PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چنین سخت افزاری وجود دارد

MosaferJade
21-02-2011, 13:25
سلام
من می خوام یه برنامه ای بنویسم که در یه زمان خاص که ما خودمون تعیین میکنیم
سیستم بالا بیاد اما این اطلاهات باید روی یه سخت افزار خاصی قرار بگیره که در زمان مورد نظر
سیستم رو بالابیاره اگه هست لطفا بگید از تو BIOS سیستم که دیدم که میشه تنظیم کرد که با دبل کلیک سیستم بالا بیاد پس حتما میشه اینطور سخت افزاری باشه یا درست کرد
لطفا بگید اینطور سخت افزاری هست یا نه ؟
مرسی

z3inab
22-02-2011, 11:23
فکر کنم بهترین راه حل استفاده از شبکه باشه. این را ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
می تونی از یک
Arduino
یا یک سیستم تک بردی دیگر که اتصال شبکه داری استفاده کنی تا بتونی از سنسور یا ورودی دیگه ای سیستمت را روشن کنی. مثالا اگر می خواهی یک سنسور نوری داشته باشی وقتی هوا روشن شد سیستم خودکار روشن بشود.
البته می تونی یه -- کثیف هم انحام بدی و اگر الکترونیک بلدی یک برد طراحی کنی که مستقیم یه مادربرد وصل بشود و سیگنال دکمه روشن را بفرستد. که به سادگی فقط مدار کوتاه کردن بین دو پین روی مادربرد هست. خیلی راه های دیگر هم هست بستگی داره دقیقا هدفت چیست و کدام راه برات آسان تر. این هم یک راه حل دیگر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ElnazCheraghi
27-02-2011, 23:14
مرسی------------------------

MosaferJade
27-02-2011, 23:16
سلام
تشکر از جوابتون
بزارید اینجوری بگم که من یه حافظه روی یه سخت افزار می خوام که متصل بشه به کامپیوتر
تو این حافظه زمان یا زمانهای خاصی رو save کنم این سخت افزار در زمانهایی که سیستم خاموش هست
کار کنه ( مثل ساعت درونی سیستم) و اگه زمان سیستم ( تاریخ و ساعت) با یکی از زمانهای درون مموری
آن سخت افزار برابر بود بدون دخالت کاربر سیستم را روشن کند
یه سخت افزار که مصرف آن کم باشد و در زمان خاموش بودن سیستم شرو به کار کرده و به صورت مداوم عمل مقایسه را بین زمان سیستم و زمان ذخیره شده در مموری سخت افزار انجام داده و در صورت درست بودن عمل مقایسه سیستم را روشن و به حالت خاصی مثل stand by برود( البته باید بتوان در این حالت اطلاعات حافظه آن را (فقط) از طریق نرم افزاری که ما می نویسیم تغییر داد) و هنگام خاموش شدن کامپیوتر از این حالت خارج شده به کار خود ادامه دهد
مرسی