PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردي

mfcivil
20-02-2011, 23:52
من طبيعتم يه مقدار سرده و هرچيز سردي ميخورم دل درد ميگيرم ميخواستم چيزاي گرمي كه بعد از خوردن غذاهاي سرد ميتونم بخورما بهم معرفي كنيد

Sayam
21-02-2011, 12:56
چیز گرم که زیاده:
گروه میوه ها و مغزها: موز، آناناس، انبه، خرمالو، خرما، گردو، پسته ، بادام، بادام زمینی و....
گروه سبزیجات: شوید، نعناع و...
گروه ادویه جات: زنجبیل، دارچین، فلفل و...
گوشت قرمز
خیلی چیزهای دیگه هم هست که الان حضور ذهن ندارم...
چند نکته رو باید توجه کنید:
1- غذای سرد کمتر بخورید.
2- وقتی یه چیز سرد میخورید همراه با اون گرمی بخورید؛ مثلا به جای این که شیر بخورید، شیرموز بخورید یا مثلا به جای اینکه چایی بخورین، چای نبات بخورین و....

چيزاي گرمي كه بعد از خوردن غذاهاي سرد ميتونم بخورما بهم معرفي كنيد
اگه بگین منظورتون کدوم غذاهای سرده... میتونم راهنماییتون کنم که بهتره چه نوع غذاهای گرمی رو همراه یا بعد از اونا نوش جان کنید.

mfcivil
03-03-2011, 23:12
ممنون از راهنماييتون ولي يه مشكلي كه هست اين چيزاي گرم همشون چاق كنندن مثلا هر وقت خرماوگردو ميخورم خوب ميشم ولي نگران اضافه وزنم چون يه خورده وزنم زياده
من دانشجوام و مجبورم از غذاي خوابگاه بخورم و اين غذاها همه سردن بخاطر گوشتشون و....بعد از خوردن همشون دلم درد ميگيره مگه اينكه بلافاصله يه چيز گرم مثل خرما بخورم
بااين حرفا يه چيز گرمي بگيد كه وزنما زياد نكنه
مرسي

Sayam
05-03-2011, 12:16
ممنون از راهنماييتون ولي يه مشكلي كه هست اين چيزاي گرم همشون چاق كنندن مثلا هر وقت خرماوگردو ميخورم خوب ميشم ولي نگران اضافه وزنم چون يه خورده وزنم زياده
من دانشجوام و مجبورم از غذاي خوابگاه بخورم و اين غذاها همه سردن بخاطر گوشتشون و....بعد از خوردن همشون دلم درد ميگيره مگه اينكه بلافاصله يه چيز گرم مثل خرما بخورم
مرسي
بله درسته... اکثر گرمیجات انرژی زیادی دارند...
اگه نگران اضافه وزنتون هستید بهتره بیشتر ورزش کنید.

شاید سبزیجاتی که طبیغت گرم دارند(نعناع، شوید و.... ) گزینه ی خوبی باشه.