PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش قدم به قدم كار كردن با iphone - قسمت دومsamira_googleOne
19-02-2011, 16:56
منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منبع را در خط اول نوشتم كه مطلبمو پاك نكنين:
در قسمت قبل، آموزش ساخت اكانت در iTunes را با هم مرور كردیم. اگر موفق به ساخت یك Account برای خود نشدید مشكل خود را در بخش كامنت ها با ما در میان بگذارید. در این قسمت آموزش دانلود و نصب برنامه های رایگان از iTunes را به شما آموزش می دهیم.

اگر هنوز اقدام به ساخت اكانت برای خود نكردید، باید قبل از شروع دانلود و نصب برنامه، یك اكانت داشته باشید. بنابراین باید ابتدا این مقاله را مشاهده كنید و اگر به مشكل برخوردید در قسمت كامنت ها اطلاع دهید.

همانطور كه می دانید بخشی از درآمد كمپانی Apple از فروش Application ها یا برنامه هایی است كه ممكن است برای شما جذاب باشد. برای استفاده از بعضی از برنامه ها در App Store یا فروشگاه برنامه ها، باید پول پرداخت كنید. ولی بعضی از برنامه ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

ما در این مقاله نحوه دریافت App های رایگان را به شما آموزش می دهیم ولی دریافت و نصب App های غیر رایگان نیاز به JailBreak گوشی آیفون دارد كه در مقالات آتی به آموزش آنها خواهیم پرداخت. بنابراین این مقاله را تنها به نصب برنامه های رایگان آیفون اختصاص می دهیم.
برای نصب برنامه ها به چه چیزی نیاز داریم؟

قبل از اینكه شروع به دانلود و نصب برنامه كنید، باید قبلترشگن خود را روشن كنید. همچنین می توانید از وی**پی**ان هم استفاده كنید. در هر دو حالت IP شما تغییر می كند و iTunes نمی تواند تشخیص دهد كه شما از ایران هستید و به همین علت می توانید برنامه ها را دانلود یا نصب كنید. اگر در هر قسمت كار با Error شماره 1009 مواجه شدید بدانید ‌iTunes متوجه شده كه IP شما از ایران است و جلوی دانلود را گرفته است. بنابراین باید IP خود را به هر طریق تغییر دهید.( در صورتی كه متوجه منظور این قسمت نمی شوید، می توانید با ارسال ایمیل سئوال بفرمایید تا توضیحات كامل به شما ارائه شود)

نكته) توجه كنید كه فعلا iPhone خود را به iTunes وصل نكنید. چون ممكن است در بین كار دچار مشكل شوید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از طی كردن این مرحله و تغییر IP ، ابتدا iTunes خود را باز كنید و روی گزینه iTunes Store كه با شماره1 نمایش داده شده، كلیك كنید.
در قسمت Search كه با شماره2 نمایش داده شده، عبارت "ifarsi" را تایپ كنید.
نكته: ifarsi برنامه دیكشنری فارسی به انگلیسی و بالعكس است. می توانید هر برنامه رایگان دیگر را جست جو كنید یا از عبارت Free App یا Free Game استفاده كنید.
دو برنامه یا App یافت شد. برنامه iFarsi: Persian(Farsi) Dictionary كه با شماره3 هم مشخص شده، برنامه مورد نظر ماست. روی دكمه Free كه با شماره 3 مشخص شده كلیك كنید تا صفحه ای كه اكانت و رمز عبور شما را درخواست می كند، باز شود. (اگر این صفحه باز نشد، یعنی شما قبلا وارد اكانت خود شده اید و لازم به درج مجدد ایمیل و پسورد خود ندارید و می توانید از مراحل 4 تا 6 بگذرید و به قسمت "شروع دانلود" بروید)


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


در كادری كه با شماره4 مشخص شده، ایمیل خود و در كادر شماره5 رمز عبور خود را وارد كنید. سپس دكمه Get كه با شماره6 مشخص شده را كلیك كنید. صبر كنید تا برنامه شما دانلود شود. در اين مرحله در قسمت بالاي iTunes بايد روند دانلود را كه مشابه تصوير زير است مشاهده كنيد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


شروع دانلود

زمانی كه دانلود كامل شد، در قسمت LIBRARY روی گزینه App كه با شماره7 نشان داده شده كلیك كنید تا ببینید برنامه شما به لیستApp های شما اضافه شده است.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مانند iFarsi كه در لیست برنامه ها همانطور كه در شماره8 مشخص شده، اضافه شده است.
حالا وقت نصب كردن گوشی به كامپیوتر و انتقال برنامه به گوشی است. پس گوشی خود را توسط كابل USB مخصوص Apple به سیستم متصل كنید.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


گزینه Store با شماره 9 و سپس Authorize This Computer كه در تصویر با شماره 10 نشان داده شده را كلیك كنید. ممكن است در این مرحله مجددا ایمیل و رمزعبور شما پرسیده شود و یا ممكن است به شما پیغام زیر به شما داده شود.
در هر دو حالت شما كار خود را به درستی انجام داده اید.
پس از اتصال گوشی به سیستم، مطابق تصویر زیر، در منوی سمت چپ می توانید نام خود را مانند شماره11 مشاهده كنید.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


روی این قسمت كلیك كنید. در صفحه ای كه باز می شود گزینه Sync App شماره12 را تیك بزنید. اگر برنامه ای كه دانلود كردید تیك نخورده مانند شماره13 آن را تیك بزنید.
گزینه Automatically sync new apps را مانند شماره14 تیك بزنید و سپس دكمه شماره15 یعنی Apply را كلیك كنید. كمی صبر كنید این دكمه تبدیل به Sync میشود. دكمه Sync را كلیك كنید. حالا آیفون خود را چك كنید، برنامه باید به گوشی شما وارد شده باشد.
اكنون می توانید از برنامه ای كه نصب كرده اید لذت ببرید. سئوالات، مشكلات و پیشهادات خود را با ما در میان بگذارید.


منبع:


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

joe_satriani
19-02-2011, 19:10
با سلام
قبلا پيام جان در اين باره گفتن:


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد.

payamf1
19-02-2011, 20:26
کاربر محترم چندین بار ذکر کردم که بهتره همه کاربران خودشون آموزش بنویسن نه اینکه بیان یه مطلبیو کپی پیست کنن اینطوری که دیگه اینجا میشه بالاترین نه انجمن !!!
شما هم شایسته است به جای کپی کردن مطالب ، خودتان چیزهای جدید و آموزشهای مفیدی را در سایت قرار دهید به جای اینکه سعی بر کپی کردن مطالب از یک سایت دیگر و تبلیغ برای یک سایت مشخص داشته باشید.
این کار شما رو بقیه کاربران هم میتونن انجام بدن شما هم اگر قصدتون تبلیغ سایتتون هست همین نوشتن توی امضا کافیه و همه میتونن ببینن