PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Cpu ... توروخدا کمک

Omidelf
21-02-2011, 07:40
سلام من یک سیستم دیروز گرفتم

تا دیروز در Task Manager در قسمت Performance هشت Cpu Threads داشتم ولی امروز شده 4 تا !

در Device Manager هم دیروز 8 تا Procecssors بود ولی امروز تعدادش شده 4 تا !! دلیله این چیه ؟

توروخدا کمک !

من یک COre i7 950 دارم

EXTREME
21-02-2011, 09:42
ویندوزرو یه دور عوض کنید

Omidelf
21-02-2011, 09:54
ویندوزرو یه دور عوض کنید

هیچ راه دیگه ای نداره ؟

.و اگه نه با این کار 100% درست میشه ؟ اخه چرا تا دیروز 8 تارو نشون میداد ؟

Microsoft Windows
24-02-2011, 16:22
در همون تسک میجر در سربرک پرفورمنس view رو باز کن ببین گذینه cpu history روی one graph per cpu هست یا نه ؟

D3vil_A
24-02-2011, 18:03
سلام دوست عزیز.
شما به داخل BIOS مادربرد برید و گزینه Hyper-Threading رو در حالت فعال یا Enable قرار بدید.

+

اگر مشکل شما حل نشد به این قسمت برید:
Run = msconfig = Boot.INI = Advanced Option = NUMPROC رو در حالت 8 قرار بدید.

موفق باشید.

EXTREME
25-02-2011, 00:03
من فکر کنم مشکل از ویندوزشون باشه چون تعداد تردها رو قبلا 8تا نشون میداده و الان داره 4تا نشون میده
فکر کنم مشکل از ویندوز باشه و با تعویض اون حل بشه

D3vil_A
25-02-2011, 13:34
من فکر کنم مشکل از ویندوزشون باشه چون تعداد تردها رو قبلا 8تا نشون میداده و الان داره 4تا نشون میده
فکر کنم مشکل از ویندوز باشه و با تعویض اون حل بشه

خوب دوست عزیز قبلا از داخل Bios گزینه HT فعال بوده که پردازنده 4Core/8Thread میشد.
این گزینه غیر فعال شده و OS فقط 4Core رو آدرس دهی میکنه.

+
ویندوز هیچ نقشی در تغییر تداد Thread ها نداره به جزء قسمت که در بالا گفتم (MsConfig)

EXTREME
25-02-2011, 14:28
خوب دوست عزیز قبلا از داخل Bios گزینه HT فعال بوده که پردازنده 4Core/8Thread میشد.
این گزینه غیر فعال شده و OS فقط 4Core رو آدرس دهی میکنه.

+
ویندوز هیچ نقشی در تغییر تداد Thread ها نداره به جزء قسمت که در بالا گفتم (MsConfig)
خوب خود به خود که این گزینه تو بایوس تغییری نمیکنه مگه اینکه خودشون دست زده باشند که اینم بعید میدونم

Omidelf
26-02-2011, 15:37
ممنون از کمک دوستان

فردی که CPu رو Overclock کرده بود بهم گفت خودش رو حالت Over شده تعداد رو 4 گذشته برای کارایی بهتر و در حالت دیفالت هم 8 گذاشته

ایا حرف ایشون درسته ؟ یعنی در حالتی که Over کردیم بهتره رو 4 باشه ؟

D3vil_A
26-02-2011, 20:20
ممنون از کمک دوستان

فردی که CPu رو Overclock کرده بود بهم گفت خودش رو حالت Over شده تعداد رو 4 گذشته برای کارایی بهتر و در حالت دیفالت هم 8 گذاشته

ایا حرف ایشون درسته ؟ یعنی در حالتی که Over کردیم بهتره رو 4 باشه ؟
سلام.

دلیل اینکه در حالت OverClock توصیه میشه Hyper Threading غیر فعال باشه اورکلاک پایدار تر هست.

معمولا تا فرکانس 4.0GHZ رو AirCooling در حالت HT ON مشکلی پیش نمیاد ولی در کل شما همیشه Hyper Threading رو فعال کنید.

چون نسبتا Performance رو در حد قابل توجهی افزایش میده + یکی از مهم ترین قابلیت های پردازنده های Inte i7 هست.

موفق باشید.:11:

Omidelf
27-02-2011, 13:59
سلام.

دلیل اینکه در حالت OverClock توصیه میشه Hyper Threading غیر فعال باشه اورکلاک پایدار تر هست.

معمولا تا فرکانس 4.0GHZ رو AirCooling در حالت HT ON مشکلی پیش نمیاد ولی در کل شما همیشه Hyper Threading رو فعال کنید.

چون نسبتا Performance رو در حد قابل توجهی افزایش میده + یکی از مهم ترین قابلیت های پردازنده های Inte i7 هست.

موفق باشید.:11:

سلام ممنون از جواب

فقط من سیستم رو از 3 Ghz کردم 4 Ghz و فردی که Overclock کرده بود گفت بهتره غیر فعال باشه این گذینه

به نظر شما ارزش داره فعال کنیم گذینه رو ؟ در موقع انجام بازی های سنگین مشکلی پیش نمیاد ؟
و کارایی سیستم بهتر میشه ؟

D3vil_A
27-02-2011, 16:19
سلام.
100% کارایی سیستم افزایش پیدا میکنه..!
Hyper Threading باعث میشه پردازنده شما که در اصل Quad Core هست به حالت 8 Thread (به صورت 8 هسته) در محیط ویندوز عمل بکنه.
گفتم که یکی از بزرگترین تکنولوژی های شرکت Intel تنظیمات و قابلیت Hyper Threading این شرکت هست که پردازنده به صورت 4 هسته و 8 رشته عمل میکنه.

فقط من سیستم رو از 3 Ghz کردم 4 Ghz و فردی که Overclock کرده بود گفت بهتره غیر فعال باشه این گذینه
این حرف اصلا برای Safe OverClocking و اورکلاک 24/7 صحیح نیست!
------------------------
معمولا زمانی در اورکلاک HT رو غیر فعال میکنند که اولا هدف از اورکلاک ثبت رکورد و انجام دادن تست های OverClocking که قابلیت Multi Thread ندارند باشه + خنک کننده مورد استفاده تقریبا به صورت Extreme Cooling یا دمای زیر صفر باشه که غیر فعال کردن این گزینه باعث پایدار تر شدن سیستم میشه . (در تست های که فقط از یک هسته پشتیبانی میکنند مثل SuperPi / Pi Fast ...)

موفق باشید.

EXTREME
27-02-2011, 16:21
سلام ممنون از جواب

به نظر شما ارزش داره فعال کنیم گذینه رو ؟ در موقع انجام بازی های سنگین مشکلی پیش نمیاد ؟
و کارایی سیستم بهتر میشه ؟
همون طور که دوستمون گفتند تو اورکلاک های سنگین وقتی HT فعال باشه سیستم ناپایدار میشه برای شما
که اورکلاک سنگینی ندارید با فعال شدنش سی پی یو تون ناپایدار نمیشه و کارایی سیستمتون تو MULTITSAKING بازی و .... افزایش پیدا میکنه پس فعالش کنید