .
پس قاعدتا در تنظیمات کارت گرافیک تعریف نشده که تصویر رو Fit کنه .

این تصویر مربوط به همین آپشن برای کارت گرافیک های nVidia هست ، یه همچین چیزی در تنظیمات کارت گرافیک ATI شما هست که باید پیدا کنید ( الان سراغ ندارم که براتون پیدا کنم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه این گزینه رو توی ATI بتونید پیدا کنید واقعا لطف بزرگی کردید

pooladi
26-02-2011, 01:42
full hd این مشکل رو داره دلیلشم تا الان خودم نفهمیدم هر جا رو هم سر زدم و پرسیدم جواب پرت و پلا شنیدم
اگه فهمیدی به منم بگو

اگه این گزینه رو توی ATI بتونید پیدا کنید واقعا لطف بزرگی کردید
سلام با اجازه استاد pami
دوستان گرافیک ATI 4570 یک گرافیک فول hd هستش.نیاز ب فیت کردن تصویر نیست
شما اول کابل رو وصل میکنید.تصویر ک روی tv دیده شد.سپس شما تصویر lcd لپ تاپ رو غیر فعال میکنید(dual screen).خب الان تصویر فقط روی tv هستش و تمام صفحه پر نشده.فقط باید ب قسمت display properties رفته و در ستینگ ،نمایشگر یک را انتخاب کنی و رزولوشن رو روی 1920x1080 قرار بدید

Royce
26-02-2011, 22:07
دقیقا همین 4570 هم هست ولی چجوری باید تصویر lcd لپ تاپو غیر فعال کنم؟اگه ممکنه پله پله توضیح بدید.من هرچی ور رفتم نتونستم همچین گزینه ای پیدا کنم.
ممنون

pooladi
28-02-2011, 00:27
خب دیگه گرافیک ati ندارم و گر نه دقیق میگفتم کجا.خیلی گشتم اینو پیدا کردم.بهتر نبود!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شما فقط با دیسپلی منیجر و دیسپلی آپشن کار داری.(منوی سمت چپ)
ب عکس نگاه کن.در قسمت سلکت دیسپلی باید انتخاب کنی(باید همین گزینه باشه) ک هر دو نمایشگر کار کنند.یا فقط نمایشگر بیرونی یا فقط نمایشگر داخلی(همون لپ تاپ).یعنی 3 حالت.خب شما نمایشگر بیرونی رو انتخاب میکنی.یعنی نمایشگر بیرونی میاد جای "یک" میشینه. و رزولوشن رو روی اندازه ای ک گفتم قرار بدید.
اگر مال شما فرق داره یا بازم همچین چیزی پیدا نکردی.و خیلی برات مهمه.عکس از دو منویی ک گفتم بگذار تا راهنماییت کنم

Royce
01-03-2011, 09:28
آقا بالاخره حلش کردم این مشکل مسخره رو.
همونطور که حدث میزدم مشکل از lcd بود.یه گزینه توی تنظیمات lcd بود که باید فعال میشد البته یه جای پرت بود که به عقل جن نمیرسید.از همه دوستان مخصوصا pooladiعزیز که وقت گذاشتن ممنون

italia88
02-03-2011, 22:51
آقا بالاخره حلش کردم این مشکل مسخره رو.
همونطور که حدث میزدم مشکل از lcd بود.یه گزینه توی تنظیمات lcd بود که باید فعال میشد البته یه جای پرت بود که به عقل جن نمیرسید.از همه دوستان مخصوصا pooladiعزیز که وقت گذاشتن ممنون

میشه بگید کدوم گزینه؟ چون منم همچین مشکلی رو دارم. مرسی‎

Royce
04-03-2011, 11:32
میشه بگید کدوم گزینه؟ چون منم همچین مشکلی رو دارم. مرسی‎

توی تنظیمات lcd یه گزینه بود به نام سطح نمایش که حتما باید روی 1- قرار بگیره:10:

aliehyaei
28-05-2021, 02:00
سلام. چندحالت داره یک اینکه تصویر تلویزیون تتنظیم نیست دو اینکه تشریف میبرید تو منو Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution قست advanced setting بگرد تو tab دنبال Horizontal و Vertical اعدادشوکم کن درست میشه

mbh88
19-09-2023, 10:13
سلام دوستان اگر تلوزیون شما هم LG هست .با زدن دکمه RATIO یه پنچره باز میشه. روی Aspect Ratio اوکی بزنید . Just Scan را انتخاب کنید. با تشکر. امیدوارم مفید واقع بشه.:):):)